Boj s meningokokem pokračuje - 4 dny poté

Rodičovství

Milé mamky, moc vám všem děkuji, že na nás myslíte. Každá psych. podpora nás i Adamču moc posiluje.

První čtyři dny v nemocnici jsme zvládli. Troufnu si snad dnes i říct, že v ohrožení života náš velký bojovník již není. Na antibiotika, která mu ihned po přijetí začali aplikovat zareagoval velmi dobře, tudíž i výsledky každodenních odběrů jsou den ode dne lepší, samozřejmě v rámci možností. Na otázku, jak to s ním vypadá, dostáváme nejčastější odpověď, že je stabilizovaný. Nicméně už začal papat a tak si říkám, že i to je dobré znamení. Každopádně nám bylo sděleno, že na „kapačkách" i při sebe lepším průběhu nás čeká min. ještě více než jeden týden. A pak se prý uvidí.

Prognózu zda-li bude zcela v pořádku prozatím lékaři nejsou schopni vyřknout, je prý ještě moc brzo a hlavním vodítkem případných následků bude po doléčení CT vyšetření mozku. Dle něj budou lékaři a vzápětí i my chytřejší. Na to si ale budeme muset ještě chvilku počkat
a tak budeme mít ještě mnoho bezesných nocí, jak to vše dopadne.

Musím přiznat, že pohled na bezmocného tvorečka je opravdu moc smutný. Hlavně to pomyšlení, že mu nemohu pomoci. Aby mohl dostávat antibiotika, výživu a další léky samozřejmě v podobě „kapaček" , je nutno, aby byl pevně připoután k lůžku. Aby si všechny ty hadičky nemohl vytrhnout z ručičky, má je plně fixované. Jednu má vypodloženou a znehybněnou dlahou a tu pak připevněnou k posteli. Druhou na řemínku, též fixovanou, aby se nemohl otočit a vše si odstranit. Další kapačka směřuje za ouško do hlavičky. Dostává kyslík, monitorují mu srdce, plíce a teplotu.

Přesto, že je tlumený léky, začal již k mé velké radosti trošku reagovat. Bohužel spíš negativně, když je vzhůru vydrží permanentně poplakávat a kňourat. Dává tím zřejmě najevo svoji zoufalost. Musím dát za pravdu zdravotníkům, že když jsem u něho a on je vzhůru, je vše ještě vystupňované. Připadá mi že křičí: „Mámo, proč mi tu necháváš, pomoc mi a odnes mě odtud.", a tak to své zoufalství přenáší na mě. Takže v nemocnici s ním prozatím nastálo nejsem, mám slíbeno, že možná od příštího týdne. Vše mi je vysvětlováno tím, že potřebuje klid, který je v mé přítomnosti narušován, neboť mě malý cítí. Musím si sic nerada toto však bohužel připustit.

Atibiotika, které mi předepsala obvodní lékařka nakonec po konzultaci s epidemiolog. centrem a hlavně infekčním oddělením, kde malý leží, beru. Epidemiolog. centrum mi sice radilo čekat na výsledky našich výtěrů z krku a pak je začít až případně brát. Infekční oddělení však požadovalo naše přeléčení za jednu z podmínek, abychom mohli Adámka navštěvovat.i v do­bě, než u nás vyloučí, že jsme též infikovaní a že bychom mohli být potencionálními přenašeči toho neřáda. Mimochodem výsledky jsme obdrželi včera a jsou NEGATIVNÍ a tak je beru úplně zbytečně, ale co se dá dělat. Mléko se snažím poctivě odstříkávat, i když je to náročné, snažím se vydržet. Jinak jsem moc zvědavá, zdali nějakého bacilonosiče epidem. centrum odhalí a jestli bude schopno určit, kde jsme se nakazili, ale domnívám, se že z největší pravděpodobností se tak nestane.

Pravda je taková, že ať se děje co se ději, člověk udělá vše proto, aby se brzy zase vrátil domů a byl v pořádku a už nebude řešit, proč, kde a od koho se mohl nakazit. Je šílené doma usínat ve stejné místnosti s prázdnou postýlkou. A vůbec celý dům je bez něj tak hrozně prázdný!! Už se všichni moc těšíme, až tu bude zase s námi.

A nakonec vyjádření k lékařce z pohotovosti. Je pro mě na prvním místě, aby se Adamča z toho dostal a pokud se tak stane, nebudu nikomu nic zazlívat, neboť každý z nás je omylný. Lékaři jsou na tom o to hůř, že si to bohužel nemohou dovolit a když se tak stane má to pak hrozné následky. O to, aby se vše lékařka dozvěděla se určitě postarám a myslím, že i ona teď bude při diagnóze mnohem a mnohem opatrnější. Myslím, že i pro ni to nebude lehké, vědět, že něco podcenila. Navíc, se domnívám, že když bych dala na vaše rady a řešila vše nadneseně soudní cestou, stálo by to všechny moc sil a času, kterých nebudu mít v nejbližší době nazbyt..

Všechny moc zdravíme!!

Iva a bojující uplakaný Adámek

Hodnotilo 3 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Aladina
Echt Kelišová 7584 příspěvků 18.02.06 13:51

Ahoj Ivco, normalne tyhle denicky nectu. Ale zrovna jsem se sla podivat, jestli nenapises, jak jste na tom.
Taky vam moc drzim palce a jsem rada, ze je Adamkovo stav aspon stabilizovany. Nedavno jsem byla se synem v nemocnici a den ode dne na tom byl hur a kdyz nechtel pit, rikali, ze pujde na kapacku. Jak ja z toho byla hotova. A nas stav se navic vubec neda srovnat.
Strasne moc vam preju, at je to lepsi a lepsi a at ma maly co nejmin stresu a spinka a je rychle doma.

 
Aladina
Echt Kelišová 7584 příspěvků 18.02.06 13:51

To bbyla Alca s 15m Vitkem

 
zanet
Kelišová 6847 příspěvků 18.02.06 14:19

Ahoj Ivo, precetla jsem i tvuj predchozi denicek, jsem rada, ze uz se to s Adamkem lepsi, i kdyz urcite je to jeho leceni beh na dlouhou trat. Nepochopila jsem, kde to ale mohl chytnout nebo od koho. To je fakt zakerna nemoc. Chudacek maly! A chudaci vy, rodice, ti doktori s vama pekne zametaji, delaji si s vama co chteji… jejich pristup je hrozny.
Ivo, drzim vam moc palce, aby to dobre dopadlo!
 Zanet

 
Eterka
Ukecaná baba ;) 1455 příspěvků 18.02.06 15:14

Držím vám všem moc palce. ET

 
Lesina
Echt Kelišová 9863 příspěvků 18.02.06 15:40

Moc na vas myslime, drzime vam palce a doufame, ze se z techto dni stane jen neprijemna vzpominka.
Adamku, preji ti hodne sil a taky spoustu trpelivosti s kapackami a s nemocnici!
Lesina a Petr s dracaty

 
vinona
Kecalka 166 příspěvků 18.02.06 15:54

Ahoj Ivi,
tak to je asi jedna ze zkušeností,kterou bych nechtěla nikdy projít.Nedovedu si představit,tak malého prďolku,jak je božátko malé uvězněný na té nem.posteli.Mám z toho slzy v očích.Přeji vám,ať se co nejdříve vrátí z nemocnice a zcela zdráv.Držte se.

Vinona+Sára 4 měs.

 
skotik
Zasloužilá kecalka 793 příspěvků 18.02.06 16:34

Ivanko,
teď jsem si dočetla to, jak to začalo a musím ti napsat, že nevím, jak bych se k té doktorce zachovala-vlastně k oboum /k té, co řekla, že to nic není a k té, co jí bylo jedno jaká ant. ti předepíše-pokud to tedy není jedna a ta samá/. Opravdu si to nedokážu představit a vím, že teď je prioritou váš Adámek, ale vím, že bych to jen tak určitě nenechala. Jde o to, že něco podobného se pak může stát i jiným maminkám…
Každopádně přeju hodně brzké uzdravení a samozřejmě bez jakýchkoli následků.
Držíme pěstičky a až bude něco nového, určitě dej znovu vědět :o)
Klára a Peťulka

 
Jerrysek
Kecalka 499 příspěvků 18.02.06 16:39

Milá Ivanko a Adámku,
mám slzy na krajíčku a je mi úzko z toho, jak je Adámek připoutaný k posteli. Strašně moc na vás myslíme a přejeme co nejrychlejší uzdravení!

Adámek je šikovnej silnej chlapeček, kterej se s tím popere a brzo bude usínat ve své postýlce a smát se na Tebe- na maminku.

Jerrysek, Leonka (3,5 roků) a Simonka 7 měsíců

 
Bodlinka
Kecalka 173 příspěvků 18.02.06 17:12

Ahoj Ivo a Adáku,
moc vám držíme palečky, ať vše dobře dopadne. Přejeme Adámkovi hodně zdraví a síly.
Bodlinka Verča

 
KIRA
Zasloužilá kecalka 914 příspěvků 18.02.06 20:47

Taky vám všem moc a moc držíme pěsti.něco takového si snad ani nechci představit,musí to být pro vás moc těžký.Posílám velikou pusu Adámkovi a přejeme rychlé a úplné uzdravení.

Kira+Anetka(7mě­síců) + Adam(9let)

 
Vitka
Kecalka 152 příspěvků 18.02.06 22:39

Ahoj Ivanko,

jsem ráda za dobré zprávy! Na nějaké omezení svobody malý určitě zapomene hned, jak mu ty kapačky skončí. Hlavně že pomáhají a malý je na tom lépe. Nejhorší máte rozhodně za sebou.
Snad už brzy budete spolu.
Měj hodně sil!
 Viťka

 
kostka
Kecalka 405 příspěvků 18.02.06 23:15

Ivanko,

taky se přidávám s držením palců Adámkovi, ať je brzy co nejvíce zdravý a posílám vám na dálku hodně moc síly. Je to těžké, ale vlastně jste měli přes ten laxní přístup lékařů zpočátku velké štěstí. Děláš dobře, že se teď nezatěžuješ rozhodováním, zda to řešit soudní cestou či nějakou stížností, na to je čas.
Hodně síly a Adámkovi ještě velké pohlazení

Hana

 
Jaa
Ukecaná baba ;) 1150 příspěvků 19.02.06 00:20

Ahoj Ivčo:O)
Jsem moc ráda, že je Adámkovi lépe a moc, moc vám stále držíme palečky!
Jaa a Sára

 
Ivca_K
Zasloužilá kecalka 986 příspěvků 19.02.06 18:24

Ahoj Ivčo, moc ráda jsem si přečetla, že Adámkův stav je lepší. Nepřestáváme všichni držet palce, aby byl co nejdříve úplně v pořádku. Přeju vám všem hodně moc sil!!!!!!!!!!!!!!!
Ivča s Klárkou

 
Uživatel je onlineMava
Generální žvanilka 24746 příspěvků 19.02.06 19:19

Držíme pěsti, snad přinesou štěstí. Marťa+Liborek

 
kari01
Kecalka 334 příspěvků 20.02.06 23:07

Je skvělé si přečíst, že se Adámkův stav lepší… Myslím si, že jste bojovnická celá rodina. .o)
Tak se držte, moc na vás myslíme, držíme pěstičky a zase dejte vědět, co nového…

Jarka a Domi

 
Zuza
Ukecaná baba ;) 2184 příspěvků 21.02.06 13:15

Moc držíme palečky Adámkovi, ať se co nejdříve uzdraví a rodičům přejeme strašně moc síly.

Zuza & Davídek 27 měsíců

 
kuratko
Kecalka 475 příspěvků 28.02.06 12:58

Ahoj Ivanko.
Tak co, jak jste na tom? Jestli budeš mít chvilku, tak dej vědět. Doufám, že je Adámkovi dobře a třeba už jste doma:-)
Papa, Kuřátko a Honzík

 
lukaspluskal
Nováček 2 příspěvky 30.01.10 09:59
podobny príbeh

ivanko ja jsem se vratil po 46 dnech z nemocnice 22.11 takze pres vanoce a silvestra jsem stravil v nemocnici taky se zapalem mozkovych blan ktery se mi predelal v zanet mozkovych blan a mel jsem v malem mozku na prave strane 2 hnisajici loziska a tak me od prvniho dne nastupu davali nejsilnejsi antipotika po kterych po 5 sekundach od napojeni se zacnete potit dycha se vam spatne a je vam na zvraceni.....hrauza a zacalo to 3 tydny pred nastupem 7.12.09 ja mel ve skole strvtletni testy ze vsech predmetu a ja nenejdu k doktorovi ,bolela me strasne hlava …a rodice mi rekli ze to je migrena a ja vim ze migrena nema tak silne bolesti hlavy ani 5 paralenu mi nepomohlo a tak ubehl tyden ,tedy uz jenom 2 tydny do nemocnice a ja mel testy hotove tak jsme sli s babkou k doktorovi uz se podezrenim na praseci chripku…a chteli jsme po nem odbery krve ne to neni treba coby je mi delal poslal me domu s leky na chripku tyden v bolestech ale jenom v noci byly ze jsem nemohl spat …a tak dalsi tyden sel semnou muj tatka ktery hodil vazny oblicej na pana doktora a ja uz mel docela stuhly krk ale dopredu predklonit hlavu slo jenom ne do boku a dozadu …zvlastni a tak nam dal leky na utlumeni bolesti a to uz tatka nevydrztel protoze bolesti hlavy uz jsem mel i pres den a tak tatka semnou zasel za neurochirurgem a ten nam rekl ze to je chripka ze jeho manzelka ma taky takove bolesti hlavy …no a tak nam dal leky a kdyby nezabraly hned vecer jet na infekcni…taky se tak stalo a tentyz vecer mi udelali interpunkci a samozdrejme ze jsem z toho mel cele telo stuhle a bolesti pri kazdem pohybu a tak prvnich 5 dni bylo strasnych nez zabraly antibiotyka ale ony zabraly ale nevedeli jeste o loziskach ktere zpusobovaly bolesti hlavy to mi udelali po 5 dnech druhou interpunkci setrnou proc ji neudelali i na poprve po ni clovek nema bolesti tela…a tak mi nasli ty loziska a ja sel z infekcniho standartu na jip infekcni kde uz po druhem dni se mi zacalo ulevovat ..... ale nejhorsi ylo ze rodice zamnou vubec nemohli prijit az po vanocich je tam na chvilku pousteli…zanechalo to na me nasledky dusevni nikoly fyzycke a zato ekuji bohu.....nejsem pobozny ale opravdu me rekla doktorka do oci…pocitej ze tak na 70-80% ochrnes … nebo oslepnes…vite jak mi bylo v tu dobu ......mel jsem chut vsechno vzdat a proste vsechno skoncit ale nemel jsem jak me hlidaly sestry na kazdem kroku a vite co to je byt v nemocnici 46 dni a pak jeste mesic doma a jeste pul roku necvicit pro me vsechno skoncilo a jedine co chci rict je zdravi je jedine co mame a kdyz ho nemame tak opravdu enmame uz vubec nic jenom lidi kterym na vas zalezi ale jenom starosti a obavy jim tim pridelavate takze jakmile neco bude u vas v neporadku tak hned jdete k doktorovi a nenechte sebou zametat jako s hadrou …a ivco maly si musel vytrpet ale budte rada ze na nic si z toho nebude pamatovat…ja bohuzel ano a budu se snazit zapomenout …sbohem :mavam:

 
lukaspluskal
Nováček 2 příspěvky 30.01.10 10:05

jeste mi prosim odepiste ivco jak to s adamkem dopadlo a jestli z toho vyvaznul bez ansledku ale verim ze ano …ale napiste mi na lukaspluskal@sez­nam.cz …budu velice rad a take jak dlouho ho lecili …jestli em tam nenechavali jenom tak pro 60 kc za den …kdo viiii :-D predem dik

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama