Bojím se být šťastná

O životě

Vždy, když jsem šťastná, se něco moc pokazí. Nevím, kde začít, ale pokusím se psát záživně. Vše to začalo asi před 10 lety, kdy jsem potkala svého současného manžela.

Bylo to super a já jsem si říkala, že jsem potkala toho pravého a že spolu budeme šťastní. Zajela jsem s mamkou poprvé na gynekologii, aby mi dr. dala antikoncepci (chtěla jsem být zodpovědná). Bohužel mi řekla, že nemůžu mít děti bez operace a že kvůli vyšším hodnotám jaterních testů mi nedá ani antikoncepci. Tak jsem to řekla svému příteli a spali jsme spolu jen tak. A za 4 měsíce jsem byla těhotná. Doktorka mi jen řekla, že příroda je všemocná a jelikož jsem byla ještě na střední, musela jsem jít na potrat.

Když jsme to zvládli a nějako se to uklidnilo, začali jsme být zase šťastní. Spala jsem u své babičky a ráno v 5 mi přišla sms od přítele, že měl autonehodu a že leží na JIPce. Byla jsem z toho úplně hotová. Byl potlučený, měl zmáčknutá játra, prostě hrůza. Úplně jsem se složila.

Po pár letech jsme se k sobě nastěhovali a řekli jsme si, že se vezmeme. Bylo to super. Svatba byla úžasná a já byla tak šťastná. Jenže den po svatbě se do mě tchyně pustila, že všechno na svatbě bylo hrozné. Vyčetla mi úplně všechno, od obsluhy, přes občerstvení atd. Prostě si svatbu svého jediného syna představovala jinak než my. A tak jsme se asi půl roku nebavily.

Zase se všechno dalo nějako do kupy a my jsme se snažili o miminko. Moc nám to nešlo. Babička byla vážně nemocná a ptala se mě, jestli se dočká pravnoučátka. Řekla jsem jí, že určitě. A za pár týdnů jsem byla těhotná. Měla jsem z toho hroznou radost. Jenže babička umřela. Byla to hrozná rána. Babička mě vychovávala a všechno mě naučila a já jsem nedodržela slib, že se dočká pravnoučátka.

Šla jsem na kontrolu k doktorovi a ten mi řekl, že čekáme dvojčátka. Nevěřila jsem tomu a odmítala jsem být šťastná, dokud nebudu mít za sebou 12 kritických týdnů. Vše šlo dobře. Žádné komplikace, žádné nevolnosti, a tak jsem uvěřila, že budu šťastná. Bohužel. V 16. tt nám jedno miminko umřelo.

Druhé jsem naštěstí donosila a narodila se nám krásná, zdravá holčička. Snažím se být šťastná, ale mám hrozný strach, že se zase něco stane. Teď jí bylo 8 měsíců a postavila se nám v postýlce, už sama leze a sedí a klube se nám první zub. Nevydržela jsem to a skutečně jsem byla zase šťastná.

A teď v pondělí 23. 1. 2012 měl manžel autonehodu. Zachránil ho jen airbag. Narazil do něj nějaký blbeček na sjetých letních pneumatikách, který jel v obci cca 80 km/h a nezvládl řízení. Naštěstí manžel utrpěl jen nějaké odřeniny, podlitiny, jinak mu nic není. Jenže auto je na odpis a pojišťovna nám dá maximálně 15.000 Kč. Za to si nekoupíme ani tráboše. Takže to budeme muset řešit nějakou půjčkou, jenže já jsem na mateřské, takže šetříme každou korunu.

Proč nemůžu být šťastná? Vždy když jsem, tak se něco hnusného stane…

Hodnotilo 8 lidí. Score 2.5.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
alda
Kecalka 290 příspěvků 31.01.12 06:54

přijde mi, že se na život koukáš víc z negativní než z potizivní stránky. Mně tvůj příběh zdaleka nepřijde plný tragedií a smůly. Manžel se naboural, na to jaká to byla bouračka se mu zázrakem skoro nic nestalo, babička se přece pravnoučátka dočkala, jen se na ně dívá nejspíš odjinud, je výborný jak jste s manželem zvládli potíže co vás potkaly. Určitě by se našlo ještě mnoho dobrých věcí, kdyby se hledalo :lol:

 
Minki
Zasloužilá kecalka 739 příspěvků 31.01.12 07:43

Taky nevidím nic tak hrozného. Já zažila tři autohavarie (ne moji vinou) a vždy jsem se oklepala a řekla tak jsem si zase vybrala kousek té smůly. A plně souhlasím s tím co píše Alda.
Moje babička je to same asi co ty, říkám ji černá kronika a popravdě raději se jí teď vyhýbám, neslyším od ní nic pěkneho. Pořád mluví o havariích a kde se co hrozného stane a ještě horší a já mám pocit, že to pak snad přivolává.
Dívej se na svět trošku vesele, on není jednoduchý, jenže ten hezký život se bojuje na bojištích, jak někdo řekl a lehké cesty nás nenaplňují. Z mého pohledu máš pěkný život a prostě pár peripetií k němu patří a patřit bude a o to je krásnější když máš zdravou rodinu, se kterou je můžeš překonávat.
Držím hodně pěsti, aby se vám dařilo :D

 
smon83
Ukecaná baba ;) 1244 příspěvků 31.01.12 08:14

Snad máte holky pravdu, ale v životě mě moc příjemných chvil zrovna nepotkalo…Dětství nic moc, rodiče mě mlátili hlava nehlava a já chodila samá modřina (to jim vydrželo do mých 20-ti let), ve škole jsem si prošla dost tvrdou šikanou, takže jsem chodila kvůli tomu za školu a mé výsledky šly ke dnu a já jsem se nedostala na chtěnou školu…Na střední mě šikana potkala znovu a navíc i od učitelů, poe jsme byly jediný 2 holky ve třídě a tak nám to dávali sežrat… Od rodičů jsem se odstěhovala co nejdříve to šlo(spíš útěk), dělala jsem jim služku…Máma nevařila, neuklízela, nenakupovala, 90% jídla jsem kupovala ze svých prvních výplat a ještě mi pořád nadávali… Takže teď chci pro svoji dceru jen to nejlepší…Chci aby měla šťastné dětství(aby nemusela měsíc co měsíc přemýšlet o útěku z domu nebo sebevraždě), aby ji nepotkalo nic hnusnýho tak jako mě.....Moc ji miluju i manžela a chci být šťastá.....

 
Bibi82
Extra třída :D 10700 příspěvků 31.01.12 08:19

Já jsem taky od přírody spíš pesimista, ale na tebe vážně nemám.. :mrgreen: Zkus si přečíst nějakou knížku na téma pozitivního myšlení, třeba Tajemství od Rhondy Byrne. Možná se pak na všechno budeš dívat trochu jinak ;)

 
Anael
Echt Kelišová 7797 příspěvků 31.01.12 09:09

Ahoj, taky si myslím, že vidíš vše černě…Manželovi taky zemřela babička, když jsem byla v sedmém měsíci těhu, a vždy se něco stane, ale to je prostě život. A za 15.000 že nekoupíte ani trabouše? Já myslím, že třeba ojetou felicii určitě…ale záleží, jak moc jsi náročná, že :nevim: . Já taky zažila havárku a auto bylo na odpis - nové, ale beru to tak, že auto je jen kus plechu, ale život ti nenahradí žádná pojišťovna…

 
Petra2829
Echt Kelišová 7873 příspěvků 31.01.12 09:30

Myslím že máš štěstí a to ani nevíš jaké.Ano o miminko si přišla,ale jedno ti zůstalo.Manžel se naboural,ale přežil.Po druhé a přežil.Plechy vem čert.To není štěstí,???Bože a jaké.Co by za to jiní dali.Holkavem rozum do hrsti a uvědom si co máš. :kytka:

 
myšanda26  31.01.12 09:37

Ty jsi šťastná, jen se toho neboj. Raduj se z toho co máš, ne z toho co nemáš, nebo z toho co bys mohla mít. Raduj se z toho, že už jsi 10 let s mužem, který tě má rád a ty jeho. Raduj se ze zdravé dcerky a jejích pokroků a poznávání světa. Raduj se z toho, že u havárky šlo „jen o plechy“. Mimochodem jak píše Verianka za 15 tisíc nekoupíš tráboše, ale jeté auto určitě (vlastní dobrá zkušenost Ford Mondeo 12 let ale jezdí, startuje, nenechá mě ve štychu na dojíždění dobrý stálo 12 tis) To bych taky neviděla tak černě. Drž se a nečekej na další ránu a raduj se z přítomnosti :hug:

 
NoeBi
Stálice 77 příspěvků 31.01.12 10:26

Neboj se,ne nadarmo se říká Vše zlé,k něčemu dobré. Máš zdravou dceru,manžela který je ti oporou,máš krásnou rodinu,sama jsi zdravá.Už tohle by tě mělo činit štastnou :hug:

 
lyžařka
Kecalka 362 příspěvků 31.01.12 10:42

ahojky bud víc optimistická… vem to z te druhe stranky a napis deniček „jsem štastná“ …nemohla jsem mít děti a mám, mam stejneho chlapa už 10 let , dokonce přežil 2 havárky..a dokonce jsem si porozumela nakonec i s tchýní což neni az tak obvykle - prostě máš v životě štěstí :-)
starý lidi umírají… bohužel nekdy i mladí - přesto člověk musí koukat na svět pozitivně a jít dál :kytka:

 
Gabika83
Závislačka 3221 příspěvků 31.01.12 10:45
Ahoj smon83

Myslím jsi že zbytečně koukáš na život pesimisticky.Ano je hrozné že manžel měl nehodu ale myslím jsi že podstatné je že je v pořádku a nic se mu nestalo..bohužel je to tak lidi jsou blbý a nevíš kdy natrefíš na tupce který ti rozmlátí auto ale buď ráda že žije a že třeba ho ten tupec nezabil to myslím žeby bylo na oběšení..že máte málo peněz protože jsi na mateřské to jsi myslím že řeší každá rodina s normálním výdělkem prostě je to tak..existuje na ČAS až našetříte i jiná doprava prosté vše se dá zvládnout..že umřela babička-hold když ti to řeknu úpřimně já budu ráda když mé děti budou poznat moje rodiče…ja myslím že babička se má dobře tam kde je a kouká na tebe z nebíčka..buď vděčná za to že máš zdravé mimčo a manžela a že jste rodinka pospolu,někdo to štěstí nemá…myslím jsi že jsi zbytečně pesimistická… :!

 
meravigliosa
Závislačka 2739 příspěvků 31.01.12 11:37

Pridávam sa k názorom, že sa na všetko pozeráš pesimisticky…

Mala si smutné a ťažké detstvo, ktoré je teraz nahradené krásnym manželstvom a zdravým dieťaťom… Máš šťastie, že Tvoj manžel prežil dve autohavárie, máš šťastie, že máš strechu nad hlavou a máš čo do úst…

Sila pozitívneho myslenia je veľmi silná, tak to skús… :hug:

 
Zuzylka
Ukecaná baba ;) 1061 příspěvků 31.01.12 12:56

Ježiš ty máš holka takový štěstí! Štěstí, že přesto, že ti byla diagnostikována skoro neplodnost, nemáš problémy s početím ;) . Štěstí, že přestože jsi absolvovala interrupci, neovlivnilo to tvou už i tak špatnou plodnost ;) . Manžel stál vždycky při tobě. Máš i štěstí, že tě neopustilo i druhé dvojče, často se to tu stává :think: .
A v neposlední řadě máš i štěstí, že přestože muž měl vážnou autohavárii, skoro nic se mu nestalo :nevim: .
Jen jsem chtěla naznačit, že se na to dá pohlížet z různých úhlů ;) .

 
Adaneli
Extra třída :D 14141 příspěvků 31.01.12 13:22

Taky se mi po přečtení tvého deníčku zdáš hodně a zbytečně pesimistická, věř, že v životě se dějí mnohem, mnohem horší věci. To, co jsi zažila, je běžný život. Ty jsi zdravá, manžel je taky v pořádku, máš zdravou a šikovnou dcerku, raduj se a nečekej pořád něco špatného. V životě jsou lepší a horší dny, proto si těch hezkých musíme vážit a pořádně si je užít. Tak zavři za tím pesimismem dveře a raduj se s tvojí rodinou!

 
petula87
Závislačka 3992 příspěvků 31.01.12 13:24

wau, přečetla jsme děníček na jeden zátah a fofrem ač mi děti stojí u nohy :hug: :hug: :hug: přeji ti aby jsi mohla být šťastná aniž by ppotom přišla nějaká tragédie :hug: :hug:

 
lenkabu
Extra třída :D 13733 příspěvků 31.01.12 13:25

Koukni na ty pozitivní věci co se ti staly, zbytečně se hrabeš v negativech ;)

 
Aladina
Echt Kelišová 7584 příspěvků 31.01.12 13:42

Já bych to viděla tak - manžel měl velkou autonehodu a přesto se mu nic nestalo. :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: Čert vem auto.
Spojuješ moc věcí, které spolu nesouvisí, dohromady.
Máš manžela, se kterým se máte rádi? Krásné, zdravé dítě? Gratuluju. :kytka:

 
bjetuschka
Závislačka 4021 příspěvků 31.01.12 13:51

No, teď jsi tu vyjmenovala všechny negativní věci, ale co ty pozitivní? Chápu, že je to těžký, ale přeci jsi za svůj život nezažila jen to, co tady popisuješ… Co ty šťastné chvilky?

 
Kalla1412
Echt Kelišová 8537 příspěvků 31.01.12 13:56

máš manžela živého a zdravého? Máš. Máš krásné zdravé dítě? Máš. Máš kde bydlet? Máš, Máš co jíst? Máš muže co Tě nepodvádí, nepije a nemlátí Tě? Máš. Tak pak máš víc než polovina žen na téhle planetě, možná ještě víc a patříš k těm šťastnějším. Být dokonale šťastná, to má jen mizivé procento lidí, ty máš všechno, jen se prostě dějou věci, které život přináší, nic hrozného. Jsou taky maminky po 5 ti spontálních potratech, létech snažení, manžeklky alkoholiků a gamblerů, ženy v azylácích. Poděkuj Bohu (nebo kom,u chceš) za to co máš a buď vděčná. Taky to nemáme s mužem dokonalé, ale nám to stačí a jsme vděčni za to co máme. Nenadávám Ti ani nechci být ošklivá, snaž e na to podívat očima jiných, mnohem méně šťastných…

 
VenJe
Stálice 75 příspěvků 31.01.12 14:10

Taky se občas dívám víc na věcí negetivně jako ty … Přesto máš hodně důvodů proč být šťastná, jenom ty věci vidět. Přečetla jsem tvůj deníček jedním dechem a i ty sama jsi v něm napsala o štěstí. Jen to vidět. Máš zdravé miminko, manžela, co přežil autonehody, měla jsi svatbu, jakou sis představovala … atd. Jseš šťastná žena, jen máš chvílemi strach. Neboj nejsi sama je nás víc.

 
malujuamiluju
Nováček 1 příspěvek 31.01.12 15:12

neboj se být šťastná ;) být šťastný je rozhodnutí :kytka: ale je taky třeba zpracovat ty bloky co máš za sebou z dětství a mládí, příjmout to, že jsi měla takové a makové rodiče, příjmout to, že se občas prostě děje něco špatného - to se děje občas každému, ale záleží, jak k tomu kdo přistupuje :kytka:
P.S. mi se často pocit štěstí kombinuje s pocitem vděčnosti.. řekla bych, že tyto pocity jsou nerozlučná dvojka

Příspěvek upraven 31.01.12 v 15:16

 
lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 21950 příspěvků 2 inzeráty 31.01.12 15:37

Zkus na to koukat z tý lepší stránky. Měl autonehodu, mohl dopadnout mnohem hůř. Čekala si dvojčátka, jedno umřelo, ale jedno ti zbylo, mohla si přijít o obě. Tchýně by tě pomluvila, i kdyby svatbu naplánovala ona, protože ty by si byla za neschopnou. Babička bohužel umřela, ale to je prostě věc, kterou neovlivníš.

 
Lizzi  31.01.12 16:46

Možná bude můj příspěvek drsný, ale toto není žádný tragický život! Chápu, že každý sneseme něco jiného, ale pokud máš manžela, který Tě miluje, zdravé dítě, máte kde bydlet a na jídlo taky máte, máte práci (nebo teďka manžel) tak se nedá hovořit o neštěstí. Uvědom si, kolik je na světě neštěstí a nemusíš chodit nikam daleko a dojde Ti, že Tvůj život je krásný a plný milujících lidí.
Pokud budeš na život nahlížet negativně, tak negativní bude. To co ale píšeš není nešťastný život.
Zaměř se na pozitivní stránky svého života. Víc Ti k tomu nemám co říct..

 
Emina
Kecalka 337 příspěvků 31.01.12 17:20

Přeji ti, abys byla už jenom šťastná a užívala si rodiny. Určitě své dcerce připravíš lepší život, než jsi měla ty sama. Rozumím ti.

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 31.01.12 17:47

Proč?proto že si to sama zakazuješ.Hledáš si jen to špatné ale

přitom jsi měla takové velké štěstí.I když si šla na potrat i přesto žes byla nemocná si dokázala porodit zdravou holčičku.I když tvuj chlap potkal blbce přežil přesto že ti tchýně házela klacky pod nohy tvuj muž je s tebou.
Máš tolik štěstí že aspon čtvrtina žen ti musí závidět.
Byla sem jeden čas stejná a nevim zda sem si pak náké problémy tim nepřivolala ale nepřála bych ti zažít to co je nebýt opravdu štastná :kytka:

 
Lenkaamimi  31.01.12 18:23

Ale prosím Tě…-) Tvůj život je jak procházka růžovým sadem, oproti jiným. :-)

 
smon83
Ukecaná baba ;) 1244 příspěvků 31.01.12 19:22

Ahoj maminky, asi máte pravdu a myslím příliš negativně…Mohla bych být na tom hůř…Jenže mě to přijde i tak dost… Zkusím hodit minulost za hlavu a budu koukat jen dopředu…Žiju jen pro svou rodinu, jsou pro mě úplně všechno :) díky za každý názor :think:

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26465 příspěvků 31.01.12 19:46

Opravdu si taky myslim,ze nemas smulu,ale stesti-velike!!!
Holky uz to tady popsaly pres potrat po stesti,ze manzel prezil.No a ze babicka se nedozila pravnoucatka??No je tady plno jinych,ktery se boji,ze se rodice nedoziji vnoucete vis?Urcite na Tebe babicka kouka z nebicka a dava na Vas pozor,kdyz mate v nestesti stesti. ;) Mysli pozitivne a zbytecne nehledej jen to spatne… :kytka:
Je spoustu lidi,ktery se neumeji radovat,jakoby si blokovali to stesti,ktere maji.precti si knihy o pozitivnim mysleni,to ze rodice byli spatny je hnusny,ale ted uz mas svoji rodinu a raduj se z nich.Konecne !!!!:palec: :palec: :palec: :palec: :palec: :palec:

 
tasa
Echt Kelišová 8297 příspěvků 31.01.12 19:54

Vis o tom, ze pesimisticke mysleni pritahuje pesimisticke situace?

Jinak souhlasim s holkama, nakonec Ti vse dopadlo dobre.

A prababicka? Nekdy se nedoziji ani rodice vnoucat…bohuzel to je zivot.

Jinak jsem zdravotnik a ani Ti nepreji vedet, jake hruzne nemoci existuji.

 
Anonymní  31.01.12 20:22

Taky mívám takové myšlenky. Byla jsem šťastná,měla dva krásné kluky a manžela co víc si přát? Snad jen tu holčičku. A tak se zadařilo. Já se štěstím vznášela,zářila na všechny strany. Myslela,že to nic nemůže pokazit. Jednoho dne ale dostal mladší syn epileptický záchvat a už se to vezlo.Nemocni­ce,nemocnice.­.... problémy s tím se jen nabalují. dcerunka se narodila ,všechno bylo v pořádku a já opět šťastná,ale jakmile si to jen uvědomím přejede mi mráz po zádech. Ihned jdu zkontrolovat ty tři kulíšky. Manžel pracuje daleko a má nebezpečnou práci. Několikrát denně kontroluji telefon, když zazvoní se zatajeným dechem ho zvedám. Prostě mám strach se radovat ze života. :,( Vždycky když přišla slast ze života,nějaká rána nám ji krutě přetrhla.Vím,život je už takový,ale nějak se s tím nedovedu smířit a užívat si toho co mám naplno :,( :,( :,(

 
viki86  31.01.12 22:32

mne sa to zase zda byt take ze sa ti lepi smola na paty, ja v tvojom pripade by som sa tiez bala byt stastna poznam to, ale inak mas stastie v nestasti

Příspěvek upraven 31.01.12 v 22:33

 
kacakaca
Ukecaná baba ;) 2246 příspěvků 01.02.12 08:39

:hug: Je mi tě líto. Asi mám to štěstí, že se na život dívám jinak. Ano, při tragédiích to prožívám, ale jakmile se za životem ohlédnu, vybavují se mi spíš úspěchy a šťastné chvíle. Moc bych ti přála, abys to dokázala taky, abys život prožila, ne přežila ve strachu. Většinu toho, co jsi prožila ty, jsem prožila taky, ale mnohem víc toho dobrého a nevěřím, že u tebe je to jinak. Zkusila bych se zamyslet nad tím dobrým a zaměřit spíš do budoucna než na litování minulosti…

 
ficus
Ukecaná baba ;) 1247 příspěvků 01.02.12 11:32

Asi bys neměla spojovat ty krásné věci s těmi nešťastnými. Cesta životem je určitě klikatá, tak se snaž nemyslet na to špatné a raduj se z toho dobrého. Já vím, že se mi to řekne, ale viděla bych to tak, byly to jen plechy, manžel je v pořádku, může pracovat ani nemusí být v nemocnici. Díky tomu že nebudete mít auto třeba ušetříte na benzínu, nevím, zkus hledat ty lepší věci. :hug:

 
Anonymní  01.02.12 21:20

Není milé se potkávat i s nepříjemnýma situacema, ale to je život a čím víc si budeš říkat, že máš smůlu o to víc jí budeš mít :,( Nekoukej na svět, tak černě.Raduj se z maličkostí.Ží ted a tady :D Jako 6ti letá dívka jsem byla zneužívaná bráchou, v 8 mi letech se mě pokusil jeden kluk znásilnit.Celou základku jsem měla šikanu, v 1.třídě mě schodili ze schodů a jen taka, tak mě zachytla paní učitelka bůh ví co by se stalo.Píchali mě kružítkem, vzali si mě před tabuli a fackovali mě před celou třídou, pak mi zahálki jednu nohu do řetězu a já po té druhé za nuima musela skákat po celé tříde a předevšema.Tak bych mohla pokračovat dlouho.Jen tak si mě vyhlídl jeden kluk sfackoval mě a neměl důvod, jiný mě jako dítě nacpal do popelnice.Pak dospívání bylo poklidnější, ale pokusil se mě znásilnit kamarád který mě večer šel doprovodit aby se mi nic nestalo.Jednoho přítele tatínek za mnou přišel do pkoje chtěl mě dostat do postele.Pronás­ledoval mě jeden chlap.Ve 12h. odpoledne ve vlaku mě přepadli se slzákem u očí.Když jsem otěhotněla a byla ve 3 měsíci, zjistili tchýni rakovinu.Když se malá narodila zjistili rakovinu mojí mamince 8 měsíců jsem jí vozila na léčbu hned první den mi lékařka řekla max. 6 měsíců a já koukala jak maminka chřadne a umírá.Když byl malé rok a 10 dní maminka umřela tři měsíce na to umřela tchýně, pár měsíců na to jsem si nahmatala bulky naštěstí nezhoubné.Začala jsem krvácet z konečníku-odstraněn polyp naštěstí nezhoubný.Začal z konečníku krvácet můj tatka několik polypů odstraněno naštěstí nezhoubné vždy se čekalo 14 dní na výsledky.Do toho jsem ještě v 9 měsících zjistila malé cukrovku.Onemocněla jsem a brala hodně léků a silná antibiotiky a pak zjistila, že jsem těhotná musel jsem to ze zdravotních důvodů dát pryč.Tehdejší přítel mě napadl a odhodil takže jsem skončila na pohotovosti.Jinej přítel mě před malou chtěl znásilnit malá mě ubránila :D ten co mě napadl mě z jeho mámou dělali ze života peklo, že mě nechají někde zmlátit, připraví mě o práci, o dítě o bydlení.Trvalo to x měsíců než byl klid.Pak jsem si našla přítele se kterým zase čekám miminko po prožitých věcech jse se z počátku také bála co se zase stane.Ale já chci být a jsem štastná.Stačí mi ráno se probudit, vidět mojí dcerku.Nebo přiletět ptáčka a slyšet jak si zpívá.Podniknout něco co rozzáří očička mé dcerušky.Na světě je tolik krás.Stačí se jen podívat.Neohlížet se za minulostí tu nezměníme a jen nás svazuje.Dej si za úkol každý den poznamenat 3 pozitivní věci které Tě potkali :D a uvidíš jak je svět nádherný.Já mám mnohem víc problémů a starostí než jsem tu vypsala, ale nechci nudit čtenáře.Jde jen o to ať se děje cokoliv vždy je na světě něco nádherného pro co stojí za to žít :D Tak hlavu vzhůru a koukej na krásy kolem sebe.A hlavně dělej si život jak ty chceš na řeči ostatních kašli oni Ti nic nedají a problémy za Tebe nevyřeší!!

 
MartinaIrena
Echt Kelišová 8648 příspěvků 08.03.13 15:45

@smon83 Tak k tomuhle deníčku bych řekla jediné. Opravdu zraněná dušička se špatně hojí a potřebuje to čas. Člověk, který nezažil věci, co jsi zažila ty, těžko pochopí. A takové chytré horákyně tě snadno odsoudí, že jsi pesimista. Ale já věřím, že už tě v životě čekají převážně jen hezké věci. To ošklivý sis už vybrala na tisíc let dopředu, hlavně v dětství. Smon, posílám do vesmíru přání klidu a lásky pro tvou duši. Pošli si jej tam taky, ono to funguje. Já na to věřím, už mi to hodněkrát vyšlo. :srdce:

 
smon83
Ukecaná baba ;) 1244 příspěvků 09.03.13 07:40

@MartinaIrena děkuju…

 
brumdinka
Generální žvanilka 23312 příspěvků 09.03.13 10:48

Tak jsem to přečetla a nevidím nic jiného než „obyčejný“ život…každý zažil to své a každý má svou vlastní cestu…štěstí je stav mysli nic jiného…
mě přijde, že ve všem hledáš to negativní…zkus to naopak a hledej ve všem co tě potká to pozitivní…věř mi bude se ti žít mnohem líp a budeš štástná :pankac:

Zenové příběhy
Zdroj štěstí a neštěstí
Starý zenový mistr, u něhož žil už jen jeden mnich, choval koně. Jednoho dne utekl jeho nejcennější hřebec. Sousedé přišli, aby mu vyjádřili politování, ale zenový mistr jen řekl: „Odkud víte, že je to neštěstí?“
Nazítří se hřebec vrátil a přivedl s sebou několik divokých koní. A sousedé zase přišli, tentokrát aby mu blahopřáli k tomu štěstí, ale zenový mistr jen řekl: „Odkud víte, že to je štěstí?“ Nazítří se přihodilo, že když se mnich pokoušel jednoho z divokých koní zajíždět, spadl a zlomil si nohu. Zas přišli sousedé, aby dali najevo soucit, ale zenový mistr jen řekl: „Odkud víte, že je to neštěstí?“ Krátce nato došlo k válce, ale mnich kvůli zranění nemohl být odveden k vojsku. Odkud ale víte, že je to štěstí?

http://rubes.eu/…stne-stesti/

www.safires.cz

Příspěvek upraven 09.03.13 v 10:59

 
MartinaIrena
Echt Kelišová 8648 příspěvků 09.03.13 12:24

@brumdinka To je jako s tou sklenicí, která je buď poloprázdná nebo poloplná.

 
Gina108
Generální žvanilka 23849 příspěvků 09.03.13 14:49

@MartinaIrena Ne, to je o tom, že opravdové štěstí nezávisí na vnějších podmínkách. Není to ani o tam, jak se člověk dívá na svět (sklenice), ale jak prožívá sám sebe ;)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama