BREZNACKY 3: Vyšetření ve 13.tt

Těhotenství

Ahojky těhulky, omlouvám se předem, že sem neplánovaně umisťuji svůj výtvor. Taky doufám, že se to tu ve výsledku neobjeví dvakrat ;) Tento týden jsme byli na screeningu v 1. trimestru, a protože se diskuze dost často točí kolem témat, jaká vyšetření nás čekají, tak předpokládam, že vás to bude většinu zajímat.

Podle toho, co jsem si všimla vás to většinu teprve čeká :-)) Informace budu tlumočit z informativního letáčku, který jsme obdrželi při vyšetření a z vlastních znalostí. My jsme byli na vyšetření u Apolináře v Praze, ale dělají se na každém specializovanějším pracovišti.

Screening v I. trimestru: Asi 1% dětí se u nás rodí s vážným mentálním postižením, nejčastěji způsobeném Downovým syndromem (taktéž mongoloismus, trisomie 21). Toto postižení se vyskytuje častěji u starších matek, ale vyskytuje se v jakémkoliv věku. V současnosti je jediný spolehlivý způsob, jak diagnostikovat DS, a to odběr vzorků plodové vody (amniocentéza) nebo choriových klků (CVS). CVS se odebírá v 11-14.tt z tkáně budoucí placenty (malinký vzorek, biopsie), amniocentéza po 15. tt přímo plodová voda. Obě metody jsou poměrně bezpečné, riziko potratu spojené s odběrem se udává 0,5-1%

Malá vsuvka osobní: Buňky se asi 14 dní kultivují a potom se cytogeneticky určují počty chromozomů (obarvené se počítají pod mikroskopem). Trisomie se dají z plodové vody určit i molekulárně geneticky, nemusí se čekat, až buňky „narostou“, takže se doba čekání zkrátí až o 14 dní. To se ale bohužel ještě standardně neprovádí, zatím jsme ve stadiu ověřování a pilování :-)

Výsledky testů vyjadřují míru pravděpodobnosti postižení plodu, k výpočtu se používají tyto informace (věk matky, UZV nález v 11.-14.tt:NT=tloušťka šíjového projasnění a výsledky vyšetření krve těhotné) NT= šíjové projasnění- měří se v zátylku plodu mezi 11+0 až 13+6tt. Projasnění odpovídá malému množství tekutiny, které je prokazatelné téměř u všech plodů. U dětí s DS bývá obvykle významně zvětšeno. (Kritická hodnota jsou 3mm).

V této době se na UZV dá ještě upřesnit stáří plodu, posoudit normalní vývoj (jsou vidět detaily, jako počet prstiku, mozek, samozřejmě srdíčko, na pohlaví je ještě brzo ;-))

Biochemické vyšetření se provádí z krve matky, slouží k tomu dva hormony: volný beta hCG a PAPP-A. Při výskytu DS je obyvkle hCG zvášen a PAP-A snížen.

Kombinovaný test:

  • samotné riziko věku matky zachytíasi 30% plodů s DS
  • vyhledávání měřením šíjového projasnění až 80% plodů s DS
  • vyhledávání pomocí biochemie 60%
  • kombinací těchto tří metod lze dosáhnout záchytu až 90% případů s DS

Po podstoupení test vám bude do 10 dnů (k lékaři) sděleno, jaké je riziko, že váš plod je postižen DS (v praxi to vypadá tak, že vám řeknou číslo, nám minule řekli 3000… tzn, že je pravděpodobnost 1:3000, že dítě bude postižené. Pro mě, jako pro skoro 30l. matku je normální statistické riziko 1:630, Takže tato hodnota mě může víc než 50× uklidnit :-))

Jestliže by číslo bylo na kritické hranici (1:300 a vyšší 1:200. 1:50…), je vám navržen odběr choriových klků nebo plodové vody. Výsledkem těchto vyšetření je již stanovená diagnoza! Je pochopitelně jen na vás, jestli chcete screening podstoupit. I přes pozitivní screeningový test je velká pravděpodobnost, že dítě bude zcela zdravé.

Při vyšším NT se doporučuje v 18-23.tt opět detailnější UZV, kdy se dají velice dobře diagnostikovat malformace plodu, srdeční vady (častější pri vyšším NT) a rozštěpy, např. páteře.

Tak to je všechno z letáčku :-) Ještě se s vámi podělím o pár „novinek“ prenatální diagnostiy, kam všechna tato vyšetření spadají. Všechny výzkumy se snaží posunout diagnostiku co nejbliž k prvnimu trimestru, hlavně kvůli případnému ukončování těhotenství. Dřív se většina vyšetření prováděla kolem 18. tt, takže nebylo moc času na to případně vyšetření zopakovat, a maminy se musely rychle rozhodovat. Těmito vyšetřeními se ušetří třeba 4 týdny, takže je čas, na rozhodování i další vyšetření. Pro ty, které chtějí znát pohlaví plodu: v současnosti jediná 100% informace o pohlaví je právě z cytogenetických vyšetření, méně přesné jsou ultrazvuky. I kdyz ve 30tt už to pozná každý doktor, když dítě alespoň trochu spolupracuje :-) V současnosti probihá projekt na zjišťování pohlaví z krve matky. Přes placentu se dostává do matčiny krve malinké procento buněk plodu. Specialní molekulárně genetickou metodou se pak prokazuje přítomnost Y chromozomu v krvi matky (přesněji v její plazmě) Už v 16.tt se dá spolehlivě určit chlapecek, takže, když se Y nenajde, je to holka :-)

Tak to je ode mě dneska všechno. Doufám, že jsem vám tím moc nezamotala hlavy :-) Mě to všechno přijde jasné, ale já jsem z oboru. Tak kdybyste všemu nerozumněly, nejsem moc dobrý slohopisec, tak ja to zkusím dovysvětlit :-)

Mějte se krásně, bříškům zdar!!!

Máťa 11+3

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Binisi
Kecalka 209 příspěvků 19.08.04 17:15

Ahoj těhulky,
Máťo dík za pěkný deníček. Ještě bych se chtěla zeptat jestli se toto vyšetření dělá všem těhulkám, nebo jen nějakým „rizikovým“ skupinám??
Ivo, dvojčata se mi ukázala až na druhém UTZ. Na tom prvním v 7. týdnu tam byl jenom jeden společný zárodečný váček. Zato teď byla obě krásně vidět i s ručičkami a nožičkami (strašně s nimi furt mávali).

Zdravím tehulky, Binisi

ivous
Ukecaná baba ;) 2067 příspěvků 19.08.04 17:21

Zdravím všechny těhulky,

Maťo, chtěla jsem se zeptat v průkazce mám napsáno, že mě čeká NT(teď už jsem to díky Tobě rozšifrovala) a NB- to jsou ty nosní kůstky?

Iva

ivous
Ukecaná baba ;) 2067 příspěvků 19.08.04 17:23

Jéé zapomněla jsem Tě pochválit za super deníček, tak to napravuji.
 Iva

Maka
Závislačka 2857 příspěvků 19.08.04 19:30

Ahojky.

super že se objevil nový deníček, za což děkuji.o))

Taky by mě jako Vás zajímalo, zda se toto vyšetření provádí všem těhulkám, jelikož, když jsem se svého dr. ptala na genetické vyšetření, tak mi řekl, že se dělají v 16 tt - a jsou známy jako APF testy. Taky vím že jich spousta vyjde falešně pozitivně a pro jistotu se budoucím maminkám, které to chtějí provádí odběr plodové vody.

Jelikož jsem právě 12+0 a na kontrolu jdu přesně za týden - čili 13+0, zajímalo by mě, zda se tato vyšetření opravdu provádí již tak brzy a zda všem nebo jen potenciální rizikovým podle věku.

Nerada bych něco promeškala a jako většina z Vás jsem zatím s doktorem spokojena, ale na to co se nezeptám nevím.

Doufám že mi bude moci někdo poradit.

Jinak se mějte hezky

Markéta 12+0

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.08.04 22:28

Ahojky, myslím, že vyšetření by se mělo provádět všem (vzhledem k tomu, že to označují jako screening). Ale je pravda, že to ještě neni tak úplně zavedené, myslím obzvlášť na menších městech. Můj gynekolog mi loni měřil NT sám a biochemii mi delali až spolu s tím AFP (alfafetoprotein) až v tom 16.tt. Alespon, jestli si to dobre pamatuju. A ted mi rikal, ze tenhle kombinovany test je novinka. Taky si nejsem jista, ze treba v nejake okersni nemocnici maji tak citlivy UZV. Kdyz jsem porovnala ten uterni u Apolinare s tim, co ma muj doktor v ordinaci, tak i ja jako naprosty laik jsem poznala rozdil v rozliseni .-) A vsem tehulkam, ktere jsou v posledni dobe kolem me NT merili, tak snad to neni ovlivneno jen tou Prahou. Urcite se na to Marketo doktora zeptej.

Pro Ivu: K tomu NB vubec netusim, nepamatuju se, ani jsem to nikde v zaznamech z UZV nenasla, ze by se to merilo. A ani o mereni nosnich kustek jsem nikdy neslysela. Dovedla bych si to predstavit az tak kolem toho 20.tt kvuli rozstepum patra, ale ted ne. Asi te zklamu. Kdyztak se na to zkus vyptat a informovat nas, rada bych to vedela.
Vim, ze se standardne meri CRL (delka od hlavicky k zadecku), BPD a AP a jeste neco (obvod hlavicky, hrudniku a briska) a delka femuru (stehenni kosti). Vsechny velikosti by mely odpovidat priblizne stejnemu tydnu tehotenstvi +-1t. Kdyz by vetsina z nich byla zmensena o 3tt, tak to znamena, ze miminko neroste jak ma (hypotrofie- nam se to nastesti stalo az po 32.tydnu, takze jsme meli dlouhe, ale hubene ditko, ktere to po porodu do pul roku usilovneho jedeni dohnalo :-))

Vic uz nevim :-) ale zkusim se kdyztak po vikendu, az se vratim do Prahy, juknout do nejake odbornejsi literatury.

Mejte se krasne

Mata

Petulinka1
Zasloužilá kecalka 575 příspěvků 20.08.04 06:58

Ahoj těhulíny,

Máto - díky za deníček, i když musím uznat že mě všechny tyto testy jen děsí !!! Ale sama mám hodně známích těhulek a nikdo takhle brzy na tomto vyšetření nebyl ? Všichni chodí až na AFP testy v 16tt. Tak nevím no zeptám se svého gynekologa a podle něj se zařídím.

Konečně prší už ty vedra byli strašný, taky jsem se vydala do práce autem a hned takový slejvák - já hrozně nerada jezdím když prší :-))))

Jinak kdyby Vás zajímalo tak cestovní pojištění těhulky nemají žádné zvláštní akorát což jsem byla dost překvapená po 24tt vás nikde nepojistěj a jedete na vlastní ryziko že si případnou péči zaplatíte, u Allianz je to 26tt.

Hezký den

Petra + bublinka 10+5

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.08.04 07:35

Ahojky,
byla jsem na vysetření 13+1 tento týden a doktor mně poslal na screening taky až 16 týden do Gennetu. Škoda že jsem o tomhle vyšetření nevěděla o něco dřív, mohla jsem se na to zeptat :-)
Tím testem se zjišťuje Downův syndrom, Edwardsův syndrom a defekty neurální trubice. Kouknětě na www.gennet.cz je tam krátký popis (ne tak pěkný jako od Máťi .-)).
Hezký chladný den
Borůfka + bobulka 13+4

MaKacka
Zasloužilá kecalka 624 příspěvků 20.08.04 07:52

Ahoj Máťo a ostatní!

Díky moc za nový deníček. Po takových informacích zrovna pídím i když jsem zrovna v 9tt.
Já budu muset určitě tyhle vyšetření absolvovat, jelikož máme v rodině (z přítelovy strany) Downův sy.
Příští týden jdu na celkové vstupní vyšetření (snad už dostanu těhu průkazku) a dostanu poukaz na vyšetření na genetiku. Vůbec nevím co mě čeká :-(
Tak vás budu kdyžtak informovat jak to probíhalo.
Tý jó! To bude frmól, dva dny před svatbou lítat po doktorech! :-))

Zdraví všechny MaKačka

Maka
Závislačka 2857 příspěvků 20.08.04 07:54

Ahojky,

no já mám doktora z Brna - je fakt že je to soukromník - takže nevím jestli to nějak neovlivní vyšetření který mi dělá. Každopádně zdrav. poj. prý platí jen 3 UTZ, tak ty už mám dávno vyžraný a dr. mi ho udělá kdykoli chci.o) - no možná se to u mě počítá jinak protože jen ty 3 UTZ jsem si „vyžrala“ na to aby zjistili, že se nejedná o mimoděložní.

Určitě se ho na ty testy zeptám ještě jednou, jelikož si myslím, že by bylo úplně skvělý všechny ta vyšetření absolvovat co nejdřív, kdyby něco… Musí být hrozný když už cítíte pohyby a ono je něco špatně a musíte jít na potrat. Bohužel toto se stalo naší známé, která byla na potratu až ve 24 tt. - ale je asi fakt že ta vada se nedala asi dřív poznat.

Jinak Vám musím říct, že už mi začne asi růst břicho.o)) aspon podle toho co jsem přečetla - jelikož starší těhulky psaly, že zezačátku jste nafouklý, pak to splaskne a pak začne růst vopravdovský břicho. Tak já jsem se ráno zbudila a bylo splasklý.o))) Takže už se těším až se začneme boulit.o)

Mějte se pěkně a žádný strach z testů.

Markéta 12+1

karkulka
Kecalka 147 příspěvků 20.08.04 08:07

Ahoj holky,
chtěla jsem Vám jen objasnit, že uvedené vyšetření se teprve zavádí a tudíž někde se zatím vůbec neprovádí. Není zatím povinné. Někde zase provádí jen měření NT na ultrazvuku, ale neporovnávají to i s biochemií (krev). Mě na toto kombinované vyšetření lékař poslal do Gennetu (sám jen měřil NT na UTZ) a jsem ráda. Výsledek byl 1:5300 :-) Za 14 dní mě čeká klasický triple test, tak snad bude taky v pořádku.
Mějte se fajn a ať máme zdravá miminka
Karkulka 15 tt

Hajdula
Kelišová 5102 příspěvků 20.08.04 08:25

ahoj holky,
Mato, diky za super deníček. Koukala jsem, že máme skoto stejný TP a navíc jsi z Prahy 7! Odkud přesně?

Holky, já jdu taky na NT a NB :-)) za 14 dní, tak jsem na to zvědavá. Ze všech takovýhle testů mám strach, co kdyby,… znáte to.

Binisi, gratuluju taky ke dvojčátkům, to je úžasný. Taky jsem chtěla a doufala, babička je měla, tak jsem myslela, ale asi z toho nic nebude… prozatím :-))

Tak se opatrujte a ať nám všechna ta záludná vyšetření dobře dopadnou!

Hanka

Petulinka1
Zasloužilá kecalka 575 příspěvků 20.08.04 08:56

Tak jsem se tam na popud kamarádky a Váš taky objednala, můj doktor to dělá až klasicky v 16tt - budu mít tedy kontrolu. Jdu 6.9. - mám s toho trochu strach, ale zároveň se hrozně těším až uvidíme naše miminko o všechno mu zkontrolujeme, beru přítele. Uf držme si všichni palce !!!!!

Ahojky Petra + bublinka 10+5

Skatule
Povídálka 48 příspěvků 20.08.04 10:04

ahojky tehulky,

Mato- diky za super denicek, za super prehled vysetreni. vsichni se toho trochu obavame a ja doufam, ze az to budeme mit za sebou, tak bude duvod k oslave!!

Vsem drzim palce. Ja byla vcera poprve u pani doktorky v Gyncentru v Hloubetine. Musim rict, ze je to naprosto jiny pristup nez byl u meho predesleho gynekologa. Jsem rada, ze jsem od nej odesla, protoze bych se jen a jen nervovala. Pani doktorka nam udelala utz a zjistili jsme, ze jsme o neco mensi nez by to vypadalo podle MS, takze podle utz jsme dnes teprve 6+6 :( Ale to nejdulezitejsi, srdicko nam uz bilo! Huraa. 30.8. jdeme na odbery a 21.9. na velky utz, takze tyhle vysetreni ve 13tt nas cekaji az tyden po dovolene. No, aspon to rychle utece.

Konecne zaprselo a ochladilo se a muzeme zase normalne dychat. Pred nami vikendik, tak si ho pekne uzijte a odpocivejte.

Ahoj

Skatule 6+6tt

Megi
Nováček 9 příspěvků 20.08.04 10:35

Zdravím při pátku !

Když si nepíši deník, tak musím alespoň vypsat tady, aby ze mě ten kámen spadl :-)

Včera jsem měla v práci docela stresující jednání, je to jako naschvál, celou dobu klídek, a zrovna nyní se musí začít něco dít, snad se to vrátí k zajetým kolejím a bude opět pohoda :-) Byla jsem celá nervózní, přišla jsem domů a začala jsem mít strach o mimíska, že zrovna v této době je stres nevhodný?

Když jsem šla na wc, tak jsem zjistila , že mám takový žluto-slabě-hnědý výtok, to mě docela vyděsilo, ale řikám si ještě počkám, výtok nažloutlý mě provází pořád a tak jsem si třeba vsugerovala, že je nahnědlý? Šla jsem si lehnout a kolem jedné v noci jdu opět na WC a na toaletním papíru opět vidím zřetelný hnědý výtok a v tom skoro neviditelná žilka červená, No co budu povídat podlomila se mi kolena a nervíky začaly pracovat, hned jsem volala k na středisko (máme od práce jakousi údajně nadstandardní péči 24 hod. centrála), tak tam volám a popíšu sestře situaci, nejméně 10 min zapínala PC, aby mi pověděla, že se vtěsnám do ?rozvrhu? po 9 hod.. tak jsem vysvětlovala, že se bojím , nevím co to znamená, raději, abych něco nezanedbala. Tak mě odkázala , ať si zavolám třeba k Apolináři, že mi tam řeknou o co se jedná?.

U Apolináře telefon vzala ne moc příjemná sestra a ta mi řekla ať jsem v klidu, pokud nemám bolesti a krev je to OK?. Jenomže jsem se opravdu bála, tak jsem zkusila zavolat do Podolí a tam byli opravdu super, sestřička ochotná a hned ať přijedu, i když to nic nemusí znamenat, že se na mě podívají. Tak jsme s přítelem celí hotoví nasedli do auta a frčel, naštěsti, to máme 10 min.

p.doktor mě prohledl a udělal i UTZ a uklidnil, že se to na úplných začátcích stává, a podle prohlídky to je ok ,na UTZ byla vidět jenom taková špendlíková hlavička, protože je to ještě moc brzo, takže on přesně nerozpozná co se děje? Ke své doktorce mám jít na UTZ až příští týden ve čtvrtek.

Doktor napsal, že jsem 6tt + 6 , ale dle délky cyklu (cca32dní), je to asi reálně méně, protože i ovulaci jsem měla déle), to mě taky znervózňuje, už bych ráda na UTZ viděla jak ta tečka roste a ono ještě pořád nic, ale minulý týden tam nebylo vidět vůbec nic, tak ta špendlíková hlavička je snad dobré znamení :-)

Takže jsem měla opravdu hroznou noc :-) Snad se to již opakovat nebude. A bude to OK :-) To je tak když člověk pořád studuje ty odporné články na netu a je z toho řádně vyděšený :-)

Ti kteří již máte za sebou ten 12. týden nebo se k němu blížíte, se opravdu máte. Já chci už takyyyy !!! :-)))

Mějte se krásně a hlavně ať jsme všichni zdraví! :-)
Hezký víkend !
 Megi

Klaris
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 20.08.04 12:02

juu Mato to jsou vyčerpávajíci informace, ale obávám se že to co poisujješ opravdu se ještě moc nedělá - mě říkali že mi budou dělat akorát ten triple test v 16tt..
no a upřímně řečeno - zjiš'tovat pohlaví z krve - na co..Co na tom záleží jestli už od začátku těhu budeš vědět že se ti narodí třeba holčička..myslím že to stačí později z utz a nebo vůbec - dost uvažuju o tom že se necháme překvapit - ano jsem v tomhle ohledu trochu staromódní :-))

JInak opakuju - mrkněte se zda vám ode mě přišel mail nebo soukromá zpráva s info o adrese seznámku - komu ne tak ať se ozve a opět prosím nováčky pokud chtějí být v seznámku ať mi napíšou na mail(antakara­na@seznam.cz) - třeba o Borůfce nevím vůbec nic…A prosím když mi píšete na mailik - podepisujte se raději svými přezdívkami z emimina - jinak mám ve vás guláš (zvlášť když máte úplně odlišnou mailovou adresu)

taj já se loučím - o víkendu tu nebudu a mějte se moc fajn!!
Klaris+klubíč­ko 7tt+2

PS: apropó ohledně počítání týdnů - když píšu že jsem 7+2 tak jsem vlastně už v 8!! týdnu - přesněji na jeho začátku. Takže je-li někdo třeba 12+6 - tak je na konci 13.týdne a zítra začína 14.!!! Vše samo počítáno od prvního dne poslední MS (takže doslova - první týden vám vlastně běží už v době kdy menstruujete :-)) Teda za předpokladu že pak otěhotníte… A když máte ovu a otěhotníte tak jste vlastně už ve třetím týdnu :-))- je to zvláštní ale je to tak, doktoři si holt vymysleli že to budou takhle počítat :-))

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.08.04 12:28

Ahoj těhulky!

Klaris - moc děkuji za seznámek, hned jsem ho prozkoumala a zjistila, že nejblíž TP je ke mě Markéta.

Binisi - gratuluji k dvojčátkům!!!

Máťa - super deníček, jen jsem z těch testů úplně zblblá.

Já jsem teď ve 14tt a ve středu (15tt) 25.8. jdu na krev (tripple test). Co je to NT, BT a screening? To obsahuje ten tripple test? A ještě vím od holek, že se na výsledky čeká celkem dlouho, ale mě doktorka řekla, že si mám zavolat pro výsledky 30.8. Tak potom má být z toho člověk chytrý. Jelikož budeme v Chorvatsku, tak budu volat odtamtuď.
Teďkom ve středu byl se mnou poprvé na UTZ Jarek, musím říct, že byl z našeho piškvorátka úplně hotovka. Taky k tomu UTZ, teď to počítám a mě byl už dělán 8×!!! Ze začátku co týden, protože jsem měla hematon a díky němu jsem trošku špinila.
Další kontrolu máme 8.9. a to se manžel s Dr. už domluvil, že nám řekně pohlaví. My jsme ho taky zpočátku nechtěli vědět, ale manžílek je zvědavec a vědět to chce. Já mám jen obavy, že to hned všem vykecám a to právě nechci. Chci to mít jako naše tajemství.
Holky, chci se zeptat, uvažujete o ultrazvuku 3D? Vím, že už to tu v nějaké těhu-deníčku probíraly, ale to mě ještě tak nezajímalo. Mám pocit, že ho má Brno a Praha a stojí to kolem 1000,–Kč. Kdybyste některá o tom měla více info, napíšete to tady? Díky moc.

Jinak vás všechny moc zdravím, nevím, jestli se ještě před dovčou ozvu, pokud ne, tak až toho 7.9.
Mějte se krásně, opatrujte bříška a pa pa

nepřihl. Evulefka+piškvo­rátko 14tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.08.04 13:02

Mailík už je na cestě :-)

Taky jste tak strašně ospalé? Už je to o něco málo lepší, ale zezačátku bych byla schopná prospat celý den, jen kdyby člověk nemusel do té práce :-)
Mám už padla tak hezký víkend
Borůfka + bobulka 13+4

Klaris
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 20.08.04 13:27

Vidi poslala jsem ti soukr. zprávu
K+K

Maka
Závislačka 2857 příspěvků 20.08.04 13:58

Evulefka - to jako já??? myslím s tím termínem porodu … no jestli jo tak to byl můj výpočet - dr. ho stanovil na 3.3. - ale nakoec je to +-2týdny takže tady máme k sobě blízko docela všechny.o)))

Jen jsem se tě chtěla zeptat píšeš že jsi ve 14 tt – tak nechápu jak ti může dr. už říct co to bude??? Já myslela, že se to dozvíš až ve 20 tt???

No já jdu na kontrolu příští týden ve čtvtek . Ted jsem 12+1 a už se nemůžu dočkat až mi to řeknou - co jako budeme mít - zezačátku jsem si myslela že to bude překvápko - ale nevydržím to ani omylem. Já bych chtěla hlavně aby to bylo zdravý a kdyby to byl kluk tak se taky nebudu zlobit.o)) No uvidíme . Zezačátku mi to bylo úlně jedno co to bude, jenže ted se mi pořád zdají sny a vždycky rodím a je to strašně rychlý - no kéž by - a vždycky je to kluk - tak jsem si na to už nějak zvykla.

Když jsem kdesi četla, že se těhulkám zdají sny o těhu a porodu a děťátku, tak jsem se smála … ale je to tak - aspon u mě

Ahojky Markéta 12+1

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.08.04 14:38

ahoj holky, tak jeste jednou jsem tu :)

Klaris- diky moc za seznamek, jsi teda holka sikovna!!

Binisi- gratuluju k dvojcatkum! to je teda prekvapko. to mas hned dvojnasobnou radost. takze preju at je vse OK!

Megi - drz se, bud v klidu a hlavne odpocivej. To by vyplasilo asi kazdou z nas. Dobre, ze jste do Podoli jeli, mas aspon jistotu, ze jsi nic nezanedbala..

Holky, muzete, prosim, poslat odkaz na to cviceni v A-centru na Florenci? Ja to nemuzu nikde na netu najit :((

Preju krasny vikend!

Skatule

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.08.04 14:44

Markét - teď sice jsem 14tt, ale 8.9. už budu 17tt. Manžel se o tom s Dr. bavili a ona řekla, že si troufá říct, že mají dost dobré ultrazvuky a stále chodí na různé semináře a že už bude schopna to pohlaví zjistit. Taky podotkla, že když si nebude jista, řekne, že neví a nebude nás mást. Takže jsem sama zvědavá, jak to dopadne.
Ohledně toho TP, já si myslím, že to všechny máme tak +-2týdny, ale ze seznámku jsi k mému TP nejblíž. Ve finále to bude stejně úplně jinak.

Holčinky přeji vám krásný víkend a mějte se,
nepřihl. Evulefka+piškvo­rátko

Andynka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 20.08.04 15:31

MILÁ MÁŤO,děkuji za pěkný deníček,zrovna mi přišel vhod.AFP testy mám již 2týdny za sebou a v pondělí budu znát výsledky.Pokud dobře vím tak se dělají každé těhotné a jsou absolutně bezpečné.Jedná se pouze o odběr krve podle,které zkoumá riziko poškození plodu.Nejčestěji se provádí v 16tt.Mě,ale teď v uterý čeká odběr plodové vody(amnio) a z toho už tak v klidu nejsem.Vím,že tam je mírně zvíšené riziko potratu a toho se trochu bojím.V mém okolí je několik těhulek,které už na amnio byly a vše bylo v pořádku,ale člověk nikdy neví.A tak už si přeju aby to bylo za námi.

Andynka a Kulíšek18tt

Andynka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 20.08.04 15:39

Megi neboj se o mimíska určitě jo to bojovník a vše bude v pořádku.Na tom začátku se tohle stává,já to měla asi jeden den a pak to přešlo.S těma článkama máš pravdu,člověk jich moc čte a pak je uplně nervní když se něco přihodí.A hned si vsugeruje katastrofický scénář.Tak hlavně klid a užívej si těhu.Andynka 18tt

MartinaV
Kecalka 220 příspěvků 20.08.04 16:20

Ahoj holky,
sice už mám skoro ročního chlapečka, tak sem moc nepatřím, ale nakukuju a zajímají mě problémy těhulek, protože se teď zase snažíme o nové mimi. Zaujalo mě práve téma testů. Já si prošla všemi možnými a bylo tu pár dotazů, takže:

automaticky se všem maminkám dělají ty AFP testy kolem toho 16 tt jak bylo řečeno. Měření NT se dělá jen pokud je nějaké riziko (např. mně to dělali, páč mamka má bratra s DS). Některý dr. provádí měření NT všem svým pacientkám, ale to můžou jen ti, co mají „lepší mašiny“, protože jde o dost podrobné měření a ně každy gynekolog má tak dobrý ultrazvuk. Já na to NT chodila k apolináři, POkud je podezření na nejakou vývojovou vadu, tak se ještě v tom 13 tt bere krev a vyhodnocuje se riziko. Já měla NT 2,8 a nakonec jsem podstoupila i amnio (vše OK :-)). Pak se všem dělá ve 20 tt ultrazvuk, ze kterého už se dá poznat fůůůůra věcí.

Tak ahoj a ničeho se nebojte a s optimismem do toho!!!
nakukovatelka od štěstíček

Martina

Binisi
Kecalka 209 příspěvků 20.08.04 16:44

Ahoj těhulky,
Megi, nenervuj se !! Co já vím, tak takový problém mívá ze začátku spousta těhulek a je to prý normální. Holt hormony!
Klaris, dík za seznámek!
Borůfko, spaní je momentálně to jediné co mě zajímá. Teď se to trošku lepší (jsem v 11tt) ale ještě před týdnem jsem se celý den cítila, jako bych složila vagon uhlí.
Evulefko, chystám se na 3D UTZ do Brna. Stojí to 1000 Kč, dělají to tuším nejraději mezi 11 a 14 tt a pak mezi 20 a 24 tt, musíš se objednat asi 14 dní předem a dělá se to v pondělí, úterý a ve středu odpoledne. Mají i své stránky ale nevím adresu z hlavy.
Maka, pohlaví se prý pozná už od 16 týdne, ale mimčo musí spolupracovat a dobře se natočí. Mě to rozhodně zajímá a chci to vědět. Naše dvojčátka budou nejspíš jednovaječná (takže budou mít stejné pohlaví) a jestli budu mít dvě holčičky nebo dva chlapečky , na to jsem teda hrozně zvědavá. Jo a na těch snech asi něco bude. Nedávno se mi zdálo, že máme dvě auta (máme jen jedno) a vůbec se nemůžou vejít do garáže, takže jsou tam tak nafest, že se z nich nedá ani vystoupit (garáž ve skutečnosti nemáme). Byl to hrozně živý a výrazný sen, ještě ráno jsem z něho měla tak silný dojem, že jsem ho vyprávěla manžílkovi, no a odpoledne jsem zjistila, že čekáme dvojčátka!!

Binisi
Kecalka 209 příspěvků 20.08.04 16:45

Jé pardon, zapoměla jsem se podepsat!!
takže nazárek Binisi

LUJA
Ukecaná baba ;) 1456 příspěvků 20.08.04 17:39

Ahoj holky
Mata - diky za denicek. No jsem moc zvedava, jaka vsechna vysetreni me cakaji. Taky se musim priznat, ze ve vsech tech zkratkach AVF UVf nebo tak, mam peknej zmatek.
Protoze chodim k doktorce do Gennetu, kde maji vsechny potrebne pristroje, a vidim ze nektere zvas tam doktori dokonce poslaji, tak doufam ze mi doktorka udela vsechna potrebna vysetreni a na nic se nevykasle.
O 3D ultrazvuku jsem take premyslela a musim rict, ze si porad nejsem jista jestli na nej jit nebo ne. Tim ze zjistuji hlavne nejake srdecni vady, ze?
Pristi tyden jdu na ten veliky UTZ a na dalsi vysetreni, tak vas budu informovat.
NOjo, taky dva dny pred svatbou budu litat po doktorech.
MaKacko kde to mate???? My to mame venku, v parku, v patek. Pry ma byt hnusne pocasi. Ach jo.

Holky, ja jsem taky porad tak oslapa. Dneska jsem dokonce zaspala do prace o cenou hodinu! Sny se mi zatim zdaji jen o praci, ale zato hrozne zive. Asi porodim nejakeho workoholika :-))

12. tyden kocim zitra. Huraaaa. Moje kamaradka v 19tt mi rikala, ze porad je neco, co mame pred sebou, ruzna dulezita vysetreni, cekani na vysledky..... takze tech mezniku je v tehu tolik ze ten konec 12. tydne je jen jednim z mnoha.

Krasny vikend tehulky

Luja + Fazolka 11+6

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.08.04 17:50

Ahojky těhulky:-)
zdravím před víkendem a po dovolence:-)
Měla jsem se báječně, rodiče ani moc nezlobili:-) a trénovala jsem se na mimíska řáděním s ročním synátorem mé kamarádky:-)))

Binisi - moc gratuluju k dvojčátkům, to je skvělý:-))))

Klaris - děkuju za seznámek, moc se mi líbí, poslala jsem Ti ještě další info.

Maťo - deníček je super, hned jsem si ho vytiskla a budu o víkendu studovat:-)

V pondělí mě čeká návětěva hematologie, tak se dozvim jaká mě čekají vyšetření… (jsem přenašečkou hemofilie-špatná srážlivost krve- na svého případného syna, dcera bude taky přenašečkou na své syny) Takže pohlaví dítěte bude to první, co u mě budou zjišťovat, tak jsem zvědavá jak a kdy se to bude konat… A pak jsem se dočetla, že vyšetření krve mimíska z placenty a to asi bude později… No, dám vám v pondělí nebo v úterý vědět:-) Jsem zvědavá, jestli to budou nějaké speciální metody, gynekoložka něco naznačovala… Fakt nevím, je to překvápko:-)

Tak krásný víkend a opatrujme bříška:-)

Pískle začátek 9tt od MS

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.08.04 19:02

Ahojky pri patku,
tak my jsme prekonali doma strevni, zhubla jsem dve kila, uz vidim, jak me doktor v pondeli pozene, az zjisti, ze mam zbidou 47 :-/ No snad stihnu neco nabrat pres vikend :-)

Klaris- my jsem taky byli staromodni a pohlavi si rict nenechali, to jen, ze se to u nas v laborce dela a me jako cloveka z oboru to moc zajimalo. Takze mi to kolega zjistil, ale vysledek mi neprozradil, az do porodu :-)

Hajdula- my bydlime na Letne, kousicek od parku a ty?

Krasny chladnejsi vikend
Mata

Maka
Závislačka 2857 příspěvků 20.08.04 20:13

Ahojky holčiny

mohly byste mi prosím napsat něco o tom 3D utz???? dr . me o nem vůbec neinformoval - samozřejmě že vím že existuje, ale doposud jsem si myslela, že ho každá z nás absolvuje automaticky někdy vë 20 tt. A můžete mi říct kdy je na něj lepší jít a co se z něho vůbec pozdná?? jelikož jsem v 13 tt a píšete že bud od 11 -13 nebo pak od 20-24 tak ten první termín jsem asi propásla. Ale zajímalo by mě k čemu to je - resp. co navíc se na něm dá poznat - jediné co vím, že se na něm zkoumají rozštěpy. Ale není mi jasné co může ukázat třeba v tom 11-14.

Binisi - mohla bys prosím dát odkaz na ty stránky z toho brna - myslím toho 3D utz, jelikož já bych na něj ráda šla - i když prozatím nevím co všechno může odhalit.

Díky

Markéta

Maka
Závislačka 2857 příspěvků 20.08.04 20:15

jo a ještě jeden dotaz.o))

nějak ze mě mimčo vysává B-čko, takže se mi dělají „koutky“ . Nevíte jsetli Pangamin můžou i těhulky. Ono to není na krabičce napsáno.

Markéta

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.08.04 20:49

Ahojky,kolik Vám měřeli mimískové od 10 do 12 tejdne?Mys­líte,že je to individuální,nebo do urč.období rostou všichni stejně.Markéta

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.08.04 21:04

Ahoj Holčinky,
tady je nepřihlášená Babulka.

Tak jsem konečně dostala sílu, abych se připojila z domova. Jsme totiž na nemocenské, protože nás klátily jak těhotenské problémy, tak i drobná viróza. Netušila jsem, že může být jednomu tak zle :o((( Pár kilo šlo dolů, ale už je to 4. den lepší, tak to snad vydrží až do konce. V úterý jdu na kontrolu, tak uvidíme.
Teď jsme s mužíčkem zažili drobné zklamání, protože paní doktorka by jasně přesvědčená, že to jsou dvojčátka - už mi to napsala i do těhu průkazky, ale na UTZ bylo jen jedno mimi. Ale zato mu krásně tlouklo srdíčko. Pořád jsme po panu doktorovi pochtívali, aby se podíval pořádně :o)))
Navíc mi paní doktorka zjistila anémii - to mám teda velikou radost :o( … V kombinaci s mojí hypothyreozou jsou to úžasné vyhlídky. AFP testy asi psychicky nepřežiju.
Ale aspoň si na nemocenské krásně užiju olympiádu - předpokládám, že si zakládáme na sportovce teoretika:o)-zkrátka, celí rodiče.

Binisi: blahopřeju hlasitě a z plna hrdla k dvojčátkům

Máťo : opravdu zajímavý a poučný deníček.

Klaris: budu hodná holka a co nejdříve Ti pošlu přihlašovací mailík.

Evulefko: jsem ráda, že jsme zase spolu v deníčku. Chtěla jsem se Tě zeptat, kam chodíš na UTZ????

Všechny vás moc zdraví
Babulka + Tulínek 7+4 tt.

Binisi
Kecalka 209 příspěvků 20.08.04 22:49

Ahoj těhulky,

Maka posílám adresu na to Brno http://www.sanatoriumhelios.cz/

Markéto k té velikosti, naše dvojčátka měří v 11tt 24 a 26.

Ahoj Binisi

Maka
Závislačka 2857 příspěvků 21.08.04 07:46

Ahojky

Markéta : já jsem byla na utz v 10+0 a mimco měřilo 32,6 mm ale myslím že je to hodně individuální, někdě jsem četla že až když mimčo měří o 3 tt mín tak je problém, jinak +- 1 tt je prý v pohodě.

Já jak jsem dostala fotečku, tak jsem hned taky utíkala k netu a zkoumala z galerie utz, jestli na začátku totho 11 tt měřili mimískové stejně no a našla jsem i větší i meší-p))))

Zatím ahoj Markéta 12+2

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.08.04 07:54

ahojky a děkuju za odpověd.Jsem šílená.Pořád nemužu uvěřit,že jsem těhotná,hledám furt nějaký mouchy.Já jsem asi otěhotněla později,protože muj mimís měl v 10+2 29 mm.Ty víš Markét,kdy jste počali??Markéta

jana1
Zasloužilá kecalka 631 příspěvků 21.08.04 10:18

Ahoj těhulky,
já byla ve čtvrtek u dr. na kontrole. Viděla jsem mimíska jak mu krásně tluče srdíčko. Už jsem nás s Jirkou objednala na velký utz do nemocnice, tak se nemůžu dočkat. Jsem zvědavá jak bude reagovat, až mimíska uvidí. Jsem na neschopence, protože je mi pořád zle, doufám, že se to zlepší a budu moct jít do práce.
Ten 3d ultrazvuk mě taky zajímá, byla na něm švagrová asi až v tom 20-24tt. Byla někde v Praze a stálo to 1000 kč. Pokusim se zjistit co nejdřív co a jak a napíšu.

Klaris - díky za seznámek jarňulek, je bezva

Binisi - hrozně moc gratuluji k dvojčátkům (Jirka si je moc přál a já taky)

Megi - já měla výtok žlutohnědý (bez krvavý žilky) a měla jsem taky strach, tak jsem volala sestře a kámošce a obě mi řekly, že to měly taky. Kámoška dokonce 3×, ale vždycky jen 1den a pak konec.

Mějte se krásně,

Jana 10tt+2

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.08.04 11:23

Ahoj děvčata, sice k Vám do deníčku neptařím, ale snad se nebudete zlobit pro můj příspěvěk.
Vím, že se tu bavíte o Brně - o Heliosu. Dovolte mi sem vložit jeden odkaz.

http://www.rodina.cz/clanek3579.htm

Nechci nikomu brát iluze o soukromém zdravotnictví, ale tohle jsem našla při pročítání příspěvků.

Gabule
Závislačka 3321 příspěvků 21.08.04 20:25

Mato,
mi měřili NT ve čtvrtek(jsem 13tt)vyšlo mi 1mm-takže všechno OK.
Nosní kůstka-neprovádí se měření,pouze by měla být vidět,protože u dětí s DS se vyvíjí mnohem později…tak mi to bylo vysvětleno kamarádem gynekologem.
takže holky myslím na vás a nebojte všechno dobře dopadne…Gabka a mimi 13tt

Binisi
Kecalka 209 příspěvků 22.08.04 16:22

Heeeeeeeeeeeeej
co se to tady dějě?? Kde všechny jste, neřikejte že píšete jenom z práce.
Když už jsme u těch vyšetření tak jsem se chtěla zeptat, jestli vám už brali krev a v kolikátém týdnu. Mě ji ještě nebrali a to už jsem ve 12tt.

Nazdárek Binisi

Maka
Závislačka 2857 příspěvků 22.08.04 16:27

Ahojky:

to Markéta: nejsi sama, kdo nevěří, že by mohlo prostě a jednoduše být všechno v pořádku. Kdejaký píchnutí nebo zabolení který člověk teď registruje, vyvolávají spoustu otázek, jestli je to normální.. aspoň tak je to u mě. Občas otravuju doktory, občas se to vyřeší tady na diskusi.o)

Jinak vím přesně že ten prcek co ve mě roste a sílí byl počatej 6.6. - no hned na první pokus (pozděj už to být nemohlo a dřív taky ne, jelikož manža jezdí většinu času na služebky a bývá celej tejden pryč)

Když jsem už potřetí u svého dr. řekla jiné datum prvního dne poslední MS - tak už si jen povzdechl, že teda neví co tam napsat - tak jsem mu prozradila datum početí a podle jeho otočného kalendáře to sedí na chlup.o)))

Jinak s tou velikostí si nelam hlavu, kdyby bylo něco v nepořádku, tak by ti to určitě řekli (ale když jsi na kontrole tak se určitě i na všechno ptej- jelikož vymámit z těch dr. nějaký obecnější info bývá někdy i problém - já mám někdy těch otázek tolik, že si je i píšu.o)))) no a každopádně podle velikosti toho prcka se stanoví v kolikátým jsi týdnu - já dle poslední MS 13+0 a podle utz 12+3

Zatím ahojky

Markéta 12+3

MataP
Závislačka 2619 příspěvků 22.08.04 17:26

Ahojky,
krev by ti meli brat minimalne 3×. Nejdriv vsechny mozne vstupni testy (krevni skup., protilatky, jaterni testy, HIV, fenylketonurie, krev. obraz a pod), pak na triple test v 16. tt (nebo ve 13 + AFP v 16tt), pak je myslim dlouha pauza az do nejakeho 32tt, kdy se dela znovu HIV, protilatky, krev. obraz…), taky vytery z pochvy kvuli mozne infekci .. mel by ti to udelat doktor, nez te odesle do porodnice.

gratuluji k dvojcatkum a at je vsechno v poradku!!!

Mata

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.08.04 19:05

Ahojda.Díky moc.Já jsem věčnej pesimista.Hrozně mi vadí,že se na nic nemužu zeptat mýho gynekologa.Asi si myslí,že když sem laik,že nemusim vědět pro mě tak duležuté odpovědi na mé otázky.Vždycky si řeknu..tak ted se ho zeptam.A on řekne at to neřešim,at jsem ráda,že jsem těhotná.Je to hruza.Tak díky za vyčerpávající odpověd.
Ahoj a měj se hezky.Markéta

jana1
Zasloužilá kecalka 631 příspěvků 22.08.04 21:05

Nazdárek,
tak mě už krev brali v 8tt. 4tt (ale to bylo na hcg)
 jana

MaKacka
Zasloužilá kecalka 624 příspěvků 23.08.04 09:08

Ahoj Lujo a ostatní!

Tak jsem se po víkendu prohrabala vašimi příspěvky a tak píšu až teď.

LUJA: svatbu máme 28.8. v sobotu na Dobříši, večírek pak v Praze. Ten teda nevím jak přežiju, protože večer mi bývá dost špatně a po případném zvracení jsem dost unavená. Jako hostitel se však nemůžu sebrat a jet si domů lehnout a tak to budu asi kompenzovat odpočinkem v zaparkovaném autě :-)

Hajdula a ostatní z P7: Holky já vyrůstala 20 let na Praze 6 Bubenči, takže Letnou znám jak své boty! Teď bydlím o kousek dál ve Střešovicích. V Kamenické je bájo obchůdek Špuntík. Znáte ho?

Pro všechny: o víkendu jsem mluvila s mým dobrým kamarádem a ten mluvil s jinou těhu kamarádkou a ta bere proti těm naším hrozným nevolnostem nějaká homeopatika pro těhotné a prý skvěle fungují! Neznáte je?

Zdraví všechny MaKačka (už skoro 10t)

Hanny
Povídálka 45 příspěvků 23.08.04 09:33

Ahoj Makačko,
bydlím na Praze - Západ a na P6 i P7 to mám kousek. Stále se mi nezadařilo si sehnat gynekologa. Můžu vědět ke komu chodíš? Dělala jsem v ÚVN ve Střešovicích 3roky, tak tam ty končiny znám :o). Když jsi odtamtud neznáš GEST? Je to soukromá ordinace na Ořechovce, přemýšlela jsem, že bych tam chodila, ale protože se tam platí a já bohužel nevím kolik stojí všechna základní vyšetření, která budu muset podstoupit, tak nevím. Četla jsem nějaké recenze, ale neznám nikoho, kdo by měl vlastní zkušenost a řekl svůj názor.

Klaris: Poslala jsem ti mailíkem info o mě a malině :o)

Hanka a Malina 9tt

MataP
Závislačka 2619 příspěvků 23.08.04 09:52

Ahojky
Spuntik je fajn, nemaji tam sice moc velky vyber oblecku, ale jinak hodne dobre ceny. Dost maji i akci, navic maji i vlastni web. Obchudek je malinky, takze kocarku tam na prvni pohled nemaji tolik, ale modelu maji dost a barvu maji bud ve sklade, nebo ti ji dodaji. My jsem od nich brali kocarek, sedacku, zidlicku a vzdycky jsme byli spokojeni. Jako staly zakaznik mas karticku na 3% slevu :-)
 Mata

Hajdula
Kelišová 5102 příspěvků 23.08.04 12:06

ahoj holčiny,
tak já se opět hlásím po víkendu a přiznávám, že se připojuji pouze z práce. Ale už se na tom pracuje a snad do 14 dní to už půjde i z domova, tak to bude bájo.

Mato a ostatní znalý P7-bydlím v Kamenické, hned naproti zminovanému Špuntíkovi, takze Mato, doufám, že budeme spolu venčit kočáry ve Stromovce :-))

Binisi, já jsem byla na odběrech a všech testech v 10tt, ale já myslím, že co doktor, to jiná metoda.

Tak, a teď se vám musím pochlubit, o víkendu jsme konečně oznámili šťastnou novinku mým rodičům. No co mám povídat, máma byla šťastná, obrečela to, pořád vykřikovala no konečně a včera to rozkecala všem příbuzným. Ale byla jsem ráda. Táta mlčel a usmíval se. Manželovým rodičům to oznámíme tento týden, tak jsem taky zvědavá.

Tak vzhůru do dalšího týdne
pa Hanka a piškot 11+6

Binisi
Kecalka 209 příspěvků 23.08.04 14:42

Ahoj těhulky,
takže dnešním dnem už mám teda naprostý hokej v tom počítání těch týdnů. Teoreticky tomu rozumím dobře, ale prakticky jsem z toho vedle. Dnes jsem byla v nemocnici na UTZ a podle toho je naše větší dvojčátko 10+5 a to menší 9+5 a podle PM jsem 11+1. Je evidentní, že u nás v rodině si už teď dělá každý co se mu zlíbí.

A teď k tomu, jak jsem se vlastně do té nemocnice dostala. Už včera odpoledne mě začalo tu a tam píchat v lévé části podbřišku. Byla to jiná bolest než když se mi na úplném začátku těhotenství natahovala děloha. Taková bodavá a svíravá a dost nepříjemná. Nevěnovala jsem tomu moc pozornost, kdybych měla panikařit pokaždé když mě někde píchne tak už je ze mě blázen. Nicméně v noci to bylo ještě horší, bolest vystřelovala až hluboko do pánve a přidala se ještě bolest zad, takže mi to nedalo a ráno jsem zavolala svojí doktorce. Aby to nebylo moc jednoduché tak doktorka v podnělí neordinuje a byly tam jenom sestry. Sestřička nelenila, dohnala doktorku někde po telefonu, popsala jí moje příznaky a ta mi vzkázala, že mám naklusat do nemocnice. V nemocnici mě vnitřně vyšetřili a udělali mi vnitřní i normální ultrazvuk, chvíli mě strašili, že si mě tam nechaj, ale nakonec mě pustili domu s tím, že pokud se to zhorší nebo začnu krvácet tak tam mám naběhnout zpátky. Prý se mi kvůli těm dvojčatům asi rychle rozpíná děloha nebo co. Dostala jsem tablety Magnesia a taky jsem dostala pomalu vynadáno, že jsem si s sebou rovnou nepřivezla věci, kdyby si mě tam nechali. Manžel z toho byl na mrtvici, okamžitě a bez diskuze mi ukončil pracovní docházku, takže čučim na olympiádu a nudím se. Než porodím tak snad začnu z nudy vyšívat. KAždopádně do práce se už nehrnu i když se mi bude stýskat ale byla jsem fakt docela vyděšená, ani si neumíte představit, jak se mi ulevilo, když ta doktorka na UTZ řekla „oba plody v děloze živé“.

Takže s mějte fajn a já se dneska ještě určitě ozvu.

Binisi a 9+5 a 10+5

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.08.04 14:47

Ahojky MaKacko!

Potkala jsem te uz na Svatbach a ted jsi tady.
My uz mame po svatbicce, ktera byla uzasna a ted cekame mimiska. Da se rict, ze to o svatebni noci klaplo a ted jsem v 11+2 tt.
Preji Ti take krasnou svatbicku, hezke pocasi a at ti neni tak spatne. Vim o cem pises, jelikoz mi je take nonstop zle. Uz aby toto obdobi bylo za nami. Myslim take, ze neni zadna nezdvorilost, kdyz svatebcany opustis, kdyz ti bude spatne, kazdy to jiste milerad pochopi a jeste ti pomuzou do postylky.

Moc Te zdravi Dana

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »