Břišní tance v těhotenství

Ostatní

Orientální břišní tanec je ve svém původním významu vyjádřením radosti ze života. To nádherně ko responduje s obdobím těhotenství,kdy se díky němu ženě nabízí možnost plného a radostného prožívání,těšení se na miminko a hrdosti z naplněného ženství.

Ve společenství dalších těhotných žen pomáhá břišní tanec nastávající mamince posilovat vědomí vlastní hodnoty a té nejženštější krásy.Učí jí pozitivními vztahu k sobě samé,lépe ovládat tělo a mysl,čímž přispívá k přirozenému porodu.Těhotné ženy tančí v pomalejším rytmu a velmi něžně.Naopak,v době porodu,mezi stahy,se doporučuje použít rytmus dynamičtější,který dokáže zmírnit porodní bolesti a urychlit porod.Tím,že žena první dobu porodní protančí vlnivými,krouživými a třesoucími pohyby,usnadní miminku,které spirálovitě sestupuje porodními cestami,jeho příchod na svět.
Představa ženy,tančící během porodu, se může mnohým zdát neuvěřitelná.Ale právě břišní tanec je přímo stvořen pro přivítání nového života na svět.Nejsnadněji se mu učí právě těhotné ženy.Právě jim totiž umožňuje prožít nejintimnější kontakt s miminkem,které je přirozenými, pomalými, vlnivými,houpavými pohyby jemně masírováno a hlazeno.při tanci žena přímo cítí reakce svého dítěte a učí se jim naslouchat.Orientální tanec tak přispívá k vytvoření tzv.bondingu - vzájemné hluboké vazby mezi maminkou a miminkem,která je nezbytná pro jeho zdravý vývoj.
Vykonáváním a prožíváním ladných pohybů s vědomím,že tančí pro své miminko,vytváří nastávající maminka atmosféru lásky,krásy a bezpečí.Děťátko je těmito pohyby navíc jemně masírováno a může si začít uvědomovat svoje tělíčko ještě dříve,než se mu dostane té největší životní ?masáže? v podobě průchodu porodními cestami.
Břišní tanec je přinosný i pro zdraví nastávající maminky.Posiluje totiž pánevní,břišní i zádové svyly,tedy ty části těla,které jsou během těhotenství a porodu nejvíce zatěžovány.Navíc se při něm žena naučí správně a zhluboka dýchat,soustředit se na monmentální prožitek,uvolnit se a umět relaxovat.
Většina prvků břišního tance se s úspěchem využívá i během šestinedělí,kdy mamince pomáhá urychlit fyzickou a psychickou regeneraci.V našem studiu si mohou maminky zatančit s miminkem v náručí již v šestinedělí,což opět posiluje jejich harmonický vztah.Takto se dá s dětátkem tančit do té doby,dokud ho maminka unese.
Tím,že v našem Studiu pro ženy tančíme s nastávajícími maminkami,se snažíme navrátit orientálnímu břišnímu tanci jeho původní smysl.Aby se znovu stal tancem rodiček.V rámci předporodní přípravy jej nabízíme ženám jako jednu z možností těhotenského cvičení a také přirozené úlevy od porodních bolestí.


Toužíte být krásná,zdraqvá,sebevědomá,plná ženskosti,životní síly a energie? Toužíte lépe poznat a pochopit sama sebe? Pak je pro Vás
O R I E N T Á L N Í B Ř I Š N Í T A N E C

 • ta nejlepší cesta!
 • Pomůže zvýšit Vaše sebevědomí.
 • Prohloubí vaše vnímání sebe sama.
 • Zvýrazní projevy Vašeho ženství.
 • Vaše pohyby se stanou ladnějšími,chůze vláčnější a půvabnější.
 • Získáte lepší držení těla.
 • Posílíte své břišní a zádové svalstvo.
 • Uvolníte svou pátěř od blokád a bolesti
 • Zvýšíte pohyblivost svých kloubů.
  Objevíte v sobě znovu to,co dělá ženu ženou!

Přijďte si s námi zatančit!
Kdy? Každé pondělí 19.15 - 20.45
Kde? Studio pro ženy,Vodičkova 2O, 2.patro, Praha 1.
Informace na tel: 22 22 30 794

Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.04.04 09:20

Tedy, zní to krásně, ale že by se i chtělo tančit v uvedeném čase, to ani náhodou. To už se mi chce straaašně spááááát!!!!
 Iva

Vložit nový komentář