Brusinčata 101. díl Štěstí, zdraví,...

Rodičovství

...pokoj svatý vinšujeme vám. Zdravíme vás dnes slovy mé asi nejoblíbenější koledy. Jakou koledu máte rádi vy? Dnes nebude deníček dlouhý nikdo jistě nemáte chuť ani čas číst nějaké poučky, spíš se nějak svátečněji naladit.

Říkáte (nebo hodláte časem říct dětem), že dárky nosí Ježíšek? U nás se tedy na něj věřilo docela dlouho, párkrát jsem i posílala psaníčka holek na Boží Dar, aby tam bylo razítko od Ježíška. Pavlínka mu psala dopis za okno ještě letos :-) Je to výhoda, když vím, co chce (to samozřejmě neznamená, že vše dostane). Nebylo by možná od věci, kdyby si svá přání psali vzájemně i dospělí, aby měli ostatní představu, co by se jim hodilo a udělalo jim radost. Samozřejmě nezávazně.
Letos jsme o Ježíškovi už Pavlíkovi řekli. Bylo to díky tomu, že se moje sestra neprozřetelně zmínila o dárku, který mu koupili. Pavlík to zaslechl a neustále vyžadoval: skjádací auto. Ale nechal se tím, že mu ho přinese Ježíšek, docela uklidnit.

Na závěr pro pobavení nějaké Pavlíkovy výroky, doufám, že se přidáte. Jiřka myslím psala, že budou dárkem pro babičky, to je dobrý nápad. Bohužel si je moc nestačím zapisovat, ale je fakt, že se s ním často zasměju, což určitě taky znáte. Pavlík se občas, když ho převlékám, běží podívat do zrcadla, zřejmě se ujistit, že má vše na svém místě:-). Minulý týden zase takto naběhl před zrcadlo a najednou povídá - sundat hjavu. Vyvalila jsem oči a odpovídám, že to nejde. a On na to: psijepená hjava. Pak se prohlídne celý a s úsměvem dodá: psijepenej penisek :o Včera se počůral a já mu říkám, že ho převlíknu. On nechtěl, že chce jezdit s autem. Tak odpovím, že přece nebuce jezdit počůranej s autem. A on: „nebudes psece jédyt pocůjanym autem“. Mluví o sobě většinou ve druhé osobě, někdy ve třetí jako o Pavlíkovi. Jak si říkají vaše děti?

Ještě vidím, že se v posledním příspěvku minulého deníčku Hanulka ptá, co říkáme na zvýšení porodného a (pokud projde senátem) od roku 2007 i rodičovského příspěvku. Já jen stručně - při dnešních cenách nejvyšší čas.

A připojím i seznámek Brusinčat. Měla jsem trochu problém koho ponechat a koho vyřadit. Nakonec jsem si dala práci, prohlédla všechny letošní deníčky a nechala tam ty, které se letos aspoň jednou ozvaly. To samozřejmě neznamená, že ostatní nejsou vítány. Budeme všechny jistě rády, když napíše kdokoli.
Pokud jsem někoho vynechala neprávem nebo něco popletla, dopředu se omlouvám. Nepsala jsem ani starší děti, jen ty, které se narodily až po vzniku tohoto deníčku.

MOC VÁM VŠEM PŘEJEME RADOSTNÉ SPOLEČNÉ CHVÍLE U VÁNOČNÍHO STROMEČKU

a všem nově dvouletým Brusinčatům krásné narozeniny

Hana a Pavlík

Amálie - Amálka 21.11.2003

Andrea - Jolanka 27. 1.2004 + bříško (TP 7/2006)

Barban - Kristýnka 26.11.2003

Brendy - Filípek 25.12.2003

Brusinka - Janička 2.12.2003 + bříško (TP 2-3/2006)

Darka - Michalka 20.1.2004

Evula - Matyášek 26.12.2003

Gábina - Davídek 18.12.2003

Haňulka - Jakub 21.11.2003

Jiřina - Hanka 23.11.2003

Kostka - Pavlík 9.11.2003

Lajka - Anička 30.12.2003

Lulu - Noemi 12.1.2004 + bříško (TP 6/2006)

Marty1 - Patrísek 10.1.2004

Míša_L - Martínek 12.12.2003 + Monička 9/2005

Natálka - Ondřej + Jůlinka 8.12.2003

Pasanek - Tomášek 15.12.2003

Sýkorka - Janek 18.11.2003

Rendy1 - Markétka 1.1.2004

Vajo - Melika 5.12.2003

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 18.12.05 20:21

Ahoj holciny!
Tak jsem puvodne zacala psat nekdy po O, ale Misa se vzbudila a neslo to.
Hani, co to je „psijepenej penisek“. to co to vyzniva, nebo neco jinyho? A jestli je to to co myslim, kam na ty vyrazi chodi? :o :-)

Nase vyroky: Kdyz ji neco upadne tak to je „Sakra“ „Ak Boože“ „opčic“ a dnes dokonce zaznelo „o pdele“.
Tuhle jsem mela na sobe nocni kosily a Misa mi na ni sahala a rikala"Mamko, mas uzasnou suken"
Dalsi" Tam je bobecek,stasne smrdi, vis?„
Labuznicky jedla susenku a povida "to je moc dopbre, vis?“
A tuhle, kdyz jsem si udelala culika, tak mi povida" Mami, ses jak Amalka, fakt"

Tot asi z nasich poslednich vyroku co si zapisuju… jinak bych se z ni kolikrat posmala. :o)

Takovi slova jako super, fakt, vid a ty co bezne pouzivam opakuje a mluvi jak ja.
jo a vrchol vseho je, kdyz ji nekdy krmim a ona rekne „Uz nemuzu“ a ja na to at si da jeste posledni a ona mi na to odpovi" ne, dekuju" Tak to jdu fakt uz do kolen.
Jinak je chytlava jako kazdy dite. :o)
Ale asi to chce nezakazovat a prechazet to bez povsimnuti, jinak to opakuji porad.

No, vcera jsem uklidila spizku, obyvak a tak a timto koncim s vanocnim uklidem a cukrovim, ktery mam uz taky dopeceny. Mam linecky, ze slehacky, rohlicky, koule s orechem a vosi hnizda a uplne to staci… budm to jist asi az do pristich vanoc. .-)

Tak, piste piste at je co cist!!!

Darka a Misa uz spici!!!! Hura......

 
Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 18.12.05 20:40

Recept na vánoční cukroví

Pusť troubu.

Ukliď z linky umatlané skleničky, lego a papírky od bonbonů.
Připrav mísu a suroviny. Vylouskej ořechy, odměř mouku a cukr.
Vyndej z mouky puzzle.
Odežeň děti a umyj z nich mouku.
Vezmi vejce.
Podej manželovi pivo.
Vrať se, odežeň děti, vezmi hadr a utři rozbitá vejce. Vezmi jiná vejce a vyklepni je do mísy. Zvedni telefon.
Odežeň děti, zameť střepy z mísy, vytři podlahu.
Vezmi jinou mísu. Zadělej nové těsto.
Najdi rum. Odejmi rum manželovi.
Odežeň děti a umyj z nich rozpatlané kousky těsta.
Plech vytři tukem.
Podej manželovi tlačenku.
Vrať se, sundej z plechu ořechové skořápky.
Podej manželovi noviny.
Vrať se, odežeň kočku dojídající zbytky těsta. Zavolej veterináři.
Vezmi si prášek.
Umyj podlahu, stůl, židle, nádobí, ledničku, sporák, zdi, děti a kočku.

Vypni troubu.

Jdi do cukrárny.

Přines cukroví.

Krásný advent

 
kostka
Kecalka 405 příspěvků 18.12.05 20:53

Ahojte,

Marty, zasmála jsem se, ta chytlavost je zajímavá… Šli jsme nedávno okolo psa v sousedství a Pavlík mu vždycky říká ahoj, tak říkám-co řekneš Lordovi - a on naplno - týý voje!

No jo,Darko, opravdu je to přilepenej penisek…jak slyšíš :-) To je moderní Pavlínčina sexuální výchova, na což jsem trochu neuváženě přistoupila,když se Pavlík narodil. A proč neuváženě? Jakmile jsme někdo ve spodním prádle, okamžitě povídá - penis táta, penis máma…A co má vlstně máma,zatím neřeším,jen řeknu,že penis ne :o A to ještě nic není. Tuhle stál za námi v obchodě fousatej pán a Pavlík napřed - fousy pán. Pokladní se smála. Co říkal dál,tě asi napadne,jak já rychle zaplatila a utíkala před udivenejma pohledama…

Dobrou

Hana a Pavlík (taky už chrupající)

 
Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 18.12.05 21:03

Hani, u nas maji zase chlapi „pindika“ a vrchol vseho je, kdyz se o tom bavime a ona na to rekne „UKAZ“ :o) Zatim na verejnosti to nerekla, ale taky je to zajimavy.

Darka

 
Misa_L
Kecalka 319 příspěvků 18.12.05 22:04

Ahoj holky,
já vím, jsem ostuda, že se tak dlouho neozývám. Když já se vždycky nachystám, dokonce zapnu pc a dokonce se mi i podařilo se přihlásit, ale už se mi nepodařilo něco napsat, takže jsem byla přihlášená několik dní… no comment

Samozřejmě i u mě propukl předvánoční shon, takže místo abych si s tak pohodovými dětmi jaké mám udělala rovněž pohodu, vrhám se do uklízení, přijímání návštěv, šití ubrusů a pečení cukroví.

Děti jsou opravdu zlaté. Kamarádky mi říkají, že jsem mrcha, že mám tak hodné děti, Martínek si hraje nebo mi různě pomáhá a Monička se povaluje v košíku, kouká nebo spí. V noci o ní prakticky nevím. Budí se kolem 4 ráno. Pravda, dnes se probrala až v půl 9! a pěkně ji kručelo v bříšku.

Na Vánoce přijedou naši, zase bude sranda, dokonce i manřel se zdrží déle než obvykle :o) Tp zas budu mít veget. Rodiče budou vařit, manžel se bude starat o děti a já…

Na štedrovečerní večeři se chystám ukuchtit filety, kapr mi nechutná, odlehčený salát. Máme totiž každoročně klasický bramborový s majonezou a tatarkou. Chci něco buď s jogurtem nebo jen s oliv olejem. Nemáte některá dobrý recept? I to file chci nějak oživit a ne jen obalit do trojobalu.

Ráda příjmu všechny možné odbré recepty.

No, ještě bych měla jít žehlit, sušička právě dosušila, tak ať to zas zbytečně nepřesuším.

Zatím pá
Míša a drobátka

 
kostka
Kecalka 405 příspěvků 18.12.05 22:13

Ahoj Míšo, ráda tě zas slyším (či vidím),zrovna jsme o tobě s Darkou na icq mluvily :-)
Mně moc chutná a často pečeme filé (nebo filety,to je jedno) normálně v troubě na másle a ke konci dáme navrch rajčata, papriky a zasypeme sýrem - i když nevím, jak to půjde k salátu, míváme k tomu brambory nebo kaši

Tak už opravdu dobrou

Hana

 
AndreaNarozna
Povídálka 39 příspěvků 19.12.05 20:49

Ahoj holky a detičky,

Tak se zase po delší době hlásí ostuda. Ale mam jednu dobrou zprávu - konečně je mi dobře. Minulý týden jsem měla hroznou neděli, ležela jsem a chodila na záchod. V pondělí to bylo už lepší, ale ještě jsem zvr… A do soboty mi bylo každej den nějak divně, takže jsem neměla na nic náladu. Ani letos nemám upečeno, ale neva, protože na svátky jedeme k rodičům, takže ani nemám výčitky svědomí…
Jinak dárky už máme nakoupený, kromě jednoho - nemůžu sehnat němého sluhu pro naše. Viděla jsem jen chatrný hrůzy za 300, ale to bych nekoupila ani kvůli příznivé ceně. Jolanka už mi objevila zabalený dárky, tak jsem jí vysvětlila, že jí je zde schoval Ježíšek a přinese jí je pod stromeček. Kupodivu ji to stačilo a ani je nechtěla otevírat. Jinak, my už máme s manželem Ježíška - Radek mě překvapil a koupil Digital, tak fotíme o 106. My si totiž už několik let dárky nedáváme, vždycky si během roku něčím děláme radost a přijde mi divný, abych si vybrala dárek, zabalila ho a pak předstírala, že mám překvápko. Takže to děláme takto a nemůžeme si to ani jeden z nás vynachválit.
Hani, Jolanka se narodila 29.1.2004 ne 27. Jinak jsem ráda, že jsi seznam uveřejnila, už jsem si ho chtěla vyžádat, ať si vás dám všechny do kalendáře.
U hlášek jsem se fakt pobavila. Jolka má teď v oblibě pivo, takže když jdeme nakupovat, tak furt volá ještě pivo. Pak vypadáme jak nějací alkoholici…
Jinak si Jolanka říká Oanka a mluví o sobě ve 3.osobě. Někdy je to sranda…
Holky, mějte se moc hezky, kdybych už se nedostala do Vánoc na net (doufám, že překonám lenost a ještě se ozvu). Moc je mi líto, že se v Hartmanicích neuvidíme, moc jsem se na vás těšila…
Takže přejeme vám všem pohodový svátky!!!!

Andrea a Jolanka plus bráška nebo ségra (8tt)

PS:Zvýšení porodnýho mi udělalo velkou radost, hned se mi bude líp rodit…

 
Jirina
Extra třída :D 13541 příspěvků 21.12.05 21:12

Ahoj vespolek,
tak jak se máte před Vánocema? Na mě padá krize, už aby ty Vánoce byly! V podstatě mám všechno hotovo, akorát mají děti rýmu a nemůžeme ven a tak strašlivě zlobí, že jsem úplně na dně. Dneska jsem musela oboum několikrát naplácat a celý den akorát ječím, no hrůza, jen jdou z jednoho do druhýho. Vánoce nám snad přinesou aspoň trochu rozptýlení.

Teď jsem ještě ke všemu nasr…á, protože už půl hodiny se snažím otevřít CD, na kterém mám vánoční přání, které jsem chtěla posílat, ale vždycky mi naskočí Audio CD, přehrávač CD - není vložen zvukový disk, ale proboha já žádný zvukový disk nechci ani nemám tak co je to za kravinu, jiná CD otevřu normálně, ale tohle ne. Se asi půjdu zahrabat.

Kostko, na ty kuličky jsem nezapomněla, ale nevím, jestli se ti ještě bude chtít je plácat - kdyby jo, tady je recept:
50 g másla, 120 g rozinek namočit do rumu nebo višňové šťávy, 120 g ořechů namlít, 60 g čokolády na vaření nastrouhat, 100 g cukru, 50 g piškot nastrouhat. Smíchat, ukoulet, obalovat ve strouhaném kokosu.

Ještě k tématu - žádnou čerstvou hlášku v repertoáru nemám, ale Háňa už mluví úplně plynně(a hlavně opakuje), takže se s ní dá celkem dorozumět. Dopis Ježíškovi za mé vydatné pomoci oba napsali, dokonce jsem si mu napsala i já (mailem - mamce a ségrám), aspoň to mají černé na bílém a nemusí se pořád ptát, co jsem to říkala že chci.
Hanička pindíky taky velice sleduje, tuhle byla u tatínka když se koupal a přišla s vyvalenejma očima „tatínek má pindík véééikej". Svoji pipinku ukazuje velice ráda a náležitě komentuje.
Zvýšení porodného a rodičáku už se mě nebude týkat, takže jen tiše závidím. Hlavně ten rodičák, žilo by se nám úplně jinak :o((

Ahoj dnes depresivní Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13541 příspěvků 23.12.05 20:33

Ahoj holky,
tak jsme to čekání vydrželi a zítra nám to konečně nastane :o)) My už jsme s přípravama dávno hotovi a ze zoufalství jsme včera vyrobili další dva zkušební druhy cukroví. První jsou ovocné hrudky (údajně „zdravé" cukroví z pořadu Pod pokličkou, není tam žádný cukr) a sněhové pusinky. Ty hrudky celkem jdou, uvidím, co na ně bude rodina říkat, pusinky se rozplácly jako lívance, nicméně upekly se dobře a chutnají tak, jak mají.
Dnešní den nám taky utekl díky vaření. Nejdřív jsme pekli vánočku (radši dvě a ještě že tak, už jsme půlku jedné stihli sežrat), děti mi držely palce při vázání a pak zapíchali mandličky. Snad nejlepší spolupráce byla při tvorbě bramborového salátu (jen jsem si musela předem vše nakrájet a oloupat) - tradičně na dětském stolečku v kuchyni děti mačkaly brambory a vajíčka sítkem, pak míchaly … a na závěr ochutnávaly, zřejmě jim docela jede, protože Hanička vyžadovala několikrát „etě" do pusinky přímo z vařečky :o)) ale je fakt dobrý, už se na něj moc těším. Kapr už je od včerejška v lednici. Hanička si při kuchání netroufla vstoupit do kuchyně, ale Jíra statečně u uřízlé hlavy ukazoval, kde má očíčka, pusinku, čumáček a sledoval, jak dloubu oči :o)) Kapří polívka už je taky na plotně. Ještě čekám, až mí rodiče přinesou zásilku dárků, abych je ukryla v obýváku do úložné postele. Stromeček (zatím neozdobený) už je instalován na svém místě (museli jsme odklidit tři bedny hraček), dokonce jsem ho i vyluxovala - měl totiž na sobě spoustu suché trávy a přestože je to stříbrný smrček, tak spoustu suchého borového jehličí.

Na zítra máme program následující: ráno v pyžamu k televizi na pohádku, při tom dojedení vánočky. Před obědem, dá-li počasí, na chvíli ven - zřejmě do hospody (respektive před hospodu), kde si dáme groček a půjdeme zpět. K obědu rybí polívka. Jíru tatínek odvede spát k babičce (pochybuju že usne, ale obývák potřebuju mít volný, abych mohla ozdobit stromeček), Hanička spát nahoru. Až se Háňa vyspí (snad to nebude moc brzy, ale poslední dobou tomu moc nedá), tatínek ji vezme taky k babičce a tam někde musí všichni vydržet až do pěti. Škoda, že to nebude moc na ven, protože pořád hrozně kašlou a rýmujou. Na pátou osmažím kapra a půjdeme jíst. Máme trošku problém, protože jíme v místnosti se stromečkem. Takže dárky tam ještě nebudou. Po večeři půjdeme nahoru, děti vykoupeme a zatímco je tatínek bude koupat, zmizím dolů a z postele vytahám připravené dárky a nainstaluju pod stromeček. Oblíkneme se do slavnostního a budeme čekat, až se mně nebo taťkovi podaří nepozorovaně zacinkat. A pak už půjdeme ke stromečku. Nejlépe, kdyby se pak čas aspoň na dva dny zastavil, abychom si to mohli všechno pořádně vychutnat!

Přeji vám všem, ať si Vánoce krásně užijete, ať to uteče co nejpomaleji, děti ať jsou šťastné, rodičům i ta slzička dojetí může ukápnout …

Ahoj Jiřina, ještě dva dny 34 let, s Haničkou, dnes 25 měsíců a Jírou, 3 roky, 3 měsíce a něco

 
kostka
Kecalka 405 příspěvků 23.12.05 21:17

Ahojky všichni,

Andrejko, omlouvám se za ten pomotaný datum narození, byl to odhad - mohla jsem se zeptat Verči, což mě napadlo až potom :-)

Jiřko, to je fajn, že už je depka pryč, i přání se podařilo odeslat - je moc povedené a děti roztomilé.
Pár rozinkových kuliček jsem ještě uplácala z toho, co jsem našla doma. Jsou výborné, už sem je skoro snědla.
Máš to pěkně naplánované, tak ať ti to klapne. U nás jako každoročně - salát a maso připravuje manža, vánočky máme od tchynky, já pekla štolu, ale je ještě nějaká tuhá. Před polednem pojedeme k tchynce na bramboračku a pak zajdem na hřbitov se spícím Pavlíkem v kočárku (snad). Taky navštívíme ještě švagrovou s dárky pro děti. Jen s námi letos zřejmě nepojede Pavlínka - jde s oddílem krmit zvěř do lesa.

Tak si tu sváteční pohodu všichni nádherně užijte

A Jiřko - abych nezapomněla - posílám k narozeninám velikou gratulaci!

Hana a Pavlík

 
Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 23.12.05 21:46

Ahoj holciny!
Koukam, vsude je to stejny. TAky uz mam napecino, navarino a ozdobino. nejak to nereim se stromeckem. Vsude v obchodech je jich takova spousta, ze to ty deti pak doma ani nezaujme. Takze Misa to jen okomentovala, „jjjeee, strmecek, ne stom, muzes sahat babi“ a bylo to. litala tu jak podes, z mistnosti do mistnosti a jecela. :o) Vcera jsem si instalovala strom jak ja rikam do obyvaku a malem jsem se udusila a rikala jsem, ze ho pujdu reklamovat. A na otazku proc, jsem rekla, ze smrdi. Petra se na me s udivem podivala a cim, ze to smrdi a ja ze stromem. :-) No, hnus fialovej. jeste ted me sz toho boli hlava. Jo, abych to osvetlila, mam jedlicku, vlastne jedli velikou jako krava. :o) Michalce jsem do pokojiku dala pidi stromecek na stolek, uvarila jsem polivku ale nevim jestli je dobra, protoze ji nejim a valstne jsem ji ani nikdy nejedla. Salat mam predpripraven a jdu se koupat a pak padnu jak po galejich. jsem nejaka uplne znavena, to se mi uz dlouho nestalo. Michalka kdyz vidi darecky, tak prohlasi, ze jsou pro MArtinka od Misi_L, ze mu je da sama a jde od nich. Takto jsme spolu uklizely darecky do loznice po jejim spani, kdyz se nahodou probudila a musela jsem si ji vzit do obyvaku kde jsem zrovna balila.

No, jdu se teda koupat, mejte se krasne, zitra si to vsichni uzijte, a ten okamzik si poradne zapamatujte!!! uz se nebude opakovat. :-(

Jirino, pryc s depkama, ja je mam taky, neboj. Ale ja mam zas strasne litostivy, lituju kazdyho, hlavne bezdomovce a tak. proste blazen. :-) Takze proto nemam moc vanoce rada, ale darecky rada dostavam. :)

Tak papa a Stastny a vesely!!!!

darka a Misa

 
Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 24.12.05 12:09

Ahoj maminy a batolata,

Přejeme vám krásné vánoce. Co nejrozzářenější kukadla vašich drobísků. Ať se dárečky líbí prckům tak jako vám, žádné ztržené stromky a podobné nehody od těch našich nenechavců :o)))

Medvědice se před chvílí vrátila z procházky s taťkou a je jak z divokejch vajec :o)))
Pojedeme ke známým na krátkou tradiční vánoční návštěvu.
Janča zahájila Štědrý den lehce průjmem. No zřejmě ty postupně klubající se stoličky. Nějaká velká dieta u toho našeho nenasyty předpokládám nehrozí. Až uvidí to cukroví na návštěvě, tak mám strach, že se spokojí s rohlíkem :o)))

Pekla jsem letos jak o život. Asi 15 druhů. Sice teď o svátcích si ho moc neužiju, ale po porodu si dám do rypáčku. Krabice půjde do mrazu a jako když jí pak najdem :o))))
Cukr se pak na další kontrole v moči ani krvi sice neukázal, ale mám být hodně se sladkým opatrná. Sem tam mezi jídly ždabet cukroví zobnout můžu, ale žádný talířky.

Termín mám dle UZV 4.3 a dle MS 7.3.

Darko: Pfka je kouzelná :o))

Kostko: sice se dá péct bez cukru, ale pokud myslíš třeba nahradit fruktozou, nebo medem, tak to v tomto případě moc efekt nemá.
Ptala jsem se MUDr a našla následně i v chytré knize o diabetu, že fruktoza i glukoza zbyšují hladinu cukru dost podobně jako sacharoza, takže efekt je pramalý. A taky jsem se dočetla, ž e nejhorší je vypít sladký nápoj, než třeba kousek sušenky. V nápoji to jde do krve meteleskublesku.

Večeřet budeme s mojí babičkou, jako loni. Už se těší na Janinu. Chudák akorát musí zdolat to třetí patro:o))

Užijte si to dnes moc a ke komentářům později.

Pa Martina a Janina a Lumpísek 30.týden
Je to hrozný jak to letí. Pěkně vobluda kopoší. Oproti Janině i současně rukama a nohama.

 
Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 24.12.05 12:12

Jiřko: Tvoje PFka je taky krásná :o)))
My se na nic nezmohli :o)))

 
Lajka
Kecalka 296 příspěvků 24.12.05 14:24

Ahojte,

konečně jsem se dostala k tomu, abych Vám všem taky popřála (příšerka spí, tatínek je v práci - jak taky jinak, že?), takže s chutí do toho:

Všem Brusinčátkům i jejich maminkám přejeme ty nejkouzelnější Vánoce plné pohody a jiskřících očiček a do nového roku hlavně zdraví a k němu ještě nějaké to splněné přáníčko!

Právě se mi podařilo dotvořit jakési PF, tak to zkusím dát do galerie.

Jinak u nás to s přípravama Vánoc nijak žhavý nebylo, tento týden trochu marodím, bolí mě krk, nudlím. Už delší dobu jsem nesmírně utahaná, takže jsem usoudila, že letos nám budou bohatě stačit tři druhy cukroví (stejně to nikdo pořádně nejí), úklid probíhal průběžně - ještě minulý týden nám dovezli nějaký nábytek, takže se můžu chlubit, že mám vytřeno i za stěnou v obýváku, pod postelema atd. ;-))

A ještě teda přidám něco málo od Áni, protože poslední dobou už jí to pořádně kecá. Začala mě komandovat - nedávno svačila, já umývala nádobí. Když jsem to domyla, chtěla jsem tu její sváču urychlit a trochu ji krmit - neprošlo to: „Já kmím, ty ukízej!“ Má v tom děvenka jasno ;-))

Tím odpovídám i na dotaz, jak si Áňa říká - buď o sobě mluví jako o Aničce ve 3. osobě, nebo si už říká já (to začíná převažovat).

V noci jsme nazdobili stromeček, tak jsem čekala na reakce, až ho ráno uvidí - zeptala se: „Kde je duhej stomeček?“ (Nejspíš má pocit, že byla tak hodná, že by se jí to pod jeden nemuselo vejít, nebo co.) Ale pak už zkoumala bańky a říkala „pěkný“

Takže ještě jednou všechno nej!

Lajka s Áňou (skoro dvouletou)

Samozřejmě ještě dodatečně přidávám přání všem Brusinčátkům k druhým narozeninám (i s omluvou, že jsem ten jejich pravý den prošvihla.)

 
barban
Kecalka 102 příspěvků 28.12.05 10:40

Ahojky maminy i brusinčátka,

předem se omlouvám za svoji nepřítomnost v deníčku a všem, kterým jsem zapomněli popřát ke druhým narozeninám dodatečně přejeme, ať jsou zdraví a pohodoví. A těm co budou mít narozky taky.
Vánoce u nás proběhly v pohodě, nějaké dárečky taky byly, hlavně u kikouše vede pánev, vidlička, obracečka a plastové jídlo - pořád vaří a dává nám ochutnat, jinak mašinka z lega a knížka Bambi, kde je součást 5 obrázků z PUZZLE. Jinak s námi baštila v pohodě u stolu sama, dokonce i pro vážnost chvíle se kupodivu nezacákala a zůstala čistá, snědla celý talíř rybí polévky a kousek kapra se salátem (dělala jsem letos jen s jogurtem místo majonézy a nikdo to nepoznal). Jinak klasicky poklidné a hektické zároveň (vystřídalo se u nás hrůza návštěv), ale už si užíváme klídku a pohody jen s taťkou a kikoušem, brácha jel navštívit tetu (taky dobře, ono vycházet 10 dní v kuse s puberťákem je dost náročné :D).
No, už mě momentálně nic nenapadá, ale až si vzpomenu, tak zase písnu. Mějte se krásně a užívejte si svátečky

ahojky Bára a kikouš (momentálně se mrzačící - vrazila nohu za topení)

P.S. : v:,–(ím se, že jsme první v úraze? máme 2 stehy na hlavě, přehlídla telefonní budku na zdi a uprostřed čela už má výšivku

 
Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 28.12.05 20:32

Ahoj holciny!
Vemte si za me nekdo denicek… nejsem na tom dobre a nechce se mi nic psat.
Nekdy se ozvu az bude lepe, papaa mejte se tu krasne
 Darka

 
Jirina
Extra třída :D 13541 příspěvků 30.12.05 21:34

AHoj Darko a ostatní,
teď jsem vytvořila celkem dlouhý komentář a když nemůžeš psát, posílám ho jako nový deníček.
Tak jsem se z toho vyvlíkla a už zase píšu :o)))
Tak snad se tu brzy zjeví.
 Jiřina

Vložit nový komentář