Brusinčata 102. díl - letošní poslední

Rodičovství

Ahoj Brusinčata, napsala jsem komentář k předchozímu deníčku a našla tam prosbu Darky, ať někdo vezme její deníček. Proto jsem se rozhodla ji zachránit a nový deníček zakládám předesílám, že text nebyl psán jako úvodní, ale jako komentář k minulému deníčku snad to nebude vadit :o)

Hlásíme se letos naposledy - ještě vám dlužíme popis, jaké byly naše Vánoce. Štědrý den proběhl podle plánu, nejkrásnější okamžik byl těsně po příchodu ke stromečku. Bohužel čas se nezastavil, takže následovala smršť a změť - obě děti lovily z pod stromku dárky, ani jsme je nestíhali třídit, sotva se rozbalilo, bez valného nadšení se dárek odložil (případně vysypal) a už se rval další … Po rozbalení si děti hned chtěly hrát se vším, případně se o vše prát, takže večer byl celkem roztěkaný. Na tatínka padla trošku depka, protože několik dárků shledal nepodařenými (řetízek mu byl krátký a podobně). Když to rozdýchal, totéž padlo na mě, protože jsem zjistila, že krom toho, co jsem si pořídila sama, bylo taky skoro všechno špatně :o(( No jsem pitomá, viďte :o))) Noc byla hrozná, protože Hanička ji celou střídavě prokašlala a prořvala, zbytek jsem prokašlala já. Druhý den jsem v depce pokračovala, protože to je den mých narozenin (díky moc za gratulace) a tak jak celý rok s dětma pořád někomu malujeme nebo pečeme k narozeninám, čekala jsem, že někdo děti popadne a dostrká popřát mamince, leč nic se nekonalo. Navíc od toho kašle mi bylo fakt docele zle. Ani jsem se nezmohla vařit oběd, dali jsme si zbylého kapra od večera (máme ho moc rádi) a děti celý den jedly jen cukroví :o)) Odpoledne přišla rodina (naši, ségry) na oslavu a předali mi společný dar - šicí stroj. Tak už se nemůžu vymlouvat a slibovat, co všechno dětem ušiju, a musím konat :o)) Další den už mi bylo trošku líp (noční kašel se v několika intevalech opakoval), navíc přijela manžova babička, což je taková moje vrba, takže jsem se vykecala a po této stránce se mi udělalo podstatně líp.
Pak děti teprve začaly objevovat nadělené hračky. Úspěch zaznamenaly hlavně ty, co jsem já doporučila koupit - lego, dřevěná skládanka, provlíkací obrázky, korálky (navlíká hlavně Jíra). Hanička dostala kočárek golfáček s hadrovou panenkou, ale příliš ji nezaujal (má hluboký kočárek a od narozenin panenku, na kterou nedá dopustit) a tak jí ani nevadilo, když se ubohé panenky s kočárkem ujal bráška. Takže panenka, přestože je copatá a má sukýnku, se jmenuje Jiříček :o)) Velké balony jsou taky vděčné, nedopatřením je ten Hánin větší než Jírův - respektive asi by oba byly stejné (průměr 50 cm), ale Jírův je z tvrdšího materiálu a na zmiňovanou velikost nejde nafouknout pouhou pusou a žádnou pumpičku doma nemáme. Hanička se po něm tak válí a nosí si ho a docela si na něj i sedne a pohupuje se, jsem moc ráda, že jsme je pořídili. U ostatních hraček je pořád největším hitem vzít a vysypat, což mě rozpaluje doběla.
Ovšem s neutuchajícím kašlem a rýmou je u nás stále dost protivná nálada, moc nechodíme ven, kašleme a smrkáme (Haničku než usne běhám třeba hodinu v 5-minutových intervalech dát „vyšekat" jak říká smrkání), jsou nadměrně protivný, perou se, sotva se jeden něčím zabaví, hned mu to druhý bere, no docela děs. Včera jsem s nima zašla k doktorce - předepsala sirup na kašel a nic víc neshledala (jak jsem čekala), prostě rýmu musíme vydržet. Ven prý na chvíli můžeme, když nemají teplotu, takže dnes jsem je vzala asi na půl hodiny na sáňky, ale moc nám to neprospělo, krom toho, že byla asi moc velká zima a vůbec to nejezdilo, nálada se nezlepšila a rýmujou a kašlou pořád víc. Ach jo.
Jinak s cukrovím jsme se činili, máme skoro snědeno - zbývá jeden talíř, který hravě dorazíme zítra. Kde je mých 16 druhů :o) Ale je pravda, že jsem toho dost rozdala, 4 krabice jsem nabalila od každého asi po 5 kouskách, takže toho hned ubylo. I návštěvy se musely činit, já jsem toho zase tolik nesnědla.

Mám pro vás prima recept na slané pečivo, zítra máte jedinečnou příležitost vyzkoušet:
250 g tvarohu, 250 g másla, 250 g hladké mouky (já to dělala jen ze 100 g a je toho málo, 2 plechy, které skoro do zítřka nezbydou). Vyválet, vykrájet, potřít vejcem, posolit a posypat čím chcete - já vyzkoušela 4 varianty: strouhaný sýr, sladkou papriku, tymián a mletý kmín a nemůžu se rozhodnout, co je lepší, hned bych to sežrala všechno :o))

Od Silvestra velké očekávání nemám, asi přijdou naši (mají tu mít strejdu s tetou), uvidím, jak budou děti chtít spát (případně být protivní), Jíra loni čekal na půlnoc na rachejtličky, uvidím jak to dopadne, ale nebudu nic lámat přes koleno, spíš to zalomím s nima :o)) nebo je uložím a možná i na ty rachejtličky probudím? Prostě uvidí se podle situace. Já bych se klidně bez Silvestra obešla.

Chci vám popřát mnoho zdaru do nového roku, hlavně ať jste všichni zdraví - čím dál víc zjišťuju, že přání dobrého zdraví není jen klišé, jak se mi dřív zdálo, prostě když je někdo nemocný, všechno stojí za prd.
Takže hodně zdravíčka, lásky a radosti z vašich štěstíček a ať se tu i v novém roce v hojnosti scházíme a přinášíme si pohlazení po duši tak, jako doposud.
Jiřina (35) s Haničkou (25 měsíců) a Jírou (3 roky a něco)

P.S: vše, co píšu na emimino, si píšu ve wordu - teď koukám, že za letošní rok jsem toho napsala 90 stran!!!

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
vajo
Kecalka 272 příspěvků 31.12.05 14:43

Ahoj holky,

tak já musím něco připsat, aby ten deníček tady nezůstal tak sám.

Máme taky šťastně narozeniny i vánoce za sebou. Prosinec nám utekl jako voda, jelikož jsme si ještě přidali cestu na pár dnů do Prahy a tak na internet už nezbyl čas.

Narozeniny jsme oslavili s plno dětmi - 11 dětí ve věku 15 měsíců až 5 let. Měli jsme pronajatou jednu kavárnu s dětským koutkem, patří jedné známé, takže to nebylo ani moc finančně náročný. Jídlo a nějakou tu vodu jsme platili my a kávičky a alkohol si každý připlatil sám. Dopadlo to nad očekávání, udělali jsme dětem i diskotéku a všichni si to moc užili i rodiče i děti. Hlavním dárkem pro Meliku bylo lego - velká farma, ale úspěch slavily i knížky a především videokazeta ŠREK. Máme oba dva díly a Melika celý prosinec na ně koukala každý den. Novým hitem naší domácnosti se stalo DVD, které sestříhal můj bratr a to Meličiny první dva roky života a tak teď pořád do kola musíme sledovat Meliku.

Vánoce si Melika taky moc užila hlavním dárkem byla panenka malá chou chou a kuchyně. Bohužel těsně po vánocích Melika onemocněla, kašlala, co snědla tak vyvrhla a měla 40 C horečky - hrůza. Celý den jen polehávala, pospávala a kňourala. Doktorka nám dala antibiotika, které jsem v jejím stavu s díky přijala a za dva dny je zase v pořádku, jen je moc těžký ty antibiotika do ní dostat. Jsou to její první, takže si z toho moc hlavu nedělám, hlavně, že zabrali.

Začínáme se taky potýkat se vzteky sem tam je to opravdu hrůza a já moc nevím jak mám reagovat. Většinou odcházím a nevšímám si jí, ale teď jsem vyzkoušela silné obětí a mělo to úspěch, tak uvidíme. Po té nemoci vzteky vygradovali a Melika se snaží pro:,–(it za každou cenu a tak trochu trpím. Dnes první den se začíná dávat dopořádku, tak jsem zvědavá jak dlouho jí to vydrží.

Moc všechny zdravíme a přejeme do nového roku 2006 hodně zdraví, štěstí a rodinné pohody.

Eva s rodinou

 
Brendy
Kecalka 232 příspěvků 31.12.05 15:38

Ahoj holky,

zdravi Vas Brendy a Fifa!!! Uz mi to nejak nevychazi sem chodit, ale casto si na Vas vzpomenu a nekdy i neco prectu, jeste jsem obcas ve spojeni s Darcou, ale dneska jsem si rekla, ze aspon poprat do noveho roku bychom mohli :)
Takze Vam vsem prejeme v novem roce 2006 jen to nej a nej, vse co si prejete, ale hlavne zdravicko, stesticko a moooc lasky!!! At nam nase deticky delaji jen radost a jsou zdrave!!!
Dodatecne a take predem prejeme Vsem oslavencum 2. narozenin a take gratulujeme miminkam v brisku!!!
Nas oslava teprve ceka, Fifa je 25.12. , takze by toho uz bylo moc a ja jsem 8.1. takze udelame pristi vikend spolecnou mega party!!!
Vanoce byly uzasne, ja jsem je obrecela, jak jsem byla dojata z Filipka, jak byl ze vsecho prestastnej!!! To vsechny znate :)

Mejte se vsichni moc krasne, snad se zase ozveme.
 Petra

 
kostka
Kecalka 405 příspěvků 01.01.06 00:23

Ahoj v novém roce,

byla jsem včera (vlastně předevčírem) připravena poslat deníček, jenže jsme měli už vyčerpaný měsíční limit a na net jsem se nedostala, tak jsem moc ráda, že to vyřešila Jiřka. Jiřko, brzo se konečně zbavte toho nachlazení.
Nám se docela vánoční svátky povedly. Podařilo se mi se svátečně naladit už před adventem návštěvou koncertu kytaristy Štěpána Raka, okna byla umyta včas, většina dárků taky nakoupená, necelý týden před Štědrým dnem jsme zašli s kurzem němčiny na varhanní koncert v kostele a pak na svařáček, moc příjemná akce.
Pavlík se těšil na dárky, bramborový salát s jogurtem a lososem mu chutnal, ujídal mi kuřecího řízku („taky zízek Pavík“) a při nadílce hledal v každém balíčku auto („možná auto bude“). Měla jsem poslední týden před vánoci pořád tendence mu ještě něco pod ten stromeček koupit, protože se mi zdálo, že toho bude málo, ale když se přidaly ještě dárky od příbuzných a kmotříka, dostal toho až až. Budu muset zas něco schovat,popř. vyřadit, abychom o to nezakopávali.
A co se poněkud nevyvedlo - Pavlínka měla dostat cd s vypáleným filmem HP a ohnivý pohár a já ho založila tak důkladně, že jsem ho našla až druhý den. Manža byl kvůli tomu zklamaný snad víc než Pavlína :-).

Tak všem přejeme vydařený celý příští rok nabitý jen těmi pozitivními událostmi a splněnými předsevzetími :-)

Hana a Pavlík

 
Lajka
Kecalka 296 příspěvků 02.01.06 20:45

Ahojte všichni!

V prvé řadě přeju všem brusinčátkům, maminkám i ostatním členům Vašich rodin do roku 2006 jen to nejlepší a opravdu hlavně to zdraví.

Taky dodatečně posílám gratulace všem oslavencům, kterým jsme nezvládli včas popřát, a za to zpoždění se omlouvám.

Asi budu trochu zlomyslná, ale musím se přiznat, že mě tak trochu „potěšilo“, že s tím maroděním je na tom někdo podobně jako my (teda ne že bych to někomu přála, ale znáte to, člověk je rád, když v tom není sám ;-)).
Před Vánocema chytil nějakej bacil mě, ale ustála jsem to bez doktora, jen mě bolelo v krku, přidala se trochu rýma a slabej kašel, ale nic až tak hroznýho (teda až na ten krk).
Vánoce už proběhly relativně v klidu. Ovšem ukázalo se, že Áňa je především strašpytel - ve chvíli, kdy zazvonil zvoneček mi skočila do náruče a volala „bojim ježiška!“. Zpod stromečku jako první vytáhla krabici s „palikou“ (mluvící mimino), takže další dárky ji moc už nezajímaly, jen tahala další a další krabice a mezitím se muckala s panenkou. Dokonce ji v první chvíli nezaujaly ani kokina a to už snad měsíc předem všem hlásila, že ježíšek přinese kokina a dárečky ;-)) Ale pak postupně objevovala i další dárečky a nakonec úplně největší úspěch měla a má magnetická knížka.

Oslava narozenin se nám bohužel moc nevyvedla. Už 29. Áňa začala chraptět a když se rozbrečela, tak i dost kašlala. V noci se probudila, děsně kašlala a lapala po dechu. Už už jsme chtěli volat na pohotovost, protože to začínalo vypadat, že se snad i začne dusit, ale nakonec se nám nějak podařilo ji zklidnit a rozpovídat. Jak se uklidnila, začlo se jí líp dýchat a pak i usnula a vzbudila se až nad ránem, kdy už to bylo lepší. Ráno jsme frčeli k dr. a ukázalo se, že má laryngitidu. Vyfasovali jsme antibiotika a poučení, co dělat, když se v noci začne dusit, než pojedem na pohotovost. To bylo přesně na Ániny narozeniny, tak si dovedete asi představit, jak nám bylo. Ale teď už naštěstí máme nejhorší za sebou. Každá noc je o poznání lepší.
Další horor byl s podáváním antibiotik - jinak než násilím jsme to do ní nemohli dostat. Jeden ji držel (i to byl problém), druhý to do ní lil. Pak jsme vždycky moc chválili, jak je šikovná, že to snědla. Včera večer nás ovšem šokovala - ochotně to zbaštila, vyžádala si za odměnu kokinko a ptala se, jestli už je zdravá ;-)) Slíbili jsme jí, že až sní všechnu medicínku, bude zdravá a pojede do bazénu. Takže teď pořád vykládá, co bude dělat v bazénu, a když ji to chytne, tak škemrá o medicínu :-)))

A abych nevyzněla moc pesimisticky, tak to nejlepší jsem si nechala na konec. Vypadá to, že další Vánoce už budeme slavit ve čtyřech. Dnes jsem už viděla i srdíčko a snad je všechno v pořádku ;-)

Lajka+Áňa+?

PS: Evo, děkuju za informace ohledně Hartmanic, už jsem je předala dál. Ještě se ozvu na mail.

 
Arka
Zasloužilá kecalka 909 příspěvků 02.01.06 21:53

Ahojky holky,
omlouvam se,ze k vam nakukuji…
Peto moooooc gratuluji k tehulkovstvi!!! Tak to jedem druhou vlnu miminek a zase vsechny hezky pohromade:) Drzim palecky,at je vse uplne ok a brisko si hezky uzivej.
Anicce blahoprejeme k jejim druhym narozeninam!!!! Hooodne stesticka,zdra­vicka,lasky…

pa

Arka v 16tt a Simonek

 
EvulaI
Kecalka 308 příspěvků 03.01.06 16:06

Ahojk Brusinčátka a mamky,

taky se připojujeme s přáním do Nového roku, hodně zdraví, štěstí , úspěchů a lásky.

Lajko moc moc gratuluji a přeji pohodové těhotenství a na konci toho nejkrásnějšího prďolku. To je paráda, musím přiznat , že i závidím, ale jenom v dobrém. My to zkoušíme , ale zatím nic.

Ježiši musím končit , tak papa

Evula a Matýsek 2 oky (roky)

 
kostka
Kecalka 405 příspěvků 04.01.06 14:36

Ahojky všem,

nejdřív ze všeho moc moc velká gratulace Lajce k očekávání - nádherná zprávička k novému roku. Držím palce, ať je vše ok, Petruš.

Marty - u nás s nočníkem tak o 10% líp než dřív. Kakání je po tom několikatýdenním výpadku zpravidla v nočníku. Občas se Pavlíkovi povede i zahlásit se na čůrání, ale to je zatím opravdu vyjímka. Tak jednou do týdne.

Brusinko, uvědomila jsem si, že jsem nějak opomněla zareagovat na to cukroví bez cukru - myslela jsem opravdu nesladké - třeba ty kuličky plněné oříškem, co na ně psala recept Darka, tak prostě neobalovat v cukru, to smetanové taky ne, spíš použít třeba opražené namleté oříšky…Taky když se přidají rozinky, je leccos výborné i bez cukru. Třeba Pavlík moc nemusí kaše, tak mu vařívám leccos zapečené s tvarohem, žemlovka třeba je stále hit, všude dám místo cukru nasekané ty velké rozinky.

A vůbec, jak vám děti jedí cukroví? Pavlík teda vůbec, snědl ze celé svátky několik vanilkáčů a kousek štoly, chutná mu tedy vánočka. Ani čokoládu zatím nechce, jen ji tak olízne a říká, že „nešutná“ Zato včera ochutnal ty sýrové šneky a dlabal by, kdybych ho nechala. Asi na to sladké moc nebude.

Mějte se hezky a hlavně nemoci důkladně odhánějte!

Hana a Pavlík

 
Jirina
Extra třída :D 13525 příspěvků 06.01.06 20:49

Ahoj brusinčata,
zdravím vás poprvé v novém roce. Nezačal nám nijak slavně, protože jak už jsem psala, už před Vánocema nás přepadla rýma a kašel a pořád se nás bohužel drží. Před koncem roku jsem byla s dětma u doktorky (já už jsem ok), dostali jsme sirup na dráždivý kašel (Silomat nebo jak se jmenuje), po pár dnech užívání se ze suchého kašle stal kašel produktivní, takže to v chudinkách úplně chrastí, k tomu hustá rýma, Jíra měl dokonce dva dny trošku zvýšenou teplotu. Po konzultaci s MUDr. jsem sirup na suchý kašel vyměnila za sirup na odkašlávání (Bromhexin). Po dvou dnech užívání se zdá, že už je to na ústupu, nicméně kašlou a rýmujou pořád. Radši nechodíme ven, chci je udržet doma do úplného uzdravení, aby se to zase nevrátilo. Ach jo.

Ještě se vrátím k Silvestru. Tatínka jsme měli pryč, asi v 7 večer přišli naši se strejdou a tetou, děti dostaly od tety nové pastelky, takže se na chvíli zabavili. V 8 večer Jiříček projevil touhu jít spát (loni byl vzhůru do půlnoci a čekal na rachejtličky), protože jsem mu tentokrát slíbila, že půjde normálně spát a na „jachejtličky" je vzbudím. Večer za přítomnosti televize nebudu popisovat, ale já to nijak neprožívám, prostě pro mě je Silvestr jen o tom „nějak to vydržet do půlnoci". Těsně před půlnoci se hosti sbalili, načli jsme šampus, počkali na půlnoc, ťukli si a oni odešli ven (a už se nevrátili) odpálit si svoje rachejtle. Já jsem pár minut po půlnoci šla k dětem. Venku to slušně lítalo, nechala jsem v jejich pokojíku zhasnuto, jen jsem rozhrnula závěsy a záclony. Nejdřív jsem vytáhla Jíru, ale Hanička se vzbudila hned taky se svým „etě Haninka", že jsem upustila od původního záměru sednout si s nima k oknu na židli a koukali jsme přímo z postelí. Jíra se moc nechtěl probrat, takže pololežel a koukal se ležíc v původní poloze, Hanička stála a každou rachejtli komentovala - „jé to byjo veiký p-šk!" „jéé, p-škavky jako tatínek dělal", no báječný, moc jsem si to s nima užila. Byli vzhůru přes půl hodiny a myslím, že i oni byli spokojení. Ty jejich komentáře jsou nezapomenutelný - Jíra pak prohlásil, že to byla „mainkatá jachejtlička" a ta další pak byla zákonitě „veinkatá" :o))
Tím nočním zážitkem jsem byla tak pozitivně nabitá, že jsem na ně celý Nový rok měla trpělivost a ani jednou jsem je neplácla a nezvýšila hlas, heč.

Zato teď jsme upadli do zajetých kolejí. Tím, jak jsou nemocní a mrzutější než obvykle, mi neustále tečou nervy a vybuchuju a ječím na ně. Už jsem si říkala, jestli bych snad neměla navštívit psychiatra nebo aspoň -loga, protože ty svoje výbuchy vzteku prostě nezvládám. Stokrát nic umořilo i osla. Příklad: něco dělám v kuchyni, Hanička během 10 minut 20× přijde, že chce vysmrkat (to znamená umýt si ruce, utřít …), což když něco loupu a zároveň se mi něco připaluje a pospíchám a k tomu ještě několikrát musím vylejt nočníky, utřít zadky … No prostě po chvilce ztratím trpělivost a ječím na ně, ať mi dají pokoj, že prostě nemůžu dělat tolik věcí najednou (no fakt, to prostě nejde). Podobná situace se opakuje v podstatě pokaždé, kdy potřebuju něco udělat a děti mi netrpělivě ječí pod nohama. Taky v zavalení novýma hračkama nevědí co dřív, takže to dopadá tak, že se popadne krabice (čím menších dílů obsahu, tím líp), zvedne se a obsah se rozmetá po místnosti. Sami to neuklidí ani nápad, pokud se neangažuju já, prostě s nima nehnu, můžu řvát sebevíc. Já vím, že tím řvaním nic nezmůžu, ale když se to ve mně nahromadí, úplně se třesu vzteky a prostě se nedokážu ovládat.
Jste na tom někdo taky tak, uměl by mi někdo pomoct nebo poradit, co se sebou dělat?

No jinak když dětičky spí nebo si hezky hrajou nebo v klidu sledujou televizi, tak jsou to zlatíčka :o)) Jinak vyžadují pozornost a moji spolupráci na 100%, pokud se jim věnuju, je to ok, ale to nejde vydržet se jim stoprocentně věnovat nějakých 10 hodin denně.

Tak ahoj všem,
momentálně už „ulevená" Jiřina s Hankou a Jírou

 
kostka
Kecalka 405 příspěvků 07.01.06 21:26

Ahojky, Jiřko, nevím, jestli ti pomůžu - dřív jsem taky dost ječívala, když jsem měla vztek. Teď už jen úplně vyjímečně. A spíš to odnese manža:-) Říkám si, když se cítím ve stresu, že je to jen na chvilku, že ty děti tak rychle vyrostou a není až tak důležitý, aby bylo vše tip ťop, no tak budem jíst trochu pozdějc, hlavně když je aspoň trochu pohoda. Ony to napětí děti z nás moc rychle vycítí a jsou protivný.
Taky mi pomáhá pravidelně někam vypadnout, Jeden večer chodím cvičit, další do kurzu, občas jedu sama třeba nakupovat, do knihovny, vídám se i s kámoškama, co už mají děti odrostlé…(což v mém případě není problém:-)) Určitě to pomáhá, pak se na Pavlíka zas těším a užívám si ho o to víc.
A s těma hračkama to dělám tak, že jich vždycky část na čas uklidím (do velkýho šuplíku pod postel) a po čase zas vyměním - nemá jich venku tolik, takže binec není tak velký a na ty schované zapomene a má je pak jako nové :-)
Je fakt, že je to o to náročnější, že jsou dvě dětičky rychle po sobě - ale Hanička i Jíra jsou moc šikovní a samostatní.
Držím ti moc palce, ale víc ti neporadím. Ono se řekne snadno - je to mateřská dovolená, co ty ženský chtějí, ale s dovolenou to teda nemá vůbec nic společnýho :-).
Měj se pěkně
 Hana

 
Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 08.01.06 19:19

Zdravíme v roce 2006,

Přejeme všem chrchláčkům a rýmáčkům ať jsou co nevidět fit. Jak Jiřka píše, stačí blbý nachlazení a je to dooost naprd.
Od Silvestra je Janča jako nedávno po Pavlíkovo vzoru - kulhánek. Nejdřív jsme si mysleli, že to má z nárazu do stolu. Nijak si nestěžovala, když jsme se ji snažili různě prohmatávat tlapky, že by jí něco bolelo. Ani jsme po pár dnech neobjevili modřiny či otoky.
Pak objevil manžel, že má trochu zapařený meziprstí, tak jestli třeba z toho. Jenže to po pár dnech zmizelo a lehce pokulhává stále. Tak zítra brnknu doktorce a uvidíme. Ale nic dramatického to předpokládám nebude, to by třeba byla i mrzutější, či si více ztěžovala. Živá je dost :o))) Tedy v jejím pojetí. Když srovnám s Amálkou či Michalkou a dalšími šídly, tak to je kliďas :o))

JIŘKO - dodatečně všechno nej k narozkám. Tentokrát sis to moc neužila, tak snad za rok se vyvedou lépe.¨
S těmi návaly zuřivosti Tě absolutně chápu a soucítím s Tebou. Mám značně hodné dítě (až na to přiostřování úniků při oblékání - což s narůstajícím pupkem a neohrabaností fakt nelibě nesu a dost mě to vytáčí), ale taky se zhusta vytočím a pak žasnu, se chovám jak blázen.
Po Novém roce jsem si po pár dnech zrovna říkala, jak se snažím být vyklidněná, když mě pak taky rozzuřila nějaká blbost. A to je teprve jedno ještě nepříliš vzdorující dítě, které se i docela samo zhusta zabaví. Jen klasicky dochází k situacím, kdy je v poho a pak, když mám zaprasené ruce od masa nebo podobně, tak mě nejvíc potřebuje.
U nás jsou ty mé vzteky i dost často z jejího věčného mňam mňam. Já vím, pořád slyším jak mám být ráda, že dítě jí, ale když do sebe narve banán, pořádnou porci jogurtu a za půl hodiny se hystericky dožaduje dalšího nášupu, když mě vidí vytáhnout něco z lednice na přípravu večeře tak bych jí fakt pleskla. Bude mít s takovouhle z žaludku popelnici.
Asi rady na zvládání emocí jsou spíš k prdu. Temperament se těžko ovlivňuje. Občas slyším některé mamky jak tvrdí, že se časem člověk otupí a rezignuje:o))

LAJKO: velká gratulace, ty tajnůstkářko. A na kdy vychází termín. Přejeme ať vše probíhá jak má a v létě??? jste čtyři :o)))

EVULO: držíme pěsti, ať se snažení moc neprotahuje.

KOSTKO: máš pravdu, že je spousta druhů totálně bez cukru. Naštěstí to nevypadá nijak dramaticky. Po svátcích jsem byla u ženské a moč byla čistá. A to jsem odpoledne a k večeru den před fakt hřešila. Byli jsme u švagra, kde bylo vánoční setkání naší party a tam samozřejmě spousta „cizího" cukroví. A to fakt nebyl jeden, dva kousky. Sestra říkala, že kdyby bylo něco v nepořádku, tak se to druhý den projeví. Tak sem tam něco sladkého baštím.
No tento týden zase bude kontrola, tak se uvidí.

Mějte se pěkně a zatím páčko,
Martina a Janina a Lumpínek 32.týden

 
barban
Kecalka 102 příspěvků 10.01.06 13:57

Ahoj Páťo,

gratulujeme!!!!!! Hlavně zdravíčko, štěstíčko, občas i pozlobit, ať mamka ví, že tě má

přeje

Kristýnka a mamka Bára

 
kostka
Kecalka 405 příspěvků 10.01.06 14:18

Ahojky,

Patrísku, všechno nej nej k narozeninkám, slavíš důkladně, tak se těším na popis a fotečky, Marty :-)

Jiřko, doufám, že už jste všichni zdraví! Aspoň, že je to „jen“ nachlazení.

Brusinko, co Janči nožička?

Mějte se pěkně,

Hana a Pavlík, včera 26m

 
Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 10.01.06 23:25

Ahojky,

MARTY: Patrískovi všechno nej nej nej. Teď už zajisté chrupinká po bujaré oslavě :o)))
Doufáme, že to se šampáněm moc nepřepísk.

KOSTKO: zítra jdeme ráno na ortopedii. Doufám, že jsme nic nepos..... a nebude to nic vážného. Stále lehce popajdává :-(( Ale nohy zvedá jak při nějakém kung fu, tak nevíme. Nemocně nepůsobí.

Pošlu co nejdříve nový deníček.

Zatím paa
Martina a Janina a Lumpínek

 
Jirina
Extra třída :D 13525 příspěvků 11.01.06 21:52

Ahoj vespolek,

KOSTKO a BRUSINKO: díky za povzbudivá slova. To potřebuji, o tom mým ječení si povídat, snad se mi podaří to nějak líp ukočírovat.
Nejhorší je, že jsem s dětma prakticky pořád a nemám šanci se moc odreagovat. Manža teď má takovou práci, že sice dělá obden, ale ten má hrozně dlouhý. Vstává ve 3 ráno a vrací se okolo 9 večer. Druhý den má sice volno, ale dlouho spí (nebo má druhou práci) a večer jde v 7 spát, takže nemám šanci vypadnout. Naši si berou děti jen po jednom, pak mě akorát naštve konstatování, jak je to jedno dítě vzorný a co pořád mám.
Když už děti konečně uložím, i kdybych měla hlídání, u nás na vesnici ani nemám kam jít a po pravdě by se mi už ani nechtělo. Takže „volno" mám zhruba hodinu po obědě, když děti usnou (mimochodem už jsou zdravé, což se projevuje tím, že Jíra už dva dny po sobě neusnul, jen tu prudí a večer je pak na ránu, jak je unavený) a pak až večer, když usnou a než jdu sama spát.

Největší problém je to, že jsou děti dvě a já jedna. Jakmile jedno z nich přestane spolupracovat, je zle. Ono to se dvěma moc nejde, počkat - třeba v situaci, že se oblíkáme na ven, jedno dítě je oblečené v předsíni a druhé se vzteká, že se oblíkat nebude, jak mám čekat, až se uklidní? To se s tím oblečeným zatím uvaříme a akorát si vztek prohodíme. Někdy už bývám permanentně podrážděná a pak už stačí jen málo, abych vybuchla.

Náhodou se mi teď asi dva dny dařilo vůbec nekřičet, prostě když mě začnou vytáčet, v duchu (nebo i nahlas) si začnu klidným hlasem říkat: vztekám se, vztekám se, vztekám se. Mozek tím oblbnu, ale neřvu, takže se pak situace snadněji uklidní. Ale bohužel nejsem robot a někdy už toho mám dost a pak vybuchnu. Hanička je malý tyran, který potřebuje vše přesně podle pokynů a jak to tak není, vzteká se. Jíra není o nic pozadu. Třeba dnes při večerním mytí mě vytočil hned několikrát, protože jsem si dovolila použít nejdřív bílou žínku než oranžovou, umýt nohy Haničce dřív než jemu a ještě jsem mu oblíkla vršek pyžama dřív než kalhoty. Vím, že nejsem dobrý příklad, když se vztekám. Ale když mě celý den s prominutím buzerujou, to prostě nevydržím. Přece jim ve všem nevyhovím, jen aby byl klid.

Jinak studuju psychologickou literaturu, teď jsem si objednala několik knih o stanovení hranic, tak se těším, až dorazí.

Já mám 2 mladší sestry (o 8 a 10 let) a přesně si pamatuju, jak mě v „mládí" pořád otravovaly a jak jsem na ně ječela, protože jsem nevěděla, jak se jich zbavit. Třeba situace - já 16-ti letá středoškolačka jsem se učila a neustále za mnou lezly do pokoje, tak jsem se zamkla a ony (6-ti a 8-mi leté potvůrky) si lehly na zem a hodinu mi kopaly do dveří! Kdo by to vydržel? Bohužel rodiče je nechali, nikdo se mě nezastal, nepomohl a neporadil, co mám dělat, když mě dráždí. Tady asi někde vznikly mě neurotické základy, dnes je to v podstatě totéž - reaguju vztekle na to, že mě něco dráždí. Vím to a stejně nevím, co dělat. Občas to ustojím a někdy to holt přeteče.

No a s rodičovsko dovolenou - já to přes to všechno za dovolenou považuju! Když pominu to dráždění a povinnosti a to že na rozdíl od řádné dovolené je rodičovská mizerně placená, zase nemusím ráno vstávat (poslední dobou spím cca do 7:30 a u dětí se vyvaluju klidně ještě hodinu), vařím si co chci a kdy chci, ven si chodíme kdy chceme (když nejsme nemocní) a jsem mimo shon nynější doby … Mně se bude do práce těžko nastupovat, děsí mě to dojíždění a návrat bůhví kdy večer, honem najíst, uložit, spát, vše honit po večerech a buzerace a dráždění pro změnu v práci… no netěším se, netěším.

Darko, co je s tebou? Z minulého komentáře mám pocit, že se něco děje, a taky se mi zdá, že to v sobě zatím nemáš srovnané a tudíž o tom nechceš mluvit. Doufám, že se brzy ozveš.

Lajko - gratulace k těhotenství! Patrísku - všechno nej… k druhým narozeninám!

Už jsem moc dlouhá, tak ahoj
Jiřina

 
AndreaNarozna
Povídálka 39 příspěvků 13.01.06 19:55

Ahoj holky,
moc vas zdravim v novem roce a vsem prejeme s Joliskem a Mimiskem hodne zdravicka a stesticka. Jeste jsem ani denicek necetla, tak nebudu reagovat, ale jeste se o vikendu ozvu. Jen chci gratulovat Lajce k tehuleni. Tos mi udelala moooc velkou radost. Aspon budeme mit zase stejny starosti, ted doufam, ze spis jen radosti.
A vsem oslavencum VSE nej k 2.narozeninam. Doufam, ze jste si to pekne uzili… Nas to zatim ceka a pekelne vybirame darek…
Tak zatim ahoj, musim si denicky zase stahnout a peclive procist.

Andrea

 
AndreaNarozna
Povídálka 39 příspěvků 14.01.06 16:02

Ahoj holky, tak jsem tady jak jsem slíbila. Ještě jednou opožděné gratulace mamčám i Brusinčatům k narozeninám.
Teda, jak jsem si pročítala vaše komentáře, tak jsem si říkala, že musím zaťukat, že jsem zatím zdraví. Zrovna nedávno jsem si říkala, že jsme ještě neměly s Joliškem pěkně dlouho rýmu.
Lajko, tak jsem si tak při tvým popisku říkala, jen ať to není laryngitida. Kamarádčina malá z Jaroměřic ji taky má a pořád s tím bojují. Vždycky je mi zle, jak popisuje ty její záchvaty. Doufám, že Anička bude mít jen lehký průběh… Teda, ty jsi pěkná tajnůstkářka, podle toho srdíčka na UTZ soudím, že budeme rodit skoro stejně!!! Já teď byla u dr. a posunul mi termín z 25.7. na 1.8., tak uvidíme…
Brusinko, pak dej vědět jak jste dopadli s nohou. Jolka taky sem tam řekne, že ji bolí něco, ale to spíš jen tak pro legraci. Já ji to vždycky musím pofoukat a pak řekne, že už je to dobrý. Nás teď začala trápit nějaká prapodivná vyrážka. Dr. jí dala mastičku s kortikoidy, tak jsem spolíhala na to, že to rychle zmizí, ale nic moc. V pondělí jdeme na poslední očkování, tak jí tu vyrážku musím ukázat.
Jinak Vánoce byly u nás hezký. Jolka, kdyby dostala jen pár dárků, tak by to vůbec nevadilo. Má jich až moc, takže je taky schovám. Největší radost měla z lokomotivy co dělá bubliny (spíš z těch bublin) a štěkacího psa. Jinak si u sestřenek strašně hrála se chou chou, tak ji asi dostane na narozeniny. Ať má taky svoje mimi.
Na Silvestra se o půlnoci probudila, že chce vidět hvězdičky a byla z nich celá mimo. Ovšem pak to uspávání…
Jiřko, já se v poslední době vůbec nerozčiluju, což zase rozčiluje ty kolem!!! Když Jolka neposlechne, tak ji nechám být, ale mamka je ze mě na nervy. Jenže mě už to vážně nebaví 10× dokola něco vysvětlovat, když to nepomáhá…
Teď jsme až do konce ledna v Klášterci, kde je jen poprašek zmrzlého sněhu. Zato na Moravě máme pořádný závěje a už jsme vážně nevěděli kam ten sníh uklízet. Takže si v Hartmanicích pěkně užijete!!! Mrzí mě, že s váma nejedeme, zvlášť když bude manža „služebně v Alpách" a my tu budeme samy…

Mějte se hezky a pište

Andrea

 
sykorka1
Nováček 3 příspěvky 15.01.06 14:06

Ahojky!!

Přeji Vám všem dodatečně všechno nej do tohoto roku!!
Po šíleně dlouhé době jsem se dostala k internetu a jsem úplně nadšená, že brusinčata pořád stejně pěkně jedou - je moc prima si o vás zase počíst …
My se máme moc pohodově - Janek skvěle mluví, před druhými narozeninami přestal s plenkou i v noci, narozky, vánoce, silvestr - vše jsme si užili přímo pohádkově - prostě si všichni moc užíváme. No a nedá mi abych se nepochlubila - tento týden jsem zkusila těhutestík a byly tam ty čárky pěkně obě dvě!!!! takže doufám, že se nic nepokazí a v září budeme čtyři! U doktorky jsem ještě vůbec nebyla - plánuju tam zavolat až tak za měsíc. No a Janek ten byl srandovní, jsme mu řekli, že budeme mít miminko a zatím, že je v bříšku - nejdřív se opatrně zeptal -„máš miminko?“ a když jsem řekla, že v bříšku, tak se hnal rozepínat mi kalhoty a říkal „ukázat Jankovi“ - tak snad bude hodnej bráška.

Mějte se moc a moc hezky
zdraví Sýkorka a Janek 2r 2m

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 15.01.06 14:28

Sýkorko,

jen nakukuju a co nevidím?:)) Moc gratuluju k // a přeju pohodové těhulkovství:) Nevím, jestli si na mě ještě pamatuješ, jeden čas jsem měla i tvé číslo v mobilu, plánovali jsme setkání v Plzni, ale zatím k tomu nedošlo:)) Třeba to vyjde někdy příště…:) Davídkovi je už 20 měsíců a v červnu čekáme další miminko, o čtvrt roku před vámi:))

Tak ať se vám daří, pusu Honzíkovi a snad mě identifikuješ po té době, hihi

Diny od Jarních miminek 2004 (od Plzně)

Vložit nový komentář