Brusinčata - 107.díl - jan přišel Jíra na svět

Rodičovství

Zdravíme všechny a moc děkujeme za gratulace, Robert je s Jančou na chvíli venku v závějích (to je síla co?) tak ve stručnosti honem honem sesmolím deníček. Teď už budu zřejmě totální nepsavec. Zatím jsou noci docela bdělejší, Jíra to má zřejmě trošku přehozený. Uvidíme. Nakonec to bude ještě horší spáč než Janča :o))) .. než jsem toto dopsala, už jsou zpět:o)) ...pokračování o zdařilé poobědní oboustranné pauze :o))

Tak porod dopadl podle mých představ. Ráno v pátek začala lehce odcházet zátka. Zbystřila jsem a začala jsem se sledovat, jestli třeba už, nebo taky až za pár dní:o))
Odpoledne začalo být tvrdnutí břicha intenzivnější a asi od 20h.už to vypadalo jako kontrakce. Po hodině jsem už nepochybovala a připravila manžela, že zřejmě budeme rodit. Plánovala jsem si, jak by bylo prima vydržet až do rána a Janču při odjezdu do Krče rovnou nechat u tchánovců v Podolí. Jenže od 22h už začaly kontráši chodit co 5 minut a byly bolestivější. Tak jsme zavolali mé mamce a ta po chvíli dorazila. Poslala jsem je s manželem spát a uchýlila jsem se jako u Janči do kuchyně. Oproti prvnímu porodu jsem vyzkoušela teplou vanu. Máme malou vanu, takže to bylo máčení v poloze skrčence. Ale bylo to docela příjemnější a taky jsem si řikala, kdyby to byly poslové, ať nejezdíme sem tam jak blázni :o))
Ale po půlnoci už začala bolest vystřelovat do stehen a intervaly stále po 5ti a zintenivňující bolest, takže ve 2 h.ráno jsme vystartovali. Do toho sněžení, já vypleštěná, aby nám to ještě někde neklouzlo:o))
Jako s Janinou jsme přijeli akorát, nález zněl 4 cm.
Ve 2.45 jsme se přesunuli na přípravu. Sestra na:,–(ila monitor. Kontrakce najednou lehce ustaly a já si řekla, ha tak nakonec tu ještě budem tvrdnout :o)))
Následoval klystýr, holení. Hodinu jsem asi pobyla na přípravě. Kontrakce oproti Janine začaly být už docela hustý a já se zděsila jak to budu zvládat. Řikala jsem si: „Druhorodička a začínám být vyklepanější, než poprvé:o))„.
Ale otevírání již postupovalo rychleji, takže kolem 4h jsme přešli na sál. Ve 4.20 píchla doktorka vodu. Pak už jen pár kontrakcí. Mám pocit, že snad jen takové ty hnusné byly 3 a už se mohlo tlačit.
Tentokrát jsem stihla asistentku Lenku, kterou jsem poznala v kurzech v POMADU, který jsem navštěvovala v prvním těhu a u Janči akorát končila službu. Je to takové sluníčko, moc velká opora.
A na dvě kontrakce jsme porodily. Zprvu ani žádný velký řev, jestli to bylo tím, že ve zprávě jsem pak četla " pupeční šňůra jednou kolem krku těsně“. Taky mi připadal modřejší. Když mi položily ten uzlíček na břicho se slovy, je to kluk, vůbec jsem nechápala. Samým úžasem jsem ani neronila slzy, který roním teď, co to píšu. Neskonalé štěstí. Stejné štěstí by bylo samozřejmě i v případě holčičky, ale teď to byl i takový vděčný pocit, že má taťka parťáka:o))
Navzdory obtočení šňůry měl Apg. Skore 9 10 10, tak to nebylo snad tak dramatický :o))
Míry: 51 cm a 3860 g.
Nato, že má jen o 1 cm víc než měla Janča, už mu jsou některé dupky malé. Možná i jak je v pleně něco „navíc&“;, tak ho to prodlužuje :o)))

Šití tentokráte bylo docela bolestivé. Doktorka se stále omlouvala. Mám prý hroší kůži a občas se to prý špatně propichovalo. U Jany jsem měla víc Dolzinu, tak jsem možná byla i otupělejší.
Jíra se přisál dobře, ale hodně u toho usínal. Celý první den pak téměř nic nevypil. Vynahradil si to až v noci. A to mu zatím zůstává. Budí se spíše častěji ve večerních a nočních hodinách a tak kolem 3-4tý h. ranní má bdělo.
Janina se vzbouzí kolem 6h.a putuje k nám do postele. Normálně ještě usne, ale Jíra se kolem 6té též začně hemžit a vrnět a hodlá sosat. Tudíž Janča se začne smát a už je rozptýlená a je po spánku. Třeba to Jirka časem trochu posune :o)))

Janička se zatím k bráškovi chová mírumilovně. Ještě jsme nebyli sami tři, pustili nás ve středu. Manžel měl dovču a pak víkend. Uvidíme, jak vydejchá, až tu nebude rozptýlení a nějaký ten čas budu muset věnovat výhradně Jírovi.Je mi jasné, že nějaký ten konflikt nastane. Zatím funguje klasické prohlížení knížky a při přebalování ochotně přináší a vynáší plenky :o)))

Během našeho pobytu bydlela Janina s Robertem u tchánovců a moje mamka si jí střídavě brala na hlídání. Stal se z ní babiččiný ocásek, až jsme se obávali, jestli bude k mámě chtít.
Ještě ve středu a čtvrtek si jí nechali a my měli dva dny jen s Jírou. Páteční shledání dopadlo dobře. Já samozřejmě bulela jak želva, když zabouchala na dveře a přivítaly jsme se. Připadala mi najednou strašně vlasatá a velká (jak ostatně upozorňovala MíšaL:o))
Od miminka dostala Janina mňam mňam, tudíž večer byl ve znamení „šůšek“ :o)))

Je to zvláštní a krásný pocit večer koukat na dvě postýlky, v jedné už takový „balvan“; a v druhém „chrochtající“ uzlíček.

Jo a už jsme na dudlíku. Je to totální savec a pořád by si žral ruce, nebo byl přisátý. Takže na dudlík se hned čapl. Doktorka scvhálila. Některé mímča mají velký sací reflex a rodí se třeba s již ožranýma rukama :o))

Strašně moc přeji všem snažilkám, aby se na ně již štěstí též obrátilo a v rukou držely také takové uzlíky.

Pa Martina, Janina a Jíra (1 týden)

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
velchi
Kelišová 6955 příspěvků 12.03.06 18:09

Ahojka Jani,

jsem moc ráda že tohle čtu a chci Ti osobně poblahopřát :-)) jste šikulky, ty i Jíra, hezky jste to zvládli :D.

A Janula bude taky v pořádku, zvládne to jistě na výbornou.

A vhledem k tomu že se ještě stále počítám za snažilky tak díky ;)

Všichni s emoc opatrujte ať nezapadnete v těch záplavách sněhu :D Krom té zimy je to stejně krása bílá Praha :D

Pa

Míša

 
MichaelaVE
Kecalka 441 příspěvků 12.03.06 19:35

Ahoj Marti + všichni,

po přečtení si říkam, to byl teda porod za hosku co, to je skvely, ze to netrvalo dlouho. Ani jsme to nestihly na navsteve u vas v porodnici probrat. Moc Ti (vam) sluselo, Jiricek je tak krasny miminko a hodnouckej. Preju ti, aby to tak vydrzelo a abyste byli krasna spokojena rodina.
Posledni vetu tveho denicku si vztahuju i na sebe (krasne jsi to napsala) a doufam, ze u nas uz to taky nebude moc dlouho trvat.

Opatrujte se, pozor na zaveje, teda my dneska odmetali 3× i ze strechy u garaze.

pa a ja zase zase sem tam neco pisnu

Míša (Mišul) a otravující, všude lezoucí a ukrutně ukecanej Michálek

 
Maru
Závislačka 3427 příspěvků 12.03.06 19:50

Ahojky ještě jednou musím pogratulovat k narození Jiříka a za snažilky děkuju za přáníčko. Opatrujte se a a těším se až se s Jiříkem seznámím osobně :-) Pozdravuj Janičku a mějte se pohodově, přeju aby se spinkání zlepšilo :-O
pa Maru

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 12.03.06 20:27

Marti
porod byl super tak ať to jde podle plánu i dál :-)
Jiříčkovi ještě jednou hodně zdraví, mamince pevné nervy možná je bude občas třeba ale třeba ne :-)

Maky a Terinka (jarní miminka 2004)

 
Lipka2
Kecalka 128 příspěvků 12.03.06 23:54

Ahojky,

ještě jednou gratuluju k narození Jiříčka. Podle popisu to byl krásnej porod, snad to ani moc nebolelo :o)))

Tak vše nejlepší tvé „početné“ rodince přeje
Lipka, Maru a Sofi

 
Alusha
Kecalka 173 příspěvků 13.03.06 20:39

Ahoj Brusinko,

moc hezký deníček.
Ještě jednou Ti moc gratuluju ke krásnému klučinovi a přeju hodně štěstí a zdraví do života. Mějte se krásně.

Alusha+Sárinka 29m+21tt

 
vajo
Kecalka 272 příspěvků 14.03.06 13:50

Ahoj Marti,

moc a moc ještě jednou gratuluji. Je to úžasný jak ti to super vyšlo bezproblémový, rychlý porod a k tomu ještě pořádný klučina - to je ta třešinka na dortu. Je samozřejmě fajn mít páreček. Přeji hodně zdraví a síly, tu budeš určitě potřebovat. My už se taky moc těšíme na naši bublinku, ale bude mi si muset ještě pár měsíců počkat. Ale ten čas utíká jak voda, takže si alespoň užívám chvíle s Melikou, která je teď tak sladce rozumná a ukecaná.

Moc Vás zdravíme

Eva + Melika + bublinka 12 tt

 
Jirina
Extra třída :D 13531 příspěvků 15.03.06 13:55

Ahoj Marti a rodinko,
ještě jednou moc gratulujeme. Musím říct, že pro mě je velmi zvláštní, že je ještě nějaký jiný Jíra než ten můj :o))) Když jsem mu to říkala, že máte taky Jíru, prohlásil, že to teda není možný :o))))
Tak ať se mají oba Jírové príma i jejich ségry J/H aničky :o))
Pá Jiřina, Jíra a Hanina

 
kostka
Kecalka 405 příspěvků 15.03.06 14:32

Ahojky Marti,

taky ještě jednou, hodně štěstí, krásné sžívání a co nejmíň sourozeneckých půtek :)) (teď už bude Janička pořád „ta velká“)

Mějte se pěkně a určitě se zas ozvěte,jak se máte.

Papa

Hana a Pavlík

 
Lajka
Kecalka 296 příspěvků 16.03.06 08:43

Marti,

taky přidávám ještě jednu gratulaci ;-)
Koukala jsem, že porod jste zvládli na jedničku, tak nezbývá než přát, aby hladce probíhalo i to sžívání a zabydlování doma.

Jsem strašně zvědavá, jak bude Janička reagovat na brášku dál. Áňa se zatím na miminko těší, ale popravdě z toho mám celkem obavy, jak to vezme, až tady to mimčo bude a bude vyžadovat maminku pro sebe.

Příští týden nás čeká velký UTZ ve 20. tt. Jinak u nás teď celkem pohoda, Andulín je vzorňák, hraje si dost sama a kupodivu poslouchá a ani se moc nevzteká. Tak teď doufám, že jsem to nezakřikla.

Mějte se fajn,

Lajka + Áńa + „Saša“

PS: Jiřko - i u nás už padl návrh, že by klučina mohl být Jiřík, akorát Áňa má na začátku i písmenko míň, tak nevím, jestli bychom zapadli do party ;-)

 
Jirina
Extra třída :D 13531 příspěvků 21.03.06 22:01

Ahoj vespolek,

chci se zeptat, kdo bude psát další deníček (a kdy?)
Kostko, nejsi na řadě? Darka se bůhví kam vypařila, tak jsem si říkala, že bych tedy možná něco vypotila, aby to tu úplně nezaniklo … Dejte mi prosím vědět, jestli se mám snažit :o))

LAJKO: s Jírou a Aničkou tě samozřejmě do party bereme, jak vůbec můžeš pochybovat :o))) Jen abys tam Áňa toho bráchu opravdu měla :o))))

Pa Jiřina

 
kostka
Kecalka 405 příspěvků 21.03.06 22:11

Jiřko, budu moc ráda, když deníček napíšeš - už jsem sice něco smolila, ale fakt mi to nějak nejde od ruky :-), tak to nechám ještě uležet

Dobrou

H.

 
Jirina
Extra třída :D 13531 příspěvků 22.03.06 20:57

Právě odesílám nový deníček.
Jiřina

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama