Brusinčata 111.díl - o přestěhovaném pokojíčku a šnečích záv

Rodičovství

Ahoj všichni, zdravím vás v novém deníčku, doufám, že se v něm zase budeme pravidelně potkávat. Slíbila jsem vám popis, jak jsme přestěhovali dětský pokojíček a jaká je spokojenost s ním. Veliká! Doposud děti spaly na „manželských postelích, jenže zaprvé večer hrozně řádily a za druhé se Jíra vždycky nakulil k Háně do postele a ta se pak budila a vztekala. Dost, řekla jsem si, nastolíme změnu.

Jako první jsme zrušili malou postýlku. Hanička v ní doposud spala „poo" - bála jsem se, že by zdrhala z velké postele - a sloužila jí částečně jako zábrana proti pádu na zem. Postele jsem jim teď postavila bokem ke zdi nohama k sobě, tudíž mají obrovské probíhadlo po celé délce místnosti. Za hlavou mají každý peřiňák, z nějž samozřejmě trénují skok do postele. Musím říct, že ve skocích se oba výrazně zlepšili, čubrněla jsem, když mi Háňa skočila z postele na zem obounož a dopadla bez zakolísání na bobeček.
Přestěhováním postelí se jim pokoj výrazně zvětšil, podél druhé zdi mají jen na zemi matraci a bedny s hračkama a uprostřed obrovský volný prostor. Nadšení bylo veliké, dokonce už se nám stalo, že si odešli hrát nahoru „do nového pokojíčku" a skoro hodinu nás nechali samotné v obýváku (heč - zrovna bylo čtvrtfinále hokeje proti Rusku, tak se to šiklo, trošku klidu). Samozřejmě jsem byla na závěr „odměněna", protože vzali židli, otevřeli skříň a z nejhořejší poličky (nechápu jak tam dosáhli) ukradli mastičku a celý se s ní pomazali včetně skříně, úžasné.

Večerní usínání je pořád na nervy, protože několik skoků z peřiňáku je prostě nutnost. Třese se celý barák, takže na ně stejně za chvíli vyletím, slíbí, že už budou spinkat a než sejdu ze schodů, skáčou vesele dál. Někdy se to neobejde bez pár na zadek, Jíra mě tuhle dostal - vyhrožovala jsem, že už je fakt zmydlím, jestli nebudou spát, a při příštím příchodu se mě bezelstně zeptal, jestli mám mejdlíčko - miláček. Aspoň už se tedy nekopou a Jíra Háňu nepošťuchuje a nekrade jí deku, takhle na sebe přece jen nedosáhnou. Nicméně už jsem zaznamenala několik regulérních fackovaček - prali se, u čí postele bude stát židle :o)))

Háňa po obědě kupodivu spí bez problémů ve velké posteli. Začala jsem jí dávat noční košilku a ona je na ni tak pyšná, že lehne ani se nehne :o)) Budu jí muset pořídit nějakou novou, zatím nosí takové miminovské šatičky, co jsme po někom zdědili, tak aby byla opravdová fešanda. Po obědě mi v 1 usne a běžně se stává, že jí v půl čtvrté musím budit!
Akorát už nám kočička několikrát spadla z postele - najednou rána a pak šílený neutišitelný řev a Hanička pod postelí! Čekala jsem, že spíš bude padat Jíra, když mu jeho postel nestačila a spával v Hánině. Hanička naopak spávala namáčknutá ve svém koutečku (měla vedle sebe bok malé postýlky a tam teď má volný prostor), takže jsem jí vedle postele navršila deku a polštáře, ať aspoň padá do měkkého. Ráno nadšeně trénovala pád do hromady, uvidíme, jestli se to obejde bez křiku, od té doby zatím nespadla.

K dalšímu tématu z titulku - na zahradě jsme objevili výtečnou zábavu, vřele doporučuju, zabaví děti klidně na celý den. Pravidla jsou jednoduchá - najdeme čtyři šnečky, kteří jsou dle velikosti pojmenováni Haninka, Jíra, Maminka a Tatínek (jiný počet nedoporučuju, děti další členy rodiny do hry zatahovat nechtěji, takže trvají na druhém a třetím tatínkovi atd. což komplikuje přehlednost). Šnečci jsou položeni na desku přes pískoviště a je odstartován šnečí závod. Je to ohromná legrace, zvlášť pro sousedy za plotem, kteří poslouchají ty naše hlášky - Jé, Jíra už kouká. Šneček Haninka je zase nejrychlejší. Jíra leze na Tatínka. Maminka pořád spinká. Jé, už leze, už všichni koukají. Já jsem Jírovi zastrčil očíčka. Tatínek se pokakal. Jé já jsem rozšlápl Haninku … No fakt k popukání. Dnes je Jíra přendal do kyblíku a chtěl jim dát „nabumbat", tj. kyblík do půlky naplnil vodou - honem jsem je musela zachraňovat :o))) Jednou si takhle hráli se žížalou, dávali jí papat, spinkat, dokonce jí stavěli domeček a dávali hračky a zpívali písničky, až ji chtěl Jíra jít vykoupat před spaním a žížala utonula :o)))
Fakt vděčná zvířátka, navíc moc nemusím mít výčitky, že ubližujeme ubohým tvorečkům :o) No nakonec nám stejně všichni šneci utečou :o)))
No ale poslední dny přece něco šneky trumflo, a sice babiččina kočka, která povila tři koťata a nepodařilo se jí je schovat jako minule (tedy my jsme je našli), takže se chodíme každý den z nich potěšit. Jíra si koťátko rád pochová, ale Hanička se bojí je do ručičky vzít, takže si je pohladí a naštěstí jim zatím moc neškodí. Oni si taky moc nenechají líbit, protože kňourají a hned je u nich kočičí mamina a ta si zjedná pořádek.

Když jsme u našich na zahradě, jsou děti jak chobotnice, nedají se uhlídat. Naši přistavují kus baráku a všude leží kusy polystyrénu, suti, dřeva atd. a děti by to nejradši pořád přenášely a hromadily, nejlépe tam, kde se to vůbec nehodí. Jak dva permoníci :o)) Už jsem si říkala, že bych jim pořídila soukromou hromadu čehosi a dovolila jim to přemístit na jiný konec zahrady - jak je znám, zabavila bych je tím, dokud by to nebylo hotovo :o))

Ještě k výletu do Prahy s tetou (mimochodem je to moje o 8 let mladší sestra zatím bezdětná) - byl super, děti se svezly snad vším co existuje (vlak, tramvaj, metro, autobus a loď přívozu), byli nadšeni, teta taky, protože s nima nebyla žádná potíž. Jasně, jenom mě budou zlobit :o)) Ale ne, když jsem s nima někde pryč, taky bývají hodní, jen na to nějak nemám sama čas ani energii. Ten půlden doma mi utekl jako nic, protože jsem uvařila, přestěhovala jim ten pokojíček, pak jsem šla na chvíli na net, pak jsem si došla vyzvednout fotky na druhý konec vesnice a když jsem se vrátila, psala mi ségra , že už se akorát vracejí a šla jsem jim 2 km naproti k přívozu :o)) Bylo docela vedro, byli zmožení a uťapaný, ale statečně došlapali až domů. Teď si s Haničkou výlet zopákneme, pozvali ji na očkování proti TBC, tak nás čeká cesta vláčkem a tramvají a totéž nazpět.

Na závěr si nemohu odpustit pár veselých výroků našich dětí.
Koupala jsem se s nima ve vaně (občas si k nim vlezu, když si dají hodně vody a bojím se, že na mě nezbyde teplá). Jíra vždycky říká, že chce „nabumbat z prsínka", trpělivě vysvětluju, že mlíčko není, protože nemáme miminko. Tak na mě zkoušel, že si aspoň šáhne (chlípník). Odehnala jsem ho a tak aspoň prohlásil, že moje „prsínka vypadají jako kokosy". No nevím, to myslel tak černý nebo tak chlupatý??? Kulatý a pevný jako kokosy je fakt nemám :o)))
Hanička se mě ptala „jaká jsi maminko Jižinka?" Já: „Jako ty, Vrabcová„. Hanička: „ty nejsi Abčová, ty jsi špinavá“ :o)))
A pro toho, kdo by nevěděl, jak se jmenuje samice krocana, toho Jíra poučí - přece „krocanda".
Ještě mě Jíra pobavil, když jsme si povídali o školce. „A jakou tam budu mít postýlku?" Já: „To já Jiříčku nevím". Jíra: „tak si vezmu tu zezdola z obýváku?" Brouček si myslel, že si bude do školky nosit i svoji postýlku :o)

Jinak žijeme stále v poklusu, když je obden manža v práci, jsem s dětma celý den sama (což je na bednu). Přestěhovali jim firmu, což přineslo několikanásobně vyšší zmatky, takže běžně vyráží ráno ve 3 hodiny a vrací se po 10. večer. Druhý den má sice „volno", ale teď se nám nahromadilo tolik vyřizování (babička po nemocnicích, vyřizování úvěru atd.), že místo volna pořád někde jezdí a vyřizuje a stejně ho vidíme jen chvíli. A děti si pak na mě smlsnou :o((

Mějte se všichni hezky, napište, co nového u vás a ahoj!
Jiřina s Haničkou (dva a půl) a Jírou (tři a třičtvrtě)

P.S:
Už se dlouho neozvala Bára s Kikoušem, jak se máte?
Marty, doufám, že na špatné zážitky brzy zapomenete a bude zase líp.

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
kostka
Kecalka 405 příspěvků 26.05.06 22:09

Ahojte,

Jiřko, dobrý nápad se šnečími závody, to se bude Pavlíkovi jistě líbit. jen co se uzdraví, vyzkoušíme.

A jak to bylo s klíšťaty:
Nechala jsem ho běhat asi 20 minut bosého na zahradě, jinak měl stále ponožky, sandálky a světlé dlouhé kalhoty. A ty potvory na něj stejně vlezly a zakously se. Jednoho jsem vytáhla hned na zahradě a dalších dvou si všimla až večer. Nacucaný sice ještě nebyly, ale i tak jsem z toho neměla dobrý pocit. Musím ho příště něčím namazat a bos holt běhat nebude, i když je to zdravé.

A velký dotaz - jak jste naučily své děti smrkat? Pavlík prostě smrkat nechce. A´t mu to předvádím či žádám, aby udělal králíčka - při tom normálně funí, ale teď ne. Už ani nevím, jak se to naučily holky, zřejmě samy od sebe. Odsávačku nesnáší, to se pere, ale aby radši smrkal, to ne.

Marty, to jsem se zasmála, prý nefunguje :-))
Jsou ti kluci takoví technici, Pavlík nedávno povídal, když přestalo pršet: vypnul někdo pršení.

Mějte se hezky a buďte zdraví

Hana a Pavlík

 
EvulaI
Kecalka 308 příspěvků 27.05.06 18:20

Ahojky,

tak se taky hlásíme, mám za sebou druhé IUI, tak uvidíme......

Kostko, Matýsek také neumí smrkat, tak ti neporadím, spíš uvítám nějakou radu. Pořád to nemůže nějak pochopit. Soustavně smrká dovnitř.

Míša se tady minule ptala, co těm prckům vaříme. Já taky pořád nevím co vařit, každý druhý den vařím nějakou polívku (máme ji na dva dny) a ktomu vymýšlím druhé jídlo podle toho , co doma máme. Matýsek má rád hodně těstoviny a z polívek má rád kvasnicovou se zeleninou, ta mu fakt jede.

Poslední Matýskův výrok - jedno odpoledne strašně rošťačil, tak mu říkám " Matýsku běž chvilku zlobit tatínka" Matýsek odběhl do obýváku, ale za půl minuty byl zpátky a roztomile říká " Maminko chceš taky zlobeni "

Nebo jednou si táta vzal jeho batúžek a podařilo se mu ho dostat na záda ( musel tedy povolit popruhy nadoraz ), Matýsek když uviděl tátu s jeho batohem na zádech prohlásil - "to je blboň " ( na vysvětlení - Toto slovo používám třeba když jede auto kolem nás hodně rychle )

Nebo byli s tátou na velké skluzavce u Tesca a když přišli. strašně mi o tom vyprávěl .A já říkám " jé já bych taky chtěla na takoovou skluzavku " A Matýsek odpoví " Maminko já tě tam zitra vemu "

Tak se mějte hezky a my se zase ozveme.

Evula

 
AndreaNarozna
Povídálka 39 příspěvků 28.05.06 13:51

Ahoj holky,

Jiřko, díky za deníček! My máme padání z postele vyřešený tím, že jsme koupili válendu s vysunovacím šuplíkem, kde je další rošt a matrace, takže Jolišovi večer vysuneme šuplík a ona spí v něm. Ovšem v poslední době se nějak v noci budí a pobrekává. Někdy stačí, že za ní jdu na chvíli já, ale někdy uteče k nám do ložnice a spí s náma, což se mi moc nelíbí, protože se desně rozvaluje…
Jinak, přes den už nespí hodně dlouho, ale večer byla v 8 tuhá, takže mi to nevadilo. Zato poslední dobou nechce večer vůbec spát a usíná pravidelně u DVD, takže ji pak spící přenášíme. A to tak krásně usínala v šuplíku a spala celou noc… tak nevím co ji v poslední době přelítlo přes nos.

Co se týče smrkání - Jolka smrká zá:,–(ně, když nemá rýmu. Jakmile ji má, tak se zadrhne a nechce za boha smrkat. V nějaké americké knížce jsem viděla návod, ale nemám odvahu ho zkusit - vezme se zapálená svíčka a dítě ji zkouší sfouhnout nosem… no nevím… My jsme jednou zkusily smrkat před zrdcadlem, aby se dívala jak jí lezou bubliny z nosu. Chvíli to byla zábava, ale už to zase nezabírá…

Tak, já se loučím, musím si stáhnout a pročíst minulý deníčky. Už jsem je pěkně dlouho nečetla…

Andrea, Jolanka a Ondrášek v bříšku

 
Jirina
Extra třída :D 13530 příspěvků 28.05.06 16:19

Ahoj holky,
se smrkáním taky neporadím, protože děti sice smrkají, ale jen když se jim chce, Háňa naštěstí moc na rýmu netrpí. Když je uřvaná a teče jí z nosu, ječí že chce „vyšekat“, ale když jí dám vysmrkat, jednou frkne a smrká „zpět“, ale nijak na to netlačím.

Marty, kde jste to vlastně leželi a s čím?

Evulo, držíme palce, vlastně nevím, co to ta UIU (nebo IUI?) je, ale tuším, že to je nějaké umělé oplodnění … Ať to vyjde!

Kostko, s klíšťákama jsme se letos ještě nesetkali, ale loni hojně. Podle mě tomu nezabráníš, když dítě nebude chodit bosé, prostě má-li se chytit, nějak se mu to podaří. Spíš jsem pro odpuzovat (my máme nějaký Off, ale stejně ho moc nepoužívám) a hlavně prohlížet a vyndat klíšťáky hned maličké a vydezinfikovat - prý je dobrý Tea tree olejíček.

Ahoj Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13530 příspěvků 28.05.06 16:22

Ještě jsem chtěla Evulo jak vaříš kvasnicovou polívku? Zaujalo mě to. Taky vařívám polívky, jinak klasiku, aby se to střídalo - něco k bramborám, něco s rýží, něco s těstovinama, knedlík, sladké, polévka, občas k véče krupicovou kaši nebo jen obložený chleba a tak pořád dokola. Vařím v podstatě všechno, jen mi děti nejedí ryby, tak je moc nedělám.

Dnes mě Jíra pobavil - říkala jsem, že se jdu napít a on mi povídá: „Maminko, nebumbej, počůrala by ses“.

Jiřina

 
vajo
Kecalka 272 příspěvků 28.05.06 16:37

Ahoj holky,

taky se hlásíme po nějaké době. Jiřino předně díky za super deníček, seš fakt dobrá, že při dvou prccích si najdeš čas i chuť napsat pěkný deníček.

U nás čas hrozně letí, máme týden dost vždy rozplánovaný, že v pondělí většinou dopoledne pracuju (hlídá studentka někdy manžel), úterý máme výtvarku a sportík, ve středu někdy pracuju nebo sportuju (začala jsem po dlouhé době zase hrát tenis), na čtvrtek teď máme plavání a v pátek ráno chodím na poweryogu a pak většinou na trh, nebo pracuju, jak to vyjde. Pak nám zůstávají odpoledne, které dělím mezi práci, když Melika odpočívá a zahradu. Pořídili jsme teď nový plastový domeček a Melika se nechce ze zahrady ani hnout. Taky jsme pořídili kolo, ale bez šlapátek, to je další hit. Melika na něm jezdí jak závodník. Problém je jen, že to nemá brzdy a tak musím být ostražitá.

Za 14 dní se chystáme na dovolenou k moři, kam jinam než do Turecka, ale už se hroooozně těším. Budeme mít tam na sebe jako rodina dost času. Jinak informace o našem novém snaženíčku. MS jsem šťastně dostala po dvou měsících po zákroku, taky jsem naklusala na gyndu, kde mi sdělila paní doktorka známou věc, že mi nenarůstá sliznice a teď mi vezmě hormony a řakne pak co dál. Já jsem rozhodnutá, že otěhotním, ale kdy to bude to nechávám na svým těle až to uzná za vhodný.

Mišul, Evulo - dala jsem se jako vy (i Amálka) na cestu přírodního léčení, pokračuji v homeopatii (po které jsem již otěhotněla) a taky se snažím udělat pořádek v rodiných vztazích. Myslím si, že když je člověk sám v pohodě a vyrovnaný, tak to miminko k nám určitě přijde. Ty lékařský zásahy mi přijdou dost drastický a nátlakový a pak se tomu možná to tělo brání, ale každý si musí zvolit cestu, která mu vyhovuje a cítí ji jako správnou.

Takže všem snažilkám držím palečky a přeju hodně štěstíčka a málo stresu.

Ještě něco ze zápichů naší slečny :
Dnes ráno mi říká : Mami dala bych si koláč. Já říkám : Jdeme k babičce ta upeče. Melika : A ty neumíš ?

Naposledy v Turecku malá hlásila : Mami nemám prsa. Já na to : Až vyrosteš tak budeš mít. Melika : A velký zadek taky ?
Na to jí babička vysvětlila, že velký zadek není tak dobrý a od té doby mi říká : Ty máš velký zadek, mě se to nelíbí. Takže už mě doma buzerují dva manžel i malá ufff.

Mějte se krásně a užívejte si ty naše drobečky, kteří nám tak hrozně rychle rostou.

Eva a Melika

 
MichaelaVE
Kecalka 441 příspěvků 30.05.06 09:12

Ahoj Holky, tak jsem vam napsala dost dlouhy komentar a Misa mi ho smzal, me asi trefi. Tak az zas bude cas zkusim ho dat dohromady znova. ja ho asi roztrhnu.

Míša a zlobivy Mišák

 
EvulaI
Kecalka 308 příspěvků 30.05.06 15:43

Ahoj,

Jiřko - kvasnicovou polévku vařím takhle - dám vařit míchanou zeleninu (pokrájenou mrkev, květák, hrášek, petržel, brokolici ........... ) pokud mám vlastní, přes zimu používám mraženou (teď jsem v marketu narazila na švédského výrobce, tak snad to nebude přebalený z číny).

Až je uvařená ochutím vegetou ( mám bez glutamanu) zavařím vlasové nudle a kvasnicové knedlíčky.

Kvasnicové knedlíčky - na oleji zpražím cibulku, do ní hodím 3=4 kostky kvasnic, až se rozehřejí přidám 1-2 vajíčka a strouhanku, osolím a z udělané hmoty koulím knedlíčky. Může se zase trochu ochutit vegetou. Knedlíčků dělám hodně, protože jdou nejvíc na odbyt .

Tak papa Evula

 
EvulaI
Kecalka 308 příspěvků 30.05.06 16:01

Hodila jsem do galerky pár fotek, a nedávno jsem si vzpomněla na Natálku, nevíte co s ní je ????

Jo a šneky už jsme vzykoušeli, je to fakt dost dobrý. E

 
MichaelaVE
Kecalka 441 příspěvků 31.05.06 09:08

Ahoj Holčinky,

doufám, že dneska Mišák nezasáhne, včera to bylo jedno zmačknutí a bylo to všechno pryč:(

Evulko, teda tu kvasnicou taky zkusim, protoze už fakt nevím co vařit, teda hlavně co by Mišák jedl, koukala jsem na fotečky. Teda Matýsek je fešák a velikej kluk:) A jak ti je, držím palce, aby tento víkend nedorazila mrška:))

Evo, je užasný jaký máš program, já mám někdy problém se přemluvit vůbec něco udělat, ale to je zřejmě vrozená lenost:) Držím ti palečky, aby jsi taky brzo narazila na dvě tlustý čárky. A to bereš nějaké pilulky (homeopatie)? Užijte si krásnou dovolenou, my se chystáme začátkem července, zatím jen k jezeru v Itálii.

Jiřinko, šneci mě taky zaujali, jen tu jaksi nejsou, asi na ně někam vyrazíme:)) A jak se spinká dětičkám v novém pokojíčku?

Andrejko, blahopřeji k těhulkovství, já to vůbec nevěděla, hodně štestí!

Hanko taky budu muset Mišáka něčím naimpregnovat, na chalupě už klíšťata útočí, zatím to odnesli jenom psi.

Miškovi jsem koupila novou knížku, Hrajeme si s magnetkami-tvary, koukám jak ho to strašně baví, vubec jsem to nečekala, doplňuje tvary(magnetky) do obrázků v knížce. Jen už jsme jeden magnetek někde zašantročili.

Já jdu přemoct tu lenost:)) ale začnu zlehka, umyju si vlasy:)))

Mejte se všechny a všichni moc krásně, snad už i to počasí bude lepší.

Míša a Mišák

 
Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 31.05.06 09:48

Ahoj holciny!
Teda, vy si tu jedete… :o) Hned je to radost cist…
Koukam, ze drobeckove jsou poradni raubiri…
Miswa teda taky… nemuze byt ppzadu. A prave se rozhodla, ze bude slusne zlobit a bude me i Jirku mit pekne na haku… Musim pohrozit, ze jestli se zvednu tak bude zle a pak to teprva posloucha, ale jinak…

Jirino: super napad se snekama, ale skoda, ze se toho stitim… ale uz se vidim tady na sidlisti, jak na hristi z betonu poradame velky zavod… :o)
Jeste me napadlo jak vyresit „dopadavaci“ prostor pod posteli… aspon my tro teda tak mame. Mam tam madraci z postylky kterou jsem zrusila. Pokud ji teda nemas nejak extra tvrdou tak bych pouzila tu, na noc jsem ji davala pod postylku aby Misa padala do mekkyho. Spadla mi asi tak 3× a z toho jednou kdyz jsem tam tu madraci nedala. :oD

Hani, doufam, ze si se ty ptala na to smrkani… Misa se to ucila kdyz nemela rymu, protoze ji to jinak neslo a tak to nechtela delat. A kdyz ji nema a nebo ma trosicku tak se smrkalo na veci, na Michalku do zrcadla a byla to desna legrace a bavilo ji to. Tim se to anucila a pak to chce kazdy treba vecer, po koupani, trenovat. My se nejdriv jako vysmrkame a pak srikame do nosu vincentku. To by ste taky mohlůi trenovat na ty vincentce..... Striknout do nosanku a vysmrkavat ji.

Andrejo: Tak tohle znam, ze Misa taky chtela usinat u TV… nejdriv v loznici a pak nas nutila aby mela otevreny dvere a koukala na TV. No, ale tomu sme ted udelali konec. Nejdriv jsem zacala vyhrozovat, ze tady chodi pan a zbira detem postylky, kdyz v nich nechtelji spinkat a dava je deten, co ji potrebuji a nemaji ji… a ono to zaclo pomahat. Akorat vcera teda uspaval Jirka a tak se nechal ukecat na loznici, aler byla tam odlozena a usla asi do 10 min bez TV. Ale jionak jsem si uz rikala, ze to neni normalni… na TV kouka rano do 9h a nejdriv od 7h… driv nemam narok. A jinak se v noci presune k nam do postele a uz se z ni nehne. Dnes k ranu (ve 2h) jsem ji prenesla a rano kdyz Jirka vstaval tam zas byla… ani jsem o ni nevedela. ZAlezla pod perinou, takze Misa vzdy obyva 3/4 postele a my jen ten zbytek. :oD

No, to by asi stacilo… jinak porad premyslim, nad nejakym trefnym vyrokem, ale ne a ne si vzpomenout, asi proto, ze co slovo od me dcery, to perla…

Uz vim… moje TV divacka ma ted oblibene DVD „hleda se nemo“ a predtim vedl „MADAOSKAR“ (madagaskar) a tuhle jsme jeli autem a neco jsem rekla a Jirka mi na to odpovedel „PSSSSttt“ a nase mlada dama povida..... „On tě mami Pští…“ malem jsem upadla. :o)

Tak to uz asi opravdu bude vse… Jio, jeste z nedela na pondeli jsme mely navstevu bara s Kristynkou..... Tak se maji dobre, akorat BAra nestiha, porad se uci do skoli a ted zacne chodit do prace.

Tak se mejte krasne a pozdravujte drobinky i ty v brisku!!!!

Darka a Misa

 
EvulaI
Kecalka 308 příspěvků 31.05.06 21:19

Ahojky,

tak doufám, že vám polívka zachutná…

Evi - jaké homeopatika bereš by mě také zajímalo, a k jakému dr. chodíš a jak jsi k němu přišla ? Já jsem se dívala přes internet , jestli nenajdu seznam lékařů homeopatů, ale nic jsem nenašla. Chtěla bych chodit i s Matýskem k homeopatovi, moje starší děcka k němu chodili celou dobu, potom jsme od něj odešli a už se nemůžem vrátit. A jiného jsem zatím nenašla. Kdyby jste někdo věděl, jak se hledá, prosím písněte.

Darko - nám se zase z Madagaskaru líbí - JÁ TRSÁM, TRSÁM, TRSÁM, ........
A teď se Máťovi děsně zalíbilo Jen počkej zajíci…, na to můžem !čučet! pořád. I já.

Tak zatím Evula

 
EvulaI
Kecalka 308 příspěvků 03.06.06 18:42

Ahojky,

tak podávám zprávu - IUI bohužel nevyšla , MS se dostavila.

Jiřko - zapomněla jsem ti minule odpovědět - IUI není přímo umělé oplodnění, je to inseminace.

Tak pá Evula

 
Jirina
Extra třída :D 13530 příspěvků 04.06.06 11:39

AHoj - hlavně Evulo,

dělala jsem tu polívku, ale nevím, jestli jsem to správně pochopila. Dala jsem tam fakt 3 kostky droždí (u nás říkáme spíš droždí než kvasnice, doufám, že je to totéž) a přišly mi ty knedlíčky dost nahořklý. Děti to tedy jedly, protože ta polívka se mimořádně povedla a dohromady se to spojilo (krájela jsem jim to na kousíčky) ale manža tím pohrdnul. Když to budu dělat příště, udělám asi opačný poměr droždí a vajec - ne 3:1 ale 1 droždí a 3 vejce, uvidíme. Každopádně i játrové knedlíčky jsou hořké, to vím, taky mi je nejedí :o))

Pa Jiřina

 
vajo
Kecalka 272 příspěvků 04.06.06 14:27

Ahoj Evulo,

chodím k homeopatovi jmenuje se Opelka, není to doktor, ale vyučuje homeopatii v Brně i v Praze a dokonce má přednášky na lékařské fakultě v Bratislavě. Problém je, že si nejsem jistá, zda přijímá nové pacienty, ale každopádně pokud máš zájem mu můžeš zavolat na tel.: 603803175. Kdybys chtěla nějaké info napiš mi na email evay@volny.cz.

Ahoj Eva

 
AndreaNarozna
Povídálka 39 příspěvků 08.06.06 20:26

Ahoj holky,

Snazilky, nevěšte hlavy a hurá do dělání dětí. I když nám, co máme splněno, se to asi lehce říká co? Ale teď už snad bude hezky a budete mít lepší náladu a třeba se zadaří. Každopádně držím palce!

Darko, paráda, že máš novýho chlapa!!! Mod držím palce, aby to byl ten pravej!!! Hlavně, aby vám to klapalo a měl rád Míšu. A kdo ví, třeba nás budeš brzy následovat s těhulením…

Evulo, ty jsi z Prostějova? To já vůbec nevím. Tak to bydlíme jen 30km od sebe! Někdy se domluvíme a můžeme si s Lajkou dát minisrazík. I když s dvěma dětma už to půjde asi hůř, ale co kdyby…

Míšo, připojujeme se k Hance a srazíku na Nechranicích, kdyby nějaký byl.

Mějte se hezky a já zase písnu. Jdu mrknout na fotky do galerky. Taky bych tam nějaký mohla dát, co?

Andrea, Jolanka a Ondra v bříšku

 
kostka
Kecalka 405 příspěvků 14.06.06 21:37

Ahojte všichni,

tak konečně tu máme to dlouho očekávané teplo, že. Mně by tedy stačilo tak o 5-8 stupňů míň :-), ještě teď totiž máme doma 28.

My v poslední době skoro nemáme týden bez návštěvy dr. Jen co Pavlík dobral druhé balení atb a měl jít na odběr krve, poštípalo ho něco (zřejmě komár) tak, že měl ručičku jak konev. Tentokrát jsme obdrželi nějaký sirup proti alergii a byla nám doporučena hormonální mast Elocom (mám ji doma,tak jsem předpis nechtěla), což jsem neaplikovala, zdálo se mi to zbytečné. I tak otok zmizel během dvou dnů. Včera jsme cestovali vlakem k ségře do Loun a Pavlík zřejmě chytil úžeh - nebo úpal, nevím, jaký je v tom rozdíl - večer měl skoro 39 horečky. Ráno 37 a večer zas 38,2. Doufám, že to brzy přejde a nebude z toho žádná nemoc.

Mějte se, chystáme se k rekonstrukci kuchyně a koupelny, tak jdu ještě leccos omrknout.

Jak se asi má Brusinka, co Lajka, Amálka, míša s Martínkem a Moničkou a další holčiny, co se dávno neozvaly, nevíte o nich? Nedávno jsem vzpomínala, jak jsme před rokem byly na srazíku :-)

Hezké dny bez nemocí

Hana a Pavlík

 
MichaelaVE
Kecalka 441 příspěvků 16.06.06 09:07

Ahoj Holčiny,

jakpak se všechny a všichni máte?
Právě jsem obdržela mailíka od Evulky, odjíždí na dovču na Korfu, teda ty se mají, hmmm, písek, vodička, sluníčko, i když to sedí i na naší zahrádku, s trochu přivřenýma očima:))

My jsme právě dodělali plot na naší zahradce, hned to jinak vypadá, už to není ta džungle:)) Jinak mě začíná bolet v krku, prý řádí angíny, tak doufám, že mě se vyhne, asi je to tím vederem.

Hani, to je mi líto, že máte takové trápení, snad to bude lepší, opravdu to vypadá na ten úpal nebo úžeh, taky nevím co je co. Marty by ti poradila. myslim, že loni to měl Patrísek.

Andrejko, díky za slova podpory, a určitě až vyrazíme na Nechranky, dám vědět, ono čučet min. půl den na břehu není až taková zábava:) tak bychom se mohli sejít, to bylo žůžo. A pohlaď za nás pupíka:)

Darko, taky blahopřeju k novýmu mužskýmu, to je skvělý, hlavně aby byl na vás hodný a měl vás rád.

Jinak samozřejmě pozdravujeme i ostatní holčiny s Brusinčátky.

Musím jít skontrolovat bazének na zahradě, včera jsem tam museli dát trošku Sava, je to super, nejdřív se Miška bál a ted nechce z bazénu vylézt. I já jsem se smočila.

Mějte se krásně

Míša a Mišák

 
Lajka
Kecalka 296 příspěvků 30.06.06 08:47

ahojte!
SMS, kterou jsem právě objevila v mobilu, mě donutila konečně sem zase nakouknout a hlavně se přihlásit, abych mohla napsat komentář.

Takže:
28.6. v 18h k name velmi akcne pribyl dalsi clen rodiny, a to Ondrasek. Nejak si to uspisil, takze se nahriva v inkubatoru, ale jinak jsme ok. Andrea

(Doufám, že jsem tu zprávu tady někde nepřehlídla. Ostatně, takové zprávy se můžou určitě psát i opakovaně, že jo?)

Andrejce mooooc gratuluju i takto a přeju, ať Ondrášek dělá celé rodině jen a jen samou radost a ať ho Jolanka přijme jako velká ségra!

Lajka + Áňa (dnes přesně 2,5) + velkejpupek (zítra 34 tt)

Vložit nový komentář