Brusinčata 117. - aneb už jsme také tříletí

Rodičovství

Ahojky všichni vespolek, sice sem nechodím často, ale aspoň jednou za týden či 14 dní nakouknu co je nového. Bohužel jak jsem si všimla nic moc. Ozýváte se sporadicky, někteří vůbec ne a nový deníček taky nevyšel, tak Vám popíšu co se v poslední době děje kolem nás. Ještě předtím, ale děkujeme za přání k našim narozeninám.

Tak už jsme je taky oslavily - třetí narozeniny, byl dort (jako loni - želva, protože to zase vyhrál, musela jsem péct). Kikouš s bráchou slavili naráz, protože jsou jen pár dnů od sebe (jinak tedy o 11 let, Honzík měl 14). Byly u nás obě babičky a jinak jsme slavili jen v kruhu rodinném, protože nás jak na potvoru navštívila chřipka a obě děti byly ve stavu nemocných. Kikouš dostal nějaké hračky, pár kousků oblečení a hlavně dřevěnou :,-(u na pečení a teď nedělá nic jiného, než denně sedí v kuchyni u stolu a peče - válí kus svého pracně uzmutého těsta, vykrajuje tvary a pak je dává do trouby a jako peče, no vydrží jí to dost dlouho, občas mě nechá se i učit. Navštěvujeme školku, od prosince již denně na 4 hodiny, vodí a vyzvedává vesměs babička, pokud jsem doma, tak s ní chodím já, ale to je max. 2× týdně, jinak jsem v práci nebo ve škole. Nastoupila jsem zpět do nemocnice, sice jen na poloviční úvazek, ale zařezávám a většinou 1× týdně dojíždím do školy do Olomouce a pokud to dobře půjde tak snad za 1,5 roku konečně tu školu dokončím.

Ve středu jsme prodělali 3-letou prohlídku a jistě zde vyhrajemenaši původnísoutěž mišelinek a hubeňourů - teda jako hubeňouři - oficielně máme 12kg/ 93cm, vše v pořádku podle tabulek, kecá o sto šest, jen nám občas není rozumět a básničky si zá:,–(ně vykládá podle svého - domýšlí nebo přehazuje slova (kupodivu se to i rýmuje), zpívá, tančí, skáče a nakole a motorce řádí jak čert. Jinak jsme zdraví na občasné alergické projevy a citlivější reakci na popíchání hmyzem. A co děláme - chodíme na procházky, sledujeme TV - hlavně kouzelnou školku s Františkem, nedá dopustit na Bořka - ten jede i několikrát denně (má ho na DVD, už mi z něj jde hlava kolem) a ještě je jejím favoritem Shrek - oba díly, to občas řve i ze spaní, že chce Shreka. Plavat už nechodíme, ale chceme zase začít chodit, jen už ne s vodníčky, protože většinu svých dovedností zapomněla a nemohli by nás vrátit do našeho kursu.

Co mě moc mrzí, že jsme se zase po jarním zánětu močáku vrátily k plenám a teď se jich nemůžeme střepat z pohodlnosti, ale řekla jsem si, že najedem na tvrdý režim a ode dneška spí zase bez plen po předchozím dialogu, kdy jsme řešily, proč už pleny ne - že jsou pro miminka a my pošleme plenky Kubíčkovi (narodil se mému synovci a má necelý měsíc). Uvidíme zítra jestli bude postýlka suchá.

Těší se na Vánoce, mluví o nich ve školce, teď společně slavili Mikuláše - děti v maskách Mikulášů, čertů a andělů a moc se jí to líbilo, tak běhá i doma jako andílek. Stále nevím co hezkého jí koupit pod stromeček, aby jí nepřibyla jen další hračka, ale pomohla se nám dále rozvíjet. Líbily se mi dřevěné korálky na navlékání, ale jako na potvoru je u nás vyprodali - čekám, jestli je ještě dostanou, mám vyhlídnutou i nějakou knížku a dál má fantazie selhává.

No a co dál - nějak se mi vše vykouřilo z hlavy a tolik jsem Vám toho chtěla napsat. Kde jste všichni - ozvěte se - Amálko, Brusinko, Lajko, Vajo...... a další? Jak se máte - co vaši skřítci, jak rostou a co všechno už umí?

Na závěr Vám řeknu ještě jednu novinku a doufám, že se na mě Brendy nebude zlobit - tak ji jen zašeptám - Filípek bude mít v létě brášku nebo sestřičku. Přeji jim hodně zdravíčka a štěstíčka, ať se miminko usídlí kde má a dobře roste. A doufám, že i ostatní, kteří se snažili počít našim brusinčatům sourozence - byli úspěšní.

Mějte se krásně, prožijte příjemný advent a Vánoce, do Nového roku hodně štěstí, zdraví, spokojenosti a zářivých světýlek v očích našich maličkých brusinčat

ahojky Bára a Kristýnka 3roky a 12dní

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 09.12.06 13:10

Ahojky Barban,  

kdyz te tady tak vidim, tak te musim pozdravit a hlavne poprat KRISTYNCE K NAROZENINAM JEN TO NEJ… A AT SE JI VE VSEM DARI, JE STASTNA, ZDRAVA A DELA VAM JEN SAMOU RADOST!!!
Dle vysky a vahy je to fakt maly prcek hubeny … pro srovnani mela Nika ve 3letech 100cm a 15kg:-))) … a to fakt byla hubenour:-)))  

Drzim palecky, at se skola dari a at uz to doklepes do konce a muzete se vzajemne uzivat dosytosti!… a treba se ti zadari nakouknout i k nam … no vis kam:-)))  

Mejte se krasne a papa  

Sulanek a Nika

 
pasanek
Povídálka 28 příspěvků 10.12.06 21:27

Ahoooooj holky naše!!!!
Ozýváme se po strašně dlouhé době - moc se omlouvám. Stejně jako asi všichni - nakukuju pravidelně, ale není moc času - což je stejně tak hloupá výmluva - takže raději to nekomentuji - jen se omlouvám.
Nevím ani, jestli si na nás někdo pamatujete - jsme z Krkonoš a náš Tomík je ten, který byl vždycky s Kikouškem na té nejspodnější lajně - také hubeňour - ale později se ukázalo, že je to díky naší alergii na mléčnou bílkovinu, která nás, bohužel, stále drží.

Přejeme všem brusinčátkám  VŠE NEJ!!!!! Hlavně zdravíčko a pohodu!!! Nám budou tři 15.12.2006 tak se moc těšíme:-)

U nás je spousta věcí nových - z jesliček jsme přešli docela plynule do školky - Tomík je taky maličký, hubeňoučký, ale nepřehlédnutelný - svým vykládáním - hrozně povídá, vymýšlí si, domýšlí, brebtá, komentuje, organizuje:-) Takže mám takový pocit, že jsou na tom s Kristýnkou stejně:-))) Malí,ale šikovní:-)))
Jsme už bez plen - zhruba od  června tohoto roku - zatím to zvládáme, pokud tedy zrovna před spaním nevylohníme litr čaje, který máme raději než jídlo:-)
Musíme se pochlubit, že už můžeme máslo a  dokonce i nějaké sušenky, taky omáčky - což je pro nás výhra!!!!!! jen to občas leze na alergii na prach atd.ale zatím si nestěžujeme - nejhorší máme za sebou!aspoň doufám. Ve školce jsme rádi, někdy se nám ani nechce jít domů:-)ale to bylo už i v jeslích:-) Já jsem šla už na Tomíkovým jednom roce do práce - peníze nebyly a nikdo mi je jen tak nedal - hodně si zvykl na děti a já jsem za to moc ráda!

Přemýšlím, jak se asi všichni máte - spousta z Vás se asi pustila do dalších potomků - smekám před Vámi a moc Vám to přeji! U nás je to už taky velké téma - kdyby bylo na tatínkovi, tak už máme tak 4 sourozence:-))) - někdy to asi dopadne, ale zatím to ještě nejde.

Barban - moooc Tě obdivuji, že ještě studuješ! jsi šikulka - já jsem teď musela složžit zkoušku odborné způsobilosti, neboť je to povinnost každého malinkého úředníčka v ČR - učila jsem se 3 měsíce a hrozně mě to srajdíkovalo - omlouvám se za ten výraz, ale pro mě to  bylo utrpení - proto Ti skládám poklonu!! Držím pěstičky!!!!!

Lajko - jak zvládáš dvě princezny? a vůbec jak to všechny zvládáte - pokud máte už dvě dítka???

My jsme dnes už vyzdobili byteček, zabalili pár dárečků, upekli cukroví, z kterého nic nezbylo:-)))takže paráda:-)
Holky - mějte se krásně - moc na Vás všechny vzpomínám!!! Iva a Tomík

 
Jirina
Extra třída :D 13228 příspěvků 11.12.06 09:40

Ahoj brusinčata,
to jsem ráda, že vyšel nový článek, už jsem se bála, že to tu definitivně balíme :o(
Báro, obdivuju tě, že zvládáš studovat. Ještě že jsem to zvládla vše v jednom vrzu, už bych se k tomu nikdy nedokopala. Ovšem já zase pracuju na plný úvazek, navíc začínám v nové firmě, což je taky dost náročný. Ale zatím to jde. Naštěstí je momentálně nezaměstnaný tatínek (a na zaměstnání nijak netlačí), takže děti v poledne vyzvedává ze školky. Ve školce jsme se už pomalu zadaptovali, takže jsme dospěli i ke spolupráci, dokonce i ve školce malujou atd. Ale ideální to ještě stále není.
V sobotu většinou honím domácnost, večeře na začátku týdne řešíme zbytky z víkendu (případně co si uvařím dopředu), tak jednou dvakrát udělá véču taťka a jednu odbydeme a je víkend a v sobotu zase nějaké zásoby vytvořím. Kupodivu mi moc nevadí po příchodu z práce hodinu poskakovat v kuchyni, protože v práci celý den sedím na zadku, cestuju autem, takže příliš unavená nejsem a troška pohybu mi jen pomůže. Děti si užívám spíš o tom víkendu, teď pečeme cukroví. Už máme po jednom či dvou plechách od 7druhů, o víkendu plánuju 3 nepečené a v týdnu jeden večer, který udělám ve spolupráci s taťkou a pak jestli zbyde čas a chuť, ještě něco přidám. Hrozně mě to pečení baví a jak jsem tak viděla, děti zkufrujou všechno, takže jsem zvědavá, jestli vydržíme se zásobama aspoň do silvestra :o)  

Hanička měla na tříleté kontrole 98 cm (prý je hodně velká, ale mně tak nepřijde), váhu přesně nevím, něco okolo 14. každopádně Ježíšek nám donese osobní váhu, tak pak  budeme moct sledovat přírůstky pravidelně, doposud máme jen dřevěný metr na zdi a každý čtvrtrok si zapisujeme míry. Jíra teď konečně taky poskočil, od narozenin (v září) skoro o 5 cm. Teď už chybí oboum asi 2 cm do dosažení „dalšího zvířátka“ - Hánina meta je metr, Jírova 110.  

Jinak Hanička má dost vzteklé období, vynucuje si věci dupáním a vztekáním, naštěstí momentálně zabírá hrozba, že přijde ten ošklivej čert, co ho viděla na mikulášské.
Tak ahoj a pište, já sem rozhodně koukám pravidelně.
Jiřina s Haničkou (3 roky a 3 týdny), a Jírou (4 roky a 3 měsíce)  

 
AndreaNarozna
Povídálka 39 příspěvků 13.12.06 10:25

Ahoj holky, dneska nejak nestiham, ale urco se ozvu!
 Andrea

 
kostka
Kecalka 405 příspěvků 13.12.06 22:59

Ahojte všichni,

taky nezůstanem pozadu a ozýváme se, i když přiznám, že poslední dobou emimi často neotvírám, vlastně ani net moc ne. A to ani nechodím do práce, ani nestuduju…I tak jsem pořád nějak časově vytížená a nestíhám vše, co bych chtěla :-)
Hned ze začátku popřeju všem brusinčatům dodatečně nebo předběžně moc moc štěstí a zdraví k 3. narozeninám a Brendy krásné těhulkovství. 
My samozřejmě zůstáváme v klubu hubeňourů - i Hanička už Pavlíka předběhla - míry ve 3 letech jsou 98 cm a 13,5 kg. Stále o sobě mluví ve třetí nebo 2. osobě, jen vyjímečně se mu povede správný tvar, jinak toho napovídá hodně a je mu celkem  dobře rozumět. Jsme ted v období otázek - nejfrekventovanější je - mami, jak spí …(a jmenuje nějaké zvíře)? a nebo - mami, co rád papá …(a zas nějaké zvíře)? Je to zlatíčko, hlavně když jdem venku - drží se za ruku a povídáme si, běda však, když jněkoho potkáme a bavím se s ním - to ho někdy i fyzicky napadá :o. Doma si většinu času pěkně hraje, jenže pak najednou něco vezmě a hodí s tím - většinou věc, která je k házení naprosto nevhodná - mobil, ovladač, mp3…, musím tyhle věci pořád hlídat, aby je měl z dosahu. A to už kvůli tomu i dostal, vys­větluju to pořád dokola, příště je to zas. Polovinu hraček má schovanou, protože nechce uklízet nebo s nimi opět hází. Tolik k našemu zlobení.  
V pondělí jsme byli se školkou v divadle, bylo to moc hezké vánoční představení, trvalo asi hodinu a Pavlík (i ostatní děti) vydržel celou dobu sedět a sledovat dění na jevišti. Trochu jsem se toho bála, protože není ani zvyklý koukat na televizi či dvd - maximálně tak jednou za 2-3 dny kouká na večerníčka - častěji si nevzpomenu :-) a tak jednou za týden na dvd - krtek a autíčko.
Od nového roku do školky chodit nebudem- ředitelka mě požádala, jestli bych mohla místo uvolnit pro někoho, kdo nastupuje do práce. Chodil stejně jednou za týden (někdy ani to ne) na dvě hodinky. Od září s námi zase bude počítat a můžem si kdykoli do té doby přijít pohrát. Spíš budeme častěji chodit do mateřského centra a někdy ho tam i zkusím nechat na hlídání.
Přípravy na vánoce u nás probíhají poněkud chaoticky jako každoročně :-) Nějaké cukroví jsme už pekly s tchyňkou, nějaké si peču doma - chystám se na kostky a mrkvové vykrajovánky od Jiřky - vloni měly úspěch. Poleva na perníčky se nepovedla opět jako každý rok, dárky kupuju zas na poslední chvíli .. ale vše v pohodě a těšíme se. Pavlík dostane lego (hasičské auto) - je to u nás oblíbená hračka a denně z něj něco stavíme, jen máme málo součástí na auta - je po holkách. Ještě vláčkodráhu a auto na ovládání a nějakou knížku - tu musím ještě koupit. Teď si nejsem jistá, jestli jsem už o těch dárkách nepsala.

Tak se mějte všichni nádherně, užijte tuhle krásnou dobu i celé svátky v pohodě a krásný mějte i celý příští rok.

Hana a Pavlík      

 
Jirina
Extra třída :D 13228 příspěvků 14.12.06 12:51

Ahoj Kostko,
jsem ráda, že ses ozvala! Já jsem kostky dělala předevčírem a docela se povedly. Mrkvové letos asi dělat nebudu, protože už mám vykrajované „potápky“ (těsto kynuté pod vodou) a ještě chci dělat vínové cukroví (mouka, tuk, víno, vykrajované obalené v cukru), takže by toho bylo dost na jedno brdo - jak se to obaluje v cukru, všechno chutná podobně.
Proč nedáváš Pavlíka do školičky na víc? Nelíbí se mu tam? Třeba bys víc stíhala :o)))
Jak to máš vlastně s prací - rozvázali s tebou poměr a jsi „bez“?
My všichni hrozně kašleme, někdy si říkám, že už se snad na všechno vykašlu :o))
 Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13228 příspěvků 15.12.06 08:16

Ahoj Marty,
to je mi moc líto, že zase máte problémy. Třeba se to ještě časem zlepší, držím palce.
Do Vánoc už se nestavím, všechny pátky mám rozplánované. Dnes jedu na Libuš, kde má kamarádka čerstvě postavený domeček, pořád jim něco dodělávají a ona trne, jestli se do Vánoc přestěhujou nebo ne. Já jí vezu vánoční stromek a nějaký cukroví na ochutnávku a krásně mi to vonělo v autě :o)) A na příští pátek mi moje šikovná sestra objednala divadlo, už se třesu, dva dny před Vánoci fakt nemám na žádný divadlo náladu, ale třeba budu mile překvapena.
Jak jsem psala, vidím to k vám pouze některý pátek cestou z práce, takže to necháme na leden nebo na kdykoliv potom, ale stavím se určitě bez dětí.
Tak pa Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13228 příspěvků 18.12.06 09:24

Ahojky,
nikdo nepíše, tak přihodím zprávu od Brusinky - na můj dotaz jak je to s Amálkou (na Jarních miminkách jsem se dočetla, že je těsně před rozdvojením):
„Jsme v pohodě, Amálka se ještě drží. Jeden z prvních termínů byl 19.12., tak se neznepokojuj. Asi nakonec přes Štedrý den bude v nemocnici, pokud si nepospíší. Jíra už všude stoupá, Janča je k němu cekem něžná, občas taky agresoruje :o( zatím je to dobře zvladatelný, horší, až se začnou mydlit.“
Tak pa,
 Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13228 příspěvků 20.12.06 12:57

19.12.v 18:41 se Amálce narodila Stela, 3,78kg a 53cm. Má prý černé vlásky a je to pěkný buclík.
Zprostředkovaně Jiřina  

 
AndreaNarozna
Povídálka 39 příspěvků 22.12.06 09:50

Huraaaa, tak dalsi brusinci sourozenecek na svete!!! Moooc blahoprejeme!!!!!!!!!!­!!!!!!!
Baro, diky za denicek. Jsi dobra, ze takhle zvladas!!!! Mne bohate staci rodinka. Nevim jak bych k nim jeste stihala zamestnani a skolu!!!! Smekam pred tebou…
Jinak, Jiřko, s tím kašlem nejste sami, jestli tě to potěší. Nás se kašel a rýma drží snad od září… teda aspoň mi to tak připadá. Pořád kašleme a smrkáme. Teď nám dr. dala nějaký speciální kapky, tak jsem zvědavá.
Holky, zítra odjíždíme domů na Vánoce a budeme tam do Novýho roku. Takže přejeme všem Štastný a Veselý!!!!! A ať to tu příští rok žije víc než tento…
Andrea, Jolanka a Ondra

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Brusinčata - 35.díl


Reklama