Brusinčata 48. díl Pavlíček má 1 rok

Rodičovství

Ahoj maminy,brusincata a taky všichni nakukující, je 8.11. 2004 pár minut po deváté večer. Právě před rokem se nám polehoučku začínal Pavlík hlásit na svět a po 13 hodinách vykoukl. Ale na porod tu vzpomínat nebudu, protože ten už jsem kdysi popsala. Ani na ten uplynulý rok, i když byl moc krásný (na tom máte svou zásluhu i Vy a emimino) a až příliš rychle utekl. Chtěla bych se zmínit o oslavě, našich dortech a na závěr něco málo opsaného.

Slavili jsme nadvakrát - v sobotu u nás byly babičky a Pavlík měl „nezdravý“ dort se svíčkou. Když jsem s ním sedla na gauč, že budeme svíčku sfoukávat, začal se vehementně sápat nikoli po dortu, jak by se dalo čekat, ale vyhrnoval mi tričko a musel si k pobavení obecenstva nejprv cucnout mlíčka. Později mi došlo, že s ním na gauči sedávám vlastně jen při kojení. A dnes dorazilo další příbuzenstvo a Pavlíkův kmotřík. „Zdravý“ dort skončil poněkud fiaskem - vypadal úplně jinak, než jsem měla v úmyslu. Z piškotu byla jen taková placka, protože jsem neodhadla velikost formy. Krém, bílý jogurt se zhruba 2 lžícemi uvařeného vanilkového pudinku, by docela šel, kdyby mě nenapadlo ho přibarvit mraženými borůvkami. Ten pudink tam byl proto, aby byl krém tužší, ovšem borůvky po roztátí způsobily pravý opak. Takže když jsem jím naplnila pytlík na zdobení, vytékal krém ven, dokud několik nerozmačkaných borůvek neucpalo zdobící hubičku. Ze zdobení nebylo nic, dort byl pouze pomazán a ozdoben mandarinkami a strouhaným jablíčkem. Pavlíčkovi ale i tak moc chutnal, takovou třetinu z něj snědl. Zbytek snědla Pavlínka, přestože když dort prvně uviděla, dostala záchvat smíchu.
A co Pavlíček v roce? Pořád stejný drobeček-dnes na roční prohlídce měl 8,38 kg a 73 cm. Pro srovnání - nejstarší dcerka ve stejném věku 9,05 kg a 72 cm (při narození 2,75 kg a 48cm), mladší 8,75 kg a 69 cm (3,15 kg a 49 cm). Bude to zřejmě tím kojením, nejstarší byla kojená sotva 3 týdny s dokrmováním, mladší 3 měsíce plně a ještě jeden s dokrmováním (o nějaké tříměsíční krizi jsem tenkrát neslyšela), Pavlík ještě umělé mléko neměl, jen od 10m mu ho občas přidávám do kaše.
A ještě něco porovnám - i když se tu asi totálně znemožním - sebe jako maminu dnes a ve svých 20 v roce 87, kdy se narodila naše nejstarší. Holky, představte si, že já nevěděla, že je miminko v bříšku ve vodě! Už si vůbec nevzpomínám, jak jsem si ho tam představovala, jen vím, jak mě překvapilo, že to tak je. A víte, co mi odpověděla doktorka v roce 1990, když jsem se ptala na přítomnost tatínka u porodu? „A myslíte, že by o to tatínkové stáli?“ Dnes je to naprosto běžná věc. Taky jsem si uvědomila, že jsem ani u jednoho miminka neměla to štěstí být po porodu hned s ním. První porod byla dost deprimující zkušenost, ze které jsem se vzpamatovávala několik týdnů - vyvolávaný, v největších bolestech od 14 do 20 hodin, kdy se malá narodila, jsem byla přivázaná ke kapačkám a mohla se jen vleže převalovat ze zad na bok. Nikdo se se mnou o ničem nebavil, dcerku po narození hned odnesli a já musela ještě celou noc být na sále na infúzích kvůli nízkému tlaku. Když mě ráno převezli na pokoj a přivezli mi malou, byla jsem vyčerpáním na dně, přidaly se horečky, špatný krevní obraz, po transfůzích jsem se osypala, potíže s kojením apod, malou pořád odváželi a přiváželi, byla taky nervózní, nikdo neporadil…Šly jsme domů až 10 dnů po porodu. Před narozením mladší dcery se mi naštěstí dostalo do ruky nové vydání knížky prof. Švejcara Péče o dítě, na tehdejší dobu asi nejosvícenější. Vše bylo o 100% lepší, samozřejmě s dnešní infomovaností se to nedá srovnat. Mladší dcera se narodila odpoledne, z porodního sálu jí taky hned odnesli a na pokoj mi ji dali až druhý den ráno - tenkrát běžná praxe - a to byla zdejší porodnice na tehdejší dobu pokroková, jinde ještě ani děti na pokojích nebývaly. A Pavlíček musel být prvních pár hodin sledovaný na přístrojích, protože se hůře adaptoval. Dostala jsem ho až večer. A co vy? Mohly jste být se svými dětmi hned po porodu?

Jestli jste se prokousaly až sem, opsala jsem pro Vás pár vět, které se mi líbily. Jsou od Diane Loomansové z časopisu Phoenix:

Kdybych měla své dítě vychovávat znovu

Kdybych měla své dítě vychovávat znovu, vybudovala bych pro něj nejdřív sebeúctu a pak teprve dům.
Prstem bych víc malovala a míň hrozila.
Méně bych ho opravovala a víc si s ním vykládala.
Nedívala bych se na hodinky, ale prostě bych se dívala.
Nestarala bych se tak o učení, ale prostě bych se starala.
Přestala bych si hrát na vážnou, ale vážně bych si hrála.
Chodila bych víc na procházku a pouštěla víc draků na provázku.
Proběhla bych víc polí a viděla víc hvězd.
Víc bych ho objímala a míň s ním „válčila“.
Viděla bych v žaludu častěji dub.
Nebyla bych přísná, ale přístupná.
Neučila bych ho lásce k síle.
Ale naučila bych ho síle lásky.

Děkujeme Vám všem moc za přání k narozeninám a dětičkám, které oslaví 1. narozeniny v nejbližší době, posíláme velkou gratulaci. Mějte se hezky a buďte zdraví.

Hana a Pavlík 1 rok

 Váš příspěvek
 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.11.04 21:38

Ahoj holky,

kostko byl to moc krásný deníček a Pavlíčkovi přejeme vše nej nej k narozeninám. Taky na mě padá nostalgie, jak se blíží datum narozenin - u nás za necelý měsíc. Dnes jsme byly s mamkou nakupovat pro Melinku dárky jak k narozkám tak k vánocům a hned si je taky všechny vyskoušela a vlastně i vybrala. Pak jsme je samozřejmě schovaly.

Přemýšlela jsem nad tím úryvkem o výchově, protože se s ní dost peru a poslední doubou často přemýšlím, co bych u příštího dítěte udělala jinak. U nás ten začátek byl dost krušný - já chtěla za každou cenu kojit a mlíka bylo málo a tak noční vstávání i na 10 x. No rozkojila jsem to, ale malá spí u nás v posteli. Maximálně tak do 12 hod v postílce. Většinou v ní nějak blbě narazí a pak se pořád budí a rozčílí ji, že je tam. Taky se pěkně prosazuje a to tak, že když se jí něco hned nepovede nebo něco chce tak ječí jak siréna. Nebrečí jen ječí. Já na to moc nereaguju, ale ona má fakt výdrž a celodenní ječení fakt nesnesu, uff. Takže tak na 70 % vítězí. Takže u mě je to trochu obráceně, moc prstem nehrozím, vlastně vůbec, hodně si s malou hraju, aby neječela, čteme si i stavíme komíny atd. Když je protivná tak ji objímám. No nevím, jestli nakonec nevychovám rozmazlence. To asi ukáže čas.

Moc zdravíme všechny oslavence a přejeme hodně výchovných úspěchů a usměvavá robátka.

Eva a Melika

 
barban
Kecalka 102 příspěvků 09.11.04 22:33

Milý Pavlíčku,

k Tvému roku ještě jednou vše nej, nej a ať Ti všichni udělají - co ti na očích vidí.

Jinak k deníčku - velmi jsem se pobavila popisem fiaska s narozeninovým dortem a mám zvláštní pocit, že tak to skončí i u nás.
A zkušenosti s porody a porodnicemi - u nás velmi podobné. První miminko Honzík se mi narodil před 12 lety, sice jsem nebyla tak nezkušená ( nastudovala jsem si spoustu odborné i neodborné literatury), ale i tak mě ten porod zaskočil. Rodila jsem v tenkrát již značně pokrokové porodnici v Olomouci ( tatínci směli k porodům), ale bohužel já si ho neužila ( zrovna byly v přestavbě sály a se mnou zároveň rodila jiná maminka). Porod mi vyvolali, sice rychlé, bolesti ihned zapomenuty, ale Honzík byl maličký - 2700gr a nedonošený, takže mi ho hned dali do inkubátoru a odvezli, aniž by mi ho ukázali, Radek sedící na chodbě, ho alespoň zahlédl, když ho převáželi. Protože jsem dost bojovník a nesmířím se s danou situací, tak jsem hned po dovezení na pokoj, absolvovala cestu na novorozenecké oddělení, kde mé kuřátko leželo, bohužel asi 4 dny, až pak mi ho dali na pokoj ( i zde už byl rooming).
Druhý porod - podobný scénář, sice jiná porodnice, nyní ve Zlíně, chtíc si užít nadstandardu s masážní vanou a taťkou jsem nastoupila k vyvolání porodu. Nyní byl sice Radek přítomen, ale jaksi nestíhal, vanu jsem neozkoušela, jen chvilku sprchu a balon, porod rychlejší a hektičtější a Kristýnku mi naštěstí chvilku položili na břicho, než dotepala pupeční šnůra, ale pak jsem ji zase viděla obdobně jako Honzíka až 2 hodiny po porodu, kdy mi ji donesli k přisátí ( mezitím si udržovala teplotu v inkubátoru) a hned zase odnesli, protože mě převáželi na oddělení. Zase jsem si pro ni musela jít ( což samotné sestřičky překvapilo, protože děti vozí až na večerní kojení - malá se narodila v poledne), ale já si ty okamžiky tentokrát zcela ukrást nenechala. A kdyby zcela čistě teoreticky - bych měla ještě jednou rodit, tak snad si ten porod konečně vychutnám, se vším všudy, s mimískem v náručí a taťkou po boku, ale to je jenom fikce. Tak to je mé vzpomínání na porody.
Další část deníčku si vezmu k srdci, sice většinu věcí, se takhle snažím dělat, ale znáte to - většinou se zase sklouzne ke stereotypu, ale ty krásné okamžiky, které se svými dětmi zažijeme, nám nikdo nevymaže a my budeme mít na co vzpomínat. Ostatním brusínkům hodně zdaru a šťastné vykročení směrem k prvnímu a některým již do druhého roku. Mějte se krásně a ať místo deště raději padá sníh, aby si ho ti naši miláčkové dostatečně užili.

ahojky Bára a momentálně soplící a kňourající Kristýnka

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.11.04 08:14

Ahoj Pavlíčku!!

Přejeme ti k narozeninám hodně, hodně, hodně zdravíčka, štěstíčka, lásky kolem tebe a aby si stále dělal rodině takovou radost jakou si jí dělal po celý svůj první rok.

Gábi a Davídek (za týden 11 měsíců)

 
rendy1
Stálice 60 příspěvků 10.11.04 12:08

Ahojky,
Pavlíkovi: Vše nej nej k prvním narozeninám, zdravíčko a štěstíčko, bezva kamarády a hodnou maminku :-)

Já jsem Markétku viděla až druhý den odpoledne ( narodila se ráno), sice jsem se mohla přijít podívat, jak je v inkubátoru, ale to jsem nezvládla, protože se mi motala hlava a bylo mi nějak mdlo :-( a po zjištění hematomu na hrázi jsem putovala na jipku. Tam mi malou nepřivezli, protože byla v inkubátoru.
Holky, dáváte dětem mazací sýry? A jaký?

Mějte se pěkně
Rendy a Markétka

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.11.04 21:31

Ahoj Evi,

také takovým způsobem vychovávám, protože mám také takové podobné děťátko jako ty. A taky tajně doufám, že z něj vychovám správného človíčka a ne rozmazlence. Ale jak píšeš , to vše ukáže čas..........­............

Ahojky Evula a Matýsek 46 týdnů - 10 a půl měsíce

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.11.04 21:40

Ahoj Pavlíčku,

K tvým prvním narozeninám Ti s mamkou přejeme hodně a hodně zdravíčka, hodně maminčiné, tatínkové a sestřiččiné lásky, hodně štěstí, spokojenosti, smíchu a radosti a taky hodně hraček na hraníííííííí.

Matýsek a mamka Evula

 
Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 10.11.04 21:59

Ahoj holciny!
Taky se s Misutkou pripojujeme ke gratulaci PAvlickovi!!! Takze Pavlicku, vse nejlepsi k tvym prvnim narozeninam, hodne zdravicka a stesticka, hodny cleny rodiny. At te nikdo nezlobi a kdyz tak to tady praskni a my jim vynadame! :)
A copak si dostal k narozeninkam? Krom toho dortu, kterej byl urcite moc dobrej!!!!

Jinak ja a porod : byla jsem na tom asi hodne podobne o tu zatim pisete… Misa se narodila v 16:50 a videla jsem ji jen asi tak 10s pohladila jsem si ji a pak ji videla az druhej den rano na JIPce kde byla v inkubatoru na Kysliku. Byla to pro me nejdelsi a nejhorsi (zatim) noc v zivote, kdy jsem cekala az prijde primar a rekne mi neco novyho a lepsiho. Bohuzel nerekl. Ale rano se misa uz lepsila ale me stejne bolel pohled na droboucky miminko jak dejcha ve skleneny krabici… .:( Kdyz si na to vzpomenu tak mi ,slzej oci. No ale dost truchleni a vzpominani. Misa se nakonec z toho dostala a 3 noc jsem ji uz mela u sebe.

Rendy: Syr nedavam, nic takovyho mi nechce jist… jo samotny to by si dala, ale prece k tomu nebude jist chleba. :) Jinak ja davam Gervais a tuhle dostala platek syra - cihly, ale spis nez ze by ho jedla ho lamala v pacickach a hazela ho po zemi. :)

Misa zacina posilat jakoby pusinky… no spis jen tak pusinkove mlaska. :o)
Jo, vecera jsem byla po asi 1roce na veceri. hlidala babicka a Misa se vzbudila az kdyz sem prisla… bylo to brzo. Okolo 10h, nemuzu si ted dovolit odejit a prijit jako driv (kdyz sem byla asi 2× na kaficku s kamaradkama) po pulnoci, protoze by asi zborila barak. Mrska malinka si nejak zvykla na to, ze kdyz spusti rev a ani caj nepomuze ze dostane mlicko. Sice se pokousi i probojovat se do postele, ale jsem tvrda… az rano… a tak mi to oplaci tim, ze se porad budi. :( To bude asi ten 8 a nebo ze by i 9 zub?

papa uz se asi loucim, jelikoz mole hlava vypatlana nevi co sem uz chtela napsat. :o)

Darka a Misutka skoro 10m..... ani snad nechci aby ji byl rok… tohle obdobi je tak roztonomily… :(

 
Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 10.11.04 22:52

Pavlíčku, přejeme Ti všechno nej nej nej. Ať krásně rosteš a užíváš si s rodiči samou srandu.

Páá Janinka a mamina

 
Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 10.11.04 23:04

Tak minulý čtvrtek jsme byli v poradně a aktuální stav je 10,5 a 76,5 cm.
Takže LAJKO: k 11tému měsíci si můžeš dát tyto hodnoty. Dík. Jo a taky už dávno neplatí věk. Už tam patří 32:o))
Tentokráte jsem se v tipovací soutěži sekla. Udělala jsem z Janči ještě většího faldíka. Hádala jsem 10,80. Tak v roce hranici 11 kg zdá se nepřekoná a nakonec se jí podaří téměř tabulkové ?ztrojnásobení? hmotnosti :o)) Docílilila toho o měsíc dřív :o)

Ten den se jí na plavání se jí poprvé zadařilo ? postavit se v prostoru. To bylo komický sledovat, jak se jí tělíčko pomalu zvedá. Byla jak pračlověk, když se pozvolna vzpřimovala

No a zhruba od neděle pozorujeme pokusy o chůzi. Zatím se jí daří udělat asi 3-5 krůčků (jako robůtek :o))) s následným žuchnutím na prdku :o))
Jak vypadala roztomile, když se poprvé po:,–(ila, tak tyto první pokusy o chůzi jsou k sežrání. Jsou fakt strašně roztomilí, když ty svý ťapičky rozpohybují.
Manžel odhaduje, že o víkendu na horách (jedem zase s tou svou partou do Jánských) se ?rozchodí?. No až tak bych to neviděla, ale zřejmě se brzy přidá k ťapačům.
Jsem zvědavá, jestli bude časem patřit k ?tryskáčům?. Kamarádka má holčičku a to byl blesk, když byla zhruba dvouletá. Teď se už trochu zklidnila, ale když jsem viděla, jakým stylem ?venčí? docela jsem jí litovala. Tak, že bychom začaly pro jistotu trénovat starty ??? :o)))

Od neděle se peru s rýmou a doufám, že jí Janča nechytne. Už je to lepší, tak uvidíme.

RENDY: mazací sýry nedávám. A co jsem pochytila, třeba taveňáky by malý děti neměly dostávat tuším minimálně do 3??? let. Teď přesně nevím, ale rozhodně prcci našeho věku by ho neměly poznat. Zprvu podávat sýry typu žervé, cottage, mozarella. Tvrdý sýry jsou hodně slané a plesnivé taky nejsou to pravé.

BRENDY: jak to čtu, tak Kikouš možná odstartuje chůzi s Jančou. Jsou na tom zdá se podobně :o))

Jsem ráda, že se vám povídání o dortu líbilo. V knížce je spousta dalších zajímavých kapitol.
Pokud máte zájem, postupně dám do placu :o))

Zatím páááá a ať nám slunce aspoń trochu svítí. Ty šedivý dny jsou bléééé :-O(((((

Pa Martina a Janina (11.měsíců a týden)

 
Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 10.11.04 23:30

Holky už zase mi v galerii při pokusu o vložení fotek vyskakuje věta:

Vyčerpal(a) jste místo na disku.

Vaše kvóta je1024K, Vaše obrázky zbírají 0K, přidáním tohoto obrázku by jste svoji kvótu překročil

Přitom nevkládám velký obrázek. Nechápu. Setkaly jste se s tím taky??

MARTY: jsem nemožná, nejsem schopná odepsat. Tak odepisuji tímto :o))
Už má vobluda 10,5 kg a jsme v poho.
Nezmrzněte na chatě :-))
Pááá
Martina

 
Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 10.11.04 23:56

Ahoj Brusinko!!!
Jen poznamka… Brendy a Kikous… to nejde dohromady. :) Spis Fifous a Brendy a Bara a Kikous… :) tak a ted sem zmatena komu to vlastne bylo? :) ale asi spis pro BAru, en?

Darka

 
Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 11.11.04 00:02

Obrazek do fotogalerie vlozen… tak nevim. Ja sem se s tim nikdy nesetkala.
 Darka

 
kostka
Kecalka 405 příspěvků 11.11.04 12:58

Ahoj holky,

ještě jednou díky moc za krásná přáníčka k Pavlíkovým narozeninám.

K minulému deníčku:
Jiřko - ten hnědý cukr není tak drahý jako glukopur nebo třtinový, používám ho pro nás namíchaný s bílým půl na půl.

Obě Evy - u nás je to podobné, hlavně ty noci jsou pořád náročné. Věřím, že děti rozmazlené nebudou-má se jim prý denně něco odepřít, ale určitě se tim nemyslí odpírat jim svůj čas, pozornost a náruč. Matějček prý řekl - kde je psáno, že mají děti spát v postýlkách:-)?Já se holkám sice věnovala dost, dnes si říkám, že jsem je klidně mohla tímhle způsobem rozmazlovat víc. Hlavně se mi líbí ten způsob objímání při záchvatech vzdoru - škoda, že jsem o tom nevěděla už mnohem dřív!

Rendy - z mazacích sýrů používám jen Lučinu, u těch tavených mě odrazuje složení, sama je taky moc nejím. Občas malému mažu chleba klasickým máslem, samozřejmě slabounce.

A ještě - co dostal Pavlík k narozkám? Pěnové puzzle s obrázkem krtečka (miluje ho), auto - sanitku na setrvačník, plyšového krtka, auto na písek, kulatou pastelku, dřevěné kostičky, kalíšky, co se skládají na sebe, punčocháčky…to je asi vše.
To je zvláštní, jak děti v tomhle věku začínají hodně rozumět. Pavlík si tuhle hrál s klíčem od skříně, o pár hodin později jsem nebyla doma a manžel s dcerou ten klíč hledali. Jen tak v žertu se ptali Pavlíka, kde je a on běžel k oknu a kokal do ohrádky pro kytky-tam ten klíč byl.

Papa

Hana a Pavlík

 
Brendy
Kecalka 232 příspěvků 11.11.04 13:34

Ahoj holky,

Pavlickovi jsme prali uz v minulem denicku,ale taky by nas zajimalo krome dortu, jake dostal darecky?????

Syr na chlebu jsem zkousela Fifovi dat na snidani asi 2× ,ale nechtel to, kdyz jsem mu to nakrajela na ctverecky, za to, kdyz to jim ja,tak se na me sape a uzira mi. Byla to teda Vesele krava, takze to se asi nesmi,co?! Ale my uz porusujem tolik pravidel, co se smi a nesmi, ze uz to tak neresim. Po kotlich to neji, tak to snad nejak rozchodi :) Filda je totiz fakt vsezravec, ja kdyz jsem s nim, tak se nemam sanci v klidu najist, jakmile zmerci,ze neco davam do pusy, nabere obratky uz je u me a taha me tak dlouho za stehno,dokud mu nedam, nekdy se necha odbyt piskotem nebo rohlikem,ale uz zacina byt vychytralej. Rozhodne ale nechci skoncit jako moje svagrova, ktera kdyz jela s kocarem nekam s kamoskou , ktere dite melo rohlik, ale neterinka musela mit v ruce cokoladu :) No, jaky si to udelas, takovy to mas :)
Holky stalo se vam uz, ze vam nekdo daval pro deti nejaky sladkosti a tak? Nekteri nasi pribuzni uz na to maji tezkej nabeh :) Nejlepsi byla babicka od manzela, ta koupila Fildovi takovej ten sladkej spalek a to mel tak pul roku :)

Jeste budu mit asi takovej blbej a trosku opozdenej dotaz :) jaky varite detem caje nebo piticka? My totiz stale kojime, takze jsem se o to jeste nijak bliz nezajimala, ted par tydnu uz Fifa pije z hrnicku,ale to jsem zatim spotrebovala zasoby, co jsme meli ruzne vzorky (jako instatni drink malinovy a pomerancovy od Hami a Sunaru)!

V dohledne dobe nejspis osobne pozname dalsi Brusince, hec :) Hadejte koho? Nas tatka jede na sluzebni cestu,tak nas veme sebou, tak potom urcite zas dame report.

Jeste vlastne k porodu, Filda se narodil tesne pred pulnoci, k prsu mi ho dali hned a jen co byl premeren, zvazen atd, 2 hodinky nas nechali na salku vsechny 3 i s tatkou si uzivat sami sebe,ale priznam se,ze ja jsem byla tak mimo a uplne k.o. po 2 probdelych noci a taky jsem byla jak zfetla po oxytocinu, takze jsem byla rada,ze si pak sestricka fifu vzala a ja se chystala ze se konecne poradne vyspim, haha, nevyspala, mela jsem toho vseho plnou hlavu,ze to neslo :) a nevyspala jsem se pak jeste hodne dlouho, ale to uz vsechny znate :)

tak se mejte vsichni krasne, taky u vas sviti slunicko? u nas je nadherne (kupodivu !), hlavne at to vydrzi do vikendu!!!

pa Brendy a Fifa 10.5 m

 
Brendy
Kecalka 232 příspěvků 11.11.04 13:43

Hani,
tak si me predbehla, ja tu mam prispevek rozepsanej uz od obeda :) tak uz vime co pavlik dostal! penove puzle krtka mame taky a uz jsou krtci dost poskrabani, jak je fifa hladi nehtickama :) a kalisky,co se skladaji do sebe mame taky, jen mi to pripomnelo,ze je musim pohledat, naposledy jsme je meli u more.
Pavlik je sikula,jak rozumi, jeste ze tak,co?Mozna byste klice jinak dlouho nenasli :)

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.11.04 18:55

Ahojky!
Pavlíčkovi samozrejme všetko naj, naj, naj!!! Nech sú aj všetky ďalšie rôčky tvojho života len krásne.

Opäť nestíham, ale to asi poznáte. Tá protivná stolička sa Noemke ešte stále neprerezala, zase sme mali v noci plače, ach jo :-/
Inak sa nám slečna mení pred očami, už to teda ani náhodou nie je miminko, rozumček jej začal poriadne šrotiť, tak si to užívame a tešíme sa z každého pokroku. Začala nám s hrdým úsmevom ukazovať, čo má v ruke, má úžasný zmysel pre humor, keď ju poprosíme, dá nám ochutnať, čo má dobrého, kecá jej to parádne, tak zhruba každé tri dni obmieňa repertoár, momentálne fičí „gdadl, dadl“ a „tidl, didl“. Predchádzala tomu fáza „ogli, ogli“ a tri dni pilovania čínštiny :-)
Začína stáť bez držania, ale chôdza ju zaujímať prestala, a to úplne. Zato odvaha jej nechýba, takže máme čo robiť. A už zvláda hru na všetky bubny! Dokonca sa jej darí udržať rovnaký rytmus, možno budeme mať najmladšiu bubeníčku na svete :-))))))

Syry - zatiaľ som neskúšala žiadne, len klasické maslo, a to malo obrovský úspech, Noemka pri prežúvaní stále opakovala „ňám, ňám, ňám“ :-) Gervais u nás z obchodov zmizlo už asi pred rokom, netuším prečo, takže možno skúsim tú Lučinu, uvidím.

Brendy - Noemka zatiaľ tiež pije len mliečko, teda materské, ale keď jej dám do pohára vodu, napije sa už bez problémov. Dávam jej ju, keď mám pocit, že sa potrebuje napiť počas jedenia, alebo keď má štikútku. Inak to neriešim, mliečko jej zatiaľ stačí.

K pôrodu - Noemku odniesli len na pár minút, aby ju umyli a zvážili, manžel tam bol s ňou, no a potom bola celé dve hodiny s nami na sále, gúľala po nás očami a celú dobu žvatlala, bola fakt sladká :-) Ale na noc si ju ešte vzali sestričky, pretože nebola voľná izba a ja som aj noc trávila na „vzdychárni“, takže to nebolo možné. Ale priznám sa, že som tiež bola rada, ledva som sa hýbala, nebola som sama schopná vstať, tobôž chodiť, ešte na druhý deň som takmer odpadla po každom takomto pokuse. Hneď ráno nám bábätká priniesli na kojenie a potom som sa už sťahovala na izbu, kde bola so mnou.

Kočky, ja letím uvariť tomu môjmu nejakú večeru, zdola ešte počuť veselé vyhrávanie, tak snáď to stihnem :-)

Pa, Lulu a Noemi - zajtra 10 mesiacov

 
Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 11.11.04 19:07

Ahojky,

DARKO: no jasně, mělo to být adresovaný BARBAN :-))))

LULU: koukám Noemka pěkně kecá. U nás je to spíš jak u „tichošlápků“. Moc toho nenakecá. Spíš jen něco jako J;eěj - pomoooo vobluda se sápe na klávesnici :-))))) fakt jednou rukou moc nezvládáááám.

Mělo to být jej - to co vyslovuje. Zkrátka spíš jen hučí a vydává skřeky :-))

Zatím pááá
Martina a Janina (momentálně stojící a tlačící:-))
Je po večeři a taťka může pomalu nastoupit na čubení :-)))

 
barban
Kecalka 102 příspěvků 11.11.04 20:08

ahojky brusínci a mamky,

dnes Vám píšeme, protože se chceme pochlubit. Kristýnka běhá ( nechodí, ale přímo běhá), napoprve zvládla asi 5-6 kroku v běhu za bráchou, aby jí neutek a pak nám to několikrát zopakovala, jak z toho byla celá zblblá, tak Janičko naber sil a v závěsu za námi to dotáhni do konce, už se těšíme na Tvé úspěchy a samozřejmě, že i ostatních. Hezkou dobrou noc Vám přeje

usoplená a momentálně už spící Kristýnka s mamkou Bárou

 
Misul
Kecalka 120 příspěvků 11.11.04 21:10

Ahoj Holky,
v prvníi rade vsechno nejlepsi PAVLICKU. Teda pred chvili se ti nasi mrnousci narodili a ted uz slavi prvni narozeniny.

Tak nam roste druhy zoubek, dole, Misak bude opravdu Mysak, jeste dva nahore a je z nej veverka :))))

Nevim jestli je to porad kvuli zubum, ale dost malo ji, jediny co zarucene strepe jsou piskoty, ach jo. Jinak stale rev a probouzeni v noci, poprve se budi tak kolem 23 a pak tak jeste 3×. To uz si ho vetsinou beru k sobe, no nevim asi bych uz nemela co?
Jinak bych rekla, ze maji neco spolecneho s MELIKOU, ten nas to je vztekloun, dost si vyrvava.
Ted jak tu tak sedim a pisu, rikam si hlavne at jeste spi, at se jeste neprobouzi.

Dneska tu po dlouhe dobe byla Marty s Patou. Pata se hned krasne smal a Misal lisak, si hned drzel hracky, ale vse se v dobre obratilo a Patovi je taky pujcil. Nejdriv je ocucal Misak a pak Pata:)) Byli tak roztomiloucky:)))

Chtela jsem vas poprosit, nemate nektera zaruceny recept na jidlo, ktere zarucene bude dite jist (no tak zaruceny to bej nemusi), jestli jo tak sem s nim. Diky

Mejte se krasne a fajnove, prvnim chodicim, pozor na pady a zase nekdy pa.

Misa a Misak za chvili 10m

 
Jirina
Neúnavná pisatelka 15058 příspěvků 11.11.04 21:54

Ahoj vespolek,

nemám moc času, tak jen stručně k tématům:
děti po porodu ? Jíra se narodil v 11 večer o 5 týdnů nedonošený, hned ho odnesli do inkubátoru, kde byl do rána do vizity, pak už mi ho dali na pokoj. Docela jsem byla ráda za tu noc v klidu (poslední :o), na pokoj mě dali asi ve 2 v noci. Hany se narodila v 6 ráno, po prohlídce (bez tatínka, nestihl přijet) mi ji dali zpět v inkubátoru, asi v 8 mě dali na pokoj a už asi v 10 mi ji přinesli definitivně. Docela jsem byla ráda, že si ji vzali na sesternu na noc, protože jsem celou předchozí noc rodila a nespala.

Noční spaní ? Jíra poslední 2 noci kašle a dost plakal, takže aby se táta vyspal, šel spát do obýváku a já se přestěhovala k Jírovi. Výsledek? Hanička spala celou noc bez probuzení a to svoje noční mlíko si vypila až u snídaně !!!

Pití ? nekamenujte mě, ale pije citronovou Mattonku. Jíra ji vyžadoval, protože ji pije tatínek a jednou mu ji nalil a nechce nic jiného (jen ji chce ?ohžát?), no a Hance nezabráním, aby pila z jeho hrnečku, takže i když jí naleju čajík nebo šťávičku do jejího, ani se ho netkne a pije z Jírova (to i v případě, že to naleju opačně).

No a dámy, myslela jsem že omdlím, Hanička mi vylezla na jídelní stůl !! a ukradla Jírovi sušenku !!! Jíra seděl na mé židli a ona se vydrápala do jeho židličky a z ní přelezla na stůl, potvora. Na gauč a z něj na stůl už vyleze běžně, ještě štěstí, že si zatím neumí otevřít dveře (ovšem Jíra jí milerád vyhoví).

Tak to je snad vše, ještě se ozvu o víkendu.
Jiřina

 
Lajka
Kecalka 296 příspěvků 12.11.04 17:33

Ahojte,

byly jsme od pondělka do středy u našich, ve čtvrtek nějak nebyl čas, tak mám teď co dohánět.

Kostko - deníček se ti moc poved. Ten závěr by se snad měli všichni budoucí rodiče učit zpaměti, aby si to vtloukli do hlavy, třeba by se pak podle toho i řídili.
Pavlíčkovi ještě opožděně přejem s Áňou všechno nejlepší k narozeninám!!!!

Ještě jednu zpožděnou gratulaci tu mám - Martínku, všechno nej k včerejšímu svátku!!!!

A teď k věci:-)
Hned po porodu mi Áňu položili chvilku na břicho, pak ji odnesli na změření a vážení a poté, co se porodila placenta už jsme ji přikládali. Asi hodinu po porodu ji odnesli na novorozenecké. Já jsem se nejdřív cítila strašně v pohodě, jak se mi ulevilo od bolestí, ale vzápětí jsem zjistila, že se nepostavím na nohy. Prý jsem ztratila hodně krve, takže na WC mě vodila sestřička, do sprchy mi dokonce dala židli, abych se mohla umýt, takže jsem byla ráda, že mi malou nosily nejdřív jen na kojení, když se probudila. Narodila se v úterý v 10,42, k sobě jsem ji dostala druhý den po obědě, když už jsem nebyla na kapačkách a byla jsem schopná postarat se nejen o ni, ale i o sebe.

Sýry - párkrát jsem dávala Áně žervé nebo Lučinu na chleba. Celkem jí to jede, když jsem jí to namazala na domácí chlebík, co dovezla Bára, cpala si to do pusy po 4 kostičkách naráz. Taky zjistila, že se to dá hezky rozpatlat totálně po všem, fakt žůžo!!!

Pití - občas vařím dětský čaj, ale jen hodně slabý, většinou ale dávám ÁNě jen kojeneckou vodu. Ani té ale nedávám moc, jen když kňourá a já mám pocit, že by mohla mít žízeň, tak jí to nabídnu. Kojíme celkem 4krát denně, tak snad to stačí - co myslíte? Už začínám uvažovat, jestli by občas neměla dostat i Sunar, aby měla mlíka dost (kromě kojení má jogurt na odpolední svačinu), ale zatím jsem líná to chystat. Jak to děláte vy?

A ještě k minulému deníčku - na zoubky nic nedáváme. Včera jsem byla u zubaře (naštěstí jen preventivně, nic mi nenašel, jupííí!!) a ptala se na to. Tak podle něj prý je to teď ještě zbytečné, smysl to má tak kolem 5. roku, když začínají růst šestky. Možná u dětí, kde se dá předpokládat větší kazivost, by doporučoval ten Zimafluor (doufám, že to píšu správně) tak od 4 let. Dřív to podle něj nemá cenu - pokud teda prý neuspávám dudlíkem namočeným do medu apod. Taky by se malým dětem po všech sladkostech měly zoubky vyčistit, měly by je v tom případě čistit rodiče, protože dítě to odflákne. Pokud ale nejí sladký, stačí, když si v té puse šmidlí samo.

Jo a ještě jedna novinka - asi trochu omrkla u Fífy s Kikoušem to lezení, takže občas se kousínek posune i po kolínkách, ale po nějakých 20 cm přechází plynule do plazení, tak z toho asi ještě chvíli nic nebude.
Kikoušovi s Janinkou gratulujem k prvním krůčkům, jste šikulky!!

Lajka s Áňou plazivkou (skoro 10,5m)

 
kostka
Kecalka 405 příspěvků 14.11.04 21:47

Ahoj holky,

ještě pár slov k tématům:

Pití - dávám Pavlíkovi vždy po snídani a po obědě buď převařenou vodu, někdy dětský čaj nebo rooibos. Taky jsem vyčetla v jedné knížce o dětské výživě, že je dobré pití pro děti vývar z jablečných slupek, tak to chci zkusit. Jinak se dost často kojí, každé 3 někdy i 2 hodiny, jako malý kojeneček.

Sunar apod.-ještě dávat nehodlám, říkám si, proč mu dávat mléko od nějaké krávy, když chce a může mít ode mě :-). Má ho občas v kaši a bílý jogurt má taky každý den.

Mišul - zaručený recept nemáme, chutě se střídají, Pavlík má ted docela rád květák s bramborem nebo těstoviny s podušeným a prolisovaným rajčetem. Tenhle týden měl prvně špenát (mražený) s vajíčkem (tedy žloutkem povařeným naztraceno) a bramborem a taky dlabal.

Tak pa v novém deníčku.

Hana a Pavlík

Vložit nový komentář