Brusinčata 53. díl - Šťastné a veselé - jak se nenechat vyst

Rodičovství

Ahojte spolumamky a batolata, tak jsme v neděli zapálili už třetí adventní svíčku a svátky jsou opravdu za dveřmi, i když o tom se nás obchodníci snaží přesvědčit už od konce října. Několik slov o tom, jak v této době nepodlehnout stresu.

Odborníci nazývají stresem odezvu na dlouhodobou fyzickou a psychickou zátěž organismu. Jsou snad vánoční svátky, oslava narození malého Ježíška, dlouhodobou fyzickou a psychickou zátěží? V mnoha domácnostech štědrému večeru předchází probdělé noci, závody v pečení cukroví, ve vaření, v úklidu, v nakupování a balení dárků. Jak to tedy udělat, aby byl tento adventní čas provázen radostným očekáváním a vánoční svátky byly plné pohody a sváteční atmosféry?
O dárcích je třeba uvažovat s předstihem, nenápadně sondovat či se přímo zeptat, co by komu udělalo radost. Klidně se i s příbuznými domluvit, zda se nakoupí drobnosti nebo dárky jen pro děti. Nakoupit a taky je zabalit.. Před několika lety jsem tohle podcenila, dárky balila večer před Štědrým dnem, skončila s tím k ránu a celý den byla nevyspalá a nervózní.
Zrovna tak rozhodnout včas, co budeme vařit a péct, sepsat si seznamy a včas nakoupit.
Určit si, co uklízet a cídit a nakoupit čistící prostředky.
Taky nakoupit vánoční přání, papír apod. Zavčasu odeslat pohledy, sms a emaily.
Určitě si navodit sváteční náladu výzdobou bytu, návštěvou nějakého vánočního koncertu, výstavy či staročeských trhů. Výstava se dá absolvovat už s docela malinkými dětmi, Pavlík vždycky se zájmem kouká po obrázcích a vystavovaných předmětech.

A hlavní zá:,–(a ? nenechat se rozhodit tím, že něco nestihneme nebo povídáním kamarádek a příbuzných o tom, kolik druhů cukroví už mají napečeno, co všechno již uklidili, nakoupili apod. To je asi pro mě to nejdůležitější, protože v současnosti mám nakoupenu teprv zhruba polovinu dárků, nic jsem neuklízela a ani nehodlám, mýt okna v tomhle počasí mě totiž nebaví.Manžel je skoro pořád v práci, babičky v nedohlednu a Pavlík má období, kdy se mě pořád drží za ruku a někam mě od práce odvádí, spí sotva hodinu až dvě denně a to ještě převážně na procházkách. Ale co, říkám si, těch vánoc, kdy bude na tohle spousta času, ještě bude?
Cukroví pečeme už hodně let spolu s tchyňkou a švagrovou společně, to je fajn řešení. Dřív jsme s holkama uplácaly i nějaké to cukroví doma, taky lepily různé řetězy a ozdoby. Letos jsem se pokoušela o pečení s Pavlíkem v domnění, že by se mohl trochu pomatlat v těstu, ale moc to nevyšlo, stále ho chtěl pojídat. Pekla jsem pro něj z ovesných vloček, písnu vám sem recept, je moc dobré:

100 g ovesných vloček
40 g hnědého cukru (může být obyč)
40 g másla(hery)
1 vejce
100 g celozrnné mouky (může být hladká světlá)
Zpracujeme v tuhé těsto, můžeme naplnit do formiček (košíčky lze pak plnit pudinkem nebo jogurtem a ovocem) nebo dělat malé kuličky (do nich zase můžeme dát rozinku).

Taky vám sem píšu adresu na stránky, kde bude tenhle čtvrtek rozhovor s psychologem o vánocích: http://www.vira.cz/…rozhovor.php?…

A položím anketní otázku ? máte o vánocích nějakou tradici (třeba i ještě od svých rodičů), kterou si zpestřujete svátky a co není tak úplně běžné? My snad jen to, že obědváme u tchyňky na Štědrý den bramboračku a držíme ten den půst.

Na úplný závěr si neodpustím citát:
Nelze nebýt vzorem - jsme příkladem, ať negativním nebo pozitivním. Učíme tím, čím jsme i nejsme. Před dětmi svou nejvnitřnější povahu neukryjeme. Děti jsou kopiemi myšlení a činů rodičů ? způsob myšlení se dědí do dalších generací.

A blahopřání k narozeninám ? dodatečně MARTÍNKOVI od Míši a taky TOMÍKOVI od Pasánka a DAVÍDKOVI od Gábi.

Prožijte tento čas co nejpříjemněji.

Hana a Pavlík 13m+skoro týden

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Jirina
Extra třída :D 13544 příspěvků 14.12.04 20:24

Ahoj Brusinčata,
jupííí, jsem první! K tématu ? slovo předvánoční stres neznám, já si to předvánoční období moc užívám. Pouštíme si koledy, napekla jsem cukroví. Na Vánoce jsme připraveni, mohly by přijít hned zítra (ba ne, pozítří). Cukroví jsem chtěla udělat 10 druhů (ale vše v základním množství, 1-2 plechy). Říkala jsem si, že když začnu na Mikuláše, vychází mi 1 druh na 2 dny a to musím zvládnout i s dětma. Nakonec jsem to zvládla už za týden a mám ještě o 3 druhy víc. Většinou jsem si těsto připravila když děti spaly a pekla v době, kdy normálně vařím (po snídani), akorát jsem tím pádem skoro nevařila a aspoň jsme vyjedli zbytky z mrazáku. Důležitá byla nutnost možnosti kdykoliv činnost přerušit a odběhnout k dětem a to klaplo. Úklid žádný vánoční nedělám, jen takový ten běžný, co dělám permanentně. Kapra už mám v mrazáku a kdyby na to přišlo, hned zítra uplácám bramborový salát a vánočku :o)) Těch pár dárků, co na nás zbylo (vše jsem vymyslela dostatečně předem a rozdala úkoly :o), mám pořízeno. Takže už se nemůžeme dočkat.

Ještě k minulému deníčku ? spaní: Haninka je vzorná, poslední dobou spí 12 hodin bez přerušení, čili od 8 do 8 nebo od 7,30 do 7,30. Ráno se budí až se světlem, takže jsem si začala na 7,30 dávat budík, jinak mi pak spí hůř přes den. Pořád ji dávám dopol. okolo 10 h, ale včera ráno pozdě vstávala a vůbec neusnula (půl hodiny si tam povídala, já stihla akorát vyžehlit, tak jsem ji zase přinesla). Dnes usnula po 20 min. a po půl hod. jsem ji šla vzbudit. Pak spí ještě odpoledne když jde spát Jíra ? podle toho jak spí dopol. tak 1-2 hoďky. Já zatím odpočívám :o) Je mi jasné, že to dopolední spaní budu muset odbourat, Jíra už v tomto věku taky spal jen 1×, jen nevím, kdy budu žehlit (s obouma prckama si netroufám), navíc během dopol. spaní můžu dělat s Jírou činnosti, které s Hany nejdou (malovat si, hrát si s drobnýma sarapatičkama). Snad to během Vánoc nějak zvládneme.

Hanička taky odbourala večerní kaši ? prostě co by to jedla, když my máme jiné dobrůtky! Takže pokud je to možné, jí stejnou večeři jako ostatní ? musela jsem maličko upravit jídelníček a pokud máme něco moc nevhodného, nahrazuju to něčím z mrazáku. S konzistencí je pořád problém ? mixované už nechce, rozmačkání někdy projde, kousky někdy rozžvýká, někdy polyká celé, někdy plive. K odpol. svačině dostává kus chleba se sýrem (docela hezky už si ukousne ? když chce) a ovoce ? třeba banán (držím ho já) hezky ukusuje, nebo spapala celou mandarinku nakrájenou na kousíčky. K obědu dělám pro děti polívku, tu jedí dobře, zvlášť když v ní jsou rohlíkové křupinky (tekuté se blbě krmí). Já si ji dávám s nima, takže pro sebe nemusím nic jiného vymýšlet. Rozčiluje mě, jak si Hany při jídle pořád stoupá, nedokážu jí v tom zabránit, bohužel stoleček už je nadoraz a víc přistrčit nejde.
Taky Hanička odbourala sunar. Jednou šlohla Jírovi láhev s mlíkem a vypila ho (normální krabicové) a od té doby sunar nechce. Ptala jsem se doktorky a řekla, že když je zdravá, po roce už kravské mléko může, jen má být převařené. Taky mi přestala kadit 5× denně (může na to mít vliv ten sunar, není trošku projímací?) a činí tak jen 1-2×. Do nočníku se moc nedaří, většinou ji načapám vestoje, občas se mi daří to aspoň vyklepnout do nočníku dřív než si sedne, že se zachová plínka. Čůrá mi do nočníku taky jen málo, většinou když je čerstvě vyspinkaná (honem honem na nočník), jinak mi to uniká.

Krásně povídá ? umí máma, táta, děda, bába, Jíja, pají (panenka), bubá (bumbání), krásně říká, hají, hačí, pápá a taky papá (když jde jíst), umí ukázat jak je veliká (tááák), paci paci a pár zvířátek ? rybička (papapa a klape pusinkou), kočička (čičí), koníček (ijá), jak voní kytička (ááá). Další pilně vybrušujeme. Stala se z ní čtenářka, neustále nosí knížky a říká ?číst?, ale listy si většinou otáčí sama a moc rychle.
Když něco chce a neumí to říct, vzteká se ? podřepne a péruje na kolínkách a vzteká se. Tuhle dopila láhev a chtěla doplnit, tak s ní mávala a ječela a dělala dřepy. S radostí na mě skáče z gauče dolů ? sedím na zemi vedle gauče u jejich hraček, Hany vyleze, přeleze postranici a vrhne se na mě. Poslední dobou to vybrousila a vrhá se na mě z výšky, krokem do prázdna. Dnes se tam bambula spustila, když jsem byla v kuchyni ? samozřejmě se bacila o rám šuplete s plyšákama a ječela, má na hlavě hezký šrám. Chvíli potom se Jíra bacil o stolek a má na hlavě šrám naprosto stejný. Ještě že u nás dnes zrovna nikdo nebyl, co by si o mě pomyslel :o))

Kolaudace proběhla podle očekávání ? paní ze stav. úřadu jsem předem upozornila na nedostatky a ty byly skutečně zapsány do zápisu. Co jsem měla dodat už mám, takže zítra se za paní chystám zajít a už by nic nemělo bránit, aby mi vydala kolaudační rozhodnutí. Huráááá, po tolika letech :o))
Už jsem toho napsala až až, teď si jdu přečíst deníček.
Pá Jiřina s Haničkou, něco málo přes rok

 
Anonymní  15.12.04 16:09

ahoj maminky muzete mi nektera poradit mam trimesicni dite a prezden nechce jis a vnoci ano

 
Anonymní  15.12.04 16:09

ahoj maminky muzete mi nektera poradit mam trimesicni dite a prezden nechce jis a vnoci ano

 
Anonymní  15.12.04 16:10

ahoj maminky muzete mi nektera poradit mam trimesicni dite a prezden nechce jis a vnoci ano

 
Anonymní  16.12.04 09:45

Ahoj holcinky,

tak Patrísek prodělal svou 1.virozu s horečkama.To bylo něco.Projevilo se to v pondělí ráno pláčem,ale hrozným a tak jsem ho změřila a naměřila 38,7 C hrůza.Jeli jsme hned k Dr.a ta odebrala krev a poslala preventivně na ušní,ale to bylo O.K.,takže prý podle jejich slengu HERPANGINA-to je jméno co?
Během dne moc teplota nespadla a v noci sálal jako kamínka,ale druhý den teplota mírně padala a dnes ji nemá naštěstí.
Ale pokuckává tatínek-chytil to od Páti ach jo.

Hanko-krásný deníček-to cukroví ještě upeču-pěkný receptík.

Jinak mi nepere pračka,nemyje myčka,mám rozbitý šuplík v kuchyni-no krása,snad to do vánoc zvládneme.

Tak zatím papa

napřihlášena

Marty +Patrísek 11 měs.

 
kostka
Kecalka 405 příspěvků 16.12.04 11:23

Ahoj, a jak jste na tom se spánkem? Mrkni spíš do diskuze nebo tam dej dotaz, určitě se ozve někdo, kdo něco podobného řešil a poradí Ti.
 Hana

 
Anonymní  16.12.04 15:03

Ahoooooooooooj Brusinčátka a maminky!!!

Po dlooouhé době se ozýváme i my ze „severu“ - samozřejmě to bylo účelové:-))) Tomíkovi byl včera ROK!!!!
Stejně jako Vy všechny ostatní jsem byla sentimentální a pořád si všechno vybavovala, jak to bylo minulý rok - pamatuju si snad všechno - nechápu jak mi někdo tvrdí, že se na to zapomene - možná časem:-)))
Celý den byl takový zvláštní - museli jsem toho hodně stihnout - jednak jsem byli vtipně objednáni na třetí a poslední očkování žloutenky - takže jsme naklusali k MUDr. tam se i přes všechny časté návštěvy lékařů Tomík choval bezvadně až do chvíle píchance, to se fakt naštval:-) On chudák je pokaždé tak důveřivý - rozdává úsměvy a pokaždé pak následuje nějaká zrada, buď ve formě píchance nebo odběru krve - hrůůza - chudák malej - pak si má utvářet hodnoty..... no, snad to zvládne:-)
Od té doby to s ním nebylo zrovna veselé - pořád ječákoval a tak ani nejedl - dala jsem ho dřív spát, protože chvilku po obědě měli přijít první gratulanti - samozřejmě babičky:-)a dědečkové:-)) Přišli:-)chvilku ale museli počkat než se Tomča probral - pak už byl středem pozornosti až do samého večera - což je něco pro něj - když je středem pozornosti dělal by snad všechno:-)))
Dostal docela dost hraček a pak taky penízky, abychom mu koupili co potřebuje - což jsme dnes splnili - čepici a šálu - ještě bačkůrky na suchý zip - jestli je seženu… ještě žádné nemáme a to už docela obstojně chodíme za jednu ručičku - občas, když se zapomene, tak i sám, ale to si, bohužel, rychle uvědomí a žuchne na záďulu:-))), což mě příjde dost komické:-))
No, abych to shrnula - den to byl pěkný, ale je fajn, že už je za námi, jeětě zítra mají přijít známí a pak v sobotu strejdové a tety - tak z toho asi nevyjdeme a rovnou s tím vezmeme i Vánoce…
K cukroví - bych jen podotkala, že Vás obdivuji, já jsem napekla již 3 várky perníčků - zhruba ze 4 - 5 kg a nezbyl ani jeden, neboť jsem manžu zaukolovala, že je spolu ozdobíme - proč zdobit, když se dají sníst, že?takže perníček ani jeden nezbyl - což mě otrávilo a už nepeču:-)))))
Taky musím dodat, že Tomík nám konečně nezvrací - jak jsem psala už minule - má na 100% mléčnou alergii a k tomu ještě podezření na bezlepkovou - což mě zkolilo - no, snad se ta bezlepková nepotvrdí, jinak jdu skočit… za tři týdny mají dorazit výsledky - tak se modlím - pokud to někdo umíte - prosím, přidejte se, neboť já zrovna věřící dvakrát nejsem:-((( možná bych měla začít být…
Jsme na Nutrilonu pepti MCT a na zelenine s ovocem toť vše…
ale už jsme připbrali za celý měsíc, co nemáme mléko o 750g!!!!!!!­!!!!!!! což je u nás něco jako zázrak!!!!!
Budu končit - budí se mi zvířátko - mějte se zatím krááásně - kouzelné Vánoce - my jdeme dnes s Tomčou vybírat stromček - to to zase dopadne:-))) hlavně pohodu a šťastné mimča - pardon batolátka!!!!!! všem dalším oslavencům VEEEEELKÁ GRATULACEEEEE­EEEEEEEE!!!

Aničce - hubánek k jednomu celému roku!!!! papapapa Iva a Tomík

 
Brendy
Kecalka 232 příspěvků 16.12.04 15:22

Ahoj holky,

s pripravami na Vanoce jsem na tom asi tak,ze to nejak neprozivam, takze zadny velky stres se nekona. S uklizenim to neprehanim, uklizim prubezne porad, prubezne porad mi tu nekdo dela neporadek,ale na druhou stranu, maly byt ma taky sve vyhody, takze kdyz se do toho opru, dopoledne mam hotovo, tak to necham na posledni chvili. Stromecek jeste nemame, ten si vzal za ukol tatka, takze mozna letos budem bez :) Cukrovi mi pece mamka, ja jsem napekla pernicky a to byl muj maximalni vykon :( Kapr je v mrazaku, ktereho jsme koupili , kdyz jsme byli na podzim na vylovu rybnika. Darecky mam nakoupeny, hlavne pro Filipka, jen si jeste povzpominat, kde vsechno je a zabalit to. To me hrozne bavi, baleni darecku, takze to si nechavam na nejakou prijemnou volnou chvilku. S manzelem jsme si rekli, ze si dame jen nejakou malickost, tak jsem zvedava, protoze on to vetsinou s darky prehani, ale ma smulu, ode me dostane vazne jen blbost :) Jeste musim domalovat nejake obrazky pro ostatni pribuzenstvo a povypalovat filmy na DVD. Na velky nakup jsem se dnes rozhodla, ze pojedu asi nekdy v noci. Pres den na to nemam nervy s Fifou se prodirat temi davy, tak pockam az tatka dorazi vecer z prace a vyrazim. Tento mesic chodiva z prace kazdy den az uz ma Fifa pulnoc, maji toho ted pred koncem roku hodne, takze zadira i o vikendech a my jsme s Fifou sami. Fifa uz ho malem ani nezna :( Ted v nedeli kdyz byl kupodivu doma, tak Fifa s nim nechtel vubec byt, kdyz si ho chtel Roman vzit tak chytal hysteraky a chtel byt jen se mnou. Zda se mi, ze na me zacina byt docela dost zavislej, driv kdyz jsem sla pryc, tak mi jeste s usmevem zamaval a ted to nehrozi :( No co, aspon vidim, jak me ma rad :)
Dlouho jsme nemeli zadne pokroky, kolem nas uz skoro vsichni chodi, ale u nas to vypadalo dlouho blede, az ted 3 dny zpatky Fifa stal u stolu a najednou se pustil a stal sam, roztahl ruce a hledel, sam se tomu asi divil, co to dokaze, druhy den to parkrat zopakoval a dnes taky. Nejlip se mu stoji v zimnich botickach, ma takove vysoke, ty mu zrejme pevne drzi nozicky, jak lyzaky.
Naucila jsem ho davat pusinky, takze kdyz mu reknu, dej mi pusinku prosim, tak naspuli pusu a da mi pusinku. Tatka ho uz driv naucil vyplazovat jazyk, je to sranda, ikdyz asi zrovna moc vychovne to neni :)
A co je nejsrandovnejsi, hrozne rad krci nos, nedelaji vam to nektere deticky? Filda to dela porad, to jsou ksichty jak blazen :0
Zubu mame asi 7, uz to nestiham nejak pocitat, protoze Fifa mi nedovoli se do pusy poradne podivat. Jo a cisteni zubu u nas taky nehrozi, on tu pusu proste neotevre a neotevre, takze muzem cistit tak akorat sespulene rty :(
A jeste posledni dobou chce jist sam, kdyz nema svou lzicku v ruce a nemuze si michat to svoje papanicko, kterym ho chci nakrmit, tak ho proste nenakrmim. Takze po kazdem krmeni je u nas spoust.

Ted zrovna cekame, jestli Fifa nema nestovice, vcera jsme byli u sousedky, co ma stejne starou holcicku a dnes na nas dopo zvonili, ze padi k dr. s nestovicema, tak je mozny,ze se nam taky vyklubou, tak jsme zvedava. To by bylo super zrovna na Vanoce a 1. narozky, ale zas si rikam,ze je lepsi, aby je mel ted, kdyz je jeste malej.

Oslavcum prejeme dodatecne vsechno nejlepsi k narozeninam a tem co budou mit v brzke dobe taky prejeme krasne narozeniny, hodne zdravicka a hodne darecku!

Petra a Fifa za 9 dni 1 rok

 
Brendy
Kecalka 232 příspěvků 16.12.04 15:38

Ivo, to je super, ze Tomik uz pribira a nezvraci!!! A budu se za vas taky modlit!!! Uzijte si jeste zbytek oslav. Nas oslavy vsechny jeste cekaji, uz se tesim,ale zaroven netesim, protoze to budeme mit dohromady s Vanocemi, tak to bude zahul! Urcitetaky budu vzpominat, na to jak to bylo presne pred rokem, mam to jeste v zive pamati a porad nemuzu uverit, ze tomu bude uz rok. Toto letiiiii !
Fifa prave ted svaci, ma svuj oblibeny banan na krajeny v misticce na kolecka, po tom by se mohl utlouct, az je mi blby, ze mu davam porad to same na svacu a banany muzem u nas kupovat na kila :)

pa Brendy

 
Brendy
Kecalka 232 příspěvků 16.12.04 19:54

Marty, to jste zvladli rychle tu opravu! A co mycka?
Napisu ti co ji Filipek, treba co mel zrovna dneska, at muzem porovnavat :)
Rano se vzbudil v 7.30 - kojeni
potom mel toustak (tak 3/4 krajicka) namazany gervais na kosticky, to papa sam
behem dopoledne mel „zizalky“ tak rikame takovym tem psenicnym krupkam zadna chut :)
na obed mel misku mrkvicky, testovinove vretynka a kralici masicko, potom jeste ujidal muj obed - ryzi, na svacinku mel ten banan, jak jsem psala, na vecer jeste bily jogurt hollandia, po koupani kase a kojeni. A ted uz spinka, dneska jsme to zvladli rychle, ufff a bez hysteraka. Lehl a spi ( nebyva to pravidlem :(
Je toho malo nebo moc? Jsem taky zvedava, jak papate vy ostatni, tak napiste!
Samozrejme pres den popiji cajicky, vetsinou uz nekojim pres den, nekdy kdyz mi nechce obed, tak mu jeste to prso dam. Takze kojim, rano, vecer a v noci tak 1×, nekdy 2×.

pa Brendy

 
kostka
Kecalka 405 příspěvků 16.12.04 22:39

Ahoj všem,

Jiřko - Pavlík má dny, že taky kaká i 5×, pak třeba 2 dny nic a zas kakací den :-)

Marty - Páťa papá dost, neboj a nenuť ho, abys v něm nevypěstovala nechutenství nebo z něj nebyl buclík. Synovec taky jedl málo, tchynka se švagrovou se chytaly za hlavu a nutily ho, v roce byl v nemocnici se žaludkem a okolo 12 let měl nadváhu. Naštěstí začal v pubertě sportovat, nepřejídal se a je z něj normální štíhlý kluk. Ony děti dobře vědí, kdy mají dost.
A jak jí Pavlík - ráno sní přibližně krajíčak chleba velikosti tousťáku (bez kůrky) s lučinou nebo s máslem, dopoledne má nějaké ovoce buď samotné, s přesnídávkou nebo s bílým jogurtem (množství asi malá sklenička od výživy), v poledne nějakou tu zeleninku už v méně miminkovské úpravě, brambory, těstoviny, luštěniny, rýže, tak jednou v týdnu s masem nebo kouskem vařeného žloutku, množství různé, ale nikdy ne víc než co by se vešlo do velké skleničky od výživy, odhaduji. Odpoledne zas buď jogurt, někdy s ovocem, někdy přesnídávka s ovesnými vločkami, rýžový chlebíček, vyjímečně piškoty, večer zpravidla kaše, množství různé, ale zas asi jak v poledne. Ve dne se kojí 1-2×, pak ráno, večer a ta noc, to je zatím ještě trochu náročnější.
Po nemoci může trochu zhubnout, ale to bude mít hned zpátky, uvidíš.

Ivo - taky se za vás budu modlit, ať je Tomík bez alergie na lepek, stačí ta mléčná

Brendy - Fífa je šikula, Pavlík dává pusinky, jen když se mu chce, což je vyjímečné. Když odcházím, ztrácím se radši nenápadně, tuhle manža říkal, že stál Pavlík u dveří a volal: mama,mama!

Pavlík má od včera rýmu jako řemen, dnes došlo na odsávačku připojenou na vysavač, dobrý zlepšovák :-). V noci je věčně přicuclej, už to vypadalo nadějně, měl asi 3 noci, kdy se vzbudil 2×, a bum, přijde rýma.
A pěkně se rozpovídal, sem tam i něco zopakuje, když říkám mámo,táto v komoře je - Pavlík doplní„my“, pak pokračuju a mámo táto, už tam není - a Pavlík:„ny“ . Moc rád si prohlíží knížky, někdy pořád dokola.

Tak dobrou

Hana a Pavlík, t.č. s nudlí

 
Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 16.12.04 23:47

Ahojda holciny!

Hani - dobrej denicek… takze zadny stres a proto vanoce se pripravuju tak, ze na zaclonach a po mistnosti tu a tam nejaka vyzdoba, okna zumyte jen zevnitr - prece je nebudu v 7patre mejt z venku aby hned zacalo prset. :o) ) zaclony vyprane a generalni uklid neni potreba - uklizim porad. ;o)
Cukrovi nepecu protoze bych si ho taky musela snist a to se mi nechce - takze te Jirino obdivuju takovych druhu. :oO

Matry: Taky si nemyslim ze by PAta malo jedl… ono fakt po nemoci a pri ni malo jedi… kor jestli dostava nejaky leky - vetsinou zaplacnou zaludek. Hlavne aby pil.
Jinak MIsa ji:Rano tak nejdyl do 9h dostane jeste prso, ale kolik z nej vypije je fakt ve hvezdach, dopolene tak okolo 9:30-10h pulka presnidavky - snedla by i vice, ale nedavam ji to aby obedvala.Obed ve 12 250g (jak kdy co sni, ale vetsinou necha treba jen 2-5lzicek) zeleniny s kurecim masem - polevka.Odpoledni svacina 15-180g jogurtu, a pak do vecera bud zuzla rohlik a nebo treba dnes sbastila asi 4 Nestle susenky. Veceri jak kdy, ale spis nedavam, protoze vic ji koncilo rozpatlany v rukach, v brindaku a nebo na zemi. A pak po koupani kojeni - kolikrat i na 3× v rozmezi 1h. Pak okolo 1h a 5h zase kojeni, ale to je spis ze zvyku nez z hladu.

Brendy: Ty se umis modlit? :-O
Filipek je stejne ikulka sikovnej… zavyslej. :o)

Ivo: Tomikovi vse nej a hlavne to zdarvicko! Bude to zas vse dobre, uvidis. :)

Jinak Misa asi nic moc novyho. Jen ukaze kde ma nekdo oko, jak dela ovecka, u zrcadla na otazku at se jde podivat kde je MIsa se jde mrknout do zrcadla, jdem delat HAm se zene do kuchyne a tak, a pak mi strasne ale strasne odmlouva…je to hrozna prca. Kdyz ji zacnu neco rikat ze nesmi tak zacne drzkovat a jak nahlas… :o)
Vcera jsem chtela jit ven a ona stala v kuchyni, drzela se zidle a hulakala tam na zaclonu… ale to byl kraval.
A zacala vcera vyplazovat jazyk- vypada jak mentak. :o)
Tot asi vse.
Jinak (doufam, ze se neopakuju) nam asi roste stolicka… porad ji tam honime prstem a kadime o 106. Nespani a usinani se nam nastesti srovnalo po 2 dnech zase zpet do normalu.
Dnes odpoledne zjistila ze kdyz je v postylce potichu tak ze neprijdu na to ze nespi a nemam ji jak vychmatnout ze dela kraviny Proto to praktikovala i po probuzeni… sedela si a hrala si. :o)

Tak tot asi vse. Zdar a vanocnimu shonu nazdar!!!

Darca a MIsutka 11mesicu… to to leti… ;o(

 
Anonymní  19.12.04 22:11

Ahojky maminy,

KOSTKO: trefný a pěkný deníček. S těmi okny mi mluvíš z duše. Manžel se tuhle smál, že umyje okna a já ho hnala. Ještě nastydne a vůbec :o))) Žádný extra zajímavý zvyk na štědroně neprovádíme.
Pečení cukroví ? versus přilepený špunt (nikoliv od lahve:o))) k noze, taky dobrý výkon.
Přesně jak Pavlíček, Janina má těžké klíštěcí období. Ještě k tomu zavedla něco na způsob kočičího prolísávání se skrze nohy, nebo vůbec vecpat se do pidimezery ? např. mezi mými zády a stěnou (když jsem opřená:o)))) Takže, přestože je pečení má oblíbená činnost, napekla jsem pár druhů a ještě zkusím něco nepečenýho. Ono jde péct jen po večerech.
JIŘKO: klobouk dolů, jestli zvládáš během dne s dvěma rošťáky. Představa odhánění dvou robat od trouby, sundavání horolezkyně Hanči z výšek???? No nevim.:o)))

IVO: moooc držím palce, ať se bezlepková nepovrdí. Tfuj tfuj tfuj. Tomíku pěkně přibírej, ať má mamča co nosit :o))
Jo a totálně mi klesla brada a pusu jsem měla dokořán, když jsem četla 4-5 kg těsta!!! Uááááá. To jsi borec. To muselo být plechů:o)) A pak to manža seže?. No to se Ti nedivim, že tě cukrářské choutky přešly :o))

MARTY: holka nešííííl. Vím, to se to radí. Ale Páťa určitě hlady neumře. Fakt, jako píš Hanka, určitě ho nenuť. Apetit se vrátí. To by nebyl Páťa nééé? :o)))
Janča baští zhruba takto: snídaně: prso, kolem 10.h cca200g ovoce. Kolem 13. zeleninový mix s rýží, nebo pohankou, či jinou obilovinou, tak 2-3× do týdne s masem ? rozčvaňhaná vidličkou. Dále asi v 16.30 svačka ? bílý jogurt (většinou s rozčvaňhaným banánem). Večeři jsme na radu MUDr. posunuli na cca 19.15- kaše a pak ještě prso. V noci poslední dny kojení jen 1-2×. Ha, doufám, že to právě nezakřiknu.
Ke svačine dávám ještě sem tam sušku, ať může chudinka Janča na něčem taky trénovat to sebeobslužný pojídání. Zatím se po lžičce nesápe a nevyžaduje samokrmení, tak volím rychlejší formu ? krmím sama :o)))
No zas až toho moc nesní, nato, jaký je to pořez :o))
No a nakonec máte spotřebiče už zprovozněný :o)

DARKO: a´t vás stolička moc netrápí. Martina s Amálkou by mohla vyprávět :o((
A je to šikulka, takhle krásně si hrát po probuzení sama v postýlce. Janča by k ní mohla na školení :o))

LAJKO: hlásíme aktuální míry a váhy z pondělní kontrolu. Tam mi mimochodem také trochu ?podklesla? čelist. Při minulém převažování činil přírůstek kolem půl kila za dva měsíce, tak jsem odhadovala našeho broučka tak maximálně na 10,50 a??? ejhle 11,10. A 78 cm.
Za měsíc dala půl kila, no to je to noční sosání. Jsme zase mírně přitvrdili a zatím se nám ustálilo první noční dlabanec kolem 4.hodiny.

Holky to je síla, nějak mi nedochází, že už za 4 dny je Štědrý den. Jsem moc zvědavá, jak se bude Janina tvářit na stromeček. Doufám, že bude patřičně vykulená :o))
Jo a ještě jeden ?výkon? naše batole už zvládlo i ?jak jsi veliká?? :o))) a začala před pár dny máchat oběma rukama, tak jsem k tomu přiřadila zvolání: medvěd, takže na dotaz, jak dělá medvěd, máchá prackama. Připomnělo mi to totiž cirkusového medvěda, když žebrá.

Mějte se krásně a s úklidem to nepřehánějte. Stejně je to marné :o))

Pa Martina a Janina (1 rok a 14 dní)

 
Lajka
Kecalka 296 příspěvků 20.12.04 17:15

Ahojte,

pokud vyhlížíte nový deníček, tak konečně můžu nahlásit, že jsem ho konečně sepsala a poslala.

Ale ještě k tomuto, který se Kostce fakt poved - jakoby mi mluvila z duše. Jen nejsem tak svědomitá s tím balením dárků, ale snad během zítřka to zvládnu. Dnes ještě musím stvořit nějaké obálečky na PFky.
S úklidem to nepřeháním nikdy, tak nevím, proč bych to dělala na Vánoce. Mýt okna v mrazu mi připadá jako maximální zvrhlost a koledování si o nachlazení.
Přes předsevzetí, že letos budou jen 3 druhy cukroví, jich nakonec bude 5, ale moc mi pomohlo, že babička začala skoro pravidelně hlídat. Kromě toho nedělám žádné pětikilové dávky jako Iva (fakt klobouk dolů, já bych to ani neumíchala), takže to celkem šlo.

A naše tradice - stromeček zdobili naši 23., když už jsme šli spát. Na Štědrý den ráno jsme první letěli do obýváku, jestli už u nás byl Děda Mráz (přiznávám se, že Ježíšek chodil jen k babičce). Když jsme viděli, že stromeček si už teda nachystal a bude mít kam dávat večer dárky, vždycky nás to uklidnilo. A večer, když byly všechny rozdané a rozbalené, hezky nahlas jsme za ně všichn poděkovali.
Jinak asi žádné extra tradice jsme neměli.

Marty - klid, Páťa se zas rozbaští, ale jak už psaly holky, nenuť ho, nemá to cenu a jídlo by se mu pak mohlo zprotivit. Nejspíš mu po té nemoci ještě není úplně dobře. Áňa už taky nejí ty obrovský porce jako dřív a vypadá pořád spokojeně. Dopoledne má asi půl krajíčku chleba (zrovna dnes ho ale spíš rozházela po kuchyni), v poledne zeleninku (tak 100-200ml, podle toho, jak moc se kojí), odpoledne necelých 200ml ovoce s jogurtem, k večeři asi 250ml kaše. Kojení pokaždé jinak.

To bude všechno, doufám, že se Vám bude můj vzpomínací deníček líbit.
Přeju klid, pohodu a hlavně zdraví,

Lajka

PS: Samozřejmě se přidávám ke gratulantům!!!!

Vložit nový komentář