Brusinčata - 54. díl - Porodní vzpomínání

Rodičovství

?aneb TROCHA NOSTALGIE SNAD NIKOHO NEZABIJE:)) Ahojte mamky, Brusinčátkabatolátka i skorobatolátka, zdravím i všechny ostatní nakukující! Tak už to Áňa má taky za pár, tudíž se nemůžu ubránit vzpomínkám, co bylo před rokem, jak jsem se tu kulila s tím břichem, pekla cukroví a v duchu tipovala, jestli nám to miminko nepřinese Ježíšek.

Nakonec to nestihl, ale i s tím šestidenním zpožděním to byl ten nejbáječnější vánoční dárek, jaký jsme si mohli přát. A protože popis porodu emiminu pořád dlužím, přitom na něj vzpomínám ráda a ?sliby se maj plnit o Vánocích?, rozhodla jsem se ten nedostatek napravit v tomto deníčku. Snad si se mnou rády zavzpomínáte a možná i zasmějete, protože s naším tatínkem ten porod vážně stál za to!

Na úvod ještě pár faktů ? termín porodu jsem v průkazce měla 21.12., podle 1. UTZ 26.12., podle mých výpočtů 27.12., podle UTZ v 31.tt 31.12. (podle mých pocitů jsem měla být už nadosmrti těhotná, manžel zakázal rodit před 27.12., protože nevěděl, jestli by se mohl urvat z práce).
29.12. jsme jeli na monitor, sestřička mě vítala se slovy: ?Vy jste ještě celá? Teda břicho až ke kolenům a pořád nic, co?? Odpověděla jsem teda, že manželovi se to hodí až 3. ledna, tak miminko musí počkat. Bezva ženská, moc jsem si ji k porodu přála. Pak přišla dr, vyšetřila mě, do průkazky zapsala CS 1-2 a oznámila mi, že to vůbec není k porodu. Domluvily jsme se na kontrolní monitor 31. a když bude vše ok, na Nový rok nástup na vyvolání.
Doma jsme všem nedočkavcům oznámili, že rodit se bude 1. ledna, budoucí tatínek si ještě odpoledne s návštěvou dal nějakou tu čtvrtku na zdraví naší Lochnesky (už dva týdny měl povoleno maximálně malé pivo, kdyby se muselo jet do porodnice). Já se ale nechtěla smířit s tím vyvoláváním, tak jsem to nakonec ukecala, že zkusíme mimčo aspoň trošku ?popostrčit?. O desíti jsme zalehli?.o půl dvanácté mě probudila první kontrakce.

Jak jsem si do té doby přála, aby to začalo tím, že odteče plodová voda, protože jsem se bála, že jinak ?to? nepoznám, byla jsem si najednou 100% jistá, že je to tady a marně se snažila sama sebe přesvědčit, že dr tvrdila, že to na porod ještě není, a prostě to zaspat :-)))

Když se probral i manžel, kterého jsem chtěla nechat ještě aspoň trochu prospat, vystřelil pro auto do garáže. Já zatím vlezla do vany s horkou vodou, že ?to? ještě rozeženu, k ruce jsem si vzala kus veky, protože jsem dostala šílený hlad. Později se ukázalo, že jsem ji do sebe ládovala zbytečně, všechno letělo ven. Skorotaťka se vrátil i s autem takovou rychlostí, že mě napadlo, jestli děda nepřimontoval na favorita raketové motory. Nakonec se ukázalo, že manžel před barákem odchytil nějakého mladíka, co zrovna přijel s dívčinou autem a vedl si ji domů a rozhodným hlasem mu oznámil: ?Nikam nechoď, sedej do auta, vezeš mě do garáže!? Když pak dodal i něco ve stylu: ?Nečum tak blbě, rodím.? mladík neváhal a po zhodnocení stavu mého muže se dokonce nabídl, že mě i do té porodnice odveze.
To zvládl tatínek sám, dokonce i doma ještě podle mých instrukcí, které jsem na něj volala z vany mezi funěním, dobalil do tašky pár drobností. Celých 20 km mě utěšoval, že to vůbec nevadí, že jedeme zbytečně, že bude lepší, když se na mě někdo podívá, uklidní mě, že ještě nerodím, a on mě zas doveze zpátky domů. Zřejmě očekával, že budu celou cestu hystericky řvát, úpět a sténat bolestí, což se nekonalo, jen jsem stopovala čas a co tři minuty vydávala něco ve stylu: ?Uf, uf, další.?

V porodnici už to začalo být zajímavější. Těsně před ní mi praskla voda, ale naštěstí odtékala jen po troškách, takže jsem za sebou nenechávala mokré stopy. Tatínek vyfasoval slušivý fialkový obleček, požádali jsme o nadstandart a vanu. Když jsem se naložila do vody, skorotaťka se rozhodl, že si vleze za mnou a rozčiloval se, že jsem mu nepřibalila plavky, pak se uklidnil a oznámil mi, že tam vleze teda v trenkách. To jsem nechtěla připustit, i když vana byla celkem velká. Nakonec jsem to ukecala, že si tam smočí jenom nohy. Jenže ty fialkové nohavice se mu pořád shrnovaly dolů, takže stejně šel do trenek, nakonec odložil i slušivou košili, protože ?tady je strašný vedro? (naštěstí měl tričko).
Když zjistil, že butylku jsme nechali doma, na chvíli si ?odskočil? ? galantně se PA zeptal, jestli nepotřebuje něco koupit. Vrátil se po čtvrt hodině s malou lahví od matonky, která byla zpoloviny zaplněná hnědou tekutinou povědomé vůně. Když mi líčil, jak ji ve čtyři nad ránem získal na malém městě, neměla jsem to srdce ho o posilňovadlo připravit.

V porodnici se mu ohromně líbilo, podělil se o svoji ?medicínku? s tatínkem z vedlejšího boxu, s kterým jsme ?závodili? kdo dřív ? nakonec jsme vyhráli. Musím říct, že mi ty hodiny celkem utíkaly, manžel se mi neustále staral o zábavu. Zároveň i ochotně masíroval záda atd.
Zvládla jsem s ním i hodinku na oxytocynu, kdy jsem si v duchu říkala, že to druhé dítě budu muset porodit nějak jinak, protože to fakt bolí. Když jsem dostala kyslík, vyžádal si ochutnávku.
Poté, co mi dr oznámila, že už jsem otevřená na sedm centimetrů, vyzvídal, jak to tak přesně může říct (bez pravítka:-)))), když mi slíbila, že po dvou až třech kontrakcích budu moct tlačit, radoval se se mnou z každé, která přišla a přiblížila nás k miminku.

Původně slíbil, že se mnou bude celou první dobu porodní, ale přímo na porod odejde, protože by to nezvlád (dokonce vyhrožoval, že při první injekci, kterou dostanu, se složí). ?Matonka? a celá atmosféra kolem zapůsobila a při tlačení mě držel za ruku a povzbuzoval o 107. Tajil dech, když slyšel, jak volají okamžitě pediatra (malá měla omotaný pupečník kolem krku, ale všechno bylo ok).

Když mi tu vlhkou hromádku položili na břicho, hladila jsem ji a hrdě hlásila: ?Táto, my máme Aničku!? Teprve pak mi došlo, že mi ještě nikdo neřek, jestli se na ultrazvuku nesekli, takže jsem se ujišťovala, že je to opravdu holčička. Už v tu chvíli byla ta největší bolest za mnou a zapomenutá a já věděla, že ještě aspoň jednou tohle chci prožít.
Tatínek, který se původně bál i injekce si nakonec se mnou prohlížel i placentu, jako první si Aničku pochoval a dodnes tvrdí, že porod je nejkrásnější zážitek jeho života a že každý chlap by u toho měl být.

?no a teď tomu malému upatlanému uzlíčku bude už celý rok! Směje se na nás, říká máma, táta, ví, jak dělá kravička, had a pejsek, ukazuje, jak je veliká a kde má pupík, dělá paci paci, ty ty ty a čau, vleze kam může (prozatím stále plazmo), s oporou se postaví, do telefonu volá haooo a přikládá si ho k uchu, ?smrká? do všeho, co připomíná kapesník? prostě je to už velká slečna, pořádná rošťanda a pořád ten nejkrásnější dáreček, jaký dva lidi můžou dostat.

?no a já už tady bulím, takže radši to povídání ukončím. Dokázala bych o Áně psát hodiny, ale už tak je to dlouhé až příliš. Doufám, že jsem vás moc nenudila. Pokud nás čtou i těhulky, držím všechny palce, aby i pro ně byl porod ten nejkrásnější zážitek, i když asi bolet bude (ale četla jsem, že ne vždy tomu tak musí být), stojí to 100%ně za to a dá se to vydržet.

Přeju všem veselé Vánoce, ať už je budete slavit s batolátkem, miminkem v postýlce nebo v bříšku nebo ještě na houbách, hodně klidu, pohody, štěstí a především zdraví Vám i Vašim nejbližším.

Lajka s Áňou (za 10 dní už batoletem)

Váš příspěvek
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 20.12.04 22:50

Ahoj Lajko,
jen nakukuji do hodně povedeného deníčku.. Ať se vám vydaří vánoční svátky, letos budou určitě jiné, já už se teda moooc těším..
Theo od Špuntíků, Kryštof 15měs a človíček cca 24tt

PS: Vše NEJ Áně

Lajka
Kecalka 296 příspěvků 20.12.04 22:50

…rovnou si sem napíšu první komentář - takové malé doplnění, na které jsem zapomněla:

Když už jsem ležela na od. šestinedělí, přišla za mnou na pokoj staniční sestra z porodního sálu a se slovy: „To budou asi manželovy, že?“ mi předávala dvě šedé ponožky, nutno poznamenat, že každá měla jiný odstín:-)))

Petulinka1
Zasloužilá kecalka 575 příspěvků 21.12.04 07:39

Lajko - napsala jsi to opravdu nádherně, hned bych šla rodit :-))))

Přejeme všem Brusinčatům, krásné vánoce, šťastný nový rok, hodně štěstí, lásky a zdravíčka.

Nakukovatelka

Petra + beruška 29tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.12.04 09:00

Jééé, Lajko to je tak krásné, že bych šla hned z fleku rodit.....

Sice tady utírám slzičky, ale děkuji za krásné naladění, které mi o letošních vánocích chybí, ale o to více se těším na ten náš „vítězný únor“.

Krásné svátky celé vaší rodince,

Evulefka + Vašík 32tt (od Jarňulek 05)

evitka
Kecalka 409 příspěvků 21.12.04 09:52

Krásně popsáno, při takovém vtipném líčení se začínám na ten můj porod v květnu i celkem těšit:-)) A hlavně máš taťku pěkného srandistu, s kterým se určitě nenudíš. Tu hlášku s tím, jak může sestra vědět na kolik už jsi otevřená, když nemá pravítko, to bych očekávala i od mého muže, je asi podobného ražení a vážné chvilky se vždycky snaží nějak zlehčit. A to určitě při porodu potřeba, takže se těším, že tam půjde se mnou a bude mi podobnými vtípky krátit čas:-))

Přeju vám krásné první Vánoce s miminkem!

nakukovatelka Evitka 20tt

Andynka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 21.12.04 11:09

Milá Lajko,uplně mě tvuj deníček dojal.Uronila jsem i slzičku,napsala jsi krásně pruběh vašeho porodu.Mě čeká za přesně za měsíc,doted jsem to nijak neřešila,stále mi to připadalo hodně vzdálené.Až ted mi dochází,že utečou vánoční svátky a já chvíli po nich budu rodit:Po přečtení tvého deníčku se začínám dokonce i těšit,nebojim se ani jsem se nijak zvlášt na ten okamžik netěšila,ale ted už ano.Doufám,že budu mít jen hezké vzpomínky i když vím jak porod bolí(už mám jeden za sebou) a budu vám o něm moci také napsat.Krásné vánoční svátky vám přeje
Andynka a Tobiáš 36tt

Gabina2
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.12.04 14:38

Ahoj Brusinčátka a jejich maminky!

Nejdřív děkujeme za přání k narozeninám.

Hlásíme míry po prohlídce: 11,6 kg a 80 cm.

Jedna novinka…Davídka jsme slavnostně ostříhali!! Byl to dost boj, ale mooooc mu to sluší. Už to není žádné mimi, ale pořádký klučina. Trochu mi tím ostříháním zestárl :o)

Jinak jsme si trochu „užívali“ s Adamem. Píchali mu ucho a hned pro jistotu dvakrát :o( Dnes jsme byli na kontrole, je už v pohodě, ale ještě musíme v lednu na nějaké měření.

A na závěr…
Všem Brusinčatům a jejich nejbližším přejeme z celého srdce krásné vánoční svátky, spousty dárků a do nového roku jen to nejlepší a hlavně hodně hodně hodně zdraví!!!

Gábi a A+D

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.12.04 17:32

uplne jsi me Lajko rozneznila… utika to az moooc rychle.
Diky za pripomenuti krasnych chvil.
Nika a Marketka (21.1.04, tedy jeste cely mesic! kojenec :) )

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.12.04 19:14

Ahoj holky
Lajko deniček super,úplně jsem se zasnila nad porodem PAti.Ja mám chripku,chytla jsem jí od Páti a nevím jak zvládnu se uzdravit do pátku.Kdybych to nestihla tak bych chtěla asi stědrý den posunout aby Patrísek o tu atmosféru nepřišel.
O Pátríska se stará již druhý den tchýně a pěkně ho rozmazluje.

Jinak všem přejeme krásné Vánoce a hodně zdravíčka vašim broučkum.

Papa MArtina+Patrísek skoro rok

Brendy
Kecalka 232 příspěvků 21.12.04 20:08

Ahoj Lajko a holky,

denicek mi pekne pasl do noty, protoze posledni dny porad vzpominam na to, co bylo prave pred rokem a snazim si vybavit veskere detaily. Mela jsem termin 19.12. a taky se stale nic nedelo, kdyz se blizil stedry den, tak jsem si rikala, ted ne, ted to jeste musime vydrzet. Filda drzel, ale tesne! Kapr se salatem mi moc nejel, darecky jsem si rozbalila jen s donucenim a zalehla jsem do postele. Do pulnoci jsem si jeste trosku zdrimla,ale pak uz jsem travila noc ve vane a v pul 6 rano jsme vyrazili smer porodnice. Filipek se nechal ale hodne dlouho premlouvat, moc se mu nechtelo, tak na nas vykoukl az 15 min pred pulnoci. Pekne mi dal „pokourit“ :) Ale ted uz na to vzpominam s usmevem, ktery se strida se slzou v oku.
Lajko, tvuj manzel je proste borec! Prichod Ani na svet ti pekne rozveselil. S tim mym tam moc sranda nebyla :(, byl z toho celej vyjukanej, taky chudak hladovej, svacinku sice mel - klobasky, ale ty snedl hned rano, kdyz jsme tam dorazili a pak az do noci nic, nakonec mu prisli vhod i moje piskoty a cokolada :)
No, tyto Vanoce uz budou uplne o nicem jinem a hrozne moc se na ne tesim!!! Na to, jak budou Filipkovi zarit ocicka, az uvidi stromecek a bude rozbalovat darky (aspon doufam :) Jen jeste porad nemame domyslenou tu jeho velikou prvni oslavu, ta se asi trosku posune a nebude to hned 25. Joo, uz to ma na celej zivot, takhle blbe :(

Marty, tobe preju, at se hodne rychle uzdravis a nemusi k vam Jezisek letet nekdy pozdeji!!!Co kdyby na vas nezbyli uz zadny darecky :) takze bacily vsechny pryc !

Zatim papa

Brendy a Fifa skoro 1 ROK !!!

Jirina
Neúnavná pisatelka 15248 příspěvků 21.12.04 22:00

Ahoj Brusinčátka,
vstupuju sem mamkám a musím se pochlubit novou dovedností ? už umím jezdit na odrážecí motorce!!! Mamka mě naučila nasednout (i když jsem radši, když mi pomáhá a drží řidítka) a já si pak ťapu a jedu. Jen překážkám se ještě moc nedokážu vyhnout, řidítka mě moc neposlouchají, zato umím docela slušně vycouvat. Mamka si oddychla, že už mě nemusí vozit a ohýbat se u toho, už si tu popojíždím sama.

Naučila jsem se zase spoustu nových slov ? třeba dnes jsem na procházce ťapala za ručičku a mamka říkala, že musíme na stranu, protože jede auto, tak jsem řekla ?aťo?. Prý kam se na mě hrabe Jíra ve stejném věku!

Tohle je náš poslední příspěvek před Vánocema, takže si to hezky užijte a my napíšeme do nového deníčku, jak to u nás proběhlo.

Speciální pozdrávek a přání k narozkám Filípkovi, protože bude slavit na dálku s mojí maminkou. Hezky si to užij a nenech se ošidit (mamka to tak prý někdy cítila ? co ostatní měli pod stromečkem, ona dostala k narozeninám ? nemáte to jednoduché. Musím podotknout, že i můj bratranec Lukáš (13 let) je narozen 25.12. a je na tom úplně stejně!).
Pá Hanička, 1 rok a 1 měsíc

kostka
Kecalka 405 příspěvků 22.12.04 10:39

Ahoj holčinky a batolátka,

Lajko, tak jsi mě dojala - i slzička ukápla, a zároveň rozesmála - taťka má opravdu smysl pro humor :-) . Taky přiměla trochu zavzpomínat a zas si uvědomit, že možnost těšit se z dětí je to nejcennější, co můžeme od života dostat, a vůbec to není samozřejmé …

Pavlíkova rýma trošku ustoupila, ale začal pokašlávat. V noci špatně spí, chce být pořád připojen, jak se trochu odsunu, je vzhůru, dudlík nechce, čaj nechce…snad až se uzdraví, bude to lepší.

A velká novina - ráno prvně promluvil větou - podíval se na druhou půlku postele a říká : TÁTA PÁ :o!

Marty - ať tu chřipku brzy zaženeš

Filípku - posíláme velkou gratulaci k narozeninám

Přejeme všem krásné prožití vánočních svátků, hodně pohody, lásky a zdraví.

Pa

Hana a Pavlík 13,5m

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.12.04 21:18

Ahojky všichni.
Mám 9 měs.dceru Karolínku a až do teď jsem nakukovala do těhle príma deníčků a protože mám chvilinku ,tak také reaguji na to krásné psaní,které pohladí po duši. Lajko musím říct,že jsem měla dosti podobný porod a ráda na to všechno vzpomínám.Nejen na prostředí,ale na různé seky s manželem,který do té porodnice např. jel ale bez ponožek. Jinak velký kliďas a pán situace:-))
Tyhle Vánoce budou asi nejhezčí,protože se moc těším jako všechny maminky na ty rozzářené očíčka a na ten údiv a výskot toho malého miláčka. Myslím ,že já uroním hodně slziček tyhle Vánoce.Protože je to opravdové štěstí mít nějakého toho špunta:-)
Všem přejeme s Kájou hodně štěstí zdraví,hodně lásky a těhulkám krásné zdravé novorozeňátka.
Papa Veronika a Karolínka.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.12.04 21:21

Ahojda holciny a miminecka batolatka. :o)

Lajko! Super denicek… az sem z nej na meko a zaroven se sklebim jak pomatena. Mas to ale doma poradnyho srandistu. Jen by me taky zajimalo jak to ty Dr. muzou poznat ze je nekdo otevren na X cm a nem pravitko. :oD

Marty: Holka zlata, poradne se uzdrav at jezuch opravdu nemusi dodatecne priletet a budit svoje sobiky ktery by uz zase spali. :oD

Gabino: Doufam, ze prihodis nejakou tu fotku ostrihanyho DAvidka… :o)

Jirino: Mas to ale sikovne ditko!

Brendy: No, ty sis ten porod taky slusne vychutnala… :o) Doufam, ze tu nejsem jedina co prisla na sal, zatlacila a ditko bylo venku bez jakych koliv boleti… :o) a to behem asi 0,5h. Kdyby nebylo monitoru a krivek tak ani nevim uze mam bolesti… jeste ze je ta technika.

Kosto: MAs pravdu… musime uzivat radosti dokud jsou… pak uz budou jena jen starosti a zbydou nam jen ty vzpominky… TAk hlavne at se PAvlik brzo uzdravi a je zas usmevavy ditko. :)

Jinak co u nas noveho? Nase novinka je jak dela prasatko..... jeste do vcerejska vse delalo Beee jako ovecka, a dnes je v kurzu to prase. Pry tak dela i z kouzelny skolky Frantisek nebo jak se jmenuje. :oD
Jinak jsem dnes na otocku navstivila Misu a MArtinka, tak vas mam vsechny pozdravovat. Martinek uz zacina chodit… vypada desne legracne. :o)
Mise jsem zacala na noc davat Nutrilon (obyc) a kupodivu ho pije. Jen mam takovej pocit ze za chvilku ma takovej hlad, ze pokud prejdem uplne na Nutrilon tak nebudu nic jinyho delat nez kupovat krabicky a mychat drinky. :oD
Vcera vecer jsem ustrojila stromecek a rano jsem ho Mise kdyz jester byla tma zapla… a koukala jak diva. Ne ze by ho jeste nevidela, ale kdyz byl nekde v obchode tak ji az tak moc nezajimal a tak tady kde to zna docela koukala.

Tot asi vse… mejte se krasne a uzivejte prichazejicich svatku, hodne zdravicka a darecku pod stromeckem!!!!

Darca a MISa

Lajka
Kecalka 296 příspěvků 22.12.04 22:41

Ahojte,

tak už jakobych slyšela i nějaký ťukání na dveře - asi ty Vánoce… (nebo mi už hrabe).
Kapra už máme ve vaně, ale Áňa se ho strašně bojí, stromeček je na balkoně, zdobení nás čeká zítra večer, chtěla bych zachovat naši rodinnou tradici (psala jsem to do minulého deníčku, ale byl to poslední příspěvek), ale s usínáním naší slečny to asi letos ještě nezvládnem.

Ještě k deníčku:
těhulky - jsem ráda, že jsem Vás na ten porod tak „natěšila“, ale ne že porodíte předčasně a pak to svedete na mě!!! To nebyl záměr, hezky si ty bříška ještě užívejte!!! Třeba se Vám podaří porodit jako Darka…

Darko - no já myslela, že tohle se jenom píše, aby prvorodičky nebyly moc nervozní a nebály se, sakra ženská, tobě to teda vyšlo!

Kostko - ať je Pavlík co nejrychleji zase fit!

Marty - taky se koukejte všichni honem uzdravit. Na druhou stranu myslím, že Páťovi je celkem jedno, jestli ten Ježíšek přijde 24. nebo 25. (nebo v červenci:-)))

Brendy - Fífovi gratulujeme a Áňa posílá pusu (kamarádskou narozeninovou, Tomášku, neboj).

Všechny holky Brusinkový
Přeju Vám ty nejpohádkovější Vánoce, plné světýlek nejen na stromečku, ale i v očích našich Brusinčátek, ať si ty svátky vychutnáte i s jejich krásnou atmosférou, užijte si je v klidu a pohodě a nezapomeňte obdarovat taky samy sebe pořádnou dávkou odpočinku.

Lajka + Áňa (do batolete ještě 7 a půl dne přesně!)

Lulu1
Kecalka 328 příspěvků 23.12.04 11:35

Hlási sa stratená ovečka! Beeeeeeee!!! :-)))))))))))

Ahojky, kočky a miminká a hlavne všetky batoľatá! Prajeme vám s Noemkou len tie najkrajšie zážitky v ďalšom rôčiku vášho života, a maminkám, aby si vychutnali všetky tie krásne okamihy, ktoré nás čakajú.

Rovnako chceme všetkým popriať nádherné a šťastné Vianoce, plné radosti, pokoja, relaxu a čo najviac tých iskričiek v očkách našich ratolestí.

My máme za sebou krušné chvíľky, tak to sem do krásnej vianočnej atmosféry nebudem ťahať (na ilustráciu uvediem, že keď som jednu noc uspala Noemku o piatej ráno, myslela som si, že horšie to už nebude, ale omyl - tri dni nato to bolo o ôsmej ráno), žartom sme vraveli, že máme doma slečnu Jekyll-Hydeovú - cez deň anjelik, v noci čert…ale už tri noci spinkáme krásne, jasné, že s kojením, ale bez kriku.
Noemka je zo dňa na deň sikovnejšia, toto obdobie vývoja je asi naozaj najkrajšie, stále nás prekvapuje, čo všetko už dokáže, ani to nestíham značiť do denníčka :-) Ako tak píšete, aké zvieratká vaše detičky už vedia napodobniť, tak u nás je to sranda, lebo Noemka nerobí nič na požiadanie, proste to zrazu vybalí a má z toho fakt bžundu, ale keď to po nej chcete, tak sa len uchichtáva, akože rozumie, ale neurobí to. Zato pred cudzími sa predvádza jedna radosť, tam ju prosiť netreba, je to herečka od narodenia :-))) Ale späť k zvieratkám - komentuje všetko, ale na zvieratká sa zá:,–(ne iba usmieva. Jediné, ktoré napodobňuje, je prosím pekne ježko! Fakt :-) Nikto ju to nikdy neučil, ja som len jej zo srandy raz povedala, že funí ako ježko, ona sa nahlas rozosmiala a odvtedy, keď sa jej spýtame, ako robí ježko, tak začne funieť :-))) Inak stále na celej čiare vyhrávajú lietadlá, teda všetky letiace objekty, to sa ide zblázniť, fakt som netušila, že aj takéto niečo sa dá zdediť.

Dám do galerky nejaké foto, aby ste videli, že fakt žijeme a rastieme :-)

Nebudem si spomínať, čo všetko sa dialo a deje, to by som napísala román.

Lajka - denníček je úžasný, krásne sa číta, dušička sa chveje…nádhera. Manžel je jednička! :-))))

Marty - rýchlo sa uzdrav!!! Keď ste Páťovi pripravili tak nádherného Mikuláša, neviem si ani predstaviť, čo všetko ho čaká na Vianoce. Ten bude žiariť! :-)

Brendy - Všetko najlepšie Filípkovi, Noemka posiela obrovskú pusinkuuuuuuu­u!!!!!!!!! A odkazuje, aby sa nedal nikdy obabrať o darčeky! :-)))

Viac si už nepamätám, bolo toho strašne veľa, ani neviem, ako dlho som tu nebola, tak ma ospravedlňte.

Ešte raz nádherné sviatky!!!
Lulu a Noemi 11 mesiacov

Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 24.12.04 14:38

Ahoj maminy a mimčata,

tak znovu, před chvílí mi Jančule vymazala mé výplody :o)))) Vopice jedna :o)

Přejem vám ten nejkrásnější Štědrý den - první, kdy si to ta naše mimčata už trochu vychutnají. Žádné skácené stromky a podobné nezdoby.

A ještě něco málo básničky.

Bohatého Ježíška,
něco dobrot do bříška.
Ponejvíc však spoustu lásky,
pytlem zdraví po palici.
To vám přejí bez nadsázky,
ze srdce tři Obrusníci.

Letos budeme slavit s mojí babičkou. Podařilo se nám jí vytáhnout a tak se už těším, až ji za chvíli manžel přiveze.

Letos jsem dělala svou první rybí polévku. Po vzoru Retigové jsem předimenzovala zeleninu a je z toho spíše taková zeleninová s příchutí ryby :o)))
Babička se na ní už těší, tak uvidím, jestli bude spokojená :o)))

Jančule už ráno čučela na stromeček jak zjara (nebo zezimy???) Máme ho ve výšce - místo Veruna.
Veruna jsme přestěhovali do lednice.
Tedy nikoliv kvůli stromečku, ale doporučil nám veterinář ho zazimovat. Aby si vobluďák odpočinul. Tak doufám, že se probere :o))

Holky zatím pááá, jdu pomalu chystat kapra a nebezpečně se mi tu drápe Janča.
Ab ych zase nepsala znovu.

Pááá Martina a Janina

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.12.04 15:58

Ahojky všichni,
my už taky máme stromeček, Markétka má zatím z něho docela respekt, když na něj kouká zezdola. Uvidíme jak dlouho jí to vydrží. My už máme Ježíška za sebou. Večer jdeme k našim na večeři a taky nás tam čekají dárečky. Potom ještě ke tchýni a tchánovi, tak snad to Markétka zvládne ještě za bdělosti.

Všem přejeme klidný a krásný Vánoce, přijemnou pohodu pod vánočním stromečkem, všechno si s mrňouskama užijete!!!

Zdraví
Renata a Markétka

barban
Kecalka 102 příspěvků 24.12.04 16:04

Ahoj maminy a naše batolátka a už skoro batolátka,

Lajko při čtení Tvého deníčku, mě až píchlo u srdce a vzpomínky na porod se oživily, jako by se odehrál včera. Už je to 13 měsíců co máme doma naši malou čiperku, která kam nevleze tam spadne, ale přináší nám dnes a denně radost a smích na tvářích.

Dnešní slavnostní den jsme zahájili okukováním stromečku a taťka čekal 15 minut s foťákem v ruce, než jsme se vypravily, z ložnice do obýváku - kde stál nazdobený a svítící stromeček. Ten údiv a jiskřičky v očích jsou jedinečné a bohužel neopakovatelné a jsem zvědava na její reakci večer pod stromečkem splněných, tajných přání. Nyní stále chodí ke stromečku, ochytává baňky a velmi ráda si hraje s hliněnými ovečkami z betlému. Za chvilku to u nás nastane a tak musím ty svoje ovečky na tu naši slavnostní chvilku připravit a už se těším na ty neopakovatelné chvíle. Ať žijí vánoce, už jen kvůli těm našim drobkům a tomu kouzlu, škoda že jsou letos bez sněhu.

Přeji Vám všem šťastně prožité vánoční svátky, mnoho příjemných chvil s dětmi u svítícího stromečku, hodně dárečků, ale ještě více pohody a v příštím roce, ať jsme hlavně všichni zdraví a taky nějaké přírustky do rodinek, ať ty naše brusinčátka mají taky nějaké sourozence.

ahojky z purpurou provoněného vlčího doupěte

Bára s Kristýnkou ( za 2 dny již 13 měsíců)

Vložit nový komentář