Brusinčata 61. díl - Jak vyjít se psy v okolí

Rodičovství

Ahoj holky, ahoj batolátka, naši mrňousci se už skoro všichni rozběhali a hnedle se budou pohybovat venku, kde se běžně setkáváme se psy. Aspoň v našem městě jsou jich mraky a jen malé procento z nich je na vodítku a má náhubek. Jak vypadají trávníky, občas i chodníky, raději rozebírat nebudu. Na Rodině vyšel před časem článek, jak zábranit pokousání dítěte psem, a mně připadal docela dobře napsaný, přepísnu sem tedy několik zá:,(. Jsou tam věci, které jsem sama nevěděla.

"Příčiny agresivního chování psů mohou být různé, od strachu přes špatnou výchovu. Ani jedno z toho neovlivníme, můžeme však ovlivnit své chování, změnit svůj přístup a hlavně ? můžeme své děti naučit, jak se mají správně k cizím psům chovat.

Asi ten nejvýraznější rozdíl v řeči lidí a psů je patrný na úsměvu. Zatímco pro nás lidi je to jeden z nejpříjemnějších mimoslovních projevů přátelství, pro psa je to jasná výzva na souboj. Když si psi dávají signály, že začne boj, dívají se navzájem do očí a cení zuby. A tak varujme děti, že ukáží-li psovi zuby byť při úsměvu, říkají si o kousnutí.

Nejčastější chyby, kterých se můžeme často nevědomky dopustit, jsou křik, ruce letící rychle nahoru, útěk před psem, mluvení na psa včetně dávání povelů, napodobování štěkání (jakékoliv dráždění), prudké pohyby směrem k psovi, šermování dlouhými předměty, dívání psovi do očí, vrhání se hladit, braní věcí psovi (hračka, klacík, kost apod.). To všechno jsou signály, které psy dráždí.

Pes má ke kousnutí vždy svůj důvod a většinou dává předem jasné signály, že k útoku dojde. Jak tedy poznáme blížící se nebezpečí? Pes štěká, vrčí, ukazuje zuby a chvějí se mu přitom pysky. Srst má zježenou na kohoutku a nad kořenem ocasu a přitom mává ocasem. Někdy pobíhá v kruzích, když se bojí, má ocas stažený až na břicho a může se chvět. Spousta psů zaútočí právě ze strachu, a tak snaha chudinku pejska uchlácholit může skončit bolestivým překvapením. K psovi, který se takto chová, se nikdy v žádném případě nepřibližujeme! Když se on vydá k nám, měli bychom zůstat v klidu stát s rukama spuštěnýma dolů a dívat se mimo psa! Ve většině případů nás pes jen očichá a sám odejde. Pak i my můžeme v klidu pokračovat v cestě.
Nejlepší prevencí je naučit své děti cizích psů si vůbec nevšímat. Ani naparáděného hafíka, který kráčí s majitelem, natož psů volně pobíhajících. To samé se týká psů za plotem. To je důležité zejména u mrňat, která se vrhají hladit vše huňaté, co se hemží. Pokud se jako rodiče domluvíme s majitelem, že si naše dítě psa pohladí, měli bychom dohlédnout, aby jej hladilo jen na bocích, hrudi, ne po hlavě, a nesahalo ani na obojek, ani na vodítko.

Zvláštním fenoménem je sbírání malých psů do náručí před velkými psy! V této situaci se cizí pes zaručeně půjde podívat, co to máte v náručí. V lepším případě na vás vyskočí, aby se pozdravil s ?kolegou?, v horším případě pokouše nejen vašeho malého psíka, ale i vás. A mějme na paměti, že špatně vychovaný maličký pejsek může představovat větší nebezpečí než dobře vedený vlčák."

Kdybyste chtěli vědět víc, článek i se sáhodlouhou diskuzí je na této adrese:
 http://www.rodina.cz/clanek4255.htm

A naše zkušenosti se psy? Sami psa nemáme, ale mí rodiče i sestra ano. Naši asi sedmiletou kokršpanělku, která Pavlíka dosud hrdě přehlíží, když tam tak jednou za měsíc přijedeme. Zato roční fenka mé sestry (neznámý kříženec nejvíc připomínající bílého jezevčíka) by malého samou láskou snědla, až mám trochu obavy a on je z ní taky unešen. Nedávno k nám sestra dorazila bez psa a Pavlík ji hned ve dveřích uvítal slovy „Haf“.
Jak je to u Vás? Máte Vy nebo je v vašem blízkém okolí pes a jaké jsou jeho reakce na Vaše malé?

Ještě mám jednu otázku na jiné téma. Kolik mají Vaše děti zoubků a V jakém pořadí jim rostou? Trošku mě trápí, že Pavlíkovi nějak zapomněla vykouknout dvojka vpravo dole. Napřed vylezly jedničky dole, nato jedničky nahoře, dvojka vlevo dole a ted dvojky nahoře. Celkem jich má 7 a ta dvojka pořád ne a ne vyrůst.

Prožijte celý týden pěkně a ve zdraví. Těším se na Vaše komentáře.

Hana a Pavlík 15m

PS. Ještě před odesláním článku jsem mrkla k nám do deníčku a tam krásná zprávička od Míši L. Gratuluju a přeju krásných bezproblémových 9 měsíců a zdravé mimi - nové Brusinčátko.

Váš příspěvek
Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 09.02.05 09:17

Ahoj holciny!
Ze bych dnes byla prvni?
Kostko, zajimavy clanek. Ja se dnes a denne potykam s tim, ze se netere snazim naucit jak se chovat ke psum. Hlavni za:,–(a co si tam zapomnela napsat je ta, ze se hlavne nepokouset dostat pejskum do misticek s jidlem, kdyz oni zrovna ji.
Ja sama sem driv mela ze psu respekt a trochu sem se jich i bala, dokud sem si neporidila vlastniho.
Moje neter s nim defakto vyrostla, je o 0,5 roku mladsi nez Kessinka a ta si k ni muze dovolit vsechno a Kessina si to necha libit. At uz je to krmeni, nebo brani granulek pomalu ji z pusy, valeni se po ni, pusinkovani a podobnych veci. Nikdy sem nevidela, ze by Kessinka pred ni nekam utikala a schovavala se.
Kdyz se narodila Michalka tak Kessinka ani nezarlila, ale pak jsem ji musela dat k rodicum a od ty doby je schopna se po ni ohnat kdyz je tady u nas doma. Asi v ni citi vetrelkyni, kuli ktery musela opustit svoje teritorium. U nasich se tak k ni nechova. Ale cim je Misa starsi, tak tim vic ke Kessince jde a tim mene se po ni ohani.
Samozdrejme se snazim Misu presvedcovat, ze se pejskovi dela jen mala, ale ona je jinyho nazoru.
K cizim psum ji nepoustim a az z toho bude mit jen trochu rozum tak zacnu s vychovou. Ted zatim musi stacit jen to, ze pejskovi se dela mala.
Kdyz jezdime k Michalciny prababicce tak ta ma psa a Misa ho krmi.
Kdyz ji olizne prsticek tak dela jako by ji dal pusinku a mlaska na nej.
Pak sme se setkaly jeste se setrem ale z toho sem mela strach a to ji znam od mala…ale stejne sem z toho nemela dobrej pocit.
Tot asi vse k pejskum, dalo by se o nich debatit silene dlouho. Zaverem bych rekla jen to, ze staci rict Mise kdyz usina v kocarku hele pejsek a je probuzena. A doma kdyz ji reknu ze jedem za babickou tak prvni co rekne je „kaka“ a to znamena Kessinka. :o)

Zoubky. Misa jich ma 8. prvni byly 1 dole, pak nahore a pak tak nejak na prezkacku vylezly dvojky. Ted nam leze neco vzadu.
Kdysi sem nasla nejakou stranku na internetu kde bylo jak by pravdepodobne mely ty zoubky rust, ale za boha ji nemuzu najit.

Tak loucim se a tesim se na dalsi komentare… doufam, ze si to tady zas pekne rozjedem jako v minulen denicku.

Darka a chodicka protivicka Misa podle terminu porodu 1 rok a 2 dny. :oD

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.02.05 12:12

Ahojky holky,
Hani, pro nás je pes velmi trefný téma. Jak jsem někde už psala, máme labradorku, je to miláček a od Markéty si nechá všechno líbit. Od šťourání prstíkem u tlamě po tahání za ocas. Posledním hitem je " osedlání" Jessiny( pes leží, Markéta na ní sedí odkročmo).
Jinak s okolními psy nemám dobrou zkušenost, protože v létě na mě jeden vyběhl, přeskočil plot. A to jsem šla se psem a kočárkem. Tak jsem to musela dlouho rozdejchávat a tomu domu jsem dlouho vyhýbala.
Zuby - my máme v deníčku děťátka napsaný jak by postupně měly růst zuby,takže:
1. dolní jedničky
2. horní jedničky
3. horní dvojky
4. dolní dvojky
5. horní čtyřky
6.dolní čtyřky
7.horní trojky
8.dolní trojky
9.dolní pětky
10. horní pětky
U nás je to tak, že Markéta má 7 zubů a rostou jí najednou horní čtyřky a dvojka vpravo dole.

Mladá se probudila a to spala necelou hodku, já se picnu…

Rendy a Markétka 13měs.

kostka
Kecalka 405 příspěvků 09.02.05 13:24

Ahoj holky,

to jsem si oddychla, že se deníček objevil,neměla jsem ho ani uloženej…

Darko,dík za upozornění, to je asi to nejhlavnější a ani mě nějak nenapadlo se o tom zmínit. Kessinka je pudlík? Vím, žes mi to říkala na dovolený, ale už jsem to zapomněla.

Rendy, labrador jsou moc krásní psi, oni jsou asi i dost přátelští, že? Díky za popis, jak mají růst zuby.

Holky, ještě jsem v té souvislosti se zoubkama zapomněla na jednu otázku.
Taky vaše děti slintoší??? Pavlík teda pořád tak hrozně, že když nemá něco kolem krku, musím ho převlékat. Nějak zapomíná polykat či co.

Mějte se

Hana

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.02.05 13:29

Ahoj holky,

tak teď jenom krátce k těm zoubkům, večer nebo zítra snad napíšu víc (skolila mě nejspíš střevní chřipka, takže jsem včera prozvracela celej večer:-(, ale už to vypadá, že to přejde). Áně nejdřív vyrostly dolní jedničky, pak horní dvojky, takže byla jak upír. Nedávno se prořezala jedna horní jednička a ta druhá jí zatím pořád chybí, ale už to vypadá, že je tam taky nachystaná. Holčičce od kamarádky zoubky rostly úplně cik cak, tak to nijak neřeším.
Přišlo mi, že těch 5 zubů je ve 13m docela málo, ale pak se tu stavila jiná kámoška a její malá nemá v roce ani jeden, takže to asi fakt každýmu roste jinak.

Mějte se a pište, je pak větší motivace psát taky - a posledně se to konečně pěkně rozjelo.

Lajka momentálně bez Áni

Jirina
Neúnavná pisatelka 15318 příspěvků 09.02.05 20:51

Ahoj Brusinčata,
jejda vy jste toho v minulém deníčku napovídaly, to už tu dlouho nebylo! Ještě se k tématům vrátím.

Nestíhání ? to se mě netýká, nevím, co to je. I s dětma zvládám bez problému běžnou údržbu domácnosti (vaření, luxování, prádlo …). K jídlu ? vařím 2 jídla denně, 1 lehčí (polévka apod.) na oběd, druhé normální na večeři. Jíme všichni stejné, Háně to nemixuju, jen nakrájím drobněji než Jírovi, když máme něco nevhodného, částečně nebo plně jí to nahradím něčím jiným. Stejné jídlo máme většinou 2 dny po sobě, abych nemusela vařit denně 2 jídla, případně dám zbytky do mrazáku. Vařím ráno hned po snídani, kdy jsou děti jakš takš hodné, buď se mi pletou pod nohama, nebo si hrajou vedle, trvá mi to tak půl až 1,5 hodiny. K doplnění ? k snídani mají jogurt a kus pečiva se sýrem, odpolední sváču většinou řeším ovocem ? přímo kousat (banán) nebo krájené (mandarinka apod.) Kaši dělám tak 2× týdně krupicovou, když potřebuju něco jen pro děti.
Když v ten den nevařím, snažím se občas vykonat úklid ? například včera jsem i s dětma umyla a vytřela obě koupelny a záchody. Vyprat není problém, s věšením prádla mi pomáhají (nebo škodí) ? Jíra podává, Háňa odnáší. Tuhle byly v prádle moje spoďáry, tak si je navlíkla na hlavu a utíkala po místnosti, Jíra ji samozřejmě ihned následoval, radost pohledět :o)) Žehlení s oběma jsem nezkoušela, to dělám většinou večer u televize, 2× týdně půl hodiny snesu.
Když děti spí (po obědě), věnuju se klidné činnosti ? čtu, pletu, zašívám, odpočívám. Ne že by se tu práce nenašla, ale je mi líto promrhat vzácné chvíle klidu. Na PC můžu jen večer, když usnou ? na úkor svalení se u televize. Co s dětma nejde, ani když spí (nákup nebo jiné činnosti mimo domov), obstará tatínek, nebo já když mi někdo děti pohlídá.

Míšo _L: konečně prolomené prokletí ? už jsem snad myslela, že žádná brusinčačka neotěhotní! Moc velká gratulace a držíme palečky, ať je vše v pořádku. Letmo počítám, budeš mít mezi dětmi tak rok a ¾ ne?
Jak říká Natálka ? děti brzy za sebou jsou asi horší než dvojčata, protože chce každý něco jiného. Jíra by si pořád jen četl, maloval, stavěl a ke všemu potřebuje mou asistenci, ale Háňa mu to bere, trhá, bourá. Hned jak je H. mimo domov (u babičky), musíme si to s Jírou vynahradit. Nebo třeba číst ? H. pořád knížkou otáčí a dokola ukazuje na stejné věci, navíc chce sedět na knížce nebo na mně, kdežto Jíra chce ukazovat a pojmenovat každý detail, H. mu to otáčí, perou se, řvou ?moje moje?. Většinou rezignuju a nečtu nikomu. Holt je o některé činnosti ochuzen, ale zase jsou obohaceni, že mají jeden druhého, někdy si spolu zase krásně vyhrají (třeba se vozí v náklaďáku). Tak k některým činnostem H. přikročí dřív a J. trošku později a nakonec se to vyrovná. Čtení před spaním Jírovi musíme vykonávat v jiné místnosti, zkoušeli jsme číst oběma, ale H. si pořád stoupala v postýlce a pokřikovala a když jsem ji vzala k nám, lezla do knížky. Jírovi jsem začala číst asi v roce a půl (normální knížky, ne už leporela) a byl bez problému, tak to budu muset s Hany taky za čas zkusit, až nebude Jíra spát doma.

Oblíkání na ven je taky hrůza, proto taky většinou chodíme jen 1× denně (výjimečně když byl sníh jsme chodili i dopoledne). Chodíme bez kočáru, takže ujdeme pár metrů. Hany si teď pořád nosí balonek ? je na ně úplně zatížená, jak vidí něco kulatého, pořád volá ?bao bao? a když jsme jednou našli tenisák na procházce, neudělá bez něj ani krok. Navíc mi utíká opačným směrem, balonek jí padá, utíká, no někdy je to na mrtvici. Tuhle pořád nechtěla jít naším směrem, tak jsme jí řekli s babičkou pápá a šly napřed ? chvíli nás nechala, pak se rozešla naším směrem. Schválně jsme se schovaly za roh a sledovaly skrz plot. Došla asi dva metry od rohu a jak nás tam trošku viděla, zase se zastavila. V tu chvíli šla kolem sousedka a natáhla k ní ruku a povídá: tak pojď se mnou… No Háňa se dala do tak strašnýho řevu, úplnej hysterák. Jsem zvědavá, kdy ji to hysterčení přejde ? u Jíry si to nějak nepamatuju, je to šílené, když ji někdo venku osloví. Když se já s někým bavím, celkem to jde, ale běda jak promluví na ni, to je hned řev.

Mluví holka super, opakuje jako opička. Jíra ještě skoro ve 2 letech říkal jen slabiky, než se to nějak zlomilo a rozmluvil se. Tím že to slyší u Jíry a navíc je holka nějak jí to jde líp. Díky Jírovi se vyvíjí rychleji, prostě říkám že Jíra Háňu urychluje a Háňa jeho brzdí a jejich věkový rozdíl (14,5 měsíců) se stírá. Kámoška to má opačně, holku starší a říká, že holka je taky šikovnější a naopak se jí zdá rozdíl větší než ve skutečnosti. Prostě jsou kluci pomalejší, takže u nás brzy budeme dosahovat všech dovedností současně.

Teď to přeruším, abych nebyla přečíst zbytek … dokončení za chvíli.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.02.05 20:54

No tak ženský, kde jste kdo?
Posledně se to tak slibně rozjelo, tak doufám, že to tak bude pokračovat…

Slíbila jsem, že večer ještě něco připíšu, Bóbika spinká, tak mě tu máte.
Pokud jde o psy, tak toh na psaní moc nemám. Švagr (teda spíš švagrová) má takovou tu „psí bonsaj“, takže spíš hrozí nebezpečí ze strany Áni. Posledně ji u babičky honila po čtyřech a chudák betynka nevěděla, kam prchnout:-))

Ještě jsem chtěla napsat něco k tomu (ne)stíhání. Jsem asi nestíhačka i stíhačka zároveň, záleží, jak se to vezme. Emimino teda moc nestíhám - ale jak vidíte, už se víc snažím:-)) Ale jinak je to celkem dobrý. Problém je jen v tom, že když sedím u počítače, trávím skoro veškerý čas prací na svých stránkách a okolo nich, takže do dalšího psaní pak už není moc chuť.
Doma je to ale celkem pohoda, nemůžu si stěžovat. Mám prostě štěstí, že Áňa je kliďas, takže s ní zvládnu kde co - vařit, lehce poklidit (to teda opravdu jen lehce, přiznávám), nádobí. Jsem dokonce tak drzá, že v době, kdy spí, relaxuju - uvařím si kafe a pustím se do stránek. To, co se nedá dělat s ní, dělám, když s vyšlu tatínka na procházku. Občas taky hlídá babička (cca 1-2krát za měsíc) i 3 hodiny a to toho pak zvládnu podstatně víc, než jsem dřív stíhala za celý odpoledne.

Lulu - s tím spaním tě teda lituju, to musí být šílený. U nás byl s uspáváním bez kojení docela problém, ale už to vypadá dobře (doufám,že jsem to tímto nezakřikla). Zkoušela jsem to podle knížky J.Prekopové Děti jsou hosté, kteří hledají cestu (vydal to Portál, třeba bys ji sehnala i u vás někde v knihovně). Ona tam dobře vysvětluje, že děti i rodiče jsou v podstatě zhýčkaní dnešní dobou, dřív když spala celá rodina v jedné posteli a v domě se netopilo, nebylo možné dítě uprostřed noci hodiny nosit atd. Ono je to na dlouhý povídání a nechci dělat chytrou. Třeba se to spraví časem, držím palce.

Tak já to posílám a doufám, že tu ještě něco přibude.

Lajka + Áňa (už totální nekojenec)

Jirina
Neúnavná pisatelka 15318 příspěvků 09.02.05 20:55

K mému deníčku ? já se fakt nechci nijak vytahovat, jak psala Evča, jasně, že nezávodíme kdo co dřív bude umět, každé dítě se vyvíjí jinou rychlostí a nakonec se všechno naučí. Vím, že je tu Háňa skoro nejstarší, navíc je holka ještě urychlená bráchou, takže je logické, že některých dovedností dosahuje dřív než jiné děti. Na druhou stranu, když už jsem zvolila tuto formu psaní, o čem jiném psát než o tom, co nového umí? Pro příště i přespříště jsem vymyslela konkrétní téma, takže Hánina kecání bude míň a jen na okraj, snad se vám to bude líbit. Když já tu vedu dva deníčky, takže nemám moc velký přísun témat, teď jsem dokonce musela i Jírův deníček odříct, protože jsem fakt nevěděla o čem a navíc jsem neměla kdy psát. Občas mám taky dilema, jestli mám vybrané téma použít u Brusinčat nebo Filuťáků ? taková malá schizofrenie :o)))

K dnešnímu tématu ? my spíš máme problém s psíma e-e. Sousedům od naproti pořád utíká pes a s prominutím s..e po celé ulici. Navíc nemáme plot, takže chodí i k nám na zahradu. Když jdu s dětma, musím je pořád kontrolovat a nakonec do toho šlápnu sama. Nevím jak s tím bojovat, několikrát jim všichni říkali, ať si ho hlídají, všeobecně se to ví a nic se neděje. Prostě přeskočí plot a hotovo. Už jsem na něj alergická. Jinak jsme problémy zatím neměli.

No už jsem dlouhá až až, mějte se fajn a zase příště!
Jiřina s Haničkou, která je teď přesně ve věku, v jakém byl Jíra, když se ona narodila

Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 09.02.05 20:59

Ahoj holčiny,

Zase jsem se flákala, do emimča jukla až o víkendu a kulila oči co je všechno nového.
Holky, deníček určitě nenecháme zaniknout ne????? :o))))

Veruna se podařilo úspěšně zprovoznit . Přežil!! :o))

V pondělí jsme byly na další včelce žloutenčici a při té příležitosti jsem nechala kuličku převážit. No, už má 11,750. Za poslední 2 měsíce přibrala 600 g.
Tak snad nám nepraskne :o())). Měření se nekonalo, to zřejmě až v roce a půl.
Jo a vztekání ? jasně, že jsem se rouhala. Už to taky přichází. Zatím to sice není nějaký déletrvající vztekloň, ale jakési malé ?mostíky? už jsem také zaznamenala. Třeba trénuje na gymnastku :o)))
Hlavně když jí vezmu za ruku a zkouším s ní jít tam, kam chci já. (zatím v rámci interiérů). No to si začíná sedat a vykrucuje ruku, div si jí nevykloubí.
Ještě jsem jí totiž nedopřála pobyt pěšmo venku. V kočárku totiž ještě v pohodě vydejchává, tak čekám na lepší póčo.
Ale už je mi jasný, že až ji čapnu na chodníku za ruku, tak budeme žhavými kandidáty na Oscara za herecký výkon :o))

Teď něco komentářů.

NATÁLKO: jako vždy, úsměv od ucha k uchu. Ono to tedy zhusta asi moc k smíchu není, ale jak o víkendu říkala moje švagrová, když jsem jí popisovala vaše zážitky. Teď to bude nějaký měsíc dooost hustý, ale pak si vyhrají. Ona sice nemá dvojčata, ale předpokládám, že by to takhle mohlo fungovat :o)) a určitě bude!!! :o))
Tvojí nestíhačku absolutně chápu. Máme jen jednu vobludu a zaměstná na plný úvazek. A to nemusím likvidovat popelové katastrofy apod. Vůbec ohledně toho úklidu ? teď se ukazuje alespoň nějaká výhoda malého bytu.
Drž se a když vyjde chvilka, určitě písni. Jsem zvědavá na vaše zážitky a určitě nejsem sama :o)

JIŘINO: příští týden můžem v pátek. Tak pokud máte volno a neskolí děti nějaké velké nemoci můžem zajet. Dopoledne máme cvičení, tak bychom dorazily zhruba tak kolem14 hod??? To bychom ještě domluvily:o)))

EVO: zatím Janča žádné vitamíny nezobe, ale časem jí asi nějaké Marťánky budu dávat. Třeba v zimním, jarním období, kdy je méně ovoce.
Osobně bych radila kojení neukončovat. Je vidět, že se Ti až tak moc taky asi nechce :o))
S názorem jak hodně Ti to bere jsem se nesetkala. No uvidíš. Sice nejsme už žádní zající :o))), (pokud se nepletu, jsme už obě třicátnice :o)), ale ohledně méčné otázky jsem zajedno s LULU.
Je to fakt individuální záležitost. Spousta maminek to asi fakt zmáhá, tak nemyslím, že by to měly lámat přes koleno.
Někdy po obzvláště vypečených nocích si taky brblám pod fousy a spílám Janče, že jí kojení zruším, ale dělám si srandu :o)) Mám výhodu, že patřím mezi relativně ?nabitý? lidi a ty přerušovaný noci nejsou zase až tak zničující.
No a je fakt, že pokud jsem jak mátoha, můžu si za to hlavně sama. Zhusta chodím do postele kolem 1.hodiny a pak se nemůžu divit :o)))
Ještě jídlo: Jedeme stále v mimi-stravě:o)) Jako Lajka.

BRENDY:_ také moc držíme palce, ať atopický ekzém pokud možno zmizí. Chudinka Fífa. Nedávno byl na ČT nějaký pořad a tam mluvili o lécích, které už nejsou na bází kortikoidů a jsou velice šetrné k organismu. Držte se!!!

abych nebyla přečíst zbytek, radši rozdělím :)

Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 09.02.05 21:04

EVULO: s tou reakcí okolí na kojení ?klacka? jsem se nesetkala přímo, ale je fakt, že příbuzenstvo se taky někdy trochu diví. No co? Přesně jak píšeš. Jana je vyloženě spokojená, tak co řešit. Jen jsem zvědavá, jestli to časem nebude nějak brzdit snahy o další otěhotnění.
Stále to nemám a začas bychom chtěli začít zkoušet dalšího pitomečka potomečka. Tak uvidíme??? :o))
Matýsek je koukám pěkný eskymák :o))

LAJKO: metoda ?pevného objetí? se u nás při použití v akci ? omezování nočního ?obžerství? také kdysi minula účinkem. Nejsem si jistá, jak dlouho bych musela s Jančou sedět:o))
A koukej se uzdravit, nebo z Tebe nic nezbyde :o))) Přiznej se, určitě závidíš ty nevolnosti Míše a chceš s ní držet basu :o))

HANKO: ohledně úklidu. S Jančou se dá docela obstojně luxovat. Jinak žehlení nejde, ale přiznám se, že už Janče žehlím velice sporadicky. Už je na tom, jako my. Žehlím ručmo :o))
Jinak s úklidem se zapojuje manžel, takže téměř neuklízím. To bych tu snad ani neměla vykřikovat :o)))

DARKO: ááá, koukám, že Mišutka je též dobrá mažoretka. Je to sranda, sledovat je, když máchaj dlouhýma předmětama v prackách :o))

LULU: to Noemčino ?nespaní? je fakt síla. Taky je smůla, že jí ruší zvuky v pokoji. My máme spaní i obývák též v jednom. Ale můžeme potichu vegetovat a TV ani decentní hovor Janču nebudí. Občas se zachruje a asi by samozřejmě byl ideální stav, když by měla úplný klid, ale zvykla si.
Držte se a snad se časem to spaní zlepší. A kolik hodin vlastně Noemča přes noc prospí?

Zatím pa a jdu si přečíst deníček. Měla jsem rozepsáno ze včera a nebyla schopná to dodatlit :o)))

Pa Martina a Janina (14.měsíců)

Teda holky, vy snad jedete na Matonku. Tady to fakt žije :o))
Taktak jsem stihla nějaký komentář k minulému deníčku a už je tu zase úroda :o)))

Zatím pa

Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 09.02.05 21:06

V pondělí se s Amálkou konečně večer sejdeme.
Přidáte se některá?????

Martina

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.02.05 21:51

Tak taky koukám, kolik tu toho přibylo - a chválím!!!!

Brusinko - neměj o mě obavy, chřipajzna je pryč, jak přišla, tak odešla, právě jsem dovečeřela. Byla to jen taková jednodenní (nebo spíš polodenní) potvora.
Když jsem včera objímala tu mísu, vzpomněla jsem na Míšu (Míšo, promiň) a při představě, že bych tohle mohla v těhotenství prožívat i tři měsíce, jsem začala lehce přehodnocovat svůj postoj k němu. Tak teď jenom doufám, že předpověď Lulu nepotvrdím, protože s Áňou jsem nezvracela ani jednou.
U nás pevné objetí v noci zabralo, ale je fakt, že zezačátku jsem tak s ní seděla (a když přestala úplně ječet, tak i ležela a kolíbala se) třeba i dvě hodiny. Pak už ale stačilo ji jenom vzít do postele, položit si ji na břicho, trochu se kolíbat a do pěti minut spala. Teď, co nekojíme, spí zatím celou noc (ťuk, ťuk).
A s tou matonkou jsi to vystihla - celou flašku mám u klávesnice.

Jiřino - tak mě napadlo, že můžeš klidně ty témata i zopakovat, vždyť to přece nevadí, že se bude totéž řešit Filutů i u Brusinčat a ty budeš mít o starost míň.

Posílám a mizím, dobrou noc,

Lajka

Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 10.02.05 15:59

Ahojda Holciny!
Pekne se to tady zas rozjelo!

Rendy: Diky za popis pravdepodobneho rustu zoubku… asi to co se ji protlacilo ven bude ta ctyrka a nebo petka…prijde mi to dost vzadu na to ze by mezi mel byt jen 1 zub. No uvidime.

Kostko: Jo mame trpasliciho pudlika. Je moc hodna a pritulna… nikdy pred zadnyma detma neutikala.
A k tomu slintani - Michalka uz moc neslinta… ale zato ma porad nacpany ruce v pusince a honi tam ty stolicky…

Lajko: kamaradka kdyz byla mala tak ji vyrost 1 zub pry ve 14 mesicich… a ted? MA asi jen 2 kazy a az asi 8 let nic… a to je 8mesicu po porodu. Nemyslim si, ze by to bylo tim, ale jak se rika ze cim dyl zuby vyrostou, tim dyl vydrzi..... treba na tom neco bude. :o)

Jirino: A co Jira? Ten spolupracuje? K Mise si nedovedu predstavit jeste jedno dite ve veku jako je Jira…to bych se uz asi houpala na lustru. Uz aby bylo teplo, protoze Misa k smrti nesnasi oblekani a stropi u toho vzdy scenu a ruzne se mi vali po zemi a podobne. Kdyz ji chci po:,–(it tak ma desne nozicky a kdyz potrebuju aby stala tak jako zazrakem je nema..... :-/
A pak se opravdu rika, ze starsi deti uci ty mladsi a tem to pak lepe jde… ale podle me je uci jen a jen blbosti. :o) Urco to znas… to co by Hana pochytit mela tak dozajista nepochyti a to co ne na to je az moc rychla. :oD

Brusinko: Poradne si to s MArtinou uzijte! JA sem se mela videt s Misou pristi tyden, ale odlozily sme to na brezen. MAm moznost zitra se vypravit za Brendy, ale nevim jestli to dopadne.

Brendy: TAky se primlouvam „ksa, ksa“ ekzeme jdi pryc! Kdyz se toho tak hezky zbavila Misa (tuky, tuky) tak i Fifa… Akorat mam jeden velikej problem. Zlepsilo se nam to po ty masticce z Infadolanu, Erevitu a pantenolu a oni ty blbci Erevit prestali vyrabet..... :o(

Jinak jsme dnes byly na koznim - Misa ma uz asi 3 mesice pod levym kolinkem muluska. Je to nejaky virovy onemocneni a pro nezasvecene to jsou takovy jakoby bile bradavicky ktery se vytrhavaji a nebo vystipuji… Misa si na to nenecha moc sahnout a uz druhej Dr. radi to nechat odstranit pod narkozou. Nemate s tim nekdo nejaky zkusenosti? Protoze uspat ji fakt nehodlam nechat. Nase Dr. nam to nechavala odstranovat po 4-5 ks ale stale nam to nemizi… :o( Ale prej atopici na to vic trpi na tyhle infekce. TAk nic, jdu uklizet, dnes mam Misu na „prazdninach“ u babicky a prijede az vecer tak at to tu aspon je videt.

Tak nevim, slunne dny jsou nejak pryc a venku je skutecne hnusne. Sedo jen sprchnout… a vy jste se nekde zatoulaly? :o( Zeby zas nejaka viroza? :-O
Tak sup sup s nemocema pryc a slunicko zase se vrat!!!

Tak papa a mejte se a hlavne piste aby to tu bylo aspon o 2 komentare lepsi nez minule… a tak to pujde i dal. :oD

Darka a Misa momentalne nepritomna.

Brendy
Kecalka 232 příspěvků 10.02.05 19:55

Ahoj holky,

tak my se dnes hlasime jako marodi :( vcera nam s Fifou bylo jeste hej, ja teda uz kdyz jsem sla do postele tak jsem citila,ze neco neni asi v poradku a Fifa to zjistil chvili po me, takze jsme celou noc proplakali a prosoplili a Fifa se kroutil a prdikoval, takze asi brisko. Ja jsem dnes byla taky velka kamaradka s wc, tak podezrivam Lajku, ze nam poslala nejakyho bacila :) Nic ve zlem Lajko :) !!! Zas si ale rikam,zes psala,ze uz je ti dobre,tak treba nam uz zitra taky bude :)
Z toho plyne,ze navsteva holek z Pardubic se konat tentokrat nebude, coz me moc a moc mrzi :(

S pejsky mi nejak primo do kontaktu neprichazime, leda nekde na navsteve a to Fifu vzdycky hlidam, aby ho nahodou nerafnul. Filipek ma ale pejsky moc rad, kdyz jsme na prochazce a je nekde nejaky, tak musime letet za nim,at si ho Fifa muze prohlidnout.

Zoubky nam rostly presne podle scenare jak psala Rendy a k dnesnimu dni jich mame tusim 8 nebo 9? ja ani nevim, Filda ma pusu jak na zamek, nechce ji nikdy otevrit,kdyz se chci podivat.

Chtela jsem na nekolik veci reagovat, ale hlava mapa, zvlast dneska :( Tak to jdu zalomit na gauc k tv :)

JO, jen uz minule jsem chtela napsat,ze se teda snazime ve fotogalerii, sleduji to bedlive :) ale stale nevedem :( Ale deticky mame krasny, zrovna jsem sledovala Noemku, jak ji to slusi! Vubec nevypada,ze by mohla maminku tak trapti s nespanim :( Lulu, to je mi moc lito,ze Noemka, tak spatne spinka, tady je kazda rada asi draha, co? Uz jste asi vyzkouseli, co se dalo…Urcite se to ale zlepsi! MUsi!

Tak ted uz se opravdu loucim, mejte se vsichni krasne

Brendy a Fifa usoplenec

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.02.05 20:53

Ahooooooooj Brusinčátka!!!!

Omlouvám se za zpoždění, se kterým se ozývám - přiznávám se dobrovolně, že teď skoro nestíhám psát - jsem tak trochu mimo veškerou realitu - což mě dost mrzí, ale nemůžu s tím nic dělat - stále jsme ještě ve stádiu mezistupně bydlení a za chvilku se z toho asi zblázníme - hlavně já!!!!
jak jsem psala minule - prodali jsme byt - koupili nový, ale ten jsme zaplatili zatím ze 3/4 a ve smlouvě máme, že musíme počkat do konce března, než se původní majitelé přestěhují - tak čekáme - bohužel - u našich v panelákovém bytě 3+1 - šílím - nevím, jak to jinak jemněji napsat - asi to ani nejde - promiňte mi! Je to menší duševní očistec - jinak bych chtěla podotknout, že rodiče mám moc ráda!!!!ale už to prostě společně žít nejde… tak teď se jen modlím, aby byl už konec března!!!

K Tomíkovi - prďolka - se spaním jsme na tom jako Lulu - Tomík moc nespí - skoro vůbec - také z ničeho nic ho najednou budí všechny zvuky ! Podotýkám VŠECHNY!!!! Klíďo se vzbudí v jednu ráno a do čtyř ukrutně pláče - nic nezabírá - nic - žádné techniky, ani naše postel - takže jsme kaput všichni - do toho všeho mu roste 8 zubu najednou - opakuji 8!! všechny 4 a 5 najednou - hodně mu krvácely dásně, tak jsem šla s malým k zubařce - to je taky na story:-))), a ta nám sdělila tu radostnou zpávu - takže ládujeme Brufen sirup, Calgel, Babydent a pořád stejná bolest - je to nekonečné, ale někdy spí třeba Tomča půl hodinky venku - což je teď fakt príma chvilka!!! Snažím se relaxovat, ale nikdy to do těch 30 minut nestihnu:-( no, co se dá dělat - je ze mě taková zombie:-)))
Jinak chodíme, řádíme v babiččiné kuchyni, taháme psa za kulky - pes se nás bojí - občas nám sežere jídlo přímo z ručičky - takže te´d když tomík něco nechce tak to s ledovým klidem jde hodit psovi do misky a ten to hladově zhltně - děs!:-)

Miško - moc gratuluju k těhotenství - já si to neumím představit - teď rozhodně ne - asi by mě museli odvést:-))))nebo pořídit nějaké ruce a psychiku navíc:-)))

Nevím zda jsem psala, že alergii na lepek naštěstí nemáme!Jupííííí! Mléko stále trvá, ale už víme kam pro co zajít a jak to zkombinovat tak je mnohem líp.

Holky jakpak zubní kartáčky - Tomík te´d na zuby nenechá ani sáhnout, ale zubárka mi říkala, že musíme čistit - tak jsme koupili zubní kartáček a pastu - Vademecum a kartáček zatím nepoužíváme, jen mu je čistím pomocí pasty a mého prstu - no, vím, že to je nic moc, ale aspoň něco!:-)

Copak nočníčky?? jakpak s nimi zápasíte??? My se snažíme aspoň 3× denně si na něj sednout a vyčůrat se - někdy to dopadne, někdy ne - jak kdy - zá:,–(ně do něj ale nekakáme, to si nechává tomík na plenky, asi aby se v tom pak mohl porochňat:-))) jinak si to nemůžu vysvětlit!!

Jsem pro boj za deníček!! pokud mi to čas dovolí a má maminka - kde bydlíme a je tu zatím jen její PC tak napíšu častěji!!

Všechny Vás moc zdravíme z Krkonoš - je tu hrozně moc sněhu - až nechutně - odrovnali jsme na tom náš hluboký kočár - je tak max.na poslání do servisu - vybrala jsem Tomíkovi golfky!Jsou překrásné - ale ještě je musíme zaplatit a pak počkat až sleze sníh - což je tady u nás tak v květnu..tak nevím, jestli je mělo vůbec význam kupovat…:-))))

Líbáme Vás všechny!!! papapapa Tomík a Iva

kostka
Kecalka 405 příspěvků 10.02.05 21:59

Ahoj všichni,

Darko - Pavlínka měla molusky před několika lety, vzpomínám si,že nám kožní dal nějakou vodičku či mast a musely jsme to vydezinfikovaným špendlíkem propichovat a potírat, pak to zmizelo.

Brendy - ať je vám zas brzo dobře,co jste snědli?

Ivčo - to si teda se zoubkama i bydlením fakt užíváte, tak at vám to rychle uteče a jste ve svym bytečku

Potřebovala jsem něco pro sebe na kožním, tak jsem ukázala i Pavlíkovu tvářičku (má to ted docela dobrý,ale musím pořád promašťovat), hádejte, co mi dr. hned napsal - samozřejmě kortikoidy. A ještě je na nich několikrát uozornění:mast se nesmí dostat do očí! Tak to malýmu určo nedám, jak zajistím, že si to nerozšmrdlá až do očka?

A ještě jedna zkušenost s UM. Kupovala jsem vždycka Sunar a na vystřídání jsem nedávno vzala Hamilon. Manža má rád si občas ten Sunar zamíchat do vody a kydž si zamíchal Hamilon, vylil ho do WC, vůbec mu nechutnal. Už ho nekoupim.

Dobrou

Hana a Pavlík (dnes už od 19,20 spící:-))

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.02.05 22:06

Zdravim vsechny Brusincata a jejich mamy,

diky moc za navod jak maji rust zuby a za uklidneni Darky, ze 1.zub muze taky vyrust pozdej nez za 1 rok! Abych se predstavila - jsem ticha pozorovatelka brusincat. Uz nekolikrat jsem se snazila zaregistrovat a pripojit se k brusincatum, ale vzdycky mi to hlasilo, ze prezdivku uz nekdo pouziva a zaboha jsem se nedostala dal. A jak jsem zurive klikala na vsechny mozny tlacitka, tak mi vzdycky zamrznul pocitac a ja jsem to vzdala. Takze jen tak procitam co se deje a srovnavam. Ale tema zuby me vyprovokovalo a musim se proste ozvat. Mam totiz dceru Jolanku, ktere byl koncem ledna rok a jeste nema ani jeden zub!!! A kdo cte peclive denicky, tak zjisti, ze uz o nas byla rec - jsem ta kamoska od Lajky s bezzubou holcickou… Asi budeme vazne nejaci exoti, protoze i pani doktorka o nas vypravi - minule jsem vyslechla rozhovor, kdy se ji maminka asi pulrocniho ditete ptala, jestli je normalni, ze jeste nema zadny zuby. Nevim, jestli to normalni je, ale my jsme zdarny priklad. Ale v peci o zuby je Jolanka asi napred, protoze kazde rano ji musim dat tatuv kartacek a rejdi v puse a napodobuje me. To samy se opakuje vecer ve vanicce. Neni spokojena, kdyz v puse nema aspon 1 kartacek. Tak s cistenim snad problemy nebudou. A ted me napada, ze ji ani nemuze pokousat pes, kdyz se na nej usmeje:)))
Jinak taky napisu neco o sobe - jmenuji se Andrea a je mi skoro 30 (to zni jako ta fraze v americkych filmech, kdyz se nekdo na sezeni alkoholiku predstavuje… Donedavna jsem bydlela ve vesnici, ktera sousedi s mestem, kde zije Lajka a ted jsem se prestehovala na druhou stranu republiky a bydlim 6km od Hanky - Kostky, se kterou jsem se prostrednictvim kamaradky seznamila.
Jolanka je nase prvni dite a asi na nejakou dobu i posledni, protoze zazitky na porod jsou jeste zivy a jsem rada, ze zatim zvladam nasi zivou Jolku…
A jedna otazka na zaver. Nemate nekdo zkusenosti s krosnickama? Na jare je u nas Pochod jarni prirodou a chystame se jit nejkratsi trasu (7km) a nevim jak s Jolkou. I kdyz uz skoro mesic chodi, tak preci jen 7km je pekna streka a navic doted chodila jen v backorkach po koberci, tak nevim, jak by se vyrovnala s terenem… Jestli nekdo mate neco ozkousenyho, tak mi prosim vas poradte. V pondeli jsme objednany u Kostky podivat se na jeden typ, tak budu o neco moudrejsi. Divala jsem se na internet a prekvapilo me, ze jsou skoro vsechny otoceny po smeru chuze. Ja, nevim proc, jsem cekala, ze dite sedi proti smeru chuze a diva se za sebe…
Jejda to je hodin. Jdu spat, at jsem rano pripravena na utok naseho bezzubeho lotranda.

Mejte se hezky.

Andrea a chodilka Jolanka (1rok a 2 tydny)

Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 11.02.05 09:39

Ahojda holciny

Vitam tady mezi nama Andreu a Jolanku! Teda jak je ten svet malej… Nejdriv Lajka jako kamaradka a ted Kostka. :o) Andreo dej do galerky fotku, at vime jak s Jolankou vypadate.

Tak mi dnes Michalka ukazala zub… a uz konecne vim, ze to snad bude ta 4. Tak jak mi pripadala mezera velika mezi 2 a tim novym tak ted uz je to tak sotva na 1 zoubek. Takze sme zdarne preskocily horni 4 podle harmonogramu rustu. Tak doufam, ze o ne nebude Misa ochuzena. :oD

Jinak tema Nocnik. Misa na nem sedi kazdy rano, po obede, po odpolednim spani a vecer pred koupanim. jinak sem lina ji na nej davat. :o) Kdyz je u babicky, tak na nem sedi vicekrat. Rano vetsinou i kadi. Obcas i po O. o plinky uz skoro nekadime. Tak musime aspon hodne curat, aby se nam ty plinky vyuzivaly. :oD

Jinak Misa ke snidani ji vzdy to co mam ja a k obedu ma ten svuj blivajz. Nastesti jesne neprisla na to, ze by mi mohla ochutnavat z talire. Ale to bude mozna asi tim, ze me malo vidi jist. ne ze bych nejedla, ale jim, kdyz ona spi aby sem si to vychutnala a nemusela ji nekde honit. :o)

A jak to delate s nima kdyz chodi… jste jim porad v patach a nebo je nechavate a obcas pokontrolujete jestli je vse v pohode? JA za Misou nebeham. Chodi si kde chce a obcas ji jdu zkontrolovat co zas provadi. Malokdy neco nekalyho. :o) Co vi ze nesmi a s oblibou to provadi s usmevem na tvari je vyhazovani hliny z kytek, tahani fotoalb a strkani rucicek do videa a sahani na tv. Jinak je zlata. :oD Obcas teda mam uniky, ze bych ji zabila, ale hned to prejde, kdyz vymysli neco uzasnyho. Ale to asi zname vsechny.
Tak jdu se ji asi venovat - jdem sundavat pradlo ze susaku… driv nez to udela sama. :o)

Venku se udelalo super hnusne - tady prsi - ale to nas nezastavi aby sme nesly ven.
Tak papa a nemocek hus!

Darka a Misa uklizecka vyzehleneho pradla ze skrinky..... jdu ji zabit. :o)

Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 11.02.05 12:45

UZ JE TO TADY!!!! SMS od Misi!:
Tak jsem dle ultrazvuku v 8.tydnu, dr prohlasil, ze to bude holka, nebot je mi spatne, u Martinka mi nic nebylo. Tehotenstvi bude jine, proto holka, treba Eva. Poradnu mam 15.3.2005. Do te doby se muze stat cokoli, predtim jedu lyzovat do Alp. Moc Vas pozdravuju!

papa Misa

kostka
Kecalka 405 příspěvků 11.02.05 12:55

Ahojte,

zdravím Tě, Andrejko, to je dobře, žes napsala. Ty krosničky proti směru bývaly dřív,měli jsme takovou pro holky.

Zapomněla jsem včera zareagovat na ten nočník - Pavlík ho donedávna bojkotoval, absolutně si na něj nechtěl sednout, tak jsem to nehrotila a občas zkusila. No a včera i předevčírem si sednul a vyčůral se:) Jinak kaká výhradně do plenky. Dávám přes den, když jsme doma, látkové a taky mám už připravenou trénovací látkovou, ale moc jí zatím nedávám, jsem líná ho celýho převlíkat, když se počůrá.

Darko - taky za ním doma moc neběhám, je tu relativně bezpečno a máme docela přehledný byt. Toho času, kdy si hraje sám, je minimum, tak ho využiju a neruším :-).

Pavlík dnes byl od 5 vzhůru, tak jsme po 6. vylezli z postele, v 11 obědval a spí. Ještěže jsem šla včera spát už v 10.

Mějte hezký víkend,pa

Hana a Pavlík

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.02.05 14:42

Ahoj holky,

hlásíme se krátce alespoň k dnešnímu tématu :

  • pejska má můj brácha s přítelkyní je to taky kříženec a dost žárlivý, ale problém zatím žádný nebyl. Meliku dost přehlíží, jen se jí moc nelíbí když její panička chová malou. Ale je naštěstí poslušná a ovladatená. Naše babička, která bydlí pod náma v domě má zase kočičku. NO je to spíše dravec, jelikož jí vidím venku vždy s ptáčkem nebo s myší v puse. Melika ji vždy doma honí a kočka utíká. Zatím se nic nestalo, ale taky mám trochu strach, aby jí nepoškrábala.
  • Zoubky. Melika je zubatice obecná má už nahoře i dole 1,2,4 (zcela vyrostlé) dole se jí teď prořezaly 3 a na hoře se už prořezávají. Užili jsme si se zoubkama své i 40 C horečky, ale teď už snad budeme mít pokoj.

Kostko - neboj zoubky Vám narostou. Můj kamarád, když měl druhé dítě a nemělo v roce a půl žádný zub, tak se ptal doktora, zda je to možné a on odpověděl : Jen málokteré dítě je ve třech letech bezzubé. A vida chlapeček má tři roky a plnou pusu zoubků O:)))

Míšo L - moc gratulujeme k radostné zprávě a přejeme krásných 9 měsíců.

Eva a Melika

barban
Kecalka 102 příspěvků 11.02.05 18:04

Ahojky mamky a batolátka,

všechny Vás moc zdravíme a omlouváme se za dlouhou nepřítomnost, Vaše příspěvky po chvilkách čtu, ale nestíhám na ně reagovat, ne proto, že bych nestíhala s Kristýnkou. Ta je víc než v pohodě, ještě poslechne a dá s ní i částečně domluvit na rozdíl od našeho „tínejdžra“, ale škola mi nedá spát, pomalu mi končí zkouškové a tak se s Vámi budeme doufám vídat častěji.

Předem gratuluji Míše k novému těhotenství a držíme jí pěstičky, ať jí nevolnosti skončí co nejdříve a ona si s Martínkem a taťkou bude zase hezky užívat.

U nás celkem nic zvláštního, ve vývoji jdeme asi jako všichni ostatní, Kristýnka běhá, venku řádí jak utržená z řetězu a v plavání má také mnoho nových dovedností. Atopický ekzém, který nás provází již mnoho měsíců ( od loňského léta) jsme snad zlepšily - používáme Infadolan a má nejlepší účinky, plošky se zmenšily a některé i zmizely, přes to, že se 2× týdně máčíme v bazénu a každý večer 1/2 hodiny doma, jen pořádně promazáváme. S mluvou je to na hraně - pár slovíček zvládne, ráda si zpívá a tancuje u toho, ale hlavně se domlouvá pomocí rukou ( co chce vesměs dostane - v mezích normy samozřejmě).

Zoubky - u nás taky kapitola sama pro sebe. Dolní jedničky nám vyrostly naráz v 1/2 roce, v zápětí se prořezaly horní dvojky ( upír Aničko nebyl jen z tebe), pak přišli horní jedničky,a jedna spodní dvojka. S 40°C horečkami jsme protrpěly horní čtyřku a půl druhého měsíce se nic nedělo, pak se nám vytlačila poslední dvojka a před 14 dny zase se 40-tkami se vytlačila spodní čtyřka a ve středu mi zubařka sdělila, že se nám tlačí zbylé čtyřky (už se těším, jak se zase nevyspím). Takže venku jich máme deset, kouše všechno, hlavně moje prsty, stravu jí jenom trošku pomačkám - nic nemixuji ani nepasíruji, baštila i mrkvičku v celku, kterou mi uzmula při čištění. Vyzkoušely jsme už i ryby a med - bez problémů a tak je postupně přidávám do běžné stravy. Dnes je to měsíc co jsme přestaly kojit, rapidně se nám zlepšilo spaní - spinká celou noc, večer dostane láhev H.A. Beba s Bifidem, potom kolem 1/2 sedmé ráno a někdy dopoledne do kočárku, když usíná na balkoně, občas jí UM přidávám do kaší, ale většinu jí nemléčnou.

Naše setkání se čtyřnohými tvory je sporadické, máme jen zážitek s kocourem, ale ten se tak bál, že radši zdrhl a psy obdivuje zatím jenom za oknem při našich sledováních - ráno po převlečení, ji musím postavit na okno ( kontroluje a komentuje - co se děje venku, hlavně psy a kočárky).

No a poslední postesknutí - my a nočník - no neééé - moc nechce ( občas se sice nechá po:,–(it, ale za chvilku vstane bez toho, aby něco bylo a nebo hystericky řve, už v okamžiku pohledu na nesoucí se mísu. Tak to zatím moc neřeším, počkám na jaro a doufám, že do školy s plínkou nepůjde, když už se zbavila dudlíku.
Toť asi z vlčího doupěte vše. Přejeme Vám krásné prožívání zimních dnů, u nás nádherně chumelí a dětem začly prázdniny.

ahojky Bára a Kristýnka (14,5 měsíce a 8,5 kilo) - to šéfování mi asi zůstane - co?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.02.05 11:02

Ahoj holky,
tak se taky hlásíme, jako marodi. Děti mají od úterý střevní chřipku a je to fakt hrůza. Vůbec nic nejedí, nespinkají a přes den jsou neskutečně protivný. Manžel byl s Ondráškem ze čtvrtka na pátek v nemocnici a musela přijet tchýně, protože já jsem trávila každou chvilku s hlavou v míse. Musím říct, že to jsou chvíle, kdy si myslím, že dvojčata jsou za trest. Dneska už vypadají v poho, ale jíst pořád nechtějí, tak jsem zvědavá, kdy mi z toho hrábne.

Zuby-Ondřej má, krom šesti zubů všechny a Julinka o něco méně. Mě vyrostly až po roce a taky jsem (zatím) normální. Pak to budete mít třeba, jako u Ondřeje, kdy mu vyrostla většina zubů během 14 dnů, ale jestli ho to trápilo nevím, protože řve každou noc, takže nepoznám, kdy je to kvůli čemu.

Spaní - je fakt hrůza u obou. Většinou od půl noci tak do 4-5 ráno nespějí vůbec a střídavě řvou. Nepomáhá nic. Jestli máte někdo nějakou nestandartní radu, tak sem s ní.

Míšo - moc gratulací a ať je všechno v pohodě.

Zdraví šklebouní nemocná rodinka
Natálka + plod A a plod B (mě to přijde legrační, že je pořád u doktorky takhle jmenujou)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.02.05 19:04

Ahoj holky,

ohledne spani- to je u nas kapitola sama pro sebe. Jolka do 3 mesicu spala uplne krasne. Budila se 2× za noc a nikdy ne pred pulnoci. Bohuzel jsem si toho nevazila a stezovala si, a tak se mi ta mala breberka chtela pomstit a zacala se spanim blbnout. Nebudu dlouho popisovat prubeh, snad jen konec - poslednich 5 mesicu to byla vazne katastrofa. Kdyz spala hezky, tak se budila po 2 hodinach. Jinak u nas bylo normalni, ze se budila po 45min az hodine a pul. A celou noc!!!! Jeste ke vsemu nemela takove to delsi spani po koupani. Dala jsem ji spat v pul osme a ona se za 45 min. probudila. A to hlad mit nemohla, protoze sni vzdycky plnej talir kase. Nepomohlo nic jinyho nez kojeni. Pak uz dokonce odmitla spat v postylce, tak spala s nama, ale to byla hruza. Rozvalovala se pres celou postel a ja se bala pohnout, abych ji nevzbudila… Vazne to byl jen zlozvyk. Vsimnete si toho minulyho casu!
My jsme pockali do vanoc az pojedeme k nasim, kde bydlime v rodinnym domku a nemusime brat ohledy na sousedy. Radek (manzel) mel dovolenou, tak jsem toho hned vyuzila a zapojila ho. Proste, kdyz se vzbudila, tak k ni sel on a delal ssss tak dlouho, az zase usnula. Prvni dny brecela tak 15minut a dalsi dny se intervaly zkracovaly. Az nakonec spi skoro celou noc. Nekdy se procitne, ale staci, ze ji dam do postylky ruku, ona se prisune a hned spi dal. Budi se rano kolem 6, tak si ji vezmu do postele, nakojim a jeste na chvili usne. Tak jsem strasne rada, ze to takhle dopadlo, protoze bych asi brzy skoncila nekde v blazinci! Ted uz se vecer vzdycky tesim az usne a ja muzu jit bez obav na net nebo si lehnout k telce. Takhle jsem byla porad v pohotovosti, kdy se ozve. Myslim, ze to odvykani, kdyz k diteti chodi tata, ma neco do sebe. Vi, ze z neho mliko nevytlaci a radej bude spat. Jsem rada, ze Radek nic nenamital a ten tyden s nama vydrzel. Po tydnu vazne bylo po buzeni. Tak treba jsme dali Lulu navod (pokud uz to neuspesne zkusila).
Tema nocnik - neuspech. Jolka je hodne ziva a sedet na nem nevydrzi. Pani dr. rikala, ze pokud sama nechce, tak do 18m je to ztrata casu pro mamu. Teprve od 18m je dite schopny si uvedomit souvislost, ze ho neco tlaci a vycura to do nocniku. Taky o tom ted psali v Betynce, ze jsme v Cechach dost prisni v otazce chozeni na nocnik a chceme po detech, aby na nej chodili uz v roce… Hlavne pry ma byt vse formou hrou. Dite pry taky maji vlastnicke sklony k tomu co do nej vytvori a nelibi se jim, ze to hned nekdo odnese nebo se dokonce nelibe vyjadruje k „vuni“ vytvoru. Takze jsem to vzdala a cekam az bude leto a bude moct litat naha po zahrade a treba se to takhle snaz nauci.
Jinak co se tyce psu - doma (ted uz vlasne u nasich) mame psa - nejaky krizeny plemeno, ktery mel byt puvodne kokrspanel (historka sama pro sebe) - radovali jsme se, ze jsme cenu za nej snizili z 5 na 3 tisice a vubec nam neprislo divny, ze nam ho pan ochotne priveze z asi 150km vzdalenyho mista… Nicmene, je to nas milacek, ale je jen na zahrade a v garazi. Jolka je za nim jak posedla a on se zatim tvari, ze ho nezajima. To bude koukat, az v lete zjisti, ze mu vyrostla konkurence a budou oba stat na terase pod stolem a cekat co komu upadne od pusy. Oba totiz nemuzou videt, kdyz ma nekdo neco v puse. Carlikovi, na rozdil od Jolky, staci ukazat prazdny ruce a rict, ze nic nemam. Hned se otoci a odejde. To Jolka zatim neumi, ta rve dokud ji nedam posledni drobecek z pusy… Tak uz se tesim na leto a jsem zvedava kdo bude vyhravat. Zatim se Carlik k ostatnim detem chova hezky, tak snad to tak zustane. S ostatnima psama zatim zkusenosti nemam, protoze jeste nechodime po venku, zatim hezky sedi v kocare. Ale psi se ji moc libi a hned obzivne, kdyz je nejaky na blizku (kolem panelaku o ne, bohuzel, neni nouze…)
Mejte se hezky, jdeme koupat a konecne spat!!!!

Andrea + Jolanka

Lajka
Kecalka 296 příspěvků 15.02.05 18:37

Ahojte,

konečně jsem sesmolila a odeslala deníček.

Lajka

Vložit nový komentář