Brusinčata - 63.díl - Dieta postavená na přírodní energii po

Rodičovství

Ahoj brusinčátka, zdraví vás zase žvanička Hanička. Dnes mám míň prostoru, protože si mamka vymyslela hlavní téma deníčku, takže se jdu honem chlubit, jak se rozmluvuju. Parádně! Například už umím říct jak se jmenuju na tuto otázku ochotně odpovídám HAŇA. Umím i spoustu zvířátek a hrozně ráda opakuju, ať už po Jírovi nebo po rodičích.

Takže třeba umím říct MAMINŤA či MAMIŇA (jistě víte, co tím myslím:o), i ostatní členy rodiny umím zdrobnělě opakovat - TATÍTEŤ, DEDEDEČ, JITITEČ, jen babičce říkám pořád jen BABA. Když Jíra poděkuje, i já hned říkám DĚŤUŇU a když chce okurku, i já si vyžádám OŤUNŤU. Ráda dělám ŤUŤ - tedy ťukám si lahvičkou s něčí skleničkou. Taky jsem se naučila důležité slovo ETĚ. Ráda se schovávám nebo něco hledám, ptám se DEJEDEJE a sama si odpovídám TADYJE. Dokonce jsem poprvé opravdicky telefonovala s mamkou (když jsem byla u babičky) - mamka mi předříkávala moje oblíbená slova a já jsem hezky odpovídala, krásně jsme si pokecaly :o))

Jinak ale většinu slovíček roztomile komolím, takže se mamka musí učit novou řeč se mnou, respektive si pamatovat, co jak nazvu, aby mi rozuměla. Třeba PAPYŤAŤ (ťapy ťap), MÁY MÁY (čáry máry čili malování), prostě nikdo není dokonalý, ne? Prý brzy v mluvení doženu Jíru, no to plně doufám!

Už si sama čistím zoubky, dostanu TATÁČ (kartáček), na něj dětskou pastičku (elmex pro děti od prvních zoubků do šesti let) a pastu vycucám a kartáček pokoušu a tím to končí, vyčistit si zoubky od někoho jiného rozhodně nenechám. Mám jich zatím jen 6 - 4 nahoře a 2 dole. Očekáváme spodní dvojky, ale nějak se nehlásí. Taky vám nejdřív všechny zoubky narostly vpravo a pak vlevo? Mně jo a mamka říká, že i Jíra měl vždycky nejdřív exemplář vpravo, tak se chceme zeptat, jestli je to obecně pravidlem.

Na závěr hádanka - napíšu vám několik svých oblíbených slovíček a schválně kdo uhodne, co znamenají! JÁŠ, BEJJE, HUÁT, T-TETEČ, PIJO, PÁJA, TAJÍT, IDÝT … takhle bych mohla pokračovat dál, ale to bych už byla nudná. Tak si zkuste zatipovat a napište mi na oplátku, jaké dovednosti jsou vaší nejčerstvější chloubou.
Mějte se famfárově a teď sem pusťte mamky, začíná psát ta moje.
Ahoj Hanička, rok a čtvrt

Ahoj brusinčí maminky,
pro tentokrát mě napadlo konkrétní téma, o které bych se s vámi chtěla podělit, takže píšu:o)
Asi budete znát knihu „Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše". Autor John Gray se vzahy mezi lidmi zabývá i ve spoustě dalších knih a mě nedávno zaujala jeho kniha „Praktické zázraky pro Mars a Venuši" a obzvláště jedna kapitola a dietě.

Nejdříve trošku zeširoka - kniha pojednává o tom, že zázraky se běžně dějí, jde o to, že chceme-li dosáhnout změny, musíme uvěřit své vlastní schopnosti dotáhnout změnu až do konce a chovat se tak, jako by zázraky byly možné. Chůze po vodě je zázrak, ale chodit si pokojně po pevné zemi je ještě zázračnější. Vzkříšení mrtvého je bezpochyby zázrakem, ale stejně velký zázrak představuje i vyléčení bolavého bříška malé dcerky … Abychom si každý den života mohli vyplnit stále většími zázraky, J.Gray nabízí pomoc v podobě devíti hlavních zá:,–( pro konání zázraků v životě a nové praktické nástroje, které nám umožňují převzít kontrolu nad vlastním životem. Nebudu popisovat všechny „zá:,–(y" ani „metody", zaměřím se pouze na zá:,–(u „Neomezujte se v jídle, jako byste mohli jíst všechno, co chcete" a k tomu techniku - „dieta postavená na přírodní energii" Uf a už jsem se dostala konečně tam, kam jsem chtěla.

Spousta z vás určitě zná několik „zaručených" diet, jak se zbavit nadbytečných kil, ale znáte to - prostě zrovna vám to nějak nefunguje :o) Ale tahle dieta mě zaujala, protože je jednoduchá a zní logicky, tak se s vámi o ni chci podělit.

„Dieta postavená na přírodní energii je velmi prostá. Na prvním místě musíme z jídelníčku vyloučit rafinovaný cukr. Nemusíte se úplně a navždy zřeknout sladkostí. Vtip je v tom, že nejprve se musíte zbavit nezdravé závislosti na cukru, abyste opět dokázali procítit svůj přirozený hlad a žízeň. Přirozený hlad se ve vás probudí až poté, co pocítíte přirozenou žízeň. To je první a nejdůležitější krok diety. Po dobu jednoho jediného měsíce zkuste jíst tolik, kolik sami chcete, ale nepijte nic jiného než vodu, a to nejméně 5 litrů denně. Nejlepší je voda v pokojové teplotě nebo bylinkový čaj. Právě tím pitím velkého množství vody uděláte ten nejmocnější dietetický pokrok tím, že se vám vrátí přirozená žízeň. A právě žízeň naprogramuje probuzení vašeho přirozeného hladu, takže zatoužíte spíše po zdravých potravinách než po rychlé energii v rafinovaném cukru. Začnete-li pociťovat přirozený hlad, nezmocní se vás nepřirozené nutkání přecpat se nezdravým jídlem. Jakmile si vybudujete tento zdravý základ, snadno se vrátíte ke své zdravé a přirozené váze.

Nezkoušejte diety založené na hladovění, jezte kolik chcete, dopřávejte si svoje oblíbená jídla, bohaté porce jsou pro živočichy normální. Uvedená dieta se velmi snadno zvládá i proto, že ji nemusíte přísně dodržovat celý týden, stačí se jí řídit tak z 80% a přesto dosáhnete stoprocentního úspěchu. Samozřejmě platí, že kdykoliv to půjde, vyberte si jídlo zdraví prospěšné, ale máte-li hlad a jako jediná možnost se nabízí nějaké nezdravé jídlo, nedělejte si násilí a klidně se najezte.

Obnovit v těle přirozenou žízeň a hlad zabere zhruba čtyři týdny. Abyste toho dosáhli, snažte se v tuto dobu dodržovat dietu na sto procent. Jakmile ten jediný měsíc zvládnete, budete lehčí o pár kilo nadváhy a zbavíte se nezdravé závislosti na špatném jídle. Nahraďte všechny přijímané tekutiny vodou a chuť na sladké vyřešte suchým nebo čerstvým ovocem, ořechy, datlemi. Po zmíněných 4 týdnech přísné diety už vám půjde dodržování samo, protože vás přejdou nezdravé chutě a vaše tělo bude dávat zdravé potravě přednost automaticky. Po těchto 4 týdnech můžete snížit příjem vody, ale ne pod minimum, které je 2,5 litru denně. Po návratu přirozené žízně automaticky poznáte, kolik máte pít. Je to skvělé, ale jen když se kvůli dodržování diety nestresujete, proto je lepší dieta dodržovaná pouze z 80%, protože to dokáže dodržet skoro každý. Pokud se vám vrátí neodolatelné nutkání cpát se něčím nezdravým, pokuste se v následujících dnech opět vrátit k pití 4-5 l vody denně a zmiňovanému jídlu se vyhýbat a snažte se jíst co nejzdravěji. Kdykoliv vypijete něco, čím dietu porušíte (alkohol, džus, káva či černý čaj), hned vypijte i sklenici vody, abyste předchozí nápoj zředili.
Během těch 4 týdnů zbavíte tělo všech toxinů. Právě ty vyplavované toxiny zavinily vaše nepřirozené chutě a touhy po nezdravých věcech. Teprve když pocítíte přirozenou žízeň a hlad, zdravá strava vám začne připadat lahodná, všechno jídlo vám začne chutnat mnohem lépe."

Tolik zestručněná citace z knihy. A moje zkušenosti s tím?
Po dětech jsem nepřibrala, naopak nějaké kilo ztratila, i když jsem se - když jsem ještě kojila - cpala horem dolem a hlavně sladkým. Když jsem loni v létě přestala kojit, bylo mi jasné, že takhle to dál nejde. Takže jsem odstranila pravidelné sladkosti (zezačátku to bylo těžké, ale brzy mi to ani nepřišlo) a kupodivu ty chutě brzy opravdu přešly a nepřibírala jsem.

Zmíněnou knihu jsem však četla až nedávno a tak jsem se zkusila zaměřit víc na to pití. No tak vodu teda ne, to nejsem schopná pít, tlačí mě v žaludku. Ale ovocný čaj by snad taky nevadil, ne? Tím, že jsem se na to zaměřila, opravdu častěji pociťuji žízeň a nedělá mi problém vypít ty 3-4 litry denně. Tedy když jsem doma v dosahu záchoda :o)) No a to jídlo a pití - snažím se jíst zdravěji, ale celozrnné pečivo mi prostě nechutná, takže jím normální bílé (už ne 3 rohlíky, ale jen 1), občas si dám i nějakou tu nezdravou jitrničku, prostě na co mám chuť, celkem pravidelně piju půllitrák černého čaje k snídani, kafíčko po obědě a pivo k večeři… Ale co je důležité, i když se jinak nijak nesnažím - necvičím (prý než cvičit „z musu" a stresovat se tím, je lepší necvičit vůbec a chuť na pohyb taky přijde sama - tak já na ni pořád čekám a nějak nepřichází :o) - zkrátka i když pro to nic jiného nedělám, tak nepřibírám, naopak se držím na váze asi o 5 kg nižším než před dětmi, ztratila jsem i pár centimetrů v pase a teď jsem si uvědomila, že ani ty špeky na břiše mě tolik netlačí. Nejdůležitější je opravdu „nežrat", večer to řeším tak, že si hned po večeři vyčistím zuby, takže i když mi tu manžel dělá chutě, nevezmu si, protože vím, že bych byla líná si ty zuby čistit znovu :o))) Taky když člověk ty „dobroty" nevidí, snáze se mu odolává, což když jsem někde na návštěvě, pořád mám problém. Asi musím víc pít :o)

Takže - ZÁZRAK? Co si o tom myslíte? Jaké vy máte zkušenosti se žraním, hubnutím, chutěmi a zdravou výživou?

Ahoj Jiřina

Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.02.05 08:32

Ahojda holciny!
Vpadek emimina na 1 tyden zapricinil 2 denicky brusincat najednou tak pisu i sem!!! Takze holky, nezapomente ze Lajka napsala taky clanek na tema cteni…
A ted k tematu… ja zadnou zarucenou dietu nemam. Nikdy sem moc diety nedrzela… ne ze bych to nepotrebovala, ale nejak me to moc nebralo. Nejvic sem vzdy hubla pri dodrzovani pitneho rezimu. Pokud jsem zvysila prijem tekutin tak na 3-6l za den tak sla vaha dolu skoro sama.
A ted po tehotenstvi a kojeni opravdu dietu drzet nemusim, protoze to bych uz oprvdu zmizela z povrchu zemskeho…

Jinak Hano, nase zvatlani je taky slusny… ale nebudu to sem vypisovat, protoze se to snad ani neda napsat. :oD

Tak jdu se venovat ty moji maly otravce.
Tak se mejte pekne a piste!!!
DArka a Misa 13mesicu… to to leti…

elda
Ukecaná baba ;) 1700 příspěvků 21.02.05 10:17

Ke článku bych měla pár poznámek, snad věcných.
Nejdříve k Haničce…Má dcera taky mele pusou od rána do večera, ne vždy jí rozumíme, ale lidé z okolí tvrdí, že na svůj věk je v oblasti mluvení velice šikovná. Je fakt, že je porovnávána většinou s chlapci, kteří všeobecně mluví později.
Ted ale to hlavní, a to diety. Dieta, kterou popisuješ, de facto žádnou dietou není (tak jak ji chápe většina lidí), je to nejspíš metoda, jak nastartovat své tělo k tomu, aby si přestalo myslet, že do dvou dnů zemře hlady . aby se vzpamatovalo a začalo přijímat normálně, tolik kolik potřebuje. Jinak - jak přivést hypothalamus k rozumu. Obdobně to popisuje paní Sipeky ve své knize Vysoká škola hubnutí. Sama jsem musela dojít k obdobnému zjištění, že nejlepší je své tělo poslouchat a dát mu, co opravdu potřebuje. V mém případě se k takovému nastartování organismu musel přidat lehčí půst, stylu netučná jídla, hodně zeleniny, ovoce. Jakmile dostalo tělo dostatek vitamínů, minerálů, vlákniny, tak najednou bezvadně funguje, nemá návaly žravosti a ví, kdy má dost. Jaksi automaticky jsem vyřadila jídla těžká a mastná, zkrátka na ně nemám chuť - na bůček si ani nevzpomenu, dřív jsem se musela přemáhat, abych neslupla 30 dkg anglické naráz, dneska si dám tři plátky a nemám chut jíst dál a tak je to se vším-tělo prostě má dost. Pití si hlídám už léta, piju asi 2,5 litru denně - těch 5 litrů se mi zdá už moc-zbytečné zatěžování ledvin. Má to asi smysl u lidí, kteří nikdy pitný režim nedodržovali - pak je to jakási čistící kůra, ale pokud piju pravidelně, je to myslím zbytečné.
Dodávám, že jsem skutečné potíže s váhou nikdy neměla, snad jen v pubertě, ale i tehdy to bylo v normě. Jenže jsem léta bojovala s bulimií, ke které jsem se dobrala vlastní blbostí a ted dávám pracně své stravovací návyky dohromady. Musím říct, že se mi daří udržet recidivy na uzdě a dnes žasnu nad svou blbostí, co jsem byla schopná svému tělu provádět.

elda

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.02.05 12:56

Ahoj holky!
minuly tyden mi prisla sms od Marty abych vam ji pretlumocila, tak snad nejsem s krizkem po funuse… Fakt, Marty, driv to neslo… :o)
Takze Marty pise ze nema moznost internetu, proto pise touto cestou…
"Ahoj holky, moc vsechny zdravime a omlouvame se, ze jsme tak dlouho nenapsali. Jsme na chate (nemame s sebou pocitac) abychom byli na vzduchu a stejne Pata chytil 6 detskou nemoc. Silene horecky, ale uz je to za nama. Jinak zubu ma 7. Dluzime miry z rocni kontroly: 81cm a vaha 11750g. libuju, az dorazime do Prahy tak se ozvu. Moc Gratulaci Mise_L.

papa Martina a Patrisek 13 mesicu!!!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.02.05 10:51

Ahojky!

Příspěvek posílá nepřihlášená Sýkorka…

Posíláme spoustu pozdravů po opravdu dlouhé internetové odmlce - nějak vůbec nestíháme chodit na počítač - pořád s Jankem chodíme ven na sáňky a užíváme si sněhových radovánek, taktéž vlastníme permanentku do ZOO - o zábavu máme postaráno.

Co se týče Jankovo pokroků - myslím že se učí přibližně 2 nová slova za den - žvaní pořádně a myslím, že ho to moc baví. Knížek máme spoustu a jsou moc oblíbené - některé čtu já, některé nadšeně vypráví Janek a některé gestikulujeme.
Zuby si čistí Janek rád - už jsme též postoupili i k zubní pastě. Nočník zatím nezkoušíme - začnu až na jaře.

Mějte se moc prima
Zdraví Sýkorka a Janek 15m

Brendy
Kecalka 232 příspěvků 22.02.05 11:48

Ahoj holky,

me nekolik dni emimino neslo vubec otevrit a ted nestiham cist denicky :)
Cetla jsem denicky tedy uz vcera vecer,ale nemela jsem silu napsat, byli jsme vcera s Fifou na plavani a nejak me to zmohlo,ze jsem sla brzo spat. Aspon jsem rano byla cila :) , Fifa totiz ted co zacal spavat v kuse celou noc bez buzeni,zas o to driv vstava, neco za neco :(

Tak a ted k veci: Hanicko, ty jsi teda kecka obecna :) Filda se ti bude rovnat v mluveni, no nevim kdy… u nas je to vestinou jen geglani, ale rozumime si :)
Ty tvoje hadanky jsou docela tezke, ale co treba : JÁŠ jako das?, HUÁT hulvat :)?, PIJO pivo?, PÁJA je proste paja?, TAJÍT tam jit? IDÝT idiot ? no nevim, asi ne,ze? :) budes nam to muset prozradit sama :)

A diety, to je pro me kapitola sama pro sebe, s tim ja bojuju porad nebo vlastne ani nebojuju, ja si vzdycky reknu,ze bych mela, trebas to par dni i vydrzim,ale pak skutek utek… nedovedu si ale predstavit,ze bych mela denne vypit 5 l , hlavne z praktickeho hlediska, protoze jsem dost „ucurana“, hodne casu travime venku, takze pred tim nikdy radsi moc nepiju, protoze bych to jednoduse nevydrzela,ale jinak se snazim pitny rezim dodrzovat! Libi se mi, ale Jirko ta myslenka o zazracich, na to budu casto myslet a rikat si to!
K tomu cteni, co psala Lajka, tak je u nas taky tema c.1. Uz jsem to myslim nekdy psala,ze fifa je maly velky ctenar, my cteme taky porad a vsude,az mi z toho docela hrabe! Obcas uz koketuju s myslenkou,ze vsechny fifovi knizky nekde schovam,at je klid,ale pak mi to stejne neda a necham mu je, kdyz ho to tak bavi.On chodi porad s nejakou knizkou,ale musi byt jeho nejaka detska leporela, letaky nebo tak neco, to ho nebere, Takze porad otacime stranky a cteme, nekdy mu ctu nekdy mu vykladam a ukazuju, co je na obrazku, vydavam zvuky zvirat a tak, vetsinou mu to nestaci precist 1×, 2× nebo 3×, pro neho je postacuji tak min. 10 opakovani, pak se ale vytasi s dalsi knizkou a jde to nanovo! Jeho oblibena ja Polamal se mravenecek, kterou ma od Hanicky, ted jsem mu koupila novou Varila mysicka kasicku , ta je taky moc pekna, od Zmatlikove, jeji obrazky se mi moc libi, pripomina mi to, kdyz jsem byla ja mala. Uz jsem si rikala,ze navstivime nejaky antikvariat a jeste nejake knizky nakoupime, at porad nectem to same :)

MY dneska s Fildou vyrazime k zubari, au au, jsem tam teda objednana jako ja,ale stejne se chci pana zubare na neco zeptat ohledne Fifi, mu totiz zacina trochu cernat zoubky, tak co s tim? nemate s tim nekdo zkusenost? slysela jsem,ze to neni az tak neobvykle,ze to nekdo ma, my jsme teda s tim cistenim docela lajdaci, protoze fifa si nechce nechat sahnout do pusy,takze si tam kartackem tam smrdoli sam, ale jestli to ma nejakej efekt… navic ted ten kartacek nekam zasantrocil a ja ho zaboha nemuzu najit, podezrivam ho,ze to udelal schvalne :) budu muset koupit novej, protoze na ty jeho schovky fakt nemam, pocitam,ze za pul roku ho nekde najdu :)
Ten exem se nam nejak nelepsi, dneska dokonce rano to mel uplne hrozny,az jsem se zdesila (no hrozny, na jehostav hrozny, vim,ze jsou i hroznejsi veci!), cely brisko uplne rudy. Zitra jdem na kontrolu na kozni,tak uvidime, co na to dr.

Tak se mejte pekne, vsechny zdravi
Brendy a Fifa

Brendy
Kecalka 232 příspěvků 22.02.05 11:50

Ahoj holky,

me nekolik dni emimino neslo vubec otevrit a ted nestiham cist denicky :)
Cetla jsem denicky tedy uz vcera vecer,ale nemela jsem silu napsat, byli jsme vcera s Fifou na plavani a nejak me to zmohlo,ze jsem sla brzo spat. Aspon jsem rano byla cila :) , Fifa totiz ted co zacal spavat v kuse celou noc bez buzeni,zas o to driv vstava, neco za neco :(

Tak a ted k veci: Hanicko, ty jsi teda kecka obecna :) Filda se ti bude rovnat v mluveni, no nevim kdy… u nas je to vestinou jen geglani, ale rozumime si :)
Ty tvoje hadanky jsou docela tezke, ale co treba : JÁŠ jako das?, HUÁT hulvat :)?, PIJO pivo?, PÁJA je proste paja?, TAJÍT tam jit? IDÝT idiot ? no nevim, asi ne,ze? :) budes nam to muset prozradit sama :)

A diety, to je pro me kapitola sama pro sebe, s tim ja bojuju porad nebo vlastne ani nebojuju, ja si vzdycky reknu,ze bych mela, trebas to par dni i vydrzim,ale pak skutek utek… nedovedu si ale predstavit,ze bych mela denne vypit 5 l , hlavne z praktickeho hlediska, protoze jsem dost „ucurana“, hodne casu travime venku, takze pred tim nikdy radsi moc nepiju, protoze bych to jednoduse nevydrzela,ale jinak se snazim pitny rezim dodrzovat! Libi se mi, ale Jirko ta myslenka o zazracich, na to budu casto myslet a rikat si to!
K tomu cteni, co psala Lajka, tak je u nas taky tema c.1. Uz jsem to myslim nekdy psala,ze fifa je maly velky ctenar, my cteme taky porad a vsude,az mi z toho docela hrabe! Obcas uz koketuju s myslenkou,ze vsechny fifovi knizky nekde schovam,at je klid,ale pak mi to stejne neda a necham mu je, kdyz ho to tak bavi.On chodi porad s nejakou knizkou,ale musi byt jeho nejaka detska leporela, letaky nebo tak neco, to ho nebere, Takze porad otacime stranky a cteme, nekdy mu ctu nekdy mu vykladam a ukazuju, co je na obrazku, vydavam zvuky zvirat a tak, vetsinou mu to nestaci precist 1×, 2× nebo 3×, pro neho je postacuji tak min. 10 opakovani, pak se ale vytasi s dalsi knizkou a jde to nanovo! Jeho oblibena ja Polamal se mravenecek, kterou ma od Hanicky, ted jsem mu koupila novou Varila mysicka kasicku , ta je taky moc pekna, od Zmatlikove, jeji obrazky se mi moc libi, pripomina mi to, kdyz jsem byla ja mala. Uz jsem si rikala,ze navstivime nejaky antikvariat a jeste nejake knizky nakoupime, at porad nectem to same :)

MY dneska s Fildou vyrazime k zubari, au au, jsem tam teda objednana jako ja,ale stejne se chci pana zubare na neco zeptat ohledne Fifi, mu totiz zacina trochu cernat zoubky, tak co s tim? nemate s tim nekdo zkusenost? slysela jsem,ze to neni az tak neobvykle,ze to nekdo ma, my jsme teda s tim cistenim docela lajdaci, protoze fifa si nechce nechat sahnout do pusy,takze si tam kartackem tam smrdoli sam, ale jestli to ma nejakej efekt… navic ted ten kartacek nekam zasantrocil a ja ho zaboha nemuzu najit, podezrivam ho,ze to udelal schvalne :) budu muset koupit novej, protoze na ty jeho schovky fakt nemam, pocitam,ze za pul roku ho nekde najdu :)
Ten exem se nam nejak nelepsi, dneska dokonce rano to mel uplne hrozny,az jsem se zdesila (no hrozny, na jehostav hrozny, vim,ze jsou i hroznejsi veci!), cely brisko uplne rudy. Zitra jdem na kontrolu na kozni,tak uvidime, co na to dr.

Tak se mejte pekne, vsechny zdravi
Brendy a Fifa

Brendy
Kecalka 232 příspěvků 22.02.05 11:54

neslo mi to poslat a ted toto :) tak aspon mame hned vic prispevku v denicku :)

kostka
Kecalka 405 příspěvků 23.02.05 14:51

Ahoj všichni,

tohle téma mě zajímá, i když ne z hlediska hubnutí - to u mě nebylo nikdy aktuální, nejvíc co jsem kdy vážila (když nepočítám těhotenství:-)), bylo 52 kg (měřím asi 166cm), a to během prvního roku, kdy jsem po šestileté mateřské začala chodit do práce :-). Hubenost je u nás rodová a když se pokoušíme přibrat, dostaví se zpravidla problémy se zažíváním. Takže jím vše, co je dobré, snažím se o zdravou úpravu a taky se pokud možno vyhnout hotovému (pytlíkovky,kon­zervy,uzeniny,su­šenky, limonády apod. - to vše je u nás jen docela vyjímečně).
A pití- na vodu se dá dobře zvyknout - když jsem čekala Pavlíka,začala jsem pít bublinkovou bez příchuti - to do té doby nikdy - bublinky jsem ubírala, protože mi nedělaly dobře a doplňovala obyčejnou. Chce to ji nechat odstát a pít po menších dávkách. Ovšem moje maximum jsou sotva 2 l v létě, jinak jsem zhruba na litru za den.
Pohyb - sem tam nějaký protahovací cvik, aby mě nebolela záda. Říkám si, že kolem malého je pohybu dost + pravidelné procházky. Časem se chystám na jógu - až nebudu večer žádaná.

Naše čtení - že by nás Pavlík pronásledoval s knížkou jako Fífa Brendy, to tedy ne, spíš musím sama vzít knížku a nabídnout mu, že si budem prohlížet. Líbí se mu asi nejvíc Povídačky naší Kačky - tu může pořád dokola. Moc dobře si pamatuju, že jsem takovou jako malá měla taky. A rád ukazuje v knížce o zvířátkách jak dělají - pozná všechny, jen o koni pořád tvrdí, že bučí. Podezírám ho, že si ze mě střílí.

Mějte se pěkně, žádné chřipky, užívejte zimy - tady je sněhu, co dávno ne, jen Pavlík v něm nechce chodit. A hlavně pište!

Hana a Pavlík 15,5m

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.02.05 20:45

Ahojda,
Zdraví vás všechny Andrea s Jolankou (již spící)…
Teda Haničko, ty jsi ale kecalka. Tolik slov už umíš? To naše Jolanka se zmohla jen na táta, máma a nejoblíbenější ham. Jinak taky pořád něco brebentí, ale vůbec jí není rozumět. Snad to taky brzy přijde, že začne opakovat. Už se na to žvatlání těším.
O se týče tvé hádanky, tak si tipujeme, že JÁŠ je dáš, BEJJE je bere, HUÁT může být hurá, PIJO je asi pivo, TAJÍT je buď nají nebo zajíc??? A na ostatní si netroufáme…Tak co? Kdy nám prozradíš správnou odpověď???
Jinak jak psala minule Lajka o čtení, tak se u nás nějak nekoná (k mé nelibosti). Těším se, až si Jolka na 5 minut sedne a zabaví ji knížka. Ona je nějak pořád v pohybu a knížky moc na vědomí nebere. Párkrát jsem jí při uspávání vyjkládala pohádku, vypadalo, že i poslouchá, ale pak najednou vyskočila a začala si skákat po posteli a nezajímalo ji, že jsme někde v půlce. Takže ani čtení, ani povídání pohádek se u nás nekoná. Škoda…
Jiřino, to je dobrej recept na dietu. Určitě to zkusím, ale s tím pitím nevím. Nějak se nemůžu donutit pít. Pak se nedivím, že mě tak často bolí hlava… Dneska jsem trhla rekord a vypila celou Aquilu! Už zde mám na zítra nachystanou druhou láhev. Pravda je, že jsem celý dopoledne ani nemusela žádný sladký, jako obvykle. Takže na tom asi něco bude. Ale nenechám nic náhodě a i nadále se budu snažit mučit tělo na spinningu. I když, jak jsi psala, tak cvičení bez radosti stejně nepomáhá…
Holky jakou máte zkušenost s chozením dětí ve sněhu? Já jsem si myslela jak se to Jolče nebude líbit, že může ťapat po sněhu, tak jsem jí slavnostně vyvedla ven a ona dostala hysterickém záchvat. Když šla po místě, kde nebyl sníh, tak dobrý. Pak mi začala ukazovat sníh na botě, tak jsem jí ho smetla a postavila ji do sněhu (nic netušící). A už to začalo… brečela a nic nepomohlo. Takže tím naše první vycházka skončila a začneme chodit venku snad až v dubnu, soudě podle toho množství sněhu co napadlo. Aspoň, že mi kamarádka říkala, že to četla na emiminu, že jsou to častý reakce. Jinak bych vážně nevěděla co s ní je… Jak je to u vás? Bojí se vaše děti ťapkat ve sněhu? A nevíte náhodou čím to může být?
O víkendu snad udělám nějaký aktuální fotky, tak je pak uložím do galerky.
Mějte se hezky

Andrea + stále bezzubá Jolanka (1rok a skoro měsíc)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.02.05 12:37

Ahojda holciny!
TAk jak je ve snehu? :o) U nas ho je taky docela dost… na to ze sme v nizine. Ale na dnesek uz docela pomrzl a tak to neni jako predevcirem.
Andreo: Misa a snih se ma asi tak… prece ona nebude chodit po vyhrnutem chodniku kdyz se muze brodit po kolena ve snehu a valet se v nem, ne? :-) Dnes jsme byly dopoledne venku a Misa pak sla z kocarku aby tapala a to vam byla sranda… Sly jsme jeste s MAdlenkou a ta mela na chozeni ve snehu jinej nazor, ale nemela hysteraky. :o) Desne ji zajmal snih na botickach… Mise to je uplne jedno, hlavne ze se v tom da chodit a valet… ?:o)
Predevcirem kdyz padal nih a byl to prasan tak byla Misa jak vodnik… a nevadilo ji ani to, ze nemam nasazeny rukavicky. :o)
Tudis nase zkusenost je ta, ze asi nerozchodime az ten snih sleze… :o)
Jinak u nas nic noveho, kdyz nepocitam dalsi uraz kterej nevim jak se stal… ale vim kdy. :)
tak papa a ja si jdu pripravovat jidlo… papa Darka a Misa zubatka!
Uz jich mame 10 a mam takovej pocit ze nam leze spicak dole… je to mozny?

Brendy
Kecalka 232 příspěvků 24.02.05 16:37

Ahojte,

my jsme se zrovna vratili z venku, takze muzu aktualne reagovat na snih a my :) Zatim rozmrzame a susime vsechno na topeni. Protoze Fifa se v tom snehu taky kvalitne vali, dokonce se mi ho dneska podarilo pekne vyklopit z bobu primo na oblicej, nejdriv hledel jako puk, co se deje, co to ma na ksichtiku a pak zacala sirena. Ja jsem se teda nejdriv smala, ale pak jsem ho hned zacala zachranovat. Po chodniku on taky prece nebude chodit, kdyz vsude je kolem tolik krasnyho bilyho snehu, sice se mu v nem spatne chodi a co krok, to pad, ale stejne je nezmar a odmita jit vzdycky z venku domu. To jdeme se sirenou, uz to prestavam resit, driv jsem mu vzdycky podlehla a zase se ven vratila, ale ted ho chnapnu a co nejrychleji domu rev nerev! a jeste mame jeden zazitek, mame tu takovy dreveny prolizacky a na nich byli rampouchy, tak jsem je Fifovi ukazovala, on do nich zacal bouchat, tak padali a on se tomu rehtal jak blazen, uplne se zajikal smichy, nechapu… :) Jo a jeste dneska po ceste na postu jsme stali asi hodku u bagru, co tam bagroval silnici, to ho taky fascinovalo, to me teda ceka zabava s nim :)

Tot aktualne od nas :) Dneska vyrazime s manzou do divadla, tak se jdu pomalu,ale jiste vypravovat, to bude zazitek po x letech :) Fifa bude u babicky.

tak uz fakt papa
Brendy

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.02.05 17:10

ahojte,

u nás je taky spousta sněhu, takže Áňu jsem s radostí půjčila babičce s dědou a vyrazili i se sáněma.
Chození ve sněhu my skutečně neřešíme - mně to nevadí a Áňa nechodí:-)) Teda zaznamenali jsme pokrok - ochotně ťape okolo nábytku a za ruce, do kroku si říká ťa ťa a vypadá spokojeně. Ale ve chvíli, kdy jí chci aspoň jednu ručičku pustit, se zastaví a dál ani o chlup. Oproti ostatním Brusinčatům je to teda pořád bída, ale já už aspoň věřím, že do první třídy nepoleze po čtyřech.

K hubnutí - v mém případě no comment, jsem na tom ještě „líp“ než Kostka, moje maximum bylo kdysi 51, ale to už je hodně dávno. Díky kojení jsem zhubla ještě víc než normálně, takže jsem teď ráda, že jsem se dostala aspoň na 46 a doufám, že ještě něco přiberu. Z toho je jasný, že s dietama zkušenosti fakt nemám. Kdykoli mám hlad, tak se najím, ale nepřecpávám se (ani když je to moooc dobrý), takže jím docela dost často, ale spíš po menších dávkách, akorát nasnídat se musím pořádně.

K Haniččiné hádance přidávám naše tipy:
JÁŠ - dáš, BEJJE - bere, HUÁT - hrát, T-TETEČ - krteček, PIJO - pivo, PÁJA - pára, TAJÍT - talíř, IDÝT - tydýt

A přidám něco z Ánina slovníku, ať může hádat i Hanička, i když tolik toho ještě nemáme:
TYTČ, HAŤA, BAÓ, BÓ, DLU nebo DLOLO, ŽIC

Mějte se fajn, užívejte sněhu a pište,

Lajka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.02.05 10:56

Ahojky všem,
téma diet se mě velice týká. Po porodu jsem krásně hubla a radovala se, že to jde samo, ale ouha. Po šesti nedělí jsem si nechala píchnout Depo-Proveru. Byla jsem spokojená, že ji dobře snáším a vůbec jsem si nevšimla, že se mé hubnutí zastavilo a dokonce jsem trochu přibrala. Až po dlouhé době kdy jsem nejedla nic sladkého pila jako o život a cvičila dvakrát týdně aerobik a doma jezdila na rotopedu, jsem si teprve uvědomila, že něco není vpořádku. Takže už si ji píchnout nenechám a budu se modlit, že to bylo tím.

Jinak nám rostou stoličky. Se slovy jsme na tom snad dobře. Sepsala jsem si je a celkem jich je 22. To snad jde. Nejoblíbenější slovo je ňami ňami a když je zle tak mamííí.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.02.05 10:56

Samozřejmě nepřihlášená Haňulka a Kubík

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.02.05 12:32

Ahoj brusinčata,
tak po týdnu nefungování emimina jsem si přečetla deníčky, ale už se mi nepodařilo vložit komentář - tak snad teď už to půjde.
Když nefungovalo emimino, aspoň jsme měli u nás doma „brusinčí" návštěvu a to přímo naši velitelku Brusinku s Janičkou. Děti se předvedly v tom nejlepším světle, i naše i Janča byly celý den vzorné, Janička dokonce v chodbě v kočárku trhla spací rekord. I hysterka Háňa byla v pohodě, na rozdíl od další návštěvy, kdy začala ječet hned kdykoliv kámoška promluvila.

Lajko, mrzí mě, že tvůj deníček trošku „zapadl", napíšu ti k našemu čtení sem, snad se nebudeš zlobit. Háňa je totéž co Áňa - „číč, číč„. Knížek máme asi padesát a oblíbené má hlavně dvě - jedno je První velká kniha pro děti, má dvojnásobný rozměr a s oblibou mi sedí na klíně a listuje s ní (takže každým otočením mě plácá do brady či jinam). Číst ani tak nechce, spíš si sama ukazuje na oblíbené obrázky a ty komentuje. Druhá knížka je Paleček, scénář prohlížení je stejný. K tomu musím podotknout, že musím číst dvojmo, protože i Jíra je knihomol. Ke všemu chce každý číst jinak - Háňa si spíš sama listuje a ukazuje pořád na to samé, Jíra vyžaduje ukazovat každý detail a číst básničky (naštěstí už umím všechny zpaměti). Večer před spaním zatím čtu jen Jírovi, Háňa lezla do knížky a mačkala ji a s ní to nešlo. Jírovi jsem takhle četla asi od roku a půl, budu to muset někdy u Háni taky zkusit, jestli už by to nešlo, jinak kluka musím brát na čtení před spaním do jiné místnosti. Jinak všechny knížky (tedy ty „tvrdé“) mají děti volně přístupné a podle toho to vypadá - všechny už jsou aspoň 10× slepované.

Teda netušila jsem, že tu jsou samí hubeňouři, to moje „dieta" moc nepadla na úrodnou půdu :o))

Chození ve sněhu nám problém nedělá, jenom s držením rovnováhy je to horší, takže se více válíme (to ale Háně nevadí). V tom hlubokém sněhu se jí ale opravdu těžko brodí, takže ji raději vozím na sáňkách a s věčně červenýma tvářičkama jí něžně přezdívám Marfuška :o)) Včera udělal taťka na zahradě klouzačku a asi půl hodiny vydržela nechat se z ní posílat na bobech (Jíra se raději válel ve sněhu). Až nakonec slezla a našla houpačku a poskakovala pod ní s pokřikováním „houpať houpať", takže už jsme raději šli domů.

S hádankou jste kromě piva (PIJO) a už nevím kdo zmínil TAJÍT že je zajíc (ve skutečnosti tak říká králíkovi) vedle jak ta jedle. Rozluštění dalších slovíček: jáš=hrášek, bejje=brejle, huát=sněhulák, t-teteč=krteček, pája=panenka, a idýt není idiot ani tydýt, ale rohlík :o))) No ještě že má maminku-tlumočnici :o)))
Já jsem z toho jejího mluvení úplně hotová. Včera mi tu šermovala prstíčkem a říkala NOŠ NOŠ a až když mi sáhla na nos, pochopila jsem, že to umí říct i ukázat! Ještě mi ukázala AUŠO a když jsem chtěla ukázat očíčko, plácla mě do brýlí a řekla BEJJE. Já se omlouvám, že tady s tím tak prudím, ale když já jsem z každého slovíčka tak nadšená, možná proto, že z Jíry vylezla první slova až okolo 2.roku a Hanička je prostě taková maličká a roztomilá (to vám koneckonců nemusím vyprávět, že, to jsou vaše zlatíčka určitě taky :o) Včera jsme byly samy doma a Háňa byla tak kouzelná a vyřádily jsme se, že mi skoro bylo líto ji dát spinkat. Je to kočička. Jestli se ptáte, zda mi z toho žvanění nejde hlava kolem, tak zatím ne - na rozdíl od Jíry totiž zatím nevyžaduje odpověď :o)))

Ahoj Jiřina, snad se mi to už podaří zkopírovat

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.02.05 20:53

Ahojky,
druhý pokus, jestli už jsem přestala být anonymem Hm vypadá to že nepřestala, tak snad příště :o( Jiřina

Aničce od Haničky: baó je určitě balon, tedy pro mě jo. Žic tipuju na lžíci (nebo zkomolenina číst či vzít?), Haťa já jsem dřív říkala místo Háňa, takže to je určitě Áňa :o) Dlu bych tipla na dudlík, víc si fakt odhadovat netroufám :o)))
Páčko Hanička

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.02.05 21:21

Hani,

baó jsi trefila výborně, žic je opravdu lžíce (jak ji nemám v ruce, nejím a snažím se vylézt ze židličky), haťa je hačí/hačá a dlu je cokoli k pití (máma tomu říká glo glo, ale já to G neumím). Taky jsem se teď naučila říkat Háňa, mámina kamarádka má totiž taky Haničku. Áňa už taky umím a volám to, když se vidím na fotce, ale máma nechce věřit, že se poznám, myslí si, že si to jenom pamatuju.

Ještě jsem vám chtěla napsat k nočníku. Nejdřív se mi na něm nelíbilo, tak jsem prečela, aby mě na něj máma nedávala. Celkem to fungovalo, ale občas to na mě zkoušeli znova. Tak jsem vymyslela novou taktiku - vzorně na něm sedím a začínám se vztekat až ve chvíli, kdy mě z něj berou. Naši na to nemají nervy, tak mě tam moc nedávají:-)))

A ještě se musím pochlubit (i když máma říká, že to moc k chlubení není) - dnes jsem už stála úplně bez držení!!!

Dobrou noc,

Áňa

Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 27.02.05 18:16

Ahoj holciny!
Predem vas mam pozdravovat od Misi_L… uz je ji pry lepe. Internet by snad mela mit co nejdrive. Za tyden jede na hory, ale pry se bude setrit. :o) Brisko uz ji trochu povyrostlo. Tot asi vse z naseho telefonatu.

Jinak od nas..... Misa taky zvani o 106… ale docela ji je rozumnet. Nebo ze bych si to jen namlouvala? :-O :o)
Tak treba u nas je „krrte“ - krtek, „Katata“ - kalhoty, „mama“ - mama, „ham“ a nebo „hama“ - hamat, a pak „kakaka“ je Kesinka, rukavice a tak. :o) „či“ - cist,
a pak neco co se neda napsat jsou boty, triko, cepice a tak. :o) „koko“ - kosticky, „hop a ba“ je balon, „kyti“ - kiticka, „aoo“ je telefon a pak urcite jeste neco, ale nejak si nemuzu vzpomenout. Jo, jeste „kuk“ je kluk a kuk. :o)
Jinak cela zvireci miminkovska rise je zdolana - novy prirustek mame hada „SSSSSS“
Tot asi vse z naseho „chlubiveho“ referatu. :o)
Jo, jeste „dadada“ - lehnout, „haci“ je sednout..... to jen tak na okraj, ze to ted prohlasila. :o) „Bac“ je samozdrejmosti… jo, jeste „de“ jako dem… auz me tahne nekamm za ruuuukkkkuuuu...... sla mi ukazat „tyče“ - klice.
Jinak pojmenovat u nas nekoho jmenem je desnej problem. Ani svoje jmeno nijak nevyjadruje. Obcas se ji podari rici KAja ale to je vse.

Lajko: Anicce gratulujeme k postaveni… uz to nebude trvat dlouho a uz poutika a nebudes ji stacit honit. :) Ikdyz me teda osobne pripada, ze je to ted co Misa chodi o hodne jednodussi a mene nebezpecny. uz se nemusim bat ze kdyz se u neceho postavi ze spadne a podobne a nechavam ji, aby se pohybovala sama a kde chce. Jen samozrejme mam vychytany takovy veci jako jsou stolicky a podobne.

Ted tu Misa chodi s klicema na krku… no, uz ji spadly na predlokti. :oD

No, jinak me uz nic nenapada a tak budem koncit a chystat se na nejhezci okamzik dne a to je vecerni spanek. :o) Uz se tesim az bude po vecernicku a Misa pujde delat dadady…

tak papa a pozdravujte ty svoje Mimatka a hlavne aby byly zdrave!!!

Darka a Misa

Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 27.02.05 18:22

Samozrejme KYTICKA… :o) papa Darka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.02.05 20:21

Ahojky,

Aničko, ty jsi ale šikulka. To až tě příště uvidíme, tak už nám příjdeš otevřít místo mamky… Lajko, příští týden jedeme domů a budeme tam určitě do konce března, protože Radek potřebuje být od nevidím do nevidím v práci a my mu to kazíme. Takže se musíme domluvit a přijedete nás navštívit, nebo my dojedem, jak vám to bude pasovat. Už ze na vás těším a doufám, že Jolka pochytí od Aničky nějaký slova. Žvatle pořád, ale smysl to nedává. Teď pořát prská a tečou jí sliny, tak pevně doufám, že to bude zub.
Darko, vidím, že holky mají stejnou zábavu. Jolka taky pořád chodí s klíčema na krku. Ráno hned příjde k poličce a nedá pokoj, až jí podám klíče. Teď se zamilovala do klíče od auta, takže vyžaduje jenom ten a ostatní zahodí.
Dneska jsme zjistili, že se Jolka kromě chození po sněhu bojí i kapek, který stíkají po okraji vany. Hraje si a cáká a najednou se podívá na okraj a začne ječet. Takže já sedím u vany s hadrem a hned jí to utírám. To je teda zábava:)
Kostko - v nové Betynce jsou nějaký internetový stránky věnovaný dovolené s dětma, tak se podívej. Já na ně taky mrknu, jsem zvědavá na tipy.
Mějte se hezky.

Andrea + Jolanka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.02.05 21:44

Andrejko,

příští týden - jako ten co teď bude, nebo až ten další? Nějakou návštěvu určitě spácháme, ale radši bych nečekala, až bude Áňa schopná přijít otevřít, to bychom se asi ještě hodně dlouho neviděly.

Jestli jedete už teď, určitě dej vědět, ve čtvrtek se má u nás stavit Soňa, pak už asi odlítá.

To koupání musí být u vás teda fakt zážitek.

Mizím do hajan,
Lajka

Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 28.02.05 21:25

Ahojky maminy,

dneska nám po nějaké době vrátily počítač a nový deníček sepíšu během zítřka.

Tak hlásím mírné zpoždění.
Zatím pááá vy štěbetalky. Zvláštně zdravím vaše uštěbetané pitomečky potomečky.
Martina a Janina

Vložit nový komentář