Brusinčata 79.díl - Jak jsme se nečekaně zbavili plen

Rodičovství

Ahoj brusinčí maminy, nevím, jestli toto téma pro vás bude dostatečně aktuální, nicméně já jsem docela překvapená, jak rychle se podařilo zbavit Haničku plen, tak se s vámi o to musím podělit :o)

Někdy v květnu jsem zaznamenala, že Hanička začala být suchá po odpoledním spaní. Jak začlo být tepleji, zkoušela jsem jí dávat venku na zahradě jen kalhotky a doma hadrové pleny (nebudu zapírat, hlavním cílem bylo ušetřit peníze za papírové pleny). Často jsem ji posazovala na nočník (seděla bez problému a když se jí chtělo, vyčůrala se), suchá vydržela tak střídavě. Kakání provozovala zá:,–(ně nečekaně do plínky. Uměla říct e-e, ale většinou říkala, až když konala.

Zlom nastal 27.května, to si pamatuju přesně, protože jsme byli na výletě v Průhonickém parku. Po dlouhé době byla zase přes den v papírové pleně. Když se najedla, pořád říkala e-e a tvářila se zoufale, až jsem jí svlíkla, podržela na bobečku a vykakala se na zem - poprvé mimo plínku! Pak se zase dost ochladilo, takže chodila opět ven v plínce, na to kalhoty s kšandami a ještě bundu. Jednoho dne pořád zoufale opakovala e-e, až jsem jí složitě svlíkla a ona se vyčůrala na trávu. To se za odpoledne opakovalo 3× a domů dorazila suchá! Od té doby jsem jí začala dávat kalhotky doma i na ven a daří se nám docela bez nehod. Ze dne na den začala kadit do nočníku (už se nepo… snad měsíc). Samozřejmě se semtam počůrá, když jí nepřipomenu jít na nočník, ale to musím tolerovat. Je to pro mě dost náročné, musím ji víc hlídat a připomínat jí to, ven nosím náhradní oblečení, ale většinou není potřeba (ještě že je léto). Na odpolední spaní pořád dávám plínku, protože nemám ochranu matrace (už vím co pořídit, ale když už jsme konečně měli cestu do Ikey, měli to vyprodané) - i když už se nepočůrala ani nepamatuju, přece jen to neriskuju.
Na noc je to spíš moje lenost, kdybych u ní byla hned po probuzení, určitě by vydržela suchá - občas se to podaří (což se o Jírovi pořád říct nedá a jeho plínka je ráno podstatně plnější).

Mám z ní velkou radost, i když někdy je to hodně náročné. Třeba - jedeme autem, Hanička má pro jistotu plínku, volá „čuať". Chvilku s manželem diskutujeme, jestli to má udělat do plínky, pak rozhodneme zastavit, vymotám Haničku ze sedačky, z oblečení, sundám suchou plínku a vyčůrá se na zem.

Ptáte se, jak to šlo s Jírou? Úplně jinak. Začala jsem ho posazovat cca od 8 měsíců, hned jak uměl sám sedět. Vzorně seděl a často se vykakal, cca od roku a půl kakal do nočníku spolehlivě. Na čůrání ovšem říkal pozdě, plínky jsem mu sebrala loni v létě (byl mu rok a ¾), ale musela jsem ho pořád posazovat a stejně často čůral do slipů. Na odpolední spaní je bez pleny až od 2,5 roku, i dnes se občas počůrá do postele. Noční plínku má plnější než Háňa.
Haničku jsem začala dávat ve stejném věku, ovšem ona si hned uměla i stoupnout a zdrhala mi. První čůrací úspěchy jsem zaznamenala až okolo roku, první kakací až po odstranění plen. Dnes si už hezky řekne „čuať" a co je podstatné, většinou říká včas, takže je čas na manipulaci, svlíknutí a posazení.

Celkově musím konstatovat, že to asi stejně záleží jen na dítěti, kdy mu to v hlavičce „sepne". I když jsem se u obou dětí snažila postupovat stejně, výsledky jsou různé. U Háni mi asi taky pomohlo, že míň pije (oba vůbec poslední dobou málo pijou, mají ráno a večer zhruba 2 dl mlíka a za den mi vypijou tak sotva 2 dl jiných tekutin), takže nečůrá jak Jíra svého času každých 10 minut, ale klidně vydrží 3 hodiny (to už jsem nepříčetná a pořád ji otravuju a posazuju). Poslední dny nechce venku čůrat na bobečku, takže buď musím brát na zahradu nočník, nebo chodíme domů na záchod (na procházce tu hodinu vydrží, na delší cesty stále dávám plínu). Nejlepší je, když jdu na záchod sama, vezmu ji s sebou a na dětském sedátku čůrá ráda a hned (momentálně :o).

No jinak samozřejmě mě někdy schválně zlobí, třeba v postýlce, když už je konečně uložím, za chvilku slyším „mamijo čuať". Nutno dodat, že většinou oprávněně - jednou už jsem je nechala, ať si řvou a Hanička se pokakala. Výraz pro kakání má roztomilý - čůrat bobek :o)

Konec téma vyměšování :o))

Poslední dobou říkám Haničce „slečna spravedlivá„, protože kromě toho, že cokoliv někdo má, vyžaduje „etě Hanija“ (ať je to sebevětší blbina), tak naopak když ona něco dostane, hned chce „etě Jía", tedy taky pro Jíru. Většinou tedy dostane příslušnou věc i pro bráchu a opravdu ji donese, s výjimkou bonbonku - bonbonek pro Jíru odnese a před ním si ho strčí do svojí pusinky :o) Nejvíc mě dojímá, když třeba musím Jíru svlíct, protože se počůrá, Hanička chce taky a je tak neoblomná, že ji musím svlíknout a převlíknout taky.
Ze schodů chce scházet zá:,–(ně „ama", tak jsem ji párkrát nechala a dole jistila - sešla jistě a přitom si mumlala „opateně opateně" :o))

Na závěr perličku - jednou bušila sousedům na garáž, až jsem jí řekla, že na ni vyleze bubák. Od té doby pokaždé, když jdeme okolo, Hanička na garáž ukazuje a říká „bubák bydlí". Aspoň už do ní netluče :o)

Mějte se prima a napište vaše zkušenosti!
Srdečně zdraví Jiřina s Haničkou (1 rok a 7 měsíců)

P.S: V sobotu jedou mí rodiče se sestrama na vodu (Sázavu) a chtěli vzít Jíru. Nakonec jedeme všichni - já s Haničkou se asi budeme přesouvat po břehu, nebo se u ní nějak prostřídáme, každopádně i ona se v lodičce sveze a minimálně dvakrát bude spát ve stanu (v pondělí se asi vrátíme s tatínkem, který musí do práce, ostatní i s Jírou zůstanou ještě pár dní). Tak jsem na to moc zvědavá, jak se nám to bude líbit. Určitě napíšu.

P.S od Haničky: Pavlíkovi pusinku k svátku!

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Jirina
Extra třída :D 13525 příspěvků 28.06.05 21:32

To je fofr jakým se tu deníček objevil, takže administrátoři dí­ky.

Doufám, že budu první gratulant k příspěvku, který se před pár minutama objevil v předchozím deníčku od Brusinky. Máme na cestě další brusinčátko a to přímo s velkým B!!! Sice zatím slaboulinké, ale ono to dožene, viď :o)))
OOObroooovská gratulace a moc držíme pěstičky, ať to všechno vyjde.
 Jiřina

 
kostka
Kecalka 405 příspěvků 28.06.05 21:53

Brusinko, taky moc gratuluju k úspěšnému testíku a ještě víc držím palečky, ať je vše, jak si přejete:-)

Hana

 
Lajka
Kecalka 296 příspěvků 28.06.05 22:00

Ahojte,

honem se přidávám ke gratulantům -
Brusinko, super zpráva! Moc garatuluju a přeju pohodové těhu dny, týdny i měsíce a na jejich konci toho nejúžasnějšího drobečka! (Ostatně jednoho takového už doma máš :-))

A ještě opožděně - Hani, Tobě i všem oslavencům u Vás doma, taky všechno nejlepší, hlavně zdraví a pohodu!

A taky ještě gratuluju Haničce a Melice k odplínkování, holky, jste šikulky!

Naše splešťule momentálně na nočník odmítá sednout, zato před spaním a po probuzení na něj se zájmem vysazuje panenky nebo medvěda a hlásí e-e. A to si svého času už i celkem říkala.
Dnes jsme byly na „technické“ a můžu říct, že to byl boj! Nechtěla nikoho nechat, aby na ni sánul, takže změřit jsem si ji nakonec musela sama, dr. ji aspoň poslechla, ale když se jí chtěla kouknout do pusy, myslela jsem, že jí rozkouše tu špachtli. Na váze bylo taky rodeo, takže tu ručičku leda tak rozkmitala, sestřička to nakonec odhadla na 11,30 kg, ale mně se to zdá málo (doma jsem jí před 2 týdny navážila na digi váze 12). Ale ono je to fuk.

Dnes jsme 8. den po očkování, reakce zatím žádná, tak doufám, že to nepřijde v noci, protože se ráno chystáme do brna k bráchovi - a ve čtvrtek i za Melikou ;-)

Jdu něco málo pobalit, mějte se,

Lajka + spící zbytek rodiny

 
vajo
Kecalka 272 příspěvků 28.06.05 22:01

Ahoj holky,

děkuji za přihlášky na zimní lyžovačku, míst je dost a myslím, že i na poselní chvíli se budou moci další přidat.

Brusinko - moc a moc veliká gratulace k brusinčátku. Janička se moc má Melika jí to mimi bude určitě závidět. U nás je teď v kurzu velká kniha o matce a dítěti a pořád mi ukazuje miminka. S tou chatou bychom se mohli přidat nejspíš sami pokud by byl termín koncem července nebo koncem srpna (poslední týdny).

Jiřino - S vyměšováním jsme na tom úplně stejně i s tím pitím. Melika taky klidně vydrží i 3 hodiny nečůrat, taky mi moc nechce čůrat na bobek, snažím se ji motivovat, že počůráme kytičky či stromeček, ale ještě jí to moc nejde. Já dávám plínu taky už jen na spaní v autě na kratší cesty a na kole to zatím ryskuji bez plín. Ráno má Melika taky suchou plínu a to mě vlastně vyburcovalo k jejich odložení. Na noc si ale zatím přesto netroufám jí dát spán bez plíny. Napiš mi prosím co mají přesně v té Ikei na postel. Díky

Jinak všechny moc pozdravujeme

Eva + Melika

 
Misa_L
Kecalka 319 příspěvků 28.06.05 22:09

Ahoj holky,

konečně se mi tady objevil nějaký článek. Asi mám těhotenskou slepotu (spolu s tou demencí je to vražedná kombinace), ale článek posílaný Vajo jsem celý týden neviděla, to bude tou naší virozou.
Ještě, že se mám na co vymluvit. Mám doma dva lazary, manžela a syna. Manžel kašle, kýchá, polehava, potí se, syn to samé a k tomu zánět spojivek.

Jiřino - my a čurat jinam než do plen nebo na zem nehrozí. Nočník je náš největší nepřítel, je na něm nuda. Lepší je sednout do židličky a pustit to do ní. Mě nočník nebaví, tak jej používám jako odkladovou plochu pro balon :o)

Brusinko - velka gratulace, konečně, kdo se mnou drží krok. Už jsem si mezi vami hubenými připadala divně, tak jako tlustě a kulatě :o)))))

Vajo - v lednu se mnou nepočítej, budu ráda, že ty dva špunty ukočíruji tady doma. Ale jakmile to půjde, jedu kamkoli :o)

Amálko - Martínek tady svádí každou dospělou osobu ženského pohlaví, stejně jako mrkal na tebe, te´d mrká na sousedky a paní doktorku. Vyměnila jsem tu pražskou a chodím k nám, tak si ji špunt předchází.

Tak holky, jak navrhovala Kostka, mohly bychom se srazit v pražské zoo. Navrhujte termíny. Já navrhuje třeba 12.7.

Pa

Míša, Martínek a zuřivě bojující Monis (stejně nemá šanci vyhrát)

 
Misa_L
Kecalka 319 příspěvků 28.06.05 22:14

Holky, všimly jste si, že máme ve fotogalerii asi 20 fotek, které patří úúúúúúúúúúplně jinam?
Mě to docela rozčiluje, myslela jsem si, že tou debilní demencí trpím jen já, ale asi nás je víc…

Míša

 
Arka
Zasloužilá kecalka 909 příspěvků 29.06.05 09:25

Ahoj hoky. ja dnes jen kratce. Jsem u kamaradky a jdeme na nakup.
Hanicce graulujeme k odplenkovani. Ta je teda sikovna. Nam se zatim podaril jen jeden bobik do nocniku a od te doby vubec nic. Vzdycky si nekam zaleze do koutu a tlaci. Takze to nikdy nestihnu abych doletela s nocnikem… No, mozna bych se mela vic snazit…
Brusinko, moc gratulujeme k tehuleni!!! Tak at je vse v poradku!!!
Kdopak bude dalsi?????

Tak se mejte a uzivejte si tepla!
Andrea a skoro 4!!!! zuba Jolanka

 
Anonymní  29.06.05 11:10

Koukam, ze nejsem prihlasena - Darka

Ahoj holciny!

Teda, par dni se flakam mimo domov protoze nam netece voda a hned takovych novinek..... Brusinka a jeji II, Melika, Hanicka a plinky, Jolka a 4 zuby, MArtinek a viroza skloubena se suknickarenim… teda styd se, to snad nemuzu ani Mise rict.
Jak jsem jiz zminovala netekla nam voda a tak jsme se „prestehovaly“ k LAdovi. Ale nebojte, dneskem uz se zas vracime domu!!!!! Ne ze by nam tam nebylo hezky, ale zavislost na internetu je tak velika, ze uz si musim „slehnout“ u klavesnice idkyz sem u nasich. :o)

No, musim koncit, mama me buzeruje ze mam jit s nima do kramu, ze nemam porad sedet u pocitace. :-/

Tak jeste verejna gratulace Brusince!!!!!

P.S. Holky, nechaji si ty vase robatka na ocich bryle? Misa dneskem ano… jinak je trhala jak blazen dolu. TAk schvalne jak dlouho ji to vydrzi.....

TAk papa, mejte se slunickove a uzivejte si !!!!

Darka a Misutka

 
barban
Kecalka 102 příspěvků 29.06.05 19:48

Ahoj brusinčata,

za prvé velká gratulace brusince ke dvěma čárkám a doufejme, že i ke zdravému a pohodovému mimískovi - držíme pěsti, ať je vše O.K. a z Janičky bude velká sestra.

Samozřejmě také gratulujeme Melice a Haničce za krásně zvládnutý přechod z plen na nočník a závidíme (u nás to tak brzy nevypadá, sice nočník již nebojkotuje, ale AA hlásí až po akci, podobně jako Amálka).

Jinak k již proběhlé dovči - už mám po zkouškách a tak se pustím konečně do těch fotek a rozešlu.

Dodatečně gratulujeme Pavlíkovi k svátku, „tetě Bublině“ a tobě Hani, k narozeninám. Doufám, že jste si grilovačku užili. Dotázek, kdy jedete na tu dovču? - už máte nějak naškrtnutý program, kdy by jsme se mohli sejít?

Toť zatím vše, musím jít vybalit, vyprat a přemazat mozkový harddisk a konečně si odpočinout od školy.

Mějte se zatím hezky

Bára a uřvaně usínající kikouš 19 + 3

 
Jirina
Extra třída :D 13525 příspěvků 29.06.05 21:34

Ahoj vespolek,

Evi a Meliko, to na matraci z Ikey mi doporučili u Filuťáků, je to ochrana matrace, která není igelitová, ale z nějaké látky, která je prodyšná, takže se na ní dítko nepotí, ale vlhkost nepustí a dá se prát v pračce. Jmenuje se to KRAMA ochrana matrace a na www.ikea.cz se to dá celkem snadno najít (abecedně pod K). Problém je ten, že momentálně je vyprodaná a prý ji budou mít až tak koncem července (dá se na těch stránkách zjistit dostupnost na skladu). Osobně jsem to zatím neviděla. Jírovi na polední spaní (spí na kanapi v obýváku, jinde než v noci) dávám pod prostěradlo přebalovací podložky od Fixies, ale když je teplo, bývá z toho hrozně spocený a zapařený, taky to snadno shrne - Háně raději dávám plínku.

Ta společná dovolená mě moc láká, pokud by to bylo jen trochu možné, přihlásila bych se až těsně před tím dle momentální situace. Téměř jistě bych jela bez manžela a uvažuji, zda s oběma dětma nebo jen s Háňou. Taky odvoz nemám, ale to je předčasné řešit, stejně jako hlídání pro Jíru atd. Ale hrozně závidím, jak už se znáte osobně a krásně o tom píšete, chci vás poznat taky. Doufám, že ještě během letošního léta vám někomu vyjde návštěva u nás.
Ještě bych se chtěla zeptat, holky kouříte někdo? Já jsem totiž na kouření dost alergická (přeneseně i doslova, protože jsem utajený astmatik a když jsem v kouři, dusím se, proto nemůžu chodit do hospody ani do jiných zakouřených prostor). Třeba když jsme se sešli s Filuťáky, překvapilo mě, že skoro všechny maminy kouří a to některé řekla bych jednu od druhé a mě to prostě odpuzuje, zvlášť v kombinaci matka plus malé dítě.

S tím odjezdem na vodu už začínám mít hlavu v pejru, pomalu přemýšlím, co všechno proboha mám vzít s sebou - kromě většiny šatníku ještě spacáky, karimatky, stan, nočníky … jestli se s tím vším vůbec do toho maličkého stanu vlezeme. Dnes jsme stan cvičně postavili na zahradě a měl úspěch, jsem moc zvědavá, jak budou bobani usínat (jestli vůbec…)

Ahoj Jiřina

 
kostka
Kecalka 405 příspěvků 29.06.05 23:03

Ahojte,

tady se to nějak rozeběhlo, sotva stíhám číst. To je fajn.

Hotel Jelení louky vypadá moc pěkně, i cenově přijatelně, škoda, že je to od nás táák daleko :-(. A na jak dlouho by se jelo?

Báro, my razíme na dovolenou 10.7., zatím jsme nic neplánovali, přizpůsobíme se vám. Který den by se vám hodil?

Jiřko - nevšimla jsem si na dovolené, že by někdo od nás kouřil. Jsem k tomu podobně netolerantní, cigareta a vše kolem ní mi páchne, i když jsem v mládí asi 2 roky kouřívala.

Jinak my a nočníkové pokroky - jak jsem psala v komentáři v minulém deníčku - Pavlík je asi 2 týdny stopro úspěšný při kakání - volá kaky kaky, občas je to sice naplano, ale bobek v plence měl naposled v Hartmanicích, když jsem byla na aquaerobiku a hlídala Pavlínka :-)).

Hezké léto

Hana a Pavlík (děkuje Haničce za pusu a taky jednu posílá)

 
Anonymní  30.06.05 13:15

Ahoj holciny!
TAk jak je? U nas je dost hnusne, ale dusno. Prsi a je sedivo.
Dnes jsem konecne upotrebila prvni obrazek na kextil, co jsem vyrabela v HArtmanicich - dam do galerky.

Jinak k tematu kou¨reni. Nekourim, nikdy jsem nekourila, ale nevadi me to. Je to kazdyho vec. Kdyz nekdo na me kouri a vadi mi to, tak mu to reknu, ale jinak neva. Chlap co kouri a mela bych mu dat pusu, tak to mi vadi docela dost.
A kdyz vidim mamu s kocarkem a v ruce cigaro..... tak to se radsi ani nebudu vyjadrovat, aby jsem nekeho neurazila. :D

No, jdu tu poklidit, mejte se fain a papa!

DArka a Misuta

 
vajo
Kecalka 272 příspěvků 01.07.05 18:33

Ahoj holky,

Chci Vás informovat o podrobnostech k pobytu v zimě v Harmanicích. Termín je domluven od 17. - 22. 1. 2006 - to znamená 5 nocí. Dle posledních informací je cena v tomto termínu 470,– Kč na osobu s plnou penzí polopenze předpokládám asi 400,– Kč. Na polévku místo oběda by se musel pan vedoucí zeptat v kuchyni, ale zatím máme dost času. Lze to i nakombinovat, že část by měla polopenzi a část plnou penzi, podmínkou ale je nejméně 10 obědů. V ceně je zahrnuta denně půl hodina v bazénu, kdo bude chtít víc může si připlatit 20 Kč za půl hodiny na osobu.

Abychom rezervaci měli, je nutné abychom do půli listopadu uhradili 50% z ceny. Chtějí to poslat najednou, tak navrhuji, že byste mi to potom všichni kdo mají zájem poslali na můj účet a já to pak naráz vše přepošlu. Na to je vše ale zatím dost času. Dále potom v tom listopadu si můžeme domluvit jídelníček, co bychom chtěli. Pokud máte zájem vzít s sebou i nějaké známé není problém míst je dost.

Jinak ještě k našemu odplenkování, Melika už spává odpoledne bez plínky a je to bez problému. Jelikož má i ráno vždy suchou plínku a budí se s hláškou aaa, budeme mít dnes premiéru s nočním spánkem bez plínky. Tak nám držte palce ! Je to ale jinak dost drsný, protože Melika se dnes ráno například vzbudila o třičtvrtě na šest s tím že musí čůrat a už pak neusnula. Nejlepší je naše cestování v autě, vždy trnu, že bude počuraná sedačka, protože nebudu mít kde zastavit (zatím se to naštěstí nestalo). Včera se mi stalo, že jsem musela rozblikat auto ve frontě na červenou a čurali jsme ke stromečku. Takže se těšte na brzké nové zážitky, které Vás čekají s odplenkováváním. Všem přejeme hodně zdaru a zábavy :O) !!

Eva + Melika

 
vajo
Kecalka 272 příspěvků 01.07.05 18:40

Ahoj ještě jednou,

jen jsem zapomněla napsat, že jsme včera měli návštěvu Lajku s Aničkou. Bylo to hrozně prima až na to že venku pršelo. Naštěstí máme doma hodně hraček a tak se holky vyřádily. Melika sem tam na Aničku křikla, když si chtěla chudák pujčit nějakou hračku, ale jídlo jí na druhou stranu nosila. Na usmířenou jí dala několik pusinek, no byly opravdu sladký. Holky jinak byly super stavěly si s kostkama a ani se moc nehádaly. Aňa motivovala Meliku k velkým picím výkonům a Melika se snažila přesvědčit Aňičku, že je lepší používat nočník než plínku. Tak jsem zvědavá, co bude hlásit Lajka, zda si Aňa vzala Meličin proslov k srdci.

Moc jsme si to všichni užily holky se po obýdku vyspaly a my si u kafe ještě splkly.

Takže zveme tímto i ostatní jsme dobré hostitelky já vařím a melika líbá.

Mějte se Eva + Melika

 
Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 01.07.05 18:54

Ahoj Evi!
Teda, asi se nekdy stavim taky, necham si uvarit a olibat Misu. ;o)
Treba se taky necemu priuci. ZAtim jsme ve fazi toho, ze hahlasi Prd a saha a nebo se diva mezi nohy, jako kde ze to tece, kdyz neni nic citit po nozickach. :o) Akdyz ji nahodou chci po:,–(it na nocnik, tak hazi polohu Luk a ne a ne se po:,–(it, protoze ma plno jine prace. TAkze ja rikam, ze ji nebudu nijak nutit aby se mi nezasekla a necurala do plin az do 15. :o)

Jinak s tim poslanim penez tobe na ucet souhlasim, ale jak rikas do Listopadu casu dost, ikdyz ono to utece jako voda a je to tu hned ted.
Jen by to asi nebylo od veci oznamit Ladovi, ze pokud bude chtit jet s nama tak ze ho berem. :o) Jen si zadam pokojicek nekde na budove a ne zas 10km od penzionu. :o)

ot asi vse… u nas je slusne hnusne, porad leje, odpoledne byla bourka jako blazen.

Tak papa, zdravime do Brna!!!

Darka a MIsa nepritomna.....

 
Anonymní  01.07.05 20:57

Od Amálie (nechápu proč mi nejde přihlášení)

Ahoj Holky,

teda Evi já smekám Meli je teda šikula. Totéž platí pro Haničku! U nás je ještě brzo tak to zkusím pořešit spíš koncem léta. Prostě se počůrá nahlásí a přinese si nočník! Fakt můra!

Na Hartmanice se těšíme moc. Vzala bych si sebou běžky jen nevím jak s Amálkou. Leda že by děti učil mezí tím taťka od Lajky lyžovat:o) Co Lajko? To by určitě zvládnul ne?:o)

Jak psala Míša s tím srazíkem v ZOO bylo by to fajn my se hlásíme určitě.Byly jsme tam včera s babičkou a je to nádhera Áma byla nadšená!

Jinak už taky konečně začínáme mluvit opakuje vše, ale rozumím jí jen já!

Moc zdravíme všechny.

Pa Martina a Amálka 19 měsíců a kus

 
Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 01.07.05 21:02

Ahoj!
TAky se hlasime na srazik do Prahy a mluvila jsem s Evou po telefonu a rikala ze by taky prijela… takze kdo se dalsi hlasi? ;)

papa DArka

P.S. Martino, pri prihlaseni desne zalezi na malych a velkych pismenech co pouzivas. TAky jsem se vcera prihlasovala jak diva a pak jsem zjistila, ze jsem psala spatny maly pismenko na zacatku. :oD

 
kostka
Kecalka 405 příspěvků 01.07.05 21:57

Ahoj holky,

Lajko, dodatečně vše nej nej nej k včerejším narozeninám :-)

Evi, já žasnu, tak Melika už i přes noc vydrží:o? Je to šikulka, držím palce. Samozřejmě totéž platí i o Haničce.

Ke srazíku v zoo se bohužel tentokrát nepřipojíme, protože jsme od 10.7. týden na dovolené na Moravě.
A to mi připomíná, že nestihnu napsat svůj obvyklý deníček(12.7.), tak ho někdo písněte a já napíšu ten třetí v měsíci (19.7.)

Krásný víkend

Hana a Pavlík

 
Lajka
Kecalka 296 příspěvků 02.07.05 13:21

Ahojte!

Čučím, jak se to tu na naše poměry rozjelo! Fakt chválím!

Jak už psala Eva, s Áňou jsme je ve čtvrtek navštívily a musím potvrdit, že:
a) jsou skvělé hostitelky - návštěvu doporučuju :-) (Evo, až ti tam budou proudit davy tak mě neproklínej)
b) Áňa s Melikou předvedly opravdu vydařenou líbací scénu
c) Melika je vážně bez plíny a úplně sama si říká, že chce aa, nečůrala ani při odpoledním spaní (naprosto nechápu)
d) Eva dobře vaří, mňam!
e) návštěva byla opravdu bezva, doufám, že si to ještě někdy zopákneme

Bohužel ale nepozoruju, že by Áňa měla tendenci vzít si z Meliky příklad, pokud jde o ty plíny. Dnes udělala bobek opět do gatí, prostě přidřepla a tlačila, dokud nevytlačila - na otázku, jestli kaká, mi velmi důrazně oznámila, že „ne-é“. Když jsem ji chtěla po:,–(it na nočník, bylo její „Neci!“ naprostou nesmlouvavé. Nechala se ukecat až na knížku, ovšem druhý bobek si stejně šetřila až do nové plínky.

Marti, náš taťka by byl nadšen, kdybys mu Amálku s lyžema svěřila. Nejsem si ale úplně jistá, jak moc by to ocenila Amálka :-))

A ještě jedna dobrá zpráva od nás (no, i pro nás), včera se konalo velké stěhování, tchánovci jsou už v opraveném domečku, což je super hned z několika důvodů. Babička už nebude sledovat, kdy svítím v kuchyni (= kdy vařím, jím atd.), a hlavně snad budeme mít tátu taky někdy doma, ne jenom v práci nebo na baráku. Ještě tento týden je potřeba rozestěhovat nábytek, vyhodit kuchyňskou linku z jejich půovdního bytu a podobný věci, ale ve čtvrtek už nastoupí řemeslníci a začne se s rekonstrukcí. Držte palce, ať se to nezasekne na nějaké kravině.

Hani, díky za přání. Já Vám přeju příjemnou dovolenou a těším se, až nám o ní napíšeš.

Mějte se fajn, jdu si vařit kafe,

Lajka + Áňa (už 18 měsíců)

 
Anonymní  02.07.05 14:04

Ahojte, zdravi nepřihlášená Andreea…
Na západě už začíná být konečně hezky, tak snad to vydrží. Ale zítra stejně odjíždíme na Moravu.
Evo s Melikou, nechcete přijet k nám? Bydlíme asi 60km od Brna a pro děti by to bylo príma. Bydlíme hned u lesa a máme velkou zahradu, tak se holky vyblbnou. Určitě se k nám přidá i Lajka s Aňou! A to samý platí i pro holky z blízkého i dalekého okolí. Pořídili jsme Jolce skluzavku, tak už pilně v pokojíku trénuje. Jen nevím, jak to vše napakovat do auta. S tím si musí poradit manža, to zas bude řečí proč to všechno taháme…
Dneska přijedou na návštěvu kamarádi z Olomouce, tak něco podniknem. Upekla jsem rebarborovej koláč ke kávě a pak někam vyrazíme. A ještě musím balit (zas na poslední chvíli)…
Lajko, tak přejem vše nej k narozkám. To je prima, že už bydlí Radkovo rodiče v naší krásné vesničce a vy máte konečně větší byt! Tak držíme palce s rekonstrukcí!
Hanko, taky přejem příjemnou dovču a kdybyste měli cestu kolem Moravské třebové, tak dej vědět. Arka ti dá na mě číslo. Taky se hlásím na deníček. Poprosím kamarádku Arku, aby mi ho poslala. Manžel bude v té době zase v Klášterci, tak bych ho neměla jak poslat.
Jo, ještě k tomu tématu kouření. Taky se připojuji k ostatním co nemají rády kuřáky. My máme sousedy pod náma kouřící a je to vážně hrůza. Ani si pořádně nemůžem otevřít okna dokořán. Hned se k nám natáhne smrad z jejich bytu. Máte vidět ten smrad, když otevřou dveře do bytu. To smrdí celej barák. FUJ. A taky mi vadí, když jdem někam s malou na jídlo a u vedlejšího stolu nám k tomu pokuřujou… Jsou prostě bezohlední!
Tak se mějte, užívejte počasí a 12.7. jsem zde s deníčkem!

Andrea a spící Jolka

 
Misa_L
Kecalka 319 příspěvků 02.07.05 20:35

Ahoj holky,

tak vám závidím zimní dovolenou, že o ní začínám vážně uvažovat. Ale myslím, že mi brzy spadle hřebínek. Podle toho, jak mě to malé šídlo v břiše permanentně okopává v jakoukoli denní i noční hodinu - ona snad vůbec nespí, tak v září z ní asi chcípnu. Už to vidím, bude jen ječet a nespat. Kde je mé hyperspavé a hyperhodní miminko Martínek. Ale nemalujmé čerta na zeď, ne :o

Mám šílenou virozu, jsem na antibiotikách, chlapi jsou už fit a mě to skolilo. Rýma, bolesti v krku, pálení očí, dávivý kašel, nespavost - cítím se na sedmdesát :o(

Celý příští týden budu u našich, další na chalupě, takže budu 14 dní mimo net a civilizaci.

Marti, Darko - ten srazík v zoo dáme na jindy, jo. Pak se nějak dohodnem

Darko - ve čtvrtek jsem k tobě nestihla zajít, ani jsem s tou virozou nechtěla. Rychle jsme si odbyli promoci, oběd a frčeli domů, a to jsme byli 5 min od tebe. Ale neboj, já přijedu, hlavně za mamkou - že ji moc pozdravuji.

Zatím pa
Míša a virozy

 
Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 02.07.05 23:11

Ahojky,

Posílám deníček trochu s předstihem, jedem zítra ráno na chatu a ve středu večer se vracíme.
Ve čt.ráno jdu k ženský, tak jsem zvědavá, zda něco nahmatá. Uzv.nemá, takže představení se nebude konat. Pojedu i s Jančou, tož jsem zvědavá, jak se bude tvářit, až uvidí mamku v podivné poloze. Má docela fixační období, takže nepředpokládám, že by prošlo, aby jí sestřičky měly vedle. Uvidíme.

Děkuji moc za gratulace - jestli je tedy k čemu :o)))

LAJKO: přejem též vše nej nej k narozeninám. Ať rekonstrukce běží a taťka se častěji vyskytuje doma :o))
Když jsem před časem Janču po:,–(ila na nočník, jelikož evidentně začínala tlačit, akorát jsem jí to zarazila a nic se nekonalo. Má teď období, kdy neposedí, tudíž bezplínkové vegetování nám hned tak nehrozí. No pokud to bude do dvou let přes den, budu jen spokojena :o)))

MÍŠO-L:koukej se rychle vykurýrovat!!!! Vaši Tě určo budou hýčkat a virózu rychle zaženeš.

EVO: Melika je fakt šikula. Nočník nám zřejmě ještě nějakou dobu nehrozí. Budeme v létě lehce trénovat na chatě a uvidíme:o)) Dnes předvedla úžasnou louži v předsíni na linu:o))

Zatím pa,
Martina a Janina

Vložit nový komentář