Brusinčata 80.díl - Agresivita a útočnost dětí

Těhotenství

Ahojky všichni, Tak mě napadlo, zařadit toto téma, neboť jak naši drobci rostou, mohou se začít projevovat vzpupnější a drsnější reakce, takže něco teorie která mnohdy v praxi je trochu k prd..., ale pro méně cholerické jedince třeba může být užitečné. Mám na mysli například rady neoplácet stejnou mincí. Když mě nedávno Janča opravdu fest rafla, tak jsem jí ostře pleskla. Jednak jsem se docela lekla, no a jelikož jsem vznětlivá, akce často vítězí nad rozmyslem :.o))))

Cituji z knihy od Anne Bacus: Vaše dítě od do 3 let a z kapitoly období mezi 18-20. měsícem

Agresivní chování je společné všem dětem mezi prvním a třetím rokem života. Zneklidňovat by nás spíše měla jeho absence, která z dítěte může učinit oběť kamarádů anebo je vlastní takovému dítěti, které nedává najevo, co cítí.

Na druhou stranu velmi důležitým prvkem výchovy a socializace dítěte je usilovat o to, aby dítě dokázalo kontrolovat své jednání a vybilo své agresivní nálady na neživých předmětech
Agresivita dítěte se může v tomto věku projevovat přímočaře - dítě např. tahá kočku za ocas, pere se s kamarády, strká do nich, poškrábe je nebo pokouše, atd. Agresivita se může také projevit neustálým naléháním a požadavky na rodiče, které přímo dusí
Tyto dvě podoby d.agresivity jsou normální. Zneklidnit by nás měla taková situace, kdy dítě projevuje kruté nebo brutální chování vůči svému okolí, slabšímu dítěti nebo zvířeti, a to bez známky lítosti nebo pocitu viny.

Účinná výchova spočívá v tom, že dítě naučíme, aby se nenechalo ihned strhnout k agr.projevům, protože to k ničemu nevede. Na jedné straně je nutné dítěti JEDNOZNAČNĚ AGRESIVNÍ JEDNÁNÍ ZAKÁZAT a naučit ho respektovat morální pravidla: „Nechci po tobě, abys měl svého kamaráda rád nebo aby sis s ním hrál, ale zakazuji ti, abys mu ubližoval." Nebo: „Jestli jsi na mě rozzlobený, jdi na chvilku do svého pokoje, ale nenechám tě, abys mě tloukl.„
Dítě, kterému toto řeknete, bude vědět, že jeho pocity (vztek, nenávist…) respektujete a nemáte z nich strach. Tím, že tyto pocity vnímá a porozumí jim, se utlumí ijeho agresivní jednání.
Na druhé straně je ovšem potřeba dítěti UMOŽNIT, ABY MĚLO KDE VYJÁDŘIT SVÉ AGRESIVNÍ POCITY takovým způsobem, že neutrpí morální pravidla ani jeho bližní. Některé aktivity pomáhají takovému jednání čelit, dítě si může například hrát se svými plyšáky, s vodou a hlínou, tlouct kladívkem nebo kopat do balonu, běhat nebo skákat. Můžete tak pro dítě vymyslet trochu „agresivnější“ hry, při kterých se agresivita uvolní, ale nebude působit destruktivně na dítě a jeho okolí.

Pokud rodiče vedou dítě k sebekontrole a nepřesvědčují ho, že život je jeden velký boj, a čím dřív se na něj připraví tím lépe, začne se postupně u staršího dítěte agresivita projevovat mnohem přijatelnějším způsobem - projeví se ve slovech nebo hrách na tvrďáky - a neobrátí se přímo proti živé bytosti.

Pro tuto výchovnou etapu, kdy se rodiče snaží respektovat pocity dítěte, ale potlačovat jeho agr.jednání, je určující jeden faktor, a to jejich vlastní jednání. DÍTĚ SE NAUČÍ SEBEKONTROLE TAK, ŽE MU PŮJDETE PŘÍKLADEM.
Musíte se vyvarovat jednání oko za oko.Dítě si pomyslí: „Když to může dělat maminka, proč bych to nemohl dělat já?" Pokud budete na dítě křičet, budete mu dokazovat, že se chová agresivně, budete mu hrozit, že už ho nebudete mít rádi, dáte mu nálepku „zlého a zlobivého dítěte". Nebo když před ním budete snižovat autoritu druhého rodičem dočkáte se jistě v krátké nebo delší době negativních důsledků.

Pouze jemný nátlak, přátelský přístup a pochopení spolu s důsledností mohou situaci zlepšit. Dítě naučíte sebekontrole tím, že mu půjdete příkladem, že ho naučíte hněv ovládnout nebo nasměrovat jinam, ale nesmíte mu ustupovat a musíte stále respektovat dohodnutá pravidla.
Dítě, které se projevuje agresivně, není zlé, je jen v takovém věku. Je také potřeba ho stále ujišťovat o tom, že je „hodné a bezvadné dítě" a že ho máte rádi.

To jsem vás zahltila teorií co?:o)))) Zato v praxi se tím řídit často ztuha :o)

Medvědice zatím příliš agresivní není. Dokonce mě tuhle překvapila, když jí starší holčička zakrákala za vlasy, jen čučela ani nepípla. A že to asi bolelo. Agresorce zůstalo v ruce něco vlásků.

Od neděle do půli týdne budeme s babičkou na chatě, tak jsem zvědavá, jak budou pokračovat naše noci. Již dva dny je totálně bez mlíčka. Ihned po návratu z Krkonoš jsem odepřela mlíčko v noci a i ráno a nabídla Hamilon (který jsem měla doma k příp.použití). No medvědice se na něj vrhla jak na šílenou mňamku. (z dovolené s Amálkou máme ověřeno, že Nutrilon jí též jede:o))). Zřejmě díky jejímu apetitu se odstavování konalo bez vzteku a jakéhokoli dožadování. Po koupání po tradičním dotazu, jestli si dá mlíčko (držím v ruce připravenou lahvičku) se Janče zablýsknou očka a chňapne po lahvi.
Na prospanou celou noc to má zatím vliv, že do 5.hodiny se vzbudila během několika dní snad jen jednou a stačilo krátké manželovo pohlazení a spalo se dál. Budí se, ale s železnou pravidelností v 5.h. Většinou stačí jen uchlácholit a spí dál, nebo jsem si k ní sedla do křesla, aby mě viděla a zabrala za chvilku a pak jsem se odplížila do postele. Dnešní ráno, ale bylo dramatičtější. To zabrala a za pár minut zase jekot. Až, když si Robert opět přisedl, tak se zklidnila. Snad hranici 5.hodiny překoná a dá aspoň do 6.h. Běžně beztak vstává kolem 6.20 :o)))

Zatím pa a pěkné slunné dny přejeme.
Martina a Janina (19.měsíců)

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
barban
Kecalka 102 příspěvků 03.07.05 17:46

Ahoj všichni,

jen krátce, zrovna na týden odjíždíme, ale jak se vrátím, tak ty CD s fotkama stáhnu a pošlu - jen se mi ozvěte na mejlíka. Mějte se krásně, hezké prázdniny a dovolené. Příště snad více

Bára a kikouš

 
Anonymní  04.07.05 14:29

Ahojky,sice nejsem od vás z deníčku,ale moc se mě tohle téma líbilo!!!Martina22

 
Jirina
Extra třída :D 13545 příspěvků 05.07.05 21:43

Ahoj Brusinčata,
tak se hlásím se slíbenou reportáží o naší mini-dovolené na vodě. Celkový dojem: byla to nádhera. Druhotný dojem: někdy to bylo o nervy. Jeli jsme v sobotu dopoledne s mojí rodinou (mamka, taťka, dvě ségry, jeden švára, asi 4 další kamarádi - vrstevníci mých rodičů). Už na začátku jsem konstatovala, že sbalit sebe a dva prďoly je podstatně snadnější, než přežít balení zbytku rodiny. Mně to trvalo den předem asi hodinu a půl (včetně žehlení), odjezd byl stanoven na 10 dopoledne. V 8 jsme byli sbaleni a nachystáni u dveří (dětem nevysvětlíte, co to je dvě hodiny), v 9 jsme naložili naše věci do auta, v 10 přišli na místo odjezdu a další hodinu čekali, než se s prominutím vyprdelí zbytek rodiny. Ufff. No ale tak jak jsem zprvu měla depku, že mám hodně věcí, zdaleka jsme jich neměli nejvíc, a to jsme na to byli tři.
Pršelo, ale postupně ustávalo a večer se vyjasnilo. Oběd v restauraci jsme zvládli (s dětma mi pomáhala tak maximálně mamka, znáte to, když je dítě s rodičem, co by se kdo vměšoval, že), takže chvílema jsem z nich už byla vynervovaná. Na tábořišti kromě mokra a vlhka už se nám líbilo, děti se i na lodičkách projely. Hanička si zdřímla hoďku v autě a pak jí babička naložila do kočárku, když už byla protivka protivná, a hodila další spací hodinku. Zato večer. Jíra přes den nespal, takže padl za vlast v 9, ale Háňa se mi vyplazila ze zapnutého stanu a zdrhala ven za náma, takže jsem s ní musela ležet, než usnula (v 11 večer!) a rovnou jsem šla spát taky. Ráno byli od 6,30 na nohou a díky nim i celé tábořiště :o))

V neděli bylo od rána nádherně, oproti původnímu plánu, že někdo z nás měl jet etapu s Haničkou po břehu, jsme po:,–(ili obě děti do lodiček a jeli jsme po vodě všichni. Hanička se stala historicky nejmladší vodačkou v naší rodině (moje ségra byla prvně ve 2,5 letech, synovec ve 2). Část etapy bylo všechno v pohodě, Hany jela s babičkou a tetou, byla veselá, žvatlala a hezky zpívala. Mimochodem žasla jsem, co už umí písniček - zazpívá se kousek a Hanička dopoví. Vůbec nejoblíbenější její písničky jsou „hej bobijám", neboli Dej kobylám (okolo Třeboně), potom „otítěm" (pod našim okýnkem), „žeí" (šla Nanynka do zelí) a „peší peší" (prší prší). Nicméně když babička zkusila Skákal pes a Pec nám spadla, Hanička bravurně házela slovíčka, co tam patří, aniž bych to s ní doma trénovala!
Ale zpět. Asi 2/3 etapy to bylo v pohodě, ale pak se Háňa začala dožadovat maminky (jela jsem s dědou na druhé lodi) a začala se vztekat a stoupat si, až jsme se báli, že vyskočí, tak jsem ji vzala na klín. Byla už totiž přetažená, přece jen je zvyklá přes den spát. Pak jsme je prohodili, takže jela s námi, chvilku to bylo v pohodě, než objevila na dně lodi náhradní pádlo a nutně chtěla „etě Hanija opatu" (lopata říkala pádlu, kdybyste to někdo nevěděl, na kanoi se pádluje lopatou :o))) Dát jsme jí ho nemohli, takže další záchvat vzteku, až z toho usnula. Na dalším jezu jsme ji museli probudit, ale pak už to bylo v pohodě. Skvěle se naučila používat „neci neci ne ne ne", to když jsme jí vyjmenovávali, co všechno by mohla chtít, aby se přestala vztekat :o)) Na tábořišti jak uviděla kočárek, hned se na něj vrhla „Hanija točáutu" a během pár minut spala - to jsme si oddechli :o)

Nebudu popisovat celý zbytek pobytu, chci o tom psát v nadcházejícím Filuťáckém deníčku. V pondělí jsme jí raději po vodě nevzali, jela po břehu s tatínkem, který za námi přijel v neděli večer. Měli jsme večer odjíždět domů a Jíra měl ještě dva dny zůstat s našima, ale chtěl s tatínkem taky domů a už do lodi nechtěl. No ještě že tak, protože druhý den začalo lejt natolik, že naši ztrávili celý den v dešti na tábořišti a večer to vzdali a taky se vrátili. Zanechali jsme ve všech asi hluboký dojem, protože dodnes se všichni oslovují „babijo" a „mamijo", tak jako naše princezna :o))

S vyměšováním to i v cizím prostředí zvládala skvěle, plínek skoro nebylo třeba, jen občas zamokřila nějaké kalhotky. Nicméně dnes mi odpoledne během hodiny počůrala troje a jedny pokakala! Až jsem jí vrazila plínu, ale ta už zase zůstala suchá až do večera. Když se počůrala poprvé, Jíra to viděl a povídá: taky se počůrám - a šup, i on si nachcajdil do slipů, ostuda. Mám já to dvě miminka :o)))

Tak ahoj Jiřina a vodačka Hanija

P.S: deníček jsem ještě nečetla a ani minulý, musím to dohonit :o))

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 06.07.05 11:46

Také jsem „odjinud“, moc dobré téma, moc pěkně napsané, opět jsem se něco dozvěděla....­...díky
Lila a dva kluci

 
vajo
Kecalka 272 příspěvků 06.07.05 14:20

Ahoj holky,

mám chvíli volno a tak přidám taky pár řádků.

Brusinko - po přečtení tvého článku jsem šla trochu do sebe. Sem tam mě totiž rupnou nervy a to na Melďu zařvu až se lekne asi proto taky řve na mě. Máme doma teď jasné období vzteku, když jí něco nepovolím je tu záchvat, psychický teror na nás už aplikuje dlouho - furt hačí, hají, dem atd…, Jen nevím jak na ni. Pokud nereaguju záchvat, když vysvětluju snaží se mě silou dotáhnout tam kam chce. No nevím, ale určitě bude ještě hůř !

Jiřino - Máž můj nepřekonatelný obdiv. S malou taky hodně cestuju a tak vím, jak výlet může být vyčerpávající. Ale mít to přes kopírák (Háňu i Jíru) to klobouk dolů.

Mějte se a hezky pište

Eva a Melika

 
Anonymní  07.07.05 21:05

Od Andrey

No holky, kdde to vazne??? Venku pocasi nic moc, tak jak to, ze to zde nezije???
Brusinko, moc hezkej denicek. U nas se agrese jeste neprojevila, ale u stejne starych kluku uz jsem vysledovala stopy nasili. Zatim je to jen to maly stouchani na pisku a boj o hracku… Takze nic vaznyho. Jolka se akorat strasne cili, kdyz ji neco nechci povolit. Ted strasne rada dela vsechno sama a nekdy je to o nervy, ale zatim se drzim na uzde…
Jinak uz jsme u nasich na Morave, tak si to uzivame. Jolka jde z ruky do ruky, takze mam konecne cas si neco precist a piplat se na zahradce.
Holky, jak se vkladaji fotky do galerky? Nejak jsem na to neprisla a nechtelo se mi dyl patrat. Musim k tomu byt zaregistrovana???
Tak se mejte a piste!
Jirino, taky ti skladam poklonu. S dvouma rostakama na vodu! To ses vazne dobra. A pekne jste si to uzili, co???

Andrea

 
Jirina
Extra třída :D 13545 příspěvků 07.07.05 21:10

Ahoj brusinčata,

na poli plínkovém dnes ani jedna nehoda! Zato včera - sucho bylo, ale večer Hanička prohlásila „čůrat" a už měla bobek v kalhotkách (nevím proč to nerozliší, mluví docela dobře, tak by mohla). No nic, po:,–(ila jsem ji, vyklepla bobek do nočníku a Háňa kakala dál. V tu chvíli Jíra musel taky kakat. Nechala jsem je a šla do kuchyně přemáchnout kalhotky. Jíra byl hotov, tak jsem ho utřela a šla vysypat nočník do záchoda. Mezitím Háňa vstala a kontrolovala své dílo, tak jsem ji utřela, ale zjistila jsem, že to má rozmazané na nohou a budu ji muset vzít do koupelny. Postavila jsem ji do vany a umyla, mezitím šel Jíra k tomu plnému nočníku, tak jsem Háňu nechala ve vaně a šla umýt a vysypat její nočník. Jíra se oblíkl a utekl do obýváku druhýma dveřma (z obýváku se jde do chodby buď přímo nebo přes kuchyň). Vrátila jsem se s Háňou kuchyňskýma dveřma a zavřela je, mezitím Háňa utekla do chodby zase těma druhýma. Tak jsem ji chvilku nechala a domáchávala v kuchyni ty kalhotky a myla nočníky, načež Jíra volá, že tam je hovínko! Tak jsem vylítla - ta naše potvora mrňavá právě dokakávala v koupelně na zem! No pak se mi nedivte, že hubnu, když pořád lítám takhle dokola po bytě :o)) (ne že by mi to neprospělo :o)

Noční plínka je suchá tak obden, takže počítám 15 plen/měsíc, tj.75 korun, TO JDE. Jíra je ráno suchý pouze výjimečně.

Jsem ráda, že máte podobný vztah ke kouření jako já. Mám já to trápení - vždycky když se seznámím s někým novým, trnu, jestli nebude kouřit, protože zase nechci být nezdvořilá. U filutů mě silně zklamali, ale mně to prostě tak strašně vadí (i venku), že si nemůžu pomoct.

Tak ahoj Jiřina

 
Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 08.07.05 16:55

Ahoj holkciny!

Andreo: Pro vkladani gfotek nemusis byt zaregistrovana,a el úpak ti to napise, ze fotka bude muset byt schvalena provozovatelem serveru. Takze je to asi lepsi se zaregistrovat, pak jen otevres galerku a das „uploudnout obrazek“ nebo tak neco (je to nahore nad obrazkama). Vyberes sekci kam to vlozit, tusim ze „Brusincata“ jsou jako prvni, proto taky mame tolika fotek od cizich lidicek. PAk vyberes fotku, napises si nejaky povidani a das poslat nebo tak neco. No a pak uz jen cekas az se ti to tam nacte.
Tak zlom vaz a sup sem s fotkama, at te taky „vidi“ i ostatni.

Jirino: mas ty to ale rostaky. kakaci story je dobra. :oD

Jinak k ty moji treperende. Ona a nocnik - zacina to byt boj. Kdyz nechce tak se na nej nepo:,–(i. Ale kdyz uz sedi, tak vetsinou neco udela. Kdyz jdem ven tak jsem lina brat s sebou nocnik, ona si sama rekne jen kdyz uz cura a to jen nekdy, takze to zatim neresim. At si ji to nauci babicka, ktera ma porad spoustu reci, ze ja v jejim veku uz davno byla bez plin.

Misa zacina byt poradne vztekla, kdyz chci neco jinak tak zacina hystericky ejcet, a mlatit sebou o zem. Jeji vrchol vztekani je ten, ze leze po kolenou kdyz si ji nevsimam. A to uplne vsude. TAkze vcera byla 2× ostuda. Nejdriv pred pojistovnou na zastavce a pak pred divadlem. No, ale je to zlato. :o)
A pak kdyz ji vezmu tak do me mlati… takze ta agrese u nas uz propukla. Hlavou, rukama, vsim. :o)Nejhorsi je, ze me to vzdy rozesmeje. :o)

Tot asi vse, a holky, koukejte se zas rozepsat!!!

Brendy kde se flakas? Ze by dovolena?

papa, mejte se, uzivejte vody, ted ji bude asi dost a budem se tesit na slunicko!!!!

Jo a Prazandy a okolni, predbezne jsme se domluvily na ctvrtecni 14.7.2005 ZOO v Praze!!! Pridate se?

papa DArka a Misuta opet nepritomna. ;o)

 
Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 08.07.05 22:08

Ahojky všechny,

To je hnusně coooo??? :o(((( Už ať to období dešťů skončí.
V úterý jak byl ten těžkej „chcanec" jsme byli s Janinou celý den zavřený v chatě. Betynka sice doporučuje vycházet s batolaty každý den ven a nebýt odrazen ani deštěm, ale to by bylo tak na dvě minuty. Ke všemu jsme zjistili, že holinky, které jsme koupily minulý měsíc jsou jí jaksi malé a to je 23, ačkoliv má v této době dalo by se říct, čisto 22. Prostě blbě očíslovaný.
Ale dnes jsem je vyměnila za jiné :o))) Takže prohánět se před chatou v sandálkách, by fakt nebylo to pravý ořechový. Docela to ustála dobře, to celodenní vězení. Chvílema chudinka pokníkávala a vodila mě ke dveřím, ale zlí rodičové ji nevyvenčili :o)))

Ve středu večer jsme zase jeli dom. Druhý den jsem se nachystala k holčičandě, přijdu tam a vidím, že na ceduli má až od 12.h. Byla jsem tam před 10. Sestra byla v ordinaci, tak mě ujistila, že jsem objednaná za zítra, ale po dvanácté, až přijde doktorka, mě vezmou. Naštěstí nebylo pršavo, tak jsme postupně obrazily s medvědem dvě místní hřišťátka, sámošku a pěkně ve dvanáct to vobluda zalomila. No, než mě dokt.vyšetřila spát nevydržela. Dala klasickou kočárkovou 30timinutovku. Probrala se, když jsem vcházela do ordinace. Ale ani nepištěla, sestřičky se jí líbily. A mou nepřítomnost zvládla krásně. Raději jsem se jí neukázala, to by bylo zle.
No a doktorka potvrdila, že jsem si těhotenství nevsugerovala :o))))
Požehnala mi, že mohu normálně nosit Janču jako dřív a žádné obavy atd.
Další kontrola 9.7. To už si doufám odnesu „řidičák" :o)))) ¨

Doma jsem samozřejmě zjistila, že v kalendáři mám pečlivě zaznamenáno PÁTEK - 9.45 :o)))
Další renonc tohoto týdne bylo, když jsem dnes ráno dala Robertovi klíče od našich, aby vyzvedl vaničku pro švagrovce, neboť švagrová včera ráno porodila Natálku, tak jsem mu je nedala kompletní. Večer mi volá, že stojí přede dveřma a ten horní klíč tam jde nějak ztuha :o)) No jasně, klíč od horního zámku jsem měla u sebe :o))))

A abych to završila, dnes jsem si večer ještě udělala procházko-projížďku deštivou Prahou. Jela jsem vrátit knihy do knihovny a hle, mají jen do 15h. Doma mi secvaklo, že je vlastně pátek. Totální demence. Tento týden fakt perlím :o)))

DARKO: bohužel srazíka se nezúčatním. V ten čtvrtek mi přijde na návštěvu kamarádka, která dlohodobě pobývá mimo republiku a jezdí do Prahy dvakrát ročně. A jiný den volný nemá. Tak snad se brzy uvidíme.
Nevim nevim, jestli bys neměla pořídil Míše helmičku. Ty její berany berany duc o zem :o)) Někde jsem četla, že na záchvaty vzteku zabírá věta: „kde je ta moje hodná holčička"??? :o))) Tuhle jsem to zkusila......­......... a prd :o))) Drž se.

VAJO: z křiku na Meliku si nic nedělej. Ono právě jak jsem psala, ta teorie je sice super, ale skloubit to s aktuální povahou rodiče, je dost náročné. Se vzteklostí ohledně výchovy mám co dělat. Někdy mám pocit, že je to lepší, pak se na ní zase utrhnu :o(()))))
No oni to ti drobci snad přežijí :o)))

JIŘINO: dobré bobo-stereo. Jsi to matka, ani nenecháš pokochat se vlastním dílem :o))))

ANDREO: to je príma, když je na Jolku víc lidí. Pořádně si to užívej a odpočiň si - aspoň trochu :o))))

Zatím pa Martina a Janina a ???? pracovní název ještě nedořešen

 
EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 08.07.05 22:22

Ahojek Brusinko !!!

Takto se oznamuje radostná novinka? Skrytě v textu, že to skoro mé chabé oko přehlédlo?
Styď se :o)

GRATULUJU !!!!!!!!!!!
A PŘEJU POHODOVÉ TĚHOTENSTVÍ, ŽÁDNÉ NEVOLNOSTI (klidně ti přenechám ty moje, kdyby jsi přeci jen toužila po těhu příznacích hehe)A SAMOZŘEJMĚ ŽÁDNÉ KOMPLIKACE A PAK UŽ JEN (v březnu?) TO NEJZDRAVĚJŠÍ A NEJKRÁSNĚJŠÍ MIMINKO!!!!!!!!!!!

Děkuju tímto také za tvou gratulaci, moc jsi mě potěšila.
Koukám, že budem pupíkovat zase těsně v závěsu :o) Ikdyž tentokrát mi teda budeš dýchyt skoro na krk, u Daisy jsi mi dala trošku větší náskok :o)

Opatruj se a pusu pro malé i Janinku
Ed xxxx

 
Anonymní  10.07.05 11:49

Ahojky,

Darko, diky za navod s fotkama. Zaregistrovat by mi trvalo vecnost, tak jsem to riskla udelat bez ni.
Vidim, ze jsme na tom se vztekanim stejne. Jolka je v posledni dobe taky pekna vzteklina, kdyz neni po jejim! Ale ted jsme ji predala babickam a tetickam, tak to neresim. Dnes prijede na 3 tydny sestrenka z Nemecka s manzelem, tak uz se pry tesi, jak budou hlidat:)))
Jinak v utery posle kamaradka denicek, tak koukejte psat!!!
V sobotu rano odjizdime cela rodina na Balaton, tak uz se moc tesim. Doufam, ze nam vyjde pocasi!!!

Mejste se s piste!

Andrea

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama