Brusinčata - 85.díl. Dítě mezi 21.a 23.měsícem - osobnost dí

Rodičovství

Ahoj holky, zdraví ranní ptáče. Dnes jsem na otočku v Praze. Vobludu jsem nechala babičce a dědovi na chatě a vlakem v 5 jsem přijela. Medvědice se jako na potvoru od 2h do 4. periodicky po 15ti minutách vztyčovala v postýlce. Párkrát zabrala podaná ruka prostrčená žbrdlinama, párkrát si zakvičela, aby z toho i naši něco měli. Ve čtyři konečně zabrala a já už se pomalu chystala na vlak. Doufám, že na zp.cestě nezaspim a neskončím na konečný.

Koukám, že jste tu horečkovali. Už je to doufám ok a hned tak vás to zase nepřepadne.
Evo - Melika je poťouchlice. Ale je to šikulka. No na to jsou rady asi jen nenechat se vytočit, ale známe to. Lehce se radí :o)))
S nočníkem je to bída, ale nejspíš díky mé pohodlnosti a tím, že se řídím chytrými knihami:o)) Kde radí, že nastane ta pravá chvíle, až když je dítko samo schopné si naznačit, že se mu chce. Teď co jsme na chatě a bylo pár dní tepla, nechala jsem Janču bez a sledovala, jestli bude nějak reagovat .......... ani prd. Zkouším jí tedy občas vy:,–(it, aby si tedy alespoň trochu zvykla, že se na nočníku sedí. Je fakt, že když jí po:,–(ím, tak většinou reaguje na čurat a něco vyrobí. Ale zatím je to strašný neposeda. A hlavně totální koroptem. Je schopná 5× za hodinu čurat. Není ona značkovací pes????
Připojuji se k Míše. Zatím by Janča byla jak Martínek. Kudy chodím, tudy loužičkuji. Akorát, že doma i na chatě jsou místy koberce a zas tak jedno by mi to nebylo :o))) Sice panenská moč… :o))))

Na gyndě všechno v pořádku. Slyšela jsem srdíčko. Je to dobrý, Janča dosud sourozence nerozmáčkla:o)))
Nevolnosti téměř 0, jen dnes po příjezdu vlakem jsem si to „lačno“ v žaludku musela odložitt Děda na nádraží otevřel záchodky právě včas :o))

Ještě jak se ptala Míša na to plácnutí, přiznám se, že plácám. Janča modřiny, či krvavé šrámy nemá, ale když prostě na xxx upozornění nereaguje a nereaguje, přes ruku, stehno plácnu. Uplatňuje se u mě i pravidlo, že jak jsem byla vychovávaná, chtě nechtě, reaguji podobným výchovným modelem. Ostatně jsou situace, kdy to jinak nejde, když se třeba děti vrhaj pod kola aut a pod. :o))) nebo se po stopadesátý chystají připéct si ruku na dvířkách u trouby:o)))

Teď k tématu. Osobnost dítěte mezi 21 - 23. měsícem:

Během těchto tří měsíců se z malého „andílka s rohama“ stává rozkošná dvouletá holčička nebo chlapeček. Hlavní bitva o jeho nezávislost je už svedena. Dítě tak získalo sebedůvěru - dokáže bynídělat svému okolí radost bez pocitu sebezapření, a tak se pomalu zbavuje neustálého odmítavého postoje. Nesouhlas nyní slouží často jen k poškádlení rodičů, ale nemá už svou dřívější sílu. Pokud dítěti předkládáte povinnosti spíše formou hry než jako pohrůžku, obvykle je bez problémů přijme.

I když je dítě nadále velmi čilé, projevuje se více citově. Ale jeho vnitřní konflikt mezi vlastní touhou po nezávislosti a potřebami, které vnímá u svých rodičů, není ještě vyřešen. Jen se u dítěte projevuje méně otevřeně ve vzteku, zato spíše neustálým bojem o moc.

Za vším stojí otázka: Kdo tady všechno řídí? Kdo o všem rozhoduje? Třeba o tom, kdy se chodí spát apod. Odpověď není vždycky „rodič nebo dospělý“, protože dítě dělá všechno pro to, aby se svět řídil podle něj. Pokud bychom mu nevymezili hradice, za chvíli by s radotí poroučelo celému svému okolí.
Nemusíte ničit tento nový prvek v charakteru dítěte, je přece možné pusti se do vyjednávání nebo do kompromisu; usnaní vám to život.

Protože se v této době dotváří povaha dítěte, mohou být některé děti nespokojené a neposlušné. … Ha vidíš Míšo, zdá se, že Martínek se začíná „dotvářet“ :o))).
Raději než abyste s dítětem bojovali, je vhodnější upevňovat jeho pozitivní jednánítím, že ho budete chválit a odměňovat vždycky, když se bude chvoat správným způsobem, a čas od času mu věnujete víc pozornosti, lásky a svého času než obvykle.
Agresivní tělesné projevy jsou u některých dětí v tomtověku ve srovnání s jejich vstevníky nebo dospělými stále ještě výrazné. Agresivní chvoání je nutné zamezit ihned, jakmile si ho všimnete, a dítěti je potřeba jasně a srozumitelně vysvětlit, že takové jednání je zcela nepřípustné. Takový přístup ovšem samozřejmě vylučuje stejné agesivn jednání ze strany dospělého, jinak by dítě nemělo kde poznat kladný příklad. Laskavá důslednost, která netrestá, ale vysvětluje, nebo je-li třeba, zakazuje, je z dlouhodobého hlediska mnohem účinnější.

Dítě se také obyčejně začne zajímat o hygienické návyky Pokud máte pocit, že je vaše dítě připravené, můžete to zkusit s nočníkem. Dítě se také zajímá o pořádek(můžete mu vysvětlit, kam se věci ukládají, bude si to pamatovat a bude je uklíztet na své místo) a o to, co komu patří (co je moje a co tvoje). Tyto tři prvky - hygiena, pořádek a vlastnictví věší - jsou společně s autoritou základními body, které určují povahu dítěte tohoto věku.

Mějte se moc krásně a zatím pa.

Do příští středy budem válčit na chatě. Janča je totální malinožrout. Taky vaši šputni jsou tak lační po malinách. U nás je to absolutní droga. Neomylně se řítí k malinovému roští a my ještě nic nevidíme a ona už tam loví nějaké zapomenuté uschlotiny.

Martina a Janina (lesno-plodožrout) a Lumpínek


Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 09.08.05 13:12

Brusinko:)

Náhodou jsem nakoukla do deníčku a moooc gratuluju k miminku v bříšku, to mi úplně uniklo:) Dřív jsem vás četla víc (asi jste měli také deníčky častější anebo já víc času???:) no a tak jsem se až dnes dozvěděla, že k Janičce přibude další miminečko:)

Přeju pohodové těhulkovství a určitě teď nakouknu častěji:)

Diny (nakukovatelka od Jarních miminek 2004)

 
Lucije
Kecalka 418 příspěvků 09.08.05 14:14

Ahoj Brusinko!

Tak stejně jako Diny přede mnou nakukuji po dlouhé době k vám do deníčku (no, vidím, že jsi ho psala Ty, tak jsem se začetla). A co to nevidím? Janička bude mít sourozence!? Moc gratuluji k bříšku! A jak už je Lumpínek veliký? Šlo to „hned“ nebo jste se opět „snažili“ :o). Nebo to bylo nečekané? To je tázek, co? Ale vždyť jsme se dlouho neviděly! Naposled to bylo v Kenny klubu na Vinohradech 1.12.2004!!!
Vojta od té doby trošičku povyrost :o). Už je mu 13,5m, má 86cm a 12kg. Je to náš obřík :o)).

Tak ještě jednou veliká gratulace a i nadále ať vše probíhá bez nevolností :o).

Jo, a pamatuješ na ségru? Dvě holky, Barunka (5,5r) a Majdička (včera 2r)? Tak k nim přibyl před měsícem Matěj. Je naprosto úžasnej a ségru bezmezně obdivuju, jak to zvládá.

Hodně zdraví přeje
Lucka z Letních miminek

 
Bludicka
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 09.08.05 16:25

Smím vědět z jakého zdroje čerpáš? Máme 26 měsíců a při zpětném pohledu to sedí. Docela bych si početla co teď čeká nás, a jaká bude asi Kamča až se nám narodí Jeník, tedy ve 30 měsících.
Bludička + Kamča 26 měs. + Janeček 22+4tt

 
Jirina
Extra třída :D 13547 příspěvků 09.08.05 21:55

Ahoj vespolek,

nějak se nám přemnožili klíšťata. Bohužel ne jako u missorky, ale opravdová. V neděli jsem jich Háně našla devět! Taková ta úplně titěrná ani ne milimetrová, co se úžasně blbě vyndavají (ještě jsem zrovna měla čerstvě ostříhané nehty až nadoraz), ale naštěstí nebyla zatím nacucaná, takže prý tolik infekce od nich nehrozí. Nechápu, že jsem klíšťouny neobjevila večer při koupání, ale až ráno při oblíkání. Na ramenu jsem nejdřív našla tři vedle sebe. Když jsem je konečně vyndala (na každé jsem jako úplatek spotřebovala několik lentilek), říkala jsem si, že ji musím pořádně prohlídnout. Za uchem další dvě. V podpaží šesté a sedmé. Zdálo se mi, že jsem jedno přetrhla, ale Háňa mě nenechala kouknout a můj zrak prostě není schopen takovou titěrnost na pohybujícím se dítěti zaměřit, ale dnes po něm není ani památky, tak snad to je dobrý. Když jsem myslela, že to máme za sebou, objevila jsem osmé pod krkem. Snažila jsem se ho vyndat snad půl hodiny, ale to bych ji musela uškrtit, takže jsem si musela na pomoc probudit tatínka. Pak jsem si ještě vzpomněla, že tady v nějakém deníčku měl někdo klíště na oku, tak jsem zkontrolovala obličej. A bylo tam deváté - nebudete věřit na spodním vnějším víčku (v tom místě jak si malujeme linky), asi půl cenťáku od koutku. Šla jsem si pro pomoc k mamce, ale ta ho ani v brýlích ani neviděla. Pomáhala mi Háňu držet, ale ječela jak tur a ublinkla mi z toho do ruky. Jak ječela, zavřela oči a nebylo v silách jí ho vyndat a zatím jsme ho nechaly. Po obědě jsme byli sami doma a říkala jsem si, že ho prostě vyndat musím. Položila jsem Háňu na gauč, zaklekla na ní, jen jí koukala mrskající se ječící hlava. Snad deset minut jsem ji svírala (dodnes z toho mám namožené zadkové a stehenní svaly - to byste nevěřily) a nepodařilo. Až na další pokus - přetočila se na břicho a jak zvedala hlavičku, podařilo se mi jednou rukou očíčko rozevřít a znehybnit a ten půlmilimetřík uchopit a vytrhnout. Uf jsem zpocená ještě teď, když o tom píšu.
Nechápu, kde ty klíšťata bere, v sobotu jsme byli jen na zahradě (ale spolu s dětma návštěvy běhali mezi živým plotem). Nicméně ani Jíra ani děti návštěvy neměli ani jedno. To je jak náš kocour, taky je klíšťaty pořád obalený. Jestli můžeme mít nějaké rojiště přímo na zahradě (z lesa si nenosíme nic), fakt nechápu.

Jinak k tématu - na nás to moc nesedí, protože Hanička je neustále terorizovaná starším bratrem, takže její vlastní projevy nejsou moc patrné. Spíš jekot jako reakce na to, že jí a) Jíra něco bere b) ona mu chce něco vzít c) Jíra ji někam táhne nebo ji nutí něco dělat. V ty výjimečné momenty, kdy jsem s ní sama, musím konstatovat, že je docela andílek. Hezky mluví, rozumí, vzorně spinká, bez plínek je … V kombinaci s bráchou je vzteklá, uječená, neustále vyžaduje např. bonbonky a když nechci dát, vzteká se. Ovšem bránit se umí - „neci neci", „neumím", dnes mi dokonce řekla „maminko nežíkej" když jsem jí něco zpívala. Nicméně i když by se zdálo, že je otrkaná, v kombinaci s dalšíma dětma je ona neustále ten, kterému všechno berou a kterého strkají. Provotní objekt mého vzteku (následně plácnutí, řevu) je většinou Jíra.

I my jsme „lesnoplodožrouti". Maliny už odezrály, ale novým hitem jsou ostružiny. U nás na vesnici naštěstí k mání na mnoha stráních či zarostlém okolí cest. Dlužno dodat, že většinou je trhám do mističky (pár rovnou do pusinky samozřejmě taky jde) a doma je dostanou pěkně rozdělené každý svoje.

Ahoj Jiřina

 
kostka
Kecalka 405 příspěvků 10.08.05 14:23

Ahoj Marty, a co ovesné vločky - udělat hustý odvar a rozmačkat mu do toho třeba banán?Držím palce,ať je Páťa brzo zdravej.
 Hana

 
kostka
Kecalka 405 příspěvků 11.08.05 06:48

Dočetla jsem se,že banán i vločky působí na průjem i zácpu. Pa

 
Pusinka1
Stálice 61 příspěvků 12.08.05 13:47

Ahoj Brusinko, snad si na mě ještě pamatuješ z doby, kdy jsme byli snažilky :o). Konečně jsem tě odchytla. Misul mi prozradila tu úžasnou novinu, že čekáte dalšího mrňouska. Moc moc gratuluju a docela závidím. Nějak se mi ty mateřský pudy asi zbláznily. Já bych chtěla už třetí :), jenže manžovi se bohužel zarazily - no ale třeba jen zatím :oD (ten kdyby mě slyšel). A kdy že se má mrně narodit?
U nás všechno ok, kluci rostou, Tomíkovi už je 4,5r a Luky právě překlenul 7 měsíc. Jsou to zlatíčka a usměvvé dětičky a jak se milujou - vůbec jsem nezaznamenala ani trošku žárlivosti ze strany Tomíka a tak jsem ráda, že nemusím řešit co spousta mých kamarádek.

Držte se, pozdravuj princeznu a zase někdy ahoj

Pusinka, Tomík a Luky

 
Jirina
Extra třída :D 13547 příspěvků 13.08.05 21:05

Ahoj Brusinčta,
tak jsem se pořád kasala, že jsme zdraví a už je to tady. Hanička má infekci močových cest :o(( Měla v moči krev a hodně často čůrala (počůrávala se), takže jsme dnes byli v Motole na pohotovosti. Dostala biseptol, zatím se mi podařilo jí ho dát jako bonbonek (zajedla ho lentilkou, je docela hořký) a v týdnu máme jít na kontrolu ke své doktorce. Problém je, že ta má celý srpen dovolenou, takže řeším, jestli se plahočit do Štěchovic k zastupující, nebo do Motola na ambulanci. Ach jo, celý rok ji nepotřebujeme a když jsme nemocní, má zrovna dovolenou :o((
Kdo ví, kde to vzala, nahatá nikde nelítala, nebylo nic moc počasí, ani se nekoupali. Ale bosa chodí ráda („Hanija bošatá„) a když se jí zeptám, co chce mít bosatý, odpovídá že „nohinky“

Ahoj Jiřina

 
kostka
Kecalka 405 příspěvků 13.08.05 22:38

Ahojte,

musím zaťukat,že máme teď docela poklidné období - Pavlík je zlatíčko, pořád povídá,jezdí si s autíčkama a prohlíží knížky, dá se s ním domluvit…Po obědě v pohodě usne v kočárku během 10 minut, zrovna tak večer v postýlce, jen u toho musím asistovat. Sice ještě nespí celou noc v kuse, stále se 1-2× vzbudí, ale to se jen přesune k nám, popř. si zasosá a chrupe dál.
Do lesa se moc nedostanem, na zahradě mu moc chutnají jahody,rybíz i maliny a angrešt, broskve ani rajčata nechce.

Marty,už jste ok? Užijte si dovču i skoupáním (četla jsem diskuzi, ta Podhájska by mě taky lákala).

Jiřko, vy si to taky vybíráte. Takových klíšťat! Ty je vyndaváš jen prstama? A ted ten zánět, snad to bude brzo dobrý.

Mějte se všichni fajn a pište
Dobrou

Hana a Pavlík, rok a 3/4

 
Anonymní  16.08.05 13:43

Ahoj holky,

My jsme byli minulý týden na dovolené u Třeboně, byli jsme tam v apartmánech s kamarádama - 6 rodin a dohromady 11 dětí. Vše ale bylo naprosto super, denně jsme jezdili na kole, grilovali a pili. Děti si užili ohýnku, prolízaček i her. Dospěláci pro ně uspořádali pro větší stezku odvahy a pak pro všechny olympiádu. Melika se taky zúčastnila za asistence větších dětí a byla z toho nadšená. V sobotu jsme se vrátili a tak doháníme doma vše potřebné. Z čůráním se melika dala zase trochu do pořádku, protože jí ostatní děti vysvětlili, že se do kalhotek nečůrá. Tak doufám, že jí to chvíli zase vydrží.

Brusinko - bezva deníček na nás to opravdu sedí. Maliny taky Melika baští ve velkým. V Čechách se dala do borůvek a myslím, že asi ani nemusím líčit jak vypadala, když se sama pásla :o)

Jiřino - musím říct, že mě šel mráz po zádech z tvého vyprávění. Teď jsme četla, že klíšťata se mají potřít jódem a pak viklat dokud nevypadnou, tak se prý nejlépe zamezí infekci. Klíšťata údajně jinak vypustí něco z nacucaného zpět. Nejlépe asi šplíchat oblečení dětí offem nebo jiným (domácím) přípravkem proti komárů a hmyzu. Pokud Váš kocour má klíšťata, tak Vám je asi nosí do zahrady. Babiččin kocour je má taky a tak musím taky dávat pozor. Pověra, že zvířecí klíšťata na člověka nelezou není pravdivá. Moc držíme palečky ať se ze všeho co nejrychleji vylížete a Hanija je zase čiperka.

Marty - Já bych na průjem asi doporučila Smektu - je to přírodní léčivo koupí se v lékárně a uklidňuje i žaludek a střeva. Mám s ní moc dobré zkušenosti.

Moc Vás všechny zdravíme

Eva + Melika

 
Lajka
Kecalka 296 příspěvků 16.08.05 20:16

Ahojte,

hlásím se po dlouhé době, ale fakt jen telegraficky - to abyste na nás nezapomněli, takže:

  • jsme konečně přestěhovaní
  • žijeme mezi krabicema, ale lepší se to
  • Áňa má už třetí den horečky, dnes se přidal průjem, jinak je ale kupodivu celke m dobrá - asi zuby?
  • jinak je pořádně ukecaná
  • Jiřino, s těma klíšťatama je to teda síla, já pro změnu četla, že se má zakápnout levandulovým olejem (dál je to stejné jako s jódem, co psala Eva), prý je dobré levandulí nastříkat oblečení (místo repelentu)

Mějte se,

Lajka + Áńa (hořící a spící, 19,5 m)

 
Jirina
Extra třída :D 13547 příspěvků 16.08.05 21:36

Ahoj brusinčata,
ani nevím, kdo má další deníček, ale píšu ještě sem, snad si to ještě přečtete.

Hanička je naprosto v pohodě, jen někdy z těch prášků teču, ale zatím pokaždé mi dávku snědla. Už jsme skoro v půlce. Dávám jí je tak, že je rozdrtím a doplním pískovým cukrem a podávám na lžičce. Když nechce, mám fintu - nabídnu kdo chce cukřík a Jíra přiběhne a trošku mu do pusy šoupnu a už letí Hanička a chce taky. Snad mi na to bude skákat nadále. Teplotu vůbec neměla, nebýt toho divného čůrání v pátek, na nic bych nepřišla.

S těma klíšťatama je to těžký. Taky vím, že se mají mazat a bůhví co, ale dělám to tak, jak dítě dovolí. Většinou je najdu ještě maličká, takže stačí uchopit mezi prsty a jdou lehce vyndat, nemusím s nima nijak škubat. Nebo když jsou trošku větší, namáznu a zatočím na nich papírovým kapesníkem a většinou se hned pustí. Po vyndání namáznu Fenistil gelem. Prý to škodlivé, co klíště „vyblije" zpět do rány, má ve střevech a vyblije to až ve chvíli, kdy je napité, což je prý až tak po 24 hodinách po přisátí. Věřím, že je nacházím dřív, protože jsou většinou tak titěrná, že ani nejdou uchopit. Ovšem na to v oku nešlo mazat nic a ani pinzeta byla nepoužitelná.

Na myšlence, že nám to nosí kocour, možná něco je. Zkoušela jsem ho postříkat, ale vylízal si to ze srsti a pak je měl stejně zase. Nevím, jak často bych to musela opakovat, na to si prostě nevzpomenu. Pořídila jsem si Off pro děti, ale problém je ten, že když je hezky, vylezeme na zahradu třeba 5× za den a prostě si nevzpomenu je pokaždé nastříkat. V sobotu jsem je postříkala a stejně zase večer jedno měla. Je divné, že nejvíc jich má Háňa, já si občas nějaké najdu, Jíra měl za sezonu asi 4 (jednotlivě) ale to množství u Háni fakt nechápu kde se vzalo.

Tak ahoj Jiřina

 
Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 17.08.05 22:35

Ahojky všechny,

Dneska bylo zase konečně slušný póčo. Vyrazily jsme s Martinou (Amálkou) a Míšou (Martínkem) na hřiště. Míša dorazila do matičky, tak jsme se pokochaly bříškem. Amálka stačila na hřišti dva dost drsné pády. Je to holka gumová. Martina chudák ještě večer určitě sledovala, jestli se Amálka nemotá. Ale Míša ji uchlácholila, že kdyby to bylo na otřes, tak se vzápětí začne motat a zvracet. Janča zase brala útokem spadané špendlíky. Se z tý holky picnu. Je to strašnej somrák. Oblejzá přítomné maminy a loudí lahve, o jídle nemluvě. Otesánek nás faaaakt jednou sní. Uááááááá. Chce být asi ta nejvíc ooobr ségra :o)))

DINY, LUCIJE, PUSINKO: děkuji moc za gratulace.
LUCIJE: Tentokrát to šlo nečekaně rychle. Nechávali jsme volný průběh sice tak již cca 4 měsíce, ale až poslední dva měsíce jsem to začala mít. Takže tělo docela překvapilo. Očekávala jsem zase nějaké natažené cykly a ono to přišlo po 33dnech. Což na mě výkon :o)). No a vzhledem k té „četnosti" je to přímo milé překvapení :o)).
Měl by mít asi kolem 6 cm.
Vojtíšek je pěknej chlapák. To mě tak vždy potěší, když slyším, jak jsou některá batolata pěkně rostlá. No neviděly jsme se pěkně dlouho. Jezdíte někdy na Smíchov do centra? Měl by tam být dětský koutek. Tak bychom se mohly někdy srazit :o))
Ségra bude mít asi trošku fofry viď. Ale ta drobotina za to stojí :o)))

BLUDICKO: jedná se o kniho od Anne Bacus - Vaše dítě ve věku od 1 do 3 let.

PUSINKO: to je super, že Tomík ustál žárlení. Určitě o velkou starost méně. Doufám, že tento problém u Janči budu zvládat řešit. Načteno sice mít budu, ale ono to s tou praxí pak bývá zhusta jinak :o))) Zrovna nedávno jsem slyšela o drsné starší sestřičce, kterak mrštila piánkem o miminko:o(((
Třeba nakonec manžel chytne slinu i na třetí mimčo. Přiznej se, že bys chtěla holčičku??? Spíš by to byl zase kluk a v pubertě budeš vařit v prádelňáku. No mám co řikat. S Jančiným apetitem mě to čeká zřejmě také. Ještěže mám praxi v tom vaření „ve velkém". Zrovna dnes se mi tam na plotně dodělává svíčková omajda a vypadá to, že byl mohla pozvat půl baráku :o)))
JIŘKO: snad se vám ten zánět podařilo nějak zneškodnit. A ta klíšťata - to je tedy úroda :o((
Operace za všechny prachy. Mají pěknou sílu ti špunti.

KOSTKO: príma, že Pavlik už pěkně usíná. Broskve taky nesou až zase takový hit. Sice coby otesánek sbaští i ty, ale vysloveně se po nich nevrhá :o)) Jo taky ji nadchly velké fialové blumy.
MARTY: Na průjem je taky dobrá Smecta. A dávat případně iontový nápoj Kulíšek. Předpokládám, že Páťa už je fit.

Mějte se krásně a zatím páčko,
Martina, Janina a Lumpínek

 
Anonymní  19.08.05 15:01

Ahoj Jirino!
Vyzkousej kocoura nastrikat Frontline. DA se to koupit bud v lekarne kde maji veci i pro zvirata a nebo u veterinare. Je to takova ampulka (vlastne se to nestrika. :o) ) co se jakoby naleje za krk. MAm to vyzkouseno na nasem psovi a je v pohode. Je to i proti blecham. Ta ampulka stoji neco okolo 160,– a je to pro zvize do 10kg. To si urcite nevyblize.
PApa a uzivejte mozna poslednich tepel.

Darka a klaviristka Misa

 
Anonymní  22.08.05 18:29

Ahoj holky,

hlasim se po dlouhe dobe opet z Klasterce. Dnes jen kratce, za chvili jedu na spinning.
Marty, to je mi moc lito, ze mamky pritel zemrel. Aspon, ze mas Patriska!
Jirino, teda s temi klistaty je to sila! Nedavno u nas byla kamardka a jeji syn si dovezl z tabora kliste a zrovna na pindikovi. Ty si teda umi vybrat misto! Pujdes s Hanickou na nejaky testy? Pro jistotu? My jsme psa natreli taky Frontlinem jak psala Darka a musim to zatukat - nema ani klistata, ani blechy…
Mejte se hezky a uz se tesim na novy denicek. Trvalo to, nez jsem se dohrabala na tento…

Andrea s Jolankou

 
Jirina
Extra třída :D 13547 příspěvků 25.08.05 20:34

Ahoj vespolek,
nějak to tu vázne - nevím, kdo a kdy měl mít příští deníček (tuším že už dva to měly být), ale aby to úplně nepomřelo, jdu napsat už dnes ten, co jsem stejně plánovala psát o víkendu. Snad to brzy zvládnu.
Ahoj Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13547 příspěvků 25.08.05 21:44

Uf tak jsem deníček odeslala, jsou před ním v řadě dva čekající, tak jen doufám, že to není od někoho z vás :o)))
Ahoj Jiřina

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama