Brusinčata 88. díl - Co nám vzkazují děti

Rodičovství

Moc zdravíme všechny mamky, holky a kluky na konci léta. Dnešní téma je z knížky Škola rodičů Z. Matějčka a je to dvacet „napomenutí rodičům od dětí. Co vzkazují děti rodičům

1. Nerozmazlujte mě, vím dobře, že bych neměl(a) dostat vše, oč si řeknu - já vás jen zkouším.
2. Nebojte se být pevní a přísní. Mám to raději, cítím se tak bezpečněji.
3. Nedovolte, abych si vytvořil(a) špatné návyky. Musím spoléhat na to, že je včas odhalíte.
4. Nedělejte ze mě menšího (menší), než jsem. Nutí mě to, abych se choval(a) nesmyslně jako „velký„(„velká“)
5. Nehubujte, nenadávejte a nedomlouvejte mi na veřejnosti. Daleko víc na mě zapůsobí, když si se mnou promluvíte v klidu a soukromí.
6. Nevnucujte mi, že mé chyby jsou těžké hříchy, nabourává to můj smysl pro hodnoty.
7. Nedejte se příliš vyvést z míry, když řeknu, že vás nemám rád(a). Nejste to vy, koho nenávidím, ale vaše moc, která mě ohrožuje.
8. Nechraňte mě před všemi následky mého jednání. Potřebuju se někdy naučit snášet obtíže a bolest.
9. Nevěnujte přehnanou pozornost mým drobným poraněním a bolístkám, dokážu se s nimi vyrovnat.
10. Nesekýrujte mě. Musel(a) bych se bránit tím, že budu „hluchý" („hluchá„) a budu dělat „mrtvého brouka“.
11. Nedávejte ukvapené sliby. Pamatujte si, že se cítím mizerně, když se sliby nedodržují.
12. Nezapomínejte, že se nedokážu vždycky vyjádřit tak, jak bych chtěl(a). Nejsem proto někdy zcela přesný(á) a nebývá mi rozumět.
13. Nepokoušejte nadměrně mou poctivost. Dostanu strach a pak lžu.
14. Nebuďte nedůslední. To mě úplně mate.
15. Neříkejte mi, že mě nemáte rádi, i když někdy dělám příšerné věci.
16. Berte vážně mé obavy a strach. Pro mě jsou hrozivě skutečné a hodně pro mě znamená, když se mi snažíte porozumět.
17. Nesnažte se mi namluvit, že jste dokonalí a bezchybní. Šokuje mě, když zjistím, že to tak není.
18. Není pod vaší důstojnost se mi omluvit, když uděláte chybu. Po upřímné omluvě se můj vztah k vám stává ještě vřelejší.
19. Berte na vědomí, že rychle dospívám. Je určitě těžké udržet se mnou krok, ale snažte se, prosím.
20.Pamatujte, že dobře vyrůstat mohu jen se spoustou lásky a laskavého porozumění, ale
to vám nemusím říkat, že ne?

A jaké novinky od nás: Pavlík se asi tak v posledních dvou týdnech začal přibližovat normálnímu jazyku. Slovo už není jen jedna či dvě zkomolené slabiky, ale často se podaří celé a srozumitelné - např motoka (nedávno jen mo), masinka místo ma, jojík místo ogo (rohlík), koťájek místo ko (kočárek), hetenýk (větrník) a htunýk (vrtulník)-původní verze jsou nenapsatelné- a tak podobně. Mírný pokrok je vidět i u nočníku - nechá se na něj občas vy:,–(it a vyčůrá, ovšem říká si stále jen na kakání. Trošku problém je s čištěním zubů - stále ne a ne. Budu muset asi vyzkoušet tu pastu. Jakou používáte vy?
Podstatně větší starost nám dělá Pavlíkova chůze. Manžel si v pátek všimnul, že kulhá. Myslela jsem napřed, že přehání nebo je to odřeným kolínkem, ale je to tak, když Pavlík jde, kulhá, při běhu ne. Přes víkend jsme zjistili, že má jakoby vbočené levé chodidýlko, našlapuje na jeho vnitřní stranu, takže s ním v nejbližší době zaběhnu k doktoru. Snad to půjde ještě dobře napravit. Máte s tím někdo zkušenost?
Každý den teď myslím na Míšu a Moničku, kterým se blíží den D. Moc moc držím palce, ať jde všechno jako po másle a Martínek je brzy „velkým bratrem".
I vy všichni mějte co nejhezčí září a taky pište, co nového u vás.
A abych nezapomněla, Jolance posíláme blahopřání k svátku :-).

Hana a Pavlík 1 rok, 10 měsíců a 3 dny

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Pupu
Nováček 1 příspěvek 14.09.05 21:33

Ahoj Hanko, My používáme zubní olej od Hadka [http:] - je super, Ríšovi moc chutná a je i zdravý, když ho sní. Při čištění říkame do rytmu básníčku a pak dostane za to jak hezky otvíral pusu ještě jedno stříknutí olejíčku do pusy na chuť. Kámarádkám se to taky osvědčilo. Zdraví Pupu + Ríša 19 měsíců

 
Misa_L
Kecalka 319 příspěvků 14.09.05 22:07

Ahoj holky,

to je Fičák :o)))) Stále jsem 2v1, Monča si ze mě dělá legraci.

Noc z pátku na sobotu byla ve znamení kontrakcí a zběsilé jízdy do porodnice. V půl 2. mě chytly kontrakce co 4 min! Z počátku jsem si myslela, že to jsou větry (jsem fakt zkušená, že), po 30 minutách mi to nedalo a šla jsem se sbalit, to mě tak vyčerpalo, že se mi rodit nechtělo a šla jsem si lehnout, jenže kontrakce s četností co 3-4 min mě opět vytáhly z postele a nakonec i manžela. Ještě jsem se mu v noci omlouvala, že si fakt nejsem jistá, jestli je to ono. Já bych to snad nepoznala ani při 10. dítěti!!!

Tak jsme vyrazili do Benešova (nakonec budu rodit tam). V polovině cesty jsem zjistila, že jsem zapomněla doma tašku - tak zpátky. Při druhém pokusu mi manžel sdělil. že nemá doklady, peněženku a mobil - tak zpátky. No a při 3. pokusu jsem měla pocit, že mi nic není - ale stejně jsme do porodnice dojeli. Na monitoru mi nabíhaly hory doly, sestry spokojeně pokyvovaly hlavou a já nic necítíla. Při vyšetření doktor konstatoval. že nerodím. V neděli jsem bojovala za to, aby mě pustili domů, páč se od sobotního rána žádná kontrakce nekonala.

Tak to byla historka o mých poslíčcích. O těch dalších budu opět referovat.

Mějte se prima

Miša

 
vajo
Kecalka 272 příspěvků 15.09.05 20:00

Ahoj holky,

Kostko - moc pěkný deníček a moc pravdivý. Myslím že jednodušeji se vychovávají ty druhé děti, že člověk už ví jak na to u toho prvního zatím dost tápu.
Jinak zuby si Melika čistí ráda kupuji ji pastu střídám to, jen kontroluji, aby byla pro děti od 1 roku.

Míšo L- Doufám, že už se šťastně rozdvojuješ. Taky na tebe myslíme a přejeme rychlý a pokud možno málo bolestivý porod.

Jinak u nás nic nového. Tuto sobotu se chystáme na karneval, tak jsem zvědavá jak si to Melinka užije. Taky nám začalo plavání a náš potapěč zase potvrdil svou formu.

Všechny Vás moc pozdravujeme.

Eva + Melika

 
Misa_L
Kecalka 319 příspěvků 15.09.05 20:26

Ahoj holky,

stále se držím nerozdvojená, i když mě dnes celý den ukrutně bolí záda.
Dopoledne jsem byla na kontrole v porodnici, jsem otevřená na 2 prsty. Byl tam velmi legrační doktor Nováček, navíc velmi hezký. V neděli jdu opět za ním, normálně se na něj těším, jak se opět zasměju. Zrovinka bych si to tam mohla i odrodit :o)))

Kostko - Martínek si zoubky jen tak pižlá. Spíš bych řekla, že ohryzává kartáček, vůbec mi nechce dovolit, abych mu to správné čištění ukázala. Zatím se snažím mu ukázat, že se zoubky čistí ráno a večer.

Vajo - to se máš, že budete chodit plavat, mě se tahle radost na pár týdnů, možná měsíců vyhne. Ale z jara bych ráda opět s dětmi chtěla začít chodit.

Ode mne vše, zbytek holek se asi připravuje na zimní spánek :o)))

Pa

Míša a spol

 
Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 16.09.05 09:05

Ahoj holciny!

Kostko: u nas na cisteni zoubku pouzivame detsky Odol nebo co to je. Je to takova ruzova tubicka. Michalce jen tak napenim kartacek a v posledni dobe ji ty zuby cistim uz sama. Musim toho vyuzit, kdyz si je nahodou ted necha vycistit. Pomohlo u nas to, ze se chvilku koukala na Shrecka a pak jsem ji rekla, ze ma osklivy zuby a ze je bude mit jako on. A od ty doby to opakuje, ze Srek oklivy zuby. A uz to jede..... predni zoubky, stolicky… a pak zdrha. :o)

Jinak u nas noveho asi nic. Vse pri starym,
Misa mluvy jak o zivot, uz zacina i veticky davat do kupy, obcas prekvapi nejakym novym slovem ktery perfektne zaradi do textu.
Nocnik - kdyz ji hlidam tak v pohode, ale kolikrat tam to stejne utece. A kdyz ma plinu tak mi zahlasi ze zrovna cura a libezne se u toho tvari.

Na dnesek v noci me zacala volat nekdy okolo 1:30 ze je mokra, ze se pokapala, pak to teda opravila na pocurala. TAkze jsme prevlikly a ze jde spinkat. Ale. Pronesla ze se „bojim tma, nechat rosviceno“ takze jsem ji nechala lampicku. A ve 2h na me kricela, ze je vyspinkana. ATkze jsem tam vlitla, servala ji, zhasla a ze se jde spat. TAk asi usla a za chvilku zas " mami! vydadana" Stala v postylce a delala do chuvicky" HU, HU, HU" aby se rosvitila. TAkze putovala k nam do postele a nevyspali jsme se my, protoze ta cestovatelka byka ajk hodinky a tocila se tam jak holub na bani. :o)

Miso_L Tak se drz a hned to rozeni pujde lepe, kdyz tam je prijemnej chlap, ne? ;o)
Teda ty mas dobrou uchylku. :o)))
TAkze „mami, drz se!!!! a dej vedet!“

papa mejte se krasne a uzivejte skoro podzimu!!!!!

Darka a nepritomna Misa

P.S. holky neslyseli jste nektera o ockovani priusnice, spalnicky, zardenky + nestovice? - PRIORIX TM TETRA

 
kostka
Kecalka 405 příspěvků 17.09.05 13:57

Ahojky,

Míšo, Monička má opravdu smysl pro humor :). Vzpomínám si, že mě úžasně bolely záda týden předtím, než se Pavlík narodil. Tak ať je to u vás rychleji.

Evi, ani nevím, jestli se druhé děti vychovávají líp, ale asi záleží na temperamentu. Zdá se mi, že se Pavlínka vychovala sama :). Asi je to tím, že holky byly necelé 3 roky po sobě a připadalo mi vždycky, že zlobí jen Lucka, ta starší. Ovšem když čtu její deníček, oproti Pavlíkovi byla anděl :). Ten když se dostane do tempa, zdemoluje půl místnosti.

Díky holky za tipy na pastu.

V úterý jsme oběhli doktory kvůli té nožce - byli jsme na rentgenu i na chirurgii, nikde nic nenašli, tak jsme začátkem října objednaní na ortopedii. Pro změnu má Pavlík rýmu a já taky.

Papa, hezký víkend.

Hana a Pavlík

 
Jirina
Extra třída :D 13532 příspěvků 18.09.05 17:21

Ahoj holky,
já jsem poslední dobou nějak líná psát, tak se omlouvám. Teď se hlásím na chvíli od našich - děti jsou na zahradě s tatínkem, za chvíli budeme grilovat masíčko k večeři.

Evčo - Meliko: deníček si můžeš vzít ten čtvrtý listopadový (tuším že to vychází 22.11.) a jestli bych tě mohla poprosit, vem za mě ten příští (měl by vyjít 27.9.), já nějak nevím o čem psát a nechci psát blbosti. Jestli bys chtěla můj deníček (pravidelně poslední úterý v měsíci) časem převzít úplně, byla bych ráda - už jsem za ty léta tady vypsaná.

Tak ahoj Jiřina s Háňou, za 2 měsíce už 2 roky

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama