Brusinčata 89. díl - nechat udělat z dítěte pokusného králík

Rodičovství

Ahoj holčiny, naše přerostlé „miminka a vy ostatní. :o) Dnešní téma deníčku je aktuální hlavně pro mě a Michalku, ale i vás by to mohlo zajímat a doufám, že mi i k tomu něco povíte. Takže vzhůru do toho.

Minulý týden jsme měly podstoupit povinné očkování TRIVIVAC proti zarděnkám, příušnicím a spalničkám, očkované 2× mezi 15-24 měsícem věku.
Místo oočkování nám Dr. nabídla, jestli se nechceme zařadit do studie.
Jedná se o: Zaslepená, randomizovaná, kontrolovaná, multicentrická studie hodnotící klinickou účinnost proti planým neštovicím u živé oslabené vakcíny proti varicele (plané neštovice) (VarilrixTM) podané v jednodávkovém schématu a kombinované vakcíny proti spalničkám, příušnicím, zarděnkám a planým neštovicím (PriorixTM - Tetra) podané v dvoudávkovém schématu zdravým dětem během druhého roku života.
No, jinými slovy, jedná se o očkování novou vakcínou proti výše zmiňovaným nemocem „obohacenou" o očkovací látku proti neštovicím.

Účelem této výzkumné studie je prokázat, že očkovací látka PriorixTM - Tetra a VarilrixTM účinně chrání proti onemocnění planými neštovicemi. Jako u každé očkovací látky, nemusí být ochrana vždy stoprocentní. Z tohoto důvodu bude v této studii účinnost vakcín hodnocena po dobu dvou let po očkování. V plánu studie je následné dlouhodobé sledování, aby bylo možno zhodnotit dlouhodobou účinnost vakcíny v období dalších osmi let.
Co to znamená? Po celou dobu trvání studie budou podrobně zkoumány kožní vyrážky vypadající jako plané neštovice a pásový opar, nežádoucí účinky po očkování v průběhu 43 dní. Během studie bude odebírána krev (za 10 let 9×) a laboratorně bude vyšetřena koncentrace protilátek proti neštovicím.
Děti v této studii jsou naslepo rozděleny do tří skupin. Zařazení do skupin určí počítač. Podle zařazení do skupiny, bude mít 6 dětí ze 7 šanci, že bude chráněno nejen proti spalničkám, zarděnkám a příušnicím, ale i neštovicím (očkování vakcínou PriorixTM - Tetra nebo VarilrixTM), zatímco jedno dítě ze sedmi bude chráněno pouze proti spalničkám, zarděnkám a příušnicím (očkování vakcínou PriorixTM). Tyto děti budou tvořit skupinu.

SKUPINA 1.dávka v den 0 2.dávka v den 42-56 počet dětí
X PriorixTM - Tetra PriorixTM - Tetra 3/7
Y PriorixTM VarilrixTM 3/7
Z PriorixTM PriorixTM 1/7

P.S. toto měla být tabulka, ale jelikož jsem „počítačový mág“ a nevím jak se to tu dělá, tak si to budete muset přebrat samy. ;o)

Ani rodič ani lékař studie nebude vědět, kterou očkovací látku dítě dostalo.
V průběhu celé studie se budou zaznamenávat veškeré očkovaní látky a nebo jiná léčba, které budou dítěti podávány.

V mnoha zemích jsou dostupné očkovací látky proti spalničkám, příušnicím a zarděnkám (PriorixTM) a proti planým neštovicím (VarilrixTM). Tyto očkovací látky mohou být aplikovány současně, avšak na různá místa. K ochraně dětí proti těmto čtyřem nemocem byla vyvinuta kombinace obou očkovacích látek (PriorixTM -Tetra). Tato vakcína má být v prvních zemích schválena už zanedlouho.

Toť asi v kostce vše k tématu očkování X pokusy na dětech.
Já se rozhodla (po konzultaci s jinou dětskou lékařkou) nechat Míšu oočkovat právě touto vakcínou a přispět tak vědě. Za zařazení se do této studie je společností vyvíjející tuto vakcínu poskytováno finanční „ohodnocení„, ale pro to to samozřejmě dělat nebudu. Dítě má zdraví jen jedno.
Doufám, že jsem vás tímto tématem moc neunudila a nerozhněvala, ale další názor mě zajímá. Takže „do mně“!!!!!

A teď k Míše. Míša se vzteká jako blázen, v sobotu už jsem to nervově nevydržela a osprchovala ji studenou vodou v tý její největší agonii a pomohlo to. Ale na jak dlouho? To se teprve uvidí. :o)
Jinak povídá o 106, začíná tvořit jednoduché věty, zpívá si a tak asi všechno co vaše ostatní děti.

Takže toť „umělecký" kousek ze sedmého patra.

Papa a mějte se krásně a užívejte posledního studeného sluníčka!!!!

Darka a Míša

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Misa_L
Kecalka 319 příspěvků 19.09.05 21:46

Ahoj holky,

Darko - zajímavé téma, ale já se k němu nevyjádřím. Nejsem schopna nad ním rozumně přemýšlet.

Mou jedinou myšlenkou teď je - ať už ta Monča vyleze ven!!! To jsem si fakt nikdy nebývala pomyslela, že první díte nedonosím a druhé budu přenášet. Den ze dne je to horší. Nohy mi brní při jakémkoli pohybu, nevydrřím stát ani 2 minuty, vůbec nespím, buď mě pálí žáha, nebo brní nohy nebo chodím s každou kapkou na záchod. Malá se hemží o sto šest, nemá moc místa a mě to pěkně bolí. Neustíle se bouchám břichem tu o kliku, tu o stěnu nebo zábradlí.

Příznaky vypuzení… 0
Náznaky rození ..... 0

Někdy mám pocit, že jsem si to těhotenství odbyla a teď to mrně začnu zpátky vstřebávat :o)

Ještě že je ten Martínek tak hodný a nepřidělává mi témeř žádné starosti.

Tak já si jdu lehnout, cítím se totálně grogy a chci spát.............

papapa
Míša, Martínek a zarputilá Moni

 
kostka
Kecalka 405 příspěvků 19.09.05 22:32

Ahoj holky,

no Míšo, já myslela, že uuuž, a Monča stále váhá:o Vždyť takhle nebude v Panně, ale ve Váhách :-)). Nějaké „vypuzovací“ metody jste zkoušeli? Koupel, sex či červené víno. popř. mytí oken:-)?

Nevím, Dari, já bych do toho asi nešla. Zdá se mi takhle toho očkování spousta, že to musí být pro malé zátěž, a ještě očkování proti planým neštovicím? Ale moc vám držím palce, ať je to ok.

Mějte se všichni pěkně a hlavně zdravě

Hana a Pavlík

 
Lajka
Kecalka 296 příspěvků 19.09.05 23:20

Ahojte,

po dlouhé době hlásím, že žijem! Asi nemá smysl psát, že nestíhám, co?

Žádné extra novinky nemáme. Pomalu se zabydlujeme v novém, teda hoooodně pomalu - záclony jsem pověsila až měsíc po nastěhování, z jedné místnosti máme pořád skladiště.

Áňa je pořád neuvěřitelnej žrout, jak zaslechne, že něco šustí, hned se letí podívat, jestli to náhodnou není nějaká hamika. Hlásí, že chce „obidek a mašo“. Kecá jí to taky o 106 a je jí už i pěkně rozumět, takže si „pokecá“ i s ostatníma a ne jen se mnou. Doplňuje písničky, občas i sama kousek zazpívá. Taky je z ní poslední dobou docela mazel, chodí se za mnou tulit, chytí mě kolem krku a volá „jádi, kamajádi“.
Ale abych ji nepřechválila, tak je ohromná kamarádka s plínkama. Na nočník si občas sedne, ale jak to na ni přijde, doslova si vybrečí čistou plínku a pustí to až do ní. Když bylo teplo alítala nahatá, tak to radši zadržela, celý dopoledne i přes oběd. Když to nezvládla, začala hystericky brečet, že se počůrala nebo pokakala.
Jo a jak jste řešili doktory, tak u nás je to taky úžasný rodeo. Já jen čekám, kdy kousne ;-) Zatím jenom ječí a nechce na sebe nechat šáhnout. zítra nejspíš vyrazíme na očkování (asi čtyřkombinace), tak jsem na to zvědavá, budu muset s sebou nabrat zásoby a uplatit ji jídlem.

Frčím do hajan, mějte se pohodově,

Lajka s Áňou

PS: Míšo, zkus přesvědčit Monču, že by měla vykouknout, dokud je aspoň trochu hezky.

 
pasanek
Povídálka 28 příspěvků 20.09.05 11:21

Ahoj Holky!!!

Po strááášně dlouhé době se ozývám i já - Iva s Tomíkem:-) z Krkonoš.....

U nás se změnilo tolik věcí, že kdybych to tu všechno měla popsat - tak by to vydalo na knihu:-)možná to jednou sepíšu a vydám:-)))
Ale přiznám se, že deníčky pročítám, jen nějak nezbývá čas na odpovědi - abych Vám to jen ve stručnosti přiblížila - přestěhovali jsme se do krásného bytečku - jsme spokojení a šťastní!!! Tomík má svůj krásný pokojíček, kde už jakžtakž spí…spí tam sám, ale dost se budí - už sice ne 7× za noc, ale 3× to ještě stíháme:-(
Jinak já už pracuju - a Tomčítek chodí do jesliček - první tři měsíce to proplakal, ale teď je tam raději než doma:-) ráno už nám ani nezamává, když tam jde a odpolčo se mu moc nechce domů:-) zamiloval se tam do jedné slečny, ale je stále věrný Aničce:-)
Pořád nás trápí alergie na mléčnou bílkovinu - ale už jsme si zvykli…museli jsme si zvyknout. Tomáškovi budou v prosinci dva roky a váží 10kg!!!! Je to dost velký hubeňour , ale je dost živý a bystrý!!!

Dari - chtěla bych reagovat na Tvůj článek - asi nebudu moc pozitivní - promiň mi to, ale já bych do toho vůůůbec nešla. Víš Miška je malá - prozatím zdravá - má pokud si pamatuju jen ekzémy a už měla spousty antibiotik - važ si toho, že je zdravá - může se hýbat, může dýchat a je pěkná - mluví, reaguje…má Tě ráda.....!!!
Promiň ale já bych nešla do věci, o které nevíš jak bude reagovat - v budoucnu - na Tvé dítě a ještě když ani nevíš co přesně ji budou píchat a jak velké vedlejší účinky to může mít!!!!!

Možná jsem skeptická - ale možná si pamatuješ co je v naší rodině způsobenou jen „hloupým očkováním“ o kterém se nic moc nevědělo a teprve se zkoušelo…nepřála bych Ti ten pohled na 10letou holčičku, která je jen ležák - a to jen díky očkování… na tohle bych byla až moc opatrná!!!!!!
Ale nechci Tě strašit - jen jsi psala, že chceš vědět náš názor - já bych byla proti!!
Važ si toho co máš!!!!!!!!!! a nechtěj víc!!!! To co Ti bylo přáno je velký dar a má nevyčíslitelnou hodnotu - máš krásné zdravé dítě!!!!!!!!!!­!!!!!!

Mějte se krásně Iva a Tomík

 
EvulaI
Kecalka 308 příspěvků 20.09.05 11:57

Ahoj Brusinčátka a mamčiny,

také moc nepřispíváme , vlastně se dá říci , že vůbec, ale tak nějak mi ty Brusinčátka přirostla k srdci, že dnes přispět prostě musím.

Darko já bych do toho taky nešla, souhlasím s Ivou, nevíš co to může teď nebo v budoucnu udělat. A Míša už si stejně myslím vytrpěla od malička dost . Prosím , pokud to jenom trochu jde, nedělej to. Jasně je mi po tom houby, ale nějak mi to nedá, abych ti to nenapsala. Tak promiň za můj názor.

Míšo tobě přeju brzké, ale opravdu už brzké vylíhnutí Moničky, jestli už touto dobou není na cestě a hlavně klidný a bezproblémový po­rod.

Ještě chci všechny moc a moc pozdravit, vím o vás, občas deníčky pročítám, bohužel nás už moc nezbylo.

Co nového u nás?
Kojení jsme zdárně ukončili v 18.5 měsících, na nočník si Máťa nesedne ani za nic, mluví , ale málo pouze slova a jejich význam známe jen my doma - např. bóba - míč, brmbí - auto, čita - Miša, ŇaŇa - pití nebo cokoliv k jídlu , aja - ahoj, vava - vajíčko, děda a bába - oba dva jsou babija, máma - mamija, táta - tatija , Eda - edija , tukóó - pavouk, mravenec… miluje Teletabbuies, miluje vodu, umí jezdit na elektr. traktoru …, a my se od října začínáme zase snažit o mimi.

Tak se mějte moc hezky a pozdravujete svoje zlatíčka.

Evula a Matýsek 21 měsíců

 
Misa_L
Kecalka 319 příspěvků 20.09.05 15:00

Ahoj holky,

stále beze změny. Sice jsem měla celou noc stahy, otevřená jsem asi na 4 cm, ale to děcko se ne a ne pustit. Dnes jsme s dr. rozhodli, že zítra odpoledne nastoupím, píchne mi vodu a porodím. Už mě to fakt nebaví. Navíc mám manžela jen na pár dní doma, myslel, že dávno budu mít porod za sebou, ale takto by se neměl kdo postarat o Martínka. Mám to trochu složitější. Rodiče 400km daleko a manžel vlastně taky.

Kostko - odmítám dělat jakýkoli pohyb navíc, natož mytí oken, to ráda přenechám placené službě. Kdybys ty naše okna viděla, pochopila bys, o čem mluvím. Ale jinak normálně vysávám, vařím, peču, sexuji - a nic.

Takže jakmile to bude venku, dám vám vědět prostřednictvím sms zřejmě přes Darku, ta je na netu často, že Darko.

Tak se zatím mějte, já si jdu nabalit pár buchet, kafe a knížku :o)

Pa

Míša

 
EvulaI
Kecalka 308 příspěvků 20.09.05 15:04

Míšo,

úplně mi vyskočila husí kůže, tak zítra …, budu na tebe myslet a určitě nebudu jediná. DRŽ SE !!

Papa Evula

 
Radina  20.09.05 18:03

Ahojka Darko,
já k vám sice nepatřím, ale dost mne zaujalo téma deníčku. Je to popsané hezky a lákavě, ale pak jsem se nad tím zamyslela z pohledu dítěte. Jak ono přijde k tomu, že mu budou 9× brát krev? Co kdyby to byl právě můj syn, kterého bych kdysi zařadila do podobného programu? On má panickou hrůzu z braní krve i z očkování a představa toho, že ho budu každý rok - mimo povinné očkování a kontrolní odběry krve (máme málo železa) nutit k dalšímu píchanci se zdůvodněním, že jsem ho kdysi nechala dobrovolně naočkovat a on teď musí…! Já vím že diti prožijí v životě spoustu věcí, které prostě být musí ať se jim to líbí nebo ne, ale bojím, se že bych to nedokázala zdůvodnit (a ani bych nečekala, že tomu dítě porozumí) ani tím, že jsem mu přece peníze které za to dostal, odložila aby mohl třeba mít nový mobil (promiň, neznám cenovou relaci v jaké se pohybuje ohodnocení při zařazení do toho programu). Sobecky mne napadlo, ať si to zkoušejí třeba na somálcích (jsem zlá,ale fakt to byl jeden z prvních mých myšlenkových pochodů) nebo na jiných lidech, kterým když dají peníze, tak jim pomůžou třeba i tím očkováním i těma financema). Asi to vyznívá, že jsem zlá, ale já bych ze svých dětí pokusné králíky dělat nechtěla.
PS: nechci tě odsuzovat,ale já bych měla strach. Každé očkování (i ta vyzkoušená) má svá rizika a jsou lidé, kteří se raději soudí, než aby nechali do svých dětí píchat zárodky nějakých nemocí a brání se i povinným očkováním!
Radka(?) + Betynka(14m) a Luki (6,5 roku)

 
Misa_L
Kecalka 319 příspěvků 20.09.05 19:50

.....no možná pojedu dřív, stahy jsou čím dál častější.....­......huráááá­áááá

Míša

 
Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 20.09.05 20:19

MISO!!!! DRZ SE! CEkam na Sms abych mohla potreferovat!

 
Jirina
Extra třída :D 13540 příspěvků 21.09.05 20:34

Ahoj vespolek,
nějak jsem poslední dobou neměla „čas" napsat - totiž večer čumím na seriály a v 9 už se mi na počítač nechce. A to sleduju jen Ordinaci, Dobrou čtvrť a Četnické humoresky - hezky mi to ty televize rozplánovaly na celý týden :o)) Ale dnes už jsem rozhodla, že sem musím a zítra si ten díl pustím z videa :o))

Musím se pochlubit, že jsem se asi po pěti letech dokopala jít cvičit! Tatínek byl večer mimořádně doma, tak jsem mu přenechala děti na uložení a vyrazila do Sokola na zdravotní tělocvik. Náhodou, nejsem na tom s kondicí tak špatně. Vůbec jsem tam nezívala jako dřív, všechno jsem zvládala, dokonce když ohlásili konec, tak bych cvičila ještě :o)) A dnes mě toho ani moc nebolí :o)) Taky jsem se po delší době vážila - byla jsem u ženské doktorky a vážila se na stejné váze, jako celé těhotenství, takže mám konečně přesné srovnání. Docela jsem se u toho pobavila. Je to taková ta váha, co se kila nastavují válečky. Začla jsem na 64, pak přidávám, 65, 66, 67, 68 a pořád nic, až jsem si uvědomila, že musím ubírat :o)) Takže 63, 62, až se to zastavilo na 61! Pro mě docela výrazný úspěch, protože poslední váha před těhotenstvím s Jírou byla 68, čili mám 7 kilo dole.

No co jinak nového - Hanička mě neustále překvapuje svými výroky, tedy nejen ona. Teď má tatínek pár dní volno, tak jsme na ně oba a večer před spaním se bavíme vyprávěním, co nám dárečkové přes den nažvanili.
Třeba se Hanička po-o spaní vzbudí a jako první slyším z chůvičky: „Jišíčku kde ši?„. Nebo si vezmou koš na prádlo, že v něm pojedou jako na lodičce. Jíra: „Haničko jedeme“. Hanička: „nejedeme, nemáme pádlo".
Jednou jsem z nich byla na nervy a usedla jsem na gauč s rukama v dlaních a mohutným vzdechem. Hanička přišla, pohladila mě a povídá: „maminka Išinka Abčová". No můžu se na ně zlobit?

Darko, o očkování neštovic jsem neslyšela, ale kdyby mi nabídli zařazení do pokusného programu, asi bych to taky vzala. Sice se to hezky dělají pokusy na vlastních dětech, ale doktorům v tomto věřím.

Evo, bereš ten můj příští deníček?
Tak ahoj Jiřina a spíci Jíra s Háňou

 
Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 21.09.05 20:41

Misa_L pise sms: „Hura, oslavujte muj prichod na svet. Merim 51 cm a vazim 3,6 kg. Monicka Liskova“

Takze Miso, velika gratulace odemne a od Michalky!!!! A Monicce posilame velikanananskou pusinku na celicko!!!!
Hlavne at jste obe zdrave!!!

Darca

 
kostka
Kecalka 405 příspěvků 21.09.05 20:47

Míšo, Moničko, tak konečně ta super zpráva! Připojujeme se ke gratulaci a přejeme jen samé krásné společné dny celé vaší rodince!

Hana a Pavlík

 
EvulaI
Kecalka 308 příspěvků 21.09.05 21:41

Tak jsme se dočkali, hurááááá..... HODNĚ ŠTĚSTí CELÉ RODINCE

přeje Evula a Matýsek

 
vajo
Kecalka 272 příspěvků 21.09.05 22:43

Taky se musím rychle připojit ke GRATULANTŮM !!!!!

MÍŠO moc a moc gratulujeme jak tobě tak Moničce, že jste to vše určitě bezva zvládly. Už se těšíme na vylíčení podrobností. Přejeme hlavně hodně zdraví celé rodince a plno spokojených a úsměvných dnů.Moničce pro tvůj klid prozatím prospaných.

Darko - přeji vám aby jste očkování i výzkum přežily ve zdraví a bez vedlejších účinků. Myslím si že záleží na dítěti některé očkování snáší líp jiné hůř. Já bych do toho s Melikou nešla. Měla většinou reakce na očkování a tak prozatím odkládám i „ vyzkoušenou" vakcínu na zarděnky, spalničky atd… Nejraději bych to vůbec neočkovala, když poslouchám ty reakce dětí - nechci to vidět u nás.

Jiřino - klidně deníček vezmu, jen mi napiš přesné datum. Má to být už ten příští ?

Lajko - Mám radost, že jsi se ozvala. Až se ze všeho vzpamatuješ rádi vás obě zase přivítáme v Brně.

Všechny vás moc zdravíme.

Eva a Melika

 
vajo
Kecalka 272 příspěvků 21.09.05 22:53

Jarko - jen jsem se ještě koukla do předešlého deníčku, kde mi to vše píšeš. Příští týden ho tedy za tebe vezmu, ale musím předeslat, že dlouhodobě žádné psací ambice nemám. Jen to beru jako malou pomoc z mé strany za vaše několikaleté úsilí o udržení deníčku, který mám ráda. Takže sem tam pokud nebude vůbec žádný ochota, tak nějaký ten deníček vezmu, ale nesmí to být moc pravidelně. Takže ten listopadový beru, ale pak mi musíš dát chvíli pohov. Moc pozdravujeme.

Eva a Melika

 
Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 23.09.05 16:34

Ahoj holciny!
Tak se hlasime po ockovani. Byly jsme uz vcera. Misa to vzala statecne, el tech slz. Braly ji nejdrive krev a jak se tomu branila, tak jim to neslo a tak ji ji braly na 2×. Ale to bylo rodeo. Prosila, brecela…ani vam to tu nebudu rikat, jinak me ukamenujete. :o) Po 5-min brani krve se uklidnila, zvazila se, pichla se vakcina (zas mirnej jekot ale jen kratickej) a pak se uz i s Dr. bavila a ukazovala ji jaky ma ovecky na puncoskach. PAk celej den chodila, a kdyz nekoho novyho videla, tak se rozbrecela a zacala jak ji silene boli rucicka. No, proste herecka - cela ja. :o)
Takze ted merime teplotu po dobu 14 dni a pak jen teplomerem na celo, jestli je nebo neni teplota. ZAtim u nas zadna neni, ani zarudnuti ve vpichu ani bolest vpichu.

Evo"vajo" presne jak rikas, nejaky dite snasi ockovani lip a jiny hur. My patrily mezi ten zlatej stred. Zadna teplota, jen asi neco malo okolo 37 a pomohl penadol.
Jinak tohle ockovani je povinny a musi si tim projit kazdej, akorat nam mozna navic daly to i proti tem nestovicim. A to ze ji jeste 8× vezmou krev urcite prezije.
Jo a jinak kdykoliv od tohoto sledovani muzu odstoupit (to jsem tam zapomnela napsat) takze se to odebirani krve konat nebude. TAkze pokud by to nejak spatne snasela, tak ji proste nenecham odebrat krev.
Ale brani krve boli i dospeleho cloveka a to maly dite proste jen nevi, proc se na nej najednou vrhne tolika lidi a drzi ho, takze se zakonite brani. Az se branit nebude, bude to dost podezreli. :o)
Jeste nase aktualni vaha je 10,76kg.

Jinak novinky od Misi_L, takze pise: „ZATIM MAM VZORNE DITE. MALA VECER USLA V 11 A VSTAVALA V 5:30 PAK SE PROBRALA V 9 A OD TE DOBY CHRNI. UZ MAM MLIKO A ASI VYDATNE, VYPADA SPOKOJENE. PA MISA“

Tak vase pozdravy si urcite precte sama, ale taky ji to vyridim, nebojte.

ZAtim se mejte pekne a uzivejte slunicka!!!!

Darka a nepritomna Michalka

 
AndreaNarozna
Povídálka 39 příspěvků 23.09.05 21:20

Ahoj holky a dětičky,
Hlásí se ostuda Andrea. Omlouvám se, že jsem se dlouho neozvala, ale nějak nestíhám. Pendlovali jsme mezi Moravou a Kláštercem a nějak jsem ani neměla chuť na internet. Takže už jsem pěkně dlouho nečetla deníčky, ale hned si je jdu stáhnout a vše doženu.
Míšo_L: Móóócccc blahopřejeme k narození Moničky. Podle mír je to pěknej „chlapák"!!! Doufám, že ti nedala moc zabrat a už jsi se z porodu zotavila. Přejeme jí pohodovém život, hodný rodiče (to určitě má) a ať ji bráška moc neterorizuje!!!
Zatím končím, zítra se chystáme do Prahy na For Arch, tak ať jsem čilá. Mějte se hezky a brzo ahoj.
Andrea a Jolanka (už jí roste 8.zub!!!)

 
Hanulka1
Kecalka 184 příspěvků 24.09.05 10:30

Ahojky všechny po hrozně dlouhé době,

moc se omlouvám, ale dva měsíce jsme byli na chalupě bez signálu a až teď zase chodím do práce, takže občas můžu juknout.

Jsme v pořádku máme se čile kk světu. Měříme 86cm a vážíme 13kg. Zuby se nám už pomalu doplňují. Kubík už dobrovolně chodí ná záchod, ale bez plen ještě nejsme, ale času dost. Jinakl máme vztekací období. Občas sebou flákne o zem a kope nohama a děsně ječí. Toho jenom překročím a odcházím do jiné místnosti, protože bych se jinak musela zbláznit. Až se uklidní tak za mnou přijde a dělá. že nic tak já taky.

Četli jste někdo už knížky od Jan-Uwe Rogge: Děti potřebují hranice a Rodiče určují hranice? Jsou docela dobré. Ukazují i na praktických případech jak reagovat na konání našich andílků. Př. sprostá slova, agresivita, neposlouchání, chování v obchoďáku, v restaraci apod.

Jinak už to Kuba dost nakecá a hlavně mu rozumí i ostatní. Pěkně říká r, tak doufám, že to nezapomene. Ještě jsem nečetla deníčky zpětně, ale taky vás to děcko neposlechne? Já mám pocit, že má země srandu a když příjde domů tatínek tak stačí aby on řekl jednou a už kmytá. Poslední dobou mám podezření, že ho má spavou nemoc. spí od osmi do osmi a odpoledne spí tři hodiny a za hodku po probuzení je schopen opět vytuhnout, sice na pár minut v křesle, ale stejně. Už jsem ho chudáka dotáhla k dotorce a nic nezjistili. Krev má ukázkovou v moči nic, tak jsme se shodli, že hgo asi zmohlo náhlé povytažení. On totiž za dva měsíce se vytáhl o osm cm. Což už je v tomto věku dost rychlé.

Jo a jak jste na tom z nožní klenbou? Už se vám tvoří? Nevíte někdo do kdy by se měla vytvořit? Nám už se teda tvoří pěkně.

No nic tak pa a já jdu číst deníčky

Hanka a Kubíček 22.měsíců

 
Hanulka1
Kecalka 184 příspěvků 24.09.05 10:40

Teď jsem si to přečetla připojuji se ke gratulacím. Míšo moc gratulujume a ať jste obě v pořádku a mlíko tryská proudem.
Mám velkou radost. Hanka

 
barban
Kecalka 102 příspěvků 25.09.05 20:20

Ahoj všichni,

konečně jsem se dostala k počítači a první co dělám je, že GRATULUJI MONIČCE K VYLODĚNÍ. Míšo všechno nej, nej - ti přejí všichni u nás doma, aby malou netrápily prdíky, ty jsi měla hodně mlíka apod. Holky užívejte si a pozdravujte velkýho bráchu Martínka a samozřejmě i taťku.

Jinak u nás nic zvláštního, jen mám pocit, že nám ty děti až moc rychle rostou, zítra už máme 22 měsíců. Kecá o stošest, dnes se jí několikrát podařilo „brácho“, začínám vzpomínat na doby, kdy ještě nemluvila. Ke vztekání musím zaklepat nemám co říct, zatím jsme vše řešili v klidu, už je si někdy sama vědoma, že něco udělala, co neměla a už se zvednutým prstem říká „tytyty“; no co na to máte říct, když se u toho tak krásně směje. S plínama to vypadá na dobré cestě, přes den pouze na polední spaní ( někdy vydrží i suchá) a ven chodí už na ostro ( zatím nebyla naštěstí žádná nehoda), na noc plínu má ( jen jednou zatím nebyla počůraná, ale mám pocit, že si ráno s gustem do plíny načůrá).

K tomu očkování, vzhledem k tomu, že Honza je alergik, bych do toho nešla. Sice nejsem pro novinky a představa, že by kikouš nemusel projít planými neštovicemi je víc než lákává, i tak bych do toho nešla, jo možná v době, kdy to u nás bude schválené a ne v základním očkování, asi bych si připlatila. Navíc každá další traumatizace (a odběry jí jsou) kikouše by mě dost deptala, protože jsme v poslední době několikrát vyškrabovaly molusky a pár jich ještě máme.

Jelikož mi začla zase škola, budu Vás číst, ale zapojím se méně, protože už teď nestíhám a navíc mám dohozený zástup do práce, celý říjen bude kikouš zase s babičkou. Ale občas přihodím info z vlčího doupěte. Ahojky, užívejte babího léta a zase někdy

Bára a Kristýnka ( zítra 22-ti měsíční)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama