Brusinčata 94. díl - dárečky pro naše dárečky

Rodičovství

Zdravím Brusinčata i ostatní čitatele. Tak už se nám to blíží ... Ano, za pár dní začnou nejstarší brusinčátka slavit své druhé narozeninky. Nebudu tu rozjímat, jak to uteklo, to všichni víme. Ale protože se stejným tempem blíží i další dárečkovské časy Vánoce zkusím tu nastínit, jaké dárečky pro ty moje dárečky vymýšlím. Třeba se budete inspirovat, nebo naopak něco vhodného poradíte.

Určitě jste na tom taky tak. Přestože skoro žádné hračky nekupujete, vrší se doma řadou geometrickou. Svátek, narozeniny, Vánoce. Babičky, tetičky, rodiče, každý chce děťátku něco dát a přestože si pořád říkáte, že to s dárky nebudete přehánět. Nakonec se toho sejde kupa a máte pocit, že už doma všechno máte a nevíte, co dalšího by proboha mohlo vaše dítko zaujmout. Jsem na tom podobně. Proto jakmile mě něco napadne, zapisuju si to a tak by se dalo říct, že jsem na Vánoce i Haninčiny narozeniny teoreticky připravena.

K narozeninám dostane panenku. Kočárek má od loňska, i tři menší panenky, ale chybí pořádné miminko. Už ho máme vyhlédnuté v našem malém hračkářství (jestli ho někdo nevykoupil!), když jsme tam byli s Haničkou, všimla si ho. Od té doby, kdykoliv přijde nějaký časopis (myslím tím katalog, reklamní leták apod.) a jsou v něm hračky a panenky, časopis si zálibně prohlíží a miminko obdivuje.

Určitě nebudou chybět knížky. Pohádkových máme sice hodně, ale stejně se nám nedostává. Zatím je čteme jen před spaním a pohádka nesmí být víc než na dvě stránky (víc děti ještě nevydrží a pak zlobí). Mám spadeno na Křemílka a Vochomůrku či něco podobné, co známe z Večerníčku (to se nám osvědčuje na obě strany, lépe se sleduje Večerníček, který známe z knížky a opačně). I leporel není nikdy dost, podmínkou je jen to, abychom ho ještě neměli.

Dále mě napadl skákací balon. Mám velký gymnastický míč a děti mi na něj lezou, ale není pro ně nijak bezpečný. Sami mají nafukovací balon (průměr asi 35 cm) a válejí se na něm a skáčou, jen se bojím, že praskne. Proto bych chtěla pro každého svůj, stejný jako mám já, ale menší a s držátky. Jíra na něm zkoušel skákat na cvičení a docela mu to šlo. Pro Jíru uvažujeme nad nějakou rozšiřující řadou lega (respektive Duplo). Poslední dobou si s tím hodně hraje, ale máme jen základní kostky a už mu to nepostačuje. Babička už má objednané magnetky s krtečkama - dětem jsem pár magnetků ve tvaru ovoce náhodně koupila a hodně si s tím hrají (a stojí to pakatel). Určitě také pořídíme dřevěné puzzle, myslím dřevěnou desku s vyhloubenými otvory na jiné částečky, dvoje mají a taky to mají rádi.

Ještě uvažuji nad jednou věcí. Máme kalendář s kočičkama a moc rádi si je prohlížejí a určitě mi bude líto ho vyhodit, tak bych pořídila fotorámečky a dala jim to do pokojíčku na zeď. Mají svůj pokojík zatím velmi stroze zařízený - skříň, postele a tři bedýnky s hračkama na ráno, protože do něj chodí jen spát, aspoň by se tam trošku rozjasnilo.

Víc mě zatím nenapadá (skoro bych řekla, že to bohatě stačí), máte-li nějaké nápady, sem s nimi!

Jinak k Haničce - nejnovější hit je to, že si umí otevřít dveře. Nejčastěji odchází „vyčůat na záchod", bohužel na rozdíl od nočníku se neumí sama u:,–(it, takže tam dojde a se staženými kaťaty mě volá, ať ji jdu po:,–(it. Pouze onehdá zvedla prkýnko a zhnuseně se vrátila ze slovy „je tam hovno, žáchod pinavej, neci čůat na záchod, Haninka čůat na nočník". Prostě jsem předtím vyklepla nočník a nevšimla si, že se všechno nespláchlo a zůstala tam maličká šmouha :o)))

Nadhodila jsem před dětma téma Mikuláš. Jíra odsouhlasil, ať klidně přijdou všichni, že se nebojí. Dobrůtky si prý rád převezme osobně. Když jsem se zeptala, co kdyby ho chtěl čert nabacat, protože se pořád v noci počůrává, prohlásil, že tedy čerta necháme venku a nepozveme ho domů, jen se na něj pak koukneme oknem. Na to Hanička prohlásila „Haninka bojí čeuta", přišla ke mně, přisála se na mě jak klíště a po zbytek debaty se ani nepohnula, takže s ní to nebudu riskovat a raději jí čerta ani neukážu. Rozhodně děti nechci čertem strašit, aby jim kázal za to, co je nedokážu sama naučit. Ale aspoň vím, na čem jsem. Jíra se stejně kvůli nějakému čertovi počůrávat nepřestane (jeho vlastní slova), ale košíček s ovocem by si od Mikuláše převzít mohl - no uvidíme, jak bude statečný.

Tak to je pro dnešek od Vrabčáků vše, mějte se príma a pište!
Jiřina s Haničkou (za měsíc 2 roky) a Jírou (3 roky a měsíc)

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Lulu1
Kecalka 328 příspěvků 25.10.05 10:31

Ahojky, kočky! Špeciálne zdravím, samozrejme, Darku, tvoju výzvu som čítala až na druhý deň a kým som sa dostala k písaniu, prešli ďalšie dva. Často mám emimi otvorené a čakajúce, kedy si naň spravím čas. A je to stále ťažšie, lebo naša princezná cez deň už takmer nespí a ak aj spí, tak 30 minút, počas ktorých si stihnem v lepšom prípade nachystať jedlo (zjesť už nie).

Viem, že som nenapísala strašne dlho, ale nešlo mi to. Ani neviem, či to mám písať, prežila som si veľa zlého a rozhodla sa tvrdo zabojovať a dostať sa z toho, takže som nebola schopná sústrediť sa na čokoľvek iné. A písať depresívne komentáre a vylievať si dušičku, to by vám len kazilo náladu :-/
Takže sa veľmi ospravedlňujem za svoju neprítomnosť, ale nevedela som to zlomiť (Darke sa to teraz podarilo, takže ďakujem!).
Celé roky sa so mnou vliekli zdravotné problémy, ktorým nikto nevedel prísť na kĺb, až som vďaka jednému úžasnému človeku bola ochotná pripustiť možnosť, že problém nie je fyzický, ale psychický. Trvalo skoro tri roky, kým som si dovolila uveriť svojim pocitom a spomienkam a pochopila, čo sa vlastne stalo. Pochopila, že mám plné právo cítiť sa zle. Ktosi blízky mi v detstve veľmi ublížil. Strašne ťažko sa o tom hovorí, je to ako zo zlého filmu. Najhoršie je stráviť fakt, že takto to je, že to nie je príbeh kohosi odkiaľsi, ale môj vlastný. Teraz, keď už viem, s čím bojujem, je všetko inak. Nočné mory zmizli, väčšina zdravotných problémov tiež, niektorých sa síce asi už nezbavím, ale i tak sa cítim o sto percent lepšie. Len sa musím naučiť nebyť na seba pri výchove Noemky taká prísna a nebáť sa každej chyby, tie predsa patria k životu. Ale keď už teraz viem, ako veľmi sa dá dieťaťu ublížiť a ešte ho presvedčiť, že tak konáte pre jeho dobro… :-( Paradoxne by asi bolo lepšie, keby som zažila fyzické násilie, to je totiž jasne čitateľné a hoci ublíži, dieťa má vždy šancu povedať si - toto sa mi nepáči.
Tu mi napadá - bavili ste sa aj o tom, či plácnuť alebo neplácnuť - patrím do druhej skupiny. Získala som teraz strašne veľa názorov aj priamo od psychológa, možno by to bol zaujímavý denníček, len si tak nájsť na to čas. Sľubujem, že ak sa mi to podarí nejak spísať, dám vám vedieť.

Asi som vás trochu šokovala, ale aj taký je život, bohužiaľ. Vám všetkým prajem, aby ste nikdy nemuseli riešiť nič vážnejšie ako vzteklé záchvaty detičiek, vzdorovitosť či neskôr pubertálne papuľovanie.

Ešte jeden dôvod sťaženého pobytu pri počítači mám: nájomníka, toho času 7+4tt, v piatok ma čaká opäť kontrola a ja mám takú malú dušičku ako ešte nikdy. Po minulej skúsenosti sa hrozne bojím, aby bolo všetko v poriadku… Ale je mi tak zle, že mu radím, aby bolo! :-) Dúfam, že až sa to dieťa v júni narodí, bude len spať a usmievať sa :-))). Užívam si teda rozhodne viac ako s Noemkou, vtedy som normálne chodila do práce a teraz nie som schopná ničoho.

Tak sa teda majte čo najlepšie, manžel bol s Noemkou na očkovaní a už sa vracajú, takže nemám viac času, ale ak sa mi podarí ešte trhnúť, napíšem niečo viac o Noemke a aj k téme denníčku.
A ďakujem, že ste na mňa ešte nezabudli!

Pa,
Lulu + Noemi 21m + ? 7+4tt

 
EvulaI
Kecalka 308 příspěvků 25.10.05 16:15

Ahojky,

Jiřko moc dobré téma, u nás taky zakopáváme o hračky. Tentokrát jsem si řekla, že to s dárečky nebudu přehánět - no uvidím jak to dodrčím.
My pořídíme určitě nějakou dráhu s autíčky, přemýšlíme o dřevěné od Bria, vždy když jdeme do hračkářství vydrží u ní stát hodiny a hrát si. Nemůžem ho pak odtamtud dostat.
Puzzle chci taky zakoupit, ať se nám batole rozvíjí, pak nějakej bagr a stavební stroje.

Po starších děckách máme doma ten skákací míč s držátky, myslím že pro Jíru to bude super , ale pro Haničku nebude lepší spíš to skákací zvířátko? Usuzuji podle toho, že náš Matýsek se na míči zatím nedokáže udržet, kdežto na zvířátku (protože má čtyři nohy) skáče pěkně. A taky by děti měli každý něco jiného.

Lulu - často jsem si na tebe vzpomněla, myslela jsem, že už máš na cestě druhé a nestíháš. Hlavně , že už jsi jakž takž vpořádku. A gratuluji k mimískovi, držím pěsti, aby bylo vše OK.

Matýsek nám konečně pře 14 dny začal mluvit a rozvázal tak, že už povídáme i básničky, ale to je u vás všech asi normal, u nás je to prostě super novinka.

Každý týden stále chodíme plavat, potom jsme začali chodit na 2 hodinky týdně do školky do Krtečka - to je sdružení mamin s dětmi, a jednou týdně chodíme cvičit .

Nočník stále K.O.

Mějte se krásně

Papa Evula a Matýsek zítra 22 měsíců

P.S. Brendy s Filípkem jsem náhodou potkala v supermarketu , je to už asi 3 týdny, vypadali oba báječně a spokojení, Filípek je moc šikovný a pěkný klučina.

 
Lulu1
Kecalka 328 příspěvků 25.10.05 16:43

Tak máme pol jednej, začínam písať, som zvedavá, kedy to odošlem. 30 minút totiž o chvíľu vyprší a popri písaní sa do seba pokúšam dostať obed, čo je často nadľudský výkon. Žalúdok začal štrajkovať už týždeň pre MS a nepustí 24 hodín denne. Jediné, čo trochu pomáha, je citrón, teda šťava.

Skúsim to vziať tak heslovite, čo si spomeniem.
plienky - stále máme, nočník u nás nehrozí, jedine záchod. Skúšali sme to už aj s nohavičkami, ale Noemka si tiež značkuje územie a pociká sa pokojne trikrát za 5 minút a ja to odmietam upratovať. Každé dieťa má svoj čas a ja vidím, že je to stále lepšie, lebo hocikedy príde a vypýta sa na WC, väčšinou kakať. A to je u nás veľký pokrok, lebo doteraz to skúšala jedine na cikanie. Vždy príde a zahlási „bombaaa“ :-))))

kojenie - stále kojíme. Odstavovať budem jedine v prípade, že by bol nejaký problém. Ale rozhodne mienim zrušiť nočné kojenie, to už totiž často hraničí s vydieraním a naša princezná je tak tvrdohlavá, že vydrží nasilu kričať neuveriteľne dlho. Teraz bola chorá, vlastne prvý raz vo svojom živote, skončilo to aj na antibiotikách, ale už jej to :,-(alo na priedušky. Ale je to za nami, dúfam, chovala sa hrdinsky, až teda na tie šialené noci. Dokonca keď si odmietala vziať lieky, stačilo jej povedať, že to musí spapať všetko, aby sa vyliečila a ona poslušne otvorila zobáčik ako také vtáčatko, to sme len zírali. Ale povedala som si, že až sa uzdraví, nočné kojenie zruším, lebo som dosť vyčerpaná aj bez jej častého budenia. A ona ako keby to vycítila a trikrát po sebe prespala celú noc!!! Teda len do pol šiestej, ale aj to je výhra. Lenže dnes už to zase vyzeralo inak, tak uvidíme, ako ďalej.

zuby - chýbajú nám ešte posledné stoličky, inak sa zubíme na svet už skoro komplet.

vzdor - aj u nás sú dni, keď proste vadí všetko (nevyzlečiem si pyžamo, nedám si plienku, nechcem papučky, nechcem ponožky, nechcem veľký pultík, iba malý, dám jej malý a chce veľký…) - skrátka, už som pochopila, že má proste obdobia, keď potrebuje provokovať (a že to niekedy je vyslovene zámer, dokonca sa na tom sama uškŕňa!) a vyvolávať konflikty, zrejme skúša, kam až môže zájsť. Snažíme sa zachovať chladnú hlavu, ale občas to vo mne vrie a mám také chúťky, že ju odložím niekam do kúta a budem sa tváriť, že ku mne nepatrí :-). Jasné, že to nakoniec vždy spoločne prekonáme, ale sranda to teda bohvieaká nie je. Keď je to len trochu možné, tak používam jednoduchú metódu - nechceš? dobre, nevadí, ja mám čas. Tak tu budeš ležať a až si to rozmyslíš a budeš sa chcieť ísť hrať, tak daj vedieť, ja ťa oblečiem. Väčšinou to trvá max. dve minúty. Aj keď ideme von, alebo má ísť jesť, normálne sa teší, ale potom jej skrsne v hlave nápad, že bude provokovať a žačne zdrhať a tváriť sa, že nechce a nejde. Tak jej dvakrát poviem, aby urobila to alebo ono a ak neurobí, tak jej poviem, že sa s ňou nebudem baviť na takejto úrovni a že teda ostaneme doma, alebo idem von sama, alebo ostane hladná…skrátka jej dám najavo, že mi to je jedno a odmietam na také chovanie reagovať. Väčšinou hneď vystrelí a začne kričať „ja, ja!“ akože aj ona ide.

reč - jazýček sa nám rozväzuje, ale stále prevažujú prvé slabiky slov, prípadne zdvojenie prvej slabiky, ale má pár slovíčok, ktoré si sama vybrala, asi sa jej páčia, a tie je ochotná hovoriť celé - napríklad spomínaná bomba, dnes manželovi uletelo za volantom a pribudol „blbe“ - blbec :-). Ale už skladá celé vety, celé príbehy, ale v takom svojom jazyku. Veľa slov je tým pádom zdanlivo rovnakých, len ja už dokážem podľa kontextu a intonácie porozumieť, o čom práve rozpráva. Teraz rozpráva najčastejšie o vláčikoch, to je absolútny hit, teda skôr závory na priecestí. To vždy zahlási „bim bam, bim bam“, rukou ukáže, ako závora ide dole, okomentuje to „eeeeee“, akože vŕzga, potom ide vlak „wm, wm“, potom mu spraví „papa“, ujo vo vlaku jej zatrúbi „hu huuu“, no a potom ide závora zase hore a idú autá „drn drn“. Toto počúvame asi tak stokrát denne a aj pri tom zaspávame, ale je to zlaté :-)
A ešte krajšie je, keď mi vyhrnie tričko a ukáže, že je tam „bá“, že je malinké a že spinká. A dá mu pusinku.
A už asi dva mesiace máme obdobie „de je?“, už sa teším na „prečo?“, toto je fakt dobrý tréning. Práve včera sa mi manžel zdôveril, že keď už sa to spýta po desiatykrát, bez ohľadu na to, čo jej odpovie, má strašnú chuť povedať jej, že v r… :-))))

darčeky - u nás to tiež určite bude bábika-bábätko, Noemka je už teraz skvelá maminka, o svoje bábiky sa stará, dáva im piť, dokonca ich kojí :-))). Bábätká balí do všetkého, čo jej príde pod ruku, dáva im plienky, varím im na detských hrncoch polievky - má takú plastovú zeleninu, to má tiež veľký úspech.
Duplo sme tiež nedávno kúpili len základnú :,-(u a jedného panáčika, ktorý je veľmi populárny, takže asi nejaký domček alebo niečo podobné (Noemka má narodeniny dva týždne po Vianociach a meniny mesiac pred nimi, takže to bude riadna kopa darčekov, asi jej niečo odložíme na neskôr). Ďalej zvažujeme niečo, čo sa dá rozmontovať a zase zmontovať, videli sme také super auto a lietadlo, jednoduché oblé tvary a veľké skrutky s detským plastovým akože skrutkovačom, tak asi to kúpime, lebo maličký vysavač, čo Noemka vlastní, v jednom kuse rozoberá na také časti, čo som ani netušila, že sú odmontovateľné. A skrutkovač na baterky berie tatovi furt, takže by to malo mať úspech.
Tiež máme vyhliadnutú super kuchynku, zatvára sa do takého kufra na kolieskach, vyzerá to prakticky a je tam toho dosť, čo sa týka vybavenia. A keďže sa u nás stále niečo bábikám varí, malo by to potešiť.
Babka sa ešte rozhodla zohnať Noemke klasický hlboký kočík pre bábiky (má buginu a podľa mňa jej to úplne stačí, je z nej rovnako nadšená ako z akéhokoľvek iného kočíka), ale ona má predstavu, že keď to nie je klasický kočík, tak to skrátka nie je kočík. Lenže akosi už nikde také nepredávajú, tak uvidíme, čo z toho bude.
A potom ešte zvažujeme tú tabuľu z IKEA, pretože kreslenie Noemku tiež veľmi baví, baví ju aj plastelína, ale z tej je teda vážny bordel, tak ju pred ňou schovávame :-).
Puzzle so zvieratkami už máme a môžem len odporučiť.
No a hitom sú u nás knižky, tie ale kupujeme priebežne, len tak pre radosť.

Viac už mi nenapadá, je trištvrte na päť, to to ani tak dlho netrvalo :-)).

Tak zatiaľ a v piatok na nás myslite.
Lulu

 
Jirina
Extra třída :D 13541 příspěvků 26.10.05 21:31

Ahoj vespolek,
vítám znovunalezenou Lulu! Holka ty mě děsíš, co se ti to muselo přihodit, každopodně doufám, že už bude jen lépe! Držíme palce malému nájemníkovi, aby u tebe v bříšku až do léta vydržel a Noemka se dočkala sourozenečka!
 Jiřina

 
kostka
Kecalka 405 příspěvků 26.10.05 22:11

Ahojky,

Lulu, to je moc fajn, že jsi se zas ozvala. A taky, že jsi přišla na kloub svým problémům. Někdy musí člověk prožít hodně kruté věci, aby dokázal ocenit to, co má. A ty máš dnes Noemku, skvělého manžela a teď velkou naději na miminko - takže moc moc držím palce, ať je vše v pořádku!

Jiřko, dárky jsou u nás pochopitelně v současnosti tématem dne. Nemám totiž nějak žádnou představu. Pavlík si hraje téměř výhradně s auty. Tak asi nějaké nové, líbilo by se mi, kdyby byla i garáž. Uvažovala jsem i o kočárku - těch jednoduchých malých golfkách, jenže manžel je rezolutně proti. Musím trochu projet net obchody s hračkama.

Tak se mějte, užívete stále toho nádherného počasí, dokud je.

Hana a Pavlík (2 roky už za 2 týdny :o)

 
vajo
Kecalka 272 příspěvků 26.10.05 22:20

Ahoj holky,

hlásíme se po dovolené, byli jsme na 10 dní v Egyptě v Sharm El Sheiku, bylo to naprosto úžasné, ale to asi nemusím ani vyprávět. Jsme odpočatí a plní zážitků a energie.

Chci všem připomenout náš zimní srazík v hartmanicích, budu tam příští týden volat a dohodnu podrobnosti. Musím taky nahlásit počet lidí, protože zbytek míst si může v případě zájmu ob:,–(it hotel.

Kdo se mi mi přihlásíl :

Já a můj manžel
Lajka + 1
Amálka + 1
Brendy + 1
Barban + 1
Darka a její kamarádka

Holky pokud jsem na někoho zapomněla nebo někdo z výše uvedených si to rozmyslel, tak prosím dejte vědět. Taky dko by se chtěl přidat ať rozhodně neváhá bude to určitě SUPER ! Pro neznalce konkrétnější informace :

  • krásná příroda
  • dobré jídlo a ubytování za dobrou cenu
    (plná penze s ubytováním a s plaváním 450,– Kč/os)
  • možnost sjezdovek i běžek
  • bezva parta lidí

Příští týden bych napsala podrobnosti ohledně zaplacení zálohy.

Lulu - držím palečky, aby už tě čekalo jen vše lepší a užívala sis druhého mimíska v bříšku. Taky už po něm toužím, snad se nám to taky brzo zadaří.

Všechny moc zdravíme

Eva + Melika

 
Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 26.10.05 22:40

Ahoj Evi - Vajo!
Chtela jsem se zeptat, jak je to s tim, ze nevim, jestli pojedu sama a nebo s partnerem. Zda je lepsi ho ted nahlasit a zaplatit zalohu o kterou doufam v pripade nepritomnosti neprijdu a nebo doufat v to, ze kdyz bude moct jet a ted ho nenahlasim, ze me pak neposlou nekam az budu vedet ze muze jet. Trochu zmateny,ale snad to je pochopit. :o)

Papa Darca

 
Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 26.10.05 22:42

Jo a jeste jedna mala technicka poznamka. Petra (ta moje kamaradka) bere i nejakou holcinu s ditkem. Takze to bude 2+2 deti. :o)

Darca

 
vajo
Kecalka 272 příspěvků 27.10.05 14:25

Ahoj Darko,

myslím, že by to neměl být problém, že dáš zálohu jen za sebe a přítel by kdyžtak jel s sebou. Vše sdělím až po konzultaci s penzionem.

Eva

 
vajo
Kecalka 272 příspěvků 27.10.05 21:47

Ahoj všichni !

Takže píši nové informace ohledně našeho pobytu v Hartmanicích. Dle domluvy s panem správcem jsme se dohodli, že zálohu nám odpustí a vše zaplatíme až na místě.

DO KONCE PŘÍŠTÍHO TÝDNE MÁM NAHLÁSIT POČET REZERVOVANÝCH POKOJŮ.

Takže kdo ještě váhá ať se přihlásí !
Je bohužel malá změna v ceně z důvodu zdražení plynu.

Dospělá osoba plná penze den 495 Kč
Dítě nad 3 roky plná penze 370 Kč
Dítě do 3 let bez postele zdarma
příplatek za dětskou plnou penzi za den 100 Kč.

Doufám, že nikoho toto navýšení neodradí. Pro úplnost ještě uvádím, že v ceně je denně 1 hodina plavání ve vyhřívaném bazénu.

S pozdravem

Eva + Melika

 
Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 29.10.05 16:13

Ahoj Evi! Takze se hlasim! 1 nebo 2 dospele osoby +1 dite bez stravy a postele. :o)

Papa DArka!!!

P.S. Ta zaloha je super!!!!

 
AndreaNarozna
Povídálka 39 příspěvků 30.10.05 08:19

Ahoj holky,

ja jsem zase neocekavane na Morave a jeste zde tyden zustanu, protoze manza chce byt dyl v praci a stejne by malou nevidel, tak zustavame u babi. Takze to znamena, ze tyden nebudu na netu, ale tento denicek si stahnu a proctu. S Hartmanicemi dam urcite vedet jeste odpoledne, nez mi manza plachne smer zapadni cechy…

Andrea

 
vajo
Kecalka 272 příspěvků 31.10.05 18:29

Ahoj Andreo,

bylo by bezva kdyby ses přidala, není ani podmínkou brát manžela s sebou pokud by nechtěl. Jsou tam i aprtmány, kde jsou dva pokoje se společnou koupelnou pro samotné maminky. Napiš buď na emimino nebo na můj email evay@volny.cz

Pozdravujeme

Eva + Melika

 
Arka
Zasloužilá kecalka 909 příspěvků 31.10.05 19:45

Ahojky Brusincata,

mam vzkaz od Andrejky s Jolankou (nema ted pristup na net)…
Mam nahlasit,ze do Hartmanic pojede Andrejka s Jolankou a v patek tam prijede manzel a vsichni budou do soboty ci nedele.

ahoj
Arka

Vložit nový komentář