Brusinčátka 71.díl - Kdy po mateřské do práce

Rodičovství

Ahoj všichni, taky už jste řešily tuto otázku? A s jakými pocity? Já musím přiznat, že mám pocity smíšené až smutné. Mně se prostě do práce nechce. Jenže jak Hanička stárne (dá se vůbec u takovéhleho ptáčátka mluvit o stárnutí?), cítím, jak neúprosně čas letí a jak se mi to krátí :o(

Jsem už doma skoro tři roky. Když jsem čekala Jíru a odcházela na mateřskou, hleděla jsem do budoucnosti s nejistotou. Byla jsem hlavní (ne-li jediný) zdroj rodinných financí. Věděla jsem, že se budu chtít věnovat dětem, jak nejdéle to půjde, na druhou stranu jsem tušila, že s rodičovským příspěvkem to moc dlouho neutáhneme. První mateřská utekla jako voda, vyčerpala jsem v práci dovolenou a plynule přešla v nemocenskou při rizikovém těhotenství s Haničkou. Pak další mateřská a další čerpání dovolené. Loni v červenci už mi však pobírání peněz neodvratitelně skončilo a nastoupila jsem na rodičovskou. Nechat doma dvě skoro mimina, z nich jedno kojené a nastoupit do 12-ti a více hodinového denního kolotoče, to se prostě nedalo. Takže jsme se s tatínkem dohodli, že se pokusím vydržet doma až do 3 let Haničky (tak jsem se taky dohodla se zaměstnavatelem) a on se bude snažit nás uživit. Je to boj. Nebudu vás zatěžovat naší finanční situací, ale někdy je to na hranici živoření, před každým nákupem (velký děláme cca 3× měsíčně) mě chytá žaludeční neuróza, na výpis z účtu se bojím podívat. Teď se to zase dočasně zlepšilo, takže se nám snad podaří něco málo našetřit na hubené zimní měsíce.

Myslím na to pořád. Být s dětma doma, plnohodnotně se jim věnovat, užívat si je, ale živořit. Nebo naskočit do pracovního kolotoče, chodit utahaná domů, abych děti akorát uložila a věnovala se druhé šichtě v domácnosti? Zatím volím první variantu. Až na ty finanční potíže můžu říct, že jsem šťastná. Mám dva krásné drobečky, celý den dělám něco smysluplného (tj. starám se o ně - kdy se mi to pak v práci podaří, že :o)). Kromě hospodyně a vychovatelky v podstatě nic jiného nedělám - vařím, žehlím, hraju si na písku, tlačím tříkolku či kočárek. Sice si někdy říkám, že bych si dovedla představit i jinou denní náplň pro dospělou ženu, než plácat bábovičky, ale … Mateřská je jednou za život (tedy pro mě). Už se to nebude opakovat. Ten čas mi nikdo nevrátí. Dluhy pak splatím, ale možnost být u každičkého vývojového krůčku svých detiček, tu mi nikdo nevezme. Sice máme občas ponorku a těším se, až si jednoho „banditu" vezme babička, ale sotva jdou večer spát, už se mi stýská, tak si je někdy pouštím na videu (zvláštní úchylka, nezdá se vám?).

Jenže ten rok a něco uteče jak voda a bude konec. Ráno před 6 vstát, hodinu cesty do práce, blázinec v práci. V současnosti v našem oddělení dost napjatá atmosféra - šéfka na mateřské (dřív než já se rozhodně nevrátí a jestli vůbec - viď Slniečko), šéf Francouz - workoholik v práci pomalu nocující a totéž vyžadující od podřízených. Kolektiv se neustále obměňuje, slabší jedinci nevydrží a odchází. Takže po blázinci v práci následuje opět minimálně hodina cesty domů (autem, které nemám). Návrat v lepším případě okolo 17 hod. Školka do 16, takže ráno vodit děti a odpoledne vyzvedávat bude muset někdo jiný (asi tatínek „na volné noze" nebo babička, za rohem bydlící a za rok v důchodu dlící). Ve stresu udělat večeři, najíst, večerníček, uložit děti, padnout, spát a ráno znova a takhle celý zbytek života až do důchodu - jestli se ho vůbec dožijeme, že :o) No prostě už teď vím, že to pro mě bude hrozně náročné a už teď mám slabo u žaludku, když pomyslím na návrat do práce.

Takže k vám letí otázka - jak jste na tom vy? Prožíváte to obdobně jako já, nebo máte zcela jiné pocity? Pište, pište! Pro Darku: Jinak končím! :o)))
Ahoj Jiřina

A na závěr musím ještě aspoň na chviličku pustit ke slovu Haničku …

Ahoj děťátka!

Tak si představte, vrátila jsem se do kočárku! Už asi tři měsíce ho mamka ven nebrala, protože jsem se drápala z kočáru ven a dovnitř lezl Jíra. Teď jsem ke kočárku ale zase přičuchla - díky mojí kamarádce Kačence, která k nám s mamkou chodí a jejíž kočárek byl věčně prázdný, neboť Kačka jako já neustále lezla z kočáru ven. Tak teď mi mamka bere golfáček (říkám mu „táč„), já si pohodlně sedím a jen si ukazuju, který „mamínet“ (=kamínek) mi má mamka podat do ručičky. Ještě musím mít na zádech „baďáž" (=baťoh), do něj mi mamka vždycky dává oblečky, když jdu spinkat k babičce, a já ho vyžaduju pořád, takže jinak ho nosím i prázdný.

Žvaním ostošest, opakuju jak opička a neustále se ptám „totoje", „dejedeje", (co to je, kde je), vyžaduju „etě" (ještě), aniž bych řekla co chci ještě (i když někdy i to si řeknu), „něni" (není). Dovedu splnit jednoduchý pokyn, třeba když mamka uklízí prádlo ze sušáku, donesu bryndáček uklidit do šuplíku v kuchyni. Taky když Jíra mamce pomáhá, třeba přináší mlíko z kumbálu, tak já musím donést taky jedno, nebo aspoň roznáším po celém bytě cibuli. Ještě miluju „bíděť" (=hřebínek), ten mi maminka pořídila na vlásky - ne že bych se moc česala, ale jsou na něm medvídci a nutně ho potřebuju do ručičky hned jak vejdu do koupelny, abych s ním mohla všude škrábat :o)

Na nočníku jsem úspěšná střídavě, někdy si pořád říkám, ale nedělám, jindy vydržím půldne suchá a pravidelné posazování mi obstará maminka. Za každé posezení vyžaduju „tětiťu" (=lentilku) a to i tehdy, když nic neudělám. Mám moc ráda jeden polštářek, který si často při trůnění držím - tuhle mě mamka na chvíli pustila z očí a pak se nestačila divit, když jsem si ho položila na zem a s nahatou prďkou jsem si na něm spokojeně ležela :o)) Jednou jsem taky mamce utekla z koupelny těsně před vložením do vany a než mě chytla, stihla jsem se v pokojíčku vykakat na matraci, to bylo překvápko :o)))

Mějte se moc hezky a taky mi něco hezkého napiště!
Páčko Hanička, rok a 5 měsíců

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Anulka
Ukecaná baba ;) 2237 příspěvků 26.04.05 13:13

Ahoj Šárko,
téma návratu do práce mě velice zaujalo,protože se velice rychle blíží doba, kdy Eliška bude mít 3 ročky.
Kluci jsou dnes ve věku 18,17 a 15 let, takže jsem byla v podstatě 6 let doma ,pak asi rok na pracáku a práce a práce (jsem vyučená prodavačka,tak v obchodě).Práce mě móóc baví,mám ráda lidi ,ale před mateřskou jsem pracovala v hypermarketu,kde je otevřeno do 22. hod. a ta představa,že pokud budu mít odpolední ,tak berušku neuvidím -mě děsí.Když malé chyběl měsíc do dvou let nastoupila jsem na brigádku (kam jinde než do obchodu) ,střídáme se s hlídáním s manžou.Když má odpol. já mám ranní a naopak, po odpol. přiběhnu domů ve 20.20 a ve dveřích mě čeká vykoupané zlatíčko,které mě vítá slovy „mamiko kojit“.
Nechci se zpátky vrátit ,i když mi zaměstnavatel drží místo, nebere se ohled zda-li má mamka malé dítko či ne (ostatně možná by se mi to taky nelíbilo).Jsem skálo pevně rozhodnutá,že zůstanu doma do 4 let a pak se uvidí. Je taky možné ,že tam ,kde pracuji brigádně,že zůstanu po mateřské na stálo,ale to je zatím budoucnost.Babičky hlídací nejsou a navíc bydlí 30 km od nás.Ale vše se nějak zvládne ,možná si někdo řekne ,že máme velké kluky ,kteří mohou s hlídáním pomoc ,ale já nejsem toho názoru ,že by se měli o sourozence starat .Ano pokud chtějí sami ,je to něco jiného .
Tak všem mamkám před tímto velkým rozhodnutím přeji šťastnou volbu a hodně úspěšný návrat.Bude to těžké jak pro mamky,tak pro děti Anna

 
Anonymní  27.04.05 14:41

Ahoj Sarko,
jsi uplne skvela mama, to se musi nechat. Ja se do prace (po 2 letech) vratila docela rada, uz jsem v praci zase 6 let a resim spis problem, ze se mi nechce zase na materskou (ale moc si preju miminko, takze co mi zbyva ..). Ten kolotoc me uplne nicil a je to hrozne hezky cist clanek od Tebe a musim rict, ze z toho cerpam i silu a Tvoje pozitivni mysleni.
Mej se moc hezky a drzim palce, abys vse zvladla !

 
Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 27.04.05 18:32

Ahojda holciny!
Jirino, zajimavy denicek - jeste ze tohle nresim, zatim teda. premyslela jsem nejdrive ve 3 letech Misi (coz je za chvilku, ale dovi kde budu - treba se dobre vdam a uz pracovat nebudu… :o)))) No, dost pohadek. :o) ) kdyz to budu zvladat, jinak driv snad ne. Neporidila jsem si ditko abych ho hned odlozila a sla do prace.
Jinak nastesti tam kde jsem delala nebyl problem odejit ve 15:30h a tak bych si i Misi uzila.
Jinak to zatim fakt neresim. Az to prijde, tak to resit budu, jinak ted ne. Ja se snazim zit max tyden dopredu. :o) TAkze si taky uzivam Misi kazdicke chvilucky… ikdyz ted, sedim u pocitace a ona si neco dela v kuchyni, obcas prijde a pr¨inese sem tam kolicek a sem tam neco, ale dokud neni rev a nebo uplnej klid tak se asi nic nedeje. :o)

Hanicko, ty jsi ale sikula, ze si se vratila zpet ke staremu , dobremu kocarku… .o) to ma mamka asi radost, co?

Jinak jsme dnes zas byly plavat. Misa se uz potapi a skace do vody… sice se ji nejdribv moc nechce a pak nevi kdy ma prestat. :o)

A uz ted fakt nevim, co jsem chtela napsat, tak se jdem pripravovat na vecernicek a spat… Uz se na to tesim.

Misa se chce krmit sama..... hruza. Urcite to taky znate. :o)
Dnes stala zas v jidelni zidlicce a ja se na ni zlobila, a vazne jsem ji rekla at se okamzite po:,–(i, ze se fakt zlobim..... tsk se na me podivala, pak jinak a hodila takovej ksicht ze sem se neudrzela a vyprskla smichy a bylo po vychove..... :o)

Jo a holky, piste, protoze jinak jak Jirina psala „konci“ :o)) :o(((

Jeste k minulemu denicku…
Brusinko, doufam, ze je JAnca uz zase fit. Docela si me nekolikrat rozesmala… JAk si se zmitala u drezu. :o)
Jo, defekt uz sem mela druhej, ale to je tema sjetejma gumama. S kocarkem jsem nalitala uz snad pres 100km a tak je to znat. Byl to obycejmenj strep. Asi se musim poohlidnou po novem obuti… :o)

Jinak se pokusim dat do galerky ten golfac, co jsem slibila… ten se mi snad uz bude v pohode…leda ze by mi to kolecko rovnou upadlo. :o)

Baro: Kdyby se mi to stalo nekde pod kopcem, tak by me treba za chvilku napadlo, ze by sem ten kocarek prehodila kolecka a oklopila si ho na sebe… telo kdyz je v nesnazich, tak ta hlava aspon trochu fungiruje.

 
Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 27.04.05 18:34

jeste se tak rozloucit, ze.....
Tak papa a uzivejte si detstvi tech nasich deticek!!!

DArka a Misa splhna…

 
kostka
Kecalka 405 příspěvků 27.04.05 22:39

Ahoj holky,

Jiřko, napsala jsi to moc hezky a můžu se pod to z vlastní zkušenosti podepsat. I když je mateřská svým způsobem kolotoč, dítě se tak rychle mění, že je to vlastně každý den trochu jiné.
Se staršíma holkama jsem byla doma nepřetržitě 6 let, od roku 87 do 93. Placená mateřská u prvního dítěte byla tenkrát jen do 1 roku věku dítěte, takže ta doba, než jsem začala brát mateřskou na druhou dceru, byla finančně dost náročná. Jediná výhoda oproti dnešku - nebylo moc za co peníze utrácet. Vůbec jsem neuvažovala o tom, dát dceru v roce do jeslí a jít do práce, jak to tenkrát bylo běžné. Je fakt, že jsem občas během té dlouhé mateřské měla pocit, že mi někde něco utíká…No neutíkalo,pocho­pitelně :-). Před narozením Pavlíka jsem strávila v práci 10 let. V nepřetržitém provozu, dvanáctihodinové směny, ranní, noční a pak 72 hodin volna. Práce nebyla nijak náročná, peníze šly, na šichty jsem si zvykla, jen mě vždy trochu mrzely soboty,neděle a svátky. Dnes se mi zdá, že to uteklo, zvlášť když šly holky do školy. Vánoce, prázdniny a tak pořád dokola.
S největší pravděpodobností se tam nevrátím, protože se slučovaly funkce a lidi přebývají. Ani mě to nijak nemrzí. Kam půjdu, zatím neřeším, do 3 let Pavlíka budu doma určitě. Nedostatek peněz zatím nepociťujeme, manžel je ted na tom o něco lépe s penězi než dřív a můj příjem docela nahradil.

A Pavlík? Začíná pomaloučku mluvit ve větách, sice jen dvě slova, ale občas i srozumitelně - třeba hezky říká - domu. Říká si Pájí, kamarádům Šimonkovi - Ne - a Míšovi Mi. Pavlínka je Heš (to je z její rodinné přezdívky Lůša). Rozinky, hroznové víno, rohlíky a housky mají jednotný název - ógo, jen s mírnými změnami přízvuku.

Ještě k minulému deníčku:
Andrejko, tak jsi mě inspirovala a ačkoli jsem se na další plavání chtěla přihlásit až v září, přihlásím nás na polovinu kurzu ještě v květnu a červnu. Hodiny si můžem vybrat, jak se nám to hodí. Myslím, že se to Pavlíkovi líbí.

Poběžím do hajan, mějte se a pište, dobrou

Hana a Pavlík 17,5m

 
Anonymní  28.04.05 23:09

Ahoj holky,

omlouvám se, že nepíšu k tématu, ale na internet mě poslední dobou nezbývá moc času a tak jen sem tam pročítám komentáře.

DŮLEŽITÁ ZPRÁVA !!!!!!!!!!!!!!!

Psala mi paní Bernářová z infodomečku - náš sraz na Vysočině, že se jí uvolnil jeden pokoj. Takže ho nejprve nabízí nám. V případě že bychom ho neob:,–(ili, tak ho dá do nabídky na své stránky. My s Melikou jsme pobyt už absolvovaly dvakrát a vždy to bylo bezvadný !!! Samozřejmě si nenecháme ujít náš srazík v červnu. Takže se rychle přihlaste, protože to opravdu stojí za to. Moc se ne Vás všechny těšíme. A slibuji, že příště napíšu víc.

Eva a Melika

 
Brendy
Kecalka 232 příspěvků 29.04.05 14:17

Ahoj holciny,

ozyvam se jen taky na rychlo,nez se mi Fifa vzbudi,coz by melo byt kazdym okamzikem a vyrazime zase ven, kdyz je tak nadherne!
Ja jsem cetla denicek,hned kdyz vysel, zacala jsem psat kometar a bum spadl nam net a nesel doted, pro me hruza :( ale prisla jsem na to,ze i bez toho se da zit :)
Ja se do prace teda vubec nechystam a chci si to s Fifou uzit,co nejdele to pujde! Nase financni situace sice taky neni zrovna skvela, zijem od vyplaty k vyplate,ale zatim jsme to pokazde nejak udelali :) Na dovolenou na Vysocine jsem si musela pujcit od babicky,ale uz to mame skoro splacene :) Zrovna vcera jsem zrusila Filipkovo svatebni sporeni,co jsme mu,kdyz se narodil zalozili,protoze na nej proste neni a budem mu sporit,az ja zacnu zase makat! nedavno jsem potkala kolegyni z prace a ta mi uplne vazne rikala,at se uz vratim,ze je moc zakazek a ze nestihaji,at dam Fifu do jesli a nastoupim.V duchu jsem se ji ale pekne vysmala,ja na to fakt kaslu i za tu cenu,ze se treba nebudu mit kam vratit a ze nebudem mit tolik penez. Presne jak psala Darca, Fifu jsem si neporidila na to,abych ho nekam odlozila. Ikdyz nekdy mi to uz taky doma „leze na mozek“ , tak stejne si nestezuju a mooooc me to bavi! je to proste boziiii byt na materske a mit tak skvely detatko :) Vsak to urcite znate!!!
Tak vsem preji krasne slunecne dny a mejte se fanfarove :)

papa Brendy

 
Anonymní  29.04.05 15:14

Ahoj holky,

já jen rychle mimo téma.

Amniocentéza dopadla na výbornou a budeme mít holčičku!!!!!

S největší pravděpodobností se bude jmenovat Monika, nicméně pracovné název Evík zůstává.

Pápá a krásný víkend

Míša, Martínek a Evík Monika

 
Brendy
Kecalka 232 příspěvků 29.04.05 15:17

Miso,

gratulujeme k holcicce, to budete mit krasnej parecek!!! Martinek bude urcite super bracha, tak at je Monicka zdrava a pekne ti roste v brisku!
To budou mit sourozenci stejne inicialy :)

Moji kamosce se dnes narodila Kristynka, ja uz se tak tesiiiim az ji uvidim :)

Brendy na odchodu smer piskoviste :)

 
Anonymní  29.04.05 15:20

Díky Brendy,

že mi v bříšku roste, to si piš. Na Vysočinu přijede velryba.
Poznáte mě podle Martínka, který si povede za ruku oooobrovský kulatý míč :o)))))) ha ha ha, já budu krááásnááá

Míša

 
Anonymní  29.04.05 16:50

Ahojky…
Ja viem, zase taká dlhá pauza…ale budem úprimná, veľmi mi do reči nebolo a po dnešku už tobôž nie :-(
Mala som pár dní slabulinké špinenie, ale pri takýchto veciach už neplaším. Lenže k tomu sa pridalo neodbytné zlé tušenie a hoci som s ním úporne bojovala, aby som ho potlačila, niečo mi stále vravelo, že sa čosi deje :-/ Predvčerom sa špinenie zosilnilo a dnes som nabehla k doktorke. Výsledok? Obal vidno, ale plod nie. Len dutinka, ktorá navyše príliš pomaly rastie :-((((( Bolo mi hrozne a je ešte stále, popisovať to asi naozaj nemá zmysel, rozum vie, že s tým nič nenarobím ani to nijako neovplyvním, že som ani nemohla nič urobiť…ale srdiečko tak veľmi bolí..............
Ak nezačnem do utorka krvácať, idem na ďalší ultrazvuk, keby náhodou. Ale šanca sa rovná viacmenej zázraku…kyretáž mám takmer istú :-(

Mrzí ma tento smutný vstup do denníčka, ale rozhodne chcem pogratulovať Míši k zdravému dievčatku, Monika je krásne meno! Dnes ma mimoriadne potešilo prečítať si takúto dobrú správičku…

K téme denníčka len toľko, že sa do práce nehrniem, donútilo by ma jedine to, že by sme to, ako písala Brendy, od tej výplaty k výplate nejak nedotĺkli. Na mozog to občas lezie, ale komu nie? Čaká ma snáď len 1-dňový pobyt v nemocnici, ale aj z toho mám už teraz depky, dať Noemku do jasličiek, to ozaj nehrozí.

Kočky, majte sa krásne, hlavne nech ste všetci zdraví!!!

Lulu + Noemi 15m

PS: Noemke sa nejaké zvieratká absolútne napodobňovať nechce, ale zato sme zistili, že už pozná základné farby (červená, žltá, modrá, zelená a oranžová), tak aspoň niečo :-)

 
Anonymní  29.04.05 19:28

Lulu, hoka naděje umírá poslední. Ale dovedu se vcítiti do tvé dišičky a budu vám moc držet pěstičky, aby to dopadlo dobře, a tím myslím prostě dobře. V takové situaci není totiž ohrožen jen plod, ale i ty.

Drž se a mysli na něco hezkého.

Míša

 
Anonymní  29.04.05 21:02

Ahoj holky,

tak jsem se konečně dostala k tomu něco naklovat. Nějak poslední dobou nestíháme. Zaprvé krásné počasí a tak se snažíme být hodně venku a pak doma nestíhám, dále práce pro manžela, kterou dělám většinou po večerech a tak už není čes na net.

Něco k tématu - u nás je to v celku vyřešený, já mám takový poloviční úvazek u manžela ve firmě a v tom hodlám pokračovat i nadále. Dá se to zvládat. Telefony a ježdění zvládám s melikou, papírování a psaní po večerech. Naštěstí mi to tak zabere max 20 hod. týdně. Když musím na jednání pohlídá mamka, manžel nebo jedna studentka. V této věci mám štěstí, že pokud nezkrachujeme, tak mám pořád trochu práce zajištěné a k tomu budu zvládat i děti - alespoň doufám.

Míšo - gratuluji k holčičce, super máš páreček !! Hlevně si to užívej !!

Lulu - moc mě to mrzí co se ti stalo, ale ber to tak, že příště to bude dobrý. Hlavně, že máš zdravou Noemku a máš někoho kdo ti depku určitě rozptýlý.

Vysočina - pokud by měl ještě někdo nepřihlášený zájem o pobyt od 8. - 12.6, tak se nahlaste přes www.infodomecek.cz
a napiště heslo Brusinčata.

Mějte se pozdravujeme všechny

Eva + Melika 16 měsíců

 
Jirina
Extra třída :D 13530 příspěvků 29.04.05 21:12

Ahoj holčiny,

chtěla jsem psát něco veselého, ale zprávička Lulu mi moc nedovolí … Holčičko drž se, já vím, je to kruté, ale budeš se muset smířit s tím, že to tak prostě mělo být a příroda ví, proč to tak dopadlo a že ještě asi není ten pravý čas pro sourozence … Nevím jak tě povzbudit, snad jen to, že jsme S TEBOU.
Míše gratuluju k holčičce, tušila jsem to, že budeš mít taky páreček. Začíná mě mrzet, že na tu Vysočinu nemůžu taky, já bych ráda, ale nemáme na to a navíc nejsme mobilní. Nebyl by někdo další ochotný přijet s Brusinkou k nám? Mimochodem Janičko, Jíra na tebe dnes vzpomínal a ptal se, kdy přijede Janička a bude si s ním hrát na písku, představ si on si pamatoval, jak jste se po tom pískovišti (přikrytém) loni s Hanďulí plazily :o)) Brusinko tak kdy?

Ještě ke spaní po-o - nám problémy nedělá, v 1 děti uložím a spí tak 1,5 až 2,5 hodiny (rekordně Háňa spala od 12:45 do 15:45). Maminka si zatím odpočívá a čte, nevím co bych si počala, kdybych tuto denní siestu neměla. Večer usínají po osmé a Háňa se budí něco po šesté - dostane mlíko do postýlky a ještě tak do 7 v ní vydrží a maminka si ještě pospává. Dnes jsem po-o spaní přišla pro Háňu - už mi blikala chůva, bylo jasno, že tam kecá. Vstoupila jsem tiše do pokoje - Háňa ležela na zádech, zadek ve vzduchu, nohama ťapala po šprušlích postýlky a povídá si: „papíet, mamínet, papíet, mamínet" (překlad: papírek, kamínek) no pohled pro bohy.

Jo a ještě jsem chtěla napsat, že jsem zkusila jáhlovou kaši nasladko s banánem, ale moc úspěch to nemělo, minimálně půlku jsem musela dojídat - a to byly děti hladové, večeřeli jsme skoro o hoďku později než obvykle.

Začínáme být krásně zdravě opálení, jsme venku co to jde (dnes skoro 5 hodin). Byli jsme na klouzačkách, Háňa mě překvapila, že vylezla po žebříku nahoru, přešla můstek, vzorně usedla a jela - jen jsem ji jistila. Prostě jsme si to užili.

Tak pa Jiřina a Vrabčata

 
kostka
Kecalka 405 příspěvků 29.04.05 21:38

Ahoj všem,

Lulu, moc na tebe myslím, někdy se i zázrak stane. A pokud ne, nezbývá než brát, jak to je a těšit se z Noemky. A na to, že příště bude vše, jak si přejete a děťátko k vám přijde zdravé. Drž se.

Míšo - to je moc fajn, že vyšetření dopadlo dobře a Monika-Evík je v pořádku. Gratuluju.

Mějte všichni co nejhezčí víkend, papa

Hana a Pavlík

 
Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 29.04.05 22:54

Ahojda holciny!
Teda tady to dnes ozilo…

Lulu: taky se pripojuji k holkam a hlavne k Jirine. Priroda vi co dela a asi si jeste nebyla pripravena. Ale nezoufej… ono to prijde a bude vse tak jak ma.
A hlavne jsme tu s tebou a pro tebe!!!!

Miso: velika gratulace k holcicce. Ne ze ji ten muj zetak bude terorizovat. :)
Kdy prijedem jeste nevim…ale az to zjistim tak dam vedet.
A na velrybu se urcite vsichni tesime!!! Kolikatej ze budes mesic? :oD Aby si nam nezasekla dvere do pokoje a ja nemusela spat na chodbe. :oD

Holky, kdo teda vsechno jedete na tu Vysocinu? Darka, Misa, LAjka, Eva, Brusinka, Brendy, BAra, Kostka......
A co Amalka, Gabina? Holky, nemate o nich nekdo nejakou zpravu? Hlavne o Gabine?

Marty: NAse spani po O se nijak nezmenilo a uz skoro 1rok Misa chodi bez reci spat do postylky a ja si v klidu muzu pokecat na netu a nebo neco malo udelat. Spi vetsinou tak 1,5-2h.
Vecer chodi spat v 19:30 a usina taky bez protestu. Takze jsem ten nejststnejsi clovicek na zemi. :)
Pres den pekne lumpaci a je to s ni cim dal horsi…silene se predvadi.

No, uz budu koncit, nejak me nic nenapada co mam psat.
TAk appa a mejte se!

Darka a Misutka

 
Anonymní  30.04.05 21:51

Od nepřihlášené Amálky

Ahoj Holky a Brusinčátka!

Po dlouhé době něco od nás jsme na chatě tak využívám taťkova počítače.

Lulu moc mě to mrzí, teda třeba je ještě nějaká šance a když ne tak doufám, že se zase brzy zadaří.

Já bohužel taky nemám nic moc zprávy možná víte že jsem měla po porodu problémy s placentou. Po té kyretáži mi bohužel udělali do dělohy díru a ta pak srostla je úplně placatá. Teď jsem po laparoskopii, ale bohužel se nepodařilo srůsty rozrušit, vejcovody totálně neprůchodné a menstruace zatím v nedohlednu, takže u nás to vypadá, že další mimi bohužel nebude vůbec. Laparoskopie mě čeká znova, ale moc šance prý není. No co se dá dělat Amálka mi dělá takovou radost jsem tak šťastná že ji mám no a uvidíme třeba jí brášku nebo sestřičku adoptujeme.

Jiřko práci jsem taky řešila tak do roka Amálky se mi docela chtělo taky jsem částečně pracovala, ale teď jsem s ní doma hrozně spokojená a do práce se mi absolutně nechce. Žijeme z úspor tak jsem to ostatně plánovala a zvládáme celkem v pohodě.

S mluvením u nás bída, jen pár základních slov ale jinak s náma komunikuje svým jazykem normálně odpovídá mluví třeba s babi po telefonu odpovídá na otázky ale bohužel ne česky!!! Rozumí krásně hodně si pamatuje, pomáhá v kuchyni no je teď k sežrání!

Na Vysočinu se strašně těšíme konečně vás všechny poznáme.

Tak pa Martina a Amálka 17 měsíců a kousek

 
Anonymní  30.04.05 21:53

Ahojte maminky,
sice dnesny „vylet“ do nemocnice nedopadol, tak ako by sme chceli, ale Lulu ma uz po vsetkom a ja velmi velmi dufam, ze jej telo vedelo, preco to spravilo. Strasne dufam, ze je to takto lepsie, ze keby sa to malo stat neskor, ze by to bolo horsie. Dakujeme velmi za podporu, pomaha to. Lulu by uz zajtra rano mohla byt doma. S Noemkou sa na maminku velmi tesime. Cez den to zvladli dedko s babkou na vybornu. Lulu je uz celkom dobre, az na pocity v brusku, lebo nejedla a nepila 20h + tie ostatne neprijemnosti. Pretelefonovali sme aj 3 hodiny, a dali sme si uz dobru noc (s tym, ze sa citi celkom dobre, a ze chce ist domov). Noemku som vecer normalne obriadil, ale najviac som sa bal prvej noci bez maminky. Po cca. 10. minutach sa mi sice pokadila (express prebal), ale nastastie bola tak unavena, ze po dalsej 1/2 hodine som ju ukecal (uuspavankoval a ubrmkal). A uz moc kecam, prepacte…
Dobru noc vsetkym fajn maminkam. A aj tym, ktore nemozu byt prave teraz so svojimi zlatickami.

Noemka + tato (palino)

Ps: do prace chodte vtedy, kedy sa vam „bude chciet“, ale myslite na to, ze deticky uz nikdy nebudu tie male slniecka objavujuce svet. Ak to aspon trochu financne vychadza, naozaj sa oplati obetovat tomu trochu svojho luxusu (som vdacny kazdej chvili stravenej s Noemkou) papa

 
barban
Kecalka 102 příspěvků 01.05.05 22:08

Ahoj maminy a brusinčátka,

jo, jo Jiřina na to kápla, děti se nám nesmírnou rychlosti blíží do druhé poloviny naší rodičovské dovolené a mě už se pomalu dělá knedlík v krku při pomyšlení, že se budu muset vrátit do práce. Tak jsem se celou dobu těhotenství těšila, jak si vše vychutnám a zatím mám pocit, že mi vše nějak rychle utíká, miminko mi nějak rychle roste (no bodejť, vždyť to bude pomalu slečna co dělá oči pomalu na každýho chlapa) a já rychleji než rychle stárnu a propadám depresím. proto se snažím užívat si s nimi co nejvíce a odklad do mateřské školky oddálit, ale bohužel i ta finanční stránka bude u nás brzy velmi aktuální, ale i tak do práce nepůjdu ( navíc se stejně nemám kam vrátit, momentálně nikdo neodchází na MD a oddělení je plné). Při čtení Jiřčina komentáře mi chvílemi bylo moc smutno z toho, že místo, aby jsme mohli být s těmi našimi malými drobečky doma a v pohodě, tak řešíme finanční a jiné problémy, protože vyžít z jednoho platu, najednou víc lidí než předtím, je opravdu někdy velmi těžké a veškerý sociální program tohoto státu může jít do háje. Ale dost lamentování, bohužel to nijak nezměním. navíc se stále zamýšlím jak to budu provozovat, jelikož dělám 12- ti hodinové směny ( so,ne, noční) od 6-18. Takže super doba na vodění dětí do školky a nějakém vyzvedávání nemluvě. Sice Honzík je ochotný Kristýnku do školky zavést, ale to odpoledne máme stále nejasné, kdo ji dovede zpět, ale tím Vás nechci zatěžovat, to snad do roka nějak dořešíme.

Dost pesimismu a teď z jiného soudku, kikouš má za sebou jedno velké cestování vláčkem ( ze Zlína do Prahy a zpět), bohužel k jedné smutné události ( zemřel mi strýc), tímto se omlouváme pražským, že jsme si nedomluvili srazík, ale to by jsme neměly šanci stihnout. Kikouš se při té příležitosti povozil na lodi po Vltavě ( zde jsme měli rozloučení), poznala kousek Prahy a jelikož byla velmi hodná i při cestování vlakem, vypadá to na opětovnou návštěvu Prahy v letních měsících. Jinak už je to velkozubec ( máme 19 zoubků a poslední trojka je skoro vidět), konečně začala rozvazovat a pár smysluplných slovíček ze sebe dostane, ráda zpívá ( hlavně do telefonu) a sice s nočníkem ještě nekamarádí, ale už jí vadí bobík v plíně, tak upozorní a nechá se na nočník po:,–(it ( snad se blýská na lepší časy). Váha v 17 měsících je stále 8,5 kg ( střevní chřipka zaúřadovala) a naše prvenství už asi nikdo neohrozí ( na druhou stránku, když koukám na Honzu - ten měl ve 2 letech necelých 9 kilo a teď je z něj chlap jak hora, tak nemám strach, že strádá). Už mi myšlenky docházejí a ještě pár vzkazů.

Účastníci srazíku v Zoo Olomouc:CD jsou vypálena, balím je a zítra jdou na poštu ( Andrejce ho předá Lajka), Brendy předám snad v pátek osobně.

Lulu - moc na tebe myslím a přeji brzké zotavení, přidávám se k holkám, že tělíčko ví co dělá a možná jsi nebyla na druhé miminko ještě připravená. Přeji Ti dostatečnou regeneraci, trošku volna a hodně odpočinku a pak hurá na to. A věř, že brzy přibude Noemce bráška nebo sestřička.

Míšo_L - gratuluji k Moničce, krásně Vám to vyšlo, navíc ty stejné monogramy. Už se těším, až tě na dovolené poznám.

Takže z vlčího doupěte Vám zasíláme krásný prvomájový pozdrav

ahoj Bára a Kristýnka 17 měsíců

Vložit nový komentář