Brusinčátka 75.díl - Hániny oblíbené činnosti

Rodičovství

Ahoj Brusinčátka, maminky a ostatní čitatelé či pisatelé, opět se dostávám k psaní já čerstvě jedenapůlletá Háňa a tentokrát vám chci napsat, co poslední dobou ráda dělám. Tak čtěte a hlavně taky pište :o) „Autěm, výeť. Autem jezdím strašně moc ráda, bohužel velmi nepravidelně a nečasto. Takže když je hezky, bere nás tatínek nebo babička na výlet. Třeba do malé zoo na Zbraslavi a dnes jsme byli v Průhonicích v parku (paráda). Ale nejvíc, nejvíc ze všeho já miluju tu cestu autem. Když už musím vystupovat, pokaždé se rozčiluju, že chci „etě autěm.

„Píjať, Budu Buduíděť„, tj. zpívání v jakékoliv podobě, ale nejlépe Budulínka. To je zpívaná pohádka, kterou nám mamka nahrála na video a já vyžaduju pouštění pořád dokola. Teď už tolik ne, ale zezačátku jsem ji viděla klidně 8× za den. Nejvíc miluju, když přijde „šta“ (liška) a celou dobu se ujišťuju, že opravdu „píde". (pozn. mamky - je to roztomilá věc od Svěráka s Uhlířem, asi 10 minut, no samozřejmě už to umím zpaměti, takže když potřebuju Háňu uklidnit, zpívám Budulínka). Zpívání mám ráda v jakékoliv podobě, od mamky i říkanky, když se zpívá v televizi, hned zbystřím. Jenom pohádky na CD mě neberou, protože tam je písniček málo a to kecání mě ještě nebaví.

„Muať, kovej" - to znamená „šimrat" nebo dělat „kovej kovej kováříčku". Neustále předkládám další a další nožičku a ručičku a poroučím „etě duou". Taky mě baví „podiu podiu", odvozeno od slova „podium" - vysvětlení: jednou jsme s Jírou pobíhali po přikrytém pískovišti a někdo prohlásil, že jsme jak na podiu. Od té doby, jakmile je nějaká vyvýšená plocha (stůl, lavička a jakékoliv terénní rovnosti) tak tam vylezu a poťapávám a křičím „podiu podiu".

„Ointy" - to jsou holinky. Po dešti nám je mamka nazuje a dovolí nám šlapat do loužiček a to nás s bráchou moc baví. Jen Jíra někdy moc dupe a cáká a to se maminka zlobí. Taky si moc nesmím v louži sedat na bobeček, mamka se bojí, že si kecnu (zatím se to nestalo). Škoda, že už nám sluníčko všechny loužičky vypilo.

„Ama" nebo „šama" - znamená „sama", mamka většinou šílí, protože sama chci scházet ze schodů nebo dělat jiné prý nebezpečné úkony. Na schody mě raději jistí, ale já to náhodou opravdu dovedu. Tuhle u babičky jsem utekla za Jírou a než se vzpamatovala, sešla jsem všech asi 8 schodů ke sklepu a to bez držení (v jedné ruce kamínek, v druhé balon a v zubech láhev s dudlíkem:o) )

No jinak kecám o sto šest, maminu komanduju (např. „mamijo pitějt" když se odkopu v postýlce), říkám jak se jmenuju („Hanija Babojá„), i když někdy řeknu jen to „Hanija“ a na otázku jaká Hanička odpovídám „tady je". Konečne jsem se naučila říkat „K" a tak mě mamka trénuje - „ka ka kamínek" a já poslušně opakuju „ka ka mamínet" :o))) A ještě jsem si oblíbila otázku „totoje" (co to je) a pokyn „cito" (chci to) - to je velmi užitečné :o)

Přátelé, kdo už za sebou máte první stříhání vlásků? Já JO! Mamka se rozhodla vzít Jíru strojkem (na největší dýlku, tj. něco přes cenťák) a já jsem jako vždy chtěla „etě Hanija", tak mě pak vzala taky. Náhodou jsem ani necekla a krásně držela a když bylo dílo skončeno, vyžadovala jsem ještě. Už mi to začíná zase trošku dorůstat, ale první dny se všichni dohadovali, jestli vypadám spíš jak černoušek, nebo tenisáček, nebo spíš trestanec. Tak nám mamka říkala oškubánci. V galerce máme čerstvou fotečku, tak se můžete kouknout, jak nám to s bráchou sluší :o)))

S nočníkem jsem celkem úspěšná, když je teď hezky, dostávám na ven jen kalhotky a už docela vydrží suché. Dnes jsem běhala úplně nahatá a pokaždé jsem se slovy „ťuať" odběhla zasednout na nočník a většinou i loužičku vytvořila. Na výletě jsem se dokonce tvářila tak zoufale, že mě mamka chytla a vykakala jsem se do listí. Což ovšem nevylučuje, že dokážu plínku voňavě naplnit jako za nemluvněcích časů :o)) No ale poslední dny mám bilanci 2 plínky na den, tak je mamka docela spokojená.

Na závěr připojím aktuální míry z 18ti měsíční kontroly. Měřím 83 cenťáků a vážím 10,28 kg. V porovnání s Jírou nachlup stejná výška, ale o dvě kila míň. Dostala jsem pigáro do zadečku, ale mamka mě na to předem připravila a těsně před aktem mi do ručičky dala lentilku, takže jsem jen krátce vykřikla a hned si spapala lentilku a byl klid. Moc mě všichni chválili a to já ráda :o))

Prťátka, doufám, že se máte prima a že mi taky napíšete - a kdo nechce psát za sebe, můžete nechat mamku.
Tak páčko Hanička, 18 měsíců a mamka Jiřina

Hodnotilo 1 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Jirina
Extra třída :D 13541 příspěvků 30.05.05 20:22

Hola hej kde jste kdo, zase budu ve svém deníčku sama?
Pište, nebo to vzdám :o))
 Jiřina

 
Brendy
Kecalka 232 příspěvků 30.05.05 20:47

Hola, hola,

ja tu jsem :) Funim u pocitace, nechce se mi ani hybat, jak jsem vycerpana z tech veder :( Ted je sileny dusno a kazdou chvili cekame bourku, prave jsem cetla na Novinkach jaka boure se prehnala pres Prahu,tak to asi prijde i k nam.

My jsme dneska byli s Fifou na koznim, ma na brisku plno malych bradavicek, tak mu to vypalovala dusikem, to bylo hrozny, drzeli jsme ho 4, on sebou mlatil a ja jsem zatlacovala slzy,jak se mi chtelo brecet a trpela jsem s nim. Dival se na me tak vycitave a smutne a kricel a kricel, pak se ale z ordinace rozbehl a vypadal v pohode. Musime ale odpiskat nase plavani, coz me dost mrzi. A nevim, co ta plavaci dovolena, no jeste uvidime.

Tak uz u nas prsi, jdu pozavirat okna, tak se mejte a piste, at tu nejsme s Jirkou sami!

Brendy

 
Anonymní  31.05.05 12:03

Ahoj holky,

taky píšu alespoň krátký příspěvek. Nějak jsem stále ve skluzu a pomalu už ani nestíhám pročítat deníčky. My jsme měli květen hrozně cestovní . byli jsme s našima na pár dnů v barceloně a potom na týden v Istanbulu u manželových rodičů. Bylo to vše dost náročné a tak se z toho teď vzpamatováváme.

Už se moc těšíme na plavací dovolenou, jen musíme ještě vyléčit rýmu, kterou nás obdarovala na návštěvě kamarádka. Doufala jsme, že to Melika od chlapečka nechytí, ale bohužel nepovedlo se. Co děláte s návštěvami, které Vám přijedou s nemocným dítětem ? Pošlete je domů a nebo doufáte jako já ?

Mějte se krásně moc pozdravujeme

Eva + Melika

 
kostka
Kecalka 405 příspěvků 31.05.05 21:51

Ahoj Haničko, ahoj další brusinčátka i jejich mamky,

Tak jsem se od soboty nedostala k pc a koukám, že vůbec nejsem sama. Všichni zřejmě mocně užíváte léta :). Tady bylo dnes skoro o 20 stupňů míň než včera, tak jen doufám, že to neodnesem rýmou.

Pár slov od Pavlíka: Haničko, ráda jezdíš autem? To já zrovna moc nemusím, naštěstí moc často nejezdíme,tak 1-2× týdně 10 km k babičce a jednou za měsíc k druhé babičce. Tam je to hodinka cesty a to už vyžaduju aspoň jednu přestávku. Mamka se už ted poněkud děsí naší cesty na dovolenou v létě (na Moravu):). Mnohem radši běhám kolem auta s klíčkem a zkouším ho zamknout či odemknout.
Moc rád si prohlížím - knížce říkám gni a nejradši mám obrázkové slovníky po ségrách. Poznám v nich leccos,nejvíc mě zajímají hači(hasičské auto), hant(volant), poka(kombajn), hojí pán(pán,jak se holí) apod. A taky kníka o tučňáčkovi Pingu (říkám mu tuci).
Stále rád luxuju(vrrr), venku tlačím kočárek(édyt-jezdit) a pozoruju popeláře a podobné stroje.
O něco líp než dřív jsem na tom s nočníkem. Čůrání ještě většinou nehlásím, ale na bobkováním volám - mama,kaky a poslední týden se mi daří do nočníku, včera dokonce i na trávu na zahradu:) (mamka to nevzala dostatečně vážně a pak měla co zahrabávat na kompost).

Holky, já už mám cestovní horečku. Skoro neustále přemýšlím, co sebou a co do dovči vyřídit, jako bychom jeli na konec světa:). Jdu si konečně dodělat ten seznam.

Ještě jsem chtěla - Andrejko,když jste ted v Klášterci, což si dát někdy minisrazík na koupališti?

Mějte se všichni fajn a pište,at tu není tak pusto a smutno (i když na druhou stranu to člověka nesvádí k závislosti :))

Hana a Pavlík

 
Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 31.05.05 22:38

Ahojky všechny,

tady ostuda nepíšící :o)))
Minulý týden jsme byly mimo, to mě omlouvá, ale předtím tedy nevím na co bych to svedla. Snad jen na lenoru.Už jsem ´koukám líná i datlit.

Jiřino: to je dobrý, že Hanča má oblíbenou jízdu autem. No my s Martinou zažily při společné cestě na dovolenou (minulý týden) jak Janča vysekla hysterák. Nechápu, jak jsme zvládly cestu do Rakouska. Nejhorší je, že jak se rozběsní, není nic, co by ji uchlácholilo. Prostě zuřivec největší. Spíš jí ještě nějakým zpěvem, mazlením, či jiným odreagováváním víc nas…

Brendy - chudák Fífa. Snad to do dovolené bude nějak stabilizované. Nebo se nemůžete koupat dlouhodobě? Moc se na vás těšíme, že vás poznáme. Tak snad to vyjde.

Děkujeme za gratulace k Jančiným jmeninám :o))) Slavili jsme je s příbuzenstem s předstihem, jely jsme pak na týden do Krkonoš s Martinou (Amálkou) a ještě Martininou kamarádkou. Tak jsme si to užívaly. Tři mamky a 3 stejně stará robata.

Na Vysočinu se nakonec přidal i manžel:o)) Brnění spíš chvílema potřebuju já. On je dost v pohodě. Zato já jsem někdy z Janinýho záchvatečku dooost - doběla :o)))
Už se těšíme!!!! :o))

Zatím pa

Martina a Janina

 
Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 01.06.05 08:19

Ahoj holciny!
Taky prispeju se svoji troskou do mlyna (pokud me teda Misa necha - nenecha, uz to zjistila..... :(… )
Slusne se umi vztekat a dupat u toho… je to spunt s veklkym Š.
Co jsem asi tak chtela napsat? … Misa me momentalne dela „pisi pisi“ po klavesnici lopatkou…

Na dovolenou se samozdrejme moc a moc tesime az vas vsechny - zbytek pozname.
Jinak nejaka cestovni horecka u nas jkeste neni… myslet na to zacnu asi tak v utery a horecka bude az ve stredu tak okolo poledniho. :D
A co vy stebetalky? Byly jste v pondeli na netu jak sme se domlouvaly?

HAni: Nechces mi ten tvuj seznamek poslat mejlem, prosim! nejak se mi nechce sepisovat a premyslet co s sebou. :o)

NASE DETI!!!! VSE NEJLEPSI K DNESNIMU SVATKU!!!!!!! Copak jste dostaly?

Tak asi po 0,5h zas usedam k pocitaci. No a ted uz opravdu nevim co psat, takze radsi koncim, naz se tady u toho okna uvarim - prazi sem slunicko.

Jíinak ty vedra nas malem znicily. Misa se moc koupat ve velkym bazenu u nasich nechtela, ale musela - maminka je silnejsi a preprala j. :o) Tak jsem zvedava jestli bude chtit dnes na posledni plavco. Nejak senechtela ve velikym bazenu potapet - ze by prostredi?

Ted sui tu hraje s hrabickama a balonkem a desne se u toho vzteka - nedrzi ji balonek na hrabickach. TAk jdu ji usmernit.
papa a mejte se snad zas trochu slunickove!!!

DArca a vzteklina Mihule

 
Anonymní  01.06.05 21:22

Ahoj holky,
tak jsem chtela neco malo pripsat, ale probudila se mi dcera, tak jdu k ni. Zitra urcite napisu, tak se taky snazte a neco vypotte!!!

Andrea

 
Misa_L
Kecalka 319 příspěvků 01.06.05 21:27

Ahoj holky,

salmonela je pryč, takže se nás nemusíte bát. Rýmu ani bradavičky taky nemáme, bála jsem se, že něco přivlečem, ale vše vypadá v pohodě :o)

Martínek a voda - jeho druhé jméno je vodník Česílko, jediné co zabere, aby dobrovolně vylezl z vody je říct, že dostane mňam mňam. To odkývne a stojí u ledničky.

Mluvení je na bodě mrazu, je to lenivec břichomluvec, sem tam prohodi něco jako tata dada tyjo a podobné nesmysly, myslím, že význam přikládá pouze slovu bác, a tak se vším háže o zem a je hrdý na to, že u toho může smysluplně říct bác, fakt úžasná hra…

Evo - jak ses ptala na nemocné děti známých, zda poslat pryč, já to vidím takhle, jen ať si to ty děti hezky odbydou, aspoň si posilují imunitku, přece všechno chytit nemusí. Já takhle díky salmonele přestala kojit a Martínek spí celou noc, samo nebe mi poslalo salmonelu, furt jsem řešila jak ho odstavit a ejhle, problem je vyřešen.

Ještě k pobytu - napadlo mě do seznámku připsat přikrývku pro špunta a prostěradýlko do cestovní postýlky. Asi pro někoho z vás samozřejmost, ale já si to při své těhotenské demenci musím napsat :o)))

Zatím pa
Míša, Martínek, Monička

 
Anonymní  02.06.05 22:09

Ahoj brusinčata a maminy,

Tak kde to vázne? Jak to, že nepíšete? My už jsme jakš takš dokončili rekonstrukci Jolčinýho pokojíku, tak mám po delší době volno a můžu konečně na net…Práce to nebyla marná, Jolka ráno přišla do pokoje, rozhlídla se kolem a řekla jééé, jéééé! Tak to stálo za tu námahu a pár dní nepořádku.
Včera večer jak se probudila, tak to měla plný nos a nemohla dýchat. Zase z toho počasí chytla rýmu! A to se z jedné hrozné zrovna dostala. Přitom jsme dnes byly za kamarádkou a nic nenaznačovalo, že by zase chytala rýmu. Ach jo, jen doufám, že to tentokrát nebude tak hrozný.
K návštěvě s nemocným dítětem: Na podzim k nám přijela na návštěvu kamarádka z Německa s nemocnou dcerou a Jolka od ní chytla vysoký horečky a nachlazení. Od dalšího kamaráda v létě chytla střevní chřipku a tu pak postupně schytala celá rodina. Ale nejvíc to samozřejmě schytala Jolanka. Ono je to těžký někoho poslat domů, ale divím se, že když má někdo nemocný dítě, tak předem nezavolá a neoptá se, jestli ti vadí, že s ním příjdou… Ale když vím, že řádí nějaký rýmy atd, tak to moc neřeším, protože to může chytit kdekoliv, i od lidí v obchodě,…
Haničce od Jolanky: Haničko, ty jsi taková šikulka? Ty toho tedy umíš!!! Já taky ráda tancuju a už si sama zapnu hifinu a radiobudík a mám radost, že to hraje. Jízdu autem snáším dobře (musím, protože když jedu k babičce na Moravu, tak cestujeme přes 4 hodiny), ale nijak zvlášť ji nevyžaduji. To mě spíš baví chodit s klíčema kolem jako Pavlíka… Někdy pěkně zlobím a máma mi proto koupila protizlobidlový čaj. Ale asi má prošlou záruku, protože to na mě nepůsobí. Zrovna včera jsem během 10minut stihla rozbít mámin malovanej květináč, vyrvat z panenky baterku a odpojit (odtrhnout) drátky a nakonec jsem kačence urvala obě oči. To jsem dneska na návštěvě zopakovala, ale stihla jsem urvat jen jedno. Pak kamarád začal volat na svou mámu OKO, OKO a kačenku mi vzali. Ale on už měl stejně odtrhlý obě křídla, tak nevím, proč tak vyváděl kolem jednoho oka…
Tak to už by stačilo… Ještě si vaše dítka vezmou mustr a vy se z nich zblázníte!
Holky z moravského mrazíku - už máme na kontě další ZOO. Tentokrát to byla ta v Praze a Jolka si to moc užila. Jen bylo děsný vedro. Teď se ještě chystáme do ZOOparku v Chomutově, ať máme co porovnávat.
Už jsem toho napsala hodně, tak končím. Ale vlastně ne, ještě jedna věc. Darko, mému oku neunikla poznámka o příteli! Tak to moc gratuluju a něco nám o něm prozraď! Vy to určitě budete probírat na plavací dovče, co??? Ach jo, škoda že tam nebudeme…

Andrea a stále jednozubá Jolka

 
Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 03.06.05 13:47

Ahoj holciny!

Andrejko:
Ahoj, no neprozradim… :o) To se nerika… :D Jeste by se k tomuhle mohl dostat a bylo by zle. :D
Ne, mame „kamarada“ co s nama narozdil o pana otce je rad. S Michalkou dela kraviny a ma ho rda, tak proc by sme si ho nenechaly, ne? :o)
Jo a docela me pobavila poznamka o moravskym mraziku. :D to ti byla nejak moc zima nebo co?

Vzhledem k tomu, ze za 5 dni se uvidime tak to bude asi obr srazik a zadnej jinej se zatim neplanuje, nebo ze by mi neco uniklo?

No, jdu si dat kafco a koukat na slecnu FAin, kdyz uz je to moje ditko pryc. Jako kazdy patek je u BAbicky na „prevychove“ a j mam v planu uklizet, ale jeste jsem to nejak nezvaldla.
TAk papa, mejte se krasne a neuskvarte se!
Aspon tady u nas je zas vedro na padnuti… kdyby to tak nejak priblizne takhle chtelo vydrzet az do pristiho tydne na tu dovolenou… jen v pondeli by to mohlo byt trochu chladnjsi, budem totiz cestovat do Bechyne za Misinou prababickou do lazni.

TAk a uz opravdu papa DArka a nepritomna Misutka

 
Jirina
Extra třída :D 13541 příspěvků 03.06.05 21:31

Ahoj,
my hlásíme v rychlosti, že i vedro i přechody teplot snášíme v pohodě. Já si v teplu lebedím, že jen otevřu dveře na terasu a děti si vylezou na zahradu (samozřejmě si ohlídají, že jdu za nima) a jsme venku a nemusím nikoho oblíkat, převlíkat, obouvat … Haničku nechávám venku v kalhotkách a dnes je počůrala jen 1× a 2× hadrovou plínku a to je vše, dokonce i kakala do nočníku šikulka.

Navečer jsme byli v zahradní hospůdce, kde pracuje náš taťka a hrála tam country kapela a on hrál s nima (na fouk. harmoniku) a děti byly skvělé, vydrželi jsme 2,5 hodiny a ve 20 hod. už jsem je přece jen odtáhla domů. Hanička jásala, když se začalo hrát, krásně papali, pili ze skleničky, no prostě super odpoledne pro všechny. A tatínek měl radost, že všichni vidí, jaké má dárečky :o))

Ahoj Jiřina

 
kostka
Kecalka 405 příspěvků 04.06.05 21:13

Ahoj všem,

nevím,jestli to ještě někdo bude číst,napíšu vám i maily,na koho mám…U nás to totiž po dnešku vypadá s plavací dovčou bledě. Chjo,chjo,jsem z toho v solidní depce:(((. Pavlíček má horečku,odpoledne 38,ted večer 39. Začíná mu téct z nosu,hodně slintá a šmejdí pořád v pusině. Pořád doufám,že to bude zítra dobrý a bude to jen nějaká drobná rýma či vykouknou špičáky.
A o co mi hlavně jde? Samozřejmě bych ráda sehnala předběžně případného náhradníka pro případ, že bychom nemohli. Holky které nejedete (JIŘKO, ANDREJKO…) nebo vy, které byste mohly vzít nějakou kamarádku či příbuzenstvo, ozvěte se. Máme zaplacenou plnou penzi pro dva dospělé a dítě do 3 let, samozřejmě pobyt přenechám se slevou (2000 dospělý, 500 Kč dítě), je to od 8. do 12.6.,podrobnosti jsou tady
 http://www.infodomecek.cz/kalendar.php?…

Držte nám palce,ať to nic není

Hana a Pavlík

 
Anonymní  04.06.05 21:45

Teda Hanko, to je škoda, že se Pavlík tak roznemohl. Ale snad to budou jen zuby. To víš, že bych ráda jela, ale nemáme se jak dostat a manžel nebude mít dovolenou. Jako vždy toho má hodně. Škoda, že to není o měsíc pozděj, to už budeme zase na Moravě a mohla bych. Snad to s váma nakonec bude dobrý, do středy je ještě dost času, tak držím palce!!!
Jinak Jolka má rýmu pořád a taky slintá. Už delší dobu je vidět DRUHÝ ZUB!!!, ale teprve se vyklubává. Ty zuby si teda dávají načas!
Darko, za mrazík může automatický opravovač pravopisu. Už jsem si jednou všimla, že mi to nějaký slovo samo přepsalo na něco jinýho. Jenže já jsem líná si to po sobě číst, tak se už předem omlouvám za nechtěný přepisy…
Tak se mějte a pište!!!
 Andrea

 
Brendy
Kecalka 232 příspěvků 06.06.05 12:40

Ahoj Hani,

to je teda smula, ale od soboty cos to psala, uz ubehl nejaky cas a tak doufam,ze nyni uz je Pavlik o.k. a ze to nebylo nic hroznyho!!!BYla by velika skoda, kdyz byste nejeli :(
Tak at je Pavlik brzo zdravoucky!!!

Brendy

Vložit nový komentář