Brusinčátka a Filutové z Chytrálkova ? Vánoce u Vrabčáků

Rodičovství

Milé maminky, dětičky a ostatní příznivci emimina, jelikož na nás vyšlo psaní vánočních deníčků Brusinčat i Filuťáků, dovolili jsme si výjimečně deníčky spojit a napsat vám všichi společně, jaké byly ty naše Vánoce. Předávám slovo Jírovi a Haničce... Jiřina

Jíra píše:
My jsme se těch Vánoc pořád nemohli dočkat, a tak nám mamka už před několika dny postavila Betlém. Moc se mi líbil a Haničce taky, protože pořád chodila s nataženým prstíčkem a ukazovala ?ťo? a tak si mamka sedla na balon, vzala si nás oba na klín (každého na jednu nohu) a vysedávali jsme u knihovny a dívali se na Betlém. Naučil jsem se, jak se jmenují tři králové ? ?Kapau, Meichau a čenej Batažau? a taky umím říct, že maminka Ježíška byla ?Maie? a tatínek ?Jovef?. Mamka nám k tomu zpívala koledy (nebo jsme si je pouštěli na CD) a bylo nám příjemně. A nakonce jsme se Vánoc opravdu dočkali.

Den před Štědrým dnem mamka navařila (salát, polívku) a my se ségrou byli celý den vzorní a v klidu ji nechali, jen jsme se občas pletli pod nohy a dělali jí překážkovou dráhu z vykramařených hraček. Dokonce stihla zadělat i vánočky a když jsme šli po-o spinkat, vánočky šly do trouby. Ke sváče jsme stihli skoro půlku sníst, já jsem dloubal mandličky a hrozinky a Hanička naopak papala to měkoučké zevnitř. Tatínek přišel výjimečně brzy, celý večer si s námi hrál, dováděli jsme a pro tu pravou vánoční atmosféru jsme si zapálili františky a prskavky. Večeři mamka chtěla jen odbýt ? pro nás kaši a pro sebe párky, ale já jsem si ukradl ve skřínce paštiku a trval na tom, že nic jiného papat nebudu a vzal jsem si lžičku a přes protesty rodičů ji snědl. Hanička se zase sápala mámě na párky (pozn. Haničky ? dostala jsem ochutnat a moc mi to jelo, ale mamka mi nechtěla víc dát, tak jsem na oplátku plivala kaši a nesnědla vůbec nic).

Taky mamka připravila stojánek na stromeček, aby ho mohl večer tatínek u:,–(it ? pořád jsem si ho chodil prohlížet a říkal ?táta Jíovi ukázat?, až tatínek nakonec stojánek vyndal, smontoval a měl jsem bezva hračku. Ještě jsme za mého přísného dozoru roztřídili hračky a dva koše odnesli nahoru do ložnice, protože na jejich místo tatínek postavil stromeček.

Hanička píše:
Na Štědrý den dopoledne jsme vstali jako obvykle, nasnídali se cukroví a vánočky (i ten obvyklý jogurt jsme zvládli) a pak jsem koukala, co to má znamenat ? v místě, kde ještě včera byly naše hračky, stál stromeček. Chodila jsem se na něj dívat a šťouchala do něj prstíčkem, ale potvora píchal. Pak jsme se oblíkli a šli s rodiči ven ? zašli jsme za tátovým kámošem do hospody popřát mu veselé Vánoce, tedy dovnitř jsme nešli, proběhli jsme se venku. Naši si dali k pití něco teplého červeného, my s Jírou dostali džusík. Stihli jsme se dobře začunit, Jíra se chtěl sám napít a vylil si to na šálu a pod bundou mu to proteklo až na kalhoty. Pak nám strejda dal lízátko a to jsem se zase zamatlala já, kombinézu a čepici musela mamka dát rovnou do pračky, jak byly zalepené.
Pak jsme poobědvali kapří polívčičku a šli spinkat nahoru ? sice Jíra dost dlouho taťkovi zlobil, ale pak mamka zakročila a usnuli jsme. Po spinkání jsme šli celá rodina i s dědou a babičkou na hřbitov, pak se mamka vrátila domů dodělat večeři a za chvilinku už nás volala, že můžeme domů.

Vešli jsme do obýváku a hned jsem si všimla ? stromeček byl ozdobený! To se to pak jednomu večeří. Mamka s taťkou dělali jako že nic a cpali se kaprem se salátem, Jíra pořád hlásil ?stomeček zdobičky má? a já ukazovala prstíčkem a říkala ?ťo, ťo? a nikdo mi nechtěl vysvětlit, co to znamená. Moc jsem jíst nechtěla (plivala jsem všechno), když mamka dojedla, vzala mě na klín a chtěla to moje dojíst, tak jsem honem začala papat a nakonec mi ještě musela přidat. Po večeři jsme šli nahoru se převléct do slavnostního a čekali, až zazvoní Ježíšek. A najednou cililink!!! a mohli jsme jít ke stromečku.

Najednou měl krásné rozsvícená světýlka, ozdobičky se leskly a pod stromečkem bylo spousta balíčků. Já jsem si na ten největší sedla a čekala, co bude dál. Jíra začal balíčky z pod toho stromečku tahat a jeden hned rozbalil (?šampon?, konstatoval) a mamka poradila, že by bylo záhodno podívat se na cedulky. No a pak jsme rozbalovali a rozbalovali a vybalili spoustu knížek pro nás i pro rodiče, několikery dřevěné kostičky, pro mě autíčko (brácha záviděl), Jíra dřevěné svlíkací medvídky (vždycky mu hlavičky ukradnu a běhám s nima a Jíra mě honí :o), hračky do vany. Pak tam byla taková prima hračka ? káča se to jmenuje nebo vlček ? držátkem se ?napumpuje? a pak se točí a hraje. Na závěr Jíra z největšího balíčku vybalil motanici (pozn. Jíra ? moji toužebně očekávanou ?motanyši? jak jsem hlásil už měsíc předem na dotaz ?co přinese Ježíšek? ? dřevěné korálky na barevných drátkách a moc rád si s tím hraju), já pak z toho druhého největšího za pomoci vydolovala stoleček s různými točítky a chrastítky a když se zmáčkne největší tlačítko, hraje to a lítají tam barevné balonky ? ?baooo? jsem to komentovala. No a pak už jsme jen točili a mačkali a celý večer jsme si hráli. Pak přišli babička s dědou a tetou a hráli si s námi. Mamka nám četla nové knížky, Jírovi ?Byla jednou koťata? hned musela číst před spaním, ještě jsme se vykoupali s novýma vanovýma hračkama a pak už jsme šli spinkat.

Vánoce byly moc prima, v dalších dnech u nás byly tety, strejdové, babička, bratranec a několikrát babička s dědou, my jsme si hráli, ládovali se cukrovím, já drobila kde se dalo, kradla maličké zvonečky ze stromečku (vždycky mě někdo načapal a zabavil mi je, ach jo), prostě moc krásně jsme si to užili.

Mějte se moc prima, brusinčátka i filuťátka, a napiště, jaké to bylo u vás.
Ahoj Hanička (1 rok a 1 měsíc), Jíra (2 roky a 3 měsíce) a mamka Jiřina (už 34)

Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.12.04 19:59

Ahoj všici,

tak jsme první, že by? :-)
Tak koukám, že Hanička i Jíra měli príma Vánoce, no ostatně my taky :-). Všechno popisovat nebudu, ale takový hlavní moment byl přenechání dudlíčku Ježíškovi, nebo spíše jinému miminku (pro tetu Romanu: nějakému cizímu :-)). Musím se tím pochlubit, protože to byl ode mně odvážný čin, ale ikdyž je to už skoro týden, občas si na něj ještě vzpomenu. Ale jsem hrdina a ani moc nebrečím :-)!

Tak papa Kuba a spol.

Smokie
Zasloužilá kecalka 830 příspěvků 30.12.04 20:02

Chyba, nepřihlásili jsme se, taťka nám předělává počítač a tak jsme zapomněli :-).

Kuba

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.12.04 11:03

Ahoj Vrabcaci,

to ste mali ale krasne Vanoce. My sme boli na Slovensku a pekne sme si to tam uzili. Teta zo strejdom si ma kazde rano v 8.00 vyzdvihli a mamka s tatkom spinkali skoro do obeda. Vsetci sme si to tam krasne uzivali a moc sa nam tam pacilo. Jezisko nam tiez doniesol spustu darkov, ale mna zaujali zatial len tie papiere a potom nova stolicka. Konecne som mohol za stolom sediet ja sam!!!!!
Vecera bola vyborna a mne sa prvykrat uslo masko. Rybycku mi mamka este nechcela dat, ale papkal som kuracie so zeleninkou a bolo vynikajuce. Ja neviem preco ma stale napchavaju s tou mrkvickou, ked to kuriatko je tak dobre!!!
Budeme uz koncit, mamka chce este precitat dennicek Jarnatiek.
Majte sa krasne a prajeme Šťastný Nový rok
LUCKY 31 tyždnov a SLNIEČKO (bohužial už 35)

PS: Ešte raz všetko naj Vašej mamke k narodeninam.

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 31.12.04 16:46

Moc se omlouvám, chtěla jsem dlouze popisovat, jak jsme prolenošili, pronudlili a proprotivkovali mezisvátčí, ale Johana se zbláznila do filmů na počítači, je to to jediné, co uznává jako adekvátní náhradu za absenci vycházek. A tudíž z popisů nebude nic - už tu zase stojí a škemrá o Medvídka Pů a Krtka.
Takže holčinky maminky i s tatínkama, Filutové a Filuťačky a vůbec všici, spolu s dědou Mrázem přejeme: Šťastný nový rok!!!!!
Romana a Johanka a chlapi.

Smokie
Zasloužilá kecalka 830 příspěvků 31.12.04 17:14

Ahojky všichni,

tak vám všem přejeme do toho nového roku všechno nejlepší, ať se tu zas ve zdraví všichni setkáme :-).

P.S.: Jakoubek spí už asi od třech hodin, takže to vypadá, že bude slavit s náma :-).

Pa pa Katka, Kuba a Tobík (právě mi tu do toho buší)

Gabina2
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.12.04 17:56

Přeji Vám do roku 2005 hodně zdraví, štěstí. Ať je plný lásky, porozumění a splněných přání.

Gábi + David+ Adam

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.12.04 18:36

Ahojky všem

Přišli jsme vám dnes ještě narychlo popřát krásný Nový rok plný radosti a šťastných dnů ať vám přinese spoustu zdravíčka, štěstíčka, úspěchů, veselé a spokojené dětičky a vůbec jen samá nej…

Nepřihlášená Eva s Davídkem a spol.

Jirina
Neúnavná pisatelka 15248 příspěvků 02.01.05 10:35

Od Jíry:
Ahoj děťátka a mamči,
tak se nám to tu nějak rozuteklo, čekali jsme deníček plný popisů, jaké byly vaše Vánoce, a vy si zatím asi užíváte posilvestrovských radovánek někde mimo dosah e-mimina.
Já vám tedy ve stručnosti popíšu, jak jsem prožil silvestra. Doma, jak jinak, ale na rozdíl od Haničky jsem nešel v 8 spinkat (Hany totiž byla protivná, dvě noci před tím prokňourala, mamka říkala, že se jí asi klube další zoubek a navíc se jí udělaly nějaké afty na jazýčku). No zkrátka přišla babička s dědou a mě chtěli nechat vzhůru trošku déle, abych ráno déle spal. Taťka šel pak na zahradu odpálit ?jachejtličku?, abych z toho taky něco měl. Asi v 10 jsem byl pořád ještě vzhůru bez známek unavenosti a mamka mi dala pyžámko a vytáhla peřinku, že si trošku zdřímnu na gauči a na tu půlnoc mě vzbudí a budu se dívat na rachejtle. Nebudu vás napínat, ani jsem nezamhouřil oka, byl jsem úplně v pohodě a ještě předvedl na gauči divoký tanec. Moc mi zachutnaly jednohubky s olivama a spoustu jsem jich sežral ? naši se báli, že budu blinkat, ale kdepak. Pak už ta půlnoc konečně odbila, s mamkou jsme si dali křeslo k oknu, přehodili přes sebe závěs, aby nás nerušila světla z pokoje a asi půl hodiny koukali na galapředstavení rachejtliček. Ostatní pak odešli ven připít si se sousedama, mě mamka vzala do postýlky, vyzunknul jsem mlíko a okamžitě padl a spal ráno do devíti.

Přeji vám všem do nového roku hodně zdraví, štěstí, ať máte tatínky více doma, mamky ať na vás mají hodně času a kdo ještě nemá sourozence, ať se jich urychleně dočká!
 Jíra

Od Haničky: já si to moc neužila, protože mě celý večer budily nějaké rány a to jsem se docela bála. Navíc ta bolístka v pusince jak už psal Jíra nic moc, na noc mi na to mamka dala hnusnou fialovou vodičku a zapatlala jsem půl postýlky. Celou noc jsem se budila a ráno prořvala. Mamka začala šíleně kašlat a prý jí není dobře, tak doufám, že to s bráchou hned zase nechytneme (už jsme dlouho nemarodili :o)
Mějte se v tom novém roce moc krásně, ahoj Hanička
a mamka Jiřina

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 02.01.05 11:51

Ahoj všichni!

Tak už jsme doma.
Rychle využívám chvilky, kdy jsem rodinu odeslala k babičce na oběd. Já tady mám práce nad hlavu. Začínám s přípravama do školy, ale v tom vánočním bordelu nemůžu najít učebnice, tak půjdu radši vybalovat a prát.

K počítači už se dneska asi nedostanu, takže nový deníček určitě vyjde se zpožděním, doufám, že ho zvládnu napsat a poslat zítra.

Měli jsme se dobře, ale beze sněhu. Celý pobyt se dá popsat slovy - jedna velká žranice. Děti mají totálně rozhozený denní režim. Já jsem sice asi doplnila bílkoviny do krevního obrazu, ale taky kalhoty praskají ve švech :-)

Dodatečně VÁM VŠEM PŘEJEME Š´TASTNÝ NOVÝ ROK, ZDRAVÉ DĚTI I SEBE A SPOUSTU RADOSTI.

Nás čeká Filípkova škola, Verunčina školka, nový byt…, tak už se na ten další rok těšíme.

Ahoj
Jana

Brendy
Kecalka 232 příspěvků 02.01.05 14:20

Ahojte vsichni,

taky Vam chceme s mamkou poprat Vsechno dobre do noveho roku, at jste vsichni zdravi a veseli, rodice at vas nezlobi, nemoci at se vam obloukem vyhybaji, zoubky se klubou bez trapeni a tak vubec, at se vam splni vsechna vase prani!!!

Jak ja jsem prozil Silvestra? Uplne nadherne :) Krasne jsem ho prospal, sel jsem spat trosku pozdeji, asi v 9, do te doby jsem si uzival s rodici, maminka mi nachystala specialni jednohubky s pomazankou z mrkvicky a gervais, nepocitala, ze mi ale budou tam moc chutnat, takze jich pochybelo a jeste jsem po ni loudil jeji bowli. Pak jsem mel tak plne brisko,ze uz ani vecerni kasicku jsem si nedal a usnul jak spalek, no a ani ty obrovitanske rany o pulnoci me nevzbudili. Bylo to mozna i tim, ze jsem dostal od babicky novou velikou perinu, pod kterou jsem se schoval a nebylo me pod ni ani videt!
Rano jsme se vsichni vzbudili v 11 hodin, rodice jen zirali, co se to deje, ze jsem na ne tak hodny. No co, jednou za rok jsem je nechal vyspat, chi chi, vsak se to zas dlouho nebude opakovat!
Dodatecne vam dekuji za gratulace k mym narozeninam. Bylo to super, tolik darku, co ted v poslednich dnech jsem jeste za cely svuj zivot nedostal :) Tatinek rika, ze se z naseho bytu stalo hrackarstvi. Na kazdem kroku mam nejakou hracku, tak si muzu vsude hrat. Akorat maminka porad o neco zakopava a pak nadava :( Proto prave dnes putovala do sklepa moje hrazdicka. Nebudu vam vypisovat, co jsem vsechno dostal, to by vas ani nebavilo cist :) Maminka soupne fotecky do galerie.

Tak se mejte vsichni krasne

pa Fifa

Smokie
Zasloužilá kecalka 830 příspěvků 02.01.05 14:44

Ahoj všichni,

tak my taky přispějeme se svou troškou do mlýna :-), popíšu vám, jak jsem strávil Silvestra já s bráchou.
Tak tedy byl to den jako každý jiný, ale jak se blížilo odpoledne, byli jsme venku, tam skoro nikdo nebyl, mamině se to moc líbílo, říkala, že to je její sen ty liduprázdné ulice :-) (pozn.mamky: neznáte náhodou Den trifidů? :-)).
No já jsem si schrupnul hned na kočáru, mamina nic nenamítala, nechali mě spát až do pěti hodin! Tudíž jsem byl náležitě odpočatý!
No a od pěti si pro změnu schrupnul Tobík a spinkal až do sedmi, takže jsme měli výborný základ na silvestrovské slavení!

No naši dělali jako by nic, my jsme si s bráchou hráli až pozdě do noci, mamina chatovala s ňákejma tetkama a dokonce mě taky nechala! To vám byla zábava!!!
Pak se blížila půlnoc, Tobík už byl ukňouranej, ale spát jít nechtěl (já samozřejmě taky ne!), mamča nás oblíkla, že půjdeme na balkon koukat na ohňostroje, ale jak Tobíka navlíkla do kombinézky, v tu ránu byl tuhej :-).
A pak jsem se dočkal, světýlka lítaly všude kolem, byla to krása, jen Tobík a naše čubinka to zaspali.

A nemyslete si, že se mi už chtělo spát, vůbec ne! Výborně jsem se bavil!
Ale pak už šli naši spát, já už jsem byl taky unavený, ale jít do postele? To snad ne?!?! (pozn.mamky: byl tak hrozně unavenej, že byl úplně šílenej, bylo půl druhý, šla jsem se osprchnout a on že musí jít se mnou, a to už se ten den koupal dvakrát! a skoro byl hysterickej, no nakonec usnul až ve dvě hodiny!)

Smokie
Zasloužilá kecalka 830 příspěvků 02.01.05 14:53

Omylem jsem zmáčkla ok místo prohlídnout, chybička se vloudí.
Takže dokončení:
V podstatě to je všechno :-), mamina si myslela, že po poloprobdělé noci budem chrupat aspoň do desíti, ale co by jsme to byli za děti, kdyby jsme nechali vyspat rodiče, že jo? No vstávali jsme asi v devět, nebo spíš jsme se vyhrabali z postele.

Takže toť od nás vše, ve zdraví jsme to přečkali (akorát mamka má trochu rýmu a není jí dobře), doufáme, že ostatní jste také náležitě oslavovali!

Pa pa Kuba, Tobík a mamka Katka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.01.05 22:29

Ahojdáááá v novém roce!!!

Hlásíme příjezd z hor, na rozdíl od tety Jany jsme skoro celý týden prolyžovali - lidi, mě už to začíná jít, tak mám slíbenou helmu! V sobotu zase odjíždíme lyžnit, tentokrát se v Krkonoších mamka s tátou budou střídat celých 14 dní - už se nemůžu dočkat!

Mamka se brodí hromadami špinavého prádla, takže odmítá psát (o Vánocích, lyžování, neskutečném vztekání, nejedení a nespaní :), prý až zítra nebo pozítří :(.

Zatím se mějte krásně a přijměte od nás trochu opožděné přání všeho nejlepšího a ještě lepšího do nového roku!

Viki s mámou Ivou (jejda, nepřihlášené :)

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 02.01.05 23:27

Teda Viki,
to ti fakt celá rodina závidíme. Ale za 14 dní odjíždíme na Dolní Moravu, tak tam to snad bude se sněhem lepší.

A mamka už prádlo přebrodila. Vyprala 6 praček a dokonce i vyžehlila to, co prala před odjezdem (prý nesmí na Nový rok viset prádlo, tak to jsme nezvládli).

Deníček už je odeslaný, tak ahoj zítra.
Verča zrz

Vložit nový komentář