Brzy 10 týdenní Mareček (28.7.03) očima tatínka

Rodičovství

Od 9. týdne je pokrokem Marečka hlavně delší doba pozornosti při sledování našich obličejů a tím delší úsměvy a delší výkřiky, myslím, že už určitě i pohledem rozezná mámu i mě. Často se Mareček radostně směje i na babičku, která si s ním hodně povídá, když k nám každý den jezdí. Návštěv babičky využíváme a stihneme při nich udělat nějaké věci doma a na zahradě, nebo zajet do města na nákup?

?Co se týče fyzického zdraví, už jsme se asi zbavili hnisavého pupínku na levém ramínku, pomohlo hlavně koupání v teplé vodě, i bez heřmánku. Koupání se Marečkovi líbí čím dál víc, už se při koupání ve vaničce směje, což dříve nedělal, jen blaženě zíral. A taky ve vaničce kope nožičkami, což dříve nedělal, zdá se, že ho to baví. Při natírání olejíčkem po koupeli blaženě vzdychá.

A taky je docela zvyklý na to, že po koupání okolo dvacáté hodiny přijde kojení a pak uložení do postýlky. Někdy se ale probudí a Péťa ho musí znovu nakojit, příčinou probuzení bylo nedávno zapříčení ručičky do špruslí postýlky a nebo to jsou větříky. Jinak další kojení bývá až okolo třetí hodiny ranní a pak asi v pět nebo šest hodin a pak už většinou vstáváme a dáme Marečka do postýlky přesunuté z ložnice do kuchyně nebo obýváku. Ráno je pak docela dlouho vzhůru a nejdříve se hodně směje, i sám pro sebe. Často se sveze šikmo a zapadne zase do špruslí, pak začne křičet, což dělá někdy i bez zřejmé příčiny, jako před chvíli a tak jsem ho musel vzít na klín a teď docela vydržel asi 5 minut pozorovat jak ťukám do kláves.

Přeji všem maminkám podobně starých miminek stejné nebo větší pokroky v růstu a vývoji miminek a za týden se ohlásím znovu.

Zdenda


Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Anonymní  29.07.03 22:53

Ahoj,
máme stejně starou holčičku (21.5.), takže váš deníček sledujeme, ale ještě jsme nepsali :-).
Někdy si říkáme, že píšete o naší Karolínce a stačilo by to zkopírovat a dát jí do deníčku. Je to úžasné, jak se ty děti každým dnem mění a stávají se z nich osobnosti.
My koupeme v kyblíku a to se jí taky moooc líbí, máchá při tom ručičkou a tak už docela cáká kolem sebe. Šprušle u postýlky nás taky trápily, ale máme kolem postýlky látkový mantinel, který tomu dobře zabrání a navíc Káju baví pozorovat medvídky, kteří jsou na něm.
Kojení taky kolem 20,00 a pak kolem 3,00 a pak v 6 ráno, takže úplně stejně jak vy.

Těšíme se na další pokračování deníčku

Pavel

Vložit nový komentář