Bude nám půl roku

Rodičovství

Ahoj maminky a čekatelky, dneska je nám přesně půl roku. Malý František má 7300 gramů a je to můj největší poklad. Vzpomínám si, že jsem tady před půl rokem seděla vystrašená a uvědomovala si, že pokud neporodím sama, budu muset na vyvolání a dělala vše pro to, abych začala rodit sama.

Dnes tady sedím a malý spinká vedle v postýlce, je nádherný a nic na světě pro mě není cennější. Prošli jsme si bolením bříška, dokonce i alergickou vyrážkou – hned první týden po příjezdu mě nenapadlo nic jiného než si dát jahodový jogurt a bylo to, malý se nám osypal a my museli k doktorce. Stále nám nevylezly zoubky…

Není nic krásnějšího, než se naklonit nad postýlku a vidět úsměv našeho malého. V lednu jsem přišla o dědečka, který měl, co se týče jména, tenkrát hlavní slovo. Jsem ráda, že mohl Františka ještě vidět, jak je nádherný a vědět, že se jmenuje po tátovi. Jediné, co mě mrzí, je, že ho nevidí vyrůstat, že si ho nepochoval a že neuvidí jednou naši svatbu, na kterou se tolikrát vyptával. Ale vím, že na nás někde se shora dává pozor.

Bude to půl roku a mně to přijde jako dnes, když mi malého dali poprvé do rukou. Přitom už je tak veliký a silný. Večer ho objímám a při pokládání do postýlky mu neustále opakuji, že je to náš poklad a ať se stane cokoli, maminka s tatínkem ho milují. František je to nejkrásnější, nejúžasnější a největší, co jsme kdy v životě dokázali a snad pro něj budeme dobrými rodiči. Snad mu dáme vše, po čem bude toužit a neuděláme z něj rozmazlánka. Snad mu jednou, za 5 let, přivezu domů sestřičku, o kterou se bude starat, nebo bratříčka, pro kterého bude velkým bratrem.

Bez Františka si nedokáži představit ani minutu. Miluji ho, sluníčko naše! I když pláče, jsme tu pro něj a budeme ho chránit před vším zlým, před nástrahami života, a pomáhat mu do chvíle, než bude připravený stát na vlastních nohách a jít vstříc vlastnímu životu. Snad tě dobře vychováme, a pokud bychom někdy chybovali, odpusť nám to, jsme rodiči poprvé. Děkuji každým dnem za to, že jsi.

Já i tvůj tatínek tě povedeme za ruku ve tvých úspěších i pádech a až budeš připraveny se naší ruky pustit, bude to pro nás smutný den, náš synáček dospěje a nebude nás potřebovat, ale i radost z toho, že jsme tě vychovali. Stejně těžké to bylo pro tvé prarodiče, když nás z té ruky pouštěli do nástrah života oni. Vždy tu pro tebe budeme a budeš se mít ke komu schoulit do náručí, tak, jak to děláš teď, přitulit se. Jsi náš krásný chlapeček a toho půl roku, co spolu žijeme, bylo to nejkrásnějších v životě, a určitě i zbytek našich životů budeš naše srdce. Milujeme tě!

Hodnotilo 7 lidí. Score 4.1.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Motýlková
Ukecaná baba ;) 1459 příspěvků 08.06.12 09:33

mateřská láska jr tak dokonalá :srdce:

 
dasjana
Kecalka 296 příspěvků 08.06.12 11:30

tak to moje maminka moje miminko ani neuvidí,umřela 2měsíce před tím,než jsem otěhotněla :,( :,( ..je mi to moc líto,ale věřím,že to ona mi ho poslala,abych se tolik netrápila,ale stejně si občas pobrečím-chybí mi :,( ,byla by to suprová babička,tak jako byla maminka. Ale dává na nás tam zeshora pozor..navždy to bude moje maminka :srdce: :,(

 
xenaR
Ukecaná baba ;) 1718 příspěvků 08.06.12 11:34

Nadherný deníček až mi slzička ukápla :* :srdce: :*

 
Baruna123456  08.06.12 12:25

Prominte, ale Vam taky stale nevylezly zoubky? :D Omlouvam se, krasny denicek, ale to vyjadrovani jakoby byla matka jedno telo s ditetem je pro me proste usmevne. A nez se do me nekdo naveze, nemyslim to zle a vlastni dite uz taky mam, jsou mu 2 mesice. Ani JEMU jeste nevylezly zoubky…

 
FreeLady12
Nadpozemská drbna 26171 příspěvků 08.06.12 12:36

Deníček krásný - o tom není pochyb :palec:

Ale mám dotaz - snad se maminky neurazíte.
Proč každá věta o miminku obsahuje slovo MY když se mluví pouze o něm?!
Předpokládám, že pisatelce už půl roku bylo hooodně dávno, tak proč to „Bude NÁM půl roku“ Komu nám???
Pozoruju, že se tak baví valná většina maminek…
Už chodíte?
My už sedíme.
Pápáme kašičku.
Nechce se nám spát.
Udělali jsme bobek.
Nechce se nám chodit.
Oblíkneme si nové bodyčko.

Pardon :mrgreen: , ale při představě, že tohle všechno opravdu podniká jak maminka i miminko - tedy opravdu MY - musím se vždycky hrozně smát! :mrgreen:

Ano, ještě matka nejsem, takže matky namítnou, že to jistě pochopím až jendou máma budu… to je mi víc než jasné :roll:
Já nerejpu, jen mě to skutečně zajímá…myslím to v dobrém. Ještě mi to žádná mamina nedovedla rozumně vysvětlit. Vždycky se jen urazí. Přitom to vážně myslím v dobré a zajímá mě to. Jedou už jsem těhu byla, bohužel to nedopadlo, ale nikdy mě nenapadlo říct: „Nám se chce čurat.“ nebo „Tohle se nám nelíbí.“

Vysvětlíte někdo? :nevim:

 
Pelunka1
Kecalka 155 příspěvků 08.06.12 13:42

i mě slzička ukápla, jelikož se téměř se vším naprosto ztotožňuji, jelikož i našemu Františkovi (jak My mu říkáme Fandíčkovi) bude za 5 dní půl roku :palec: :palec:

 
nellaskrobakova
Zasloužilá kecalka 543 příspěvků 08.06.12 20:57

@Cmochy :pokusim se ti to vysvetlit ale nejlip to opravdu poznas az budes mit sve miminko budes se tak vajadrovat taky a ani ti to nijak neprijde Baruna123456 napsala je to vyjadrovani se jako by matka a dite bylo jedno telo citim se tak vysel z meho tela a pokud se sam nenauci mluvit asi budu nadale mluvit za nej jako za sebe je to slozite na vysvetlovani a po pravde jsem to ani nespozorovala ze tak mluvim tim ze jsem takto mluvila uz v tehotenstvi v mnoznem cisle kdy jsem nerekla ze je mi spatne ale rekla jsem nam je spatne a misto ja mam hlad jsem rikala my mame hlad spatne se to vysvetluje

 
nellaskrobakova
Zasloužilá kecalka 543 příspěvků 08.06.12 21:01

Baruna123456: nebojte me uz zoubky vylezly ale jak jsem psal uz i @Cmochy je to vyjadrovani ktere vetsina maminek pouziva nevedomky

 
tripetri
Echt Kelišová 9615 příspěvků 08.06.12 21:15

@Cmochy No určitě to nepříjde s dítětem…Když už teď takhle uvažuješ, dost pochybuju, že bys tak v den porodu najednou začala mluvit :) Já tak většinou nemluvím, nemluvila sem a znám spoustu lidí, co tak nemluví a nikdy nemluvili ;) Občas určitě něco takovýho ujede, ale řekla bych, že je to spíš tím, že sem už tak zblblá z eMimina :lol:

 
Lucienkaaa
Závislačka 3154 příspěvků 09.06.12 19:19

Moc krásný deníček,upustila jsem i slzičku :oops: Tak ať se všechno vyplní do puntíku a malý vám dělá jen samou radost :kytka:

 
nellaskrobakova
Zasloužilá kecalka 543 příspěvků 11.06.12 08:12

dekuji vam :oops:

 
milena13
Závislačka 4133 příspěvků 11.06.12 19:20

moc krásný deníček

 
nellaskrobakova
Zasloužilá kecalka 543 příspěvků 12.06.12 06:55

dekuju :kytka:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama