Bude to čertík nebo andílek

Porod

Jak jsme čekali na našeho druhého synka a kdy nakonec přišel

Naši čertíci
2 komentáře

Čekala jsem své druhé dítko a říkala si, co ty ženy na těhotenství vidí krásného! Pro mě nutné zlo.

První 4 měsíce celodenní nevolnosti a únava. Nic moc, když vám doma pobíhá roční prcek. Naštěstí je statečný. Když jsem mu při mytí zaneřáděného zadečku pozvracela ještě záda, ani moc neprotestoval. Ani nemohl, kdybych ho pustila, určitě by si rozbil ve vaně nos. Druhý trimestr super! Nevolnosti jen občas a únava zmizela. Pochlubili jsme se už rodině a kamarádům. TP 12.12.201. Snažila jsem se simulovat, aby mě chlap trošku rozmazloval, ale nefungovalo to, tak jsem to vzdala.

Už jsem věděla, že konec je nejhorší a vleče se. Bylo to tak. Třetí trimestr břicho už překáželo, obout boty staršímu byl tvrdý oříšek, ale obout je sobě nadlidský výkon. Moje spotřeba mléka snad zvedla světový průměr, na žáhu to zabíralo minimálně. Noční courání na toaletu bylo na denním pořádku. Dítko mi chodilo pusinkovat břicho a já na něj na konci byla dost protivná, což mě teď mrzí. On všude vleze, utíká a zrovna si prochází obdobím vzdoru, kdy nejčastější jeho slova jsou ne. Nechci, nech mě, nech toho, a jdi pryč! Ono dohánět dítě, když sotva lezete, jde dost blbě!

2.12.13 jsem šla ke svému doktorovi na preventivní prohlídku. Hned mezi dveřmi mě zarazilo, že v čekárně sedí jen dva lidi. Záhy jsem se dozvěděla proč. Nešla elektrika, měla jsem tedy jet do nemocnice, kde mně natočí ozvy.

Řádně znuděná jsem se vydala do nemocnice, kde jsem vyseděla pěkně dlouhou frontu a pak šla na monitor. Vše v pořádku a prý jestli nemám kontrakce, že se to tam píše. Tvrdlo mně sice břicho, ale nebolelo to. Pak kontrola. Byla mi nepříjemná, vyšetřoval mě vnitřně sám pan primář. Můj dr na konci už vnitřně nevyšetřuje.

Provedl mi hamiltona bez předchozího upozornění a domluvy. Asi nečíst emimino nevím to, ale takhle jsem hned věděla, o co jde. Ptala jsem se ho, proč mi ho dělal, když ještě nemám ani po termínu. Prý proč ne, když je vše nachystané. Jela jsem domu bolavá a naštvaná. Tatínka máme víkendového a bylo domluveno, že až porodím, bude už tu s náma skrz Vánoce až do Nového roku. Takže jsme si říkali, že čím dýl, tím lépe. Nebyl by tak dlouho doma zadarmo.

No pan primář tomu chtěl jinak. Jela jsem domu, tam se sbalila a jela k mamce, abych nebyla doma sama. Přeci jen topit, nosit dřevo, byla jsem i ráda, že pohlídala malého a já oddechla. Celý den menstruační bolesti, které jsem si
vymyslela, že si vsugerovávám. Druhý den nic. V noci ale kontrakce nepravidelné, nejkratší interval 9 min, ráno jsem si volala posilu, kdyby náhodou. Mamka ten den zrovna nebyla doma, tak aby mě měl kdo vézt. No radost ze mě
neměli, protože přes den pohyb kontrakce skoro rozehnal, v noci ale zas to samé, jen kratší interval i co 4 minuty. Byla jsem naštvaná a opět volala posilu, chtěla si dát vanu, zda to rozeženu. Jenže všechnu vodu jsem vyplácala už v noci. Když teta dorazila, říkám jí, že jestli mě hodí do porodky, protože jsem už dvě noci nespala, chtěla vědět, zda bude aspoň nějaký nález, nebo co to znamená.

Upřímně jsem si myslela, že to k porodu nebude a nejspíš to přejde. Na druhou stranu se modlila, ať už si mě tam nechaj, aby starost o syna přebral tatínek. Vážně jsem ho nedávala.

5.12.13 v devět ráno zvoním na porodnici. Co potřebujete? Blbá otázka sestry. Nejspíš rodit, moje blbá odpověď. No tak si počkejte a zabouchla dveře. Hmm! Slyším přes dveře. Co to je? Další porod, to je pěkné. Za chvíli jsem vpuštěna do ordinace, kde je mi řečeno, ať se převleču do pyžama. Ptám se, zda mě nejdřív nevyšetří, kdybych náhodou ještě mohla domu. My už vás s kontrakcema nepustíme, zůstanete, i kdyby jen na pozorování. Super, říkám si. Tady můžu taky tvrdnout tři dny. Posílám tetu pryč. Př vypisování papírů jsem na monitoru. Za hodinu asi jen tři kontrakce! Hm z toho nic nebude. Doktorka mě vyšetří a říká pěkný nález. Sestři, paní, co je na sále, odstěhujte. Tady se bude rodit dřív. Ptám se, co to znamená. Prý mám volat. Že se udělá klystýr a zhruba za hodinu píchnou vodu.

Namítám, že vodu píchnou nechci. Bojím se, že to chlap nestihne. Jsem nepochopena. Prý to porod neurychlí. Udělala se příprava a já si čtu časopis. Porodní asistentka se ptá, zda budu číst i u porodu a s doktorkou tipují, zda budu rodit dříve já a nebo paní vedle, co je na sále už druhý den. Prý bych mohla bejt rychlejší já. Myslím si něco o bláznech, jak můžu rodit bez kontrakcí a to taky sděluji PA. Je zhruba 11 hodin, když přijdou, že teda píchnou tu vodu. Já přesvědčená, že chlap už je minimálně hoďku a půl na cestě, nakonec souhlasím. Tak rychlý to být nemůže, aby to nestihl, když jsem bez kontrakcí.

Píchnou mi vodu. Jsem překvapená, že neodtekla najednou jako poprvé a také tím, jak rychle a v jaké intenzitě přišly kontrakce! Ještě děkuji přes mobil na fb těm, kteří mi přejí k svátku. Po chvíli volám tomu mému, kde že je. Prý ještě nevyrazil, když jsem mu říkala, že zatím nemám bolesti, tak si myslel, že má čas a jel se rozloučit do práce. Je nazván oslem, škodičem a nařknut, že to udělal schválně. To si ostatně myslím dodnes. To už jsem věděla, že to nestihne.

Pochodovala jsem po sále a tekla ze mě plodovka. Říkám si, že jsem tam sama, ještě tak na tom uklouznout. Kontrakce jdou do kříže, PA říká, kdybyste cítila tlak, jsme přes chodbu, volejte. Paní vedle křičí, že to strašně bolí a že umře. Mně se strašně točí hlava, stojiím opřená o přebalovák a nohy mě odmítají držet. Mám pocit, že už cítím tlak, ale nic hrozného. Zas přichází PA, říkám jí o točení hlavy a že už se neudržim na nohou. Vyndavá žíněnku, ať si kleknu a opřu se o postel. Prý to pozná podle konečníku, tak na ní vystrkuju zadek!. Prej ne, že to jen miminko sestupuje.

Odchází. Ani ne za minutu už mě tlak nutí tlačit. Nechci řvát na celou nemocnici, čekám až přejde kontrakce a snažím se sebrat ze žíněnky. Otevřu dveře a tam doktor. Pane doktore, myslím, že už rodím.

Doktor: „Podíváme se na to. Vylezte si na kozu.“ „Vy jste se zbláznil.“ No dobrá, škrábu se tam. Nohy už mi tam musí zvednout doktor. „Netlačte já se mrknu.“

Tlačím. Na dvě kontrakce je venku s mírami 3185g a 49cm. Šití minimální, ale i tak bolelo. Ještě jsem si udělala srandu z tatínka. Když ho sestra vedla za námi na pokoj, tak říkám, ale to není náš tatínek, ten chodí včas! Krapet se začervenal, šok z toho měla spíš sestra, která se začla omlouvat, že se spletla ;-) Po první zkušenosti se zácpou po porodu, jsem se rovnou hlásila o projímadlo. A co mě ještě zaskočilo? Bolest při zavinování dělohy. Dámy, druhý porod ale 5 denní. Jinak si myslím, že jsem měla porod pěkný, ale příště by se mohly na hamiltona optat, zda chci.

Jinak jsem si k svátku nadělila pěkného čertíka. Druhého do sbírky! Doufám, že třetí bude andílek - holčička, a že i další porod bude stejný jako předchozí dva.

Hodnotilo 23 lidí. Score 4.4.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
karkullinka
Závislačka 4020 příspěvků 06.02.14 07:14

Gratuluji… :kytka:

 
Vrtul
Závislačka 3343 příspěvků 06.02.14 09:32

@karkullinka děkuji

 
Safira77
Zasloužilá kecalka 931 příspěvků 06.02.14 09:34

Blahopřeji, at jste zdraví :mavam:

 
bbetty
Kecalka 131 příspěvků 06.02.14 11:55

HOdně zdravíčka!!!Moc se mi líbí závěr deníčku, jak se po skočení druhého porodu už těšíš na další. :lol:

 
bbetty
Kecalka 131 příspěvků 06.02.14 11:57

HOdně zdravíčka!!!Moc se mi líbí závěr deníčku, jak se po skočení druhého porodu už těšíš na další. :lol:

 
Claire7
Závislačka 2591 příspěvků 06.02.14 12:04

Gratuluju a hodne zdravi preju. :kytka:
Mas krasne chlapecky :srdce:

 
Vrtul
Závislačka 3343 příspěvků 06.02.14 12:16

Děkujem! @bbetty těším, a moc!

 
moky
Extra třída :D 10715 příspěvků 06.02.14 12:20

Přidávám se ke gratulantům..škoda, že to tatínek nestihl, muselo tě to moc mrzet, ale chlapečky máte moc krásný!!! :pankac:

 
gladiolka
Kecalka 110 příspěvků 06.02.14 13:46

Super deníček :) Docela jsem se i zasmála :) A velká gratulace :hug: :kytka:

 
martloun
Povídálka 27 příspěvků 06.02.14 15:37

Taky gratuluji, moc krasni chlapeckove :)A treti mimco je uz predem planovane, nebo chcete tu holcicku?

 
popinky
Povídálka 36 příspěvků 06.02.14 15:58

Pěkný deníček, optimistický :srdce: jen mě zaráží, že personál v porodnici vůbec neakceptoval tvoje přání - třeba to píchnutí vody, a to vtipkování, která z vás dvou rodících žen porodí dřív, bylo taky docela nevhodné…porod je v zásadě přirozený proces, rodící ženy nejsou nesvéprávné, takže trochu jiný přístup ze stran porodnic - napříč celou republikou - by nebyl odvěci což :-)

Příspěvek upraven 06.02.14 v 15:59

 
Vrtul
Závislačka 3343 příspěvků 06.02.14 16:42

@martloun ne ne když to bude kluk nevadí. Ale jedno ze čtyř by holčička mohla být
@popinky to máš pravdu i když já nakonec souhlasila s píchnutím ale třeba a tom hamiltonu mi vůbec neřekl a kdybych se nezeptala tak se to nedočtu ani ve zprávě!!

 
-Andrea-
Ukecaná baba ;) 1212 příspěvků 06.02.14 23:48

Přeju bráškům hodně zdraví a dvě sestřičky :D
Hezká fotka jak na sebe koukají :hug:

 
lucii isabela
Ukecaná baba ;) 1299 příspěvků 08.02.14 14:20

Jee to je pekne ja si taky porodila na svuj svatek a diky hamiltonu, akorat ze ja byla s dr. Domluvena a ptala se zda chci :)

 
teresa20  08.02.14 15:30

@Vrtul že tuším, o kterou porodnici jde a že mě to vůbec nepřekvapuje :mrgreen: :mrgreen: Jinak gratuluju :kytka:

 
Vrtul
Závislačka 3343 příspěvků 08.02.14 15:48

@madi pokud tušíš Klatovskou, tušíš správně! Děkuji

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Můj bleskový porod


Reklama