Budeme mu říkat "Varle"

Rodičovství

Nikdy mě nenapadlo, že budu mít někdy chuť a zážitek, se kterým se budu chtít podělit a ono to přišlo, zčistajasna. Je to příběh včerejšího dne, který nás jako rodiče otestoval nejen fyzicky, ale i psychicky... A až nás bude syn zlobit a budeme jej mít plné zuby (tak jako toho dnešního dne), budeme mu za trest říkat Varle.

7:30 - dvojčata už jsou dvě hodiny vzhůru, hrála si a teď dopila ze svých lahviček kaši. Rychle přebalit, ať se může vyrazit ven.

Při přebalování jsem si všimla, že má syn oteklé a zarudlé varle. Při pohmatu tvrdé, brrrr, tak to je hnus a k tomu lehce zvýšená teplota, co teď? Jako ženu mě mužská varlata nikdy nezajímala, dokonce ani manželova, když jsme plodili děti.

Takže jsem vybalila i druhého chlapečka, ať mám srovnání a rozdíl byl obrovský. Volám doktorce, nebere to. Vím, že má dopoledne „jen pro objednané“, ale je to snad její práce a když má napsáno, že je tam pro objednané, tak by tam snad měla být!

8:30 - stále volám, nikdo to nebere, ani manžel v práci to nebere. Už jsme sbaleni v kočárku a vyrážíme osobně za paní doktorkou. Nikde nikdo, ordinační doba „pro neobjednané“ od 13 hodin. Kluci veselí, takže jdeme na procházku a snad se dovoláme později, budu to pořád zkoušet.

9:20 - volá manžel a radíme se, co dál. Kluci stále veselí a pospávají, je krásně.

10:00 - konečně jsem se dovolala sestřičce. Doktorka tam sice není a dopoledne ani nebude, ale hned dává naši kartu do vedlejší ordinace a ať hned přijdem. Kluci se musí najíst, jinak bude křik a pláč, takže na lavičce namíchat mlíko, lahvičky do pusinek a protože chodím s kočárkem běhat, chytnu madlo ještě pevněji a utíkám sprintem.

10:50 - zpocená, zadýchaná, ale už v ordinaci. Teplota malému stoupla, ale i tak dál veselý a v poho. Zarudnutí velké, takže musí do okresní nemocnice. Auto je před domem, manželovi volám, ať si hned bere volno, takže vše šlape. Žádanku do ruky a opět v rámci tréninku utíkám domů.

11:15 - vyměnit plínky, sbalit věci, třeba si nás tam nechají. Něco pro sebe, pro malého, cca jsou z toho dva bágly. Jeden křičí, že chce kakat, sakra… Teď, když není moc času. Jsou totiž zvyklí mimo plenu, tak jdeme na to.

12:00 - dvě vajíčka v rukou, dvě kabely přes rameno a jde se k autu. Vyzvednout manžela a hurá k do nemocnice.

13:00 - už nás vyšetřují v dětské ambulanci a berou nás na příjem. Já zůstanu a druhý prcek bude s manželem doma. Než nás ubytují a než obejdeme vyšetření, posílám chlapa opět domů, ještě pro další věci, co jsme zapomněli.

14:00 - s erárním kočárkem běhám mezi ultrazvukem a urologií. I přesto, že všude chodíme přednostně, trvá to a nakonec urolog rozhodne, ať to vyšetří v krajské nemocnici, tam to umí s tak malými miminky lépe.

15:20 - tak už dostáváme propouštěcí papíry a jsou rádi, že můžeme jet svým autem, protože sanitky teď nejsou.

16:45 - vítá nás stále přeplněné parkoviště ve fakultce. Takže opět taháme vajíčka na dětskou ambulanci, kde čekáme, i když vědí, že přijdem.

17:30 - sestra nám sdělí, kudy tudy na urologii a potom až k nim. Zvládli jsme spleť uliček, výtahů i ty desítky (možná i stovky:-)) metrů s vajíčky v rukou. Urolog byl sypaťák a rozumně nám vysvětlil, o co jde a ptal se, proč jdeme až teď a proč malý před hodinou jedl. Bylo to už skoro 12 hodin, a kdyby to byla torze varlete, tak už je skoro mrtvé po takové době.

Operativně by se to dalo ještě zkontrolovat, ale malý by musel čekat dalších 6 hodin než by mohl dostat bezpečně narkózu. Takže šance na záchranu varlete by byla minimální. Přiklonili jsme se k variantě, že to bude zánět, taky proto, že malý je pořád veselý, neplakal, pohoda. Urolog nás chce hospitalizovat na pozorování + antibiotika.

19:00 - jsme opět na dětském a čekáme na příjem.

20:20 - ano, až v tuhle hodinu jsme dopsali všechny přijímací zprávy a oznámili mi, že pro mě není místo, jen pro malého a já dnes na křesle, potom se uvidí. Ve fakultce jsem rodila, bylo tam moc fajn a čekala jsem stejná křesla jako na porodním. Nestalo se a v pokoji velikosti kumbálu byly jen dvě dětské postele a dvě křesla stará asi jako já (ročník 82).

V postýlce kašlající a chrčící holčička, nohy i ruce zaplantané „v kleci“ a maminka nikde. Prosila jsem, ať nás pustí, že přijedeme i dvakrát denně. Nejde to, musíme zůstat. Holčička prý není infekční, ale to mě neuklidnilo, když zbytek pokojů infekční byl. Pustit nás nemůžou, že to tak chce urolog a oni nic nezmůžou. Zpět do okresní nás taky poslat nemůžou, to prý nejde, i když jsme dnes už na jednom pěkném pokoji ubytováni byli, že?

21:00 - manžel byl z toho „dětského lazaretu“ taky zděšen a utíkal, co mu nohy stačily zpět za urologem, ať změní ty blbé papíry a pustí nás domů. Na dětském mu nikdo volat nechtěl, že jednou napsal hospitalizace a přes to vlak nejede. Antibiotika přece můžeme jíst i doma, v klidu, tichu a bez infekcí ve vzduchu. Díkybohu tam byl a vše napravil, ale o tom, že je na dětském plno, vůbec nevěděl a omlouval se.

22:20 - opět jsem si počkali tak dlouho na všechny zprávy a dokumenty. Konečně jsme vyrazili domů.

Teď jen v hlavách přemítáme, kde byla chyba. Pokud mu opravdu odumíralo varle, proč doktoři nejednali rychleji? Např. kdyby mi manžel nenechal doma auto, tak se do okresní nemocnice dostaneme až pozdě odpoledne. Dětská doktorka neřekla ani slovo, že by to mohlo být tak akutní. Kdybychom neměli možnost jet svým autem, sanitka by nás do fakultky dovezla taky až kdo ví kdy. Proč nám nikdo neřekl, že může jít o akutní stav a případnou operaci, proto nemá jíst? A takových otázek teď máme plno.

Věříme, že jde opravdu jen o infekci a antibiotika hned zaberou, ale dnes jsme viděli, že papírování převládlo nad péčí o pacienty. Každý doktor své rozhodnutí jistí tolika jinými zprávami a konzultací s ostatními, že se z akutního stavu stane sezení v čekárnách.

Nerada bych hanila tyhle nemocnice a doktory, protože chápu těžkost jejich povolání, ani si nechci stěžovat na špatnou péči. Ochota, snaha a péče byla veliká. Jen my (pacienti, rodiče…) jsme většinu doktorů donutili více papírovat a rozvažovat, než jednat.

Hodnotilo 28 lidí. Score 3.4.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
lear
Ukecaná baba ;) 1109 příspěvků 07.04.16 03:26

Můžu se zeptat, proč své vlastní jednání a odpovědnost za něj házíte na doktory?
„Pokud mu opravdu odumíralo varle, proč doktoři nejednali rychleji?“

No mě šokovalo, že jste byla ochotná čekat do jedné na obvodní, co vám navíc nebrala telefon, místo abyste jela do špitálu, ač káru máte, ale DOKROŘI měli jednat rychleji? :nevim:

Já tohle najít u mimina a nemoct se dovolat doktorce, frčím automaticky do nemocnice, NEBO TAM ZAVOLÁM. Někdo by vám už ráno řekl, ať přijedete. Sorry, ale fakt pláčete na špatném hrobě.

 
protection  07.04.16 05:18

Tak ty jsi teda dobrá, jedinýmu komu můžeš něco vyčítat jsi ty. Zjistila jsi to po 7 a klidně to necháš, protože doktorka to nebere. :zed: :zed: :zed:

Měli jste vyrazit hned na pohotovost, zanedbali jste to vy.

Příspěvek upraven 07.04.16 v 05:21

 
Judithkaj
Ukecaná baba ;) 1087 příspěvků 07.04.16 05:23

Zakladatelko nechci ani pomyslet, jak jednou bude asi říkat tvůj syn tobě…

 
Leenuska
Závislačka 2531 příspěvků 07.04.16 05:56

Ahoj zakladatelko, já bych taky asi hned jela do nemocnice, když to varle měl tvrdé a ještě teplotu měl, tak to vypadá na zánět a ten se může rychle šířit. Taky mám dvojčata ale už vetší, jinak doufám že to nikoho neurazí ale to co potkalo vašeho chlapecka, tak něco takového měl nedávno nás pes. Varlata, nafouklá, horká, na pohmat citlivá, pomohly ATB.

 
Fonty
Kecalka 288 příspěvků 07.04.16 05:56

Tak hlavně ať je chlapeček v pořádku!!!

 
madanga
Závislačka 4145 příspěvků 07.04.16 06:26

Ze se v kazde diskusi musi najit nekdo kdo blbe kibicuje..me se to stalo taky dcera nemocna jela jsem hned do nemocnice ale ty reci..kde mam zadanku od sveho detskeho proc jsem nesla prvne k detskymu atd. Vzaly nas ale mely reci..a taky sme vic papirovaly nez ji vysetrily a daly na pokoj..jste fakt hrozne zenske..fuj.. :poblion:
Zakladatelko..drzim pesti at je malej v poradku.. :hug:

 
axlpol
Ukecaná baba ;) 1555 příspěvků 92 inzerátů 07.04.16 06:28

Opravdu to bude zánět, otok už po antibiotikách opadl, takže jsme v klidu.
Malý byl pořád veselý, hravý i urolog ve fakultce souhlasil, že kdyby to byla torze, tak se chová jinak. Ovšem dovnitř nevidí, takže procento ohrožení tam vždycky je. Kdybychom se hned vydali na pohotovost, tak se celý proces zkrátí tak o 3-4hodiny, protože až v té fakultce, urolog jednal rychle a řekl o co by mohlo jít. V okresní(kde je i pohotovst)byli v klidu a nikdo ani nenaznačil, že se má spěchat, jen jsme čekali na zprávy a chodili po vyšetřeních a na všech jsme čekali.
Jak jsem psala, nenapadlo by mě, že jde o hodiny, ani jet na pohotovost, žádný pláč, žádná bolest. Ovšem to není poprvé, kdy tam dětská doktorka měla být a nebyla, takže s ní promluvíme. I podle informací zastupující dětské doktorky a i v okresní nemocnici, jsme měli dojem, že je to varle jen málo vyživované a není kam spěchat…že nás příjmou ve fakultce, potom se naplánuje operace…vše bylo jinak, ale nejvíce nás zarazilo, že nás po celém tom kolotoči nechtěli propustit s toho"infekční­ho"dětského oddělení. Musela jsem mít i druhé dvojče u sebe, tak snad jsme si neodnesli jinou nemoc :-)

 
axlpol
Ukecaná baba ;) 1555 příspěvků 92 inzerátů 07.04.16 06:36

@madanga jé,děkuji, jste hodná. Už to vypadá dobře, otok trochu opadl a vypadá to, že to byl opravdu zánět. V okresní tvrdil urolog, že záněty jsou vzácné, že to bude torze.Ve fakultce zase říkal, že rodiče vyžadují operaci, aby se vyloučila torze a v 95%je to zánět a děti podstoupí narkozu a operaci zbytečně. Tak nevím :nevim: Dnes si jej zkontrolují ve fakultce a uvidíme, ale bude to o. k :mavam:

 
-Evka-
Závislačka 3126 příspěvků 07.04.16 06:39

Před hodně a hodně lety zde byl deníček s tímto, ale akutním průběhem. Myslím někdy v prvních letech emimina.

 
Bonulinka
Zasloužilá kecalka 561 příspěvků 07.04.16 06:42

@axlpol Varle mu neříkejte ani v legraci :roll:. Jinak díky za deníček, je poučný. K těm nemocnicím - dcera měla podezření na zánět slepého střeva a hospitalizovali jí na dětské, kde byly skoro samé infekční děti.
Přeji hodně zdravíčka.

 
MIŠMA 22
Kecalka 276 příspěvků 65 inzerátů 07.04.16 06:45

Já nevím, ale podle mě ty jsi měla jednat daleko rychleji, na co jsi čekala?.Nechápu :nevim:

 
protection  07.04.16 06:52

@madanga Promiň, ale ty píšeš že jsi jela hned k dokotorovi. Ovšem zakladatelka si jde v klidu běhat a pak uvidí a nakonec napíše, proč doktoři nejednali rychleji??? :pocitac:

 
axlpol
Ukecaná baba ;) 1555 příspěvků 92 inzerátů 07.04.16 06:53

@Bonulinka říkat mu tak nebudem :mrgreen: ale vždy se snažíme udržet si humor a taky jsme si vzpomněli na hru od Cimrmanů, Dobytí severního polu, kde jedna postava byla Varel Frištenský. Volali na něj Varle… :)Humor byl důležitý, protože jsme si připadali jak v tom kresleném Asterixovi, jak běhali s oběžníkem „B“ jen papírování, otázky a ničeho se nedobrali.
Taky jsem netušila, že chlapi na varlatech mají taky takový zbytečný výrustek(jako slepé střevo)a to se může taky zanítit. Je to prý vzácné, ale jde to.

 
Nafrněná  07.04.16 07:13

No ty bláho, ty jsi dobrá teda… to si snad děláš srandu, ty to zanedbáš a pak si stěžuješ na doktory? a to „Varle“ ani nekomentuju, jste fakt divní…

 
Bonulinka
Zasloužilá kecalka 561 příspěvků 07.04.16 07:27

@axlpol Jasně, je to v nadsázce. My jsme ale pak holce vlastně říkali " Pupíček ", protože si tenkrát stěžovala, že jí bolí u pupíčku. Ta hospitalizace byla tenkrát opravdu výživná. Nikdy více!
Mám stejně starého kluka, jako máte dvojčata, takže se trošku dokážu vžít do pocitů, když s takovým mrnětem běháte po doktorech a řešíte papíry. Ať je brzo fit!

 
Betynka87
Kelišová 6176 příspěvků 1 inzerát 07.04.16 07:29

Proc ti nic nenaznacili…treba protoze vas nechteli vydesit. To je cele.
A bohuzel papirovani se delat musi. Tim se chrani personal i pacienti. A neni to vymysl sester ani doktoru. Chtelo by to trochu pokory. A hledat chybu treba i u sebe.

 
Nada24
Povídálka 40 příspěvků 07.04.16 07:34

Nedá mi to nereagovat. Kde se stala chyba? V matce, která ráno zjistí, že dítě má teplotu a oteklé varle, ale jí přijde důležitější jít na procházku a hlavně aby se najedl. Zajímalo by mě, na co jsi čekala? neberou telefon, fajn, volám jinam. No a pak vesele hodí celou věc na doktory a sytém. Tohle fakt miluju. Hlavně, že to dobře dopadlo.

 
axlpol
Ukecaná baba ;) 1555 příspěvků 92 inzerátů 07.04.16 07:34

@Nafrněná nezlob se na mě, ale co jsme zanedbali? v péči doktorů byl od 11hod a na sál by se dostal až o půlnoci. Urolog jej viděl kolem 18ho. a na sál by mohl až po šesti hodinách. Taky to nepíšu jako stížnost, ale nevíme proč nikdo neřekl dřív, že je to akutní a pořád měli čas na všechno ostatní. O co by mohlo jít řekl až urolog ve fakultce kolem 18hod jinak nikdo nespěchal. I na sanitku nás chtěli nechat čekat, vlastní odvoz jsme navrhla já…nepotřebujem hledat viníka, ale kdyby to byla opravdu torze, tak bych mu nepomohla ani kdybych hned jela na pohotovost. Celý proces než by se dostal k urologovi do fakultky by se zkrátil jen o 3hod.

Příspěvek upraven 07.04.16 v 07:39

 
elimili
Kecalka 157 příspěvků 07.04.16 07:44

Tak kazdy rodic nezna tyhle akutní veci a ja bych jako zdravotník řekla ze se pani ptá naprosto spravne.. Ta informovanost byla spatna ale snad vedeli ze to nebude tak horké.. At se brzy uzdravite:-)

 
Nafrněná  07.04.16 07:49

@axlpol ospravedlňuj se tady jak chceš, asi si to nechceš připustit…

 
Zabatko
Závislačka 3384 příspěvků 07.04.16 07:51

@lear
No tak možná mohla zakladatelka být pohotovější, ale když se podíváš na časový sled událostí, tak ji pak s malým tahali od čerta k ďáblu dalších 6!!! hodin, zatím co ona probendila necelý 4.
Osobně bych frčela na pohotovost taky hned, ale i lékaři mohli být pružnější.

 
Zabatko
Závislačka 3384 příspěvků 07.04.16 07:53

@Betynka87

No jo papíry… ty jsou nejdůležitější. Já jsem měla onehdy zkušenost RZ, nemůžu říct na chlapy půl slova, byli skvělí, ale taky je úplně nejdřív zajímala průkazka pojištěnce, než zdravotní stav dcery, která upadala po ráně do hlavy do bezvědomí. :nevim:

 
belladonna
Ukecaná baba ;) 1585 příspěvků 07.04.16 07:55

Název deníčku je příšerný. Líbí se mi poslední věta, že jsme to my, rodiče a pacienti donutili doktory více papírovat. Je to pravda. Oni se chránit musí.
Podle mě si doktoři mysleli, že to torze varlete nebude, když to dítě nebolelo. Proto nespěchali. Torze varlete prý hrozně bolí.

 
Zabatko
Závislačka 3384 příspěvků 07.04.16 07:58

@Bonulinka

Ano, já jsem měla s dcerou stejný problém, úraz hlavy, ležela na JIP ještě s jednou neurologickou pacientkou, taky malou holčičkou a oni nám tam chodili ošetřovat děti s akutním rotavirovým průjmem. Připadala jsem si jak u bláznů, protože ošetřovna tam samozřejmě byla taky, akorát by museli jít přes půl chodby. Jinak pak když nás dali na normální pokoj, tak tam byla na umyvadle průjmovitá plínka, když jsem volala sestru, ať to někdo uklidí, bo na to makat nechci, tak sem ofrňovala, že co otravuju, jako sorry, ale proč já bych měla uklízet cizí podělané plínky, když jsem tam s dítětem po úrazu hlavy. Ani to umyvadlo nedesinfikovali, jen to vzala a odkráčela středem. Fuj teda. Naštěstí s dcerou to bylo dobrý a druhý den odpo jsme šly domů, jsem si to propuštění vydyndala, dcera byla dobrá a já jsem tam mezi těma sr. čkama fakt zůstávat nechtěla. Ještě, že nosím desinfekci rukou v kabelce.

 
whitehorse
Kecalka 266 příspěvků 07.04.16 08:48

Moc přeji, at je chlapeček v pořádku. S doktorama je to někdy opravdu „na pytel“.
Když měla dcera akutní zánět slepáku, v 5h teplota, v 6h zvracení, u dětské Dr v 7h jako první - prohmatala a s nejistotou, zda to je skutečně slepák (v té době dost řádily průjmy a projevovaly se podobně), nás poslala na dětskou polikliniku. Tam jsme byli kolem 8h - vyšetření sono, krev…pozitivní a poslali nás do fakutlky. dcera (10 let) ani stát pořádně nemohla, zvracela. Dojeli jsme do dětské fakultky jako akutní, na příjmu dali papíry z polikliniky a poslali nás si sednout do čekárny k interně (nebo chirurgii - přesně nevím).a doktor si spokojeně pil kafe a klábosil, nezájem o nic (papísy už tam z příjmu měl). až když sem tam šla, a řekla co jako bude, že tam mám dítě s akutním slepákem, které zvrací, byl na mně ještě nepříjemný „a to jste na to přišla jak, že je to akutní appendix?“ máme to z polikliniky i s výsledkama. pak se teprve uráčil vzít ji na vyšetřovnu, kde zkonstatoval, že teda mám jako pravdu a že ji teda budou hospitalizovat a půjde na operaci.
Takže ne vždy jsou Dr ochotní věřit čemukoliv, co řekne rodič, i když to má podložené papíry odjinud, a mají na vše dost času, aby pak „hasili“ co mnohdy sami nechali rozhořet svojí nečinností nebo neinformováním rodičů.
A ne každý ví, co může být zarudnutí varlat - na první pohled to může být třeba jen jako zapaření. A dětská Dr, která nebyla… snad to je poučením a máte číslo i na druhou (ochotnou) Dr, která toto byla ochotna řešit. Vaše Dr nemá mobil, kam by bylo možné při akutním problému volat?

 
phoma
Echt Kelišová 7878 příspěvků 07.04.16 08:49

Jsem si rikala ze je to jak u nas ordinacni doba je hrozna a mudr tez neni kdyz ma pro objednane…a ono je to fakt u nas :lol: at je prcek brzo fit

 
Mrs Smith
Povídálka 41 příspěvků 07.04.16 08:59

Mi hnedka taky napadlo, jestli jste dali malymu jmeno Varel..a jsem rada, ze teda ne :D Jinak na jednu stranu chapu rozhorceni, ze neinfekcni dite je zamceno na infekcnim oddeleni (taky se nam to stalo s miminem a je to jen otazka nahody co si clovek ne-prinese z nemocnice domu), cekaci doby na vysetreni taky hruza a vem si, jak dlouho cekali ti, ktere nebrali prednostne jako vas. Na druhou stranu to doktori nedelaji, protoze si chteji v klidu popit kafco, ale proste je jich malo, pacientu hodne. Zarizeni v mnoha pripadech nedostacujici. Zas bud rada, ze radej investui do novych pristroju nez do nove valendy. Bohuzel kdyby ten system byl jinak nastaveny, asi bychom si platili nemocenske pojisteni 3× vetsi, pojistovny by nesmeli krast..tak by ten komfort ve zdravotnictvi byl lepsi, no. Ale budme radi za to, co mame. Preji brzske uzdraveni maleho :kytka:

 
Janityska
Povídálka 19 příspěvků 07.04.16 09:40

Sice asi paní mohla jednat rychleji, ale ruku na srdce jste každá tak perfektní a skvěle předpisová matka? Nebo jen víte co by měla :? Myslím, že je to poučné pro každého znás a myslím si že se pisatelka vytrestala až dost a užila strachu, lítání a čekání taky dost. Lítat s dvojčaty sem tam tahat vajíčka a prostě to vše kolem dá zabrat i s jedním mimčem :roll: Chlapečkovi přeji plné uzdravení a ostatním tady aby se nedostali do podobné situace :mavam:

 
Janityska
Povídálka 19 příspěvků 07.04.16 09:43

Sice asi paní mohla jednat rychleji, ale ruku na srdce jste každá tak perfektní a skvěle předpisová matka? Nebo jen víte co by měla :? Myslím, že je to poučné pro každého znás a myslím si že se pisatelka vytrestala až dost a užila strachu, lítání a čekání taky dost. Lítat s dvojčaty sem tam tahat vajíčka a prostě to vše kolem dá zabrat i s jedním mimčem :roll: Chlapečkovi přeji plné uzdravení a ostatním tady aby se nedostali do podobné situace :mavam:

 
Jitusee
Extra třída :D 10210 příspěvků 07.04.16 09:45

Vy jste neskutečne. Matka vedle matky rodu Alfa co by tohle nikdy nedopustila!! Zakladatelko nenech se rozhodit, řešila si to od rána. Přeju vam at je brcek brzo fit a neztracite smysl pro humor, v te kupe ortodoxních sucharek to je mile osvěžení :kytka:

 
lornie
Zasloužilá kecalka 865 příspěvků 07.04.16 09:52

Po následujícím odstavci:

Při přebalování jsem si všimla, že má syn oteklé a zarudlé varle. Při pohmatu tvrdé, brrrr, tak to je hnus a k tomu lehce zvýšená teplota, co teď? Jako ženu mě mužská varlata nikdy nezajímala, dokonce ani manželova, když jsme plodili děti.

Jsem dočetla, stačilo 8o :zed:

Probůh co se to tady poslední dobou zveřejňuje? Admine, kde jsi??? :nevim: :think: :roll: @admin

Příspěvek upraven 07.04.16 v 10:33

 
Orsin
Ukecaná baba ;) 1183 příspěvků 07.04.16 09:53

@axlpol Asi takto, chyba byla na obou stranach…
3 hodiny je hodne casu, nekdy o situaci rozhoduje i daleko min, takze kazda minuta k dobru:) zbytek jsou hypotézy, nevis, jak by se vse posunulo ci neposunulo, kdybys zacala veci resit driv nebo jela radeji do fakultni hned atd.
Co se tyce papirovani atd., za to casto nemohou doktoři, ale byrokracie naseho státního systému:( takze tyto otazky bych směřovala nekam daleko vyse, jak na lekare…
Jinak preji, aby vse bylo ok :kytka:

Příspěvek upraven 07.04.16 v 10:00

 
Simuleena
Kecalka 176 příspěvků 07.04.16 10:01

Maly mel nedavno podezreni na slepak a jeli jsme hned rani na ambulanci do nemocnice a taky meli reci proc jsme nejeli k nasi doktorce.Ale tim, ze tam nehakou dobu predtim lezel s briskem, tak ho vzali.
Jen nechapu, ze pediatr ma objednane lidi od rana a ostatni odpo. Vzdyt vetsinoj se dite vzbudi a je mu zle rano a clovek chce jit k lekari hned. Meli by mivat akutni rano a ty objednane az po obede.

 
protection  07.04.16 10:02

@Jitusee :D no tak to je taky dobré :mrgreen:

 
Tichošlápek
Závislačka 4949 příspěvků 3 inzeráty 07.04.16 10:07

@axlpol ty se vázne ptáš cos zanedbala? Třeba to, zes měla hned jet na pohotovost, když ti to dr nebere. Hlavně ze byla prochazka :roll: ty tři hodiny o které se malý měl dostat k doktorovi dříve mu mohli zachránit varle, kdyby to nebyl jen zánět. Takže jste měli sakra štěstí. Malému přeji rychle uzdravení a pohotovejsi maminku

 
Zabatko
Závislačka 3384 příspěvků 07.04.16 10:43

@lornie

Varlata no. Varle sem, varle tam, já se z toho…

Já osobně vnímám varlata jako normální součást svého syna i partnera a jaksi se asi není nad čím pohoršovat. Ale na rozdíl od zakladatelky mě partnerova varlata zajímají. :lol: :lol: :lol:

To je stejné, jako když moje dcera bravurně přednesla na školním recitační soutěži Rudu z Ostravy, ale nepostoupila, protože tam bylo slovo ŘIŤ. Můžeme se dohadovat, jestli řiť je či není vulgární slovo.

 
Fally123
Kecalka 425 příspěvků 07.04.16 10:51
všem diskutujícím

Milé dámy a případně pánové, nezdá se vám, že se poslední dobou diskuze na téma lékařské péče zvrhávají v lítý boj a urážení se navzájem? Možná jste sami dokonalí a okamžitě víte co dělat, obecně myslím, že nemáte moc zkušenosti s českým zdravotnictvím, už vidím, jak vás při každém podezření vítají v nemocnici s otevřenou náručí a třeba v tomto případě byl chlapeček ok, mamince se to nezdálo, tak to řešila, jasně, MOHLA jít i do nemocnice, ale tam by beztak seděla do oběda a ten verdikt by se dozvěděla ve stejnou dobu.
Možná bychom se jen mohli přestat osočovat, urážet a podobné, to by tu za chvíli nebyly žádné deníčky, ne? :mavam:

 
Tarinka
Echt Kelišová 7930 příspěvků 07.04.16 10:57

Mne to divny neprijde, normalni matka je laik, nedokaze vzdycky rozhodnout spravne zda se jedna o akutni zalezitost, tady je milion diskuzi, kde maj deti ctyricitky horecky a vetsina maminek radi, jak by nikam nejezdily a bla bla a pri tom se muze jednat treba o meningitidu a jit o zivot. Doktori by meli ale o akutnosti rozhodnout spravne, proto se autorce denicku ani nedivim, ze ji papirovani, prehazovani od doktora k doktorovi, absence sanitek.. razladilo.

 
En.Joy
Kecalka 467 příspěvků 07.04.16 10:59

Zajímavý a poučný deníček. Na rozdíl od většiny zde diskutujících nejsem vystudovaná pediatra, takže těžko se mi z deníčku soudí, zda se maminka zachovala správně či měla volat 211 a trvat na vyslání záchranného vrtulníku bo chlapeček má nateklé varle… :lol: Mrzí mě, že maminku tady tak kamenujete. Myslím, že každá máma vždy dělá v rámci svého vědomí a svědomí to nejlepší pro své dítě. Autorko nic si z těch komentářů tady nedělej. Přeju chlapečkovi brzké uzdravení a tobě hodně síly na dva malé raubíře! :)
@Fally123 Naprostý souhlas
@lornie Ať koukám jak koukám v citovaném odstavci není žádná vulgarita. cože by to ten admin měl tedy cenzurovat…?

 
Malike
Echt Kelišová 9567 příspěvků 07.04.16 11:02

Chudacek malej…chapu ze kvuli ant.neni nutne byt v nemocnici zvlast za takovych podminek..at se brzo mu varlatka srovnaj :hug:

 
mumisek79
Extra třída :D 11777 příspěvků 07.04.16 11:07

:hug: Snad vše dobre doadne…Jinak ma zkusennost je obdobná, kdy me dite melo pres 40 a mudra na pohotovosti zjistovala otec zdráv, matka zdrava atdatd Hysteriky jsem na ni křičela ze povídat si přece muzem až ošetři dite :cert: Jooo oni se snaží, ale…

 
lornie
Zasloužilá kecalka 865 příspěvků 07.04.16 11:07

@En.Joy Vulgarita ne, ale neznám teda žádnou matku, která by na zvětšené varle u syna reagovala takto. No nic… :nevim:

 
Jitusee
Extra třída :D 10210 příspěvků 07.04.16 11:26

@lornie tak znáte asi jenom matky vam podobne.

 
lornie
Zasloužilá kecalka 865 příspěvků 07.04.16 11:28

@Jitusee Tím to bude, máte pravdu :lol:

 
suricata
Kelišová 6604 příspěvků 07.04.16 11:31

Je mi líto, že jsi tu dostala sodu, mě to docela pomohlo, kdyby se to přihodilo, už vím, co a jak. A velice se mi líbí tvůj a manželův přístup, humor je skvělá věc, tak, že pozdravuju vašeho Frištenského a ať se varle uzdravuje :mrgreen:

 
suvik
Nadpozemská drbna 25223 příspěvků 07.04.16 11:41

Mne neprijde, ze by nic nedelala. Hnd jak to znistila, snazila se nekolikrat kontaktovat doktorku, kdyz tam nebyla, nakonec si zaridila, ze ji vzali vedle, pak jeli do jedne, druhe nemocnice. Zarazi me ty reci o tom, ze to zanedbala sama. Kdyby byla urolog a vedela neco o torzi varlete (neznam, diky, jsem rada, ze ted vim ze neco takovyho existuje a je treba byt ve strehu), tak se divit budu, ze neco se resilo az pozdeji, ale takto?

Ja mam opacnou zkusenost, kdy syn se prastil jeden den ve skole do hlavy, za par dnu se v noci vzbudil, plakal, ze se mu mota strasne hlava, ja vyrazila na pohotovost, protoze me nenapadla jina souvislost a tam me sjeli, ze ma virozu a jaktoze to nepoznam a proc si nejdu ke sve doktorce. Takze asi tak…

 
Agnesita
Závislačka 2562 příspěvků 07.04.16 11:44

Jako tyhle situace jsou děsný a stane se, že se blbě vyhodnotí, co dělat dřív. Tady to naštěstí nebyla ta horší varianta. Jen ta věta o nezájmu o varlata, včetně těch manželových, je strašně hloupá a nadbytečná.

 
suvik
Nadpozemská drbna 25223 příspěvků 07.04.16 11:48

@Agnesita ale vzdyt to je nadsazka. :lol:

 
En.Joy
Kecalka 467 příspěvků 07.04.16 11:49

@lornie Jasně chápu… No ale třeba admin právě nějakou matku, která by na nateklé varle takto reagovala zná - a proto to v pohodě pustil dál. „Teda admine…! Fakt jako prober se!“ :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Nic ve zlém Lornie, já jen nemám ráda takové to moralizování a umravňování pro nic za nic :mavam:

 
Sávi
Kecalka 114 příspěvků 07.04.16 11:56

Teda popravdě moc také nechápu útoky na zakladelku. Kdyby se to stalo synovi a byl všední den, také bych se snažila nejprve dohnat je lékařku. Obzvlášť pokud by nebrečel bolestí a jinak byl veselý. Pro mě poučný deníček, zakladatelce za něj díky a přeji synkovi ať je brzy fit(teda jeho varlátko) :mavam:

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama


Reklama