Budu mít brášku V

Porod

Už je to tady! Snad se Emička nebude zlobit, když jeden deníček napíšu za ni. A přidávám se k holkám, které říkají, že druhý porod je rychlejší, ale díky tomu asi víc bolí, ale u každého to může být jinak.

pár minut na světě
1 komentář

Takhle spinkáme v porodnici

a takhle spinkáme doma v kolíbce

Kuk ;)
1 komentář

musím to přebalování pořádně natrénovat, aby mě mamky pustila na toho bráchu ;)

O mém gruntovacím a vařícím víkendu už jste slyšely, takže tentokrát zabrala asi kombinace úklid + rybízové Frisco + kynuté syrové těsto :-) a Hyneček ještě čekal na návrat ségry a táty od babičky ;)

V 5:00 mě vzbudilo mírné bolení břicha jako bych to měla dostat, do 5:30 jsem se vrtěla v posteli, pak jsem vylezla na wc a zjistila, že špiním, takže jsem to bolení začala sledovat a ono ejhle, hned každých 4–5 minut :-O V 5:45 jsem si zavolala do porodky, s PA jsme se nasmály, že ač druhorodička, tak poznám velký kulový :-) Domluvily jsme se, že mám vlézt do sprchy, pokud to nepřejde nebo zesílí, tak rovnou přijet, o hodinu později může být totiž průjezd Prahou už celkem komplikovaná situace :-)

No už ve sprše mi bylo jasné, že to nepřejde, protože jsem už musela bolesti začít prodýchávat. Takže jsem si asi v 6:10 volala sanitku. Přijeli asi 6:20, akorát vstávala Emča, takže jsem jí stihla jen dát hubana a říci, že si jedu do porodnice pro brášku. Odsouhlasila mi to :-))) Protože saniťákům končila směna v 6:30 a potřebovali odvézt děti do školky, tak to vzali s houkačkou na červený a v protisměru (divím se, že jsem neporodila už v sanice a proč se po příjezdu doktoři divili mému vysokému tlaku :-))) ) V porodce mě přijímali v 6:45 s tím, že mám spotřebovaný čípek, otevřená na 2 cm, a že to bude trvat, takže mě dají po monitoru ještě na hekárnu, no naštěstí pro mě se během monitoru vystřídaly směny a hooodně se změnila situace – během monitoru se kontrakce zkrátily na 2–3 minuty a už jsem přemýšlela, že jim polezu bolestí po těch čtyřmetrových stropech, které u Apolináře mají.

Křivka na monitoru byl celkem výsměch, taková krásná vlnovka, co při kontrakci lezla z 20 na 30. Každopádně při UTZ zjistili, že mám méně vody a že si mě už nechají na porodním sále, bylo 7:20 a já jsem byla otevřená na 3 cm s tím, že jdu na přípravu, no na přípravu jsem přebíhala, protože už jsem měla bolesti po 1–2 minutách :-O a všechny kontrakce mi šly opět do nohou, tudíž, jsem při kontrakci nemohla chodit a začala být trošku hysterická :-) No naštěstí jsem ustála i klystýr, úspěšně ho dopravila tam, kde má být, a sebe pak do sprchy, odhodlaná, že mě z ní nikdo nedostane a já tam klidně i porodím, protože tam mi bylo dobře (v rámci možností) :-) Tátovi jsem stihla poslat rychlou sms: Přijeď, porodní sál 2 a rychle! (dostalo se mi odpovědi, jestli jde Ema do školky bez mikiny a kde ji má :-) )

Asi v 8:15 se mě rozhodla PA ze sprchy vytáhnout, že pojdeme na porodní box. No to byl hrdinský kousek a asi jsem trhla rekord v běhu na 50 m, protože jsem to musela stihnout v té 30vteřinové pauze mezi kontrakcí (to už byly 1–2minuty). Už jsem začala škemrat o epidural nebo cokoliv, hlavně ať už mě nic nebolí ;-) No jo, hrdinka :-) Tak prý jo, že udělají odběry, a půjdeme na to. No jo, jenže to netušily, jaké já mám super žíly, takže mě 1 PA a dvě sestřičky 15 minut lovily žíly, které na křivce vypadaly jako vlnky na rybníku, stálo 5 píchanců, a následnou kapačku s oxytocinem – aby kontrakce zesílily – proboha, proč? Pak se rodilo miminko vedle, chvíli na mě neměli čas, takže jsem kňučela jako pes a modlila se za anesteziologa s epiduralem.

V 9:00 přišla paní doktorka, že mě zkontroluje, že volá anesteziologa a že mi píchne vodu. Voda píchnout nešla a bolesti jako kráva – na monitoru milostivě vylezly na 40. Prdím na anesteziologa, škemrám o Dolsin, protože kontrakci mám furt – pauza maximálně 30 vteřin, takže prý jen trošku, že anesteziolog jde, tak jen aby to zabralo, než mi píchnou EPI. V 9:15 na mě Dr. koukne, otevřená na 6–7 cm a už tu mám anesteziologa, který do mě hustí nutné info – je mi to jedno, hlavně rychle :-) Počítá si obratle, kam mi to píchne, natírá mi záda desinfekcí a stočí si mě do klubíčka. Je 9:30. V tu chvíli mu říkám: „Doktore, prďte na to, to už nestihnete, já rodím“! Tak se se mnou dohadují, že mě to tlačilo už před hodinou. „Sakra, nedělám to poprvé, tak poznám, že rodím“!

Dr. do mě koukne a: „Paní nekecá, paní rodí!“, právě doráží táta ;) (ten ví kdy dorazit ;) ) a to je fofr, skládají mi lehátko na porodní lůžko, pak se mě ptají, jestli na mě můžou koukat angličtí studenti (je mi to jedno a k porodu lekce angličtiny zdarma, no neberte to :-) ) Praskají mi vodu, jak na potvoru jim to nejde… je zelená – to vím, že je blbě o to víc mě to ale nakopne, abych Hynečka dostala co nejrychleji ven, táta mě drží za ruku a je z toho fofru asi trošku zmatený :-) Takže jdeme na to, první kontrakce je cvičná, než si vzpomenu, jak se to dělá :-), druhá nic, třetí, Hyneček zůstane dole a kontrakce skončí, no jako už jsem zažila příjemnější věci :-) Musím čekat na další, ale šup a Hynek je venku, 14. 5. 2012 v 9:58 a mě je tááák dobře :-) Porodit placentu už je pak brnkačka, táta mezitím odchází se sestřičkami na měření a vážení, máme 3490 g a 49 cm.

Takže hrdinka bez analgetik (když pomineme ten Dolsin na 10 minut) a EPI… nastřižená jsem nebyla jen malá prasklinka na 3 stehy. Celkový čas: 4 hodiny a 58 minut. Jestli prý chci další dítě, tak se mám přestěhovat blíž k porodnici, abych to příště stihla :-)

Tady by to mohlo skončit, jenže… Bohužel Hynečkovi nebyla na UTZ odhalena vývojová vada na nožičce, jmenuje se to koňská noha, má stočenou nožičku v kotníku jakoby do pravého úhlu, takže nás v pondělí čeká ortopedie a sádra na nožičce, následně dlahy a rehabky – běh na dlouhou trať, ale my to zvládneme! (i když jsem si to teda včera pěkně obrečela).

Jinak je zatím Hyneček úžasně hodné miminko, krásně se rozpapal, zvládne v 1,5 hodinovém intervalu vysosat z mámy i 40 ml, takže alespoň jeden boj máme vyhraný.

Hodnotilo 10 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Omálka  22.05.12 08:56

Mabis moc krásný deniček. :kytka:

 
M-a-j-a
Neúnavná pisatelka 16488 příspěvků 22.05.12 09:04

Mabis moc gratuluji k narození chlapečka :kytka: Přeji mu do života hlavně hodně zdraví a s nožičkou to zvládnete :kytka:
Náš Hynek měl taky 3490g :D , ale teda o 1cm méně.

 
zzuzzinda
Kecalka 271 příspěvků 22.05.12 09:14

Moc gratuluju a obdivuju, jak jste si to zorganizovali - Emička ve školce, tatínek může v klidu k porodu :) Hyneček je brouček a nožičku určitě bude mít brzy v pořádku a vy to zvládnete. Přeji samé štěstí s dětičkama :)

 
Jaruschk
Závislačka 3926 příspěvků 22.05.12 09:32

Krásný deníček,doufám,že mlj druhý porod bude taky tak rychlej… :potlesk: jinak malému hodně zdravíčka

 
Eteas
Echt Kelišová 8159 příspěvků 22.05.12 11:17

Gratuluji k Hynečkovi :kytka: a neboj, s tou nožičkou to bude v pořádku :palec: … Kolegyně má syna, který měl obě nožičky takto postižené a dnes je z něj krásný dospělý chlap a chodí naprosto normálně.

 
SANDRA75
Kelišová 5969 příspěvků 22.05.12 11:37

Mab užasně napsané,krásně vše jak jsi prožila celí pruběh porodu :hug: a máš to za sebou :hug: tak držím pěstí to přináší štěstí,at Hyneček má nožičku brzo v pořádku,mimisek maličkej :hug:

 
Misah27
Ukecaná baba ;) 2168 příspěvků 22.05.12 12:28

Mabis, sice to Emička umí napsat trochu lépe :?: , ale i tak je to krásný deníček opravdu :hug:. Byl to teda fofr ti povím a přeju tobě i Hynečkovi a vůbec celé rodince moooc zdravíčka :hug:

 
klara123
Ukecaná baba ;) 1505 příspěvků 22.05.12 13:08

Krásnej klučínek :kytka: Přeji hooodně zdravíčka.
ps: nožičku určo zvládnete! Znám klučíka, ten měl takhle obě … a teď už je v pohodě.

 
luluso
Kecalka 141 příspěvků 22.05.12 13:44

Tak to bylo napinave jak ksandy! Malem jsem spalila i obed, protoze jsem se nedokazala odtrhnou od strujiciho vypraveni :palec:
Velka gratulace k synovi!

 
Lynette
Echt Kelišová 7668 příspěvků 22.05.12 14:23

Buď v klidu - než půjde do školy bude mít nožičku normální - kostnatění není ještě úplně dokončeno, miminko je jak gumový a tohle se dá do pořádku uvidíš. :hug:

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 22.05.12 14:28

a když první trvalo tři hodiny a kousek? 8) :lol:

gratuluju :kytka:

 
bořková
Extra třída :D 10690 příspěvků 22.05.12 17:52

Gratuluju ke krásnému chlapečkovi a přeju všem štěstí a zdraví! :kytka:

a mimochodem, při mém prvním porodu jsem si ještě o půlnoci myslela, že mám křeče v žaludku z hladu a bzlo mi divné, že najíst se nepomáhalo :P a ve 3.12 byla malá na světě :mrgreen:

 
profesora
Stálice 70 příspěvků 22.05.12 19:50

Milá Mabis. Moc gratuluji k Hynečkovi, krásně jste to zvládli. Přeju Ti z dětí jen samou radost a ať se Vám daří!

 
werunkaw123
Extra třída :D 14091 příspěvků 22.05.12 20:32

Krásný deníček přečetla jsem ho jedním dechem :potlesk: :potlesk: :potlesk:
Hyneček je moc krásný, a nožku snad brzy zvládnete a bude vše v pořádku :kytka: Přeji hodně štěstí a hlavně mooc zdravíčka :kytka: :kytka: :hug:

 
Flyingfrog
Extra třída :D 12002 příspěvků 23.05.12 12:33

mabis: Jestli budeš jednou rodit třetí, stejně to bude jiné. ;-) Hynečkovi moc držím pěsti, ať se nožička srovná a celkově vám všem hodně zdraví. :kytka: Jo a je krásný. :srdce:

Příspěvek upraven 23.05.12 v 12:33

 
milena13
Závislačka 4133 příspěvků 25.05.12 20:03

moc krasny denicek gratuluji k Hyneckovi muj maly co se narodil 26.4 v 37+4tt mel 2250g a 44cm

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama