Budu říkat co chcete, jenom ne táta!

Rodičovství

Jako každý rodič i my sledujeme vývoj naší Martinky a srovnáváme její pokroky podle dostupné literatury. Martince je dnes 14 měsíců a umí říkat slovo brambora lépe a než táta. .

Martinka v minulosti nikdy neříkala slova jako „ga, ga“ a podobná. Vystačila pouze s jedním spojením „ba“. Chce povědět „balón“, řekne,„ba.“ Ryba je podle ní „ba“. A mohl bych pokračovat dále. Je fakt, že při vyslovování používá různou intonaci a časem přijdete na to co vám chce sdělit.

Asi 3 týdny říká Martinka „máma a táta“ takhle dohromady. Nejdříve říkala mamince „ma“. Když jsem jí pověděl,„Martinko, řekni táta,“ odpovědí byl jenom smích a pištění. Můžete si to vyložit tak, že táta je jenom na zábavu a blbnutí. Maminka pak na vše ostatní. Postupem času se Martinka vypracovala a už mi říká pěkně „táta“. Dále umí pěkně „brambora“, brambory má moc ráda hlavně jako kaši. Jednou při večeři rozebíráme s Danou víkendový jídelníček, Martinka chvilku poslouchá a najednou povídá,„brmbram!“ Během pár dnů se zlepšila a dnes je jí pěkně rozumět.

Martinka se naučila pěkně ukazovat a tak vám na něco ukáže a povídá,„ba, ba!“ I díky tomu si stále vystačí i se svojí omezenou slovní zásobou.


Reklama


Reklama

Nikdo zatím tento deníček nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek