Bydlení s rodiči, nebo život bez manžela?

O životě

Ahoj maminky. Po dlouhém rozhodování jsem se i já rozhodla zformovat svůj životní příběh, který ještě nemá konec. A Abych s tím začala pěkně popořádku. S manželem jsem se seznámila ve svých 15 letech a od té doby jsme spolu. Narodili se nám dvě zdravé děti a v r.2008 jsme se z lásky vzali na zámku Lemberk. To jsem však ještě netušila, co mě čeká.

Po narození naší dcery (červen 2006) jsme se „nouzově“ nastěhovali do zapadákova, kde jsem potkala manžela, a to k jeho rodičům s příslibem toho, že se za dva, tři roky odstěhujeme do vlastního. A tak roky ubíhaly a nikde nebyl náznak stěhovaní. Ba co hůř, drahý mi oznámil, že odsud NIKDY neodejde a že tenhle barák je pro něj důležitější než manželka a děti (v té době jsem již byla v očekávání s naším synem). A tak jsem s nadějí v srdci mlčela, abych donosila a šťastně porodila svého vytouženého syna.

A život šel dál. Narodil se můj chlapeček Adámek. Byla jsem šťastná, že držím v náručí zdravého a tak nádherného chlapečka. Ale přece mi po čase začalo něco vadit a chybět… A proto jsem se po dloooouhém rozmýšlení rozhodla, že se manželovi svěřím s mým přáním a touhou. Ale abych se vrátila k tomu, co mě k tomu přivedlo. Jak jsem už psala, bydlíme s rodiči a krom jiného také s manželovou babičkou v jednom dvougeneračním baráku (když si to spočítáte, tak jsou tu generace celkem čtyři). Nemáme tu žádné soukromí, babička zabírá celý spodní byt, rodiče byli nucení udělat si tzv.„vejminek“, tam, kde byla původně dílna, mají nyní rodiče obývák. Ovšem ložnici mají u nás nahoře a to vchodem přes naši předsíň a kuchyň. Ale to by se ještě dalo přežít. Nejhorší je, že máme také společnou koupelnu a WC. Tchán je starý alkoholik, který se koupe jednou za dva týdny, nečistí si zuby a ani po použití toalety si neumyje ruce a pak mi sáhne na dítě :-p

Jistě si umíte představit, jak páchnou bezdomovci mezi popelnicemi. No a přesně tohle já mám doma a každé ráno po tomto lidském individuu musím umývat zaplivané, pomočené a posmrkané umyvadlo. Prostě paráda. Co mi může chybět, že… Moje tchyně je naprosto výborná žena (moc mi pomohla ve spoustě věcech), jen je příšerně přecitlivělá, kdykoliv jsme se s manželem pohádali, tak maminka se dala do pláče a výčitek, že ji to bolí u srdce, když my se hádáme atp… No nedej bože, když jsme dávali do obýváku vlastní nábytek. To jsem si něco vyslechla „Vždyť ten nábytek… to bylo moje věno“ (víc jak 30 let starý nábytek). To dělal ještě můj otec a tyhle obrazy malovala moje babička a tohleto a tamhleto. Takže slzy, vztek, výčitky, já migrénu, děti vřískají, ale stále jsem relativně v klidu a tchyni trpělivě vysvětluji, že je jiná doba a že když nám nabídli bydlení, tak se musí smířit s tím, že tam asi nebudeme chtít 100letý nábytek a 200letý koberec. Vrrrrrr… A to nechtějte vědět, co jsem si vyslechla, když jsem se rozhodla strhat staré tapety a vymalovat… A už vůbec, když jsem odmítla železnou postýlku se síťovinou pro svou dceru (v té postýlce ležela i tchyně) a rozhodla jsem se koupit dřevěnou novou postýlku :-p

A tak uplynul další rok a půl a já už toho měla tak akorát dost. Na zahradě jsem si udělala svou skalku, zahradní jezírko a sezení pro SVÉ přátele, abych se alespoň něčím zabavila. Ale ejhle. Rodiče zjistili, že na sluníčku se sedí lépe jak v pergole a tak se rozhodli, že kdykoliv jim přišla návštěva vydali se k mému jezírku a sezení a tam trůnili celý den a mě? Mě zbyla stará pergola ve stínu ještě starší borovice. Jsem opravdu velice šťastná… Řekla jsem tedy manželovi, že se mi to ani trochu nelíbí a ať s tím buď začne něco dělat, nebo se fakt naštvu a začnu jednat. Dle očekávání manžel s tím nedělal nic. Další věc… Všichni v baráku jsou kuřáci, včetně mě, avšak, všichni chodí kouřit dolů k mamince. Kromě mě, já chodím zásadně na balkon… A ten hnusný kouř smrdí po schodech nahoru do mého bytu a rovnou do dětského pokoje. Manželovi to ale nevadí, protože když on byl malý, tak se kouřilo všude, snad i v dětském pokoji, takže proč by to nemohli dýchat moje děti že ano… No a udělat na schodech dveře? No to přece nejdeeeeeee… A tak mi oblečení páchne kouřem, děti to vesele dýchají a vše je vlastně super. Věřte nebo ne, ale já se stydím jít s dětmi k doktorce nebo ke kamarádce, protože je ten kouř neskutečně odporně cítit. Z kočárku, z kabátů, z botiček, z hraček, zkrátka je to všude a nepomáhají aroma lampy, lapače kouře ani nic takového jiného nebo tomu podobného.

A je tady současnost neboli přesně poslední týden… domluvila jsem se s tetou, která mi nabídla bydlení v Mladé Boleslavi v jejich velkém bytě. Naproti paneláku je školka, škola, prostě vše co potřebuju pro děti. Je to okraj Boleslavi, takže celkem klidná část města. Parky, hřiště, kino, zkrátka vše. Řekla jsem to tedy svému manželovi a řekla mu, ať se rozhodne. Buď já nebo jeho maminka, ale obojí ve stejný okamžik mít nemůže. On na to, že nejde o maminku, ale o barák (to je ještě lepší ne? Mám menší cenu pro svého muže, než nějaký pitomý barák) a dál jsme to řešili včera. Strejda zajistil mému drahému práci s pevnou pracovní dobou a s velice zajímavým pracovním ohodnocením. Nezájem… On odsud prostě nepůjde. Raději bude mít barák a v něm prázdné pokoje, než manželku a děti. Včera večer se tak rozčílil, že to myslím vážně (on měl dojem, že já od něj neodejdu, ale čeho moc, toho příliš), a tak jsem mu řekla, že má týden na to, aby se rozhodl, zda jde se mnou.

No, této možnosti nevyužil a vztekle mi řekl, že on nepůjde a šel a rozflákal dveře v obýváku (vysklil je), pak vylezl ven a tam třískl s kolem naší dcery. Opravdu kliďas. A tak jsem se tedy rozhodla… Odstěhuji se. Sice zůstáváme spolu, ale bydlet budu já ve svém a on u maminky ve svém milovaném baráčku. A vídat se budeme o víkendech.. On mi bude platit na děti a já budu mít krásný voňavý, nezakouřený byt ve kterém mi nebudou lítat žádní ožralci ani přecitlivělci ani babička, která na mne kouká skrz prsty. Co myslíte, dělám dobře? Když tu zůstanu, tak tu budu dalších x let trpět pod dozorem jeho rodičů. Dál budu dojíždět daleko do práce, dál budu děti vozit 15 km do nejbližší školky. Dál tu budu sama bez jediné kamarádky…

Všem co dočetli až sem, gratuluji :-) Předem děkuji za rady a názory. Přijímám i kritiku :-) Všem přeji slunce v duši a dál se budu řídit heslem, které mne naučila moje báječná kamarádka a sice „KDE JE VŮLE… TAM JE CESTA“. Já vůli mám a cestu ke štěstí si najdu a když bude trnitá? Nu tak vezmu nůžky na živý plot a ty trny prostě zlikviduji :-)

Hodnotilo 9 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
xxpetka
Ukecaná baba ;) 1321 příspěvků 09.05.11 05:27

Tak to je opravdu drsné :-( Chápu, jak se cítíš. Souhlasím s tebou, já bych se taky odstěhovala. Udělej to, je to opravdu na zbláznění. Držím pěsti, ty to zvládneš :potlesk:

 
verisek
Závislačka 4990 příspěvků 09.05.11 06:28

vem děti na ramena a utíkej :-D :hug: je šílená myšlenka že pro chlapa jsi míň než barák,to je hnus.No snad si ten tvůj uvědomí co měl když se odstěhujete a když ne,tak za to nestojí.Držím ti palečky :hug:

 
vierra
Kecalka 368 příspěvků 09.05.11 07:17

vím přesně o čem mluvíš, zažívám něco hodně podobného, naštěstí ale bez dětí…Souhlasím s tebou, rychle pryč!

 
Julií
Kecalka 422 příspěvků 09.05.11 07:30

Držím palce. Život není jednoduchý. Jenže když se člověk nerozhoupe sám, zbydou jen řeči a slzy v očích. To, jestli jsi udělala správně, poznáš, až se odstěhuješ a začneš žít sama.
Já Ti držím palce a z vnitřně Ti gratuluji :kytka:

 
Minutet
Zasloužilá kecalka 604 příspěvků 09.05.11 07:39

Utíkej co nejrychleji-to je fakt síla-takováhle bezohlednost ode všech.A nejhorší je postoj manžela,nejenom že se tě nezastane,nic neudělá pro to,abyste se měli líp, ale ještě to dělá horší. Seber vůli a cestou necestou pryč. Vnitřně jsi už stejně rozhodnutá,tak seber saky paky a šup do Boleslavi.

 
m311
Zasloužilá kecalka 852 příspěvků 09.05.11 07:40

Pokud je možnost, doporučuju rychle pryč. :palec:

 
DanMaj
Echt Kelišová 8410 příspěvků 09.05.11 07:44

Ahojek…po přečtení tvého deníčku jsem se musela podívat odkud jsi, s podezřením, že se na phoebe přejmenovala moje kamarádka a neřekla mi o tom (Ona totiž na emimino nechodí :wink: ). Prostě popisem tvého příběhu jsi její kopie, jen s tím rozdílem, že jejich babička už zemřela. Stěžuje si na úplně stejné věci. A taky třeba na to, že kdykoliv odjedou z baráku, tchýně jí okamžitě všechno prolustruje - přeskládá věci v lednici, v mrazáku, přemísťuje jí oblečení ve skříních, opraví jí „špatně“ pověšené prádlo, přestele postele, apodobně. HNUS! A celých těch 15 let, co bydlí s manželem U NICH V BARÁKU, touží po soukromí a po vlastním a MANŽEL TOUŽÍ po tom baráku jeho rodičů. I zde je řešení v nedohlednu. Pokaždé, když se spolu o tom bavíme, skončíme u toho, že se měli hned po svatbě odstěhovat, ale…manžel nechtěl. A tak se pořád trápí a trápit bude, protože ona nemá tu vůli, o které píšeš v závěru. Ty ji máš a jak moudře řekla tvoje kamarádka, kde je vůle, tam je cesta… a ty jsi ji už našla. Přeju hodně štěstíčka v novém bydlení a také hodně trpělivosti - snad manželovi dojde, kam patří. :palec:

 
cmelda
Závislačka 2753 příspěvků 09.05.11 08:08

jestli je pro manzela dulezitejsi barak nez jeho vlastni nejblizsi rodina, tak jsi dobre udelala. drzim ti palce, at to zvladnete dal :palec:

 
Hanka1
Extra třída :D 11481 příspěvků 09.05.11 08:09

Moc gratuluji k rozhodnuti. Z tohoto typu „souziti“ rychle pryc.

Příspěvek upraven 09.05.11 v 08:09

 
ynax1  09.05.11 08:21

noooo nezávidím ti. KDyž jste se stěhovali ke tchýni, bylo už dopředu dohodnuté, že to bude na chvíli, než si něco najdete? POkud ano, tvůj muž dobře věděl na čem jste se dohodli, možná doufal, že změníš názor. Přeci jen on je tam zvyklý, má to tam rád… Ale mělo by mu vadit, že nemáte soukromí. Zkus mu ještě vysvětlit, že ho máš ráda, ale… nechceš aby tvoje děti smrděly, nemáte soukromí, svou koupelnu, děti budou muset všude dojíždět… nabízí se vám nové bydlení, blízkost všeho, co může vaše děti rozvíjet (to by měl být pro otce pádný důvod), + práce, kde bude mít víc peněz jak jsem pochopila a tudíž opět lepší podmínky pro vás jako rodinu......Uvidíš, třeba se mu rozsvítí, hlavně buď připravená na to, že třeba přestane platit… a budeš to muset řešit soudně. A co teta, jste dohodnuté na podmínkách? Platby, případné vvystěhování.....?

 
Mikysek
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 09.05.11 08:45

ahojky, souhlasím s tebou…nejlepší je vlastní bydlení..já bych také nedokázala žít někde, kde bych nemohla s něčím pohnout, či to změnit…odstěhzuj se pokud máš možnost a manžel si to třeba uvědomí…a navíc se třeba jednou můžete vrátit a předělat si to…nebo prodat a koupit si časem něco jiného…držíme :palec:

 
berunk
Kecalka 104 příspěvků 09.05.11 09:00

bože,tohle když čtu,tak si říkám,že Tvá trpělivost je obdivuhodná a dlouhá..já bych tam nevydržela..zku­šenosti jako Ty nemám,jen jsem měla přítele podobného ražení-z baráku nepůjdu,budu tu s maminkou,tatínkem a sestrou,(mladší o3roky,ale do30let bez chlapa,a v podstatě pořád)která celou rodinu dirigovala..vztahy tam byly hnusné,napjaté,ne­ustále hádky,ale on by se tamodtud nehnul..vydržela jsem jejich ignoraci a nenávidění mé osoby za to,že jim chci odvést Pepánka od rodiny 4 roky,co jsem tam za ním průběžně jezdila,než mi Konečně docvaklo,že se Nic nezmění,a on se mnou nikdy nebuse radši než s nimi..takže on tráví život se svojí sestrou-skoromanželkou,jak jsem ji vždy nazývala,neb Ti,co je neznali,si mysleli,že to manželé jsou,jak ona se k němu direktivně chovala,a já mám báječného chlapa,co by za mně dýchal,a hlavně by se za mne postavil před celou svou rodinu,kdyby mi náhodou křivdila,čehož bych se od předchozího partnera nikdy nedočkala…
Opravdu-já být na Tvém místě,tak dlouho už bych to nevydržela..po mých zkušenostech bych teď co nejdřív řešila to,že za mnou manžel nestojí,že je pro něj důležitější něco jiného než já a naše děti..že nejsme na prvním místě..vím,že s dětmi jde hůř cokoli řešit radikálně,vždyť každá chceme mít svoji rodinu,štastnou a zdravou,a se všemi členy,co do ní patří,protože každé dítě by mělo mít tatínka…tím si nedovoluji Ti říci,že si myslím,že by jsi se měla rozvést,že tenhle chlap Ti za to nestojí,a budeš se tím,že pro něj nejste jako rodina nejdůležitější na světě,pro kterou by udělal cokoli na světě,třeba se odstěhoval od rodičů,aby o ni nepřišel,trápit,vlas­tně chci jen říct,že já jsem svého biolog.otce nepoznala,matka se s ním rozešla ještě před mým narozením,protože poznala zavčasu,že nikdy nebude na prvním místě,a že nikdy nebudou štastná rodina,a mne vychoval jiný tatínek,a byl a je to ten nejskvělejší táta na světě..
Mohla bych mámě zazlívat,že mi nedopřála vlasního tátu,že to s ním nezkusila,a nedávala mu šance,aby ukázal,že to nějak půjde..podle toho,co víme,jeho ženy s ním zažívaly přesně to,před čím mi máma chtěla uchránit.. ne,jsem jí za to vděčná..já byla z těch,co dávala ty šance4roky,a nikdy jsem neměla horší období v životě,než bylo toto..hodně jsem psych. trpěla,a nedokážu si představit,že bych s tím člověkem měla děti a ony to všechno vnímaly se mnou..
Přeju Ti nadále,abys byla silná a neuhnula z cesty,o které víš,že je pro Tebe a Tvé děti nejdůležitější..a Tvé motto na konci článku mi přesvědčuje o tom,že ty to zvládneš :palec:

Příspěvek upraven 09.05.11 v 09:07

 
me2dova
Závislačka 3140 příspěvků 09.05.11 09:03

Člověk, co upřednostní barák před rodinou má trochu zvláštně poskládané priority.
Bydlení s rodiči podle mého názoru nedělá nikdy dobrotu,jak se říká- mladí mají bydlet tak daleko, aby ani jedna tchyně nemohla přijet na kole:) Na druhou stranu, jestli to správně chápu, tak to tvoje řešení toho moc neřeší- od jedněch příbuzných byste se odstěhovali a k druhým nastěhovali (nebo ta teta bydlí někde jinde?) Bydlet u svých příbuzných je určitě lepší pro tebe, ale chápu manžela, že se nežene do toho, aby odešel od své rodiny, z baráku se zahrádkou a po přestěhování sdílel byt v paneláku s tvými rodinnými příslušníky.
Co takhle si zkusit sednout a najít něco skutečně svého? Něco třeba i malého, kde ale bude bydlet jen vaše rodina a všichni příbuzní budou v bezpečné vzdálenosti? Třeba by na to slyšel spíš, než na bydlení s tetou… …ale jestli jde opravdu o to, že on se z toho baráku nehne, daný stav věcí mu vyhovuje a tvoje nespokojenost ho netrápí, tak pak asi nezbyde nic jiného, než se trhnout.

 
beruska7908  09.05.11 09:09

Tak mne osobne by asi nejvic vadilo to, ze tchan je alkoholik co se nemyje. :poblion: Kazdeho vec,ale tam kde se zije i s detmi by deti mely mit trochu slusny priklad od rodicu a prarodicu a pokud je to ozrala, tak bych asi prchala.
Za to huleni bych je tak zjezdila, ze by cumeli. Nikomu nci neberu,ale jak se deti divaji na to, ze dedecek je imrvere narvanej a huli jim cela rodina pod nos, to bych asi taky tezko vydejchavala. :evil:
a tresnickou na dortu by byl vyrok tveho chlapa, ze z baraku nepujde. Proc taky? nemusi se starat, ma tam maminku, pohodli, takovych chlapu je spousta kteri nechteji opustit rodne hnizdo a zvlast pokud bydli v baracku :roll:
Ja sama za sebe bych udelala to same co ty, i kdyz je to mozna radikalni reseni,ale pokud se oni nemini ani trosku prizpusobit hlavne kvuli detem, tak bych dala take manzelovi nuz na krk a kdyby mi rekl to co ti rekl, tak nazdar :mavam:
Ono uz to, co ti rekl na zacatku tehu, ze barak je pro nej vic nez deti a ty 8-o to bych ho tak servala, ze by se pos..... :pocitac:
Drzim palce at vse dobre dopadne a at se vam v Ml. Boleslavi libi :palec: :kytka:

Příspěvek upraven 09.05.11 v 09:16

 
Iwi
Závislačka 3379 příspěvků 09.05.11 09:13

ahoj, delas dobre ze se odstehujes, bydleni s rodici je na palicci, vim to byldime v jednom byte s tchanem, taky kazdy den jde do hospody, je to cune dela jen bordel a kdyz prijde neumyje si ruce a pak saha na malou. no proste hruza!! uz me jen uklidnuje to ze snad v cervnu uz bde mit dodelany byt a budem konecne bydlet sami, uz sem to nevydrzela rekla mu ze takhle to dal nejde ze potrebujem byt sami.

 
TornadoLou
Ukecaná baba ;) 1268 příspěvků 09.05.11 09:26

Mozem vyslovit len obdiv ze si sa rozhodla riesit tu strasnu situaciu tym jedinym spravnym sposobom a ze detickam zabezpecis to na co maju plne pravo-krasne detstvo bez opilca,bez smradu a bez citoveho vydierania!
Keby bolo viac mamiciek takych mudrych a keby si vsetky uvedomili ze deticky a ich potreby su predsa vzdy viac ako jeden sebecky chlap-takych beha po svete miliony.
Ale nase deti su jedinecne!
Vela stastia a velmi ti drzim palce! :palec:

 
TornadoLou
Ukecaná baba ;) 1268 příspěvků 09.05.11 09:26

Pardon,vlozilo sa to 2 krat.

Příspěvek upraven 09.05.11 v 09:27

 
Hannah84
Závislačka 3327 příspěvků 09.05.11 09:34

okamžitě pryč :palec: už jen kvůli dětem! a manžela bych za tohle poslala do pr* … víš kam… :cert:

 
ashlee  09.05.11 09:59

taky bych se odstěhovala.

 
Vlkoška
Závislačka 4133 příspěvků 09.05.11 10:03

Děláš dobře, tohle není život, ale přežívání. Já sama bydlím v jednom domě s rodiči naprosto bez problémů, máme oddělené byty, ale v bydlení jaké popisuješ ty bych nevydržela. Všechno má své meze. Manželovi se to třeba časem rozleží v hlavě a pokud ne, jeho škoda, ty přece nebudeš žít s někým, komu je přednější barák… Držím palce :-)

 
KPKristy
Hvězda diskuse 46620 příspěvků 09.05.11 10:05

Další příklad toho, že žít s rodiči (její nebo jeho, to je fuk) se prostě nedá, nedá a nedá!

Moc ti fandím a přeju, abys byla konečně spokojená „ve svém“. Je super, že máš kam jít, proto se sbal a upaluj, co ti nohy stačí!!! :hug: :hug:

 
Marsi86
Zasloužilá kecalka 745 příspěvků 09.05.11 10:07

odstěhovat se je v tvém případě to jediné co mužeš pro klid dětí a svůj udělat.
A chlap který má roději barák než tebe tak ať jde víš kam..
Možná se mu to rozleží v hlavě ale moc bych na to nespoléhala.
Přeji hodně štěstí a klidné bydlení s kamarádkou :kytka:

 
Sýkorka2
Kecalka 457 příspěvků 09.05.11 10:14

Rozhodla ses správně! Nemohla bych žít s dětmi v takovém prostředí, jak popisuješ. To raději sama. Tvého manžela nechápu, měl by přece stát při Tobě. Držím Ti palečky, ať to všechno zvládneš. :hug:

 
Martu
Ukecaná baba ;) 2073 příspěvků 09.05.11 10:18

teda obdivuju, ze jsi to tak dluho vydrzela, ale muj nazor je: Nohy na ramena a rychle pryc od alkoholiku, kuraku co kouri doma a manzela, kteremu je prednejsi barak nez deti.
Preju moc moc stesti tobe i tvym detem :srdce:

 
estrea
Zasloužilá kecalka 992 příspěvků 09.05.11 10:24

Jé, na Lemberku jsem se taky vdávala :lol: krásně místo.
Ale k tématu, srovnala sis to v hlavě taky ty? Myslíš že je správné roztrhnout rodinu a hnát se bydlet zase k někomu jinému? Co když ti za nějaký čas bude na tom soužití zase něco vadit? Přemýšlela jsi o tom?
A jak dlouho může vydržet manželství ,,jen o víkendu,, :-?
No, je to opravdu těžké a radit si opravdu netroufám, nejsem jako pisatelky předemnou jo, jdi od něj , nebydlíme tam a situaci neznáme detailně. Určitě jsi tam byla i šťastná, jinak by jsi tam přeci nebydlela.
To tvému manželovi nevadí že jeho otec je jaký je že se nemeje, smrdí a že po něm musíš den co den umývat koupelnu aby jste vy nebo děti něco nechytil :twisted:
Co mu dát do ruky hadr a ať jde po svém otci taky uklidit on, aby viděl co musíš snášet.
A nebo mu dej přečíst celý tento článek i s reakcemi, třeba si uvědomí co všehno si ochotna ty přinést za oběti. A pak se zeptej jaké oběti je ochoten přinést on pro záchranu vašeho spokojeného života a možná i manželství.
Přeji hodně sil :mavam:

 
oxalka
Kecalka 211 příspěvků 09.05.11 11:05

Tak takového chlapa, kterému nezáleží na zdraví jeho dětí bych poslala do pr..le :pocitac: hulit dětem pod nos mi příjde odporné a ten tchán, o tom ani nemluvím.
Máš opravdu svatou trpělivost.
My sice taky bydlíme s rodičema, ale né v jednom baráku…jedno velké stejné stavení s pozemkam ale bydlí barák pod námi. Taky tady byly takové náznaky jako že proč děláme to, a ono…ale naštěstí přítel rázněji zakročil včas a teď je vše v pořádku tak jak má být a jsme všichni v klidu.

Místo toho aby byl tvůj manžel rád že má ženu a dravé děti tak je vymění za barák a svoje rodiče..... nechápu.

Přeji ti hodně štěstí a hlavně pevnou vůli :mavam: **

 
MariSun
Zasloužilá kecalka 721 příspěvků 09.05.11 11:07

Radit ti nikdo nemůže, ale máš svatou trpělivost. Rozhodně budeš více v klidu a děti ve zdravějším prostředí a to podle mě po všech stránkách. Nemá cenu se trápit. Dříve nebo později se to projeví na zdraví, o dětech ani nemluvím. Gratuluji ti moc ke tvé odvaze a moc moc držím palce :lol: . Určitě to zvládnete :lol:
Držte se :lol:

 
Kateři
Stálice 53 příspěvků 09.05.11 11:17

ahojky, držím Ti palce, abys to dotáhla do konce a opravdu se přestěhovala. Podle toho co píšeš by ses tam opravdu nikdy šťastná necítila. My s přítelem a malým synkem dočasně také bydlíme u rodičů - mých. Kdyby mi toto dělali, nebo mému příteli (což je nepředstavitelný - vůbec nechápu takový lidi!) brala bych nohy na ramena..ikdyž chápu, že to vždy není jednoduché a chce to prostě i dávku odvahy. Hodně štěstí :wink:

 
Evick1
Kecalka 209 příspěvků 09.05.11 11:42

Jak už zaznělo máš máš trpělivost jako málo kdo.. moje babička vždycky říkávala že půjde „do nebe bez očistce“ když se řešilo něco nepříjemného a to sedí na tebe po tom co popisuješ… těžko ti radit.. manžel podle mého spoléhá na to že neodejdeš a myslí si, že to nakonec neuděláš… až uvidí že jsi opravdu pryč tak se chvíli bude škvařit ve vlastní šťávě a pak ti zazvoní u dveří.. snad v něm ještě zbylo trochu chlapa né?! držím ti palce při zakládání nového života a doufám že sem ještě někdy dodáš pokračování a určitě bude mít dobrý konec :kytka:

 
Haňulda
Zasloužilá kecalka 714 příspěvků 09.05.11 12:02

Věřím že to nebude žádná procházka růžovou zahradou ale podobné jsem to měla taky.Jen s jedným rozdílem a to dooost velikým a to že manžel vždy stál a vždy stát bude při mě.Prchli jsme od nich z baráku ať si ho strčí do zadku a šli na mylý jednopokojový byt a teď se stěhujem do velého bytu a zpět do ostravy za kamarádama a rodičema.Nic mě tady nečeká!! takže hlavu vzhůru a jdi do toho :palec: chce to ale hooodně odvahy protože co znám ženské a trpí tak jako ty nikdy se nerozhoupou s tím něco udělat!ikdyž o tom mluví ale ve finále skoro celý život trpí!! moc ti fandím jsi jedním velkým příkladem že to jde.A kouř v bytě?? liskala bych to po hubách :palec: drž se :hug:

 
Jenika  09.05.11 12:34

Souhlasím , že je nutné s tím něco dělat. Ale odstěhovat se k tetě? Není jasné kolik v tom bytě bydlí lidí. No prostě mě příjde, že to situaci neřeší. Ledaže teta ti ten byt pujčila a budeš tam bydlet sama s dětmi.
Jinak bych v tom neviděla řešení. Maximálně trochu vystrašit manžela.

 
mamcapavca
Závislačka 4752 příspěvků 09.05.11 12:38

ahoj .předem .jsi úžasná,já řeším podobnou situaci,ale naštěstí s tchánovci nebydlím a nebydlela,ale nehnem se od nich na krok pomalu,na dovču jezdíme s nimi na chatu jezdíme s nimi,chodit k nim musím když je kluk zdravý .no není to žádná katastrofa,do které bych podle svého zařadila tvůj příběh…ale je to celekm nepříjemné,když za zadkem musím mít furt tchýniny řeči…takže určitě si myslím,že děláš dobře…a budu držet pěsti aby to tak šlo i nadále a měla jsi lepší život :kytka:

 
Liz
Ukecaná baba ;) 1953 příspěvků 09.05.11 12:42

Jee, at uz jsi v tom bytecku :-) urcite se ti strasne ulevi. A manzel? Ten si treba uvedomi co ve vas mel a brzy prijde. A i kdyz ne, tak se ti i detem stejne bude zit lepe. Vubec si nedovedu predstavit zivot jaky jsi do ted mela a co vsechno jsi musela snaset, muselo to byt opravdu sileny. Drzim ti moc palecky.

Příspěvek upraven 09.05.11 v 12:54

 
xangel87
Kelišová 6555 příspěvků 09.05.11 13:02

Tvoje rozhodnutí k odchodu - :palec: Tohle není dobré protsředí pro děti a tebe to jen ničí…manža je na zabití upřímně.Nepolev, jdi do svého a už vám bude jen dobře :-)

 
VercaF  09.05.11 13:04

Podle toho, co popisuješ, je to fakt celkem peklo. To musí být teda rodinka k pohledání, ještě všichni kuřáci, nedá se s nima domluvit a tchán je prase, no potěš koště. Já bych teda do toho nešla ani na ty původní dva roky, to už bych si raději pronajala něco menšího…ale chápu že tě ovlivnil manžel a chtěla jsi mu vyhovět. Ale takhle jsi byla jak ve vězení.
Akorát jsem taky nepochopila jestli bys v tom novém bytě byla s tetou nebo sama s dětmi..? Protože jít od jedněch příbuzných ke druhým je podle mě z bláta do louže. Samozřejmě že vztahy můžou být lepší, ale není nad to mít něco svého, i když by to bylo třeba nájemní. Ale člověk potřebuje soukromí, zvlášť když už není sám ale má děti.
Tvého manžela ani komentovat nebudu, pokud se zavčas nevzpamatuje a neuvědomí si, že mu barák může odvést rodinu, tak je pitomec (omlouvám se za ten výraz, ale mělo to slušněji nenapadá).
A nechci být za rejpala, taky jsem si před otěhotněním občas s kamarádkama zapálila, ale myslím že bys kouřit s malýma dětma neměla, je to fakt hroznej zlozvyk a děti to určitě nebudou vnímat nijak pozitivně…a sama jsi cítila jak to tím barákem prostoupilo, i když ty jsi mohla být zrovna ohleduplná a pálit na balkoně. Mě to i tak přijde dost nechutný…

 
Lenula-xy
Kelišová 7398 příspěvků 09.05.11 13:41

Děláš dobře :palec: A jestli vás má manžel opravdu rád a stojí o vás,tak se podle toho zařídí.Držím palce :-D

 
minonci
Kecalka 221 příspěvků 09.05.11 14:28

Honem honem at jsou už kufry zbalené :palec: Rychle pryč..děláte jen dobře a pokud Vás i děti manžel miluje pujde taky :-)

 
Staninka30
Extra třída :D 10109 příspěvků 09.05.11 15:45

Ahojky.
Když to čtu nejraději bych taky vzala děti a šla pryč tohle nemá budoucnost :roll: .
A pro děti by to bylo taky o hodně lepší jak se trápit z rodinou která je šíleně zatrpklá utíkej dokud mužeš :palec: .
I když je to hodně těžká situace :roll: .
A jsi opravdu hodně trpělivá :wink: to je krásné.
Ale fakt mysli na děti je lepší jít a třeba manžel si dá časem říci že je lepší bydlet samy jak z rodinou a když mu ještě jde jen o barák to je síla a neváží si co má doma to je zlé 8-o .
Moc držím palečky aby do budoucna to bylo krásné :wink: :kytka:

 
martina.se
Hvězda diskuse 54511 příspěvků 09.05.11 16:28

Pokud máš možnost, rychle pryč.. Tohle děti může dost ovlivnit, třeba alkoholika v rodině bych nevydýchala.. Držím pěsti ať se daří…

 
Veveří
Ukecaná baba ;) 1722 příspěvků 09.05.11 16:30

Phoebe,
ani jsem to nedočetla, protože se mi totálně zatmělo před očima!!!! Dočtu si to zachvilku, ale moje dojmy musí ze mně ven.
Bože můj, tvůj příběh jako přes kopírák,jak je podobný mému. Taky ke tchánům na „dva roky“, než si postavíme svoje. Dvougenerační dům. Jen můj tchán nebyl alkoholik, ale zato byl nezdravě upnutý na svého syna, mého manžela. I mně můj manžel jasně po těch dvou letech řekl, že se z baráku nehne a neštítil se mi říct,že dům je pro něho důležitější než já a moje štěstí, potažmo štěstí našich dětí :poblion: I já jsem musela snášet 60 let staré vybavení bytu - prastaré prošlapané koberce s orvanými střapci, ale ECHT vlněné, starou proprděnou sedačku, ale ECHT dělanou na míru, staré ořechové skříně a obývákou stěnu, ale ECHT dřevěné a žádná blbá dřevotříska a takových věcí by se našlo! Nakonec ani já jsem v ničem nevyhověla, protože nevím co má hodnotu a nevyrostla jsem v tom. A navíc úplně špatně jsem vytírala schody, takže mi tchán musel napsat návod a nalepit mi ho vedle dveří…
Teď to zkrátím…
1. dostala jsem z nervů lupénku a jsem poznačená na celý život
2. tchán mi řekl ať si najdeme jiné bydlení, protože jsem dala synovi na hraní nevhodnou hračku, která by mohla poškrábat nábytek, ale to už byla jen záminka
3. odešla jsem s dětmi k rodičům
4. manžel pochopil, že se mnou nehne a koupili jsme si vlastní byt
5. skoro rok bydlím ve vlastním a jsem nesmírně šťastná
6. manžel si zvykl, ale u rodičů tráví každý den, což mě pěkně štve, ale co nadělám, hlavně že já jsem v klidu
7. nic (a nikdo krom vlastních dětí) na světě nestojí za to, aby jste si nechali někým ničit nervy. Zkažené nervy zničí postupně i zdraví jako mně
8. vztahy s rodiči se samy upravily
a za poslední: MLADÍ MAJÍ BÝT SAMI

pardon, že vždycky píšu takové litánie :oops:

 
hofka
Extra třída :D 14708 příspěvků 09.05.11 16:43

Naopak, bys měla jít příkladem těm, kdo se nemůžou rozhoupat a doufají v opak.

 
eviska22
Ukecaná baba ;) 2011 příspěvků 09.05.11 17:16

Phoebe, ty bláho valim oči.. no, na Tvém místě bych vzala děti a jela směr Boleslav. Buď se drahouš chytne za čumec, nebo bude věčně rodičům za pr.. ale bez ženy a dítek. Taky by mi vadilo sdílet barák s tchánovcema (a kór, když je tchán takový :poblion:)Držím Ti palce, ať se to vyřeší k Tvé spokojenosti!!

 
Uživatel je onlineterinka4444
Hvězda diskuse 58584 příspěvků 09.05.11 17:32

Z mého pohledu je manžel sobec a ty světice, žít v tom, co ty popisuješ bych jistojistě nevydržela ani měsíc. Děláš dobře, moc dobře. Moc bych ti přála, aby se manžel vzpamatoval a zjistil, že nejcenější je rodina.

 
Terez85
Zasloužilá kecalka 755 příspěvků 09.05.11 17:49

Určitě pryč, držím palečky!!! :srdce: Manžel snad pochopí a hlavně zjistí, že mu chybíte a budete zase za chvíli všichni spolu!!! Hodně štěstí a pevné nervíky! :palec:

 
helenkanai
Závislačka 3239 příspěvků 09.05.11 20:49

Ano děláš dobře!Budeš se mít lépe.Moc držím palečky :palec:

 
Veveří
Ukecaná baba ;) 1722 příspěvků 09.05.11 20:50

Phoebe,
musíš se postavit za sebe a svoje potřeby. Ty jsi pro sebe ten nejdůležitější člověk a když budeš šťastná ty, budou šťastné i tvoje děti. Mě trvalo dlouho než jsem tohle pochopila.
Za pár let pochopíš, že to že jsi odešla, bylo tvoje nejlepší rozhodnutí v životě. Ale to ukáže čas, ale storpo to tak bude. Tak držím palce!

 
atominnka
Generální žvanilka 21414 příspěvků 09.05.11 21:04

Ahoj, no teda, poukud je pro něj důležitější barák, tak utíkej! Myslím, že děláš dobře, že chceš jít pryč. Ale obdivuju, že jsi to vydržela tak dlouho. My jsme se taky odstěhovali, teda asi měsíc po svatbě, než se dodělal náš byt. Sice je to jen 1+1, ale pro nás a malou to stačí. Nedovedu si predstavit bydlet s rodici mymi natoz s jeho, i kdyz spolu relativne dobre vychazime. Držím palce!

 
Tomikate
Echt Kelišová 9950 příspěvků 09.05.11 23:23

Tak já před tebou smekám, že jsi tam tak dlouho vydržela 8-o Měla jsem takovou podobnou možnost bydlet s exmanželem u jeho rodičů a utekla jsem za 7 měsíců.Víc bych tam nevydržela! Být tebou, mažu taky pryč :hug:

 
zandule
Kecalka 128 příspěvků 10.05.11 07:34

Můj názor odstěhovat se, máš kam a rodina-teta stojí při tobě, třeba to manželovi dojde a přijde za tebou. Ale nerozhoduješ se za sebe, ale i za děti, takže jaký jim dáš partnerský příklad, takový budou i v dospělosti, takže sbal kufry a honem pryč, utíkej, neohlížej se zpátky, držím Ti pěsti ať vše dobře zvládneš :-) :palec: :potlesk: :-D :potlesk:

 
xsandra
Povídálka 23 příspěvků 10.05.11 08:44
jsme s tebou

:srdce: beruško jsme stebou a i s prckama! moc vám fandíme a držíme palce! tvuj muž není zlý, ale je bohužel sobec. není nic důležitější, než abys žila šťastně. ty i tvoje děti. vždyť jediné, co máme je čas, který nám zbývá! a když bude smutno, přijedeš sem za mnou. z bolky je to kousek po krásné silnici :-) uvidíš, že vše dobře zkončí, hlavně si stůj za svím klidem a zázemím, které v tomhle „domově“ nemáš :wink:

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Všechny deníčky uživatele

To nevymyslíš


Reklama