Byl to sarkasmus, když mi dali sešit s názvem Seši(shi)t?

Po všech těch mailech a telefonátech to prostě muselo přijít. Sice u mnohem menšího počtu, než jsme s Renčou doufaly, ale nakonec se nám povedlo domluvit si v tiskárnách schůzky. A byl to fakt super zážitek! Máte rádi černý humor, že jo? My jsme se naučily mít ho rády… Nebo nám z toho už hrabe? Tak či tak, sranda byla.

*

Přečtěte si také předchozí díly deníčku

Jednu schůzku jsme v jistém okamžiku přestaly brát vážně. Takový ten okamžik, kdy se to ve vás zlomí a vlastně už je vám to fuk. Na naší schůzce ta chvíle nastala, když nám pan tiskař s úsměvem naservíroval kalkulaci. „Tak nám to vychází…. Krásných 970 Kč za knížku. A do měsíce bychom to samozřejmě stihli!“ Kámo, kdyby jedna ta knížka měla stát skoro litr, tak očekávám, že ve chvíli, kdy zaplatím, přede mnou povstane jako fénix z popela a bude ronit slzy, které léčí. To by totiž odpovídalo té ceně.

Od schůzky muselo uběhnout pár hodin a taky vyprchat alkohol, než nám došlo, jak to s tou cenou bylo myšleno. Uznáváme, že jsme pomalejší, ale my jsme si první daly drink(y) na žal a až pak to začaly rozebírat, takže co byste po nás chtěly, že jo… A říkejte si, že jsme paranoidní, ale neznám lepší způsob, jak se zbavit otravné a složité zakázky, než ji nacenit tak směšně vysoko, že by to vzal jen úplný idiot. Nebo někdo, kdo potřebuje nějaké prachy vyprat… Což bohudík nebo možná bohužel není náš případ.

Když jsme u těch peněz, tak se mi moc líbila hláška od jednoho pana tiskaře, ale na jeho obranu, ten je moc fajn a myslel to dobře: „Jestli máte za manžela Kellnera, tak do toho jděte.” Na škole jsem úspěšně absolvovala předmět Neformální logika. Nemám za manžela Kellnera. Co teď?

Někdy je zkrátka dobré zastavit, nadechnout se a jít na to od lesa. Může se totiž stát, že se v projektu zamotáte natolik, že nevidíte jasně, co se děje a kam to spěje. A pak je dobré poslechnout si názor někoho zvenčí. Nebo z tiskárny: „Hele, my tady něco vymýšlíme, ale já bych na to šel úplně od začátku. Zvažte, jestli má vůbec smysl do toho jít. Jako jestli si to děláte ve volném čase a je vám fuk, že na tom akorát proděláte kalhoty, tak fajn.” Teď už se mi něco trochu zadrhlo v krku, asi šok z toho, co ze mě vypadlo: „Počkejte, takhle ne. Ta možnost se na to vykašlat už tu není. Už teď jsme tomu obětovaly rok a půl práce. My to musíme dokázat.“ V hlavě mi pak vyskočila myšlenka, že se musím zeptat Renči, jestli to vidí stejně, jelikož bych si nerada hrála na Williama Wallace s vlajkou „Já, miminko“ v ruce bez toho, abych jí dala možnost opustit tuhle válku a jít v klidu dožít na francouzský venkov. „Ale paní, ten rok a půl práce na tom je vidět na kilometr daleko, to je mi jasný, že na tom dřete už hezky dlouho. Ale má to cenu? Tu práci vám nikdy nikdo nezaplatí. Jděte radši od toho.“

O pár dní později jsem si začala říkat, že je škoda, že už telefonní linky nepřepojují ty krásné slečny ve slušivých halenkách, jako kdysi. Teď by měly zábavu. „Víte, že těch 170 Kč za kus, co jsem vám říkal na schůzce, bylo jen za vazbu, že jo? Ten papír, co jste si vybraly, to by vyšlo na 180 Kč za kus jen za ten papír. Tisk jsem zatím ani nepočítal.” Hrobové ticho z mé strany telefonu. „Úplně vidím ten váš smutnej obličej.“

A abych nezapomněla, dobrý taky bylo, když mi na schůzce došel papír na poznámky… Tak jsme v tiskárně, tady se toho papíru válí všude možně a mně na těch pár čísel stačí klidně nějaký odstřižek. Nicméně jsem dostala něco mnohem lepšího. Pan tiskař na chvíli zmizel kdesi ve skladu a pak přiběhl s úsměvem na rtech… A notýskem. Prý si ho můžu nechat. Je to dárek. Myslíte, že to byl sarkasmus, když mi dal na poznámky sešit s názvem Seši(shi)t happens?

Váš příspěvek

Odesílám...
13970
24.5.19 09:39

Ty ilustrační obrázky jsou boží :srdce: :potlesk:

 • Nahlásit
 • Zmínit
4
24.5.19 09:45

Držím vám palce, holky moje! To už snad fakt není možný 8o Snad se to všechno vyváží teď úspěšným Hithitem :palec: Už mám objednaný plecháček, tak doufám, že to dotáhnete na 100% a ještě dál! :hug:

 • Nahlásit
 • Zmínit
24.5.19 09:49

@malá_holka Moc děkuji za pochvalu! :kytka: Ilustruje je Renča Žáková, moje parťačka, a obě nám dělá neskutečnou radost, když někdo chválí. :srdce: Teď jsme byly o víkendu na Festivalu mini a maminky nám nalily pochvalami do žil hotový energiťák. :lol: :dance:

 • Nahlásit
 • Zmínit
24.5.19 09:53

@RetroBabi Díky moc! :kytka: Taky si říkám, jak by to bylo super, kdyby se to teď vyvážilo :mrgreen: každopádně děláme vše možné i nemožné, aby se kampaň na Hithitu dostala k co nejvíce lidem a snad to zabere. :palec:

 • Nahlásit
 • Zmínit
13970
24.5.19 09:55

@RetroBabi Prosím odkaz na ten hithit? :kytka:
@Sebi Chomiszak podpora je důležitá, to je jasný. má to smysl :palec: :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
4
24.5.19 10:03

@malá_holka Je to https://www.hithit.com/jamiminko :srdce:
Holky to mají moc krásně zpracované, i když jako já knihu zrovna nepotřebujete, tak určitě najdete něco krásného s jejich mývaly. Já pro ně šiju všechny látkové věci, tak už se těším, až se do toho budu moct pustit. :dance:

 • Nahlásit
 • Zmínit
13970
24.5.19 10:30

@RetroBabi @Sebi Chomiszak Bože to je fakt nádhera :potlesk: :potlesk: :potlesk: :pankac: máte můj obdiv a přeju ať se peníze vyberou :hug:

 • Nahlásit
 • Zmínit
24.5.19 10:39

@malá_holka Ježiš, teď jste mi udělala takovou radost! :hug: Moc a moc děkuji! :srdce: :srdce: :srdce: :srdce:

 • Nahlásit
 • Zmínit
13970
24.5.19 10:47

@Sebi Chomiszak Není zač, fakt krása :potlesk: :potlesk: :palec:

 • Nahlásit
 • Zmínit
1632
24.5.19 17:18

Tweetnuto :). Ty věci na Hithitu jsou fakt krásné a chápu i ty ceny, ale pro mne jsou bohužel za hrneček či zástěrku dost vysoké :(. Jinak držím palce, ať se nakonec nějaká schopná tiskárna najde, už i na mne to působí lehce „donkichotsky“. Ale protože mám obecně pro Dona Quijota slabost, tak věřím, že nakonec happy end bude ;-).

 • Nahlásit
 • Zmínit
25.5.19 12:46

@PenelopaW Díky moc! :kytka: Každé sdílení nám moc pomáhá, tak jsem moc vděčná. :srdce: Bohužel ty ceny nám níž nejdou. Třeba u hrnečků, by to bylo něco jiného, kdybychom měly peníze na to vyrobit jich 10 000, ale takhle jich budeme vyrábět jen tolik, kolik si jich lidé na Hithitu pořídí a tím pádem je ta cena bohužel vysoká. Zase je ale nebude mít každý, a to má pro někoho taky hodnotu. Teď jsem byla v drogerii a prodávali tam plecháčky za takovou cenu, že jich museli vyrobit aspoň sto tisíc. :roll: Zástěrku nám zase šije ručně Retro babi, tak to zase je jiná cena, než kdybychom jich vyrobily milion v Číně. :nevim: Zase ale ty naše narozdíl od těch čínských něco vydrží, tak se to snad lidem vyplatí. :srdce: Ještě jednou moc děkuji za sdílení a že nám fandíte. :hug:

 • Nahlásit
 • Zmínit