Byla jednou jedna kamarádka

O životě

Víte, kdy je muž nejvíc naivní? Při souloži. Je totiž zároveň na i v ní. A kdy je nejvíc naivní žena? Když věří kamarádce.

Vandu jsem poznala přes Facebook, bavily jsme se o porodnici, kde jsme obě rodily naše dcerky, a záhy jsme zjistily, že bydlíme tři minuty chůze od sebe. Slovo dalo slovo a šly jsme venčit, jak s oblibou říkám, protože na slovo kočárkování jsem tak trochu alergická. Staly se z nás kamarádky. Kamarádky, které si čas od času pohlídaly děcka, když ta druhá musela k zubaři, občas jsme si daly kávu a bábovku a jen tak tlachaly, asi to každá znáte.

Postupem času, kdy jsme spolu chodily ven každý den, někdy i dvakrát, jsme se začaly jedna druhé svěřovat víc a víc a z Vandy lezlo nepřeberné množství neuvěřitelných příběhů. Potratila dvojčátka, rodina je na ni zlá, bývalej ji týral, do toho ten proklatej nádor v děloze, manžel neschopnej postarat se o malou, neústupná lichvářka…Bylo mi Vandy opravdu líto.

Na splácení půjček jsem jí čas od času půjčila aspoň nějakou tu stovku, ačkoli jsme věděla, že to z ní budu tahat po dvackách. Na jejího chlapa jsem nadávala spolu s ní, litovala jsem ji a snažila se ji ujistit, že přece všechno zvládne. Jen ten nádor, co ji vrtal dělohou, mně vrtal hlavou. Načetla jsem si pár odborných článků, vyptávala se jí a brzy jsem ji nachytala na švestkách. Lhala! Ale proč? Proč lže svojí kamarádce? Byla jsem smutná. A blbá. Po pár týdnech jsem ji vzala na milost.

Čas plynul. Definitivně se mi rozpadl vztah a já zůstala s dětmi sama. Vanda na mně byla závislá víc a víc. Byly jsme spolu takřka pořád. Pomáhala mi uklidit, když se odstěhoval můj expřítel a na rozloučenou mi nechal překvapení v podobě rozbordeleného bytu. Když jsem se s dětmi vrátila, dvouletá dcera dostala hysterický záchvat, že se bojí a že tam nebude. Vanda mi se vším pomohla, utěšovala mě, dokonce mi (neb zas měla čerstvou supervýhodnou půjčku) půjčila
peníze, abych měla dát dětem co do pusy, než proběhnou všechny ty soudní náležitosti s bývalým. Vlastně jsem si uvědomila, jak jsem ráda, že ji mám a všechny její potraty, nádory a jiné chuťovky jsem se snažila ušlapat co nejhloubš v paměti. Byla jsem ráda, když u mě občas přespala a já nečuměla po nocích do stropu. Byla jsem ráda, když se stavila na kafe a přinesla ochutnat rizoto. Byla jsem ráda, když vyslechla moje nářky.

Ale nevěděla jsem, že ten den, kdy její dcerka seděla na křesle a šounila v šuplíku a Vanda ji napomínala a šuplík zavírala, ztratilo se mi zlato po babičce.
Když jsem to o pár dní později zjistila, nechtěla jsem si připustit, že… Ne, to není možné, Vanda je kamarádka! Sice mi kolikrát lhala, ale tohle by neudělala. Řekla jsem jí, že se mi ztratilo rodinné zlato a ona mi vyčetla, že jsem si, co se bývalý stěhoval, nevyměnila zámek a hned mi donesla novou fabku.

Snažila jsem se sama sobě nalhat, že jsem ty šperky asi ze spaní spláchla do záchoda, rozemlela do karbanátků nebo že mi je ukradl soused, o kterém se mi posledních pár nocí zdálo. Vanda to nebyla. Věděla jsem, že prodala svůj snubní prsten, aby měla na splátky. Věděla jsem, že manželovi doma bere stříbrné mince. Bylo mi jasné, kde skončily naušničky její dcerky, které se ztratily, když byl s dcerkou venku Vandin příšerný choť. Ale moje památné šperky přece nevzala.

Brzy nato Vanda otěhotněla. Byla v šestém týdnu, když mi to oznámila. Udiveně jsem se ptala, jestli to má z deště, když se Zbyňkem přeci od listopadového potratu nespala. Vysvětlila mi, že z trucu nebrala prášky a jednou se s ním před šesti týdny vyspala. Vznesla jsem námitku, že počátek těhotenství se přece datuje k prvnímu dni poslední menstruace. Náhle se rozvzpomněla, že s ním přece spala ještě jednou. Zbyňkovi to chtěla oznámit až tehdy, kdy bude vědět, zda je plod životaschopný, neb ještě nebyla patrná srdeční akce. Byla jsem si jistá tím, jak bude tenhle příběh dál pokračovat. Hádáte správně. Ani tentokrát z toho miminko nebude. Komu by se chtělo nosit devět měsíců pod mikinou polštář. Přišlo špinění.

A hlavně přišel ten den, kdy se Zbyněk všechno dozvěděl a řekl jí, že nehodlá živit cizí dítě. Že by bylo Milošovo? S tím se přeci Vanda scházela, děsně okatě ji balil a ona se prý nedala. Tohle kupodivu nepřišlo. Ale na vině byla Anežka, její sousedka, protože ta přece o jejím těhotenství věděla, věděla taky o tom,
jak Zbyněk Vandě nedává peníze na plíny pro holku, jak jí doma nepomůže a je na ní hnusnej. A věděla i věci, které nikdo jiný nevěděl, takže vše ukazovalo na to, že si Anežka pustila pusu na špacír.

Shodou okolností mi ten večer Anežka přivezla mraky hříbků, přes které neviděla z auta, a já si rýpla, že se jí to tedy povedlo, vykecat všechno Zbyňkovi a že teď chudák Vanda neví, kde vezme peníze na potrat. O Anežku se pokoušel infarkt. Když jsem se jí svěřila s kauzou zlato, polil ji studený pot, když jí došlo, že ten drahý dárek pro svého přítele nejspíš vůbec nikam nezašantročila, asi skončil sešmelcovaný u zlatníka.

Vanda už nějakou dobu plánovala, že ještě chvíli vydrží a pak se v dubnu rozvede, manžela oškube a kasala se, že on přece nemá koule na to, aby o rozvod požádal dřív a případně byl ve výhodě. Chudák by snad na to ty koule měl, kdyby věděl, jako něm jeho drahá mluví. Kdyby věděl, že už jí do schránky chodí dopisy od lichvářů se zeleným pruhem a jemu dost možná brzy, kvůli pár tisícovkám, seberou byt a už mu nikdo nepůjčí ani na suchej rohlík. Kdyby věděl, že jeho choť rozprodává (nejen) jejich drahé kovy, aby zaplatila přes 4 tisíce měsíčně.

Kdyby věděl, co nevím ani já, na co si Vanda peníze půjčuje. Oblíká se po sekáčích, po dovolených nejezdí, kosmetické salony zná jen zvenku, sakra, vážně nikde ty peníze nejsou vidět. Že by snad…když ještě bydlela na jihu, taky prej…ale to nevím od ní, to radši rozebírat nebudu, ba o tom nebudu radši ani uvažovat. Když se mi o pár dní později ozvala a oznámila mi datum nástupu na potrat, nevydržela jsem a napsala jí, jestli by nebylo lepší přestat konečně všem lhát. Od té doby ignorace.

Rozhodla jsem se nechat to chvíli, jak se říká, vyhnít, a po pár týdnech jsem se vydala k Vandě na návštěvu.
„Jdu se tě zeptat na to zlato.“
„Na který?“
„Na to moje.“
„Ale já ti nic nevzala…“

Když jsem si později pouštěla nahrávku toho desetiminutového rozhovoru, který se odehrál mezi dveřmi Zbyňkova bytu, bylo mi do pláče. A to jsem tentokrát už neviděla ty její rozklepané ruce, její oči, které těkaly po stěnách, ale nikdy se s mými nesetkaly. Slyšela jsem jen ten klepající se hlas. Bylo mi do pláče z toho, jak jsem mohla být tak pitomá a neřešit to. Vanda mi posléze napsala sms, že mi opravdu nic nevzala, ale pokud si to teda myslím, dá mi pětistovku.

Pětistovku? Když to bylo zlato v hodnotě minimálně její měsíční splátky, když pominu, že bylo XXX let staré a s vysokou citovou hodnotou. Jenže to nepochopí člověk, co prodá dvouleté holčičce naušničky a ještě to svede na nic netušícího manžela. No schválně, když vás někdo nařkne, že jste mu něco ukradli a vy si budete jisti, že jste nic nevzali, budete mu nabízet držhubné? Dodnes jsem peníze neviděla, ani tu pitomou pětistovku.

Vanda pro jistotu ignoruje naprosto všechny lidi, kteří se se mnou baví. Proč? Přece nelže, nekrade a nemá se za co stydět. Nejradši bych se hned teď zvedla, šla za Zbyňkem a všechno mu řekla. Ne proto, abych dostala zpátky ty rodinné šperky, ty už v přetavené podobě nosí někde nějaká šťastná novomanželka. Ne proto, abych dostala peníze, za které by moje děti měsíc jedly. Ale proto, aby se připravil na stopnutí hypotéky kvůli nespláceným půjčkám jeho manželky. Aby se připravil na rozvod a aby si schoval ty poslední stříbrné mince, které Vanda ještě nestihla prodat.

Ale neudělám to. Vanda mě naučila, že člověk má věřit jen sám sobě. Na každého jednou dojde. Na někoho dřív a na někoho později, ale dojde.

Hodnotilo 28 lidí. Score 3.9.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Anonymní  29.10.13 01:34
Lenka

Strašný příběh :( a proto nemám žádné kamarádky nepotřebuji je!!!

 
finduska
Extra třída :D 13661 příspěvků 29.10.13 07:25

Co na to říct, jen že v poslední větě vidím optimismus ten ja nemám, ja mám pocit, že na některé nikdy nedojde, že někteří prostě jrn proklouzavaji a umí to…
jinak vztah je mi líto, drž se..

 
Anonymní  29.10.13 07:30

Ja neviem, ale mne to silne pripomina utajenu alkoholicku… skusenost z vlastnej rodiny :( Vyzera navonok zdrava?

 
Krkael
Generální žvanilka 21860 příspěvků 29.10.13 07:32

To je mazec. A pak mi bude chlap vycitat, ze si branim svoje soukromi a nikoho si nepoustim k telu…

 
mejdylko
Extra třída :D 11304 příspěvků 29.10.13 07:37

Je to hrozné co se ti stalo. Taky jsem se nechala jednou rádoby kamarádkou napálit. Bohužel jsem kvůli ní mojí nej kamarádku odsunula na druhou kolej a neviděla na pravo na levo. Byla jsem jak idiot. :( ona pořád dělala ze sebe chudinku, tvrdila jak má problémy, já kretén jí půjčila peníze, vozila jí do práce, nechala i u sebe bydlet a co jsem se pak dozvěděla? že ona mě živí, že jí dlužím 50 tisíc, že mi musela opravit auto, že mi patí nájem, jinak bych skončila na dlažbě, k dovršení všeho jela za mou mámou a nablila jí takový kraviny, že jsem si to u mamky musela dloooouho žehlit… morální kocovina byla dost nepříjemná. :( já ale na kamarádství věřím. Mám nejlepší kamarádku, kterou miluji celým sradcem. Známe se od narození a nikdy jsme si něudělali žádnou levotu. Vždycky jsme se navzájem podpořily, nikdy jsme si nelezly do chlapů, kdykoliv jedna měla splín ta druhá hned byla sní když to šlo… Mám jen jednu kamarádku a to je ona. Zbytek jsou jen známé na kočárkování, na kafe atd. :)

 
Uživatel je onlineFíková
Závislačka 4637 příspěvků 29.10.13 07:54

Měla jsem podobnou spolužačku na střední. Lži, báchorky, krádeže. Myslím, že je to psychická nemoc.

 
bjetuschka
Závislačka 4015 příspěvků 29.10.13 07:56

Tak to je síla. :-o Ještě bych přehodnotila, zda nejít za tím Zbyňkem. Ne z pomstychtivosti, ale kvůli tomu, aby chudák fakt na tom nakonec nebyl nejhůř…

 
Baby86
Zasloužilá kecalka 938 příspěvků 29.10.13 07:57

:( Ne nadarmo se říká, že zrada od kamarádky bolí víc než ta od muže :zed:

 
martab
Stálice 68 příspěvků 29.10.13 08:03

Finduska: To jsem si taky myslela, ale v mým případě na toho člověka už došlo, trvalo to, ale na každou svini se vaří voda!!!
A těd k deníčku - já taky nemám pořádně žádnou kamarádku, vždycky jsem si rozuměla spíš s chlapama i práci jsem měla vždycky převážně v chlapským kolektivu! Ženský jsou zlý, závistivý, škodolibý a to se týká bohužel i kamarádek ;(. Neříkám, že jsou takový všechny, vyjímky potvrzujou pravidlo, ale já měla v životě " štěstí" převážně na ty závistivý ženský.. Je mi líto, že jsi měla taky takovou smůlu!!!

 
Gerberka
Závislačka 3064 příspěvků 29.10.13 08:11

@martab

naprosto souhlasím :palec:

a k deníčku přidám odlehčený komentář:

  • nechodím na facebook
  • o „kamarádky“ nestojím, každá se jenom předvádí a nejhorší je to ve vlastní rodině, nejhorší je žárlivost a závist
  • žiju si šťastně a spokojeně, vytvořila jsem si svůj vlastní život a svět, do kterého NIKOHO nepustím, pokud sama nebudu chtít :D
 
svycarka
Kelišová 6837 příspěvků 29.10.13 08:19

Chapu, ze te Vanda zklamala…Ja jsem ale proti, psat o nekom na netu a druha strana nema moznost se vyjadrit..Takze to nechavam bez litostiveho komentare :nevim:

 
Anonymní  29.10.13 08:28

Taky jsem potkala radoby kamaradku, ale nastesti jsem pujcene penize dostala zpet(zapomnela mi zrusit pristup na jeji ucet) a ponaucenim mi byly jen dluzne uroky ;) Kazdopadne tebe zasvetila do svych planu na otrhani jineho cloveka a tim to mas horsi. Vim, ze dobry skutek je po zasluze potrestan a clovek se ma starat o sebe :? Moje svedomi by mi nedalo toho Zdenka neupozornit( treba i anonymne, pokud se bojis reakce) na jeji dluhy a nedrzet tohle tajemstvi, kdy se vlastne podilim na danem podrazu :nevim: Jen mi jeste vrta hlavou, co si dotycny mysli o tech chybejicich mincich? Ze dostaly nozicky nebo jeji kamaradka je krade?
Drzim palce at potkas bezva kamaradku a nebo poradneho chlapa :palec:

 
Gerberka
Závislačka 3064 příspěvků 29.10.13 08:31

Anonymní -

proč utajená alkoholička??
Tomu bych nevěřila.

 
boball
Echt Kelišová 9103 příspěvků 29.10.13 08:39

@Gerberka Drogy,automaty, nebo si střádá do kasičky. Znám jednu co si dávala inzerát, že se synem umírají hlady, lidi nosili a pak si koupila kuchyni a auto. Možná té malé naušnice a snubák vůbec, nechybí, je to jen někde dobře schované :think:

 
Cuddy
Extra třída :D 13097 příspěvků 29.10.13 08:55

Kamardstvi neni spatne, ale toto je kamaradstvi postavene na nicem. Spolecny vek deti a spolezne misto porodu je hodne slabe pojitko ke kamaradstvi.

 
Deniska2000
Kelišová 5328 příspěvků 29.10.13 09:11

Je to šílený příběh, ale vím, že takové se bohužel dějí dnes a denně. Já osobně nemám žádnou tak blízkou kamarádku, které bych řekla úplně všechno a která by o mě věděla první poslední a ani nechci. Mám 2 bližší kamarádky, které moc ráda vidím, občas zajdem na kafe nebo na procházku, kdyby potřebovaly, jsem ochotna jim podat pomocnou ruku. Pak mám kolem sebe hodně známých, spolužačky, sousedky z ulice, sousedku z bytovky, kde jsme bydleli a s těma si ráda pokecám apod. Ale nikoho si nepustím tak blízko, aby se to mohlo někdy otočit proti mě.

 
Viicky
Kecalka 328 příspěvků 29.10.13 09:13

Vidis to, a me se ztratil snubak s briliantem ktery jsem si sundala u mamky kdyz jsem mazala synka kremem. Pak jsem ho zapomnela na skrince v koupelne. Ten den tam byl dlouholety rodinny kamarad. Od te doby ten prsten nemuzu najit :(.

 
Fikcia
Kecalka 210 příspěvků 29.10.13 09:13

@Gerberka :palec: Lépe by to nikdo nenapsal!

 
Fikcia
Kecalka 210 příspěvků 29.10.13 09:13

@Gerberka :palec: Lépe by to nikdo nenapsal!

 
Lucie 85
Zasloužilá kecalka 953 příspěvků 29.10.13 09:20

Je to smutné ale něco jsem už podobného zažila :-(

 
LadyLada
Závislačka 4426 příspěvků 29.10.13 09:48

Kdyby to nebyla tak hořká zkušenost, řeknu, že jsi to sepsala moc hezky :?

 
Petullka82
Ukecaná baba ;) 1940 příspěvků 29.10.13 09:49

Ona je psychicky nemocná, měla by se léčit. Svým způsobem tě měla ráda, byla tu pro tebe, ale to „něco“ je silnější než ona. Bere nebo pije, viď?
Ne každá kamarádka je taková, je to vyjímka, neboj :hug: :* Jejímu muži bys to říct měla, cítíš-li to jako správné.
Drž se a vše nej do života tobě i dětem! :* :srdce:

 
mejdylko
Extra třída :D 11304 příspěvků 29.10.13 09:52

@Fíková máma tomu řiká syndrom Barona Prášila… ty lidi tak lžou, že pak tím i žijou a věří tomu. Prostě jejich život je jedna velká lež a oni neumí žít tak, aby nelhali. Já takovou kamarádku měla taky a já jí pak už nevěřila ani že si šla v 8 ráno koupit rohlík.

 
brumdinka
Generální žvanilka 23306 příspěvků 29.10.13 10:31

Hmm no co na to říct…jen mě tak napadá, že mince má vždycky dvě strany a ona se tak k tobě chovala protože sis to nechala líbit a nenastavila si jí jasný hranice…

jinak osobně si hodně vybírám koho si pustim k tělu…mám jednu dlouholetou kamarádku na kterou se můžu spolehnout a ona ne mě, ale taky o mě neví uplně všechno :) jinak celkově si rozumim víc s chlapama…u nich člověk totiž vždycky ví na čem je a když něco tak to na rovinu řeknou, problém vyřeší a už se v tom nešt´ouraj..kdežto ženský budou mlžit, překrucovat, pomlouvat za zády, závidět, neustále se v tom hrabat atd…(naštěstí je i pár vyjímek)

co se týká Vandina manžela, tak bych mu to asi řekla i když si myslím, že pokud neni uplně blbej, tka asi ví co má doma…

ale souhlasím s tebou že na každého jednou dojde, dřív nebo později…

 
Petra_H33  29.10.13 10:41

Hledat si kamarady na socialni siti neni zrovna nejstastnejsi. Ja zadnej FB ani jinou knihu ksichtu nenavstevuju a je mi lip. Kamarady mam, ale jsou lety provereny a vim, ze to jsou poctivy lide.
Na vyzirky, lhare, radoby kamose jsem mela vzdycky nos. Diky Bohu!
Zvedni hlavu, vykasli se na minulost, za Vandou udelej tlustou caru a zij si svym zivotem (a mozna si vymen zamek, tu fabku, co ti donesla, ma nejspis i ona, tak abys jednou doma nemela vybileno)..

 
Novoňka
Zasloužilá kecalka 828 příspěvků 29.10.13 10:47

Milá pisatelko, moc hezky jsi to napsala..ale bohužel, stává se to dens a denně, jak psala některá holčina přede mnou.. :roll: :roll:
Dnešní svět je prostě šílený, když se rozhlídnu kolem sebe, tak je mi někdy až zle..co jsou schopni udělat lidi pro prachy..kam až zajdou :poblion: :poblion: :poblion:
Takže naučit se sebe mít ráda a moc si nikoho nepřipouštět, ti upíři tě jen zneužijou a jdou jinam..důvěřivých je pořád dost :zed: :zed:
Taky jsem se spálila a od té doby :cert: :cert: :cert: :cert: si dávám bacha..
Opatruj se :mavam: :mavam: :mavam: :mavam: :mavam: :mavam:

 
Rivushka
Kecalka 132 příspěvků 29.10.13 11:02

@bjetuschka souhlasim. nejde o ni, ale o nej. kazdy by byl myslim vdecny, kdyby ho nekdo upozornil, ze si hreje zmiji na hrudi…

 
FreeLady12
Nadpozemská drbna 26170 příspěvků 29.10.13 11:18

Hůůůůstýýýý :lol: :lol: :lol:
To je ale pokřivená povaha ta slečna teda… no mazec :mrgreen:

Máš pravdu - na každou svi*ni se vaří voda a boží mlýny melou… již několikrát se mi to potvrdilo :pankac:

Ale JEHO bys varovat mohla… počítejs tím, že jí to řekne a ONA na tebe spustí co si to dovoluješ, ale jestli už je ti volná tak by ti to vadit nemělo. Navíc, já být v jeho kůži - byla bych ráda kdyby mi to někdo řekl a varoval mě… tady už nejde jen o vztah, ale i o materiální jistoty (dům, hypotéka) a to neni málo :kytka:

Příspěvek upraven 29.10.13 v 11:20

 
hankaaaa
Závislačka 3563 příspěvků 29.10.13 11:39

Na každou svini, voda se vaří :cert: měla jsem traky takovou lehce podobnou kamarádku…ale tam to hrála na obě strany(já jí něco řekla vykvokala to expříteli a nopak) :zed: nakonec jsem se přestěhovala našla jiného chlapa, vzala si ho no a s ní jsem to vše utla :kytka: (taky jsem měla 100 chutí jejímu příteli říct co vše vykládá atd…)

 
kissi
Ukecaná baba ;) 2343 příspěvků 29.10.13 11:44

Já přátele k životu potřebuju. Jakmile mě zklamou, nevěřím tolik, nesvěřuji se. Okradou, nevěřím vůbec. V tvém případě bych raději neměla žádnou než jednu tuhle.

 
bjetuschka
Závislačka 4015 příspěvků 29.10.13 11:49

@Rivushka přesně tak :palec: Na druhou stranu když jsou v manželství, tak bych se nedivila i tomu, kdyby o všem vedel - přeci jen jí musí mit taky prokouknutou… Anebo taky ne, kdo ví… Asi bych ho varovala, stejně už není co ztratit… :nevim:

 
Edita2
Ukecaná baba ;) 2236 příspěvků 29.10.13 12:02

Jéj to je mi moc líto :( v poslední době je těžké najít si kamarádku, která by byla opravdu hodná býti kamarádkou. Taky mám špatnou zkušenost a taky už v životě své peníze nikdy neuvidím :( jediné čeho jsem se dočkala je, že když dojedu do rodného města tak se dozvídám na sebe zajímavé věci. Pořád jí ležím v žaludku už skoro 2 roky co jsem pochopila jaká je. Taky se pořád uklidňuji myšlenkou, že na ni jednou dojde, ale pochybuju. Je to taková svině, které projde úplně vše. Zaplať pánbůh, že můj byl tenkrát opravdu zamilovaný do mě, jinak bych s nim ani teď nečekala miminko. Na světě je čímdál víc lidí, kteří jsou horší jak ďábel. Je to smutné :(

 
mojemaličkost
Ukecaná baba ;) 1091 příspěvků 29.10.13 12:12

Hrozný :cert: bohužel takových lidí chodí po svete mraky :cert:

 
nikol.ondrášovka  29.10.13 12:12

Ja bych to tomu jejimu chlpovi rekla, at si na ni dava bacha.

 
nikol.ondrášovka  29.10.13 12:15

Ja bych to tomu jejimu chlpovi rekla, at si na ni dava bacha.

 
Klariska16
Kelišová 5767 příspěvků 29.10.13 12:15

Já bych mu to řekla!!! Pokud není stejnej jako ona, viděla jsi ho někdy?

 
ynax
Extra třída :D 13105 příspěvků 29.10.13 12:45

Napíšu ti jen, že na ty největší svině nedojde nikdy, vím to, vidím to. Takže být tebou, zajdu za manželem a řeknu mu to - možná tě vyhodí, možná tě seřve, možná vyslechne, ale určitě o tom bude přemýšlet a třeba zachráníš tátu, který si po rozvodu bude brát holčičku k sobě a časem třeba nastálo, protože ta matka, která je takto rozjetá, to nezvládne.

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26445 příspěvků 29.10.13 13:18

Tak to bohuzel v zivote byva :think:
ja mam jen kamarady mezi muzi a par mych kamaradek se kterymi si obcas pokecam, ale neprehanim to..dneska uz je velice vzacny mit pritelkyni, taky jsem mela vzdycky smulu, takze ja si na takovy radoby kamosky davam bacha, proste si jedu svuj zivot a nedovolim nikomu aby se dostal bliz nez si to preju ja..
Zovot je vecny ucitel..udelala si dobre, ze se s ji uz nestykas, pokud jde o zlato, uz by jsem nji davno nahlasila, takovy lidi si musi zapamatovat, ze takto tedy ne…
Ikdyby to nemelo prinest ovoce to nahlaseni, alepson by vedela, ze u tebe to dal zkouset nebude..
Pokud jde o pritele, ja bych mu nic nerikala, kdovi co si takova zenska uz navymyslela a on je s ni natolik dlouho, aby sam rozpoznal s kym zije-muj nazor-pokud to uz tedy nevi 8)
Jinak myslim, ze je nejak psychicky nemocna, protoze na jednu stranu s tebou byla rada, asi si nemohla nejak pomoct, tezko rict :think:
Taky se mi zda, ze jsi to sem nemela spis psat, ale mela si to resit s ni a resit s policii to ukradene zlato..chapu, ze si si chtela tak trochu odlehcit a mozna je to i spravne pokud ji nekdo zna, ze si na ni da pozor, ale ja bych to asi sem nepsala at je jakakoliv, takove veci se maji resit v soukromi. ;).
zazila sem na FB, proto uz tam nechodim, jak si tam par lidi resi i dluhy pres urcite kamarady atd…tohle je strasny, me uz prislo snad tisickrat od naprosto nezname osoby jak ten, ktereho mam na fotce nekde neco nekomu dluzi atd…za prve nechapu jak se na me tato zensina dostala, kdyz sem ji neschvalila a za druhe je ubohost to schanet touto cestou..Jak rikam takove veci se maji resit tam, kde to padne na urodnou pudu at je to policie, nebo statni vykonavatel :nevim:
Jinak ti preju aby uz si casem mozna nasla opravdovou kamosku, coz se nevylucuje :hug: :hug: :hug:

 
smon83
Ukecaná baba ;) 1244 příspěvků 29.10.13 14:13

Život mě naučil, abych si kamarádky vybírala velmi obezřetně. Takových rádobykamarádek jsem v životě potkala, ale řídím se heslem, že radši žádnou než falešnou… Nakonec jsem našla tu pravou kamarádku. Věřím, že i ty najdeš tu pravou… Člověk se potřebuje někomu vypovídat a svěřit se…

 
Rivushka
Kecalka 132 příspěvků 29.10.13 15:38

@bjetuschka i to je mozne. ale z vlastni zkusenosti vim, ze clovek dokaze byt poradne slepy… nebo mozna ani nechce videt.

 
Anonymní  29.10.13 15:53

Není to psáno náhodou o moji švagrové-švagrových? Jedna byla a nebyla těhotná-musela se vdávat, v době termínu porodu zmizela, nebyla k nalezení (to se psal rok 1985. Druhá byla známá v okolí jako straka, dokonce její sousedky na ni narafičily past. Jeden velký hnus.

 
radúna
Extra třída :D 11304 příspěvků 29.10.13 18:02

To je blbé. Přeju, aby jsi už neměla takovou smůlu na takové „kamarádky.“
:kytka:

 
Zmatená 40  29.10.13 18:37

Já jsem nějak v konečném důsledku nepochopila, v čem byl její problém. Na co potřebovala peníze? Bere drogy? Pije? Nebo hraje automaty? Dál mi teda fantazie nejde… Jinak, no, smutné :(

 
jenika1
Závislačka 3037 příspěvků 29.10.13 19:35

Příběh ze života, smutné. Super napsané. No a moc se mi líbila prví odpověd Anonymní Lenka: proto nemám kamarádky, nepotřebuji je. Takže radím, neměj ani manžela, někteří zahýbají, nebo děti, některé zlobí, neměj ani auto, bourají, letadla padají, atd. Opravdu názor, který je :zed:

 
KrisKa
Kecalka 284 příspěvků 30.10.13 01:19

@eVerca Tak mu alespon posli anonymni dopis. Jiste si to proveri…uz kvuli pocitu…

 
Anoniymní  30.10.13 11:43

@svycarka souhlasím,také jsem proti tomu aby se o někom psalo na internetu a ten dotyčný se nemohl vyjádřit. Jinak je mi moc líto co se ti stalo, ale život je holt krutý.

 
25465  30.10.13 12:31

Co kdyby ta špína byla házena na toho nevinného… Hlavně že máte o čem drbat..

 
Hali.D
Nováček 1 příspěvek 30.10.13 13:31

Já nevím no. Máš proto že ti ona něco vzala? Přímý ne? Tak je to tvrzení proti tvrzení.. A že si ta,,Vanda" brala půjčky, tak asi třeba měla problém se splácením, a chtěla půjčku půjčkou splatit.. a nebo zaplatit nájem, atd… Kdo půjčky v dnešní době nemá? Já mám taky půjčku, to byste mě braly hned za feťačku nebo alkoholičku, či něco podobného? Bože lidi, lidi… A říct, to jejímu chlapovi? Nevím ale přide mi to ubohé.. Vy do nich vidítě? Já ne.. Proč si radši místo toho stěžování, s ní, pořádně nepromluvíš? Vyřešit to ženská s ženskou ano to je fér!! A ví ta Vanda, co o ni píšeš? Byloby dobré aby se ti k tomu také vyjádřila!..

 
25395  30.10.13 14:14

Také se vmísím ho vašich konverzací. Nevím, ale přijde mi to dost trapné psát o někom a ani mu nedat možnost se vyjádřit ke všemu. Nepřijde mi tohle to jednání férové. A jak už píše @Hali.D v dnešní uspěchané a finančně zrujnované republice snad ani nejde jinak to řešit, že někteří lidé si půjčky splácejí jinou půjčkou. Nejní dobré o někom tahle mluvit za jeho zády aniž by dotyčný se nemohl vyjádřit jak vše bylo a jak vše je. Toď můj názor a ještě dodám že je opravdu hloupé, jít za jejím manželem a říci mu to. Psát po internetu věci které si ani pořádně neověřím, mi přijde jako ubohost, nehledě na to že internetové stránky tohoto typu je plný drbů.

 
MartinaIrena
Echt Kelišová 8646 příspěvků 30.10.13 16:28

@Hali.D a 25395 Taky mi to připadá jako tvrzení proti tvrzení a nějak jsem z příběhu nepochopila, co teda má Vanda za problém, jestli lže, půjčuje si a krade, proč to dělá.
Jinak u přátel se člověk kolikrát zklame, já mám velké štěstí, že mám skvělý vztah se sestrou, kterou spolu s mým manželem považuji za své dva nejlepší přátele.
Jinak zakladatelko K větě: „Sice mi kolikrát lhala, ale tohle by neudělala“ bych podotkla, že člověku, o kterém vím, že mi lže, bych prostě nemohla věřit a nemohla bych ho počítat do přátel…

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama