Být maminkou je nejúžasnějí věc na světě II

Rodičovství

Jak můj malý roste před očima a mně je to tak líto.

Stále tvrdím, že být maminkou je nejúžasnější věc na světě. Jen mi je tak strašně líto, jak ten čas tak hrozně letí.

Někdy se nachytám, jak koukám na mého spícího miláčka a tečou mi slzy po tvářích. V duchu si říkám, jak už je veliký, jak mi hrozně rychle roste. Ještě nedávno měl 3 kg a 48 cm a teď? Teď má půl roku a 70 cm a 8 kg. Ještě nedávno nechtěl usnout bez toho, abych ho uhoupala v náručí, a teď se vzteká a chce povídat v postýlce medvídkům. Nedávno ještě ležel jen jak placka, teď se mrská na všechny strany, snaží se sedět a pomalu lézt.

Mám radost z každého jeho pokroku, ale na druhou stranu je mi líto, že to tak rychle letí. Když si ho v noci beru k sobě do postele, tak si říkám, jek dlouho ke mně bude ještě takhle chtít. Každý večer ho pohladím, dám mu pusinku a řeknu mu, jak moc ho miluju, že je pro mě nejdůležitějším člověkem na světě. Pak se na něj dlouze koukám a přemýšlím… bude mě mít rád, až vyroste? Ale pak, když se probudí a usměje se na mě tím nejkrásnějším úsměvem a koukne na mě těma svýma velkým modrýma očima, tak vím, že mě má rád.

On si mě vůbec dokáže obmotat kolem prstu už takhle malý. Když se začne vztekat, že si s ním nikdy nehraje nebo začne prskat jídlo kolem sebe a já mu důrazně řeknu, že to nesmí. Tak se na mě jen usměje a ví, že maminka roztaje a odpustí mu vše.

Někomu tohle povídání může přijít moc sladké, ale jen jsem tím chtěla říct, že bychom si měli užívat každou minutu s našimi dětmi. Nemyslet na to, že teď jsme tu jenom pro ně a že se nemůžeme ani v klidu najíst, umýt nebo dokonce mít hodinku klidu se svým manželem. Nelitovat, že teď jsme tu jenom pro ně. Že nemůžeme jít s kamarádkou na víno a nebo si obléknou své nejmilovanější tričko, protože už je nenávratně pokecané od mrkve a červené řepy. Važme si těchto okamžiků, protože už nám je nikdo nikdo nevrátí.

Jednou tyto okamžiky budeme chtít vrátit a ono to nepůjde. Jednou to bude my, které budeme prosit své děti, aby s námi strávili alespoň malou chvilku u kávy.

Nikdy jsem nechápala svoji maminku, jak si vždy posteskla, že jsem jí tak rychle vyrostla a že by chtěla alespoň na malou chvilku vrátit čas. Dnes už ji chápu. Vím, že mi můj syn odroste jako já. A já si budu přát ho mít alespoň na malou chvilku zase jen pro sebe. Takže si ho teď užívám, jak nejvíc mohu. Dávám mu vše, co můžu. Pusinkuju ho, chovám ho, jak jen můžu, protože pak už nebude chtít. Mám tento pocit zesílený ještě tím, že vím, že druhé miminko už mít nebudu, a proto si mého syna užívám maximálně.

Maminky, užívejte si své děti a neřešte, že nemáte umyté nádobí, uvařeno a uklizeno. Na to budeme mít dost času, až nám naše děti vyletí z hnízda.

Hodnotilo 21 lidí. Score 3.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
ajous76
Zasloužilá kecalka 798 příspěvků 07.05.15 00:05

Cítím to úplně stejně :hug:

 
Pov
Kecalka 204 příspěvků 07.05.15 05:52

Přesně tak :hug:

 
mattez
Ukecaná baba ;) 1165 příspěvků 07.05.15 07:44

Krasne napsane :-)

 
Rakosnicek1983
Závislačka 2883 příspěvků 07.05.15 08:03

Úžasný pocit to mozna je, ale ja nikdy na malou nekoukala a nebrecela.

Příspěvek upraven 19.03.17 v 12:50

 
kacz
Závislačka 4920 příspěvků 25 inzerátů 07.05.15 08:04

„Že bychom si měli užívat každou minutu s našimi dětmi. Nemyslet na to, že teď jsme tu jenom pro ně a že se nemůžeme ani v klidu najíst, umýt nebo dokonce mít hodinku klidu se svým manželem. Nelitovat, že teď jsme tu jenom pro ně. Že nemůžeme jít s kamarádkou na víno a nebo si obléknou své nejmilovanější tričko…“

Tohle je myšleno vážně, nebo je to nějaká provokace?
Pokud je to myšleno vážně, tak se tomu říká opičí láska… i když i ty opice asi mají víc rozumu.

Příspěvek upraven 07.05.15 v 08:05

 
Sisi S
Zasloužilá kecalka 648 příspěvků 07.05.15 08:07

Cítím to stejně. Jen bych chtěla ale doplnit… Mít jedno dítě a dvojčata je opravdu rozdíl. Nespime, nejíme, jsme psychicky vyčerpání a jsme šťastní když máme tu chvilku pro sebe. Miluji své 4 měsíční chlapecky a užívám si každého dne s nimi, ale někdy to není jen o usmevech. Relax potřebuju a to kaficko 1× za měsíc bohužel potřebuji taky s kamarádkou, jinak bych se zblaznila. Snad chapete jak to myslím.. ;) Přeji krásný den

 
Rakosnicek1983
Závislačka 2883 příspěvků 07.05.15 08:10

A jinak zakladatelko, skoro se mi otevírá nůž v kapse, kdybyste mela holčičku, tak to muckani, sebeobetovani, a milování asi tak nevnimam, ale znam dve matky, co
takhle moc milovaly svoje synacky, az z nich jsou nepouzitelni mamanci. A to jim táhne na 40 (tem synum),matka je pro ne vic nez partnerka a dite (jeden teda ani ženskou nema a žije uz 40 let s rodiči).Kdyz maji tihle dospěli chlapi bebí (obvykle rýmu nebo prujem),tak volají mamince, aby je politovala apod. Hruza a des. Takze si dejte bacha, at připadne budoucí snaše nevychovate mamankovske monstrum, zvyklé na full servis od maminky.

Příspěvek upraven 07.05.15 v 08:12

 
Adis89
Kecalka 485 příspěvků 2 inzeráty 07.05.15 08:13

@kacz Každá jsme jiná, někdo to má takhle někdo zase jinak. Já si to prostě užívám a je mi jedno, že mě za to někdo odsoudí. Jednou jsem se rozhodla mít miminko a tak se mu prostě chci věnovat a dát mu vše co můžu.

@Rakosnicek1983 No já raději vyrazím s kočárkem na procházku, než abych litovala, že si nemůžu jít v klidu zaběhat. Prostě jednou mám dítě a nemůžu ho odložit pro své požitky. Neříkám, že ho taky někdy nedám pohlídat babičce a neudělám co potřebuji nebo nezaletím na nákup, ale abych si mohla jít v klídku někam na kafíčko to nedělám. To jdu raději s kočárkem a s jinýma maminkama co to mají stejně.

 
Rakosnicek1983
Závislačka 2883 příspěvků 07.05.15 08:16

Jasne chapu,2× tydne si jit zaběhat, je zrada mateřství ;) Proc vubec chtít vypadat k světu, mit radost z pohybu nebo pokecat u kávy s někým, kdo nemusi resit ockovani a cenu plinek. Jednou mam dite, tak dalsich 18 let na nem budu viset a ja nemuzu nic, zatímco chlap jo.Ale jinak nic ve zlem, jen to nedokazu pochopit, ze nekdo absolutně rezignuje na vlastní já. A vlastne je jeste i spokojený.

Příspěvek upraven 07.05.15 v 08:19

 
sebaanez
Ukecaná baba ;) 1025 příspěvků 07.05.15 08:24

:kytka: Krásné napsané, v denicku je plno lásky, a tak to ma byt. My „opici matky“ jsme si udělali dítě proto, abychom jej nadevše milovali. Ale zase beru, ze to každý vnímá jinak, a cítí se jak vězeň. Každá jsme jiná, každé dítě je jiné, a to je na tom to nejlepší :potlesk:

 
kacz
Závislačka 4920 příspěvků 25 inzerátů 07.05.15 08:26

A což teprve tohle:

„Když se začne vztekat, že si s ním nikdy nehraje nebo začne prskat jídlo kolem sebe a já mu důrazně řeknu, že to nesmí. Tak se na mě jen usměje a ví, že maminka roztaje a odpustí mu vše.“

Zakladatelko, hodně štěstí, budeš ho určitě potřebovat.

 
Alušáček
Závislačka 2503 příspěvků 07.05.15 08:43

Krásný deníček, cítím to stejně. Mám dojem, že těch 8.měsíců uteklo závratnou rychlostí a když koukám na tu lezoucí mršku nemůžu pochopit kam se poděl ten malý uzlíček který jsme donesli z porodnice. Připadá mi, že si to ani nestíhám užít, moc mě baví být maminkou miminka o to víc, když vím jak rychle to uteče, jednu dceru už mám velkou… :)

 
bibous
Kecalka 498 příspěvků 07.05.15 08:44

Brrr vstaly mi z toho hruzou na tele vsechny chlupy…
nechat dite hlidat a jit s kamaradkou na kaficko, no fuj, ze se nestydite, krkavci matky :-D
ono ohanet se nehynouci laskou k diteti je trosku kratkozrake. zeny, ktere se nechaji od partnera tyranizovat, ho omlouvaji take tim, ze ho prece miluji. ale kazdemu podle jeho gusta… na me by toto nebylo…

 
Suzuveverka
Závislačka 4934 příspěvků 07.05.15 09:11

Ze zvědavosti jsem nakoukla, protože já mám opačný pocit a moc se těším, až dítě povyroste a půjde do školky. Ale tohle mi připadá jako druhý extrém. Užívat si dítě to ano, ale nevychovat z něj rozmazleného mamánka.

@Rakosnicek1983 Jsem ráda, že je tady někdo, kdo to cítí podobně :mrgreen: Když se někde zmíním, že bych ráda byla aspoň chvíli bez dítěte, jsem pomalu lynčována jak rodinou, tak ostatními zarputilými matkami :mrgreen:

 
kacz
Závislačka 4920 příspěvků 25 inzerátů 07.05.15 09:18

@Suzuveverka no jo, to nesmíš nikde říkat. Všechno jde strašně kupředu, ale od matek se očekává, že zahodí celý svůj život, budou prát na valše a každý den pětkrát děkovat Bohu, že oni už mají ty papírové plenky, které jejich matky neměly a tudíž se celé dny jenom válejí…

A nedej Bože, když si v týdnu zajdeš s batoletem někam do restaurace na oběd. Už vidíš ty pohledy - ona tomu dítěti NENÍ ANI SCHOPNÁ UVAŘIT :D :D

Já jsem si taky užila, když jsem dítě v 16 měsících dala do soukromých jesliček.

 
Alušáček
Závislačka 2503 příspěvků 07.05.15 09:20

Jít s kamarádkou na kafe a milovat své dítě se přece nevylučuje :D Myslim, že pisatelka deníčku to ani tak nemyslela…Mě třeba mimi u pokecu s kámoškou nepřekáží a nemám potřebu si zařizovat hlídání jen kvůli tomu, že chci jít na kafe. Když tu možnost mám, ráda ji využiju a někam si bez malé zajdu, ale když ne, nevadí mi trávit celé dny s dítětem, naopak mě to baví, chodíme na procházky, na návštěvy… ;)

 
Adis89
Kecalka 485 příspěvků 2 inzeráty 07.05.15 09:27

@Alušáček Ano přesně tak to bylo myšleno, děkuji, že jsi to vystihla ze mě. Jen jsem v deníčku chtěla prostě říct o svých pocitech.

Ostatním maminkám: Rozhodně ze svého syna nehodlám vychovat rozmazleného spratka. A myslím si, že právě proto, že se mu budu věnovat, že z něj nebude. Ale jak tady bylo řečeno, každá jsme jiná. A nechápu ty negativní reakce, když to tak nemám, tak to přece nemusím odsuzovat.

 
kacz
Závislačka 4920 příspěvků 25 inzerátů 07.05.15 09:42

@Adis89 Deníček je psaný trochu kazatelsky, tak asi proto.

 
Jorik81
Kecalka 312 příspěvků 07.05.15 09:47

Krásně napsané. Já sice nebrečím nad postýlkou, ale cítím to podobně, chtěla bych sobecky podržet čas, aby tolik nespěchal vyrůst. Ale na druhou stranu se těším, až ho postavíme na lyže, posadíme na kolo a bude lítat za míčem… To je asi věčná rozpolcenost matek. Necítím se nijak omezovaná, protože malý je všude s námi. Nevidím důvod ani pro jeden extrém, proč sedět doma na zadku anebo se kabonit proto, že dítě omezuje mé aktivity, protože nemám hlídání. Je teda fakt, že občas ho s klidným srdcem nechám kamarádce nebo babičce na pár hodin, čistě z principu, aby věděl, že svět není jenom máma.
Nechápu, proč musíte do zakladatelky hned šít jenom proto, že to máte doma jinak, to je přece každého věc, co si z vlastního dítěte vychová. Jsem přesvědčená, že její dítě se cítí milované a v bezpečí a to je pro tak malého broučka to nejdůležitější. Zakladatelko :kytka:

 
triada
Kelišová 5963 příspěvků 07.05.15 10:09

Krásný deníček…každý den si říkám, že bych chtěla aspoň na chvíli zastavit nebo vrátit čas…strašně to letí..

 
Samantha9
Ukecaná baba ;) 1373 příspěvků 07.05.15 10:16

@kacz @Rakosnicek1983 8o nějaké frustrované ne? :mrgreen:

 
Šťopík
Ukecaná baba ;) 1296 příspěvků 07.05.15 10:24

Vetsine věcem rozumím a mam to stejne. Mam holčičku kousek přes rok a také se snažím užívat každé té chvilicky. Jsem cita, takze se nad ní taky často dojimam…ale musím tedy říct, ze ač ji miluju nejvíc na světě, dala bych za ní život, tak si moc rada údělam prostě chvíli pro sebe. Muž už párkrát hlídal a ja sla s kamaradkama večer na pár drinku, přes den s někým na obed nebo kafe…kolikrát me i můj drahy poslal na nákup, ze bude hlidat a i kkdyž jsme spolu doma jen my dvě, tak ji prostě jednou denně na chvíli pustím pohádky a jdu si dat v klidu kafe, dám se do kupy a pak si jdeme zase hrát…péče o dítko super, ale nic se nesmí přehánět a každý si přece potřebuje jednou za čas aspon na chvíli oddychnout…ať chlapeček hezky roste a je zdravý! :kytka:

 
Plomba
Zasloužilá kecalka 791 příspěvků 07.05.15 10:45

Hezky napsané :)
Jinak myslím, že to bylo napsané emotivněji, než je třeba realita. Prostě víc vyzdvihla tu emotivní stránku mateřství.

Já taky syna absolutně miluju, ale to neznamená, že nemám občas chuť lípnout mu poštovní známku a poslat ho do teplých krajin :D
A jsem šťastná, když si ho vezme manžel k sobě a já o něm alespoň chvilku přes den nevim. Ale pak přijde, uvidí mě, zavolá „máma“ a letí mi dát pusu :srdce:

 
Ondrášovka.N
Závislačka 4983 příspěvků 07.05.15 11:00

Nejvetsi chyba je zit jen pro deti. Ty pak vyrostou a odejdou z domu a matky pak uz „nebudou mit pro co zit“.

 
hanyny
Ukecaná baba ;) 1288 příspěvků 07.05.15 11:21

@Šťopík Mám to stejně, děti miluji, ale čas pro sebe potřebuji taky, ono se to nevylučuje. Jak já se cítím skvěla, když jednou za týden vypadnu na 2 hodinky s kámoškou na kafé :lol:

 
zolycka
Kelišová 6726 příspěvků 07.05.15 11:24

:kytka: mám to stejně :kytka: ony nám ty kafíčka, cvičení atd neutečou. Někdy mám pocit, že maminky tak lpí na svém „starém životě“, jakoby snad s příchodem dítěte mělo všechno nadobro a navždy skončit :nevim: Příchod dítěte je sice sakra změna a pro mě to byl těžký náraz do zdi, že už nejsem sama za sebe, ale v prvé řadě musím naplnit potřeby miminka. Na druhou stranu „sama za sebe“ budu fungovat většinu zbylého života, co je proti tomu pár „odříkaných“ let s batoletem? Však mi nic neuteče :) Nechávám věci plynout a nestresuju se 8)

Autorko doporučuju k přečtení Naomi Aldort Vychováváme děti a rosteme s nimi a taky knihu Mateřství a setkání ženy s vlastním stínem. Jsou to obohacující a pěkně psané knihy.

Příspěvek upraven 07.05.15 v 11:34

 
Anonymousss
Kecalka 326 příspěvků 07.05.15 12:19

Taky se s dojímáním autorky moc neztotožňuju. Podle mne je to u ni ale dáno tím, že má první a zároveň i poslední dítě. Takže nechť si to užívá.
My s manželem chceme velkou rodinu a prostě u každého dítěte zatím vím, že pokud to půjde, tak bude následovat ještě další. Takže jednak se nedojímám tím, že je to naposled a že to utíká a druhak teď už by na dojímání nebyl ani čas :D. Prvnímu jsem se taky intenzivně věnovala. Teď se věnují děti samy sobě navzájem, i dvouměsíční někdy zabaví…a já v tom okamžiku prchám :mrgreen:

 
verulicek  07.05.15 13:17

Deníček se mi nelíbí, je to přeslazený blaf. Autorko, pokud si tě už teď tak omotává a ty mu vše hned odpoušítíš, protože je přeci tak sladký…nejlepší cesta vychovat si umíněné uřvané děcko. A taky to, jak vám dítě v osmi měsících řídí život, se mi zdá přehnané..píšeš, jak nemůžete toto, nemůžete tamto..jaké si to uděláš, takové to máš. Své dítě mám moc ráda, souhlasím, že být rodičem je paráda..nicméně nad dítětem nebrečím a nedojímám se. Dělá mi přirozeně radost, ale taky dbám na její výchovu. Má něco přes rok, plánujeme sourozence. Nijak extra se neomezuju ve svých běžných aktivitách, dokonce jsem začala chodit zase do školy a na praxe…Zde se rozcházím s rozněžnělými maminkami, které chtějí s dítětem trávit každou minutu. Nám to vyhovuje takto, střídáme se u malé s manželem, někdy pohlídá babička či sestra, líto mi to nikdy nebylo, myslím, že pro dítě je to ve výsledku přínosnější a má to pestřejší, než s jedním rozněžnělým rodičem, který se od něj nehne na krok, aby mu náhodou něco neuteklo :nevim: Děti rostou rychle, to je fakt, ale beru to jako přirozenou věc a mám i jiné věci na práci, než se tím zaobírat. Žijeme přítomností a užíváme si to, co je teď. :pankac:

Příspěvek upraven 07.05.15 v 13:27

 
verulicek  07.05.15 13:21

@Adis89 jinak zakladatelko, dočítám tvé komentáře…asi bychom nenašli jediné společné téma k hovoru :-D ale nevadí. Jsi perfektní exemplář, který jsem ve své bakalářské práci definovala jako „Mateřství - vražda osobnosti“ pokud jsi však nějakou před mateřstvím měla že…ale předpokládám, že se ti „to“ stalo až po porodu :mrgreen:

 
Adis89
Kecalka 485 příspěvků 2 inzeráty 07.05.15 14:01

@verulicek Takže za prvé: si nemyslím, že mateřství je vražda osobnosti. Já jsem osobnost i když mám dítě. Před těhotenstvím jsem se vyblbla až až a proto mi teď nevadí být matkou na plný úvazek. Za druhé: nikdy jsem netvrdila, že sedím doma na zadku a nikam nechodím, i já si zajdu na kávu nebo ke kadeřnici a podobně. Jenom jsem tímto deníčkem chtěla vyjádřit svou lásku ke svému synovi. A za třetí: strašně mě rozčiluje a to ne jen u mých deníčku ty negativní komentáře. Mě když se deníček nelíbí nebo se s ním neztotožňuji, tak ho prostě nekomentuji. Nevidím důvod proč někoho odsuzovat, když to má prostě jinak než já.

Jinak chtěla bych říct, že znám a to velmi dobře matku, která má 3 děti. Děti vychovávají děti, protože jejich matka je osobnost a chce mít čas na své koníčky. Z dětí jsou rozmazlení spratci, protože je jejich matka rozmazluje a kupuje si je, tím že na ně nemá čas. Takhle to podle mě být nemá. A taky bych k tomu chtěla ještě říct, že si nemyslím, že jsem uťáplá puťka co má vymytou hlavu jen dítětem. Mám zajímanou práci, ke které se za rok a půl vracím, tak proč si neužít své malé dítě dokud je malé. Co je na tom sakra špatnýcho, že se chci věnovat svému synovi. Až v jeho dvou letech začnu zase chodit do práce a bude ho hlídat babička nebo pak půjde do školky, tak už na něj takového času mít nebudu. Tak co. Myslete si co chcete, ale já si prostě přijdu, že jsem dobrá matka a dělám to tak správně. Kdo to pro své dítě dělat nechce ať nedělá, taky za to nesoudím!!! :evil:

 
Martassek
Kecalka 102 příspěvků 07.05.15 14:19

Vetsinou se tady v diskuzich a k denickum nevyjadruji, ale toto co se tady pise v nekterych komentarich se me osobne dotklo. Za prve, jak si vubec muze nekdo dovolit soudit autorku denicku jako cloveka bez osobnosti a podobne? Vy ji osobne znate, nebo jste opravdu tak hloupe? Za druhe ja osobne se s timto denickem stotoznuji, jako bych ho psala ja. A pres to mam doma uklizeno, jsem vzdy upravena, mam nalakovane nehty, kazdy mesic chodim ke kadernikovi a na kosmetiku. Chodim behat a do fitka, i proto mam po necelych trech mesicich po porodu svou vahu a ploche bricho jako bych nerodila. Na kaficku v restauraci, nebo u pratel a rodiny jsem denne, tim myslim opravdu kazdy den, nebudeme prece sedet doma… Dite mi zivot neznicilo, jako vam nekterym, naopak obohatilo a neni nic co bych nemohla delat, nebo kam bych si nemohla zajit… Je mi vas nekterych opravdu lito, ze vnimate sve dite jako kouli u nohy a navazite se do nekoho, kdo sve dite opravdu bezmezne miluje a neboji se to tady rict!!!

 
vantili
Kecalka 228 příspěvků 07.05.15 14:29

Bože co všechny máte? Autorka má půlroční miminko a je z něj poprděná. Já byla z toho svého taky. A než jsem se stačila vzpamatovat, moje „miminko“ má najednou 4 roky! A čas se pořád zrychluje a zrychluje. Je dobré občas se zastavit a uvědomit si, jak krásné je být mámou a že každý den je jenom jednou za život…

 
Barbora212
Stálice 82 příspěvků 07.05.15 14:36

Mám ročního syna. Také mam stavy jako ty. Ale taky jsem ráda, když si na dvě hoďky odpoledne zdřímne a já mam klídek. Když mu bylo taky tak půl roku, tak by jsme si mohli podat ruce. Ale rozhodně ho nedám hlídat, abych se mohla jít bavit. Jednou jsem ho chtěla, tak se dokážu bavit i s ním. Dáváš mu veškerou lásku co si zaslouží a to je dobře.

 
LLaylaa
Kecalka 175 příspěvků 07.05.15 14:43

No tak já mám roční holčičku, miluji ji, travím s ní čas, ale abych nikam nešla na kafe, to bych se zbláznila! Takhle to ze začátku vypadá nevině, ale za pár let je z toho opičí láska a syn, co si bez matky ani zadek neutře. Každá maminka potřebuje oraz a možná budete mluvit jinak, až bude syn větší. Až za ním budete celý den behat ohnutá, až začne chodit atd.Ale o tom si vlastně pokecáte s matkama na hřišti :D

 
sparaxis
Kecalka 219 příspěvků 07.05.15 14:45

Každý to má jinak. Nechápu, proč tady pořád někdo řeší to, co jediné je správné a co ne.
Někdo je mateřský typ a je ochoten, resp. dělá automaticky s potěšením to, co druhý bere jako obět. At si každý dělá to, co mu vyhovuje a hlavně at je spokojený sám se sebou, pak není potřeba nikoho přesvědčovat, že ten druhý to dělá blbě a já jedině dobře. Pokud autorku mateřství skutečně tak naplnuje, jak píše, proč ne, já osobně mám ráda i čas pro sebe. :)

 
Rakosnicek1983
Závislačka 2883 příspěvků 07.05.15 14:51

Nikdo o zničenem životě nepsal. Proste si nekteré dovolily napsat, ze neni vse sluncem zalite.Me by zajimalo, jeslti to fakt tak cítíte nebo je proste pro vas nepřípustné rict, ze vas nekdy dite štve, ze byste ho nekdy dala radsi na hlidani nekomu jinému a sla si udelat radost (sportem, nákupem, kadernikem, co ja vim).Z mého pohledu je proste nejake áchání a rozplývání se (denne) uz proste divne.To jsem delala u novorozenete, dnes me nadchne, kdyz se ji povede to nebo ono, ale ne stylem, ze začnu brecet štěstím. Stejne tak rady Nevarte, neuklizejte, na to bude cas pak ;-0 Jako asi je to nadsázka, ale ja nesnesu nepořádek a nejsem zastáncem hesla Bordel v byte-šťastné dite.

 
Suzuveverka
Závislačka 4934 příspěvků 07.05.15 15:12

@verulicek Na jaké téma jsi měla bakalářku?

@kacz A to mi teďka ještě nabídli, že se můžu vrátit do práce a dělat na zkrácený úvazek z domova, malé je 13m. To teprv budu za krkavčí matku :mrgreen:

 
kacz
Závislačka 4920 příspěvků 25 inzerátů 07.05.15 15:16

@Suzuveverka Já pracuju - částečně z domova a částečně docházím do práce, celkem asi 15-20 hod týdně - od 8 měsíců dítěte a je to super. Když tu někdy čtu o těch maminkách - nesebevědomých troskách, které se po 6 letech doma proberou a snaží se najít nejdřív zbytky sebeúcty a poté snad i nějakou práci, tak si říkám, že jsem udělala dobře.

 
kacz
Závislačka 4920 příspěvků 25 inzerátů 07.05.15 15:18

@Rakosnicek1983 mně třeba synek dělá velkou radost. Pomalu co den, to nové slovíčko, má ve 2 a 1/4 letech už krásnou fantazii a pořád něco vymýšlí :-) dá se říct, že je to momentálně můj střed vesmíru, ale kolem je spousta dalších velmi důležitých věcí. Ne že by kolem nebylo nic.

 
Suzuveverka
Závislačka 4934 příspěvků 07.05.15 15:45

@kacz Nechci pracovat na úkor malé, do žádného hlídacího zařízení zatím nepůjde, zkusím si zorganizovat čas, abych to zvládla. Pro začátek alespoň třeba překlady, i když v práci by rádi, abych se vrátila na pozici vedoucího projektu :-) Ale moc mi to zvedlo náladu, psala jsem to tu teď i v jedné diskuzi, že se doma cítím hrozně. Potřebuju už taky vypadnout mezi nematky a řešit něco jiného než plíny a příkrmy.

 
krakatice
Zasloužilá kecalka 977 příspěvků 07.05.15 15:48

Tak takhle rozplizlý a sladkobolný deníček jsem ještě nečetla - co bude autorka dělat, až jí dítě půjde do školky, do školy popř. půjde na vysokou do jiného města/země? Jednou z ní bude skvělá tchýně :potlesk:
Svého syna taky nadevšechno miluju, ale pravidelně odpočítávám minuty, kdy přijde z práce tatínek a budu si moct dojít bez přemýšlení, co ten malej asi dělá (zvlášť když je takový to náhlý ticho), na záchod :D
Myslím, že by si matka měla za každou cenu udržet čas, který je jen a jen pro ni. Svoje dítě se snažím vychovávat tak, aby byl jednou schopen žít šťastný a zodpovědný život (a já jsem v době jeho osamostňování neměla pocit, že jsem „zůstala jak kůl v plotě“) - a to se věčným oprašováním skutečně nenaučí.

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26673 příspěvků 07.05.15 16:03

Krasne opravdu moc hezke :kytka:Ale neprehanet, vse s mirou jak se rika..
ja rikam porad obzvlast u chlapcu jsme to my co budeme jednou resit, aby na nam neviseli a kazdy prd nechodili resit s maminkou. Nejak si rikam, nechci jednou aby mi syn visel na sukni..Tak nejak to zkloubit, aby byla i ta zenska s nim stastna a nemela jsem doma mamanka.Uz je dost generace za nami, kdy muz prisel nechal si donest jidlo az pod pusu a jeste pivecko otevrit a jeste k tomu jsem slychavala- no je to chlap..
Ne podle me chlap pomuze :kytka:
Pokud to mam brat jako delat radost diteti a doprat ted v tuto chvili to nej, ano, ale urcite s mirou a to same u me dcery ;) ;) ;) :srdce: :srdce:
To neznamena, ze sve deti nemiluji :srdce:
Cas pro sebe je hrozne dulezity, kdyz to jde :kytka: Mejme se taky radi :srdce:

 
Adinka_2012
Ukecaná baba ;) 2420 příspěvků 35 inzerátů 07.05.15 16:16

@Rakosnicek1983
moje řeč, cítím to stejně.
Své děti miluju, ale mateřství je pro mě zatím to nejtěžší povolání a úkol, co jsem kdy musela zvládnout. Možná to je tím, že mám trochu víc náročnější děti a jsem i trochu sobec.
A že děti rostou mi líto není. Starší se zatím zdá konečně roste do rozumnějšího období a já si užívám ty pidi chvilinky, kdy je s ním alespoň trochu domluva a on spolupracuje a pořád jen nevzdoruje. Těším se na to, až budeme společně jezdit na výlety, jezdit na kole, chodit na houby. A hlavně, hrozně moc se těším do práce mezi normální lidi. Bude se sice záhul to vše stíhat. Ale jak já závidím manželovi, že může pracovat, setkávat se ze zákazníky atd. Já bych mohla napsat stejně dlouhý deníček o tom, jak mateřství není tak skvělí, jak jsem si možná představovala :lol:.

 
Adinka_2012
Ukecaná baba ;) 2420 příspěvků 35 inzerátů 07.05.15 16:19

@kacz
dala bych nevím co, kdybych měla příležitost trochu pracovat. Ještě když byl starší malý, tak jsem něco málo dělala. Teď bohužel příležitost není a ni čas, manžel do večera pracuje, vč. soboty. A každý chce mít odvedenou práci co nejdřív, nejlépe hned :).

 
scentini
Závislačka 2866 příspěvků 07.05.15 17:17

Nechápu zlé komentáře. Autorce rozumím, dcera je pro mě v životě vším. Naplňuje mě. Ale i tak jsem ráda když si ji někdo nachvilku vezme a já mam veget. Nevidím na tom nic spatnyho. :nevim:

 
Balatonek
Ukecaná baba ;) 1214 příspěvků 07.05.15 17:21

Musela jsem se podívat na komentáře :-) Ja jsem někde mezi tím sladkým a tím hořkým. Dceři je 13 měsíců a milují ji, je to vytoužené miminko, ale… Nemám žádné hlídání, všichni bydlí daleko a manžel ma časové náročnou práci, takže se to musí porad řešit, co s malou když… A všude ji mít nemůžu. Je to moje zlaticko, jen mezi 6-7 měsícem jsem ji chtěla někomu darovat, protože permanentně knourala a když jsem se učila na statnice, tak byla ke všemu nemocna a to bylo za trest. Takže mateřská láska odsud podsud a i já mám nárok na par hodin týdne byt úplně sama a mít doma uklízeno a uspokojit i manželovo potřeby :lol: denicek je asi fakt moc sladky

 
verulicek  07.05.15 17:59

@Suzuveverka Aktivní otcovství z pohledu mladé generace :lol: :lol: :lol: A teď se do mě pusťte :mrgreen: :jazyk:

Příspěvek upraven 07.05.15 v 18:06

 
sebaanez
Ukecaná baba ;) 1025 příspěvků 07.05.15 18:03

@verulicek Proč se do aoutorky tak navazis? Kazda milujeme své dítě, každá jiným způsobem. Do Tebe se taky nikdo neobouva, ze jsi náladový jak permanentní tehule. Jednou tak, podruhé tak. Spis mi přijde, ze jsi kam vitr tam plast. :roll:

 
verulicek  07.05.15 18:05

@sebaanez náladová? to mě rozesmálo. Na určité věci mám určité názory a jak už to někdo zde psal, toto bylo až bolavě přeslazené. To už spíš autorka by mohla být těhule jak píšeš :mavam:

Edit…aha už vím proč jsi na mě tak uštěpačná. U tvého včerejšího deníčku mám totiž komentář s podobnou myšlenkou 8)

Příspěvek upraven 07.05.15 v 18:13

 
Manticora
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 07.05.15 18:17

Autorko, co na tvůj názor říká tvůj manžel? Nemyslíš, že i on má právo na tvůj čas a tvou pozornost? Aby jsi se jednou nedivila, když si tu pozornost začne hledat jinde. Nejsi jen matka, jsi i manželka a žena. Neodsouvej ho na druhou kolej.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama