Čekání na porod aneb 38 týden

Těhotenství

Zdravím všechny těhulky, které také už brzy očekávají narození potomka. Já mám termín 1416.11. 2005 a tak si krátím dlouhou chvíli čtením článečků na internetu a chci se podělit o zážitky z těhotenství. Je na tom někdo podobně? Moc ráda si přečtu jak se cítí ostatní uživatelky.

O mém těhotenství: Očekáváme druhé, neplánované - ale velmi chtěné miminko. V prvním případě se mi narodil klouček ve 38 týdnu těhotenství, od 24 týdne jsem byla na rizikovém v nemocnici. Ve 26 týdnu jsem prodělala cerkláž, měla jsem velmi zkrácený čípek děložní a otevírala jsem se. Asi čtyři dny jsem nemohla ani na záchod, jen ležet, nohy nahoře a čekat. Bylo to těžké, ale jsem ráda, že jsem si vše poctivě odležela - zvlášt když se koukám na našeho už skoro 5-letého (leden) syna raráška. Vím, že kdybych si to neodležela tak bych ho nemusela mít. Tak chci zároveň povzbudit všechny maminky aby to vydrželi-protože to za to stojí.!!!!

Při zjištění 2 těhotenství jsem měla velikou radost, ale zároveň velkou obavu, jak vše bude probíhat. Začalo vše dobře, ale od 13 týdne mi pan doktor napsal neschopenku a ta trvala až do přechodu na mateřskou dovolenou. Hodně jsem se šetřila a můžu říct, že léto jsem si teda vůbec neužila, protože jsem měla docela strach. Čípek se samozřejmě zkracoval, ale v mezích normy, takže to šlo. Asi ve 32 týdnu mi bylo oznámeno, že hlavička je natlačená dole a a čípek se roztahuje - syndrom nálevky. Nařídili klidový režim a šetřit se. Tak jsem ležela pro změnu doma (díky bohu za to, že jsem nemusela do nemocnice) a musela se nechat obskakovat rodinou. Ale zvládli jsme to. Při každé návštěvě lékaře mi předpovídali, že porod se může rozběhnout kdykoliv, ale když je těhotenství starší jak 34 týdnů tak mě přijde, že doktoři už si s tím hlavu moc nelámou. Nicméně chtěla jsem vydržet do 38 týdne, kdy je miminko donošené a má úplně vyvinuté plíce.
A tak se nedivte, že když už mi běží 39 týden a nic se neděje tak jsem trochu překvapená a napjatá, kdy to jako začne…
Je fakt, že si konečně můžu užívat bříška, chodím po venku a nakupovat a dělám úplně všechno! Jsem moc šťastná, že jsem se o tu radost musela podělit s Vámi. Celá rodina mi denně volá co nového a pořád říkám, že zatím nic. Je to docela legrace.

Tak mi drže palečky ať to zvládnu a narodí se zdravé spokojené miminko - doufám že se třeba zadaří holčička........

Hodnotilo 1 lidí. Score 2.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
sandym
Povídálka 49 příspěvků 03.11.05 13:42

Milá Pezy. Já tedy rozhodně nejsem ještě tak daleko,jako Ty, ale prostě bych Tobě a celé Tvé rodině chtěla moc a moc popřát ať vše proběhne jak má, ať je miminečko zdravé a ty šťastná maminka.
Drž se a určitě podej zprávu kdy,jak, co atd:-)))
Míša+prďolka 23tt

 
Lisa
Nováček 7 příspěvků 03.11.05 14:16

Ahoj Pezy, já jsem dneska 38. týden, termín mám 16 11. Čekáme třetí děťátko a musím říct, že už mám toho těhotnění docela dost, jak říká manželovat babička - Už jseš taky starší kus (je mi 32) - a je fakt, že je to znát v kostech. Takže jsem zvědavá, kdy dojde na věc. Musím říct, že na jednu stranu si přeju - už abych to měla za sebou, ale na druhou se docela bojím. Určitě jsem neměla problematické porody, ale není to nic, na co bych se zvlášť těšila. Na radu kamarádky jsem se začala připravovat s homeopatiky, tak jsem zvědavá, co to udělá.. Máte tady někdo zkušenost s homeopaticky podporovaným porodem?
A nakonec si přeju ze všeho nejvíc, aby to dobře dopadlo a měli jsme prostě zdravé děťátko a aby bylo všechno v pořádku.

 
Berca
Zasloužilá kecalka 922 příspěvků 03.11.05 16:54

Ahoj Pezy,
obdivuju Tě, jak jsi vše v pohodě zvládla i když si z toho ležení nebyla asi příliš nadšená. Hlavní je, že mimčo v bříšku vydrželo a jste oba v pohodě. Já jsem ve týdnu, takže mám ještě relativně čas, ale už se to taky krátí.
Jestli budeš mít chuť, můžes přijít k nám do deníčku očekávání zimních miminek, jsou tam mamči, které budou rodit stejně jako ty.
Přeju bezproblémový porod a zdravé mimčo.
Berča
Liso-já se homeopatika také chystám, na doporučení lékárnice vyzkoušet. Chci si koupit Arnicu Montanu, která má podle letáku připravit svaly, napomoci lepšímu hojení, snížit krvácivost…Budeš brát ještě něco před nebo i během porodu?

 
Evulka
Zasloužilá kecalka 804 příspěvků 03.11.05 22:56

Ahoj Pezy!

Čekám taky druhé miminko - termín 12.11.2005. Měsíc jsem strávila v nemocnici kvůli krvácení (nízce nasedající placenta). Oproti prvnímu těhotenství, kdy hlavička sestoupila do pánve až až pár dní před porodem, je údajně hlavička dole už od 36. týdne, prý je to tak správně.

Porodu se bojím a zároveň se těším, už si připadám jako slonice a v noci se díky bříšku moc nevyspím. Vůbec by mi nevadilo, kdyby si mimčo pospíšilo a chtělo ven o týden dříve.

Přeju hezký konec těhotenství a bezproblémový porod!

Eva

 
Lisa
Nováček 7 příspěvků 04.11.05 08:40

Ahoj, mám toho rozepsanej seznam jak na vánoční nákupy. Našla jsem si tady (v Praze) homeopatku, strávila jsem s ní dvakrát hoďku, probraly jsme kdeco a ona mi (nejspíš) na základě toho povídání připravila rozpis. Arniku 9 beru každý den už od začátku, pak mám něco, co si mám vzít 8 dní před termínem, něco při nástupu kontrakcí, něco po porodu na hojení, něco v šestinedělí. Jestli Ti to pomůže, dodám na ni kontakt. Lisa

 
Lisa
Nováček 7 příspěvků 04.11.05 08:41

Ahoj Berco, koukám, že jsem Ti napsala odpověď a ona je ještě před Tvým příspěvkem, tak na to kdyžtak mrkni. Lisa

 
Pezy
Zasloužilá kecalka 679 příspěvků 04.11.05 10:31

Ahoj Míšo, děkuji Ti za podporu a samozřejmě že i já Ti z celého srdíčka držím pěstičky ať tě nic nezaskočí a narodí se Ti zdravá „prďolka“.

 
Pezy
Zasloužilá kecalka 679 příspěvků 04.11.05 10:32

Ahoj Liso, držím držím pěstičky ať ty naše porody dopadnou ok. a pak dej určitě vědět co bylo… měj se hezky a hodně zdravíčka!

 
Pezy
Zasloužilá kecalka 679 příspěvků 04.11.05 10:34

Ahoj Berčo, děkuji moc a do deníčků určitě nahlédnu. Ještě se tu moc neorientuji, jsem přihlášená chvilku. Tobě taky držím pěstičky!!!

 
Pezy
Zasloužilá kecalka 679 příspěvků 04.11.05 10:36

Ahoj Evčo, hodně zdravíčka a určitě se ozvi jak si dopadla, když si budeme věřit tak to určitě nějak zvládneme. Hodně zdravíčka Tobě a miminku. Měj se hezky!

 
Pezy
Zasloužilá kecalka 679 příspěvků 22.11.05 14:40

Tak zdravíme všechny maminky!!
mám chvíli času tak oznamuji že máme holčičku NIKOLKU 3050g a 48 cm na svět vyskočila za hodinu a půl od bolestí - málem jsme to nestihli do porodnice!! 10. 11. 2005 19,10 hodin.
Je to nádherná beruška, je moc moc hodná a pořád by cucala že se jí člověk nemůže zbavit. Porod už mám vcelku zapomenutý ale když se na ní podívám - stálo to za to!!!
Přeji všem nastávajícím maminkám hodně moc štěstíčka a zdravíčka a pohodový porod.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama