Černá hodinka

Těhotenství

Nejistota jedné noci, která naštěstí skončila happyendem :)

Ve čtvrtek 4.11. jem zůstala večer sama doma. Přítel odešel na noční do práce a já měla plné ruce balení na druhý den. Měla jsem v plánu víkendovou návštěvu rodičů a brášky, a moc se těšila. Házela jsem věci do batůžku a u toho si zkoušela hezkou tuniku, jak bude mému čtyřměsíčnímů bříšku slušet :)

Ještě jsem stihla pověsit na sušák prádlo a umýt nádobí, když mě začala trápit ostrá bolest v podbřišku. „To bude v pořádku“ uklidňovala jsem se, „udělám si čaj na prohřátí a zalezu do postele, beztak to bude zácpa…“

Pro čaj už jsem málem ani nedošla. Bolest mi vystřelovala do zad a nabírala neskutečnou intenzitu. „Já mám snad poslíčky!“ blesklo mi hlavou, ale vzápětí jsem si dodala, že je to hloupost, takhle brzo a radši zalezla do postele a pustila si film.

V břiše mi cukalo a já pomalu nevěděla jak si lehnout. Po chvíli psal přítel z práce, jestli už spim a že bych neměla ponocovat. Odepsala jsem mu, že bych bolestí stejně neusnula, a že vůbec nechápu co se děje.

Po nějaké době převalování mi zaškruňhalo v břiše a já si řekla, že jestli je to zácpa, tak teď nebo nikdy, aspoň to trápení skončí. Vyskočila jsem a tradá na toaletu. Jenže čekal mě šok. Na spodním prádle krev, na toaletním papíře ještě víc a bolesti se znovu rozjely.

Na radu mého gynekologa jsem skočila po telefonu a ihned volala příteli do práce, že krvácím a musím do nemocnice. A že mám hrozný strach… :( Řekl mi že si zkusí zařídit volno a půjčí si od kamaráda auto, ať hned volám do nemocnince a on že mi dá vědět. Vytočila jsem 155, popsala problém a na radu operátorky si lehla a dala nohy nahoru. Bylo 01:27 ráno…

Za 4 minuty byla sanitka u nás a přítel jakbysmet. Pomohl mi zbalit nejnutnější věci a už mě nakládali. V nemocnici byl rychleji než my (jak to udělal je mi záhadou) a hned mě chytil za ruku a utěšoval, že to dopadne dobře. Ale vyděšený byl možná víc než já.

Lékaři se chvíli hádali do ktrého patra mě mají odvézt, dvakrát mě vzali do výtahu a zpět, nakonec však výtah zvítězil. Když jsem tak stála uprostřed ordinace a čerstvě probuzená doktorka mi unaveným polohlasem říkala co mám dělat, napadlo mě: Teď se to rozhodne…

Po klasickém vyšetření na křesle mi neřekli vůbec nic. Přešoupli mě na ultrazvuk. Lékařka koukala na monitor, snažila jsem se jí vyčíst z tváře něco, co by mi napovědělo, co se vlastně děje, ale byla zjevně hodně unavená a obličej byl nečitelný.

Najednou se ozvalo: Pohybu tam je dost. Vody tam má taky dost. To vypadá dobře." :) Otočila na mě monitor a já po X týdnech viděla toho drobečka. Jak se změnil! Jak vyrostl! Už to nesjou dvě kuličky naznačující hlavičku a tělíčko. Už vážně vypadá jako miminko! A jak sebou házel a kopal do všechn stran…

Vyhrkly mi do očí slzy. Ulevou a štěstím, že vidím jaký je to čiperka :)Sestra mi pak přinesla košili a župan, já se převlékla, vyplnila papíry a ťapkala na pokoj. Na chodbě přešlapoval přítel. Hned se ptal co a jak, já mu vylíčila co jsem viděla na UTZ a že drobečkovi nic neschází.

V očích se mu zračila úleva. Dostala jsem Ascorutin a usnula… V pondělí už konečně půjdu domů. Bolesti polevily, krvácení ustalo ještě tu noc. Strach tu asi zůstane už napořád, ale i tak jsem moc vděčná a děkuji Bohu, že to naše maličký zvládlo. Holčina u mě na pokoji to štěstí neměla… :(

Hodnotilo 4 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
rezinka29
Zasloužilá kecalka 898 příspěvků 09.11.10 08:01

Ahojky,
moc ti držím palečky ať je to další těhulkování bez komplikací a narodí se vám krásný a zdravý mimčo :palec:

 
BohunkaP
Extra třída :D 14424 příspěvků 09.11.10 08:24

Také držím palce!

 
žanule
Kecalka 130 příspěvků 09.11.10 12:42

Držte se oba,nebo obě :-D :hug:

 
ankasz
Kelišová 6267 příspěvků 09.11.10 14:55

Přidávám se k ostatním a tady držím pěstičky, at máš už jen pohodové těhu a v termínu pak zdravého mimíska :hug: :mavam:

 
Adaneli
Extra třída :D 14141 příspěvků 09.11.10 17:52

Moc gratuluji, že to dobře dopadlo a držte se oba dva!

 
Marishka89
Zasloužilá kecalka 696 příspěvků 10.11.10 11:10

Mocinko vám všem děkujuuuu :hug: už mě propustili domů, kontrolní UTZ byl v pořádku, mám nakázáno týden ležet, a pan doktor říkal že už by žádné komplikace nastat neměli, že mimčo je silák :-) moc mě to potěšilo. Tak doufám že se nám to splní a maličkýmu /maličké už nic hrozit nebude :srdce:

 
Karinkaaa
Ukecaná baba ;) 1475 příspěvků 16.11.10 06:21

Mi se stalo něco podobného :roll: Taky mi to dopadlo dobře.Držím vám obou palečky :palec:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama