Červenčátka 011 - Psychika těhulky

Těhotenství

Když to vezmeme trochu od začátku, zato hezky popořádce:o)) Psychika těhulky, pověry a těhotenství ?Mateřství má pro většinu žen zá:,(ní význam. Formuje postoje ženy, motivuje její chování. Naplněním biologického poslání ženy se rozumí porod zdravého dítěte a péče o něj. Postoj ženy k mateřství je nejvýznamnějším faktorem, který ovlivňuje průběh těhotenství i porodu.

V období těhotenství dochází k nejrůznějším změnám v oblasti psychické. Díky zvýšené hladině hormonu progesteronu nedochází k jen tělesným projevům, jako nevolnosti, mdloby, pálení žáhy, zvýšené slinivosti, citlivosti na pachy a vůně, chutě, časté nucení na močení atd., ale také právě k jiným projevům v oblasti psychické, na které nebyla žena (natož její partner) dříve zvyklá. Objevuje se psychická labilita, přecitlivělost, lítostivost, pocity úzkosti a obavy o zdraví dítěte, strach z porodu. Některou ženu může psychicky deptat i to, že nadměrně ztloustne a tím ztratí na erotické přitažlivosti pro partnera nebo že ho dokonce i ztratí.
Díky projevům tělesným - nevolnosti, zvracení, spavosti a větší únavnosti bývá žena vyčerpána tělesně i duševně. Stává se apatickou, malátnou, či neklidnou, předrážděnou. To vše mnohdy vede ke konfliktům v partnerství. Nastane období tenze a strachu, které v nejhorším případě mohou zapříčinit až potrat nebo později předčasné nežádoucí děložní stahy a předčasný porod. Většinou během prvního trimestru většina tělesných i psychických problémů pomine, tělo budoucí maminky si přivykne na přítomnost malého drobečka a situace psychická se ustálí.
Co však udělat pro to, aby období neklidu a nervozity pominulo bez úhony na těle i duši? Vždy a hlavně je to v každé ženě samotné. Kladný postoj ženy k mateřství, její touha přivést na svět vlastní dítě, na které se těší, je rozhodujícím faktorem, který podstatně ovlivňuje průběh těhotenství i vlastního porodu. Navození psychické pohody pomocí individuálních psychoterapií - odpočívání, spaní, muzikoterapie, aromaterapie, procházky, cvičení, plavání, čtení, povídání, relaxace. Řadu potíží odstraní vhodná informovanost budoucí maminky. To, že se těhulka zajímá o to, co se s ní a jejím miminkem od začátku těhotenství děje a jak vše bude probíhat dále, přispívá k její vyrovnanosti a klidu. Je velká spousta literatury o těhotenství a porodu. Svůj obrovský díl mají předporodní kurzy vedené zkušenými porodními asistentkami, které vše dopodrobna vysvětlí a zodpoví budoucím rodičům pro ně palčivé otázky. Samozřejmě záleží také na ošetřujícím gynekologovi, který by si měl pro každou ženu vytvořit dostatek času a vše,co se týká jejího těhotenství, jí vhodnou formou vysvětlit. Obrovský podíl na příjemném prožívání těhotenství však má rodina budoucí maminy. Zvláště partner a budoucí otec dítěte by se měl co nejvíce snažit, aby bylo těhulce co možná nejlépe.
Těhotenství je vždy důsledkem snažení a lásky dvou lidí, obou partnerů, a proto by měli oba partneři těhotenství prožívat a ne jen přežívat. Úloha budoucího tatínka je velmi důležitá a často nepostradatelná. Jeho trpělivost, pochopení a porozumění. Spousta citu - pohlazení, mazlení, klid, pohoda a harmonie. A třeba i pomoc v domácnosti. Mluví se o nejkrásnějším období ženy, ale ta to vůbec nemá jednoduché, ani fyzicky ani psychicky. Mateřství je záležitostí obou partnerů.
A jako kdyby nebylo dost všech psychosomatických projevů těhotenství, mnohé těhulky se nechají ještě dnes, v době moderní, dokonale ovlivnit spoustou pověr a mýtů, přetrvávajícího dědictví babiček, kamarádek a dalších „dobře míněných“ upozornění známých. Některé jsou naprosto neškodné. Jsou to ty, které hovoří o „zaručených“ věcech. Např.: Bříško roste dopředu a došpičata - určitě to bude kluk, bříško do šířky - holka. Těhulce je pořád špatně od žaludku? Je to jisté, bude mít holčičku. Nebo má snad pořád chuť na sladké? Kluk jak buk! Přenáší snad mamina po termínu porodu? No jistě, děvčátko „se strojí“. A je snad maminka změněná v obličeji? Jistě, holčička jí „bere krásu“. Pálí maminku žáha? Jé, to miminko bude mít spoustu vlásků.
Ale pak jsou i ty, které mamince spíš uškodí než prospějí. Např.: Těhotná nesmí věšet prádlo a už vůbec ne záclony, dítě by se rodilo polohou koncem pánevním (zadečkem). A už vůbec nesmí těhotná tancovat, vždyť by se jí zamotala pupeční šňůra. A jak je to s rychlým porodem? No, maminka musí jíst hodně ostrého jídla. Podle některých pověr by neměla budoucí maminka dělat nic, nikam nechodit, moc se nepohybovat, stále sedět či ležet a jíst a jíst, vždyť přece krmí dva!!! Věřím, že kdyby toto těhulka dodržela, že opravdu její psychika „dostane na frak“, protože k porodu přijde koule nesamostatně myslící, dostrašená a vyděšená!!!
Těhotenství a porod jsou přirozenými ději, na jejichž konci by měla vzniknout nová rodina - zdravý novorozenec a jeho šťastní a spokojení rodiče. Nenechte si proto nikým a ničím znepříjemnit toto období a spoléhejte sami na sebe. Věřte si. Udělejte vše podle svého nejlepšího vědomí a svědomí, abyste měli ze svého života hlavně radost a štěstí. Je to vaše těhotenství, váš porod, váš život! ?

Tahle poslední věta je snad tou nejdůležitější, nenechme si ničím a nikým zkazit tak nádherné období, které máme možnost prožívat, vystrkujme své bříško na odiv světu, chlubme se tím, jak nám to sluší a jak jsme v těchto chvílích jedinečné!

Katkaa

BLÍŽENCO-RÁČKOVÝ PELETONEK
Stefinka-1962-Měřín…patronka- Martina 20, Zuzana 19, Josef 6, Adéla 2
TP 04.06.-Simona-1977-Praha
TP 05.06.-Veronika-1977-Morava
TP 06.06.-Mirri-1981-Havlíčkův Brod
TP 08.06.-Lois-1980-Havířov
TP 08.06.-Nikkol-1979-Náchod
TP 08.06.-Iruša-1978-Kladno
TP 08.06.-Lencaa-1977-Praha
TP 10.06.-KajaR-1972-Karlovy Vary
TP 13.06.-Ellen-1977-Sereď/Bratislava
TP 13.06.-Cadovka-Vašek-4 roky
TP 14.06.-Nikina-1978
TP 15.06.-Elina-1980
TP 16.06.-Sissi-1977-Vsetín
TP 17.06.-Adel-1976-Brno
TP 17.06.-Mirka-1968-Brno-Petr 7-let
TP 17.06.-Johanka-1975-Náchod
TP 18.06.-Milli-na neschopence, ale v pohodě
TP 18.06.-Šifka
TP 19.06.-Lesina-1974-Ostrava-Adléta-1 rok
TP 19.06.-Jana-1978-Praha
TP 20.06.-Alča-1982-Čáslav
TP 21.06.-Anazuz-1977-Brno
TP 22.06.-Katkaa-1981-Praha
TP 27.06.-Jerrýsek-1977-Brno
TP 27.06.-Slanka*-1979-Praha
TP 27.06.-Sedma-1978-Brno/Trutnov
TP 05.07.-Makovka-1980-Washington D.C./Olomou


Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 08.12.04 22:41

Ahoj,
tak jestli tam nikdo neskočí dokud se vykecávám, budu první kdo to čte a dává Katcee jednotku.
No jasně, jak říkal Švejk - to chce klid a nohy v teple :-).
Jo a co si tak pamatuju, nemáte koukat na postižené nebo znetvořené, jinak budete mít taky podobné mimi. Další super blud a tentokrát ne snad škodlivý pro mami a mimi, spíš pro toho na koho se nemá koukat. Adélka jako autista vůbec nevypadá a pusa jí jede, tak taky nemá problém s řečí. Kdyb člověk hodně pátral, asi by se našlo mnoho pověr spojených s těhu. Ale to prádlo, záclony a okna pokud se natahujete a stoupáte na špičky … v prvním trimestru je nebezpečí potratu a fakt by se to nemělo dělat. Některé mamky můžou mít křehčí těhotenství. To jsem četla i na porodnici. S tím omotáním pupeční šńůry, mimčo se pořád přesunuje a motá a prý se snad každé mimi narodí s nějak omotanou šňůrou. I kolem krku. Není to nebezpečné, dokud se to nějak neuskřípne. S tím tancováním, jestli to není spíš pro mamky, aby se jim neudělalo špatně :-).
Tak krásné sny mamky a hezké ráno. Stefinka

 
Nikkol
Zasloužilá kecalka 853 příspěvků 08.12.04 23:12

Katkaa…teda fakt pknej deníček.Jak vše stíháš školu,práci,do­mácnost a těhu nad tím kroutím hlavou.Máš můj obdiv. Tak a jsem druhá Nikkol

 
Anonymní  09.12.04 07:31

Kaťuš, moc krásný deníček a tohle si budu muset ještě několikrát přečíst !!
To je přesně to, co moje dušička potřebuje :-)

Téda, holky bříškatý - my jsme FAKT JEDINEČNÝ !!!!!!!

Buďme v pohodě a budeme mít pohodové miminko !
NiKi

 
Irusa
Kecalka 169 příspěvků 09.12.04 07:50

Katkoo, fakt super deníček - velikáááánskááá pochvala !

Je fakt, že psychika - aspoň u mě je dost rozvrácená. A i když je můj manžel zlatíčko, někdy na mě přestával mít trpělivost … haha

A to s tím tancováním a zamotáním pupeční šňury mi fakt pobavilo.

Iruša

 
Katkaa
Kecalka 404 příspěvků 09.12.04 08:58

Dobré ráno kočandy!

Děkuji za pochvalu deníčku, jsem moc ráda že se líbí a je takový pozitivní před těmi svátky:o)) Ale toho o vvv vás neušetřím jednou ho taky pošlu, až se na to budeme všechny cítit…po Vánocích už budeme mít všechny za sebou ty první testy a budemem více v klidu, tak třeba potom.

Cadovko tvoje údaje už jsem nestihla do deníčku dát, ale mám je zapsané a v tom příštím už určitě budou:o)) A omlouvám se za špatné datum porodu, snažila jsem se to spočítat sama podle tvých týdnů těhu a sekla jsem se…
Nakoupili jste s manželem něco hezkého? Včera jsem v Praze slítala celý Smíchov a nekoupila jsem si nic, je to fakt bída s tou těhu nabídkou…ach jo:o(

Lesinko ty to s tím svým dráčetem teda máš!! Sundavá si ponožtičky, má hlad…to nemá nějaký knoflík na vypnutí?? Aspoň na chvíli??…:o)))))­)))) Trošku(dost) se mi stýská po tvých dlouhatááánských příspěvcích, tak třeba budeš mít zas více času:o)

Stefinko to s tím prádlem a mytím oken jsem taky slyšela už víckrát jako zaručenou pověru. Je to prostě tak, že každá jsme k těmto věcem náchylná trochu jinak, některá se mimča nezbaví ať dělá co dělá a některá bohužel opravdu pověsí prádlo a je po miminku:o(( Moje bývalá kolegyně potratila během prvních třech měsíců pětkrát…stačilo jí zakopnout nebo zprudka dosednout na postel a bylo po všem…:o((

Uplě se červenám za obdiv jak to všechno stíhám.....:o))) To si zas obdiv nezaslouží!! Já když se do něčeho opřu tak jsem k nezastavení:o)))

Katkaa 12+1tt

 
alenka22
Stálice 53 příspěvků 09.12.04 09:01

Ahojky těhulinky,

tak jak se dneska máte? Mě bolí docela dost hlava, nejradši bych zalezla do postýlky a chrupkala a místo toho musím sedět v práci a přehrabovat papíry.
Katkaa - velikánská pochvala za deníček, hned jsem ho vytiskla a dala přečíst manžílkovi, protože taky občas nechápe,co dělám.

Jo, hodila jsem vám do alba fotečku z úterního ultrazvuku.

Ještě jsem vám zapoměla napsat nový termín porodu. Podle PM - 22.6.05 a podle UTZ - 29.6.05,takže jsem se zase o kousek poposunula.

Tak pište holčiny, ať máme co číst.
Zdraví Alča

 
Katkaa
Kecalka 404 příspěvků 09.12.04 09:20

Alčo miminko vypadá super!! Jak už je veliký? A dělal doktor nějaký měření nebo se na to teprve chystáte?

 
alenka22
Stálice 53 příspěvků 09.12.04 09:23

Měření zatím nedělal, jenom změřil kolik má od hlavy k zadečku a to má asi 5 cm.
Jsem z tý fotky úplně unešená, nemůžu se na ní vynadívat.
Alča 12+1tt

 
cadovka
Kecalka 431 příspěvků 09.12.04 10:43

Ahoj holky,
já se sekla, jsem dnes 12tt a 5 d, zítra jdu na ultrazvuk.
Koupila jsem si v HaM super tričko a svetr, dopře se natahují, takže je vynosím a až splasknu tak je užiju na doma. Když jsem poprvé porodila a manžel za mnou přišel do porodnice se podívat, byl šokovaný jak jsem zhubla! První otázka byla kde máš břicho?
Deníček je super, informací není nikdy dost.
Od rána mi tady po kanclu křepčí šéf a jen mě rozptyluje. Kalamita. Tak pracujte.
 Soňa

 
cadovka
Kecalka 431 příspěvků 09.12.04 10:48

A ještě k těm pověrám, poprvé jsem v těhotenství dělala úplně všechno, nešetřila jsem se, vygruntovala jsem komplet celý dům, zahradu a malý se narodil císařem s omotanou šňůrou kolem krku a přidušený. Takže teď jsem si pozvala na okna babičky a úklid řeším jen pozvolna.
Ovšem moje kamarádka musela od začátku ležete a nic nedělat a malý měl omotanou šňůru, ale extrémě dlouhou takže porodila v pohodě. Asi záleží na délce.

 
Katkaa
Kecalka 404 příspěvků 09.12.04 11:06

Koukám, že několik z nás jde zítra na ultrazvuk!! Tak to je super budem povídat zážitky, do práce zítra nejdu vzala jsem si volno, tak na vás juknu snad z domova. Na víkend jedem k našim péct cukroví, tak snad na mě nikdo nic nepozná!! Máma je taková všímavá a hlavně je zároveň mojí nejlepší kamarádkou, neni pro mě nic težšího než to před ní tajit!! Ale zároveň se těšim až jí oznámim pod stromečkem, že bude bába:o)))
Tak snad nic nepraskne!!

Stefinko uděláš nám pondělní deníček?:o))

Katkaa

 
Anonymní  09.12.04 11:59

No jo Soni, já si myslím, že tyhle komplikace a návaznosti na pověry jsou spíš náhody.....
Ale není nad to si to těhotenství užívat - však je to jen 1-2× za život a trošku se rozmazlovat :-))

Katkoo, teda to je před tebou fakt těžký víkendový úkol. Zvlášť jestli se ti už bříško klube.....Tfuj tfuj budu na tebe myslet, aby překvápko vyšlo až pod stromek !

Vy všichni, kteří uvidíte zítra mimčo na ultrazvuku se na to hezky vyspěte, ať má mimčo čásek a klídek se hezky natočit a předvést !

Stefinko, těšíme se deníček ! Kdyby náhodou nebyl nikdo, hlásím se ! Docela by pasoval za ten Katčin - je taky dost o psychice, ale spíše nadsázkový !
Jinak Stefinka je na řadě, že? Tak na mě kdyžtak „houkněte“ je jedno jestli teď nebo za týden…

Tak hezký den
NiKi

 
Nikkol
Zasloužilá kecalka 853 příspěvků 09.12.04 12:01

Ačiny…koukám,že mám vcelku velkýho hlavonožce jak říkám já.Byla jsem na ultrazvuku před týdnem a mělo to 6cm.Teda o tom věšení prádla nic nevím, no a stejně ho většinu peru,věším a žehlím sama.Takže by mi to bylo k ničemu na pověry moc nevěřím možná z důvodu,že se mi zatím nic špatného nestalo.Dnes se jdu zas na 3hodiny po:,–(it k doktorovi tak jsem zvědavá co mi řekne.Asi,že vše je ok hehe.Katkoo…asi tě moc nepotěším,ale na mně už to 3 starší lidi podle očí poznali,že jsem těhu tak doufej,že mamak není znalec očí.Moje by to asi také teda poznala uvidíme řeknu až přijedu od ní kam se chystám příští týden.Jinak jediného čeho se malinko bojím a zároven doufám,že bude vše v pohodě je krev na vývojové vady.No uvidíme…jakmile vyjde krev dobře tak jsem vysmátá a můžu pomalu začít prát mimi věcičky a zjištovat co mi chybí.To myslím ze srandy,protože to až tak konec dubna a sušit hezky na vzdoušku.Možná nkdo zná pověru,že se nemá kupovat nic na miminka dopředu také jsem tomu nikdy nevěřila a vždy když se mi něco líbilo tak jsem neodolala a koupila.Vše mám pod postelí spím nad tím hehe a problém s otěhotněním žádný.Spíš jsem chtěla ještě asi dva roky počkat no,ale co příroda to zařídila za mne a mýho přítele.Zase jsem za to ráda,že nemám problémy,které některé s otěhotněním mají a vcelku si toho vážím,že je můj organismus rozumný.No když to slyším dejte mi pokoj s umělým otěhotněním.Nu,ale někdo jinou možnost holt nemá a pak to těhotenství prožívá jinak než já která zatím neměla sebemenší problém.Holky nemáte někdo v plánu deníček o pohlaví?Jak poznat kluka,holku dle pověr i příznaků.Také by to bylo zajímavé téma hlavně pro ty co nechtějí vědět,co to bude,ale stjně se prý na to nedá uplně spolehnout.Ka­marádce vycházela holka a bác má kluka,kterého chtěla.Já si to říct nenechám a budu sama typovat co to bude a okolí nechám taky at je nějaká sranda.Zatím to vypadá na kluka,ale uvidíme.Holky je tu někdo jako já kdo se stydí za břicho?Mne už vadí ted tak nevím,co budu dělat až vyleze ještě více.Pro mne by břich mohl zůstat takto jak je.

Tak se mějte krásné odpoledne Nikkol

 
Anonymní  09.12.04 12:20

Jo a zabrouzdněte do Letních miminek :-)
Fakt šílený, jak nás ty naše matky mučily !!! :-((((
Otázka je, jestli naše dcery nebudou jednou říkat, jak je jejich matky mučily mateřským mlíkem !!!! :-))
 NiKi

 
cadovka
Kecalka 431 příspěvků 09.12.04 12:43

No teda Nikkol, já vůbec nechápu, jak se může někdo stydět za bříško, vystrkovala jsem ho hned po té co jsem zjistila že jsem těhul (i když jsem žádné neměla). Mě se spíš hned zvětšily o číslo prsa.
Nejlepší je ale Vašík, včera v koupelně říká: „Mami ty už máš ale velké bříško. " On ještě netuší jak budu vypadat začátkem června. Poprvé jsem přibrala 17 kg a vypadala jsem jako malý tank.
Můj manžel má dnes 30, jdu koupit dort, svíčky a kytku. Dárek už dostal. Chudák, má z toho věku depku.
Ještě vám musím říct jednu perlu našeho broučka. Vybírá si jméno pro prcka a před týdnem došel a říká: "mami, už jsem si vybral. Budeme mít Terezku, Jirku a Lukáše. A vejdou se ti tam ty 3 miminka?“
Tak jenom doufám, že se to zítra na tom ultrazvuku nepotvrdí, a se bych se zbláznila.
 Soňa

 
Katkaa
Kecalka 404 příspěvků 09.12.04 12:58

Nikkol je myslím velká škoda, že se za bříško stydíš, vždyť si přečti v deníčku, že ho máš pyšně vystrkovat a užívat si jak jsi v těchto okamžicích jedinečná a krásná, jak jiná být nemůže!! (teda netěhotná:o))

Na mě to zatím nikdo nepoznal, jako že by řekl vy musíte být určitě těhotná, vypadáte jinak. Lidi kteří to vědí mi říkali, že jsem se změnila v obličeji, ale ti co nic nevědí, nic neříkají:o)) Mamču bude mít na starosti manža zaměstnávat tak, aby nic nezkoumala. Vezem sebou soudek vínka z Moravy ze sklípku, tak budou spolu popíjet a ona se nebude na nic takového soustředit. My to zvládnem!!:o) Já už se tak těším na ty Vánoce až to budem řikat, že mě od toho nic neodradí to dotáhnout do konce podle mých představ, když by něco poznala, tak budu zatloukat, zatloukat a zatloukat.......

Katkaa

 
cadovka
Kecalka 431 příspěvků 09.12.04 13:30

Katkoo,
vydrž už jen 14 dní. Ale i kdyby to už prasklo, ta radost bude obrovská. Těš se na ta zářící očička babiček čekatelek. A pak to začne - jako u mě: každý druhý den mi mamča volá jak se cítím, jak mi je a jestli je všechno v pořádku.
Já si žádné oblečky ještě nenakupuji, mám toho spoustu po malém, takže až to bude aktuální projdu je a co mi bude chybět dokoupím. A taky pak se toho sejde velká spousta. Jsem spíš maniak do nakupování plínek. Spotřeba ze začátku v průměru 10ks/den jak si pamatuji, to je pěkný zásah do rodinného rozpočtu už tak oslabeného rodičovským příspěvkem.

 
stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 09.12.04 14:14

Píšu v letu :-). Niki, ten deníček si klidně vezmi, jedeme v sobotu na vánoční slezinu, tak ráda udělám až ten středeční.
Stefinka

 
NiKina
Závislačka 3945 příspěvků 09.12.04 15:18

Dobrá, v neděli ho pošlu.
Užij si vánoční atmosféru …!
 NiKi

 
Katkaa
Kecalka 404 příspěvků 09.12.04 15:24

Niki, už se moc těším na nový deníček od tebe!!!! Pošli ho v neděli raději dřív, tak kolem 15 -17 hod přidávají nové deníčky, jinak se nám ukáže až v pondělí večer.

Teď mám zas nějaké nutkání(jak o tom přemýšlím) jestli bysme to našim nemohli říct už tenhle víkend u toho pečení cukroví…Zkusím naťuknout manžu, ale on mi to určitě zatrhne a bude vyřešeno.....Já jsem táááák nedočkavá jak se budou tvářit!!!Ach jo to je hrozný dilema…:o))

Katkaa

 
Nikkol
Zasloužilá kecalka 853 příspěvků 09.12.04 16:48

Ahojky…Katkoo opovaž se to říct pokud to nepoznají,když už jsi to vydržela dotedka.Těším se a věřím tomu,že nejen já co nám napíšeš po vánocích jak byli nadšení tak nás nezklam sim tě.Ted jsem došla od doktora vše OK a 22.12.04 jdu brzo ráno na krev vývojové vady.Už se těším až budu vědět jestli je vše v pořádku.Jinak se mi zdá,že to nějako letí už to je 14.týden za chvíli v lednu půjdu na druhý ultrazvuk ve 20.týdnu a nechám si udělat fotečku.Tak zatim papa Nikkol

 
KEIKO
Kecalka 290 příspěvků 09.12.04 20:45

Ahoj holky,
nakukuju k vám a nostalgicky vzpomínám, jaké to bylo loni, když jsem na tom byla jako vy! Čekala jsem to koncem čevence.
Vzpomínám, jak mě bylo děsně zléééé a bléééé byl můj každodenní rituál! tak jsem si něj zvykla, že mi pak bylo divný, když moje první ranní cesta nevedla k míse. Pamatuju si taky, jak jsem s odporem balila dárky a bylo mi u toho děsně blbě!
To, že nás bude víc, jsem rodině oznámila na štědrý večer, jako poslední dáreček dostali dudlík! Chvíli na to koukali a naprosto nechápali, co že jim to jako dávám, musela jsem jim pomoct! Ale radost byla obrovská, neboť to je ( jsou ) první vnouče!
Bohužel mi po novém roce vyšly špatně testy a ja byla objednána na plodovku! Nemusím asi popisovat, jak jsem to obrečela! A když mělo v 18.tt dojít na věc, najednou mi zjistili dvojčátka! Jednovaječná se prý mohou schovávat déle, ale u mě to byl spíš extrém.
Holky se narodily sice o 2 měsíce dřív, takže začátkem června a dnes už jsou to půlroční cácorky, které mě asi brzo sní!
Jo, těhotenství je super, přes všechny ty problémy okolo a věřte, že vám to bříško bude pak chybět a budete těhulkám závidět!
Přeju vám všem krásné a bezproblémové těhu a ty nejkrásnější a nejhodnější mimísky na světě!
Užijte si poslední vánoce sami, za rok už vás bude zase víc a budete vzpomínat jako teď já!

Nakukovatelka KEIKO + Zuzanka a Klárka z letních miminek ( 6 měs.)

 
Anonymní  10.12.04 07:43

Dobré ráno všem,
tak tady máme zase pátek a před námi už třetí vánoční víkend. Taky jste tak rádi jako já ?

Katkoo, co to slyším ? Ihned zažeň myšlenky na to prozradit tajemstvíčko o mimískovi už teď ! Jak už jsem psala taky jsme měli takový plán, jenže pak jsem si pustila pusu na špacír … a čím víc se blíží vánoce, tím ví mi to začíná mrzet. Jasně, že všichni byli překvapení a vykulení a měli a mají velkou radost, pod tím stromečkem to musí být hezčí … no a to už prostě nikdy nezažiju. Skrátka a dobře pusu na zámek, když jsi to vydržela až doteď, tak to vydržíš a basta ! Přece nás nepřipravíš o ty zážitky - tedy doufám , že nám to pak hned napíšeš. A když vezete ten soudek z Moravy nebude Vašim divný, že s nima nepiješ ???

Tak zatím ahoj Iruša

 
Slanka
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 10.12.04 13:54

Ahoj babulky,
jen v rychlosti jsem zaskočila do práce, ani jsem nečetla příspěvky, ale vytiskla jsem si je domů:-) a zase mizím do peřin. Peru se s teplotkou, kašlem, rýmou…cibuli už nemůžu ani cítit, ale fakt pomáhá.
Ozvu se asi až ve středu, nebo možná v úterý, protože nás stěhují /firmu/…
Tak já zase mizím, mimi je doufám v pořádku, v pondělí mě čeká kontrola u nové Dr. tak poreferuji.
Ahojky a hezký víkend.
Katkoo deníček je jistě supr, už se těším, až si ho přečtu!
Slanka*

 
Anonymní  10.12.04 15:58

ahoj kočandy, já jsem dneska celý den mimo domov, tak vám honem napíšu než zase vypálím ven. Ráno byla kontrola a dopadla výborně!!! Mimouš měří 6,5cm, NT je naprosto v poádku 1,5, krásně se vrtěl a předváděl se ye všech stran, má všechno co má mít na srpávných místech a posunula jsem se na 12+6tt a TP 18.6.05 jak podle CRL tak podle měření hlavičky, dostala jsem konečně těhu průkazku a všechny krevní testy dopadly dobře. Na další kontrolu jdu až po novém roce hned 3.1.05 a budou se dělat odběry na VVV…uf uf!! Snad to dobře dopadne. Jediné nco se nepovedlo, je že nemám ani fotečku ani video, jelikož měli rozbité zařízení:o(( ale dohodla jsem se s doktorem, že když tak nutně potřebuju tu vánoční fotku ať si zavolám příští týden, pokud už to bude opravené tak jí uděláme, huráááá:o))) tak já teda budu mlčet jako rybička, nic nepovim, manža je stejně proti, chce to vydržet až do ježíška, tak já si tu pusu asi zalepim.....
Co se vínečka týká, tak já nepiju už dýl, právě proto že se snažíme o mimouše a naši to vědi ehm ehm, jen nevědi, že už se snažit nemusíme, takže jim nebude divný že nepiju.
A odpoledne jsem byla u kadeřnice a mám zbrusu nový účes, jsem nakrátko a nazrzavo......ale líbí se mi to moc!!! Určitě udělám nějakou fotečku a šoupnu do galerky ať mě zkouknete:o)))

Hezký víkend kočky a v pondělí ahoooj!!!

Musim se jít najíst nebo padnu to jsem dneska ještě nestihla…ve čtyři odpoledne, mám hlad jak vlk!!

Jo a koupila jsem si super kalhotz, hezkz volný v pase na šňůrku, takže jakoby těhu:o)))

Katkaa+káčátko(přek­řtěný pišišvorek) 12+6tt

 
NiKina
Závislačka 3945 příspěvků 12.12.04 07:22

Ahoj holky,

teda tady je mrtvo !!! Všichni si užívají víkendu????? Nebo vánočně šílí ?????
Doufám spíš v to první :-))))

Katuš, doufám, že jsi to vydržela a překvapení neprasklo. Ten tvůj doktor je fakt úžasný, když ti takhle vychází vstříc - takových kdyby bylo víc !!!!

Deníček je poslán, tak se můžete těšit - je trošku oddechový.......

Tak se na vás zase těším !
NiKina

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama