Červenčátka 012 - PŘEDSTAVY A REALITA

Těhotenství

Vždycky, když jsem viděla nějakou těhulku, romanticky jsem se zasnila, snažila se vžít do jejího štěstíčka a těšila se, až to štěstí potká i mě. I když budu psát o tom, že jsem jí vždy něco záviděla, je to taková ta přející závist? :)

1. Záviděla jsem, že se jim TO povedlo. Že funguje to, na co jsem koukala v televizi a v knížkách ? vajíčko a spermie. Že TO funguje DOOPRAVDY ! :-)

Nám se TO taky povedlo kupodivu převelice rychle. Opravdu jsem moc šťastná, že jsem nemusela absolvovat žádnou psychicky i fyzicky vyčerpávající léčbu neplodnosti.
Na druhou stranu, budeme si muset setsakramentsky dávat bacha na antikoncepci hned po porodu?. :-( Příroda fakt funguje !


2.Záviděla jsem jí to, že má svoje malinké tajemství, je šťastná, pomalu rostoucí bříško a všichni jí jen a jen blahopřejí?? :-)

Znáte ty špatné nálady před MS? Čekali na mou MS skoro měsíc. Bříško rostlo někde uvnitř a akorát bolelo. Někdo blahopřál, někdo naopak tvrdil, že teď jsme si teda přidělali spoustu starostí a strastí. O radostech ani ťuk?.. :-(

3. Ty těhotenský chutě, jéééé!!!! Jídlo je moje droga, těhulky si můžou dovolit plácat cokoliv dohromady?? už aby to bylo !!! :-)))

Nevím, do ledničky jdu jen z donucení, do kuchyně taky. A při obojím se mi už čtyři měsíce zvedá kufr?.
Většina domácích prací je fakt nechutných ? mytí nádobí, mytí sporáku a okolí, mytí vany a wc ? fakt nežijeme jako prasata, ale mě se dělá zle i z malýho fleku od guláše na sporáku ! :-((((( I ze zubní pasty na umyvadle ! :-((((
Ještě že je tu ochotný manžel ! :-)
A ženy povzbuzovatelky, které tvrdí, že JIM TAKHLE BYLO celé těhotenství !


4. Na těhulky jsou všechny hodný, těhulky září?. Každý má sklony je opečovávat a zásobovat hezkými a dobrými radami?. Nikdo je nezatěžuje zbytečnými starostmi ! :-)

Kromě manžela mě téměř nikdo neopečovává ! Že by mě někdo psychicky šetřil se taky říct nedá a bohužel cítím, že v těhotenství je psychika vážně citlivější a zdá se mi, že jedinej vůl, kterej to ví jsem JÁ. Že jsem jen já sama vždycky brala na těhulky ohled?.)
Akorát prý vypadám líp a zářím ! Aspoň něco ! Mám pocit, že asi poprvé v životě vypadám líp než se cítím. :-)

***
5. U doktorů jsou na těhulky všude milí a usměvaví ! :-)))

Snad jen u zubaře a v nemocnici, která má paradoxně pochroumanou pověst?..
Tam, kde bych čekala nejvíc pochopení jsem jen číslem v řadě, pokud možno neotravuj, neměj problémy a hlavně kvaltuj, je plná čekárna?:-(((((


6.Záviděla jsem tu možnost, že spolu s tatínkem miminka zažijí ten zázrak zrození. Nelehký to úkol, ale jistě překrásný a ten zážitek vám přehodnotí životní hodnoty?.. :-)))

Myslím si to stále, těším se s taťkou.
Jen bych ráda poslala na Aljašku ty rejpaly, co tvrdí, že to jsme si teda dali, že se z toho zblázním, že si užiju a dítě ve dvou měsících už dozajista MUSÍM krmit piškoty a čokoládou, jinak nebude prospívat. Kojení? Beztak budeš mít slabý mlíko !


7. Naopak nikdy jsem těhulkám nezáviděla proměněnou psychiku, která se začínala blížit myšlenkám malého dítěte?..Takhle zblbnout !?! Nikdy ! :-(((

Ha, blbnu. Vejrám v obchodě do knížky na záběry miminka v děloze a připitoměle se usmívám a hlásím taťkovi, že takovouhle příšerku taky máme !!! Chápavě se na mě dívá, příšerku pochválí a snaží se mě odtáhnout do jiné říše?..jenže potravinami mě fakt nenadchne?? :-))))

Drahé spolutěhulky, je moc fajn, že každá z nás prožíváme naše šťastné období jinak, ale pokaždé lidsky.
Nevím, ale přijde mi, že většina tzv. celebrit tvrdí, že si to krásně užívali, fyzicky o tom vůbec nevěděli, tak nevím. Asi je vidět, že jsem obyčejná, nebo ty slavný ženský lžou. Snad jen Adéla Gondíková přiznala, že jí bylo první tři měsíce dost hodně blbě??.

Přeju nám všem, aby nám na cestě do druhého trimestru a v něm bylo už lépe a potkávali nás jen samé pozitivní zprávy a pozitivní činnosti. A mimochodem ? hezké Vánoce !

NiKina a 14 tt

BLÍŽENCO-RÁČKOVÝ PELETONEK
Stefinka-1962-Měřín…patronka- Martina 20, Zuzana 19, Josef 6, Adéla 2
TP 04.06.-Simona-1977-Praha
TP 05.06.-Veronika-1977-Morava
TP 06.06.-Mirri-1981-Havlíčkův Brod
TP 08.06.-Lois-1980-Havířov
TP 08.06.-Nikkol-1979-Náchod
TP 08.06.-Iruša-1978-Kladno
TP 08.06.-Lencaa-1977-Praha
TP 10.06.-KajaR-1972-Karlovy Vary
TP 13.06.-Ellen-1977-Sereď/Bratislava
TP 13.06.-Cadovka ? Soňa –Vašek-4 roky
TP 14.06.-Nikina-1978
TP 15.06.-Elina-1980
TP 16.06.-Sissi-1977-Vsetín
TP 17.06.-Adel-1976-Brno
TP 17.06.-Mirka-1968-Brno-Petr 7-let
TP 17.06.-Johanka-1975-Náchod
TP 18.06.-Milli-na neschopence, ale v pohodě
TP 18.06.-Šifka
TP 19.06.-Lesina-1974-Ostrava-Adléta-1 rok
TP 19.06.-Jana-1978-Praha
TP 20.06.-Alča-1982-Čáslav
TP 21.06.-Anazuz-1977-Brno
TP 22.06.-Katkaa-1981-Praha
TP 27.06.-Jerrýsek-1977-Brno
TP 27.06.-Slanka*-1979-Praha
TP 27.06.-Sedma-1978-Brno/Trutnov
TP 05.07.-Makovka-1980-Washington D.C./Olomou

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Nikkol
Zasloužilá kecalka 853 příspěvků 12.12.04 13:23

Ahoj Nikino…jsem první kdo Ti pochválí deníček.Velmi hezkej deníček a hlavně jsem se u něj válela smíchy.Nejvíc se mi líbil ten odstaveček o tom úklidu to jsme vážně nemohla.Já patřím mezi těhulky,která tyto problémy zatím nemá a už asi mít nebudu.Nu,ale stejně to letí po Vánocích už brzo jdu na druhý ultrazvuk.
Tak zatím pa Nikkol

 
Anonymní  12.12.04 14:14

Ahojky, jsem v 8+5t a mám problém. V sobotu/včera/ večer jsem začala špinit a tak jsem volala do nemocnice a poradili mi ať ležim a odpočívám. Dnes to přestalo a tak bych se chtěla zeptat jestli nevíte co to asi znamená. Zítra jdu k doktorovi a nechci zbytečně plašit. Je to normální? Prosím poraďte mi S pozdravem Peťa.

 
stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 12.12.04 14:53

Ahoj Peťo,
stává se to, některé holky tady a v květňátkách si chvilku poležely a je to dobré. Myslím dobrý, když to přestalo. Budem ti všechny moc držet palce.
Stefinka

 
stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 12.12.04 15:04

Ahoj NiKino,
prímový deníček, musím říct, že tak to je a z těch idealistických představ mě nevyvedlo nic. pokaždé jsem to čekala lepší než to bylo nebo spíš jsem úspěšně a rychle zapomněla jak to bylo. Ale co si pamatuju, ještě je to sranda. Po šestým měsíci už to začíná mít grády a poslední měsíc mě opustil strach z porodu, protože s každým dnem jsem si toužebně přála, aby už to bylo za mnou, mohla jsem si lehnout na břicho a nefunět při každém kroku. A když místo velkého tvrdého břicha bylo zase malé měkké bříško … tak mi bylo líto, že se ve mně nic nemrská, protože ty pohyby byly tak nádherné …
Vánoční babinec byl super. Devět bab a Pepíno. Pokecali jsme, dali si dobrůtky a když jsme se večer rozcházeli, vůbec se nám nechtělo. On je babinec asi co dva měsíce, tak v únoru možná … nikdy se nesejdem všichni, je nás asi patnáct bez Pepína, samé ženské. Můj miláček má asi ženskou duši, protože si taky rád pokecá, jen to nakupování, prohlížení zboží, ten relax v obchoďáku, to nemusí. Naštěstí vzdychá jen potichu a nemá poznámky. když se ale zasekne v oddělení nářadí a motoristickém, tak to zas tiše vzdychám já a jdu se radši probírat něčím jiným.
Mrňata hlídala Zuzka, tak jsem včera místo klidného večera musela uklidit a vyluxovat v obýváku. Ale byli jsme oba spolu a to je vzácné.
Hezký zbytek neděle a nashle v pondělí. Stefinka

 
Anonymní  12.12.04 15:06

Ahoj Peťo,
mně se stalo úplně to stejný co Tobě. Jenom jsem byla 9+2, večer jsem z ničeho nic začala špinit a pak už nic. Doktorka mi předepsala 2 druhy léků, já je vybrala a už nic neberu a špinění se mi už neukázalo. Na gynekologii mi řekli, že to mohlo jít o slabé měsíčky, někdy se to tak prý stává. Tak neboj, všechno bude určitě v pořádku. Držím palečky. Jerrýsek

 
Lois
Zasloužilá kecalka 665 příspěvků 12.12.04 16:51

Ahoj NiKi,

moc pěkný deníček, opravdu mluvil z dušičky těhulky.

Musím říct, že mě opravdu zaráží citáty těhotných celebrit (např. modelka A.Vránová): " Při prvních třech měsících bych to u sebe jiným stavem nenazývala, protože jsem se cítila dobře. Jiné maminky si stěžují, že je trápí nevolnost a podobně, ale mě nic nebylo."

No naštěstí moje nevolnosti byly v normě, nezvracela jsem ani jednou. I když plavající žaludek mi dával zabrat :)))

No nic dnes se loučím, jedeme ještě s manželem na nějaké nákupy.

PA a hezký zbytek neděle

Lois 14+6tt

 
Lois
Zasloužilá kecalka 665 příspěvků 12.12.04 16:54

Péťo,

já sama jsem na začátku těhotenství špinila, tak jsem od Dr. dostala Utrogestan na podporu těhu a poctivě 14 dní hajala a teď je zatím vše OK a já se cítím fajn. Neboj pokud budeš v klidu, taky to bude OK.

Zdraví Lois 14+6tt

 
Lesina
Echt Kelišová 9863 příspěvků 12.12.04 18:03

Ahoj, znam dost holek, co mely prvni trimestr v pohode a tehulkovsky si moc nepripadaly :) Nebyt UZ tak by si myslely, te ty // je jen omyl. Stastne to zeny, ze? Ale ja si taky nemuzu stezovat, zle mi bylo jen jednou jak ted, tak u Adletky, takze az na unavu a zysenou spavost jsme se nejak tehotne necitila. U Adly jsme se zacala jako tehule citit az tyden po terminu, ale to pak bylo husty. Doufam, ze tentokrat nebudu moc dlouho prenaset!
Takze me tyhle citaty nezarazi, docela je chapu. A tak trochu zavidim. Ta unava moc prijemna nebyla.
 L.

 
Lesina
Echt Kelišová 9863 příspěvků 12.12.04 18:49

NiKino, bajecny denicek. VAzne, vzpomela jsem si na prvni tehu a docela se pobavila.
Prave jsem si vzpomela, jak jsme mela nacteny vsechno, co me muze u porodu potkat a jak jsem byla nachystana na to nejhorsi. No a jak me vydesilo, kdyz misto ocekavanych 10-14 hodin prvni doby porodni trvala jen hodiny tri. Kdyz mi doktor rekl, ze uz rodim, tak jsem se desne vydesila a presvedcovala ho, ze mam jeste nekolik hodin cas. No, mel ze me srandu! Ja tou dobou s porodem jeste nejak nepocitala.
TAkze se nesterusujte a verte mi, ze to bude vsechno v pohode. Za par tydnu uz bude dobre a pak na ty prvni potize rychle zapomenete a budete i to uzivat jako nic a nikdy! A ze se vam v cervnu narodi to nejkrasnejsi stesticko pod sluncem. A nejhodnejsi a kdyz ne, tak bude stejne nejhezci a nejhodnejsi - aspon pro vas. A za rok touhle dobou uz budeme bojovat s prvnimi prikrmy mrkvickou.
A uz vubec si nedelejte hlavu s kojenim, kojeni je totiz veda v tom, ze to veda neni a ze se nesmite bat. Pokud budete uvazovat, jestli ma miminko dost, tak se vystresujete a miminko opravdu mit dost nebude. Takze nikoho neposlouchejte a verte sami sobe a bude to dobry. Holky, nesmime zapominat, ze nase maminky nekojily, protoze se to v te dobe proste nepodporovalo! TAk jim neverme ani slovo! Slaby mliko neexistuje!!!! How­gh!

Je holky, mam pro vas neco k vanocum, ono se rika, ze steticko musi byt pokakany, tak jsme si vzpomela na jednu fotku, no schvalne se podivejte, co vas ceka :D Je to focene vloni na podzim, takze neco takoveho budeme mit doma pristi rok v cervenci. Ade tam jsou tri tydny D

http://rodina.cz/…um/photo.ASP?…

To by v tom byl cert, aby tohle neprineslo stesti do noveho roku… Jo a nekdy tou dobou mi maminka vysvetlovala, ze ja uz mela stavicky, ze moje mliko Ade nemuze stacit :D Ted je z ni zaprisahly zastance kojeni, takze se nebojte, ony ty reci kolem prestanou!

My si ted uzivame predvanocni pohodu, pecu cukrovi, ale nijak to neprehanim, vazne si to cukrovi placam spis pro radost, vycistili jsme koberce, ale taky ne kvuli vanocum, spis byla moznost pujcit stroj, ja ten predvanocni uklid uz nekolik let bojkotuju a postupne tim nakazuju i ostatni a tak si uzivame pohodicku. Manzela bych sokovala spis tim, kdyzbych zacala doma blbnout a organizovat nebo dokonce podnikat predvanocni uklid. :D
S Adlou je uz docela sranda, lita jak cert a tak budou letosni vanoce vazne zajimavy :) Ju holky, ja se tesim na ty prespristi vanoce! To uz tu budou litat deti dve a bude veselo! Ale rada si na ne jeste pockam, u Adly jsem se az moc tesila na to, co prijde, ze jsem si ten zacatek nejak nestihla uzit :(
TAk si to ted vynahradim!
Mejte se predvanocne, zapalte si svicku a dejte horky caj s budoucim tatkou a to by v tom byl cert, aby vanocni pohoda neprisla!

Lesina a dracata

 
cadovka
Kecalka 431 příspěvků 12.12.04 19:22

Ahoj holky,
skvělý deníček, parádně oddychový. Já měla své první těhotenství úplně fantastické, bylo mi hrozně dobře, vypadala jsem ještě líp, žádný problém, prostě paráda. Tak jsem si myslela, že i to druhé bude takové, ale omyl. V 8 t. jsem začala špinit a musela jsem ležet, protože mého doktora zastupoval neschopný důchodce, který si s tím nevěděl rady. Nakonec jsem se rozjela nemocnice, popsala situaci, udělali mi ultrazvuk a vyšetření. Dostala jsem hormony na podporu těhotenství a všechno je v pořádku. Akorát bříško mě pobolívá, takže nevím, co si o tom myslet a jsem pořád neuvěřitelně unavená.
Těhotenské chutě mám neuvěřitelné, poprvé jsem jedla jen okurky a feferonky, teď jím zase jenom sladké. (zaručeně to bude holky, tvrdí babičky). A jím bez přestávky celý den.
Poprvé jsem nemohla otěhotnět skoro 2 roky, povedlo se až po hormonální léčbě, teď jsem otěhotněla napoprvé.
Takže opravdu je každé těhotenství jiné, ale je na nás jak si ho užijeme.
Soňa
P.S. Doufám, že už máte zapálené 3 svíčky a užíváte si pohodičky.

 
cadovka
Kecalka 431 příspěvků 12.12.04 19:29

Katkoo,
jak jsi dopadla s pečením? Neprozradila jsi své sladké tajemství babičce?
Taky jsem byla v pátek na UZ, můj bobek má 6 cm, všechno v pořádku a termín posunutý na 20.6.. Předváděl se nám ze všech stran, dr. ho pomalu nestíhal měřit.
Na další kontrolu jdu hned 3.1. a vzápětí na VV. Doufám, že to bude OK.
 Soňa

 
J-o-h-a-n-k-a
Povídálka 20 příspěvků 12.12.04 21:44

Ahoj holčiny, souhlasím se Soňou, že je to super oddychový předvánoční deníček. Musím zaklepat na dřevo, že se mi veškerý těhotenský nevolnosti zatím vyhýbají velikým obloukem a snad už to tak i zůstane. Akorát bych se mohla přestěhovat na WC, tam lítám snad 100 x denně.
 Joh.

 
stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 13.12.04 07:40

Ahoj mamky,
zdravím při pondělku. Konečně se začínám trochu víc koukat do kalendáře, ale s vyšilováním to nehodlám přehánět. Už se mi podařilo mít půlroční problémy s rukama po předvánočním mytí oken a to jsem několik let před tím vždycky Vánoce odstonala. Tak jsem definitivně zavrhla šílení a jen si užíváme. Dokonce mě ani nebere nějaké časné zdobení příbytku. Počkám si až Zuzka bude mít prázdniny a nechám ji namalovat něco pěkného na okna. Stromeček zdobí tatínek a děcka na štědré dopoledne. Věšíme ho ke stropu, protože se nám už nikam nevejde a demoliční četa by ho asi i převrátila. Máme takový kolotoč-jesličky, tak zapálíme svíčky a to dělá hezké obrazce na stropu. Ve čtvrtek jdeme na první Pepčovu besídku. Ještě netušíme co to udělá až uvidí cizí lidi. Jsme doufám připraveni na jakoukoli reakci.
Tak to je po ránu vše, oblíkáme se a jedeme do školky.
Hezký den přeje Stefinka

 
Irusa
Kecalka 169 příspěvků 13.12.04 08:51

Tak ahoj všem,
hlásím se po víkendu s vééélikou pochvalou deníčku. Byl to takový odpočinkový, uklidňující předvánoční.

Jak jste si užily víkendík. To je hrozný, že už je zas za námi, co?
Mi jsme byli v sobotu nakupovat, a pak jsme si užívali věcí, které jsme koupili. V neděli musel manžel do práce, tak jsem dělala běžné věci kolem domácnosti, a nějak mě to zmohlo, že jsem šla spát snad v 7 večer a ráno, když zvonil budík jsem se stejně nemohla probrat.
Tak ahoj Iruša

 
Katkaa
Kecalka 404 příspěvků 13.12.04 08:52

Dobré ránko kočandy těhundy!!!

Hlásím že sladké tajemství nevyzrazeno:o))) a ta moje „krkavčí“ matka si to pod stromečkem pěkně slíézne, že nic nepoznala!!!:o))) Viděla mě dokonce i nahou večer, když mi přišla něco hroozně důležitýho říct do koupely a já zrovna lezla do vany a NIC nezpoznala!!No chápete to?? Matka krkavec, na vlastní jediné dceři nepozná, že je ve 4. měsíci těhotenství..­.....:o)) Já jí to pěkně pod tím stromečkem řeknu!!
Musím dneska zavolat doktorovi jestli by mě ještě neobjednal na ten rychlo ultrazvuk kvůli fotce pod stromeček v pátek to měli rozbitý a nemám ani video, ani fotečku pro naše.
Už mám těhu průkazku a ještě jsem jí nestihla ani pořádně prohlídnout, tak snad dneska. Mě se tak strááášně ulevilo, když mi doktor řekl, že je mimi v pohodě a všechny měření vyšly dobře, alespoň prozatím, šutr mi spadl ze srdce:o))
Máme napečeno 11 druhů cukroví a moc se nám povedlo, spálili jsme jen jeden plech, ale to by nebyly Vánoce bez toho smrádku.

Deníček je moc hezký, pěkně se četl a moc jsem se uněj pobavila:o))) Super!!!

Katkaa+káčátko 13+2tt

 
Irusa
Kecalka 169 příspěvků 13.12.04 09:19

Katkoo, to je super, že je vše tak jak má být. Mně se taky vždycky uleví.

Ještě teď se řehtám, nad tím jak se čertíš nad Tvou „krkavčí“ matkou. Tak vlastně nevím jestli to chceš vydržet do vánoc nebo ne ? Néé já vím, že ta radost je tak velká, že už by to člověk nejradši rozhlásil do světa, ale pod stromečkem budeš ráda, že to mamča nepoznala.

11 druhů cukroví - to jdte tedy dobrý. Úplně jsi mi navnadila na něco sladkýho, tak asi půjdu mimískovi něco poslat.

Tak zatím Iruša + klokánek

 
Anonymní  13.12.04 09:44

Ahoj holky,

Nikino, super deníček, to je přesně to téma, které je před Vánocemi třeba. Mám to nějak podobně, nevolnosti pořád zlobí, zdá se mi, že snad čím dál víc…

O víkendu jsme udělali krásnou vánoční výzdobu před domem, světýlka a mašličky na stromečky, ozdobili jsme balkon, no hotová Amerika :-)

Jinak jsem nic moc nestihla, jenom vycházka s pejskem do lesa.

Lesino,
chtěla bych se zeptat, měla jsi svoji kokřici už před narozením Adletky? Jak ji přijala do rodiny? A jak se k ní chová teď? Moc bych si chtěla pořídit kokršpanělku a myslím, ře je to vhodný pejsek k dětem, jenom nevím, jestli je to dobré už od malinkého miminka. Tak prosím, když budeš mít čas, napiš nám nějaké rady a postřehy ze života Adletky a vašeho pejska.

Holky, ještě týden v práci a potom mám 2 týdny dovolenou. Už se tak těším. Snad budu mít konečně čas vyrazit na vánoční dárky.

Tak hezký zbytek dne, ať nám to v práci rychle uteče a vy co jste doma, tak si pěkně užívejte.

Adel & miminko

 
Irusa
Kecalka 169 příspěvků 13.12.04 09:59

Otázku pejska a miminka už jsme doma také řešili. Máme doma 3 letého pejska neurčité rasy, který je dost rozmazlený. Je tak napůl venkovní, ale bereme ho často i domu. Už jsem četla nějaké postřehy na emiminu plné rad, jak se pejsem po narození miminka nesmí odstrkovat atakpod. ale myslím, že se to snadno řekne a hůř uskutečňuje. Kdyby nám Lesina napsala něco z vlastních zkušeností, taky bych to uvítala.
 Iruša

 
Katkaa
Kecalka 404 příspěvků 13.12.04 10:54

Irušo, já jsem to samozřejmě chtěla mámě hrooozně moc vyzvonit, jenže manža byl proti a neměli jsme ani tu aktuální fotečku.....tak jsem si řikala, že kdyby to poznala jsem z toho venku jako slepice ukvokaná, co neudrží žádný tajemství:o))))Jen­že ona nic, já na ní špulila břicho celý dva dny a ona prostě NIC!!! No já to nechápu........ Ta si to slízne:o))) V legraci samozřejmě:o))

Když se bavíte o těch pejskách, máme doma pejska hlídacího, domu vůbec nechodí, takže tam nebezpečí nehrozí. To začně až bude špunt venku, což v létě určitě budu dávat kočárek ven, no musim je hnedka seznámit a snad to bude v pihodě, ona je čubina taková hodná mazlivá(prdlajs hlídací), tak doufám, že to bude v pohodě. Doma v baráku je kocour, ten je zas jen domácí a nechodí ven. Je to takový kliďas, že si myslím bude dávat na křičící kuličku co ho bude tahat za ocásek velký pozor a obcházet to velkým obloukem…No uvidíme, každopádně je taky seznámíme a budeme se s kocourem dostatečně mazlit, aby nežárlil.....Snad to zvířátka zvládnou, co jim zbývá:o)) Jsou naše, stejně jako bude káčátko.

 
jittyy
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 13.12.04 11:40

Taky jsem měla ze začátku podobné problémy, doktor mi udělal ultrazvuk zjistil, že je vše jak má být napsal mi přášky a poležela jsem si a zatím se to nevrátilo, takže nestresuj .-) Jitka

 
jittyy
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 13.12.04 11:50

Deníček je super. Já jsem na tom naštěstí relativně dobře. Ráno a dopoledne přežívám na banánech a ovesné kaši, protože nic jiného není schopen můj žaludek snést. Ale jinak nějak moc jídlo opravdu nemusím přijde mi, že jím ještě míň než před otěhotněním, zato jablka, hrozny a ovoce a zelenina nějak mizí rychleji než dřív. Ale doufám, že už mě snad ten žaludek na vodě přejde .-) Jinak to co vy řešíte se psem tak já řeším s fretkou. Je to takovej malej mazlík, ale holt ji mám naučenou, že se volně pohybuje po bytě, tak si musím nechat projít hlavou jak to provedem, aby neublížila miminu a přitom jsem jí nevzala moc volnosti, na kterou je zvyklá .-( Jestě uvidím. Zdraví Jitka

 
Veronika27
Kecalka 131 příspěvků 13.12.04 12:20

Ahoj holky bříškandy !!

Zase se hlásím po delší odmlce, pořád mě tady otravuje nějaká práce :-))

Stefinko - budu vám mooooc držet palce a myslet na vás, aby Pepčova besídka dopadla dobře, aby se z cizích lidí nestresoval a všechny vás překvapil jenom v tom dobrém slova smyslu !! Nezapomeň pak napsat, jak to proběhlo !

Katko - je super, že jsi to neprozradila, hrozně jsem se smála tvému pojmenování krkavčí matka :-)) Ale věř tomu, že je to spíše tak, že by ji nenapadlo, že to před ní budeš tajit ( ikdyž s dobrým úmyslem vánočního překvapení), takže to byla určitě ta hlavní věc, proč se nad tím nezamýšlela :-) Vánoce budou u vás teda fat Překvápko a to se pak z krkavčí matky stopro stane natěšená starostlivá babička, to si piš !!
Jinak my už máme taky napečeno, ještě v týdnu budem 3 druhy lepit krémy a čokoládovat, ale zbytek už je úplně hotový ! Uffff, to byla neděle :-))

Johanko - s tím neustálým běháním na WC ani nemluv, já jsem taky strašná! A to všude píšou, že už by to mělo přestávat ! U mě je to snad pořád horší, manžel už se směje vždy když letím, že letos budem doplácet za vodu :-)))

Iruso - sedmispáč jsem taky ( teda povětšinou se dvěma přestávkama na odběhnutí na záchod :-) ), včera jsem spala od 20h do 7.15h a ráno jsem nebyla nijak speciálně moc vyspaná :-)))) Ale je to už lepší přes den, to už neusínám i ve stoje :-)))

Holky, prosíííííím, myslete na mě zítra, jdu na krev na VVV a abych k vám byla upřímná, nejsem moc klidná. Přestože je zatím všechno v pořádku ( klepy, klepy, klep ), tak přeci jen ten hrozný červík nejistoty pořád hlodá !!!! Tak když si zítra vzpomenete, budem já i můj mimísek mooooc rádi !!

Mějte krásný a pohodový den a pohlaďte svoje bříška - už asi vykukují, co ? To moje už teda pořádně :-))
Veronika 15+1tt

 
Veronika27
Kecalka 131 příspěvků 13.12.04 12:28

Jo, a hlavně jsem ještě zapomněla napsat :
NiKino - tvůj deníček je bezva, s nadhledem a s úsměvem, moc se mi líbil !!!! Máš opět 1* !!!
 V.

 
NiKina
Závislačka 3945 příspěvků 13.12.04 12:44

Ahoj holky, hlásím se při pondělku !!!

Díky za pochvaly, jsem červená až na zadečku !!!! :-)))
Mám o 100% lepší náladu !!!!!
Změnila jsem doktora a konečně se dočkala řešení mé totální nechuti k jídlu. Vyfasovala jsem čípky, tak uvidím, jak budou fungovat ! Každopádně v lednici leží domácí tlačenka, takže s pomocí čípku to snad zvládnu :-))))

Verčo, budeme držet palečky !!!!!
Mě to čeká mezi svátkama, taková relaxace u doktora, ha ha !!!

Stefinko, tyhle babince taky miluju. Člověk se odreaguje a hlavně dosytosti vykecá !!!

Lois, přesně, ta Vránová, co jí není vůbec zle, mě pěkně naštvala......

Peťo, určitě dej vědět, jestli je všechno O.K. ale myslím, že to bude v pohodě. Možná si ale budeš muset poležet…

Vaše víkendové zážitky mě pobavili, hlavně Káťa ! Katuš vydrž, už jen týden a pár dnů !!!

Jo, a nakonec : Už vím, co to bude !!!!!
Dneska to na nás vystrkovalo o sto šest !!!
NiKi - poučena od Dr. v 14 tt, ale jinak přesně 13+6 tt

 
Veronika27
Kecalka 131 příspěvků 13.12.04 12:59

NiKino, je super, že nový doktor se ukázal jako bezva, moc ti to přeji, protože určitě není teď pro nás nic lepšího, než mít důvěru ke svému doktorovi !!
A taky díky za podporu, uričtě budem OK !!
A prozradíš nám, co to bude ?
 Verča

 
Veronika27
Kecalka 131 příspěvků 13.12.04 12:59

NiKino, je super, že nový doktor se ukázal jako bezva, moc ti to přeji, protože určitě není teď pro nás nic lepšího, než mít důvěru ke svému doktorovi !!
A taky díky za podporu, uričtě budem OK !!
A prozradíš nám, co to bude ?
 Verča

 
Katkaa
Kecalka 404 příspěvků 13.12.04 13:05

Nikino!!!! jak to že to už víš??!!! To je nepravedlivýýý, já chci takýýýýýý:o))

Tak když vystrkovalo, typuju kluka jako buka a bude na tom jako chlap asi docela dobře nee:o)))??

Ono se vám to řekne už jen týden a pár dní, když se to tak hrozně vleče do těch Vánoc.....když má člověk takový šílený tajemství, täk opravdu čas utíká nějak pomaleji:o))
Verčo, máš určitě pravdu, my jsme s mamčou takový dvě slepičí prdelky a nevydržíme si neříct vůbec nic! když cokoli, tak si hend voláme a všechno si musíme vypovídat, takže by jí to asi nikdy nenapadlo…jé ta mě zbije…ba ne těhule se nebijou…:o))) tak bude bulet, že mě nemůže za trest zbít, že jsem jí dva měsíce lhala…:o))) A bude ze mě v tu ránu krkavčí dcera:o(( ........
Držím palce na VVV, ale neboj, všechno bude v pohodě a Vánoce už budeš mít veselejší…my jdem až po Novym roce......

 
J-o-h-a-n-k-a
Povídálka 20 příspěvků 13.12.04 13:14

Ahoj Adel,

nevím jestli je to typem rasy nebo vyloženě konktétním pejskem, ale naši mají kokřici - dnes už dámu v letech, ale ta je odmala vysazená na malý děti. My si s ní můžeme dělat co chceme, ale na mrňata je prostě hrozná. Tím tě nechci nějak strašit nebo odradit, ale určitě číhni do nějakýho atlasu plemen nebo si nech poradit od nějakýho pejskaře, ať jseš chytřejší.
 JOh.

 
Veronika27
Kecalka 131 příspěvků 13.12.04 13:16

Kačko, díky za podporu ! Výsledky budu vědět za týden, tak vám pak ještě napíšu, jak to dopadlo ! Díky !!
A to s tou tvou mamčou, to mi bylo úplně jasné, máme s mamkou naprosto stejný vztah a vím, že tu by ani nenapadlo, že bych jí to dokázala neříct !!! Takže pevné nervy, bude to rodinný dárek č. 1, tak si to pořádně užijte !!! A všechno nám to pak musíš popsat, jsem zvědavá, jaká bude první reakce ! Moje mamka z toho byla šokovaná ( v dobrém slova smyslu ), usmívala se na mě jak na blbečka a nic neříkala ( asi v sobě bojovala s tím, aby nezačala křičet radostí ) …
 V.

 
Irusa
Kecalka 169 příspěvků 13.12.04 13:29

Téda Nikono, neříkej, že už to je fakt ve 14 tt vidět co to bude. Já když byla ve 13 tt na tom velkým ultrazvuku vůbec mi nenapadlo se zeptat jestli už by to mohlo být poznat. Všude jsem četla, že až tak od 18 tt. Tak to ti teda závidím. Jsem trubka, holt líná huba holí neštěstí. Když ten doktor se mi taky mohl zeptat, kdyby to byl věděl. No teď si drbu hlavu.
Nó a na další UTZ jdu až v lednu, a to se nám určitě při mém štěstí nenatočí tou správnou stranou.
 Iruša

 
Katkaa
Kecalka 404 příspěvků 13.12.04 13:33

No tááák Niki!!!!
Když už jsi to nakousla tak šup sem s tím!! Koukal na tebe pindík nebo pipinka???:o))))

Já už bych to taky chtěla vědět, ale to koukám, že to jde poznat takhle brzo!!

 
Anonymní  13.12.04 13:35

Ahojte, toto je velmi zaujimavi dennik. Akoby to boli moje myslienky :)
A tiez dufam, ze uz v druhom trimestri to bude lepsie, lebo ma tiez velmi hneva, ked v:,–(e citam ako si vsetky tehotne to tehotenstvo uzivali, pripadam si potom ako nejaka fajnovka, citlivka alebo co, ale zatial to nebol med lizat :))
 Ellen

 
Anonymní  13.12.04 13:58

Ahojda těhule :)

Niki - moc pěkný deníček… Oddychovka :)

V sobotu jsem asi přechválila miminko. Povídala jsem, jak mi už přes týden nebylo blééé a milé děťátko mi to v sobotu „osladilo“ pěknými bléé stavy :) Tedy žádné zvracení, ale na procházku jsem nešla… :) Dnes chvilku ráno a tak uvidíme, jak dlouho mu to vydrží… Ve sředu jdu do poradny a další středu na testy AFP - tedy na vývojové vady. Tak snad, tfuj tfuj tfuj, dopadneme dobře :)

Hlásím, že jsme začali s pečením. Tedy 11 druhů ještě nemáme, jako Katka :), ale ve finále by jich takový počet měl ozdobit vánoční stůl… Uvidíme :)

Stále čekám na výsledky vyšetření štítné žlázy, zítra to bude 3 týdny, co jsem tam byla a nic… Docela mě rozčilujou, protože takový nervy nejdříve a pak si dávají na čas… Počkám do konce týdne, pak tam zavolám a zvednu si adrenalin…

Niki - tipuju KLUKA!!!! :) A doufám, že se nám mímo taky tak pěkně ukáže :)

Tak zatím těhulky se opatrujte, všem hodně štěstí na kontrolách, testech, ultrazvucích…

Mirri 15+0tt

 
Lesina
Echt Kelišová 9863 příspěvků 13.12.04 14:10

Ahoj Adel a ostatni holky pejskarky,

nevim jestli jsem ten pravy, kdo o psovi a miminku muze psat, u nas to bylo docela divoke.

My si kokrici Kacenku poridili uz pred vic nez peti lety, bydli a zije s nami doted v byte 2+1 ve meste (ale nedostatkem pohybu teda netpi, to se nebojte) a snad poslednich par mesicu muzu rict, ze se s Adletkou szila, parkrat jsem uz holky dokonce pristihla, ze si spolu hraji. Kacenka je pejsek mazlivy, ale bohuzel taky zarlivy a majetnicky. Je sice poslusna a docela prisne vedena, ale nas miluje a je na nas hodne zavisla. Mozna je to tim, ze to bylo nejmensi a nejslabsi stene ve vrhu psa mojich rodicu (celkem jich bylo devet) a nemela dost sily, aby se probojovala ke strukum, tak jsme ji od trech dnu dokrmovali flaskou. Vzhledem k tomu, ze to bylo v lete, tak to byla moje povinnost a Kacka ke me hodne prilnula. No a ja nejak nedokazala ji nemit. V te dobe jsem zacala chodit a kratce nato i bydlet s Petrem a tak jsme si driv nez cokoli jineho poridili psa :o Ovsem zacatky byly hodne krusne, Kacka mela hodne zlou pubertu, takze az do jejich deseti mesicu to byl boj, kdo z koho, kokri jsou hodne palicati. Jenze ja jsem vic a tak mela Kacenka nakonec smulu.

Pak jsem otehotnela a Kacenka to se mnou hodne prozivala, byla jeste mazlivejsi a tulivejsi nez driv. Ale problem nastal po prichodu Ady na svet. Adlu neprijala hned jak jsme ji prinesli z porodnice, reagovala dost zarlive a nelibe nesla, kdyz jsme k ni priblizili malou… Jenze my nepovolili a Kacenu jsme dost razantne presvedcovali, ze Adla je ve smecce nad ni. Ne bitim, to nema u psu moc cenu, ale pouzivali jsme postupy, ktere jsou ve smecce psu normalni - pri zavrceni na dite nasledovalo povaleni psa na zem za kuzi za krkem, neboli to, ale pes moc dobre vi, co to znamena. Adlu jsme dali nad Kacenu a chvili ji drzeli nad ni. Za par tydnu bylo po vrceni, ale male se vyhybala jak cert krizi ? nechte ji mit nablizku.

Ale nakonec to dopadlo vic nez dobre. Kacenino chovani se postupne upravovalo, my vydrzeli a pri kazde prilezitosti jsme davali Kacene najevo, ze Adla je ve smecce nad ni, ale ze Kacenka je taky nas milacek a tak to nakonec postupne prijala… Ne ze bychom ji odstrcili, to ne, snazime se ji davat stejnou porci mazleni a lasky jako driv. Ale lehke to rozhodne nebylo. Dneska si uz Adla muze dovolit cokoli, vcetne toho, ze Kace leze do misky s granulema a do boudy (ma v obyvaku specialne u truhlare udelanou psi boudu - http://rodina.cz/…um/photo.ASP?… ) a ze ji bere jeji hracky. Vlastne ony si vzajemne berou hracky… Vlatne je to parada. Ted pacifikujeme Adlu, aby Kacenku netrapila. A je to parada, Kacka si hraje se vsema detma a vsechny deti ji tezce milujou, mam uz k ni plnou duveru, ale jak rikam, stoji za tim rok neustale a vytrvale prace.
Ted se jen bojim, co bude, az si domu prineseme druhe miminko - dve zarlivky najednou, to bude hodne tezke. A popravde se bojim, ze Kacka bude Adlu pred miminkem chranit.

Rozhodne bych kokra k detem nedoporucila, existuji mnohem vhodnejsi plemena, min palicata a svehlava. Treba retrivr nebo labrador, ci rhodezsky rithbeck (ci jak se pise), z mensich plemen nevim, mimo ta malinka spolecenska si nic nevybavim, ale v literature je o vhodnosti k detem vzdycky zminka. Mam zkusetnot tu, ze kazdy pes se da nakonec vychovat, otazkou je, jestli to bude trvat par tydnu nebo mesicu nebo let…

Holky mejte se a pejskum a miminkum zdar!
Lesina a dracata.

 
NiKina
Závislačka 3945 příspěvků 13.12.04 14:11

No jo holky, správně - kluk jak buk. Nebo holka s obzvláš´t vyvinutou :-))))

Kluk, sama jsem to poznala, trčel mu dopředu jak malý dělo !!! A ukazoval ho - nestyda jeden ! Asi z něj bude pornoherec ! :-DDDD
 NiKi

 
Katkaa
Kecalka 404 příspěvků 13.12.04 14:22

Niki to je bezva, že už to víš!!! A super zprávička o klukovi, to jsem vůbec nečekala, že už bysme mohli takhle brzo cokoli poznat!! já se v pátek doktora ptala, ale řekl mi, že si ještě vůbec netroufá odhadovat, že by se mohl seknout. Tak jsem řekla, že to radši nechci, že si ještě počkám.
No třeba se mu zdálo něco pěkného, někde jsem četla, že kluci můžou už v bříšku mít erekci:o))) nevim jestli tomu věřit něbo ne.....:o))

A velká gratulace!!!!!

 
Anonymní  13.12.04 14:23

KATKA, potom nam urcite napis co na to tvoja mama, ked jej to povies, som hrozne zvedava, ako sa bude tvarit :))
 Elen

 
NiKina
Závislačka 3945 příspěvků 13.12.04 14:26

Katuš, erekci jo?
No vždyť říkám - pornoherec !!!
 NiKi

 
Katkaa
Kecalka 404 příspěvků 13.12.04 14:38

Elen, holky, určitě vám dám v rychlosti vědět co mamča na to oznámení, sama jsem napnutá k prasknutí!!! Jen doufám, že nadšení převáží vztek nad tím, že jsem jí to neřekla. Ale jak jí znám, je to hrozný cíťa, tak určitě bude bulet a bude nadšená, že z ní konečně bude bába!!…ehm…s její vizáží ve 44 letech bude vypadat s kočárkem spíš ještě jak maminka:o)))))

Niki, no psali tam, že kluci můžou mít erekci, když si třeba žužlaj palec a dělá jim to dobře…ale nevim nevim…to už mi přijde trochu moc:o))) Prostě to bude pěkný nestyda:o)))

 
Katkaa
Kecalka 404 příspěvků 13.12.04 14:42

Tak mi právě u dr. sdělili, že mají zařízení na fotky a nahrávání pořád rozbité…ach jo, mám si zavolat zítra. Tak doufám, že to do těch Vánoc stihnou spravit, jinak budem bez fotky a to by mě mrzelo…:o((

Dneska bych tu radostnou novinu ráda oznámila šéfovi…jenže on nějak ne a ne se dostavit do kanceláře a já už jsem z toho celá nervózní:o))) určitě budu koktat:o))

 
Adel1
Kecalka 101 příspěvků 13.12.04 14:59

Lesino,
díky moc za zkušenosti, naši mají doma kokřici, je jí už 6 let a ta teda žádného malého tvora vedle sebe nesnese. Ale asi je to tím, že je pěkně odmalička rozmazlená a ví, že je miláčkem rodiny. Retríver a labrador jsou fajn, ale když já bych tak chtěla kokra. Na mazlení. Snad když si ho pořídíme až po miminku a bude si na něj od štěňátka zvykat, tak snad to půjde. No uvidíme za jak dlouho po narození miminka budu mít chuť a energii na štěněčí miminko :-)

Adel

 
Anonymní  13.12.04 15:12

Katka: V najhorsom si odfot brusko a nech sa doftipia…najprv budu cumiet a potom im to mozno dojde. hoci to bude ako s tym UTZ, ale ked to nepojde, co uz…
 Elen

 
Katkaa
Kecalka 404 příspěvků 13.12.04 16:08

Holky, kdo si vezme mezitýdenní deníček?? tenhle nám do konce týdne nevydrží, už teď je zase nabitý:o))) Kdyby nikdo nebyl, tak se hlásím, ale jinak vám ráda nechám prostor a nacpu se až někdy jindy:o))

 
Irusa
Kecalka 169 příspěvků 13.12.04 16:17

Tak cóooo, Katkoo, co na to šéf ?
Já to tomu mýmu řekla, když jsme byli zrovna spolu na služební cestě. a Musím říct, že jsem se na to napřed asi 2 týdny psychicky připravovala a stejně jsem musela taky koktat to bohužel nevím.

Povídali jsme si zrovna o firmě a o kolegovi, který odešel. Šéf ho měl dost rád a tak říkal, že ho to docela mrzí no a pak řekl, doufám že ty mi v nejbližší době neodejdeš … No a já na to : " víš Tomáši já Ti musím něco říct, teď když se tak bavíme o tom odcházení, tak doufám, že tě nezklamu, ale já jsem těhotná …„
No a on zastavil auto a řekl, že to je úplně úžasný, omlouval se mi, že to s tím odchodem nemyslel takhle, že myslel jako ať neodcházím s firmy jinam a taky tak něco koktal pátý přes devátý. No a pak řekl, no to tě musím pozvat na oběd, tady je jedna sklvělá restaurace. - Restaurace byla opravdu špičková a mi při jídle pořád probírali děti - no šéf mi mohl dát bohaté zkušenosti - má jich doma 5 (a pro zvědavce s jednou manželkou). Rozhovor zakončil jízlivým úsměvem, když se mi ptal co chceme a já na to že je nám to vcelku jedno. " To já Ti přeju kluka“ … Má doma totiž 5 kluků.....
 Iruša

 
Katkaa
Kecalka 404 příspěvků 13.12.04 16:28

Irušo, já mu to asi dneska neřeknu:o(( Za půl hodinky jdu domu a on se ještě do kanceláře nedostal a do telefonu mu to řikat nechci, takže buď ještě na poslední chvíli nebo až zítra a to odcházím v poledne do školy, tak snad se tu objeví. On má dost schůzek, tak v kanceláři moc času netráví. No neva, ikdyž jsem se na to docela těšila. Nemáme takhle přátelský vztah jako ty se s vým šéfem, já si po minulých zkušenostech snažím držet trochu odstup, ale to je z jiného soudku..... I tak jsem zvědavá na jeho reakci:o)) Tvůj se zachoval naprosto super!!!!!!

 
stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 13.12.04 17:35

KATKOO,
sice jsem se hlásila už dávno o deníček, ale vypadá to, že nevím jestli ho zítra stihnu napsat. VEM SI DALŠÍ DENÍČEK, budu ráda. Do soboty aspoň dám dohromady něco pořádného z té chytré knížky. To jsem zapomněla připsat, že ten poslední ode mne byl z té staré od Matějíčka.

Dneska mě bolí hlava, nejen kvůli zádům, ale i ze stresu. Ve školce mi učitelka řela, že se mám ozvat budoucí Pepčově škole. Tak napůl slíbili, že ho přijmou. Jenže to ještě neměli pořádné informace o tom co to obnáší, že budou muset sehnat asistenta … Škola, která by ho přijala s otevřenou náručí je 40 km daleko a to je v zimě nemožné. Spojení autobusem existuje, ale tak brzy ráno, že to není možné. Hledáme možnost jak se dostat do velkého města, kde by možnosti už byly. Zase to musíme vyřešit hodně rychle, protože je třeba se se školou domluvit pokud možno o pololetí. Mám z toho hlavu v pejru. Koordinátor, který tohle všechno zařizoval, byl na baterky a vzdali se koordinátorství. Takže jejich pomoc 0, potřebná odborná péče 0, odborn informace směrem ke škole -5. Snad to zvládnu, ale je ve mně malá dušička. Tolik je to důležité pro budoucnost Pepči …
DRŽTE MI HOLKY PALCE Stefinka

 
stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 13.12.04 19:10

BLÍŽENCO-RÁČKOVO-a možná časem i LVÍ PELETONEK
Stefinka-1962-Měřín…patronka- Martina 20, Zuzana 19, Josef 6, Adéla 2
TP 04.06.-Simona-1977-Praha
TP 05.06.-Veronika-1977-Morava
TP 06.06.-Mirri-1981-Havlíčkův Brod
TP 08.06.-Lois-1980-Havířov
TP 08.06.-Nikkol-1979-Náchod
TP 08.06.-Iruša-1978-Kladno
TP 08.06.-Lencaa-1977-Praha
TP 10.06.-KajaR-1972-Karlovy Vary
TP 13.06.-Ellen-1977-Sereď/Bratislava
TP 14.06.-Nikina-1978
TP 15.06.-Elina-1980
TP 16.06.-Sissi-1977-Vsetín
TP 17.06.-Adel-1976-Brno
TP 17.06.-Mirka-1968-Brno-Petr 7-let
TP 17.06.-Johanka-1975-Náchod
TP 18.06.-Milli-na neschopence, ale v pohodě
TP 18.06.-Šifka
TP 19.06.-Lesina-1974-Ostrava-Adléta-1 rok
TP 19.06.-Jana-1978-Praha
TP 20.06.-Alča-1982-Čáslav
TP 20.06.-Cadovka (Soňa)-1977-Uh.Hradiště-Vašík 4
TP 21.06.-Anazuz-1977-Brno
TP 22.06.-Katkaa-1981-Praha
TP 27.06.-Jerrýsek-1977-Brno
TP 27.06.-Slanka*-1979-Praha
TP 27.06.-Sedma-1978-Brno/Trutnov
TP 03.07.-Daduska-Bratislava
TP 05.07.-Makovka-1980-Washington D.C./Olomouc
TP 10.07.-Aaliana-Bratislava

Dovolila jsem si zařadit Dadusku a Aalianu ze začátku července. Stefinka

 
Lois
Zasloužilá kecalka 665 příspěvků 13.12.04 19:15

Hezký večer děvčátka,

Stefinko budu držet palečky a myslet na tebe i Pepču, aby Vám to vše vyšlo jak se školou tak i besídkou.

NiKinko tak to je super, že to víš tak brzy, a taky je fajn, že jsi spokojená s novým doktorem. To víš dnešní technika vyspívá rychlostí světla, tak je fajn vědět co to bude už tak brzy.

Katkoo jsem ráda, že jsi tajemství nevyzradila. A co se týče tvého šéfa, snad ho brzy zastihneš a budeš to moct oznámit :)

JO holky, vy co už máte nějakou ratolest, třeba ty Stefinko. Od kdy jste cítily první pohyby? Já jsem v sobotu ležela a měla ruku na bříšku a v jedné chvilce jako by mi tam někdo cvrnknul kuličkami. A myslím si, že střeva ani žaludek to nebyli, byla jsem před tím na záchodě :) Mohly to být nepatrné pohyby?

No nic jdu si dát sprchu, jsem slaměná vdova, drahoušek mi dnes odjel do čtvrtka do Prahy, tak na mě spadl splín. No jo hormony se mnou bloumají.

Zdraví Lois 15tt

 
stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 13.12.04 19:50

Ahoj mamky,

pohyby - co si vzpomínám od Pepči a Adélky, bylo to hodně brzy asi tak jako u vás už kolem 14tt, vím že se mi to zdálo hodně hodně brzy. Taky jsem pořád váhala, protože to bylo i jako trošku střeva :-), tak jsem čekala až to bude úplně jasné a to bylo v 16tt. Taky jsem se obávala, aby mě třeba nepočítali porod podle pohybů jak to bylo za totáče, dr. jsem to říkala až když se kolem 20tt sama ptala. Záleží na tom kolik pozornosti věnujete bříšku, myslím že se dají vycítit hodně ranné pohyby. To je to nejkrásnější z celého těhotenství, když se malé hýbe …

Píšete o tom jak reagují nebo reagovat budou vaše maminky. Já budu úplně z toho na měkko, až mi některá holka přijde říct, že je těhotná.

A že to máma nepozná? Asi jak která. Moje nadávala ségře v 16tt, že je tlustá jak prase a měla by zhubnout. Já bych to určitě poznala, změní se výraz obličeje, zvláště oči a pak když se změní i postava … Mezi náma a naší mámou nebyl a není blízký vztah.

Mám v tom hokej, která jste psala, že maminka to nepoznala ani v koupelně? No možná si to nechtěla připustit, že už by TO bylo ONO, zvlášť když jste zvyklé si všechno říkat :-). Když jsem otěhotněla, moje směnařka v práci to věděla dřív jak já a hned na mě uhodila. Koukala jsem na ni jak jo-jo. Říkala, že podle očí to poznala.

Jsem po masáži, tak si lebedím, hlava bolí trochu míň. Ve čtvrtek zase, jinak se mi zádíčka nesrovnají. Dám si čajík a jdu odpočívat. Dobrou hezkou noc. Stefinka

 
cadovka
Kecalka 431 příspěvků 13.12.04 22:16

Ahoj krásky,
teda já se nestačím divit kolik je tady komentářů.
Já to svému šéfovi řekla hned, že jsem těhotná, ale dál budu pokračovat v práci, jen si vezmu 2 týdny dovolené (dělám účto 2 dny v týdnu, můžu pracovat kdy chci, hlavně když je vše v pořádku). A víte co on na to? že mu spadl kámen ze srdce, protože naše firma k 30.3.05 konči. Takže budu od 01.04. bez práce, ale nic se neděje, mám ještě jednu, taky časově dle sebe, ale byl jako šéf skvělý.
Jinak mám zítra i ve středu dovču, chystám se na pečení a okna, dokoupím si v klidu dárky, zabalím a odpočinu.
Kdy jsem poprvé cítila pohyby si už nepamatuji, ale zrovna včera jsem se o tom bavila s kámoškou. Říkala, že když měla poprvé pohyby, byla přesně uprostřed. Prostě si k tomu datu přidala přesně tolik týdnů a dnů kolik byla těhul a přesně jí to vyšlo. Nevím co je na tom pravdy, každopádně čekám, spočítám a pak vám řeknu.
Přeji všem hezký a klidný večer.
P.S. Proč mě tak nechutně bolí 13t+2 záda? Jak na ně vyzrát?

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »