Červenčátka 019 - Dívej se na hvězdy a věř sám sobě

Těhotenství

Říkají jedny stránky věnované výchově dětí, narazila jsem na ně při brouzdání na internetu. Je to dlouhé, peletonek jsem tentokrát vynechala. A jak je to dál: Horoskop prý bývá sestaven tak, aby v něm každý něco našel. Nehledejte žádná strhující tajemství. Povšimněte si však, jak často se v doporučeních astrologů (stejně jako osvícených pedagogů) objevuje slovo tolerance, povzbuzení, respekt jednoho k druhému, rozvíjení schopností. Osudy dětí jsou sice ve hvězdách, ale my si je můžeme naklonit pozitivním přístupem, a to bez ohledu na to, zda astrologii věříme, nebo ne.

BLÍŽENCI 20.05.05 23:54 - 21.06.05 07:53
Staří astrologové Blížencům připisovali určitou povrchnost, my budeme hovořit spíš o jejich všeobecném přehledu. Tyto osoby si potrpí na to, aby „co je císařovo, přišlo císaři“. Jednáme s nimi tedy uctivě a s respektem. Jinak se rozzlobí. Obecně sice platí, že dítě Blíženec je „roztomilý neposeda s chytrou hlavičkou“, ale má to dva háčky. První - učiteli může zmrznout úsměv na rtech, je-li neposedů ve třídě víc. Druhý - chytrost Blíženců bývá jaksi samorostlá.

DÍTĚ BLÍŽENCI A MATKA
BERAN: Podněcovat aktivitu, příliš dítě na sebe nevázat. „Volná šňůra“ to je nejlepší.
BÝK: Musí zvládnout nespokojenost nad jistou povrchností potomka. Méně, ale úspěšného ukázňování, je někdy víc.
BLÍŽENCI: Aktivita obou se nesčítá, ale násobí. Není na škodu, když se dítě i maminka budou držet trošku při zemi.
RAK: Všeho moc škodí, a to i péče. Blíženec je „samorost“, a tak mu nelze jen tak plánovat život.
LEV: S dítkem Blížencem vytvářejí nadějnou dvojici. Pozor jen na přílišnou dominanci. Mohla by vzbudit negativismus.
PANNA: Pokud váš potomek ve svém pokoji uklízí pravidelně pouze na Štědrý den, nepeskujte ho. Škoda prohádaného času, dá se využít lépe. Panny bývají pečlivé, Blíženci poněkud nepořádní.
VÁHY: S dítkem si rozumí velmi dobře. Ale pozor, hrozí ne bezpečí, že jej může na sebe nadměrně vázat. ŠTÍR: Do jisté míry opak předchozího znamení. Byť se mají s potomkem rádi, mohou si jít na nervy. Nutná je určitá míra tolerance.
STŘELEC: „Obětovala jsem se ti..!“ „A kdo se tě o to pro sil!“ I tak může vypadat dialog mezi znameními. Aby tomu tak nebylo, je vhodné respektovat zájmy a priority dítka. Nakonec je to jeho život.
KOZOROH: Nemají to spolu lehké. Konflikty jsou dost pravdě podobné. Nekřičte, nehádejte se, hledejte spíš kompromis.
VODNÁŘ: Budiž svému Blíženci „trenérem, psychologem i vedoucím výpravy“. Rozhodně ne mentorujícím vychovatelem, to by narazila.
RYBY: Emoce matky mohou narazit na racionální úvahy i jedná ní dítěte a pak se zajiskří. Má to svůj výchovný význam. V komunikaci se občas „setkávají“ zcela odlišné povahy. Proč to nepocvičit.

DÍTĚ BLÍŽENCI A OTEC:
BERAN: Prý je možno hádat dvakrát, kdo má na koho větší vliv. V každém případě má otec možnost včas vést dítě k vytrvalosti a k promýšlení problémů i s jejich souvislostmi.
BÝK: Nadějná dvojice. Blíženci to s Býky umí.
Blíženci: Opět bezvadná kombinace. Važme si jí.
RAK: Otec i dítě si mohou být blízcí. Vcítění do mladší generace je vodítkem i předpokladem působení nazývaného výchovným.
LEV: Tatínek nechť si přečte předchozí řádky a vyvodí z nich poučení. Třeba v podobě věty: „Nevelet, ale chápat!“
PANNA: Protikladná znamení. Protivy se mohou přitahovat, pokud se doopravdy poznají. Čím více si budou společně povídat, tím lépe.
VÁHY: Bez problémů. Někdy špetka náročnosti navíc by neuškodila. ŠTÍR: „Své zá:,–(y nejlépe pro:,–(íme, pokud je porušíme“ - tolik Murphyho zákon. Taťku nabádá k toleranci a menšímu sebeprosazování.
STŘELEC: Nechť rozvíjí a kultivuje potomkovy zájmy. K tomu patří i schopnost výchovy „mezi řádky“ - nenásilně.
KOZOROH: „Jednej tak, aby ti krtince nezakryly výhled na ho ry!“ Neutápět se v maličkostech. Přihlédnout k Murphyho zákonu: „Všechno jsou maličkosti.“
VODNÁŘ: Nadějný pár - otcův vzor tu je nadevše.
RYBY: Totéž co výše. Lepší dobrý příklad, nežli písma výklad.

RAK 21.06.05 07:53 - 22.07.05 18:47
„Zaměstnání Raka může zúročit jejich smysl pro realitu, technické nadání ale především mnohdy jedinečné učitelské vlohy.“ Potud učebnice astrologie. Tito lidé prý dětem rozumějí, jsou vůči nim přiměřeně nároční, jsou i nenároční a šetrní. Spíše nadhodnocují, než by si na někoho zasedli. Dítě Rak potřebuje hodně zájmu a lásky, samo se nezabaví. Co do něj investujeme v dětství, akumuluje a vydává v dospělosti.

DÍTĚ RAK A MATKA
BERAN: Po dobrém, jen po dobrém, povzbuzovat a velkoryse přehlížet, když se něco nepovede, toť vodítko pro tuto konstelaci.
BÝK: Flegmatické rysy povahy obou zde nemusejí dělat dobrotu. Na mamince je, aby dítě podněcovala k aktivitě. Rak se dá. Jen se to s ním musí umět.
BLÍŽENCI: Pozor, aby se matka díky své spontánnosti neprojevovala příliš infantilně. Její „mrňous s velkou duší“ je prý vůči ženským Blížencům dosti kritický.
RAK: Přes nadějné předpoklady to i zde může poněkud skřípat. Urážet se a trucovat není řešení.
LEV: Lev by v zá:,–(ě vše zvládl sám. Měl by tedy rozvíjet samostatnost svého Raka a příliš mu neumetat cestu. Blaze se jim pak povede.
PANNA: Nadějné, byť pochval a projevů citu a lásky zde není nikdy dost. Rakovi se dá občas i zalichotit. Využívejte to.
VÁHY: To co v předchozím případě, jen ještě vyhraněněji. Váhy s polichocením a oceněním leckdy váhají a to je škoda. ŠTÍR: Kdo umí, umí, kdo neumí… měl by se dívat, jak matka Štír intuitivně vystihne, co na jejího potomka platí. Vše zvládne po dobrém a s úsměvem. Sama rozhoduje, ale dítě si myslí, že je po jeho.
STŘELEC: „Při zemi, maminko při zemi…“ chce se zvolat nad nebetyčnými plány, jež má junior splnit. Platí ovšem méně je více a není třeba potomka uštvat a naštvat.
KOZOROH: Špetka spontaneity navíc by neškodila. Odstup, který maminka někdy projevuje, ruší.
VODNÁŘ: Vodnářská racionalita může Raka popuzovat. Maminka báječně zvládne asertivitu, tak proč by nemohla své působení doplnit alespoň špetkou manipulace.
RYBY: Dobrá dvojice. Vycházejí spolu bez nesnází. Zlé jazyky sice matku nabádají, aby více podněcovala u dítěte smysl pro pořádek a kázeň. Ona ví své. Mlčí a vše nechá tak, jak je.

DÍTĚ RAK A OTEC
BERAN: Tento táta je na malého Raka příliš „hr, hr“. Radíme: Pomaleji, uměřeněji, klidněji.
BÝK: Harmonická dvojice, kde táta je mimořádnou měrou schopen vcítění se. Pro nás ostatní přímo vzorový příklad toho, jak je tato schopnost důležitá.
BLÍŽENCI: Tihle otcové mívají na malé Raky nadměrné nároky. Stačí snížit požadavky na polovinu a vše se změní. Řečeno po ostravsky: „Plan se podvesť něda, musí se překročiť!“
RAK: Čím více spolu budou mluvit, tím lépe. Nemusí si rozumět na první poslech či pokus. O to víc ať se snaží o domluvu.
LEV: Táta Lev je ochránce, leč také velitel. Radíme: Pohov, méně velet.
PANNA: Dobrá konstelace bez nadměrných nároků.
VÁHY: Pozor na hádky. Ty nikam nevedou. Dětskému negativismu je lépe předcházet. Ne nad ním váhat. ŠTÍR: Rozumí si, mají se rádi. Pro Raka je v tomto případě Štír vzorem. To se to pak vychovává!
STŘELEC: S křikem se zde příliš mnoho nepořídí. Ideální prý je klidná důslednost. V dětství a mládí bývá Rak odlišnější, později údajně chování Štíra přímo kopíruje.
KOZOROH: Nároky a požadovaná přísná kázeň jsou docela dobrá věc. Jen pozor Kozoroh bývá až příliš náročný, a to Rak nepřijme.
VODNÁŘ: Všechno je jinak, vše je naopak. Starší je prý modernější, mladší konzervativnější. Rozporů mají dost. Přenést se přes ně lze jen zvýšenou mírou tolerance.
RYBY: Ryby, raky, ryby, raky… to se docela dobře rýmuje. Stejně tak si oba rozumí.

LEV 22.07.05 18:47 - 23.08.05 01:51
Lev je prý „miláček slunce“. Je to tvor vitální s patřičnou životní silou, charakterem a s vůlí tomu odpovídající. Má talent k rozhodování a k vedení. Je dominantní a bývá rád středem pozornosti. Za druhé přebírá zodpovědnost. Někdy napřed rozhoduje a pak se ptá. Nebojte se mu zalichotit. Jednak si to občas i zaslouží, jednak je ješitný. Rád slyší, že nad něj široko daleko není. Potřebuje podněcovat druhé lidi, posunovat je vpřed. Ponižující potlačování lvího nadšeného rozletu mu může způsobit hluboké trauma.

DÍTĚ LEV A MATKA
BERAN: Dvě sebevědomé a tvůrčí osobnosti se mají spíše doplňovat a podněcovat, než aby jedna byla nadřazena druhé.
BÝK: Včasným ústupem lze předejít válce. Vyhrocené hádky nemají smysl.
BLÍŽENCI: Nadějná konstelace. Maminka má ovlivňovat dítko „přes city“, ale citově je nevydírat.
RAK: Dobře se doplňující znamení s předpokladem potřebné „dlouhé šňůry“. Dítku je třeba poskytnout maximum samostatnosti, jinak zlobí.
LEV: Pozor na (třeba jen podvědomé) konkurenční vztahy. Rozum má mít maminka.
PANNA: Vcítít se a nebát se… on si i Lvíček poradí. Zvláště, bude-li mít k tomu prostor.
VÁHY: Obvykle si dobře rozumějí a navíc je maminka natolik ústupná, že konfliktům předejde. Spory mít nebudou. ŠTÍR: Kosa na kámen, Štír na Lva a výsledek za takovouto „námahu“ nestojí. Výchova totiž není boj, ale především pochopení.
STŘELEC: Temperamentní dvojice, v níž je třeba dohlédnout na to, aby mladší staršího neomezoval a neřídil. Mým nejlepším kamarádem je syn (dcera) mívá sklon říkat maminka. Je to pěkné, ale není to ono.
KOZOROH: Matka má sklon držet dítko zkrátka, to zase učiní vše, aby naplnilo svoji touhu po svobodě. Co proti tomu dělat? Inu nebojovat. Dítě bude vždycky vítězem.
VODNÁŘ: Odlišnější znamení snad být nemohou. Pro oba platí, co je jiné, nemusí být horší.
RYBY: Nadějné. Maminka totiž raději mlčí, než aby hovořila nevlídně.

DÍTĚ LEV A OTEC
BERAN: Volnost, podněcování dobrého, podpora to je téměř jistá cesta k vytváření dobrých vztahů.
BÝK: Ochota ke kompromisu, toť lék na střety našich dvou furiantů (Lvů a Býků).
BLÍŽENCI: Podporuje a rozvíjí, leč nementoruje. Pro Blížence mají Lvi slabost.
RAK: Dobrý příklad a respekt k sebevědomí potomka. Zdaří-li se, tak to jde vše jako po másle.
LEV: Není tak zcela jasné, kdo je šéf. Ukázat to dítku a nereagovat přitom agresivně s příměsí šikany, je nadmíru náročné.
PANNA: Zde je riziko dětského negativismu. Proto raději nebojovat a vzájemně se respektovat… a dobře se oběma povede.
VÁHY: Váha váhá ve všech směrech. V jednom by ale zřejmě neměla. V podpoře rozletu dítěte. ŠTÍR: Mezi oběma těmito znameními to občas značně skřípe.
STŘELEC: Táta to zvládne. Dokáže být srdečný, vstřícný a tolerantní. To pak i Lev jihne.
KOZOROH: I na Lva je dosti ctižádostivý a zbytečně přísný. To je co říci.
VODNÁŘ: Bezvadný tatík, maličko namyšlený syn. Shodnou se díky otcově toleranci.
RYBY: Otec žije ve světě iluzí, dítko má iluze o světě plném třpytivé slávy. Díky tátově velkorysému nadhledu vše dobře dopadne.

Dr. Rudolf Kämpf

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
 
Lois
Zasloužilá kecalka 665 příspěvků 16.01.05 16:11

Ahoj Stefinko,

tak tu konečně máme ten deníček, který je opravdu zajímavý. Moc se ti povedl.

Zaujalo mě hlavně dítě blíženec a otec býk (což bude u nás, pokud se mimi narodí v termínu +/-): Nadějná dvojice. Blíženci to s Býky umí. A jak to bude ve vztahu já a mimi? Takto: S dítkem Blížencem vytvářejí nadějnou dvojici. Pozor jen na přílišnou dominanci. Mohla by vzbudit negativismus.

No necháme se překvapit, kdy se náš krteček vyklube na svět a jaké budou naše vzájemné vztahy. Ale myslím si, že určitě ty nejlepší. Každý rodič si přece přeje, aby svému dítku předal jen to NEJ.

Tak ještě jednou dík za deníček a přeji krásný zbytek neděle.

Lois + krteček (19+6tt)

 
J-o-h-a-n-k-a
Povídálka 20 příspěvků 16.01.05 19:51

Ahoj Lois,

taky mě čeká kombinace dítě blíženec a otec být, tak snad nám to vyjde podle horoskopu - ta nadějná dvojice :-)
 Joh.

 
stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 16.01.05 21:32

Ahojky, u nás je já Ryba + 2× Rak. Tatínkové jsou k těm Rakům Beran a Lev.
A musím říct, že to sedí.
Stefinka

 
Sissi1
Kecalka 256 příspěvků 16.01.05 22:50

Stefinko pochvala za deníček, takový příjemný, v období kdy jdeme nebo čekáme na testy vvv.

Jinak vás všechny zdravím, přidala jsem fotku - již třetí břicha. Teď už je miminkovské, nahoru hlásím + necelé 4 kilča.

Přidávám taky odkaz na stránky s porodem. Je to na:
 http://www.geocities.com/…_videos.html

Jak se na ně dostanete, kliknete např. na Vaginal Birth a stáhnese to, nebo někde dáte stáhnout a pak tam máte kratičké video porodu. Je tam i císařský řez, nebo když jde mimi prdýlkou napřed.

Dívala jsem se na chicco.svetna­kupu.cz a je tam postýlka Pavlík s nebesy, matrací a povlečením za 2.899,–Kč je to dobrá cena nebo je to moc, já o těchto cenách nemám přehled, tak jestli už jste to některá propočítávala, tak mi dejte vědět prosím.

Byla jsem v Brně a zakoupila jsem v La Halle těhotenskou halenku do A, vínově červenou, taková, že manžel mi říkal, že je to jak Zorka Jandová cvičí to Tai-chi, nebo co, tak, že je to takové kimono.
Mně to spíš přijde jako takové čínské šatičky, a pak ještě jedny úpletové šatičky nad kolena, růžovo-hnědé kostkované, a vypadají, že vydrží až do konce.
Tak je můžu někdy vyfotit. Oboje to stálo 900,– Kč, všude měli slevy, tak to šlo. Měli tam i elastické, ale vcelku pevné kalhoty a s tím vakem vepředu už na bříško, ale bylo mi to ještě velké. Tak později. Zatím mám kalhot dost.

No pomalu jde na mě únava, tak se loučím, a očekávám vaše nové příspěvky a informace a rady.

Sissi a holčička, 18+3

 
Makovka
Kecalka 326 příspěvků 17.01.05 02:30

Ahoj holky briskate,

Stefinko, bezvadny denicek., dekujeme mockrat. U nas jsme matka -ryba, otec- blizenec, dite-rak. Nevychazi to spatne, uvidime, jak to bude v realnem zivote, ze? A jak jsi daleko se svou webovou strankou?

Sissi, moc ti to slusi, uz opravdu vypadas jako budouci maminka. Jsem zvedava, jak porostes v dalsim mesici! Me se brisko take klube, ale pod kosili jeste schovam. Pokusim se poslat nejake fotky, posledne mi to neslo.

Katkoo, gratuluju ke zdravemu miminku. To se ti ulevilo, ze? Uz sis zvykla na predstavu chlapecka? A mate jmeno? Jo, jeste jsem ti z minuleho denicku chtela odepsat na svoje volani domu. Kupuju si telefonni karty a za 10 dolaru mam 5,5 hodin hovoru na pevnou linku. To je super, ne?

Lois, tak jsem se hned podivala na tvuj odkaz na porod. Ani me to zatim nedesi. :-)) Ty urcite brouzdas po internetu cele dny, ze jo? Ja bych delala to same, kdybych mohla. Jak se ma krtecek> Tak vam zavidim to kopani, ja jeste necitim nic. Kdy jsi ucitila prvni pohyby?

Dnes je jinak nedele a ja jsem se vratila v 5 z prace. Jsem tak unavena. Ale musim se vam pochlubit. Vcera jsem si pres internet objednala monitor na odposlouchvani detskeho srdicka. Budeme to mit jen pronajate na par mesicu. Koupe je zbytecna a pronajem neni drahy a ja uz se nemuzu dockat, az mi to prijde. Melo by to dojit nekdy tento tyden. Nejsou to zadna levna sluchatka! Rozhodla jsem se to poridit, protoze pece je tady nic moc (jak jsem psala) a a ja nechci cekat 5 tydnu, nez zase miminko uslysim. Takhla budeme s manzelem poslouchat oba. Uvedomuju si samozrejme, ze brzy zacnu male citit, ale i tak mi to stoji za to! Kamaradka mi v patek prvni tricko na leto a tak se na to porad koukam. Na male jeste nekupujeme nic, jen na Hawaii jsme koupili malou plysovou zelvicku, co ma na krku mezinarodni pas. :-))

Jak jste si vsechny uzily vikend? U nas utekl jako voda. Jsem presvedcena, ze s rychlosti, s jakou jde cas, budu za chvili stara greca.

Slanko, uz se tesim, az budeme po Praze prohanet kocarky!!!!!!!!!!­!!! Uz jsem domluvena se sestrou, ze budu spat u ni, obe se uz nemuzeme dockat. Uz jste se vy, prazacky, sesly? Kolik vas tam je - jen ty a Katkaa?

Uz budu muset koncit, mam jeste praci na zitra a je pul devate.

Mejte se vsechny krasne a at nam dalsi tyden utece!

Makovka

 
stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 17.01.05 06:13

Ahoj mamulky,
zdravím s pondělkem. Dneska zas blbě spím. Mám trochu potíže s močovými cestami asi, zatím bolest v podbříšku, tak do sebe soukám homeopatii - Cantharis 9. Už jsem to používala v těhu a zabíralo. Když je akutní problém, bere se á 15 minut 3 granulky rozpustit v puse po 2 hodiny, což je asi 9 dávek. Potom co hoďku a pak do odeznění potíží 3× denně.
Makovko - zdravím do dálky. Někdy je ten časový posun nepříjemný, co? Vím jak to je hloupé, když tu kolikrát stepuju o víkendu nebo dopoledne sama a lapám kdy už holky něco napíšou. Webík se pomalu rozpracovává, začátek je už napsaný a k vidění - kliknout u mého příspěvku, mělo by se to otevřít. Myslela jsem, že to bude snadnější napsat, ale ten obsah dá zabrat. Bude se to asi pomalu naplňovat.
Přeji všem hezké pondělí. Stefinka

 
alenka22
Stálice 53 příspěvků 17.01.05 07:02

Ahoj těhulinky,
tak se zase po víkendu hlásím. Moc jsem si ho neužila. Sobota ještě šla,byla jsem se se švagrovou koupat v bazénu, ale celou neděli mě bolela hlava a od rána jsem zvracela. Taky vůbec nemůžu spát. Budím se pravidelně tak okolo 4 hodiny a než mi v 6 hodin zazvoní budík, tak už neusnu. Potřebovala bych do očí sirky, to jsem zvědavá, jakou budu mít dneska produktivitu práce.
Holky, kdy plánujete, že v práci skončíte?

Jinak hlásím první kopanečky. Včera když jsem čučela na televizi, tak jsem je cítila, byly jenom takový malý, jako: ťuk, ťuk - mami, jseš tam?
Tak jsem z toho měla obrovskou radost, asi odměna za to, že mi bylo celej den tak špatně.

Tak budu končit, musím jít pracovat. Mějte se hezky a pište.
Pa Alča a klokánek 16+5tt

 
Anonymní  17.01.05 07:03

Ahoj maminky a mimča v bříšku,

víkend utekla jako voda, co? KOukám, nový deníček - a úplně suprový, astrologií se ráda zabývám, takže jsem se se zájmem dozvěděla, že u nás to bude horor. Já Blíženec, dítě asi taky, takže my budeme spolu bláznit a vlát ve fantaziích a chudák táta Beran aby nás urovnával do správných kolejí !!! :-)))
Sissi - smrkla jsem ty porody a je to hrůůůůza !!!! Ty ženský tam snad leží hlavou dolů nebo co??? A ta šílená sterilita !
Bolí mě břicho a chce se mi zvracet už jen z toho pomyšlení, že bych tam v bolestech ležela jak rozpláclá žába bez možnosti nasměrovat tělo kupředu - praskla by mi bederní páteř - asi.
Ještě že jsme v Čechách a máme ty suprový polohovací porodní křesla !
Uf.
Mějte se krásně a ať se vám všechny bacily vyhýbají !
Nikina 19 tt

 
Irusa
Kecalka 169 příspěvků 17.01.05 08:03

Tak ahoj při pondělku,
Stefinko supr deníček - i když matka Střelec a dítě Blíženec - nic moc. Snad to napraví otec Kozoroh …
Dneska to spaní v noci - zase nic moc. Při každém pohybu jsem byla vzhůru. V sobotu mě zase pobolívalo bříško - teď už je to dobré, tak snad to nebylo nic vážného. Klokánek mi nakopává už o 106, akorát navečer se sklidní, asi jak jsem prvníé měsíce chodila hrozně brzy spát tak je navyknutý, tak ťukám na dřevo, aby mu to dlouho vydrželo.
Zdraví Iruša + klokánek 20 + 3 tt

 
Anonymní  17.01.05 08:36

Ahojte kolegynky bruskate,
spominate tu vikend, on aj bol nejaky? :-D

hm, podla dennicka si s dietatom nebudem velmi rozumiet :( ale snad ho podrzim a bude z neho rak a bude to ok :)

ellen

 
Katkaa
Kecalka 404 příspěvků 17.01.05 09:02

Dobré ránko po víkendu milé mamulky!!!
Stefinko, super deníček. Koukala jsem, že pro nás by bylo lepší, kdyby kačírek chvilinku počkal a na svět se vyklubal jako ráček než jako blíženec. Já jsem kozoroh a manžel beran. S mým nevlastním tátou, který je blíženec jsme to neměli jednoduché než jsme k sobě našli cestu, zato teď jě to ten nejlepší vztah jaký můžeme vůbec mít!

Makovko, pražandy jsme tu jen my se¨Slankou a ještě Jana, ale ta sem k nám moc nechodí, převažují tu evidentně brňačky:o)) Ale až se ukážeš v čechách, tak se určitě sejdem!! To bude až po porodu viď? Tak vyrazíme s kočárkama třeba do stromovky:o)) už se na to budu moc těšit!
S klučinou už jsem se vyrovnala a moc se na rošťáka těším. Ikdyž pořád trochu doufám, že to druhé škvrně se nám povede v holčičím vydání:o)) Jmenovat se bude zřejmě Michal, jestli nám ještě nepřeskočí a nevymyslíme nějaké super jméno, ale Michal se nám líbí oběma. Já kdybych se narodila jako kluk, tak jsem taky byla Michal:o))
Přístroj na poslouchání srdíčka ti budu docela závidět!! To bych asi večer nedělala nic jinýho než poslouchala:o))) Ale mě už se kačírek hlásí kopanečkama tak o něm vím. Včera jsme byli v kině na akčňáku a vždycky když jsem se lekla a cukla sebou tak mi dal jasně najevo, že mám být v klidu a nechat ho spinkat:o)))

Slanko, ve které části Prahy bydlíš? Že bysme někdy zašly na to plavčo nebo třeba jen tak na kafíčko?

Dneska nám budou v kancelářích dě¨lat nové příčky, to zas bude bordelu, ach jo:o(( Kdo se ptal kdy zkončíme my pracující v práci? Já se chystám odejít po daních, takže od 1.4. bych ráda zůstala doma, činností mám naplánovaných víc než dost, takže se snad nudit nebudu. A kdyby se mi snad chtělo pracovat, tak u našich nebo u manžela v kanceláři se vždy něco najde:o)) Do toho budu mít zase zkouškové, budu nakupovat mimi věci, doma malování a přípravy na příchod drobka, nuda snad nebude:o))

zatím páááá katkaa+kačírek 19tt

 
Anonymní  17.01.05 09:15

Ahoj Katkaa, my ked budeme mat syna, tak tiez sa bude volat Michal, pokial nas nieco ine nenapadne :)
 Ellen

 
Sissi1
Kecalka 256 příspěvků 17.01.05 10:17

Ahoj těhulky,

zdravím vás všechny v novém týdnu, a těm co jdou dnes na kontroly, nebo čekají dnes výsledky držím pěsti - štěstí.

Tak máme nový týden, já mám v merku dnes pořádně uklidit celý byt, utřít prach, vyluxovat a vytřít plovoučku, vyprat asi 4 pračky, odpoledne žehlit, k večeru udělat silniční dańové přiznání, a taky dávat do kopy zbytek daní, březen se blíží. No oběd si asi dám v restauraci s manželem, až přijede z jednání. Vařit se mi totiž dnes nechce.

K těm jménům, pro holčičku máme zatím: Terezie, Markéta, Klaudie, Adina a pro chlapečka: Marian, Marek, Dušan, Alexandr. Tak snad z toho něco vybereme.

Oblečky taky ještě nemáme žádné, na to je času zatím myslím dost.
Pokojíček pro mimi budeme dělat tak od půlky dubna, tzn. vymalovat, postýlka, komoda na věci a zároveň na přebalování a nějaké veselé obrázky na zeď pro miminko.

Dnes je tu u nás na Moravě mrazivo, ale krásně, tak od devíti svítí sluníčko.

Stefinko, to je teda nepříjemný s tím močákem, to ti ale jistě brzy zabere a budeš fit a konečně se líp vyspíš. Ať ti ty stránky dobře odsýpají.

Katko, já jsem bydlela do minulýho dubna v Pze 10 - Vršovicích, skoro u Edenu, vlastně teď se tam dokončuje Carefour. Byli jsme v Pze kvůli práci, ale jen 8 měsíců, pak zase manžel měl zakázku tady na Moravě. Měla jsem u sebe i sestru, ta taky za prací, našla si pak taky podnájem a zatím v Pze je. Dělá u Podolské vodárny, v jedné firmě.
V Praze se mi moc líbilo, a kdyby jsem po mateřské, na které nechci být zase extra dlouho, neměla práci, což je v našem regionu, spíš než více pravděpodobné, tak klidně sbalíme švestky, a hurá do většího města za prací. Byt tady pronajmeme jako minule, a kdybychom se rozhodli zůstat natrvalo, tak ho prodáme.
Mně to přijde úplně normální, stěhovat se tam kde je práce a obživa, nebo žít 5 let tam, pak zase jinde. Ve Francii, Německu a td je to úplně normální.
U nás je moc populace zkostnanělé a stále se vymlouvají na bývalý režim. Ale já myslím, že nejdůležitější je zdraví a pak už jak je kdo šikovný a sám se snaží, a nečeká až mu spadnou dávky do klína.

Pardon, nějak jsem se rozepsala, o tématu, které je vedle nás. Tak pardon.

Mějte se zatím krásně, ještě někdy juknu.

Sissi a holčička, 18+4

 
Katkaa
Kecalka 404 příspěvků 17.01.05 10:39

Sissi, koukala jsem na ty stránky s porodama a musím říct, že to na mě působilo dost odpudivě. No jo to jsem já, nějak mě ty porody neberou jako něco nádherného a okouzlujícího. Kvůli prtěti to samozřejmě nějak přetrpim, ale jsem ráda, že si tam dolu teda neuvidim.....­.Naštěstí se nerodí 9 měsíců:o))

Jinak máš super fotečku v galerce, už je taková umělecká:o)) a naše bříška jsou teď asi tak stejná, moc ti to sluší!!

Co se práce týká, já bych se klidně stěhovala i do ciziny, ikdyž asi jen po Evropě, dál si to nějak neumím představit, alespoň prozatím. Tady v Praze jsme ale spokojení, s prací nemáme potíže ani jeden, manžel podniká a já jsem vždy našla super práci, takže nás to zatím jinam netáhne. Ale chápu tě, když člověk chce, tak práci vždycky najde a taky pokud nemá přestřelené požadavky.....

Už nám tu bourají…to je randál, ach jo…

 
Lois
Zasloužilá kecalka 665 příspěvků 17.01.05 10:57

Ahoj Makovko,

zdravím Tě za tou velkou louží. Jaké u Vás panuje počasí? Tady dnes svítí sluníčko, ale je docela mrazivo. Chystám se ven na nákupy, protože jsem zatím nenarazila na slušivé těhu oblečení.
Jinak ty odkazy na porody tam dala Sissi, ne já, ale to neva, je nás tu tolik, že člověk se občas překoukne. Já se na ně taky jukla, ale hned jsem to vypla, taky zatím nechci plašit dušičku :)))
No jinak po netu brouzdám většinou dopoledne a k věčeru. Porovnávám ceny výbavičky, ať mám představu, kolik co stojí.
A krteček? Ten kope jako o závod. Zrovna dnes mi udělal budíček, ani mě nenechal vyspat čiperka jeden :))) Ale jsem ráda, že se ozývá, alespoň vím, že je tam v pořádku. A kdy jsem poprvé ucítila pohyby? Asi okolo 15tt, ale to byly spíš jen takové bublinky, zato teď od 18tt to jsou už pořádné kopanečky. Neboj za chvilku je ucítíš.
Hele já ti tak závidím, ten monitor na srdíčko. Já jsem srdíčko našeho drobečka ještě neslyšela, zatím jsem ho jen pozorovala na UTZ jak tluče. Za 14 dní jdeme s manželem na další velký UTZ, tak se poptám Dr. zda by nám nedala poslechnout srdíčko.

Tak se měj krásně a pak dej vedět jak srdíčko.

Zdraví Lois + Krteček (20tt)

 
Nikkol
Zasloužilá kecalka 853 příspěvků 17.01.05 11:15

Ahojky…Stefinko nádhernej deníček u nás to bude vcelku sranda tatínek Vodnář,já Lev a dítko Blíženec no to je kombinace.Jen at si nebere dítko příklad z tatíka to by to dopadlo.No a já asi budu občas holt s malym nabo malou bojovat co se dá dělat,ale stejně co jsme jak se říká vložili do vínku to budeme mít.Ta sránka s těmi porody mne dost odpudila bojím se porodu jak čert a ještě takové videa ne děkuji nechci.Holky vy se máte,že cejtíte pohyby jsem mezi těmi co by už je měli cejtit v pátek 20.týdnů a ono stále nic.Tak doufám,že je vše OK.V pátek jdu na velký ultrazvuk tak něco uvidím a snad se i něco dozvím jen doufám,že ne nic špatnýho.Venku je krásně ač sychravo,ale přesto si ho užijte papa Nikkol

 
Sissi1
Kecalka 256 příspěvků 17.01.05 11:20

Katko,

ty jsi taky sexy mamka, už v těch šatech, takže to tam určitě šoupni (to foto), vždyť máme být na co pyšné, když jsou tam naši puclíci.

Sissi

 
Sissi1
Kecalka 256 příspěvků 17.01.05 11:25

Ahoj Nikkol,

neboj se nic, ono se říká kolem 20. týdne, někdo má zas jinou břišní stěnu, a některé miminko se holt dýl schovává.
Takže ještě chvilku vydrž a pak dostaneš už rovnou takové ty opravdové kopance.
A v pátek na tebe budu myslet, ty se máš uvidíš drobečka, třeba ti zamává jako mně. A hlavně řekni doktůrkovi, že se chceš dívat dýl a můžeš si tak v klidu spočítat třeba prstíky, nebo se podívat jaké má ouška.

Měj se super.
Sissi

 
Slanka
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 17.01.05 11:25

Ahoj mamčulky milé,
tak tu máme zase pindělek, no jo celý týden před námi, co se dá dělat. Bez práce nejsou koláče:-).

Musím vám říct, že na mě padla taková únava, že usínám kolem osmé večer a jsem přes den úplně mimo, k tomu mám druhý den strašné bolení hlavy, nepomáhá ani tygří mast, včera jsem si musela vzít dokonce Paralen…no ale pryč od negativních věcí. Myslela jsem ale, že II. trim bude nejlepší:)). No třeba teprve začne!

Stefinko prima deníček, mám také ráda astrologii. U nás to vypadá na dvě Račice a tatínek Býk. Cože je podle mě tak nějak neutrální spojení. Podle Tvého deníčku si bude Marianka s taťkou hodně rozumět. Nepochybuji o tom:). A my dvě to myslím taky dáme v pohodě dohromady:).

Sissi nová fotečka bříška nemá chybu, já tam tu svou taky musím dát, budete se smát, protože já mám asi tak 3× větší brůško. No když na ní nezapomenu, tak jí tam zítra pověsím. Psala jsi, že jsi bydlela ve Vršovicích, u Edenu. Já tam bydlela taky, ale 23 let skoro:-). Do teď tam jezdím k obvodní lékařce. To jsou mi náhodičky:)).
Na odkaz s porody se podívám, až bude dnes, doufám, trochu volněji.
Jo a ta postýlka mi přijde se vším, s čím si psala, že se prodává, finančně docela výhodná. Juknu se tam taky!:).
Brrr, úklid, tak ten máme za sebou včera, zbylo mi jen maličko žehlení… Tak to nějak zvládni, hlavně pomalu a v klídečku!

Makovko, holčičko, fakt dost pracuješ!!! Jak to můžeš zvládat? Mě teď únava fakt dost přemáhá… Jsi silná!!!
A na procházky s kočárky se už teď moc těším, až si to holčinky poštrádujeme Stromovkou. Byli jsme tam o víkendu na 3 hodinové procházce a je to tam opravdu moc krásné a v létě…hm, už si chrochtám!
Buď opatrná!. A pak nám dáš vědět, jak doma posloucháte srdíčko maličkého miminka, my si o tom necháme zdát:))).

Katko psala jsi, že chceš 1.4. skončit. Jak to uděláš? To půjdeš na neschopenku, nebo pracuješ na živnosťák? Mě vychází mateřská na 29.4., když počítám 8 týdnů před porodem. Ale také uvidím, jak to půjde, kdyžtak bych šla dřív. Musím ale stihnout zaučit nějakou holčinu, to bude docela síla!
Jinak my jsme s manžílkem koupili minulý rok byteček na Jarově - Praha 3, takže doufám, že tu i nějaký čas, 3-5 let zůstaneme.
Na kafíčko, nebo plavčo ráda zajdu!
Teď k oblečení. Byla jsem se v pátek podívat v C&A na Václaváku a byla jsem mile překvapená!!! Měli tam asi tak deset! druhů džín, několik pěkných triček, šatovek a halenek. Nakonec jsem si jedny džíny koupila. Budu je moct mít až do porodu, tak mám radost, že jsem nevyhodila 1.290,– jen tak do koše. Teda já, spíš manža, já bych jim za to ty peníze nedala, vydřiduchům! Ale na druhou stranu Tě zklamu, protože by Ti všechno bylo asi velké. Jsi hubeňour a já tam našla jedny jediné kalhoty č. 38 a ty jsem si koupila. Ale teď si uvědomuju, že jsem tam vlastně viděla snad i jedny 36, ty by Ti mohly být, byť třeba maličko větší. Skoč se tam podívat!!! Nebo písni a já půjdu s Tebou, pracuju totiž dvě minuty od Václaváku:).
Jak říkala Johanka, fakt jsem byla též překvapená, a kdybychom nejeli v únoru na hory, koupila bych asi něco víc…

Jerrýsku už jsi trošku klidnější? Co se týče testování a amnia? Neboj, jsme tu s Tebou a při případném amniu Tě budeme držet za ruku!

Fakt jsem tu dlouho neviděla Lesinku, kde si holkááá???

Krásný slunečný zimní:-) den.
Slanka* 17+2 tt.

 
Anonymní  17.01.05 12:32

babulky, este mam na vas otazocku, ako je to u vas so stravovanim teraz?
ja som rano a na obed v pohode,ale uz na vecer ked zjem nieco viac ako ovocie,jogurt alebo kompot tak som strasne plna a funim a ledva dycham…
a teraz kvoli tomu uz ani nejak nepriberam na vahe(za to na objeme brucha ano), jem menej ako za prvy trimester, kedy som musela jest stale,aby mi nebolo spatne…
som zvedava, ci je niekto na tom podobne ako ja…
 ellen

 
Mirec
Stálice 69 příspěvků 17.01.05 12:33

Ahojky mamulky!
Samozřejmě jsem si nejdříve přečetla nový deníček a je moc bezva.Stefinko jako vždy děkuji.
No ale co je pro mě dnes prioritou?????
Volala jsem na výsledky amniocentézy a miminko je po genetické stránce naprosto v pořádku.No a je to holčička.Dnes patřím mezi nejšťastnější maminy.Všechny vás zdravím a opatrujte se.Hurá do druhé půlky těhotenství.Teď začneme růst.Mirka

 
Katkaa
Kecalka 404 příspěvků 17.01.05 12:34

Slanko - s tou prací, já dělám na živnosťák, takže můžu odejít kdy chci. Ale chtěla bych k tomu dubnu zkončit, tak doufám, že se to podaří. Už jsem sice zadala personální agentuře ať někoho najdou, ale zatím se neozvali ani se žádnou nabídkou natož že by nám sem posílali lidi na pohovory a my měli z čeho vybírat. A jelikož myslím, že by měla budoucí nástupkyně vidět alespoň dva cykly jak to u nás chodí, což jsou dva měsíce, tak nevím jak se to povede, možná budu muset zůstat déle. Na mateřskou jako takovou nastoupím až těch 8 týdnů před porodem. Jezdím do práce přes celou Prahu, bydlím na Praze 8 v Dolních Chabrech a pracuju na Praze 5 ve Stodůlkách, jezdím sice autem, ale i tak už pak s velkým bříškem nechci riskovat možnost bouračky a vůbec trávit tolik času za volantem jako teď.

No vidíš jak jsi pochodila u CaA!! Tak to ti jen tiše závidím!! Já jsem si tam zkoušela právě jedny béžový manžestráky, to byla velikost 36 a byly mi velký:o(( i když jsem utáhla všechny tkaničky na maximum, tak ze mě padaly a vypadala jsem jak strašák do zelí. Já už jsem napůl rozhodnutá, že se mrknu do toho Formesu a jedny pěkné kalhoty si dopřeju.....i za ty hříšné peníze:o(( ale když už budou tak drahé, měly by být i kvalitní a vydržet mi třeba i na druhé těhotenství, koupila bych si nějaké nadčasové, černé nebo ty džíny, žádný výstřelek. O víkendu jsem v Praze, tak se možná vydám na lov:o))

Sissi - já žádnou novou fotečku bříška nemám, ale zkusím přemluvit manžela, aby nás se špuntrem vyblejsknul a pak jí taky vystavím. Vždyť se nemáme za co stydět s těmi našimi pupíky!!:o))

 
Anonymní  17.01.05 12:37

Mirka tesim sa s tebou :) preniesla si na mna pozitivnu naladu
A ako sa bude volat dievcatko?
 Ellen

 
Katkaa
Kecalka 404 příspěvků 17.01.05 12:40

Hi hi Slanko, ještě se mi moc líbí tvůj název pro pondělí - pindělí - asi překlep co?? Ale suprovej:o)))

Mirko - moc gratuluju k výsledkům!!! Super, super a zase další holčička…jé vy se kočky máte:o)) No ale vždyť já se už i na toho klučinu tááák těším:o)) Jediné co mě děsí je držení pindíka při čůrání, nějak si při této činnosti neumím sama sebe představit:o))))) No ale co se bude dát dělat, budu se to muset naučit:o)

Já s jídlem problémy nemám:o)) Chutná mi stále a všechno:o)) Ani žádné vysloveně chutě nepozoruju, co se přede mě položí to sním, stejně jako dřív. Jediné co jsem nikdy nejedla jsou olivy a čokoláda a to jsem teď o víkendu vyzkoušela jestli se nezměnilo a nechutná mi ani jedno ani druhé stále. Takže chutě beze změny:o))

 
Mirec
Stálice 69 příspěvků 17.01.05 12:43

ještě jsme nad jménem moc nepřemýšleli ale teď se do toho dáme.Budou boje protože i náš malej už k tomu má co říct.Těším se na to.Mirka

 
Anonymní  17.01.05 13:09

Ahoj těhulinky,
tak my už jsme po kontrole a hlásím, že vše je naprosto v pořádku - hurá. Srdíčko má 4 komory, halvička akorát… No a vypadá to, že i u nás bude holčička. Paní doktorka říkala, že jisté je to jen u kluků, ale sama začala mluvit o miminku jako holčičce a pak to kávové zrnko bylo fakt nepřehlédnutelné :-). Maličká se vůbec nestyděla a pěkně se předváděla. Jak jsem byla nerozhodnutá co se týče zda vědět pohlaví, teď jsem ráda, bylo to pro mě moooc krásné.
Jinak TP vypadá spíše na 6.6. 05. A Pražandy - já k vám taky patřím, takže na případný srazík je nás hned víc.

Mějte se krásně Simona+mimoušek(asi holčička 20tt)

 
Slanka
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 17.01.05 14:14

Mirko gratuluji k dobrým výsledkům z amnia a k holčičce!!!:-)). Jsem zvědavá jaké vyberete jméno:-).
Užij si dobré zprávy a pořádně ji doma oslavte!:-).

Katko já se taky bojím, že tu náhradu moc nějak nebudu stíhat. Za prvé ji najít, za druhé zaučit:-(. Tady se totiž o tom ještě ani nemluví:-(((. Třeba si myslí, že si vezmu týden dovolenou na porod a pak šup zpátky, nebo co:-). Prdlíky čmelíky! Hezky pěkně tři roky doma vychovávat berušku:-). No nevím, jestli tři, ale co to půjde s penězi, jinak nebudu spěchat…
Jo tak do Formesu jo? Hm a kolik tam tak stojí? Týjo Kačko, Ty budeš frajerka! Se pak musíš šoupnout vyfocená do galerky, vy jste naše dvě manekýnky se Sissi:-). Abych někoho neurazila, určitě je tu babulek manekýnek víc, ale ty ostatní jsem moc neviděla:-). Chtělo by to povinně každá jednu fotečku měsíčně:-).
Pindělek není překlep, říkám tak pondělku už dloooouho… Protože je protivný už jen když ho vyslovím:-). Lepší pindělek leda na dovolené, když vím, že nemusím do práce…

Simčo, moje jmenovkyně a taky čekatelka další holčičky:-))), gratuluji!!!. Mě říkala pí. Dr., že tam taky vidí kávové zrnko a že kdyby tam pindísek byl, že ho uvidí…:-).
Je to prima, vědět, co nosíme v pupíčku. I když to kouzlo nevědomosti má taky něco do sebe. Jak říkala kamarádka, teď už budeš čekat jenom na porod. A co si počkám:-)).

Mimochodem ten odkaz na ty porody, ehm celkem hustý jako. Do teď jsem neměla ani malinký strach, ale jak jsem viděla ten nástřih…Vzzzt, grrr, brrrr.
A je fakt nutné držet to maličké miminko jako staženého králíčka hlavičkou dolu? Kvůli dýchání? To je hrůza:-(
Slanka*

 
Katkaa
Kecalka 404 příspěvků 17.01.05 15:50

http://blueone.vltava2000.cz/store/

Tady mají moc hezké věcičky, mě se líbí kočárek- tříkolka Cortina X3 a taky postýlku bych si tam vybrala!! A přijde mi, že mají dost dobré ceny…Tak mrkněte:o))

Slanko, pindělí se mi taky líbí, taky budu používat:o))

 
Anonymní  17.01.05 16:01

Katkoo ? neřeš to ! Zadej to ta´tkoj, my čekáme taky kluka a už jsem tátovi zadala, že učit čůrat ho bude teda ON !!! Copak já tuším, jak se drží pindík ?!?!

Mirko ? gratuluju !!!! Moc pozitivní zprávička !!!!

S jídlem jsem na tom tak, že chuť je, ale pak nějak žaludek už nechce a taky jsem po všem jak žok napnutá… Achjo.
Akorát to ovoce a zeleninu zvládám bez potíží…ale pak mám zas hlad :-(((

Tak hezký zbytek pindělí :-)))))
NiKi

 
Sissi1
Kecalka 256 příspěvků 17.01.05 16:37

Už jsem tady zase,

předem se chci omluvit, že jsem vám zde dala odkaz na stránky s porodem, které vás tak polekaly a odpudily.

Já sama jsem se vůbec nepolekala ani nepodivila, mě to právě moc pomohlo, a už vůbec nemám z porodu strach. Holt, každý jsme jiná a to je právě super.

Mám pro vás super tip. Dneska mi přišla z vltavy.cz knížka Fit maminka od Lucie Výborné a Markéty Dočekalové a jsem z ní úplně nadšená.
Je to úplně jiná knížka, než ty co mám doma např: Velká kniha o matce a dítěti, atd.
Tyto knihy jsou většinou americké s českým překladem, je tam moc fotek a přitom žádné konkrétní rady a informace pro nás těhulky. Je tam pár řádku o miminku, jeho vývoji 0. - 9. měsíc, a co se s námi děje, ale o nás velmi málo.

Tato kniha je pravý opak. Zde naleznete otázky a odpovědi, pro nás budoucí maminky, a jak jsem pochopila, sice už dřív, před touto knihou, jenom spokojená, usměvavá, zdraváa a taky ve formě maminka pak zvládá každodenní starosti a péči a shon okolo miminka, daleko lépe.

Takže naleznete zde např: rady ohledně cvičení v těhotenství + praktické fotografie s popisem. Lucie sama je na fotkách těhotná se svojí holčičkou.
Rady ohledně výživy v těhotenství, s jídelníčky, ohledně pleti, vlasů, sexu, prostě všeho.

Je to napsané tak humorně a příjemně, že jsem se stále usmívala, mám už dnes tak čtvrtku přečtenou.

Všem teda vřele doporučuju, budou z nás pak úplně klidné, usměvavé a vyrovnané rodičky a maminky. Můj názor.

A abyste toho neměly ke čtení málo, tak vám sem hned něco kopíruju.

Něco o projektu Fitmaminka

Knížka Fitmaminka není dogma. Najdete tu doporučení, co všechno si můžete při sportování dovolit, probíhá-li vaše těhotenství úplně normálně.

Neslibuji vám, že hned po porodu zázračně zhubnete 15 kilo.
Nechci oddělovat duši od těla.
Faktem ale zůstává, že maminky, které během těhotenství pravidelně cvičily:

přibraly jen v mezích normy,
prožily těhotenství ve větší psychické a fyzické pohodě,
měly více energie,
měly v mnoha případech kratší a méně komplikovaný porod,
rychlejší návrat k původní váze.

Ideální samozřejmě je cvičit už před tím, než přijdete do jiného stavu, ale i pak se ještě leccos dá dělat.
Když budete číst knihu, mějte prosím na paměti:

že každý člověk je originál, že každé těhotenství je jiné,
a tudíž že neexistují žádná univerzální pravidla ani recepty.

Zkuste prosím na to, co máte před sebou, hledět jako na soubor doporučení a možných cest, které vedou k jedinému cíli: abyste prožily těhotenství v pohodě a porodily krásné zdravé miminko! Ze srdce vám to přeju!

Proč vás prosím, abyste mi psaly o svých zkušenostech, a proč vznikl projekt Fitmaminka?
Protože jsem četla dostupnou těhotenskou literaturu.
Protože jsem v ní nenašla skoro žádnou odpověď na svoje otázky.
Protože jsem si přála najít během těhotenství knihu-přítele. Který by mě neděsil svou medicínskou učeností.
Který by měl stejné potíže, jako já, co nemůže sehnat obyčejné těhotenské kalhoty, ano takové, které by nevypadaly jako pytel. Který by se rád občas nechal uchlácholit, že nemá největší břicho na světě. Který by rád věděl, co všechno může dělat, aby jen neseděl a nehekal doma v křesle s oteklýma nohama už v pátém měsíci. Informace a přátele knihy jsem začala sbírat ve 2. měsíci. Na různé typy těhotenských cvičení jsem začala chodit ve 3. měsíci. A byla jsem poctivá! Chodila jsem i na orientální břišní tance rodiček!

Ta Výborná je šílená?!
Možná mě některé z vás znají jako milovnici toho, čemu ostatní říkají ?adrenalinové sporty?.
Možná si někdo řekne: ta Výborná je šílená a to její cvičení bude určitě taky!
A možná máte i pravdu, ale chtěla bych, abyste věděly, že bych nikdy nehazardovala s žádným miminkem! Ani se svým, ani s tím vašim! Ani před narozením, ani po něm!
I z tohoto důvodu jsme společně s odborníky sestavili 2 typy režimů ? začátečnický a pokročilý.
Paleta toho, co může budoucí maminka pro svou kondici dělat, je poměrně pestrá: v knize by si měl vybrat každý.

Tak zatím ahoj a napište mi názor,

Sissi

 
jittyy
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 17.01.05 16:52

Sissi, já tu knížku doma mám už dýl a byla jsem z ní taky nadšená, protože jsou tam i cviky na balónu a tak je to podle mě pojaté dost dobře .-) Jitka

 
Anonymní  17.01.05 18:33

Ahoj Mirko, bezva zpráva, jsem ráda a gratuluju!!!
Jerrýsek

 
stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 17.01.05 18:46

Ahoj mamulky,
Gratuluji těm co už úspěšně a bezproblémově mají po těch velkých odběrech, amniích a dokonce zkontrolované srdíčko a některé už napevno vědí co za pokládek nosí.
Držím palcečky těm co to ještě čeká. Tfuj, tfuj, tfuj.
Lesinko, holka, začínáš nám dělat starosti. buď tak hodná a napiš něco. Doufám jste jenom na dovolené nebo vám vybouchlo písíčko. Nic víc.
Když už jste nakousli to koukání na porody, tak projděte a přečtěte si www.iham.cz [www.iham.cz]. Je co číst a nemusíte prohlížet fotky. Je tam jasně řečeno co to je. Rodila jsem čtyřikrát, ale natvrdo jsem to viděla před Adélkou. Z nástřihu třeba se mi zvedal žaludek a byla jsem nejprve roztřepaná, ale třeba obrázek domácího porodu bez pomoci mě vyloženě fascinoval. Ukazoval ženu žádnou sportovkyni jak si klidně doma porodí. To mi dost změnilo vnímání těhle věcí a vedlo k vlastnímu porodu sice v nemocnici, ale jako doma.
Ten odkaz na to video byl ovšem dost drsnej i pro mě. Hlavně jak tam drží to miminko. Moje mi PA podala stočené do klubíčka tak jak jí vyklouzlo do rukou.
Mně se občas zdá o mém porodu, když jsem se rodila. Dost hnusný sen.
Představte si, moje holka viděla instruktážní film z porodu už v 17 na zdrávce a dokonce si nechali holky ukázat jak jsme se rodili my. Co všechno našim mámám dělali a co se pořád chce mezi doktorama propagovat jako nejlepší. No asi někde ještě dělá, když jsem se s tím potala v 98 při porodu. No a holky z toho měli oči navrch hlavy a lecktrerá nemohla jíst.
Tak páček a nestrašte se předem. Možná to vypadá až hnusně, realita je jiná. Ve skutečnosti může být porod krásný. Záleží na mnoha okolnostech a hlavně na tom, jestli se bojíte. Stefinka

 
Jerrysek
Kecalka 499 příspěvků 17.01.05 18:50

Ahoj mamulky,

Stefinko bezva deníček. Pohodovej, prima. My budeme mět taky doma dítko Blíženec a táta Beran.

Co se týče jídla, tak já s tím taky problémy nemám. Jedla bych každou volnou chvilku, jen to na mě není vidět, i když mám už konečně o kilo a půl víc, ale stejně pořád jsem minus tři a půl kila. Ale my to doženem:-))

Slanko, já nejsem o moc klidnější, jak se blíží odběr plodovky, tak jsem dost na nervy. Hrozně se bojím, né vpichu, ale toho co mi řekne doktor na podrobném UTZ. Chtěli bychom se ho s manželem zeptat na to, jestli tam vidí nějakou odlišnost nebo tak něco. Jen nevím, jestli k tomu v sobě najdu dost odvahy a zeptám se. Ještě zítřek a ve středu už valíme na ten odběr a pak 14 dní čekání na výsledky. Už aby to bylo a řekli nám, že je Kluk:-)zdravej jako buk.

Tak se tu mějte moc hezky a držte prosím na středu všechny palečky co máte.

Ahoj Jerrýsek a Budulínek 16+5

 
Sissi1
Kecalka 256 příspěvků 17.01.05 19:22

Jerýsku,

držím ti pěsti-štěstí z celého srdce, ale neboj se, Mirce dopadlo amnio taky v pořádku, a je myslím i starší než ty.

Tak hodně síly, odvahy, doktora se určitě na všechno zeptej.

Prskám na monitor tfuj tfuj ať je to O.K.

Sissi a holčička, 18+4

 
EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 17.01.05 19:46

Moc vás všechny zdravím a taky vaše skoro letní miminka, že vás ale je !!! :o)

Nakukuju od vedle od Štěstíček, protože mě zaujal odkaz, který nechala Sissi na porody.
Já si málokdy takový odkaz nechám ujít, obzvlášť, když tam byl porod koncem pánevním.

Musím říct, že jsem viděla porodů hodně - na videu, na internetu, na fotkách a v poslední řadě ten svůj :o)
Ale nedivím se vám některým, které to odpudilo nebo zastrašilo, protože takový porod jaký byl na tom videoklipu jsem totiž viděla prvně.
Mě osobně se udělala hrozná husí kůže a skoro špatně.
Byla to směska vjemů a jak hrozně je ten porod veden.
První šílená věc - mamina na zádech, nohy na koze a celá zakrytá „kusy hadru“ jen otvor na pohlaví a jestli jsem si dobře všimla, pohlaví potřené nějakou sterilní tinktůrou.
Posléze samotný porod - ten nástřih raději nebudu komentovat, abych pravdu řekla, na tomto videu jsem viděla poprvé, jak se vlastně dělá a jak vypadá a nevědomost je sladká věc !!! Brrrr, ale což - nástřih je někdy prostě potřeba - obzvlášť u porodů koncem pánevním.

Vraťme se k porodům hlavičkou napřed - naprosto nechápu, proč to miminko z té maminky tak tahali, to je totiž netřeba, obzvlášť pokud porod sám postupuje bez problémů. Jako příklad můžu dát sebe, kdy na miminko celou dobu naše por. asistentka ani nesáhla. Jediná kdo si sahal jsem byla já a také já si malou chytila a na bříško podala.
To jakým způsobem na tom videoklipu drží miminko - za to bych jim zpřerážela obě ruce !!!
Chudáčci malí - někdo to nazval - jako staženého králíčka a opravdu mě lepší přirovnání nenapadá :o(
Slánko - myslím že jsi to byla ty - já teda nevím jak v ČR - já žiju v Anglii - ale tady se miminka rozhodně za nožičky nedrží a už vůbec ne se to miminko přetáčí aby mu vytekla voda… já doufám, že ty videoklipy jsou už hodně staré a tím pádem tohle se už nepraktikuje nikde !!!
Takto po porodu to miminko držet, nechat ho takto plakat, pak ho odnést očistit než se vůbec dostane k mamince - mě bylo z toho tak úzko !

Rozhodně by se to dělat nemělo a máte volbu, si o to miminko těsně po porodu říct.
Opět uvedu svůj porod jako příklad, naši Daisy ani nijak nečistili, zbytek plodové vody vykuckala, když ležele u mě v náručí, ani nebylo třeba odsávat. Ostatně můj porod je popsán tady na Emimi pod názvem Jak se rodí štěstí, tak jestli máte zájem, zadejte to do vyhledavače a můžete si přečíst, jak to jde i „jinak“.
http://www.birthdiaries.com/diary
http://www.nandu.hu/…sbirth01.htm (tohle je 100 obrázků, čili hodně dlouhé na načtení, ale stojí to za to !)

Myslím, že pokud jste prvorodičky, tyto ukázky porodů vás opravdu mohly hodně zastrašit a proto uvedu pár dalších odkazů, které stojí za podívání.
Konec konců ty videoklipy otřásly i mnou…

Mě nezbývá než doufat, že takto se už opravdu nerodí nikde a pokud ano, tak snad jen pokud jde o porod komplikovaný, např při klešťovém porodu maminka nohy ve třmenech mít musí a k nástřihu dojde nejspíš taky.
Při nekomplikovaném přirozeném porodu by jste měly mít možnost volného pohybu a hlavně možnost vybrat si polohu samotného porodu. No a nakonec, to miminko vám dají hned na bříško, v některých porodnicích už na požádání nechají dotepat pupečník a nedej bože aby vám to miminko převraceli vzhůru nohama !!

Myslím si, že tyto ukázky jsou poučné - ale z hlediska jak by takový porod v nejlepším případě probíhat neměl :o) Nechte se inspirovat těmy odkazy co vám tu nechám, porod může být opravdu krásný zážitek !!! Omlouvám se, že odkazy jsou v angličtině.

A ještě nakonec, Slánko - tvůj nick mi příjde povědomý, nežádala jsi si u nás v albu o přátelství? Jestli ano, tak ti to ráda uznám, koukni na naše fota z porodu ! Ikdyž ty hodně grafické, ty jsem tam zatím neměla odvahu přidat :o)

Ahojky a prepáčte za mé vtrhnutí do deníčku, nějak mi to nedalo.

Ed z deníčku Štěstíčka

 
Anonymní  17.01.05 19:50

Sissi, díky moc. Hned jsem všechno z monitoru posbírala:-))

A zapomněla jsem Ti pochválit fotečku. Super, super, krásná mamina. Holčička může být na takovou mamku pyšná!!!

K té Mirce, tak ona byla na amniu myslím kvůli věku, ale já jdu kvůli špatným testům. Ahjo, kdyby to už bylo za mnou.

Dobrou noc Jerrýsek

 
J-o-h-a-n-k-a
Povídálka 20 příspěvků 17.01.05 20:24

Ahoj Ellen,
s tím přibíráním jsem na tom stejně jako ty. Na váhu mám jen 2 kg navíc, ale mám pocit, že mám břicho a „boční bůčky“ všude. :-) A dnes jsem se navíc pěkně potrestala s obědem. Neměla jsem chuť na maso, tak jsem si objednala špenát s bramborem a vajíčkem. Museli tam dát asi tak tunu česneku, protože mě pálí žáha jak blázen, tak se svíjím na gauči a je mě pěkně blbě! A to jsem si namlouvala, že mám zdravej oběd:-(
 Joh.

 
stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 17.01.05 22:20

„http://www.nan­du.hu/English/Chil­dbirth/Csenge100/csbir­th01.htm“:[]

Tady se určitě koukněte. Nádherné obrázky, něco podobného jsem ještě neviděla.
Stefinka

 
Irusa
Kecalka 169 příspěvků 18.01.05 06:29

Zdravím všechny bříškandy a jejich mimísky,
téda jak tak pozoruju většina z Vás už ví co nosí v bříšku … já ci takýýý. V pátek jdu na druhý velký utz tak doufám, že klokan nebude stydlín a ukáže se nám.
Musím říct, že klokánek začíná s těma kopanečkama docela „přitvrzovat“. Dneska mě dokonce v noci probudilo, takové - mami vstávej a pojď si povídat. A nejhorší je to v práci, když se potřebuju nejvíc soustředit. Včera jsem se musela začít tak tlemit, protže prostě asi půl hodiny vžycky, když jsem začala přemýšlet nad výpočtama, tak mi klokánek nakop - jako kdyby to dělal schválně. Tak mě to rozesmálo, že ostatní kolegové netušily, a jenom se na sebe koukli, že mi asi hrabe.
Tak ahoj Iruša + klokánek 20 + 4 tt

 
Irusa
Kecalka 169 příspěvků 18.01.05 07:20

Sissi, díky za typ, doteď jsem studovala na netu stránky Lucie Výborné a pak jsem neodolala o Fitmaminku objednala, tak už se tak těším, že doufám, že mi přijde brzy.
Pomóc,, přečetla jsem si porod Montičky - Jak mimozemšťánek na svět přišel a brečím jak želva a nejde to zastavit. To ta přecitlivělost bude až do porodu ???

Mějte se brečící Iruša + kopající klokánek

 
Anonymní  18.01.05 08:19

Taky jsem četla, jak mimozemšťánek na svět přišel a přeju si, abysme všechny zažili něco podobného....­.takovou rychlovku.
Taky plánuju být co nejdéle doma, do porodnice to máme cca 15 minut, tak by to snad šlo. Ale těžko soudit dopředu.

Prošla jsem si ty další odkazy na porody. Že by mě to nějak uklidnilo :-( to jo, přirozenost tam už je, to jo. Ale ty domácí porody mi připadají dost odvážný a šílený.
Rozhodně bych nic takovýho neriskovala při prvním porodu… nějak mě to neokouzluje.Tyhle extrémistický matky ze zahraničí mě dovádějí k šílenství..
Nemáte něco tady z Čech ???? Jak to chodí tady ?!?!? Hledala jsem něco českýho jak ďas, ale nenašla. Takže se asi necháme překvapit a budeme číst takový balzámy na dušičku, jako o tom, jak mimozemšťánek na svět přišel…:-)
NiKi, dnes 20 tt
P.S.: Holky blázním. Dneska mi v noci tvrdlo břicho jak blázen a k ránu se mi zdálo (naprosto živě) jak mi dělají císaře, úplně podrobně.....akorát musím říct, že to dost bolelo (to prosakovala ta reálná bolest z břicha do snu nebo co) ale mimčo bylo krááásný a doktor příjemnej… Hrabe mi,co?

 
Anonymní  18.01.05 08:32

Ahoj těhulinky,
moc všechny zdravíme.
Jerrýsku, ty se asi trápíš viď-kdybys měla možnost mrkni se na knížku Průvodce porodnicemi ČR, tak od str. 27-32 je tam popsáno co může způsobovat omyly ve screeningu a vůbec jakou to má platnost, myslím, že by tě to mohlo trošku uklidnit. Vydrž všechno bude OK!
Jinak u nás se máme s holčičkou dobře, akorát mě včera trochu vyděsila, protože jsem na chvilku usla na zádech a pak se probudila s tím, že jsem měla pocit jako by miminku tlouklo strašně rychle srdíčko a bříško se nějak chvělo. Po přelehnutí na bok to přešlo a tak myslím, že se má maličká dobře. Hlavně když nás večer taťka namaže(teda ne alkoholem:-)) a přečte pohádku. To je paráda.

Krásný den Simona+mimoušek (20+2tt)

 
Irusa
Kecalka 169 příspěvků 18.01.05 08:50

NiKi naprosto sdílím tvůj názor,
něco uklidňujícího s těch fotek z porodů v domácím prostředí vyzařuje, ale představa, že budu já takhle opřena o naši kuchyňskou linku a mimís se bude drát na svět mě zrovna moc na klidu nepřidává.
Vždyť dneska už v řadě porodnic preferují porod přirozený, ale přece jen, odborné vedení zkušeným porodníkem mi uklidňuje mnohem víc.
Toť můj názor , jakožto budoucí prvodičky.
Kdysi jsem viděla v televizi dokumentární pořad právě o porodech doma jen s porodní asistentkou. A všechny ženy, co tam byly a rozhodly se takto přivést potomka na svět už měly za sebou 3 a více porodů - samozřejmě bez komplikací. Což podle mého názoru hovoří za vše. Jako prvorodička bych se nyní takto určitě nerozhodla. A jak dlouho zůstanu doma až to přijde- chci co nejdýl, ale když nevím co mi čeká, tak se to těžko odhaduje. Navíc do porodnice to máme docela daleko - chci jet z Kladna do Prahy a jestli bude zrovna dopravní kolapbs tak nevím nevím.
Iruša + klokánek

 
Katkaa
Kecalka 404 příspěvků 18.01.05 09:22

Dobré ráno těhulindy!

Koukám, že se nám tu roztrhl pytel s porody on line:o)) tak jsem to zkoukla, Stefinko musim říct, že tahle forma je pro mě podstatně méně odpuzující než ten odkaz od Sissi. Ale i tak si dost dobře neumim předtavit, že bych mohla v klidu porodit první dítě uprostřed o¨býváku v přítomnosti mého vyděšeného manžela, který by nevěděl co dělat stejně jako já… Hold třetí, čtrvrté či páté dítě se asi rodí trochu jinak než to první. Nemocnioce je v tomhle případě pro mě jistota, lékař taky a manžel tza dveřma zřejmě taky:o)) Každá jsme jiná a máme jiné představy o tom, co je nejlepší pro nás a naše děti:o))

Musím se přiznat, že jsem včera neodolala a v La Halle jsem nakoupila první část výbavičky:o)) Koupila jsem dvě bodýčka, dvě trička, ponožtičky, svetřík a prdácký zahradníčky, vše ve slevách za super ceny!! A asi pomalu začnu tímto způsobem nakupovat. Když vidím jak je všechno drahé, tak budu postupně přikupovat další kousky po slevách, jen si zavedu seznam ať nekupuju hlouposti, něco málo taky dostanu od známých po jejich dětech, takže ono se to snad nějak sejde. Ale radost jsem včera měla velikou!!:o)))

Katkaa

 
Anonymní  18.01.05 09:29

Zdravím tě stefi a zbytek holčiček taky,pravidelně se za vámi vracím a vše pečlivě čtu a tyto fotečky z porodu byly užasné,jsem zaslzená jak želva,živě jsem to prožívala,ale ten konec,jak přišel sourozenec mě dostal,už se moc těším,až to prožívat…
Jinak v Triutnově se máme skvěle,malý uplně rozkvetl,když má „strejdu“ pořád u sebe a hezky se mu věnuje,my s Jirkou jsme štastní.Zatím bydlíme u rodičů,ale v červnu se budem stěhovat do nového bytečku.Už jsme s Robínem začali navštěvovat místní mateřské centrum,kde je bezva,změna po tom stereotypu a taky pokračujem v plavání…holky vřele doporučuji,pokud máte možnost chodte…
Tak už vás nebudu zdržovat vedlejšíma tématama a pěkně se opatrujte a kulatte se…sedma
P.S.ještě okouknu fotečky v galerii,sem to ale zvědavka zvědavá:)))

 
cadovka
Kecalka 431 příspěvků 18.01.05 09:32

Ahoj kamarádky,
musím se připojit k vaší debatě o porodech doma. Jsem docela panikářka a vůbec bych si netroufla na něco takového. Když jsem rodila poprvé, v r. 2000 ve Zlíně, dopadlo to všechno dobře jen díky lékařům. Vašek se začal dusit a musel ven císařem.
Tentokrát se tam chystám znovu, jen můj gynekolog mi řekl, že musím jít týden před termínem ležet do nemocnice, aby se předešlo podobným komplikacím. Jenže on počítá s tím, že budu rodit v UH, ale to ani za nic. A taky si nechám hned píchnout epidurál.
Jinak už¨je Vašík docela v poho, nakonec v pátek dostal antibiotika, jen mě nakazil, takže kašlu jako tuberák.
Brňačky, poraďte, kde je u vás 3D ultrazvuk? Chtěla bych se objednat. Dík
 Soňa

 
stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 18.01.05 10:35

Ahoj mamulky,
všechny vás po ránu zdravím. Pepča šel včera spát až před 23, protože přijela Martina (nejstarší) a taky se asi chtěl dokoukat na Slunce, seno. prostě jsme ho dřív nedostali. Teď tu s Adi řádí, ještě se nepřevlíknul, má i plínu, tak já ho snad budu muset zbouchat! Aspoň že si prášky vzal. Ráno ho probudil taťka co jel k zubaři. Myslela jsem, že bude vyspávat s Martinou, která je po třech nočních.
Sedmo kočko, zdravím tě. To je príma, že malému je se strejdou dobře. Když jsem se vdala podruhé, holkám bylo 10 a 12 a přineslo to pro ně fůru uklidnění. Hned to bylo poznat na všem i ve škole. pohodička klídek zavládli.
Jerrýsku bude to v pohodě, moc ti držím palečky. Nepsala jsi, že jsi byla na nuchální „tentononc“ a to bylo v pohodě? Někdy stačí kravina, i o něco dříve či později odebraná krev a je „problém“ na světě. Kdyby to aspoň bylo přesné. K čertu s těma nepřesnýma krevníma testama. Kde všude se dělají? Možná jenom u nás takhle plošně.
Porody - ten odkaz je kvůli těm pohodovým fotkám. Takhle detailní jsem ještě neviděla. V porodnicích, kde nechají rodičce vybrat si polohu a způsob porodu by bylo možné nafotit to samé. Akorát pokud to někdo udělal, nemá chuť se s tím vystavovat na internetu. No u nás asi žádné osobní stránky o domácím porodu nebudou. Těch maminek je jen pár a vždycky to bude okrajová záležitost, pokud k tomu nebude vstřícná legislativa. Pořád je to partizánština. Kdybyste bydleli v Irsku, v Holandsku nebo tam, kde jsou domácí porody běžné, tak o tomhle zrovna nebudeme diskutovat a přemýšlet jak přemýšlíme a diskutujeme. Já bych se moc přimlouvala za porodní domy nebo za možnost porodit a po pár hodinách odejít s mimískem, pokud já a mimísek budeme zdraví. Znám víc žen, které by to takhle taky chtěli. V porodnici se obvykle do poslední chvilky nedozvíte kdy vás pustí. Dělají se vším šílené tajnosti a nikdo nechce nic říct. Byla jsem tak vystresovaná, chtěla vypadnout odtamtud, domů do klidu, měla jsem z toho vysoký tlak a vyhrožovali, že si mě tam nechají pár dnů navrch. Nesnáším nemocnice. Po tom co jsem při svých čtyřech porodech zažila nepovažuju porodnici za bezpečnější než domov.
Ještě ale uvažte toto - tajně porozené a pohozené děti - je problém najít ty „mámy“, protože neměla žádná komplikace ani za porodu ani po něm. To samé při většině těch maličko porodů doma. Buďte ujištěny, že kdyby porodit bylo tak nebezpečné a s problémama, bulvár by toho byl plný. A co místo toho čteme? Poškození či usmrcení dětí a poškození či usmrcení maminek - v porodnici. Ať jsou naši sebestřední páni lékaři poctiví. Neznají přirozený porod. Sama jsem byla přítomna debatě, kde primář z Podolí mluvil proti porodům do vody. Když se ho ptali, kolik jich vedl, řekl, že dva v zahraničí viděl. Tím nechci říct, že bych sama rodila do vody. To ani náhodou.
S tímhle tématem končím s přáním, ať má každý nárok a možnost svobodné volby.
Páček a dávejte pozor, někde to klouže, u nás na Vysočině je bílo a uklouzáno. A jdu roze:,–(it demoliční četu. Stefinka

 
Slanka
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 18.01.05 10:43

Achoj babulinky bříškaté:-)

Sissi ta knížka z Tvého popisku vypadá fakt báječně, sice mám doma už dvě podobné, ale kouknu asi i po této:-). Lucka je mi moc sympatická, na nic si nehraje, zdá se mi upřímná a moc milá…

Jerrýsku zítra si rozmačkám palečky, jak Ti budu držet pěstičky!!! Tfuj, tfuj, prskám štěstíčko, ať to dobře dopadne!

Edinko ahoj od vedle:-).
Mě to taky dost šokovalo, když jsem viděla jak chuděrku miminko tahá za nožičky jak stáhnutého králíčka a vůůůůbec se mi to nelíbilo!
Koukala jsem na ty odkazy, které jsi sem psala a je to docela síla teda, máme se na co těšit! Ups…to zvládneme!
Jojo myslím, že jsem Tě žádala o přátelství, jsem zvědavka zvědavá, tenkrát jsem prohlížela bříška a narazila i na vaše stránky:-). Tak když se Ti bude chtít, ráda se pak přijdu podívat na vaše stránky už jako přítelka:-).

Sedmo jsem moc ráda, že se máte dobře, že se synáček se „strejdou“ mají rádi! To je to hlavní! Ať se vám dobře daří i nadále! Choď častěji!:-)

Iruško já se taky musím pochlubit, včera holčička poprvé nakopla i tatínka!!! Jak tomu zasvítila očíčka!!! Poprvé ji cítil a já jsem si už úplně jistá, že je to malá. Vypadá to, že už fakt začíná šťouchat:-). Ale jako Tebe asi zatím ne:-)). Já si na ty větší kopance ráda ještě počkám…
Prosím Tě, kde si četla ten porod Montičky? Napíšeš nám adresku? Taky bych si ho chtěla přečíst, ať to nemusím nikde hledat… Kuju.

NiKi Ty máš teda živé sny!
Mě se většinou také zdá o miminku, ale pohlaví jsem ve snu zatím neviděla, říkají nám teda holčičku, tak jsem zvědavá, jestli se mi objeví i ve snu:-). Kamarádce si dokonce ve snu řekla i o jméno, ta se pak vzbudila a řekla si, jo přesně takhle se teda bude jmenovat:)! Takže Tě čeká pěkný doktor jo? Hmmm:-))).

Katko taky když jsem něco maličko koupila, měla jsem z toho takovou radost, jak je to malinkýýýý a roztomilý!!! Bože, jak já se těšííím!

Jdu ještě trošku omrknout ty stránky, práce poslední dobou moc nejde od ruky:-).
Slanka*

PS: dala jsem do galerky tu fotečku, tak se koukněte na začínající velrybu!:-)).
A nesmějte se moc nahlas, jo?!:-).

 
Katkaa
Kecalka 404 příspěvků 18.01.05 10:47

Stefinko, to je přesně ono, každý by měl mít možnost volby. Ať už některá chce rodit císařem a je to její přání, některá chce epidural a vyšívaný nástřih, jak ty řikáš, jiná zase kvalitní nemocnici ale rodinný přístup či prostředí a další porod doma ve svém prostředí za pomoci tatínka a asistentky.....

Každá jsme jiná, každá máme jiné představy a přání, jiné obavy. Pro kažkou je dobré něco jiného. Měla by být možnost volby, pak bysme byly všechny spokojené. Třeba jednou naše dcery budou tu volbu mít! Tvoje holky už to asi nestihnou, ale jsou zase v oboru a mohly by se pokusit věci popostrčit správným směrem:o))

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »