Červenčátka 020 - VÝBAVIČKA NA MIMINKO I ? Na čem ušetřit a

Těhotenství

Bříška se nám pomalinku zakulacují, miminka nám rostou a tak se naše odolnost proti miminkovským věcem v obchodech neustále zmenšuje. Takže je čas vyhlásit akci HURÁ NA NÁKUPY!!!!

Jenže… Jak nakoupit a neprohloupit? Každá z nás už slyšela o tom, že nemá pořizovat moc oblečení, protože to miminko nevynosí, že nemá pořizovat nic, protože babička (tetička, tchyně…) má celou výbavu schovanou po svých dětech nebo naopak, že má koupit všechno, protože nové je nové… A jak to tedy je? Tak, jak to už bývá, to bude u každého jiné.

Když jsem pořizovala výbavičku pro své první dítě, měla jsem sice pár věcí půjčených a zděděných, ale většinou to byly docela zničené kousky spoustu let staré ? takže jsme v podstatě museli kupovat všechno. Velmi mě překvapilo, že ve výbavě pro novorozeně je oblečení pouze ta menší část, vlastně skoro ta nejmenší část. Na miminko je potřeba spousta blbin okolo. Na něčem se vyplatí ušetřit a danou věc buď jen vypůjčit nebo ji úplně pominout, někde se šetřit nevyplatí.

Rozhodně bych nešetřila na nosítku pro miminko a na autosedačce ? obojí je náramně užitečná věc. Ovšem zatímco šátek jsem pořídila značkový tkaný (Vatanai) a nelituji toho, autosedačku jsem koupila od známé po jednom dítěti za polovinu ceny. A myslím, že to bylo dobře, autosedačka, která není bouraná a která má prací potah (ale nedoporučuji potah plátěný, rychle se ničí), je v podstatě nezničitelná, zatímco šátek se může častým používáním přeci jen prošoupat a zeslábnout.

Stejně jsem koupila hluboký kočárek (po jednom dítěti) a náramně jsem si pochvalovala, že je to trojkombinace ? ale nenapadlo mě, že mi bude nízký, trochu mě z něho bolela záda ? ale tenhle problém jsem neodhalila ani v obchodě, kde jsem stejný kočárek zkoušela. Ovšem byl to koráb pouště, jeli jsme s ním i do lesa a do závějí a naprosto bez problémů se prodírali po louce. To si s naším sporťákem (koupený přes Internet) dovolit nemůžeme… Ale ten je zase skvělý na jiné věci, je lehoučký, skladný a hlavně je mi akorát a dokonce v nejvyšší poloze rukojeti moc vysoký ? je ideální do města. Kočárek je šikovná a moc potřebná věc, ale zdá se mi nerozumné za něho dát mnoho peněz, když úplně stejnou službu udělá i levnější kočárek. Za oba naše modely jsem dala dohromady 4200 Kč, ale to jsem měla štěstí na dobré koupě. Ony jsou vůbec kočárky přes Internet levnější. Mám i zkušenost s reklamací přes Internet a je veskrze pozitivní.

Dlouho jsem váhala, zda pořídit koupací kyblík nebo obyčejnou vaničku, ale nakonec jsem ušetřila a koupila vaničku a nelituji toho, od malinka jsem koupala v hodně vody, malá si tak zvykla a bazén pro ni nebyl až takový šok. A ve vaničce koupeme dodnes, dám ji do velké vany, je rychle napuštěná, malá se cachtá ve vodě a ta naše má protiskluzové dno ? výborné! Protože jsem se nechtěla hrbit ve vaně, koupala jsem v kuchyni na lince (u dřezu máme sprškovou baterii, takže napouštění vody bylo snadné) a do vany jsme se přesunuli až kolem roku, kdy malá začala neúnosně cákat. Ovšem kyblík musí být skvělá věc.

Strašně se mi líbily přebalovací pulty se zabudovanou vaničkou, vyrábí je třeba Chicco ? ale pak jsem ho viděla u kamarádky s tříměsíční malinkou holčičkou. Ona se už do té vaničky kvůli anatomicky tvarovanému dnu nevešla!!!! Navíc při vycáknutí vody se voda snadno zachytávala v bočních plastových přihrádkách a celý ten pult se hodně špatně udržoval. Takže jsem jeho nákup zavrhla a vymyslela jsem podobnou věc, jakou mají pediatři ve svých čekárnách. Na komodu jsem si nechala vyrobit desku s mantinely, přilepila jsem ji nahoru tak, aby přečuhovala jen vzadu, takže do komody mám neustále dobrý přístup a za ní je prostor na balíky plínek. Na čem jsem nešetřila, je přebalovací podložka, je omyvatelná, což je moc důležité a je měkoučká. Celé přebalovací místo je doplněné poličkou na plínky, mastičky a tak a lampičkou na posvícení ? je to skvělá věc! Ovšem zase jak pro koho, někdo přebaluje na posteli nebo na zemi, ale já měla pocit, že by mě bolela záda. Strašně moc se mi líbil skládací přebalovací pult v IKEA, ale je docela drahý a mě v ložnici netlačilo místo, tak jsme to vyřešili takhle. Až nebude pult potřeba, tak desku odlepím a buď schovám nebo z ní udělám dětem stolek na lego :)

Drogerie a lékárna ? doporučuji pořídit raději méně věcí než více, jednak dětskou kosmetiku přinese spousta návštěv, jednak nemusí miminku něco sednout a tak je zbytečné dělat zásoby. Já osobně moc malou nemažu, zdá se mi to zbytečné, když nemá žádný problém s kůží. Používám jen pěnu do koupele, ale jen občas, takže mi stačí jedna na mnoho měsíců. Vlastně máme asi třetí? S mazáním na prdelku je to podobné, mažu jen když má prdelku zarudlou, a to se jí stává, jen když se nenápadně pokaká a zatají nám to :) Ovšem neváhala bych a pořídila preventivně sirup proti teplotě a bolesti nebo panadolové čípky pro miminko. Na sirup je výborná injekční stříkačka nebo dávkovač léků. Ale stříkačka je o mnoho levnější (1-2 Kč) a hlavně je přesná na dávkování. Čípky zase zabírají velmi rychle, účinek se dostavuje do deseti minut. A dětské nemoci, jak každá máma ví, přicházejí zá:,–(ně na cestách, o víkendu a v noci. Takže neškodí mít pohotovostní lékárničku vždy při ruce. Ovšem pozor! S malým miminkem by se mělo jít pokaždé k lékaři!!!!!! Ze začátku se lékárnička použije spíš na bolestivé reakce po očkování, ale neškodí být připravený. Jo a rozhodně doporučuji koupit digitální teploměr ? určitě je lepší, než rychloběžka ? už z toho hlediska, že není skleněný a že v něm není rtuť a navíc má maminka i tatínek jasno v tom, kdy je doměřeno.

Dneska se vyrábějí moc šikovné postýlky, jsou nádherné a každý si může vybrat naprosto podle svého gusta. My měli možnost půjčit postýlku od obou rodičů, ale já chtěla do naší nové ložnice novou a tak jsme novou koupili. Narazili jsme na akci, kdy byla dřevěná postýlka i s matrací za 850 Kč a tak jsme nezaváhali a nelitujeme. Postýlku jsme netřeli zdravotně nezávadným lakem a pořídili k ní dětský kolotoč. Časem jsme dokupovali ještě cestovní postýlku, moc se nám osvědčila při návštěvách a cestování.

A teď se konečně dostáváme k té nejméně obsáhlé, ale nejdůležitější části miminkovské výbavičky - k oblečení. Stejně jako u ostatního se o ní zmíním jen obecně, podrobněji jsem se rozepsala v další části deníčku. Normální, čerstvě narozené miminko má kolem 50 cm a tří až čtyř kil, obvod hlavičky má kolem 34 cm. Ideální je pro něho velikost 56, ale jen nakrátko, protože miminka strašně rychle rostou a už kolem třech měsíců nosí velikost 62, kolem půl roku velikost 68, kolem třičtvrtě roku velikost 74 a konečně kolem roku už jim začínáme dávat velikost 80 ? a nyní následuje dobrá zpráva, jejich růst se konečně zpomalí a miminka rostou tak o jednu velikost za půl roku. Ano, velikosti se odvozují od délky miminka a jdou po šesti centimetrech ? takže 50, 56, 62, 68, 74, 80, 86, 92, 98, 104… Občas se některý výrobce zblázní a začne dodávat na trh například velikost 64… To je o kousíček vetší, než 62 a o dost menší než 68 nebo také výrobci číslují v měsících, nebylo by to špatné, ale jejich měsíce jsou takové zvláštní ? nikdy velikostně nesedí :D Teď se zdá, že je to všechno jasné a jednoduché, ale není to tak. Není velikost jako velikost. Takže zatímco Adlétka nosí většinou velikost 80, jedno bodýčko, které jí moc ráda dávám má velikost 56 a další velikost 98. A jsou ji obě akorát. Takže je potřeba získat cvik a mít velikosti takzvaně v oku. Já už se na velikosti dívám jen málokdy, vlastně všechno odhaduji. Teď jsem si přinesla domů nové (ze sekáče :D:D) bodýčko pro miminko, říkala jsem si, že bude ideální na podzim ? takže tak na ty tři až šest měsíců (vel. 62-68) a pak jsem se podívala na velikost a ouvej, je to osmdesátka ? ovšem na Adlu bych ji nenarvala ani náhodou. Jo a zatímco ležící miminko může s klidem nosit věci o jednu nebo dvě velikosti větší, věci o velikost menší neobleče. Tak i když jsem do seznámku dala čtvero oblečení velikosti 56, sama jich mám polovinu a Ada nosila hned velikost 62 a velmi brzy velikost 68. Některé tepláčky, kalhoty a mikinky, které jí ještě teď jsou akorát, nosí už od půl roku (od jara :D)
Je třeba nákupy omezit a krotit se, jednak každá maminka a její miminko dostane spoustu věcí od návštěv, jednak při procházkách s kočárkem zjistí, že existují obchůdky, na které dřív nenarazila… Takže jsem do seznámku dala minimální množství věcí, které je potřeba ? pokud je toho o malinko víc, nevadí, ale pokud je toho dvojnásobek nebo trojnásobek, miminko některé věci vůbec nevynosí a pak je to člověku líto. Pokud ovšem maminka neodolá, a to teda neodolá, sama to znám, tak je dobré pořizovat už trošku větší oblečení ? 56 a 62 na léto a podzim, 68 a 74 na zimu a jaro, 80 na léto a podzim… Pozor, zimní kombinézy se kupují vždy alespoň o číslo až dvě vetší!!!
Když jsem se nechala doma slyšet, že nebudu miminku dávat klasické košilky s krajkovým límečkem, tak si rodina klepala na čelo ? a teď se mi nikdo nediví, bodýčka jsou o mnoho šikovnější a pro miminko příjemnější. Lepší jsou bodýčka se zapínáním na jednom ramínku než ta s lodičkovým výstřihem, ale ne o tolik, abych radila jedno nebo druhé nekupovat. Kupodivu jsou pro miminka nejvhodnější ta s dlouhým rukávem, miminko ještě nemá natolik vyvinutou termoregulaci, aby zvládalo krátký rukáv, byť je venku teplo. Zlaté pravidlo praví. že mimčo má mít o jednu slabou vrstvu víc, než rodič.
A kde kupovat? Snad není třeba se zmiňovat, že značkové oblečení je mnohonásobně kvalitnější (a dražší) než oblečení na trhu nebo u ťamanů. Tržnice vůbec nedoporučuji, věci z nich nejsou kvalitní a často jsou nepoužitelné ještě dřív, než z nich miminko vyroste. Sama jsem nakoupila pár věcí v Tescu a jiných obchodech, ale pak jsem narazila na zlatý poklad ? na kvalitní sekáč kousek od domova. Když říkám kvalitní, tak myslím opravdu dobrý a profesionální obchod ? nesnáším ty malinké, smradlavé a zatuchlé sekáče, kde je třeba se hrabat v hromadě hnusných věcí než se najde jedna hezká. Navíc je tenhle náš sekáč hodně levný, a tak nakupuji Adlétce značkové oblečení za desetikorunové ceny. Body 10-25 Kč, dupačky kolem 20 Kč, miminkovské kalhoty (měkoučké bavlněné, mám je raději než dupajdy) kolem 20-30 Kč, mikinky kolem 10-20 Kč, dobré ponožky (často nepoužité nové) za 5 Kč. Rifle, bundičky a další oblečení, vše maximálně kolem 50-70 Kč. No, jak říkám, poklad. Dokonce jsem koupila pár značkových butikových věcí i pro sebe, tak si dělám radost a nijak mě to neruinuje. A je v tom i kus objevitelské vášně a napětí ? co tam dneska ulovím? Doporučuji se porozhlédnout v okolí a pokud na nic nenarazíte, koukněte po Internetu, miminkovských sekáčů je (i tady na emiminu) spousta :)

Protože jsem se hodně rozepsala, rozdělím deníček na dva a moc doufám, že se nebudete zlobit, ale teď nejsem ani v polovině (dokonce ani ve třetině ne ? máte se na co těšit) a tak by byl deníček neúnosně dlouhý… Napsala jsem podrobný seznam potřeb pro miminko a u každou položku jsem okomentovala, takže příště (nebo později, pokud máte některá něco připravené) čekejte pokračování.

Lesina s dráčaty

A ještě peletonek:
BLÍŽENCO-RÁČKOVO-a možná časem i LVÍ PELETONEK
Stefinka-1962-Měřín…patronka-Martina 20, Zuzana 19, Josef 6, Adéla 2
TP 04.06.-Adalajda-1981
TP 04.06.-Simona+Mimoušek-1977-Praha
TP 05.06.-Veronika-1977-Morava
TP 06.06.-Mirri-1981-Havlíčkův Brod
TP 08.06.-Katkaaa-1975-syn 10
TP 08.06.-Lois+Krteček-1980-Havířov-52kg
TP 08.06.-Nikkol-1979-Náchod-56kg
TP 08.06.-Iruša-1978-Kladno-55kg
TP 08.06.-Lencaa-1977-Praha
TP 10.06.-KajaR-1972-Karlovy Vary
TP 13.06.-Ellen-1977-Sereď/Bratislava-62kg
TP 14.06.-Nikina-1978
TP 15.06.-Elina-1980
TP 15.06.-Martina-1973-Brno-Liduška 10,Veronika 4
TP 16.06.-Sissi+holčička-1977-Vsetín-55kg
TP 17.06.-Adel-1976-Brno
TP 17.06.-Mirka-1968-Brno-Petr 7
TP 17.06.-Johanka-1975-Náchod
TP 18.06.-Šifka-1978-Chomutov
TP 18.06.-Katkaa+Kačírek-1981-Praha-47kg
TP 19.06.-Lesina-1974-Ostrava-Adléta 1
TP 19.06.-Jana-1978-Praha
TP 20.06.-Alča-1982-Čáslav-69kg
TP 20.06.-Cadovka (Soňa)-1977-Uh.Hradiště-Vašík 4
TP 21.06.-Anazuz-1977-Brno
TP 22.06.-Jittyy-Brno
TP 27.06.-Jerrýsek+Budulínek-1977-Brno
TP 27.06.-Slanka*+Marianka-1979-Praha-55kg
TP 01.07.-Ali1-Hradec Králové
TP 02.07.-Daduska-Bratislava
TP 05.07.-Makovka+Brouček-1980-Washington D.C./Olomouc
TP 09.07.-Mišice-1977-Brno-Magdaléna 2
TP 12.07.-Gabulina
TP 17.07.-Radka+Brumlíček-57kg"

Holky, teď na to koukám, je to šíleně dlouhé, ono mi to snad vyjde na ještě na dva předlouhé deníčky :D:D:D Doufám, že mě za mé grafomanské sklony neukamenujete :) Take kdo jste dočetl až sem, GRATULUJU!!!!

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
jittyy
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 23.01.05 20:40

Lesi, máš pochvalu .-)
Dlouhé to sice je, ale alspoň se člověk, tedy já coby prvorodička něco dozví. S dětmi mám sice dost zkušeností, pár jsem jich odchovala, ale to víš půjčené se dá vrátit a nepřemýšlíš o tom kolik čeho potřebuješ. Já je dostala vždycky i s kabelou věcí, balíkem plen a sunarem, takže jsem o tom moc nepřemýšlela…
 Jitka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.01.05 22:24

Ahojky tehulky,

jupiiiiiiii, jsem prvni! Lesinko, supr denicek, ja si jeste ani poradne neuvedomuju, kolik toho budu potrebovat. S mou povahou budu vsechno shanet na posledni chvili. :-)) S oblecenim mas urcite pravdu, miminka z toho vyrostou raz dva a tak je skoda za ne vyhazovat penize. Ja jsem u nas prisla na jeden vylozene detsky sekacek, ale vypada spise jako typicky hispansky hrabak a z nej bych obleceni nekoupila. S Cech si pamatuju, jake se tam daly koupit krasne kousky a temer nenosene, ja sama jsem se tam rada oblekala.
Prisla jsem ale na to, ze obleceni na miminka je tady u nas cenove velmi pristupne, daleko levnejsi nez v CR a tak nebude problem. A ten vyber !!!!!!!! Adel urcite vi, o kterem obchode mluvim, kdyz reknu Target.
A uz jste doma zdravi? Doufam, ze jo. Budu se tesit na pokracovani denicku. Trosku me budes muset uvest do reality. :-)) Ja jsem porad jako kdyby se nechumelilo a jako obvykle mam casu!!!!

Iruso, gratuluji k Jaromirkovi! Hlavne ze jste zdravi, ne? Brzy urcite zapomenes na to, ze sis tajne prala holcicku. Ta prijde priste.........

Ja jinak cely vikend odpocivam, je u nas nasnezeno a to mi pripomina, ze bych mela jit shrabnout snih. Manzel je ve Svycarsku a tak to zbyva na me. 2krat denne posloucham miminkovo srdicko. Pekne ho musim nahanet, protoze mi v brisku poletuje. Zatim citim jen male stouchani. Jsem strasne rada, ze jsem si ten monitor poridila.

Sissi, ja zase jim detke jogurty z plnotucneho mleka. Mozna brzy sahnu i po detske presnidavce. :-)) Jinak na tebe budu moc myslet v utery, vsechno bude oukej a hned nam dej vedet! Posilam prskanecky pro stesti ;prsk prsk!!!!!!!!

Jerrysku, kdepak jsi? Ozvi se nam, doufam, ze je vsechno v poradku.

Mejte se vsechny moc krasne, uzijte si „pindeli“ a zase nekdy !

Makovka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.01.05 22:25

Tak jsem druha, no, Jitka me predbehla! :-))
M.

Lakynka
Neúnavná pisatelka 17031 příspěvků 23.01.05 22:49

opravd dekuji…chtelo to uz konecne dat nejak takhle dohromady:)…de­kuju..uz se jen tesim az takove vecicky pujdu kupovat:)

Irusa
Kecalka 169 příspěvků 24.01.05 06:58

Zdravím všechny při „pindělku“.
Lesinko, skvělý deníček. Seznámků věcí pro miminka nacházím všude spousta, ale nikde ani zmínka o velikostech a jak vlastně rychle miminko vyroste. Za to Ti vyslovuju vééélikou pochvalu, protože věciček v obchodech se mi líbí spousta, ale nikdy nevím jakou mám koupit velikost.

Iruša

alenka22
Stálice 53 příspěvků 24.01.05 07:46

Ahojky bříškandy,

zdravím při pindělí. Jakpak se máte? U nás je krásně nasněženo, tak to vypadá hned veseleji.
Lesinko - máš pochvalu za deníček, je super.

Jinak v pátek jsem byla u doktorky. Jestli si vzpomínáte, v předminulým deníčku jsem psala o vrozené srdeční vadě mého sourozence. Tak mě doktorka poslala na genetiku, tak v pátek jedem do Prahy do Gennetu.
Tak mi holky držte pěsti, ať mi to dobře dopadne a ať je mimísek v pořádku.
Jo a testy na vvv nám dopadly dobře, tak aspoň pozitivní zpráva.

Už tady dlouho nebyla Verča. Co je s tebou, tak se ozvi.

Mějte se krásně a nám pracujícím ať to rychle uteče.
 Alča

Komka
Kecalka 202 příspěvků 24.01.05 08:36

Ahoj,
moc díky za super deníček, těším se na další díly. Konečně v tom mám alespoň trochu jasno.

Všem krásný den
Komka od Srpňátek

Veronika27
Kecalka 131 příspěvků 24.01.05 09:03

Ahoj holky !
Ozývám se, abyste neměly strach, co se se mnou děje. Ali, neboj, vše v pořádku :-)
Teď jsem delší dobu jen nakukovala, protože mám v práci opravdu fofr .....
Jsme v pořádku a hlavně už víme, že to bude chlapeček ( Stefinko, patřím k tomu menšímu procentu u kterého babská předpověď nevyšla ). Na velkém ultrazvuku nám zkontrolovali všechno možné - ani se tomu nedalo věřit, co všechno už pan doktor může vidět a změřit a zkontrolovat..... Je to fakt zázrak !!!
Mimísek se čile vrtěl a cucal si prstíky na nožce :-)
Mějte krásný den, všechny se opatrujte a hlavně nespadněte na tom sněhu, já jsem dnes ráno hezky uklouzla, ale naštěstí jsem to ustála…
Veronika 21+1 tt

Katkaa
Kecalka 404 příspěvků 24.01.05 09:22

Teda lesinko, ty jsi prostě dokonalá!!!!! Super deníček, nestííhám ho dočíst najadnou, bohužel se na mě valí práce ze všech stran. Ale určitě to během dneška zvládnu!

Zdravím všechny těhulindy po víkendu, to nám krásně nasněžilo co? Že by začala na konci ledna zima?? Už jsem pomalu doufala v jaro:o)) Jak jste se měly??

Udělala jsem včera doma malou přehlídku a cvakala trochu samospouští, výsledek je v galerce:o))) manžel koukal jak blázen, když přišel ze zahrady a načapal mě tam:o))

Jdu se vrhnout na tu práci, je to hrůza.....

Katkaa + kačírek 20tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.05 09:29

Holky ahoj pri pondelku :) Hlasim se sem hned za cerstva s jednou opravou a soplnkem denicku.
Vcera na chatu jsme s holkama hodne rozebiraly trznice a veci z nich. Ja mam jednu spatnou zkusenost s bodyckem, ktere melo v sobe tolik umeliny, ze prakticky nejde zehlit, ale holky maji zkusenosti jine - a je fakt, ze mam par darovanych veci, ktere nejspis z tamanskeho kameneho obchodu pochazi a nejsou az tak uplne spatne - takze timto odvolavam sve striktni ne tamanum a necham to na kazdem a zhodnoceni toho ktereho nakupu… Je fakt, ze cenove jsou mnohem rozumnejsi nez normalni obchody…
Takze nakupum zdar!
Nazdar!
 Lesina

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.05 09:30

Ahoj holčinky,
taky moc děkuju Lesince za typy.Teď právě řeším a plánuju co a jak bude potřeba, kolik si připravit korunek......V so­botu jsme byli s manžílkem v dětském ráji na Žižkově. Mají tam velký výběr - zalíbil se nám Bebecar, ale není z nejlevnějších, tak budem ještě hledat a hledat. Postýlky máme dvě staré u rodičů, tak ještě nejsme rozhodnutí jestli kupovat novou, matračky budeme kupovat nové na 100% (nemáte nějaké typy?).
Miminko je hodné, občas si kopne a převalí se. Už začínám počítat dny, kdy půjdu na MD - už mě to v práci tak nebaví :-(.
Ale snad už nám to rychle uteče a užijeme si krásné jaro!

pohlazení bříškům Simča+mimoušek(asi holčička 21tt)

Lois
Zasloužilá kecalka 665 příspěvků 24.01.05 10:29

Zdravím všechny při „pindělku“ :)))

Lesinko: velká pochvala za suprový deníček. Jsem ráda, že nám emimčo ještě jede, alespoň mám už o čem přemýšlet. A je fajn, že bude tzv. dvojitý :) Vše si pak řádně vytisknu a vyrazím na nákupy.
Hele nemůžeš mi dát tip na tvůj bezva sekáč? Alespoň jednou bych se do něj mrkla, ať ho můžu porovnat s Havířovskými sekáči. Taky už se tu po nich ohlížím, ať vím kam vyrazit.

No co se týče výbavičky, tak už máme cestovní postýlku (tu krteček dostal od babičky a dědy k Vánocům), jednoráz.přebal­.podložky a dupačky s tričíčkem, košilku a čepičku. Postýlku už máme vybranou i s celou výbavou (cca 3.500,– Kč), kočárek budeme kupovat v Polsku (taky už je řádně vyzkoušený, 4.500,– Kč) no a zbytek už si nějak polítám :) No uvidím kolik toho nakoupím :)

Katkoo: shlédla jsem galerku a tvé fotečky jsou moc povedené. Sluší ti to :) A nevymluvíš mi, že nevypadáš jako těhulka. A co kačírek? Už je hodnější? Ten náš prďolka si změnil režim, takže od 21:30 do 22:30 mě řádně okopává, a včera to už docela bolelo. Ale zklidnil se, když taťka začal hrát na klávesy dětské ukolébavky a když přestal začal nanovo :))) Tak už vím co na něj zabírá.

Veroniko27: gratuluji k chlapečkovi, už víš jméno?

Alenko22: v pátek budu držet palečky, ať je mimi zdravé.

Makovko: zdravím tě za velkou louží, a docela ti závidím ten monitor srdíčka :)

No jinak tu máme krásnou bílou zimu, je to hned lepší pohled z okna, než na zablácené cesty a okolí. Dnes se jedu podívat do práce, tak jsem zvědavá jak mě tam přivítají. Moc se mi po některých lidičkách stýská.

Tak se pořádně oblékejte, dávejte pozor na uklouznutí a pohlaďte svá bříška.

Zdraví Lois s krtečkem (21tt)

Adel1
Kecalka 101 příspěvků 24.01.05 10:42

Ahoj holky,

zdravím všechny v novém týdnu, tady v Brně už všechen snížek roztál, krásně svítí sluníčko, škoda sedět v práci. Ale co se dá dělat.

Lesinko, krásný deníček, přečetla jsem to hned napoprvé s velkým zájmem a už se moc těším na podrobný seznam. Oblečení už nějaké mám, ale ty ostatní blbinky na miminko zatím ještě ne a když jdu někam do obchodu, tak mi jde hlava kolem z té spousty věcí a nevím co dřív. Takže tvoje zkušenosti jsou učitě cenné.

Makovko, Target znám moc dobře, mají pěkné věci. Poradím Ti ale ještě Marshalls a TJ Maxx. Tam v oddělení pro miminka najdeš úplné poklady za pár dolarů (samozřejmě ve slevách) . No a na mallech když půjdeš do Baby Gap, tak tam najdeš asi ty nejkrásnější oblečky na mimi. Normálně je to dost drahé, ale oni po pár týdnech dají staré kolekce na obrovské slevy a potom se nakupuje úplně skvěle…jsou to nádherné kvalitní věci za pár šupů. Já jsem si tam nakoupila spoustu věcí už před 2 rokama, hodně lidí mi říkalo, že jsem blázen, ale já jsem prostě nemohla odolat. Tak ti přeju úspěšný lov :-)

Dneska jdu poprvé na těhotenské plavání, tak už se moc těším. Sice teď v plavkách vypadám jako malý váleček, ale to mě vůůůbec netrápí. Zítra začínám s cvičením a ve středu konečně jdeme i s maželem na velký UTZ, tak se už stráááášně moc těšíme.

Tak hezký den všem,
Adel & miminko

Irusa
Kecalka 169 příspěvků 24.01.05 13:46

Omlouvám se, ale jak jsem četla zpětně komentáře za víkend, tak jsem omylem poslala svůj příspěvek do straého deníčku. Tak tedy ještě jednou.
Jitko, to jsem byla já, kdo testuje ten pás. Tak se Ti pokusím popsat objektivnívní zhodnocení.
Koupila jsem Baby belt od tveretu - můžeš se na neěj hned kouknout:
 http://www.tveret.cz/detail.php?…

Teď je na těch stránkách nějaká akce, já ho kupovala normálně v obchodě za asi 800,–Kč. Není to málo, ale musím říct, že výsledek je větší než jsem čekala.

Musím říct, že záda v křížové oblasti mi bolely hodně, v podstatě celý den. Je to takouvá ta houseří bolest, při špatném pohybu jsem chvílema stála několik minut opřená o stěna se slzama v očích. v práci jsem, ačkoli sedím na kvalitní židly nemohla někdy přečkat konec pracovní doby. Nechci být hypochondr, ale ta bolest v zádech je zatím to nejhorší co v těhu prožívám. Po třítýdenním užívání pásu se bolest zredukovala z celodeního utrpení na občasné večerní píchnutí, odhadnuto cca o 70 % zlepšení. Takže dnes investice určitě nelituji.
Jo a ještě jeden postřeh - pás se musí užívat pravidel. O víkend jsem ho neměla a včera večer se bolesti zase dostavily bez možnosti zaujmutí jakékoli uvolňující polohy.
Tak to jsou moje zkušenosti.
Měj se hezky Iruša

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.05 14:18

Ahoj holky,
tak se vám konečně po krátké odmlce ozývám, pečlivě jsem po celou tu dobu četla vaše příspěvky, ale nějak jsme neměla sílu reagovat, i když jste se tady některé z vás po mně zháněly. Omlouvám se.

Lesi: krásný deníček, i když jsem ještě neměla čas si ho přečíst celý.

Katkoo: moc hezký fotečky v galerce, nevím proč bys měla mít strach a komplexy, že máš malý bříško, je krásný a je z Tebe těhulka na první pohled!!

Makovko, docela Ti závidím, že můžeš doma poslouchat srdíčko prcíčka.

Holky, já bych se vám taky moc ráda pochlubila se svým bříškem, ale mám strach, ať něco nezakřiknu, takže ode mě fotečky budou až po příští středě. To budu totiž vědět výsledky z amniocentézy. Už aby to bylo.

Jinak jsem si zažila při odběru plodovky pěkný nervy, nejprve jsem v čekárně měla co dělat, abych se nerozbrečela, manžílek mě sice uklidňoval, ale já se tam málem složila. Pak si nás doktor zavolal a natočil UTZ a já se úplně hrozně rozbrečela, přišlo mi moc líto, když jsem našeho Budulínka viděla, že by měl bejt nemocnej a my ho dávali pryč. Prostě hrozná představa. Všichni mě tam uklidňovali. Pak jsem se tedy trochu zklidnila, doktor vše změřil a uklidnil mě, že na UTZ nevidí žádnou vadu. Hlavička odpovídá stáří plodu, není větší, což by napovídalo o DS. Samotný odběr plodovky mě docela dost bolel. Když mi doktor napíchl vak, tak mi úplně nadskočilo břicho a to samé, když jehlu vydělával. Bolelo to jako čert, úplně jsem si mačkala prsa, ať si bolesti ulevím. Ale co bych pro prcíčka neudělala!!! Pak jsem byli posláni na genetiku, kde byla velice milá pani doktorka a vše nám velice ochotně vysvětlila. No a teď se už jen modlíme a čekáme na výsledky, které budou až další středu.

Jinak jsem se dneska vrátila po pěti dnech domů, byla jsem s Leonkou u mých rodičů, kteří se nám o Lejí starali a já v klidu odpočívala. Leonka je totiž malej dráček a já měla být v klidu a bylo zbytečné, aby si kvůli tomu bral manžel dovču nebo OČRa. Moje mamka je v důchodě, takže s Leonkou pořád někdo byl.

Na víkend dojel manžílek za nama, v sobotu jsme si udělali moc hezkou zimní procházku a včera jsme byli sáňkovat, Leonce se to moc líbilo. A já neodolala a taky se s malou párkrát svezla, myslím, že to Budulínkovi nijak neublížilo.

Tak to je ode mě z Brna všechno, holky díky za podporu a Ahoj Jerrýsek a Budulínek 17+5

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.05 14:54

Ahoj Adel!!
kam jdeš na to těhu plavání?? Pokud mi dopadnou výsledky dobře, chodila bych moc ráda s Tebou, kdyby Ti to nevadilo???

A odkud z Brna jsi??

Ahoj Jerrýsek

Adel1
Kecalka 101 příspěvků 24.01.05 15:50

Ahoj Jerrýsku,

jsem z Bystrce a to plavání je v Líšni na Holzově ulici. Je to Základní škola, kde mají bazén a přísně tam kontrolují čistotu vody, je tam jen minimum chloru, proto se tam musí i s koupací čepicí (kvůli hygieně). Vede to porodní asistentka Jarmila Kovaříková, permanentka na 5 hodin stojí 500,– Kč (pokud jsi u VZP, tak ti 400 proplatí)

Budu moc ráda, pokud bys chtěla chodit se mnou. Až ti dobře dopadnou ty výsledky příští středu ( a já věřím, že ano), tak ti dám kontakt a domluvíme se pokud budeš chtít.

Tak držím pěstičky a myslím na Tebe.
Adel

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.05 16:18

Díky Adel za držení pěstiček, ještě to prosím do příští středy vydrž:-))

To je náhodička, já jsem taky z Bystrce, ale teď rok bydlím ve středu města, ale pokud to dobře půjde, tak se budeme ještě letos do Bystrce stěhovat. Ale naši tam ještě bydlí, a já jsem tam pečená vařená. Prostě manžílek je pořád v práci, a tak já do Bystrce dost často jezdím, buď za našima a nebo za kamoškama. A kde v tom Bystrcu bydlíš??? Naši nahoře na Foltýnové

Pá Jerrýsek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.05 16:25

Ahoj maminky, sice sem nepatřím, ale náhodou jsem si přečetla tady ten deníček a mám pár připomínek. Já sama mám půlroční dcerku.
1. mně se víc vyplatila rychloběžka než digitální teploměr. Rychloběžka měří přesně a rychle, dobře se s ní manipuluje. Není zrovna přijemné držet digitální teploměr v zadečku kdoví jak dlouho a navíc nebývají tak přesné.
2. vrstvy oblečení - zá:,–(ně nesouhlasím s tím že by se míminko mělo oblíkat o jednu vrstvu víc než rodiče. Přehřátí miminka může způsobit více problémů než když prochladne. Pozor na to.
3. kočárky - dle mých zkušeností je lepší koupit hluboký kočárek a pak sporťák. Máme kombinaci a stejně ji budeme prodávat a kupovat sporťák.
4. Přebalovací pult - nemáme vůbec, řešila jsem to deskou položenou na postýlce a nyní je malá dost velká, tak ji přebaluji na posteli, nebo kde to na nás přijde. Na oblečení a další věci mám úzkou komodu, nás tlačí místo v bytě.
5. AUTOSEDAČKA - NIKDY BYCH NEŠLA DO POUŽITÉ!!! Nelze totiž 100% říct, zda náhodou nebyla bouraná a riskovat život dítěte kvůli pár ušetřeným stovkám se fakt nevyplatí. Naopak bych doporučovala látkový potah, v ostatních se miminko potí.
6. oblečení - není docela pravda že věci koupené u Ťamanů musí být zákonitě šmejdy, podařilo se mi koupit opravdu dobré věcičky i u Ťamanů. Nejvíc nám vyhovují body se zapínáním na rameni (pozor na zapínání vzadu na zádech!) a dupačky Kenguru Gold. Bodyčka od této firmy ale naopak nedoporučuju, po praní se hrozně rozšíří. Dupačky jsou ale nejlepší ze všech.
Zdraví Zuzka + Andrejka 22.7.2004

Casiopea
Povídálka 36 příspěvků 24.01.05 16:29

Ahojky Lesinko,

psala jsem ti email, ale pro jistotu se zminim i tady, pro pripad ze by jsi mailik nedostala.
Jsem tehulka od Jarnulek a muj termin je uz breznu, tudiz nevim kolik casu a kolik denicku budu moci jeste cekat na pokracovani denicku o vybavicce.

Mam na tebe velikou prosbu, jestli by jsi mi neposlala pokracovani denicku na moji emailovou adresu. Jinac denicek se mi moc libil zvlaste tve postrehy a zkusenosti. Diky moc.
Preji tobe i vsem ostatnim tehulkam tady prijemne pohodove tehotenstvi.

nakukovatelka Casiopea

jittyy
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 24.01.05 19:49

Irušo, děkuji za sdělení informací, uvidím tak strašně jako ty na tom nejsem, tak si to nechám ještě projít hlavou.
Adel, je to tam kam chodíš plavat nějak limitováno týdnu, tak jak to píší na Větrníku anebo tak můžu začít chodit relativně kdykoli? Kdyžtak písni kde můžu najít nějaké informace. A v jakých hodinách to probíhá dopoledne nebo dopoledne. Chtěla bych se taky začít něco dělat, ale teď mě docela vytěžuje ukončování roku a předávání účetnictví. Předem díky za informace. Jitka

cadovka
Kecalka 431 příspěvků 24.01.05 20:48

Ahoj holky,
Lesi, vážně výstižný deníček. Přidám pár svých postřehů.
Bodíčka jsou vážně k nezaplacení, osvědčily se mi také overaly, miminko je oblečené v jednom kousku, nikde se mu nic neruluje a netáhne na žádný kousek tělíčka. Na jaro a podzim bavlněné a v zimě sametové. Taky oblékání je rychlejší. Co se týká velokostí, každý výrobce je má jiné. Takže časem dle oka.
Kosmetika: naše doktorka homeopatka neschválila mé zásoby dětské kosmetiky Johnson a vybavila nás obyčejným dětským mýdlem a Ondřejovou mastí. Na zadeček obyčejný dětský Aviril baby krém používám dodnes, Vašek má občas zarudlý zadeček, který pálí a tento krém mu vždy pomůže.
Kočárek jsem měla Inglesinu Magnum Cross a byl super. Jak hluboký, tak sporťák. Určitě si ještě vzpomenu, ale dnes to je všechno. Soňa

Lesina
Echt Kelišová 9865 příspěvků 24.01.05 21:19

Ahoj, neda mi to a reaguju - doufam, ze to nevezmes ve zlem.

1. Teplomer - me se uz parkrat stalo, ze mi mala slohla teplomer pripraveny na mereni a mrskla s nim kamsi do dali - a tak mam radeji nertutovy a neskleneny digital - ale to je strasne individualni, vzdyt my na sklenenych vyrostli a taky jsme to prezili (ale radeji nepocitam, kolik jsem jich jako mala rozbila). Je fakt, ze v rychlobezkach se nemeni baterie - ale ze by digital nebyl presny??? A meri stejne dlouho jako rychlobezka…

2. Jedna tenka vrstva navic nez mam ja - teda ja tak malou oblekam a nikdy se mi neprehrala - ale pod pojmeme tenka vtrstva myslim treba i to, ze ja mam slabou spodni kosilku, ona bodycko s dlouhym rukavem. Pres to mikinu nebo svetr a bundu nebo kombinezu… Dokud byla lezici miminko, byla jeste ve fusaku. V lete v horkach jsem ji teda o jednu vrstvu vic nedavala, ale od podzimu do jara jo. Proste je to pravidlo, ktere se mi osvedcilo a ktere doporucuji i pediatri.

3. Souhlasim, koneckoncu to i pisu

4. Pisu i v denicku (bohuzel asi v casti, ktera jeste nevysla), ze spousta maminek prebalovak nema, ale ja si ho nemuzu vynachvalit, myslim, ze by me bolela zada… A ted navic ocenuju, ze vsechny potreby jsou dost vysoko na to, aby se mi na ne mala nedostala.

5. Ja jsem do pouzite sla a sla bych znovu. Je teda pravda, ze jsem ji nekupovala v bazaru, ale od zname a vim, ze nebourali. Myslim, ze se vyslovne zminuji i tom, ze „autosedačka, která není bouraná a která má prací potah“ je v podstate neznicitelna. Krome platenyho potahu, se kterym mam zkusenosti, ze vysisuje a ze se pak trha - asi moje spatna zkusenost.

6. O par komentaru vys je jeden ode me o tamanech - uznavam, ze se tam da i dobre nakoupit, ale ja to stesti nemela a tak tam proste nekupuju… No, popravde je fakt, ze jsem dost namlsana znackovyma vecma, moc si pochvaluju veci od Next, Mexx, H&M a tak… Diky tomu se holky ode me nedozvi, ze jsou i jine firmy a je super, ze se o nich zminujes ty nebo nekdo jiny. Se zapinanim vzadu jsem se u bodycek nikdy nesetkala - ale verim, ze to musi dost tlacit…
 Lesina

Lesina
Echt Kelišová 9865 příspěvků 24.01.05 22:20

Ahoj,
pokud to bude stacit, chci poslat denicek tuhle nedeli, pokud ho jeste budu delit, tak tuhle a pristi - takze bys ho mela v pohode stihnout, ale pokud je to na tebe pozde, rada ti ho poslu dopredu.
Ale ber do uvahy, ze to je muj subjektivni pohled na vec a ze se ti muze osvedcit neco jineho nez me. :D
Drzim palce, aby vse probehlo jak ma a aby jsi nakoupila jen to, co potrebujes :)
 L.

Sissi1
Kecalka 256 příspěvků 24.01.05 22:53

Ahoj Lesi,

díky za deníček, určitě si každá z nás vybere dobře, zkušenosti se moc hodí.

Holky mám velkou radost, už jsem dnes nevydržela a volala na vvv výsledky a jsou v pořádku. Taky jsem byla dnes na srdíčko a je to taky O.K.
Makovko díky za pěsti, držím Tobě a všem zde taky!!!!!

Jerýsku a Tobě ze všech nejvíc, tak ještě vydrž ten týden, a bude to dobré, uvidíš.

Jo všem to na fotkách moc sluší, jste moc pěkný maminky.

Zatím ještě z výbavy nemám nic, uvažuju ale objednat postýlku z internetu, i s nebesy za 2.899,– Kč (postýlka, matrace, povlečení, nebesa a hnízdo).

Mějte se krásně a hlaďte pupíky.

Sissi a holčička, 19+4

MartinaV
Kecalka 220 příspěvků 24.01.05 22:57

Ahoj maminky,
taky sem sice nepatřím, snad jen tím, že mám termín skoro jako vy a doma prcka navíc skoro stejně starého jako Lesina :-)). TAk si dovolím přidat moje zkušenosti -
1. souhlasím s lesinou, mám digi teplomer, porpvnavala jsem teplotu s kamaradcinou rychlobezkou a meri stejne. Supr na nem je, ze ten konec je ohebny a gumovy a pri mereni se prcek muze v pohode vrtet a neublizite mi. Jo a jak pise Lesina, da se s nim i hazet :-)
2. vrstvy - samo ze v hicu nebudete miminko vrstvit, jak pise dle me spravne Lesina, plati to spis od podzimu do jara, to je jasny, ze kdyz se vam dite nehybe, tak musi byt oblecene vic nez vy, kdyz dupete do kopce s kocarem. Nektera miminka snesou vrsticku navic i v lete. To poznate :-)
3. kocarky - bydlim v Praze a ted bych uz koupila jinak a to nejaky lehky kocar - vana + sportovni nasavba, bud trojkolku nebo neco s vetsimi prednimi otocnymi koly (Jane, Peg perego..) Jezdime na hory, kde bychom potrebovali terenak, ale to jsme resili satkem (opravdu bomba vecicka, dpoprorucuju taky nesetrit a koupit Vatanai) pozdeji krosnou.
4. pult nemáme, ale tentokrát budu kupovat, bez vanicky, ten jak je z nej pak komoda s polickou. Údelala jsem prebalovak z jidelniho stolu a pozdeji prebalovala a prebaluji na zemi na podlozce, ale to ohybanise :-((( Jdu do nej!!!!
5. sedacka - z bazaru bych nekupovala, starsi od dobrych znamych klidne. Jednak bych o kamaradce vedela, ze nekdy bourali v aute a pak by mi to snad neudelala (jsem trochu vystihovana z aut). Tady bych nevahala zainvestovat. Mam vyhlidnutou od Romer nebo maxi cosi.Meli jsme chicco, ale mame aute sedacky dost do kopce a ta sedacky byla malo nalezato a Matejovi tam prepadavala hlava dopredu, coz neni idealni. Tak potrebujeme vic „nalezato“.
6. Obleceni - s oblecky z trhu bych byla opatrna hlavne kvuli barveni a obrazkum (muzou obsahovat nejake fuj latky, nedavno o tom byla desiva reportaz v TV), sice se takove povedene kousky daji koupit i v normalnich obchodech.

Tak, Lesino jsme se docela shodly, ne? No aby ne :-)

Paaaa
MartinaV a Matej 16 mesicu a pupik 23 tt

Lesina
Echt Kelišová 9865 příspěvků 24.01.05 23:04

Holky,
přiznávám se a kaju - kážu vodu a piju víno… Dneska jsem byla v sekáči a koupila miminku celkem šest bodýček s dlouhým rikávem vel. 56 a 62, až na jedno od H&M - omlouvá mě jen ta cena, dohromady stála 60 Kč. :D:D:D:D Taky jsem neodolala osušce s kapucí na plavání, prďáckým kalhotám na miminko a dvěma čepicím… Ach jo!!! Ale vy se kroťte a nepřehánějte to :D:D:D
 Lesina

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.05 23:59

Ahoj holky,
pozor na firmu Jonson,když bylo malýmu půl roku,udělala se mu po krému této značky vyrážka a doktorka řikala že je to u této značky normální.Obsahuje něco,co některá miminka nesnáší.

Irusa
Kecalka 169 příspěvků 25.01.05 07:32

Sissi,
prosím odkud chceš objednat tu postýlku ?
Zdá se mi ta cena výhodná. V normálních obchodech jsem se s matrací a povlečením nikdy nedostala pod 4 000,–
Díky Iruša

Adel1
Kecalka 101 příspěvků 25.01.05 07:57

Ahoj Jerrýsku,

tak to jsme skoro sousedi. My bydlíme na Rerychově. Bystrc je super, hlavně v létě, lesem je to na přehradu kousíček, když je hezky jsme tam skoro pořád. Jen kdyby něco provedli s tou vodou, aby byla na koupání…

Tak to v létě můžem chodit s kočárkama na procházky :-)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.01.05 10:34

diky moc,
jsem rada za kazdy nazor a zkusenost, je to taky jediny zdroj z ktereho lze cerpat ;) Knihy a casaky sice oplyvaji nejruznejsimi seznamky co poridit, ale je to takove vecne a nektere veci mi pripadaji zbytecne.

Jeste poznamka k firme Johnson (tady u nas v nemecku Penaten= stejna firma) Tak je pravdou ze je velice spatne testovany a hodne maminek s nim maji problemy, aspon co jsem slysela, hodne deti je na jejich vyrobky alergicky, kupodivu jsou mnohe levnejsi znacky lepsi kvality :D

Preji pohodove tehotenstvi a jeste spoustu krasnych denicku jako ten o vybavicce:)

Papa Casiopea

Jerrysek
Kecalka 499 příspěvků 25.01.05 14:08

Ahoj mamulky,
Sissi: jsem moc ráda, že Ti vyšly testy dobře, od rána jsem na tebe myslela. Taky by mě zajímalo, kde jsi na netu objevila tak levnou postýlku, nemůžeš sem hodit odkaz, prosím.

Adel: to je bezva, opravdu bydlíme hned vedle sebe. I kdybych se do Bystrce letos nestěhovala, tak tam budu celé léto. Stejně jako vloni, naši mají velký 4 pokojový byt a navíc přes léto jsou pořád na zahradě, takže jsme tam všichni i s manželem. Ale ten jak říkám je pořád v práci, takže jsem tam vlastně sama s Leonkou a teď budu snad i s Budulínkem. Víš, kam ještě moc ráda chodím na procházku, buď krmit kačenky dolů na most a nebo na prasátka do Kohoutovic, a samozřejmě přehrada vede na celé čáře. Procházky lesem jsou prostě úžasný. Určitě budeme společně něco podnikat, už se moc těším.

Lesi: ještě k tomu teploměru, tak mně taky víc vyhovuje digitální, přijde mi víc bezpečný a navíc je teplotka změřená raz dva. Podložku jsme taky neměli kupovanou, ale doma vyrobenou i s poličkou, abych při přebalování měla vše pěkně poruce a vyplatilo se mi to.
Bodyčka se mi moc osvědčily, ale nesetkala jsem se ze zapínám na zádičkách, jen mezi nožičkama a na ramínku.
Johnsona taky malá nesnáší, takže máme obyčejný Aviril na opruzeninky a je to bez problémů.

A co se týče vrstvení, taky se řídím pravidlem o jednu vrstvičku víc než já, teda samo, že né v létě, když jsou horka, to je jasný.

Tak se mějte holky, pohlaďte bříška a zase někdy na napsanou.
Ahoj Jerrýsek a Budulínek 17+6

Slanka
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 25.01.05 14:56

Ahojky mamčulky při pindělku:-)
jeden den tu nejsem a vy toho napíšete úplné romány, ale to je dobře, bylo by mi bez vás smutno:-))).

Lesi k deníčku není co dodat, není nad postřehy již zkušené mamčulky! A když se jich tu sejde víc i od jinud, jak jsem si všimla, tím líp!!!:-). Těším se na další!

Takže dneska akorát nebudu reagovat jednotlivě všem, to bych asi dneska nezvládla:-).

Katkoo pokud bys byla kolem Václaváku kolem půl šesté, počkala bych na Tebe. Fotky v galerce nemají chybu! Dneska jsem dávala vyvolat film, tak jsem zvědavá, doufám, že se tam objeví nějaká hezčí fotka, než ta poslední a budu ji moci taky zase přidat do alba:-).

Jerrýsku, na středu držím pěsti, všechno bude oukej, neboj vlka nic:-).

Makovko taky bych brala monitorek na poslouchání srdíčka. Přijde mi, že si Marianka prostě dělá co chce:-). Jeden den tak, druhý onak… Moc mi tudíž nejde vypozorovat v kolik hodin je nejživější. Spíš jen zhruba vím, že večer je aktivka, v noci, zaplať Bohu spinká:-). Přes den nic moc pohyby…

Musím něco zařídit, za chvilku jsem zpátky.

PS: odstávka už proběhla, nebo se mi to zdá?
Slanka* + Marianka 18+3 tt.

stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 25.01.05 15:43

Ahoj mamulky,
krásný útereček přeji. U nás fůra sněhu a přibývá. pepča byl dneska s předškoláčky ve škole. Byli ve třídě s prvňáčky, seděli po 3 v lavici. paní učitelka mu dělala asistenta (jako vždy). Dělal s nima úkoly, problémy nebyly. Pak o přestávce si chtěl prohlížet přilehlé prostory, tak musela pořád hlídat a za ním, aby se neztratil. Když se na chodbu vyřítili žáci, hned měl tendenci šaškovat, tak to musela korigovat a zaměstnat ho.
Lesi deníček nemá chybu. Moje zkušenosti jsou stejné, proseté 4 dětmi. U starších nešlo koupit nic jiného než skleněný teploměr. A ten se musel hlídat, moc se jich rozbilo, není nad digitální. Co takhle do ucha? Uvažuju o tom, že ho koupíme. Při Adélce už jsme měli dvě písíčka a tak není místo na přebalovací pultík či stůl. Vyřešili jsme to deskou přes postýlku staršího dítěte. Super, dokud jsme malou postýlku neuklidili a tu větší nepotřebovali pro mrně. Pak jsem měla věci na šicím stroji a desku jsem vždycky vytáhla a položila na postýlku. te´d přebaluju na stole v kuchyni, ještě jsou noční plínky. na posteli je to horší, na zemi je u nás zima a pak ta záda … Kosmetiku doteď Adélka nesnese žádnou. Koupali jsme v čisté vodě, s použitím speciální koupele pro alergiky jen jednou týdně. Mýdla jsme vyzkoušeli, nejlíp dopadlo olivové. Ostatní děti snesly pomalu cokoli. Mazali jsme ale ne kupovanými olejíčky či krémíčky, ale doma škvařeným nesoleným sádlem.
Oblékání mimíse - kladli nám na srdce, abychom oblékali stejně jako sebe. Takže v zimě ven mělo děcko to co já a navíc byl fusak a deka v kočárku. Se šátkem zase je to jinak, protože šátek je jako tenčí svetřík a moje bunda je jeho bunda. Šátky vřele doporučuju, vyplatí se koupit originál. Jednak ho použijete i na druhé dítě a protože je festovní, jistě vydrží pro další generaci. Šitý mám taky, ale je to ne dost dobré.
Bazar je super věc, koupili jsme jak kočárek, tak několik autosedaček. Jednu máme zcela novou a nový bobík pod prdelku pro Pepču.
Těším se na další deníček. Mám to sice 4× za sebou, ale stejně si pokaždé připadám skoro jak prvorodička.
Náááádherný den a zdravím vaše pupíčky. Stefinka

Slanka
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 25.01.05 16:26

No jo dyk on je úterek. To bude tou včerejší dovolenou:-).
Přeju hezký večer, dneska už to balím a jdu vařit véču.
Slanka*

ellen
Kecalka 462 příspěvků 25.01.05 20:35

Zdravim vsetky citajuce,
Chcem len napisat,ze som bola na tom 3D UZ a zial nebolo toho moc vidiet,lebo mam placentu na prednej stene a babetko sa este pozeralo do mojho bruska, cize nic moc,ale aspon mame nahratu videokazetu, lebo to pozerala aj 2D UZ.
A vieme uz, ze budeme mat chlapca, hoci som to nechcela vediet, manzel nakoniec chcel, tak som mu povedala, ze pri druhom si to uz povedat nedame a bol kompromis :) Dalsi chlap do cervencatok…Michal

Ako tu tak citam, vy uz normalne zacinate alebo ste uz aj zacali s kupovanim vybavicky. Mne sa to zda stale skoro, tak ja si este pockam do takeho 7 mesiaca…Ale kocik uz hladame, lebo to bude najvacsi problem, cize zatial chodime po obchodoch, meriame, skusame atd…aby sme ho do porodu stihli vybrat.
Uz sa neviem dockat denicka o kocikoch…

Majte sa krasne, davajte pozor na seba,aby ste sa nesmykli na tom lade,snehu co je vonku. Pekny vecer

ellen
Kecalka 462 příspěvků 25.01.05 21:08

a este ma napadlo, dnes som bola na teste na cukrovku, bolo to v pohode,az na to, ze az do 11.00 som nemohla jest ani pit, ak neratam ten ich sladky napoj(nebol az taky odporny).

A chcela som sa spytat, viete kolko vazia vase babetka, pre porovnanie, to moje presne v 20tt vazilo 366g.
Este raz pa

Sissi1
Kecalka 256 příspěvků 25.01.05 23:58

Ahoj Ellen,

moje vážilo v 17+5 týdnu 220 gramů.

Sissi a holčička, 19+6

Sissi1
Kecalka 256 příspěvků 26.01.05 00:06

Ahoj Irušo a Jerýsku,

posílám odkaz na postýlku za 2.899,– + poštovné 150,–Kč, pokud byste měly objednávku za 5.000,– tak 150,– Kč neplatíte.

Já jsem dnes postýlku objednala, jelikož cena je příjemná, taky jsem se nikde jinde nedostala s cenou níž než vy.

Odkaz tady přikládám:
http://www.babyexpert.cz/DetailPage.asp?…

Jak tam budete, mrknětě ještě na Dětské povlečení, jsou tam naaranžované celé pokojíčky a pak jsou tam různé :,-(y povlečení i se zavinovačkama, kapsářema, nebesy atd… .

Tak dejte vědět, jestli jste odolaly nebo taky objednaly.

Ještě vám přidávám i všem ostatním holčinám odkaz na dětský bazar se vším možným, né jen s oblečením. Už jsem si tam zadala i inzeráty na věci, co bych potřebovala.

Takže:
www.mimibazar.cz

Jerýsku držím pěsti štěstí.

Sissi + holčička, 19+6

ellen
Kecalka 462 příspěvků 26.01.05 07:58

snad nebudem mat nejakeho valibuka :))

Katkaa
Kecalka 404 příspěvků 26.01.05 09:07

Ahoj těhulindy!
tak jdu poreferovat jak probíhala naše včerejší výprava za kočárrky. nejdřív jsme se byli podívat v Chiccu na Černém Mostě, mají tam sice obrovský výběr, ale ta obsluha, ta obsluha:o)) velmi neochotná paní nám teprve na požádání rozložila jeden kočárek a pak zase hned zmizela, tak jsme jí museli zase najít někde zalezlou vzadu a krafající s kolegyní, rozložila nám ještě jeden a to už jsem jejího přístupu měla plný zuby a řekla jsem, že další vidět u nich ani nechci. Ale koukali jsme na Driver 3XL a je to moc pěkný kočárek, ikdyž co jsme viděli potom, tak je to jen slabý průměr, ale k tomu se dostanu:o) Takže jsme tam odsud prchli, fakt strašné chování obsluhy:o)) Pak jsme přejeli do dalšího obchodu tam, hned vedle Humanicu baby…něco se to jmenuje, tam měli veliký výběr takových těch „obyčejnějších“ kočárků, hodně barevných variací Inglesiny a Deltim, opravdu by se tam dalo vybrat za výborné ceny a paní byla moc milá, předvedla, ukázala a vše vysvětlila, i když jsme hned řekli, že zatím jen obhlížíme co je k dostání a kupovat nechceme. No a pak jsme udělali osudovou chybu…jeli jsme do Babyparku(naproti Moundfieldu)…to co na nás čekalo tam se snad ani nedá popsat slovy…hned u prvního kočárku jsme se zabrzdili, okamžitě se nás ujal prodavač, vyslechl si moje požadavky na kočárek a vše ukazoval, skládal, rozkládal…Nejdřív jsem se zamilovala do Quinny Buzz - sice na internetu vypadá supermoderně, až skoro jako sci-fi, ale je ve skutečnosti moc hozký a hlavně - nááádherně lehoučký a stabilní!! Mnohem stabilnější než ten Driver 3XL. A pak přišla na řadu moje nová láska - Bébé Confort - kombinace se sedačkou, korbičkou a sporťákem, lehoučká, super skladná, stabilní, s otáčecími předními kolečky, dobře brzditelná, prostě dokonalá:o)) Ve skvělých barvách…jen ta cena, ta cena…Kolik jste nějvíc ochotné dát za kočárek?? Já nevím jestli je to vůbec normální, aby byl kočárek TAKHLE drahý…:o(((
Toť moje nové zkušenosti, třeba vám trochu pomohou. A každopádně opravdu doporučuji, pokud máte nějaký kočárek vybraný na netu, chtějte ho vidět ve skutečnosti než ho objednáte, rozdíly jsou někdy opravdu dost velké!!! Já měla vybranou Cortinu X3 od Cam a ve skutečnosti se mi vůbec!! nelíbí!! Můj výčet je sice vhodný spíš pro pražské, ale budu ráda i za vaše postřehy! U mě to určitě nebyla poslední výprava:o))

Katkaa+kačírek 20tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.01.05 09:41

Ahoj holčindy,
držím palečky Jerrýskovi !!!!

Výprava za kočárky nás čeká už velmi brzo. Zatím jsem se vypravovala jen sama a mám jasno - Deltim. Vyhovuje našim trošku zvláštním požadavkům do malého bytu a cenově je přijatelný. Zajezdila jsem si s ním i s mimčem (půjčeným, ha ha) a je supr. Stabilita výborná, supr do města i do přírody. Možná je trochu těžší, ale lehčí kočárky pro naše požadavky nejsou.
Ještě teda Pegy jsou tak nějak stejný, materiálově kvalitnější, ale myslím, že kočárek není to, na čem bysme se měli finančně zruinovat :-) Ale záleží na vašich požadavcích, na tom, jak dlouho bude mimčo v kočárku, kudy budete jezdit a tak.

Takže bych asi zapojila rozum, zkušenosti kamarádek a rozhodla se pro ten nejlepší za nejrozumější cenu.......
Koupit Peg za 20.000,–Kč a za dva roky ho prodávat za 10.000,–Kč - to mi přijde dost blbý…
 NiKina

lenka_P2
Povídálka 19 příspěvků 26.01.05 09:55

Zdravím všechny nastávající maminy,
ráda bych se zařadila mezi vás, které čekáte mimčo v červenci. Já mám TP 29.7.2005, vypadá to, že budu mezi váma asi posledníček :o)) Jsem z Ostravy a je mi 24 let a bude to moje první kuřátko. Mé známé nejsou ani maminy ani těhulky, takže jsem ráda za všechny informace, které se tady dozvím.

Přeju vám všem hezký zasněžený den a dobrou náladu :o)

Lenka 14+0

alenka22
Stálice 53 příspěvků 26.01.05 10:05

Ahojky těhulinky,

Tak jakpak se dnes máte? Já jsem zavalená prací, nebyví mě to, ale musím to dodělat, kdybych náhodou musela zůstat doma, tak aby to tady po mě nezůstalo.

Vítám novou členku peletonku. Lenko tak se tady u nás hezky zabydli.

Jerrýsku držím ti palečky, ať všechno dobře dopadne.

Já v pátek jedu do Prahy na tu genetiku, tak mám z toho docela hrůzů. Ale na druhou stranu se těším, jestli půjdu na UTZ, tak už konečně budu vědět, co nosím v bříšku za pokládek.
Taky plánuju navštívit na Černým mostě nějaký obchůdky pro děti, tak na to se taky moc těším.

Musím jít pokračovat. Mějte krásný den.
Alča

Irusa
Kecalka 169 příspěvků 26.01.05 11:03

Ahoj, taky zdravím novou členku pelotonku!

Alčo, pamatuji se dobře, že jedeš do Prahy na genetiku do Genetu ?
Já tam byla na obou velkých ultrazvucích a byla jsem s přístupem moc spokojená.
K jakému jdeš doktorovi ?

Výprav za kočárky jsem už absolvovala několik, jenomže vybranou tu svojí jedničku ještě nemám. Výběr je tak velký. Jeden jde dobře skládat druhý je lehký, třetí se dobře zatáčí, čtvrtý je nejlepší do terénu a x-tý má všechno ale zase má malou krobičku. Upozorňovali mi, že bychom si měli pořídit větší hlubokou korbičku, protože v půl roce budeme ještě ležet, tak abysme se vešli do kočárku s fusakem !
V žádném případě nehodlám dávat za kočár 20 000 a víc. Naproti chtěla bych trojkombinaci - zatím vede Inglesina a tam se na tu cenu dostávám. Takže uvažuji koupit nějaký kvalitní kočár z druhé ruky.

A teď jeden dotaz myslíte, že se vyplatí investovat do kvalitní - zdravotní kokosové matrace, nebo že stačí obyčejná molitanová. Tyto věci jsou už bohužel dále neprodejné a mi zatím uvažujem jen o jednom mimi a cenový rozdíl je znát. Díky za rady a zkušenosti.

Iruša

J-o-h-a-n-k-a
Povídálka 20 příspěvků 26.01.05 11:22

Ahoj skoromaminy,

koukám, že výběr kočárku je všude aktuální téma…taky samozřejmě sonduju, ikdyž zatím většinou jen přes internet. V Náchodě máme velkoobchod, který distribuuje BeBecar - kočárky moc pěkný, ale při trojkombinaci se rozhodně pod 20.000,– nedostanete. Někdo tu mluvil o kočárku Quinny Buzz - sice jsem ho neviděla v reálu, ale už jen podle obrázku je to zatím ten nejhezčí, kterej jsem objevila. Nedalo mi a zkoušela jsem zjišťovat cenu…:-( Hmmmmmm…sporťák+hlu­boká vana+autosedačka = skoro 25.000,–
To je skoro dost, co ?!
 Joh.

lenka_P2
Povídálka 19 příspěvků 26.01.05 11:36

Ahojky těhulky,
jsem tu dneska zase a chtěla bych vás poprosit o radu. Na webu: Rodina jsem si dala udělat těhotenský kalendář, zadala jsem tam datum poslední menstruace a vyhodilo mi to termín porodu shodný s tím, co mi určil lékař, ale zároveň mi to napsalo, že jsem ve dvanáctém týdnu, ale v těhotenské průkazce mám od doktora uvedeno 14+0, čtrnáct týdnů. Jak je možné, že TP se shoduje, ale týdny nesedí.
Kdo se v tom má vyznat? Myslím si, že to co uvádí lékař je asi směrodatné. A jak se určuje, ve kterém měsíci jsem? Podle kalednářních nebo lunárních? A trvá to těhotenství 9měsíců celých, kalednářních? Mám v tom guláš.
Děkuju, jestli mi někdo poradí.
 Lenka

alenka22
Stálice 53 příspěvků 26.01.05 11:41

Ahoj Irušo,

Jedu do Genetu. Ale mám z toho docela strach. Nevím, co tam se mnou budou dělat. Ale ráda bych šla na UTZ, abych byla v klidu a věděla, že je vše v pořádku.
Jak probíhala návštěva u tebe? Ty jsi byla jenom na UTZ nebo jsi tam byla i kvůli nečemu jinému?

Tak díky za odpověď.
Zdraví Alča

Katkaa
Kecalka 404 příspěvků 26.01.05 12:20

Johanko, koukám, že máme stejný vkus co se kočáírků týká:o)) Quinny Buzz jsem obdivovala včera a opravdu pokud vezmeš komplet kombinaci i snějakými doplňky tak jsi někde kolem 25000 a to samé u Bébé kočárků, tam se mi líbil Confort, měli ho zrovna v akci, uplně komplet se všim v barvě, i steplým fusakem, síťkama na hmyz a pláštěnkou + přebalovací taška na kočárek za 27000,–. Byl naprsto nádhernej, skvěle ovladatelný, lehký, lehce skládací, stabilní, otáčecí korbička, nafukovací kolečka, přední kolečka pohyblivá s možností zaaretovat na pevno. Dle mě byl dokonalý, bez chyby, splňoval všechny moje požadavky. Až na tu cenu..... Dneska mi volala máma, že se domluvily s tchýní, že nám ho napl koupí, když ho budeme opravdu chtít. První vnouče do rodiny bude mít asi jisté priority. Ale já opravdu zatím nevím, jestli je dobré dát za kočárek tolik peněz, určitě chceme ještě jedno dítě, tak by se využil i dál, ale stejně…Fakt nevím.

Co se matrace týká, tak žádnou zkušenost nemám, ale uvažuji, že koupím tu kokosovou, protože co mám zkušenosti s matrací do naší manželské postele, od té doby, co jsme koupili opravdu super matraci ve studiu zdravého spení, nás ani jednoho nebolí záda a spí se nám výborně. Rozdíl to určitě je, ale začíná to už u roštu, matrace je jen další článek. Rozhodně investuju do té zdravotní i pro prcka.

Vítám novou členku peletonku!! To je bezva, že ještě přibívají nový členíci!! Už víš jaký pokládek nosíš v bříšku? klučíka nebo slečínku?:o)) A odkud jsi?

Katkaa

Medvidek_99
Stálice 68 příspěvků 26.01.05 13:05

Ahojky těhulinky,

přeji všem krásné popoledne a také se po delší odmlce připojuji k debatě. Nějak ten nový rok nezačal úplně nejlépe. Minulý týden mi zemřela jejiná babička, tak dlouho se těšila na pravnoučátko až se ho nakonec nedočkala. Je mi z toho moc smutno a tak jsem jen pročítala vaše příspěvky a ani se nezapojovala do diskuze.

Lesinko díky Tobě i dalším zkušeným maminám konečně tak trochu získávám jakousi představu co pro mrňouska začít shánět do té první výbavičky. Protože všude je toho hrozně moc, ale kdo se v tom má vyznat. Teď už to bude snazší. Začnu ale až po výsledcích VVV a velkém UTZ, mám z toho ještě teď docela obavy, že je to brzo a nechci něco zakřiknout.

Jerýsku, držím dál palečky, určitě Ti všechny výsledky vyjdou v pořádku a budeš moci pořádně z hluboka oddechnout.

Alčo, ničeho se neboj v Gennetu jsou všichni moc hodní a velmi příjemní. Prvně mě to hodně překvapilo, protože ne všude se s tím setkáš a na takovouto kliniku jde každý tak trochu s obavami a strachem zda bude vše v pořádku. Já tam chodím skoro od začátku těhotenství, protože než jsem zjistila že čekám brumlíčka, tak jsem brala hodně blbé léky na infekci v moči. Byla jsem tam zatím 3× - na první konzultaci, na odběru krve v 10tt., na UZT ve 12tt. Vždy odtamtud odcházím s takovým klidnější pocitem, že je vše tak jak má být. Jdu tam zas 2.2. na odběr krve ohledně VVV a pak ve 20tt. na velký UTZ. Co se týká UTZ, tak tak mají suprový v porovnání s tím co mívají běžně v nemocnicích. Jseš k někomu přímo objednána nebo nevíš ještě ke komu jdeš? Já byla u MUDr. Břešťáka a byla jsem na výsost spokojená, poskytl nám spoustu informací.

Posílám pozdrav za velkou louži. Snažím si představit jaký že to přístroj používáš Slanko a netuším. Není někde na netu obrázek? Myslíš že u nás se dá sehnat něco podobného? Může to být fakt hodně zajímavé. Tak ať s Tebou miminko dobře komunikuje přes ten super přístroj.

Ahojky Lenko, vítám Tě nová členko do našeho červenčátkovského pelotonku. Mám z toho ještě jednu radost, nebudu s brumlíčkem poslední v pelotonku :-)

Katko, kdyby jsi upravovala pelotonek, tak teď koukám že tam nemám rok nar., tak mi tam prosím připiš 1975 a město Hořovice. Díky!

Mějte se všechny moc skvěle, pohlaďte bříška a hlavně dávejte venku moc velký pozor, ať neuklouznete s těmi naši pokládky co máme v bříškách!

Radka+Brumlíček 15+3

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »