Červenčátka 022 - VÝBAVIČKA NA MIMINKO III ? Lékárna a droge

Těhotenství

Milé těhulky, je čas si odpočinout ? minulý týden jsme v rámci velké těhuakce ? nakupování výbavičky ? lítaly po obchodech a utrácely spoustu peněz, tak si tento týden budeme šetřit nožičky a peněženky a podíváme se po drobnostech, které koupíme v lékárně a v drogerii ? ale je jich taky požehnaně. Hip, hip, hurá!

LÉKÁRNA A DROGERIE -

bepanthen (mastička na popraskané bradavky) - Co nepotřebuje maminka na prsa, namaže miminku na prdelku :D:D:D Mě to zachránilo prsa a tím i kojení, jako správná nezkušená prvorodička jsem si nechala od Adly rozžužlat prsa ? a to boooolíííííí!!!!! Brrrr! Ovšem Bepanthen zabíral naprosto zázračně.

Mastička na prdelku - Prý je výborná Rybilka, mě ale tak strašně smrdí, že když jsem ji prvně aplikovala, šla jsem po několika minutách Adlu vykoupat a Rybilku jsem rychle darovala… Slyšela jsem chválu i na Aviril, Johnson, Bubchen, Ondřejovku… Já hodně dlouho používala Bepanthen, který mi zbyl z porodnice, tak jsem dopotřebovala ten a teď mám Johnsona ? ale jen protože jsme ho dostali. Vlastně jsem sama ještě nic nekupovala, protože Adlu mažu jen v případě, že se nám osype a to se do půl roku nestalo ? s příchodem příkrmů a hlavně pak zubů se jí prdelka párkrát začervenala, ale to nám stačil právě ten Johnson a když ne, tak jsem na:,–(ila bepanthen nebo pythiol ? ale ten až při delších problémech jako krajní řešení, byl potřeba jen asi dvakrát při průjmech. Ovšem mám velké štěstí, že Adulka není citlivá a tak se nám po ničem neosypává. Slyšela jsme, že Johnson alergizuje, ale potvrzené to nemám.

Pěna do koupele - naivně jsem koupila tekuté dětské mýdlo ? a skončila jsem tak, že jednou rukou jsem držela Adlu nad vodou, druhou jsem chytla lahev mýdla… A ano, chyběla mi třetí ruka na otevření a aplikaci… Takže doporučuji koupelové lázně, ale ne na každý den. Pro miminko je stejně nejvhodnější čistá voda. Jen! Při každém koupání je třeba důkladně opláchnout všechny faldy (podpaží, třísla, pod kolínky, pod krkem, za krkem…) a hlavně rozevřít a vymýt dlaně! Jinak se voňavé miminko snadno změní na miminko nevoňavé… Adla nám v týdnu smrděla jak starý chlap, mě fakt nenapadlo, že je potřeba ručičky nějak speciálně vymývat ? ale je, miminka mají při koupáni pěstičky sevřené a voda se k nim moc nedostane…

Olejíček nebo tělové mléko - nepoužívám, protože malá neměla problém se suchou kůží, ale jinak proč ne? Nedoporučují se moc parfémované výrobky, leckdo nedá dopustit na panenský (olivový nebo slunečnicový) olej…

kartáček na vlásky - No, je k prdu, ale já si ho moc přála a tak mi ho moje mamka přivezla, ovšem uznávám, že pro naše skoroplešaté miminko bylo docela zbytečné ? začala jsem ji česat až v roce, ale to už by se mi hodil kartáček s pevnějšími štětinami.

Krém na obličejík proti mrazu - No, to bude potřeba taky až na zimu, žejo?

Tyčinky a čištění nosíku a oušek - někde doporučují smotané buničité čtverečky, ale tím se mi nikdy nepovedlo nosík vyčistit. Pozor, miminkům se tyčinkou nezajíždí do ouška, čistí se jen kraj a záhyby ušního lalůčku!

Papírové plenky - Já používala na miminko Pampersky, ty mám dodneška na noc, přes den už dávám obyčejné Huggiesky (soft&dry), jsou o hodně levnější. Na novorozeně jsem nekupovala velikost jedna, protože jsem věděla, že Adla bude větší, ale rovnou velikost dvě. Na čerstvé miminko je vždycky lepší koupit nejprve jeden balík a vyzkoušet, někdy se může stát, že některá značka miminku nemusí sednout… Ale já to asi nedodržím a nakoupím si v akci Pampersky do zásoby s budu tiše doufat, že Dráčeti sednou. Plínky se opravdu vyplatí nakupovat v akci, rozdíl v ceně jednoho balíku je často větší než 100 Kč!!!! Novorozeně spotřebuje klidně i devět plínek za den, větší děti jsou už skromnější. S Adlou jsem už docela dlouho na 3-4 plínkách za den., což vychází na nějakých 12-15 Kč na den ? to je zhruba 400 Kč za měsíc. Ale platí, že čím větší velikost, tím, méně plínek v balíku a tím i dražší jedna plínka. Pampers jumbo balení se dá v akci koupit kolem 400 Kč a to je skvělá cena, většinou stojí 439 Kč ? a to je taky dobrá cena. Jinak stojí přes 500 Kč. Normální velké balení stojí v akci 345 Kč, ale už jsem ho i kupovala za 299 ? to byla bomba cena :D. Obyčejné Huggiesky (soft&dry) jsou o moc levnější, většinou kupuji balík za 199 Kč. Některá z Vás určitě bude chtít používat látkové pleny, ale já to nebudu… Za vodu, prášek, elektřinu a moji vlastní práci dám určitě víc, než za papírové plenky. No, nejsem ani (a to myslím vážně ? z chemického hlediska) přesvědčená, že papírové pleny jsou méně ekologické než pleny látkové ? když tedy uvážím energie, prášek, spotřebovanou pitnou vodu a vyprodukovanou odpadní vodu… Nehledě na to, že vážně nemám kde sušit nejmíň 40 plen každý den!!! (dostal se mi do ruky test z MFD, dovoluji si tam s některými jeho závěry nesouhlasit, takže bych je zpracovala někdy v budoucnu do samostatného ?hádacího? plínkového deníčku ? teda jestli budete chtít)

Vlhčené čistící ubrousky - Výborná věc, ale nedoporučuji kupovat ty levné v kulatých krabičkách ? jsou to šmejdy. Dobré jsou všechny, který jsou naskládané jako ubrousky Pampers. Většinou jeden balíček těch levnějších stojí kolem 40-50 Kč, dražší i kolem 120 Kč, ale vydrží dlouho, takže se vyplatí. Moc se mi nelíbí ubrousky Huggies, zdají se mi být docela hrubé na malinké miminko, ale používám je uz skoro dva měsíce a nějak jsem si zvykla ? ani ty nejsou špatné. A třeba modré ubrousky Helen Harper jsou pro mě až moc voňavé… Na johsony si zase maminky stěžují, že alergizují, ale ty já nikdy neměla, našemu taťkovi strašně smrdí :)

Jednorázové přebalovací podložky - Jsou šikovné na cestování, ale já je moc nepoužívala…

Rektální rourka - Pomáhá na prdíky přímo zázračně. Stojí jedenáct korun a nejsou to vyhozené peníze, ovšem pozor, její použití často vyprovokuje střelby na cíl!!!! (A Adla měla dostřel až metr a půl! Po několika pokusech jsem zjistila, že svoje oblečení vyperu snáz, než koberec, takže jsem hrávala na brankáře a navíc jsem před přebalovák dala prací kobereček.), někdo doporučuje i kapičky pro miminko proti nadýmáni, já jen pila fenyklový čaj a v případě potřeby ulevila Adle rourkou a bylo to v pohodě. Miminko by se mělo naučit samo kakat tak do půl roku, pak už jsem rourku vlastně nepoužila…

nůžtičky s kulatou špičkou na nehtíky - byla jsem dostatečným množstvím kamarádek poučena, že se s tím nic ustřihnout nedá (i jsem si to sama zkusila) ? a tak jsem je nekupovala. Ony se miminku nehtíky stříhají co pár dní, vždycky jsem to zvládla při kojeni normálními nůžtičkami. Adla se narodila přenošená, s dlouhými nehty, ale v porodnici mi ji odmítli ostříhat s tím, že se to tam nedělá ? a tak jí za těch pět dní tam zarostly do kůžičky a po příchodu domů se jí sloupaly konce prstíků z kůže ? takže dráčeti nehtíky tajně ostříhám už v porodnici.

dětský prášek na praní - Používám Lovelu, jsem moc spokojená. Peru v ní všechno prádlo, jen po nasazení mrkve jsem na bílé prádlo začala kupovat Ariel. Mrkev je potvora.

aviváž - Ze začátku jsem nepoužívala, ale taťka je citlivka a stěžoval si, že ho oblečení škrábe, tak jsem začala používat bílý Lenor nebo Silan. Obojí je senzitive pro kojence. A Adla je naštěstí odolná…

Dudlík 1× - nekupujte víc, nevíte, jaký dudel bude miminko ochotné přijmout, Adla nevezme kulatý a sousedky syn zase anatomicky tvarovaný ? chce to vyzkoušet. Navíc někdo dudel nechce dítěti dávat vůbec, ale pro mě byla úleva, když si malá dudel vzala… Ale doporučuji silikonové, jsou sice dražší, ale víc vydrží a hlavně silikon snad neobsahuje tolik sajrajtů jako ty gumové. Adla má ráda Nuky silikonové, anatomicky tvarované.

Kojenecká láhev 1× - No, je dobré ji mít doma jen pro vlastní klid. Koneckonců v případě potřeby je možné koupit cokoli kdykoli, tak k čemu dělat dopředu velké zásoby? Já doporučuji zainvestovat a koupit Avent ? bottle trainer kit ? je to láhev s dudlíkem a současně je tam už i hrníčkový nekapající náustek ? a ten je skvělý pro větší děti. Experimentovala jsem s různými hrníčky, protože se mi zdál být Avent moc drahý (250 Kč), ale je vážně nejlepší a kdybych si ty experimenty odpustila, tak jsem ušetřila :) Dneska mám nekapající Aventy dva, jeden na čaj s mlékem, mléko a kakao, druhý na čaj bez mléka a šťávy, lépe se mi pak udržují, když se v nich nebijí chutě. A i když Adla hospodaří s pitím po celém bytě, nemáme nic zakapané a ušmudlané… Teď jsem objevila, že na některé láhve CANPOL pasuje náustek Aventu, takže hrníček vyjde levněji, ale nemám to vyzkoušené ? šetřím na hodně věcech, ale tady jsem se rozšoupla. :D:D:D A ani tady toho nelituju. Pokud bude miminko baštit umělé mléko, je třeba koupit nejen několik kojeneckých láhví, ale je dost šikovný i sterilizátor do mikrovlnky. (Ale není nezbytný, vyvářet se dá i v hrnci s vodou na plotně) Dá se pořídit už kolem 500 Kč a maminky, které ho měly, si ho moc chválily. Ovšem osobně vyzkoušený ho nemám, naštěstí Adulka dlabala (a dlabe) moje mléko? Doufám, že i Dráčeti bude chutnat?

Odsávačka mléka - je zbytečné ji kupovat hned, ale není špatné se poptat v okolí, kde, jakou a za kolik ji mají a zda by se nedala náhodou od někoho vypůjčit. Ale zase, vyplatí se nešetřit, a pokud už bude opravdu potřeba, tak koupit kvalitu. Zase osobně doporučuji Avent ? a to i když je sakra drahý. Mám ji půjčenou a je vážně výborná. Ale pozor! Vůbec ji nemusíte potřebovat!!!!! Pokud budete odsávačku pořizovat a budete chtít ušetřit, nekupujte tu obyčejnou skleněnou, je fakt k prdu. Ale pokud ji některá opravdu chcete, tak jednu nabízím! Levně!

Teploměr ? digitální - nebo rychloběžka ? ale já doporučuji ten digitální, on dá jasně vědět, že je naměřeno a větší mimino s ním může i mrsknout bez obav, že všude bude sklo a rtuť. Existují i měřící dudlíky, máme jeden půjčený, a i když je to silikonový a anatomicky tvarovaný, je hodně tvrdý a nepříjemný a Adulka ho nechce jindy než v polospánku… Takže s ním moc nenaměříme, je ale docela fajn na občasnou kontrolu ve spánku. Máme i ten orientační pásek na čelo, orientace je u něho taková, že stupeň sem, dva stupně tam, takže taky k ničemu. Hodně jsem přemýšlela o teploměru do ucha ? ale pak jsem se poptala a je jednak strašlivě drahý (přes 1200 Kč) a jednak jsem slyšela, že není bohužel dost přesný, takže jsem ho nakonec nekoupila.

Líh nebo jodisol na pupík - Každá porodnice Vám doporučí něco jiného ? takže se zeptejte…

Buničité čtverečky na čištění pupíku - Totéž, každá porodnice to vidí jinak, někde doporučují tyčinky…

Sirup proti teplotě a bolesti ? panadol, brufen - je dobré mít doma v lékárničce, většinou je potřeba po očkování. Je lepší dát miminkům lék proti bolesti, než ho nechat se při silnější reakci trápit… Ale nedoporučuji podávat léky preventivně, je lepší počkat, zda se bude rekce projevovat a pak případně lék na:,–(it.

Injekční stříkačka 5 ml - je to pomůcka k nezaplacení pro aplikaci sirupu do úst miminka ? sirup v injekční stříkačce se hůř rozlije než sirup na lžičce. Existují i speciální dávkovače, ale tohle je levné a spolehlivé.

Čípky proti teplotě ? panadol nebo paralen - pro malá miminka jsou vhodnější něž sirup ? a hlavně se kojenému miminku snáz zavádějí a rychleji účinkují. Panadol je lepší.

Opthalmo septonex nebo borová voda - je dobré mít doma v lékárničce, miminkům se občas zanítí očička, tohle jim je propláchne a je zase dobře…

Gencián - hodí se mít v lékárničce pro strýčka příhodu, je potřeba vždycky v sobotu večer :)

Odsávačka hlenů - nejlepší je obyčejná hadičková, ale odsávat se vyplatí až u silné rýmy, u slabé je lépe vytírat nosík tampónkem nebo tyčinkou. A nejlepší a kupodivu i nejšetrnější je odsávání vysavačem :) Věřte nevěřte!

Znovu upozorňuji, že se jedná pouze o moje zkušenosti a postřehy a já doufám, že poradím, ale nezmatu :) Těším se na vaše postřehy a nápady a taky na to, co jste už ulovily a nakoupily, milé budoucí maminky :) Jo a pokud ještě nenakupujete, nepanikařte, není žádný spěch, navíc dneska už není problém sepsat seznam a nakoupí taťka, zatímco novopečená maminka je už v porodnici :)

Tak, další část výbavičky je doma a my se už můžeme těšit na tu nejkrásnější a nejpříjemnější část nakupování a to na pidioblečky pro ty naše červánkové pidilidi :)

Mějte se krásně těhotně a užívejte klidného druhého trimestru.

Lesina s dráčaty

ČERVENČÁTKOVÝ PELETONEK
Stefinka - 1962 - Měřín…patronka - Martina 20, Zuzana 19, Josef 6, Adéla 2
TP 04.06. - Adalajda + Ondrášek- 1981
TP 04.06. ? Simona + Mimoušek (asi Julinka) - 1977 - Praha
TP 05.06. - Veronika + chlapeček - 1977 - Morava
TP 06.06. - Mirri - 1981 - Havlíčkův Brod
TP 08.06. - Katkaaa - 1975 - syn 10
TP 08.06. ? Lois + Krteček(Vojtíšek) - 1980 - Havířov - 52kg
TP 08.06. - Nikkol - 1979 - Náchod - 56kg
TP 08.06. - Iruša + Jaromírek- 1978 - Kladno - 55kg
TP 08.06. - Lencaa - 1977 - Praha
TP 10.06. - KajaR - 1972 - Karlovy Vary
TP 13.06. - Ellen + malý mužíček Michal - 1977 - Sereď/Bratislava - 62kg
TP 14.06. - Nikina - 1978
TP 15.06. - Elina - 1980
TP 15.06. - Martina - 1973 - Brno - Liduška 10,Veronika 4
TP 16.06. ? Sissi + asiholčička - 1977 - Vsetín - 55kg
TP 17.06. - Adel - 1976 - Brno
TP 17.06. - Mirka - 1968 - Brno - Petr 7
TP 17.06. - Johanka - 1975 - Náchod
TP 18.06. - Šifka - 1978 - Chomutov
TP 18.06. ? Katkaa + Kačírek(MišTom) - 1981 - Praha - 47kg-Bulovka
TP 19.06. - Lesina + Dráče Neruďáče - 1974 - Ostrava - Adlétka 1
TP 19.06. - Jana - 1978 - Praha
TP 20.06. - Alča + Natálka - 1982 - Čáslav - 69kg
TP 20.06. - Cadovka (Soňa) + Terezka- 1977 - Uh.Hradiště - Vašík 4
TP 21.06. - Anazuz - 1977 - Brno
TP 22.06. - Jittyy - Brno
TP 27.06. ? Jerrýsek + Budulínek - 1977 - Brno
TP 27.06. - Slanka* + Marianka - 1979 - Praha - 55kg
TP 01.07. - Ali1 - Hradec Králové
TP 01.07. ? Petulda - Roudnice nad Labem
TP 02.07. - Daduska - Bratislava
TP 05.07. ? Makovka + Brouček(Tomáš nebo Michal) - 1980 - Washington D.C./Olomouc
TP 09.07. - Mišice - 1977 - Brno - Magdaléna 2
TP 12.07. - Gabulina
TP 17.07. ? Radka + Brumlíček - 57kg
TP 29.07. ? Lenka_P - 1980 - Ostrava
TP 29.07. ? Agis + Pinocchio - Praha

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Kaa
Stálice 100 příspěvků 07.02.05 21:57

Ahoj Lesino,

vetřela jsem se Vám sem, ač netěhulka, mám pětiměsíční holčičku. Prosím, prosím - jak funguje odsávání rýmy vysavačem? Máme občas trošku s rýmičkou problém.
Jinak jeden tip - jsem docela spokojená s výrobky DM babylove - mají super tampony do podprseny, teď používám i plínky a čisticí vlhčené ubrousky a jsem s nimi spokojená - nejsou drahé, tak je můžete zkusit.

Užívejte si bříška!!

Lesina
Echt Kelišová 9865 příspěvků 07.02.05 22:42

Ahoj,
na tema odsavani vysavacem byla nedavno na emiminu docela podrobna diskuse, moment, pokusim se ji najit…
Jo, nasla jsem ji, je tady:

https://www.emimino.cz/modules.php?…

O odsavani vysavacem je hlavne na druhe strane. Doufam, ze ti to pomuze.

Jinak mi vitej, diky za tip na vyrobky Babylove, i ja slysela, ze jsou dobre, ale nemam je vyzkousene.
 L.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.02.05 08:14

Od Katkaaa
Ahoj holky, Lois moc Ti to sluší na těch fotkách! Ta sukýnka je moc hezká, kdepak jsi ji koupila? Jinak já hlásím váhu 8 kg navíc, ha ha. Jestli to takhle půjde dál...... Ještě mě zarazilo, nevím teda přesně kdo to psal, o tom výběru dovolené za letošní rok. My, přece pokud půjdeme na mateřskou třeba v dubnu, tak si můžeme vybrat dovolenou jenom jakoby tu adekvátní část ne?! Nebo se pletu? Tím myslím že když já mám 25 dní dovolené, tak si ji vydělím 12 měsíci a vyjde mi cca 2 dny na měsíc, tak si můžu vybrat jen dovolenou za ty měsíce, kdy jsem pracovala. Katko, Ty jseš chytrá je to pravda?

Budulinek
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 08.02.05 08:17

Ahojte,

Lesino, krásný deníček. Spoustě maminkám nádherně pomůže.

Já k Vám nepatřím, ale tyto deníčky čtu pravidelně a porovnávám své zkušenosti a tvé, mám 5m chlapečka.

S koupáním a sevřenými dlaněmi je to přesně jak píšeš, asi od dvou týdnů koupu v kyblíku a tam se mimi krásně zrelaxuje a po chvilce dlaně uvolní.

Přeji vám krásné miminka.

Radka

Petulda
Zasloužilá kecalka 953 příspěvků 08.02.05 08:20

Ahoj, já se teda byla ptát na personálním oddělení a opravdu mám nárok na celou dovolenou za kalendářní rok, tzn. těch 25 dní. A můžu si jí vybrat buď ještě před nástupem na mateřskou nebo mezi mateřskou a rodičovskou dovolenou, tj. po uplynutí těch 28. týdnů.

jittyy
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 08.02.05 08:30

Lesi, máš za jedna. Deníček byl poučný jako vždy.
Některé věci o kterých si se tu zmiňovala jsem si ozkoušela před pár lety na neteřích a musím Ti dát za pravdu.
Já zatím nepatřím k těm nakupujícím, ale pak to tatinovi sepíšu a to nejnutnější půjde nakoupit on.
Holt po potratu jsem trošku pověrčivá.....
Jinak dneska jdu odpoledne na velký UTZ, tak doufám, že bude vše OK.
Mějte se fajn Jitka

Katkaa
Kecalka 404 příspěvků 08.02.05 08:43

Teeeda, to je zase super dlouhý deníček!!! No katkoooo za tu chytrost děkuji, ale já bych se tak zrovna po dnešním ránu neoznačila…budu vyprávět......:o))

Co se té dovolené týká, tak podle mých chabých personalistických znalostí, už to přeci jen nějakou chvíli nedělám.....máš nárok na celou poměrnou část dovolené, jelikož jako zaměstnanec ve firmě nekončíš, ale budeš u nich vedena dál po celou dobu těch tří let, kdy mají povinnost ze zákona tě evidovat jako svého zaměstnance a kdy ti bude OSSZ posílat penízky nejdřív za mateřskou a potom za nemocenskou. kdyby ses rozhodla u nich zkončit, tak ti dají jen tu poměrnou část dovolené jak jsi tady počítala tj 25dní/12měsíci*po­čet měsíců kdy jsi ještě byla jejich zaměstnancem. Doufám, že jsem to alespoň trošku přiblížila a snad je to tak dobře. To že nabízejí možnost vybrat si dovču mezi těmi 28 týdny a nástupem na nemocenskou je logické, jelikož částka kterou vypočítá zaměstnavatel zaměstnanci z platu jako nárok za dovolenou je zpravidla o dost vyšší než ta almužna od sociálky...... A když už jsme u toho tak je povinností zaměstnance si tu dovolenou jednou za čas vzít, věděli jste to?:o)) Jedna firma mi platila pokutu za to, že společníci, kteří se tam zaměstnávali pracovali jako lodní šroubci a neměli žádné vybrané dni dovolené.....Takže holky šup na dovču:o)))

No a kt té mojí chytrosti…ráno doma snídáme, normálka jako vždycky, dosnídáme a jdu uklidit krabičku s máslem a medem do ledničky, taky jako vždycky.....jenže jsem to nedala do lednice, ale do skříně mezi saponáty a toaletní papíry, která je mimochodem od lednice docela daleko..... a nic pohoda, jdu se malovat do koupelny a chystat se do práce.....manža tam za mnou přišel, koukal na mě jak na blázna a já vůbec nechápala proč!! ehmmmm, když mi to docvaklo, tak jsem si fakt jak cvok připadala. Chápete to?? Dneska jsem fakt asi nebezpečná:o))))

tak a jdu si přečíst ten dlouuuuhatánský deníček, už jsem si ho vytiskla:o))

katkaa+kačírek 22tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.02.05 08:53

Ahojte kocky,ja len tak na rychlo, ze mi odpisali z bebecar: Délka všech van je cca 80cm, šířka hluboké vany je 39cm a trojkombinace
36-37cm. Prihlasim sa zas az vecer. Pekny den
 ellen

Petulda
Zasloužilá kecalka 953 příspěvků 08.02.05 08:58

Ahoj Lesi,
deníček zase super. Přidávám ke svému seznámku a těším se na příští o minioblečkách :-).
Nového nic ještě koupeného nemám, ale o víkendu se chystám probírat několik krabic půjčených věcí a podle toho potom začít nakupovat. Tak se mi akorát do toho bude hodit i tvůj další deníček :-). Musím teda říct, že na nakupování oblečečků se těším ze všeho nejvíc. Je to všechno tak úžasně mrňavé :-).
Tak všem těhulkám i mimískům krásný den.
Peťulda a Bamiš 19+2 tt (to jsem vymyslela jako zkratku pro Barborku a Michala, pořád jsem v tom měla bordel, jednou říkala to, podruhé to, tak jsem to spojila :-))
P.S. Teď mě Bamiš trochu nakopnul, asi se chtěl ozvat, když je o něm řeč :-)

Lesina
Echt Kelišová 9865 příspěvků 08.02.05 09:36

Ahoj holky briskaty :)

Zdravim vas pri uterku a hlasim, ze Adla je zase nakrapana - uz mam skoro jistotu, ze pokazdy odstona to nase cestovani po vlastech ceskych a moravskych. Asi ji nevyhovuje, ze se u nasich a u tchanu topi jinak nez u nas doma. Nastesti je to natolik silna holcicka, ze se da vzdycky rychle dokupy a malokdy to odskace nejak vic - to jen kdyz se ji to zvrtne do zanetu streniho ouska :( To holt po me zdedila… Posledni zanet stredniho ucha jsem mela nekdy ve 22 letech :( Ale ted uz jsme druhy den doma, Adulka je uz bez zvysene teploty, jen jeste trochu kasle, tak musime zase odhlasit plavani - sakra!!! Ale co, hned nahlasim, ze pristi tyden pujdeme dvakrat :)

Jinak mi to neda a zapojim se do diskuse o kocarku a o dovolene.

/Kocarek- vanicka dlouha 80 cm staci, mimco stejne nebude v hlubokem dele nez do jara - a to jeste 80 cm mit nebude - jo, bude sice uz mit kolem 70 cisel, ze nastesti pro nas speji miminka s pokrcenyma nozickama, takze se vejdeou. My mela nas hluboky dlouhy pouze 75 cm a docela to stacilo. Nejpozdeji v okamziku, kdy se zacnou miminko pritahovat do sedu (7-9 mesicu) budeme muset stejne hluboky kocar opustit a osedlat sportak, protoze ti nasi vejlupci nebudou mit jiny zajem, nez vypadnout z kocarku na zem. A verte, ze mam experimentalne vyzkouseno, ze ksiry jim v tom nezabrani - ty jen zabrani tvrdemu dopadu :) Takze do osmdesaticenti­metoveho kocarku se nasi cervanci v pohode vlezou.

dovolena Mame narok na dovolenou za odpracovanou dobu plus za dobu, kdy cerpame MD - coz v nasem pripade je skoro cely rok, takze mame narok na celou dovolenou, podle smlouvy. Holky, sakra se vyplati dovolenou necerpat pred MD, ale po MD, soucasne s nastupem na rodicovskou dovolenou - nyni uz je mozne cerpat rodicovsky prispevek (cca 3500 Kc) a dovolenou soucasne - plat nam tak chodi o vic jak mesic dele a to se vazne hodi. Jo a nastup na MD je povinny 6-8 tydnu pred TP, ktery vam lekar zapise do formulare pro zamestnavatele. Ja mela se svym Dr. docela boje o to, aby mi zapsal ten pozdejsi termin, protoze se mi nechtelo jit na materskou moc brzy. A Adla se stejne narodila az dva tydny po druhem TP.

Mejte se krasne, nase princezna se konecne (ano, o pul desate) rozhodla, ze bude vstavat, tak ji jdu dat mlicko a jdeme spolecne demolovat byt, ktery jsem vecer uklidila :D

Mejte se cervankove!
Lesina s Dracaty****

Katkaa
Kecalka 404 příspěvků 08.02.05 09:59

tak Lesinko, teď teda nevim jestli jsem to vlastně řekla dobře nebo ne? Nějak mě to zmátlo.....
Ale přrotože se mě to netýká, tak v tom fakt trochu tápu a personalistiku už nedělám dost dlouho…

Beru sebou metr a ten bebecar dneska změřim, ale taky si myslim, že těch 80 je až a ž i na teplý fusak a na jaře už stejně mrňata pudou do sporťáků, zase čim větší, tim těžší a tahejte se s tim pak:o(( uf uf, já mám 50 kilo i železnou postelí(teda netěhotná) a tahat 20ti kilovej kočár je pro mě maximum výkonosti:o)) Takže hledám co nejlehčí a co největší…no dneska to omrknem, už se těšim!!!

Daduska
Povídálka 21 příspěvků 08.02.05 10:00

Ahojte,

tak tentokrát som to stihla skôr!!! nie až v druhej stovke komentárov :-)))

Veci, o ktorých Lesina píše, mám čiastočne overené od kamarátok. Iba tá rúrka je rpe mňa novinka. To keď poviem kamarátke, ktorej malá mávala zácpu aj niekoľko dní … :-)

Pohyby nášho Prcka (pracovné meno, zatiaľ nevieme ani pohlavie) som ucítila prvýkrát v 16+6tt (teraz 19+3tt). Chcela by som sa Vás spýtať na ich intenzitu. Občas ma kopne až to šteklí a občas sú to také jemnučké kopančeky v štýle „Som tu, ale som lenivý/á“. Takisto ich počet cez deň sa mení. Je to normálne?

Ultrazvuk rped týždňom ukázal, že všetko je v poriadku, len sa mi zdá, že od nedele kopká akosi slabšie. Poraďte mi, prosím, Vy skúsenejšie, či je to normálne. Zatiaľ verím, že hej… :-)

Majte sa pekne,

Dada

Daduska
Povídálka 21 příspěvků 08.02.05 10:03

Ahoj,

aká by mala byť optimálna vnútorná šírka a dĺžka hlbokého kočíka pre 7-8 mesačné mimčo oblečené do fusaku? Termín máme 2.7. a šporťák by sme chceli kúpiť až vo februári- marci, keď bude mať malý/á 8 mesiacov. Vystačíme dovtedy s hlbokým kočíkom? Obaja sme skôr útlejšej postavy, takže dieťa by nemalo byť obor :-) Minule som si merala jeden hlboký kočík a šírka 35 cm sa mi zdala málo ..

Dík.

Dada

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.02.05 10:41

Ahojky holky bříškaté,

Lesi máš ode mě pochvalu za další deníček 1 s *!

Jitko držím palce!

Radka + Brumlíček 17+2tt.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.02.05 10:42

Já přibrala zatím 3kg +- 0,5kg. Ale oproti vám jsem skoro o měsíc méně těhotná, tak to bude asi OK.

Lois
Zasloužilá kecalka 665 příspěvků 08.02.05 10:49

Ahoj těhulky,

Lesinko: další velká pochvala za super deníček, hned jsem si ho vytiskla a přidám k předchozím. Zatím moc nenakupuji, i když nějaké oblečky už mám. Plánujeme to s manželem na březen. Teď máme ještě hodně práce kolem dodělávek na bytečku, aby se Vojtíšek narodil do krásného a hlavně čistého bytečku, bez prachu a zápachu barev atd.

Včera jsem celý den strávila u mé bývalé kolegyně z práce. Má krásného půlročního chlapečka a teď čeká druhé. Takže bylo o čem povídat. Dávala mi rady co a jak, dokonce i porod jsme probraly. A jelikož rodila o měsíc dřív a bylo to rychlé, tak mě ani moc nepostrašila (za což jsem ráda). Mám jednu kamarádku a ta má ve zvyku o svém porodu hovořit jako o hororu, a když to člověk slyší se všemi podrobnostmi, tak vás přejde chuť se s ní jenom sejít. K večeru mě celá rodinka odvezla domů (její manžel je můj šéf a když mi nabídl tykání, byla jsem v šoku). A taky mě překvapilo jak už nám na léto naplánoval společné víkendy. No je pravda, že bydlí skoro v horách a z okna mají krásný výhled na Lysou horu, takže by byl Vojtíšek na čerstvém vzduchu a já si mohla pořádně podrbat a možná i trochu odpočinout. Uvidíme :)

Adel: ty jsi se ptala na tu kuchyň, sice jsem ti už to napsala v galerii, ale raději to napíšu i sem. Kuchyň jsme si s manželem navrhli sami, potom jsme zašli za truhlářem s našimi požadavky a ten nám ji zhotovil za 35.000,– ale celkem i se spotřebiči a doplňky nás vyšla na 100.000,–. Ten truhlář je tady z Havířova, manželovým rodičům dělal taky kuchyň a další věci v baráčku a musím říct, že je levný a hlavně moc šikovný.

No venku krásně svítí sluníčko, tak se asi půjdu po obědě trošku projít a nadýchat se vzdoušku. Večer je to už horší, to teplota klesá někdy až k -14 stupňům a to se raději tulím k manžílkovi :o)

Právě nám tu opraváři dodělali nové kabely na TV anténu, tak snad bude signál lepší, prý budeme mít i nějaké programy navíc.

Tak se mějte hezky, pupíčky pořádně oblékejte a hýčkejte.

Zdraví Lois s Vojtíškem 24tt

Jerrysek
Kecalka 499 příspěvků 08.02.05 14:56

Ahoj holky pupkatý,

LESI: jako vždy pochvala za krásný deníček, celý jsem ho ještě sice nestačila přečíst, ale vytiskla jsem si ho a jak budu mít večer chvilku, tak si ho v klidu přečtu.

LOIS: Vojtíšek je moooc krásnej chlapeček. A Tobě to na fotkách taky moc a moc sluší. Jsi fakt kočka.

ADEL: já s Tebou nemůžu chodit plavat, i když mě to moc mrzí. Pí.Dr. mi to zakázala, mám výtok a to není prý dobrý, aby se mi dovnitř nedostala nějaká infekce. Sice výtok je jen malilinkatý a jen někdy, ale raději ji poslechnu. Uvidíme, třeba později mi to dovolí.

Jinak já ani nevím, jestli jsem přibrala a nebo ne. Třeba si myslíte, že nejsem normální, ale moje výchozí váha byla 67kg, pak jsem zhubla na 62,5kg a teď jsem se konečně dostala na svých původních 67kg. Tak a teď mi řeknite, jestli jsem přibrala. Já se v tom fakt nevyznám.

O víkendu jsme chodili s manžílkem po bytech. Chceme si pořídit větší byteček a dostali jsme pár nabídek, tak jsme je šli obmrknout. Leonka byla u mých rodičů. Takže jsem měli tak trošku „pracovní“ víkend. A teď od včerejška nějak nestíhám.Máme nějaké vyřizování, ale ne ohledně bytu, a ještě když je tak nádherně venku, tak Leonku a sebe pořádně oblíknu a vyrazíme na procházku, včera jsme byli v lese. Moc hezká procházka.
Leonka se zrovna budí, tak se s váma loučím a jak budu mít chvilku čas, tak se ozvu.

Ahoj Jerrýsek a Budulínka 19+5

Zet
Zasloužilá kecalka 857 příspěvků 08.02.05 15:28

Holky,
nárok na dovolenou máte za celou dobu mateřské dovolené, tzn. jakoby jste celých těch 28týdnů pracovali. Ale nejlepší je po ukončení mateřské dovolené před nástupem na rodičovskou (o kt. musíte mimochodem žádat) nastoupit na dovolenou a ne si jí jen nechat proplatit!!! Protože pak nastoupíte na dovolenou za kalendářní rok a celou jí vyčerpáte, i když na ní nebude mít jakoby nárok. Pak nastoupíte na rodičovskou dovolenou. Fígl je v tom, že vyčerpaná dovolená nelze z důvodu nástupu na rodičovskou dovolenou krátit, takže po vás nikdo nemůže chtít ty peníze spátky, jakobyjste chtěli nastoupit po té vyčerpané dovolené a pak nenastoupíte. Ustanovení o rodičovské dovolené se vztahuje i na tatínky.
No snad jsem Vám to lehce vysvětlila. Přeji pohodové těhotenství, a krásná zdravá miminka.
Zet původně taky z červenčátek, teď zamklinka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.02.05 15:49

Ahojky, nakukuji od kvetnatek a musim pochvalit uzasne denicky co se vybavicky tyce. Myslim ze jsou videt zkusenosti a a prakticno :-)). hezky jsem si seznamky vytiskal a uz se tesim na pokracovani . Jeste jsem tzoho moc nekupoval akrome kocarku ten uz mame objednany bohuzel dodaci lhuta 6 tydnu tak jsem simuseli trochu pohnout a pak mam par pidi vecicek ale to byl spise nahodny kup nez nejka moc planovane co potrebujeme. Mam termin v kvetnu tojsme na tom skoro stejne co se tyka rocnoho obdobi :-)).
NO jinak k dovolene mam termin 3. kvetna a materskou tim padem az do zari ale mam narok na dovolenou za cely rok. (Tzn ze si vybiram vsechny dny jeste pred nastupem nastupuji 6 tydnu pred terminem porodu.Jeste dotaz nemate nekdo zkusenost s nakupy v polsku myslim treba ruzne prebalovaky a mantinely do postylky prostradla takove ruzne vecicky?
takze pohladte pupiky a krasny zbytek dne Hanka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.02.05 16:10

Ahoj,
vubec se s temi pohyby neboj, ja jsem prvni pohyby citila kolem 18 tydne a byly mezi nimi az nekolikadenni prestavky, coz me dost desilo. Teprve tak od 23 t jsou castejsi, ale neda se vubec rict ze pravidelne. Taky rada, abych neco snedla a pak si lehla, na me moc nezabirala. Nicmene pohyby citim urcite nejlip, kdyz lezim na zadech s natazenyma nohama.

Lesina
Echt Kelišová 9865 příspěvků 08.02.05 17:13

Nyni uz je mozne cerpat dovolenou soucasne s rodicovskem prispevkem - hned po ukonceni materske dovolene, tj po tech 28 (36) tydnech.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.02.05 17:48

Od Katkaaa
Holky, pro mě je ta zpráva s tou dovolenou hrozně příjemná! Já tím pádem půjdu o 4 týdny dřív z práce domů „lenošit“. Nesedím v kanceláři, ale skoro celý den jsem venku, takže pořád chodím, pak pro syna do školy odvézt do kroužků udělat školu atd… Možná jsem poslední dobou líná, ale zase proč ne?! Až bude miminko, tak toho bude ještě víc, ale snad už nebudu tak unavená, nebo spíš vyčerpaná. V sobotu jsme byli lyžovat, to jsem se cítila dobře, ale pak v neděli jsem byla úplně „bez šťávy“ jako kdybych dělalal nějakou dřinu. Toho lyžování nelituju, ale příště bych už nejela. Měla jsem strach docela ze snouboďáků, kteří tam byli hodně zastoupení. Lois, odkud máš tu sukýnku? Nemám si co oblíct, prsa mám snad desítky, že si připadnu jak mařena.

jittyy
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 08.02.05 18:24

Ahojky,

tak jsem dorazila z UTZ. Podle paní doktorky je zatím vše tak jak má být, takže jsem spokojená. Akorát mám hodně živý mimušo a nechtělo se ukázat......tak to budu mít jako překvapení… .-) Jak jsem šla od ní, tak jsem si koupila modré z nebe hořkou čokoládu s mandlemi…mám ji hodně ráda snědla jsem čtyři čtverečky a měla jsem dost…
Jo jinak od začátku hlásím 4 kila navrch. Zatím se mějte Jitka

stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 08.02.05 18:28

Ahooooooooooj mamulky,
jsem ráda, že jste v pohodě, miminka si lebedí, bříška rostou …
Lesi to prostě nemá chybu. Ubrousky jsem objevila až teď a ještě se docela hodí na utření od zadečku po obličejíček :-). Levné fakt nemají cenu. Zkusila jsem, ale manžílek šetřílek koupil jen nějaké maličké balení čehosi, co připomínalo totáčové intimní parfémované ubrousky, tak to letělo do koše. A víš kdo Ádu nejčastěji a nejraději ubroskama utírá? No jasně že on :-). Když jsme kupovali velká balení plenek tak poslední balíky měly jedno balení ubrousků přilepené. Jinak by je ani nekoupil, ani nevyzkoušel. Jo a dostala jsi mě s tím vysavašem, to se musím na to jít kouknout.
Zdravím z krásné Vysočiny, jsme ještě hodně uchrmlaní, od zítra konečně začneme procházkovat. Stefinka

Matty
Kecalka 442 příspěvků 08.02.05 18:42

ahoj holčiny především musím velice pochválit Lesinu,protože to nemá chybu.Určité zkušenosti mám také,ale takhle výstižně bzch to nenapsala ani omylem.Teď mi vypadlo z hlavy kdo psal,že nesl máslo do skříňky se saponáty,ale taky se pochlubím i když starší historkou.Dcerku jsem učila na nočník,ale stalo se,že potřeba byla vykonána jak do plenky tak do nočníku,takže jdu nočník vyleji do koše a plenku nesu do záchodu.....Starší dcera se smíchy skorem počůrala.A když tak dáváte pracovní jména pro mimísky naše je teď D.J.(čti džejár)To proto,že klučina by se možná jmenoval Lubošek ve zkratce L.J. nebo-li Džejár.Ale popravdě nemůžeme se dobrat toho jak se naše mimi bude jmenovat.Mě se nelíbí skoro žádné holčiči jména tak kdoví jak se shodnem,aby nám to později nebylo vyčteno,že nemáme vkus.Myslím,že se ještě zasmějem. Martina

Nikkol
Zasloužilá kecalka 853 příspěvků 08.02.05 20:59

Ahoj…Lesinko nádherný deníček,praktický asi brzo půjdu něco málo koupit aspon vím co.Jinak se tu někdo ptal na matrace apod…z Polska.Mám dojem,že se to tam vyplatí,ale nechci to tvrdit jen co poleví trochu mrazy chceme se jet juknout.Popř. kupovat…myslím si,že je to tam levnější.Tak pak písnu co a jak.Vím,že mantinely,nebe­sa,držák na nebesa a povlečení se vyplatí.Postýlky teda také,ale prý se často rozklíží.

stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 08.02.05 21:08

Tak jsem si přečetla o té odsávačce spojené s vysavačem ..... Adélka se bojí vysavače, tak to nevyzkouším. Hm, myslím přijde čas, kdy to zkusím, třeba na vnoučata, to mě Martina (zdr. sestra) asi zbije jak to uvidí. Jestli si Lesino, Ro, Alice neděláte šptťouchlata. Já to zkusím kvůli vám, protože na vás já dám, tó jó :-D.
No, škoda že mi to nikdo neřekl před 20ti lety. Šílené věci kolem odsávání hadičkovou odsavačkou. Zpocený dítě i já. To navíc uřvaný.
Stefinka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.02.05 07:59

Ahoj Lesi,
tiez reagujem na tie kociky, chcem najdlhsi, lebo tam chcem nechat spavat dieta pokym sa tam zmesti, co najlhsie. Moja svagrina kupila kratky kocik a maly ked mal rok aj nieco sa tam pekne tlacil, nohy skrutene alebo pokrcene a vobec to nebolo pohodlne. Kazdemu vyhovuje nieco ine, a ja viem, ze urcite chcem dlhy kocik,aspon tych 85 cm.
 Ellen

jittyy
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 09.02.05 08:39

Ahoj skoromaminy,

chtěla jsem se zeptat. Někdo jste psal, že máte Firkon už doma, mohly by jste mi oměřit jak je velká plocha na ležení? A ještě by mě zajímalo i jak moc je težký, zatím jsem to nikde nenašla, tak jestli nevíte kde se to dá najít.
Včera mi prodavačka vychvalovala další polský kočárek Roan, ale co jsem našla reakce od mamin, tak byly tak půl na půl. Ona ho vychvalovala ta nevim. Asi s ním nikdo žádnou zkušenost nemáte, že?
No nic du do práce, tady vykukuje sluničko, tak snad mi ten mráz nebude tolik vadit.
 Jitka

Katkaa
Kecalka 404 příspěvků 09.02.05 08:48

Ahoj těhulky!!

Tak máme definitivně vybraný kočárek! hurááá, byl to boj. zvítězil Bebecar Racer AT a koncem března ho pudeme objednat, nabízejí nám dokonce zdarma parkovné, kvůli pověrám aby kočárek nebyl doma, takže ho tam může tatínek klidně vyzvednout až budu v porodnici, to určitě využijem:o))
Korbičku má dlouhou 80cm a širokou 39cm, nacpala jsem tam ten nejteplejší fusak, který v prodejně měli a bylo tam ještě spoustu místa pro miminko, takže moje požadavky naprosto dokonale splňuje. V roce a půl už do kočáru dítě určitě dávat neplánuju, takže tím to mám ulehčené. Líbí se mi jak má polohovací sporťák i uplně do ležata a nožičky zvlášť, takže je možné dítěti udělat pohodlí několika způsoby, super, prostě to vyhrál a já mám o starost méně:o))
Koupili jsme malýmu krásný povlečeníčko a hrazdičku do kočárku s plyšáčkama, suprovou:o))
Taky jsem se včera stavila u babičky, aby si mohla poňuchat pravnoučátko, měla velikou radost.

Hezký den, jdu trochu praciovati, zase se mi to tu včera nahromadilo…

Katkaa+kačírek 22tt

Lois
Zasloužilá kecalka 665 příspěvků 09.02.05 10:01

Ahoj Katkooo,

tu sukni mám od vietnamců, stála mě jen 380,– je moc pohodlná a myslím si, že ji vynosím co nejdýl. Jen co opadnou mrazy a trochu sleze sních, tak se chci zase juknout po obchodech na nějakou novou těhu kolekci a pořídit si ještě něco na jaro.

Pa Lois

Lesina
Echt Kelišová 9865 příspěvků 09.02.05 10:07

Ahoj po ranu :)

Stefinko, ver mi, ze si z tebe soufky nedelame - i ja jsem reagovala podobne, kdyz mi to Ro rikala, ale je to kupodivu vazne setrnejsi nez odsavani pusou - a navic se vysavac nenakazi, ale ja jo :o Trvalo mi skoro ctvrt roku, nez jsem nasla odvahu to vyzkouset - a hned se ze me stal zastance vysavacove metody - a neboj, MArtina se mozna vubec divit nebude, kamocska detska sestra mi rikala, ze takhle v nemocnici odsavali taky :)
Ubrousky se fajn hodi i na utreni spiny z rucicek a oblicejiku i starsim detem, pocitam, ze je budu pouzivat jeste hodne let. Dumu si kupuju ta velika baleni po 72 ks, na ven se prodavaji mensi baleni po 20 ks - ty jsou tak za 20 Kc (Pampers senzitive) a jsou fakt super.

Ellen, my máme u nasich hluboky kocarek jeste po me, je to takova ta lod - dlouhy nejmin devedesat cisel, ale spis vic a siroky tak tech ctyricet, taky jsem si malovala, jak v nem bude Adla spavat jeste v roce - a ono prdlacky, ta mrnava potvora se z nej snazila hlavne dostat ven, takze i kdyz mela ksiry neustale hrozilo prevrhnuti kocarku - a to i kdyz jsem ho vezla!!!! Ver mi, ze pristi rok na jare budeme hromadne presedlavat na sportaky, pokud uz teda nebudeme presedlane - jo a u sportaku je idealni kombinace peti a tribodoveho upasani, to znamena, ze ty dva pasy pres raminka se daji oddelat, takze mimco drzi jen kolem pasu a mezi nozkama… Ksiry se mi moc neosvedcily, Adla mela prilis mnoho pohybu a nakonec nam parkrat visela hlavou dolu z kocaru :D:D:D
My kupovali sportak tak, aby mel co nejdelsi plochu luzka - takze mame luzko dlouhe 91 cm - ale Adla v nem naposledy spala nekdy v lete… Venku nam totiz spi pul hodiny maximalne, doma i dve hodiny, takze hadej, kde ji nechavam spat? Takze ted u dvojkocaru delky luzek vubec neresim, protoze to podle me moc nema cenu :) Podobnu zkusenost nemam jen ja, ale i kamaradky, takze si myslim, ze to nebude jen Adina specialitka…

Dado ja si myslim, ze budem Cervanku presedlavat do sportaku tak ve trictvrte roce, ale pocitej s tim, ze uz to bude tak, tak, protoze ti nasi lumpici budou vyzadovat sezeni… Sousedka ma chlapecka narozeneho 19.6.04 - tak mam prime srovnani, jak na tom bude moje Drace za rok - mam TP 19.6.05 - a ona uz skuhra po sportaku ted, ale jeste se ji nechce presedlavat, bo Jonasek je ve fusaku. Ovsem uz se tesi na jaro :) Takze si myslim, ze deti nam spis z kocaru vyskoci nez odrostou - proto buch se vnirtnimi rozmery az tak netrapila.

Jinak holky, co se blbnuti tyce - vedu stejne ja, protoze co se mi dari vyrabet za seky, to by jeden neveril… Mala nasobilka je pro me desny problem. Ach jo. A ze v pulce vety zapomenu, o cem mluvim? To uz je normalni, bohuzel :D Ale jeste nesleduju telenovely, tak to se mnou snad jeste neni tak strasne :D:D:D:D:D:D

Holky, mejte se nadherne, my jdem demolovat byt :D
 L.

Gattinka
Stálice 94 příspěvků 09.02.05 11:11

Ahoj holky..těhulky,

můžete mě dopsat do Vašeho peletonku?
Gattinka 1979 - TP 9.7. Praha

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.02.05 11:24

To si ma ukludnila … :-) Diky moc. Prave sa zas ozval/a. :-)

Dada

Katkaa
Kecalka 404 příspěvků 09.02.05 11:31

Ahojda,
no jasně že můžem a vítáme nováčka!! To je fajn, že se stále rozrůstáme:o)) A už se ví co to bude za pokládek? Jestli klučičí nebo holčičí......

Elli
Kecalka 111 příspěvků 09.02.05 13:00

Katkoo, můžu se zeptat, kolik ten tvůj vysněnej vybranej kočárek stojí?
Díky, Elli 14+1tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.02.05 13:31

Ahoj těhulky,

krásný deníček :) Vážně se mi líbí styl, jakým píše Lesinka… Takže u mě také 1******** :)

Právě jsme se vrátili od pana doktora, vše v pořádku, neotvírám se, přibírám… Vše zatím, jak má být :)

Katkoo - jsem moc ráda, že jsem našla dalšího „zblázněnce“ do kočárků Bebecar. Jsou o něco dražší, pravda, ale myslím, že poměr cena:kvalita je vyrovnaný… Navíc je to kočárek, který se líbíl i tatínkovi miminka, což je co říct, když se chlap zakouká do kočárku, že :)

Zprávička dne :) - poprosila jsem pana doktora, jestli by mi nemohl udělat „vyjímečný“ ultrazvuk a zkusit mrknout na pohlaví… Miminko si sedí na nožičkách, ale dnes bylo klidnější a tak mi můžete do peletonku napsat mou pasažérku Karolínku :) Jen prosím údaj do závorky(80%) :) Jelikož ty holčičky… Ne a ne se natočit :) I když pindík tam vidět nebyl, raději ponecháme rezervu… Ve 30.týdnu snad zvedneme procenta :))

Jdu mrknout na medatko.cz a objednat nějaké pidioblečky :)

Mirri + Karolínka (80%) :) 23+2tt

Katkaa
Kecalka 404 příspěvků 09.02.05 13:49

Mirri, mooooc gratuluju k holčičce!!!!! Hurááá, konečně má Slanky manka kámošku a je tu další nevěsta pro ty naše ženichy:o)))
Bebecary jsou fakt super, taky jsem jim propadla:o))

Elli, ten kočárek vyjde se všim všudy včetně dolňků jako je pláštěnka, síťka na hmyz, taška na řidítka, teplý fusak do kočárku+ trojkombinace na 20tisíc. Neni to málo a pokud sháníš kočárek levnější, tak určitě najdeš jiné.....My jsme ochotni to do kočárku dát, šetříme zase někde trochu jinde:o)))

Dneska mě to v práci UKRUTNĚ nebaví:o(((
Už aby byl konec…

katkaa

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.02.05 16:13

Ahoj holčinky!!

KATKOO: teda ty jsi na nás úplně zapomněla, vždyť mi taky budeme mít holčičku (asi Simonku). Takže Slančina Mariánka už má kamarádky dvě, nás a Karolínku od Mirry.

Včera jsem to venku asi nějak přepískla a večer a hlavně v noci se mi zpustila hrozná rýma, dneska už je to lepší. Jen doufám, že to Leonka ode mě nechytne a taky doufám, že já zůstanu jen u rýmy a nerozjede se mi nějaká ošklivá chřipajzna.

Chtěla jsem se zeptat: holky, co objednáváte věcičky z internetových bazárků, v jakém stavu vám chodí?? Jsou to opravdu pěkné a neopotřebované věcičky?? Díky za info.

Dnes se s váma loučím, jdu se léčit.
Jerrýsek, Leonka a Budulínková (Simonka)19+6

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.02.05 17:51

No jooo, Budulínková!!!! Dzť já jsem fakt skleróza:o))) Ono je těch holek určitě taky dost, jen se to neví na jisto!!

Mně chodí věci z mimibazárku v opravdu super stavu a jsou moc hezké, čisté, jsem spokojená. Od jinud jsem ale nezkoušela objednávat, tak nemůžu srovnat

EKG mi dopadlo v pořádku jsem prž zdravá jak řípa, uf.....

Hezký večer těhulky a Jerrýsku koukej se vyléčit!!!!!!

Katkaa

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.02.05 17:55

Katkoo,

Já jsem asi úplný tatar, protože jsem nepochopila, jak nakupovat v mimibazarku… To musím vždy kontaktovat tu konkrétní osobu? Asi nemůžu nakupovat, že hážu do košíku a ono to počítá, co… Poraď… Jsem fakt mimo :))

Mirri

ellen
Kecalka 462 příspěvků 09.02.05 18:10

Lesi,
kazde dieta je ine, ten maly, o ktorom som pisala bude mat dva roky a keby sa zmestil este do kocika, spaval by vonku…ja som tiez nikde inde nespala, len vonku, ci bola zima, teplo, to bolo jedno, len som musela byt vonku…ja chcem svoje dieta naucit tiez,aby vonku spalo…samozrejme, mozno nebude chciet, uvidim. Cize, stale si stojim za tym dlhym kocikom :)
 ellen

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.02.05 18:11

Mirri, nejsi tatar, kazdy nekdy zacina. V e-shopech se nakupuje tak, ze se haze do kosiku, pak jdes po pokladny (vetsinou tam byva odkaz na pokladnu, nebo hotovo, nebo registrace…), zaregistrujes se a je to. Jinde vyzaduji registraci dopredu - zalezi na tom kterem obchode. Je to jednoduche a pohodlne.
Ja mam zkusenost s www.robatko.cz a veci, ktere mi prisly jsou krasne, skoro nepouzite - koneckoncu negativni reklama se siri sakra rychle a to si zadny solidni obchodnik netroufne.
Tak zlom vaz pri nakupovani.
 Lesina

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.02.05 18:16

Lesinko,

díky, já už nakupovala na medatko.fm.cz a zatím nevím, protože jsem využila rezervace, takže zboží dorazí, až si ještě něco přiobjednám (aby se vyplatila dobírka…), ale na mimibazar.cz je systém jinačí a to mě mate :)) No nic, jdu vyzkoušet robatko.cz.

Díky Mirri

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.02.05 18:24

Ty blaho!
TAkove hodne deti vazne existuji???? Nevis, kde se daji koupit? Hned bych si jedno objednala!
Adla nam venku spala, ale jen nez zacala byt mobilni, pak uz mela pocit, ze ji muze venku neco utect - a jak zacala chodit (11 mesicu) byl se spanim venku skoro konec.
S tak dlouhym kocarkem ti neporadim, vim jen, ze u nasich mam obrovsky kocar po nas - myslim, ze je to Liberta, ale s tim se moc parady neudela - ovsem nam na zahradu bohate stacil.
Fakt existuji deti, ktere jeste v roce a neco spi venku v kocare??? Teda ktere spi venku vic jak doma? FAkt???? Teda Adla by tam spala taky, ale jen chvilinku, aby ji nic neuteklo.
Tise zavidim!
 Lesina

ellen
Kecalka 462 příspěvků 09.02.05 19:12

fakt take existuju. ja som si doteraz myslela, ze je to uplne normalne a to co si ty pisala, je vynimocne..:)
 ellen

Lesina
Echt Kelišová 9865 příspěvků 09.02.05 21:07

Ty blaho!
Ja chci taky!
L.

Petulda
Zasloužilá kecalka 953 příspěvků 10.02.05 07:22

Ahojky těhulinky,
zdravím po ránu a přeju příjemný den.
Vzpomněla jsem si, že jsem někdy v pondělí zahlídla v televizi pořad Černé ovce a tam dělali test na dudlíky. Testovali nějaké nebezpečné látky, které se tam objevují (fakt nevim, jaké to jsou). Tak jsem si výsledky hned poznamenala. Z jedenácti testovaných značek byly 3, které naprosto nevyhovují, protože o hodně přesahují stanovenou normu těch špatných látek. Byly to: Comox, Primababy a Boček.
Naopak 4 značky, které dopadly úplně nejlíp (mají o hodně menší obsah těch škodlivých látek, než připouští norma) jsou: Chicco, BabyNova, Avent a Tomee Tippee.
Tak to jenom pro info.
Mějte se všechny i s miminkama krásně.
Peťulda + Bamiš 19+4 tt

Katkaa
Kecalka 404 příspěvků 10.02.05 09:05

Na mimibazaru to opravdu finguje tak, že musíš kontaktovat vždy tu konkrétní osobu, která tam věci po svém dítěti nabízí. Je to o zvyk a o zkoušku, pak už si s maminkou dopisuješ po mailu a dohodnete si všechny podmínky platby, poslání nebo předání. Já jsem byla moc spokojená, už mi přišly balíčky od třech holek a se dvěma jsem se sešla a vždy byly věci opravdu takové jak je u nich psáno, takže když jako nové, tak jako nové a když je někde napsáno trochu oprané, tak je to opravdu tak. Máš výhodu, že to nejde přes žádného překupníka, ale přímo od dětí těch lidí, kteří to prodávají, takže ceny jsou super a kvalita je nezkreslená a hlavně ten výběr.....Ale každému to vyhovuje jinak, mě se styl tohodle bazárku zalíbil a už jinam chodit asi nebudu:o))

Koukám, že když jsem si to posobě včera přečetla, tak to zase bylo dílo, mně to psaní na tom notebooku nějak nejde.....máme tam přehozené Z a Y a vůbec se na tom tak divně píše, zalatá klávesnice......

Hezký den všem těhulkám!!! Má přijít dneska obleva tak snad nám bude na bříška tepleji:o))

Katkaa+kačírek 22tt

stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 10.02.05 09:13

Lesi,
mně to fungovalo 3×, kolikrát jsem je venku spící na lodžii i na pár hodin zapomněla :-D. Když tak krásně tichounce spali … Kluk taky spával, ale Adélka … přesně co tvoje Adlétka. Měla jsem kočár půjčený ten 20 let starý loďák, obrovskou Libertu. Těšila jsem se jak po obědě ji strčím před okna a budu mít dvě tři hoďky havaj. Zlatý voči. Brzy jsme ji vraceli, protože chtěla být v šátku a pak jsme už tedy koupili sporťák s taškou na dítě z druhé ruky. Jo a ten je boží, vešel se do něj i Pepča ve 4 letech. navíc má ty tříbodové pásy, perfekt pro tak zvědavé dítě. I ten ale jsme měli pouze na nákup jednou týdně, abych ho nemusela nosit. Šátek jsem používala v 90% procházek a výjezdů.
Stefinka

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »