Červenčátka 023 - VÝBAVIČKA NA MIMINKO IV ? pidivěci pro pid

Těhotenství

Týden se s týdnem sešel a my už konečně začneme kupovat pidioblečeníčko pro ty naše červánky. Je to nejkrásnější a taky nejroztomilejší část nákupů ? tak je třeba si ji užít! Nekupujte všechno najednou, to by jste si toho moc neužily!!! PIDIVĚCI PRO PIDILIDI A TAKY NĚCO PRO MAMINKY

Body vel. 56 4× - Spíš míň, nejlépe ze 100% bavlny, určitě s dlouhým rukávem.

Body vel. 62 4× - Spíš víc, taky raději bavlněné, jsou prostě k nezaplacení. A o krátkém rukávu ani neuvažujte, už bude podzim!!! A klidně už nakupujte velikost 68 ? začnou příkrmy a bude jich potřeba hodně! :D Tajný tip pro velikost 68 a větší jsou tmavé barvy nebo červená? na nich není mrkev poznat! ? Jo a pokud milujete roláky jako já ? jsou fajn, ale miminku moc nesluší, miminka mají totiž krátký krk :(

Trička - pokud neodoláte, kupujte trička až na příští léto ? takže velikost 80 ? užijí je až chodící děti. Pro ležící a lezoucí miminka jsou lepší bodýčka.

Dupačky nebo měkké kalhoty vel. 56 4× - Raději bych to s počtem nepřeháněla, velikost 56 jsem měla jen jednu, ale velice rychle jsme ji museli odložit, byla malá… Ale je fakt, že naše princezna byla hodně veliká.

Dupačky nebo měkké kalhoty vel. 62 4× - U téhle velikosti jsem ještě používala dupačky, ale pokud teď neodolám a koupím Dráčeti něco nového, budou to kalhoty, ne dupačky… Laclové riflové nebo manšestrové kalhoty jsou sice ohromně roztomilé, ale pro ležící miminko ne pravě nejpohodlnější, takže pokud narazíte na nějaké opravdu pěkné, kupte je, ale ne menší než 80 ? jsou ideální až pro chodící mimčo. Naprosto skvělé jsou vyteplené bavlněné kalhoty, Adla měla několikery a já jí je moc ráda dávala ? pod ně ponožky a bačkůrky a nemusela jsem ji trápit oblékáním punčocháčků.

Ponožky nejmenší velikosti 5× - Myslím, že pokud bude teplo, bude Dráče nosit body s dlouhým rukávem a ponožky ? ale to se ještě uvidí. Každopádně, Adla měla studené nožičky, tak nosila ponožky i pod dupajdy. Nevyplatí se kupovat levné ponožky, bohužel nedrží na nožičkách… Někdo to řeší pletenými bačkůrkami přes dupajdy, já měla raději ponožky pod dupajdy :)

Trika s dlouhým rukávem nebo mikinky vel. 56 4× - Určitě se jich pár bude hodit, ale tahle velikost bude aktuální přes léto, tak bych to s jejich počtem moc nepřeháněla, pokud bude chladno, může miminko hned nosit velikost 62 nebo svetřík.

Trika s dlouhým rukávem nebo mikinky vel. 62 4× - K nezaplacení, vážně. Navíc mimčo může nosit i větší velikosti, takže bych možná doporučila hned nakoupit i pár kousků velikosti 68. Já měla moc ráda slabá trika (z bavlny) s dlouhým rukávem, dobře se udržují, jsou pružná, takže se dobře navlékají, a nepřekážejí pod dupačkami nebo svetříkem tolik, jako tlusté mikinky.

Bavlněná čepička na miminko obvod hlavičky 34 cm 1× - Stačí jedna, miminko z ní hodně rychle vyroste ? Adě byla malá hned po narození… Hlavička je první část těla, která se začne zvětšovat. Miminko má při narození obvod hlavičky kolem 34 cm, na roce už kolem 46-48 cm.

Bavlněná čepička obvod hlavičky 36-38 cm 2× - výborná věc, měla sem nejraději ty obyčejné, bez zavazování, jednak se mi líbí, jednak i miminku sluší… Na zimu jsem jí pak upletla takovou správně šílenou žlutočervenou čapku ? v mrazech pod ní nosila ještě bavlněnou a přes ní kapuci a fusak ? a nikdy jí nebyla ziminka. Fleeceové čepky se zdobením na temeni se vyplatí až na chodící dítě, pro takhle malinká nejsou moc dobrá, protože ležícím miminkům docela překážejí.

Svetřík na miminko ? bohatě stačí 1× ? 2× - Měla jsem tři, plus spoustu půjčených, ale vzhledem k tomu, že jsem dávala raději mikinky, tak je moc nevynosila. Teď už nebudu plést žádné další.

Pletené bačkůrky, rukavičky a čepička ? stačí 2× - Mám jsem celkem troje bačkůrky, hodně jsem je využila, protože Adla je zářijová, ale u Dráčete přes léto nevím… Uvidíme. Každopádně rukavičky jsem skoro vůbec nepoužila, Adla měla u fleeceové bundičky dlouhé rukávy, takže jsem je přehnula pres pěstičky a bylo… A čepičku měla pletenou jen jednu, žlutočervenou ode mě ? byla taková bláznivá, skřítkovská, takže se mi moc líbila a ráda jsem ji jí dávala ? v největších mrazech pod ní měla ještě bavlněnou čepičku a přes ní fleeceovou kapuci od bundičky.

Overaly - někdo je má rád, někdo ne, nahrazují vlastně dupačky a mikinku ? ale při přebalování se musí sundat celé, zatímco jinak stačí stáhnou dupajdy ? ale zase je to jen jeden kousek oblečení. Měla jsem jeden nebo dva overálky, ale sama jsem si je nekupovala. Ovšem kamarádka tvrdila, že není nic lepšího.

Overal na spinkání vel. 62 3× - Pro novorozeně jsem pyžamka nepoužívala, zhruba do třech měsíců jsem malou nechávala v bodýčku a dupačkách i v noci. Ale to pyžamko má taky něco do sebe. Už mám dvě koupená ? velikost 62 :)

Kalhotky na látkové plenky 2× - Bývají potřeba, i když budete používat papírovky ? na tzv. široké balení. V porodnici neonatologové radí nechávat spinkat miminko na boku, ortopedi zase jen na bříšku nebo zádech. A teď si vyberte, že? U Dráčete to budu dělat tak, že přes den bude spinkat na boku, přes noc mu budu dávat hned po příchodu z porodnice přes papírovou plínku široké balení a bude spinkat na zádech. Bříško raději vynecháme ? i když teď mám Nanny, tak se i spinkání na bříšku možná bránit nebudu. Pokud teda bude spinkat, že. Na první kontrolu se chodí na ortopedii až ve třech týdnech (někde dokonce až v šesti), takže troška prevence neublíží, je fakt, že ortoped prohlíží miminko už v porodnici, nožičky se celkem dost hlídají.

Bryndáček - Dobré jsou ty s igelitem na spodní straně, výborné jsou taková obdélníková ?ponča? s otvorem s rantlem pro krk, ale je to hodně individuální, na Adlu jsem je skoro nepotřebovala a dneska už je nepoužívám, kamarádka jich spotřebuje spoustu ? je to dítě od dítěte jiné. Ale až se malá začne učit jíst sama, tak se budou ještě hodit.

Plavečky - jo, tak to je nejdůležitější část výbavy :) Nejlepší jsou jen kalhotky, ale některé holčičky nosí jednodílné plavky hned od začátku? Viděla jsem i dvojdílné dívčí plavečky na miminku. :)Většina bazénů plavky vyžaduje z hygienických důvodů ? ale nikdy jsem ani u naší malé a ani u jiného dítěte nezažila v bazénu bobkovou nehodu :) A čůrací nehody ? těm ani plavací plínka nezabrání. Dají se koupit i plavkové plínky, na půlhodinovou plavací lekci bohatě stačí, ale jedna stojí přes deset korun a tak se vyplatí zainvestovat do látkových plavek.

Zimní bunda - Na Adlu jsem ji neměla, protože začala vyžadovat sezení až na jaře, ale Dráče už bude sedět v zimě, takže doporučuji pořídit, pokud nebudete používat kombinézu. Stačí bunda, nožičky budou schované ve fusaku. Když bude větší, miminku to vadit nebude a použijete ji i na podzim na první chladnější dny na kalhoty.

Fleeceová bundička - Měla jsem jednu ? vlastně to spíš byla rozepínací mikinka než bunda, ale měla kapuci a hodně dlouhé rukávy - taky to byla velikost 18-24 měsíců ? ale byla k nezaplacení. Kapuce byla dost veliká, že jsem ji stáhla přes čepice kolem obličejíku, rukávy jsem zahnula pres ručičky a dole sahala Adulce až pod kolínka ? a tak jí v ní bylo teploučko ? pak ještě šla do autosedačkového fusaku a ještě do berana ? a mohlo se vyrazit na mráz :) Byla dobrá i do šátku, ale jen navrch ? v zimě pod bundou v ní bylo Adě vedro.

Zimní kombinéza - první rok jsem kombinézu sice měla půjčenou, ale malá ji nikdy neměla na sobě (udělala jsem tři pokusy ji tu kombinézu obléknout ? a Adla mi ji třikrát poblinkala během oblékání ? asi se jí nelíbila ta růžová :D:D:D) ? raději jsem ji jen v teplé fleeceové mikině zavázala do fleeceového pytle, který jsem si ušila do autosedačky (skvělá věc! - byl ze dvou vrstev fleece s vatelínem mezi nimi, vzadu byly otvory na popruhy, teď se už tahle vychytávka i prodává), že jí koukal jen obličejík a celou ještě šoupla do fusaku z berana. No a když jsem ji měla v šátku, nosila jen body, mikinku, bundičku z fleece, teplou čepici a teplé pletené botičky ? a jak byla pod mojí bundou a ještě v šátku, bylo jí teploučko i v mrazech, když bylo jen kolem nuly, vynechávala jsem tu bundičku, malé v ní bylo vedro… Ale kamarádky kombinézy vynosily hodně. POZOR, kombinézy se VŽDY kupují alespoň o číslo větší!!! Počítejte, že na zimu už budeme kupovat kombinézu 74 a na příští zimu nejmíň 92! Jo a kombinézy je nejlíp kupovat o rok dřív ve výprodeji ? vyjdou i na polovinu ceny!

Rychlozavinovačka - Měla jsem jednu rychlozavinovačku a asi čtyři nebo pět klasických zavinovaček s krajkou ještě po mě a manželovi. Jednak byla Adla hodně veliká (4400 g) a jednak na nějaké čančání miminka moc nejsem… Takže jsem tu rychlozavinovačku použila párkrát v prvních dnech doma, ty krajkové jsem se ani nenamáhala prát ? říkala jsem si, že se to může udělat v případě potřeby kdykoli. Ale vím, že některé kamarádky zavinovačku používaly docela hodně. Později jsem z rychlozavinovačky odpárala suchý zip (on byl našitý stejně moc volně, takže jsem ji musela stahovat stuhou) a používala ji jako podložku pod miminko na sedačku ? aby nám ji malá nepoblinkala…

Oteplený pytel s rukávy nebo bez - prý ideální, když je třeba mimčo dát rychle spinkat třeba na balkón nebo ven a oblékání by ho vzbudilo ? neměla jsem, ale prý je to šikovné?

A TAKY NĚCO PRO MAMINKU -

Kojící podprsenka 4× - Pořiďte si dvě a ukažte tatínkovi, kde se dají koupit a schovejte mu krabičku nebo obal s velikostí, aby koupil dobře :D Výborné jsou prý mateřské podprdy od Anity, ale jsou hodně drahé a hlavně já byla šílený velkospotřebitel, prvních několik měsíců kojení ze mě mléko teklo téměř neustále :D Nakoupila jsem si obyčejné bavlněné s odklápěcími košíčky (170 Kč) (na vnější straně ňadra zůstával proužek, která přidržoval ramínko). Měla jsem i jednu podprdu (300 Kč), kde se odklápěl prostředek, a zůstávaly proužky látky po obou stranách (dovede si to představit?), ale ze začátku jsem ji moc ráda neměla, docela mě tlačila. Měnila jsem je i několikrát za den. I když jsem před těhu nenosila jiné, než krajkové s kosticí, rychle jsem si zvykla ? kostice na nalitých ňadrech strašně tlačily… Když mi po víc než roce používání začaly tyhle obyč kojící podprdy odcházet, koupila jsem si na zkoušku sportovní lambady od Andrie a jsou taky super ? takže možná už další kojící podprdy kupovat nebudu ? s tím, že jednu novou do porodnice už mám.

Vložky do podprsenky 1× - výborná věc, pokud si vaše prsa nehrají na fontánku jako ta moje :D Když jsem si spočítala, že za jeden den spotřebuji vložky do podprdy za 60 Kč, rychle jsem přehodnotila jejich použití ? a teď se nesmějte ? zbyly mi porodnické vložky, tak jsem je nastříhala na půl a používala místo těch speciálních. A byly skvělé!!!!!! Potřebovat jsem je přestala tak po čtyřech, možná pěti měsících, takže úspora byla veliká. Ale nejpodstatnější bylo, že zachytily mnohem více mléka než ty prsní vložky!!! Pokud budu mít stejný problém i po Dráčeti, chci vyzkoušet zachytávače mléka od Aventu.

Zachytávače mléka - chci je vyzkoušet, zatím si nedovedu moc představit, jak moc je to funkční…

Dostatečná zásoba menstruačních vložek - deset balíků ? to je to správné množství. Nekupujte ty s plastovým povrchem, lepší jsou ty jemné ? ale přehled ve vložkách mi teď jaksi chybí, moc jsem je v posledních letech nepoužívala :D

Jednorázové kalhotky do porodnice - 5 ks stojí kolem stovky, pokud je koupíte jednotlivě, stačí i troje nebo čtvery. Je to děsně erotický model ? jsou z takové té lékařské síťoviny ? jsou naprosto strašné, ale v porodnici budou potřeba. Doma jsem už nosila normální bavlněné kalhotky, lepší jsou ty s Lycrou, dobře drží a moc netlačí ? já dřív používala takové ty lepší, ale ty jsou teď někde na dně šuplíku, používám jen ty bavlněné…

Několikery pohodlné bavlněné kalhotky - kupuji bílé bavlněné s Lycrou od Andrie.

Rozepínací oblečení - No, teď už běžně vyhrnuji na kojení tričko, ale v létě pro naše věčně hladové červánky bude lepší rozepínací, je to takové decentnější ? a ve volných věcech není tak moc vidět ty prsní vložky.

Rozepínací noční košile 2× - Jo, raději si pořiďte tři, normální děti v noci pořád chtějí mlíčko a to teče a teče… Radši volte bavlněné, lépe se udržují. Často jsem se budila s mokrou košilí, mléko v noci teče snad ještě víc, než ve dne ? sice budeme spát v podprsence a s prsními vložkami, ale moc platné to není…

Yal - Do porodnice, jedná se o šetrný gelový klystýr, pokud ho předepíše lékař, stojí dvě lahvičky kolem 12 Kč, jinak přijde na 200 Kč. Já ho měla a byl super, ještě dvacet minut po jeho zavedení jsem vydržela ležet na boku, pak jsem si celkem v pohodě zašla na toaletu ? a bylo to přitom dost důkladné… No, podrobnosti si nechám do některého předporodního deníčku…

Jemný čistící gel na intimní partie - určitě je lepší než obyčejné mýdlo, nedráždí a důkladně umyje…

Čaj pro kojící matky - Je bylinkový, docela chutný, ale já ho nemohla pít ? i bez něho jsem byla jak fontánka…

Melta - Taky prý podporuje tvorbu mléka ? i když piji černou hořkou kávu, mám ráda bílou, třeba i sladkou, meltu ? tak si ji občas dělám ? mňam! Vždycky si při ní vzpomenu na moji babičku.

Fenyklový, anýzový nebo kmínový čaj - Výborná věc na prdíky plně kojeného miminka ? fakt ? akorát počítejte s tím, že bude fungovat i na vás… Podrobnosti si raději taky nechám na později :D:D:D Já si na chuť fenyklu dlouho zvykala, nemám ráda slazené čaje, ale tenhle jsem si vařila napůl s mátou a pila ho s citrónem a cukrem, ale za pár týdnů už mi to ani nepřišlo ? dneska mi už fenykláč chutná i samotný… Nejlevnější a docela dobrý je pytlíkový fenyklový čaj od Megafytu ? dobrou chuť :D:D:D

Zlatý šperk - u nás je zvykem dávat mamince za miminko zlato ? a nikdy není moc brzo začít vybírat, ne? :D

Tak. To by bylo ode mě k výbavičce skoro vše ? určitě jsem na spoustu věcí zapomněla, ale to je už Váš úkol mi je připomenout :D
A ještě jedna věc, je lépe koupit méně než více, v době, ve které žijeme, je možné cokoli dokoupit kdykoli ? tak proč kupovat zbytečně něco navíc, ne? A nezapomeňte, že spoustu věcí dostanete od návštěv!!!!

Lesina s dráčaty

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Lesina
Echt Kelišová 9865 příspěvků 13.02.05 21:52

A ještě peletonek:

ČERVENČÁTKOVÝ PELETONEK
Stefinka - 1962 - Měřín…patronka - Martina 20, Zuzana 19, Josef 6, Adéla 3
TP 04.06. - Adalajda + Ondrášek- 1981
TP 04.06. ? Simona + Mimoušek (asi Julinka) - 1977 - Praha
TP 05.06. - Veronika + chlapeček - 1977 - Morava
TP 06.06. - Mirri + Karolínka - 1981 - Havlíčkův Brod
TP 07.06. - Mirec + Evička - 1968 - Brno - Petr 7
TP 08.06. - Katkaaa - 1975 - syn 10
TP 08.06. ? Lois + Krteček Vojtíšek - 1980 - Havířov - 52kg
TP 08.06. - Nikkol - 1979 - Náchod - 56kg
TP 08.06. - Iruša + Jaromírek- 1978 - Kladno - 55kg
TP 08.06. - Lencaa - 1977 - Praha
TP 10.06. - KajaR - 1972 - Karlovy Vary
TP 13.06. - Ellen + malý mužíček Michal - 1977 - Sereď/Bratislava - 62kg
TP 14.06. - Nikina - 1978
TP 15.06. - Elina - 1980
TP 15.06. - Matty - 1973 - Brno - Liduška 10,Veronika 4
TP 16.06. ? Sissi + asiprincezna - 1977 - Vsetín - 55kg
TP 17.06. - Adel - 1976 - Brno
TP 17.06. - Johanka - 1975 - Náchod
TP 18.06. - Šifka - 1978 - Chomutov
TP 18.06. ? Katkaa + Kačírek(MišTom) - 1981 - Praha - 47kg-Bulovka
TP 19.06. - Lesina + Dráče Neruďáče - 1974 - Ostrava - Adlétka 1
TP 19.06. - Jana - 1978 - Praha
TP 20.06. - Alča + Natálka - 1982 - Čáslav - 69kg
TP 20.06. - Cadovka (Soňa) + Terezka- 1977 - Uh.Hradiště - Vašík 4
TP 21.06. - Anazuz - 1977 - Brno
TP 22.06. - Jittyy - Brno
TP 27.06. ? Jerrýsek + Budulínková - 1977 - Brno
TP 27.06. - Slanka* + Marianka - 1979 - Praha - 55kg
TP 27.06. - Magrátka + Ještěrka - Praha
TP 01.07. - Ali1 - Hradec Králové
TP 01.07. ? Petulda + Bamiš - Roudnice nad Labem
TP 02.07. - Daduska - Bratislava
TP 05.07. ? Makovka + Brouček(Tomáš nebo Michal) - 1980 - Washington D.C./Olomouc
TP 09.07. - Mišice - 1977 - Brno - Magdaléna 2
TP 09.07. - Gattinka - 1979 - Praha
TP 12.07. - Gabulina
TP 17.07. ? Radka + Brumlíček - 57kg
TP 29.07. ? Lenka_P - 1980 - Ostrava
TP 29.07. ? Agis + Pinocchio - Praha"
TP 30.07. - Gina

PS Magrátko, tvuj nick je uz tady na emimcu registrovan, tak jsem te pro rozliseni zdrobnela - ale jinak vitej - jen se nejak zaregistruj, at vim, jak te nakonec pojmenovat :D
Holky, hodte mi veskere doplnky a opravy sem jako komentar, ono se to fakt blbe hleda… Urcite jsem neco zvojtila a popletla… Diky.
 L.

jittyy
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 13.02.05 22:00

Lesi, deníček byl opět poučný a rozsáhlý .-) máš za jedna podtrzeno.
Když jsem to tak pročítala, myslím, že mi docela budou stačit věci po neteřích a něco málo dokoupím. Co se týče pletených věciček, tak tchýně je šílenec do pletení a myslím, že toho budu mít dost. Přece jenom to bude jejich první vnouče. Ještě, že naši to berou v pohodě, to tchýnino těšení už mi začíná lézt krkem.
Jinak se musím pochlubit přes víkend jsme zvládli s manžou položit nový koberec do pokojíku, který pak bude mimíska a smontovat skříně......takže teď už čeká jen fáze dvě, přebrat věci které původně v tom pokoji byly a co nejvíc jich vyhodit, přece jenom manžel ten byt má nějakých 12 let a za tu dobu tu stihl uskladnit spoustu věcí. Ještě, že se to dá odvézt k našim. Narozdíl od jeho rodičů, kteří bydlí taky v bytě dvě patra nad náma, tak naši mají rodinný baráček cca 20 km od nás, takže tam je to kam dát.......
Takže z toho pokojíku mám teď radost, ještě vymalovat obyvák a pak už v květnu dovezt postýlku a nachystat to všechno, ale to už snad nebudu muset chodit pomáhat do práce, takže budu mít i víc času .-)
Přeji pohodový večer.
Jitka a mimísek 22tt

stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 13.02.05 22:05

Vážně jsem první?
Lesi opět 1* a fakt to nemá chybu :-D. Bodyčka mi kdysi na holky moc chyběla. a akorát já si na začátek radši pořizuju kabátky nebo košilky s knoflíčky, nějak se mi to na mrňouska lépe navléká. Jestli máte jak my studený domeček, nezapomeňte si na zimu koupit dva oteplené pytle na spaní, stačí bez rukávů. My je máme i na starší děti a nemůžu si je vynachválit.
Krásný večer-noc-ráno-neděličku přeje Stefinka

Sissi1
Kecalka 256 příspěvků 13.02.05 22:19

Ahoj Lesi,

chválím ti deníček a tvé zkušenosti + humornou formou napsané. Bomba, super.

Už se mi tu klíží očka.

Dobrou noc všem maminkám a mimískům, kdo jde zítra na odběry, UTZ, kontroly - tak moc držím pěsti holky.

Sissi-Silvie a holčička 22+3 tt

Lesina
Echt Kelišová 9865 příspěvků 13.02.05 23:03

Ahoj holky cervankovy,
jeste jeden tip pro vas vsechny - v Makru ted maji cestovni postylku kolem 1500 - to je dost slusna cena.
Jo a zitra mi drzte palecky, jdeme na velky UZ do nemocnice, ale melo by byt vsechno v pohode, takze ani zadne obavy nemam. Preji krasny tyden!
 L.

stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 14.02.05 06:54

Tak při pondělku první? Že by?
Oblečení vel. 56 - opravdu jenom pár kousků jak píše Lesi. Něco moooc pěkného na přinešení z porodnice. Tyhle pidioblečky jsem užila pouze na nejstarší, která měla lehce nad 3 kila. Ostatní už už měli kolem 4 kil.
Možná uvidíte i oblečení 52 - legrace byla, že jsem na druhou holku vzala do porodnice takhle malinké věcičky (starší to bylo krásně) a bylo jí to malé! Narvala jsem to na ni co to šlo, akorát čepička byla směšně prťavá na té velké hlavičce.
Kalhotky - jsem si koupila na tržišti levné bavlněné, aby mi nebylo líto ty první jedny dvoje vyhodit. Ty síťovaný mi přišly hrozný.
Vložky - nejvíc mi sedly noční „ólvejsky“, nevím proč. Ty porodnické mi příliš připomínaly totáčové co protekly až na židly, když si člověk nedal dost pozor.
Noční košile pro mamku - zapínání musí být hooodně dlouhé.
Osušky - na mimi přehlédla jsem nebo to tam chybí. Nejradši mám takové ty velké plínkové, mám tři ale už po holkách. Nevím jaká je kvalitka nyní. Froté mi připadá drsná.
Overaly a dupačky - mám oblíbené se zapínáním mezi nožičkama. Když jsem chtěla přebalovat, nemusela jsem svlíkat celé mimi.
Vestičky - upletla jsem si pár vestiček přes hlavu, dlouhých pod plínku. Když se mi zdálo, že je třeba vrstva navíc a nechtěla jsem mimi moc oblékat, tak mi to přišlo ideální.
Pletené nebo přízové - mám pár věciček, ale nějak se to u nás neuchytilo. Dřív se dělaly pletené dupačky. Leda snad jedna kombinézka na zimu do kočárku.
Pytel - do fusaku jsem měla pletený, který byl jako velký světr na zip s kapuckou. Rukávky se zavázaly a bylo to jako s rukavičkama. Dole se zapínal na knoflíčky. Potom jsem dopletla rukávky, odpárala knoflíčky a ve starším věku mělo dítě pěkný teplý svetr. Případně sloužil jako fusak před beranem. Babička udělala.
Podprsenka na kojení - pro velká prsa se pořádná snad ani nedá sehnat. Zpočátku jsem vkládala i plínku.
Ubrousky na utírání prdelky - mám jich kupičku pracích, jsou to rozstříhané staré plínky nebo utěrky. Jenže mám vlastní domácnost od 84 roku tak to už se lecos takového opraného najde.
Lesi - jsi poklad.
Holky - krásné pondělí. My zkusíme po dvou týdnech jet do školky.
A romantického Valentýna (mě to už neoslovuje). Stefinka

cadovka
Kecalka 431 příspěvků 14.02.05 07:29

Ahoj všechny těhulinky,
Lesi, moc pěkně jsi to vystihla.
Já bych jen dodala, do porodnice sebou pomádu a šampon na vlasy. Rty jsem měla popraskané a vlasy mastné po tom 16 ti hodinovém maratonu opravdu hodně.
Ve Zlíně před těmi necelými pěti lety poporodní kalhotky povoleny nebyly. Už jsem to tady i někde četla, tak si to raději ověřte, ať nekupujete zbytečně.
Co se týká overálků, obyčejné bavlněné i na podzim sametové pro nás byly k nezaplacení. Vašek se nerad oblékal a bylo jednodušší přes bodíčko navléct jen ten overalek.
Mějte se hezky. Soňa

Petulda
Zasloužilá kecalka 953 příspěvků 14.02.05 08:55

Já jenom doplňuju rok narození - 1978.

Lois
Zasloužilá kecalka 665 příspěvků 14.02.05 09:03

Ahoj holčinky,

zdravím Vás při pindělku :)))

Lesinko: deníček je opět maximálně výstižný, prostě nemá chybu. Píšu 1***. Večer si ho vytisknu a přidám k předchozím a pomalu si budu dělat seznámek co nakoupit. Příští měsíc začínáme, takže to bude náročný měsíc. Manžel rozhodl, že se prvně nakoupí ty velké drahé věci a pak už pidi věcičky můžu nakupovat sama jak budu chtít.

No tak tu máme opět nový pracovní týden (teda já ne, já si to už válím 5-tý měsíc doma a musím přiznat, leze to na bednu). No však mi to za chvilku skončí a začnou galeje :)))

Tak holky piště, piště ať je co číst.

Zdraví Lois s Vojtíškem 24+6tt

Petulda
Zasloužilá kecalka 953 příspěvků 14.02.05 09:09

Ahojky Lesi i všechny ostatní,
deníček jako vždy super. Už jsem ho vytiskla, přečetla a přidávám k ostatním. Lesi jinak držím dneska palce, mě čeká velký UTZ zítra odpoledne, tak na mě taky myslete.
Ještě k dotazu v minulém deníčku - někdo se ptal na ten Interspar (myslím, že Nikina). Nakoupila jsem si pár minibodýček, přebalovací podložky, chrastítka, pak takový balíček s prsními vložkami a vlhčenými ubrousky a největší radost mám z miniponožtiček s krtečkem :-)). Jo a pro sebe těhotenské silonky a kojící podprsenku. Chtěli jsme tam koupit i tu cestovní postýlku za 1590 (v letáku mají jinou, tady měli Cam Nanny), ale zrovna měli jen ošklivé barvy. Dneska by prý měli dostat další, tak se tam mamča sjede podívat a kdyžtak ji koupí. K postýlce je i kolotoč na postýlku zdarma.
Tak krásný den
Peťulda a Bamiš 20+1 tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.02.05 09:25

Ahoj holky,
Lesi, super deníček.
Ještě jedna technická :-)))
Při tomhle množství oblečeníček, jak často budete prát ??????
Připadá mi dost blbý pouštět pračku kvůli 3 oblečkům, jedině to pak prát v dětským prášku s naším ne příliš špinavým oblečením nebo nevím......
Možná toho budu litovat, ale pořídím věciček radši víc…použiju je na druhé dítě a co bude hezký, můžu následně ještě prodat nebo tak něco..

V intersparu měli ještě zlevněný Chicco prsní vložky, myslím 159,–Kč.
Peťuldo, jsi spokojená s tou kojící podprsenkou? Mě připadli všechny nějaký móóc velký !

Holky užijte si hezký zasněžený den !
NiKi

Katkaa
Kecalka 404 příspěvků 14.02.05 09:36

Dobré ránko pindělkové těhulky!!!!

Koukám, že jste se v minulém deníčku přes víkend pěkně činily, budu to muset všechno dočíst:o)) už se těším, jen dodělám nejnutnější věci v práci a hrr na to:o))

Lesinko deníček je vytištěný a připravený k založení do složky, zatím jsem ho nepřečetla, al určtě to ještě dneska udělám, už se na něj mooc těším!!!!

O víkendu jsme s manželem vybrali pracovní stůl a křesílko domu, bude nový počítačový koutek a taky chci koupit ještě něž odejdu na mateřskou nový počítač, tak se musim v práci činit, abych měla za co:o)) jelikož se tam přesunu i s částí svých bokových pracovních činností a se školou, tak se to dělá hlavně kvůli mně. No ale aspoň už se nebude notebook válet všude možně po bytě a bude se u toho sedět pohodlně. Už se těším až to dovezou, zařizování mě hrooozně baví!!!!

Byla jsem v sobotu taky ukázat manželovi vybtraný kočárek Bebecar Racer A, sice mi řekl, že technicky nic moc, že všechny ty hejblátka jsou podle něj takový fórový a myslet si, že mi vydrží i na druhé dítě je naivní…:o(( no ale stejně mě neodradil:o)) prostě si mi líbí ze všech nejvíc a jiný už vybírat nechci, takže si ty hejblátka holdf budu muset ohejbat opatrně, však ony se ochodí a bude to v pohodě:o))

Tak já se jdu vrhnout na tu práci, ať je to za mnou a můžu si vás dočíst!

Slankoooo, jak bylo na horách??????

Sissi, jdu mrknout do galerky, snad už jsi tam dala své bříško fotečky!!!

Makovko, nějak dlouho jsem tě zase nečetla, jak je v amíkově?? A jak posloucháte prťavečka chlapečka přes bříško, už jsi se s pindíkem smířila?:o))

Soni jak ti je? Doufám, že už mnohem lépe!!!

Taky vítám všechny nové členky!! Páni pořád ještě přibývá červenčátek:o)) to je supeeer!!

Jo a v sobotu jsme byli na koncertu Naděje pro Asii(běželo to na Primě) a mooooc se nám to líbilo! A Vendule Svobodový to moc sluší, vždyť ona je taky červenčátková nebo ne?:o))) Pořád si hladila bříško, fakt jí to moc slušelo!

Katkaa+kačírek Míša 23tt

Lesina
Echt Kelišová 9865 příspěvků 14.02.05 09:41

Ahojky!
Rucniky tam jsou - ale uz ve druhem dilu - u vanicek a dek :D:D:D A souhlasim, ze zpocatku jsou lepsi plinkove, pak uz jsem ale pouzivala brote - mam jich spoustu s kapusi z meho oblibeneho obchodu (po 10 Kc :D:D)
Jinak k te nocni kosili s trochou praxe a hrube sily jsme se naucila vytahnout nadro i z obycejne kosile s vystrihem do V :D Ale po porodu se mi nejvic osvedcila takova hruzna nocni kosile od Tamanu s vystrikem az k pupiku :D:D:D Mela i krajku kolem propinaciho sedloveho vystrihu - no fuj!!!!
To zapinani mezi nozickama - mas recht - bud jsou super teplacky do pasu nebo prave to zapinani v rozkroku - a lepsi je, kdyz je zapinani na pet patentu nez na tri - tri je malo, na mimino pak tahne a casto prostrkava nez nozicku mezi patenty. :D
Pytel do fusaku - resila jsem ti tim autosedackovym, byl vazne skvely, Adla v nem byla jak kuklinek, koukni:
http://rodina.cz/…um/photo.ASP?…
Adle byla cepicka pro novorozene taky mala - mela skoro ctyri a pul kila :D Ale kamaradcim trikilovy chlapecek ji unosil dost.
Tak, my jdeme pojist a jedeme na UZ - moc se tesim, az Drace zase uvidim.
Mejte se slunickove pri pondelku a ahoj!
 L.

Lesina
Echt Kelišová 9865 příspěvků 14.02.05 09:49

Ahoj, prala jsem svetlou sedesatku tak jednou za tri, ctyri dny. Jo vidis, vyplati se porizovat veci tak, aby vsechny sly sat do jedne pracky - ale to u mimincich vetsinou je.
Adla nastesti nebyla blici dite, tak jsme meli vetsinou jedno obleceni na jeden den - no a kdyz pripocitas ty osusky (na kazdy den se bere cista), moje obleceni promachane od mlika, plinky, kteryma jsem utirala malou, osusky, ktere jsem zaspinila po sprse (ocistky a hned pak MS :() no, vetsinou se mi krasne seskladala cela pracka. A kdyz bylo nejhur, soupla jsem male na sebe velikost 68 a bylo to. Tak muzu rict, ze jsme vsechno vynosili a ze nelituju, ze jsme neco poridili zbytecne - to s Dracetem bude hur - mam o sestero malych body vic :D:D:D:D:D Ale rikam si, ze pres leto se to unosi taky, ne?
 Lesina

Lois
Zasloužilá kecalka 665 příspěvků 14.02.05 10:07

Ahojky Katuš,

tak vidím, že ty taky zařizuješ pracovní koutek jako já. Jen si lámu hlavu nad pohodlnou židlí, je jich tolik, že nevím kterou vybrat. Zatím nemám nic konkrétního vybraného, manžel si nové PC koupil teprve v pátek, takže já mám staré PC zatím provizorně v obýváku v rohu na jídelňáku, ale už se těším na zařizování (to já miluju, pořádně se vyřádím).

Jo koncert jsem sledovala v TV a taky se mi líbil, a opravdu z Venduly S. zářila pohoda a štěstí.

Pa Lois s Vojtíškem

Petulda
Zasloužilá kecalka 953 příspěvků 14.02.05 13:08

No, myslím, že podporsenka bude dobrá. Taky jsem se trochu zděsila, když jsem viděla velikost :-), ale byla mi skoro akorát, ještě tam mám trochu vůli, ale to asi na kojení chce, když se velikost prsou mění i během dne. Teď si řikám, že jsem za tu cenu mohla vzít možná rovnou 2 :-).

Katkaa
Kecalka 404 příspěvků 14.02.05 13:27

Dneska mi od rána emimčo padá a nemůžu se sem dostat…chyba na mém přijímači nebo máte někdo stejný problém?

Lois vybrala jsem takové křesílko, klasickou kancelářskou židli domu nechci. Křesílko je na dřevěných nohách a polstrované takovou hrubou béžovou látkou, je to takové domácí a hlavně je krásně pohodlné:o)) nakoupili jsme to všechno v NO+BL na Černém mostě, je to speciálka na kancelářksý nábytek a mají tam skvělý výběr, já ty Ikeové a Scontové stolečky nějak nemusím, sice jsme to všechno okoukli, ale nevybrala jsem si. Stůl bude přímo pod oknem, tak předpokládám, že se na něm bude moc líbit kocourovi:o)))) Snad to bude hezký a domov zase útulnější:o)

Lesina
Echt Kelišová 9865 příspěvků 14.02.05 13:30

Ahoj Cervencatka!
Tak uz jsme doma - UZ byl opravdu dukladny, Dr nas poradne prozkoumal a prohlidnul.
Ale zacatek byl docela srandovni, byl tam nas deckar (detsky - Adletcin lekar) a byl tak nejak presvedceny, ze jdeme na UZ srdce s ni - a desne se divil, ze o tom nic nevi. Tak jsme ho ujistovali, ze ne, ze Ada je pouze a jenom doprovod. No, okouknul sveho budouciho pacienta, zrejme je tam na stazi na zvyseni kvalifikace. Dr. Chovancik byl zase peclivy a vsechno dukladne prozkoumal a Drace mu k tomu zatancilo v brisku cardas. No, co vam budu povidat, byla to nadhera. Mame to natocene na kazete, jednu chvili se na Dr. ptal, jestli chceme vedet, co to bude - no tak jsme rekli, ze ne - ale on uz okukoval ona mista a tak mame svou teorii a dneska vecer to chceme na kazete okouknout dukladneji :D
Budeme Draceti zkoumat intimni mista. Nas deckar se smal, co zase vybereme za jmena, tak jsme mu rekli - ujistoval nas, ze se mu to libi :D
No, celkove to bylo strasne prijemny, takovy mily - ale zase jsme i pres objednani cekali hodinu :( Ach jo. Ke konci uz byla Ada dost nervozni, prece jen to pro ni bylo dlouhe - no a ted ji mam vedle sebe v postylce a doufam, ze usne.

Holky, vy se porad chlubite, co mate pro miminko, tak se pochlubim i ja - vyhlidli jsme nasi princezne novou postylku, podivejte:

http://www.ikea.com/…oductDisplay?…*10196

Co na ni rikate? Je sice takova az moc romanticka na muj vkus, ale myslim, ze se nasi princeznicce bude libit - a hlavne s ni poroste a my nemusime hned resit, kam s velkou posteli.
Jo a koupili jsme ji novou pochoutecku na mlsani - jsou to cornflake s medem - tatka ji je chodi ujidat a ja tak trosku taky, jsou desne dobre. Vzdycky ji jich dam par do nerozbitneho hrnicku, ona si ho nosi sebou a mlsa - je desne srandovni.

Jo a kdyz byla rec o tom, jaci jsme sklerotici a posuci - vcera jsem udelala Ade hermankovy cajik s medikem, dala do nekapajiciho hrnicku a desne se divila, od ceho je Ada po chvili tak zlita a jaktoze je hrnek prazdny - zapomela jsem do naustku dat membranku, tak nase princezna vsechen cajik rozlila :D

Tak Dracice uz spinka, Drace nekope, tak to asi zalomilo taky a ja se jdu venovat tomu kosi s pradlem, co se tu na me smeje :( Mejte se slunickove a piste!!!!

Lesina

PS: Dneska se chystam do Carrefouru okouknout tuhle chuvicku, co na ni rikate?
http://www.akcniceny.cz/…ubdetail.asp?…
Je tam i dobra cestovni postylka, my mame hodne podobnou. Pokud se mi ale nebude libit, koupim klasickeho Phillipse:
 http://www.akcniceny.cz/main/detail.asp?…

stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 14.02.05 13:47

Lesi tak to můžete mít malou oslavičku, že je Dráče zdravé. A tak máš asi to nejhorší období za sebou. Tak jsem tu zamáčkla slzu dojetí a jdu se kouknout co ostatní holky. Stefinka

Gina
Ukecaná baba ;) 1141 příspěvků 1 inzerát 14.02.05 13:51

Taky doplnuju rok narozeni 1977 a jsme s Broučkem z Prahy :o)))

mějte se všichni moc krásně!!!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.02.05 13:52

Ahojte pupkosky v novom tyzdni
Sissi pozerala som si fotky, ty mas tusim najmensie brusko z nas vsetkych :) ja mam oproti tebe uz dobre brusisko. Odfotena uz som, len to este sem musim hodit…
Lesi, mozno sa spytam kravinu, ale fakt neviem ako to chodi. Ako sa oblieka babetko? Ked ho dam spinkat po okupani, obleciem ho kazdy vecer do cisteho a potom rano ked sa zobudi tak zas kazde rano do cisteho? A kedy ho mam rano prezliect, ked aj tak skoro cely den prespi? z tohoto som jelen. A este mozno blbsia otazka, ako vyzera take mimipyzamko? Je to nieco ako dupacky?dik
inak super, ze UZ dopadol dobre :)
 ellen

Lois
Zasloužilá kecalka 665 příspěvků 14.02.05 14:00

Katkoo emimčo mi taky nešlo skoro celé dopoledne, asi nějaká výluka či co.

Taky bych chtěla něco pohodlného a spíš domáckého než kancelářského. Ale jelikož ten můj koutek bude v ložnici s pokojíkem, tak stůl musí být z masívu a k tomu se musí hodit i křesílko.
Mám na to měsíc to vykoumat, tak snad najdu tu nejlepší kombinaci. Stůl bude v rohu u okna, takže i nějaké police na šanony atd. budu hledat inspiraci v Bydlení je hra, tam už nějaké pracovní koutky dělali a taky juknu na nějaké katalogy co u mám z práce. Ne nadarmo jsem nabízela marketům nábytek, že? :o) Naštěstí vím i kam se juknout na web. A ještě se zkusím poptat v práci, zase rozjíždějí nábytek z Číny a prý levný a kvalitní.
No pak si řeknem jak jsme to zvelebily, ju?
 Lois

Gina
Ukecaná baba ;) 1141 příspěvků 1 inzerát 14.02.05 14:04

Ahoj těhulinky a mimískové,

Lesinka píše maximálně suprový deníčky a vy všechny jste úplně úžasné, pročítat si všechny ty komentáře je 1000× poučenější než všechny knížky. od té doby, co jsem se stala na emiminu závislá, jsem do knížky ani nekoukla. jenom mi mamča koupila takový těhotenský kalendář, kde je každý týden, jak se vyvíjí mimi, jaké změny probíhají na nás a takové různé praktické rada, tak ten pravidelně otáčím :o)
zítra jsem si vzala v práci dovolenou a vyrazim se podívat do nějakých prodejen nebo bazárků na těhu oblečení, ty nejvolnější kalhoty už pomalu nedopnu :o)
přeju všem spoustu dobré nálady, hodná miminka a bříška :o)))
Gina a Drobeček 17+2

Katkaa
Kecalka 404 příspěvků 14.02.05 14:08

Lesi, tak už jsem přelouskala deníček a je naprosto dokonalý a vyčerpávající. jen mám pocit, že toho mám moc už teď.....hlavně v těch malých velikostech 56 a 62 mám fakt hodně věcí, právě bodýček a dupaček mám hodně, snad to stihnem vynosit. Co nemůžu sehnat je soupravička do porodnice, nějak nevím v jakém stylu by se mi líbila, nechci miminko navlíkat do žádných volánků a kraječek, spíš něco takového sportovnějšího a prďáckého, ale zatím jsem nevybrala, času je ještě dost tak snad se něco najde. Na zimu už mám objednanou z mimibazaru kombinézku, dorazí tento týden, je to velikost 74, tak snad bude akorát a taky mám z mimibazaru nááádhernou zimní teplou bundičku NEXT, pořizovací cena byla prý 2800,–!!!! a já jí koupila za 550,–, což je neuvěřitelný a fakt je nádherná a jako nová, taková zelená. Když nebudu mimi balit do obyč plenek na čůrání bude mi jich stačit 10? Na utírání slintání a tak?

Ještě mi prosím někdo osvětlete pojem „široké balení“ absolutně netušim vo co gou.......

Ještě se zeptám jaký máte názor na hrací ohrádky? Pořád přemýšlím jestli ji pořídit nebo ne, máme dost velký byt, tak aby se mi špuntoň neplazil všude možně a byl aspoň trochu pod kontrolou, ale nějak se mi příčí myšlenka na dítě zavřené v kleci:o( Asi ji pořídím na chalupu k našim, je tam pes a koberec plný chlupů…

Na rozepínací košile pro sebe jsem ještě vůbec nepomyslela, jsem zvyklá spát nahá…neumim si zatím moc představit, že budu mít v noci něco(kromě peřiny) na sobě! No budu si muset zvyknout a manžel asi taky, chudák…tolik změn:o))

ještě to bude legrace:o))

Lesi postýlka pro Adulku e moc hezká! A hlavně praktická. Jo a můj soukromý tip na dráče je další holčička.....:o))) Řekneš nám to, když něco poznáte?
A jaká jména máte vybraná?

Katkaa

Lois
Zasloužilá kecalka 665 příspěvků 14.02.05 14:44

Grauluji ke zdravému dráčeti Lesinko, přidávám se ke Stefince s malou oslavou.

Ta postýlka je úžasná, boží no prostě jsi vybrala dobře a věřím, že se tam bude Adletce spinkat jako v ráji a budou se jí zdát jen ty nejprinceznič­kovatější sny :o)

A na ty chůvičky jsem se taky koukala, dobrá cena, myslím, že o bude dobrý kup. Cestovní postýlku už máme a k téhle navíc dávají kolooč, což je prima.

Pa zdraví Lois s kopajícím Vojtíškem

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.02.05 14:44

Katka, ja si chcem kupit tu ohradku-velku drevenu, samozrejme svokra mi hovori na co mi to bude(asi si mysli, ze tam to dieta necham cely den)…ale ked ja budem nieco potrebovat robit v kuchyni, nemozem nechat dieta len tak behat po byte, z kuchyne totiz nikam nevidim…a nechcem ho tam nechavat stale, iba naozaj nutne. Este si to asi rozmyslim,ale zatial som za ohradku
 ellen

Petulda
Zasloužilá kecalka 953 příspěvků 14.02.05 14:50

Ahojky těhule,
Lesi, závidím ti, že už to máš za sebou. Já se na zířejší UTZ strašně těšim, ale zároveň tam něco trochu hlodá, aby bylo všechno OK.
Jinak jsem se chtěla zeptat, v sobotu se chystáme na Černý most koukat na kočárky a ostatní miminkovské věcičky, tak kdo to tam máte nějak prolezlé, prosím poraďte kam se podívat, kde co mají apod.
Peťulda a Bamiš

magratka
Zasloužilá kecalka 900 příspěvků 14.02.05 14:57

Tak jsem se zaregistrovala, Magrátka vyšla. Doplňuji ročník: 1977.

Katkaa
Kecalka 404 příspěvků 14.02.05 15:16

Ha, Petuldo, tak pres Černý most se považuju už skoro za odborníka:o)))

  1. BabyStar(vedle Humanicu) - mají tam obrovský výběr „levnějších“ kočárků. Hlavně Deltim, Patron bohemia a spoustu jiných klasických. Taky tam mají za slušnou cenu přebalovací podložky a postýlky. Velký výběr různých mimi doplňků, ale skoro žádné oblečení.
  1. Babyexpert(Chicco) www.babyexpert.cz - tam mají hlavně kočárky Chicco, ale taky spoustu jiných - Free line, Cam a taky veliký výběr. V další řadě je tam veliký výběr oblečení, ale přijde mi, že za dost vysoké ceny. Postýlky, matrace a doplňky také ve velkém a vše moc hezké. jen mi nesedí tamní personál, byla jsem tam dvakrát a nikdy se mi nikdo nevěnoval podle mých představ.

3)Babypark www.babypark.cz - naproti Mountfieldu - tady mají luxusnější a dražší kočárky zanček bebeconfort, Quinny, Inglesina či I'coo. zato personál je suprový, milý a velmi ochotný! Už jsem tu byla několikrát a vždy to bylo skvělé, ikdyž nakonec budu kupovat kočárek asi jinde. Mají tady všechny doplňky značky Bebe jou, oblečení, postýlky, vyničky, kdyblíčky atd…na oblečení je tam teď akce 50% sleva na dražší kus a druhý za 1,–!!! Ale už je to dost probrané:o)) Vřele doporučuju tuto prodejnu, fakt!

  1. Babypro - je to na druhé straně nákupní oblasti - mrkni na www.babypro.cz a najdi si mapu! Tady si budu kupovat kočárek já - Bebecar Racer AT - ale nebudu ovlivňvoat:o)) Nemají na prodejně moc zboží, fungují jako velkoobchod, zato mají skvělé ceny, opravdu nikde jinde, ani přímo od výrobce!! nekoupíš kočárky z jejich nabídky levněji, takže se tam vyplatí koupit kočárek třeba vybraný v jiné prodejně. Mají kromě Bebecrau, Inglesinu, Quinny, Hoco, I'coo, jané a spoustu dalších, včetně nějakých doplňků, povlečeníček… Obsluha je bezvadná, pokud neni v prodejně plno, což by ve všední den být nemělo, vysvětlí, ukáže, předvede, nabídne, ale nijak nenaléhá… Fakt doporučuju, hlavně vzhledem na ty ceny. U toho mého kočárku jsou o 4000,– levnější než přímo od dovozce do ČR!!!

5)A pak je tam ještě bazar AAA, ale tam jsem nebyla, tak nemůžu referovat, ani nevím kde přesně je.....

Tak držím palce a dej vědět jak jste pořídili!!

Ellen, já tu ohrádku asi taky koupím i domu, na chalupu určitě tu přenosnou zvednutou a domu dřevěnou velkou. Sice se mi to moc nezdá, ale ve velkém bytě to asi jinak nejde. Včera jsme s manželem spočítali, že musíme koupit 48 záslepek do zásuvek, aby byly po celém bytě, to je šílený.......

Katkaa

stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 14.02.05 15:32

Čauky Ellen,
stačí po koupání převléknout do čistého a pak podle potřeby. Malinké ublinkává, větší se pocintává, když jsem měla bavlněné plenky tak ještě bývalo prokakané řídkou stoličkou … to bys těch věcí potřebovala asi víc. Tenhle seznámek je s ohledem na jednorázovky nebo moje prťata byla malá pohroma :-D. Stefinka

stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 14.02.05 15:34

Pyžamko je tričko s dlouhým rukávem a gaťky vypadají jako ustrižené dupačky nebo kalhoty s ťapkama. Nikdy jsem nepotřebovala, raději jsem dávala dupajdy nebo overálky. Stefinka

stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 14.02.05 15:40

Peťuldo a holky co to ještě čeká,
vaši mimísci budou krásní, šikovní, dokonalí, nic jim nebude ani chybět ani přebývat. Držím palce. Stefinka

Petulda
Zasloužilá kecalka 953 příspěvků 14.02.05 15:46

Katkoo díky moc, to je fakt dokonalý návod :-)). Vytisknu a pojedu vyzbrojená :-).
Z kočárků už mám vybranou Inglesinu Magnum, jenom ještě nevím na jakém podvozku. Chci jí objednat přes net (našla jsem ji nejlevnější na www.spuntik.cz), ale samozřejmě chci si jí někde pořádně „ošahat“ v reálu.
Jinak samozřejmě okouknem co se dá :-).

stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 14.02.05 15:48

Ohrádka moje zkušenosti jsou asi takové, že dřevěnou jsem měla na starší holky, jiná nebyla. Na Pepču jsem uvažovala jakou pořídit. Nakonec jsem si je šla prohlídnout a dřevěné se mi zdály malé a fórové. Pořídila jsem si síťovanou pro dvojčata. A nelitovala jsem. Jakmile se prtě snaží po:,–(it nebo postavit, padá a obvykle do šprušlí a ještě lépe druhou vezme o podlahu. Potom když už je dost velké, aby se na ni vydrápalo, je to jedno. Z dřevěné vypadne, se síťovanou se převrátí. Já mám radši ty síťované a vždycky jsem koupila z druhé ruky.
Stefinka

stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 14.02.05 15:56

Široké balení někteří dr doporučují někteří říkají, že nic neřeší, někteří varují, že to škodí páteři myslím. Kvůli kyčlím se dítěti dávaly 4 látkové pleny. Mrňousek potom leží hlavou dolů, protože má zadeček v takové kouli … dnes se dává jedna dvě plenky přes jednorázovku. já měla nebo někde mám takovou speciální podložku na kšandičkách, aby nožky byly dostatečně od sebe roztažené a nemusela jsem dávat tolik plínek. Stefinka

Katkaa
Kecalka 404 příspěvků 14.02.05 16:00

Zkus ještě porovnat cenu té Inglesiny na tom babypro, jinak tam mají všechny kočárky fakt snad nejlevnější široko daleko. Mě se nejvíci líbí podvozek s těma nafukovacíma kolama:o))

Kdybys chtěla, tak jsem vÿžebrala v jedné prodejně kompletní tištěný katalog od Inglesiny na rok 2005, tak ho můžu poslat poštou:o)) Kdyžtak mi písni na mail katka.arnoldo­va@seznam.cz

Katkaa

Katkaa
Kecalka 404 příspěvků 14.02.05 16:05

Stefinko, děkuju za rady s ohrádkou:o)) koupím tu síťovanou a domu větší na dvojčata a bude to:o))

Co se širokého balení týká, tak asi budu jednat až to bude aktuální, zatím si to nějak neumím představit, ale princip mi je vcelku jasný:o) To abych těch látkových plen ještě balík přikoupila.....

holky, zítra mi začnou chodit do práce uchazečky o mou pozici, takže pak mi asi skoční vysedávání u emimča, když budu muset pracovat a zaučovat:o(( bude se mi moc stýskat, ale od dubna budu doma a v z nového počítačového koutku budu napojená na téhle pupeční šňůře dál:o)) Sledovat se vás pokusím neustále po večerech, to se zas nebojte!!!

K.

Petulda
Zasloužilá kecalka 953 příspěvků 14.02.05 16:06

Díky moc, napíšu mailika.
Jinak na tom spuntikovi ho maj ještě asi o 300 Kč levnější než na babypro :-).

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.02.05 16:07

Ahoj těhulinky,
taky pečlivě sleduji co píšete - díky všem za typy. A co je nového u nás: v pátek jsem byla u zubaře a trošku mě potrápil, chtěla jsem být statečná a nedala si píchnou injekci, nebylo to nic moc, ale přežila jsem. Radost jsme si udělali s manželem koupí kočárku - vybrali jsme firkon vektor za 5500Kč.Tak vám ho trochu vychválím-je podle mně docela lehký, má masivní kola, hodně variant skládání (hluboký s možností prodloužení, sportovní, polohování zádíček, přenosná taška i s boudičkou…) zkoušela jsem ho měřit a na délku by měl mít až 90cm a na šířku asi 35cm (prostě pro žížalku :-)).Původně jsme chtěli bebecar, ale tenhle nakonec zvítězil poměrěm cena-kvalita. Co považuju u tohoto kočárku za mínus je, že na něj nejde připevnit autosedačka (nám to nevadí budeme šátkovat), houpe jenom tzv. do stran a taky jsem musela trošku kontrolovat šití (jsem na to strašný puntičkář). Celkově však velká spokojenost a už ho parkujeme u rodičů.
Dnes jsem byla na kontrole u dr. a byl to jako obvykle velký fofr. Důležité je, že jsme OK. Navrch mám za 6 měs. 5,5 kg. Taky jsem se dr. ptala na vytékání mleziva (u mě už od 22tt) a prý je to ok a pokud je to nyní silnější, je třeba začít používat vložky do podprsenky-to jsem si myslela, že přijde až po porodu, no nic, aspoň bude mít mimi dost mlíčka (doufám).
Mějte se krásně a pusinku bříškám - za chvilku nám to půjde :-).

Simča + Jůlinka 24+1tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.02.05 16:35

katka dobre, ze si zacala tu temu o ohradkach. Nevedela som, ze existuju aj pre dvojcatka, lebo tie sietove som vzdy videla iba take velmi male…dik stefinko za tip. Musim sa niekde po tom popytat…
 ellen

Nikkol
Zasloužilá kecalka 853 příspěvků 14.02.05 16:41

Ahojky…nádherný deníček.Četla jsem ho minimálně 20minut než jsem ho přelouskala.Co se týče oblečení zatim nemíním nic moc kupovat.Čekají mne koupit bavlněné pleny,které mají do konce února v akci v prodejnách Vesna kus za 15Kč.No a pak ostatní drobnosti v lékárně,ale to postupně.Simčo…S vý­běrem kočárku od firmy FIRKON typ Vector souhlasím mám ho také,ale přímo z Polska také se zárukou.Kdes na něm byla?Za tuto cenu ho mají ve Dvoře Králové nad Labem a možná i v Jičíně,ale to nevim.Myslim si,že v Praze je dost těžké ho sehnat.Na netu tento typ prodávají za 6490Kč.Jakou máš barvičku?Já mám vínovej…tak to by bylo pro dnešek vše a mějte se pohodově Nikkol

Lucie_F
Kecalka 196 příspěvků 14.02.05 16:43

Ahoj Petro,
koukala jsem, že chceš koupit Inglesinu Magnum. Já jsem ji objednala na www.caryfuk.cz . Ceny za kolekci 2004 jsou super (9.290, zatímco ve špuntíku za cca 10.200) - jsou s tím „nafukovacím podvozkem“.
I ceny za tu kolekci 2005 jsou skvělé - podvozek s nafukovacími koly i Allum.
Kočárek nám přišelzdarma spediční firmou druhý den po připsání peněz na účet (obchod je v Brně, já bydlím v Praze), originálně zabalený (aspoň mám jistotu, že někde nestál v krámě a nikdo s ním nelomcoval), vše v pořádku. Koupily jsme tam i autosedačku, která je také cca o 200-400 Kč levnější než v pražském obchodě.
Opravdu doporučuji.
Lucka 33tt

Matty
Kecalka 442 příspěvků 14.02.05 17:08

Ahoj holčiny,tak jsem se konečně donutila zase něco napsat i když čtu každý den.Lesi deníček je vážně bezvadný,to zaslouží minimálně metál.Já jsem někde chytila bacila tak se snažím kurýrovat podomácku,tak uvidíme jak to dopadne.Mladší dcerka došla před chvílí ze školky(nebyla tam skoro dva měsíce)a hned po prvním dnu kašle.Asi mě trefí šlak.A to nám zvedli školné.Chtěla jsem Vám ještě dát tip zkuste se mrknout na www.loana.cz klikněte na sekci doprodej.Mají tam bezva ceny jen si musíte zjistit jaké mají ještě velikosti a barvy,ale ceny bezva. Zatím pa Martina

cadovka
Kecalka 431 příspěvků 14.02.05 18:59

Ahoj těhulinky,
hezký večer.
Už si začínám připadat, že si tady jenom stěžuji, ale ten letošní rok je vážně nějaký zakletý.
Vašek se dnes v noci okolo 2 vzbudil s kašlem, zvracením a horečkou 39. Do 6 jsem běhala na záchod s kýblem, četla pohádky a posunovala hodiny dopředu. Naše paní doktorka mu vzala 3 zkumavky krve na všechny možné testy na alergie a ještě nás poslala na ušní, nosní, krční, jestli nemá zvětšenou nosní mandli. Ta by mohla tlačit na ušní bubínky (špatně slyší) a způsobovat mu také ty vracející se záněty průdušek.
Docela mě postrašila, máme doma dvě kočky, jsou to naši mazlíčci a ona mi říkala, že kočičí srst je pro malé děti extra velký alergen. Vůbec si nedovedu představit co bych s nima dělala, kdyby to byl ten problém.
Ještě bych se chtěla připojit do debaty o ohrádkách. Mám na půdě síťovanou, hodně jsem jí užila. Myslím, že je jedno jak velkou ji máte. Stejně to tam prcka přestane po určité době bavit a bude se dožadovat pozornosti. Pokud ale máte svoji domácnost, nedá se nic dělat, jsou činnosti, které s prckem dělat nemůžete. A VAšek se tam naučil zahrát sám.
Tak dnes se loučím, jdu chrnět.
 Soňa

jittyy
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 14.02.05 19:35

Nikkol, jsem Ti psala adresu na mail a nějak si na mě s těma fotečkama pozapomněla .-( Jitka

Nikkol
Zasloužilá kecalka 853 příspěvků 14.02.05 21:03

Jityy..nepoza­pomněla dnes jsem posílala 6 fotek možná nedošli.Nikkol tak kdyžtak písni a pošlu znova

jittyy
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 14.02.05 22:48

Nikkol, zatim nedorazily .-( mozna to bylo moc velky nebo nevim nevratilo se Ti to.....Jitka

magratka
Zasloužilá kecalka 900 příspěvků 15.02.05 07:45

Mě se taky líbí tenhle kočárek, ale máma mi říkala, že slyšela, že je dobrý jako hluboký kočárek, ale jako sporťák je prý nestabilní. Já si myslím, že záleží na podvozku. Mě se líbí ten s nafukovacími koly. Nevíte některá něco o té nestabilitě?

Magratka

magratka
Zasloužilá kecalka 900 příspěvků 15.02.05 07:54

Musím Tě bohužel zklamat. Já četla, že to kdy začne vytékat mlezivo nemá žádný vliv na to kolik bude mlíčka. Jinak bych patrně mohla dělat kojnou pro Prahu a okolí, protože u mě se mlezivo poprvé objevilo ještě před definitivním potvrzením těhotenství ultrazvukem asi v sedmém týdnu. :-)))

Magrátka

Petulda
Zasloužilá kecalka 953 příspěvků 15.02.05 08:11

Ahoj Lucko, děkuju za tip, omrknu to.
Peťulda

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »