Červenčátka 024 - VÝŽIVA V TĚHOTENSTVÍ

Těhotenství

Tak týden utekl jako voda, tak jsem pro Vás přichystala trochu oddychový deníček o papkání těhulek. Omlouvám se, že je deníček bez zvýraznění textu, bohužel mi to nefugovalo. Naštěstí emimino začlo fungovat ještě v neděli večer, tak slíbený deníček je tu ... VÝŽIVA V TĚHOTENSTVÍ

Výživa v těhotenství je nedílnou součástí zdraví těhulky i vývoje jejího miminka. Svou výživou pokrýváte své potřeby a také potřeby vašeho děťátka. K hlavním zá:,–(ám výživy těhotné ženy patří konzumace pestré a rozmanité stravy, ve které by měly být zastoupeny všechny hlavní skupiny potravin.
Jak by tedy měla vypadat strava budoucí maminky, aby byl zdárně dodržen průběh a výsledek těhotenství?

1. Pestrá a vyvážená strava

Přestože tento požadavek je většině maminek naprosto známý a jasný, ne každá mamina se ho snaží splnit. Co si lze představit pod tímto pojmem výživy? Zastoupení základních živin, vitamínů, minerálních látek a stopových prvků.
Bílkoviny - maso, mléko, mléčné výrobky, luštěniny, obilniny (cereálie) a výrobky z nich. Vyšší biologickou hodnotu mají živočišné bílkoviny, rostlinné jsou chudší na esenciální aminokyseliny, což je jeden z důvodů, proč se v těhotenství nedoporučují přísné vegetariánské diety. Kvůli tomu, abyste nedodaly svému tělíčku s živočišnými bílkovinami příliš mnoho tuku, se snažte jíst maso libové (drůbeží nebo králičí), mléčné výrobky a nízkotučné mléko. Nevhodné jsou uzeniny, protože obsahují velké množství tzv. skrytého tuku a příliš mnoho soli.
Mléko a mléčné výrobky obsahují pro těhulky nezbytný zdroj vápníku. Není pravdou, že čím tučnější mléko, tím více vápníku! Stejně tak není vhodné nutit mléko těm maminám, které ho nemají rády nebo se jim dokonce protiví. Stejně dobrým zdrojem vápníku jsou jogurty, tvarohy, sýry atd. Pozor si dejte na tzv. domácí produkty! Ne vždy se jedná o ošetřené mléčné výrobky a mohlo by se jednat o výrobky obsahující listeriózu, tj. infekční choroba, která by mohla vést i k potratu. Vápník lze však také získat z luštěnin, sardinek, ořechů, máku a řady zelenin, jeho využitelnost je však nižší.
Vedle vápníku je nezbytně důležitý i hořčík obsažený v zelených částech rostlin, obilninách a luštěninách. V mase, vnitřnostech, ve vejcích (žloutku) a zelenině je obsaženo železo, které potřebuje každá těhulka k dobré krvetvorbě. I zinek z celozrných výrobků má svůj význam při hojení menších ran či rychlejšímu zotavení z nachlazení. Jód je nezbytnou součástí výživy každé budoucí maminy. Nejlépe se využije z konzumace mořských ryb. Dostane se do těla i s výrobky obohacenými jódem - např. kuchyňskou solí.
Vitamíny skupiny B jsou nejvíce v obilninách, kvasnicích, mase, vejcích, vnitřnostech a mléce.
Vitamíny skupiny C jsou zastoupeny zejména v ovoci - černém rybízu, kiwi, citrusových plodech a zelenině - rajčata, zelí, kapusta, papriky, ale také v obyčejných bramborách. Nejvíce je ho však v produktech syrových, tepelným zpracováním často ztrácejí na kvalitě i množství vitamínů.
Zá:,–(ní význam v těhotenství má kyselina listová. Je významná vedle železa pro krvetvorbu. Její nedostatek u žen vytváří tzv. megaloblastovou anemii (chudokrevnost s přítomností nezralých červených krvinek v kostní dřeni) a navíc hraje významnou roli v prevenci vrozených vývojových vad nervové soustavy. Proto by těhotné ženy měly dostávat denně 400 až 800 mikrogramů kyseliny listové. Je obsažena v kapustě, brokolici, zeleném salátu, chřestu, špenátu, droždí, sóji, fazolích,cere­áliích. Kyselina listová je citlivá na teplotu, světlo a kyslík, proto je vhodné konzumovat čerstvé produkty tepelně nezpracované. I přesto, že je obsažena v mnoha druzích zeleniny, je vhodné ji doplňovat vhodným farmaceutickým preparátem.

2. Vláknina

Prevenci nepříjemné zácpy často vyřeší v těhotenství podávání dostatečného množství vlákniny. Je obsažena v cereálních výrobcích, celozrnných produktech, v zelenině a ovoci.

3. Pitný režim

Často a neprávem se opomíjí (nejen v těhotenství) pitný režim. V těhotenství by měla každá budoucí mamina vypít aspoň 2 litry tekutin. Aby neměla pocit, že ji tzv. tekutiny „tečou už i z uší“, je vhodné naučit se popíjet. Tedy nevypít najednou velké množství a pak už se nedonutit pít, ale popíjet po troškách - po locích. Není nic jednoduššího, než si naplnit větší sklenici pitím a pak, kdykoliv jdete okolo, trošku se napít. Samotné vás překvapí, kolik toho dokážete bez problému vypít. A že budete chodit častěji na záchod? Ale to je přece u těhulek naprosto normální. A navíc budete mít tzv. dobře propláchnuté ledviny. A co pít? Stolní vody, ovocné čaje, neslazené ovocné a zeleninové šťávy. Vyhýbejte se nápojům s vysokým obsahem cukrů (sladké limonády, coly, sirupy) a nápojům obsahujícím chinin (tonic).

4. Káva? Ano či ne?

Kofein ve větším množství zvyšuje riziko potratu nebo předčasného porodu. Ke konci těhotenství by vám i děťátku mohl způsobit nepříjemné bušení srdce. Pokud jste byly na kávu zvyklé a těžko se bez ní obejdete, jeden šálek vám samozřejmě neuškodí.

5. Alkohol, kouření?

Tak to opravdu ani náhodou!!! Alkohol a toxické látky obsažené v cigaretovém kouři mohou poškodit zdravý tělesný a duševní vývoj vašeho miminka. A to přece nechcete!

Příklady stravování:

Obilniny, těstoviny, pečivo, rýže - 5 porcí denně
1 porce : - 1 krajíc chleba (nejlépe celozrnný nebo z tmavé mouky)

 • 1 rohlík nebo houska
 • 1 kopeček vařené rýže nebo těstovin
 • 1 miska ovesných vloček
  Zelenina - 3 - 5 porcí denně
  1 porce: - 1 větší paprika nebo mrkev
 • miska salátu nebo čínského zelí
 • 125 g vařené zeleniny nebo brambor
 • sklenice neředěné zeleninové šťávy ( 250-300ml)
  Ovoce - 2 - 4 porce denně
  1 porce : - 1 jablko, pomeranč, banán
 • 1 miska jahod, rybízu, borůvek
 • 1 sklenice neředěné ovocné šťávy
  Mléko, mléčné výrobky - 3 - 4 porce denně
  1 porce : - 1 sklenice mléka (250-300ml)
 • 1 kelímek jogurtu (200 ml)
 • 50 g sýra
  Ryby, drůbež, maso, vejce, luštěniny - 1 - 3 porce denně
  1 porce : - 80 g rybího, drůbežího či jiného masa (po kuchyňské úpravě)
 • 2 vařené vaječné bílky
 • 1 miska luštěnin (150 - 200 ml)

Těhotenství a vegetariánky

Možná s vámi většina vašeho okolí nebude souhlasit. Možná že uslyšíte nadávky i dobře míněné rady „Teď přece musíš jíst maso, když čekáš miminko“. Nedejte se. Sice by bylo podstatně jednodušší a snad i zdravější (podle situace) se na čas k masu vrátit, ale na druhou stranu bude podstatně lepší, když se budete cítit v pohodě a nebudete se do jiného způsobu stravování nutit. Ve skutečnosti jsou totiž děti narozené vegetariánkám stejně tak zdravé jako děti ostatních maminek. Důležité je, být si vědoma úskalí, které váš způsob stravování s sebou v těhotenství přináší.

Malý nárůst váhy
Jedním z problémů, které se mohou v těhotenství vegetariánky vyskytnout je malý nárůst váhy. O tom, že by budoucí maminka měla v těhotenství přibrat přibližně 13 kilogramů jsme již psali. Pokud toto číslo převedeme na kalorie, znamená to zvýšit jejich denní příjem přibližně o 300. Tento příjem nelze zanedbat váhový přírůstek souvisí s porodní váhou miminka a ta samozřejmě souvisí s jeho zdravím. Vzhledem k tomu, že velké procento přijímaných kalorií je vázáno na tuky, nabízí se snadná cesta, jak potřebný příjem kalorií zvýšit.
Do připravovaných salátů nezapomínejte přidávat určité množství oleje nebo dresinku. Nejlepší je samozřejmě co nejkvalitnější olej panenský olivový. Jak jistě víte, olej je v salátu nezbytný umožňuje vstřebávání vitamínů rozpustných v tucích, které se v zelenině a ovoci nacházejí.
Mlsejte ořechy. Všechny ořechy a různé druhy semínek, které můžete u nás koupit obsahují významný podíl tuků. Kromě toho ale také obsahují vyšší obsah vitamínu B1, E a biotinu, z minerálních látek pak má většina vyšší obsah hořčíku a některé i železa, zinku či mědi.

Nedostatek bílkovin.
Nejdůležitější složka potravy, kterou si musí budoucí maminky vegetariánky hlídat jsou bílkoviny. Výhodu zde mají ty, které přijímají alespoň vejce, mléko a mléčné produkty. Vě většině případů lze potřebný příjem bílkovin z takovýchto potravin pokrýt. Dobrým zdrojem bílkovin je v tomto případě vaječný bílek a tvaroh.
Pokud se ve vašem okolí přece jen najdou tací, kteří vám budou nadávat, netrpte jim to. Udělejte jim dlouhou přednášku o vitamínech, které dostává vaše miminko navíc z vyššího podílu zeleniny a ovoce, o jiných druzích bílkovin, o doplňcích, kterými jste svoji stravu doplnila, aby mu nic nechybělo a zdůrazněte, že i kdyby se na hlavu stavěli, svůj názor neměníte.

10 základních zá:,–( výživy v těhotenství

Tak tady je na závěr malé shrnutí pravidel ve stravování, které by měla každá těhulka dodržovat:

1. V žádném případě nejezte za dva - stačí vám pouze 300 kalorií denně navíc (tj. asi o 10-15 procent více) a to ještě ve druhém a třetím trimestru. V prvním trimestru dítě tolik nepřibývá na váze a není nutné zvyšovat kalorický příjem.
2. Základem je vyvážená pestrá strava s důrazem na bílkoviny, a vitamíny a minerály. Vitamíny a minerály se snažte získávat z ovoce a zeleniny. Bílkoviny z netučného masa popřípadě z plnohodnotných rostlinných zdrojů.
3. Nejezte žádná jídla, která by v sobě mohla skrývat nebezpečí nebo rizika - tj. nedostatečně upravená jídla (např. syrové maso, některé druhy sýrů), potraviny připravované v nehygienickém prostředí.
4. Vynechejte nebo přinejmenším radikálně omezte příjem drog - ať již vás napadnou drogy v tom „tvrdém“ slova smyslu, či drogy tolerované společností: nikotin, alkohol, kofein.
5. Dodržujte pitný režim - zvláště v horkých letních měsících. Nepijte přibarvované a přeslazené limonády. Voda, minerálky (střídejte je), ovocné čaje.
6. Berte těhotenské vitamíny - domluvte se s lékařem, zda vám některé doporučí, nebo si z nabídky na trhu vyberte podle svých názorů a možností.
7. Pokud jste vegetariánka, dbejte více na přísun bílkovin a některých vitamínů a minerálů. Věnujte větší pozornost sestavování jídelníčku.
8. Pokud jste alergička, vynechejte všechna jídla, která by mohla způsobit alergickou reakci (i když na ně nejste alergická nejezte jídla, o kterých je známo, že jsou na ně lidé s potravinovými alergiemi náchylnější.
9. Nehladovte - I když máte hodně práce a na jídlo není čas, najděte si chvilku - jezte raději menší porce častěji denně - napomůže to zmírnit nebo předejít nevolnostem.
10. V žádném případě nedržte dietu. Žádná dieta není sestavena tak, aby plně pokryla veškeré nároky miminka na výživu.

Bylinky na problémy v těhotenství

Otoky končetin

2× - 3× denně pijeme čaj ze smetanky lékařské (50g),tyčinek kukuřice seté (50g) a pýru plazivého (20g). Do 1/4l hrnku dáme 2 lžičky směsi, zalijeme vroucí vodou a 10 min. necháme vyluhovat dalším vhodným čajem je čaj připravený ze 2 dílů kořene smetanky, 2dílů kořene lopuchu a 1 dílu kořene proskurníku. Svaříme 3 - 6 lžic směsi (cca 15 min) a po odstavení ihned scedíme. K zmírnění otoku přispívá také konzumace hroznového vína, jablek a chřestu a pití dostatečného množství tekutin (až 3 l denně)

Anémie

Během těhotenství stoupá objem krve o 1 až 1,5 l. Dochází hlavně ke zmnožení krevní plazmy, čímž relativně klesá počet červených krvinek, proto dochází k anémii. Tento problém většinou řeší tělo samo tím, že zintenzivňuje srdeční činnost. Také dochází k prohloubení dýchání a mírnému zvýšení dechové frekvence, proto není třeba se znepokojovat. Abychom vylepšily krvetvorbu denně pijeme šálek kopřivového čaje. Kopřivy zalijeme vroucí vodou a necháme 10min luhovat. Potraviny bohaté na železo: čerstvé i sušené meruňky, červená řepa, třtinová melasa, čočka.

Zácpa

10 kapek tinktury z ořešáku popelavého ve 100 ml teplé vody užíváme 3× denně před jídlem dále je možné pít čerstvě vylisovanou jablečnou šťávu, která povzbuzuje střeva a dodává tělu hořčík, železo, křemík a draslík; nikdy bychom ji však neměli sladit, aby nedocházelo ke kvašení; nejlépe ji využijeme pijeme-li ji na lačno
Potraviny bohaté na vlákninu: obilné vločky, celozrnné pečivo.

Bolesti zad

bolavým svalům velice často pomůže masírování, pro nějž je vhodné použít oleje z levandule lékařské a tymiánu obecného (smíchané stejným dílem). Levandule působí jako přírodní analgetikum (zmírňuje bolest) a tymián zase uvolňuje napětí ve svalech. Je dobré najdete-li si čas pro masáž alespoň 2× denně.

Křeče

25 ml tinktury z kaliny obecné, 2 ml oleje z levandule lékařské, 2 ml oleje z majoránky zimní a 20 ml mandlového oleje dobře promíchejte a energicky vmasírujte do postiženého místa

Hemeroidy

na postižená místa naneste kouskem vaty extrakt z habru obecného, léčbu podpořte pitím nálevu z lipových květů, řebříčku obecného a komonice lékařské a zvyšte příjem pohanky, syrového ovoce a zeleniny

Vysoký krevní tlak

Čaj z listu smetanky lékařské.
Poruchy trávení a pálení žáhy
vždy po jídle vypijte šálek čaje z meduňky lékařské a fenyklu obecného, do něhož přidáte špetku mleté skořice

Nespavost

do večerní koupele přidávejte pár kapek levandulového oleje nebo 1/2 litru nálevu z heřmánku lékařského

Vaginální infekce

 • dvě lžíce směsi z květu heřmánku, listu šalvěje a dubové kůry, (vše po 20g), vložíme do 1,5 litru vařící vody, vaříme 3min., potom necháme půl hodiny odstát, scedíme a po zchladnutí na přiměřenou teplotu provedeme výplach
 • jednu čajovou lžičku směsi z bobulí jalovce (15g), kořene anděliky (20g) a jitrocele (30g) na 0,25 l vody. Minutu povaříme, 10 min necháme odstát, scedíme. Teplý čaj se pije ráno a večer.
  Další doporučení:
 • nepoužívejte mýdlo ani vaginální deodoranty
 • nenoste těsné prádlo ze syntetických materiálů

Křečové žíly

čaj z 10g kopřivy dvoudomé, 10g komonice lékařské, 10g pohanky a 20 ml šťávy z přesličky rolní v 1/2 litru vody. Součásti smíchejte přelijte horkou vodou a nechejte čtvrt hodiny luhovat, nakonec přilijte šťávu z přesličky. Pijte 3× denně před jídlem.

„Doufám, že se Vám téma alespoň trošku líbilo. V záloze mám další mnohem aktuálnější, tak pokud by jste chtěly, můžu Vám napsat seznámek a já jej někdy můžu opět poslat :o)“

Lois s Vojtíškem ;o)

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
Lois
Zasloužilá kecalka 665 příspěvků 20.02.05 22:35

Teda to byla rychlost, před 5 minutami jsem deníček poslala a on už je tu .....

JO holky neměla jsem čas ještě poupravit peletonek, tak se na mě nezlobte, já to hned zítra napravím, teda pokud mě některá z Vás nepředběhně :)))

Tak papa a zítra čao

Lois+Vojtíšek

 
adalajda
Kecalka 276 příspěvků 20.02.05 22:52

Ahoj mamulky těhulky,
musím nejprve pochválit Lois za pěkný deníček, je opravdu super a dávám 1*.
O víkendu mi manža onemocněl, tak jsem byla nucena se přestěhovat do pokojíčku a už dva dny máme oddělená lože:) A já bych se tak tulila:) Ale kvůli mimískovi to nechci riskovat. Bacili úspěšně zaháníme, tak doufám, že nás nějaký nebací.
Víkend jsme si jinak užívali tak nějak odpočinkově, což jsme už oba potřebovali. Manžu v týdnu čeká nepříjemné vyšetření, protože má nárůstky na páteři a páni doktoři se rozhodli, že už mu od té neskutečné bolesti taky trochu pomůžou. Tak jsem na to zvědavá. Snad mu to pomůže.
Jinak od pondělí začínáme zase přistavovat, tak mi začne denodení vaření pro pány zednický a tesařský. Ach jo, kdo má neustále to jídlo vymýšlet. Ale zase na druhou stranu to tu bude útulňoučký a my se konečně dočkáme i pokoje pro hosty.
Tak se mějte holčiny krásně a až budu mít chvilku, tak se tu opět ukážu.
Adalajda a Ondra 25+2tt

 
Mirec
Stálice 69 příspěvků 21.02.05 07:13

Ahoj Lois,deníček je bezva.Takovej relaxační.Bohužel mám dny,kdy nejsem schopná odolat i ostrým a nezdravým jídlům.Ale snad to ta naše holčina zvládne.Snaha se cení.Mirka

 
Anonymní  21.02.05 08:44

Ahoj bříškandy,
zase máme po víkendu, to vždycky tak hrozně rychle uteče. Musím pochválit deníček, hlavně tu část s bylinkama. Mám skvělou zprávu: v sobotu i v neděli jsem poprvé ucítila, jak se mi v bříšku náš drobeček procvičuje, bylo to skvělé. Na prvo-maminu je to možná brzo, ale bylo to nepřehlédnutelné :o)))))))))
A pak jsem se chtěla zeptat, od víkendu je mi nějak mdlo, jakoby furt na omdlení, rozbuší se mi srdce a musím si nejlépe lehnout a dát nohy nahoru, jinak bych sebou švihla, znám to protože když jsem nebyla těhu, tak se mi párkrát stalo, že se mi zatmělo před očima a šla jsem k zemi (vždycky v létě).
Hned jak půjdu na poradnu, tak se tam zeptám, ale nemáte s tím některá zkušenost? Nevím čím to může být, když dodržuju pitný režim, životosprávu, hodně spím........navíc to začalo až teď. Snad to je jenom nějaký výkyv a přejde to.
Tak ať nám ten pracovní týden rychle uteče a bříška jsou zase o něco větší :o)

Lenka_P a konečněšťoucha­jícíholčičkane­boklučina:o)

 
Daduska
Povídálka 21 příspěvků 21.02.05 08:53

Ahoj,

opäť perfektný denníček. Niektoré veci by človeka ani nenapadli …

Čo však citrusové plody? Viem, že počas kojenia by sa nemali jesť, ale teraz v tehotenstve sa môžu? Mám na ne strašnú chuť, ale krotím sa, aby Prcek nedostal nejakú alergiu. Alebo sú moje obavy zbytočné?

Posledné dni priberám jedna radosť - koniec 21tt = 5kg navyše. A niekedy to je aj kilo za dva dni naviac. Hrôza! :-) Čo Vy?

Nech sa vám darí a dobrú chuť,

Dada

 
Petulda
Zasloužilá kecalka 953 příspěvků 21.02.05 08:56

Ahojky těhulky,
zdrvím při pondělním ránu. To je tak pitomej den a ještě je tak ošklivo, ach jo.

LOIS - deníček je moc pěkný a určitě dej vědět, jaká další témata máš v záloze.

My jsme o víkendu byli s manžou na tom Černém Mostě, tak jsme prolezli pár obchodů s pidivěcma a manže to dokonce přežil :-)). V IKEE jsem si koupila komodu s přebalovacím pultíkem a taky jsem se už definitivně rozhodla pro kočárek - Inglesina Magnum na tom podvozku s nafukovacími koly. Měla jsem ho už vyhlídnutý na netu a v reálu mi připadal stejně úžasný. Kupovat ho budem ale až později a určitě přes net.

Tak se zatím mějte všechny krásně
Peťulda a Míša 21+1 tt

 
Anonymní  21.02.05 09:19

Leni, mně se to u kluka taky dělo až později, dokonce jsem 14 dnů ležela v posteli a i tam se mi motala hlava a tmělo se. Dr mi poradila, ať si dám klidně kávičku. Jedna dvě denně mi prý neuškodí a kofein není úplně tabu, posiluje srdeční činnost. To byla slova mé gyndr. Stefinka

 
ellen
Kecalka 462 příspěvků 21.02.05 09:42

Ahojte kocky,
mne sa najviac na tychto clankoch o stravovani pacia tie priklady, ze 3 porcie toho za den, 4 porcie onoho atd…to keby som mala splnat tak cely den nic ine nerobim len papam…
Lois, tiez mam problem s jedenim, musim jest malo, lebo inak nevladzem dychat. Ale to som uz pisala, uz sa tak citim asi mesiac..
Zacina mi to pripadat, ze to moje male nerastie von,ale dnu do mojich vnutornosti. Uz som mu cez vikend aj dohovarala, nech si pokojne robi miestecko,ale smerom von…z bruska :))
Niekto tu pisal, ze mu je na odpadavanie(lenka tusim), citala som, ze je to v 2 trimestri normalne, ale neviem co na to moze pomoct,okrem toho, ze si lahnes :(
Zatial sa majte
 Ellen

 
Slanka
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 21.02.05 09:44

Ahoj holčinky mamulkatý, zdravíme vás při pindělku,

Lois parádní deníček a moc děkuju za zmínku o vegetariánství, to si piš, že si budu stát za svým :o).

Adalajdo tak rozdělené lože vám teda s manžílkem nezávidím! My naštěstí, i když jsem já byla tak trochu marod, zůstali neodděleně:-). Ale kdyby to bylo naopak a manža měl nějakýho eee bacila, taky bych si možná ustlala vedle. A ten přístavek bych brala taky, my máme 2+1, které zatím krásně stačí, ale do budoucna? Hm…

Lenko při tmění před očima jsem slyšela radu okamžitě si sednout, složit ruce na klín a hlavu o ně opřít a být pár minut takhle ohnutá, byť to asi už bude nepříjemné na bříško… Tak ať Tě mdloby moc nezlobí!

Dadusko taky mi přijde, že teď kila nabírají zázračnou rychlostí světla, či zvuku :o). Ale aby ne, Dr. říkala, že to teprve teď začne, do této chvíle to bylo jen zahřívací kolo:o))). Nabývá plodová voda a miminko začíná pořádně! růst:). Ty jeho vlásky a nehtíky, které mu teď rostou taky něco váží, hihi…

Peťuldo, bohužel se s Tebou shodnu, že dnešek nic moc… Jsem děsně smutnej a unavenej človíček…

Hezký den všem a vylezte z kutlošků a přisedněte na e-mimi.
Slanka* 22+2 tt.

 
Katkaa
Kecalka 404 příspěvků 21.02.05 10:03

hezké ráno při pindělku těhulky!

Koukám, že na emimču proběhly během víkendu nějaké změny, tak snad to bude k lepšímu…:o))

Dneska se mi vůbec nechce pracovat, spala bych a spala…ale co se dá dělat musim se nějak probudit mám tady hromadu práce a nikdo jí za mě neudělá…

Dneska se chystám podívat do toho Tveretu po práci, jestli bych si nevybrala nějakou součást těhu šatníku za rozumnou cenu, protže ty jejich lacláče za 1800,– to teda nevim, jenže mě už fakt nic neni:o( až do teď jsem vystračila s normálním oblečením jen o velikost větším, ale už ani to mi uplně neni, tlačí mě všechno v pase a do nohavic bych se vešla dvaktrát, takže koupit ještě o velikost větší nemá smysl…No doufám, že aspoň trochu pochodim…jinak fakt nevim v čem budu chodit.....

Víkend byl ve znamení odpočinku a jídla, což se projevilo na mé váze, takže už mám 6 kg nahoře…najednou to letí teda uplně šílenou rychlostí, myslela jsem, že se celkově vejdu tak do těch 8kilo navrch, tak to teda nevidim:o) spíš aby se to vlezlo do 18ti kilo hore:o)) uf uf, už teď mi manžel řiká meloune:o)))

LOIS - deníček je výborný a určitě neni neaktuální! Máš za jedna a klidně pokračuj nějakým dalším tématem příští neděli:o))

No tak já jdu na ty papíry, nejtradši bych je hodila do šrotovačky.....!!

Holky ještě mám dotaz, co si myslíte o cestování v našem stavu? Máme s manželem možnost jet na suprovou dovolenou, fakt by to bylo super, jenže by to znamenalo kolem 12-15 hodin v letadle.....a já si fakt nejsem jistá jestli už to neni moc…v době odletu bych byla 27tt…Co si o tom myslíte? Jenže ta vidina ráje za těma 12 hodinama je tááák nádherná:o)))

Tak mi napište své názory prosím, stejně se ještě budu ptát dr. tak uvidíme co řekne, ale jestli bude jen jediné ALE tak to vzdávám a pojedem až někdy se špuntíkem:o))

Katkaa+kačírek Míša 24tt

 
Petulda
Zasloužilá kecalka 953 příspěvků 21.02.05 10:44

Ahoj Katkoo,
všude se píše, že nejlepší je jet na dovolenou ve 2. trimestru, ale ty už vlastně budeš ve 3. Ale četla jsem, že do 30 tt by to mělo bejt relativně bezpečný, potom už hrozí třeba předčasný porod a to by asi v letadle nebylo zrovna super. Taky by ses měla zeptat v tý letecký společnosti, někde to mívají nějak omezené. Každopádně, jestli se budeš cejtit fajn a dovolená ti prospěje, tak si myslím, že by to neměl být problém.
Já byla na dovolené na Madeiře zase v 1. trimestru (asi v 7-8tt), kdy by se zase nemělo moc cestovat kvůli riziku potratu. Doktorce se to sice moc nelíbilo, ale už jsme to měli všechno zařízené a já se tam strašně moc těšila. Nakonec jsem byla ráda, že jsem jela, krásně jsem si to užila, bylo mi fajn a dlouhý procházky mi dělaly jenom dobře.
Důležitý je, aby to prospělo tobě i miminku.
Peťulda a Míša

 
Slanka
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 21.02.05 10:48

Katkoo chápu Tvou odhodlanost strávit tolik hodin v letadle za vidinou takové nádherné dovolené, jakou by bezpochyby asi byla, ale já myslím, že bys to měla ještě pořádně promyslet. Takhle dlouhé lety, jakým by tenhle zmíněný opravdu byl, jsou náročné byť pro zdravé jedince netěhotné! Uvědom si, že bys většinu času seděla, bez možnosti projít se, či nějak „zalézt“ a odpočinout si…v klidu sama…
No chtěla jsi slyšet jen názor ostatních… Můj je bez přemýšlení jednoznačně proti.
Pro zdraví malého kačírka bych se pro tuhle konkrétní dovolenou radši vzdala.
Hele, Kačí, my chceme jet v srpnu do hor, Krkonoše, Šumava. Vybrat nějaký krásný penzion, procházky, les… Romantika. Pojeďte s náma:-))). Hih.
 S*

 
Agis
Povídálka 18 příspěvků 21.02.05 11:09

Zdravím všechny,

Lois- moc hezký deníček, konečně trochu inspirace a rad. Snažím se jíst zdravě, ale nápady mi už docházejí a jíst pořád dokola to stejné mě už taky nebaví.

Čtrnáct dní jsem nemohla vůbec nahlížet, schvátila mě chřipka a bez léků jsem to nemohla nějak přestát. Doma bohužel internet nemám, tak až dnes když jsem opět v práci mohu nahlížet a jsem za to moc ráda, že můžu opět sbírat další rady a poznatky.
Minulý týden jsem byla u Dr. a poslouchal srdíčko takovým tím malinkým přístrojem. Byl to nádherný zážitek jak krásně mimísovo srdíčko tlouklo.
16.3. jdeme na ultrazvuk a tak u nás neustále probíhá debata zda si necháme říct co že to vlastně podsrdíčkem nosím. Manžel to chce vědět a já nevím. Holky co myslíte? Mám se nechat přemluvit nebo si to nechat jako překvapení?
Mějte se moc krásně
Agis + Pinocchio 17+3

 
Katkaa
Kecalka 404 příspěvků 21.02.05 11:12

No koukám, že se vaše názory pěkně různí:o)) co jsem taky mohla čekat že jo?:o))) Já sama jsem tak napůl, že bych hrozně moc chtěla jet a napůl, že je to blbost a nestojí to za to. ty možnosti určitě budou i pak a užijem si to i se špuntíkem.....Ještě vyzjistím všechny podrobnosti ohledně letu a tak, proberu to s dr. ale řikám si, že je zbytečný ten osud tolik pokoušet, stačí, že jsem celý 16tt prolyžovala a nic se nestalo.....

Slanko, příští týden ve středu nebudu na to těhu cvičení moct, kamarádka má vernisáž fotografií a jsem tam zvaná, takže jsem nemohla odmítnout, je to její první vernisáž, ale tuhle středu to tam určitě půjdu okouknout a dám vědět jaký to je! Na těch horách se domluvime na tom cvíču ju?:o)))) Ještě máme času dost, už se tam těšim, že se dostanu mezi těhule:o))

Katkaa

 
Lois
Zasloužilá kecalka 665 příspěvků 21.02.05 11:31

Tak tady je slibovaný peletonek, doufám, že jsem na někoho nezapoměla nebo něco nespletla (pokud ano, ozvěte se a já to napravím).

ČERVENČÁTKOVÝ PELETONEK
Stefinka - 1962 - Měřín…patronka - Martina 20, Zuzana 19, Josef 6, Adéla 3
TP 04.06. - Adalajda + Ondrášek- 1981
TP 04.06. - Simona + Julinka - 1977 - Praha
TP 05.06. - Veronika + chlapeček - 1977 - Morava
TP 06.06. - Mirri + Karolínka - 1981 - Havlíčkův Brod
TP 07.06. - Mirec + Evička - 1968 - Brno - Petr 7
TP 08.06. - Katkaaa - 1975 - syn 10
TP 08.06. - Lois + Krteček Vojtíšek - 1980 - Havířov - 52kg - OV Poruba
TP 08.06. - Nikkol - 1979 - Náchod - 56kg
TP 08.06. - Iruša + Jaromírek- 1978 - Kladno - 55kg
TP 08.06. - Lencaa - 1977 - Praha
TP 10.06. - KajaR - 1972 - Karlovy Vary
TP 13.06. - Ellen + malý mužíček Michal - 1977 - Sereď/Bratislava - 62kg
TP 14.06. - Nikina - 1978
TP 15.06. - Elina - 1980
TP 15.06. - Matty - 1973 - Brno - Liduška 10,Veronika 4
TP 16.06. - Sissi + asiprincezna - 1977 - Vsetín - 55kg
TP 17.06. - Adel - 1976 - Brno
TP 17.06. - Johanka - 1975 - Náchod
TP 18.06. - Šifka - 1978 - Chomutov
TP 18.06. - Katkaa + Kačírek(Míša) - 1981 - Praha - 47kg - Bulovka
TP 19.06. - Lesina + Dráče Neruďáče - 1974 - Ostrava - Adlétka 1
TP 19.06. - Jana - 1978 - Praha
TP 20.06. - Alča + Natálka - 1982 - Čáslav - 69kg
TP 20.06. - Cadovka (Soňa) + Terezka- 1977 - Uh.Hradiště - Vašík 4
TP 21.06. - Anazuz - 1977 - Brno
TP 22.06. - Jittyy - Brno
TP 27.06. - Jerrýsek + Budulínková (Simonka) - 1977 - Brno
TP 27.06. - Slanka* + Marianka - 1979 - Praha - 55kg - Vrchlabí
TP 27.06. - Magrátka + Ještěrka - 1977 - Praha
TP 01.07. - Ali1 - Hradec Králové
TP 01.07. - Petulda + Míša - 1978 - Roudnice nad Labem
TP 02.07. - Daduska - Bratislava
TP 05.07. - Makovka + Brouček(Tomáš nebo Michal) - 1980 - Washington D.C./Olomouc
TP 09.07. - Mišice - 1977 - Brno - Magdaléna 2
TP 09.07. - Gattinka - 1979 - Praha
TP 10.-15.07. - Dewey
TP 12.07. - Gabulina
TP 17.07. - Radka + Brumlíček - 1975 - Hořovice - 57kg
TP 21.07. - Ivaanka + Paleček - dcera 7
TP 29.07. - Lenka_P - 1980 - Ostrava
TP 29.07. - Agis + Pinocchio - Praha"
TP 30.07. - Gina + Brouček - 1977 - Praha

 • dále se o členství přihlásila Světlana, ale zatím mám jen tyto informace (1971, snad Brno a TP květen), prosím o upřesnění údajů (i ostatní holky, na které jsem pozapoměla nebo napsala něco špatně) a já hned peletonek aktualizuji :)

Papa Lois + Vojtíšek (25+6tt)

 
Anonymní  21.02.05 11:39

Ahoj Katko, tak do toho s tou dovolenou bych nešla, nedovedu si totiž představit, jak bych se vyrovnávala s tím, kdyby se nedejbože něco stalo........­.vzpomínám, že když jsem kdysi jela jenom do Anglie na deset dní, tak se mi úplně rozhodily vnitřní hodiny, dostala jsem tam menstruaci o dva týdny dřív, nikdy by mě nenapadlo, co to cestování s člověkem udělá. Možná jsi odolnější, to nemůžu vědět. Tak ti jenom můžu popřát, ať se rozhodneš dobře :o) důležité asi bude co ti řekne doktorka.
Za chviličku fičím na obídek do zdravé jídelny, jůůůů, já mám hlad........taky vám přeju dobrou chuť
Lenka_p

 
Slanka
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 21.02.05 13:29

Lois to vypadá tak pěkně těch 55 kg u mě:o). Jojóóó bejvávalo! Jsem zvědavá kolik tam nakonec bude napsáno po porodu :o)). Minimálně 75…:).

 
stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 21.02.05 17:10

Ahoj zbouchlinky,
to jsem si vypůjčila názvosloví od manžílka Claudie. Dělí nás na Smažilky, Zbouchlinky a Rodilky. Není to paráda? Doufám jste se neurazily, mamulenky.
Lois no naaaaadhera. Z toho se dá čerpat i pro netěhu a kojící.
Lesino nemělas ještě jeden deníček na předchozí téma?
A až vám dojde inspirace, hlásím 3 deníčky 1×Blíženec, 1×Rak, 1×Lev. Tak až je budete chtít, stačí písknout.
Doma mám marodku. Pepča je nemocný třetí den, Adélka s manžílkem jsou žehličky od včerejší noci a já se snažím odolávat citrogrepem. Věřím, že odolám.
krásný podvečer přeje Stefinka

 
stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 21.02.05 17:16

Katko,
tu dovolenou bych vzdala, když je to tolik hodin v letadle. Je tam strašně málo místa, nepohodlné a když budeš bez pohybu, můžeš mít nohy jak konve, bolavá záda.
Já bych si o tom netroufla ani přemýšlet.
Stefinka

 
jittyy
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 21.02.05 18:58

Lois, k Brnu doplňuji ještě můj rok narození 1980, jinak už asi nebudu mít co doplnit, protože manžel nechce vědět co to bude a já kdybych to věděla, tak bych to asi nevydržela neprozradit…takže se to dozvím až se to narodí .-) Jitka

 
jittyy
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 21.02.05 19:06

Lois, pěkný deníček…já a bylinky jsme docela hodně kamarádi a v poslední době, kdy se to kolem mě hemží chřipkami a zápaly plic, tak ještě víc. Každý den dvě sklenice džusu s citrogrepem a dva čajíky z bylinek s medem.....no doufám, že mi to pomůže k tomu, abych odolala bacilům a to pomalu nikam nechodím akorát do práce a sem tam někam na návštěvu.
Ve čtvrtek jsem se byla kouknout do čeho jdu. Kamoška má měsíčního Lukáška, tak mě dvakrát usnul v náručí, přes den je to prý nejhodnější miminko zato v noci si s ním užije .-)
Přeji příjemý večer Jitka

 
Anonymní  22.02.05 08:48

Ahoj bobulky,

Stefinko, ten název „zbouchlinky“, je fakt originální, to může vymyslet jenom chlap, doma to řeknu tomu mému, určitě ho to pobaví, tak jako mě. Můj přítel roznášel tu novinu mezi kamarády se slovy: Leňula, má naštěkáno v boudičce :o) Taky dobrý.
Co se těch znamení týče, už se na ten deníček těším, pokud vše půjde OK, tak by to měl být lvíček. Já jsem blíženec a taťka býk, tak jsem zvědavá, jak se poperem :o)
O víkendu jsme byli v Polsku omrknout nějaké ty věci pro mrňousky-vybrali jsme tam nádhernou postýlku, pevnou a jednoduchou, v přepočtu za nějakých 1100Kč-lak, polohovací dno. Nevíte kolik u nás stojí Pampers 1 (new born) 44ks ? Tam to vycházelo na 222Kč. Ještě jsem nestihla oběhnout dorgerie.
Už se definitvně nevejdu do gatí, jako přes pas, takže nastává boj s hledáním těhu oblečení. Tady v Ostravě jsou snad jenom tři obchody, všechny už mám projité a nic. Asi to budu řešit tak, že si do normálních kalhot všiju klín a gumu, potřebuju to do kanclu, takže zahradníky nepřipadají v úvahu, ach jo.
Jéje, já jsem se nějak rozepsala, tak už raději končím.
Tak se mějte všechny, co máte naštěkáno v boudičkách :o)))))))))))
Lenka_p 17+6

 
Slanka
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 22.02.05 09:26

Katkoo to je jasný, fotografie jsou přednější a já sama bych šla taky radši na fotky, než cvičit, ne že bych byla líná, to jen maličko, ale proto, že fotky miluju…
No a jak si se rozhodla z dovolenou v ráji?

Stefinko název zbouchlinky je teda originální, moc se mi líbí:-). Ono vůbec Claudie je pěkný kvítek /v dobrém slova smyslu samozřejmě/, vždycky jsem se řehtala, když jsem četla její komentáře :) a ten její manžílek musí být exemplář v bledě modrém:-). Hihi.
Jo a na deníček Raka se děsně, slovy příšerně, strašně moc těším! Neboť Manka, když to všechno půjde tak, jak má, bude Ráček:). Po mamince, ehm:-)).

Jitty nápodobně, taky piju denně dvě sklenice džusu s citrogrepem, někdy častěji a bylinkový čaj imunit s medíkem:-).
Jo a Lukášek myslím není vyjímka, slýchám to furt, přes den andílek a v noci peklo ne zemi:-). Doufám, že bude holčička po nás, jsme oba s manželem hrozný spáči:).

Leni naštěkáno v boudičce, taky sluůůůůšný „sek“… Chicht musím večer povědět manžílkovi, ať se taky zasměje:))).
Jo a s těma kalhotama, taky jsem si dvoje asi ve 12. tt ušila, nosím je furt a jsem móóc spokojená! Vyzkoušej to.

Mimochodem, kde se flákáte, holky? Sissi, Adalajda, Mirec, Iruša, Adel, Lesi, Jerrýsek, Makovka, Radka a další? Hm???
Slanka*

 
Petulda
Zasloužilá kecalka 953 příspěvků 22.02.05 09:27

Ahojky těhule,
já teda žádné originální pojmenování nemám, tak zůstanu u tradičního, ale ty vaše jsou dobrý :-)).
Náš Myšák je dneska zase nějakej divokej, ale aspoň o něm pořád vím, to je dobře.
Zase je venku nějaká zima, brrrrrrr. Já to letos nějak špatně snáším, v životě jsem se snad netěšila na jaro tak jako letos. Už to úplně vidím, příjemné sluníčko, ani vedro ani zima, jéje :-)). No asi si budem muset ještě chvíli počkat, ale doufám, že nějak extrémně dlouhá zima letos nebude, protože už bych se pak asi nevešla do kabátu :-((.
Jak píšete o tom citrogrepu, to se kupuje v lékárně? A jsou to nějaký kapky? Asi by se to celkem v tomhle počasí hodilo mít doma.
No, tak já musím zase pracovat, takže se mějte krásně.
Peťulda a Míša

 
Anonymní  22.02.05 09:51

Ahoj holky těhulky,

zdravím vás ze zachumeleného Brna, tolik sněhu tu máme tuto zimu poprvé. Ráno to bylo docela zajímavé dostat se v pohodě do práce, nejdřív jsem ometala auto a pak cesta trvala dvakrát tolik. Ještě že mám tolerantní šéfku :-)

Minulý týden jsme byli na dovolené v Praze, opět jsem pořídila krásné věcičky pro miminko a taky pro sebe. V dětském Benettonu na Železné (Z Václaváku na Staromák) mají spoustu těhotenského oblečení, mají už i jarní a letní kolekci a spoustu věcí mají na slevě. Akorát se v tom musíte hodně přehrabovat, mají tam málo místa, tak to není všechno vystavené. Ale určitě to stojí za to se tam jít podívat. Pražandy, doporučuju :-)

Katkoo, ta dovolená zní asi opravdu lákavě. Já jsem nikdy problémy v letadle neměla, tak jestli jsi na tom stejně, zeptala bych se doktora, co si o tom myslí a pokud nebude nic namítat, tak bych vyrazila. Vždyť těhulky normálně můžou létat. I v letadle přece nemusíš celou dobu jen sedět, ale můžeš se procházet. Takže pokud doktor nebude proti, letěla bych. Vždyť i ve všech těhu brožurách doporučují toto období jako vhodné pro dovolenou. Těhulka se teď cítí nejlépe.

My jsme s manželem zjistili, že budeme mít hodně muzikální miminko. V neděli při Superstar předvádělo takové trsání, no nemělo to chybu :-) No není divu, manžel krásně zpívá a hraje snad na všechno, co mu přijde do ruky.

Dnes u nás v práci budou probíhat pohovory na adeptky na moje místo, tak jsem na ty holky docela zvědavá. Na:,–(ila jsem tu hodně vysokou laťku :-), tak to nebudou mít kočenky lehké.
A já už se taaaak těším na mateřskou .

No, břísko mi taky pěkně roste, už jsem opravdu těhulka i na pohled. Hrozně moc si to užívám a pupek vyvaluju co to dá.

Taky už se moc těším, až tohle počasí zkončí a začne být teploučko. Nebaví mě už pořád se balit do šál a zimních bund.

Slanko, docela mi naskakovala husí kůže, když jsem četla o vaší dovolené. Je to škoda, teď bys měla být v pohodě a užívat si. Ale jak tě tak znám, tak už ses z toho asi otřepala, že ? TeĎ už snad všechno půjde dobře. Jo a na to cvičení s Katkoou určitě choďte, já chodím už skoro měsíc i na plavání a je to opravdu super, hlavně jsou kolem tebe jen samý těhule, to je nádhernej pohled a pocit :-)

No, měla bych jít asi zase na chvíli předstárat práci. Tak se opatrujte a pozor venku na uklouznutí. Cestáři se asi ještě neprobrali.

Krásný den,
Adel & miminko

 
Anonymní  22.02.05 10:19

Čaau zakulacený kočky,

zhavaroval nám notebook, takže jsem vám nemohla napsat. Dneska kolem jedný by měl přijít nový notebook, takže snad od zítřka budu na síti.

U mě nic extra nového, ve dvě jdu dneska na gyndu na prohlídku, je mi dobře, miminko roste a kope o závod.

Sněhu tu máme tak 50 cm vedle chodníků, a to jaro pořád chrápe.

Lois chválím ti moc deníček, Potěšila mě ta káva, jelikož ten jeden šálek denně si fakt nemůžu odepřít, jo a většinou si dávám bez kofeinu, tak to je vlastně úplně O.K.

Mějte se zatím krásně,
opatrujte ty naše cvalíky v bříšku a buďte v pohodě.

Váha dnes 6,5 kg nahoru.

Pa

Sissi a holčička, 23+5 tt

 
Jerrysek
Kecalka 499 příspěvků 22.02.05 10:39

Ahoj holky pukatý,

LOIS: deníček nemá chybu, je bezvadnej. Potěšila jsi mě s tou kávičkou, občas si ji dělám k nějaké dobrůtce:-)

Holky, Slanka má pravdu, že jsem tu dlouho nebyla, ale vaše příspěvky poctivě po večerech pročítám, ale většinou jsem tak unavená, že nemám sílu zúčastňovat se diskuzí.

My tady máme v Brně konečně dost sněhu, takže jsem každej den s Leonkou na bobech, nebo na sáňkách. A odpoledne jak jde manžel z práce se k nám většinou přidá. Pobyt na čerstvým vzduchu mě i Leonku vždycky docela zmůže a pak jak dojdem domů, tak sníme na co přijdem:-). Jak radila Slánka:-), budem si muset pořídit na ledničku zámek a manžel bude muset nosit u sebe klíček:-)), jinak ze mě a z Leonky budou dvě kuličky:-)). O víkendu jsem si vyjeli na pořádnej kopec (pro brňáky na Kraví horu) a tam jsme si s Leonkou pořádně zajezdili. Já jezdím taky s malou a myslím, že to Simonce nijak nevadí. Nejezdím moc často, ale občas si ten kopeček taky sjedu:-)).

Jinak Simonka moc hezky kope. Jsou to už pořádný rany a pokud to tak půjde dál, tak za měsíc budu mět od Simáčka břicho samej modrák:-)). To Leonka tak moc nekopala.

Mějte se hezky, jdu chystat obídek, dnes máme špenátek, mňam, už se na něj těším.
Ahoj Jerrýsek a Budulínková(Si­monka) 22+6

 
Gina
Ukecaná baba ;) 1081 příspěvků 5 inzerátů 22.02.05 10:42

Ahoj Lenicko,

taky se mi ted casto stava, ze se mi najednou zamota hlava a jsem takova jakoby zblbla, hodne mi ted v tehotenstvi klesnul tlak takze to podle me souvisi s tim. Delame si v praci prekapavanou kavicku, takze si naleju tak do pul hrnicku, zbytek doleju mlekem (kamaradka, ktera delala v Tchibu mi rikala, ze kdyz se do kafe prida mleko, hladina kofeinu hodne klesne) a behem chvilky mi potize zmizi. Stava se mi to tak 1-2× do tydne, takze kafco urcine neuskodi :)
tak at je ti brzy lip!!!
 Jana

 
Slanka
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 22.02.05 11:01

No vidíte holčinky, jak jste se hned ozvaly, jsem ráda!
Takže na vás platí bububu, jo? Tak to si budu pamatovat:-).
Jsem ráda, že jste všechny s miminkama v pořádku!:-).
Pohlaďte bříšínka a úsměv, jaro je tu co by dup…
No nevím…zase sněží:-(.
Slanka*

 
Gina
Ukecaná baba ;) 1081 příspěvků 5 inzerátů 22.02.05 11:18

Mila Agis,
doufam, ze uz je ti dobre a jsi vylecena, taky se bojim, abych neco nechytla, v metu a tramvajich kazdy kasle a smrka a chrchla je mi z toho uplne nanic. Zatim se drzim :o)
U nas je to s tim „chtit vedet pohlavi“ uplne naopak, ja jsem od zacatku nedockava, az se to dozvim, manzel zase od zacatku tvrdi, ze to nechce vedet (i kdyz - kdyz jsem mu rozneznele vypravela sve zazitky z utz, kdy jsem videla, jak ten drobecek hybe rucickama a cely se tam vrti, tak zacal premyslet, ze to asi nevydrzi a bude to chtit vedet taky :o))) ja bych to chtela vedet uz kvuli tomu, abych vedela, jak to mrne v brisku muzu oslovovat a prece jenom, az zacnu vybirat oblecky, tak se budu trochu vic orientovat na tu „urcitou barvu“ :o) - rozhodne tedy nechci kupovat samy ruzovoucky nebo modroucky vecicky ale nedavno jsem treba v carrefouru videla za skvelou cenu troje bodycka v jednom baleni, jedno bylo jakoby holcici-ale takove hnusne oranzove a v jednom baleni byly 2 cele modre s nejakym zviratkem. kdybych vedela, ze cekam kluka, tak to hned koupim, ale kdyz bych nevedela, tak to proste nekoupim :o)
ja jdu na ultrazvuk kolem 20. brezna, moc se tesim, vezmu s sebou i manzela, ktery se me porad nedockave vyptava, kdy uz tam pujdu, jsem zvedava na jeho reakci :o)
A jinak pozor na zledovatele nebo naopak rozbredle chodniky - vsechno moc klouze!!
Jana + Drobecek 18+3

 
Katkaa
Kecalka 404 příspěvků 22.02.05 11:44

Ahoooj zbouchlinky!! To se mi moc líbí Stefinko:o)))

Já nestíhám, chvátám, chvátám nemám chvíli stání…fu uf uf..........
Za chvíli vyrážim do školy, to jsem zvědavá jak se v tom počasí prohrabu přes Prahu, to je hrůza, od rána je v práci frmol, chcíp mi telefon, nabíječka nikde, vez mi jí kurýr z domova…to je zase den!!!

Jinak hlásám, že jsem si v čera ve Tveretu koupila dvoje kalhoty. Jedny manžestráky a jedna černý elegantní, takže jsem do konce těhu vybavená, určitě mi vydrží až do porodu, toho se nebojim a jsou fakt pěkný, cítim se v nich bezvadně:o)) konečně něco co můžu nosti netlačí mě to a je mi pohodlně!

S dovolenou se nic nekoná, rozhodli jsme se, že nepojedem, prý se bude jezdit každý rok na takovou výpravu, tak pojeden až jindy. Je to s bandou potápěčů, takže lokalita bude třeba trochu jiná, ale určitě taky super! Děkuju za vaše rady a názory:o)) moc mi to ulehčilo rozhodování!

Stefinko na deníčky se těšim a držim pěsti, ať se Pepča co nejdřív uzdraví!!

Tak já zase musim letět holky, fakt to nejde jinak.....

Pá pá zdravím a svištim na finanční matematiku a angličtinu.....

Katkaa+kačírek Míša 23tt

 
Lois
Zasloužilá kecalka 665 příspěvků 22.02.05 12:02

Ahoj „zbouchlinky“ :)))

teda Stefinko to je dobré oslovení, ještě to Lenčiné „naštěkáno v boudičce“, taky super …

Tak vidím, že se to tu trošku rozjelo, že se ozvaly i holky, které jsem dlouho neslyšela :)

Tak u nás sněžilo skoro celé dopoledne, teď to naštěstí přestalo, takže odpolko můžu vyrazit na procházku. Chodníky jsou naštěstí prochozené a nekloužou.

Tak jdu dělat brokolicové plačičky k obídku, zeleninovou polívčičku jsem už poslala Vojtíškovi do bříška, mňam to si pochutnáme :)))

Pa Lois s Vojtíškem 26tt

 
Gabulina1
Povídálka 14 příspěvků 22.02.05 18:19

Ahoj Lois,
moc se mi líbí Tvůj článek o stravování, ale nedaří se mi jíst tak zdravě, jak bych měla. Nikdy jsem nebyla na sladké, poslední 2 měsíce mám po ruce bonbony, čokoládky a oplatky - neumím si představit, že bych neměla mít alespoň jedenkrát denně nějaký pamlsek. Už to mám celkem pod kontrolou, ale dá to dost práce projít v obchodě kolem cukrovinek bez povšimnutí, nebo aspoň nakupovat s rozumem. Navíc budu až do mateřské doma, takže moc pohybu taky nemám, snažím se alespoň absolvovat ve vycházkách zdravotní procházky, mám strach z přibírání. Četla jsem, že dopisuješ do peletonku informace, doplňuji rok nar. 1974, bydliště Opava. Zdravím všechny maminky a přeji pohodové těhu a pevné zdraví.
Gabulina, cca 20 tt

 
NiKina
Závislačka 3945 příspěvků 22.02.05 19:22

Ahoj holčiny zbouchlinky :-) !!!

Gabulinko, fakt jsem na tom jako ty. Chutě na sladký jsou mi morem. Do čeho bych normálně čumák nestrčila, nad tím mi teď tečou sliny a vypíná mozek… Oplatky všeho druhu, čokoláda..... samý nezdravý…
Jak to zastavit, ptám se zoufale ???!?!?
Neškodí to mimču moc??? (aby třeba ty chutě na sladký nezdědilo nebo tak něco)
Jo a nevím, jestli zdravotní vycházky zmůžou něco s těma tatrankama… Zatím se zdá, že ano, ale měla bych se krotit.

Lenko - Pampers nexborn mají v hypernově za 199,–Kč běžně, což mi přijde docela slušný. Za stejnou cenu jsem je viděla ještě v jednom obchodě, tuším Globus.

Náš prcek o sobě dává vědět přímo ukázkově, maminka papá, ale pak je jí špatně, honí ji ty šílený sladký chutě..... a užíváme si pořizování oblečků.....

Jinak jsem ještě Lesině nepochválila deníček, který je bezva, akorát mi tam chybí něco „o vlivu sladkostí na miminko“ :-((((((
Hezký večer kočulenky
NiKina 25 tt

 
Anonymní  22.02.05 20:05

Nikino zdar, ten deníček teď je od Lois, naší modelky z Havířova.

Holky, tak už máme zase funkční PC, byla jsem u Dr. vše tedy o.k, objednala jsem si teď navíc jeden UTZ, jelikož nárok na další je až tak 30 až 32. týden, a já bych chtěla holčičku ještě do té doby vidět.

Sníh dnes u nás hezky tál, protože na něj dost pršelo, hehe - přeju mu to a volám:

Jaro jaro rychle přijď.

Slani, zdravím tě, tu horor. dovču už najisto vím, že máš z hlavy ven, a zase se pěkně v klídku naparuješ s Mariankou, to ti moc přeju, já chci taky princeznu, ale nebojte najisto vím, že to princeznička je.
A kdyby náhodou vytáhli z klobouku princeznu s koulema, taky super - to je jasný.

Tak snad se nám brzy emimino uzdraví z tech. nedostatků.

Holky mohly byste každá přidat aspoň 1 fotečku, třeba né bříška ani aktuální, jen ať se seznámíme, prosííííííííí­ííííííííííííí­íííímmmmmmmmmmmmm­mm!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zdraví Sissi a holčička

 
Anonymní  22.02.05 20:09

Ahojky těhulky,

Slanko: koukám že už je po nás s Brumlíčkem scháňka, hlásíme že jsme oba v pořádku a jen jsem nestíhala nic napsat, ale příspěvky od vás všech pročítám poctivě.

Lois: super deníček! Jen jako velký čajíčkář jsem tu postrádala více informací. Ale nějak to poslední dobou flákám a spíše si místo čaje dávám kafíčko s velkou dávkou mlíčka, takže to není takové to lasické siné kafe.

Katko: jdu tě trochu potěšit, my o dovče také uvažujeme. Jen po té spoušti v prosinci v Asii máme obavy někam jet, aby jsem tam něco nechytla. Jinak pokud ti nic není, cítíš se dobře a probereš to s doktorem a ten nebude mít nic proti, tak bych o tom uvažovala. My zatím váháme zda letět teď někam dál nebo počkat do dubna a jet si odpočinout někam blíže, někam do Evropy. Příští týden se na to chci také zeptat doktora, tak uvidím zda najdu podporu nebo mi to rozmluví. Dej vědět co řekne tobě, ju?

Holky choďte plavat a udržujte se fit, ať nás neskolí žádnej bacil a máme dobrou náladu. Já chodím plavat sama, protože tady v okolí žádnej kurz není a taky jsem si koupila knížku od Lucky Výborný kde jsou dobrý věci plus cvičení, tak zítra začnu. S váhou zatím žádnej větší problém nemám, nabrala jsem 2,5kg to docela jde. Zatím vůbec neřeším oblečení, kalhoty bez problémů dopnu. Už přes týden cítím kopanečky, je to super!!!

Mějte se kásně a dávejte pozor na bříška, venku to pěkně klouže, ať není nějakej malér.

Radka a Brumlíček 19+2tt.

 
jittyy
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 22.02.05 20:31

Sissi, zkoušela jsem přidat fotečku včera,ale nešlo mi to a na začátku to píšou, že to zatím nejde, tak to bude asi pravda. Jitka

 
Anonymní  23.02.05 02:37

Ahoj holcandy,

Lois, supr denicek, moc chvalim a tisknu do zasoby. :-)) 1*** Koukam, ze uz to mas s Vojtiskem za par! To to utika!
Ja jsem taky v poradku. Jen jsem ted mela problemy s emiminem, tak jsem nepsala. Tak vy mate v Cechach zimu jako na Sibiri? Tady u nas jsme uz meli par jarnich dni, dneska v noci ale zase hlasi snih. Zadna ukrutna zima tu ale neni.
Minuly tyden jsme byli u dr a ta mi rekla, ze na velkem sonogramu nevideli dobre ctvrtou srdecni komoru a tak nas posilaji znovu. Ja i manzel jsme ji tam videli, ale nejsme lekari, ze. Nicmene doktorka byla klidna a rikala, ze to bylo zrejme zpusobene tim, jak mi maly lita jako torpedo. A posilaji me tam az za 4 tydny, tzn. ze to neni pohotovost a tak si nedelam starosti. Taky me postavili na vahu, ale neuvadim, protoze se urcite museli splest. :-)) Byla jsem v botech, oblecena, napita a po velkem obede. Takze to nepla.

Sissi, uz kolikrat jsem na tebe myslela s tvou asiholcickou. Ja bych prisahala, ze jsem cekala holcicku a nakonec je to maly klucik. Pekna princeznicka s koulemi !!!!!!!!! :-)) Tak jsi me tim rozesmala, ze si ani neumis predstavit! Jak to vis, ze to bude holcicka? Moc bych ti ji prala. Svoji fotku bych prihodila, kdyby to slo!

Katkoo, tak jsem se chtela vyjadrit k te tve dovolene a pozde. Ja bych letela, pokud by to tvuj lekar schvalil. Ja jsem na konci 3. mesice letela vice nez 12 hod a krome toho, ze to neni pohodlny mi nic nevadilo. Tak snad poletite i s malym pristi rok! Potapis se?

Slani, jeste soplis nebo jsi v pohode? Uz ti manzel zamcel lednicku? :-)) Ja mam dneska hroznou chut na nanuka a jeste stesti, ze nic takovyho doma nemame. Ja narozdil od Jerryska s Leonkou nemusim celej den sankovat, abych snedla na co prijdu. Ale musim rict, ze krome obcasnych chuti nejim vice nez drive. Me vzdycky chutnalo, ale zaroven jsem verne chodila do posilovny. Ted uz pekne podvadim. Jo, a na me bububu nepla, protoze bych si rada psala, kdyby jste nechodily tak brzy spat, ze jo! A kdyby server fungoval.

Adel, jak dopadl konkurz?

Jerrysku, nebojis se sankovat? Aby se neco male Budulinkove nestalo!

Stefinko, jak jsou na tom marodi?

Ja jsem jinak prekvapena, jak mnohe z vas bojuji z nemocemi. Tukam na drevo, ale me se se chripky vyhybaji obloukem a to jsou kolem me vsude.

Tak nic, utikam za manzelem, uz jsme se pul hodiny nevideli. :-)) Mejte se vsechny moc fajn a opatrujte sebe i vase pokladky.

Makovka

 
Anonymní  23.02.05 07:48

Přeji všem krásně bílé středeční ráno,

jelikož se k netu dostanu až zase večer, tak si dělám strejčka, abych nebyla na tom seznamu nepíšících bříškatic :-)

Která z vás minulý týden byla v Gennetu na ultrazvuku ve 20t. a psala že si to natášeli na video? To jsi byla ty Peťulko? Jestli jo, tak napiš jaké to bylo a hlavně jaká byla kvalita záznamu. Díky!

Hlásím že v pátek jedu v 11hod. za Dr. do Prahy na UTZ. ve 20t., původně jsem tam měla jet dnes, ale kvůli mé drahé polovičce co jela na dva dni na školení to máme posunuté na pátek, aby o našeho mrňouska nepřišel. Už se moc těšíme a také už budu vědět zda budeme mít klučíka nebo holčinu, brumlíčka nebo brumlinku :-)

Také mám na vás dotaz, když chodím plavat do bazénu, tak během hoďky tak 2× - 3× vlezu do páry a trošku se tam ohřeji, ne že by voda v bazénu byla ledová, ale je to příjemné. Nevíte někdo zda to není pro mimčo nějak nebezpečné? Plavat chodím 1× za týden a ke svému Dr. jdu až 4.3. tak se ho na to budu muset zeptat.

Mějte se všechny moc fajn, nestresujte se z práce, nikam nepospíchejte, mějte dobrou náladu a dávejte pozor na ty naše pokládky v bříškách.

Radka a Brumlíček

 
adalajda
Kecalka 276 příspěvků 23.02.05 08:05

Ahoj děvčátka těhulkovský,
i já se po delší odmlce hlásím, ikdyž ne ještě zcela zdravá. Zklátil mě bacilus, který sídlil nejprve v manžílkovi a potom se mu chtělo zabydlet se u mě a taky to tak dopadlo. Tak tu frkám, kuckám a ještě stále mi není nejlíp.
Teda už abych byla zdravá a mohla znovu obcházet obchůdky s pidivěcičkami. už jsem Ondráškovi dlouho nic nekoupila. Stydím se moc moc. Ale hnedle jak se uzdravím, tak to půjdu napravit.
Jinak co se týče sladkostí… nic předemnou neunikne. A to už mi manža začal schovávat tatranky a oplatky, ale na mou tajnou schovku ještě nepřišel:) Je pravda, že jsem zatím nic moc nenabrala a od dr, jsem stále chválená, jenže to bylo tím, že jsem byla stále v pohybu. Teď co jsem doma nemocná, tak mi ta váha asi pěkně poskočí směr vzhůru. Ale co ve 26tt 2,5 kg nahoře nín zase tolik.
Tak se mějte krásně a já se tu během dne ještě ukážu

 
Mirec
Stálice 69 příspěvků 23.02.05 08:16

Ahojky mamulky,

moc vás všechny zdravím.To počasí na mě začíná působyt dost depresivně.Už jsem se začala pomalu těšit na jaro a najednou haldy sněhu.Brno je zasypaný.
Navíc malej dostal chřipajznu,tak už je druhý týden doma.Já zatím naštěstí odolávám.
Do poradny jdu až za týden ale cítím se v pohodě tak snad je vše v pořádku.Hrozně rychle to utíká.
Tak dávejte venku pozor ať neuklouznete a hlaďte svá vlnící se bříška.Všechny vás moc zdravím.Mirka

 
Petulda
Zasloužilá kecalka 953 příspěvků 23.02.05 08:23

Ahoj holčiny, taky zdravím po ránu,
to nám zase hezky nasněžilo, takhle mělo bejt o Vánocích a ne teď. No, snad to není na moc dlouho. Ono to dojíždění v tomhle počasí není zrovna dvakrát super.
RADKO - v tom Gennetu jsme to točili my :-) a musím říct, že obraz na videu je pěkný, manžílek se fakt snažil. Taky asi záleží, jakou máš kameru, my měli digitální (Sony), ale typ nevím :-). Taky nám doktor radil, abysme tam hlavně nedávali noční vidění. Ale jestli máte možnosti, tak bych to určitě zkusila, aspoň máme nějakou památku. Tak ať to v pátek všechno dobře dopadne.
Jinak, pokud jde o ty sladkosti, musím s váma souhlasit, taky bych teď zbouchala vpohodě několik čokolád denně, což teda nedělám, ale dá to fakt práci :-)). A to jsem četla, že ke konci těhotenství a při kojení chuť na sladký ještě stoupá, to teda nechci vidět :-).
Tak pa a všem krásný den
Peťulda a Míša 21+3 tt

 
Anonymní  23.02.05 09:02

Ahojky holky bříškatý,

teda to počasí už mě pěkně štve. Já se tak těším na jaro, až mě bude zahřívat sluníčko a né jenom svetr. U nás pořád chumelí, tak se mi ani nechce nikam na prochajdu. Jenom z práce, do práce a lehnout k televizi a kynout. A že se mi teda daří. Hrozně ujíždím na sladkým, jak nesním alespoň 2× denně sušenku nebo čokoládku, tak ať mi radši nikdo neleze do cesty.

Jinak včera jsem koupila další věcicky pro Natálku. Koupila jsem balení látkových plen, růžovoučký ponožtičky a bílou košilku s růžovým lemováním.
Včera jsem se s tím zase mazlila, někdy si připadám jako úchyl.

V sobotu jedeme do Gennetu, tak už se těšim, až tu naší malou rošťandu zase uvidím. A taky vyrážíme v sobotu na ples. Jdeme jenom na chvíli, ale moc se těšim, až zase uvidím lidičky, který už jsem dlouho neviděla a zanedbávala je.

Lois - samozřejmě chválím deníček. Super!!!

Dneska šéfky onemocněla, tak mám trošku volněji a nemusím tak makat. Ale stejně tý práci neuteču.
Achjo, už abych byla doma a válela si šunky.
Chtěla jsem dochodit březen a pak už být doma, ale podle toho kolik je tady práce, tak se mi to asi nepovede a budu nastupovat až na mateřskou.

Tak budu končit, nějak jsem se rozepsala.
Mějte se moc fajn, až budu mít chvilku, tak se zase ozvu.

Papa Alča + Natálka 23tt

 
Petulda
Zasloužilá kecalka 953 příspěvků 23.02.05 09:06

Holčiny, jsem teď pěkně vyděšená, volala jsem teď na gyndu, Dr. mi minule dělala odběry, protože jsem měla pořád výtok a sestřička mi teď říkala, že je tam nějaký nález a že to bude určitě na léčbu, ale zavolat si mám ještě v pondělí, kdy budou mít nějaký další výsledky. Já mám teď hroznej strach, aby to nějak neublížilo našemu Myšáčkovi. Zase se uklidňuju, že kdyby to bylo nějaký hodně špatný, tak by přece nečekali až do pondělka, ne? Holčiny, nemáte s tím některá nějaký zkušenosti? Já se hrozně bojim. :-((

 
Anonymní  23.02.05 09:14

Ahoj zbouchlinky :o)
Sissi ta princezna s koulema......no kolega z práce se na mě musí dívat jako na blázna, sedím, koukám do kompu, tvářím se že pracuju a najednou se začnu řehtat. Já jsem taky celou dobu přesvědčená, že to bude princezna, ale jestli mi doktor na UTZ řekne, že má koule, vzpomenu si na Tebe.
Nějaké fotky už doma mám nachystané, tak časem dodám. Zkusím někde naskenovat i fotečky z UTZ.
e-mimčo fakt nějak zlobí, protože se od pondělka nemůžu přihlásit. Tak jsem furt anonymní.
Tu u nás v Ostravě zas napadlo tolik sněhu, já se toho jara snad nedočkám. Teď už to rozhodně není Ostrava černá-jak se říká.
Příští týden jdu do poradny, už se těším.....slyšela jsem, že prý se na některé prohlídce pije hrozně sladká voda, pak se bere moč. Nevíte, ve kterém týdnu?
Bobánek si z mého bříška asi dělá Imperial, za posledních pár dní se mi to bříšeno tak vykulilo, jako by z toho chtěl mít prezidentské apartmá…ale kdo se s tím má nosit, hihi. Fakt si to dost dobře nedovedu představit za tři čtyři měsíce…už teď mi taťka říká, že takového tlušťocha doma nechce, pochopitelně z legrace.
Radko to ti teda závidím, že ve dvacátem týdnu, ještě dopneš gatě, já už teď nemám šanci.
No, musím jít něco popracoavt, i když je těžké se soustředit, když ten můj drobeček se dycky nejvíc rozcvičuje, když jsem v práci a odvádí pozornost :o)

Mějte se kulatě Lenka_p 18+0

 
Gina
Ukecaná baba ;) 1081 příspěvků 5 inzerátů 23.02.05 09:41

Ahoj všechny naštěkaný holčinky :o))

pomalu a jistě se ze mě stává narkomanka na emiminu, hlavně na Loisinych denickach :o)
rano po prichodu do prace zapinam seznam - kontrola novych emailu a pak hned honem zkontrolovat nove denicky a komentare.
Radinko, me se taky brisko zacalo hrozne zvetsovat, hlavne posledni dva tydny, mam pocit, ze je to den ode dne vetsi, po vikendu uz jsem nedopnula moje nejvolnejsi kalhoty a presla jsem na tehotenske :o) holcicky kocicky nemate nektera typ v Praze na nejaky bazary nebo kramy s levnym tehu oblecenim? mam dvoje kalhoty, to mi zatim rozhodne staci, ale chtela bych si koupit nejake tricka nebo svetriky nebo tak podobne, hlavne do prace, ale bazarky, co obiham, maji vsude jenom miminkovske obleceni a tehotenske pry dostavaji jenom nahodne. diky moc za pomoc a davejte na sebe pozor!
Gina 18+4

 
Agis
Povídálka 18 příspěvků 23.02.05 09:43

Zdravím vás všechny těhulky,

Gabulinko a NIKino, s tím sladkým to je fakt hrůza. Taky nevím co bych dřív snědla, jestli tatranku nebo čokoládu. Šíleně s tím bojuju, ale moc se mi to nedaří. S chřipkou jsem bojovala dva týdny a opravdu se vůbec nedivím, že jsem jí chytla. Všude v MHD lidi kýchají, kašlou atd. a já ještě ke všemu mám největší chutě na všechno ledové. Začínám si trošku připadat jako blázen, protože neustále všechno cpu v lednici pod mrazák, aby to bylo co nejstudenější. Vždycky jsem ráno milovala teplý čaj a teď ho vůbec nemůžu, i po ránu si musím dát ledové pití jakéhokoliv druhu.

Holky některá z vás se ptala jestli nemůže ublížit pára. Nevím to jistě, ale všude píšou, že by jsme neměly být v teplotě vyšší 38 stupňů. Já jsem byla ze začátku tak zblblá, že jsem si měřila i vodu ve vaně. Tak nevím, ale opravdu bude lepší se poradit s doktorem.

V březnu se taky chystáme do Polska. O víkendu jsme byli s manželem na Černém mostě v Chiccu a tam prodávají krásná povlečení do postýlek a k mému údivu, jsou všechna ta povlečení z Polska. Přestože mi nepřipadají úplně drahá, myslím, že když je koupím v Polsku vyjdou určitě levněji. Holky nevíte někdo jestli jsou tam ty trhy jen o víkendu nebo i týdnu? Prosím poraďte. O víkendu se mi tam moc nechce, bývá tam moc lidí.

Píšete tu že chodíte na různá cvičení a plavání. Já jsem taky začala chodit na těhotenský kurz. Je to fajn. Probíhá v Praze ve Vodičkově ulici a jedná se o cvičení a následnou přednášku nebo kurz situovaný k danému měsíci těhotenství a pokračuje kojením, péčí o mimíse a přípravou tatínků k porodu. Jsou tam hrozně fajn porodní asistentky a proto kdo jste z Prahy vřele doporučuju.

Holky mějte se krásně
Agis + Pinoccio 17+5

 
stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 23.02.05 09:44

Ahoj, opravdu, kdyby to bylo vážné, tak tě tam ženou hned. Dostaneš nějaké globulky, přeléčí a bude. Takové problémy jsou poměrně časté. Já si nevzpomenu na jméno toho, ale je to skoro těhotenská nemoc. Stefinka

 
stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 23.02.05 09:48

Ptal se tu někdo na páru či saunu? Rozhodně ne. Mimís tam má už tak dost teplo a jelikož je vysoká horečka pro něj nebezpečná, nějaké velké prohřívání se nedoporučuje. Taktéž moc horká koupel. To už jsme probírali na začátku. Stefinka

 
NiKina
Závislačka 3945 příspěvků 23.02.05 10:11

Agis, trhy v Polsku jsou i ve všední den a je tam fakt míň lidí :-)
Ale bacha na jejich státní svátky, který mají úplně jinak než my. Stalo se nám, že jsme tam jeli a oni měli státní svátek, takže tržiště ze 3/4 prázdný… Ale to bylo v květnu nebo tak nějak.

Lois, promiň, že jsem spletla ten deníček…

Mám ještě ale jeden dotaz.
Nejen v tvém deníčku, ale i jinde jsem četla vhodnost pití kopřivového čaje (kvůli železu), ale logicky mi vychází, že ne e !!!
Vyplavuje z těla škodliviny a ty jdou přes mimčo nebo tak nějak… A vůbec čistící kúry nejsou v těhu vhodný.

Tak jsem z toho blázen. Kopřiv mám doma nasušených haldy, tak po nich pokukuju, ale bojím se.
 NiKi

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama


Reklama