ČERVENČÁTKA 026 - 6.-7. MĚSÍC TĚHOTENSTVÍ

Těhotenství

Tak týden utekl jako voda a je tedy čas na nový deníček. 6.MĚSÍC TĚHOTENSTVÍ Pro druhou polovinu těhotenství je typický intenzivní kontakt s dítětem. Snažíš se všemi způsoby podpořit zdárný průběh těhotenství, během kterého dozráváš a nabýváš mnohem více ženskosti. Stáváš se ženou obdařenou prožitým mysteriem zrodu nového života. Během těhotenství se v tobě objeví netušená krása a harmonie. Mateřský instinkt se probouzí s velkou silou, aby pomohl tobě i tvému dítěti překonat těžkosti spojené s těhotenstvím a mateřstvím.

21tt - jedeme na výlet

Miminko: měří tak 30 centimetrů a váží 500 gramů. Kůže je stále svraštělá, protože podkožního tuku je velmi málo. Na hlavičce je více chloupků.
Maminka:
Přibrala jsi asi 5,5 kilogramů. Můžeš přibrat i proto, že se v tvém těle usazuje voda. Zvlášť v horních částech těla - na rukou, v obličeji… Nic si z toho nedělej, není to nic trvalého a za nějaký čas po porodu to zmizí.
Cestování:
Jestliže je těhotenství bez problémů, v cestování ti nic nebrání. Od sedmého měsíce se však raději dlouhým výletům vyhni. Natřásání a nepohodlí může vést až k předčasným stahům dělohy. Cesty autem - autem můžeš cestovat až do konce těhotenství, ale jízda by měla být klidná a s častými přestávkami. I v těhotenství musíš používat pás, ale dej si ho tak, aby nevedl přes bříško, ale pod ním. Nejlepší je cestovat tak hodinu a na delší trasy volit vlak, který je pohodlnější a bezpečnější. Autobus - kratší cesty nejsou žádný problém, ale musíte při nich sedět. Jestliže se nenajde gentleman, který při pohledu na tvé bříško vyskočí ze sedadla, aby ti ho uvolnil, zamávej na něj těhotenskou průkazkou. Ostych není na místě. Budeš-li v autobuse nebo tramvaji stát, hrozí poranění bříška při prudkém zabrždění nebo rozjezdu a to je velké riziko jen kvůli studu.
Rada:
Jestliže jsi cestovatelský typ a máš chuť si ještě před narozením udělat dovolenou na vzdáleném místě, nejprve se poraď se svým lékařem. Dělej časté a dlouhé přestávky s procházkami. Dlouhá jízda je velmi únavná, takže si udělej co největší pohodlí a zařiď to tak, aby byla příjemná i cesta. Zabal si s sebou dostatek pití, lehké jídlo, které budeš cestou zobat. Snaž se o co nejplynulejší jízdu bez častého přeřazování nebo ať se o ni snaží tvůj partner.

22tt - kam s bříškem

Miminko: měří 31 centimetr a váží 600 gramů. Na konečcích prstů jsou papilární rýhy i nehty. Pokračuje vývoj dýchacího ústrojí. V pokožce se tvoří potní žlázy.
Maminka:
Přibrala jsi 6 kilogramů, těhotenství se přehouplo do druhé půlky a bříško je patrné na první pohled. S miminkem prožíváš krásné spojenectví znásobené pohyby, které jsou čím dál výraznější. Dá-li si tvůj partner ruku na bříško, může i on cítit to, jak se miminko otáčí, dělá kotrmelce, nebo si jen protahuje nožičky. Je zvláštní, že pohled na těhotnou vykouzlí na tváři ostatních úsměv, pocit něžnosti a ochranitelský instinkt. I drsní muži, když potkají maminku s rostoucím bříškem, jsou laskavější a jemnější. Že by instinkt zachování rodu?
Těhotenské oblečení:
Bříško se už sotva vejde do elastických kalhot, které sis pořídila na přechodné období, takže hurá pro těhotenské oblečení. Nejprve se zeptej kamarádek, jestli nějaké těhotenské šaty nevlastní, pak si dokup, co bude potřeba. Potřebuješ alespoň jedny těhotenské kalhoty - nejlépe laclové, dvoje šaty, těhotenské legíny s klínkem a několik velkých košil a triček. Obvykle mají maminky jedno velmi oblíbené oblečení, ve kterém se cítí dobře a několik dalších, které nosí jen občas. Však to znáš. Důležitý je výběr podprsenky. Jak se ti prsy zvětšují, je nutné si pořídit podprsenku, která je udrží. Ideální je ta se širokými ramínky a pevnými košíčky. Není to úplně nejerotičtější spodní prádlo, ale je pohodlné. Také existují těhotenské kalhotky a punčocháče. Jsou s klínkem a přitom pevné, aby miminko netlačily, ale aby ti pomohly nosit bříško.
Rada:
Těhotenské oblečení užiješ jen pár měsíců, proto není dobré vydávat za ně příliš peněz. Na druhou stranu je potřeba, aby ses cítila co nejpohodlněji a co nejpříjemněji. V těhotenství žena obvykle volí jiné barvy, než je zvyklá a také ti nejvíc budou slušet jemné pastelové barvy. Zkoušej a hledej to, v čem se budeš cítit opravdu svá.

23tt - Theofil po dědečkovi a Eleonora po babičce

Miminko: Délka je 32 centimetrů a váha 650 gramů. Nohy jsou úměrné ostatnímu tělíčku, může sevřít prsty. V děloze má stále ještě dostatek místa pro pohyb.
Maminka:
Tvůj váhový přírůstek je asi 6,5 kilogramů od začátku těhotenství. Do poradny začneš chodit každé tři týdny. Lékař kromě běžných vyšetření - zkoušce moči, tlaku, kontrole váhy - vyšetřuje pohmatem velikost dělohy a poslouchá stetoskopem, jak miminku bije srdíčko. Dno děložní je na úrovni pupku. Cítíš se dobře a plná energie.
Jak se bude jmenovat? Výběr jména je krásnou, ale někdy také obtížnou součástí těhotenství. Předpokládejme, že dítě si jméno bude nosit sebou celý život. Musíš zvážit, jestli se jméno hodí k příjmení. Odolat tlaku rodičů, kteří si vždycky přáli Pepíčka a Boženku. Rozmyslet si, jestli je dobré dávat módní jména, která stejně rychle, jako se módními stala, zevšední a zesměšní. Shodnout se na jménu s partnerem. Často ti jméno, které se líbí partnerovi, asociuje toho nepříjemného pihovatého kluka z druhé lavice nebo tlustou sousedku s šátkem a zástěrou. A naopak při vyslovení jména, po kterém toužíš ty, naskakuje husí kůže tvému muži, protože přesně tak se jmenoval první nadřízený nebo učitelka, kvůli které musel dělat opravky. I k tomu je třeba přihlédnout. A tak je výběr jména otázkou hledání a diskutování a pročítání knížek a nalézání kompromisů.
Rada:
Každé jméno něco znamená a jmen je velká spousta. Tak nač volit stále dokola Honzu a Terezu (to jsou v našich zemích nejoblíbenější jména už několik desítek let - i když je třeba říct, že jsou opravdu krásná). Doporučuji půjčit si nebo koupit 1000 jmen v kalendáři nebo Jak se bude vaše dítě jmenovat, kde najdete všechny možné varianty a zdrobněliny jmen, ale také jejich původ a význam. Příjemnou zábavu při vybírání.

24tt - dívej se ráda do zrcadla

Miminko: měří 33 centimetrů a váží 700 gramů. Svaly na rukou a nohou jsou dobře vyvinuty a miminko je stále procvičuje. Udělá dvacet až šedesát pohybů za půl hodiny. (Kde ty děti berou neustálou energii a potřebu se pohybovat, když ty jsi tak unavená?) Jejich množství se samozřejmě liší během dne. Ostatně, to sama cítíš.
Maminka:
Přibrala jsi tak 7 kilogramů, a jestliže jsi dosud přibírala méně, začneš to dohánět.
Snaž se mírně, ale pravidelně cvičit, relaxuj a uvolňuj se a hodně odpočívej.
Jak zůstat krásnou:
Vlasy - V těhotenství obvykle vypadává méně vlasů než kdykoli jindy, takže jsou krásně lesklé a husté. Jen mastné vlasy se mohou stát ještě mastnější, takže používej co nejčastěji jemný šampón a regenerační vlasový krém. V těhotenství se také nedoporučuje používat barvy na vlasy a trvalou, prý to na ně nepůsobí.
Obličej - To jak se cítíš, se odrazí i na tvém vzhledu. Pleť zkrásní, je jemnější a jakoby průsvitnější. Hormony však pleť mohou vysušovat, takže je čas změnit kosmetické prostředky a používat hydratační krém. Líčit se můžeš tak, jak se ti zlíbí, důležité je, aby ses cítila krásná. Nezapomeň se pravidelně odličovat.
Tělo - Raději nepoužívej mýdlo a do koupele si přidávej kapku oleje. To ti pokožku zvláční, takže bude připravenější na váhové přírůstky. Masíruj a roztírej si krém celou plochu dlaně. Zvláštní péči věnuj prsům. Masíruj je lehce od bradavky směrem ven. Na bříško si krém roztírej od pupku do stran. Máš-li v nohách pocit tíhy, masíruj si stehna krouživými pohyby směrem zevnitř ven. Masáže pomáhají udržet elasticitu kůže.
Rada:
Věnuj se sobě a péči o svůj vzhled, kdykoli tě to napadne. Dojdi si k holiči, pokud vydržíš ležet hodinu na zádech, objednej se na kosmetiku, zajdi si na masáže. To ti zaručeně udělá dobře.

7. MĚSÍC TĚHOTENSTVÍ

Těhotenství a péče o malé dítě dávají i starším maminkám pocit, jako by omládly. On to nejspíš není jen pocit, ale skutečnost. Ruku v ruce přichází zralost a lehkost. Těhotenství je pro tebe něčím tak samozřejmým, jako bys byla těhotná už deset let. Užívej si ho naplno, protože - přestože ti za chvíli bude na obtíž a budeš se těšit, až skončí - je to krátké období v koloběhu života, na které za chvíli budeš jen nostalgicky a s láskou vzpomínat.

25tt - pupík o sobě dává vědět

Miminko: měří 34 centimetrů, váží 800 gramů. Jeho obličej se zvýrazňuje. Je vidět obočí, nos se jasně rýsuje, uši jsou větší, vytváří se krk. Prostě celý tatínek. Často si cucá paleček a někdy mívá škytavku.
Maminka:
Na prsou jsou viditelné žilky, začneš si připadat tlustá a nešikovná. Můžeš mít dojem, že s tak velkým bříškem se nikam nevejdeš. Těhotenství tě může začít trochu otravovat. Špatně nacházíš polohu ke spánku i odpočinku a začínají přicházet těžkosti spojené s poslední třetinou těhotenství.
Bolest v zádech - Na vině je jednak to, že rostoucí děloha tlačí na vnitřní orgány a pak bříško už začíná být tak velké, že tě nutí ke špatnému postoji. Těhotenství tě někdy samo o sobě přiměje k tomu, abys svůj poklad v bříšku zviditelňovala a vystrkovala ho, takže se prohýbáš v zádech. Snaž se, kdykoli si na to vzpomeneš, nebo kdykoli se záda ohlásí, stát se zataženým bříškem, ramena mírně dozadu a dolů, hlavu rovně. Záda co nejvíce narovnaná. Jako v tanečních.
Strie - To jsou trhlinky na kůži, které vznikají, jestliže je napjata nad mez normální pružnosti. Objevují se nejčastěji na bříšku, stehnech a prsech. Pokud se jim chceš vyhnout, snaž se příliš nepřibírat, nepoužívej mýdla, která pleť vysušují. Naopak, do koupele přidávej olejíček a tělo každý den maž pleťovým mlékem. Existují dokonce krémy určené speciálně k prevenci proti striím. Tendence k striím je ale často dána dědičností a přizpůsobivostí pokožky, takže ať děláš co děláš, stejně se objeví. Nic si z toho nedělej. Za nějaký čas budou patrné jen trošku a holt to bude důkaz toho, že jsi měla miminko v břiše. A krásná budeš i tak.
Křeče v nohách - Dostavují se hlavně v noci, když se protahuješ a mohou být způsobeny nedostatkem vápníku. Jestliže křeč dostaneš, masíruj si lýtko nebo chodidlo, chvíli se procházej. Lékař ti může předepsat kalcium a vitamín D.
Rada:
Snaž si udělat co největší pohodlí a říkej si, že těhotenství za chvíli skončí a s ním i těhotenské problémy a nepříjemnosti. Povídej si s ostatními těhotnými maminkami a uvidíš, jak se ti uleví, když zjistíš, že máte stejné problémy a prožíváte stejné nepříjemnosti.

26tt - sním či bdím?

Miminko: Je dlouhé 35 centimetrů a těžké 900 gramů. Obrovský rozvoj se odehrál v části mozku, která má na starost myšlení. Roste a stává se složitějším. Miminko cítí bolest a reaguje jako donošené dítě. Má daleko víc chuťových buněk, než jich bude mít po narození.
Maminka:
Přibrala jsi tak 8 kilogramů. Můžeš se stávat zapomětlivou, narážíš svým břichem do předmětů kolem sebe, při jídle máš košili neustále od omáčky. Je těžké vnímat hranice nového tvaru tvého těla.
Sny o porodu:
Ať si to uvědomuješ nebo ne, myšlenky na porod na tebe dorážejí čím dál častěji. Těšení i obavy z porodu se ti promítají i do snů. Někdy ve snu vidíš tvář svého dítěte, jako by byla skutečná. Jednou je podobné babičce, podruhé otci, jindy zas bráškovi. Nepříjemné jsou sny, ve kterých prožíváš strach z porodu, máš porodní komplikace, miminko je v ohrožení nebo podobné hrůzy. Rozhodně to neznamená, že se noční můry stanou skutečností nebo že je něco v nepořádku. Je to jen odraz tvých obav a v neposlední řadě i historek, které se o porodech tradují. Nikdo ti nebude vyprávět, že měl příjemný porod bez komplikací, že vše probíhalo tak, jak má, a že to byl vlastně nakonec zvláštní zážitek. Spíše se dozvíš, že jedna paní povídala, že ten porod je hrůza a doktoři jsou desperáti a vůbec, že nic není, jak by mělo být.
Rada:
Začne-li ti někdo vyprávět strašlivé historky o porodu, požádej ho, ať přestane nebo ti řekne něco příjemného. Porodů, které mají normální průběh, je samozřejmě většina, tak nač se předem zneklidňovat. Jestli tě v noci vzbudí noční můra, snaž se probrat až do bdělosti a pak si říkej, že je to jen sen. Vzbuď svého partnera a sen mu vyprávěj. Uvidíš, že v náruči milovaného muže najdeš brzy útěchu a úlevu. O svých tíživých snech můžeš vyprávět i v předporodních kursech. Porodní asistentka nebo lékař ti jistě také pomůžou se uklidnit. Před spaním se snaž myslet pozitivně a nepříjemné myšlenky zaháněj. Stále si opakuj. „Porod je přirozeným a krásným vyvrcholením těhotenství. Vše je v pořádku a probíhá tak jak je třeba.“

27tt - svět barev a světel

Miminko: je velké 36 centimetrů a váží 1000 gramů. Plíce jsou již výrazně vyvinuty, ale ještě nejsou připraveny ke své funkci, na to potřebují ještě pár týdnů. Miminko může otevřít oči. Když si dopřáváš slunečních paprsků, je obklopeno purpurově červeným světlem a v místnosti, nebo když se stmívá, je jeho okolí modročervené. Takže žádná tmavá noc.
Maminka:
Tvůj váhový přírůstek je asi tak 8,5 kilogramů. Můžeš přibírat i na hýždích a stehnech. Pro někoho je velmi těžké si váhu uhlídat, ale to se holt nedá nic dělat. Budeš prostě jen muset víc hubnout po porodu. Dno děložní je asi v polovině mezi pupkem a hrudní kostí.
Spánek:
Bříško ti komplikuje hledání polohy, ve které by se ti příjemně spalo. Na břiše už ležet nemůžeš - to by se miminku opravdu nelíbilo, na zádech máš pocit nevolnosti a dušení. V noci tě ruší pohyby, křeče do nohou nebo živé sny. Že by to byla příprava na noční vstávání k miminku?
Rada:
Nejvhodnější poloha pro spánek je na levém boku. Pohodlnější je, když si pravé koleno skrčíš a podložíš polštářem. Relaxovat můžeš v polosedě s polštáři za zády a pod koleny. Prostě potřebuješ spoustu polštářů a polštářků, kterými se budeš podpírat a podkládat. Hledej polohu, která ti bude vyhovovat. Nenuť se do nepohodlných pozic, ať je příjemně tobě i miminku.

28tt - malý tyran

Miminko: je velké 37 centimetrů a váží 1100 gramů. Dýchací pohyby jsou čím dál méně chaotické. Žaludek a střeva fungují, vývoj ledvin je prakticky ukončen, ale fungovat budou teprve po narození. Prostě se miminko ještě jemně dolaďuje a přibírá. Kůži má ještě červenou a svrasklou.
Maminka:
Uvědomuješ si, že v tobě roste malý člověk se všemi vlastnostmi a zvyky. Už teď má vliv na své okolí. Donutí tě změnit polohu, když je mu stávající nepohodlná, reaguje na život rodiny. Má-li chuť být vzhůru, nedovolí spát ani tobě. Reaguje na tvé nálady, ale zdá se, že mu to nijak neubližuje. Slyší své sourozence mluvit, zpívat, křičet. Svými pohyby naznačuje, že hluk z venku je mu nepříjemný, že Rolling Stones není jeho oblíbená hudba. Naopak, když prožíváš vzrušující věci, svým klidem ti říká: „To se mě netýká, do toho se nemíchám!“ Prostě žije spolu s tebou i tvým okolím.
Předporodní kurzy:
Pokud jsi to neudělala doteď, je nejvyšší čas začít navštěvovat předporodní kurzy. Tvůj lékař ti poradí, kde a jaké ve tvém okolí probíhají. Je důležité se spolu s odborníkem a nakonec i s ostatními maminkami připravit na porod a péči o dítě. Máš jistě spoustu otázek, které se toho týkají. Všechny - i ty nejbanálnější - si napiš na papír a v kurzech si o nich povídej. Porodní asistentky zažily spoustu vystrašených maminek a jsou připraveny ti pomoci. Neocenitelné je i spojenectví a spoluprožívání s ostatními maminkami.
Rada:
V těhotenství a následném mateřství bývají maminky často osamělé. To ti sice pomůže uvědomit si a roztřídit pocity, které prožíváš, ale samotné ti může být smutno. Navštěvuj se s přáteli, navštěvuj nejen předporodní kursy (ale třeba malování na hedvábí, nebo aranžování) Radost ti udělá návštěva kamarádky, která má malé dítě. Je dojemné chovat si miminko a vědět, že za pár týdnů budeš držet v náručí svoje vlastní. Také ti to pomůže rozptýlit obavy, jestli mateřství zvládneš. Když to zvládlo tolik žen před tebou, pro tebe to jistě nebude žádný problém.

Tak těhulinky, doufám, že jste si náramně početly, odpočinuly si a hlavně se deníček líbil …

Všechny zdraví
Lois + Vojtíšek (27+5tt)

Ještě náš peletonek:

ČERVENČÁTKOVÝ PELETONEK
Patronka Stefinka - 1962 - Měřín - Martina 21, Zuzana 19, Josef 6, Adéla 3
TP květen - Světlana - 1971 - Brno
TP 04.06. - Adalajda + Ondrášek- 1981
TP 04.06. - Simona + Julinka - 1977 - Praha
TP 05.06. - Veronika + František - 1977 - Morava
TP 06.06. - Mirri + Karolínka - 1981 - Havlíčkův Brod
TP 07.06. - Mirec + Evička - 1968 - Brno - Petr 7
TP 08.06. - Katkaaa - 1975 - syn 10
TP 08.06. - Lois + Vojtíšek - 1980 - Havířov - 52kg - OV Poruba
TP 08.06. - Nikkol - 1979 - Náchod - 56kg
TP 08.06. - Iruša + Jaromírek- 1978 - Kladno - 55kg
TP 08.06. - Lencaa - 1977 - Praha
TP 10.06. - KajaR - 1972 - Karlovy Vary
TP 13.06. - Ellen + malý mužíček Michal - 1977 - Sereď/Bratislava - 62kg
TP 14.06. - Nikina - 1978
TP 15.06. - Elina - 1980
TP 15.06. - Matty - 1973 - Brno - Liduška 10,Veronika 4
TP 16.06. - Sissi + asiprincezna - 1977 - Vsetín - 55kg
TP 17.06. - Adel - 1976 - Brno
TP 17.06. - Johanka - 1975 - Náchod
TP 18.06. - Šifka - 1978 - Chomutov
TP 18.06. - Katkaa + Kačírek(Míša nebo Matěj) - 1981 - Praha - 47kg - Bulovka
TP 19.06. - Lesina + Dráče Neruďáče - 1974 - Ostrava - Adlétka 1
TP 19.06. - Jana - 1978 - Praha
TP 20.06. - Alča + Natálka - 1982 - Čáslav - 69kg
TP 20.06. - Cadovka (Soňa) + Terezka- 1977 - Uh.Hradiště - Vašík 4
TP 21.06. - Anazuz - 1977 - Brno
TP 22.06. - Jittyy - 1980 - Brno
TP 27.06. - Jerrýsek + Budulínková (Simonka) - 1977 - Brno - dcera Leonka
TP 27.06. - Slanka* + Marianka - 1979 - Praha - 55kg - Vrchlabí
TP 27.06. - Magrátka + Ještěrka - 1977 - Praha
TP 01.07. - Ali1 - Hradec Králové
TP 01.07. - Petulda + Míša - 1978 - Roudnice nad Labem
TP 02.07. - Daduska - Bratislava
TP 05.07. - Makovka + Tomášek - 1980 - Washington D.C./Olomouc
TP 09.07. - Mišice - 1977 - Brno - Magdaléna 2
TP 09.07. - Gattinka - 1979 - Praha
TP 10.-15.07. - Dewey
TP 12.07. - Gabulina - 1974 - Opava
TP 17.07. - Radka + Brumlíček - 1975 - Hořovice - 57kg
TP 17.07. Kira + mimi - 1974 - Kladno - syn Adam 8
TP 21.07. - Ivaanka + Paleček - 1976 - Ostrava - dcera 7
TP 29.07. - Lenka_P + Tomášek - 1980 - Ostrava
TP 29.07. - Agis + Pinocchio 1977 - Praha
TP 30.07. - Gina + Brouček - 1977 - Praha

… doufám, že jsem na nikoho nezapoměla, jinak se hlaste a bijte mě :o)))

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
jittyy
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 06.03.05 21:55

Lois, mas za jedna s hvezdickou .-)
Zase jsem o neco chytrejsi .-)))))
Ale beru to tak, ze maly si zije svym zivotem uz ted, hlavne kdyz mi da tatka ruku na brisko, tak kope jak o zivot a kdyz u toho tata i usne, tak to uspi i malyho a ja mam klid a muzu jit spat .-)))))

Jitka

stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 07.03.05 00:33

Mamulky pěkný pindělek, Lois špička jednička.
Stefinka

Mirec
Stálice 69 příspěvků 07.03.05 07:55

Ahoj Lois,
deníček je fakt moc hezkej.Krásně jsem si početla.Děkuju­.Mirka

Daduska
Povídálka 21 příspěvků 07.03.05 09:16

Ahoj, naozaj super denníček. Hneď som ho poslala kamarátom a ich tehotným manželkám, aby tiež boli v obraze. :-) Naše maličké je občas lenivé, niekedy za celý deň si kopne len tak občas, ale niekedy kope ako malý ďábel. Zháňame práve nejakú skrinku so 4-5 šuplíkmi s rozmermi cca 90cm (výška) - 50cm(hĺbka) - 100cm (šírka), na ktorú by sme položili prebaľovací matrac. Proste komodu. V IKEA sme videli čosi za 4 000,–Sk, čo sa nám celkom páčilo. Vedeli by ste mi však poradiť, kde na internete alebo v Brne či Ostrave môžem kúpiť aj lacnejšie takúto komodu?V bratis­lavskom Babylande ich majú dokonca za 6 200,–Sk, čo sa mi zdá naozaj príliš. U Vás v ČR je to vždy akosi lacnejšie… Díky za tip. Držím palce, Dada 23 + 2tt

Sissi1
Kecalka 256 příspěvků 07.03.05 09:29

Ahoj maminky v novém týdnu,

Lois moc pěkný a vhodně zvolený deníček, tak tě moc chválím, jo?

To je dobře, že jsi se měla dobře u babičky a pak u vašich se synovcem, však budou mít vaši brzy druhého vnoučka. To si s nima užijou.

V sobotu jsme byli na oslavě jedné třicítky - v rodině. Tak jsme se nadlábli, v neděli jsem byla líná - no spíš neměla co v ledničce uvařit, tak jsme taky zašli do restaurace.
Dala jsem si kuřecí steak a chilli fazole a byly fakt dost pálivý, tak doufám, že to mimi přežilo. Ale co by říkaly miminka v Mexiku, tam jí maminky stále ostrou stravu.
Tak si musí zvykat už teď. Ať se při tom kojení pak nemusíme tak hlídat.

Tady u nás zase lehce sněží, tak si stále dělám dobrou náladu a věřím, že zima už brzy skončí. Ale prý je to ještě na celý březen. Tak nevím.

Už bych ráda, aby vysvitlo pořádně slunce, chceme vymalovat ty dva pokoje. Přesunout nábytek a něco dokoupit, a to je hned veselejší nálada, když je hezky, ne?

Holky jak to vypadá s vašimi výbavičkami, já nového a na začátek ještě nemám nic.

Dneska chci udělat palačinky naslano, a dovnitř špenát a kuřecí maso, tak mi držte palce - ať se to povede.

Tak co Katko, to jsi ráda, že tam máš mladou kočku na zaučení, že jo?

Slani, už tě přešel spánek?

Holky, všem které čekáte na výsledky, držím moc palečky, nebojte vše bude O.K.

Tak sem něco každá co nakukujete šoupněte, ať je co číst.

Sissi a holčička, 25+4

Katkaa
Kecalka 404 příspěvků 07.03.05 09:56

Ahoj zbouchlinky!

Deníček tisknu a přečtu si ho v klidu doma!!! Už se těším!! Já se mám prima, mimčo snad taky, protože vesele kope a doufám, že u vás taky vše v pohodě!!
Už jen 4 týdny v práci, jooo to to utíká:o)) už se těšim domu, na pohodičku aklídek!

Páá Katkaa+kačírek 26tt

alenka22
Stálice 53 příspěvků 07.03.05 11:14

Ahojky mamulky,

tak jsem si po víkendu našla chvilku a řekla jsem si, že vám musím taky něco napsat.

Nejdřív teda musím pochválit Lois za skvělý deníček. Pěkně jsem si početla, je dobrý vědět jak se mi Natálka v bříšku pěkně vyvíjí.

V pátek jsem byla u doktorky, tak všechno máme v pořádku,akorát, když jsem vlezla na váhu, tak se mi protočily panenky. Už 7,5 kg nahoře. Když si představím kolik mi toho ještě zbývá do porodu, tak si myslím, že budu rodit minimálně s 20 kg navíc.
No uvidím, ale mám z toho hrůzu.

Jinak v práci je to teď takový klidnější, tak nevim jak tady dlouho zůstanu. Nejdřív jsem myslela, že do konce března, ale možná tady vydržím ještě dýl.
Protože abyste tomu rozuměli: moje šéfová je moje tchýně a sedím s ní v jedný kanceláři, no a vedle v kanclu je manžel s tchánem, takže jsem tady obklopená rodinou ale všichni jsou na mě hodný.

V pátek mě vzal manža na nákup, protože už jsem ráno skoro před skříní brečela, že nemám co na sebe. Tak jsem si v Tescu koupila těh. kalhoty, černý a vepředu na šněrování a ještě se dají na stranách povolit, stály 800,–Kč. Tak jsem z nich měla radost.

Na mimčo toho už mám docela dost. V dubnu pojedeme do Polska pro kočárek, tak dokoupim jenom nějaký drobnosti, hlavně nějaký dupky na doma a na spaní a budu mít všechno. Zatím jsem teda kupovala vel. 56, 62. Větší asi budu kupovat postupně. A od tchýňky jsem taky dostala pletenej růžovej komplet na zimu, moc krásnej a moje mamča taky plete o 106, tak se nebojím, že nebudeme mít co v zimě nosit.

Tak já budu končit, nějak jsem se rozepsala. Pohlaďte pupíky a ať pěkně rostou. Mějte krásný týden. Papa Alča

Petulda
Zasloužilá kecalka 953 příspěvků 07.03.05 11:17

Ahojky těhulky,
tak vás taky po kratší obmlce zdravím, jsem v tom ale opravdu nevině :-). Ve středu jsem byla celý dne pracovně mimo kancelář, takže jsem neměla přístup na net. Na čtvrtek jsem měla naplánovanou dovolenou, protože u nás v porodnici začínal těhotenský kurs. A normálně v noci ze středy na čtrvtek jsem myslela, že umřu - bylo mi strašně špatně od žaludku, nemohla jsem vůbec spát, no hrůza. Někdy k ránu jsem se konečně vyzvracela, ale moc to nepomohlo. Celý čtvrtek mi bylo fakt strašně zle, měla jsem trochu teplotu a boleli mě všechny svaly. Za celý den jsem byla schopná pozřít asi 3 suchary a 4 suchý rozmačkaný brambory. Ještě mi volala kolegyně z práce, tak jsem zjistila, že podobné příznaky postihli v práci docela dost lidí, tak jsem měla strach, že na mě vlezla nějaká chřipka a domluvila jsem se, že ještě v pátek zůstanu doma. No a v pátek jsem se probudila a normálně mi už vůbec nic nebylo. No prostě záhada, ale samozřejmě jsem byla ráda. Víkend už byl úplně vphodě. Takže to fakt mělo bleskový průběh, ale hlavně že jsme s Míšou vpohodě.
Na tom kursu jsem teda ve čtvrtek byla, ale naštěstí ta úvodní přednáška byla hodně krátká, tak jsem pak hned zase mazala do postýlky (mám to do porodnice asi 10 minut pěšky). Je tam taková mladá sympatická porodní asistenka a příště máme prohlídku porodnice a proškolení tatínků k porodu, tak jsem zvědavá :-).
Už se mi podařilo se prokousat všemi příspěvky z minulého deníčku, ale tenhle jsem ještě přečíst nestihla, ale určitě bude skvělej. LOIS, všechny témata, který jsi uváděla, jsou výborný, takže se těším.
Tak se mějte všechny moc krásně a ať vás nepostihne nic podobného jako mě.
Papa, Peťulda a Míša 23+1tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.03.05 11:46

Ahoj mamulky, všechny vás tu zdravím při pondělku.
LOIS - super deníček, skládám opravdu pochvalu, moc se těším až se podle něj budu moct orientovat, přeci jenom mám TP až v červervenci, tak musím ještě týden počkat než se pořádně začtu.
Pinocchio už začal kopat, tak jsem moc ráda, že o sobě dává vědět.
O víkendu jsem si byla pro nějaké věcičky, ale největší radost mám z proutěného košíku na kolečkách, který budu mít z důvodu úspory místa nějakou dobu místo postýlky. Mamka ho určitě krásně obšije a mimísek v něm bude kouzelný.
Včera jsme si s manžou vybrali kočárek, tak pokud mi příští středu dopadne dobře ultrazvuk asi ho vyrazíme objednat. jen si pořád říkám jestli to není ještě brzy. Co myslíte ?
Zatím přeji krásné pondělí
Agis + Pinocchio 19+3

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.03.05 11:48

Ahojte opat v novom tyzdni.
Denicek je super, len mi tam nesedia tie tyzdne k mesiacom…ved 6 mesiac sa zacina v 24tt, nie? a 7 mesiac v 28tt…samo,ak pocitame lunarne mesiace..

Lois a tesim sa na ten o autosedackach, ten by si mohla dat dalsi, ak to nevadi ostatnym, lebo to tiez uz pomaly budeme musiet pozerat aj sedacku…

My sme boli cez vik na vystave nabytku pozriet pre nas postel a boli sme velmi sklamany, posteli tam nemali vela, tak dnes sa ideme este pozriet tu v blave po nejakej, dufam, ze budu mat.
A v nedelu sme upratovali a oddychovali.
Mišulik ma v brusku stale pekne tlaci a brani mi v normalnom dychani. Inak on sa ma asi v pohode :)

zatim pa
ellen + 26 celych

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.03.05 11:52

Agis a aky kocik idete kupit?
My budeme objednavat az v maji-kvetnu.
Zalezi aj ako dlho bude trvat ta dodavka a aspon sa nebudete musiet potom stresovat, ked ho uz teraz skor budete mat…
 ellen

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.03.05 15:09

Ahoj těhulinky,
tak jsem se dlouho neozvala - byla jsem na Moravě na školení :-(. Cestování autobusem (cca 3 1/2 hod) mě už fakt dost zmáhalo. Ale dobrý, přežila jsem a tenhle týden se už můžu těšit na předporodní kurz. Minulý týden tam byl manža poprvé a sám mezi těhulkama a pár tatínkama. Bylo moc milý, když mi pak říkal co a jak mám dělat. Postupně nakupujem oblečky, plínky, tenhle týden asi objednáme autosedačku a cestovní postýlku. Připadám si čím dál míň obratná a tak už bych chtěla mít většinu věcí pokupě. Julinka kopká většinou jemně, ale někdy taky pěkně řádí - hlavně před spaním. Už se moc těším na jaro a taky na mateřskou. Bohužel budu muset nastoupit až tak v 2 pol. dubna.
Tak se hezky opatrujte Simča+Julinka 27+1tt

Slanka
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 07.03.05 15:44

Achoj mamulinky bříškaté:-).

Říkejte mi matko pluku, mám už 9 kg! navíc…:o(. Chjo…jak jsem mrňousek je na mě vidět každé půl kilo… Řekněte, že někdo taky vážíte už tunu:-))) hihi.
Nevím, nepřijde mi, že bych se nějak děsně cpala, kromě včerejška teda..:). Nebo jestli Marianka strašně přibývá? Chuďátko moje, ještě na ní budu schazovat svou váhu:-), to ne, nebojte. Však ono to nějak dopadne:-).

Tak jsem si u vás postěžovala a můžu konečně pochválit Lois deníček, že jo? :o).
No, Lois, fakt jsem si parádně početla, je príma vědět, kolik ty naši broučínkové váží a měří:-). Když si ji v tom bříšku představuju stočenou…musím se usmát. Je strašně hodňoučká, jen si tak mile a něžně kopká. Doufám, že jí to vydrží!!!
Příště bychom kdyžtak mohly v deníčku probrat tu váhu, což? Nebo to asi moc řeším, že jo?:-).

Katkoo tak jak jde zaučování? U nás už byly tři holky, dvě by přišly v úvahu, vesměs stejně staré jako já a obě moc milé. Doufám, že si jednu z nich madam šéfiková vybere…
Jo a zítra jdu cvičit, poprvé, dobrý, ne?:-).

Sissi si piš, já spinkám pořád, skoro i teď:o). Ne dobře, jedno oko je v pohotovosti a kouká, co píšu:-). Jsem prostě unavená tak nějak stejně jako na začátku a to všude píšou, jak je 6 a sedmý měsíc nejlepší. No tak s tím nevím, jestli mohu souhlasit:-).

V pátek se stráááášně těším na kontrolu. Dr. bude dělat i ultrazvuk, tak zase uvidím tu naší bambulku:-).

Mějte pěkný zbytek pindělku a hlaďte svá bříšínka, však se nám to krátí…
Slanka* Marianka 24+2 tt.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.03.05 16:06

Slani, ja ta potesim, mam 8kg navrch a nemam to len v brusku, ale aj citim to aj v zadku, stehnach, chrbte, rukach, skratka v:,–(e. Ale ved to zhodime rychlo, ked budeme behat okolo babetka a celkovo sa tesim, ked budem moct poriadne cvicit, nie ako teraz, tak setrne…takze nestresuuuuuuj :)
 ellen

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.03.05 16:56

Ahoj těhulinky,
ellen: vybrali jsme kočárek KNORR Nanny 4. Mají dodací lhůtu 6 týdnů. Vzhledem k tomu, že ho neobjednáme dřív než budeme vědět výsledky z ultrazvuku, vychází to taky tak na květen. Víme, že jinej kočárek nechceme, tak ho pak asi objednáme.
Slanko- opravdu se z váhy nestresuj. Je to zbytečné. Mám spoustu kamarádek, které přibraly až 20 kg a po porodu to šlo rychle dolů (viděla jsem na vlastní oči).
Já taky přibírám statečně, ale nezatěžuju se tím. Celý život se trápím různými dietami, tak teď jsem to pojala jako pauzu.
Holčinky, mějte se pěkně a opatrujte se
 Agis

cadovka
Kecalka 431 příspěvků 07.03.05 17:58

Ahoj kamarádky,
taky jsem se nějak nemohla dopočítat těch měsíců, beru to prostě tak, že 18.3. začnu 7. měsíc, takže za 10 dnů.
Mám navrch 8 kg, ale nějak se nestresuji, taky jsem věčná dietářka, takže aspoň 2× za život si dám pauzu.
Jinak já už mám kočárek doma, přišel mi v pátek a je schovaný u babičky v kanceláři.
Teď už jenom potřebuji korbičku Dreami.
Měla jsem super víkend, manžel byl v sobotu celý den práci a Vašek na prázdninách a v neděli v 6.30 odjeli lyžovat. Poslala jsem Terezce snídani, protože byla neodbytná a spala až do 10.00.
Odpoledne jsme byli popřát dědovi k svátku a po návratu domů si Vašík přinesl z garáže plážové křesílko, které si začal sestavovat a v okamžiku kdy si na něj sedl, se toto křeslo rozložilo a přiskříplo mu levý ukazovák. Zrovna jsem volala s mamkou a když jsem viděla, jak vstává s ručičkou v křesle jsem praštila s telefonem, šprušle rozložila a prstík vysvobodila. Řval jak tygr a krev byla všude, no jak jsem viděla ten nehet dolů, křičela jsem na manžela, ať vyjede s autem, že musíme do nemocnice.
Výsledkem je, že sice prst nemá zlomený, ale přišel o nehet i s lůžkem a celý polštářek. Kůže doroste, ale neht už tam mít nebude. No byla to fakt hrůza, ještě mi manžel na ošetřovně začal omdlívat, děs a běs.
Zítra jdeme na převaz, vůbec ho to nebolí, čemuž se divím, tak pak řeknu jak to vypadá.
To jsem se vykecala. Soňa

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.03.05 09:03

Ahoj tehulinky,

LOIS deníček je moc pěkný, sice si budu ještě chvilinku počkat, ale já si ty informace stejně vždycky vyhledávám i dopředu, abych byla informovaná :o))) Chtěla jsem se tě zeptat, v jednom ze starším deníčků jsem se dočetla, že jste si vybrali kočárek značky Firkon, my bychom ho taky moc chtěli, ale zatím jsme nenašli prodejnu (kamennou) kde by se dal vyzkoušet, příp. koupit. Psala jsi, že jste ho koupili (nebo koupíte) v Polsku.....­...můžeš mi napsat, kde. Protože já to mám od hranic taky kousek a hlavně ho chceme vidět a vyzkoušet než ho koupíme, takže prosím prosím-prstíčkem hrabu :o) jo a ještě jsi tam psala, že tam je někde nějaká good prodejna s těhu oblečením, tak ještě tu…děkuju. Ten test kočárků jsem četla taky…byl na IDNES.
Slani já jsem taky tak hrozně unavená, taky jsem myslela, že to po tom začátku přejde, ale teď to najelo snad ještě víc, připadá mi, že poslední dobou nedělám nic jiného než, že jím, spím a chodím do práce na nic jiného nemám čas. Jsem úplně grogy, pořád. No snad to přejde.....třeba až příjde jaro a vysvitne sluníčko.
Mějte kulatě :o) Lenka_P a Tomášek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.03.05 10:15

Ahojte mamuľky. Aj vám už tá zima leze krkom? Mne teda poriadne! A nie a nie odísť. Už sa nemožem dočkať až zhodíme ťažké kabáty.
Chcem sa s vami podeliť o veľkú radosť, moj Paleček je holčička! Takže skor asi Malenka, že? Ale meno už máme - Viktorka. Po vyše trojtýžňovom čakaní som sa konečne telefonicky dopátrala výsledku. Večné otváranie poštovej schránky ma pekne stresovalo. A tak som volala, ale oni, že to tam stále nemajú. Tak som zavolala piatok odpoledne a nenechala sa odbiť. Našťastie som natrafila na milú sestričku, ktorá zavovala priamo do laboratoria a bolo to. A to ešte skomolili moje priezvisko. Paráda, že? Každopádne som konečne uvoľnená, pretože som mala strach (vzhľadom na predošlé neúspešné tehot.). Ale je fakt, že žena to vycíti, či je mimi v poriadku.
Tak a teraz hurá na nákupy! S manžílkem sa chystáme na brnenský veletrh, tak dúfam, že si poriadne osaháme hlavne kočárky. Lebo stále nemám jasno, ktorý. Som asi moc náročná. Keď už som pri tom, čo hovoríte na kočárek Jané, alebo I´COO? Najviac ma trápia tie hlboké korbičky. Keď si predstavím zimu, fusak do toho, tak neviem. S postieľkou tiež nie som rozhodnutá. Či so stahovacou bočnicou, či si mimi neublíži až bude vačšie a bude drancovať celou postieľkou. No, ak vás niečo napadne, budem rada.
Lois - velikánska pochvala, také info sa nedozvieš v klasických knihách pre těhulky.
Tak všetkým Papa. Pohladkajte brušká a majte sa krásne.
Ivaanka + Viktorka

Nikkol
Zasloužilá kecalka 853 příspěvků 08.03.05 13:22

Ahoj mamčulky…bezvadnej deníček jak tento tak i ty předtím tímto opožděně chválím.Tento deníček mi dost pomohl v rozhodování,zda jet k příbuzným na Moravu anebo ne.Je to cca 280km a musela bych vlakem či busem.Už sem rozhodnutá ted nepojedu,ale až se mimi narodí uděláme návštěvu i s miminkem a basta.Jinak se cítím fayn až na to,že nemůžu uvěřit,že za 3.měsíce a možná kousek budu mít už prcka z bříška venku.Přítel je ted ještě víc opatrnej na mne než byl až se tomu divim.Konečně jsem se snad zbavila kašle pomohlo mi ACC200 napsal mi ho múj doktor.Jinak někdo se tu ptal na Firkona…takže kamenné obchody jsou ve Dvoře Králové nad Labem,Jičíně,O­lomouci,Újezdě u Brna a někde na Kladně.O Jičíně a Dvoře to vím stopro,že mají Firkony a tamty zbývající jsem našla stránky na netu.No,ale my byli pro Firkona v Polsku-Klodzko, záruku mám až od narození a byl levnější než u nás.Ella Spáčil to jest Olomouc a Újezd je má dost nadražené…o 1800Kč ,to už se mi zdá dost velký rozdíl.Dvůr je má cca o 700Kč což ještě jde.Tak holky kolik nás bude vozit ve FIRKONU jak to vidíte?Tak se mějte krásně opatrujte pupíky a krásnej den.Nikkol

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.03.05 16:35

Zdravím všechny kočičkandy bříškandy :)
poslední dobou jsem pořád anonym ale je to tím, že zaskakuju za kolegyni a sedím na jejím PC, kde nejsem registrovaná. Takže se hlavně nesmím zapomenou podepsat. Holky punkce tý štítný žlázy ve čtvrtek bylo něco úděsnýho, takovouhle nechutnost jsem snad nikdy nezažila, píchli mi do krku jehlu s takovou obrovskou stříkačkou a vrtali mi tam aby nasáli ten vzorek…dva dny jsem potom nemohla hnout s hlavou. Jestli mi to budou chtít ještě někdy dělat tak jedině pod narkozou! Ale to jsem odbočila. Lepší je to, že jsem v pátek byla u doktorky, výsledky screeningu jsou negativní, takže další krok za mnou :)
Všechno je v pořádku, 23.3. jdeme s manželem na ultrazvuk a už se táááááááákhle těším. Už budu snad konečně vědět jestli mám v bříšku princeznu nebo fotbalistu (podle toho kopání bych teda tipovala spíš to druhé, moc bych potěšila i manžu ale uvidíme :))) Jo a podle prvních pohybů a kopání se mi posunul termín porodu o 3 týdny dřív na 9.7. ale doktorka říkala, že na to moc nemám brát zřetel, že důležitý je termín podle PM a ultrazvuk (ten mi zase vychází o 2 dny míň než TP podle PM, takže oficiálně se pořád kloním k 30.7.

My ještě s kočárkem a ostatním vyčkávame, i když manželovy rodiče objevili o víkendu někde v bazaru 3-kombinaci asi za 3 tisíce (prý to byla sleva asi z 20 tisíc, to si tedy nedokážu představit), říkali značka Willis nebo jak se to píše o tom jsem nikdy neslyšela tak jsem jim zakázala cokoliv kupovat že se na to nejdřív musím podívat. Ale hlavně je prý vínový-sparťanská barva takže manžel je z toho nadšený tak ho musím krotit :)

Leni-p ten test kočárků jsem neviděla, to je nějaký aktuální? Zkusím se kouknout na inet MF, jestli tam o tom něco nenajdu…
S tou únavou jsem na tom podobně jako ty, přes den to jde ale jakmile přijde večer taková devátá hodina tak lehám a během 15 minut usínám. Žádná televize žádný sex :))) Ale asi si o to ty naše tělíčka říkají a potřebují to, já jsem byla vždycky noční můra a do půlnoci jsem koukala do knížky, tak se teď alespoň vyspím :)

UFF to jsem se rozepsala. Asi si skočím koupit vedle do cukrárny dortíček už tu s tím půl hodiny bojuju ale chuť na sladké (asi jako u většiny z vás) vítězí :))

Loisinko ještě ti musím pochválit deníček, mám už doma vytisknuté všechny, hezky je strkám do desek a dávám do šanonu, už vidím, jak si tam za čas budu listovat a vzpomínat, jak jsme se všechny krok za krokem dostávaly přes ty všechny radosti i starosti našeho těhulkovského období…

Moc se všechny opatrujte, ať to těm našim miláčkům v bříškách pěkně kope :)
papa
Gina 19+3

Medvidek_99
Stálice 68 příspěvků 08.03.05 17:22

Ahojky holčiny s kulaťoučkými bříšky,

tak jsem se konečně dostala k netu a koukám co tu za překvápko … Lois máš 1* moc chválím, super deníček. Jdu přečíst všechny komentáře a pak ještě něco napíši.

Radka a Brumlíček

Medvidek_99
Stálice 68 příspěvků 08.03.05 17:38

Ahojky (ještě jednou),

tak jsme to všechno přečetla, tentokrát komentáře docela přibívají, tak snad to nebude jako u minulého deníčku. I když já raději moc nic neříkám, protože sem také každý den nepíšu. Poslední dny předěláváme bydleníčko, tak není moc času.

Agis - mám na tebe otázku ohledně kočárků KNORR. Minulý týden jsem ho viděla ve dvou obchodech a moc se mi líbil, nevíš jaké jsou na něj recenze a jak je kvalitní? V jednom obchodě mi nabízel prodavač dokonce výběr ze 40-ti druhů potahů ze kterých by mi ho ušili, to je bomba.

Peťulko - doufám že už je ti zase dobře a že se ti podobné nepříjemné chřipkové projevy dobudoucna vyhnou.

Přeji všem krásné odpoledne nebo už skoro večer. Půjdu udělat něco k jídlu a pak asi půjdem do kina, už se moc těším.
Holky nechybí vám kopanečky v bříšku od vašich pokládků? Ten můj brouček poslední dny docela řádí a vypadá to spíš jako by tam pořádal nějaký pořádný mejdan :-)

Pa Radka a Brumlíček 21+2tt.

Petulda
Zasloužilá kecalka 953 příspěvků 08.03.05 18:33

Ahoj těhule,
tak mě to marodění přece jen neminulo. Není mi sice nějak strašně zle, ale dneska jsem zase cejtila, že se o mě něco pokouší a vzhledem k tomu, že to u nás v práci teď opravdu řádí, tak jsem šla radši k doktorovi a budu se asi tak 2 týdny válet doma :-). Teda vzala jsem si domů i nějakou práci, protože toho do mateřský musím stihnout ještě dost, ale aspoň nebudu v tom virovým prostředí.
Doufám, že ve čtvrtek mi bude trochu líp, abysme mohli s manžou na to školení tatínků do porodnice, když on se na to tak těší :-)).
Tak se všechny opatrujte
Peťulda a Míša

Sissi1
Kecalka 256 příspěvků 08.03.05 20:01

Ahoj maminky,
tak vás při úterku zdravím.
Včera se mi palačinky naslano povedly, se špenátem, kuřecím masem a zeleninou - moc dobrý.

Těsta mi zbylo tolik, že jsem dnes dělaly ještě palačinky nasladko, s tvarohem, šlehačkou, mandarinkami a čokoládou. Mňam. Mňam.

Já jdu na UTZ příští úterý, přiobjednala jsem si jeden UTZ navíc - budu ve 27. týdnu a chci to naše miminko už vidět. Už bych do toho 30. - 32. týdne nevydržela.

Určitě jste o tom již slyšely, možná v médiích, v televizních stupidních a zcela neobjektivní reportážích atd.

Jedná se o . Pro maminku a mimíska zcela nebolestivý zákrok. Buňky si pak můžete nechat zmrazit libovolně dlouho.

"

Momentálně lze využít buněk z pupečníkové krve na tyto nemoci:

Používá se již dnes různých smrtelných onemocnění, přičemž spektrum těchto onemocnění se stále rozšiřuje (viz tabulku). Některá z nich se vyskytují pouze zřídka, některá naopak patří mezi nejčastější příčiny úmrtí (například v období mezi 3.-10. rokem života je to leukémie, vedle úrazů, nejčastější příčinou smrti).
Během života člověk onemocní na některá z těchto onemocnění s pravděpodobností
V tabulce jsou tyto nemoci: akutní a chronická leukémie, některé druhy rakoviny a nádorů, dědičné erytrocytózní
abnormality, poruchy histiocytů aj.

Myslím, že výčet nemocí není zde momentálně důležitý.

Stojí to: odběr, vyšetření zda je vzorek opravdu vhodný ke zmrazení a uchování pro vaše dětátko: 21.500,– Kč (u firmy, kterou jsem si vybrala já). Je to slovenská firma: Cord blood center, v Bratislavě. Je součástí mezinárodní společenosti. Pokud by vzorek nebyl vhodný - neplatíte nic. Pokud nemáte peníze v hotovosti na zaplacení, lze to zaplatit na splátky. Bez navýšení. A pak ještě ročně platíte necelých 500,– Kč za každý rok, který to chcete mít uskladněné. Když to vynásobím 20 lety, než bude dítě dospělé - je z toho 10.000,– Kč. Takže celkem 31.500,–Kč.

Někdo namítne, že je to další velký výdaj navíc při miminku, který navíc vyletí oknem ven. Moc si přeju - ať tyto peníze opravdu vyletí oknem ven (Vendula Svobodová by mi jistě dala za pravdu).

Navíc když podělím 31.500,– Kč 20 lety a pak 12 měsíci, dostanu se na částku za měsíc a tu opravdu utratím měsíčně taky a za kraviny.

Setkala jsem se také s názorem, že takto tu nemoc na své dítě přivolám, to mi přijde jako, že když se jako poutám v autě - tak na sebe přivolávám bouračku.

Tyto buňky samozřejmě nezaručí na 100 %, že když bude mít dítě leukémii tak se uzdraví, ale má daleko větší šanci, neboť buňky jsou jeho vlastní a zdravé a tím pádem i lépe adaptibilní než od vyhledaného dárce (a ještě samozřejmě máte stres, když dárce hledáte a pak na transplantaci čekáte).

Také mi můj selský rozum + můj , který to schvaluje, napovídá, že každý den, týden, a rok jde věda kupředu a jistě přibydou další věci, které už buňkami půjdou vyléčit zcela běžně.

Chtěla jsem ještě slyšet , pro a proti a pochybnosti.
to již nic nezmění, ale třeba některá se rozhodnete pro své miminko stejně jako já, a tak vás o tuto možnost nechci připravit.

Vím, že to pro své ratolesti mají např:
Bolek Polívka, Zora Jandová, Iva Kubelková.

A ještě stránky firmy, kterou jsem si teda vybrala já, už mi skvělá paní doktorka z té firmy poslala veškeré podmínky a smlouvy na mail.
 www.cordbloodcenter.com

Smlouvu stačí podepsat tak v dubnu, v květnu pošlou do mé porodnice set na odebrání buněk pro mého porodníka.

Snad jsem vás maminky moc nevystresovala, to bych nerada, vždyť jsme všechny dospělé.

Sissi a holčička, 25+5 tt
":[]

Sissi1
Kecalka 256 příspěvků 08.03.05 20:07

HOLKY OMLOUVÁM SE A POSÍLÁM JEŠTĚ JEDNOU, chtěla jsem mít některé věci tučně ale nepovedlo se mi to - asi jsem blbá.
Tak ještě jednou.

Ahoj maminky,
tak vás při úterku zdravím.
Včera se mi palačinky naslano povedly, se špenátem, kuřecím masem a zeleninou - moc dobrý.

Těsta mi zbylo tolik, že jsem dnes dělaly ještě palačinky nasladko, s tvarohem, šlehačkou, mandarinkami a čokoládou. Mňam. Mňam.

Já jdu na UTZ příští úterý, přiobjednala jsem si jeden UTZ navíc - budu ve 27. týdnu a chci to naše miminko už vidět. Už bych do toho 30. - 32. týdne nevydržela.

Chtěla jsem se s vámi podělit taky o informaci o věci, kterou jsme se rozhodli s manželem pro naše mimi udělat.

ZMRAZENÍ BUNĚK Z PUPEČNÍKOVÉ KRVE

Určitě jste o tom již slyšely, možná v médiích, v televizních stupidních a zcela neobjektivní reportážích atd.

Jedná se o odebrání a zmražení buněk po porodu. Pro maminku a mimíska zcela nebolestivý zákrok. Buňky si pak můžete nechat zmrazit libovolně dlouho.

A k čemu je to dobré?

Momentálně lze využít buněk z pupečníkové krve na tyto nemoci:

Používá se již dnes různých smrtelných onemocnění, přičemž spektrum těchto onemocnění se stále rozšiřuje (viz tabulku). Některá z nich se vyskytují pouze zřídka, některá naopak patří mezi nejčastější příčiny úmrtí (například v období mezi 3.-10. rokem života je to leukémie, vedle úrazů, nejčastější příčinou smrti).
Během života člověk onemocní na některá z těchto onemocnění s pravděpodobností
V tabulce jsou tyto nemoci: akutní a chronická leukémie, některé druhy rakoviny a nádorů, dědičné erytrocytózní
abnormality, poruchy histiocytů aj.

Myslím, že výčet nemocí není zde momentálně důležitý.

Stojí to: odběr, vyšetření zda je vzorek opravdu vhodný ke zmrazení a uchování pro vaše dětátko: 21.500,– Kč (u firmy, kterou jsem si vybrala já). Je to slovenská firma: Cord blood center, v Bratislavě. Je součástí mezinárodní společenosti. Pokud by vzorek nebyl vhodný - neplatíte nic. Pokud nemáte peníze v hotovosti na zaplacení, lze to zaplatit na splátky. Bez navýšení. A pak ještě ročně platíte necelých 500,– Kč za každý rok, který to chcete mít uskladněné. Když to vynásobím 20 lety, než bude dítě dospělé - je z toho 10.000,– Kč. Takže celkem 31.500,–Kč.

Někdo namítne, že je to další velký výdaj navíc při miminku, který navíc vyletí oknem ven. Moc si přeju - ať tyto peníze opravdu vyletí oknem ven (Vendula Svobodová by mi jistě dala za pravdu).

Navíc když podělím 31.500,– Kč 20 lety a pak 12 měsíci, dostanu se na částku za měsíc a tu opravdu utratím měsíčně taky a za kraviny.

Setkala jsem se také s názorem, že takto tu nemoc na své dítě přivolám, to mi přijde jako, že když se jako poutám v autě - tak na sebe přivolávám bouračku.

Tyto buňky samozřejmě nezaručí na 100 %, že když bude mít dítě leukémii tak se uzdraví, ale má daleko větší šanci, neboť buňky jsou jeho vlastní a zdravé a tím pádem i lépe adaptibilní než od vyhledaného dárce (a ještě samozřejmě máte stres, když dárce hledáte a pak na transplantaci čekáte).

Také mi můj selský rozum + můj , který to schvaluje, napovídá, že každý den, týden, a rok jde věda kupředu a jistě přibydou další věci, které už buňkami půjdou vyléčit zcela běžně.

Chtěla jsem ještě slyšet , pro a proti a pochybnosti.
Na mém rozhodnutí to již nic nezmění, ale třeba některá se rozhodnete pro své miminko udělat toto stejně jako já, a tak vás o tuto možnost nechci připravit.

Vím, že to pro své ratolesti mají např:
Bolek Polívka, Zora Jandová, Iva Kubelková.

A ještě stránky firmy, kterou jsem si teda vybrala já, už mi skvělá paní doktorka z té firmy poslala veškeré podmínky a smlouvy na mail.
 www.cordbloodcenter.com

Smlouvu stačí podepsat tak v dubnu, v květnu pošlou do mé porodnice set na odebrání buněk pro mého porodníka.

Snad jsem vás maminky moc nevystresovala, to bych nerada, vždyť jsme všechny dospělé.

Sissi a holčička, 25+5 tt

Sissi1
Kecalka 256 příspěvků 08.03.05 20:09

MAMINKY TENTO MŮJ PŘÍSPĚVEK NEČTĚTE - AŽ TEN DALŠÍ, TENTO JE ŠPATNÝ - CHYBÍ MI TAM VĚTY. SORRY. SISSI A HOLČIČKA

Sissi1
Kecalka 256 příspěvků 08.03.05 20:14

Tak to jsem ještě já, jsem fakt mimo, chybí mi tam, že měsíční výdaj po vydělení 31.500,– 20 lety a měsíci je tedy 131,–Kč/za měsíc.

Já to chtěla ty důležité věci tučně, a místo toho mi to zmizelo úplně. Ach jo.

Sissi a holčička

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.03.05 08:53

Zdravím Vás všechny mamulinky,

Jak se zdá venku už pomalu začíná ustupovat zima, tak je to o něco veselejší jen pořád ještě chybí to sluníčko.

Radko, k těm kočárkům Knorr. Moje sestřenice ho má a je sním nad míru spokojená. Tento víkend jsem u ní byla a kočárek jsem si vyzkoušela do posledního detailu a padl mi do oka tak že už jiný nechci. Je stabilní, celkem lehký, a snadno skládací což je pro nás s malým výtahem a malým autem opravdu důležité. Taky bych se tě při téhle příležitosti ráda zeptala kde ti nabízeli ty potahy. Tady v Praze mají tenhle kočárek v Carrefouru, ale pouze 2 barvy. Bohužel se mi nepodařilo najít www stránky kde by tyto kočárky nabízeli. Kdybyste někdo o nějakých věděli, napište mi je prosím. Myslím si že na internetu bych kočárek sehnala určitě levněji než v obchodě.
Včera jsem byla na cvičení a pokaždé jsem v údivu kolik nových maminek přichází. Jsem zvědavá jak budou v červenci vypadat porodnice, ale myslím, že budou na prasknutí.

Holčinky prozatím se s vámi loučím, ale budu průběžně nakukovat
Agis+Pinocchio 19+5

Lois
Zasloužilá kecalka 665 příspěvků 09.03.05 09:53

Ahoj těhulky :o)

tak vás zdraví marod z Havířova :( Od pondělka zápasím s pořádným nachlazením, v PO jsem byla jako převálcovaná parním válcem, k tomu začla růst osmička, takže „boží“ … No dnes se přidala děsná rýma a o kašli ani nemluvím. Tak jsem hned naordinovala cibulový sirupek a čaj, tak snad to zabere!!! Jinak jsem to asi musela chytnout v té nemocnici na těch testech cukrovky, jinaks e lidem vyhýbám obloukem.

Ale jedna dobrá zpráva je, dnes jsem si volala na výsledky stěrů na gynekologii, takže žádný zánět nemám. Super :)

Holky: děkuju za pochvalu deníčku, pokud se do víkendu vykurýruju určo připravím další.

Gino: o tom testu kočárků jsem se tady jednou zmiňovala já, je dokonce zkopírován v některém ze starších deníčků. Sice není aktuální, ale myslím si, že je jeden z posledních co se dělal.

Leni_p: sice jsem měla vybraný kočárek Firkon, ale jak jsme byli v Polsku (hned za hranicemi) tak mi prodejci kočárků řekli, že se Firkon nedělá a prodávají tam ještě hezčí kočárky. Tak jsme nakonec vybrali zn. TAKO, je to 4 kombinace a oproti Vectoru (Firkon) měl i přehazovací rukojeť a byl prostornější. Jukni na www.tako.czest.pl je tam hezky popsaný. My ho už máme ošahaný a líbil se i manželovi po stránce technické. JO a kde ho budeme kupovat? Měli ho za 4500,– Kč hned za hranicemi na malé burze u vody (Cziezyn), takže tam v květnu pro něj skákneme. Pokud ho chceš ošahat i u nás, tak jsem ho viděla tady v Havířově (obchodní dům Elán). A těhu oblečení tam je také na burze, ale jsou tam i kamenné obchody, ale to chce obejít, já si přesně nepamatuju kde to bylo.

No nic holčinky, jdu si lehnout, už jsem napsala román, na to jak mi je :)))))))))

Tak papa zdraví Lois s Vojtíškem (28+1tt)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.03.05 11:33

Ahoj těhulky,

já jsem o něco mladší, TP září, ale chtěla bych vás poprosit o informaci. V jednom z vašich posledních deníčků některé z vás psaly, že jezdí na UTZ do Gennetu. Jelikož tam taky pojedu ve 20tt a přímo k Dr. Břešťákovi, tak mě velice potěšily milé ohlasy k jeho osobě.

Můj dotaz se týká natáčení UTZ na kameru, což je super a určitě si jí s manželem vezmeme. Platí se něco za tuto možnost? A nenatáčejí v gennetu UTZ i sami? Dělají fotku z UTZ? Případně, kolik jejich služby stojí.

Děkuji za informace a přeji vám všem klidné těhulkovství a zdravá miminka.

Sipka

ka-tka
Generální žvanilka 22314 příspěvků 09.03.05 11:50

Ahoj,

Neda mi nereagovat na Vase rozhodnuti ohledem zmrazeni bunek z pupecnikove krve.....

Urcite je to krana vec a mnoho lidi si mysli, ze tim zachrani zivot svemu nemocnemu diteti..... to ano, ale........ kazdy jedinec ma v genech nejake predispozice, k tomu ci onomu onemocneni. a napriklad, kdyby miminko melo leukemii, tak neni 100% ze ho ty jeho zmrazene bunky zachrani, protoze ta leukemie je tam taky, akorat nepropukla do nemoci....... takze je to 50/50.......
Nechci te strasit, ale ja jsem pracovala na transplantacni jednotce, kde tohle byla casto diskutovana tema....... a zadny z genetiku a ani doktoru nezarucil, ze je to tak perfektni......
Vice se prikladali k nazoru, darovat pupecnikovou krev do banky pupecnikove krve...... hlavne to neni komercni, a dostane sanci vice deti......
Mozna to pisu zmatene..... ale mam tolik myslenek v sobe.....

I kdyz si myslim, ze pokud ste rozhodnuty, nema cenu te odrazovat a usetrit tim penize, ale mozna jine holky se rozhodnou darovat a mozna zachranit jine deti.......

Katka 19+4

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.03.05 12:18

Jak jsem již měla nejednou možnost vidět, jste zajisté krásná, mladá, bohatá žena, pyšná nastávající maminka. Mám k vám však pár výhrad, především k vaší prezentaci na tomto serveru - fotogalerie. Není pochyb o tom, že jste jedna z těch šťastných žen, která vyniká svojí krásou a v tom tkví to, co vám vytknu: dle, nejen mého názoru, by nebylo na škodu, abyste se přestala takto prezentovat, neboť toto není seznamovací ani žádný server o módě, ale o matkách a dětech. Nečekám, že se ke mně připojí další maminky a ani o to nestojím. Jen se zamyslete nad Vašimi fotografiemi, kterých je plná galerie. Dobrá, proč ne, maminky můžou být hezké a atraktivní, ale pro tolik detailních foto vašeho nádherného xichtíku? Jistě vás napadne: zavidí! Ujistím vás, že ne. Jsem z těch maminek, které jsou úplně průměrné, ráda hezky oblékám sebe, manžela i své děti a jsem nadmíru spokojená se svojí vyzáží. Můj manžel po shlédnutí vašich fotografií prohlásil, že jste si spletla fotogalerii s bookem modelky =o). Tedy, přemýšlejte o tom.
Dále vám chci gratulovat k rozhodnutí nechat si odebrat pupečníkovou krev pro vaše miminko. Je to hezké a je vidět, že myslíte do budoucna jako správná maminka. Zajímalo by mne jen, zda a jakým způsobem je dle smlouvy jištěno nedodržení podmínek a případné odškodnění, kdyby dotyčná společnost zkrachovala. Mně se toto již netýká, zaspali jsme dobu a naše dvojčátka pomalu překračují tu rizikovou hranici pro leukémii - 10 let, ale můj bratr v brzké době čeká miminko, takže mu s radostí předám Váš článek a případné další informace.
Soňa z Liberce

Sissi1
Kecalka 256 příspěvků 09.03.05 14:50

Dobré odpoledne Katko,

moc děkuji za vaši reakci a názor.

Já už opravdu jsem rozhodnuta a taky dobře vím, že vyléčení buňkami není stoprocentní, je to pouze moje pojistka, a nemusela bych v případě potřeby hledat dlouho vhodného dárce.

Také částka mi nepřijde horentní - za tu šanci, někdo si koupí pro své miminko jen kočárek za 20.000,– Kč.

Ještě jednou děkuju, přeju pohodové těhotenství a krásné zdravé mimi.

Sissi a holčička, 25+6 tt

Sissi1
Kecalka 256 příspěvků 09.03.05 15:07

Dobré odpoledne Soni,

děkuji za reakci. Společnost je pojištěna např. i pro případy živelných pohrom- např. mne zajímalo, když jsou buňky zmrazeny a nepůjde elektřina. Mají několik záložních zdrojů - asi jako každá nemocnice, + jsou na další napojeny.
Dále mne zajímalo, když je to v Bratislavě, zda by nebyl problém, když já jsem z Česka, v případě potřeby buněk - tak ten samotný akt transplantace mezi dvěma státy. Tak to je taky ve smlouvě dostatečně vysvětleno. Ve společnosti jsem se setkala s příjemnou doktorkou, která mi vše vysvětlila, zaslala smlouvy a podklady a hlavně mě do ničeho NETLAČILA.

MŮJ VZHLED „modelky“.

To mne velice udivilo, já si připadám zcela normální a průměrná mamina, v žádném případě né atraktivní, teď se sama sobě směju, jak mi pěkně naskakují těhotenské kilogramy. Nejsem ani bohatá (z čeho tak usuzujete?), i kočárek si kupuji z druhé ruky.

Myslím, že některé maminky tam mají srovnatelný počet fotografií. A proč ne, je to album nás maminek, co budeme rodit v červnu až červenci, a tak vystavujeme své rostoucí bříška.

Ty fotky z těhotenskými modely - bez hlav, to samozřejmě nejsem já - ty jsem stáhla holkám z našeho deníčku pro inspiraci na ušití hezkého oblečení.

Těší mě, že se díky tomuto servru zrovna třeba váš bratr dozví o možnosti zmrazení buněk.
Další informace najde na výše uvedeném servru.

Hezký den přeje Silvie-sissi a holčička, 25+6

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.03.05 15:11

Ahojte těhulky,

jsem lenoch na psaní, tak v ryclosti.

Lois - deníček je super, vážně moc pěkně napsaný a jistě dalo „fušku“ vše načíst a pak sesumírovat v takový článek. Opravdu máš můj obdiv…

Dnes jsme byli s miminkem v poradně, dozvěděla jsem se výsledky testu s glukosou - vše v pohodě, takže si můžu dopřávat co chci :) K dnešnímu dni těhu máme 10kg navíc. Nutno podotknout, že se vůbec necítím tlustě, protože se mi to zřejmě rozkládá rovnoměrně a samozřejmě největší podíl na tom má kulatící se bříško :) Na porod se nechystám, jsem prý uzavřená… No prostě zatím samá chvála od pana doktora :) Za tři týdny jdu na poslední ultrazvuk, kde budeme zjišťovat, jak si miminko hoví, zda sedí na zadečku, nebo je hlavičkou dolů… Takže broučka uvidím zřejmě naposledy a pak až u porodu :))) Jejda, toto letíííííííí :)

Jinak mám šílené deprese z nedostatku sluníčka, přemíry sněhu, no prostě volám: JARO, KDE JSI???? :)))

Buďte na sebe i pokládky opatrné, já se přijdu podívat večer a pokud se mi trošku nastartuje mozek, něco napíšu :)))

Mirri 27+2tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.03.05 15:41

Ahojky těhulky.

LOIS, děkuju za info, do toho Polska jezdíme, tak se tam mrknu na nějaké to oblečení, ať nejsem na jaro jako trhan :o) Ten kočárek mě mrzí, pořád doufám, že ho ještě někde seženem, jsme do něj oba úplně zamilovaní, ale když bychom pro něj měli jet až někam na konec světa, tak to bychom asi zvážili i jiné možnosti, snad nebudeme muset.
S tím zoubkem jsi to teda chytla, představ si, že mi vyrostly dvě osmičky před těhu a protože mám krátkou tu česlist nebo sanici, nevím jak se to nazývá, tak mi to vyrostlo úplně do boku, asi čtvrt roku jsem chodila s opuchlou pusou a zubař pořád, že to ještě není prořezané, že to nepůjde vytrhnout. Nakonec jsem to přechodila (bylo to peklo) a teď když jsem byla u zubaře na prohlídku, mimojiné i pro zápis do těhu průkazky, tak se smál a řekl mi: „vám ty osmičky prorostly až do uší“ já jsem se moc nesmála a pak mi řekl, že si je mám přijít nechat po porodu vytáhnout. To mi slezl úsměv úplně. Prý „vytáhnout“…takové slovo, to zní jako vytáhnout nůž z másla, jenže se zubama moudrosti to asi nepůjde tak hladce. Nebudu na to teď myslet, je to ještě daleko. Navíc po porodu budu s doktorama jedna ruka(doufám), tak to nějak sfouknu. Největší smůla na tom je ta, že dva zuby moudrosti navíc a že bych si připadala moudřejší.....no to spíš naopak, obzvaláště v poslední době, hihi.
Tak se kočky bříškaté mějte krásně, já za pár minut končím v práci a valím se domů doslova.

Lenka_p a Tomášek

Petulda
Zasloužilá kecalka 953 příspěvků 09.03.05 18:42

Ahojky těhulky,
tak zase posílám nemocný pozdrávek. Dneska už naštěstí nemám teplotu, takže zejtra ten kurs pro tatínky v porodnici snad zvládnem. Jsem na to teda zvědavá, budu vás informovat :-).

SIPKO - pokud jde o Gennet, byla jsem tam na UTZ už dvakrát, na tom druhém u Dr. Břeš'táka a byla jsem opravdu spokojená. Videokazetu bohužel v Gennetu nenatáčejí, prý nemají přípojky nebo tak něco, ale sestra na recepci mi sama navrhla, abysme si přinesli svojí kameru a natočili si mrňouse sami. U Dr. Břešťáka to nebyl žádný problém (někdo tady psal, že u nějakého jiného doktora ano), samozřejmě se nic neplatí. Prostě si manža vezme kameru, sedne si a točí :-)). Fotku ti udělá na požádání. V recepci říkali, že to stojí 50 Kč, ale pan doktor po nás nic nechtěl, a myslím, že tu taky někdo psal, že nic neplatil. Takže držím palečky, ať se vám UTZ líbí a hlavně ať je mrňousek vpořádku.

Jinak se všechny mějte moc krásně, všem chrchlajícím přeju brzké uzdravení a já jdu zase zalézt do pelíšku.

Peťulda a Míša 23+3tt

Medvidek_99
Stálice 68 příspěvků 09.03.05 19:12

Zdravím všechny maminky,

koukám že se tu dnes probíralo zajímavé téma „Odběr pupečníkové krve“. Nevím kde jsi se o tom Sisi dozvěděla, nebo jsem to nějak při tom čtení přehlédla, ale já na článek k tomuto tématu narazila před pár dny. bylo to v pátek, kdy jsem si koupila březnovou Betynku. Je tam vše hezky popsané + kontakty a ceny za které to pořídit. Přišlo mi to zajímavé a koukala jsem že je v časopisu i kupón, při výhře ti ten odběr zaplatí. Jen jsem si říkala, že se mrknu na jejich webové stránky, protože m není jasné, zda by mi něco takového mohli odebrat v porodnici kde chci rodit, pracovala jsem v téhle nemocnici 9 let a tak vím že na něco podobného nejsou vybaveni. Kde budeš Sisi rodit a dokáže to odebrat každej doktor nebo jsou tam nějaké spešl podmínky?

Lenko - s moudrákama si nedělej hlavičku, snad tě potěším, že na to nebudeš sama, i mě po porodu bylo doporučeno si moudrák nechat vyndat. Mám teď v těhu víc prokrvené a citlivé dásně - koupila jsem si na to měkký kartáček+spec.pastu a od dr. jsem dostala vodičku na vyplachování, tinkturu na masáž dásní a řekla bych že se to po týdnu trochu zklidnilo. Také mi doporučil čistit si zuby svislým tahem od dásně k hrotu zubu ne žádnými krouživými pohyby. Jedno vyndání vyrostlého moudráku už mám za sebou a v mém případě to byla úplná pohodička, čekala jsem že to bude bolet, otýkat nebo tak něco, ale ráno mi ho vyndali a v poledne jsem se už cpala řízkem s bramborovým salátem :-) Výhoda je když jsou moudráky prořezané a vyrostlé, to se vyndavají lépe. Já se toho svého ráda zbavým, protože se mi stejnak do mé už tak malé pusy sotva vejde a tlačí mi na ostatní a tím dráždí.

Agis - to jsem ráda, že jsem našla někoho komu se tyhle kočárky KNORR líbí a kdo je už trochu vyzkoušel. My jestli to zítra při shánění koberce stihnem, tak chcem do té prodejny v Berouně zajít a nechat si ho předvést. Pak ti napíšu jak se nám líbil a další podrobnosti.

Krásný večer, ať se vám všem vyhýbají bacily a jen spokojená miminka v bříškách!

Radka

Medvidek_99
Stálice 68 příspěvků 09.03.05 19:16

Ahojky Peťulko,

pořádně zalez do postýlky a pij čajíčky, určitě ti bude brzo lépe. Držím palečky, ať je to co nejdříve.

Sipko - já byla v Gennetu také nadmíru spokojená :-), samozřejmě s kým jiným než s Dr.Břešťákem. Video sice nemáme, ale krásnou a super fotečku miminka jo. Po nás teda chtěli na recepci 50,–Kč ale stojí to za to, je fakt moc povedená.

Radka

stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 09.03.05 19:51

Ahoj bříškandy,
jsem ráda, že se máte dobře a tfuj, tfuj, tfuj do dalších týdnů.

Sissi prosím tě, těch fotek tam máš málo, měla bys jich tam přidat mnohem víc :-D.
Lituju, že jsem si nedělala fotky, když jsem byla s prvním dítětem, to jsem ještě měla tělo modelky :-). Ale jak jsem koukala na tvoji maminku, ty budeš hezká a štíhlá pořád.
Kdybych měla možnost, dala bych pupečníkovou krev do všeobecné banky. Ale to je moje věc. Nevěděla jsem ani o možnosti dát pupečníkovou krev pro vlastní dítě. A není to jen na nemoci. Třeba holčička bude dobrodružné povahy a jednou se jí bude pupečníková krev hodit i na vyřešení úrazu. Většina porodnic tuto možnost nenabízí, tak když je možno nechat to udělat soukromě, tak proč ne.

Tohle mi utkvělo, tak promiňte ostatní, že nereaguju a přeji všem červenčátkům krásný večer. Stefinka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.03.05 20:25

Ahojte holcinky,

Lois, super denicek, jsi holka sikovna! 1****
Pekne se vylez a vyzen virozu z tela ven!

Hlavnim duvodem, proc jsem se rozhodla dnes napsat je vsak prispevek pani Soni z Liberce, adresovany Sissi.

Mila pani Sono, prestoze se me to netyka, nemohu nereagovat na vyse zmineny prispevek. Jsem presvedcena, ze jste neadekvatne zareagovala a zautocila na adresu Sissi. Radila bych Vam, abyste se podivala i do ostatnich denicku na fotografie jinych maminek. Mohla jste si tak vsimnout, ze ne kazda posila jen fotky rostouciho briska nebo deti. Ja jsem napriklad rada, kdyz vidim nove fotky a vim, s kym si dopisuji. Pisete, ze nezavidite Sissin vzhled - presne to z Vas vsak cisi. Proc jeji nebo vas vzhled vubec zminujete? Dale mi pak prijde az nevhodna Vase poznamka o „seznamce“ vzhledem k tomu, ze je Sissi vdanou pani a uz vubec bych nenarazela na nici financni situaci. Koneckoncu je to nas denicek a kazda tam muzeme vlozit to, co sama uzname za vhodne !!!!!!!!!!

S pozdravem,
Makovka ( Adela, Washington)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.03.05 20:41

Sissi,

my se s manzelem v posledni dobe take pidime po informacich ohledne pupecnikove krve. Take spise uvazujeme o vseobecne bance. Nejsme jeste rozhodnuti, zda ano ci ne. Tady to stoji temer 3 tisice dolaru, takze to chceme zvazit a zjistit co nejvice. Moje nejlepsi kamaradka co tady mam (je ze Slovenska), ted buhuzel onemocnela chronickou leukemii a tak resime jeji starosti. Nekdo z jejich lekaru zminil pupecnikovou krev. Je mozne ji (26 let) pomoci s krvi meho ditete, pokud by se shodoval typ nebo je to ciste jen pro deti?

Mej se moc hezky a opatruj malickou!!

Makovka

Kira1
Povídálka 22 příspěvků 09.03.05 21:20

Taky jsme si vybrali kočarek TAKO,typ NATALIE.U nas v Kladne je za 8000,–Chci se zeptat to je město-CZIEZYN?To by se vyplatilo si pro něj zajet.
 Kira

Kira1
Povídálka 22 příspěvků 09.03.05 21:25

Ahoj Lois!
je to parádní deníček.Nadherně si tady vždycky odpočinu a ještě se něco zajímavého dozvím.Prostě na jedničku.
 KIRA

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.03.05 21:54

Ahoj kamarádky,
přeji všem hezký večer. Taky jsem už četla o možnosti uchování pupečníkové krve, ale zdá se mi to docela dost drahé. I když jestli naše druhé dítě bude taky tak šikovné jako Vašík, snad by to nebyla marná investice.
Včera jsme byli na převazu a řeknu Vám, jsem docela silná povaha, ale měla jsem co dělat abych nebrečela. Obvaz se mu přilepil do rány a jak mu to sundávali, hrozně křičel a bránil se. Ale v okamžiku kdy jsme vyšli z ordinace, okřálo mu a už peklil.
Jinak pro všechny, co už vyhlíží jaro. Letos žádné nebude! Zima bude do konce května a pak hned léto. Mám to tak objednané, protože Vašek se narodil na konci srpna a ty vedra byly děsné. Takže tentokrát, abych zbytečně neotékala a nemusela investovat do letního oblečení jsem si objednala zimu až do konce května.
Soňa (ne z Liberce, z UH).

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.03.05 03:52

Ahoj Soni,

muzu ti rict, ze po precteni tveho predesleho prispevku o Vasikove urazu mi zeslabla kolena a musela jsem vyjit na balkon, abych se nadychala cerstveho vzduchu. Chudacek malej, ja bych nejspis padla. Snad ho to neboli a brzy se prst zahoji!!!!!!!! Brrr.
S tim pocasim jsi me nepotesila. Me uz jsou moje zimni bundy male a protoze si nechci kupovat nove a vetsi, trpelive z okna vyhlizim jaro. Zatim to u nas na otepleni ale nevypada. Achjo.

Makovka

Adel1
Kecalka 101 příspěvků 10.03.05 08:51

Ahoj holky,

nejdříve bych se chtěla obrátit na Sissi:
Nedej se odradit takovými řečmi, ze kterých jen čiší závist. Myslím, že na fotky v deníčku se všechny moc rády podíváme, máme možnost vidět, s kým si píšeme a jaké děláme vzájemně pokroky. Mě osobně rostoucí bříška nikdy nepřestanou fascinovat a každý den se těším, co nového do galerky přibylo. Nejsem žádný úchyl, jen jsem prostě poprvé těhotná a ráda zabrouzdám i do deníčků „starších“ těhulí, ať vím, co mě ještě čeká. Tvoje fotky jsou moc pěkné a myslím si, že nikoho neurážejí. Už teď se těším na další fotečky z devítiměsíční série. Taky si takovou svoji dělám.

Lois,
super deníček, určitě moc poučný. Pořád se ještě snažím hltat o těhotenství úplně všechno, na internetu skoro nic jiného nehledám a doma mám taky spoustu knížek. Stejně ale není nad osobní zkušenosti jiných maminek a proto jsem moc ráda, že tento prima server existuje a že jsem ho objevila.

Makovko,
tak to jsem překvapená, že i za velikou louží je ještě pořád zima. Je ale fakt, že už mě to pěkně začíná štvát. Já jsem na protest svoji zimní bundu už odnesla do čistírny a teď už ji mám zabalenou doma ve skříni a hodlám ji rozbalit zase až v prosinci. Tak snad to vyjde a jaro konečně začne.

Soni,
jak se má malý Vašík, už je mu líp? Chudáček malý, tolik si musel vytrpět. Z toho mám právě strach, i když dítě hlídáš, tak stejně stačí chvilinka a něco se může stát.

Holky,
já jsem byla včera v poradně a paní doktorka ze mně neměla moc radost, protože mám už 11 kilo navíc. Při mé výšce je to opravdu dost, takže se musím začít krotit. Ale já jsem se nijak necpala, vážně :-) Tak teď si budu muset odpustit všechny sladkosti a smažené věci a zaměřit se hlavně na ovoce a zeleninu.

Taky jsem dostala nějaké prášky na železo, protože mám málo červených krvinek. Prý ty prášky způsobují zácpu, tak to už se moc těším.

Pro miminko jsem zase nakoupila pár krásných věciček, neodolala jsem 2 krásným bodíčkám v Next, drahé jak čert, ale když to bylo tak nááádherný :-) Miminko mě krásně kope, tak jsem mu chtěla udělat radost :-)

Mojeho milovaného manžílka skolila chřipajzna, leží doma v posteli a léčí se, tak snad to na mě nepřeskočí. Láduju se čajem s medem a celaskonem, každý den dělám ovocný saláty, to je vitamínová bomba, tak snad to zvládnem.

V práci stále pohodička, náhradu za mě pořád ještě vybírají, jo laťka je moc vysoko :-)

Krásný den všem a piště co je nového,

Adel & miminko

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.03.05 09:29

Ahoj Holčinky,
tak vás všechny moc zdravím při čtvrtku. Dnes tady v Praze konečně vysvitlo sluníčko, tak je ten den o něco veselejší, jen je mi líto, že se na to sluníčku musím koukat pouze z okna kanceláře.

Holky moc Vás prosím o radu. V práci mám nárok na pět týdnů dovolené o které jsem si myslela, že skončím v práci dříve. Včera mi ekonomka oznámila, že budu mít nárok pouze na nějakých dvanáct dní, což je alikvotní odpracovaná část a zbytek dovolené mi nepropadá, ale musím po skončení dovolené žádat o jeho proplacení. Já bych si to nejradši vybrala najednou celé a proplácet nic nechci, tak přemýšlím jak to udělat. Jen prostě nechápu proč si to nemůžu vybrat celé, když mi nárok nepropadá. Holčinky, vy jste tu všechny takové znalé, poraďtě jestli to nejde přeci jenom nějak vymyslet.

Radko: Až vyzkoušíš ten kočárek Knorr, tak určitě napiš, jsem napnutá jak kšandy. Já jsem se do toho kočárku úplně zamilovala a nejradši bych už s ním drandila, ale budu si muset ještě počkat. Vybrali jsme ten NANNY 4 s tím dvojkolečkem vpředu.

Příští týden jdeme s manžou na ultrazvuk, tak se těším až zase uvidím Pinocchia a hlavně jsem stráááášně zvědavá, jestli zjistíme zda čekáme Pinocchia nebo Pinocchiovou. Holky pořád jsem se od nikud nedozvěděla jestli se u Apolináře může natáčet UZ na kameru nebo digitál. Kdybyste to někdo věděly napište prosím svojí zkušenost budu moc ráda.

Koukám že jsem se nějak rozepsala, tak se pomalu rozloučim
Mějte se moc krásně
Agis + Pinocchio 19+6

Slanka
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 10.03.05 14:55

Ahojík babulky milé,
všechny vás zdravím, nějak mi nestačí síly, reagovat jednotlivě a co hlavně, mám už pěkný skluz jak ve čtení tak v psaní příspěvků…
V práci se rozmýšlí, kterou holčinu vybrat a pak mě čeká už jen týden samotné v práci. Pak už budu zaučovat a na emimi se možná ani nedostanu. No ono to třeba nějak dopadne… :o). Třeba mi na odchodnou budou chtít darovat „můj“ pracovní počítač i s připojením na internet, haha:-)).
No asi ne no…
Jinak Agis já si teda dovolenou vybírám zbytkovou celou (18 dní do konce roku), ptala jsem se na to v účtárně a bylo mi řečeno, žádná alikvotní část, mám nárok na dovolenou za celý rok. Katkaa to tu vysvětlovala, snad Ti to zodpoví ještě jednou, já to vysvětlit neumím.

Co se týče cvičení, jsem z toho lehce rozpačitá. Sice jsem se hezky protáhla, cvičitelka velice milá…ale ty maminky… No myslela jsem si, že nás ta těhotenská energie, která se tam jistě „povalovala“ :o)stmelí a že se třeba i s někým seznámím, ale opak byl pravdou. Když se cvičitelka na něco zeptala, jediný, kdo odpověděl jsem byla já a to ještě s pocitem, že ostatní ruším…
No zbyl mi z toho smíšený pocit a skříplý nerv tam dole, no v zadečku…auviky au :-( Ještě, že hodina stála jen 70,– Kč. 180,– bych za to fakt nedala. Přemýšlím, že budu chodit jen na předporodní kurz a cvičit budu doma. Balón už je objednaný a videokazetu gravidjógy mám taky. Takže tolik ke cvičení… Půjdu ale ještě jednou, ať vím, že jsem to nezatratila hned napoprvé…

Jinak holčička krásně kopká a já si to užívám, mazlím, sním a těším se strašně na chvíli, kdy jí poprvé uvidím:-))).
Zatím si budu muset „vystačit“ ze zítřejším ultrazvukem. Jako by se váha podvědomě bála paní doktorky, zhubla jsem přes kilo, takže dnes hlásím osm kilo +. No však to zase doženu, není pochyb.
Tak se mějte babulinky krásně, držte mi palečky na zítřejší utz:-) a já se zase zítra ozvu.
Papíl lálík Sláník*

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.03.05 14:57

Ahoj Peťuldo,

moc ti děkuji za informaci. Povzbudilo mě to a těším se, až mimíska uvidíme.

U mého dr stojí foto 100,– a nahrání od něj 200,– a to jsem 60 km od Prahy, tak mě překvapilo, že v Gennetu fotka jenom 50,–. Asi záleží na doktorech.

Taky ti přeji spokojené, zdravé a šikovné miminko a klidné těhulkovství.

Sipka

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »