ČERVENČÁTKA 034 - Blíženeček 20.05. - 21.06.

Těhotenství

Jestli vám čáp právě přinesl dítě narozené v Blížencích, nabruste si kolečkové brusle a setřeste pavučiny z mozku. Příštích patnáct až dvacet let budete muset být hbitá a ostražitá, takže radši začněte hned, zatímco je váš malý merkurský uzlíček ještě přišpendlený ke kolébce.

Nebude trvat dlouho a naučí se chodit a mluvit. Nejste-li připravena letět s ním, může vám vyklouznout z prstů jako vzduchová bublina. Už jste někdy zkoušela držet vzduchovou bublinu?
Statistiky Úřadu pro sčítání lidu ve Spojených státech dokazují, že v době znamení Blíženců se rodí víc dvojčat než v kterémkoliv jiném ročním období. Takže i vaše červnová událost mohou být dvojčata - nebo i víc. Ne? Nebuďte si tak jistá. Možná jste napočítala jenom po deseti prstech na rukou a na nohou, což dá za normálních okolností dohromady jedno nemluvně, ale v případě Blíženců ne tak docela. Asi budete muset změnit své pojetí matematiky. Až začne dítě lézt, hned uvidíte, co mám na mysli. Přihodí se to aspoň desetkrát za den. Budete přísahat, že jste ho právě viděla ve spíži s rukou v elektrickém mixéru. Ale jak by to bylo možné? Vždyť je tamhle na verandě, kde blaženě okusuje petúnie. Jak může být na dvou místech současně? Vzpomeňte si, že vašeho potomka ovládá Merkur. To je ten řecký bůh, kterého jste viděla na obrázcích v knihách s křídly na nohou a se stříbrnou helmou na hlavě. Posaďte svému dítěti na hlavu hrnec a představte si, jak mu z baculatých patiček raší křidélka. Vidíte tu podobu?
Osobně jsem nikdy neschvalovala kšíry, které matky navlékají svým batolatům, když jdou nakupovat. Připadá mi, že jdou vyvenčit psa. Nicméně matkám dětí v Blížencích bych vřele doporučovala koupit pro jistotu dvoje nebo troje.
Vaše první myšlenka možná je, že je-li dítě tak aktivní, musíte mu pořídit pevnou ohrádku. Vidím v tom jistou logiku, dokonce s ní sympatizuji, ale nejsem si jista, nakolik jsou ohrádky pro děti Blížence vhodné. Pokud takového malého človíčka zavřete do malého prostoru, může to být vůči němu kruté, protože ho sama podstata jeho povahy nutí pátrat, zkoumat a objevovat nové věci. Ještě horší než fyzické omezení je duševní nuda, když musí trčet na modrorůžové matraci z umělé hmoty, zatímco kolem něj je ten úžasný vzrušující svět s tolika věcmi k vidění a prozkoumání. Doba strávená v ohrádce by měla být vždy krátká. Přílišné omezování Blížencovy svobody může vyústit v depresi, ze které nemusí tak snadno vyrůst. Pamatujte, že je to vzdušné znamení, a vzduch se musí hýbat. Když už ho musíte zavřít do ohrádky, poskytněte mu hodně rozmanitých hraček a barevných knížek, aby si je prohlížel.
Samozřejmě tam nezůstane dlouho, když toho začne mít dost. Merkur ovládá hlasivky, a když se vaše dítě rozhodne cvičit svůj talent v tomto směru, budete se divit, jak může z jedné malé pusinky vycházet tolik rámusu. Vsaďte se, že ho z ohrádky brzy vysvobodíte, pokud nemáte chápavé sousedy, kteří jsou navíc trochu nedoslýchaví.
Děti Blíženci často znervózňují starší klidné lidi svými rychlými pohyby připomínajícími poskakování ptáka. Dospělí malé Blížence neustále napomínají, aby sebou přestali šít nebo aby byli trpěliví a dělali jen jednu věc. Jenže dělat dvě věci najednou je pro tyto děti přirozené. Co těžkopádní nebo vyrovnaní lidé nazývají neposedností, je pro ně normální činnost. Je chyba jim vnucovat, že napodobováním pomalejších, méně energických lidí si vyslouží pochvalu. Snad byste je mohla naučit trochu zvolnit pro jejich vlastní dobro, ale nemůžete změnit jejich povahu, aniž byste potlačila jejich přirozené sklony Měli bychom se pokusit zapamatovat, že čilé dítě Blíženec, které popuzuje rezervovanější dospělé - a naopak tiché opatrné dítě Kozoroh, které popuzuje iniciativní dospělé, jsou prostě samy sebou, Být sám sebou je i tak dost.těžké, i bez lidí, kteří se pokoušejí druhého donutit ke změně osobnosti.
Milujte své dítě pro to, čím je -přátelský, čilý, zvídavý a trochu předčasně vyspělý človíček. Nemůžete ze světlušky udělat hlemýždě nebo z hlemýždě světlušku. Stejně tak nemůže leopard změnit svou kůži. Ráda bych dodala, že pokud by se někdo pokoušel odstranit jeho skvrny, stal by se z něj velmi nešťastný neurotický leopard.
Samozřejmě nevychováváte leopardy. Vychováváte chytré, zajímavé dítě plné elánu. Ale ta analogie má svou logiku. Nechte svému potomku jeho skvrny dvojakosti. Jednou třeba na něj budete hrdá, že vyprojektoval budovu a zároveň vyhrál literární cenu, a přitom se budete divit, že jste se pokoušela jeho dvojitý talent zformovat do jednolité osobnosti. Jestli poskakuje, jako kdyby měl v sobě sto čertů, jen si cvičí rychlé reflexy, se kterými se narodil. Jeho těkavá mysl světlušky vás možná máme, ale pamatujte, že má nespočet zálib, jež třídí, a rozhoduje se, kterých se zbaví a které si udrží.
Učitelé si obyčejně hned všimnou, že tito chlapci a dívky nemají problémy naučit se číst. Blíženci vlastně skoro vynalezli slova. Nevadí jim, když jsou vyvoláni, aby recitovali, a když ostatní studenti vzdychají nad zadaným tématem slohové práce, jen se usmívají. Tyto děti se vyžívají v komunikaci s ostatními a ve sdílení svých vědomostí buď ústně nebo na papíře. Mnoho z nich má talent na mechanické věci a mají obě ruce stejně zručné. Není neobvyklé vidět dítě Blížence, které píše levou rukou a kreslí pravou. Může si kousat nehty; ale prsty má zpravidla štíhlé a ohebné, což ho předurčuje k mistrovství v kouzelnických tricích nebo při hraní na hudební nástroje. Jednou z něj třeba bude dobrý chirurg, zubař nebo hodinář. Ruce Blíženců jsou citlivé, působivé a šikovné.
Většinou mají výraznou schopnost imitovat druhé. Jejich smysl pro ostrou satiru se objevuje brzy. Doma i ve škole žije toto dítě ve smíšeném světě fantazie a reality, kde je pravda často znázorněna jako fantazie a fantazie je zamaskována jako pravda. Může působit dojmem; že přehání nebo dokonce lže, ale jenom se při popisování události nedokáže ubránit jejímu přibarvení a často přesvědčí samo sebe, že se to tak skutečně stalo. V takových případech by se s ním mělo nakládat s citem, protože vlastně jen uplatňuje svou živou představivost. Místo aby se dítěti kladla vina za to, že má takovou fantazii, mělo by se mu opakovat, aby vždy mluvilo pravdu a aby příběh napsalo. Jakmile toto zvládne, bude schopno vidět rozdíl mezi snem a skutečností a nebude ztraceno někde mezi dvěma světy. Děti Blíženci, které se nesmějí vyjádřit a přirozeně komunikovat, se mohou v sebeobraně uchýlit do světa iluzí. Je dobré u nich brzy začít s výukou cizích jazyků; což pro ně asi bude hračka. Stejně jako dětem ve znamení Střelce se jim budou jazykové znalosti hodit, protože budou hodně komunikovat a cestovat.
Dítě Blíženec, které se s vámi pře, že si dokáže dělat úkoly do školy a přitom poslouchat rádio, má nejspíš pravdu. A pokud to jeho známky dosvědčují, proč ne? Blížence nikdy neuspokojuje jen jeden zájem. Je to jako kdyby musel prožít dva životy v době vymezené jen pro jeden, takže musí vstřebat všechno, co může, atak rychle, jak jen dokáže. Hlavní.nebezpečí je nedostatek trpělivosti a neochota vytrvat, dokud se určitou věc zcela nenaučí. Nesmíte těmto dětem dovolit, aby nechaly svou bystrou mysl přeskakovat z jedné věci na druhou, aniž by je úplně pochopily.
Asi budou mít problémy s dochvilností, protože se na cestě někam neustále honí za novými objevy. Také je pro ně těžké poslouchat bez přerušení, protože okamžitě pochopí hlavní myšlenku a podrobnosti už nechtějí slyšet. Mohou mít tendenci se opakovat, ale vám to nedovolí, což lidi přirozeně zlobí. Ve třídě je může rozptýlit moucha, kousek barevného papíru nebo proužek dýmu při pohledu z okna. Nikdy není lehké udržet jejich pozornost, ale když se vám to podaří; budete bohatě odměněna jejich živou zvědavostí a lichotivým zájmem.
Váš dospívající syn Blíženec bude prakticky žít s telefonem v ruce, každý týden bude mít jinou dívku, stokrát změní plány své budoucí kariéry, bude řídit auto trochu moc rychle, šťourat se v motoru a opraví vám pračku. Dívky budou populární a budou schopné spustit vodopád slz nebo na:,–(it zářivý úsměv na požádání. Tyto děti vás udrží v pohybu a mladou.
Když vaše dítě konečně vyroste, mnoho lidí vám s nelibostí sdělí, že „strká prsty do příliš mnoha věcí“. Jen se na ně usmějte, a oni budou otrávení. Ale vy budete vzpomínat na jeden jarní den, kdy vašemu potomkovi bylo sedm. Strčil prsty do čokoládového dortu, do otcova holicího krému, do akvária s rybičkami, do odpadkového koše, do hrnce s horkou polévkou a do elektrické zásuvky. Hrozně vás rozzlobil. Později, za soumraku, jste ho sledovala, jak honí světlušky v trávě. Po chvíli jste si vzdychla a nahlas jste se zeptala: „Proč musí pořád tak běhat? Proč se musí do všeho hnát? Co proboha pořád hledá?“ Zaslechl vás a znepokojilo ho to. Nikdy nezapomenete na pohled jeho jasných očí, když vám odpověděl. „Jé, mami…, já nevím. Ale nedělej si starosti. Já to najdu.“
Linda Goodmanová, Sluneční znamení

Komu se narodí dítko 21.6. ráno, bude na rozhraní mezi Blížencem a Rakem. Holky nebojte, dám vám to včas vědět nebo si to upřesníte podle čínského horoskopu, který tu brzy také bude.
Skoromamkám přeji rychlé a hladké rozdvojování, mamkám přeji příjemné sbližování s Blíženečky. Stefinka

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
jittyy
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 11.06.05 11:02

Stefinko, super deníček. Vzhledem k tomu, že mám Blížence - manžela, tátu i tchýni, tak se nad tím jenom usmívám, protože většina z toho je pravda, to mám vyzkoušené na vlastní kůži........až to někdy dokáže člověka pěkně vytočit .-) Jitka 11 dni do TP

 
Bludicka
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 11.06.05 11:25

Ahoj Štefinko, moje blíženčí slečna oslaví zítra 2. narozeninky a musím říct po dvouletém pozorování, že ten horoskop docela sedí. Ale neměnila bych. Jinak jsem dospěla k závěru, že pokud dá člověk svému blíženečkovi dostatečný prostor k rozhodování a seberealizaci, tak se z něj celkem brzo stane poměrně samostatný a zodpovědný člověk, který chápe příciny a důsledky. Takže pokud nejde o život tak ji když chce (a chce vždycky:))))))) ), nechávám, ať si všechno dělá sama a po svém. A potřebuje mít pocit dialogu a možnosti se rozhodnout. S příkazem pojď si obléct kalhotky se můžu jít bodnout, ale otázka chceš kalhotky s medvídkem nebo s princeznou je v pořádku. Potom následuje dcerčin pokus o oblečení spoďárů který obvykle skončí tím že má obě nohy ve stejném otvoru, a teprve když se ozve: Nejde, mami posím pomoc! můžu špatnou nohu dát do správného otvoru, ale musím Kamču nechat, aby si pak kalhotky dooblékla sama. A tak je to odjakživa úplně se vším. Někdy to je fakt na palici, třeba když se v lednu (12.1.04 měla 7. měsíců) rozhodla, že bude jíst sama lžičkou nebo vůbec a o mé pomoci s další lžičkou nechtěla ani slyšet. Myslela jsem, že skončím v Bohnicích nebo ji zabiju. Vzhledem ke konzistenci příkrmů v druhém měsíci přikrmování a k její schopnosti trefit ústa tak maximálně každou pátou lžičkou a to ji ještě často během přenosu k ústům otočila obráceně, se strašně znásobila spotřeba zeleniny v naší rodině. Aby se dostala na svých15 lžiček do pusinky, bylo jich na zemi, stole, oblečení, zdi a radiátoru dalších 60 :(((((

 
NiKina
Závislačka 3945 příspěvků 11.06.05 13:27

Ahoj holky

stefinko - supr deníček, to přesně sedí na mě a tak doufám, že náš lenoch bude taky po mě.....

Zatím se mu na svět nechce, riskla jsem asi půl deci hodně okořeněného svařáku tak uvidím..... Hlenová zátka odchází pořád… Dneska mě pobolívá i v zádech, bolesti jsou spíš slabší a v dlouhých intervalech, takže pořád jsem napjatá a čekáme.....

Mirce moc gratuluju, asi to neměla vůůůbec lehký, tak jsem zvědavá, jak nám to chudák popíše.....
NiKina 39+4

 
Jerrysek
Kecalka 499 příspěvků 11.06.05 14:12

Ahoj kočulky,

STEFINKO: bezva deníček, početla jsem si pěkně, a protože moje mamka, brácha i švica jsou blíženci, tak musím jen konstatovat, že je to velmi pravdivý, co je tady napsáno. A co migréna? Ja na ústupu?? Doufám, že jo!

U nás v Brně je teď dost zataženo, Leuška spí a manžel odpočívá, jak se princeznička vzbudí a pokud nebude pršet, chtěli bychom do toho Eldoráda, tak snad nezačne krápat.

Zatím Pá Jerrýsek

 
Anonymní  11.06.05 14:53

Vzkaz pro Soňu:
Ahoj Soni, jsem nakukovatelka, mám 21 a půl měsíce starou holčičku, rodila jsem císařem pro nepostupující porod, holčička ztrácela ozvy. Byla jsem v celkové naróze.
Před 8 dny jsem ve 37+2tt porodila chlapečka vaginálně. Jsem šťastná jak blecha, že se to povedlo, do poslední chvíle jsem byla připravená i na císaře.
Zkus to přirozenou cestou, stojí to za to!
Kdybys chtěla vědět víc, napiš.
 Olga

 
Anonymní  11.06.05 16:46

Ahoj holky,

tak jdu nahlásit další červenčátkový blíženčátko. Emma se mi narodila 2.6.2005 v 1 h 52 min a podržte se: vážila 4280 g a měřila 53 cm. Takže ultrazvuk se doopravdy pletl v odhadu, ale pletl se směrem dolů!! Den předtím nám totiž naměřili 3890 g. Emča se narodila v 37+3 tt, takže takhle přerostlá byla hned podezřelá. A právem. Zjistili, že je hypoglykemická (nedostatek cukru v krvi poté, co přestala dostávat hamání ode mě v bříšku) a šup s ní na JIP. Takže z nemocnice nás pustili teprve dneska po 10 dnech. Byl to náročný týden v nemocnici, i když nepochybuju, že teď to bude ještě náročnější.:-)))
Jinak porod byl ok a celkem rychlý. Možná si pamatujete, že 1.6. ráno jsem tu řešila odchod hlenové zátky … no a v 17 h první kontrakce, od 19 h pravidelné po 6 min, 22,15 příjezd do porodnice a v 1,52 už byl mončičáček na světě. Mončičáček proto, že takhle moc vlasatý miminko jsem ještě nikdy neviděla. A když má škytku, tak je pískací mončičáček. :-))
Teď mi usnula na rameni po kojení, tak já jdu honem rychle prolítnout deníčky a komentáře, abych zjistila, kolik už máme miminek.

pa Jana a Emma
PS: porod byl skvělej zážitek, takže všem vám přeju takovej klidnej a bez komplikací, jako jsem měla já. A hlavně zdravý miminka, pze ten pohled na bezmocné tvorečky na JIP a strach o jejich zdraví je skoro k nepřežití.

 
Sissi1
Kecalka 256 příspěvků 11.06.05 17:18

Ahoj Jani,

moc moc gratuluju k Emičce, no tak to je kus ženský, jako Jaromírek od Iruši.

Tak ti přeju jen to nej, hodně zdraví, štěstí, lásky a ať se doma hezky zabydlíte.

Tak už máme s Tebou 6 kluků a 3 holčičky - to je krása.

Mončičák to je super - tak dej brzo fotečku do galerky, jsem zvědavá na ty vlásky.

Zatím se všechny mějte, Nikino kdyby něco tak se drž holka.

Sissi

 
jittyy
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 11.06.05 17:19

Jani, gratuluji Tobe i tatinovi k Emmě .-) Přeji hodně štěstíčka a hlavně zdravé a pohodové miminko .-)
Alspoň mají kluci další nevěstu .-)

Jitka

 
NiKina
Závislačka 3945 příspěvků 11.06.05 17:23

Jani,
taky moc gratuluju. Je vidět, že si holka jedna chytrá řekla o příchod na svět o nějaký ten den dřív - a dobře udělala, že?
Tak teď už jen přeju hromadu zdravíčka - to je nejdůležitější.

Jo, jo, oni ty naši koblížci to vědí nejlíp, viď Stefinko, jen my maminky (já teda extra zvlášť) jsme někdy netrpělivky.....

Sissi - ještě nic nehrozí a mám dojem, že se asi nedočkáme…
 NiKi

 
andjelka
Povídálka 27 příspěvků 11.06.05 17:46

Díky všem za gratulace.

Chtěla jsem dát fotečku do galerky, ale hlásí mi to: Skriptu nebyly dodány potřebné parametry. Tak nevím, jaké parametry jsem nedodala. :-(( Nevíte, co s tím?

Jana

 
Petta
Ukecaná baba ;) 1009 příspěvků 11.06.05 20:12

Ahoj Sissi,

ve Zlíně je to spíš problém vedení nemocnice, které je proti samotnému principu odběru pupečníkové krve pro vlastní potřebu :-( Tak si vymýšlejí různé argumenty typu:
a)máme to zákázáno z krajského úřadu, našeho zřizovatele - zajímavé, že okolní nemocnice se stejným zřizovatelem to dělají - UH, Kroměříž, Vsetín atd.
b) nemáme potřebné vybavení - k smíchu, že si jako perinatologické centrum netroufnou na jednoduchou manipulaci s jehlou apod.

Původně jsme chtěli pupečníkovou krev darovat do BPK, ale nejbližší místo odběru je v Brně, což je pro mě trochu z ruky.
Pak jsme se rozhodli, že si ji uschováme pro vlastní potřebu a ani to není úplně bez komplikací. Takže se budeme muset rozhodnout, jestli je pro nás přednější přirozený porod nebo hypotetická možnost využití pupečníkové krve.

Zatím to vypadá, že se rozhodneme rodit přece jen ve Zlíně. Průběh porodu a případné zasahování do něj má vliv na miminko zcela nepochybně, zatímco využití pupečníkové krve je přece jen sporné. Mám přečteno mnoho různých názorů a nejvíc mě znejistilo, že spousta doktorů se domnívá, že už v pupečníkové krvi mohou být zárodky nemoci :-(((

Takže se stále rozhodujeme a stále nevíme.
Petta

PS: Do Vsetína je to od nás víc než hodina cesty a navíc budu čekat na manžela až přijede z druhého konce republiky, tak bych to asi nestihla ;-)

 
Petta
Ukecaná baba ;) 1009 příspěvků 11.06.05 20:15

Právě jsem si všimla, že je tady nový deníček, tak jsem zkopírovala svůj komentář z minulého.

JANI máte opravdu krásnou vlasatou holčičku, tak ať vám roste jako z vody!! :-))))

Holky, tak jsem konečně našla odvahu dát fotku do galerky a hlavně manža konečně stáhl fotky z notebooku do PC, ale nedaří se mi to. Taky jsem prý nedodala skript, tak nevím, co s tím? :-((
 Petta

 
Veronika27
Kecalka 131 příspěvků 11.06.05 20:29

Ahoj holky a taky mimísci !!

František ještě hezky spinká a tak rychle sedám k PC, abych vám mohla napsat aspoň pár řádků .

Stále bojujeme s prdíkama, moc nepomáhají ani kapičky, ani čajík, ani trubička, takže to je opravdu jen na Franťovi. Je to hrozné, sledovat jak se tím trápí a já mu nemůžu pomoci. Nejím pro jistotu skoro nic, u čeho bych se jen trošku nebyla jistá, jestli náhodou nebude nadýmat… Chce to holt čas a pevné nervy. Je hrozné, vidět, jak se drobkovi kutálí slzy při tlačení.

Jinak je to ale zlatíčko, očkama už pomaličku pozoruje svět kolem a nejkouzelnější je po papáníčku, to má tak slastný výraz ve tváři, labužníček :-))

Chodíme ven skoro každý den, jenom to počasí nám nepřeje. Doufám, že už brzy bude hezky !!
Taky už jsme odložili větší část oblečení velikosti 56 a oblíkáme už 62. Toto utíká !!

S radostí si vždycky přečtu zprávy o nových miminkách a šťastných maminkách. Holky, všem vám ze srdce přeji jenom zdravíčko a štěstíčko, a to nejen vám, ale i celé rodině!!

Soni, myslím na tebe, musela jsem se smát, když jsi psala, že se tě malý drží jak blecha kožucha :-)) Bude krásně dopečený, uvidíš !!! Ale přeji ti, aby už to brzy všechno propuklo a my jsme se konečně potkali na náměstí s těmi kočáry !! Už se vážně těším !!!!

Mějte se všechny móóóóc fajn, posíláme pusinku všem narozeným mimískům a pohlazení všem bříškům !

Veronika a František 24dní

PS: Posílám do galerie fotku Fanyho v autosedačce, jízdu v autě miluje !

 
Lois
Zasloužilá kecalka 665 příspěvků 11.06.05 20:58

Ahoj všichni 2v1 i maminky s mimísky :o)

tak náš pokládek spokojeně chrupká, já jedním očkem koukám na finále Superstar a druhým jsem přelouskala deníček, který ti Stefinko musím pochválit, je super.

Dále gratuluji Janě k holčičce Emmě. tak krásně vlasaté miminko jsem už neviděla … Přejeme s Vojtíškem hodně zdravíčka do toho života :)))

Taky jsem dala do galerky 4 fotečky, ty 2 moje v oblečení jsou speciálně pro Sissi, chtěla vidět co jsem si pořídila, tak jsem se nechala blejsknout. No jo jediné co jsem oblékla přes boky jsou moje sportovní kalhoty, tak jsem dnes vyrazila na menší nákup do Tesca a pořídila alespoň tyhle kalhoty a šaty.

Veroniko: my taky zápásíme s prdíkami, ale poslední 2 dny musím zaťukat, že už je to lepší, včera se nám tak pokakal, že jsme nevěřili vlastním očím, kolik toho bylo … Chudáček … se nedivím, že tolik plakal. Taky zkoušíme všechno možné, někdy zabere to jindy ono, chce to zkoušet a hlavně vytrvat. Ale to jak se ti naši broučínci svíjejí a pláčou, to fakt zabolí u srdíčka. Jestli máš doma gymnastic balón, tak nám na pláč a boleníčko nejčastěji pomáhá vzít si malého do náručí bříškem na bříško a jemně pohupsávat, to nám jdou prdíky ven a usne raz dva. Jo a jak to máš s plínkami? Myslím kvůli kyčlím, jestli dáváš 2 pleny nebo jen jednorázovku???

Počasíčko nám moc nepřeje, ale taky chodíme ven každý den, zdá se mi, že venku malý vydrží dýl spinkat a bez kojení. Doma se ozývá co 1,5-2 hod a venku to vydrží i 3-4 hod.

Tak šupajdím zkontrolovat Vojtíška … Holky 2v1 držím palečky a doufám, že tento víkend bude rozdvojovací :o)

Pa Lois s Vojtíškem (dnes 3 týdny)

 
Sissi1
Kecalka 256 příspěvků 11.06.05 22:56

PRO ORIENTACI KOPÍRUJU PELETON Z MIN. DENÍČKU.

ČERVENČÁTKOVÝ PELETONEK
18.05.05 - Veronika + František 3,60 kg 49 cm - 1977 - Morava
21.05.05 - Lois + Vojtíšek 3,20 kg 51 cm - 1980 - Havířov
28.05.05 - Adalajda + Ondrášek 3,25 kg 49 cm - 1981 03.06.05 - Mirri + Karolínka 3,60 kg 53 cm - 1981 - Havlíčkův Brod 05.06.05 - Iruša + Jaromírek 4,30 kg 55 cm - 1978 - Kladno 06.06.05 - Nikkol + Filípek 3,85 kg 52 cm - 1979 - Náchod
TP 04.06. - Simona + Julinka - 1977 - Praha
TP 07.06. - Mirec + Evička - 1968 - Brno - Petr 7
TP 08.06. - Katkaaa - 1975 - syn 10
TP 08.06. - Lencaa - 1977 - Praha
TP 09.06. - Sissi + asiprincezna - 1977 - Vsetín - 55kg
TP 10.06. - Andrea Praha
TP 10.06. - KajaR - 1972 - Karlovy Vary
TP 13.06. - Ellen + Michal - 1977 - Sereď/Bratislava - 62kg
TP 14.06. - Nikina - 1978
TP 15.06. - Elina - 1980
TP 15.06. - Matty - 1973 - Brno - Liduška 10,Veronika 4
TP 17.06. - Adel - 1976 - Brno
TP 17.06. - Johanka - 1975 - Náchod
TP 18.06. - Šifka - 1978 - Chomutov
TP 18.06. - Katkaa + Kačírek(Míša nebo Matěj) - 1981 - Praha - 47kg - Bulovka
TP 19.06. - Lesina + Dráče Neruďáče - 1974 - Ostrava - Adlétka 1
TP 19.06. - Jana - 1978 - Praha
TP 20.06. - Alča + Natálka - 1982 - Čáslav - 69kg
TP 20.06. - Cadovka (Soňa) + ?Terezka? - 1977 - Uh.Hradiště - Vašík 4
TP 21.06. - Anazuz - 1977 - Brno
TP 22.06. - Jittyy - 1980 - Brno
TP 27.06. - Jerrýsek + Budulínková (Simonka) - 1977 - Brno - dcera Leonka
TP 27.06. - Slanka* + Marianka - 1979 - Praha - 55kg - Vrchlabí
TP 27.06. - Magrátka + Ještěrka - 1977 - Praha
TP 27.06. - Petta + broučínek - 1975 - Zlín
TP 01.07. - Ali1 - Hradec Králové
TP 01.07. - Petulda + Míša - 1978 - Roudnice nad Labem
TP 02.07. - Daduska - Bratislava
TP 05.07. - Makovka + Tomášek - 1980 - Washington D.C./Olomouc
TP 09.07. - Jita - 1969 - + holky 9 a 4
TP 09.07. - Mišice - 1977 - Brno - Magdaléna 2
TP 09.07. - Gattinka - 1979 - Praha
TP 12.07. - Gabulina - 1974 - Opava
TP 15.07. - Dewey + kulíšek - 1978 - Praha
TP 17.07. - Radka + Brumlíček - 1975 - Hořovice - 57kg
TP 17.07. - Kira + mimi -1974 - Kladno - syn Adam 8
TP 20.07. - Safira (Monika) - 1969 - Havířov + 3 mazlíci 17, 14 a 9
TP 21.07. - Ivaanka + Viktorka - 1976 - Ostrava - dcera 7
TP 29.07. - Lenka_P + Tomášek - 1980 - Ostrava
TP 29.07. - Agis + Tobias - 1977 - Praha
TP 30.07. - Gina + Brouček - 1977 - Praha

Holky dobrou, no zahlídla jsem přihlášenou jen Makovku, takže tobě ještě dobrou né, aspoň pozdrav, ju?

Sissi a holčička

 
stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 12.06.05 09:34

AAAA SISSI ty jsi mě s peletonkem předběhla. Chtěla jsem sem dát upravený. Tak já ho přidám za chvilku.
JANI to je teda zajímavé, prosím tě, Emma ale nemohla být při takové velikosti 37+3 to ti dr asi špatně spočítal :-0. Čučím na ty míry. Na fotky jsem se ještě nekoukla, dělám daně, tak v úterek počítám.
SONI doufám dneska se na to dostanu.
PRDÍKY jsou u kluků fakt problém. Někteří na ně trpí strašlivě a to přes veškerá opatření. Prý mají nějak jinak střevíčka než holčičky. I dospělí chlapi jsou jaksi více náchylní na … meteorismus (plnynatost, prdění) a proto neradi nadýmavá jídla.
Tak jdu se zase zavrtat do papírů, kouknu na vás večer.
Po ránu mobílek MLČÍ kdopak je či se chystá do porodnice? Simona, Katkaaa, Lencaa, Sissi, KajaR …
Stefinka

 
stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 12.06.05 09:37

JANI pořád mi to nejde z hlavy - ty jsi měla problémy s těhotenskou cukrovkou? A Eminka je zdravá? A prozraď jak maličké říkáš, je to moc hezké jméno.
Stefinka

 
stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 12.06.05 09:41

ČERVENČÁTKOVÝ PELETONEK
18.05.05 - Veronika + František 3,60 kg 49 cm - 1977 - Morava
21.05.05 - Lois + Vojtíšek 3,20 kg 51 cm - 1980 - Havířov
28.05.05 - Adalajda + Ondrášek 3,25 kg 49 cm - 1981 02.06.05 - Jana + Emma 4,28 kg 53 cm 37+3 - 1978 - Praha 03.06.05 - Mirri + Karolínka 3,80 kg 53 cm - 1981 - Havlíčkův Brod 05.06.05 - Iruša + Jaromírek 4,30 kg 55 cm - 1978 - Kladno 06.06.05 - Nikkol + Filípek 3,85 kg 52 cm - 1979 - Náchod 09.06.05 - Ellen + Michal 3,50 kg 50 cm - 1977 - Sereď/Bratislava
10.06.05 - Mirec + Evička 3,90 kg 52 cm- 1968 - Brno
TP 04.06. - Simona + Julinka - 1977 - Praha
TP 08.06. - Katkaaa - 1975 - syn 10
TP 08.06. - Lencaa - 1977 - Praha
TP 09.06. - Sissi + asiprincezna - 1977 - Vsetín - 55kg
TP 10.06. - Andrea Praha
TP 10.06. - KajaR - 1972 - Karlovy Vary
TP 14.06. - Nikina - 1978
TP 15.06. - Elina - 1980
TP 15.06. - Matty - 1973 - Brno - Liduška 10,Veronika 4
TP 17.06. - Adel - 1976 - Brno
TP 17.06. - Johanka - 1975 - Náchod
TP 18.06. - Šifka - 1978 - Chomutov
TP 18.06. - Katkaa + Kačírek(Míša nebo Matěj) - 1981 - Praha - 47kg - Bulovka
TP 19.06. - Lesina + Dráče Neruďáče - 1974 - Ostrava - Adlétka 1
TP 20.06. - Alča + Natálka - 1982 - Čáslav - 69kg
TP 20.06. - Cadovka (Soňa) + ?Terezka? - 1977 - Uh.Hradiště - Vašík 4
TP 21.06. - Anazuz - 1977 - Brno
TP 22.06. - Jittyy - 1980 - Brno
TP 27.06. - Jerrýsek + Budulínková (Simonka) - 1977 - Brno - dcera Leonka
TP 27.06. - Slanka* + Marianka - 1979 - Praha - 55kg - Vrchlabí
TP 27.06. - Magrátka + Ještěrka - 1977 - Praha
TP 27.06. - Petta + broučínek - 1975 - Zlín
TP 01.07. - Ali1 - Hradec Králové
TP 01.07. - Petulda + Míša - 1978 - Roudnice nad Labem
TP 02.07. - Daduska - Bratislava
TP 05.07. - Makovka + Tomášek - 1980 - Washington D.C./Olomouc
TP 09.07. - Jita - 1969 - + holky 9 a 4
TP 09.07. - Mišice - 1977 - Brno - Magdaléna 2
TP 09.07. - Gattinka - 1979 - Praha
TP 12.07. - Gabulina - 1974 - Opava
TP 15.07. - Dewey + kulíšek - 1978 - Praha
TP 17.07. - Radka + Brumlíček - 1975 - Hořovice - 57kg
TP 17.07. - Kira + mimi -1974 - Kladno - syn Adam 8
TP 20.07. - Safira (Monika) - 1969 - Havířov + 3 mazlíci 17, 14 a 9
TP 21.07. - Ivaanka + Viktorka - 1976 - Ostrava - dcera 7
TP 29.07. - Lenka_P + Tomášek - 1980 - Ostrava
TP 29.07. - Agis + Tobias - 1977 - Praha
TP 30.07. - Gina + Brouček - 1977 - Praha

 
Anonymní  12.06.05 10:44

Testy na cukrovku mi delali az ve 33 tydnu, kdyz zjistili, jak je Emca (recena Emisek nebo Emik:-) velka a vysly na hranici normy. Takze usoudili, ze sice nemam jist sladky, ale ze z cukrovky to Emca nema a ze bude pravdepodobne velka „po nekom“. Za cele tehotenstvi jsem cukr v moci nemela. Kazdopadne Emca po narozeni mela vysledky, jako kdybych mela cukrovku hodne silnou. Nakonec doktori usoudili, ze jsme medicinsky orisek a ze nevedi cim to je zpusobene. Jana

 
cadovka
Kecalka 431 příspěvků 12.06.05 10:56

Ahoj Olgo,
už jsme to tady probíraly, ale ty mi to asi objasníš.
Když jsi poprvé rodila operativně, byla jsi podruhé zase prvorodička? A jaký byl ten druhý porod?
Dík Soňa

 
Slanka
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 12.06.05 12:28

Ahoj mamulky,

tak tu při neděli sedím sama v práci, to je vážně ééé nemít doma pc. Manža ho nechal u rodičů a tam zase špatně chodí, takže mi nezbývá, než občas přijít sem. Což ale asi nebude možné s Mankou, aspoň teda ne moc často, chjo. Představa, že vás opustím natrvalo se mi ale vůbec nelíbí! Musím fakt něco vymyslet!

Dala jsem do galerky taky pár foteček, ať vidíte, jak s obr bříškem a 18-ti kg navíc vypadám. Taky přebalovací pult, kolébku a postýlku :-).

Všechny miminka jsou tak krásná a mě nezbývá, než popřát Ellen a Mirce k novým uzlíčkům štěstí, hodně zdravíčka, lásky a spokojenosti :-).

Kdo je další na řadě? Sissi, NiKina, Katkaaa?:-) Držím holky všechny oteklý palečky, co mám:).

Jsem teda moc zvědavá na Sissi, páč by tak chtěla holčičku…no uvidíš, jak říkáš, hlavně, když bude miminko zdravé!
Nevím, na co bych si přihodila, jestli na chlapečka, či holčičku:).

Co říkate holky na Superstar? Doufám, že vyhraje Vlastík, protože je strašně milý a nádherně zpívá. Řekl to o něm i můj manžel, když ho slyšel a ten to z pusy jen tak nevypustí. K Superstar má děsný odpor, tuhle soutěž ze srdce nenávidí. Nechápu proč:-).

Nu u nás nic nového, včera jsme celý den oslíkovali, ale jelikož i Dr. říkala, že Manka není ještě ani kleslá v pánvi, jsem klidná. A na monitoru, který nám tchýňka natočila nic vidět nebylo, ozvy srdíčka v pořádku. Ráda bych ji donesla až do Ráčka, páč se těch Blíženečků malinko obávám, jsou na mě děsně rychlý:-). Já sama jsem Rak, tak možná i proto. Nu, ona si Manka stejně řekne sama, kdy se jí bude chtít… Já se jen modlím, ať stihnem včas, nebo zase né moc brzy dojet do porodnice:-).

Mnu venku začíná svítit sluníčko, tak tu nebudu sedět a půjdu se projít, manža je na fotbálku:-).

Tak se mějte holčinky krásně a hodně štěstí při rozdvojování!
Slanka*

 
stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 12.06.05 13:33

SMS: Zdravim na mimcu, mala je zlaticko, jsem zamilovana, saje ale mliko jeste neni, tesim se domu. Doufam ze uz se to tam vesele dvoji. Mirec

 
Anonymní  12.06.05 15:03

Ahoj holky, jdu pozdravit, ještě nerodíme a asi hned tak nebudem, jsem naprosto fit a příznaky vůůůbec žádný:o¨))) Byla jsem se podívat u koní na ani ne měsíční koňský miminko, no náááádhera, krása:o)) Kamarádka je na zzačátku patýho měsíce, tak jsme probraly první poslední, bylo to super!

Jdu chvíli odpočívat s knížkou, matýsek se v bříšku mele sem tam, už se na něj moooc těším na broučka!!

Katkaa

 
Petulda
Zasloužilá kecalka 953 příspěvků 12.06.05 15:40

Ahoj holčiny,
zdravím všechny při neděli.

Moc gratuluju Mirce k Evičce, něměly to holky jednoduchý, snad se daj brzo dohromady.

Další gratulace Janě k Emičce, moc krásná princezna.

Konečně se to teda trochu rozjelo i s těma princeznama.

Lois - moc krásný fotečky Vojtíška i maminky :-))

Slanko - taky ti to moc sluší, Manka se má v bříšku určitě skvěle :-). A až vykoukne na svět, čeká jí taky krásně zařízenej kouteček.

Já jsem u rodičů v Bílině, včera jsme tu byly samy s mamčou a ségrou, tak jsme dopoledne vyrazily na nákupy a večer čučely na Superstar a potom si ještě pustily film Cindy - prostě skvělá dámská jízda :-))

Jinak u nás žádná změna, máme se s Míšou pořád dobře a ven se mu asi zatím nechce, tak uvidíme.

Zdraví
Peťulda a Míša, dnes 37 celých

 
Anonymní  12.06.05 16:51

Ahoj Soňo,
na sále mi několikrát řekli, že jsem to zvládla skvěle, na to, že jsem touto cestou rodila první dítě :-) a z mnoha hovorů mi vyšlo, že mě jako prvorodičku berou.
Nicméně rodit přirozenou cestou by mě nenechali, kdyby byla samozřejmě jakákoli komplikace, kdyby měl malý podle odhadů více jak 3,5kg a kdyby mi měli porod vyvolávat, tak jako to bylo u prvního dítěte, které jsem přenášela až do 42+1tt.
Z prvního porodu jsem měla následně špatný pocit, bylo mi líto, že jsem svoje dítě viděla z rodiny skoro jako poslední :-(. Byla jsem otevřená už na 7 cm, když jsem šla na císaře.
Na porod chlapečka jsem se připravovala lépe, pila jsem maliník, jedla denně lněné semínko, masírovala hráz, dali jsme si jeden ne moc erotický sexík :-) a sklenička červeného vína mi taky asi pomohla :-). Kromě toho jsem byla v naprosté psychické pohodě a na sále jsem se soustředila jen na sebe a malého, u prvního porodu jsem měla v hlavě velmi čerstvé vzpomínky na porod mé kamarádky, který nedopadl dobře a to taky možná hrálo svou roli.
Je pravda, že jsem se tentokrát začala otvírat už ve 34tt, takže o to to bylo tentokrát jednodušší. Myslím, že to bylo taky tím, a to mi doktor potvrdil, že jsem hodně nosila dceru, ona není zatím moc chodící, zato pusu nezavře :-).
Akorát malý se narodil s váhou 2860gr a bojujeme s kojením, je to lenoch, může to být následek toho, že se narodil tak brzy.
Bolest u obou porodů mi přijde stejná, akorát tě to bolí někde jinde :-), ale psychický pocit z toho druhého porodu je naprosto fantastický!
Olga
P.S. celou dobu se mě u porodu ptali, jestli mě ta jizva nebolí a kontrolovali to. Bolelo mě toho hodně, ale jizva ne :-). Rodila jsem u Apolináře.

 
Nikkol
Zasloužilá kecalka 853 příspěvků 12.06.05 18:29

Ahooj od oboty jsme už konečně doma písnu něco víc zítra.Měli sme problém snovorozeneckou žloutenkou,ale snad to bude zítra OK.Jinak děkujeme za info a chystáme fotky do galerky.

Pa Nikkol a Filipek necelý týden starý

 
cadovka
Kecalka 431 příspěvků 12.06.05 21:23

Díky,
jsem teď ve 39 tt a nějaký den a bříško nesestupuje a ani se neotvírám. Malý už má okolo 3,5 kg
Taky piju maliník, červené vínko, sem tam musím poponést svého 5ti letého syna, sexuju a nic se neděje. Takže uvidím, co mi řeknou na kontrole ve středu, termín mám v sobotu, jak dlouho mě nechají přenášet taky nevím.
Každopádně děkuji za informaci.
 Soňa

 
cadovka
Kecalka 431 příspěvků 12.06.05 21:27

Verčo,
dík, že na nás myslíte, okukuji všechny kočárky do zelena, které potkám, jestli to náhodou nejste vy.
Omrkni ty stolečky na náměstí, kde se nám bude nejlíp sedět, doufám, že už to bude brzy.
 Soňa

 
KIRA
Zasloužilá kecalka 914 příspěvků 12.06.05 22:11

AHOJ HOLKY!

Teď jsme se vrátili z víkendu,já jsem konečně přelouskala starý deníček a pokusím se něco napsat.Já jsem nateklá ,tak se těším na úterý k doktorce,že mi snad nějak pomůže.Taky mě teď trvale trápí mykoza.Dr. říká,že je to v těhu běžné,ale už je to hodně otravný.

Stefinko - deníček je naprostá paráda.Doma jednoho blížence mám(syn) a je pravda,že kolem jeho roku a pul to bylo dost náročné(no ono vlastně pořád).Je to pravdivý od začátku do konce.Zdá se mi to až neuvěřitelné.
Katkaaa - taky se teď snažím své „psyco stavy“ redukovat a být trochu hodnější,ale ne vždy se mi daří.Tašku do porodnice ještě nemám celou,ale balím si větší sportovní.Je fakt,že župan,ručník a košile zaberou skoro všechno místo.A to ještě musím někam dát plíny,vložky apod.!
MOC BLAHOPŘEJU MIRCE K EVIČCE , JANĚ K EMĚ.Oboum hodně zdravíčka pro ně a miminka.A brzké zotavení.
Tak jdu se podívat do galerky,ať se trochu potěším s mimískama.
KIRA a mimi(35celých)

 
stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 12.06.05 22:35

Ahoj Soni,
právě jsem vyjela poslední papír pro zítřejší návštěvu daňařky a bohužel, na tvoje čísílka se dostanu až zítra. Na poslední chvíli jsem ztratila fůru času hledáním jednoho důležitého lejstra, ketré jsem nakonec nenašla a tak jsem si musela nějaká čísílka vymyslet, aby to sedělo. Jsme strašně unavená, aspoň že migrena odtáhla. Tak zítra určitě. Stefinka

 
Sissi1
Kecalka 256 příspěvků 12.06.05 23:04

Ahojte mamumlky s mimískama i velrybky čekatelky,

KIRO ty jsi teď byla na fotkách vždy tak 2 minutky přede mnou. Ať ti doktora něco teda poradí ju?

SONI čau, doufám, že ti pomůže se nějak rozhodnout podle rad od Stefinky, já bohužel nemohu sloužit s názorem, jelikož je to moje první mimi. A sama víš, jak jsem tu psala jaký jsem strašpytel - v nemocnici vždy syndrom bílého pláště.

NIKKOL vítám tě zpátky doma a v deníčku.
Ať ti Filípek hezky roste a jste zdraví.

Jani fakt moc gratuluju k té krásné vlasaté holčičce.

STEFI ať to zítra s daňařkou dobře dopadne a migréna ať jde o dům dál.

SLANKO díky za fotečky, jsi moc pěkná a spokojená maminka a moc se těším na tvou Marijanku - to bude mimi jako lusk.

LOIS - vypadáš fakt moc hezky a tak brzy po porodu, doufám, že se mi to taky povede.
Oblečky nové ti moc sluší. Vybrala jsi dobře a hezké barvy.
Já sice do věcí vlezu (samozřejmě né přes bříško), ale to víš musím pak manžela na něco nového přemluvit. Chi, chi.

KATKOO já mám teda termín tento čtvrtek, zatím jsem taky jak píšeš fit, dneska jen malilinký špinění a trošičku píchání v podbříšku - ale jen PIDI MIDI.
Tak uvidíme, když tak teda: rychle, statečně a nakonci zdravý uzlíček, ju?

MAKOVKO co ty, dnes se ti vrátí manžel, tak již budeš klidnější ne?

NIKINKO dnes tu nevidím komentář od Tebe, tak možná už máš uzlíček u sebe.
Moc ti to přeju.

Všechny nejmenované členky našeho velkého peletonku zdravím, co máte ještě čas tak chystejte a odpočívejte a my ostatní když tak hrdě do boje.

Sissi a holčička, 4 dny do TP

 
Sissi1
Kecalka 256 příspěvků 12.06.05 23:08

A ještě chci poslat aspoň virtuální pozdrav Ellen a Miškovi, ať se Ellen brzy zotaví a pustí je domů.

JERÝSKU tak co ty, a jak to prosím vypadá s naší Adel, moc ji pozdravuj - ano??

Dobrou holky,

Silvie

 
NiKina
Závislačka 3945 příspěvků 13.06.05 05:40

Ahoj maminky, s bříškem i bez…

o víkendu jsme tomu rozdvojování moc nedali, co? Snad bude tenhle týden úspěšnější…
Sissi - no jo, včera jsem nepsala, protože je mi už trapný psát už tři týdny to samý.
Takže aktuálně - nic nic nic a stejně jako Katkaa - ani jeden příznak. Připadám si jako netěhu, až na občasného poslíka nebo MS bolest…

Stefinko - moc ti přeju, že je migréna pryč a únava taky brzo přejde. Mě teda po několikadenní migréně následuje taky únava, ale zároveň úleva od bolesti, viď?
Tak se drž a statečně bojuj s daněmi… Brr!

Kira - jo tašku mám taky óbr ! Jen mě tak napadlo, že co mi toho sháníme. Jestli taky naši opálenější spoluobčané taky shání plínky velikosti mini, ručníky, vložky..... a táhnou tuhle tašku. Asi moc ne, u nás v porodnici je prý klídně pustí druhý den dom.
Tak si akorát přeju, abych nějakou takovou neměla na pokoji..... To bych se docela bála.
A že bych trefila na nějakou slušnou, to pochybuju. Uf a ty jejich početný návštěvy, to je prý děs !!!

Jinak koukali jste na Superstar? Já to Vlastovi strašně přála a on měl táááák upřímnou radost chudáček malinkej !!! :-)
A zpívá opravdu hezky, nemá sice nějak extra zajímavý hlas, ale jde mu to od srdce a to je hrozně hezký…
No nic, jdeme s prckem čekat, zítra máme den výkopu…
 NiKina

 
Anonymní  13.06.05 07:32

Ahoj holky, tak vás zdravím stále v jednom balení. Včera jsem byla odpoledne se setrou na procházce a už je to takový blbý. Cesta, kterou normálně ujdu mi už dělá problémy, sotva se vleču a pak ta únava. U mě jinak taky žádný příznaky, večer jsem měla jakýsi směšný náznak žaludečních potíží, tak jsem myslella, že by to začalo, ale nic. Tak jsem si dala ke Superstar červený víno a jednohubky. Vlastík byl teda moc milej, ale když byl záběr na jeho rodiče… ti byli jasní!!! Sisi, a když máš ten stres z těch doktorů, tak máš taky strach příšernej jako já z porodu? I když už jsem si to zakázala, jako že z toho nebudu dělat kino, přežilo to milion ženských atd..... Slanko, moc pěkná barvička na zdi, tuším v ložnici?! Holky zatím pa a čau. jdu na devátou k doktorce, no ale nečekám nic nového, než že to zatím vůbec nevypadá!

 
Anonymní  13.06.05 07:36

Ahoj tehulky,

tak u nas je 1/2 rano a ja nemuzu spat. Manzel se mi vratil ze sluzebky v patek a byl nemocny (nakonec uz nikam do nedele neletel). Me to bylo samozrejme uplne jedno a libala jsem ho horecka nehorecka. Tak ted to mam, chytla jsem od nej chripku.
Koukam, ze nemame zadna nova miminka. Nemohla jsem uverit, kolik ma mala Emma vlasku. Ja doufam, ze nase dite bude mit vlasy po manzelovi, protoze po me by zdedilo akorat tak holou lebku.
Slani, jsi tehulka sikovna, moc ti to slusi. Vahu mas jen v brisku, tak si nedelej hlavu. Vsak to spolu rozlitame ve Stromovce!!! Mas to doma pro Marianku moc pekne nachystany.

Mela bych si jit lehnout, ale nechce se mi koukat do stropu. Smrkam jako kdyby zitrka nebylo a na zachod chodim co 2 minuty. Achjo........

Tak dobrou noc a vsem vam preju krasny den!

Makovka

 
Irusa
Kecalka 169 příspěvků 13.06.05 09:59

Ahojky rozdvojené i nerozdvojené holčiny,
tak se opět hlásím, z nemocnice nás pustili už v sobotu, ale neměla jsem vůbec náladu na počítač.
Jaromírek krásně spinká tak snad to ještě nějakou dobu vydrží, abych Vám mohla alespoň stručně popsat zážitky z minulého (vlastně už předminulého) týd­ne.

Začalo to 4.6. v asi v 10 večer cítila jsem slabé kontrakce, - takové ty menses bolesti, ale nebyly moc pravidelné, tak jsem myslela, že jsou to oslící. Šla jsem si dát teplou sprchu a odcházela z ní s pocitem, že to zkončilo, jenže pak jsem si lehla, ještě jsme se s manžou dívali na TV a v 11.30 mi praskla voda - a tentokrát to bylo jasný - o planým poplachu se nedalo vůbec ani uvažovat. Byla jsem zatím bez bolestí, tak jsem vzbudila manžela, že si jdu dobalit věci, osprchovat, a že pomalu budeme vyrážet.
V autě začli kontrakce po 10ti min, do porodnice jsme přijeli v 1 to už byly po 6-7 minutách.
Běžné vyšetření, monitor - otevření 2 cm.
Za hodinu kontrakce po 5 minutách - otevření na 4 cmm.
Spracha - hopsání nabalonu - kontrakce už docela začínaly nabírat grády, manžel byl úžasný.
Po dalším vyšetení za hodinu - otevření na 6 cm, a že prý půjdeme na porodní box - chtěla jsem epidurál a byla to poslední šance.
PNásledující hodina byla co se týče bolestí úžasná kontrakce jsem cítila jen jako lehké stahy skoro úplně bez bolesti, takže jsme ji s manželem propovídali, jenže pak se najednou vše zastavilo. Porod přestal postupovat, jeden doktor říkal tlačit, druhý netlačit ještě není zašlý lem a tak se následující 2 hodiny změnili docela v utrpení neboť epidurál přestal působit a kontrakce co dvě minuty bez možbosti odpočinku. Byla jsem už hodně vyčerpaná - pak mi doktor řekl, že se bohužel nedaří dorotovat hlavičku do pánve tím správným směrem tak jsem se mezi kontrakcema ještě musela otáčet z jednoho boku na druhý - bohužel nic nepomohlo.
Pak začal šrumec. Malý a já jsme začaly střídavě kolabovat. Seběhlo se u mě asi 10 a během chvilky bylo rozhodnuto - malý musí ven císařem.
Byla jsem ve stavu, kdy už jsem chtěla jen aby to zkončilo a malý byl v pořádku.
Přidaly mi epidurál, a šly jsme na sál.
Malý byl venku během 5-ti minut následujících cca 30 trvalo šití.
Když jsem viděla ten úžasný uzlíček začala jsem řvát jak želva byla ráda, že to tak dopadlo.
Malého mi pak přiložily asi za 6 hodin. Trochu jsem se bála, abychmo s kojením neměli problémy, jenže Jaromírek je „žravé dítě“, a dneska jsme na tom tak, že ho musím v jídle trochu omezovat.
Zatím ahoj Iruša

 
Anonymní  13.06.05 10:19

Ahoj maminka a netrpělivé čekatelky,

všem děkuju za pochvaly Emčy. To se to člověk pyšní u těch pochval! :-))))) Už si vůbec neumím představit, že jsem někdy měla bříško (a že jsem ho měla fakt velikánský) a natož, že Emma by se měla narodit až za týden!

Ještě zkusím hodit do galerky fotečky, jak jsme včera poprvé zkoušeli kočárek (ten netrpělivě očekávaný z babypro - mimochodem autosedačku nám ještě pořád nedodali, máme od nich nějakou náhradní :-(( ).

Jinak maminky, co už jste doma - jak zvládáte kojení? Nám to šlo v nemocnici na jedničku a jen, co jsme přišli domů, tak nám nejde se správně přisát. Emča mi kouše bradavku, až ji mám vždycky úplně placatou. Jsem z toho docela zoufalá a nemůžu přijít na to, co dělám špatně. Asi budu muset zkusit zavolat nějakou laktační poradkyni. Nemáte s tím holky někdo nějakou zkušenost, na koho se obrátit nebo co dělat?
Irušo, gratuluju k zvládnutí porodu. Mě vyhrožovali císařem kvůli velikosti Emčy, ale nakonec jsme to zvládly samy. Takže hodně síly do zotavování, já se císaře strašně bála.

Všem ještětěhulkám přeju hodně trpělivosti, ať přijde mimčo ve správný čas.

Jana

 
KIRA
Zasloužilá kecalka 914 příspěvků 13.06.05 10:37

AHOJ VŠICHNI!

Sissi - moc doufám,že mi dr.něco poradí.Maliník jsem už sehnala,tak popíjím.
Soni - držím moc palce i když poradit neumím.Uvidíš, co ti napíše Štefinka.
Slanko - moc zdravím a fotky jsou super.
NiKino - Naši opálenější spoluobčané se s balením tašky asi moc neunavujou.Já budu rodit v Kladně,tak jsem se rozhodla zaplatit si nadstandart(jestli bude volný), a neriskovat ty jejich návštěvy a hysterie.
Makovko - doufám,že se tě chřipka rychle pustí a budeš zase fit.Hlavně,že už je manžel doma a můžeš být klidnější.
Irušo - vítám,tě zase doma.Porod byl ke konci docela hektika,jak jsi psala,ale hlavně,že to dopadlo dobře.
U mě nic nového.Manžel jde ve čtvrtek na 4 dny do nemocnice(zase záda),chtěli mu dát termín až za měsíc,ale usmlouval to.Tak budu slaměná vdova.
Tak se všechny opatrujte,miminka ať jsou hodná a rozdvojování co nejsnadnější.
Kira(35+1)

 
Anonymní  13.06.05 11:10

Hlásím návrat z poradny a že to zatím nevypadá!!! Mám prý aplikovat sex. Mimi je podle monitoru v pořádku, ale porodní cesty ještě nejsou nachystaný. To čekání je fakt na nic!!!! Jsem z toho docela otrávená.

 
Petulda
Zasloužilá kecalka 953 příspěvků 13.06.05 11:23

Ahoj holčiny, zdravím všechny při pondělku.

KIRO - já měla problémy s mykozou apod. střídavě skoro celý těhu. Dvakrát jsem měla nějaký tablety na zavádění, pomohlo to, ale pak se to objevilo znova. Teď je to zrovna dobrý, tak snad už to do porodu vydrží. Ale jde fakt spíš o to, že je to nepříjemný, než že by to mimísovi nějak vadilo, tak si z toho nic nedělej.
Jinak mám stejnej plán jako ty ohledně nadstandartu, já bydlím v Roudnici n. L a budu tam i rodit, a musím říct, že tmavších spoluobčanů je u nás taky dost. Takže se modlím, aby ten nadstandart byl volnej.

Makovko - brzy se uzdrav, ať máš dost energie až Tomášek vykoukne.

Nikkol a Irušo - vítejte doma a užívejte si vpohodě mimísky.

Zdravím samozřejmě i všechny ostatní

Peťulda a Míša 37+1 tt (nějak nám to taky letí)

 
Anonymní  13.06.05 13:51

Ahoj všem vespolek,tak se zase hlásím,nyní už rozdvojená.Byla jsen na Obilňáku na císaři a můžu ám s hrdostí oznámit,že MÁME PRINCEZNIČKU.JME­NUJE SE NATÁLKA NARODILA SE 8.6 VE 12.05 MÍRY-48 CM A 3000G.Dnes jsme přišly domů,kojení nám jde výborně a zjistila jsem,že na prdíky nebo na zklidnění také pomáhá poloha klubíčko -na ruku hlavou opřená na lokti a nožičky držíme u bříška jako v mámině bříšku,nebo záda miminka se opírají mamince o bříško a znovu ty nožky držet přitisknuté u bříška.Taky gratuluji Všem co se už vyklubaly a hodně zdraví maminkám i miminkům. Matty

 
Anonymní  13.06.05 14:04

Ahoj všem.

JANI, můžeš zkusit zavolat na horkou linku kojení do Krče. Já to využila při minulým mimču. Číslo nevím, ale volala jsem na spojovatelku Krčské nemocnice a ta mě přepojila - byla tam velmi milá sestřička, taky se tam dá zajet osobně ale asi je lepší se předem domluvit. Jinak taky nově funguje na www.porodnice.cz poradna laktační poradkyně, tu jsem využila teď pro preventivní rady. Drž se, uvidíš, že se to podá, já jsem to tenkrát chtěla vzdát, měla jsem toho plný zuby, ale najednou se to zlomilo a pak jsem vydržela kojit do dvou let.

Jinak gratuluji všem maminkám, miminka jsou naprosto kouzelná (asi po maminkách, že).

Zdravím taky všechny velrybky (taky na vás to počasí tak působí, já jsem už 2 dny úplně vyřízená).

Jita+??? (36+2)

 
stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 13.06.05 14:08

OBROVSKÁ GRATULACE MATTY A NATÁLKO a celé rodince. Co říkají starší holky na maličkou? Liduška asi pomáhá a Verunka nežárlí? Až budeš mít chviličku, dej vědět jak rostete, papáte a tak :).
Stefinka

 
Anonymní  13.06.05 14:21

Ahoj holky,
Prvně gratulace všem novopečeným maminkám a jejich mimiskům :-)).
KIRO - co se týká mykózy já s tím mám taky problémy celé těhu,kvůli tomu jsem nemohla ani na bazen a to jsem si koupila permici :-((.Co jsem vlezla na bazen tak jsem se 14 dní léčila tak jsem to vzdala.

MAKOVKO - brzy se uzdrav já jsem na tom stejně kašlu teče mi s fifky a ještě mě přehnalo :-((.Hrůza,ale to je tím počasím tady u nás byla zima a já se pořád potím tak pořád otevřené okno.

Zdravím všechny ostatní holčiny držte se a at to máte v pohodě za sebou a co máte miminka už doma at krásně rostou a at je netrápí ty prdíky.
Tak já jdu zase do postele vypotit ty bacily ahoj
Monika + Samík 35t

 
stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 13.06.05 14:39

SOŇO poslala jsem ti soukromou zprávu. Stefinka

 
cadovka
Kecalka 431 příspěvků 13.06.05 14:47

Dík a já tobě teď odpověď. Soňa

 
KIRA
Zasloužilá kecalka 914 příspěvků 13.06.05 14:47

Taky obrovská gratulace Matty k Natalce.Takže další princeznička.

 
cadovka
Kecalka 431 příspěvků 13.06.05 14:52

Máme 10. miminko. (Jestli dobře počítám)
Moc gratuluji, přeji hlavně zdravíčko, pohodu a žádné prdíky.
Jak se tak dívá, rodí se u nás v deníčku pozvolna, žádné vlny jak u květňátek.
Docela je dnes horko, nevím jak vy holky, já jsem neuvěřitelně unavená. Asi to bude také tím, že nevydržím dlouho v jedné pozici a v noci se pořád budím kvůli stěhování se z jednoho boku na druhý. S tím obr břichem to není žádná sranda.
Hezký den,
 Soňa

 
Petulda
Zasloužilá kecalka 953 příspěvků 13.06.05 16:17

Matty moc gratuluju k Natálce, ať se vám daří a ať jste brzo fit.
Peťulda a Míša

 
Petta
Ukecaná baba ;) 1009 příspěvků 13.06.05 16:47

MATTY přeji hodně štěstíčka a zdrávíčka Tobě i Natálce. Mimochodem moc krásné jméno, taky bych ho chtěla, ale manžílek je proti :-(

Holky, už jste nachystané na příchod vašich miminek? Nemyslím ani tak fyzicky, jako spíš psychicky. My máme nachystaný přebalovák, smontovanou postýlku atd., ale já mám pořád pocit, že máme ještě čas ;-)) Ne že bych se na mrňouska už moc netěšila, ale nějak si nedokážu představit, že už se může každou chvíli vyklubat. Dost divný, že? :-(

O víkendu jsme se byli podívat na plaveckých závodech ve Vsetíně, ale byl tam docela hnusný vzduch, nic moc :-( Ale neteř zabodovala a je mistryně Moravy, tak byl celkový dojem kladný :-)

Pak jsme byli s manžou mrknout na fotbale. Takový trošku rozlítaný víkend jako „zamlada“, jen jsme měli v autě pro jistotu i tašku do porodnice :-))

Mějte se fajn
Petta, 14 dní do TP

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »