Červenčátka 036 - Ráček 21.06. - 22.07.

Těhotenství

Zapište si to, abyste si to zapamatovala a nebyla překvapená každý den: vaše dítě Rak bude měnit nálady tak často, jako mu měníte plenky. Pro vašeho potomka je to podivný nový svět. Budou ho fascinovat lahodné věci k jídlu a pití a budou se mu líbit všechny ty barevné obrázky, které procházejí před jeho bystrýma očima a nesmazatelně se mu vrývají do paměti. Všechno, co zažije, zůstane s ním. Až zestárnou a zešediví, děti ve znamení Raka si budou pamatovat s neobyčejnou přesností každý pocit, který prožily.

Jedna z nejmilejších žen Raků, které jsem kdy znala, se narodila v Evropě, a když byla nemocná, zpívala doslova ruské ukolébavky, které slýchávala jako dítě, ačkoliv přišla do Ameriky před půl stoletím. Většina z nás by byla šťastná, kdyby si pamatovala alespoň melodii nebo slova písně „Spi, děťátko, spi.
Od rána do večera toto dítě zaznamenává vše, co vidí a slyší. Pro pozemské dospělé je těžké ho následovat na jeho měsíční horu snů a doprovázet ho, když se brodí průzračnými proudy své představivosti. Jeho emoce jsou bohaté, barevné a rozmanité, ale přesto může být osamělé.
Hra s těmito dětmi může přinést spoustu legrace. Jsou to zábavná malá stvoření s komickými výrazy a výmluvnýma očima. Jejich rysy se neustále vraští pláčem, kroutí grimasami nebo roztahují smíchem. Je zajímavé tyto změny pozorovat, i když si často můžete přát, abyste dokázala uhodnout, kdy se začnou hihňat nebo kdy se jim při poslechu neobvyklé hudby, kterou slyší každé dítě Rak, vloudí do očí charakteristický vzdálený výraz.
Tyto děti mají větší potřebu. citu než chlapci a dívky ve znamení Ryb. Mnohem více než u jiných dětí je nejsilnějším vlivem u dětí narozených v Raku již od raného věku vždy domácí prostředí. Od narození až skoro do dospělosti jsou tyto děti silně závislé na reakcích svých rodičů a sourozenců. Vaše dítě je možná příliš ostýchavé, aby vyjádřilo svoje vnitřní přání, ale tajně touží po tom, aby bylo laskáno, objímáno a zbožňováno. Když se mu nedostane pozornosti od rodiny, příbuzných a přátel, může ho to úplně zlomit. Mám dobrou přítelkyni, která se narodila v červenci. Jednou jsme pozdě. večer hovořily u ní v kuchyni (kde jinde?) o jejím dětství. Řekla mi: "Když jsem byla malá holka na základní škole, rodiče mi dávali kapesné deset až patnáct centů na týden. Ale já jsem je nikdy neutratila. Šetřila jsem je, abych mohla udělit cenu.“
„Za co“ zeptala jsem se.
Přes její nádherně tvárné rysy se mihl melancholický výraz: „No, vždycky na konci každého měsíce jsem nabídla padesát centů kamarádce, která se ke mně chovala nejlíp.“
Nejdřív mě to pobavilo a chtěla jsem jí připomenout, o kolik cukroví a věcí přišla, když dala celé kapesné za laskavé chování, ale něco v jejích očích mě zarazilo.
Přestože se vaše dítě může v dospívání stát krátce rebelem bez příčiny, v útlém věku je s ním většinou lehké pořízení. Jeho vnitřní svět je pro ně velmi reálný a vydrží si samo hrát celé hodiny. Dokonce může mít neviditelného kamaráda, kterému říká Boris nebo Betty, který mu pomáhá péct pískové dorty, sázet imaginární květiny nebo si hrát na kovboje nebo Indiána. Boris i Betty jsou zdvořilí a poslušní. Vždy nechají malého Raka vyhrát a podřídí se jeho touze být hodným vůdcem bez reptání. Někdy tito vymyšlení kamarádi zmizí na několik týdnů; ale vrátí se ve chvíli, kdy skutečný kamarád ze školy nebo ze sousedství raní jeho city nebo je příliš sekýrují. Ač je většina Raků tichá a poddajná, Rak je kardinálním slunečním znamením vůdcovství. Navzdory své citlivosti a jemnému chování nejsou Raci následníci jiných. Mají značnou dávku nezávislého myšlení a individualismu.
Vyvíjí-li se váš potomek jako typické červencové dítě, pro:,–(í si svou a bude trochu rozmazlený. Nejvíce oleje dostane vždy vrzavý pant. Nebude zrovna vrzat,~ale když je ignorován nebo se s ním nevlídně zachází, může být pěkně ubrečený. Povídejte mi o slzách! Toto dítě dokáže prolít potoky a zatopit pokoj. Je to jako kdyby někdo nechal otevřené kohoutky vodovodu. Jestli všechna ta vláha nezíská vašemu malému Rakovi soucit a pochopení, které potřebuje pro zdravý citový vývoj, vyroste z něj bezcitný dospělý s prázdným srdcem, neschopný dávat či přijímat lásku, který hledá samotu, utvoří si jen málo opravdových přátelství a ve stáří se stane poustevníkem.
Máte-li v péči tak citlivé dítě, je skutečně nezbytné se s ním smát i plakat a tišit jeho obavy. Bude jich mít celou řadu. Vaše vlastní dítě nemusí mít každou z uvedených, ale určitě jich pár bude. Může mít strach spát ve tmě bez rozsvícené lampičky, z ohně a zápalek, z rychlých aut a hlasitých zvuků. Může se bát neznámých lidí, velkých zvířat, ostrého světla, jídla, které nikdy neochutnalo, hromu a blesků.
Hodně malých Raků propadá depresi, když prší. Jarní nebo podzimní přeháňka dovede s jejich povahou dělat divné věci. Najednou třeba mají chuť napsat báseň, namalovat obraz nebo složit hudbu. Jindy zase mají nutkání strčit hlavu pod peřinu, kde se viditelně klepou.
Takové děti vyžadují hodně citu, aby se mohla rozvinout jejich schopnost milovat a tvořit. Dostanou-li ho ve formativním věku, pomůže jim vyrůst v trpělivé, velkorysé, vnitřně sebevědomé a vnímavé osobnosti: Jsou-li jim však pozornost a pochopení-upírány, jejich přirozená citlivost a soucit se mohou zdeformovat v sebelítost a trpké, tiché sebezpytování. Pokud není jejich strach potlačen v raném stadiu, může se změnit v nelogické předsudky a nenávist. Z citově zakrnělých Raků se někdy stanou podezřívaví prchlivci, často pomstychtiví a dokonce se sebevražednými úmysly. V nejlepším případě vedou tito náladoví a nešťastní muži a ženy smutný; jednotvárný život, pokud se jim nepodaří se ponořit do budování finančního impéria nebo rozvíjení skrytého nadání. Obojí dokáže milosrdně nahradit lásku a náklonnost, kterých se Rakovu něžnému srdci nedostávalo v době, kdy bylo nejzranitelnější v dětství.
Nemohu dostatečně zdůraznit, že tyto citlivé děti si dovedou představovat, že jim bylo ublíženo nebo že si jich nikdo nevšímá, ačkoliv k tomu nikdy nedošlo. Je třeba je přesvědčit, že jsou hodné, chytré, hezké, milované a chtěné. Mnozí rodiče toto cítí, což je důvod, proč je tolik malých Raků doma natolik hýčkána, že když potom jako dospělí objeví svět, který nebere jejich osobní přání v úvahu, jsou z toho šokováni. Není divu; že tolik dětí narozených v Raku s láskou vzpomíná na maminku a prakticky jí vybudují svatostánek. Nikdo o ně už nikdy nebude tak pečovat. Hlavní otázka u tohoto dítěte vždy stojí tak, jestli na ně být přísná a duševně ho pokřivit, nebo mu všechno dovolit a zkazit je. Najít střední cestu není nikdy lehké a tento problém vám může způsobit nejednu bezesnou noc. Hlavní pravidlo je: neberte to tak vážně. Láska si většinou najde cestu. Nejlepší formulí je staromódní výprask, když si to dítě zaslouží, a spousta objetí a polibků a fyzických projevů lásky ve všech ostatních případech.
Ve škole jde chlapcům a dívkám v tomto znamení-nejlépe dějepis. Je to tím, že díky své obrazotvornosti dokážou uvěřit, že byli na místech, kde v minulosti proběhly události, o kterých čtou v učebnicích. Kdyby se Paul Revere, Thomas Jefferson nebo Abraham Lincoln mohli vrátit a vyprávět svoje příběhy, asi by je nepopisovali s větší barvitostí, než užívají mladí Raci při líčení dějů zašlé historie. Je to, jako kdyby opravdu viděli bitvu u Lexingtonu či podpis Deklarace nezávislosti. Stěží existuje podrobnost, kterou by si nedovedli představit. Je snadné pochopit, proč mnohé z těchto senzitivních dětí skončí na jevišti, stanou se uměleckými fotografy nebo si vybudují úspěšnou kariéru v hudbě nebo výtvarném umění. Učitelé si občas stěžují, že tito studenti jsou svéhlaví či zasnění, ale málokdy jsou tyto vlastnosti tak výrazné, že by působily skutečné problémy. Mohou však přehánět. Chlapec třeba popisuje, jak ho v lese napadl nebezpečný medvěd, aby vysvětlil pár škrábanců, které utržil při pádu z verandy. Dívka zase může smutně líčit, jak ji krutí rodiče zamkli bez večeře, ačkoliv došlo v rodině jen k malé rozepři. Pár pohádek se však dá očekávat, vezmeme-li v úvahu silné duševní zážitky, které u dětí s takovou fantazií vzbudí čtení dobrodružných příběhů. Když je Rak namísto smyšlené tragédie opravdu raněn, většinou zůstane zticha a nechce o tom mluvit. Existuje staré čínské přísloví: „Ten, kdo opravdu trpí - nemluví.“
Stejně jako dítě ve znamení Vah dovedou děti Raci pořádně zvýšit rodinné výdaje na stravu a není pro ně neobvyklá přezdívka „tlouštík“, protože si hojí raněné city jídlem. Ty, které jsou nervózní a zádumčivé, si zase mohou vysloužit přezdívku „hubeňour“. Nejlépe je se u Raků přezdívkám vyhnout. Neměli by se nikdy škádlit.
Většina mladých Raků se těší na placenou práci a často hledají ve své čtvrti různé pomocné práce. Vaše dítě začne brzy sekat trávu, hrabat listí a hlídat děti. Bude vracet prázdné láhve, věšet prádlo, pomáhat popelářům; prodávat limonádu u silnice a cokoliv jiného, co mu vynese pár drobných. Většinu z těchto vydělaných peněz ušetří. Brzy ušetříte i vy - na jeho kapesném. Zřejmě si bude schopno vydělávat podstatně dřív než jiné děti a bude na to hrdé. Rozhodně nebude příliš zatěžovat vaši peněženku. Tyto děti si často vydělají i na vysokoškolská studia. Chlapci jsou zdravě zvídaví ohledně dění v obchodním světě. Dívky budou ve finančních záležitostech také zdatné, ale kromě toho stráví hodně času hraním s panenkami a pečením cukroví, protože se připravují na budoucí poslání matky.
Dítě Rak vás bude bavit svými vtipy a nakažlivým smíchem. Dokáže dělat legrační grimasy a skoro všechno se mu zdá humorné. Pokud to bude možné, přidělte mu malý kousek půdy, kde si bude moci pěstovat rostliny. Bude ustarané, když někdo z příbuzných onemocní, když nastanou v rodině finanční potíže nebo když budou mít sousedé nebo přátelé problémy. Tyto děti mají v oblibě knihy o hrdinech, kteří podstoupili hodně útrap, aby mohli vykonat velké skutky, a budou zvlášť ohleduplné ke zvířatům. Pokud se však krutě zachází s nimi, mohou tuto krutost dál přenášet nebo spíš odrážet na menší jedince, než jsou oni. Někdy také mohou být dost protivné, ale takové nálady zřídka trvají déle než několik hodin a potom je vystřídá jejich roztomile potrhlý smích.
Když večer zhasnete v jejich ložnici, zřejmě budete jako jiní rodiče přemýšlet o dni, kdy ta hlavička, která pořád vykukuje zpod deky a chce ještě napít, bude chybět. Až ten legrační Rak s obrovskou fantazií odkráčí jinam a založí si vlastní rodinu, dům ztichne a nebude se v něm ozývat jeho smích ani pláč. Zapomene? Jestliže se narodil koncem června nebo v červenci, tak ne. Léta budou utíkat a on se možná bude plavit po vzdálených mořích, ale můžete klidně nechat jeho pokladničku na prádelníku nebo dceřinu hadrovou panenku na okně. Vaše dítě se mnohokrát vrátí domů - aby se zde setkalo se vzpomínkami a vrátilo se do minulosti. Nehledě na to, jaká vzdálenost ho od ní dělí, ať žije kdekoliv, cestu domů vždy najde. Mějte pro ně připravenou mísu s cukrovím.

Tak s Ráčky a Raky mám široké zkušenosti - moje dcera a synek, babička, kamarádky a spolupracovnice Cítím se s nimi moc dobře. Bude to i tím, že jsem Ryba.
Zdravím všechny mamky s mimky a skoromamky. Jsem zvědavá kolik holčiček a chlapečků se narodí než vyjde další deníček.
Stefinka

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 22.06.05 19:18

ČERVENČÁTKOVÝ PELETONEK - 11 chlapečků a 5 holčiček
18.05.05 - Veronika + František 3,60 kg 49 cm - 1977 - Morava
21.05.05 - Lois + Vojtíšek 3,20 kg 51 cm - 1980 - Havířov
28.05.05 - Adalajda + Ondrášek 3,25 kg 49 cm - 1981 02.06.05 - Jana + Emma 4,28 kg 53 cm 37+3 - 1978 - Praha 03.06.05 - Mirri + Karolínka 3,80 kg 53 cm - 1981 - Havlíčkův Brod 05.06.05 - Iruša + Jaromírek 4,30 kg 55 cm - 1978 - Kladno 06.06.05 - Nikkol + Filípek 3,85 kg 52 cm - 1979 - Náchod 08.06.05 - Matty + Natálka 3 kg 48 cm - 1973 - Brno - Liduška 10,Veronika 4 09.06.05 - Ellen + Michal 3,50 kg 50 cm - 1977 - Sereď/Bratislava
10.06.05 - Mirec + Evička 3,90 kg 52 cm- 1968 - Brno
11.06.05 - KajaR + Mikeš 4 kg 54 cm - 1972 - Karlovy Vary
13.06.05 - Adel + Dominik 3,80 kg 51 cm - 1976 - Brno
15.06.05 - Cadovka (Soňa) + Richard 4,18 kg 52 cm - 1977 - Uh.Hradiště - Vašík 4
16.06.05 - Nikina + Mysak 3,70 kg 53 cm - 1978
17.06.05 - Andrea + Terezka 3,80 kg 51 cm - Praha
19.06.05 - Sissi + Marian 3,65 kg - 1977 - Vsetín

TP 08.06. - Katkaaa - 1975 - syn 10
TP 17.06. - Johanka - 1975 - Náchod
TP 18.06. - Šifka - 1978 - Chomutov
TP 18.06. - Katkaa + Matýsek - 1981 - Praha - 47kg - Bulovka
TP 20.06. - Alča + Natálka - 1982 - Čáslav - 69kg
TP 21.06. - Anazuz - 1977 - Brno
TP 22.06. - Jittyy - 1980 - Brno
TP 27.06. - Jerrýsek + Simonka - 1977 - Brno - dcera Leonka
TP 27.06. - Slanka* + Marianka - 1979 - Praha - 55kg - Vrchlabí
TP 27.06. - Magrátka + Ještěrka - 1977 - Praha
TP 27.06. - Petta + broučínek - 1975 - Zlín
TP 01.07. - Lesina + Dráče Neruďáče - 1974 - Ostrava - Adlétka 1
TP 01.07. - Ali1 - Hradec Králové
TP 01.07. - Petulda + Míša - 1978 - Roudnice nad Labem
TP 02.07. - Daduska - Bratislava
TP 04.07. - Radulka + Amálka - 1980 - Kladno - 50 kg
TP 05.07. - Makovka + Tomášek - 1980 - Washington D.C./Olomouc
TP 09.07. - Jita - 1969 - holky 9 a 4
TP 09.07. - Mišice - 1977 - Brno - Magdaléna 2
TP 09.07. - Gattinka - 1979 - Praha
TP 12.07. - Gabulina - 1974 - Opava
TP 15.07. - Dewey + kulíšek - 1978 - Praha
TP 17.07. - Radka + Brumlíček - 1975 - Hořovice - 57kg
TP 17.07. - Kira + mimi -1974 - Kladno - syn Adam 8
TP 20.07. - Safira (Monika) - 1969 - Havířov - 3 mazlíci 17, 14 a 9
TP 21.07. - Ivaanka + Viktorka - 1976 - Ostrava - dcera 7
TP 29.07. - Lenka_P + Tomášek - 1980 - Ostrava
TP 29.07. - Agis + Tobias - 1977 - Praha
TP 30.07. - Gina + Brouček - 1977 - Praha
Stefinka - 1962 - Blízkov - holky 21, 20, 3 a kluk 7

Víme o nich?
TP 04.06. - Simona + Julinka - 1977 - Praha
TP 08.06. - Lencaa - 1977 - Praha
TP 15.06. - Elina - 1980

 
Simonka
Kecalka 474 příspěvků 22.06.05 20:09

Ahoj Stefinko,
po precteni tvych radku musim rict, ze je v nem hodne pravdy. Sama jsem rak a moje dcera (11 mesicu) taky. Raka jsme moc chteli a to prave i proto, ze je to citlive a rodinne znameni. Jen doufam, ze ty city nasi malou budou provazet zivotem jen v dobrem a nikdo nebude zneuzivat toho, ze ma velke srdicko!

Diky,
Simona&Kristynka

 
Petulda
Zasloužilá kecalka 953 příspěvků 22.06.05 20:24

Stefinko mám to vytištěný a jdu se mrknout, co nás teda čeká :-). Jsem moc zvědavá.
Peťulda a Míša

 
Petta
Ukecaná baba ;) 1009 příspěvků 22.06.05 20:26

STEFINKO, díky za nový deníček. Na toto téma jsem se opravdu těšila. Byla jsem zvědavá, co můžu čekat od našeho malého Ráčka.

Ze začátku jsem byla spíš zaražená, že jsou Ráčci tak náladoví, sentimentální atd. Ale po přečtení celého horoskopu vím, že nejdůležitější bude, když budeme toho našeho Ráčka hodně milovat. A to určitě nebude problém, vždyť už teď ho milujeme víc než kohokoliv jiného na světě (že jo holky?).

Ať je co nejdříve hodně nových Ráčků!
Petta (4 dny do TP)

 
Anonymní  22.06.05 21:09

Teda Stefinko, skoro mám po přečtení horoskopu strach, abych svého syna Raka dobře vychovala a nezpůsobila mu nějakou duševní újmu. Jsem Ryba a vím, že přebujelý duševní svět není vždy ku prospěchu věci. Ne všichni lidi totiž dokáží tuto povahu pochopit. ale jinak je to moc pěkně napsané.

Ryba a Rak 23 1/2 M

 
Anonymní  22.06.05 21:13

Ahoj stefinko, jsem jen nakukovatelka. Deníček mě zaujal, protože mladší kluk je ráček, jinak já a starší kluk jsme rybky. Takže jako ty, se cítíme všichni myslím dobře. Doplňuje nás taťka štír, takže voda to u nás jistí! :-))) kisotek

 
Petulda
Zasloužilá kecalka 953 příspěvků 23.06.05 11:42

Ahoj holky,
tak se hlásim po poradně. Začíná to u mě vypadat docela nadějně. Čípek změklý, CS 7-8, ráno pokračoval odchod hlenové zátky. Takže pan doktor povídal, že už se to blíží, že to asi nebude dneska, ale že si myslí, že příští týden už se neuvidíme :-)). Začínám být teda trochu nervozní, pořád se nic nedělo a teď najednou takový změny. Sem samozřejmě ráda, ale přece jenom se ve mě začíná mísit nedočkavost se strachem. No, jdu si projistotu přihodit ještě pár zbývajících drobnosti do tašky, ať to mám komplet a taky si udělat něco k papů.
Zatím se mějte
Peťulda a Míša
 38+4tt

 
stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 23.06.05 13:00

Tak bych řekla, že my Rybky máme spíš tendenci dětičky rozmazlovat, dle mínění okolí. Jenže, taky u nás platí to rčení - tichá voda břehy mele - a fakt že si vždycky najdeme možnost jak s co nejmíň konflikty vycházet s druhými a pohybovat s nimi. Moje dospělá Račice je spíš typ pesimistický s věčným strachem z něčeho, ale to je taky dáno tím, že prvních 12 let prožila v mém nepohodovém manželství a bohužel to docela nasála. Tak snad to s ní dopadne dobře. A je takový tichý diktátor. Její sestra Štírka mi jednou řekla dost nasupeně - vy si všichni myslíte, jaký je andílek - pravda je, že je šéf a umí komandovat. S penezi už jako dítě dokázala obdivuhodně vycházet, třeba jela do Španělska ve třetí třídě se školou a přijela domů se spoustou dárků za pár šupů, ale všechno vybrané kousky a ještě jí zbylo dost na zmrzlinky a radovánky.
Stefinka

 
TehulkaRadulka
Povídálka 26 příspěvků 23.06.05 13:02

Ahoj Petuldo,
ja jem tehotna presne jako ty - 38+4 a zitra jdu do poradny, tak doufam, ze mi taky pan doktor povi, ze uz se priste neuvidime :)) Ja se totiz nemuzu dockat. tak hezky zbytecek tehotenstvi a zdraveho broucka nebo berusku :)
 Radka

 
stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 23.06.05 13:04

Ještě dodám, že sedí i ten poslední odstavec o těch návratech domů a o jejích věcech v jejím pokoji. máme vlastně račí pokoj, protože teď je v něm její malý bráška, ale ona ho z poloviny stále obývá. Možná přijede tento víkend, už se moc těším. Stefinka

 
TehulkaRadulka
Povídálka 26 příspěvků 23.06.05 13:06

ahoj stefinko,
hezky denicek, spousta toho sedi na me (a to jsem vodnar), manzel je zase rak a sedi na nej akorat to labuznictvi v jidle a piti :) no mozna jeste talent pro obchod :) Kazdopadne se tesim na svou kocicku RACKA a budu ji milovat z celeho srdicka takovou jaka je…(bude)…
vsem preju krasna tehotenstvi a hodnoucke potomky…
 Radka

 
Petulda
Zasloužilá kecalka 953 příspěvků 23.06.05 13:29

Radko, já už se taky nemůžu dočkat, tak mě to dneska docela potěšilo. Přeju samé dobré zprávy :-)

 
stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 23.06.05 14:24

SMS: Ahoj, Matej se narodil vcera v 19:15 hod, vazil 3200 g a meri 48 cm. Jelikoz se zaklinil hlavickou v mi uzky panvi museli jsme na cisare. Neslo to jinak. Ten cisar mě mrzi, byla jsem otevrena na deset, branka zasla, proste ideal, ale mimi bylo kously v panvi a mel zaklonenou hlavicku. Uz jsme z jipky a zkousime kojeni, snazime se oba, ale moc to nejde. Jizva boli, ale snazim se choditco nejvic. Vsechny moc zdravim a dekuju za drzeni palcu! Katkaa

 
stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 23.06.05 14:28

Ptala jsem se, jestli jí něco nedávali na urychlení porodu, což mohlo ovlivnit to, že malý nezvládl správně se natočit. Ale holky berte mě s rezervou, jsem laik.
Katkaa psla, že jí dávali něco na uvolnění spodku a píchli vodu, což jí rozhodilo kontrakce. Ale bere to sportovně, hlavně že jsou v pořádku, i když její představy byly jiné.
Stefinka

 
stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 23.06.05 14:51

ČERVENČÁTKOVÝ PELETONEK - 12 chlapečků a 5 holčiček
18.05.05 - Veronika + František 3,60 kg 49 cm - 1977 - Morava
21.05.05 - Lois + Vojtíšek 3,20 kg 51 cm - 1980 - Havířov
28.05.05 - Adalajda + Ondrášek 3,25 kg 49 cm - 1981 02.06.05 - Jana + Emma 4,28 kg 53 cm 37+3 - 1978 - Praha 03.06.05 - Mirri + Karolínka 3,80 kg 53 cm - 1981 - Havlíčkův Brod 05.06.05 - Iruša + Jaromírek 4,30 kg 55 cm - 1978 - Kladno 06.06.05 - Nikkol + Filípek 3,85 kg 52 cm - 1979 - Náchod 08.06.05 - Matty + Natálka 3 kg 48 cm - 1973 - Brno - Liduška 10,Veronika 4 09.06.05 - Ellen + Michal 3,50 kg 50 cm - 1977 - Sereď/Bratislava
10.06.05 - Mirec + Evička 3,90 kg 52 cm- 1968 - Brno
11.06.05 - KajaR + Mikeš 4 kg 54 cm - 1972 - Karlovy Vary
13.06.05 - Adel + Dominik 3,80 kg 51 cm - 1976 - Brno
15.06.05 - Cadovka (Soňa) + Richard 4,18 kg 52 cm - 1977 - Uh.Hradiště - Vašík 4
16.06.05 - Nikina + Mysak 3,70 kg 53 cm - 1978
17.06.05 - Andrea + Terezka 3,80 kg 51 cm - Praha
19.06.05 - Sissi + Marian 3,65 kg - 1977 - Vsetín
22.06.05 - Katkaa + Matýsek 3,10 kg 48 cm - 1981 - Praha

TP 08.06. - Katkaaa - 1975 - syn 10
TP 17.06. - Johanka - 1975 - Náchod
TP 22.06. - Jittyy - 1980 - Brno
TP 27.06. - Jerrýsek + Simonka - 1977 - Brno - dcera Leonka
TP 27.06. - Slanka* + Marianka - 1979 - Praha - 55kg - Vrchlabí
TP 27.06. - Magrátka + Ještěrka - 1977 - Praha
TP 27.06. - Petta + broučínek - 1975 - Zlín
TP 01.07. - Lesina + Dráče Neruďáče - 1974 - Ostrava - Adlétka 1
TP 01.07. - Ali1 - Hradec Králové
TP 01.07. - Petulda + Míša - 1978 - Roudnice nad Labem
TP 02.07. - Daduska - Bratislava
TP 04.07. - Radulka + Amálka - 1980 - Kladno - 50 kg
TP 05.07. - Makovka + Tomášek - 1980 - Washington D.C./Olomouc
TP 09.07. - Jita - 1969 - holky 9 a 4
TP 09.07. - Mišice - 1977 - Brno - Magdaléna 2
TP 09.07. - Gattinka - 1979 - Praha
TP 12.07. - Gabulina - 1974 - Opava
TP 15.07. - Dewey + kulíšek - 1978 - Praha
TP 17.07. - Radka + Brumlíček - 1975 - Hořovice - 57kg
TP 17.07. - Kira + mimi -1974 - Kladno - syn Adam 8
TP 20.07. - Safira (Monika) - 1969 - Havířov - 3 mazlíci 17, 14 a 9
TP 21.07. - Ivaanka + Viktorka - 1976 - Ostrava - dcera 7
TP 29.07. - Lenka_P + Tomášek - 1980 - Ostrava
TP 29.07. - Agis + Tobias - 1977 - Praha
TP 30.07. - Gina + Brouček - 1977 - Praha
Stefinka - 1962 - Blízkov - holky 21, 20, 3 a kluk 7

Víme o nich?
TP 04.06. - Simona + Julinka - 1977 - Praha
TP 08.06. - Lencaa - 1977 - Praha
TP 15.06. - Elina - 1980
TP 18.06. - Šifka - 1978 - Chomutov
TP 20.06. - Alča + Natálka - 1982 - Čáslav - 69kg
TP 21.06. - Anazuz - 1977 - Brno

 
Anonymní  23.06.05 15:36

Stefinko,Alča před týdnem psala že jde do nemocnice,tu bych nevyškrtávala.

 
Anonymní  23.06.05 15:44

AHOJ KATKOO,
MOC A MOC GRATULUJU TOBE A MANZELOVI K MATYSKOVI A PREJI JEN TO NEJ NEJ DO ZIVOTA.JSEM TI RIKALA, ZE TO NA TEBE PRIJDE RAZ DVA!! TEN CISAR ME ZA TEBE MRZI, HLAVNE ZE JE ALE VSECHNO V PORADKU! DRZTE SE A PREJI VAM, AT JSTE CO NEJDRIVE DOMA.
PA, MAKOVKA

 
Anonymní  23.06.05 15:44

AHOJ KATKOO,
MOC A MOC GRATULUJU TOBE A MANZELOVI K MATYSKOVI A PREJI JEN TO NEJ NEJ DO ZIVOTA.JSEM TI RIKALA, ZE TO NA TEBE PRIJDE RAZ DVA!! TEN CISAR ME ZA TEBE MRZI, HLAVNE ZE JE ALE VSECHNO V PORADKU! DRZTE SE A PREJI VAM, AT JSTE CO NEJDRIVE DOMA.
PA, MAKOVKA

 
stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 23.06.05 15:47

Díky za upozornění, proto to píšu takhle, abychom na někoho nezapomněli. A co Katka z Brna ??? Už aby se ozvala.
Stefinka

 
Petta
Ukecaná baba ;) 1009 příspěvků 23.06.05 15:47

KATKOO, veliká gratulace k Matýskovi. Je škoda, že ten porod nedopadl podle tvých představ, ale hlavní je, že máš Matýska u sebe.

PEŤULDO, tiše Ti závidím. Mě dneska pan doktor moc nepotěšil, prý nic nového :-(

Ráno jsem byla na monitoru, kde mi prcek usnul, tak přišla sestřička a že mi trošku „zakvedlá“ břichem. To ho ovšem naštvalo a pak měl tep kolem 150 a hýbal celým břichem (asi bude pěkný vzteklounek, že to byl Ráček ;-)). Pak proběhla kontrola u pana doktora, čekala jsem že bude zase nějaký posun (když mám poslíky každou noc), ale NIC :-( Asi nám to nevyjde na tento víkend, jak jsme si plánovali. Tak snad příští.

Je tady nějaký mooc velký klid, že by zase nová miminka :-)))

Petta

 
Petulda
Zasloužilá kecalka 953 příspěvků 23.06.05 17:24

Katkoo - obrovská gratulace k Matýskovi, císaře je škoda, ale hlavně, že jste vpořádku. Přeju ať se brzy rozjede i kojení.

Teda ale že ty chlapi převládaj, kde jsou nějaký princezny? Já to teda taky nespravim, tak se holky snažte :-))

U nás zatím nic nového, dobalila jsem tu tašku, tak můžu klidně vyrazit :-).

Peťulda a Míša

 
Lois
Zasloužilá kecalka 665 příspěvků 23.06.05 17:43

KATKOO,
MOCINKY TI GRATULUJEME K MATÝSKOVI A VŠEM TŘEM VÁM PŘEJEME HODNĚ ZDRAVÍČKA. Taky přejeme brzké zotavení a snadné kojení (neboj nám to taky z počátku nešlo a teď už jsme šikulky).

A co nového u Vojtíška? V úterý jsme byli na měsíční kontrole u pí doktroky, jsme zdraví, vážíme už 4,150kg a měříme 55cm. Dostali jsme Infadin (vitamín D), takže každý večer kapeme do mlíčka, aby nám krásně prospívaly kosti. Teď ještě v 6-ti týdnech kontrola kyčlí a pak další kontrola ve 2 měsících.
Jinak v noci už spinkáme 5,5 hodiny v kuse a přes den se hlásíme co 2-3 hodinky, venku vydržíme i dýl. Občas nás zatrápí prdíky, ale po masáži bříška a hopsání na balónu se krásně vyprdíme a jsme zase spokojené miminko. V postýlce spinkáme jen občas, protože u maminky v posteli nebo na jejím bříšku je nejlépe. Není nad to cítit její teploučko a srdíčko, které už znám z bříška.
A co maminka? Tak já se cítím skvěle, mateřství mi moc prospívá, občas si sice popláču, když malý zápasí s bříškem, ale už to není tak časté jako před 14-ti dny. Včera jsem dokonce měla s taťkou menší tuleníčko a musím říct, že jsem ani nečekala, že to bude tak rychle po porodu. No jo hormony jsou hormony, a když jsem během těhotenství abstinovala :o))) už se to nedalo vydržet … Váha se mi zastavila na 60kg, takže stále 8 kg navrch, ale asi to bude tím, že před otěhotněním jsem měla problémy s žaludkem a shodila jsem 7kg. Před tou nemocí jsem měla 57kg, takže se dá říct, že mám asi 3 kilča navíc a uvidíme zda se dostaneme na těch 52kg nebo ne. NO ale hlavu si s tím moc nelámu, protože hlavní je, aby měl Vojtíšek co nejvíc mlíčka a já se nějakou dietou trápit nebudu! Ale posilovat bříško to už začnu, aby se ta kůže trošku napla a svaly nezůstaly ochablé.
No taky jsem si pořídila šátek, ale jako na potvoru se mi vůbec nedaří jej uvázat tak, aby se do něj malý vešel (úvaz kolébka) myslím si, že dle obrázku je to správně, ale malého do vytvořené kapsy nenacpu. A to má ten šátek 5m… Holky, které máte s šátkem zkušenosti,můžete mi poradit jak nato???? Díky, nerada bych ho založila do komody a nevyužila jej.

No vidím, že jsem se dnes rozepsala, malý kupodivu spinká v postýlce a je zlaťoučký, tak mám trochu času na emimčo. Taťka nám pomáhá seč může, ale většinou, když se odhodlám napsat nějaký komentář, tak se malý začne hlásit o papkání :)))

Papa a nerozdvojeným přeji co nejkrásnější porod a maminkám pohodové dětičky.

Lois + Vojtíšek

 
stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 23.06.05 17:53

Jo jo, ale aby se místo Míši nevykulila Michalka :).
Stefinka

 
Lesina
Echt Kelišová 9865 příspěvků 23.06.05 20:04

Lois, se satkem bych ti rada pomohla, ale uz z Ostravy neodjedu… Proste, pokud budes fakt potrebovat pomoct a nikoho jineho nenajdes, hlasi se ti jedna satkova teta :)
 Lesina

 
Petulda
Zasloužilá kecalka 953 příspěvků 23.06.05 20:26

No Stefinko myslím, že to nehrozí. Kluka nám totiž potvrdili nezávisle na sobě 3 různý doktoři a ani jeden vůbec nepochyboval :-). No, ale kdyby náhodou, tak by to nevadilo, jenom by to byla Barunka a měla by všechno do modra :-)).
Ale myslím, že ty princezny tu budou muset zařídit jiné.

 
stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 23.06.05 20:41

To je Lois jenom nějaká chybička, možná tam nedáváš dost vůle přivázání. No tak skoč za Lesinou dokud není rozdvojená. Adélku jsem si bez problému s 5 m šátkem nosila v kolíbce a to mám vel. 54. Jsem 2× taková jako ty :) skutečně.
Lesina se poňuchňá s Vojtíškem a třeba Dráče bude zvědavé vykouknout na kamaráda :)
Stefinka

 
Lesina
Echt Kelišová 9865 příspěvků 24.06.05 01:27

Ahoj holky,

zitra jdeme zase na monitor do porodnice a protoze mam vseho plny kecky a k tomu vzrustajici drobne tehu potize, ktere me silne zneprijemnuji zivot - zvlast kvuli Adletce, rozhodla jsem se presvedcit lekare, ze budu rodit uz ted!!! Stejne jsem uz vzdala, ze bych rodila spontanne… Bohuzel.
Takze mi zitra drzte palce, at mi porod vyvolaji co nejdriv, protoze jinak asi zcvoknu.

Ovsem vite, co by me opravdu, ale opravdu hodne pobavilo???? Kdybych se nakonec rozrodila sama dneska v noci.

Navic jsem fakt zvedava, co je Drace zac :) A navic se desne tesim, az vyjedeme novym vozidlem - uz mame doma Jane Powertwin - to bude parada!!!!

Ach jo, doufam, ze se s vami uvidim uz vejpul - Lesina s Dracetem.

PS: Prave jsem teda (konecne) dobalila tasku do porodnice a ted balim batuzek Adletce, tak doufam, ze vsechno klapne jak ma :)

PPS: Pro me je ponekud depresivni vedomi, ze ac jsem mela mit deti ve znameni panny a blizencu, budu mit nakonec vahy a raka - ach jo.

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 24.06.05 06:41

Lesi,

moc na tebe a Dráče myslím, držím palečky a jsem tááák zvědavá, co se vám vykuklí a hlavně „kdy“:)

24.6. je krásné datum, přesně za půl roku jsou vánoce:) Budete mít pod stromečkem půlročáčka?:)

Paaa a drž se!!!

Diny od Jarních miminek (a z chatu:)

 
stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 24.06.05 06:42

Lesino to jsem straaašně zvědavá, tak nejspíš po víkendu? Nebo fakt natvrdo dneska nebo nikdy? Doufám napíšeš ještě než odjedeš do porodnice.
Stefinka

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 24.06.05 07:57

Právě mi Lesina oznámila, že dráče projevilo sdostatek smyslu pro humor a rozhodlo se ve dvě v noci zaťukat, aby v 6:30 vykouklo na svět.
A je z něj holčička, měří 51 cm a váží 4,5 kila. Se jménem vás ještě trochu napnu.
ahoj
 Ro

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 24.06.05 08:20

huraaa tak Lesine moc gratulujem :)), holcicka je „fakt“drobecek :)))
magrat a delfinek

 
Petta
Ukecaná baba ;) 1009 příspěvků 24.06.05 08:21

LESINO, tak to se povedlo :-)) Je vidět, že malá umí poslouchat maminku ;-) Takže přeji moc zdravíčka a štěstíčka a ať jsi brzy zpátky u Adlétky i se sestřičkou!!!
 Petta

 
NiKina
Závislačka 3945 příspěvků 24.06.05 08:40

Jé Lesině přeju všechno nejlepší a dráčátku taky… :-))))
Ostatně to samé všem rozdvojeným maminkám a všem nerozdvojeným přeju pevné nervy.
Musím říct, že přece jenom na tu pohodičku v těhotenství vzpomínám, teď fakt nevím co dřív. TAkež vůbec nestíhám a občas na mě padá blbá lítost nad tím, že bordel v bytě. Ostatně má to značit šťastné dítě a to máme, řekla bych.
Takže nemám čásek ani na emimčo, což mě mrzí. Snad se to srovná, Myšák pije po dvou hodinách a je šílený, jak krátký jsou dvě hodiny… Sotva se stihnu osprchovat nebo najíst.
JO co se týká kil, tak jsem si z porodnice přinesla tři kila navrch a jsem překvapená, že břicho, které vypadalo první den po porodu jako v 6. měsíci už je ploché jak plošinka, jen trošku povadlá kůže, ale to se časem snad srovná.
Ani jsem si doma nestačila uvědomit, že už se můžu ohnout… :-DDDD
 NiKina

 
Petulda
Zasloužilá kecalka 953 příspěvků 24.06.05 09:16

Lesi obrovská gratulace, tak Dráče si dalo říct, to teda asi zkusím podobnou metodu :-). Konečně další holčička a pěknej kus. Tak se mějte krásně.
Peťulda a Míša, pořád 2v1

 
stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 24.06.05 12:55

Tý brďo to je velká ženská. Hurá další princeznička :) to nám Lesinka udělala dvojnásobnou radost. Moc ji pozdravuj. Jméno asi bude stejně krásné a méně obvyklé jako má Adlétka. Ale Bratislava to snad nebude, že ne? A šlo to rychle :)
Stefinka

 
stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 24.06.05 13:17

ČERVENČÁTKOVÝ PELETONEK - 12 chlapečků a 5 holčiček
18.05.05 - Veronika + František 3,60 kg 49 cm - 1977 - Morava
21.05.05 - Lois + Vojtíšek 3,20 kg 51 cm - 1980 - Havířov
28.05.05 - Adalajda + Ondrášek 3,25 kg 49 cm - 1981 02.06.05 - Jana + Emma 4,28 kg 53 cm 37+3 - 1978 - Praha 03.06.05 - Mirri + Karolínka 3,80 kg 53 cm - 1981 - Havlíčkův Brod 05.06.05 - Iruša + Jaromírek 4,30 kg 55 cm - 1978 - Kladno 06.06.05 - Nikkol + Filípek 3,85 kg 52 cm - 1979 - Náchod 08.06.05 - Matty + Natálka 3 kg 48 cm - 1973 - Brno - Liduška 10,Veronika 4 09.06.05 - Ellen + Michal 3,50 kg 50 cm - 1977 - Sereď/Bratislava
10.06.05 - Mirec + Evička 3,90 kg 52 cm- 1968 - Brno
11.06.05 - KajaR + Mikeš 4 kg 54 cm - 1972 - Karlovy Vary
13.06.05 - Adel + Dominik 3,80 kg 51 cm - 1976 - Brno
15.06.05 - Cadovka (Soňa) + Richard 4,18 kg 52 cm - 1977 - Uh.Hradiště - Vašík 4
16.06.05 - Nikina + Mysak 3,70 kg 53 cm - 1978
17.06.05 - Andrea + Terezka 3,80 kg 51 cm - Praha
19.06.05 - Sissi + Marian 3,65 kg - 1977 - Vsetín
22.06.05 - Katkaa + Matýsek 3,10 kg 48 cm - 1981 - Praha
24.06.05 - Lesina + Josefka 4,50 51 cm - 1974 - Ostrava - Adlétka 1

TP 08.06. - Katkaaa - 1975 - syn 10
TP 17.06. - Johanka - 1975 - Náchod
TP 20.06. - Alča + Natálka - 1982 - Čáslav - 69kg
TP 22.06. - Jittyy - 1980 - Brno
TP 27.06. - Jerrýsek + Simonka - 1977 - Brno - dcera Leonka
TP 27.06. - Slanka* + Marianka - 1979 - Praha - 55kg - Vrchlabí
TP 27.06. - Magrátka + Ještěrka - 1977 - Praha
TP 27.06. - Petta + broučínek - 1975 - Zlín
TP 01.07. - Ali1 - Hradec Králové
TP 01.07. - Petulda + Míša - 1978 - Roudnice nad Labem
TP 02.07. - Daduska - Bratislava
TP 04.07. - Radulka + Amálka - 1980 - Kladno - 50 kg
TP 05.07. - Makovka + Tomášek - 1980 - Washington D.C./Olomouc
TP 09.07. - Jita - 1969 - holky 9 a 4
TP 09.07. - Mišice - 1977 - Brno - Magdaléna 2
TP 09.07. - Gattinka - 1979 - Praha
TP 12.07. - Gabulina - 1974 - Opava
TP 15.07. - Dewey + kulíšek - 1978 - Praha
TP 17.07. - Radka + Brumlíček - 1975 - Hořovice - 57kg
TP 17.07. - Kira + mimi -1974 - Kladno - syn Adam 8
TP 20.07. - Safira (Monika) - 1969 - Havířov - 3 mazlíci 17, 14 a 9
TP 21.07. - Ivaanka + Viktorka - 1976 - Ostrava - dcera 7
TP 29.07. - Lenka_P + Tomášek - 1980 - Ostrava
TP 29.07. - Agis + Tobias - 1977 - Praha
TP 30.07. - Gina + Brouček - 1977 - Praha
Stefinka - 1962 - Blízkov - holky 21, 20, 3 a kluk 7

Víme o nich?
TP 04.06. - Simona + Julinka - 1977 - Praha
TP 08.06. - Lencaa - 1977 - Praha
TP 15.06. - Elina - 1980
TP 18.06. - Šifka - 1978 - Chomutov
TP 21.06. - Anazuz - 1977 - Brno

 
Anonymní  24.06.05 14:17

LESI: fakt obrovská gratulace k vykuklení Josefky!!! Moc a moc zdravíčka a štěstíčka vám všem čtyřem!!!!

Holky, to byl teda supr rychlej porod. Ahjo, kdybych taky měla takovej. Mám TP za 3 dny a stále jenom čekám, kdy se Simča rozhodne za náma vylézt. Ale zatím se jí nechce, je to asi velká parádnice. Už před 14ti dny, jsem měla porodní cesty připraveny, čípek se zkracoval, hlavička nalíhá, tak nevím, v čem je zádrhel. Doktorka mi opět už před 14ti dny řekla, že mám porod očekávat každým dnem a vidíte to sami. Furt tady straším 2v1. Já bych už tak ráda vozila kočárek. A taky si pochovala Leonku. Musím ji odbývat s chováním a to mě fakt mrzí. Přeci jenom je to ještě pořád moje malá holčička. Ty vedra mně taky už pořádně zmáhají a k tomu ještě sezení na písku s Leonkou, už nevím, jak si k těm bábovkám sednout :-))).

Manžel dneska přes noc nebude doma, a rozhodla jsem se, že nepovolám ani mamku k nám na noc, a ani k našim na noc nepojedu. Budu s Leuškou sama doma a třeba tím opravdu Simonku přivolám na svět. Kéžby!!!

Tak se holky nezlobte, že jsem si vám tady tak vylila srdíčko.

Jo,a KATKOO taky moc velká gratulace k Matýskovi!!!

Ahoj Jerrýsek

 
kelinka
Kecalka 472 příspěvků 24.06.05 14:17

Ahoj Stefinko,
já jen nakukuju kolik máte miminek,ale nezlob se,napočítala jsem že máte 6 holčiček,ne 5.
Ahoj Kelinka

 
stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 24.06.05 15:07

ČERVENČÁTKOVÝ PELETONEK - 12 chlapečků a 6 holčiček
18.05.05 - Veronika + František 3,60 kg 49 cm - 1977 - Morava
21.05.05 - Lois + Vojtíšek 3,20 kg 51 cm - 1980 - Havířov
28.05.05 - Adalajda + Ondrášek 3,25 kg 49 cm - 1981 02.06.05 - Jana + Emma 4,28 kg 53 cm 37+3 - 1978 - Praha 03.06.05 - Mirri + Karolínka 3,80 kg 53 cm - 1981 - Havlíčkův Brod 05.06.05 - Iruša + Jaromírek 4,30 kg 55 cm - 1978 - Kladno 06.06.05 - Nikkol + Filípek 3,85 kg 52 cm - 1979 - Náchod 08.06.05 - Matty + Natálka 3 kg 48 cm - 1973 - Brno - Liduška 10,Veronika 4 09.06.05 - Ellen + Michal 3,50 kg 50 cm - 1977 - Sereď/Bratislava
10.06.05 - Mirec + Evička 3,90 kg 52 cm- 1968 - Brno
11.06.05 - KajaR + Mikeš 4 kg 54 cm - 1972 - Karlovy Vary
13.06.05 - Adel + Dominik 3,80 kg 51 cm - 1976 - Brno
15.06.05 - Cadovka (Soňa) + Richard 4,18 kg 52 cm - 1977 - Uh.Hradiště - Vašík 4
16.06.05 - Nikina + Mysak 3,70 kg 53 cm - 1978
17.06.05 - Andrea + Terezka 3,80 kg 51 cm - Praha
19.06.05 - Sissi + Marian 3,65 kg - 1977 - Vsetín
22.06.05 - Katkaa + Matýsek 3,10 kg 48 cm - 1981 - Praha
24.06.05 - Lesina + Josefka 4,50 51 cm - 1974 - Ostrava - Adlétka 1

TP 08.06. - Katkaaa - 1975 - syn 10
TP 17.06. - Johanka - 1975 - Náchod
TP 20.06. - Alča + Natálka - 1982 - Čáslav - 69kg
TP 22.06. - Jittyy - 1980 - Brno
TP 27.06. - Jerrýsek + Simonka - 1977 - Brno - dcera Leonka
TP 27.06. - Slanka* + Marianka - 1979 - Praha - 55kg - Vrchlabí
TP 27.06. - Magrátka + Ještěrka - 1977 - Praha
TP 27.06. - Petta + broučínek - 1975 - Zlín
TP 01.07. - Ali1 - Hradec Králové
TP 01.07. - Petulda + Míša - 1978 - Roudnice nad Labem
TP 02.07. - Daduska - Bratislava
TP 04.07. - Radulka + Amálka - 1980 - Kladno - 50 kg
TP 05.07. - Makovka + Tomášek - 1980 - Washington D.C./Olomouc
TP 09.07. - Jita - 1969 - holky 9 a 4
TP 09.07. - Mišice - 1977 - Brno - Magdaléna 2
TP 09.07. - Gattinka - 1979 - Praha
TP 12.07. - Gabulina - 1974 - Opava
TP 15.07. - Dewey + kulíšek - 1978 - Praha
TP 17.07. - Radka + Brumlíček - 1975 - Hořovice - 57kg
TP 17.07. - Kira + mimi -1974 - Kladno - syn Adam 8
TP 20.07. - Safira (Monika) - 1969 - Havířov - 3 mazlíci 17, 14 a 9
TP 21.07. - Ivaanka + Viktorka - 1976 - Ostrava - dcera 7
TP 29.07. - Lenka_P + Tomášek - 1980 - Ostrava
TP 29.07. - Agis + Tobias - 1977 - Praha
TP 30.07. - Gina + Brouček - 1977 - Praha
Stefinka - 1962 - Blízkov - holky 21, 20, 3 a kluk 7

Víme o nich?
TP 04.06. - Simona + Julinka - 1977 - Praha
TP 08.06. - Lencaa - 1977 - Praha
TP 15.06. - Elina - 1980
TP 18.06. - Šifka - 1978 - Chomutov
TP 21.06. - Anazuz - 1977 - Brno

 
stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 24.06.05 15:09

Práce kvapná :) Díky za upozornění.
Stefinka

 
stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 24.06.05 15:15

Nikino na bordel se vykašli, ostatně, obvykle od narození prvního dítěta až dokud neopustí to poslednírodné hnízdo, bordel je pojmenování pro uklizený byt :). teď je to sranda, ale až bude lozit, všechno oslintá, okouše, umatlá … ještě budeš vzpomínat na časy, kdy byl Myšák maličký a měla jsi naklizeno :).
Stefinka

 
jittyy
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 24.06.05 15:31

Ahojky, tak jsem dneska byla v porodnici na kontrole a na UTZ. Dle UTZ ma mimis 4,20 tudiž je velká pravděpodobnost, že mi neprojde pánví, takže bylo rozhodnuto, že pokud o víkendu neporodím, tak v pondělí ráno nastupuji na vyvolání porodu s tím, že to pravděpodobně bude zakončeno císařem. Malý se necpe totiž ani moc dolů a to mám zítra druhý TP. To mi ještě bylo řečeno, že kdyby si mě na tu kontrolu pozvali včera, tak mi ten porod dneska vyvolavali, ale o vikendu se to prý nedělá.........
No nevím moc dobře mi z těch všech informaci není, ale třeba si to mimís rozmyslí a o víkendu vykoukne sám…
Jinak Lesině gratuluji k tak poslušné dcerušce .-)))))

Jitka

 
stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 24.06.05 16:07

Jity, tak si užij víkend, a kéž by to mimko samo rozjelo a nemuselas na císaře.
Stefinka

 
stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 24.06.05 16:12

Jerrýsku to by mohlo fungovat :), termínek se blíží. Snad nebudeš přenášet, ale když už jsi připravená, tak snad by to mohlo jít rychle.
Stefinka

 
Anonymní  24.06.05 23:07

Tak holky, kde jste? Vas v porodnici omlouvam, ale vy ostatni??????????­???

Lesi - moc blahopreju k Josefce. Teda, pekne sis to naplanovala a vidis, mala poslouchala uz v brisku! :-)) Preju vam vsem hodne zdravicka a stesti. Jak se libi Adletce sestricka? Mimochodem jste dali male moc pekne jmeno!

Jitty - doufam, ze se na UTZ spletli a mimi nebude prilis velke na to, aby jsi musela na cisar! Drz se a preji ti, at to dobre dopadne. Hned se nam ozvi, jo?

Jerrysku, neboj, uz to mas urcite za par a radeji jeste pockej, az bude s tebou manzel doma!!!!!!! Moc se zatim opatruj a hladkemu prubehu porodu zdar! A hned jak se Simonka vylihne, dej mi, jako jeji budouci tchyni, vedet. :-))

Cekam klienta, ktery se ma u me ukazat za hodinu a tak se jdu pripravit.

Mejte se krasne a hura do dalsiho rodvojovaciho vikendu!

Makovka

 
cadovka
Kecalka 431 příspěvků 25.06.05 10:03

Ahoj všechny maminky i zatímtěhule,
kuřátko usnulo, tak rychle peru, uklízím a chystám oběd a do toho ještě dodělat DPH a hodit na poštu.
Ríša je hodné miminko, akorát ho trochu trápí bříško. Taky chce cuckat mlíčko hodně často, vydrží spát dopoledne 3 hodinky a odpoledne pije co hodina a už moc nespí. Naše dětská doktorka mi říkala, že ho tak často nesmím nechat pít, že je to zlozvyk, když intenzivně saje z prsu 15 - 20 minut, nemůže být hladný. Je fakt že často škytá a blinká (po těch kraťoučkých intervalech). Taky nám doporučila v těchto vedrech studený čaj nebo kojeneckou vodu buď z lžičky nebo z láhve. Zvládá to bobek všechno do sebe nacpat.
Všechny těhulky můžu uklidnit, váha jde dolů, břicho, které jsem si přivezla z porodnice (cca 6 - 7 měsíc) jde dolů. Šaty, které jsem na sebe v pondělí nemohla napresovat už v pohodě obleču, jen přes prsa jsou mi trochu těsné.
 Soňa

 
Anonymní  25.06.05 11:22

Holky ahoj!!!!!! Tak hlásím přírůstek do červenčátek 21. 6. 12.20 Lucie 3,25 50 cm. Dneska jsme došli z porodnice. Hnedka co babulka spí, tak píšu. Musím pročíst všechny komentáře zjistit co je nového. Zkoušela jsem si oblečení, já nic neobleču!!! Snad to bude za pár dní lepší. Jinak porod byl oprtoti tomu mé¨mu prvnímu dost hrůza, ale to bylo asi kvůli tomu že mi to vyvolávali. Tak zatím pa pa Katrka

 
Anonymní  25.06.05 11:27

Tak ráčky jsem už pročetla, a vidím že se ještě Sisi nehlásí doma. Nevíte co s ní je? Katka

 
Jerrysek
Kecalka 499 příspěvků 25.06.05 12:51

Ahoj všem vespolek!!!

Katko: moc gratuluju k Lucince!

Jinak se hlásím opět celá, tzn.2v1 Ahjo!!! Ne, jsem vážně ráda, že jsem nezačala rodit, když jsem byla sama s Leonkou doma. Teda v noci, myslím.Včera odpoledne jsem se ještě s Leuškou vydala ke kamarádce na bazén. Pěkně se čochtala v nafukovacím bazénku s jejich klukama (jsou stejně staří jako naše Leonka). Já si pěkně lebedila ve stínu, pojídala oplatky a popíjela ledovou kávičku. Udělaly jsme si s Leuškou takovou dámskou jízdu:-)) A domů jsem přijela v osm večer.

Za chvilku jdeme obědvat, dělám filé na zelenině a polívku jsem si už udělala včera. Takže jdu pomalu dávat na stůl.

MAKOVKO: ahoooj, jestli chceš, pošli mi svoje tel. číslo na soukromou zpávu a já Ti jakožto nastávající tchýni dám ihned vědět. A samozřejmě Ti pošlu i moje, pokud budeš chtít. A co ty, jak se cítíš??? Vidím, že jsi na konci těhu ještě pořád dost aktivní, to by se mně už nechtělo scházet se s klienty, smekám před Tebou!!

Ahoj Jerrýsek

 
stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 25.06.05 14:13

SMS: Tak mame Davidka potrapil me pekne. Narodil se v 10:30 Ma 51 cm a 3,85 kg. Nakonec ho tahali klestema, ale je v poradku. Ztratila jsem dost krve, ale zatim vse OK.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »