Červenčátka 040 - Lvíček 22.07.- 23.08.

Rodičovství

Pamatujete se na hru, kdy jste jako děti napodobovaly svého vedoucího? Pamatujete se na toho malého kluka, který vždy trucoval, když ho nevybrali jako vedoucího? Jestli to byl stejný kluk, který vám půjčil peníze na pendrek a eskymo; když vám došlo kapesné, musela jste mít ve své partě kamarádů ze sousedství Lva.

Typické Lvíče je slunné, šťastné, hravé a veselé - když je po jeho. Když není, zčistajasna se objeví bouřkové mraky a začne burácet hrom, nebo nastane ublížený ústup. I když se mladý Lev zdá být příliš sebevědomý, neměl by se soustavně snižovat. Potlačování jeho nadšení a dobré nálady může způsobit hluboké jizvy, které zatemní jeho slunce na mnoho let. Malí Lvíčci a Lvice mají ve zvyku komandovat druhé děti, což často otráví matky méně výbojných potomků, ale měli by se kárat jemně, zejména před ostatními dětmi. Velká pýcha Lvů prudce reaguje na útok na jejich ješitnost, obzvláště na veřejnosti.
Je dobré podporovat přirozenou vedoucí úlohu dětí Lvů, ale musí se jim vštípit, že každý přijde na řadu, protože tak je to fér, i když jsou silnější než ostatní.
Lví smysl pro spravedlnost obvykle takovému dítěti otevře oči. Není zlomyslně agresivní. Jenom má touhu být v čele přehlídky. Tito chlapci a dívky mají silnou potřebu se předvádět a ztratí-li rodiče kontrolu, je těžké je potom odradit. Malý Lev pyšně stojí na hlavě na školním dvoře nebo chodí po plotě, aby přilákal pozornost dívek. Moudří rodiče začnou brzy svému dítěti vysvětlovat, že takové předvádění není zrovna moc důstojné. To zpravidla zapůsobí jako mávnutí kouzelného proutku, protože děti řízené Sluncem mají vrozený smysl pro důstojnost.
Všimnete si toho i u nejmenších Lvíčat. Mají jistý druh královského chování, které působí dojmem, že dítě je králem všeho, co zkoumá. Razí se pro něj termín „jeho výsost dítě“. Lví mláďata začnou brzy ovládat hřad a omotají si maminku s tatínkem i s celým příbuzenstvem kolem prstu. Je to zvláštní, ale malý Lev sedící na trůně - tedy na své dětské stoličce - pobryndaný džusem a vaječným žloutkem a potřebující přebalit si nějak dokáže zachovat důstojnost. Takovému dítěti připadá přirozené dovolit zbožňujícím rodičům a přátelům skládat mu hold, zatímco vlídně přijímá jejich pozornost, dary a lichotky. Nedělá mu žádné potíže být terčem obdivu. Všimněte si toho potěšeného samolibého výrazu, když se nad ním cizí lidé rozplývají.
Vaše dítě bude bezohlednější než průměrné děti, bude víc riskovat a bude aktivnější. Potom budou následovat periodická období lví lenosti, kdy bude doma polehávat, příliš unavené hnout prstem, kromě toho, aby vám signalizovalo, že ho máte obsloužit. Nechte ho být a dejte mu na srozuměnou, že mu nikdo nebude dělat lokaje. Jestli něco chce, může si to obstarat samo, až se mu vrátí energie. Jinak se rozmazlené dítě Lev může stát skutečným tyranem: Pochopitelně se nic nestane, když mu občas podáte knihu nebo sklenici mléka nebo mu prokážete jinou přátelskou službu. Ale takový malý ústupek Lvovým rozmarům stačí ažaž, pokud ovšem nemáte tajné přání stát se čekatelkou na místo princova štolby. Zato s dětmi, které se naučily, že chtějí-li být respektovány, musí respektovat práva druhých, se dá užít spousta legrace. Jsou stejně hravé a přítulné jako ta roztomilá lvíčata v zoologické zahradě a stejně jako ona potřebují přísnou disciplínu a lásku. Krotitelé Lvů uplatní stejně často láskyplný polibek jako silnou rákosku. Jedno bez druhého je vždy neúčinné a nebezpečné.
Existují dva druhy chlapců a dívek ve znamení Lva. První typ jsou extroverti, veselí, vstřícní, vřelí a štědří, i když občas příliš ctižádostiví. Ti druzí jsou tišší, naoko téměř zakřiknutí. Těmto zjevně bázlivým Lvíčkům zřejmě za:,–(ili ránu dominantní rodiče nebo jejich ješitnost utrpěla tím, že se sourozencům dostávalo příliš pozornosti. Tajně touží po moci a aplausu jako ostatní Lvi. Nebezpečí takových situací tkví v tom, že trvají-li dlouho, dítě Lev si později vynutí pozornost v nesprávné době od nesprávných lidí nebo se stáhne do bolestné ostýchavosti a ničivé frustrace. Pro Lva je velmi nezdravé, když je jeho ego nepřirozeně potlačováno dlouhou dobu.
V dětství si chlapci rádi hrají na vojáky a mají v oblibě hry, které představují riziko. Holčičky se budou chovat jako dámy, ač se silnou vůlí, budou se jim Zbit hezké šaty a asi je potěší dostávat úkoly v domácnosti. Občas se děvče Lev stane rozpustilou divoškou, ale nakonec zvítězí marnivost a tato fáze pomine. Nečekejte od těchto dětí, že budou rády vynášet odpadky nebo vytírat podlahu. Proti podřadným úkolům se bouří, proto jim raději přidělte důležitější a důstojnější povinnosti, které jim dodají pocit autority.
Učitelé by měli vědět; že studenti ve znamení Lva rádi sami poučují a vysvětlují ostatním. Nic je nepotěší víc, než když učitel musí odejít ze třídy a oni si hrají na jeho zástupce. Dostanou se tím do středu pozornosti. Je-li takové dítě pověřeno udržet kázeň, normálně to rádo splní, ale čas od času převáží jeho hravý duch a učitel se vrátí do rozjíveného cirkusu.
Malí Lvi se umějí rychle učit, pokud se jim chce. Jsou inteligentní a často bohatě odmění trpělivého učitele, ale mají tendenci být v učení trochu líní. Raději nějak proklouznou pomocí své slunečné povahy a neodolatelného kouzla. Jejich úsměvy a komplimenty mohou učitele poněkud oslnit a není neobvyklé, že tyto děti dostávají lepší známky, než si zaslouží. Často se musí donutit, aby si osvojily studijní návyky. Ovšem na druhé straně je donucování ztrátou času. Nejsnazší způsob jak dosáhnout, aby si takové dítě zlepšilo známky, je zapůsobit na jeho ješitnost, aby excelovalo nad ostatními. To obvykle funguje. Když má úspěch, pořádně ho poplácejte po zádech, protože neustále hladoví po uznání.
Tyto děti pravděpodobně dostávají větší kapesné než jejich skromnější kamarádi. Vaše Lvíče zřejmě rozdá hodně svých peněz, ale samo se také rozhodně neošidí. Není špatné mu vštípit pravidlo, které Rockefeller učil děti. „Něco rozdej, něco utrať a něco ušetři.“ Hlavně poslední radu by si mělo vzít k srdci.
Když povyrostou, mladí Lvi a Lvice si povšimnou zástupců opačného pohlaví dřív než mládež v jiných znameních. Očekávejte bouřlivé dospívání, protože vaše dítě se bude stokrát za den zmítat v citových extrémech. Jeho přátelství i lásky budou hrozně dramatické a plné extáze a utrpení. Všechny děti Lvi milují večírky. Poskytněte jim spoustu volnosti, nebo si ji prostě vynutí samy. Strohé příkazy ničí jejich hrdost a důstojnost. Podpoříte-li jejich odvahu i ješitnost upřímným ujištěním, že jim věříte, že to dokážou, budou rády silné za vás.
Vychovat srpnové dítě není nikdy snadný úkol. Nastanou chvíle, kdy si budete myslet, že se vám vašeho Lva v kleci nikdy nepodaří zkrotit. Ale jde to, když si budete pamatovat, že potřebuje mírnou, ale nepřetržitou kázeň a-že láska a náklonnost jsou dva magické klíče k jeho zlatému srdci. Ze Lvů, kteří byli jako malé děti zbožňováni, nevyrostou nešťastní dospělí, ale vyrostou z těch, kteří byli citově zanedbávaní. Nezapomeňte, že předstírají, že jsou velmi stateční, ale vskrytu duše mají strach, že nejsou. Každý večer je pevně obejměte a milujte je z celého srdce.

Ahoj mamky a skoromamky,
soudě podle mého muže Lva a vyprávění jeho mamky, malého Lvíčka bych doma brala. Byl to miláček a sluníčko a jeho jen o dva roky starší bráška na něj chudáček žárlil. Protože Pepíčkovi stačilo usmát se od ucha k uchu, hned měl ve tvářích dolíčky a maminka si ho okamžitě brala na klín. Pravda, taky miluju ty chvíle, kdy mu jiskří oči a ve tvářích se mu dělají dolíčky. Malá Adélka je skoro jeho kopie a ač Rybička, vypadá možná jako on když byl malý. No ale to už jsem odbočila od Lvíčků. Kolikpak jich bude v peletonku?
Těhulky pohlaďte pupíčky máte to za pár, maminky dejte pusinku miminkům. Přeji krásný týden.
Stefinka

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
Anonymní  19.07.05 19:12

Ahoj všichni,vidím nový deníček,je super,ale jsem ráda za mého blíženečka (vlastně za dva,když počítám i toho svého Lasoně).Musím reagovat na Lois ještě v minulém vydání -stoličku jsme měli ukázkovou jen prvních pár dní,občas i teď,ale to je vyjímka.Jinak máme stoličku jako vodu tmavě žlutou až hnědou.Stalo se mi,že jsem malou rozbalila a vyjela z ní hnědá voda ve velkém množství.Druhý den jsem byla u dr vzaly nám stěr a měla tam přemnožené nějaké bakterie,ale bylo mi řečeno,že je to v pohodě.Ale když jsme byly u té dr už měla stoličku krásně žlutou.Od včerejška zase hnědá voda,dokonce mi dnes třikrát protekla skrz plínu přes celé záda,tak mám v plánu zajít zítra preventivně k dr,ze strachu,aby malé něco nebylo(taky docela po stoličce smrdí).No dofám,že jsem jen hysterka a nic to nebude,ale mé heslo je raději desetkrát zbytečně,než jednou pozdě. Zatím čao Matty

 
Anonymní  19.07.05 21:10

Ahooj…pěkný deníček,jsem také ve znamení Lva,ale na mne ta nesedí skoro nic možná jen to s těmi penězi.Jinak my máme stolici jak kdy někdy žlutou,někdy dozelena a někdy tmavě hnědou.Pokud tam neni krev neřeším to s krví ve stolici jsme byli právě hospitalizováni ve 2.týdnu a byla to nějaká viroza prý ze vzduchu.Bojuji ted dát dudlíka či nedat,protože po dva dny blbě usíná a než zabere strašně brečí a stále chce pít.Už sem z toho celá špatná,ale snad se to srovná.Dudlíka moc dát nechci,ale třeba budu muset napište mi zkušenosti proč ste dali dudlík.Jo a ještě by mne zajímalo čím mažete zadeček pokud je opruzený my dostali Imazol a on se mi osypal eště víc achjo.Tak jsme na vinohradské.Krásný den a opatrujte se Nikkol

 
jittyy
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 19.07.05 21:44

Ahojky,

dudlika jsem davala hned v porodnici, protoze chtel porad neco dumdat. Krasne ho to uklidnilo, kdyz chce rvat nebo se vztekat, tak mi stejne ani dudlik nepomuze(hlavne kdyz ho boli brisko) .-( Jinak stolici mame povetsinou zlutou a relativne vodnatou, takze si myslim ze je to v norme. Uz s ni stihnul pokrtit i koberec, takze jsem mela co cistit...... Kdyby nebylo toho bolavyho bricha a prdiku, tak by malej byl to nejhodnejsi miminko, ale v posledni dobe ho to budi i v noci, takze je to dost nanic…chjo
Jinak kojeni na verejnosti jsem si odbyla hned na prvni prochazce, protoze malej se vztekal a nebyl k utiseni a pak to bylo v pohode......pred tchanem nebo tak kojim normalne - proste to neresim, kdyz ma malej hlad tak to prece nenecham vztekat.....
Jinak u nas nic noveho…zatim se mejte fajn Jitka a Davidek 24 dnu

 
cadovka
Kecalka 431 příspěvků 19.07.05 22:14

Ahoj holky,

dudlíka jsem byla rozhodnutá u prvního syna nikdy nedat.
Když jsem přijela z porodnice, chtěl být pořád u prsu, ale nepil jen si ho tak dudkal. Když jsem ho položila, řval jako siréna. Přijela sestra, spráskla ruce, seřvala mě, jestli se nechci zbláznit, dovezla dudel a byl klid. Malý si pocuckal, uklidnil se a byl v pohodě. V půl roce ho už nechtěl.

Takže jsem si vezla cumlík už do porodnice (tajně jsem mu ho dávala) a naše dětská mi ho doporučila, řekla, že rozkojenému prckovi ho můžu klidně dát. No a dudáme o 106.

Taky nás trápí bříško, snad to brzy přejde.

Ahoj těhulky, mamče i miminka.

Soňa

 
Misice
Povídálka 19 příspěvků 19.07.05 23:10

Ahoj holky,
tak konečně mám chvilku času, abych napsala pár řádek o našem druhém štěstíčku. 8.7. přibyl k naší 2,5leté Magdalénce klučina. Je nádhernej, jmenuje se Mireček, vážil 3,8 kg a měřil 51 cm. Vyklubal se strašně rychle, jen 3 hodiny od prvních bolestí - ale ty už byly celkem pravidelný po 5 minutách. Porod proběhl strašně rychle (stačila jsem mezi stahama přejít z příjmu na porodní pokoj, vyslíct se a už se tlačilo) a v pohodě - tím myslím bez komplikací. Rodila jsem v porodnici v Brně - Bohunicích. Byla jsem tam moc spokojená a vřele doporučuju tady rodit. Na porodním i oddělení šestinedělí byli všichni skvělí. A to tam ten den byl fakt nával, protože se narodilo asi 10 dětí. A dětské sestřičky si zaslouží zvláštní pochvalu, protože byly skvělé všechny. Byly ochotné a vstřícné pomoct kdykoliv, ve dne i v noci.
A teď k Magdalénce. Měla jsem obavy, jak to zvládne doma sama s tatínkem. Kupodivu všechno v pohodě, manžel byl na větvi, že teď se vším chodí za ním. Byla mě i navštívit a taky v pohodě, z miminka byla nadšená. Když jsme ale přijeli domů, tak se to trochu změnilo. Má chvilky, kdy je z ní milující chůva (pořád ho pusinkuje a asistuje při přebalování a koupání) a taky chvilky, kdy strašně žárlí (vynucuje si pozornost, chce se chovat a mazlit, když zrovna kojím, nebo má ty svoje příšerný záchvaty vzteku). Snažím se jí věnovat co nejvíc, ale musím říčt, že je to někdy hodně těžký a když večer oba usnou, chce se mi vysílením jen brečet. Všichni mě uklidňujou, že se to spraví a Majda si na brášku zvykne. Pevně v to doufám. Máte taky někdo zkušenosti se žárlivostí starších sourozenců a jak rychle se to u vás spravilo?
Mějte se moc krásně, krásný léto, těhulkám pohodový těhotenství a bezproblémový porod a maminkám šťastná miminka.
Páček Mišice+Majda+Mi­rýsek

 
Makovka
Kecalka 326 příspěvků 20.07.05 01:32

Ahoj holcandy,

STefinko, mockrat diky za denicek, je super. Doufam, ze je u vas vsechno v poradku a ze ti ty „zalezitosti“ nezaberou dele nez par dni.

Misice, velka gratulace k Miryskovi! Hodne stesti a zdravi do zivota.

Nikkol, ja jsem dudlika do porodnice nebrala, ale Tomasek se snad narodil s ruckou v pusince. Uz ze sonogramu mam fotku, jak si cumla ruku. Takze pro me bude jednodussi odnaucit jej dudel nez cucani palce. Rad s nim usina a pres den ho nijak zvlast nedavam, casto ho vyplivne. Navic place jen kdyz ma hlad. Mam to hodne ditko, ze?

A stolici mame take zluto-hnedou, neni ani vodnata, ale ani pasta. Jsou v ni jakoby male kousicky. Tak snad je to v pohode.

Lois, ja kdybych nekojila 8 hodin, tak mi ta prsa nejspis exploduji! :-))

Mejte se zatim vsechny krasne!

Makovka

 
Lois
Zasloužilá kecalka 665 příspěvků 20.07.05 10:32

Ahoj holčinky,

Stefinko deníček je super, a vím moc dobře o čem je, protože já sama jsem Lev jako vyšitej :o))) No něco mi říká, že v pondělí oslavím své 25-té narozeniny, joj to letí :)))

Misice veliká gratulace k Mirýskovi, hodně zdravíčka celé tvé rodině.

Nikkol: já začla dávat dudlík asi od 4 týdnů, protože jsem zjistila, že se dá uklidnit nebo uspat jen když dundá prso nebo můj malíček, tak jsem koupila malinký dudlíček od Canpol Babies a po pár pokusech si ho vzal a dundal o 106. Ale když se uklidní tak ho vyplivne a spinká bez něj, takže nemám ani obavy, že by pak nechtěl prso. A na zadeček používám Bepanthen a zatím jsme nebyli ještě ani jednou opruzeni (a to ho nemažu po každém přebalení).

Makovko: no však mi ty prsa taky málem explodovaly :o))) a ono se tak dobře spí, když spí i malý a já se pak vzbudím bolestí, tak letím do kuchyně odsávat a pak těžko usínám, chjo … Ale jsem moc ráda, že v noci tak krásně spinká.

Slanka je u rodičů, taky začla dávat dudlíka, protože malá chtěla jen dundat a má chuděra převrácený režim. Přes den je andílek a v noci chce jen prso. A kojí co 2 hodinky. Toť zatím info o Slance a Manušce, až se vrátí od rodičů, tak si zavoláme a zase písno novinky a snad dohodím i fotečku Manušky.

No nic za chvilku mi manžel přiveze nákup, tak ho jdu vyhlížet a já pak půjdu s malým na prochajdu, dokud neprší, protože včera to byl děs :(

Tak se mějte krásně a vám co jste ještě 2v1 přeji krádné porody.

Pa pa Lois + Vojtíšek (zítra 2 měsíce)

PS: jsem moc ráda, že už mám porod za sebou, protože v porubské porodnici mají STOP stav a příjimají jen komplikované porody.

 
Sissi1
Kecalka 256 příspěvků 20.07.05 11:38

Ahoj emaminky,

taky gratuluju k Mirýskovi, ať jste hodně zdraví a šťastní.

Holky co vás to v nejbližší době čeká - tak tfuj tfuj lehké a krátké porody.

Soni dík za ten Bepanthen, fakt se ta jizva dobře hojí - takže všem císařovnám doporučuji.

Lois dík za info o Slance a pozdravuj ji od nás.

K té stoličce - taky je někdy lehce zelená, v knížce je psáno žlutá, hořčicová, zelená - povoleno, takže v pohodě.

Byli jsme v poradně včera - Marian měl včera přesně měsíc a váží 4.53 kg a měří 56 cm. Přibral tak 260 g za týden a je v pořádku.

Zatím se mějte, už mi začíná kvílet hlady.

Hezký den.

Sissi a Marian

 
Anonymní  20.07.05 13:06

Ahoj děvčata,zdravím při středě a gratuluji k dalšímu mímu.Co se týče dudlíčku,tak máme taky,ale moc ho nechceme,pláčeme hodně prdíkama a to je pak vše marné.Zprvu jsem si myslela,že je to tvarem,měli jsme z jedné strany zkosený,ale i když jsme koupili zn. MAM moc ho nechce.Bere si ale lépe ten druhý,když už na věc přijde.Na opruzeniny dáváme klasický Aviril,na Verunku jsem měla heřmánkovou mast a nejstarší Lidušce zabíral pudr,ten používám i na potničky pod krkem a pažemi,bere si tu vlhkost a nám to pomohlo i teď.A co sourozenci říkají na mimčo? Když měla Liduška 6 a narodila se Veronika,bylo u nás půl roku období mírného vzdoru,ale v té době začala chodit i do školy.Teď v 11 ji mimčo moc nebere má nějaký nadhled či co.A z pohledu Verunky-má teď 5 a je veliká pomocnice.Podává plínky,masti češe malou a když se vzbudí malá nebo zaplače,hned hlásí i když jsem hned vedle.Ale zjistila jsem,že musím stále a ve velké míře chválit,když zapomenu hned se ptá jsu hodná??Faktem je,že jsou obě dost citlivé,hlavně Verunka,na ní stačí mírně zvednout hlas a už má slzičky v očích,ale je nesmírně hodná už od malička.No prostě miluji své děti strašně moc a dala bych za ně život klidně několikrát,i když někdy dovedou taky děsně zazlobit.Tak se mějte a trochu se pochlapte s těmi příspěvky je tu nějak mrtvo
Pá Matty

 
cadovka
Kecalka 431 příspěvků 20.07.05 13:56

Ahoj holky,

budete mi závidět - jsem totiž SAMA!

Sice jen do 15.00. ale je to fantastický pocit. Ne že bych ty svoje děti nemilovala, ale změna je to super. Vašík je u babičky na prázdninách a Ríšu šla vozit kamarádka, která má taky děti na prázdninách.

Tak jsem si nabarvila vlasy, nalakovala nehty a jdu dělat pořádek s hřiby protože manža donesl ráno plný koš.

Byla jsem dopoledne na kávu s Verčou a František je nádherný malý obřík.

Jdu si užívat samoty, pustím si nahlas CD a ještě si snad stihnu zacvičit.

Soňa

 
Gina
Ukecaná baba ;) 1083 příspěvků 5 inzerátů 20.07.05 18:57

Ahoj holčičky kočičky,

Stefinko moc děkuji za super deníček, bude pro mě aktuální takže si ho hned jdu vytisknout a schovat.

Gratuluji k novým mimískům, už se těším, jak se k vám připojím s debatama o dudlíkách a nadělení v plínkách :)

Dneska jsem byla celý den v Motole, závěr celé té honičky po všech těch ultrazvucích a vyšetřeních je takový, že jelikož a protože je pořád hlavičkou nahoře a ke dnešku (38+4) má už skoro 3,6 kg tak jestli se do úterý nerozrodním sama tak mám na 28. naplánovaného císaře. Doktoři mi vysvětlili pro a proti a tohle mi připadalo jako nejlepší řešení.

Zatím se na to snažím nemyslet a jsem zvědavá, kdy na mě vleze takový ten pocit úzkosti, jestli to všechno proběhne tak jak má…přijdu si trošku ochuzená o to, že si neprožiju ty porodní bolesti, nebudu manželovi drtit ruku a potom nepřijde taková ta úleva, když se mimi vykulí ven ale asi je to tak lepší, protože než se bát, že budou nějaké problémy a mimčo se někde na cestě „zasekne a nebude moct ven“ tak budu takhle přece jenom klidnější.

No takže prostě do úterka budu uklízet, připravovat, čančat … a ve čtvrtek nás bude o jednoho víc :)

Přeji vám všem krásný zbytek dne a plno šťastných zážitků s mimčama

Gina

 
Petulda
Zasloužilá kecalka 953 příspěvků 20.07.05 19:10

Ahojky,
tak musím nahlásit, že máme doma pěknýho jedlíka - včera jsme v poradně vážili 3490 g, takže jsme za posledních 10 dní přibrali 420g :-)). Dostali jsme pochvalu jak pěkně papáme :-).
Jinak jsme v noci trhli rekord a kojili jsme večer v 21 hodina a pak se vzbudil až ve 2:45, doteď to bylo i v noci tak po 3,5 hod, takže se mamča dneska poprvé vyspala trochu dýl v kuse :-)).

Dudlík - já ho dala, když jsem byla s Mišákem poprvé sama doma a on pořád brečel a já už to psychicky nevydržela. Hned si ho oblíbil a já mám trochu víc klidu, už tolik nebrečí. Ale jakmile nás trápí prdíky nebo má hlad, tak dudlík letí obloukem.

Proti opruzeninám používám krém od Nivea a prdelku máme krásně čistou a hladkou :-).

Stoličku máme většinou do žluta nebo do hněda, někdy malinko řidší, snad vpohodě.

Tak pa a klidnou noc
Peťulda a Míša 23 dní

 
Makovka
Kecalka 326 příspěvků 21.07.05 03:05

ÈERVENÈÁTKOVÝ PELETONEK - 20 chlapeèkù a 12 holèièek
18.05.05 - Veronika + František 3,60 kg 49 cm - 1977 - Morava
21.05.05 - Lois + Vojtíšek 3,20 kg 51 cm - 1980 - Havíøov
28.05.05 - Adalajda + Ondrášek 3,25 kg 49 cm - 1981 02.06.05 - Jana + Emma 4,28 kg 53 cm 37+3 - 1978 - Praha 03.06.05 - Mirri + Karolínka 3,80 kg 53 cm - 1981 - Havlíèkùv Brod 05.06.05 - Iruša + Jaromírek 4,30 kg 55 cm - 1978 - Kladno 06.06.05 - Nikkol + Filípek 3,85 kg 52 cm - 1979 - Náchod 08.06.05 - Matty + Natálka 3,00 kg 48 cm - 1973 - Brno - Liduška 10,Veronika 4 09.06.05 - Ellen + Michal 3,50 kg 50 cm - 1977 - Sereï/Bratislava
10.06.05 - Mirec + Evièka 3,90 kg 52 cm- 1968 - Brno
11.06.05 - KajaR + Mikeš 4,00 kg 54 cm - 1972 - Karlovy Vary
13.06.05 - Adel + Dominik 3,80 kg 51 cm - 1976 - Brno
15.06.05 - Cadovka (Soòa) + Richard 4,18 kg 52 cm - 1977 - Uh.Hradištì - Vašík 4
16.06.05 - Nikina + Mysak 3,70 kg 53 cm - 1978
17.06.05 - Andrea + Terezka 3,80 kg 51 cm - Praha
19.06.05 - Sissi + Marian 3,65 kg - 1977 - Vsetín
20.06.05 - Alèa + Natálka 3,10 kg 50cm - 1982 - Èáslav
21.06.05 - Katkaaa + Lucinka 3,20 kg 50 cm - 1975 - Brno - syn 10
22.06.05 - Katkaa + Matýsek 3,10 kg 48 cm - 1981 - Praha
24.06.05 - Lesina + Josefka 4,50 51 cm - 1974 - Ostrava - Adlétka 1
25.06.05 - Jittyy + Davídek 3,85 kg 51 cm - 1980 - Brno
26.06.05 - Johanka + Kuba 3,285 kg 53 cm - 1975 - Náchod
27.06.05 - Petulda + Míša 2,90 kg 49 cm - 1978 - Roudnice nad Labem 01.07.05 - Makovka + Tomášek 4,16 kg 52 cm - 1980 - Washington D.C./Olomouc 02.07.05 - Jerrýsek + Simonka 3,80 kg 51 cm - 1977 - Brno - dcera Leonka 04.07.05 - Petta + David 4,00 kg 55 cm - 1975 - Zlín 06.07.05 - Kira + Anetka 3,19 kg 48 cm -1974 - Kladno - syn Adam 8 08.07.05 - Slanka* + Marianka 3,52 kg - 1979 - Praha 08.07.05 - Magrátka + Michal 3,25 kg 48 cm - 1977 - Praha 09.07.05 - Radulka + Amálka 3,69 kg 50 cm - 1980 - Kladno
12.07.05 - Ayra (Jita) + Matyáš 4,72 kg 54 cm - 1969 - holky 9 a 4
19.07.05 - Radka + Tomášek 3,55 kg 52 cm - 1975 - Hoøovice

TP 09.07. - Mišice - 1977 - Brno - Magdaléna 2
TP 09.07. - Gattinka - 1979 - Praha
TP 10.07. - Espi(Šárka) + asi Anetka - Natálka 2,5 - KV
TP 12.07. - Gabulina - 1974 - Opava
TP 15.07. - Dewey + kulíšek - 1978 - Praha
TP 20.07. - Safira (Monika) - 1969 - Havíøov - 3 mazlíci 17, 14 a 9
TP 21.07. - Ivaanka + Viktorka - 1976 - Ostrava - dcera 7
TP 23.07. - Jajda + Lucinka - 1974 - Praha
TP 29.07. - Lenka_P + Tomášek - 1980 - Ostrava
TP 29.07. - Agis + Tobias - 1977 - Praha
TP 30.07. - Gina + Brouèek - 1977 - Praha

Ve 20:57 se narodil Tomasek (cisarem). Ma 52 cm a vazi 3550g. Medvidek99

 
stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 21.07.05 12:31

Hlásím příchod. U mě se to vyřešilo docela rychle jen se musím ještě vyspat.
Díky Makovce, že mi vypomohla s peletonkem, akorát jsem neměla možnost zjistit, že je další přírůstek a ještě ani nevím jestli jeden nebo dva?
Mišice gratuluju a asi až zítra se podívám jestli máš kluka nebo holku :D Ale mimísek je určitě naaaadherný.
Pa pá Stefinka

 
Sissi1
Kecalka 256 příspěvků 21.07.05 18:44

Ahojte kočky,

VZKAZ PRO MIRRI: já jsem ti poslala odsávačku, ale bez návodu, Hlava děravá. Tak jsem to dnes napravila, tak ti to přijde asi den po odsávačce. Nezlob se.

Jinak jdeme za chvíli koupat.

Soni závidím ti nabarvené vlasy a nehtíky.
Taky dám Marianka myslím příští pondělí ke tchyňce. Už se těším.

Mějte se maminky i mamče-čekatelky jak nejlíp to jde.

Sissi a Marian - 32 dní

 
Petulda
Zasloužilá kecalka 953 příspěvků 21.07.05 19:43

Velká gratulace Radce a Tomáškovi, ať se vám daří.

Jinak můj včerejší příspěvek se nahrál na začátek komentářů místo nakonec, to teda nechápu :-(.

Jinak se máme fajn.
Peťulda a Míša 24 dní

 
cadovka
Kecalka 431 příspěvků 21.07.05 20:41

Ahoj holky,
máte některá Babyvak? Malý je nějaký ukňouraný, pořád se chce nosit a na klokanku je malý a já si na šátek netroufnu.
Napiště zkušenost.

Soňa

 
Anonymní  22.07.05 07:46

Děvčata, miminka všechny zdravím. My jsme byli delší dobu na chalupě is mimouškem. Sice jsem od pondělí doma, ale já jaksi jsem neměla čas a přiznaám se,že ani moc náladu. Přišla ke mně na návštěvu jakási depka a smutná nálada. JO a ještě jsme se hádali s naším „tatínkem“ a pak jsme drželi vzájemně bobříka mlčení. Takže tak. Naší maličké se udělal jakejsi ekzém v obličeji, prý nějaká alergie nebo zánět z horka. Dávám jí fenistil v kapkách, no ona je po něm taková ospalá. Spinká, což uvítám, pák mě jí je zase líto, že ju uspávám lékama, no prostě matka pako! Holky, chci se Vás zeptat-myslíte že je možnej sexík v 6nedělí když se použije kondom? Ha ha, to je dotaz. Už se těším, máme objednanej digi foťák z netu už by měl dojít coby dub, tak se vám taky vizuálně představíme!!!! Zatím pa pa Katka z Brna

 
Anonymní  22.07.05 07:52

Jo Stefinko, ještě k deníčku. Můj chlapeček je lev a sedne ten horoskop úplně přesně. V reálu jsou ti lvíčci pro rodiče oříšek s velmi, ale v našem případě velmi tvrdou hlavičkou. Včera mi Honzík psal z tábora koresponďák, kdyby jste viděli ten hrabopis, šílený! On teda je dis…nevím co přesně. Ale jsem rozhodnutá, ten koresponďák vzít do pedagogicko psychologické poradny a chodit tam s ním na nějaký cvičení, abych to aspoň trochu co to jde mu pomohla se s tou vadou nějak poprat. Náš Lucínek spí ve velké posteli a začíná si tam něco povídat, spíš hekat. Katka

 
NiKina
Závislačka 3945 příspěvků 22.07.05 10:39

Ahoj holky,

upršené, ale příjemně chladné počasíčko, co?Mě teda náramně vyhovuje a mimískovi taky.

Soňo, babyvak mám čerstvě, zrovna se suší na sušáku :-) Ale přesto jsme ho včera zkusili a mimís se tvářil spokojeně, koukal,líbilo se mu, že se něco děje.
Dneska jsem si troufla udělat si s ním snídani a pocvrndala jsem ho džusem, takže šikulka..... No musíme se ještě učit.
Takže vlastně zkušenosti nic moc.

NiKina

 
Petulda
Zasloužilá kecalka 953 příspěvků 22.07.05 11:07

Ahojky,
jo, Niky, příjemnej chládek.

Babyvak - já ho mám od včerejška, hned jsem ho vyprala a dneska poprvé zkoušíme. Mišákovi se v něm zatím celkem líbí, i když mi v něm připadá celkem zkroucenej, ale píšou, že je to normální. Tak snad jsem ho tam narvala správně, každopádně, zatím moc neprotestuje :-) a jsem zase aspoň trochu mobilní. Můžu sedět u PC a nelítat furt utěšovat a rvát zpátky dudlíka do pusinky :-)). Jenom nevím, na jak daleký procházky si s ním troufnu, no uvidíme.

Niky - jakej máš ty? A jakou polohu používáš? Já mám ten od Emitexu a dneska jsem zkusila tu první kolíbku. Podařilo se mi to asi napotřetí :-), snad to mám dobře. Taky ti tam mrně připadá tak zkroucený?

Jo, holky, ještě jsem se chtěla zeptat, když dáváte ten čajíček od Hippu v lahvičce, dáváte najednou těch 50ml jednou za den, nebo to rozdělíte na víc dávek? Díky

Katko z Brna - u nás sex v šestinedělí asi nehrozí, protože pořád ještě trochu cejtím to šití, tak si to moc nedovedu představit. Ale choutky by byly, to jo :-).

Hezký den
Peťulda a Míša spící v babyvaku

 
Lois
Zasloužilá kecalka 665 příspěvků 22.07.05 14:47

Ahoj holčiny,

velká gratulace Radce k mimískovi, přejeme hodně zdravíčka a ať roste do krásy.

Add. babyvak: to neporadím, ale co se týče šátku, tak už začínám mít velice oblíbený úvaz „kříž s kapsou“ a malému se u mě spinká moc krásně. Pro mě je to opravdu perfektní věc, konečně stihnu něco doma poklidit a dokonce i uvařit :o)))

Peťuldo, chtěla jsem se zeptat, za jak dlouho ti dorazily ty avenťácké lahvičky? Já to objednávala minulý pátek a zatím nic, většinou mi to do 4 dnů dorazilo.

No jinak zítra mě čeká oslava mých 25-tých narozenin, tak musíme ještě zvládnout velký nákup. Naštěstí chlebíčky koupíme a dokonce jsem si objednala medový dort Marlenku (mňam) tak si hosté pošmáknou.

No jestě jsem slibovala fotečky do galerky co??? Ale já se k nim zatím nedostala, ale musím se na to vrhnout, ať vidíte jak šátkujeme …

Dnes jsem byla v tom počasí venku a musím říct, že malému to taky nevadí, je zaklubaný v kočárku a je mu tam teploučko. Což se o mě říct nedá, já lvíče dítě sluníčka takové počasí moc nemusí. No ale procházku bych malému neodepřela.

Add. sex v šestinedělí … Já ho zkusila už 4 týdny po porodu, kdy jsem přestala krvácet. Je pravda, že mě trošku steh táhnul, ale jinak jsem si to náramně užila. Teď už užívám HA (Cerazette - holky v květňátkách na ni nadávaly, ale já jsem zatím v pohodě ťuk ťuk), tak sexuju „jako za mlada“ :o)))))

Jinak jsem včera skisla 40 minut na drátě se Slankou, tak vás všechny pozdravuje. Má se s Manuškou dobře, dudlíkují, kojí co 2 hodinky i v noci, zatím neodstříkavají, hovínka jsou jako míchaná vajíčka, no ještě … Nějak si nemůžu vybavit co všechno jsme to probíraly, ale že toho bylo. Já seděla na zahrádce kavárny a probírala plínky a hovínka a lidi na mě koukali jako na cvoka :))) a to stál vedle mě kočárek se spícím Vojtíškem, tak nechápu co je tak udivilo. Jo ještě jsme probíraly akci v DM drogerii, jak po zaregistrování vám zašlou tu slevovou knížku. Tak já ji už mám a Slanka si ji bude vyřizovat. Pak jsme probraly babičky a dědoušky a taky tatínky. No to bude asi vše …

No tak já si půjdu ukuchti něco k obídku, dneska jsem to nějak propásla dlouhou procházkou a pak kojením.

Tak se opatrujte a pište jak vám ti mimísci rostou.

Pa pa Lois a Vojtíšek (2m a 1d)

 
NiKina
Závislačka 3945 příspěvků 22.07.05 15:27

Peťuldo, náš Myšák (  ) se tvářil okatě, takže těžko říct, jestli se mu to líbilo. Jo a to jsem se ještě nepřiznala, že když jsem si z lednice k tý snídani brala máslo, tak mi na něj spadlo -chudák. No fakt je to děsný se mnou. Mám od Pecha a zkoušela jsem tu základní polohu - asi teda kolíbka. Připadá mi zkroucenej na stranu, ale píšou, že to je normální. A podle knížky Něžná náruč rodičů je to snad správný a podporuje to správný růst. Ale ty strany se musí střídat, takže chvíli zkroucen nalevo, pak napravo - jestli to chápu dobře. Ostatní polohy studuju, ale suprový je, že do toho můžeš po:,–(it sedící dítě, šupsnout si ho na záda - nebo tatínek - a mašírovat třeba na houby…

Lois - vše nej k narozeninám !!! Hezky si užij oslavu !!!
Sexík celkem závidím, když už tady o tom holky mluvíte. Mám pořád citlivou tu jizvu, ale je fakt, že jsme to ještě nezkušeli, ale muchlovačka už proběhla a byla suprová !!! Jako poprvé !!! Áááááách !!! :-DDDD

Akorát teda potřebuju poradit. Už jsem skoro nekrvácela, jen některý den mírňoučký špinění - už jsem se chystala i na ten sexík :-)) a dneska zas trochu víc a červenou krví. Teď odpoledne je to zase míň, ale nevím. MS to snad už není ne? Však plně kojím. Není to nijak velký, spotřebovvala jsem dvě slipovky. Že by takhle ještě zlobilo šestinedělí?
NiKina + Myšák 5 týdnů

 
Anonymní  22.07.05 16:29

Ahooj…my už sme také zpět z procházky sice nic moc počasí,ale malýmu to neva.Jinak u nás sexík už také proběhnul zhruba v pátém týdnu.Ještě to bolelo,ale každé opakování je lepší a lepší.Včera jsem byla na gyndě po šestinedělí takže sem se vyptala na pár věcí.Když se plně kojí menstruace nechodí,ale špinění muže být hlavně eště ted také sem to měla.Jinak mi doporučil jako antiko bud Cerazette anebo injekci vždy jednou za 3měsíce.Prášky se musí brát denně a jsou dražší a injekce je levnější a jen jednou za 3měsíce musim na dobanec do prdelky.Jinak se mi malý vcelku otočil do šestineděl byl zlatíčko,ted spí cca hodinku a půl a pak kouká nebo brečí atd…dřív spal tři hodky najedl se,přebalila sem ho a pokračoval holt nám děti stárnou.Jinak je moc šikovný a začíná se pomalu usmívat.Pa Nikkol

 
Anonymní  22.07.05 17:21

U nás už to taky je, že maličká málokdy spí 3 hodiny v kuse. Taky tomu dá tak hoďku max dvě a pak kouká, nebo bečí. No holky díky za ty poznatky ohledně sexíku. Ne, že bych to nemohla už vydržet, ale „tatínkovi“ už to trochu leze na mozek. Pa pa Katka

 
Petulda
Zasloužilá kecalka 953 příspěvků 22.07.05 17:44

Lois - já už si to moc nepamatuju, už je to docela dlouho a objednávala jsem tam víc věcí najednou. Ale pamatuju si, že to trvalo trochu dýl, protože čekali na nějaký zboží, který neměli na skladě. Kdyžtak si tam brnkni a zeptej se, taky jsem tam volala.

Ještě dotaz k odsávání - když chci odsávat do zásoby, tak mám odsávat po kojení? Už mi přišla odsávačka, tak se pomalu chystám to vyzkoušet. Dík

Peťulda a Míša 25 dní

 
Anonymní  22.07.05 17:53

Nikino, k tomu krvacaniu, mala som tiez presne tak, ze uz som ani nekrvacala a zrazu cervena krv, volala som doktorovi a ze pocas sestonedelia to je normalne, su to stale ocistky.
 Elen

 
NiKina
Závislačka 3945 příspěvků 22.07.05 19:41

Dík Elen za uklidnění, je to ale blbý, člověk už se těší, že nic a pak zas… Achjo.
Jsou v tom i takový světlý kousky, tak to bude ještě asi ono…
 NiKi

 
magratka
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 22.07.05 20:12

Ahoj holky,
já stále bojuju s tou depkou už se mi to snad začíná lepšit. Dneska jsme měli celkem akční procházku. Asi po 15 letech jsem zjistila, že mé podezření, že jsem získala alergii na včelí žihadlo je liché. Poslední dvě pigára, co jsem schytala, když jsem chodila na základku mi totiž nějak víc otekla a tak jsem si pak dlouhá léta dávala extrémní pozor, abych nějakou tu včelku nebo vosu nepotkala. Dneska jsme byli na procházce v lese a jak jsme sbírali houby, tak jsem prošla včelím hnízdem a chytla jsem hned tři pigára najednou. Naštěstí Míša parkoval kousek dál a nebylo to vosí hnízdo, takže se mne jeho obyvatelé při urychlené evakuaci prostoru nejali pronásledovat.

Magrátka a Míša

P.S.: Gratuluji k novým miminkům a jejich maminkám (i těm od „starých“ miminek) přeji šestinedělí bez depek.

 
stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 22.07.05 20:41

Holčičky ještě strpeníčko, předělávám si připojení. Tak zatím se prosím nějak podělte o peletonek. Ani nemám čas vás číst :(
Stefinka

 
Anonymní  22.07.05 20:42

Dobrý večer, volám sa Viktorie, narodila som sa 15.07.2005, vážila som 3,75 kg a merala 50 cm. Som „zatiaľ“ moc poslušná a papať mi chutí.
Maminka Ivaanka a Viktorka (7dní)

 
cadovka
Kecalka 431 příspěvků 22.07.05 20:43

Čau kočky a koťata,

jak se máte?

U nás vrcholí přípravy na odjezd na dovču, zítra večer kluci vyráží, no už aby byli pryč. Pořád jim tvrdím jak mi bude smutno, ale nemůžu se dočkat. Mám už toho naplánováno tolik, že bych potřebovala, aby tam byli aspoň měsíc :))

Uvažuji o koupi Babyvaku, chtěla jsem už starší, ale nemůžu sehnat ani v seku ani na netu. Tady mají jen šátek za 350,– ale já si na to netroufám, navíc bez návodu.

Brouček se už taky začíná usmívat, ráno když je vyspinkaný kulí na mě kukadla a brouká si.

Vašek je srandovní, když malý moc pláče, nadává mi ať ho nechám, proč mu ubližuji a když s ním někdo laškuje, že si Ríšu vezme, ječí, že neexistuje, protože to je jeho brášínek a musíme si ho odvést domů.

Zase s námi začala spávat v posteli, to je kalamita 4 lidi v jednom letišti, snad ho to přejde.

Ahoj. Soňa

 
stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 23.07.05 00:36

Holky zlatý,
už na emimču nedokážu vydržet, tak musím odejít.
Ať tu o mně cokoli ne hezkého budete číst, nemusíte mi věřit, že nic z toho není pravda. Mám jen strašnou smůlu, že se NESMÍM bránit z vážných důvodů.
Chápu, že nerozumíte. Já zas nerozumím tomu proč se mi to děje.
Díky za krásné dny. Posílám pusinku mimískům a pohlazení zbylým pupíčkům.
Stefinka

 
Anonymní  23.07.05 07:51

Já tomuteda moc nerozumím Stefinko! To jsi se nepohodla s nějakým vedením emimina? A to už nebudeš psát? Chápu, že se ptám jako malý děcko, ale připadne mě to zvláštní. Pa pa KatkaB

 
cadovka
Kecalka 431 příspěvků 23.07.05 08:18

Stefinko,
no te nemyslíš vážně, je to tak horké jak vypadá?
 Soňa

 
Anonymní  23.07.05 10:39

Zdravím při sobotě,doufám,že to nespletu,ale narodilo se další mimi? To tedy posílám veliké gratulace Ivaance a Viktorce,doufám,že se budeme moct kouknout i na fotečku.Jinak nic nového,když řeknu,že nás stále velmi trápí prdíčky.Doufám.že po třech měsících nás to přejde,je mi té mojí prdélky líto.Dnes to vypadá,že bude hezky tak se těším na procházku,zatím čao Matty

 
Anonymní  23.07.05 10:41

https://www.emimino.cz/modules.php?…
to je asi vysvetlenie Stefinkinho odchodu (prispevok od zvedavky)

 
Anonymní  23.07.05 11:34

Holky rozumíte tomu? Já teda vůbec! KatkaB

 
Anonymní  23.07.05 13:14

AHOOJ…co to tu vidim za zprávy???Vubec tomu nerozumim jako Katka.Nevim jak to bude dál s červenčátky když tu nebude Stefinka.Já mám ted jeden deníček přichystaný,ale co dál???Nechci být jediná kdo bude psát deníky také bych furt něvěděla o čem a tolik času také nejni.Takže jsem z té Stefinky a co se děje celá zmatená když nad tím přemýšlím zpětně tak deníček tu vedla hlavně Stefinka a Lesi,která ted už asi nemá vubec čas,což se nedivim s dvěmi dračicemi.Tak co mamky necháme deníček zaniknout nebo se nějak podělíme když Stefinka nás doufám,že jen prozatím opustí????Mějte krásný den a pa zvědavka Nikkol

 
MirkaV
Ukecaná baba ;) 1242 příspěvků 23.07.05 13:31

Ahojte holky,

dlouho jsem tu nebyla, tedy spíše nepsala, ale četla. Nějak nezbýval čas psát, jelikož jsem jednou rukou houpala malou v sedačce, druhou ovládala PC a pokud bych se snažila psát, k čemuž potřebuji ruce dvě, to by bylo rachotu…

Teď už se nám mamka a vrchní chůva v jedné osobě vrátila z lázní, malá je momentálně s ní venku, a tak mám čas něco písnout. Hned pak se vrhám na žehlení, a jelikož jsem za ty 4týdny žehlila vždy jen to, co bylo potřeba, tak je toho slušná kopa… :))

Nikkol - deníček nechat rozpadnout?? Neblázni. Já tedy „psací střevo“ nemám, ale dříve psala Lois, NiKina… Tak pokud jim to čas dovolí, snad něco spísnou. Stejně jde jen o to, abychom pak mohly sepisovat komentáře a diskutovat o věcech možných i nemožných. Navíc deníček založila NiKina, takže dokud neřekne ona, tak se nic nekončí. A ty to NiKi neuděláš, že nééééééééééé??? :)

Jinak, na ten odkaz jsem se mrkla. Vyjadřovat se k tomu nemíním. Ale na jednu stranu se nedivím, že jsou holky rozhořčený, že Stefinka smázla všechny své komentáře a bez vysvětlení odešla… Ale k tomu má jistě své důvody.

Sissi - odsávačka došla. I návod. Poslala jsem ti peníze doporučeně, dnes ráno. Přidala jsem 50,– na pokrytí nákladů, co jsi měla s poštovným. Díky moc.

Zatím jdu pracovat, pak projedu veškeré komentáře a pokusím se sepsat víc.

Ahoj Mirri

 
Anonymní  23.07.05 16:11

Konec deníčku určitě nééééééééééé! Kdyby na věc přišlo, tak já bych nějaký povídání taky napsala. Konečně bych si udělala novou registraci aspoň. Musíme si přece vyměňovat rady a zkušenosti, holky ne?! Přišli jsme teď z vycházky, kojila jsem maličkou pod kaštanem, na kterej mám alergii, takže stále od té doby pšikám. Lucinka, ale teď chce pořád baštit co hodina a půl, tak mám opět obavy zda-li mám dost mlíka. Odstřikování jako u Lois u mě teda určo nehrozí. Katkab Pa pa

 
Anonymní  23.07.05 17:49

ahoj e-kamarádky!!!

Tak zrovna píšu jednou rukou a je to teda síla, ale nedá mi to a musím reagovat.

Konec deníčku???!!!!!!!­!!!!!!!§ To snad ne, taky nemám žádný psací střevo, ale v nejhorším bych taky něco sesmolila. přesně jak tu někdo psal, nejde o deníčky až tak moc, ale o příspěvky a o možnost se poradit, když nastane nějaký domácí miminkovský problém, ne??? Teda já to tak aspoň cítím.

KATKOzB: já jsem na tom s odstřikováním stejně. U mě taky nic nehrozí a kojím v rozmezí 2-3 hodin. Taky neustále řeším problém, jestli mám dost mlíka, nebo ne?! Ale naštěstí chodím každý týden do poradny na zvážení mimi. Tak aspoň vím, na čem jsme. Už dlouho se Tě chci zeptat, odkud z Brna jsi?? Nechceš se třeba někdy sejít??? Já jsem z Bohunic ehm… teda ze Strarýho Lískovce, přesně řečeno. Tak napiš, kdybys chtěla.

MAKOVKO: promiiiiiiiii­iiň!!!!! Fakt nestíhám napsat Ti ani soukromou zprávičku, ani poslat ty slíbený fotečky. Snad se k tomu co nejdřív dostanu. Jsem teď vážně nějak v jednom kole a jsem ráda, když večer kolem půlnoci celá zmožená ulehnu do postele. Tak promiň a nezlob se!!!! Jo, Tomášek je nádhernej chlapeček, lepšího ženicha si pro naši Simču ani přát nemůžeme:-)))

Holky, představte si, na dnešek jsem se dostala do postele kolem 23. hodiny, o půl třetí se Simča vzbudila na kojo kojo, do tří bylo nakojeno, odbrknuto a spinuškala, ale v tom se Vzbudila Leonka, že ji hrozně bolí bříško a moc u toho plakala, takže jsem masírovala a masírovala a masírovala a to až do pěti hodin, a pak konečně Leonka usnula, ale o půl šesté se vzbudila na další kojo kojo Simonka. A už do rána neusnula, trápily ji prdíky, takže další masírování a chování. Takže si dovedete představit jak asi dneska vypadám:-((, spánek přes den u mě nehrozí, dopolko jsem dělala oběd, pak si naši po obědě přišly pro Leušku, vzali si ji do zítřka. Hurááááááááááá!!!! Ne, je mi po Leonce smutno, ale aspoň je tu trošku klid. A odpoledne jsem se dala do uklízení, musím využít toho, že je malá u babičky a Simonka spala. Jsem prdlá, že?:-) No a teď chci ještě trošku zkrášlit byteček, takže se do postele dostanu zase až večer. Ještě že zítra nemusím vařit, jedem totiž k našim na oběd a při té příležitosti si od nich odpoledne odvezeme Leonku.

SISSI: víš jak říká manžel našemu Simáčkovi???? Sisi a sisinko, to je hezký, že? :-)

Pápá Jerýsek a Simonka dnes 3 týdny, bože to to letí!!!!!!!!!!!!!!!

 
Anonymní  23.07.05 18:55

Jerýsku, já bydlím ve středu města. Můžeme se klidně domluvit na nějakej srazík. Kdo je ještě z Brna? Tuším že jitty, pak mirec a adel? Kdyžtak mi holky promiňte jestli jsem vás přestěhovala. Pojďme si teda něco domluvit, nebo vlastně dohókat!
Já chodím na procházky na špilberk, dneska jsem tam byla sama se psem, neb „tatínek“ vyměňoval baterii u dřezu a to teda k a p jen lítali. No asi z něho kutil už nebude v jeho věku.
Honzíka mám na táboře, takže mám teď docela volněji.
Z toho odkazu na stefincino vysvětlení jsem teda vůbec nebyla moudrá. Zatím pa pa KatkaB

 
Lois
Zasloužilá kecalka 665 příspěvků 23.07.05 19:04

Ahoj děvčátka zlatý :o)

nééééééééé deníček neskončí, určitě se něco najde a každá něco sesmolíme nebo zkopírujeme. Hned bude deníček jako vyšitý. Pomalu teda začnu dělat zásoby článků z netu a i kdyby mělo jít jen o odkaz. To by byla věčná škoda, rozejít se, když teprve teď bude o čem vykládat, i když už není tolik času jako za dob těhotenství. Já jsem na červenčátcích totiž úplný závislák, pokud si alespoň večer nepřečtu nové komentáře, nemůžu usnout a jsem děsně nedočkavá, až zapnu PC …

STEFINKO: je mi moc líto, že už tu nebudeš s námi, ale jistě máš pro to velice závažný důvod, který my tady asi nechápeme. Věřím, že se ale za čas ukážeš :)

Tak mi právě odešli poslední hosté, tak trochu spočívám na netu. Malý spokojeně chrupká na gauči a manžel poklízí nádobí do myčky. No oslava se povedla, dárečků teda bylo, jsem žasla :) Sešly se mi hned 2 zlaté řetízky, přívěšek, podnos na jídlo (do postele, když kojím), od manžela krásné náušnice k zásnubnímu prstýnku, mini MP3 přehrávač a velká osuška a nějaké penízky. Tak by se dalo říct, že moje 25-tiny budou zlaté :)))

Také gratuluji Ivaance k Viktorce, ať jí malá roste ve zdraví a kráse.

Teda Margátko, to byla ale akční vycházka. No já jsem asi taky nějak alergická na hmyzí ďobance. Hned mi i po komářím píchnutí naskočí šílená hrča a bolí to jako čert, a o bodnutí ovadem se raději nebavím …

Peťuldo: dík za info o dodání zboží, v PO tam cinknu a optám se. To víš ptám se jen ať vím, kdy tak čekat pošťáka. A co se týče odsávání, tak já odsávám zá:,–(ně v noci, když malý spí dýl jak 5 hod. nebo z toho prsa, ze kterého zrovna nekojím.

NiKi: dík za přání :) A co se týče krvácení, tak dnes jsem začla krvácet, a vypadá to na slabou MS. NO ale čekala jsem to, protože po té HA co beru to je prý normální. NO doufám, že to nebude trvat dlouho, nějak my ty vložky už lezou krkem … NO asi jsem si měla dát tu injekci co se na ní chodí co 3 měsíce, jak psala Nikkol. NO pokud to bude na obtíž optám se gynekologa.

Tak ju holčinky, přeji hezký zbytek soboty a krásnou neděli a věřte „Červenčátka“ se nerozpadnou :o)))

Zdraví Lois + Vojtíšek (2m a 2d)

 
Petulda
Zasloužilá kecalka 953 příspěvků 23.07.05 20:00

Ahoj maminy a skoromaminy,
moc gratuluju Ivance k holčičce.

No, z tý Stefinky jsem taky trochu paf, ale věřím, že má vážný důvod. Je to škoda :-((.
Ale rozpadnutí červenčátek nesmíme dopustit. Jednou za čas budu určitě schopná něco dát dohromady, snad se nějak holky podělíme, ne? Jak píše Lois, jsem taky tak trochu závislák, takže bych to bez vás nevydržela :-(.

Tak pa a dobrou noc
Peťulda a Míša 26 dní

 
jittyy
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 23.07.05 20:25

Zdravím při sobotním podvečeru, Katkob nepřestěhovala si mě su z Brna, konkrétně ze Židenic.
Jinak dneska jsme opět byli s manželem a malým na houbách. Minulý týden jsem to absolvovala s malým v šátku, tento jsem nechala manžela běhat po lese a malýho jsem vozila v kočáře po cestě a to jsme ještě našli taky nějaký ty babky a suchohřiby .-)
Se Stefinkou to nějak nechápu projela jsem si tu diskuzi co tu na ni byl odkaz a moc z toho moudrá nejsem…
Davídek konečně usnul tak jdu uklidit bejvák a zpracovat ty houbičky.....když už je manžel očistil .-)
Jitka a Davídek

 
Anonymní  24.07.05 10:27

Jinak to dnes vypadá na docela fajn denttyyAhoj při neděli,tak se taky hlásím,jestli bude v Brně srazík.Bydlím konkrétně v Židenicích,Jittyy ty taky-mám pocit,že jsem tě viděla na zahrádce pod ořechy??!??Soudím podle foto v gelerii.My bydlíme přímo naproti bráně kasárna.:-))))Taky se Vám zdá,že ty naši mrňousci vydrží čím dál víc být vzhůru? Teď mi malá usla po čtyřech hodinách,z toho min. půlka probrečená-bříško:-( Rozhodla jsem se,že koupíme šátek poté,co mi včera a dnes málem upadly ruky při nošení.Jen mám obavy z těch úvazů,aby mi malá nevypadla,ale šátek mi připadne praktičtější než babyvak.Taky jsem rozhodnutá jít do další hračky Lamaze-co má Natálka toho motýlka od nich,je z něho unešená a pořád do něj bouchá ručičkou,už to vypadá,že i cíleně?!?:-))) Tak tedy končím a deníček v žádném případě nesmí zaniknout,vypěs­tovala jsem si na E-miminu a našem deníčku závislost.Jen s příspěvky moc nepomůžu nemám to správné spisovatelské střevo a ani bych nevěděla jak ho tam dostat:-0 tak pište čao Matty

 
Petta
Ukecaná baba ;) 1009 příspěvků 24.07.05 11:53

Holky,
co to tady probíhá za změny? Stefinko?

Gratuluji všem novým maminkám k jejich miminkům. A aby jste viděly, že deníček určitě neskončí posílám svůj příspěvek - upravený pelotonek (doufám, že tam nejsou žádné chyby a že jsem na žádné miminko nezapomněla ;-))

ČERVENČÁTKOVÝ PELOTONEK - 21 chlapečkù a 13 holčiček
18.05.05 - Veronika + František 3,60 kg 49 cm - 1977 - Morava
21.05.05 - Lois + Vojtíšek 3,20 kg 51 cm - 1980 - Havířov
28.05.05 - Adalajda + Ondrášek 3,25 kg 49 cm - 1981 02.06.05 - Jana + Emma 4,28 kg 53 cm 37+3 - 1978 - Praha 03.06.05 - Mirri + Karolínka 3,80 kg 53 cm - 1981 - Havlíčkùv Brod 05.06.05 - Iruša + Jaromírek 4,30 kg 55 cm - 1978 - Kladno 06.06.05 - Nikkol + Filípek 3,85 kg 52 cm - 1979 - Náchod 08.06.05 - Matty + Natálka 3,00 kg 48 cm - 1973 - Brno - Liduška 10,Veronika 4 09.06.05 - Ellen + Michal 3,50 kg 50 cm - 1977 - Sereď/Bratislava
10.06.05 - Mirec + Evièka 3,90 kg 52 cm- 1968 - Brno
11.06.05 - KajaR + Mikeš 4,00 kg 54 cm - 1972 - Karlovy Vary
13.06.05 - Adel + Dominik 3,80 kg 51 cm - 1976 - Brno
15.06.05 - Cadovka (Soòa) + Richard 4,18 kg 52 cm - 1977 - Uh.Hradiště - Vašík 4
16.06.05 - Nikina + Mysak 3,70 kg 53 cm - 1978
17.06.05 - Andrea + Terezka 3,80 kg 51 cm - Praha
19.06.05 - Sissi + Marian 3,65 kg - 1977 - Vsetín
20.06.05 - Alča + Natálka 3,10 kg 50cm - 1982 - Čáslav
21.06.05 - Katkaaa + Lucinka 3,20 kg 50 cm - 1975 - Brno - syn 10
22.06.05 - Katkaa + Matýsek 3,10 kg 48 cm - 1981 - Praha
24.06.05 - Lesina + Josefka 4,50 51 cm - 1974 - Ostrava - Adlétka 1
25.06.05 - Jittyy + Davídek 3,85 kg 51 cm - 1980 - Brno
26.06.05 - Johanka + Kuba 3,285 kg 53 cm - 1975 - Náchod
27.06.05 - Petulda + Míša 2,90 kg 49 cm - 1978 - Roudnice nad Labem 01.07.05 - Makovka + Tomášek 4,16 kg 52 cm - 1980 - Washington D.C./Olomouc 02.07.05 - Jerrýsek + Simonka 3,80 kg 51 cm - 1977 - Brno - dcera Leonka 04.07.05 - Petta + David 4,00 kg 55 cm - 1975 - Zlín 06.07.05 - Kira + Anetka 3,19 kg 48 cm -1974 - Kladno - syn Adam 8 08.07.05 - Slanka* + Marianka 3,52 kg - 1979 - Praha 08.07.05 - Magrátka + Michal 3,25 kg 48 cm - 1977 - Praha 08.07.05 - Mišice + Mirýsek 3,8 kg 51 cm - 1977 - Brno - Magdalénka 2 09.07.05 - Radulka + Amálka 3,69 kg 50 cm - 1980 - Kladno
12.07.05 - Ayra (Jita) + Matyáš 4,72 kg 54 cm - 1969 - holky 9 a 4
15.07.05 - Ivaanka + Viktorka 3,75 kg 50 cm - 1976 - Ostrava - dcera 7
19.07.05 - Radka + Tomášek 3,55 kg 52 cm - 1975 - Hořovice

TP 09.07. - Gattinka - 1979 - Praha
TP 10.07. - Espi(Šárka) + asi Anetka - Natálka 2,5 - KV
TP 12.07. - Gabulina - 1974 - Opava
TP 15.07. - Dewey + kulíšek - 1978 - Praha
TP 20.07. - Safira (Monika) - 1969 - Havíøov - 3 mazlíci 17, 14 a 9
TP 23.07. - Jajda + Lucinka - 1974 - Praha
TP 29.07. - Lenka_P + Tomášek - 1980 - Ostrava
TP 29.07. - Agis + Tobias - 1977 - Praha
TP 30.07. - Gina + Brouèek - 1977 - Praha

 
Petta
Ukecaná baba ;) 1009 příspěvků 24.07.05 12:05

Ještě abych nezapomněla: LOIS, vše nejlepší k narozenínám. Přeji hodně zdraví, lásky a štěstí a ať Ti Vojtíšek přináší jen samou radost!

Petta

 
jittyy
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 24.07.05 12:29

Matty a nerodila si náhodou na Obilňáku císařem?
Jo jinak pod Ořechy na zahrádce jsme se mohly potkat. Jednak tam chodíme už haldu let a jedna je to pravidelná zastávka mého muže po cestě z vycházky .-)
 Jitka

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »