Červenčátka 041: Vývoj dítěte 0-3.měsíc

Rodičovství
  • 28.07.05

Ahooj maminky...tak sem slibovala deníček,tak ho dodávám snad si počtete a najdete to, co potřebujete.

Vývoj dítěte 1.měsíc … většina z nás máme za sebou

Motorický vývoj
Motorický vývoj miminka postupuje od hlavy dolů nejprve se tedy musí procvičit krční svaly.

Celý měsíc miminko pilně trénovalo a teď už když leží na bříšku - udrží hlavičku (krční svaly jsou přece jen silnější) je to sice zatím jen na malou chvíli, ale už to je úspěch. Občas ji dokonce dokáže otáčet ze strany na stranu. Ale pokud hlavičku nemá podepřenou, nedokáže ji udržet příliš dlouho a za chvíli mu klesne.

Postupně sice mizí uchopovací reflex, ale postupem času zjistíte, že vaše miminko uchopí váš prst naprosto záměrně (ale na to má zatím ještě čas): Pěstičky jsou stále zavřené.

Poznávání těla
Vaše miminko začíná zjišťovat, že má ruce a nohy (ještě před chvílí netušilo, že patří k jeho tělu). Abyste tomuto poznání napomohli, můžete přivést jeho pozornost tím, že mu budete držet jeho ručičku před obličejem a recitovat například Vařila myšička kašičku, nebo jiné říkadlo.

Vnímání
Už když se narodilo, rozpoznalo své nejbližší. Dokonce lze tvrdit, že zná hlasy, které slýchalo už v bříšku. Teď už vás začíná vidět (i když jen, když se přiblížíte) a začíná rozlišovat mámu a tátu od cizích lidí. Hodně se na něj usmívejte, v žádném případě se nemračte už vnímá váš obličej a je schopno tyto dva výrazy obličeje rozlišit.

Malé miminko miluje cumlání a sání - jak by taky ne, připomíná mu jeho nejmilejší činnost. V této době může na řadu přijít dudlík nebo aspoň paleček.

Komunikace a řeč
I nadále je hlavním způsobem komunikace miminka jeho pláč. Je už více slyšet a rodiče se postupně učí, co který pláč znamená.

Vaše miminko už také začíná vydávat své první zvuky je to spíše takové bublání, vrkání nebo dokonce chrochtání ale už je tím schopno vyjadřovat své pocity. Už v tomto věku se jej snažte podporovat opakujte to po něm a dívejte se mu při tom přímo do obličeje - dáte mu najevo, že takto se s vámi domluví.

Ale jinak na něj mluvte stále - je rádo, že vás slyší. Mluvte na něj dokonce i když vás nevidí. Můžete například umývat nádobí a dítě mít vedle sebe v kočárku mluvte a zpívejte bude určitě spokojené. Má rádo váš hlas, představuje pro něj bezpečí.

Smysly
Začíná být vzhůru o něco déle a tak můžete využít tento čas k rozvoji smyslů. Zpívejte oblíbené písničky vůbec to nemusí být ukolébavky. Pouštějte u hudbu - od dětských písní až po Mozarta nebo Celine Dion. Dítě bude mít určitě radost (poznáte to podle zvuků, které bude vydávat, úsměvu, rychlého pohybu rukama (škubání). Ale i jiné zvuky než je hudba - zvonkohra, tikot hodin, jej budou uvádět do vytržení - všechno je pro něj nové a zajímavé.

Oči začínají sledovat objekty. Naučí se podívat se oběma očima na jednu věc. Začne sledovat pohyb hračky před obličejem, ale stačí i váš obličej. I když můžete v obchodě koupit spoustu věcí, ve skutečnosti vystačíte s obyčejným vybavením domácnosti, barevné hrníčky, stužky, nebo třeba kuchyňský budík.

Zatím oči mohou zvládnout pohyb ze strany na stranu pohyb nahoru a dolů zvládne až později, ale můžete to zkoušet.

Prohlubujte oční kontakt na tohle je ideální kojení. Ale i když dítě jen tak leží v postýlce, koukejte se mu zblízka do očí. Až budete mít jistotu, že vás sleduje, na chvíli uhněte hlavou a pak ji zase vraťte.

Pokud jde o barvy malé miminko je zatím není příliš schopno rozlišit. Ideální jsou předměty na kterých jsou kontrastní barvy, nebo dokonce černobílé předměty (z tohoto hlediska by byla ideální např. šachovnice, ale na šachy je přece jen trochu brzy). A pokud barvy tak hodně výrazné.

Vývoj dítěte 2.měsíc …tyto informace jsou u dost maminek aktuální tak porovnávejte co už váš drobek umí.

Motorický vývoj
Zlepšuje se svalové napětí a pohyby miminka přestávají být tak trhavé. Koordinace se podstatně zlepšuje. .. pohyb je hladší. Možná začne mávat rukama a nohama, když vás uvidí, protože čeká, že jej zvednete.

Krční svalstvo je dostatečně silné, aby dítě na krátkou chvíli dokázalo udržet hlavičku v úhlu asi 45°.

Některé děti začínají být schopné uchopit předměty - ne náhodně ale vědomě samozřejmě ve chvíli, kdy mu je podáte. Před tím to bylo náhodné pouze náhodné a instinktivní uchopení.

Vnímání
Stále pozoruje své okolí, pokud jej nějaký objekt nebo pohyb zaujme, nedokáže od něj odtrhnout oči.

Dokáže rozpoznat obličeje, zvuky a vůně.

Dokáže sledovat a rozlišit větší spektrum předmětů, barev a materiálů. Ukazujte mu jich víc. Nechejte ho, aby se dotýkalo různých druhů látky, dřeva, skla, kovu, teplých i studených věcí, měkkých nebo tvrdých…

Komunikace a řeč
Někdy kolem 6 týdnů se objevuje první úsměv. Repertoár dítěte zahrnující zatím pouze pláč se rozšířil o nový prvek. Nyní s vámi dokáže komunikovat ještě lépe.

Ve dvou měsících se již většina miminek na své rodiče usmívá. Je to nejkrásnější milník jejich života. Den, kdy se na vás poprvé usmálo určitě stojí za to zaznamenat. První sladká odměna pro rodiče - kojili jste, krmili, umývali, přebalovali, je za co odměňovat. Chvíle, kdy se na vás vaše miminko usmívá patří k okamžikům, které dokáží prosvětlit i pochmurný podzimní den.

Smysly
Ve druhém měsíci se zlepšuje koordinace očí, takže dítě je schopné sledovat svým zrakem cokoliv, co se pohybuje okolo jeho obličeje z jedné strany na druhou. Proto se v tomto období nad postýlky zavěšují kolotoče s barevnými hračkami a obrázky. Nemusí jít o superdrahý hrací „mobil“ z dovozu. Stačí, když z hodně barevného papíru vyrobíte několik obrázků, kostek nebo z barevné vlny uděláte bambulky a ty zavěsíte nad postýlku.

Spánek
U většiny dětí se začíná rozvíjet první denní rytmus tedy pokud nemáte smůlu a vaše miminko nepatří k těm výjimkám začíná alespoň trochu pravidelně jíst a spát. Už vás nebude v noci budit každou chvíli. Většina dětí vystačí s jedním vstáváním za noc. Jí už méně častěji a po větších časových úsecích. Bdí asi 10 hodin denně stále potřebuje několikrát za den usnout nevydrží být vzhůru příliš dlouho.

Vývoj dítěte 3.měsíc … toto teprve začne být aktuální a to velice brzy.

Motorický vývoj
Hlavičku už udrží několik minut. Pokud sedí s oporou (ne že bychom to příliš doporučovali ale například v autosedačce) dokáže hlavu udržet vzpřímeně. Když leží na bříšku, bude zvedat hlavu a hruď nahoru. Pokud chcete, aby se v této schopnosti vaše miminko pocvičilo, můžete ho motivovat tak, že před ním budete sedět a houpat hračkou (pohyb předmětu jej zaujme).

Koordinace paží, nohou a rukou je stále lepší. Mává rukama, kope nohama a zjevně je to baví. Kyčle a kolena jsou pružnější a tak se jeho kopání stává silnější. Když jej podržíte nad podložkou, postaví se. Dokáže se dotknout jednou rukou druhé.

Většina dětí má v této době již otevřené pěstičky (i když stále do věcí bouchá sevřenou pěstí). Motivovat můžete své miminko tak, že podržíte hračku. aby ji mohlo uchopit nebo do ní

Spánek a jídlo
Některé děti dokáží už spát celou noc (pokud nepočítáme občasné probuzení na jídlo). Ale nemusí to být pravidlo. Některé děti prostě v noci spát nechtějí a chtějí vás mít u sebe.

Vnímání
Ve třetím měsíci a někdy i dříve ví vaše miminko naprosto jasně, kdo je v jeho životě důležitý. Rozpozná mámu a tátu, když je uvidí, usměje se. I když může se stát, že se bude smát i na „cizí“ - zvlášť pokud budou šišlat, dělat obličeje a podobně. Ale už si začíná mezi lidmi vybírat.

V této době se významně rozvíjí část mozku určená k rozpoznávání objektů a koordinaci oko-ruka. Také začíná být stále aktivnější ta část mozku, která má na starost sluch, jazyk, chuť apod. Dítě se stává pozornějším k jednotlivým podnětům a také aktivnějším.

Komunikace a řeč
Kromě pláče a úsměvu, začíná vaše dítě reagovat i jinak. Když uslyší váš hlas, může začít broukat, mávat ručičkami nebo nožičkami. Určitě na něj mluvte, kdykoliv je vzhůru, i když na vás nevidí. V komunikaci začíná být aktivní až do teď více méně jen reagovalo na vzniklou situaci.

Už nyní je čas na to, abyste začali svému dítěti číst. Pokud teď přemýšlíte, zda to není příliš brzo není vyplatí se to - pomůže to dítěti rozvinout citlivost sluchu na kadenci řeči. Nejlepší jsou pohádky, zvlášť když měníte hlas podle toho, za kterou osobu mluvíte.

Vybírejte knížky s velkými jasnými obrázky a jednoduchými texty nebo úplně bez textu. Ale nemusíte se držet toho, co předepisuje věk. I knihy pro starší děti jsou vhodné. Nakonec mu můžete číst třeba detektivku, kterou máte na nočním stolku (nebo článek z časopisu o zdravé výživě). Není důležité, že to, co slyší, nepochopí. bude jej to stejně bavit. Jde přece hlavně o váš hlas a o jazyk.

Kromě čtení pohádek je strašně důležitá slovní stimulace. Dítě potřebuje dostatek slovních podnětů. Podle výzkumů se ukazuje, že děti, které mají v prvním roce velkou zásobu slovních podnětů jsou později inteligentnější. Popisujte, co právě děláte, proč to děláte, co asi dělá táta, co znamená která věc a podobně. (Z vlastní zkušenosti vím, že si budete připadat jako blbec, ale to si tak neberte, až začne reagovat, určitě se to zúročí).

Smysly
Když dítě uslyší váš hlas, mělo by se podívat přímo na vás a začít vám odpovídat (broukat, vrkat apod).

Ke konci třetího měsíce se vzdálenost, do které je dítě schopno zaostřit dramaticky zlepšuje. Už vás uvidí ještě před tím, než jej vezmete do náručí. Stále jsou pro něj tou nejoblíbenější věcí, které může sledovat, obličeje. Obličej jeho rodičů a jeho vlastní obličej. Zkuste mu k postýlce přidělat zrcátko a uvidíte, jak často se bude pozorovat. Další možností je dát mu do postýlky velkou fotografii nějakého obličeje.

Ještě stále platí, že pro stimulaci vývoje zraku jsou ideální velké barevné předměty. Pohybujte před ním barevnou hračkou, nebo jich několik zavěste nad postýlku.

Výrazně se rozvíjí hmat dítěte. Je to vlastně v této chvíli jeden z nejdůležitějších smyslů pomocí hmatu bude objevovat svět. Neznamená to jen dostatek věcí, kterých se může dotýkat. Důležité jsou i doteky rodičů. Ideální je nejrůznější mazlení, laskání a říkanky pro prstíky, ale výborná je i masáž po koupeli.

Taak a je to,já dle toho našeho malýho srovnávám a i se tím trochu řídím.Nikkol

Hodnotilo 3 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
Lois
Zasloužilá kecalka 665 příspěvků 28.07.05 22:05

Téda Nikkol, moc pěkný deníček, hned jsem o něco moudřejší.

No tak jsme dnes zvládli ten parný den, ještě zítra a v sobotu by se to snad mělo zmírnit.

tak krásnou noc, já právě dokojila a jdu taky spinkat.

Lois

 
katkab
Zasloužilá kecalka 748 příspěvků 28.07.05 22:23

Nikkol, móc pěknej deníček opravdu! Na jedničku s hvězdičkou.
Ty vedra to byl dneska děs! Asi i pro našeho lucínka páč od 5 do devíti brečel a brečel. Holky pa pa dobrou

 
jittyy
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 28.07.05 22:48

Nikkol, super deníček zas vím o něco víc.
Vedro je děsný a malej už teď spinká. Ven jsme šli až v sedm a teprve okolo pul desaty jsem ho koupala a krmila. Holt nám to trošku rozhodilo režim.

Jitka a Davídek

 
cadovka
Kecalka 431 příspěvků 28.07.05 23:21

No teda,
super, všechno jasně a stručně shrnuté. ¨Jsi šikulka.
Holky, vážně nemáte žádná babyvak? Já fakt nevím jak na to, zdá se mi, že ho musím pořád podpírat, je to tak správně?

Skvěle jsem si zacvičila, udělala jsem dnes hodně práce, tím, že jsem byla doma a mám dobrý pocit. Kluci se vrátí v sobotu v noci, už se docela těším.

Soňa

 
Piki
Zasloužilá kecalka 832 příspěvků 29.07.05 11:12

Ahojda,
Nikkol - je to opravdu bezvadný deníček. I mě bodnul :-)) Díky za něj!
pa,pa
nakukovatelka od Květňátek Piki+Miki 9t4d

P.S. Soni, vznes dotaz ohledně babyvaku u nás. Holky ho tam mají! Ale co vím, tak pro těžší mimi si některé už pořídily šátek, protože ten dokáže váhu dítěte rozložit.

 
Jerrysek
Kecalka 499 příspěvků 29.07.05 11:25

Ahoj holky a miminečka!!!

NIKKOL: velikánská pochvala, deníček je naprosto super a hlavně je věcnej!! Moc hezky jsem si početla a oživila si spoustu věcí o našich drobečcích.

Holky, tak včerejšek jsme byly celej den doma a ven vyrazily až kolem šesté večer. Nevím jak vaši andílci, ale nám Simonka v tom vedru není schopná vůbec spinuškat. Dneska od rána taky ještě nezabrala:-((. Ven se chystám taky až na večer. Půjdem na procházku a na písek, je tam už na večer chládek, tak si aspoň Leonka může dělat ve stínu bábovičky :-)) a já splknu s jednou maminkou, co tam taky chodí až večer.

Od nás je to zatím vše, ještě hodím fotečku do galerky, ať se taky pochlubím naším štěstíčkem:-))

Pá Jerrýsek a Simonka (zítra 4 týdny)

 
Petta
Ukecaná baba ;) 1009 příspěvků 29.07.05 11:50

NIKKOL, bezva deníček. Už ho mám vytisknutý, aby byl po ruce ;-)

To vedro mě snad zabije, už od osmi máme v bytě přímo nesnesitelně. Byli jsme na procházce, ale bylo to ještě horší :-(
Už aby se ochladilo.

Malý je dnes z toho horka taky pěkně rozmrzelý, tak musím letět.

Čau Petta

 
RADULKA
Zasloužilá kecalka 860 příspěvků 29.07.05 13:09

Hezky denicek, Nikkol, skoda, ze mame teprve tri tydny (zitra), uz se tesim az to budou tri mesice :).
Uz aby ty vedra byly v trapu, nase Amalka cely den nespi a hulaka jak na lesy… a maminka je unavena, sotva oci udrzi, snad se to brzy spravi.
Mejte se krasne mamky a miminka.
 Radka

 
MirkaV
Ukecaná baba ;) 1242 příspěvků 29.07.05 14:23

Ahojte,

hlásím se z Vysočiny, zabarikádovaná doma za žaluziemi, celá rodina lítáme jen ve spodním prádle, Karolka nahá úplně nebo s plínkou :)) To je NESNESITELNÝ!!!!!!!!! Malou přikládám, kdykoliv brekne, protože odhadnout zda má žízeň či ne, to fakt nedokážu :)) O spánku taky nemůže být řeč. Alespoň že večer se jí usíná příjemně a dvakrát teď v noci se probouzela až po 6,5hod na pití. To je už slušný, ne?

Soni - já babyvak mám, ale taky z druhé ruky a bez návodu. Budu ho dávat známe, protože ta naše paličatka v něm už být nechce, klokanka je pro ni lepší…

Nikkol - deníček zajímavý, je pravda, že úsměv mě vždy odzbrojí a sebevětší rozčilení z toho, že třeba nechce zabrat, je ihned pryč. Když se zasměje, snesla bych jí modré z nebe :)))

Radulko - drž se, šestinedělí je fakt záhul, ani potom to není lepší, ale najdeš nějaký systém a i malá začne lépe spát. Já v to taky nedoufala, ale jak jsem psala, teď už to je od pondělí zase lepší… I když vyjímky jsou a budou… :))

Sissi - došly ti už penízky??

Jerýsku, Petto - ven půjdeme taky až vpodvečer, tedy jestli to přežijeme… :))

Lesi - Nikkol tě předběhla, ale deníček čekáme jistě všechny v příštím týdnu, pro mě dost aktuální. 15.8 chci jít ke gyndr. a chci probrat antikoncepci, tak ať jsem v obraze…

Holky, jdu se snažit zabavit Karču, tak zatím papa a nerozpusťte se :))

Miri + Karolka

 
Anonymní  29.07.05 14:37

Ahoj děvčata teda spíš maminky…náš malý je asi vcelku pohodář tuk,tuk.Spi mi vcelku pěkně i přesto,že sou tyto vedra dva dny jsme ted trávili na koupališti.Já chytala bronz a malý stín v kočárku pod stromy a vcelku pohoda.Mne spi venku velice hezky uvidime co dnes musime ted na moment pryč autem achjoj…venku stojí vzduch.Jinak sem ráda,že se deníček líbí a začátkem září já se přihlásím mám nachystaný vývoj 3.6.měsíců.Tak tatka je tu a tak utikám krásný den všem Nikkol

 
Anonymní  29.07.05 16:00

Ahoj Nikkol,
bezvadný deníček. Pro mě plný vzpomínání.

S tím broukáním - všimla jsem si, že Adi reagovala už po příjezdu z porodnice, snažila se natočit hlavičku za hlasem své „smečky“. Dokonce ve dvou týdnech reagovala aktivně, zvlášť na Pepču. Toho provokovala !!! hlasem ke hraní, aby byl pořád u ní. V té době se snažila usmívat i na mě a ve 3 týdnech si broukala a už vyloženě zkoušela aktivně komunikovat se členy rodiny.
DĚLEJTE SI POZNÁMKY !!! PIŠTE SI DENÍČEK !!! Já to dělala až u Adélky a sice jsem po roce zvolnila a teď to flákám, i tak je příjemné těma pár stránkama listovat.

SPOJENÍ přese mne funguje. Mám číslo Agis a Lenky_P a nevím kdo nerozdvojený má ještě moje číslo. Slíbila jsem, že budu fungovat a i když nejsem moc vidět, beru svůj slib vážně.

Teď jsem měla skoro týden bez netu, byly potíže s připojením až PC skončilo na 4 dny u technika. Ne firmy od které máme PC se systémem. Ti si tam nastavili co chtěli jak chtěli a jakoukoli úpravu musíme pěkně zaplatit. Ve střediskové obci jsou šikulové a ti se postarali a moc za to nechtěli.
Další 2 týdny máme dovču. Nevím co se bude dít. Momentálně je u mého manžela emimčo na černé listině. Teda ty ksichty a mručení si lajsnu jen když se narodí další brouček a já to půjdu zapsat do deníčku. Na vás koukám jen když není doma.

LESI nepsala jsi už o porodu Pepi? Jestli jo tak kam. A taky tě obdivuju jak všechno zvládáš.

Všem přírůstkům takto hromadně přeji moc štěstíčka, zdraví a fůru lásky. Maminkám ať se rychle sžijí a zaběhnou a ať jim tatínkové a příbuzenstvo pomáhá.

Mějte krásné dny. Stefinka

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 29.07.05 16:16

STefinko

jen kdyz ctu prispevek od tebe ,clouma mnou obrovska vlna vzteku,stve me,jak si ze zachovala k holkam s diskuse,stve me,ze neumis obhajit sve veci a ze vsechno svalujes uplne na nekoho jineho

omlouvam se,ze jsem vam sem tak vpadla,ale tohle proste muselo ven ,uzivejte si broucku :))

magrat a delfinek z jarnich miminek

 
katkab
Zasloužilá kecalka 748 příspěvků 29.07.05 18:54

Mohla by jsi nám to trošku vysvětlit o co jde?! Mě teda popravdě stefincino chování připadne no nevím jak to přesně nazvat...... Ale docela by mě zajímalo co se vlastně stalo.

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 29.07.05 19:17

poslala jsem ti SZ

 
Anonymní  29.07.05 19:48

Přidávám se k těm, co nějak neví co si o Stefinčiným chování myslet!!! Každopádně mně to připadá nějak divně.
Byla bych taky moc ráda, kdybych věděla o co tady vlastně jde. Sice jsem četla diskuzi, ale nějak z toho moc moudrá nejsem a nevím co si o tom všem myslet.

Jerrýsek

 
NiKina
Závislačka 3945 příspěvků 29.07.05 20:55

Ahoj holky,
nebudu popisovat nechutnost těch veder, už aby byla neděle a zlatých 25 stupňů!!!
Pobíháme tady taky téměř nahatý, ale stejně se vaříme… Až teď trošku fouká, tak větráme. Uf.

Jinak Myšák se nějak přestává budit na noční kojo, budí se dýl a vydrží tak kolem 5-6 hodin, tak nevím, jestli ho mám budit nebo respektovat jeho rytmus. Nejradši bych respektovala, ale moje prsa ne. Tak aspoň odsávám.

Překvápko - Stefinka zpátky !!! Co mě ale dost zklamalo že bez slůvka vysvětlení. Přemýšlela jsem nad diskuzí Těšitelek a je to teda síla. Smyšlené příběhy jsou sice fajn, ale asi ne do tak „živé“ diskuse, a pokud je to všechno pravda, tak není důvod se nebránit, ne?

Lesi, deníček o antiko uvítám též.....
NiKina

 
MirkaV
Ukecaná baba ;) 1242 příspěvků 29.07.05 21:40

Margat,

taky mi není jasný, co se vlastně děje?! Kde se můžeme dopídit víc? Diskuze je se smazanými Stefinčinými příspěvky… Myslela jsem, že už to bude v klidu, ale když takhle reaguješ… Díky za info.

Mirri

 
katkab
Zasloužilá kecalka 748 příspěvků 30.07.05 10:50

Holky, včerejšek to bylo něco co?! Já jsem k večeru ani nemohla moc mluvit, jak jsem byla mimo.
Dneska se mi vrátí dítko z tábora, takže už mě skončí pohodička. Už jsem nachystala řízky bramborkaši a okurkový salát. To jsou naše vítací jídla. A ještě udělám bábovku, možná u té trouby chcípnu, kdybych se nehlásila.
K tomu srazíku brňačky, jak teda upřesníme ten čas. Nebo když má matty toho doktora, tak ve čtvrtek? Napište možnosti a VŠECHNY Z BRNA! Ať je stoprocentní účast!!!!

 
cadovka
Kecalka 431 příspěvků 30.07.05 12:39

Ahoj holky,
možná by nám Magrato všem pomohlo, kdyby jsi nám objasnilo o co jde, ať si můžeme udělat každá svůj obrázek. Asi ani jedna nejsme moudrá z té diskuze, zvláštˇ když si Stefinka své příspěvky vymazala.
 Soňa

 
Ayra
Stálice 88 příspěvků 30.07.05 19:53

Ahoj všichni,
tak jsem tu po delší době a nestačím se divit, co se stalo? Jsem z toho jelen.
Jsem doma už týden ale zatím nejsem moc schopná pročíst starší deníčky a tak jen obecně gratuluji novým maminkám k jejich miminkům.
Já jsem zjistila, že tři děti v rozpáleném bytě jsou opravdu nad moje síly, tak si teď tu nejstarší odvezla tchýně, tak snad to bude trochu volnější. Náš Matyáš měl v úterý ve dvou týdnech 56 cm a 5050 g, tak nevím, takového „chlapa“ jsem tedy nečekala. Přidala jsem do galerie jeho fotky.
PEŤULDO koupete Myšáka v kyblíku od začátku? Taky ho mám, ale nevím, jestli nemusím počkat, až bude mít úplně zahojený pupíček. Ještě jsem na to neměla odvahu.
SOŇO taky mám babyvak od Pechů, návod u toho byl, ale ne moc podrobný - v podstatě to samé co je tady
http://www.babyvak.cz/index.php?…
já s tím dost neúspěšně zápasím, jestli nad tím zvítězíš, uvítám jakoukoliv radu.
Mějte se všichni krásně
 Jita

 
stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 30.07.05 22:14

Červenčátka,
jdu se s váma rozloučit. Nechci, aby váš poklidný deníček byl narušován vpády.
Můj poslední příspěvek do diskuze je zde https://www.emimino.cz/modules.php?…
Až mi napíší Agis a Lenka_P, pošlu jejich sms přes Makovku.
Na emimino budu chodit jednou za týden do babské předpovědi a skouknout SZ.
Ať vám drobísci rostou, zlobí, no prostě ať jsou krásní a zdraví. Nerozdvojeným držím palce.
Omlouvám se, jestli ještě někdo bude reagovat sem.
Stefinka

 
NiKina
Závislačka 3945 příspěvků 31.07.05 08:23

Jito, Petuldo - taky zápasím s tím vakem, zatím zkoušíme jen tu první základní polohu a většinou jen jako podporu při chování v klíně. Každé ráno si tahle zavakovaný lebedíme na terase. Většinou Myšák usne.
Jdu mrknout na ten odkaz, třeba se dozvím něco víc.
 NiKina

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 31.07.05 09:36

Magrát,

podepisuju se pod tvůj příspěvek, je to neskutečný!!!

Jen ten kdo tě zná, ví, že tebe jen tak něco nerozhodí…

Diny z jarních miminek

 
Anonymní  31.07.05 18:44

Zvedavka
Anonymní

Zkopírováno z diskuze otěhotnění po potratu:

Zaslal: ne 31. červenec, 2005 18:41 Předmět:


Stefinko,
opravdu nevím, čeho tímto chceš dosáhnout - tou další snůškou lží.
Zajímalo by mne, jak může někdo někoho žalovat za lhaní v diskuzích??? Nebo co jsi myslela tím udáním?
Když už jsi o M+J tady toho napsala veřejně tolik a tak důvěrné informace, tak by jsi to nemusela řešit přes SZ!!! Je tu tolik lidí, kteří si zaslouží vysvětlení, tak bys už konečně mohla veřejně vysvětlit, jak to doopravdy je.
Vysvětlení se nabízí pouze dvě: brala jsi tuhle diskuzi zcela účelově pro své zisky, aby jsi nalákala holky na to Tvé reiki.

http://www.poul.reikiweb.cz/index.php?…

Nebo trpíš schizofrenií a měla by ses léčit, protože tohle už opravdu není normální.
Mám potvrzené, že všechno bylo psáno z jedné IP adresy, tak už z nikoho nedělej blbce!

 
Petulda
Zasloužilá kecalka 953 příspěvků 31.07.05 19:19

Ahojky všem,

Nikkol - deníček je super, už se těším na další :-).

No, jinak jsem ráda, že dneska vedra trochu polevily. Bylo to už fakt na nás všechny moc. Dva dny jsem teď nebyli radši venku vůbec, až dneska, a 3 noci jsme pořádně nespali. Mišák byl z toho chudák celej špatnej, nespal moc ani přes den, pořád pobrekával, takže já jsem taky hotová. Naštěstí je víkend a manža je doma, navíc mu teď začínají 2 týdny dovolené, takže mě občas vystřídá v drndání a můžu se apoň trochu vyspat. Ale snad to teď už bude lepší.

Niky - tiše ti závidím těch 5-6 hodin nočního spánku, co bych za to dala, náš Mišák se takhle zatím zapomněl jenom asi dvakrát. A rozhodně bych o nebudila, pokud normálně přibývá, není důvod. Prodlužování intervalů je normální.

K tomu babyvaku - já mám teda od Emitexu, návod u toho je, ale taky s tím občas bojuju. Jestli chcete, mohla bych ho zkusit naskenovat, jestli se mi to teda povede, a poslat vám ho mailem. Tak kdyžtak dejte vědět. Jinak já ho používám i k chození po bytě, když jsem tu sama a malej nechce ležet v koši a brečí (což je skoro pořád), tak si takhle aspoň udělám něco k jídlu nebo můžu být na PC. A je fakt, že Mišák se v něm většinou uklidní, takže mám klid i já.

Ayro - my koupeme v kyblíku od prvního dne, co jsme přišli z porodnice. Sice s Mišákem občas bojujem, ale už se to pomalu začíná zlepšovat. A v porodnici mi říkali, že pupíček klidně koupat můžeme.

Jinak jsem taky trochu vedle z tý Stefinky, ale to my tu asi nevyřešíme. Ani pořádně nerozumím tomu, o co vlastně jde.

Ještě jsem se chtěla zeptat, jak se vám hojí šití? Mě nějak nic moc a to už jsem 5 týdnů po porodu. Myslím, že mi dva stehy asi praskly :-(. Nemáte někdo radu, co na to? Zkoušela jsem ten gel z dubové kůry, ale zatím to moc nepomáhá. Takhle si asi fakt budu muset na sexík ještě dost dlouho počkat :-((.

Hezký večer
Peťulda a Míša zítra 5 týdnů

 
NiKina
Závislačka 3945 příspěvků 31.07.05 20:18

Peťuldo, jestli se ti povede naskenovat ten návod, tak bych ho brala… :-DDDD

Jo a ten spánek jsem zakřikla. Na dnešek už dodržoval 3 hodinový interval a to brzkoranní kojení je pro mě horor.
A je fajn, že nejsou už ty vedra tak strašný… to je vysvobození.

Na šití je ještě fajn obklad z dubové kůry, radila mi to Dr. v porodnici. Měla jsem v lednici čaj z dubu a občas jsem chodila a chladila namočeným odličovacím tamponkem… Nic jinýho mě nenapadá.
Zkus to, budeš mít víc čásku, když manža bude doma…oj to ti závidím, jenže ten můj zítra frčí do práce -… chjo… zas sama.
 NIKina

 
Katkaa
Kecalka 404 příspěvků 31.07.05 20:26

ahoj holky!

Jdu vám předně pochválit fotečky v galerce!! Všechna mimi jsou úžasná! Konečně jsem taky viděla Slanky Manušku, fešanda - Lois moc ji pozdravuj! Teda obě:o))

naštěstí už nám ty největší vedra polevila, dnesk ajsme byli vyvenčit kočárek v ZOO a bylo to super! Taky jsem tam poprvé kojila mimo domov, sice zalezlá hezky v´koutku, takže kolem pošli asi jen 4 lidi, ale je to první krok:o))

Sissi - koukám, že ty si s kojením hlavu nelámeš! Jen tak dál, já pořád nemůžu sebrat odvahu a Mates neni zrovna dobře spolupracující miminko - sice se přisaje hnedka, ale často se během kojení pouští a znova se přisává a to když mám prsa hodně nalitá, tak jak se pustí tak mlíko stříká pořád a pak nevim co dělat dřív, jestli chytat mlíko nebo mu honem nacpat prso znova do pusy…síla:o)))
No prostě jsem na tohle asi stydlín, stejěn všude jezdim autem ,tak vždy radši půjdu do auta do soukromí…

Dneska v noci jsem se krásně vyspala, odsála jsem mlíčko do lahvičky a krmil tatínek:o)) tak si taky užil kojení a já chrněla jak špalík! Super. Mates ´vydrží to první pokoupací spaní tak 4-5 hodin, ale pak už jede po dvou a dost se budí, je neklidný a stejně už pořádně nespim, beru si ho pak ráno ještě na dospání do postele aspoň na hodinku.

Tak hurá do nového týdne, ať se miminkům daří a hezky rostou a čekatelkám rychlé rozdvojování - ty vedra vám holky teda nezávidim, to musela být síla!! Snad jste to zvládly, já bych z otoků asi pukla.....

Katkaa+Matýsek

 
Anonymní  31.07.05 21:21

Ahoj holky,
nemám čas na nic reagovat.

MAKOVKO: přečetla sis ještě v minulým deníčku můj vzkazík pro Tebe??? Nebo mám poslat soukromou zpávu???

BRŇAČKY: holkýýýý, já ve středu nemůžu, achjo!!! Kdyby se srazík konal třeba v pátek, to bych mohla určitě. Moc se těším, ale pokud to bude ve střeu, tak fakt nemůžu.

Ahoj Jerrýsek a holky

 
Ayra
Stálice 88 příspěvků 31.07.05 21:51

Peťuldo, díky moc. Kyblík vyzkouším hned zítra. Ten návod na babyvak bych taky brala. Máťa je mamánek, chce se pořád nosit a já doma neudělám vůbec nic (a taky už toho mám dost, při jeho 5 kilech …) .Kdybych s tím dokázala alespoň vařit, to by mi opravdu moc pomohlo.
Jinak šití se mi taky moc nehojí, ale mám necelé 3 týdny po porodu. Doma sedím na kruhu ještě teď (a moje holky taky - opravdu krásný pohled). Dávám obklady z dubové kůry, nevím, jestli se to po tom hojí líp, ale alespoň to tak nebolí.
Tak, teď snad malí budou chvíli spát, tak jdu taky.
Přeji všem klidnou noc. Jita

 
Sissi1
Kecalka 256 příspěvků 01.08.05 08:56

Ahoj kočky v novém týdnu.

Dneska Marianka potrápily ráno v 5 prdíky, tak jsem mu dala kapky - náhřála plínu a tak to přešlo, taťka ho pak ještě na 45 min uspal - šikula.

Chtěla jsem se zeptat jak to děláte dopoledne, myslím s domácími pracemi.
Marianek je taky jako každé dítě - jak tu Petula napsala mamánek - takže by chtěl být na rukou, jinak po chvíli pláče.
Takže necháváte plakat? Jak dlouho?
A co ty babyvaky, šátky, klokanky?
Chtějí vám v tom být, vydrží?
Kolik toho stihnete?
Minulý čtvrtek krásně spal: 5 h a 40 min, pak 3 h, a ještě 1 h.
Jinak většinou 4 a 3 hod, pak ještě tak 1 - 2hod.

Všechny miminečka v galerce jsou moc pěkná.

S tou Stefinkou tomu vůbec nerozumím.

Nám v deníčku moc pomohla, přidala vždy dobré rady a skvěle informovala o nových miminkách (a propó sms-ky platila přece ze svého).

Holky nevíte někdo co je s Irušou?

Tak se mějte a co čekají na miminka hodně štěstí!!!

 
Anonymní  01.08.05 09:11

ahojky při pondělku, já mám tyto dva týdny taky zabite. Tento tyden musim dodelat nejakou praci a do toho nejaky dlouho domluveny srazicky a musim s malym na nozicky a se sebou na gyndu a pristi tyden pokud bude fajn tak valim s malym a s nasima na Vysocinu, takze pokud bude srazik, tak ja se predem omlouvam.....
Pokud by neco z toho co mam vypadlo tak bych mohla, ale to ja nevim nikdy dopredu..
Jinak Davidek spi vetsinou 2 - 3 hodky dopoledne to se snazim udelat nejakou praci, odpoledne dokud nebyly ty vedra tak jsem vyrazela ven a pak uz dosel tatka z prace, takze to bylo fajn, protoze ve dvou uz se da doma neco udelat a zaroven se ten druhy muze starat o prcka…
No nic du si zauzlovat ruce do satku, abych mohla vyrazit pro pecivo nechce se mi tahat kocar…zatim papa Jitka a Davidek.

 
cadovka
Kecalka 431 příspěvků 01.08.05 11:27

Ahoj holky,

kluci se mi už vrátili od moře, už mi bylo i docela smutno.

Sissy, pořídila jsem si babyvak, abych si usnadnila život, malý je öbčas neklidný a taky se chce nosit, ale bohužel bez návodu. Docela si s ním nevím rady, zdá se mi, že se v něm prcek ztrácí, je zkroucený a stejně mu hlavičku musím podpírat, takže ho moc nepoužívám.

Vzhledem k tomu, že už mám starší dítě, které mě taky občas potřebuje, velkou domácnost a manžela věčně v práci, jsou chvíle, kdy si Ríša prostě pořve. Nic bych neudělala, když bych ho pořád měla v náručí, takže někdy opravdu není zbytí. U Vaška jsem to taky tak dělala i když byl starší a já ho odložila do ohrádky a nijak ho to nepoznamenalo, naopak se naučil pohrát si chvíli sám a není na mě až tak závislý.

Máme tady vůbec ještě nějaké nerozdvojené maminky?

Soňa

 
Petta
Ukecaná baba ;) 1009 příspěvků 01.08.05 12:11

Ahoj holky, konečně snad bude lepší počasí. Už toho bylo vážně dost. Taky jsme doma chodili všichni jen nalehko, s tím poporodním břichem to je docela síla:-( . Mimochodem hned v porodnici mi tchýně řekla, že břicho po porodu je hrozný rosol a že bych s tím měla začít něco dělat ;-) Add šití - Peťuldo, já jsem zašitá snad až za ušima (až do konečníku) :-( Ale od vytažení stehů (asi týden po porodu) se to výrazně lepšilo každý den a po 3 týdnech to bylo OK. Na radu PA jsem používala odvar z dubové kůry zmražený do kostek a zabalený do kapesníku. Nepříjemné, ale pomáhá. Dále je na lepší hojení vhodné používat Chlorophyl ve sprayi, podporuje hojení a vytváření nových kožních buněk. POZOR, je zelený a zabarví vše. Taky se hlásím k těm, které mají chovací mimi. Náš Davídek usne přes den pouze na rukou nebo v kočárku, takže jakákoli práce v domácnosti je předem vyloučena. Tak jsem myslela, že to doženu přes víkend až bude manžel doma. Omyl. Malý vyžadoval pouze mě, taťka je brán na milost jen vyjímečně :-( Asi není divu, když je celý týden jen se mnou. Tak se chystám do kurzu na vázání šátku, abychom byli mobilnější. Zkoušela jsem to sama a nebylo to ono, asi jsou tam nějaké vychytávky. Uvidíme :-)) Hezký den všem Petta a Davídek (dnes přesně 4 týdny)

 
Petta
Ukecaná baba ;) 1009 příspěvků 01.08.05 12:12

Ahoj holky,

konečně snad bude lepší počasí. Už toho bylo vážně dost. Taky jsme doma chodili všichni jen nalehko, s tím poporodním břichem to je docela síla:-( . Mimochodem hned v porodnici mi tchýně řekla, že břicho po porodu je hrozný rosol a že bych s tím měla začít něco dělat ;-)

Add šití - Peťuldo, já jsem zašitá snad až za ušima (až do konečníku) :-( Ale od vytažení stehů (asi týden po porodu) se to výrazně lepšilo každý den a po 3 týdnech to bylo OK.
Na radu PA jsem používala odvar z dubové kůry zmražený do kostek a zabalený do kapesníku. Nepříjemné, ale pomáhá.
Dále je na lepší hojení vhodné používat Chlorophyl ve sprayi, podporuje hojení a vytváření nových kožních buněk. POZOR, je zelený a zabarví vše.

Taky se hlásím k těm, které mají chovací mimi. Náš Davídek usne přes den pouze na rukou nebo v kočárku, takže jakákoli práce v domácnosti je předem vyloučena. Tak jsem myslela, že to doženu přes víkend až bude manžel doma. Omyl. Malý vyžadoval pouze mě, taťka je brán na milost jen vyjímečně :-( Asi není divu, když je celý týden jen se mnou.

Tak se chystám do kurzu na vázání šátku, abychom byli mobilnější. Zkoušela jsem to sama a nebylo to ono, asi jsou tam nějaké vychytávky. Uvidíme :-))

Hezký den všem

Petta a Davídek (dnes přesně 4 týdny)

 
Petta
Ukecaná baba ;) 1009 příspěvků 01.08.05 12:13

Sorry, nějak se mi to poslalo dvakrát :-(

 
Jerrysek
Kecalka 499 příspěvků 01.08.05 13:19

Zdravím všecny při prvním srpnovém dnu!!!!

Taky se přidávám k těm, co mají chovací mimuška. Naše Simonka taky chování vyžaduje, ale ne vždy. Třeba včera to nevyžadovala vůbec, ale dnes od rána se chce jen chovat. Konečně mně o rána usnula a lebedí si v postýlce, v ložnici, kde máme přijemný chládek (jediná místnost v celém našem 3+1). Leonka si pěkně hraje, tak mám aspoň chvilinku, ale jsem zvědavá, jak dlouho to vydrží:-))

Taky patřím k těm, co je manžel od rána do večera v práci, takže toho vážně s dvěma holkama moc přes den nestihnu. A to byl manžel teď i přes víkend v práci a ten další bude taky. Chjo!!!

PETTO: kde je přijemnějc?? Jedu k vám:-)), u nás v Brně opět hrozný pařáky, fuj!!! Ven zase vyrazíme äž navečer. Včera jsme mimochodem pěkně zmokly, jela jsem s holkama od našich a chytlo nás to hned dvakrát, liják jako blázen.

Jinak u nás nic novýho!!!

Ahoj Jerrýsek a holky

 
Jerrysek
Kecalka 499 příspěvků 01.08.05 13:21

jo, MAKOVKO, kde jsi??????????????? Jak je u vás? Taky pařáky??? Kdy se chystáš domů??? A co Tomášek, jak se vede našemu ženichovi???:-))
Jerrýsek

 
Petta
Ukecaná baba ;) 1009 příspěvků 01.08.05 14:02

JERRÝSKU, závidět nemusíš, už je opět hnusně. Ráno tady (Zlín) pěkně pofukovalo a bylo vážně příjrmně. teď se vzduch ani nehne a je pařák :-/

Petta

 
Sissi1
Kecalka 256 příspěvků 01.08.05 18:09

Ahoj Mirri,

penízky už dávno došly, děkuju za ty vícenáklady.

Daří se ti odsávat? Jestli jo, tak jsem moc ráda, že aspoň tobě.

Miminku posílám pusu.

Sissi a Marianek, 6 týdnů + 1 den

 
Anonymní  01.08.05 18:29

Ahoj vespolek,tak se taky hlásí výpečky,doma třicetistupňový horko tak si to taky užívám.Dnes jsme byli u dr na přeočkování na tbc(Liduška) a přišli jsme domů v jednu a horko jak na Sahaře.
Co se týče srazíku,já mám nožičky,možná bych stíhala,ale taky Jerýsek nemůže tak co kdyby jsme to přesunuly na jindy,třeba ten pátek?
Mimi máme taky chovací,nedej bože,když si dovolím její Výsost odložit do postýlky :-)))) Tak se občas stává,že se u nás plače,jelikož trpíme dost na prdíky tak někdy vyloženě řve. Ono to s třemi dětmi asi jinak nejde,zvlášť,když dětí mám občas pět. Ale faktem je,že i děti zabaví Natulku,vykládají si s ní,ukazují hračky-prostě velké sestřičky.
Tak se zatím loučím pekla jsem koláče,mám nachystané kafíčko a jdu relaxovat(ťuk ťuk-radši to zaklepu,každou chvíli se vzbudí dravá zvěř) :-))))
 Matty

 
Makovka
Kecalka 326 příspěvků 02.08.05 03:43

Ahoj holky,

ja uz ani nevim, kdy jsem psala naposledy. Ale ctu vas poctive kazdy den.

Pridavam se k vam, co mate mamanky. Tomasek se taky rad nosi, ale musim rict, ze se mi semtam dari jej uspat mimo naruc. Place hlavne kdyz ma hlad, coz je v posledni dobe snad kazdou hodinu. Prisla jsem ale na to, ze kdyz mi na prsu pri kojeni usne, pouziva mou bradavku jen jako dudlik a nic nesaje. Tak tomu musim udelat konec. Jinak kojime co 2,5 hodiny a ja doufam, ze se nam interval pomalu prodlouzi. Myslim ze to byla Nikina, co psala, ze ji to brzoranni kojo nici - ja jsem uplne to same. V noci jeste vstanu, ale nad ranem jsem uplne nemozna. Taky si ho jeste pak beru k sobe do postele na dospani.

Sissi - dopoledne vubec nefunguju, den zacinam az kolem 11. Doma to rozhodne nevypadajako ve zlate klicce, ale jednoduse to vsechno nestiham. Kolikrat myslim na vas, ze mate vsechny urcite cisto, navareno a uklizeno a ja tady bojuju jak se da. Jsem rada, kdyz si dam kazdy den sprchu a namaluju nejaky oblicej. :-))

Katkoo, ani ja nenavlecu snubni a zasnubni prstynek pres kloub. Vubec to nechapu. Cekam, jestli se to spravi bez toho, abych je musela nechat zvetsovat. Jak je to mozny???? S kojenim na verejnosti jsem taky jako ty - vzdycky jdu do auta, do soukromi. V nedeli jsem kojila v parku, ale to byla pohotovost. Mates je mimochodem roztomilej!

Jerrysku, ja jsem tu! Tak vy se mate holky fajn? Jak reaguje Leonka na Simcu? Nezarli? A jak to ty ted zvladas - 2 male deti? Ja taktak zvladam to sve jedno ditko. Chystate se nekam na dovolenou?
Nejde mi ted muj notebook, tak jsem na netu az po manzelove prichodu z prace a jsem lina psat. Domu se chystam v polovine zari, uz se nemuzu dockat. Skoda ze nebydlite v Olomouci. Zustanu par tydnu a pak jeste na tyden do Irska k manzelove rodine, kde zaroven nechame maleho pokrtit. Na Vanoce mame v planu letet zase domu do CR. Musim si ty roky nejak vynahradit.. :-))
Nemas zpravy o Adel? Jak se s maji s Dominikem?
Posilam pusu nevestince Budulinkove!

Petuldo, ja jsem take mela hodne stehu, dostala jsem ale ty, co se nemusi vytahovat. V nemocnici mi davali vlozky uvnitr s ledem a pak doma jsem mela sedavat v horke vodni lazni. Vzhledem k nedostatku casu jsem si ten zadek namocila snad jen 2krat. :-)) Ani tady neni na trhu zadna dubova kura (nebo o ni nevim). Prestoze se mi zda, ze mi jeden nebo dva stehy praskly a je to citlive, vsechno se hoji a uz probehlo i tulenicko.
Samozrejme uz nekrvacim. Jestli mas bolesti nebo krvaceni, tak bych sla radeji k doktorce! Doufam, ze se uz brzy zahojis, je to neprijemny, ze?

Tomasek ted vytuhnul, tak jdu pouklizet kuchyn po mizerne veceri, co jsem dneska udelala.

Mejte se vsechny moc fajn a zustante v chladku! Ja jsem ve stredu v dobrem umyslu prochazky Tomikovi pripalila nozicky. Vedra u nas pretrvavaji, takze bez auta ven temer nechodime.

Tak papa,

Makovka a Tomasek (dnes presne mesic)

 
Lois
Zasloužilá kecalka 665 příspěvků 02.08.05 10:43

Ahoj děvčátka,

tak se také hlásím k mamánkům :o))) Vpjtíšek má poslední tři dny uplakané pokud není u mě v náručí nebo v šátku, no ještě usne v autosedačce, ale to se musí hrát na klávesy a zpívat :))) NO vyrůstá nám z něj nadané dítko. Včera manžel hrál na klávesy a on si začal do rytmu zpívat, no to bylo úžasné, dokonce jsem to stihla nahrát i na kameru (většinou když se veme do ruk, on přestává) a jak mu to šlo. NO má to mít po kom :)

A ještě jeden gól … Předevčírem při pasení koníčků řekl „ahoj“ tou svou hrdelní řečí, ale opravdu to vyznělo jako ahoj. Já na něj pořád Vojtíšku ahoj, no ahoj a on z ničeho nic „ahoj“ a hned třikrát za sebou, taky to máme na kameře, díky bohu že byla zapnutá v mé ruce, jinak by nám nikdo nevěřil. Hned jsme to předváděli babičce a ta zírala jako blázen. Čekám s čím nás překvapí třeba dnes.

Add. domací práce: no čas by docela byl, když malý hajá, ale většinou jsem rozhozená z brzoranního kojení, že nemám sílu a raději to vzdám po uklizení nádobí do nebo z myčky a vydám se na prochajdu ven. Kdy většinou uklízím, je když má přijít nějaká návštěva, to pak během hodinky stihnu vyluxovat celé naše 4+1 ani nevím jak :o))) Psala mi Slanka, že se jí také včera povedlo poprvé trochu uklidit s malou v šátku, prý byla do pěti minut uspaná a mohla uklízet. Teď čekám SMS jak jí Manuška povyrostla a kolik váží, pak dám info.

Peťuldo: podprsenka od Anity mi včera přišla a je super a lituju, že jsem si neobjednala i tu v akci za 350,– je velice příjemná.

Add. odstříkávání: tak už jsem si objednala i elektrickou odsávačku od Medely, protože s tou ruční mě už bolely ruce, i když já opravdu odsaju za 10 min 120ml, no nevím kde se to v mých prsou bere. Naštěstí odsávám jen 1× a to v noci, když malý spinká.

Add. kojení na veřejnosti: tak my kojíme kde se dá, když malý zavelí svým křikem :o))) Zrovna včera jsme se vydali na procházku a dostali jsme hlad, tak jsme si zedli se známýma na pizzu a on spustil tu svou, tak mi nezbývalo nic jiného než tahat prso a kojit. Nejvíce mě pobavila mladičká číšnice, když jsme si objednávali, museli jsme jí to říct 2× a pomalu jak byla unešena z malého a z toho jak hezky papká :))))

No mám ještě asi půl hodinky než se malý vzbudí, tak jdu tisknout fotečky pro Slanku a dopsat konečně dopis pro ni.

Tak si užívejte léta, já po koju vyrazím ven a příští týden má manžel 14 dní dovolenou, tak budeme trošku cestovat po krásách naší vlasti a navštívme i rodinu v J.Čechách a na J.Moravě, a doufám, že i Slanku u jejich rodičů.

Sluníčkový pozdrav všem Lois + Vojtíšek (10t a 3d)

 
Lois
Zasloužilá kecalka 665 příspěvků 02.08.05 10:45

Omlouvám se za pár chybiček, no jo mléko místo mozku HIHI :o)

Lois

 
Petulda
Zasloužilá kecalka 953 příspěvků 02.08.05 11:23

Ahoj všem,

babyvak - holky mám naskenovaný ten návod ve formátu PDF, tak kdo má zájem, písněte, kam vám ho mám poslat, jo.

dopolední spaní - tak u nás se téměř nekoná, teda rozhodně ne v koši, abych mohla něco udělat. Když se mi ho podaří uspat na břiše nebo ve vaku a chci ho položit do koše, tak vydrží asi 10 minut a pak je hned vzhůru, chvíli ještě jenom tak kňourá, to ho ještě nechám ležet, ale za chvíli začene vřeštět jak na lesy a na to už nemám nervy, takže ho jdu zvednout, znovu uspat na břicho a tak pořád dokola. Takže si dovedete představit, jak to u nás doma vypadá, ach jo. Lois, fakt si mě pobavila s tím uklízením, já to mám úplně stejně, když má někdo přijít, tak se k tomu dokopu, jinak teda moc ne. Teď je naštěstí manža doma, takže pomáhá.

Makovko - já měla taky ty vypadávací stehny a nějak výrazně mě to taky nebolí, ale ty dva jsou prasklý a určitě se to bude zacelovat docela dlouho :-(. Nějak si s tím sexím teda zatím nedovedu představit, to tě obdivuju. Ale taky už nekrvácím, občas jenom trošičku výtok.

Kojení v noci - no, my to máme podobně, jako většina z vás, po koupání vydrží tak 4 - 4,5 hoďky, pak tak asi 3, pak občas ještě chvilku, ale většinou už nic moc. Tak kolem 6 se většinou budí, začne hekat, tlačit, atd. Takže za chvíli pak už vsátávme. Akorát jak byly ty vedra, to jsme nespali skoro vůbec, ale teď už aspoň těch 6 hodin v půrměru nastřádám, i když by to chtělo spát o něco dýl v kuse, že jo. Jo a kojení mezi 4 a 5 ráno mě asi taky jednou oddělá.

No, dneska zrovna čekáme jednu návštěvu, takže jdu něco poklidit :-)).

Zatím ahoj všem
Peťulda a Míša 5 týdnů a 1 den

 
Jerrysek
Kecalka 499 příspěvků 02.08.05 13:40

Ahoj holky!!!

Tak dneska dopolko jsem byla se Simonkou v poradně. Jelikož máme přesně měsíc, tak kromě vážení proběhlo i měření. Naše míry teda jsou 57cm a 4250g. Úplně jsem zírala, že Simonka vyrostla za měsíc o 6 cm.
Dneska se na mě naše princeznička poprvé cíleně usmála. To je tak strašně krásnej pocit. Však to taky znáte, ne?

MAKOVKO: jsem ráda, že ses ozvala. Já to zvládám tak všelijak, máme doma binec, uklízím jen povrchově, nádobí umývám, vařím to jo. Ale třeba žehlení se mi hromadí. Jsem ráda, když zvládnu jednou týdně pořádně uklidit, stejně jak říká Lois, když má přijít návštěva, tak mám během hodinky vygruntováno. Jak ses ptala, tak na dovolenou letos nepojedeme, úplně jsme se vycinkaly z peněz stěhováním a zařizováním bytu. Ale to víš, že bych někam jela, ale je pravda, že je Simonka ještě hodně malinká.
A jak je velkej Tomášek?? Nevíš??? A víš co mě napadlo?? Jak budeš u rodičů v Olomouci, tak bys klidně za mnou mohla dojet. To zas není taková dálka do Brna, ne? Mohly bysme jít třeba do ZOO,nebo něco vymyslet.

Add. ranní vstvání, jsem na tom jako většina z vás. Od dvou do pěti hodin jsem úplně mrtvá, a totálně mně to kojení vyčerpává.

No nic kočky, jdu pověsit prádlo na balkon, mimochodem ho už mám vypraný přes dvě hodiny.

S mamánkem a Leonkou opravdu moc nestíhám. Chjo!!!

Ahoj Jerrýsek a Simonka (dnes přesně měsíc)

 
NiKina
Závislačka 3945 příspěvků 02.08.05 14:00

Ano holky - jsem ráda, že nejsem sama, koho brzkoranní kojo zabíjí. Asi je v tu dobu největší potřeba spánku nebo já nevím. O půlnoci jsem schopná jít po kojení vařit oběd :-DDDD, ale ráno už jsem kolikrát Myšáka vzala k sobě do postele, položila ho nabok, nainstalovala k prsu a odpočívala - někdy až k spánku…

Dneska jsme abvolvolali vycházku, tak jsme vyvětraný.
Jinak fňukám zas do diskuze o odběru krve u miminek. Včera nás píchali do hlavy, za dveřmi ordinace to byl drasťák. Taky to některý jiný červenčátko postihlo ?!?!?
CHudáček Myšáček se od tý doby stal mamánkem úplným a v noci se pořád budil. Jestli se mu o tom zdálo, tak mě ho je hrozně líto. Chjo.

Mějte se kočky krásně, pozdravujte mimísky…
Kolik máme ještě bříšek ? Nějak dlouho se tu už neobjevila nějaká radostná zpráva.
 NiKina

 
Katkaa
Kecalka 404 příspěvků 02.08.05 14:41

Ahoj holky!

Koukám, že se tu rozjela diskuze o mamánkácho)) taky jednoho máme, kupodivu. Teda on je to mamánko taťánek, protože moc nerozlišuje jestli je u mě nebo manžela, u obou je dobře, táta je na blbosti a máma hlavně na mazlení a jídlo. Už to dokáže dobře rozlišovat chytrák jeden:o)) už se nám taky konečně začíná nesměle usmívat, tak se snažim zachytit každý okamžik toho úsměvu, tak krásně to hřeje u srdíčka:o))

Jinak taky máme dudlíkáře, bez dudana v puse je namydlenej pořád ho vyžaduje, hlavně na usínání, jakmile usne,t ak ho vuplivne a chrní dál. Ale aspoň mu je čim ta ´tlamička ucpat když už neni jiného zbití!

A to ranní kojení…to se taky přidávám do klubu, to mi taky teda dělá hodně problémy, to jsem uplně gumová:o( snad se brzo aspoň prodlouží nšjaký interval mezi kojením, my kojíme 21:30 pak 1:00, 3:00 a nakonec 5:00 a pak už se nespí a vstáváme, kdyby tak chtěl to kojení ve 3:00 vynechat.....to by bylo super!!!

Včera jsem byla na nákupech a koupila si 2 šatičky to je radost! konečně zas vypadám docela jako člověk, i když mám ještě 5 kilo navrch, ale jsem akorát a ne vychrtlá jako před těhu. tak už ani hubnout nechci, jen ještě zpevnit to povadlý bříško a je to:o))

v pondělí půjdu na gyndu na kontrolu po šestinedělí, doufám, že bude vše v pořádku a chci si nechat napsat antikoncepci. to dávání si pozor nám nějak nejde:o)))) a další mimi po tom císaři zatím nesmíme a ani nechceme.

pa všem katkaa + matýsek

 
Anonymní  02.08.05 14:50

Niki, a proč braly chudáčkovi Mišáčkovi krev z hlavy??? Je mně ho moc líto, chudinka malej!!!!
Jerrýsek

 
katkab
Zasloužilá kecalka 748 příspěvků 02.08.05 21:11

Ahoj holky, to jsem tak ráda, že jsem na tom jako všichni ostatní. Trošku nechutnej byteček a nic nestíhám. Honzíka mám doma, takže vstávám taky brzo uklidím umyju si vlasy se psem pak krmit vypravím se ven na nákup nebo na pochůzky, pak domů vařit a letíme na koupák. Včera jsme se vraceli v sedm domů a já už fakt měla dost. Lucínek ještě nespí moc v kočárku, takže u ní pořád stojím, chovám atd. takže mě hrozně bolí nohy. Že je mám pořád uchozený, jak jste na tom vy?!
Lois, vyřiď slance, že jí je maličká hrozně podobná a hezučká.
Brňačky, ten srazík necháme buď teda na pátek nebo na příští týden?
Pište, ať to můžeme nějak dohoukat.
U nás sexík už proběhl, doufám a modlím se že bez následků. Protože jinak bych se šla picnout!
Musím nějak vyřešit tu antikoncepci.
Jo a ještě k tomu kojení, já taky kojím všude. Né, teda na rušných místech, ale klidně taky v hospodě na zahrádce na koupáku, tam už mám svoje místo. Ze začátku mě to taky bylo hrozně blbý, ale už jsem si zvykla. Lucinka má hlad třeba po dvou hodinách, no a kdybych měla utíkat pokaždé domů..... taky teď v těch vedrech, to bylo spíš asi na žízeň. No, však to znáte.
Dneska se v poradně ještě smáli Lucínkovi jaký má břicho a podbradek! měří 56 a váží 4,9 asi má prostě apetit. HOlky pa pa a pozdravujte mamánky

 
Ayra
Stálice 88 příspěvků 02.08.05 22:47

Mně prosím poslat návod na babyvak na
ji.davidova@sez­nam.cz
Moc děkuju. Jita

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama


Reklama