Červenčátka 043 - Koncepce ANTI aneb jak nezískat brášku do

Rodičovství

Miminka už máme na světě my maminky se pomalinku dáváme dokupy a tatínkové již překonali prvotní šok z toho, jaké může mít následky jeden malinkatý sexík tak je na čase začít s nemravnými myšlenkami...

No a tak je třeba promyslet koncepci ANTI aneb obranu nikoli proti černé magii, ale proti bráškům a sestřičkám našich sladkých uřvaných čevenčátek.
Takže jaké máme možnosti?

 1. Sexuální abstinence - tak tohle je nejspolehlivější a současně nejblbější způsob. Ale každá z nás bude mít delší či kratší období, kdy s úžasem zjistí, že milování se jaksi už pěkně dlouho nekonalo…
 1. Kojení - jojo, zní to dobře, ale věřte mi, zrovna naše Pepi by vám mohla vyprávět - její výroba se nám bez větších problémů zadařila ještě v době, kdy byla Adla kojená poměrně hodně. A s kojením jsem pokračovala až do porodu.
 1. Plodné a neplodné dny - ne, že by to na někoho nefungovalo, ale při kojení se většinou nemenstruuje a tak se občas stane, že dřív jak první menstruace přijde bráška - takže tohle radím nebrat!
 1. Přerušovaný styk - znáte někoho, komu to dlouhodobě vychází? Já teda ne…

tím jsme jaksi vyčerpali staré (ne)dobré přirozené metody, takže pojďme na ty moderní…

 1. Nízkohormonální pilulková antikoncepce vhodná pro kojící ženy - dříve to byl Exluton, dnes se velmi podobná antikoncepce jmenuje Cerazette - jenže stojí skoro dvakrát tolik. Je to asi nejspolehlivější metoda - za předpokladu, že nebudete zapomínat brát pilulky včas. Cerazette je mnohem bezpečnější, protože se nemusí až tak striktně dodržovat čas pro pilulku, ale stejně si myslím, že by se pár Cerazettových miminek taky našlo - těch Exlutonových znám několik :D:D:D Já měla po Exlutonu docela problém s nechutí k veškerým milostným dobrodružstvím, takže mě ani Cerazette nějak neláká…
 1. Normální pilulková antikoncepce - tu nemůžou kojomaminy, ale pro ostatní to není vůvec špatná volba, koneckonců máme většinou vyzkoušeno z předmiminčích dob.
 1. Vysokohormonální injekce - znám pár holek, co ji měly, ale žádnou, která by si ji chválila.
 1. Podkožní tělíska - tak tady neznám nikoho - ale zní to fakt dobře - jen nemám odvahu jít do nevyzkoušeného…
 1. Hormonální antikoncepční náplasti - Kamarádka měla, jenže není mamina, zato je sportovec a tak jí vadilo, že se jí ta náplast dost odlepuje. No, taky to nezní špatně, že? Jen se nesmí při kojo kojo, takže tím je pro mě pasé.
 1. Nehormonální nitroděložní tělísko - no, dává se jen maminkám, což jsme, ale podle mého lékaře není vhodné pro ženy, které měly nepravidelnou a navíc bolestivou menstruaci - takže prdlačky - to není nic pro mě.
 1. Hormonální nitroděložní tělísko - Mirena se jmenuje a údajně zkracuje menstruaci a po nějaké době ji může zcela potlačit - a prý působí preventivně na některá nádorová onemocnění a působí jen v děloze… Všechno to zní moc a moc dobře - to je moje volba - teda vlastně byla.

nakonec ještě zbývají moderní nehormonální metody

 1. Sterilizace - je pro ty, kteří mají kompletní rodinu - jenže je desně definitivní…
 1. Pesar - prý spolehlivý a bezpečný zvlášť v kombinaci se spermicidy.
 1. Vulkán - neboli kondom, prezervativ či gummídek… Je to řešení pro váhavé a taky pro ty, kterým by pidibráška či pidiségra nevadili, protože se dá kdykoli rozhodnout že dost bolo koncepce ANTI :) A to je nakonec i naše volba :)

Adlétka byla plánované miminko - k jejímu tvoření jsme přistupovali nejen s nadšením, ale i s rozpaky, protože jsme si nebyli jistí, jestli neděláme pěknou pitomost… Nebyli jsme si jistí, že je na miminko ta správná chvíle… Když se nám zadařilo, tak jsme se rozhodli, že budeme chtít hned dvě za sebou, všichni kolem nás si sice klepali na čelo, že nás to po narození prvního potomka přejde, jenže nás to nějak nepřešlo… Takže i Josefka přišla s rozumem. Než přišla Pepi na svět, měli jsme v plánu dlouhodobou antikoncepci, pravděpodobně by vyhrála právě Mirena s tím, že někdy v budoucnu pořídíme možná třetí miminko pro radost.

Když se naše malá Pepi narodila, byla bych po Mireně sáhla hned, a to i přes její luxusní rychloklubání, protože jsem zjistila, že porod opravdu není moje oblíbená činnost. Jenže po několika týdnech mi začalo být líto, že by měly holky růst samy… Zažívám dosud nepoznaný pocit podvědomé touhy do dalším miminku… Kupodivu nepomáhá ani vzpomínka na to, jak moc mě nebaví rodit… Naštěstí mám rozum, takže tomu nijak nepomáhám, ovšem kdyby přišel nějaký náhodný omyl, nezlobila bych se nejspíš ani já, ani náš taťka… Ale byl by to určitě šok.

Holky, věřte mi, že mít dvě děti rychle za sebou je děsně fajn… FAkt jsem čekala, že bude hůř… Jaké je mí tři zatím nevím… Ale určitě je to náročné a strašně krásné.

Lesina s Dráčaty Adlétkou a Josefkou

Hodnotilo 1 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
miselline
Ukecaná baba ;) 1503 příspěvků 27.08.05 07:49

huráááá prvnííííí!Ahoj Lesi a všichni ostatní!
přeji dobré ráno a hlásím, že my rozhodně antiko nepotřebujeme :D!
Vždyť máme Kačenku, ta si nás ohlídá aniž by k něčemu vůbec došlo.
A jdu honem číst..
Miselline+Kačenka

 
Anonymní  27.08.05 08:29

Ahooj…jupí onečně nový deníček.Já sem první z červenčátek,o mi­selline nevim,že by měla takto malé mimko.Takže hurá první…

K antiko mne doktor spíš než cerazette doporučil injekční antikoncepci a já asi do ní půjdu,jelikož v našich podmínkách bych druhé dítko jako les mít nemohla a nehtěla.
My druhé plánujem at si říká co chce kdo chce než fili půjde do školy,ale to je zatim za tak dlouho,že se může ledacos změnit.A třeba by se povedla pak ta slečinka.

Jinak k mrnouskovi je to naše zlatíčko,kojíme vselepřibíráme také včerejší váha 6,600kg.Zeptám se hlavně mamin co maj těžké děti jakou nosíte velikost?My už dávno 62-68 a brzo nám bude malá.Včera sem viděla 2mimka o 14dnů mladší a sou menší než my achjo holt máme velikána.Snad se už růst malinko zastaví.
Už umíme se nahlas řehnit,vydávat různé skřeky,udržíme hlavičku cca 30cm nad podložku,zvedneme nožky až k tělu vynikající na prdíky a brzo se asi začne převracet.Tak to by bylo k tomu jak je šikovný.
Ráda bych upozornila,že v drogérii teta probíhá akce na pampers plus ubrousky zdarma ceně 739kč dvě balení /vel.4-9kg jich tam je 90ks2/ cenově se to velmi vyplatí.A pro členy klubu teta pleny stojí 679kč je k tomu potřeba kartička,,kterou vám vystaví za nákup nad 150kč.Větší velikost 7-16kg nevim přesně počet kusů,ale myslim 762.To pro maminky obříků jako mám já.No,ale stejně je to fayn akce *nám huggies protékají plus je malý po nich občas opruzený když je má na noc.Takže jdem do pampersek na noc a přes den dopoužíváme huggiesky z akce plus látkové co dávám jen na doma.
Dnes bude asi moc pěkný den a tak máme naplánovanou grilovačku u bráchy na zahradě mnam,mnam.A příští týden má být nádherně už se těšim na teplo,ale zas bude po houbách kterých roste nějak moc.Byl ste někdo na houbách?A jak jste to řešili s prckama?Já sem bohužel bez tatky nepojízdná a tak sem se na ně ani vydat nemohla,ale v pondělí dopol se nám vrátí tak ho snad ukecám.
Krásný den všem a zatim pa Nikkol

 
Jerrysek
Kecalka 499 příspěvků 27.08.05 10:24

Hurááááá, je tu nový deníček. Lesííí díky!

Holky ahoj!

Dneska to vypadá na moc hezký den, tady v Brně máme slunečno a modro. Nakonec se mi vrací Leonka domů dneska, tak jsem moc ráda a nemůžu se už dočkat.

Jsem moc ráda, že se to nakonec docela v minulém deníčku rozjelo a doufám, že budeme pokračovat minimálně stejným tempem.

KATKOb - Zase nejsem taková supr mamča, jak píšeš! Já taky sleduju vyvolený a hrozně se u nich bavím, udělám si k nim kafčo a popřípadně něco dobrého k tomu. Krásně si u toho odpočinu a vyrelaxuju, jen nevím jestli to půjde i teď, když bude doma Leuška. Ale ta je přednější než vyvolení, ale budu se to snažit nějak zkloubit dohromady, no uvidím. Jo, a zkus ty fotky zmenšit, nemáš je moc velký?? Už se těším na nějakou fotečku s Luciáškem:-)

MATTY: taky mám namyšlený něco si s kojeneckého objednat a jsem ráda, že je to tak pěkné jak u nich na obrázku. Kolikátku velikost jsi objednala Jaký chrastítko sis tam objednala? Já tam na žádný nenarazila, asi jsem se špatně dívala.

BRNO: zítra bych chtěla jít odpoledne s holkama do Kohoutovic na prasátka, nepřidáte se některá??

Tak se mějte holky, jdu vařit, Simonka spinušká.
Jerrýsek

 
Jerrysek
Kecalka 499 příspěvků 27.08.05 10:31

Matty, jo jo špatně jsem se dívala, už to mám!

 
metelka
Ukecaná baba ;) 1121 příspěvků 27.08.05 10:42

Lesi, jen nakukuju, Ty jsi teda nezmar, tak dvě holčičky se Ti zdají málo?? No jak myslíš, ale nezapomeň, jak je to s tou pecí, když máš na cihly…Ještě budete mít spousty času na další holčičku a jinak, já jsem taky do budoucna rozhodlá pro Mirenu, spíš kvůli tomu, že celkově šetří organismus ženy a potlačuje i případné potíže s přechodem, než kvůli zábraně početí, protože fakt nevím, kdy a kde budeme mít my čas s tolika dětma na sexuální hrátky.....a na tu výjímečnou událost nám bohatě postačí oblíbený prezervativ.
Jinak hezký víkend a moc zdravím,
Metelka.

 
metelka
Ukecaná baba ;) 1121 příspěvků 27.08.05 10:44

Ještě otázečka - nevíš, Lesi, na jak je to dlouho a kolik to tak stojí asi? Ta Mirena? Mám zatím ještě čas na takové úvahy, jen jako informaci…Díky.
Metelka.

 
Lesina
Echt Kelišová 9863 příspěvků 27.08.05 11:00

Ahojky, nezmar nejsem a nastesti mi v te spouste mlika v hlave semotamo plave i shluk nervovych bunek, takze si na Tonku jeste asi par let pockame - jen mam strach, ze uz potom do toho kvuli penezum nepujdeme. A k tem cihlam… Vsechny myslenky na Metyska me uz presly, fakt na tuty pocitam, ze pokud neco, tak baba - a pracovni jmeno uz ma, takze si snad tentokrat odpustine to dohadovani :D
Jinak k tvemu dotazu - Mirena stoji kolem 5000 na pet let - takze mesicne necelou stovku - a mam dojem, ze ti neco z toho pojistovna proplati - kazdorocne asi 500. Tim padem to vyjde na par desetikorun mesicne… Coz je i pres pocatecni silene naklady celkove nejlevnejsi hormonalni antikoncepce na trhu.
 L.

 
Petulda
Zasloužilá kecalka 953 příspěvků 27.08.05 11:38

Ahojky,
Lesi díky za deníček. My asi zatím zůstaneme u prezervativu. Dr. mi ještě doporučovala volně prodejné čípky a krém (už jsme o nich psali v minulém deníčku), ale ještě jsem to nezkoušela. My bysme taky docela chtěli druhé mimi nějak v dohledné době, tak do 2 let. No, uvidíme. Jak daleko jsou od sebe tvoje holky, Lesi?

Nikkol - na houby jel dneska manža sám, s Mišákem si zatím netroufnem, hlavně kvůli klíšťatům, z nich máme strach. Jinak my používáme od začátku Pampersky a jsme moc spokojení, vydrží opravdu hodně, neprotečou a prdýlku má Mišák krásně růžovoučkou.

Jinak tu Mirenu má moje mamka a je s ní moc spokojená. Po druhém dítěti do ní asi taky půjdu.

Za chvíli čekám manžu s houbama a s jeho rodičema, takže se jdu hodit do gala :-). Dneska bude krásně, tak si to všichni užijte.

Peťulda a Mišák dnes 2 měsíce

 
katkab
Zasloužilá kecalka 748 příspěvků 27.08.05 12:23

Ahoj holky, k našemu tématu antikoncepčnímu - tělísko jsem měla před těhu a už víckrát ne!!! Pořád jsem krvácela, bolelo mě z toho břicho menstruaci jsem měla děsně silnou a to zavádění, taky není moc příjemný. My zatím zkoušíme to přerušování, ale to je o nervy. Aspoň u mě.

Jerýsku, do kohoutek taky chodíme, je tam moc hezky. Zítra ale jedeme do újezda k přítelové famílii. Prosím Tě a jak mám ty fotky zmenšít? Jsem asi trošku natvrdlejší.

Honzík má teď turnaj v basebalu, tak odpo se jedu dívat za ním. Je to v Jundrově, a zaslechla jsem, že tam teď jsou hody. JO jinak brno, pěkně to tepe všude kvůli té velké ceně. Ve městě všude grupy dederónů, ale i pěkných taliánů. No, já vím jsem hrozná.

Zatím papa pa

 
Gyta
Ukecaná baba ;) 1164 příspěvků 27.08.05 13:57

Ahoj, zdravím sousedky. Taky jsme měli před časem tohle téma k probírání v deníčku Květňátek, takže si dovoluju jenom doplnit, že nitroděložní tělíska se dají použít, i když ještě žena nerodila. Vás se to samo netýká, ale chtěla jsem jenom upozornit, že se tohle často traduje a není to pravda. Ale asi hodně záleží na gynekologovi, zda to doporučí. Mám několik kamarádek, co tělísko mají a ještě nejsou mámy. Tak antikoncepci zdar!!! Gyta a Bára Květňátkové

 
greticka
Stálice 79 příspěvků 27.08.05 14:43

Ahoj holky,

Lesi, to ti závidím. Tvé nadšení a mooc ti a tvým bližním přeju, aby se vám vše dařilo.

Také díky za výstižný a přehledný deníček. Já se chystala na Mirenu, jsem po císaři, mám stále komplikace (2,5měsíce) a možná jednou, až zapomenu na strach, který můj porod provázel, se k dalšímu mimi psychicky odhodlám. Ještě nejsem srovnaná s porodem. Asi budu muset k psychologovi. Věřte, odžívám si to denně. A kdo ví, zda nám Pán Bůh nějakého drobečka ještě nadělí.

A jinak jsme se rozhodli pro prezervativ. Mám divně funkční vaječníky a nechci propást třeba zázrak, že zase budou fungovat, jak se patří.

Holky, máte tu některá drobečka jako já? Moje holčička měla ve 2 měsících jen 4300g, 60cm. Už začínám mít komplexy, protože známým se rodí krásná, skoro čtyřkilová miminka. Dokonce jsem se bála zprvu s naší Charlottkou manipulovat (měla 2900g a spadla na 2600g).

Jinak používáme Pampers a na vyzkoušení jsme dostali Fixies, tak snad bude vše OK.

A jinak, maminky, tulení zdar!!!!

Slunečný víkend přeje a zdravá krásná miminka, rodinnou pohodičku

Greta a Charlotta Daniela

 
Petulda
Zasloužilá kecalka 953 příspěvků 27.08.05 16:01

Greto neměj komplex, náš Mišák měl při narození taky 2900g a 49 cm a spadnul úplně stejně na 2600g. Teď sice přibývá trochu rychlejc, ale je to zase chlap, takže neboj. Já byla naopak ráda, že byl tak malej, čtyřkilový mimčo bych rodit teda nechtěla.

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 27.08.05 16:02

Greto,

buď v klidu,vzhledem k tomu,že ti Charlottka spadla až na 2600 g má krásnou váhu!!!!!!Vždyť za 2 měsíce přibrala téměř 2 kila,to je nádhera.

Moje holčička měla porodní váhu 3250 g,spadla na 3070 g a v 6 týdnech má taky kolem 4300 g.
Ovšem mám nejraději chytré komentáře typu:Jé ta je droboučká,tolik vážil náš Pepík,když se narodil:o (((((.To fakt povzbudí,že?

Ahoj Hanka a Ájulka 6 týdnů od Šulánků

 
greticka
Stálice 79 příspěvků 27.08.05 16:22

Hana Zana a Petulda: Jééé, tak nejsem sama. Jen si říkám, jak je možné, že mám drobné mimčo. Já jsem tak normální střední postavy a taťka je statnější.

Jo, ty komentáře jsou přesný a taky…to je čerstvě narozené miminko, ne? Ale Lotka je (naštěstí) šikovná a živá a temperamentní. Ale to víte, vrátily jsme se z porodnice vystresovaný: že prej jí málo tluče srdíčko a tak. A teď zase, že je nějaká bledá…

Díky za povzbuzení. Ahojky.
GaL

 
EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 27.08.05 16:51

Ahoj Lesi,

není to dávno, co jsme řešily antiko u Štěstíček, když se narodila Adletka a spol :o)
Je to nepříjemné rozhodování…

Tak alespoň připomenu, jak to bylo u nás ju?
Třetí mimi jsme chtěli oba, ikdyž teda dřív než Daisy měl být rok, ne.
Proto jsme se rozhodli pro ne zrovna spolehlivou metodu plodných a neplodných dní. Prostě kdyby se stalo, že nááááhodou otěhotním dřív, než bylo v plánu, tak by se nic nedělo.

Ms jsem dostala zhruba 8 měsíců po porodu. Dřív jsme se chránili přerušovaným sexíkem, nebo taky žádným sexíkem :o)
Pak už jsem mohla díky ovu testům jakž takž předpovídat ovulaci, takže jsme prostě neměli sexík pár dnů před a pár dnů po ovu.
Třetí mimi jsme počali, když Daisy bylo 20 měsíců a do té doby nám metoda plodných dnů fungovala a oboum vyhovovala. Já kojila, tak jsem nechtěla žádné tablety, ani ty co zaručují neškodnost - prostě umělé hormony pro mě nepříchází v úvahu - a to ani po třetím mimi… Stejně nepřichází v úvahu tělísko… brrrrrr.

No chtěla jsem tím říct, že pokud někdo plánujete další dítě a nebyla by tragedie, kdyby přišlo dřív než plánováno, tak doporučuje metodu plodných a neplodných dnů. Samozřejmě je třeba pravidelné ms a ovulace. Což taky nemá každá mamča, obzvlášť po porodu.

Až se narodí tohle mímo, tak asi zůstaneme opět u plodných dnů… čtvrté mimi totiž ještě chceme :o)
No a po čtvrtém by šel tatínek asi na vasectomii, o které tu nepíšeš jako o další vhodné metodě.
Není to tak „konečné“ jako ženská sterilita, v podstatě je dost velká úspěšnost vratné plodnosti a jde vlastně o podvázání varlat. Zákrok je ambulanční. Mužovu potenci to neovlivní. Spokojenost na obou stranách. Spolehlivost mám pocit 99,9 %.

Pozdravuj Adletku i Pepi. Jsem zvědavá, jestli ještě přibude další sourozeneček - ať už jako výsledek selhání antikoncepce, nebo jako s nadšením a rozpaky plánované miminko :o)

Ed x

 
Anonymní  27.08.05 17:38

Ahoj kočeny,musím v první ředě poděkovat Lesi za deníček,je super i když pro mě už nemá význam.Po třech dětech a třech císařích(taky po dvou sam.potratech)nez­bývalo nic jiného.Ale už jsem se smířila,další už stejně nebylo možné.
Co se týče ameriky-tu bych taky mohla,můj tam byl na měsíc na dovolené a z videa jsem nadšená.Teď plánuje austrálii a ta mě taky fascinuje:-)))
Vyvolení-taky občas koukám a už to začíná dostávat grády a bude hůř.
Natálka nemá nic moc režim,posledních pár dní moc nespí,taky jsme měly problémy s kojením,teď už je líp,ale na začátku strašně bojuje.
Jerrýsku,objed­návala jsem jedno body 68 a zbývající dvě 74.Ještě jsem nezkoušela,ale nebude to moc velké a navíc rychle rosteme.Jen jsem mohla raději koupit s dlouhým rukávem.A to chrastítko je fajn,jak jsem psala nechrastí,jen hraje,tak ještě asi koupím nějaké látkové,lehké teď do začátku,aby se tím nebouchla.
Od středy se k nám natrvalo stěhuje mojeho synek tak nás bude šest. Jsem zvědavá jak nám to bude klapat.A jak to já budu zvládat ty čtyři děti(i když jemu už bude patnáct a dobře spolu vycházíme).I když zrovna jde do puberty.Teď budeme ještě vše zařizovat,tak možná nebudu tak často na netu.
Zatím páček Matty
P.S. Jerrýsku zítra nepůjdu,ale snad nám to sakryš někdy vyjde a my se srazíme:-))))

 
jittyy
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 27.08.05 18:08

ahojky všechny,

dneska jsme byli na houbách a dovezli jich dost. S malým chodím od začátku na houby a nosím ho v šátku, nejdřív v kolíbce a teď už v kříži s kapsou…ty dvě hoďky nebo tři v tom malej vydrží v pohodě spát a pak dostane najíst v autě a položím ho do kabele z kočárku…a posléze do autosedačky a valíme i tátou domů.....
Jinak Matty dík za přání k narozkám…
Do práce chodím pořád a když je nejhůř tak mi to šéf doveze domů, zatím se to dá, ale horší bude až malej bude lozit a už nic moc spát…
Nic du pověsit poslední pračku prádla a utišit našeho uřvance…dneska mu něco chybí a nějak pořád nevím co..... .-(
Zatím pa Jitka

 
Anonymní  28.08.05 03:21

Ahoj mamulky,

Lesi, diky moc za denicek, je super. Obdivuju te, jak zvladas svoje dracatka a uz pomyslis na dalsi. :-))

Matty, drzim pesti s novym synkem a preju ti, aby te jeho puberta prilis nezasahla. Jak si rozumi se 3 sestrickama?

Katkob, Tomasek ma po me jen rty a usi, zbytek je po manzelovi. Ma i zatim stale modre oci, coz se u nas v rodine neobjevilo uz po generace. :-)) Ja vim, ze se mu muzou jeste zabarvit.
Kdy se chystas do USA? Prijed k nam a vyrazime!
Na Tomaska mluvim z 85% cesky, z 10% anglicky (to kdyz vecer prijde manzel, aby rozumel) a zbyvajicich 5% mluvim jako tatar, kdy oba jazyky splacam dohromady v jedne vete. :-)

Jitty, smekam pred tebou, jak maleho skloubis s praci! Ja sice taky pracuju, ale je to jen fax sem, fax tam a par telefonatu. Mas hlidani? Urcite toho mas az nad hlavu, ze?

U nas se konecne trochu ochladilo, tak si tu zmenu uzivam. Z obleceni take rosteme rychlosti blesku, tak ani nema smysl toho moc kupovat.
Chtela jsem se vas zeptat, co si myslite o plavani miminek? U nas to provozuji az od 6 mesicu veku a stale ctu ruzna pro a proti. Chodite jeste nekdo krome Lesi nebo se chystate?

Krasnou nedeli preje,

Makovka & Tomasek

 
Anonymní  28.08.05 09:03

Ahooj…tak včerejšek se nám vydařil, masíčko chutnalo počasí hezké.Náš malý se rozvaloval u bráchy na zahradě v kočárku po dvojčatech no měli byste ho vidět jak se mu to líbili.A slečinky dvojčata jsou jim 3roky,ale nejraději by si do toho kočárku lehli zpět také.No byla to sranda a stále nám zdvihal na bříšku zadek tak čekám kdy se začne otáčet,ale on asi začne až se mu zítra vrátí tatka,aby ho o to neošidil.I když tatínkovi sou eště takové věci fuk.On tvrdí,že mimina sou pro ženský,ale rád ho má to víme.
K plavání také se chystáme chodit plavat ač to levná záležitost neí,ale co bychom pro svého drobečka neudělali,že?Letos o prázdninách sem viděla kámošky Matýska /2roky/ jak si to plaval v kruhu s těmi nožičkama ve velkém bazénu a to chodil odmala plavat.Takže ta investice se nám vrátí nebude se snad bát vody.Jinak u nás se chodí od 3.měs do tkzv. van budem jich absolvovat jen pár,jelikož jedna lekce stojí 150Kč a je to jen 30minutek.No a plavání je od 6.měsíců a to budem chodit každý týden lekce 100Kč,ale ta už nám dá víc jelikož tam bude mezi dětičkami a i se snad potápět.Pochlubte se kdo to víte jak to je cenově u vás? Užijte si víkend a ahooj Nikkol

 
katkab
Zasloužilá kecalka 748 příspěvků 28.08.05 09:48

Holky ahoj a pěknou neděli! Nikkol, prosím Tě odkud jsi? Sory, ale když tady není pelotonek, tak tápu. Já s plaváním taky nevím, jako makovka. S honzíkem jsem chodila a moc se mu to líbilo, ale zase byl z toho docela často nemocnej, nachlazenej. Jako mimčo měl ekzém a kožařka mě plavání, kvůli citlivosti kůže vyloženě nedoporučovala. Dneska, nevím jestli za to může pár lekcí plavání, ale vodu miluje a je úplnej blázen. Plavat se naučila snad ve 4, takže jsem o něho neměla moc velkej strach na koupáku. Chodil závodně plavat a „nekriticky jako matka“ ho musím pochválit, že mu to hrozně šlo. Pak, ho ale přestalo bavit, to že tréninky byly každej den. I pro mě to bylo náročný, protože k bazénu nám trvalo dopravit se cca 45 mim MHD, tenrkát jsem neměla auto.
S Lucinkou nevím, koupání se jí strašně líbí, tak jsem ji koupala každej den. Doktorka mě zase řekla, že má dost suchou kůži, takže každodení koupání rozhodně ne! Tak si vyberte! Mám naplánovaný, že napustím vanu a budou se koupat s Honzíkem. Páč tatínek nebývá většinou doma a je dost ha ha objemnej.
Mě dneska čeká zase turnaj v basebalu v Jundrově. Honza včera dostal balonkem do obličeje, ale to je u toho sportu normální. Balonek je jako krikeťák. Byla tam se mnou moje mamka, a ta zase ať toho sportu nechá ať dělá něco jinýho, že se tam zmrzačí atd… Přiznám se, že mě lezla na nervy, a já jsem nervák, takže jsme se pohádali. Dneska je mě to pochopitelně líto.
makovko, vím, že jsem zvědavá, ale já si ten život tvůj nedovedu vůbec představit. Soudím to podle sebe. Bylo by mě hrozně smutno, být tak daleko od domova. Ale vím,ž e jsi šikovná a už jsi o tom psala. Holky papa

 
Lois
Zasloužilá kecalka 665 příspěvků 28.08.05 10:31

Ahoj Lesi a holčinky :)

Lesinko nejprve ti musím pochválit tvůj deníček, je opravdu super, i když já už ANTIKO beru druhý měsíc, tak jsem si jen početla, abych věděla jaké jsou možnosti do budoucna :))) Beru Cerazette a zatím nemám žádné potíže. NO i když při tom našem sexíku, je to asi jen vyhazování penízků. NO ale druhé dítko bych asi nezvládla, Lesinko máš můj obdiv!!!

A jak se jinak máme? Dobře, Vojtíšek je stále živější a každým dnem mě překvapuje svými výkony. Roste před očima, vyrůstá mi z vel.68, no i když ještě některé kousky jsou menší vel. a má je OK.

Manžel má tento víkend pohotovost, tak mi lítá po všech čertech, tak jsem většinou sama. Zrovna teď jel vyměnit na vodní věž radio přijímač či jak se to nazývá. Chjo, tak zase celý den sama a ono venku prší, tak k tomu ještě sedět doma :( Tak ani nevím zda mám dělat oběd, protože on si jistě někde zajde a já si ukuchtím salát.

No nic děvčata, dnes budu končit, čeká mě žehlení a druhá várka se mi pere, tak dokud je prďolka klidný, tak to zkusím požehlit.

Mějte se krásně,
pa Lois + Vojtíšek (3m a 7d)

 
adalajda
Kecalka 276 příspěvků 28.08.05 12:52

Ahojte děvčátka,
tak se zase po dlouhé době hlásím. Ondra spinká vedle v kočárku, taťka leží na posteli a čučí na telku a já konečně našla chvilku abych napsala, že jsme všici v pořádku.
Co se týče plavání, tak u nás byla plavací teta v 8 týdnech a učila nás základy ve vaně a teď už si s Ondrou plovčíme my. Moooc se mu to líbí a neuvěřitelně se u toho řechtá. Jinak u nás se začíná plavat už ve 3 měsících, ale vzhledem k tomu, že mají ty kurzy plné, tak vyčkáváme na volný termín. Stojí to 1500kč na 10 lekcí a 500kč nám proplatí pojišťovna, tak do toho jdeme. Poznáme nové maminy s miminkama a užijeme si nějakou tu srandu.
Ondra si začal rvát ruce do pusinky a pokud se mu tam podaří narvat obě najednou ta je nejšťastnější, jenže se potom začne dávit a málem se poblinká. Nikdo mu nevysvětlí, že se na těch mandličkách prostě lechtat nemá:)
Jinak jsme s manžou dospěli k názoru, že nechápeme jak tak malá zadnička může vyprodukovat něco tak smradlavého. Ondra kajdoší vždy ve 4 ráno, neuvěřitelně u toho tlačí ( to chytáme záchvaty smíchu) a když je dílo dokonáno, začne se řechtat i Ondra. no nedej bože když mu odhrnu peřinku. Potřebovali bychom plynovou masku:)
Co se týče antiko,ak jsem najela zpet na antiko, co jsem brala před těhu. Chtěla jsem investovat ačky do Mireny ale 5000kč se mi zdálo najednou dost. A toho proplácení pojišťovnou. Ptala jsme se na to a řekli mi že je to jednorázové a že mi z těch 5000kč proplatí jen 500kč a to v ten rok, kdy bych si ji nechala aplikovat. A ty další 4 roky bych měla smůlu. je to děs. a já ji tak chtěla. Takže zase baštím pilulky ( ikdyž Ondru jsme také zplodili ikdyž jsem antiko brala) A budu spoléhat na to, že se nestane „nehoda“
Tak se mějte krásně.
Adalajda a Ondra dnes 3 měsíce

 
ellen
Kecalka 462 příspěvků 28.08.05 12:55

Ahojky,
k tej ochrane, uz sme vyskusali ten krem od Pharmatex, je to celkom v pohode, pokial k nam nepribudne dalsi cloviecik.
Ja by som dve male deti kratko po sebe asi nezvladla, planujem tak najskor po troch rokoch dalsie, ak teda nejake este budem chciet…

Mali sme dnes ist na tu chatu,ale prsi a je tam zima, tak pojdeme radsej zajtra, ma byt pekne.

Vcera sme sa vybrali na prechadzku, a idem zavolat vytah a nic…cely den nam nesiel, bola som sama doma, vonku krasne, no riadne ma to nas…byvame na 6.poschodi, tak po schodoch to nepripadalo do uvahy. Ale dnes uz to je opravene, okrem ineho je uz aj manzel doma, tak ci prsi alebo nie, ideme von.

GRETI nas maly sa narodil s vahou 3500 a v 2 mesiacoch mal 4570, tak si z toho nic nerob. Tvoja malicka pekne pribrala. A 60 cm este nemame a to ma uz 11 tyzdnov-teda mame 59.5cm :))

papa
Elen a Misko

 
jittyy
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 28.08.05 14:43

ahojky,
právě jsme došli od tchýně z oběda…Strasně ráda vaří a prý když mám zítra ty narozky tak to vzali jedním vrzem a zrovna mi i popřáli…přispěli mi na nový telefon protože ten starý už fungoval jen na heslo, takže tchán maniak si s tím mým novým hrál a porovnával to se svým…prostě dejte chlapovi hračku a máte klid…
Jinak u nás žádná antiko…nebude prostě jen prezervativ to jistí…prášky se mi brát nechce a manžovi je to jedno, dřív jsem je brala jen pro svou vlastní pohodlnost a po svatbě je vy:,–(ila…trvalo mi pak dost dlouho než jsem otěhotněla a to jsme si nedávali vůbec pozor…
No nic malej vyšiluje tak jdu krmit…zatim pa Jitka

 
Anonymní  28.08.05 17:50

ahoj holčiny!
je možné se vám ještě po dlooooouhé době ozvat. Naposledy jsem k vám nakukovala a psala, když byla Julinka ještě v bříšku. To jsem odešla na MD a s internetem byl konec :-(. Teď ho konečně máme doma - hurá a můžu být opět s vámi v kontaktu.
Julinka se narodila po dlouhých 24 hodinách 5.6.05 - 3310kg, 49 cm, je moc krásná a dnes je jí 12 týdnů. Minulý týden měřila 60 cm a vážila 5750Kg. Trochu nás trápily a občas trápí prdíky a ekzém, ale celkem úspěšně s tím bojujeme. Antikoncepce u nás bude každopádně nehorm., takže zatím kondom a pak jako před otěhotněním symptotermální metoda. Zatím to kojo jistí a další miminko......­.......hmm rádi ho přivítáme, ale ještě by mohlo chvilinku počkat.
Zatím se mějte hezky Simona+Julinka (12t).

 
MirkaV
Ukecaná baba ;) 1242 příspěvků 28.08.05 23:08

Ahoj holky,

jen se ozývám, že jsme ok. Máme bohužel v rodině smutnou povinnost, takže až se to srovná, tak napíšu. Teď máme spoustu starostí se zařizováním…

Zatím pa Mirri + Karolka

 
cadovka
Kecalka 431 příspěvků 29.08.05 09:23

Ahoj holky,

měla jsem teď moc práce, Vašík a já jsme o víkendu slavili narozeniny, tak jsem lítala jako hadr na holi.

Antikoncepci má Cerazette, jsem spokojená, před těhu jsem trpěla na zavodňování se a teď je to v poho, ale ono se to s příchodem normálního cyklu určitě vrátí.

Plavání - byla jsem s Ríšou poprvé minulé pondělí, u nás se plave ve vanách. Ukázková 1. lekce byla zdarma a moc se nám to líbilo. Ríša byl ve vodě spokojený jak želva, takže jsme si zaplatili kurz (4 lekce po 150,–) a tento týden už jdeme zase.
S Vaškem jsem taky chodila, že by byl více nemocný se mi nezdálo, získal dobrý vztah k vodě a plave. Takže vidím v tom spíš jen pozitiva.

Zatím ahoj, ozývá se hladoveček.
Soňa

 
Anonymní  29.08.05 11:05

Ahojte děvčata,

zdravím vás ze Vsetína, dnes je konečně hezky a teplo, to je super.

To plavčo bych taky ráda s Marym zkusila, ale u nás je nejbližší ve Zlíně.
Tak uvidíme.

Elen s tím výtahem to je podobný jako u nás v paneláku.
My pro změnu nemáme na schodech z paneláku nájezd, takže kočárek musí vynášet manža nebo někdo, nebo musím projet sklepem 2 další vchody, než jsem venku.

Snad to tento týden udělají.

My jdeme na prohlídku až 22. září, takže míry a váhy nevím.
Ale jak jsem ho sama měřila tak už měl cca 61 cm, celkem síla ve 2 měsících.
Nosíme tak 62 - 68.

Marianek kaká tak 1× za 4 dny, máte to některá taky tak.

Teď mi tu mručí u hrazdičky, už ho přestává bavit. No jasně když ještě neumí nic chytit - chudáček.

Tak holky mějte se krásně.

Sissi a Mary, 10 týdnů + 1 den

 
Anonymní  29.08.05 13:09

Ahojte holky
píšu zase po měsíci,ale příspěvky si pročítám jak mám volnou chvilku a když mě k tomu pustí :-).
Samuelek měl ve čtyřech týdnech váhu 4550 a 59 cm,takže nám roste před očima a to měl při narození 3560,ale spadl na 3150.
Jinak antikoncepci jsem si nechala napsat Cerazette,uvažovala jsem i o Mireně zdá se mi taková nejlepší,ale těch peněz najednou:-(.Dneska začnu tedy s tabletkami akorát mám strach abych nepříbirala ještě mi zůstalo 14 kg :-( jsem z toho neštastná taková koule chj.Kdybych náhodou nabral nějaké to kilo tak prášky vy:,–(ím a zkusíme tu mast nebo čípky než našetřím na Mirenu.
S malým plavu ve vaně už od narození je mu tam dobře jelikož to bylo moje zaměstnání takže si ho do půl roku odplavu doma ve vaně a pak půjdem na bazén.U nás stojí lekce ve vaně 70 kč a kursy jsou za 700 na 10 lekcí je to levnější protože bezén dotuje město :-)).
Jinak začíná malý pěkně spinkat po koupání a večerním kojení usíná tak kolem 8.30 a spinkáme do 2 a pak se budíme v 6.Dneska mě nechal spát až do půl 4 a pak jsme kojili až v 7 takže zatím paráda jenom aby nám to tak zůstalo.Ale bojujeme s prdíky a když chce kakat což je i 4 krát denně tak to dává všem hlasitě najevo :-).jinak na prdíky mu docela zabírají ty kapičky a když se moc trápí tak pomůžu s trubičkou i když jí chci používat opravdu jenom vyjímečně.
Tak už nám začne školní rok a starosti s těmi staršími :-)).Tak zatím se mějte fajn a já zase písnu ahojki Monika a Samuel nejsem přihlášena jsem zapoměla :-) Safíra

 
Petta
Ukecaná baba ;) 1009 příspěvků 29.08.05 16:43

ČERVENČÁTKOVÝ PELOTONEK - 21 chlapečkù a 14 holčiček
18.05.05 - Veronika + František 3,60 kg 49 cm - 1977 - Morava
21.05.05 - Lois + Vojtíšek 3,20 kg 51 cm - 1980 - Havířov
28.05.05 - Adalajda + Ondrášek 3,25 kg 49 cm - 1981 02.06.05 - Jana + Emma 4,28 kg 53 cm 37+3 - 1978 - Praha 03.06.05 - Mirri + Karolínka 3,80 kg 53 cm - 1981 - Havlíčkùv Brod 05.06.05 - Iruša + Jaromírek 4,30 kg 55 cm - 1978 - Kladno 06.06.05 - Nikkol + Filípek 3,85 kg 52 cm - 1979 - Náchod 08.06.05 - Matty + Natálka 3,00 kg 48 cm - 1973 - Brno - Liduška 10,Veronika 4 09.06.05 - Ellen + Michal 3,50 kg 50 cm - 1977 - Sereď/Bratislava
10.06.05 - Mirec + Evièka 3,90 kg 52 cm- 1968 - Brno
11.06.05 - KajaR + Mikeš 4,00 kg 54 cm - 1972 - Karlovy Vary
13.06.05 - Adel + Dominik 3,80 kg 51 cm - 1976 - Brno
15.06.05 - Cadovka (Soòa) + Richard 4,18 kg 52 cm - 1977 - Uh.Hradiště - Vašík 4
16.06.05 - Nikina + Mysak 3,70 kg 53 cm - 1978
17.06.05 - Andrea + Terezka 3,80 kg 51 cm - Praha
19.06.05 - Sissi + Marian 3,65 kg - 1977 - Vsetín
20.06.05 - Alča + Natálka 3,10 kg 50cm - 1982 - Čáslav
21.06.05 - Katkaaa + Lucinka 3,20 kg 50 cm - 1975 - Brno - syn 10
22.06.05 - Katkaa + Matýsek 3,10 kg 48 cm - 1981 - Praha
24.06.05 - Lesina + Josefka 4,50 51 cm - 1974 - Ostrava - Adlétka 1
25.06.05 - Jittyy + Davídek 3,85 kg 51 cm - 1980 - Brno
26.06.05 - Johanka + Kuba 3,285 kg 53 cm - 1975 - Náchod
27.06.05 - Petulda + Míša 2,90 kg 49 cm - 1978 - Roudnice nad Labem 01.07.05 - Makovka + Tomášek 4,16 kg 52 cm - 1980 - Washington D.C./Olomouc 02.07.05 - Jerrýsek + Simonka 3,80 kg 51 cm - 1977 - Brno - dcera Leonka 04.07.05 - Petta + Davídek 4,00 kg 55 cm - 1975 - Zlín 05.07.05 - Simona + Julinka 3,31 kg 49cm 06.07.05 - Kira + Anetka 3,19 kg 48 cm -1974 - Kladno - syn Adam 8 08.07.05 - Slanka* + Marianka 3,52 kg - 1979 - Praha 08.07.05 - Magrátka + Michal 3,25 kg 48 cm - 1977 - Praha 08.07.05 - Mišice + Mirýsek 3,8 kg 51 cm - 1977 - Brno - Magdalénka 2 09.07.05 - Radulka + Amálka 3,69 kg 50 cm - 1980 - Kladno
12.07.05 - Ayra (Jita) + Matyáš 4,72 kg 54 cm - 1969 - holky 9 a 4
15.07.05 - Ivaanka + Viktorka 3,75 kg 50 cm - 1976 - Ostrava - dcera 7
19.07.05 - Radka + Tomášek 3,55 kg 52 cm - 1975 - Hořovice
20.07.05- Safira (Monika) + Samuel Matyasz 3,56kg 54 cm - 1969 - Havířov - 3 mazlíci 17, 14 a 9
28.07.05 - Gina + Ríša 3,6kg 50 cm - 1977 - Praha 04.08.05 - Agis + Tobias 3,7kg 53 cm - 1977 - Praha 09.07.05 - Lenka_P + Tomášek 3,5kg 53 cm - 1980 - Ostrava

Simčo, jste tam :-)))

 
Petta
Ukecaná baba ;) 1009 příspěvků 29.08.05 16:57

Ahoj maminy a dítka!

Minulý týden jsme měli trošku hektický tak se hlásím až teď. V pondělí jsme byli na kontrole kyčlí a všechno je OK. V úterý jsem byla já na kontrole po šestinedělí a nic není OK :-( Můj dr byl docela nasraný, jak blbě mě zašili. Pokud to prý nepovolí, bude muset řezat :-(((( Tak jsem z toho trochu vedle. Zatím to nevypadá, že by to chtělo povolit a při sexíku je to děs :-(

Ve čtvrtek jsme byli opět v poradně (jako každý týden:-( ) a protože nám vyšly blbě jaterní testy, tak jsme museli v pátek na odběry. Aspoň že už Davídek hezky přibírá. Při odběrech byl hodný, plakal jen když mu drželi ručičku a odebírali krev. Jakmile bylo hotovo přestal.

V sobotu jsme byli s tatínkem na výletě ve Vizovicích, v zámeckém parku. Trošku jsme si zavzpomínali, jak jsme se tam před 2 lety brali :-) Za normálních okolností bychom tam navštívili Trnkobraní, ale na to je Davídek přece jenom moc malý.
Asi i tak toho na něj bylo hodně, protože byl včera celé dopoledne nevrlý. Pak se ale prospal a před návštěvou se ukázal jako vzorňák ;-)

Sem se ňák rozjela :-) Zatím čau.
Petta a Davídek (dnes 8 týdnů)

 
Petta
Ukecaná baba ;) 1009 příspěvků 29.08.05 17:09

Jo, ještě jsem chtěla reagovat:
JITTY - vše nejlepší k dnešním narozeninám!!!

Ad antikoncepce - zůstáváme u osvědčených gummídků :-))) Hormonální antikoncepci vůbec nemůžu, páč vždycky neuvěřitelným tempem přibírám :-( Mirena se zdá prozatím drahá, protože ještě nevím, kdy si pořídíme druhé dítko. Tak abychom ji za dva roky zase nevyndávali :-)

Ad plavání - ve Zlíně se plave od 6 týdnů. My jdeme na zkušební lekci 10.září, už se moc těším. Budeme chodit v sobotu, tak je to pro nás výhoda, že taťka půjde s námi. Jen ta cena je dost děsivá 2700,–Kč za 12 lekcí nebo 3300,– za 16 lekcí. Je to vždy 2 hodiny manipulace s novorozencem (dle knihy Něžná náruč rodičů), 1 hodina o psychosomatickém vývoji a zbytek je plavání ve vanách.

Tak to už je vážně vše.
Petta

 
MirkaV
Ukecaná baba ;) 1242 příspěvků 29.08.05 21:41

Ahoj kočky,

Karolínka už je v postýlce, tak píšu. Jak jsem psala, máme v rodině smutnou událost a tak Karolínka ve svých necelých 3měsících půjde na pohřeb… Chjooo, no nic, život jde dál a dědečka (Karolce pradědečka) nám to nevrátí…

Antikoncepce - mám Cerazette a jsem spokojená. Dva týdny ji beru a v pohodě, ani krvácení se nedostavilo, snad se ani neukáže, vzhledem k tomu, že se berou prášky neustále… Lois, jak to bylo u tebe???

Sissi - to je pech s odsávačkami. Nicméně, já ji nechci (vím, že mi ji nenabízíš) :) Kupodivu, jsem pákovou nepoužila a nejlépe se mi odsává rukou. Pár minut a mlíčko teče samo :) Ale ona se neztratí.

Příští úterý jdeme na očkování, tak jsem zvědavá na míry Karolínky, hned je sem pak hodím.

Zatím končím, až zase na něco přijdu, hodím sem to „moudro“ :)

Dobrou kočky

Mirri + Karolínka

 
jittyy
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 29.08.05 22:24

Ahojky, tak teď odešla rodinná sešlost a já začínám mít trošku klidu. Malej se samozřejmě ukázal jako vzornák.....no co už.
Jinak Petto díky za přáníčko…
Dneska jsme byli u doktorky, tak malýmu píchala pupenec po TBC a vytekla mu z toho halda hnisu a teď musím natírat gencianou…
Po různě přečtených komenářích jsem se nakonec rozhodla, že malýmu dám normální čtyřkombinaci a když bude mít nějakou špatnou reakci tak mu pak nechám pichnout ty šetrnější…Kdyby ty děti na tu šetrnou neměli reakce tak jdu do ní, ale takhle mě to nepříjde až tak efektivní tak uvidím......
No nic du spát zítra se sem zase kouknu…Jitka a Davídek

 
Lois
Zasloužilá kecalka 665 příspěvků 29.08.05 22:26

Ahoj Mirri,

přijmi mou upřímnou soustrast :( a jak píšeš život jde dál a čas všechny rány na srdíčku zahojí.

Add. Cerazette - já dobírám již druhé plátko a krvácela jsem jednou (slabě asi týden) cca 14 dní po užívání, pokud to byla MS tak bych ji měla každou chvílí opět dostat, ale zatím žádný náznak. Tak doufám, že chodit nebude!!!

Add. odsávání - mám jak ruční tak i el. od Medely a užívám už jen tu elektrickou, ale jen občas, protože mám v mrazáku zatím zásobu. Až bude docházet, tak zase „natočím“ další :))) Mám dostatek mlíčka za což jsem ráda.

JITTY: všechno nejlepší k narozeninám, hodně zdraví, štěstí a lásky.

add. plavání: u nás se plave od 6-ti týdnů ve vanách, ale jelikož byl bazén přes prázdniny zavřený, budu se informovat teprve v září. A v bazénu se plave od 6-ti měsíců, tak pokud neabsolvujeme ty vany, tak až bazén.

No nic je dost pozdě, miláček už hodinku pochrupkuje, tak se s taťkou za ním vydáme taky.

Dobrou noc přeje Lois + spinkající Vojtíšek

 
Anonymní  30.08.05 03:35

Ahojte mamulky,

Mirri, take bych ti rada vyjadrila uprimnou soustrast. Je mi to moc lito, holt se cyklus zivota zastavit neda. Vzpominky jsou ale vecne.

Pokud jde o to plavani, tak ja jsem cetla, ze fakt, ze se deti neboji nebo prestanou bat vody muze mit v budoucnu i negativni vliv. A take ze dite na vodu neni jeste pripravene a seznamovat se s ni ma az od 4 let, kdy je schopno naucit se plavat. Ja si i pres to vsechno myslim, ze je to pro deti prinos, necekam samozrejme, ze budu mit 6-ti mesicniho plavce, ale spokojene miminko. Zadne plavani ve vanach se tady neprovadi nebo jsem to alespon nenasla, tak pockam, az nam bude pulrok a pak pujdeme.
Safiro - nebyla by jsi tak hodna a napsala mi typy jak se koupat s malym ve vane? Ja si netroufam......

Sissi, nektera z holcin tady psala, ze jeji mimco kaka jen 1krat za 4 dny. Ja jsem kdesi cetla, ze je to normalni. To mas teda peknej pech s tim kocarkem, doufam, ze vam s tim brzy neco udelaji.

Petto - jak te blbe zasili? Prisili to moc? To je mi te lito, treba to ale jeste povoli, ne?

Simco, vitej zpatky. Velka gratulace k Julince, prihod fotky do galerky, ju?

Jitty - u nas je stale jeste pondeli, tak vsechno nej nej nej k narozeninam.

Mejte se vsechny moc fajn a piste!!!

Makovka & Tomasek

 
Anonymní  30.08.05 03:37

Ahojte mamulky,

Mirri, take bych ti rada vyjadrila uprimnou soustrast. Je mi to moc lito, holt se cyklus zivota zastavit neda. Vzpominky jsou ale vecne.

Pokud jde o to plavani, tak ja jsem cetla, ze fakt, ze se deti neboji nebo prestanou bat vody muze mit v budoucnu i negativni vliv. A take ze dite na vodu neni jeste pripravene a seznamovat se s ni ma az od 4 let, kdy je schopno naucit se plavat. Ja si i pres to vsechno myslim, ze je to pro deti prinos, necekam samozrejme, ze budu mit 6-ti mesicniho plavce, ale spokojene miminko. Zadne plavani ve vanach se tady neprovadi nebo jsem to alespon nenasla, tak pockam, az nam bude pulrok a pak pujdeme.
Safiro - nebyla by jsi tak hodna a napsala mi typy jak se koupat s malym ve vane? Ja si netroufam......

Sissi, nektera z holcin tady psala, ze jeji mimco kaka jen 1krat za 4 dny. Ja jsem kdesi cetla, ze je to normalni. To mas teda peknej pech s tim kocarkem, doufam, ze vam s tim brzy neco udelaji.

Petto - jak te blbe zasili? Prisili to moc? To je mi te lito, treba to ale jeste povoli, ne?

Simco, vitej zpatky. Velka gratulace k Julince, prihod fotky do galerky, ju?

Jitty - u nas je stale jeste pondeli, tak vsechno nej nej nej k narozeninam.

Mejte se vsechny moc fajn a piste!!!

Makovka & Tomasek

 
Anonymní  30.08.05 03:38

Ahojte mamulky,

Mirri, take bych ti rada vyjadrila uprimnou soustrast. Je mi to moc lito, holt se cyklus zivota zastavit neda. Vzpominky jsou ale vecne.

Pokud jde o to plavani, tak ja jsem cetla, ze fakt, ze se deti neboji nebo prestanou bat vody muze mit v budoucnu i negativni vliv. A take ze dite na vodu neni jeste pripravene a seznamovat se s ni ma az od 4 let, kdy je schopno naucit se plavat. Ja si i pres to vsechno myslim, ze je to pro deti prinos, necekam samozrejme, ze budu mit 6-ti mesicniho plavce, ale spokojene miminko. Zadne plavani ve vanach se tady neprovadi nebo jsem to alespon nenasla, tak pockam, az nam bude pulrok a pak pujdeme.
Safiro - nebyla by jsi tak hodna a napsala mi typy jak se koupat s malym ve vane? Ja si netroufam......

Sissi, nektera z holcin tady psala, ze jeji mimco kaka jen 1krat za 4 dny. Ja jsem kdesi cetla, ze je to normalni. To mas teda peknej pech s tim kocarkem, doufam, ze vam s tim brzy neco udelaji.

Petto - jak te blbe zasili? Prisili to moc? To je mi te lito, treba to ale jeste povoli, ne?

Simco, vitej zpatky. Velka gratulace k Julince, prihod fotky do galerky, ju?

Jitty - u nas je stale jeste pondeli, tak vsechno nej nej nej k narozeninam.

Mejte se vsechny moc fajn a piste!!!

Makovka & Tomasek

 
Gina
Ukecaná baba ;) 1081 příspěvků 5 inzerátů 30.08.05 08:45

Zdravím maminky kočulenky,

konečně jsem se dostala k netu a mohla jsem si na pár minut oddechnout od kojení a přebalování! Ríša poslední dny pořád jenom brečí, ráno kolem osmé to začne - nakojím ho, po asi třičtvrtě hodině mi usne u prsu, dám ho do postýlky a během 5-10 minut už zase kouká, rve si pěstičku do pusinky a cumlá. Všichni mi říkají, že mám kojit, kdykoliv si řekne, takže vlastně takhle kojím skoro celý den. Občas ho nechám hodinu ho vyřvat nebo ho vytáhnu na procházku kde usne ale vrátíme se, dohoupeme a za chvilu už zase uááááááááááá. Usne většinou až večer kolem osmé deváté. Ach jo.

Lesi - supr deníček, už to u nás taky začíná být aktuální, příští týden mi končí šestinedělí. No..před Ríšou jsme si rok dávali pozor, potom jsme si řekli, že to zkusíme a do měsíce jsem měla na testu dvě čárky, tak to asi zkusím zase ten rok praktikovat, do tělísek se mi nechce, do těch drahých pilulek taky ne, peněžních výdajů je už takhle dost.

Díky za tip s drogerií Tetou, hned tam vyrazím pro plínečky :)

No jinak přibíráme pěkně, před 14 dny jsme měli 4,3 kila a za týden jdeme na kontrolu, podle toho jeho stálého jedení možná budeme mít už 5 :)

Plavání bych s malým chtěla zkusit od půl roku, jsem v okolí Prahy 6 a zjistila jsem, že kenny dělá plavání na Evropské v hotelu Praha, 10 lekcí stojí asi 4000…kdo to tu psal že u nich stojí 10 lekcí 700,– korun??? Závist!!! :) No snad nám přijde od OZP ten přístěvek 400,– Kč na malýho tak bude trochu sleva…

Jinak si pořád nemůžu zvyknout na to, že náš deníček už je miminkovský, pořád hledám obrázek mimíska v děloze… :)

Mějte se všechny mamky moc krásně, opatrujte svoje zlatíčka, ať krásně rostou a přibývají a dělají nám radost!

Gina + Ríša (ve čtvrtek 5 t)

 
Gina
Ukecaná baba ;) 1081 příspěvků 5 inzerátů 30.08.05 09:15

Zdravím maminky kočulenky,

konečně jsem se dostala k netu a mohla jsem si na pár minut oddechnout od kojení a přebalování! Ríša poslední dny pořád jenom brečí, ráno kolem osmé to začne - nakojím ho, po asi třičtvrtě hodině mi usne u prsu, dám ho do postýlky a během 5-10 minut už zase kouká, rve si pěstičku do pusinky a cumlá. Všichni mi říkají, že mám kojit, kdykoliv si řekne, takže vlastně takhle kojím skoro celý den. Občas ho nechám hodinu ho vyřvat nebo ho vytáhnu na procházku kde usne ale vrátíme se, dohoupeme a za chvilu už zase uááááááááááá. Usne většinou až večer kolem osmé deváté. Ach jo.

Lesi - supr deníček, už to u nás taky začíná být aktuální, příští týden mi končí šestinedělí. No..před Ríšou jsme si rok dávali pozor, potom jsme si řekli, že to zkusíme a do měsíce jsem měla na testu dvě čárky, tak to asi zkusím zase ten rok praktikovat, do tělísek se mi nechce, do těch drahých pilulek taky ne, peněžních výdajů je už takhle dost.

Díky za tip s drogerií Tetou, hned tam vyrazím pro plínečky :)

No jinak přibíráme pěkně, před 14 dny jsme měli 4,3 kila a za týden jdeme na kontrolu, podle toho jeho stálého jedení možná budeme mít už 5 :)

Plavání bych s malým chtěla zkusit od půl roku, jsem v okolí Prahy 6 a zjistila jsem, že kenny dělá plavání na Evropské v hotelu Praha, 10 lekcí stojí asi 4000…kdo to tu psal že u nich stojí 10 lekcí 700,– korun??? Závist!!! :) No snad nám přijde od OZP ten přístěvek 400,– Kč na malýho tak bude trochu sleva…

Jinak si pořád nemůžu zvyknout na to, že náš deníček už je miminkovský, pořád hledám obrázek mimíska v děloze… :)

Mějte se všechny mamky moc krásně, opatrujte svoje zlatíčka, ať krásně rostou a přibývají a dělají nám radost!

Gina + Ríša (ve čtvrtek 5 t)

 
Gina
Ukecaná baba ;) 1081 příspěvků 5 inzerátů 30.08.05 09:16

Zdravím maminky kočulenky,

konečně jsem se dostala k netu a mohla jsem si na pár minut oddechnout od kojení a přebalování! Ríša poslední dny pořád jenom brečí, ráno kolem osmé to začne - nakojím ho, po asi třičtvrtě hodině mi usne u prsu, dám ho do postýlky a během 5-10 minut už zase kouká, rve si pěstičku do pusinky a cumlá. Všichni mi říkají, že mám kojit, kdykoliv si řekne, takže vlastně takhle kojím skoro celý den. Občas ho nechám hodinu ho vyřvat nebo ho vytáhnu na procházku kde usne ale vrátíme se, dohoupeme a za chvilu už zase uááááááááááá. Usne většinou až večer kolem osmé deváté. Ach jo.

Lesi - supr deníček, už to u nás taky začíná být aktuální, příští týden mi končí šestinedělí. No..před Ríšou jsme si rok dávali pozor, potom jsme si řekli, že to zkusíme a do měsíce jsem měla na testu dvě čárky, tak to asi zkusím zase ten rok praktikovat, do tělísek se mi nechce, do těch drahých pilulek taky ne, peněžních výdajů je už takhle dost.

Díky za tip s drogerií Tetou, hned tam vyrazím pro plínečky :)

No jinak přibíráme pěkně, před 14 dny jsme měli 4,3 kila a za týden jdeme na kontrolu, podle toho jeho stálého jedení možná budeme mít už 5 :)

Plavání bych s malým chtěla zkusit od půl roku, jsem v okolí Prahy 6 a zjistila jsem, že kenny dělá plavání na Evropské v hotelu Praha, 10 lekcí stojí asi 4000…kdo to tu psal že u nich stojí 10 lekcí 700,– korun??? Závist!!! :) No snad nám přijde od OZP ten přístěvek 400,– Kč na malýho tak bude trochu sleva…

Jinak si pořád nemůžu zvyknout na to, že náš deníček už je miminkovský, pořád hledám obrázek mimíska v děloze… :)

Mějte se všechny mamky moc krásně, opatrujte svoje zlatíčka, ať krásně rostou a přibývají a dělají nám radost!

Gina + Ríša (ve čtvrtek 5 t)

 
Anonymní  30.08.05 15:28

Prima! Jen jsme o měsíc starší :-) 5.6.05.

 
Anonymní  30.08.05 15:29

Jsem to troba, takhle bez podpisu. Takže Simča+Julinka (5.6.05).

 
Petta
Ukecaná baba ;) 1009 příspěvků 30.08.05 16:52

AHoj všici!

My jsme se dnes byli poprvé ukázat v práci. Všichni se seběhli a už to jelo:" …ten je krásný, dlouhý, frajer. Jaké má rifličky! Komu je podobný?…" No, znáte to všechny, že jo? ;-) Tak jsem se jen dmula pýchou.
Mimochodem ještě jsem nikdy nezažila, že by někdo někomu řekl: „…vy máte ale ošklivé miminko!“ :-))) To ale samozřejmě není náš případ, my máme krásné ;-) Musím zase hodit nějakou fotku do galerky, ať se vám taky pochlubím :-)
S kolegy jsme zašli na oběd na zahrádku, Davídek byl úplně vzorný. Dokonce chvilku usnul ve stojícím kočárku!!!

Zítra vyrážíme (opět) do poradny, tak jsem zvědavá, kolik Davča přibral a hlavně jak dopadly jaterní testy.

Hezký den všem.
Petta a chrupkající Davča

PS: Makovko, díky. Taky doufám, že to ještě povolí.

 
cadovka
Kecalka 431 příspěvků 30.08.05 21:24

čau holky,

byly jsme dnes zase s Ríšou plavat, moc se mu to líbilo, vykládal instruktorce a smál se jak jelito, byla z něj úplně paf. Vypadá jak 4 měsíční, nevím kolik měří (nosíme 68) a v pátek měl 6,75 kg.

Jinak si užíváme sluníčka, Vaška jsem brala po obědě a do 16.30 jsme se cachtali na koupáku a zítra si to zopakujeme, jen tam budem asi déle, protože nemusíme do plavča a přijedem za námi taťka.

Zatím Soňa

 
Anonymní  31.08.05 14:56

Ahoj mamulky,
dneska jsme byly na kontrole a tak hlásím, že Julinka má ve 3 měsících 6.07Kg a 61cm (týdenní přítůstek 257gr-nevím jestli je to hodně nebo málo). Jinak se máme hezky, maličká se snaží pást koníky. Momentálně leží v postýlce a cucá si ruku :-( a ne a ne zabrat. Tak jdu zkusit oblíbené hopsání na míči-snad zabere. Plavání vám závidím, my bychom musely dojíždět leda do Prahy, možná to zkusíme.
Tak pa Simča+Julinka

 
Anonymní  31.08.05 17:23

Holky, kde jste vsechny???? Co se deje, ze zadna nepisete??????????­??

Doufam, ze takhle brzy nezanikneme.

Makovka

 
cadovka
Kecalka 431 příspěvků 31.08.05 20:43

Makovko,

u nás je tento týden po dlouhé době fakt krásně a tak akorát teplíčko. Takže (dle sebe) soudím, že všechny si užíváme letního počasí a taky se děti chystají zítra do školy.

Byli jsme dnes zase na koupáku, voda byla studenější než včera, ale pohodička.

Zítra mám narozeniny, nějak na mě leze depka, že jsem stará.

Tak ahoj. Soňa

 
jittyy
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 31.08.05 21:09

Tak Ti přeji Soni vše nej k narozkám… .-))) Jitka

 
Matty
Kecalka 442 příspěvků 31.08.05 21:50

Tak Vás fšecky zdravím,
jak to tak vidím všechny čteme,ale psát se nikdo nehrne.
Zdravíme Soňu a přejeme ffffffffšecko nej a ať Ti vše vychází podle Tvých snů a představ.
Na poradnu jdeme v úterý jsem docela zvědavá jak jsme porostly.Když člověk vidí ty její úsměvy tak by se štěstím rozplynul.Když se jí chce a má náladu tak pěkně pase koně,ale běda když není nálada,nepomůže nic .Čím dál víc ji to baví v lehátku,když vidí co nejvíc a po ruce hrazdu.Dnes jsem jí z MMB objednala hrazdu Sassy na sporťák,má plno aktivit.Neodolala jsem stejně jsem ji chtěla koupit,tak ji máme o něco dřív a o dvě stovky levněji.Tak nám začíná zase škola,dnes mi to nějak nedocvaklo a hnala jsem holky do postela až před devátou,no jo když bylo tak krásně:-)))Teď už nám přibyl i syneček tak začíná maraton.
Pár dní už malá nechce nějak přes den zabrat a ani kočár moc nepomáhá,nedej bože zastavit když už usla,to je hned vzhůru.Ale nemůžu si stěžovat,v noci spí krásně(ťuk,ťuk ťuk…minule jsem to zakřikla:-)))) ).
Petta nedávno psala jak se dmula pýchou když ji v práci chválili Davču-já se tak dmula včera,když jsme prošly okolo sousedky a já zaslechla ,,to je boží miminko,má krásného kohoutka a to krásné tričko (se ŽIRAFOU!!!) no prostě je to moje Kočenka. No nic tak končím,nekontro­lovaně jsem se rozkecala a to je se mnou ámen(viď Jittyy :-)))))) ).
Páček Matty

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »