Červenčátka 055:Deníček o výživě dětí 3.část

Rodičovství

Jelikož zase zapadáme a vy flakáte čtení a psaní příspěvků ne všechny rozhodla sem se napsat další deníček.Je to teda poslední deníček z výživy dětí.

Mrkvová kaše-bývá většinou prvním příkrmem,které dítě v 5.až7.měsíci dostane.Mrkev má nasládlou chut a málokdy alergenizuje.Dodává karoten a provitamin A.
Příprava doma: Mrkev oškrábat a lehce podusit,jakmile je měkká i uvnitř vyndáme a jemně rozmixujeme.
Brambory-patří mezi rostliny rostoucí v temnu někdy si můžeme všimnout zelených fleků.V těchto místech se nachází jedovatá látka solanin dětem nedáváme.Zvadlé nebo naklíčené brambory nejsou kvalitní. Špenát-obsahuje velké množství železa naproti tomu obsahuje kyselinu oxalovou,která na sebe váže vápník a tím zabranuje vstřebávání této důležité látky.Krmení špenátem nepřehánějte,je­likož obsahuje dusík,který za přítomnosti určitých látek se může změnit na rakovinotvorné látky/dusičnany-nitrosamy/.
Příprava doma: Běžný hluboce zmrazený špenát může obsahovat 15krát více dusíku než špenát v skleničkách či čerstvý.Používáme pouze části listů a blanšírujeme ve vodě,kterou potom vylijeme.
K zelenině bohaté na dusík přidávejte jiné druhy zeleniny na dusík chudé.Mezi zeleninu bohatou na dusík mimochodem patří i červená řepa,různé druhy salátů,zelí,ce­ler,fenykl a cukety.
Pokud je v zeleninové kaši obsažen vitamin C zabranuje změně dusíku na rakovinotvorné dusičnany/nitro­samy/.Proto se doporučuje kombinovat zeleninové kaše s ovocnými.Čerstvě nastrouhané jablko obsahuje vitamín C.

Ovoce-začínáme jednodruhovými ovocnými kašemi,které obsahují pouze 1druh ovoce/např. jablko/:Uvědomte si,že kojenec nemá potřebu jíst každý den něco jiného,na každé jídlo si musí zvyknout.Mnoho dětí nesnáší exotické druhy ovoce /jejich dlouhý transport a skladování vedou ke ztátě mnoha vitamínů/.
Příprava:Jablíčko nastrouháme,banán rozmačkáme.Samotné banány nepoužíváme příliš často obsahují velké množství přírodního cukru/20procent/ mícháme proto s kyselejšími druhy ovoce.

Maso a drůbež-maso je 3.skupina potravin zařazována jako příkrm.Dodává lehce využitelné železo.Vdětském jídelníčku má být zastoupeno telecí,hovězí,krů­tí,kuřecí a šunka.Poprvé může být podáno ke konci 5.měsíce.
Příprava:Dítě potřebuje zpočátku 20gr později 35gr je to asi jedna kostka masa na guláš.Malé porce se můžou uchovávat v plastikových nádobkách na led.Maso musíme náležitě upravit. Šunku zařazujeme do jídelníčku v kombinaci s nesoeným příkrmem kolem 12.měsíce.Nedáváme velké množství a při ruce máme dostatek vody proti žízni.

Obiloviny-řadme mezi základní potraviny dodávají nám vitamíny skupiny B,minerální látky např. železo a škrob.Začínáme podávat až v 7.měsíci možno i déle…nebezpečí celiakie už je zde menší.Jakmile má dítě několik prvních zubů podáváme chleba.Můžeme už přidat obilnou kaši.Sušenky a suchary obsahují často hodně cukru.Obiloviny především celozrnné obsahují vlákninu ta je důležitá,protože čistí střevo.Obsahuje-li strava vlákniny málo mohou škodlivé látky,které se ve střevě nashromáždí působit delší dobu na střevní sliznici.
Oleje a tuky-tuk hraje u kojence od začátku důležitou roli.Tuk z mateřského mléka zásobuje dítě více než 50procenty energie,kterou potřebuje pro růst a pohyb.Od 5.měsíce mohu kaše obsahovat asi jednu polévk. lžíci tuku.Je vhodné střídat máslo a olej/z obilných klíčků/.Kromě energie dodáváme také vitamíny rozpustné v tucích A,D,E,K a důležité nenasycené kyseliny.Tělo potřebuje pro růst buněk.Oleje lisované za studena podáváme až koncem 1.roku obsahují aromatická pojiva.

Vejce-od 7.měsíce se doporučuje nahradit masité jídlo jídlem s vaječným žloutkem.Zamícháme jej do kaše neobsahující mao a krátce povaříme.Žloutek obsahuje mnoho důležitých vitamínů rozpustných v tucích.Bílek/va­ječná bílkovina/ je pro ledviny stále velkou zátěží podáváme nejdříve v 10.měsíci.Koncem 1.roku mohou být 1-2vejce zařazena do jídelníčku.Ne­zapomente,že vejce najdeme v moučnících,pe­čivu,vaječných těstovinách a nákypech.

Ryby-dodávají cenné bílkoviny,vyso­kohodnotné minerální látky a tkzv. rybí oleje.Koncem 1.roku může být 1.týdně do jídelníčku zařazena dušená ryba.Mnoho dětí zpočátku rybu odmítá kvůli pachu a chuti pomůže příklad rodičů.Ryby patří mezi potraviny,které často vyvolávají alergie,je-li dítě ohrožno nemělo by ani ve 2.roce rybí
maso jíst.
Nápoje-jakmile dítě dostává dvě výživy musí být zároven podávána převařená voda nebo neslazený čaj.Má-li dítě studené či vlhké ruce znamená to,že je příliš oblečeno.Když začneme s příkrmy připadá na každou lžíci kaše doušek lžíce čaje či vody.Později pije dítě z lahve či uzavřeného hrnku s otvory.Můžeme dítěti nabídnout čaj.Byliny nelouhujte příliš dlouho/3minuty/ čaj by pak mohl zhořknout.Hodí se fenykl,heřmánek a citronová melisa.Při nákupu ovocných směsí dáváme pozor,aby nebyli příliš aromatizované-zvýšená zátěž ledvin.
Pro dítě je vhodný i šípek a sušené jablečné slupky.Ovocné čaje můžeme nechat louhovat déle,nesladíme pokud je moc kyselý použijeme příště méně směsi.Čaje instantní obsahují většinou velké množství cukru/sacaharo­zy/.Slazené dětské čaje mohou vést v předškolním věku ke kazivosti zubů.Především při dlouhém cucání slazeného čaje či mateřského mléka zůstává v ústech delší dobu cukr a nebezpečí poškození zubů vzrůstá.Nenecháváme láhev jako náhradu za dudlík pro uklidnění.Plas­tikové lahve jsou méně vhodné svádí dítě ke hraní,naučte dítě pít,co nejdříve z hrnku. Štávy jso velice oblíbené,ale obsahují velké množství cukru,proto pokud podáváme tak pouze ředěné s vodou.Běžné štávy/Jupí,He­llo,aj../ by měly být podávany až po 1.roce a ovocné kojenecké štávy ředěné.Čerstvě připravené štávy z ovoce a zeleniny jsou vhodné až od 9.měsíce.

A něco na závěr:Skladování a ucovávání

 • ovoce a zelenina by měla být uskladněna v lednici ve spodní přihrádce
 • dítě zpočátku sní jen několik lžic můžeme zbytek výživy či doma udělané kaše dobře uzavřít do skla a uchovávat v lednici 1-2dny
 • brambory a špenát se nemají ohřívat
 • mikrovlnná trouba ohřívá rychleji a šetrněji jen je nutno dát pozor na rovnoměrné prohřátí
 • nevaříme ve velkém množství vody raději v páře,zelenina ztrácí méně vitamínů
 • pečené a grilované maso jsou do 1.roka nevhodné
 • v 5.až6.měsíci musí být jídlo rozmixováno,jakmile má dítě první zoubky nemusíme mixovat tak jemně
 • lze uchovat kaše také v mraznici v čistých nádobkách cca 1-2týdny,snažíme se dosržet co nejkratší čas mezi přípravou a mražením
 • masové kaše podáváme v malémmnožstvízato každý druhý den,je možno uchovávat v nádobkách na led

Taak a hotovo čerpáno z té samé knihy jako část 1.a 2. Sáhněme si do svědomí a zamysleme,co děláme špatně je to plno užitečných informací,které ledaskdo věděl přiznám se,že i já objevila plno nových poznatků a určité věci dělala a dělám blbě.Taak zatim pro dnešek vše pa Nikkol


Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
Nikkol
Zasloužilá kecalka 853 příspěvků 26.01.06 07:23

Ještě zkopíruju z minulého deníčku potřebuji vyjádření taaak a kdo bude dnes první?

AHOOJ EMAMINY…TAAK A TED ČTĚTE VÍCE INFORMACÍ KE SRAZÍLKU A POTŘEBUJI VAŠE VYJÁDŘENÍ....­.............­....
Takže dnes mluvila telefonicky s majitelem zařízení,které sem pro náš sraz vybrala.Zdál se mi docela vstřícnej a je to takto termín ač mají trochu kapacitu naplněnou by nám vyšel vstříc takže chci vědět,zda by teda většině vyhovoval termín 15.5-18.5.06

 • další věc bylo by to s plnou penzí za 250Kč takže celková cena je 500Kč za ty dvě noci bohužel polopenze nejde v pondělí bychom začínali obědem/to by bodlo,ne?/
  a ve středu končili snídání pokud budeme v úterý přes oběd pryč není problém jídlo schovat si myslim
 • ubytování 2-4lůžkové pokoje a postýlky nejsou vhodné pro roční dítka takže raději sebou anebo možno použít kočárek pro ty nemobilní jako budu já
 • program ano není problém udělají nám třeba meditaci nebo něco jiného dle domluvy/meditace je prý velmi oblíbená/
 • zapomněla sem se zeptat na ty co budou mít dítko nad 3roky,ale myslim si,že na stránkách je 160kč tak to bud bude platit nebo poskytne slevu
 • jinak vám dám odkaz www.webrovka.cz
 • až ho zkouknete pochopíte proč tam nebudeme sami a v tu dobu tam bude na týden nějaká MŠ prý snad 20dětí jako ozdravný pobyt takže je volno 27místeček
 • kočárky parkovné není problém v budově
 • poslední věc nutno složit zálohu aspon polovic
 • odvoz pro ty co nebudou autem by se dal z Trutnova zajistit
  Taak a ted čekám na Vaše reakce líbí nelíbí a zda byste jeli.Nikkol
 
adalajda
Kecalka 276 příspěvků 26.01.06 07:54

Tak jsem tu.....
nádor zasahuje část ledviny a proto je potřeba ho okamžitě vyoperovat bay se nemusela odstranit celá ledvina. V pátek jde zpět do nemovnice aby se domluvili na termínu operace. Předběžně to vypadá na měkou tkáň, takže snad nezhoubné, ale histologie nám řekne víc. Tak asi tak.
Do toho manža chytnull šílenou rýmu, takže se z toho bude mzset asi prvně vyhrabat a potom ho vezmou na operaci. Tak jsem samo sebou celou noc nespala a přemýšlela, co by kdyby. Je to hrozný a nikomu to nepřeji, to mi věřte. Máme oba nervy na pochidu a Ondra to cítí a je protivný až hrůza. Tak já se jim jdu věnovat.
JInak pokud bude vše OK, tak se na srazík hlásíme všemi deseti. Pa

 
KIRA
Zasloužilá kecalka 914 příspěvků 26.01.06 08:35

Nazdar ženský!

Tak rychle musím něco napsat.Od 20 hodin do teď nám nešlo zapnout internet.Mě z toho málem trefil šlak.Spustili jsme Avast ale žádnej vir to nenašlo,tak snad to bude proboha v pořádku.

Adalajdo - moc,moc držím pěsti.Ať už je manžel doma a všechny výsledky z CT i ostatní jsou v pohodě!

Radulko - kojící stroj,to jsem se musela chechtat.To byla ukázka jak se to lepší ! Už bylo i mnohem hůř!
Taky bych hned šla nakupovat,ale na mě nic tak obrovského není!!!
To Anetčino blinkání bylo opravdu z rýže.Cokoliv co kolem rýže i jen proběhlo nějak nestráví.
Když ji nic takového nedávám,tak je to o.k.

Moniko - mrkvičky já dávám menší část.Dávám ještě brambot a cuketu,nebo brambor a řepu.A zatím to jde.

Veroniko - Fanyho je pěknej kousek a jídelníček máte super.Taky se těším až už toho malá bude jíst víc.
Dnes jsem se pokusila udělat kaši z pohankových vloček a Sunaru,ale nepochodila jsem.Strašně to prskala,vztekala se,no dovolila jsem si moc! Místo prsíčka takovouto hrůzu.
Já teda neumím tyhle věci dělat.Nikdy jsem pohanku nebo jáhly nedělala,ale je to bez lepku a NENÍ to rýže.

Nikkol - ke srazu - vypadá to moc pěkně.My by jsme jeli.Už mám zjištěno ,že z Prahy jede vlak do Trutnova za asi 240,–kč a jede to asi 3,5 hodinyBez přestupu..Kočár by měl jít taky přepravit vlakem.
Jela bych sama s Anetkou a už teď se moc těším!

Tak zatím papá KIRA

 
katkab
Zasloužilá kecalka 748 příspěvků 26.01.06 08:43

Nazdárek!!!!
Teda my se ženeme stále dopředu na titulní stranu.
Adalajdo, co na to říct?! Snad to bude všechno dobrý a nález bude nezhoubný. Musíš tomu věřit! Určitě! Měli jste už nervy s tou cukrovkou, tak tolik trápení si přece nezasloužíte!!!!
Dovolená - mě to teda vyhovuje, termín a i ubytování. A taky jak je to dojemné, že si musíme vzít plnou penzi, to holky aby jsme nezhubly náhodou!!!! Já hlásím závazně sebe a lucindu, toho honzu váhám. Možná v té době bude on na škole v přírodě. Kdyby to pak bylo aktuální, tak by se to snad nějak zařídilo, co Nikol? Školka mě taky nevadí, já nevím jak u vás, ale lucka malý děti zbožňuje!!!! Hlavně aby jsme měly mít kde večer nějakou párty co?! A vypracuješ nám nikol pak seznam, kolik má která poslat penízků? Jo a kolik pojede těch manželů a přítelů? Safira, to psala a teď už nevím. Možná Lois? nevím.

Jak jste tady psaly, na etudy se taky dívám, spíš si je nahrávám, páč přítel nesnáší dokumenty, kde lidi mluví pi...... Nejvíc mě lezl na nervy, ten nacamranej fotograf! Ale zase pěkně mluvil o těch dcerách. Co ale z toho, když jak pak říkala ta jeho bývalá manželka, že odjel do ameriky a ona tady zůstala se třema dětma sama a chvilku bez peněz.Nevím, kdoví co bych tam vykládala já během 25 let.

zatím pa pa

 
KIRA
Zasloužilá kecalka 914 příspěvků 26.01.06 08:45

Tak jsem sem zkopírovala poslední příspěvek,co jsem psala do předešlého deníčku.
Chlap šel k zubaři,synátor je ve škole a Aninka se povaluje po obýváku.Dnes se v noci budila po třech hodinách - že by se blýskalo na lepší časy?!

Nikkol - pěknej deníček.Já jsem zjistila,že jak dávám do příkrmů panenský olivový olej,tak je to špatně! No to bych se picla.
Tak to vypadá,že Aninka vyžaduje cecík,tak běžím

 
cadovka
Kecalka 431 příspěvků 26.01.06 08:49

Dobré ráno,

teda k těm olejům, mě doktorka řekla, že když mu vařím doma, třeba tu bramboru s mrkví, mám tam přidat pár kapek kvalitního oleje nebo trošinku másla.

Jedem k doktorce, Ríša kašle jak tuber¨ák.
Soňa

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 26.01.06 09:12

adajldo:drzim manzelovi mac pesti at to ma v poradku.
jinak nikkol: kolik presne mist tam je v te chate volnych abychom se tam nakonec vesly.
nekdo psal o mrkvicce,my ji davame klidne :1 s bramborou a ma hovinka normalni a jde mu to.pry spis po bananu nejde kakat.ten stavi.
jo nikkol:s tim spenatem on zelezo ma ale myslim ze driv se uvadelo kolk a spletli se o jednu destinou carku,takze pepek namornik zase tolik sil nemel,protoze to byla chyba:-)
tak pa

 
MirkaV
Ukecaná baba ;) 1242 příspěvků 26.01.06 12:06

Ahoj,

malá hnípe a tak mám chvilku času. Ven opět nepůjdeme sice je dnes „jen“ -9 a prochajdu na kratičko bychom zvládly, ale zase fouká nesnesitelně ledový vítr… A to se má opět počasí zhoršit, tuším od pátku. Chjo, mi se ven nedostaneme…

Včera jsem byla v saloně mrknout na šaty a jsem úplně nadšená. Vy mi říkáte, že je to brzy, ale tam už mají asi patery šaty zamluveny… I přesto je tam nádherný výběr a tak jdu příští středu zkoušet a rozplývat se. Nevím, zda si nepůjčím alespoň troje a nebudu to střídat :) Půánuji vztí foťák a kamoška mě bude v jednotlivých modelech fotit, pak to hodím do PC a to co bude vypadat krásně i na fotkách vezmu. Jsem filuta, že :)

Soni - je to pěkná mrcha, ta slečna… No my měli podobný problém. Dědek důchodce vyjížděl z řady zaparkovaných aut a nepodíval se, zda něco nejede. Naneštěstí jsme jeli my… Bouchnul do nás, díra v boku…, že prý se sejdeme na pojišťovně, no a tam už nedorazil. Dali jsme to na policii a oni odložili to - nedostatek důkazů… Přitom sám vyšetřovatel nám řekl, že je to jasně, že naše chyba to nebyla… Ale nenafotili jsme to, nic. Takže promáčklý bok máme na starším autě doteď, protože je to dost nákladný a to se nám nechce… Příště i při sebemenší kolizi, voláme ihned policii…

Adalajdo - držím pěsti, co víc dodat…

Nikkol - sraz musím probrat. Já myslela, že to bude přes víkend - s čím si to pletu… Místo je to zajímavé, krásné. Pokoje trošku slabší, ale na přespání to stačí.

Radu - já chci taky něco pěkného na sebe… No nic, počkám si na svatební šaty :)

Moni - zkus dát švestkovou šťávu od Hippu, prý je účinná. Karinka se taky trápí s bobíky. Včera jsem ji dokonce musela trošku pomoct teploměrem, takže půjdu taky do zásoby koupit tu štávičku…

KIRO - blinkání z rýže? Čím to může být???

Zatím valím, nožky nahoru a relax. Cvičení super, krásně cítím svaly a přitom se můžu hýbat :)

Mirka

 
Lois
Zasloužilá kecalka 665 příspěvků 26.01.06 13:06

Ahoj Nikkol a ostatní kočenky :o)

tak se hlásím jen na chvilku, páč mi klekl počítač, respektive trafo, tak snad ho taťka vyreklamuje, abych mohla být zase online. Máme doma sice 2 PC, už vidím jak se o něj pereme :)))

Nikkol: deníček je bezva, už jsem si udělala poznámky.

Adalajdo: držím manželovi palečky i s Vojtíškem, aby to všechno zvládl a byl brzy zdráv!!! Hodně sil přejeme i tobě a Ondráškovi!

No jinak jak jsem psala v minulém deníčku o manželové pohotovosti, tak samozřejmě odneslo zdraví a je na antibiotikách a na nemocenské doma. Chjo a aby toho nebylo málo, Vojtik má opět od dnešní noci teploty přes 38, ale zřejmě od zoubků, páč jiné příznaky nemá. Pokud to bude trvat i zítra šupajdíme k Dr. Včera jsme tam byli na 8m kontrole, tak máme 9,755kg a 75cm (dle mého domácího měření 78), jsme šikulky, velice nás pí Dr. chválila a říkala jak z nás roste chlapák :) K příkrmům neměla jediné námitky, říkala že papkáme předpisově, tak jen tk setrvat.

No nic šupajdím vařit a věnovat se marodům.

Chjo ať už je jaro a teploučko, už mi zima leze na nervy!!!! GRRRRRRR nesnáším JI!!!

Tak papa Lois a Vojtíšek

 
Matty
Kecalka 442 příspěvků 26.01.06 13:33

Ahojky kočeny,
tak Vás zdravím:-)Včera jsme dorazily s Naty ze špitálu a naštěstí js vše úúúúúúúplně dobrý.Očičko má zdravé,vše jen pigment:-)Jsem ráda,že to máme za sebou.2 února jdu ještě se sebou a pak doktoři táhněte do …háje.Doufám.
Adalajdo-určo to bude v pohodě.Vydržte­.Tolik trápení…vždyť jednou to přece musí přestat!!!Posílám Vám všempozdrav a plno síly.
Nikkol-dovča by šla,tak nějak jsem asi špatně četla,původně jsem měla za to,že to bude v červnu:-)Ale i tak se termín docela hodí,i když má můj narozky 25,tak to zvládnem:-)Jeli bychom vlakem,co brňačky? Ještě někdo to tak plánuje?Mohli bychom jet zaráz.
Manželské etudy-teď jsem viděla poprvé a fakt dobrý.U těchto dvou se to dalo předvídat jak to dopadne.Ale je to zajímavé podívat se o tolik rokú zpět.Apropó-neprobíraly jste tu věk? Podle toho co jsem četla(a že toho za ty dva dny co jsem byla mimo) to vypadá,že jsem jedna z nejstarších! Za měsíc mi bude 33! Ale faktem je,že si občas připadám jak telecí 17:-DDD
No tak dál už nevím snad později
 Matty

 
katkab
Zasloužilá kecalka 748 příspěvků 26.01.06 13:59

Matty, i já se řadím tady v deníčku ke starším a pokročilejším! Mě bude v dubnu 31, blé blé! Ale jak píšeš, ,mentální vyspělost u mě též zamrzla někdy v 15.
Kdyby se cokoliv stalo u nás s tím autem, tak hromadná jízda vlakem, to by nebylo špatný co?! To by jsme měly 5 hodin na kecání.

 
katkab
Zasloužilá kecalka 748 příspěvků 26.01.06 14:03

18.05.05 - Veronika + František 3,60 kg 49 cm - 1977 - Morava
21.05.05 - Lois + Vojtíšek 3,20 kg 51 cm - 1980 - Havířov
28.05.05 - Adalajda + Ondrášek 3,25 kg 49 cm - 1981 02.06.05 - Jana + Emma 4,28 kg 53 cm 37+3 - 1978 - Praha 03.06.05 - Mirri + Karolínka 3,80 kg 53 cm - 1981 - Havlíčkùv Brod 04.06.05 - Oluška + Martínek 3,00 kg 49 cm - Plzen/Chebsko 05.06.05 - Simona(Meda) + Julinka 3,31 kg 49cm - Praha 06.06.05 - Nikkol + Filípek 3,85 kg 52 cm - 1979 - Náchod 07.06.05 - Sylva+Matouš 3,5kg 49cm - 1974 - Č. Budějovice, syn František 6 08.06.05 - Matty + Natálka 3,00 kg 48 cm - 1973 - Brno - Liduška 10,Veronika 4 09.06.05 - Ellen + Michal 3,50 kg 50 cm - 1977 - Sereď/Bratislava
13.06.05 - Adel + Dominik 3,80 kg 51 cm - 1976 - Brno
15.06.05 - Cadovka (Soňa) + Richard 4,18 kg 52 cm - 1977 - Uh.Hradiště - Vašík 4
16.06.05 - Nikina + Mysak 3,70 kg 53 cm - 1978
19.06.05 - Sissi + Marian 3,65 kg, 52 cm - 1977 - Vsetín
21.06.05 - Katkab+ Lucinka 3,20 kg 50 cm - 1975 - Brno - syn 10 Honzík
22.06.05 - Katkaa + Matýsek 3,10 kg 48 cm - 1981 - Praha
22.06.05 - Valli+Martínek 4,15 kg 54 cm -Třebíč
23.06.05 - Gattinka + Elisa, 2,83 kg a 49 cm
24.06.05 - Lesina + Josefka 4,50 51 cm - 1974 - Ostrava - Adlétka 1
25.06.05 - Jittyy + Davídek 3,85 kg 51 cm - 1980 - Brno
27.06.05 - Petulda + Míša 2,90 kg 49 cm - 1978 - Roudnice nad Labem 01.07.05 - Makovka + Tomášek 4,16 kg 52 cm - 1980 - Washington D.C./Olomouc 02.07.05 - Jerrýsek + Simonka 3,80 kg 51 cm - 1977 - Brno - dcera Leonka 04.07.05 - Petta + Davídek 4,00 kg 55 cm - 1975 - Zlín 05.07.05 - Dáša + Eliška 3,37 kg 50 cm - 1974 - Praha 06.07.05 - Kira + Anetka 3,19 kg 48 cm -1974 - Kladno - syn Adam 8 08.07.05 - Slanka* + Marianka 3,52 kg - 1979 - Praha 08.07.05 - Magrátka + Michal 3,25 kg 48 cm - 1977 - Praha 09.07.05 - Radulka + Amálka 3,69 kg 50 cm - 1980 - Kladno
12.07.05 - Ayra (Jita) + Matyáš 4,72 kg 54 cm - 1969 - holky 9 a 4
15.07.05 - Paraplíčko + Julinka 2,8 kg 50 cm - 1976 - Brno
19.07.05 - Radka + Tomášek 3,55 kg 52 cm - 1975 - Hořovice
20.07.05 - Safira (Monika +Samuel Matyasz 3,56kg 54 cm - 1969 - Havířov - 3 mazlíci 17, 14 a 9
20.07.05 - Janka + Barunka 3,10kg 50cm - 1978"

 
MirkaV
Ukecaná baba ;) 1242 příspěvků 26.01.06 14:09

Matty super!!! To je dobrá zpráva. Dostala Natálka už nějaké „odškodné“ Určitě si ho zaslouží :)

Katko a to bych ten peletonek ještě zredukovala :)

Mirka

 
MirkaV
Ukecaná baba ;) 1242 příspěvků 26.01.06 14:15

Jsem tvrdá, ale třeba je to vyprovokuje napsat, napiště co si myslíte o selekci…

Jana + Emma
Oluška + Martínek - ale nevím, zda nemají vystavenou „omluvenku“
Adel + Dominik
Sissi + Marian - vím, co se děje, ale když dá fotku, proč nám nenapíše, jak se mají…
Katkaa + Matýsek - taky o nich dlouho nebyla zmínka…
Gattinka + Elisa - jak psala Katkab, zlobila se, ale nic stejně nenapsala…

Lesina - má čestné místo, i když patří jinam :)

Moc tvrdé? dopsat se dá kdokoliv kdykoliv… Ale nechci se stavět do role organizátora a soudce, kdo jo a kdo ne :) Jen vím, že v některých deníčcích jsou ještě tvrdší a nebo nemají peletonky :)))

Mirka

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 26.01.06 14:18

ucim se nazitrejsi zkousku(ucim se jako blazen a stejne v ty hlave dubovcy nic nemam).nekdo se ptal co studju-tak teda nemcinu na pajdaku v brne.jinak ja jsem rocnik 1982,kdyby to tam chtel nekdo do toho pelotonku dopsat:-)
pa jdu se uciiit

 
Nikkol
Zasloužilá kecalka 853 příspěvků 26.01.06 14:27

Ahoj k olivovému oleji já si myslim,že našim mimísům uškodí méně než nějaký slunečnicový dávala bych ho.Oluška s Martínkem maj omluvenku potkávám ji občas na ICQ má blbé připojení na net a nenačte se ji e-mimino určitě se ozve snad už příští týden by mohla mít lepší internet.Jinak ostatní klidně šup s nimi fuč.Nikkol

 
Slanka
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 26.01.06 14:50

Ahój holký!

Nikkol díkes za deníčka! Jsou v něm samé užitečné rady!
Jinak jsem koukala na ty webové stránky, ubytování mi přijde v pohodě. Jen upřímně, já mám strach z toho, že jsou pokoje po čtyřech. Za prvé Manka špatně spí (nevím, jak to bude do budoucna) a já taky a to hrozně špatně:-(. Aby pak na nás byl někdo naštvaný, že jsme budily celý dům (to by mi bylo moc líto). Víte jak se děti navzájem budí, Máňu vzbudí i pšiknutí. Ale zase na ty dva dny…By to nevadilo…
A co ta mateřská školka, nemáte strach, že bude tolik dětí dělat větší hluk?
Jinak cenově i datum by nám vyhovovalo…

Adalajdo přidávám se ke všem maminkám a taky vám strašně moc držím palce, ať všechno dobře dopadne!!!!

Mirko na Tebe taky myslím, ať si vybereš na svatbu nějaké krásné šaty! Já si je zkoušela jen v jednom obchodě (Pronuptia), asi troje a nakonec jsem si na svatbu oblékla úplně ty první šaty, které jsem si kdy zkusila:-))). Kdybys chtěla s něčím poradit, tak se ptej, měli jsme svatbu nedávno, no 6.8.2004 :-).

Lucí zase teplotka, že by to Vojtíšek chytl od Rádi? No uvidíš, třeba to je opravdu jen zoubkama!!!
A k té zimě, já ji přímo nesnáším! V Praze kord teda! Miluju jaro, léto… Potřebuju k životu slunce a to strašně moc!!!

Adel jak pokračuje snaženíčko? Jsem zvědavá, kdy nám ohlásíš pořádné dvě tlustice // !!!:-). Hih, kolik že to bude těhulek v našem peletonku? My teda doufám ještě dlouho ne, chtěli bychom tak dva tři roky počkat…

No nic, půjdu dodělat francouzské brambory, už to tu krásně voní:-) a pak vyrazíme na hodinku ven.
Papík Sláník*

 
katkab
Zasloužilá kecalka 748 příspěvků 26.01.06 15:21

18.05.05 - Veronika + František 3,60 kg 49 cm - 1977 - Morava
21.05.05 - Lois + Vojtíšek 3,20 kg 51 cm - 1980 - Havířov
28.05.05 - Adalajda + Ondrášek 3,25 kg 49 cm - 1981 03.06.05 - Mirri + Karolínka 3,80 kg 53 cm - 1981 - Havlíčkùv Brod 04.06.05 - Oluška + Martínek 3,00 kg 49 cm - Plzen/Chebsko 05.06.05 - Simona(Meda) + Julinka 3,31 kg 49cm - Praha 06.06.05 - Nikkol + Filípek 3,85 kg 52 cm - 1979 - Náchod 07.06.05 - Sylva+Matouš 3,5kg 49cm - 1974 - Č. Budějovice, syn František 6 08.06.05 - Matty + Natálka 3,00 kg 48 cm - 1973 - Brno - Liduška 10,Veronika 4 09.06.05 - Ellen + Michal 3,50 kg 50 cm - 1977 - Sereď/Bratislava
13.06.05 - Adel + Dominik 3,80 kg 51 cm - 1976 - Brno
15.06.05 - Cadovka (Soňa) + Richard 4,18 kg 52 cm - 1977 - Uh.Hradiště - Vašík 4
16.06.05 - Nikina + Mysak 3,70 kg 53 cm - 1978
21.06.05 - Katkab+ Lucinka 3,20 kg 50 cm - 1975 - Brno - syn 10 Honzík
22.06.05 - Valli+Martínek 4,15 kg 54 cm 1982 -Třebíč
24.06.05 - Lesina + Josefka 4,50 51 cm - 1974 - Ostrava - Adlétka 1
25.06.05 - Jittyy + Davídek 3,85 kg 51 cm - 1980 - Brno
27.06.05 - Petulda + Míša 2,90 kg 49 cm - 1978 - Roudnice nad Labem 01.07.05 - Makovka + Tomášek 4,16 kg 52 cm - 1980 - Washington D.C./Olomouc 02.07.05 - Jerrýsek + Simonka 3,80 kg 51 cm - 1977 - Brno - dcera Leonka 04.07.05 - Petta + Davídek 4,00 kg 55 cm - 1975 - Zlín 05.07.05 - Dáša + Eliška 3,37 kg 50 cm - 1974 - Praha 06.07.05 - Kira + Anetka 3,19 kg 48 cm -1974 - Kladno - syn Adam 8 08.07.05 - Slanka* + Marianka 3,52 kg - 1979 - Praha 08.07.05 - Magrátka + Michal 3,25 kg 48 cm - 1977 - Praha 09.07.05 - Radulka + Amálka 3,69 kg 50 cm - 1980 - Kladno
12.07.05 - Ayra (Jita) + Matyáš 4,72 kg 54 cm - 1969 - holky 9 a 4
15.07.05 - Paraplíčko + Julinka 2,8 kg 50 cm - 1976 - Brno
19.07.05 - Radka + Tomášek 3,55 kg 52 cm - 1975 - Hořovice
20.07.05 - Safira (Monika +Samuel Matyasz 3,56kg 54 cm - 1969 - Havířov - 3 mazlíci 17, 14 a 9
20.07.05 - Janka + Barunka 3,10kg 50cm - 1978"

Souhlasím s tebou mirko, když může poslat fotku, může snad i napsat ne!!!! Kdoví jak to je! To jsem baba zlá co?!

 
Lois
Zasloužilá kecalka 665 příspěvků 26.01.06 15:34

Ahoj Simi :)

No od Rádi nic chytit nemohl nespí s námi v pokoji a dodržuje jakousi izolaci :) Kdyby to od něj chytl tak už by to měl dřív a Ráďa má jen bacila v krku bez teplot. nekašle, ani rýmu nemá, má jakousi infekci či zánět.

Myslím si, že se tlačí další zoubek, holt to nějak špatně nese, opět si nenechá sáhnout do pusinky, všechny kousátka strká do pusinky a děsně slintá.

No nic zima mě už doslova s… a přeju si, aby šla do prčic! Jaro léto to je moje!

Pa Lucik

 
Lois
Zasloužilá kecalka 665 příspěvků 26.01.06 16:00

Achoj :)

koukala jsem do galerky a musím všechny dětičky pochválit, jedno krásnější a šikovnější než druhé. Bohužel nestíhám reagovat jednotlivě, proto uděluji společnou POCHVALU :o))) Maminky děti se nám opravdu vyklubaly v slaďoučké drobečky.

Pa Lois

PS: dala jsem do galerky jednu vzpomínkovou svatební fotečku, nedávno tady o tom byla řeč. Neva?

 
KIRA
Zasloužilá kecalka 914 příspěvků 26.01.06 16:26

Ahojky!

Anetka je dnes neskutečně protivná,asi je to tím,že jsme nebyli venku a moc toho nenaspala.Spala asi půl hodiny dopoledne a půl hodiny po obědě.Teď se mi ji podařilo dát do postýlky a usnula,tak ji to doufám vydrží

Mirko - taky jsem nikdy neslyšela,že by mimča blinkali po rýži,taky mi docela dlouho trvalo než jsem došla na to, z čeho že to má.
Jinak vyber si pěkné šatičky a pak dej určitě fotky do galerky.Malinkou oblečeš taky do něčeho „svatebního“?Jsem ale zvědavka,co!? Jé teď jsem koukala Karolínka je narozená ve stejnej den jako ten můj starší rarach.To už bude možná i běhat,co

Lois - ať jste doma rychle zdraví .Malej je už pořádnej chlap.

Maty - já pojedu s největší pravděpodobností vlakem, ale z Prahy.

Vali - tak ať ti ta zkouška dopadne co nejlíp.Obdivuju vás všechny,co ještě při MD studujete.

K pelotonku - klidně ho pročištěte,vždyť dopsat se tam může opravdu kdokoliv,kdykoliv!

Slanko - myslím,že nikdo naštvaný nebude,když by na srazíku nějaké mimčo plakalo.Plakat tam může začít jakékoliv dítko i to nejhodnější.Je to na DVĚ noci a to se dá určitě nějak udělat.Není to na měsíc,to by bylo horší.

tak pište,pište čau KIRA

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 26.01.06 17:06

mirko:ja sla do salonu a libily se mi jedny saty ktere byly vystavene na ty panne,tak jsem je zkusila byly mi tak jsem byla v nich.kazdy mi rikal pak ze jsem princezna:-)tak se jdu zase ucit achjo

 
Safira
Kecalka 360 příspěvků 26.01.06 19:06

Ahoj holky,
Nikkol super deníček a poučný,samozřejmě já koupila špenát s dusičňany.A naše doktorka mi včera říkala že mám dávat šťávu z mrkve a jablka a tady se píše že až od 9měsíce :-).Jo a s těmi čajíky malý nechce nic ani vodu doufám že do léta se naučí něco pít :-)
Lois- ať je Vojtíšek brzo bez teplotek vy budete zubatííí.My ještě patříme pořád mezi bezzubé.A plavat jste asi taky nebyli že?
Mirko svatba to bude hezký já se vdávala už dávno a kdysi takový šaty nebyly jako teď.Máti mi dala ušít šaty u její švadleny která byla staromodní máti má taky šílený vkus takže moje šaty nebyly to pravé ořechové co jsem chtěla.Byla jsem z nich zklamaná nebyly vypasované .....no taky vám zkusím dát fotku na pobavení :-))
Adalajdo - ať máš manžílka zase v pohodě držím pěsti a neboj bude to dobrý a na srazu si ještě pokecáme :-))
Jo a díky za rady s tou švestkovou šťavou zítra mu jí zkusím dát i s mrkvičkou doufám že do něho něco dostanu :-)).
Tak zatím se opatrujte pa
 Monika

 
ellen
Kecalka 462 příspěvků 26.01.06 21:17

Ahojte,
musim najprv pochvalit Nikkol, ze sa nam tak rychlo postarala o super denik.
Na zraz by sme sli, ale je to pre nas daleko :( keby to bolo blizsie…Cize ak to bude v tom Trutnove, s nami nepocitajte…

Makovko, mozem taku trocha intim otazku, ked sa uz snazite o babo, ty uz „to“ mas pravidelne, ja som to mala iba raz zatial.

A dalsia taka otazka, zda sa vam, ze po tom kojeni mate o nieco ovisnutejsie prsia ako pred tehotenstvom? Mne zial ano :((( ked ich mate teda prazdne heh.

Inak Misko zas spal super, iba o tej 4.oo raz zaplakal, ja som sa zobudila a zistila som,ze moje lave prso ide prasknut, tak som ho musela nakojit, hoci si nepytal, tak dufam, ze dnes to bude uz ok a prespi do rana vkuse…
Zajtra ho dam po tyzdni spat na balkon, ten bude prekvapeny. Este sem-tam zakasle,ale snad to uz bude ok.

Musim koncit, na prime ide verte-neverte.
Dobru
 Elen

 
KIRA
Zasloužilá kecalka 914 příspěvků 26.01.06 21:17

Tak to jsem ještě já.Dnes to vypadá,že se hodně nudím,co?

Ale musím se tady vykecat.Dnes byl kluk zase na karate a trenér ho definitivně vyhodil.Dělal tam zase jen kraviny,pral se s nějakou holčičkou.Samoz­řejmě,že z něj nic kloudného nevyrazím,tak možná dech.Já se z něj už asi opravdu zblázním!!!
Zítra mám volat trenérovi,kvůli vrácení peněz.Tak se asi dozvím VĚCI !!

To aby jsme ho přihlásili do karate nebo juda jsme měli doporučeno od třídní učitelky a z psychologické poradny.Že je tam vedou k disciplíně,sou­středit se, ovládat se ,a že je většinou trenér chlap,ke kterému by mohl mít větší respekt než k ženský - trenérce.Tak co s ním mám proboha dělat,když ho odevšad vyrazí,jak je nezvladatelný!?
To mi asi nikdo neřekne,když to nezvládám já , jako jeho máma,ale to je spíš povzdech než otázka.

No ještě z veselejšího konce - vždycky to zapomenu napsat.Anetka jde 20.2. na nastřelení náušniček.Jsme objednaní v Praze na Budějárně.Tady v Kladně jsem nemohla nic sehnat.Naše dr.to nedělá.
Tak z ní bude už malá ženská.Docela se ale bojím ,jak to malá zvládne,ale zvládli jste to tady snad už všichni s hočičkama ,tak to taky půjde.To nastřelení má být šetrnější,tak uvidíme.
Tak jsem si tady vylila srdíčko a je mi hnedle líp!
Tak dobrou noc KIRA

 
KIRA
Zasloužilá kecalka 914 příspěvků 26.01.06 21:24

Ellen -já jsem taky do 6.měsíce jen kojila a menstruovala jsem už týden po šestinedělí.A teď sice nepravidelně,ale ano.Ze začátku to bylo i po 20 dnech a teď tak po 35 dnech.

A PRSA -raději se ani nechodím dívat do zrcadla.Asi tak před mesícem před dvěma mi tak strašně popraskaly po celém obvodu-kolem dokola.Myslela jsem,že když ne ze začátku koja,tak už nepopraskají a ono jo.A samozřejmě že se docela prověsily,ale říkám si,že to stojí za to.

 
jankaI
Kecalka 268 příspěvků 26.01.06 22:37

ahoj holky,

tak vlezu teď večer na PC, a koukám, že od včerejška nikdo nenapsal. a pak se kouknu znovu a on je nový deníček!
Fajn, Nikkol, určitě si z něj něco odnesu. Pořád se učíme, jo, hlavně to první dítě je občas takový „pokusný králík“.
No, dnes mi vyhořela zásuvka, ve který jsem měla prodlužku na Pc - ještě že zrovna nebyl zapnutej. No, ale ze zásuvky to nemůžu vytáhnout, je to tam už asi spečený, tak až přijede manža…
Tak jsem přetáhla šńúru přes celý obývák na druhou prodlužku, páč bez počítače to nějak nevydržím. Tak tak to vyšlo.

Adalajdo, držím palečky, aˇž to věechno manželovi dobře dopadne.
Nikkol, ty dvě noci to určitě přežijem, i když budem na pokojích třeba po třech. Termín bez problémů, můžem. Jen jsem se ještě chtěla zeptat, jak to to se stravováním -je tam možnost výběru např. ze dvou jídel? Dík předem za bližší info.

Mirko, chleba na kousání nedávám, zkusíme vyzkoušet, ale malá má oblíbené kousátko(hrošíka), ale kouše ted všechno.

Ještě jsem chtěla napsat ke komentářkům z předchozího deníčku, ale teď už vůbec nevím, tak vš echnyostatní zdravím, blahopřeju k novým zoubkům.
Ellen, malý je fakt šikulka - na tom nočníku super.

Miri, a už máte termín svatby? Já bych si to klidně zopákla, příjde mi, že svatební den proběhl strašn+ě rychle, ani jsem si to nezažila řádně, a to jsem ještě byla nemocná a brala antibiotika, svatební noc jsem prokašlala jak tuberák, a tu druhou už se mnou nebylo vůbec nic- ležela jsem jak lazar, no a třetí nebyla, protože manžel musel odjet domů- měl taky neschopenku. sranda že? No, přeji a´t vám všechno vyjde, jak si naplánujete.

Bára dnes byl navečír strašně živá, hrozně vysmátá, dal jsem jí odpo hrníček s vodou (máme 2 , ale jen jeden nekapací, ale z toho jsem měla problém pít i já, když jsem to zkoušela, jde to fakt těžko, tak jsem zvědavá, jestli se to naučí. No , ona se na něj úplně třese (jinak strašně ráda pije jen ze skleničky), tak jsem jí ho přidržela, jenže teď ho chce při pití držet. Sama si ho vezme, drží za ouška, ale jakmile ho dá do pusy, tak ho pustí. Asi si myslí, že jí ho budu pořád držet. Takže ho furt žužlala a strašně se tomu smála. Je prostě úžasná.

Tak něco slyším z ložnice, asi je Barunka vzhůru. jdu na ni kouknout.

Mějte se

Janka

 
katkab
Zasloužilá kecalka 748 příspěvků 27.01.06 08:10

Holky ahoj,
přidávám se k většině, které už ta zima fakt sere!!! Včera jsme byli dopo venku, ale byla mě kosa lucka byla jakási nevrlá v kočárku a pak taky mě připadně, že ty auta nějak hrozně čudí, tak mě deprimoval ten smog, co lucka dýchá, no už je to psycho.

Kiro, na trénera kašly! Patří snad k jeho povinnostem postarat se o děti na tréninku. A ne je hned vyloučit! A on je tam má snad hlídat, když se mu tam kluk pere s nějakou holkou tak si to má s nima vyřídit přímo tam a ne vyhazovat. No, ale jsou to taky jenom lidi a asi mu ruply nervy, tak se do telefonu připrav na nejhorší. S tím soustředěním, my jsme hodně hráli s honzou karty, nebo člověče prostě jakýkoliv hry, ale aby musel u toho trochu přemýšlet. V první třídě, možná jsem už o tom tady psala, ale taky měli učitelku, která byla mladá, no ale chytrá jako rádio. A ona měla taky problémy s honzou, vlepený listy v žákajdě na poznámky atd..... Pak mě jednou volala do školy a vykládala mě, že honza patrně pochází z asociálního prostředí, rozuměj že asi doma nemáme žádný návyky slušnýho chování. Jak mě tohle řekla, já už nebyla schopná slova, začala jsem brečet a odešla jsem. Tenkrát na té škole učila ještě moje bývalá třídní učitelka, tak jsem to pak řešila s ní. Chtěla jsem honzu přeřadit do jiné třídy. Pak se to nějak uklidnilo s tou účou. Měli ji dva roky a pak jsem se postupně od ostatních rodičů dozvídala že s ní měli problémy. Třeba se nám v pubertě ti chlapci uklidní!!

Ellen, miško je fakt šikulka! úplně jsem hleděla na fotečky.
Safiro, rozhodně nám ukaž svoje svatební foto!! Já bych ho taky ukázala, ale já to mám na normální fotce a scaner doma nemáme. Tak jak to udělat?
Janko, ať zkuška je dneska za 1!!!!!!
Já mám od včera hroznou zábavu, byl tady synovec a nainstaloval mi jakýs program na stahování hudby. Pro mě je to novinka a hrozně nás to s honzou baví!!!!
Zatím pa pa

 
Safira
Kecalka 360 příspěvků 27.01.06 08:42

Ahoj maminy,
já z té zimy scvoknu :-(.Ještě že dneska jdeme aspoň ke kámošce na návštěvu,jinak to sezení doma je opava.
Kiro - nic si z toho nedělej,já jsem Martina dávala taky na různý sporty a nic z toho,dělal bojové umění taky jsem ho tam dávala aby se naučil disciplíně a on jako,že jde na trénink a vůbec tam nešel:-(.Pak dělal ploutvový plavání Niki ho dělala taky měli společné tréninky tak to jsem věděla že tam chodí.Ale trenér to nezvládl taky ho vyhodil a nechtěl ani příspěvky zaplatit hlavně ať už tam nechodí :-((!Tak to jsem byla vytočená ale na toho trenéra že si s ním neporadil,byl to chlap jako hora a trénoval to bojový umění tak jsem si myslela,že to s ním bude umět a nic z toho.Pak jsem zkusila ještě ragby a vydržel tam tak půl roku a zase toho nechal,zas tam nechodil já v té době chodila do práce a jezdila s Kristýnkou na trénink 4 krát týdně do gymnastiky a on potřeboval taky abych ho tam vodila,ale měl už 12 tak musel chtít hlavně on že?Trenér mi ještě rok pořád volal že ho chce,ale s Martinem jsem nehla :-(.Teď ho chytlo jezdit na hory a ve škole mají florbal a to ho baví a chodí tam sám.Tak tomu nechej volný průběh a zeptej se kluka co chce dělat třeba tě překvapí o co má zájem a když nic nechce dělat tak bych ho na chvilku nechala a pak ho do něčeho zase přihlaš samozřejmě s jeho souhlasem.Já vím je to na bednu,ale on časem zjistí co ho baví a bude to dělat rád.Hlavně mu dávej na jevo že i tak ho máš moc ráda a že ho potřbujete jako rodina u nás to zabralo a zabírá do teď.Vždycky když něco řešíme tak je to bez křiku a na závěr mu vždycky dám pusu a že ho mám ráda a on se potom víc snaží :-).A dej mu nejaké místo u Vás v rodině u nás je Martin vždy po ruce když je třeba nakoupit já mu pořád říkám že to umí nejlíp a že holky to neumí,holky zase nejlíp umyjí nádobí :-)).Tak se mi teď nabízí i sám a má na starosti umytí a úklid auta to máš vidět jak je pyšný že to udělal on sám.Takže ho zaměstnat prací a pořád chválit chválit chválit u nás to mělo čarovnou moc a zabírá to!!Samozřejmě že občas má lenoru se mu nechce tak mu dám limit ať to udělá do 3 dnů myslím ukízení a je to vždycky hotové :-)).No nevím jestli jsme ti poradila ale musíš se obrnit pevnými nervy a ono se to časem poddá uvidíš.
Tak malý mi tu ještě chrupká spinká ještě od večera kojila jsem ho už 2 krát teď ráno a pokračuje v chrupkání dál :-)).
Tak zatím čusky
 Monika

 
Slanka
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 27.01.06 08:57

Ahojík mamčí,

Matty to je dobře, že je Natálka v pořádku! Obíhat s dětma doktory není žádný žůžo, někdy to ale jinak nejde… Taky se vám stane, že jakmile máte jít někam k doktorům, či na nějakou schůzku, tak se vám s miminkem přihodí tekutý případ?:-), nám po každé. Tudíž všude chodím pozdě, do té doby co máme Marianku…

Nikkol já bych se také chtěla zeptat k tomu stravování, nevíš, zda by tam šla zařídit jedna vegetariánská penze? Pokud ne, byla bych bez jídla a vzala bych si sebou kaše, přesnídávky, sušenky. Ty dva dny bych to vydržela. Z toho spaní mám ale fakt vítr, vím, že to jsou jen dva dny… ale stejně…

Elen k těm prsům, já Jarikovi už teď říkám, nech ty moje afričanky:-). V těhotenství to bylo lepčejší, to ty moje prsa byly ještě evropanky:-). Hih…a bude hůř, když bych chtěla kojit klidně ještě rok…:-).

Safiro a Katko nemáte to s těma vašima „puberťákama“ lehké… I když Katko Honzíkovi je deset let, ne? Nějak se ta puberta přesunula do mladších let, či co?:-).

Ode dneška má zase přituhnout, to už nevím na kolik stupňů teda! Chjo, pojďme společně tu zimu vyhnat!!!
Slanka*

 
katkab
Zasloužilá kecalka 748 příspěvků 27.01.06 09:07

Slani, ty jsi přísná vegetariánka? Jé, to já bych nemohla. Ale snad by mohli mít veg. jídla. Z toho spaní neměj strach, vždyť to budou jenom 2 noce a to nějak vydržíme i kdyby všechny mimča chtěli flámovat s náma.
Jinak honzovi bude letos 12, to to letí. chtěla jsem pustit příteli video, když měl honzík 8 měsíců, co všechno už dovedl, ale je mě to žinantní, páč tam je můj manžel bývalej, no uvidíme.
Holky, musím gruntovat večer k nám přijde přítelova teta se strýcem a ta mě leze i do kytek jestli je mám dobře zalitý. Nemyslí to ve zlým, je prostě taková velice bezprostřední.

 
Petta
Ukecaná baba ;) 1009 příspěvků 27.01.06 10:49

Nazdar baby!

Vy jste to teda rozjeli, ještě nemám dočtené předcházející 2 deníčky a už je tu další. Momentálně jsem rezignovala a budu se snažit držet krok aspoň s tímto :-)

Nikkol - díky za deníček, je skvělý a mě se teď moc hodí. Blíží se nám konec 7. měsíce, a tím i začátek příkrmů. No popravdě se na to moc netěším, kojení je mnohem jednodušší ;-)

Ad dovolená - prima nápad zorganizovat společnou dovču. Moc ráda bych vás všechny viděla, ale… zatím nám dělá problém cestování. Pokud je cesta delší než hodinu, tak je to utrpení pro všechny zúčastněné. Budu to muset pořádně promyslet a dám vědět, přece jen je to od nás kus cesty :-(

Adalajdo - moc vám držíme palečky, ať je manžel po operaci brzy v pořádku. Všechno dobře dopadne, protože veškerou smůlu už máte vybranou na roky dopředu. Tak se drž!

MirkoV - závidím Ti to předsvatební těšení, ale hlavně to vybírání šatů. Škoda, že takové šaty má člověk jen jednou (párkrát) za život :-(

Tak je to zatím vše. Malý se mi vzbudil, tak jdeme ven.

Hodně zdravíčka všem marodům, přejí Petta a Davídek

 
Petta
Ukecaná baba ;) 1009 příspěvků 27.01.06 11:00

Jo, ještě se moc přimlouvám, aby jste neredukovaly pelotonek. Myslím, že holky můžou mít své důvody proč nepíší zrovna často. Některá období s miminkem jsou prostě náročnější, tak to třeba úplně nezvládají, nebo mají špatné připojení apod. Já teď taky nějak nestíhám a to jsem tady dřív byla skoro denně.

Myslím, že když se sem někdo vrátí po delší době a uvidí, že už není v pelotonku, tak bude mít pocit, že ho nechceme a už se neodváží znovu ozvat. A to by byla škoda, nemyslíte? Vždyť tyhle stránky a náš deníček nám pomáhá udržet si psychické zdraví. Můžeme se tady vykecat, postěžovat si, pochlubit se a hlavně vidíme, že v tom nejsme samy! Prosím, prosím zvažte to ještě!

Hezký den všem od Petty

 
MirkaV
Ukecaná baba ;) 1242 příspěvků 27.01.06 11:36

Ahoj holky,

taťka je doma, zabavuje Karolínku a tak se můžu na chvilku připojit a něco napsat…

Valli - jsem zvědavá, jak dopadne zkouška

Slani - kdybych jela na sraz, tak to víceubytování mi taky dělá starosti - díky Karče, která zrovna reklamu na noční spaní dělat nemůže… A nerada bych budila ostatní a kdyby už teda jako spala, asi bych, upřímně, byla nervozní z toho, že mi ji budí jiný miminko.. Nemyslím to zle, chápete,že :)
Svatba - no začínám tomu propadat :) Určitě využiji tvou nabídku, až se bude blížit den D, jistě budu chodit pro rady :)

Kiro - ty děti… starosti rostou s nimy, že. Pevné nervy!
Karolínka bude mít šatičky asi družičkovské - ale nic načančanýho. Je to především kvůli fotkám, pak ji převléknu do pohodlného… My na vysloveně společenském oblečení hostů, natož dětí, netrváme…
Jestli nafotím, tak pak udělám modní přehlídku v galerce a vy mi pomůžete vybrat :)
Anetka s naušničkama, to bude princezna :)

Moni - na tu fotku se těším. Neboj, sjem připravená na to, že mi jednou Karča řekne, co jsem to měla za fuj šaty :)

Elen - prsa mladice tedy taky nemám, použiji přirovnání Slanky, je ze mě afričanka… prsy určitě :)

Janko - já taky chlebík nedávala, Karča je celkem v pohodě, ale radili mi to v nemocnici. Někdy jim ty kousátka „nestačí“ a ten chleba je takový jinčí :) Prý dát na topení uschnout a pak můžou žužlat… Horní klafáky jsou připaveny na prolezení, možná to taky bude pro nás aktuální…
Termín svatby je 3.6., v den Karolčiných narozenin :) Takže bude i dětská party :)

Katko - ty jsi vlastně takový pirát netu, co. Stahuješ si hudbu :)))

Petto - ztracená dcera :) Čistka peletonku, to není myšleno zle. Všude to tak mají, pokud dlouho někdo nepřispívá, tak se vymaže. Jde spíš o přehled - tedy já to tak mám. A dopsat se může kdykoliv. A bát se? Já myslím, že kdo zájem má, se přihlásí :))) Jinak jsem pro tedy peletonek zrušit a to mi přijde větší škoda, ne?

Jdu něco ukuchtit, zatím pa

Mirka

 
Meda1
Kecalka 201 příspěvků 27.01.06 12:20

Ahoj holky,

tak mi blbl počítač a zmizel celý dlouhý komentář.....­.......Tak ještě jednou v kratší verzi.
Máme se dobře, jen ty noce jsou stále děs - nevím jestli jsou to rostoucí zoubky (myslela jsem si, že bolí jen to prořezání) nebo prdíky násobené příkrmy, každopádně ať už to přejde.
Jinak docela řešíme naši finanční situaci: chtěli bychom větší byt, protože teď máme 2+1 a tak do dvou let další mimi, ale jak to počítáme, tak to nějak nevychází. Náš rozpočet je už teď napjatý. Manža dnes ráno dokonce poprvé pronesl, že asi budeme mít jen jedno mimi, ale já nechcíííí! Koumeme to proto, že v roce 2008 má dojít ke změnám v DPH a ač teď spoříme, tak mi přijde, že zas na nic nebudeme mít, až se to zdraží. To jsou ale jen takový stesky, hlavně abychom byli zdraví - moc na tebe myslím Adel, ať vám to dobře dopadne!!!

Všechny ostatní mamulky zdravím - Kiro, Slanko, Janko, Petto, Safiro, Katkob - jsem reagovala adresně, ale už nemám sílu a dítko se obouchává o parkety. Dobrou chuť, ať šmakují příkrmky (u nás bude řepa+brambor).

Meda

 
Meda1
Kecalka 201 příspěvků 27.01.06 12:23

A taky zdravím kuchtičku Mirku :-).

Meda

 
KIRA
Zasloužilá kecalka 914 příspěvků 27.01.06 12:45

Ahoj ženský!

Katkob - ta vaše učitelka v první třídě,to musela být k…a nebeská!
Já to tomu trenerovi nevyčítám,je jasné ,že když tam má dětí plnou tělocvičnu,že se trvale nemůže věnovat jednomu klukovi.Pořád ho napomínat a tak.Mluvila jsem s ním ,a že mu domlouval několikrát(vlastně pokaždé),že je vlastně učí a vedou k tomu,že se nesmí prát ,a že porušil základní pravidla.Že to třeba můžeme zkusit za půl roku,jestli dozraje.
Jinak s ním hrajeme taky různé hry - pexeso,prší,dámu člověče.
Držím palce,aby návštěva probehla v klidu

Safiro - Adam tam chodil moc rád,chodil ještě se svým spolužákem ,který bydlí u nás v baráku a vodili jsme je tam buď mi nebo sousedi .I ho mrzí,že ho vyhodili,ale proč proto k sakru není ochotný něco udělat a chovat se aspoň trochu v mezích.
Doma má na starosti dávat kočce jídlo,ale to by kolikrát umřela hlady,kdybych na to spolehala.Taky jsem se mu snažila dodat důležitosti,jako,že potřebuju pomoct nakoupit,popř vysypat koš,ale to ho TAK obtěžuje!Je hyperaktivní,ale přitom tak línej!
Díky moc za všechny rady,já už prostě nevím.

Mirko - už se moc těším na fotky.

Tak běžím,malá zase kňučí KIRA

 
Slanka
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 27.01.06 13:52

Medo jó to znám, radši si ten příspěvek, který zrovna píšu „sejvnu“ a tak se mi nemůže stát, že ho nakonec budu psát… i když nikdy neříkám nikdy, že:-).
Jo a k té finanční situaci jsme na tom podobně, taky bychom chtěli tak do dvou, tří let druhé mimi, ale také jsme v 2+1. Naštěstí teda ten byt nám říká pane, takže bychom ho pak prodali a koupili větší, přidali bychom na to dvě stavebka a případně hypotéku nějakou „malou“. Ale podle toho, jak jsme na tom teď, že vůůůbec nic neušetříme, dovolená leda po čechách (nic proti nim samozřejmě, ba naopak), tak také nevím, zda to druhé miminko někdy bude… Doufám, že ano. Nemám si ale vlastně na co stěžovat…že.

Holky prosím, prosím, jeden tydýt prosí o radu. Všude se píše, že když se dávají příkrmy, musí miminko víc pít, aby nemělo zácpu. Chystáme se příští týden na nákup věcí pro Manku, v první řade kouzelný hrníček od Aventu. A tak jsem se chtěla zeptat, když uvaříte čajíček a nabídnete ho a mimi ho nechce… zkusíte to znova za pár minut, ale čaj mezitím vychladne. To ho znova ohříváte, nebo ho dáváte i studený?
A ještě, když jsem začla tento týden s mrkvičkou (dneska snědla Marjánka celou skleničku:-), o víkendu přidám brambor, příští týden pak zkusím brokolici… kdy můžu zkusit dát ovoce? Mám doma v lednici tu novou dětskou Frutapuru, je to čistě ovocný příkrm jablečný. A ovoce se dává ke svačinám? (No vlastně určitě, jak jinak). Omlouvám se, že jsem tak natvrdlá :-(. Všechno je jednou poprvé, moc díky!

Mirri no právě, já to spaní fakt jako řeším, může se stát, že kvůli tomu radši ani nepojedeme… Vím, že jsou to dva dny, ale…

Katko jojo přísná a jsem za to ráda:-). Jen mám holt jak říká můj taťka smolíka pacholíka někde se najíst… Myslím jako restauraci, nebo tak. V Praze to ještě jde, jsou tu veg. restaurace, pizzerie atd. Ale někde v malém městě bych si z guláše a omáček fakt nevybrala no…

Upekla jsem poprvé od narození Máni koláč, jdu se jím nafutrovat:-))).
Slanka*

 
Meda1
Kecalka 201 příspěvků 27.01.06 14:29

Slanko,

tak to jsme na tom s financema naprosto stejně - my „vlastníme“ družstevku a řešili bychom to obdobně jako vy, ale jak jsem psala, už teď to máme tak tak s tou mojí mateřskou, ale zkusíme to probrat s nějakým finančním poradcem a uvidíme.

K tomu pití - já ráno uvařím fenykl. čaj a má to Julka na celý den - žádné ohřívání. Nabídnu jí to několikrát a cucne si tak po různu, ale moc toho nevypije. To pití by se mělo sledovat myslím, až když jsou denně dva příkrmy. Dneska jsem jí dala jen kojo vodu a taky dobrý. Teda Manka ale baští - Julka má pomalejší rozjezd, ale dneska jí taky řepa+brambor celkem zachutnala.
Ovocný příkrm jsem myslela tak po měsíci zeleninového.
To je prima, že jseš vegetariánka - nějaký smažák se tam jistě najde - hihi si dělám legraci, však víš jak to chodí, ale já tedy doufám že pojedeš!!!

pa Meda + prdlíkující Julinka

 
ellen
Kecalka 462 příspěvků 27.01.06 16:41

Slani, ja stale ohrievam napoje, vzdy, ked mu idem dat, ohrejem,mame tu ohrievacku na flase.
A s ovocim som zacala mesiac po zelenine, niekde to takto radia. Ale my sme zacali s prikrmami v 6mesiacoch. Ty by si mozno mohla aj skor zacat…
 Elen

 
Makovka
Kecalka 326 příspěvků 27.01.06 16:45

Holky ahoj,

Nikkol, kocko, ty se o nas tak pekne s temi denicky staras. Je supr jako obvykle.

Nasemu raraskovi rostou 4 horni zoubky najednou! Takze pocet zubu je tedy 6. Kazdopadne si urcite dovedete predstavit ty noci. Ja vypadam jako Africanka, a Slani nejenom pokud jde o prsa. Tak cerne kruhy pod ocima muzou mit uz fakt je v Africe. Nevadi vam kojicim detske zoubky?

Ellen, ja jsem to take od porodu dostala zatim jen jednou a to 26.12. Nezneklid­nuju se tim, ze uz to melo prijit, protoze to urcite nebudu hned pravidelne, ze? Ty se take snazis?
Zajimalo by mne, jak dochazi k oplodneni pokud nedojde k ovulaci? Je to mozne? Zrejme se ptam jako tatar.

Matty, jsem moc rada, ze jste dopadly dobre, myslela jsem na vas. Ted jeste ty a pak smitec!

Nezlobte se, ze adresne jsem napsala jen teochu, je ted vic starosti nez radosti a volneho casu. Tak to nekdy je, ze.

Marodum brzke uzdraveni a vsechny palce drzim Adalajde.

Papa

P.S. A ja si myslim, ze napriklad Katkaa s Matyskem z Prahy s ma zkouskove obdobi a je toho na ni moc. Urco se zase ozve.

 
Makovka
Kecalka 326 příspěvků 27.01.06 17:35

To jsem jeste ja, holky.

Chtela jsem se zeptat, jestli si myslite, zda se muze pri kojeni pit caj na spani? Ja mam problemy usnout, to neni Tomaskem a tak me zajima, jestli se to smi.

Dekuju.

Pa

 
ellen
Kecalka 462 příspěvků 27.01.06 19:34

Caute,
Maky, ja som to dostala 22.12,sranda:))
no pokial nebudes mat ovulaciu, tak tazko otehotnies…spermia nebude mat co oplodnit xixi
ja sa ani nahodou nesnazim o dalsie babo, uz som to pisala,ani nahodou by som to nezvladla, mne staci toto šidlo.

Znova ho ucim zaspavat v postielke, ale musim ho drzat zabaleneho v paplone, lebo inak sa tam postavi a nie a nie si lahnut a nejak sa mi zakazdym vysmykol, a otocil a uz sa staval na nohy. Tak som mu taka nahnevana hovorila, ze nech si lahne, ze ma spat a zacal sa mi rehotat, tak mu hovorim, nesmej sa, som velmi nahnevana a on sa zacal znova smiat a este aj tlieskat. No a hnevajte sa potom na neho, tak som sa rozosmiala tiez.

A dnes rano ma tak krasne zobudil, rano sme spali spolu v posteli a namiesto toho,aby sa zacal stavat pri čele posteli,ako to vzdy robi, tak sa zacal ku mne tulit, to bolo taaaaaaaaaaaa­aaaaaaak mile.

A ma novinku pri kojeni. Uz kojim iba po leziacky a on sa pri tom zacne otacat na brusko, potom pije tak,ze je na tom brusku a potom sa zacne davat na styri a vystiera nohy, cize hlavu ma na posteli a pije a ritku vo vzduchu.

Budem koncit,
dobru noc
Elen

 
Anonymní  27.01.06 20:12

Ahoj holky,
tedy vy se cinite. Tak u nas stara znama pisnicka, Ami v noci spi nic moc, probudi se tak 6×, vzdycky si rikam, ze musim byt klidna a trpeliva, abych ji svou mrzutosti jeste vic nerozbrecela. Rozhodla jsem se zacit s prikrmy, mame za sebou mrkvicku, zatim ji smakovalo. Vyrusta nam taky druhy zoubek.
S tim olejem - taky jsem cetla, ze se ma davat par kapek kvuli vstrebavani vitaminu..

Nikol - tak a mame kompletni denicek o papani, fakt super. Ke srazu jsem jiz psala, ze mi vse vyhovuje.

Mirri - tedy jsi fikana, s tema satama jsi to fakt dobre vymyslela a uz se tesim na fotecky :) Jinak my jsme se brali taky nedavno - 15.4.2005

Monco - tu svatebni fotku urcite dej, ja jsem zvedava :)

Medo, Slani - aspon mate nejaky byt, to my nemame zadny a musime tvrde setrit, no holt nic nemame zadarmo. To me jeste nastval deda, respektive nejaka jeho znama babka nad hrobem v Praze bydli ve statnim byte na Staromaku (plati 3000 korun) a ma dalsi dva statni byty a ty pronajima - grrr, kvuli takovym my nemame kde bydlet!!!

Kiro - to je dobre, zes prisla na to, z ceho to blinkani je. A s tim Adamem mate tedy starosti, to ti nezavidim, nekdy je tezky ty kluky ukocirovat. Neboj, nastreleni pry neboli (me tedy vubec nebolelo). My jsme byly pichnuty nekdy kolem 2m a dost nam trvalo nez se to uzdravilo, priste jdu taky do nastreleni.

Katkob - muj manzel taky nesnasi dokumenty hlavne o obycejnych lidem, ma stejny nazor, jako ten tvuj :) Stahovaci program taky mame a je to parada mit muziku zadarmo - ono je nejak mozne mit jednu kopii, ze to neni pry piratstvi, no manza mi to vysvetloval, takze tak.

Matty - to je dobre, ze Natalka je ok, jeste ty at to mas brzy za sebou!

Valli - at zvladnes zkousky, ja nemcinu uplne nesnasim (a to jsem se ji 5 let ucila), mam radeji franinu a anglinu.

Slani - toho spinkani se neboj, my s tim taky bojujeme, a jsou to fakt jen dve noci, to se nejak zvladne ne?! Tedy ty jsi cista vegetarianka, ja bych asi nevydrzela nejist maso, i kdyz jsem jednu dobu taky nejedla, ale vydrzela jsem to asi rok a ty chute na flakotku masa byly strasny :)) Ten caj, jak se ptas, bych asi ohrivala. Ale zase nevim, kdyz budu davat jen vodu.. to je blbe asi tepla voda :)) Tak jsem ti odpovedela a hned vzapeti to poprela, bych asi nemohla delat na nejake poradni lince :))

Lois - at jste brzy zdravi a Vojtisek zubatej!!

Ellen - k tem prsum, ja sice jeste hodne kojim, ale porad je mam hezky, nastesti, i kdyz trochu popraskany a doufam ze podprsenkou predchazim vyveseni :)) a nerikejte mi , ze ne:)!!

Janko - tedy, hlavne, ze jste nevyhoreli! A koukam, ze Barunka pije ze sklenky, je sikulka.

Medo - doufam, ze se ti Julinka neobouchala moc o parkety :))) Vskutku vtipne, zasmala jsem se :))))

Adel - ja myslim, ze vsude se pise (v chytrych knihach), ze se da otehotnet, i kdyz zenska nema kramy.. podrobnosti neznam. A ctyri zuby najednou.. no, dobry je, ze to bude bolet misto cytikrat jen jednou..

Tak, uz jsem to konecne napsala, ted to poslu a zjistim, ze pribyly dalsi komentare :))

Tak hezkej vecir, maminy.

Radus

 
DD
Kecalka 337 příspěvků 28.01.06 00:31

Ahoj maminy,

poslední dobou nějak nic nestíhám - proto se omlouvám, že nebudu reagovat adresně na všechny, i když bych moc chtěla…

hned zkraje bych chtěla ohlásit, že se bohužel ten náš plánovaný sraz trefil zrovna do termínu, kdy mají přijet moji rodiče do Prahy (jedou od Uh. Brodu). Pokračují pak do lázní, které jsme jim s bráchou darovali k vánocům. Byli se za Eli podívat hned po narození, pak ji viděli o vánocích no a další návštěva je právě ten květen. Mamka to těžce nese, že zatím Elišku vidí tak málo.
Tak se omlouvám, ale nemůžu jim říct - sorry mizím na hory. Tak snad mi to vyjde někdy příště. Doufám, že se poznám aspoň s holkama od Prahy někde v Ikei. Zličín máme kousek, ale na Černý most jezdíme raději, protože tam bydlí kámoška a je tam poblíž pizzerka Turbanti:-))) Zkrátka je mi jedno která IKEA to nakonec vyhraje.

Maky: myslím si, že čaj na spaní klíďo můžeš i při kojení - teda pokud nejde o nějakou „spešl“ american směsku s opiem. To by se ti chrupkalo jedna báseň a ty sny -páni, ale Tomášek by asi spinkal dvakrát tolik. Jestli máš na mysli bylinky typu meduňka, chmel, kozlík, mučenka pak je to v běžném dávkování OK.

Slanko: pokud jde o ohřívání pak u nás to funguje tak, že Eliška mi nic studeného nechce moc pít. Když jí pitíčko ohřeju, tak jí jede. I obyč. voda, i šťávička od hippu naředěná vodou - prostě všechno líp a bez řečí vypije, když je to teplé. Proto jsem si před týdnem objednala ohřívačku koj lahví a skleniček. Furt jsem s ní váhala, jestli ji využiju, ale teď s těma příkrmama bude v permanenci. Už se na ni těším, vybrala jsem typ i s adaptérem do auta, až budeme konečně podnikat výlety. jablíčkovou Frutapuru měla Eli také na ovocný rozjezd a dala jsem jí ji tři týdny po začátku příkrmů. Zítra se chystáme na hrušku. jablíčko jí moc chutná ani u něho nedělá ksichíky - spíš se zlobí, když je kelímek prázdný.

Radunko: přeju úspěšný boj s prvníma lžičkama a ať se nijak Amálce neprojeví na kůži.

Elen: ten tvůj popis kojení v leže mi něco připomíná. My kojíme v leže od začátku - a podobná alotria provádí Elišák také. Už dlouho ji nemusím ani dávat odříhnout, protože se zkrátka sama přetočí na bříško a je to v mžiku hotové.

Mirry - tak ohrádku jsem zatím zavrhli, protože jsme zkoušeli dát Elišku do cestovní postýlky - jestli se jí to nebude příčit - no a nevydrzela tam ani 2 minuty a řvala jako by jsme ji vraždili. No a tak si myslím, že by to byly asi vyhozené peníze a další „harampádí“ doma. Zatím to řeším tak, že ji přikurtuju do jídelní židličky, kde se jí líbí a vydrží v ní i půl hodiny a hraje si - nejčastěji si „čte“. Jen mě musí mít na dohled. No a tak ji posunuju po bytě a ona z toho má švandu.

Už na to moc nevidím - letím do hajan.
Přeju prima víkend

Dáša

 
Nikkol
Zasloužilá kecalka 853 příspěvků 28.01.06 03:21

AHOJ VŠEM…v rychlosti vynašla sem si co ste kdo psal o srazu a zatim to vidim takto.

KIRA,MATTY,KAT­KAB,RADULKA to sou 4.osůbky co napsali stoprocentně ano.
DD-a kdybychom to posunuli o týden???to znamená od 9.5.-11.5.06?hodilo by se ti to?a co ostatním?
MOŽNÁ VÁHAJÍ…SLANKA,JAN­KA1,PETTA můj názor na toto je,že se člověk nezavděčí každému a prostě změna je život
Neurazte se prosím
SLANKO…sim tě z té MŠ bych strach neměla děti z MŠ i ty naše to zvládnou určitě líp než my,jídlo asi bohužel nepůjde zajistit vegetariánský,ale myslim si,že třeba jen brambory atd..bys mohla holt si nevezmeš maso,jelikož stravu asi budeme muset platit i tak to je za hubičku,pokoje mne majitel říkal dvou až třílůžkové takže MŠ půjde do těch větších
JANKA1-výběr ze dvou jídel nebude určitě
PETTA-on může za ty 3-4.měsíce snášet cestování uplně jinak
ADALAJDA-pojede dle situace doma jinak se hlásí pro ano

Taak a ted mám zhruba hotovo vím,že někdo psal o manželovi,ale nevim kdo…
ELLEN-ráda by jela,ale ze Slovenska to má hodně daleko

Reakci na srazík sem nezaznamenala u:
MEDA,SAFIRA,LO­IS,MIRRI,CADOV­KA,NIKINA,KAT­KAA,JITTY,PETUL­DA,JERRÝSEK beru to jen z těch co jsem za poslední dobu viděla přispívt takže prosím o vyjádření.Taajk hotovo,přehled udělán,dravec nakojen a půjde se spát.
Jen mne ted eště napadlo kdo váhá,že nepojede třeba kvůli pokojům čí,že bude jeho mimko rušit ostatní tak si musíme uvědfomit,že děti budou mít za 3-4.měsíce zase uplněě všechno jinak a tomu věřim.
Zatim jdu pokračovat ve spánku Nikkol

 
katkab
Zasloužilá kecalka 748 příspěvků 28.01.06 09:13

Děvčata ahoooj,
ke srazu: Nikkol, jak jsi psala ten druhej termín, tak mě by vyhovoval víc, ale jinak je mi to jedno. Od toho dalšího týdne mi začíná ve škole zkouškový, ale přežíju to. Takže kdyby se to dáši hodilo, tak jsem pro to přesunout.
Slani, jano petto neváhejte a pojeďte!!!!!! V jednotě je síla,ha ha.
Já jsem úplně unešená z toho svýho pirátství! Stáhla jsem si svoje songy z mládí a od rána máme doma dízu.
Mám pocit že na naši rodinu se žene nějaká chřipajzna, tak se modlím ať odjedeme na hory příští neděli.
Ellen, vždycky se u tvých komentářů musím usmívat nad slovenčinou. Shodou okolností včerejší návštěva přítelova teta je taky slovenka, takže tiež hutorila. Dneska máme ty dvojčata, já už je taky viděla loni,a le ne všechny díly.
Bytová situace je u nás taky šílená.Bydlíme v nájemním domě, sice máme dva velký pokoje a obytnou kuchyň, ale platíme za to nehorázný peníze. Starej barák všude táhne, wafky starý jak metuzalém nový nám majitel kupuje hubou už rok atd…
Slani tvoje vegetariánství teda obdivuju! A co pořád jíš? Zeleninu i v neděli na oběd? Asi hodně i té soji, že?! Já si nedovedu představit, co bych pořád vařila víš. Ovoce jsem já začala dávat lucce, tak po půl měsíci, co jsem jí dávala v poledne zeleninu. Dávám jí jenom banána nebo nějakou výživu, ale ona to moc nechce, sní mě jenom ten banán.
A pití, u nás se vypijou tak dvě lahve denně.
Holky, co dneska vaříte? Mě vůbec nic nenapadá, přítel jaksi vstával z… napřed tak je mu dneska všechno jedno, naštěstí teď odjel za prací uf.
zatím pa pa

 
Safira
Kecalka 360 příspěvků 28.01.06 11:54

Ahoj holky,
Nikkol - skopčím ti co jsem psala v minulém deníčku :tak jsme se koukly na ty stránky a nakonec tedy pojedu s přítelem protože vlakem to trvá 6 hodin a musí se 3 krát přesedat takže to ani náhodou.Tak jestli to půjde jestli neonemocní dítko anebo nebude muset Štefan do práce tak určo jedem a záloha se musí zaplatit do kdy?A kdyby náhodou jsme nemohli vrátí zálohu?Štefan to nahlásí už v práci teď,ale dělá u soukromníka a kdyby náhodou dostali nějaký kšeft tak se nebere ohled na nějakou nahlášenou dovču :-( tak proto se ptám na vrácení té zálohy.
Jinak termín je mi jedno který jenom ať to může Štefan nahlásit v práci :-).
Katko já dneska dělám bramborové placky to jediné nás napadlo :-)).
Včera jsem malému zkoušela dávat jablíčko a úspěch žádný a na oběd brokolici s bramborem a taky mu to moc nelezlo mi budem asi pořád krmit jenom mrkví :-)).Dneska mu zas dám tu brokolici no to su zvědavá.
Tak a teď nevím jestli jsem ještě něco chtěla :-).Večer se zas ozvu pa holčiny
 Monika

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 28.01.06 12:17

bohuzel nemam cas si cist komentare,tak jen to ze zkousku mam hotovou a jeste me ceika jedna v patek na tu se budu muset opravdu ucit ne jako ted:-)
byly jsem zase plavat to je vyborny dnes tam na nej bylo 5 holcicek-byl tam sam kluk.jinak vse nam slo vyborne tak mam radost ze to plavani ma tak rad,na vsechny tam strikal vodu a piskal.jinak ahoj,musim jit uklizet. budu tady nejspis az v pondeli tak snad se dovtu konce:-)

 
KIRA
Zasloužilá kecalka 914 příspěvků 28.01.06 13:29

Ahoj ženský!

Tak jsem se konečně dostala k pc.Chlap se snažil furt něco instalovat,tak jsem sem nemohla.

Slani - já uvařim čaj -rooibos a pak ho dávám už neohřívaný,normální pokoj.teploty.
U příkrmů nám dr.říkala,že napřed zeleninu,3.týden příkrmů už i masíčko a až papá tak další tři týdny masozeleninové dobrůtky,tak zařadit ovoce(aby si prý nezvykly na sladké ovoce a pak neodmítaly zeleninu a maso),nám radila do bílého jogurtu,ale Nikol píše,že se jogurt nesmí,ještě nevím,co udělám,uvidím.Ovoce se dává většinou na dopolední(u nás asi v 10hod) nebo odpolední (u nás asi 15.hod)sváču.
Ale teď koukám,že ty masíčko nejíš,tak nevím,jestli ho budeš dávat Mance.

Makovko - když není ovulace,znamená to,že tam není vajíčko,které by mohlo být oplodněné,takže to nejde :-(
Na spaní - pokud je to třeba meduňka,tak ta se může,ale nevím,co máš za čajík.
Jak koukám tak jsme se s menstruací docela sešli -já 25.12. :-))

Ellen -docela jsem se nasmála,jak se malý Miško raduje ,když se mamka zlobí.

Radulko - po prvním mímu jsem měla prsa taky ještě pěkný,zato teď se to nějak zvrtlo!Podprdu taky nosím i na noc!!

Dášo - škoda,že ti termín srazu nesedí,ale snad výjde aspoň ta IKEA.

Ke srazíku - mě je úplně jedno jestli o tyden dřív nebo později.A vy váhající pojeďte!!!

Tak pá KIRA

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »