Červenčátka 058: Něco málo o HA výživě a taky trošku inspira

Rodičovství

Konečně jsem se dostala k napsání deníčku o HA (hypoalergenní) výživě kojenců. Nad tímto tématem dumá v dnešní době nejedna maminka a já nejsem výjimkou. Již před narozením miminka víme, zda je u něj riziko vzniku alergie. Víme také, že výrazným způsobem se uplatňuje vliv výživy (zvláště v kojeneckém věku), což je faktor, který lze nejvíce ovlivnit ve snaze snížit možnost vzniku alergie u miminka.

Mezi nejčastější alergie v kojeneckém věku patří potravinové - alergie na bílkovinu kravského mléka. Tato alergie postihuje děti nekojené i kojené. Uvádí se, že pokud děťátko snáší kontakt s bílkovinou kravského mléka (KM) déle než čtvrt roku, je rozvoj alergie na bílkovinu KM nepravděpodobný.

Jaká strava je tedy nejvhodnější, pokud je miminko ohroženo vznikem alergií:

Během prvních měsíců života je nejvyváženější stravou a nejlepší přirozenou prevencí proti alergiím mateřské mléko. Pokud však z různých příčin kojení není možné nebo není dostatečné, mělo by miminko dostávat speciální kojeneckou výživu, jejíž bílkovinná část je zpracována tak, že snižuje riziko vzniku alergických reakcí, tzv. hypoalergenní - HA mléka. Na trhu je v současné době dobrý výběr (Beba HA, Nutrilon HA, Sunar HA, Hamilon HA, Hipp HA). První nemléčné příkrmy dítěti podáváme mezi 4. a 6. měsícem, pokud je dítě krmeno kojeneckým HA mlékem. U kojených dětí začínáme po ukončeném 6. měsíci.

Zhruba od půl roku věku dítěte již mléko nestačí, a proto je vhodné začít jídelníček zpestřovat a přidávat postupně první příkrmy. Běžná HA výživa se od běžné kojenecké výživy liší způsobem zavádění nových potravin (najednou vždy jen jednu novou potravinu) a výběrem potravin, které mají nízkou schopnost vyvolat alergické reakce (viz. níže). Zavádění kojenecké HA výživy je třístupňové: jeden týden jedna potravina (např. mrkev), druhý týden mrkev s bramborem a třetí týden mrkev + brambor + maso. Přesněji je zavádění příkrmů popsáno v dřívějším deníčku, takže se zde tímto nebudu zabývat. Snad jen, že nové potraviny se v případě HA výživy zavádí s odstupem jednoho týdne - tedy během jednoho týdne nezavádíme žádnou další novou potravinu. Po první třístupňové fázi zavádíme druhý nemléčný příkrm. Večerní dávku kojení nebo HA mléka nahrazujeme rýžovou kaší, zpočátku čistou, později s ovocem. Vždy však postupně jen jednu novou potravinu.

Velmi vhodným příkrmem, který děťátku dodá energii, ale i vitamíny a minerály pro zdravý růst jsou obilné kaše. Kaše se obvykle podávají večer, protože zasytí a dodají organismu energii pro celou noc. Pro děti s rizikem vzniku alergie na bílkovinu KM jsou ideální nemléčné rýžové kaše, které lze připravit s HA mlékem. Rýže je obilnina, která neobsahuje lepek, je lehce stravitelná a alergické reakce na ni jsou velmi vzácné. Kaši z počátku podáváme čistou, později s ovocem.

V případě, že dítě potraviny snáší, můžeme postupně obměňovat druhy masa, zeleniny a ovoce.

Od 7. měsíce nahrazujeme odpolední kojení nebo HA mléko obilnou bezmléčnou kaší s ovocem.

Od 9. měsíce se přechází od kaší na hutnější konzistenci stravy, tak aby se dítě naučilo kousat. Technika krmení je shodná u kojenců bez rizika alergie.

Potraviny, které obvykle nevyvolávají alergické reakce:
OBILOVINY - rýže, kukuřice, proso, pšenice, ječmen, oves, žito (poslední čtyři potraviny však obsahují lepek, takže se také zavádějí nejdříve po 9. měsíci)
ZELENINA - brambory, mrkev, cuketa, špenát, fenykl, dýně, baklažán, brokolice, růžičková kapusta, květák, patison, kedluben, okurka, černý kořen, kořen petržele, všechny zelené saláty, mangold, červená řepa, pórek, zelí (ne kysané), zelené fazolky
OVOCE - banány, meloun, hrozny, vařené ovoce jako jablka, hrušky, broskve, meruňky, třešně, švestky, mirabelky, borůvky
MASO - kuřecí, krůtí, telecí, hovězí, jehněčí, králičí
SLADIDLA - čistý hroznový cukr, zahuštěná jablečná nebo hroznová šťáva
POJÍCÍ PROSTŘEDKY - rýžový, kukuřičný nebo bramborový škrob
OLEJE A TUKY - rostlinné oleje (olivový, slunečnicový, kukuřičný) a margaríny bez mléčné bílkoviny ŠŤÁVY - jablečná, hrušková nebo hroznová šťáva (šťáva se podává tehdy, pokud dítě snáší celé ovoce, ze kterého je šťáva připravena)

Potraviny, které mohou vyvolat alergickou reakci:
MLÉKO - kravské, kozí, ovčí a výrobky z mléka
VEJCE a výrobky z vajec
MASO - ryby včetně sladkovodních, měkkýši, vepřové maso, sójové maso
UZENINY
ZELENINA - chřest, celer, hrášek, paprika, kapusta, žampióny, cibule, ředkvičky, křen, luštěniny, kyselé zelí, řeřicha, bazalka
OVOCE - citrusové plody, kiwi, ananas, mango, fíky, datle, bobulovité ovoce (kromě borůvek)
KOŘENÍ - vanilka, kari, skořice, muškátový oříšek apod.
MED
OŘECHY - vlašské, mandle, pistácie, kešu, lískové, burské a SEMÍNKA
SOJA a sojové mléko
SLADKOSTI - čokoláda a kakao
BYLINKOVÉ ČAJE - heřmánek apod.

Výživa dětí po prvním roce je možné téma pro nějaký další deníček. Zavádění potravin, které mohou vyvolat alergickou reakci po prvním roce závisí na tom, jak dítě snášelo nealergizující potraviny během prvního roku a jestli je alergik nebo ne.

A nyní několik receptů pro inspiraci:

  1. od ukončeného 4. měsíce:

VAŘENÁ MRKEV

50 g očištěné mrkve; 50 ml kojenecké vody; 2 kávové lžičky oleje (slunečnicového nebo olivového)

Nakrájenou mrkev dusíme s vodou a olejem do měkka, poté pasírujeme nebo mixujeme.

VAŘENÁ MRKEV S BRAMBORY

130 g oloupaných brambor; 50 g očištěné mrkve; 2 kávové lžičky oleje (slunečnicového nebo olivového)

Nakrájené brambory a mrkev s kojeneckou vodou a olejem dusíme doměkka a pak pasírujeme nebo mixujeme.

KEDLUBNOVÁ POLÉVKA

polovina kedlubny; 2 střední brambory; 1 střední mrkev; 1 lžička olivového oleje; 500 ml kojenecké vody

Kedlubnu nastrouháme na hrubším struhadle, brambory a mrkev nakrájíme nadrobno, vše dáme vařit do měkka. Uvařenou polévku rozmixujeme, popřípadě dohustíme rýžovou kaší (např. Hami).

ZELENINOVÁ POLÉVKA S KUŘECÍM MASEM

2 brambory; 2 mrkve; 1 petržel; kousek cukety; kousek květáku nebo brokolice; kuřecí prsíčka; 1 lžička oleje

Očistíme zeleninu, omyjeme maso, vše nakrájíme a dáme do kojenecké vody vařit. Po důkladném uvaření rozmixujeme, přidáme olivový olej.

SMETÁNKOVÁ ZELENINOVÁ KAŠE (od ukonč. 5. měsíce)

1 mrkev; 2 růžičky květáku; 2 růžičky brokolice; 4 natenko nakrájená kolečka pórku; 1 brambora; plátek kuřecího masa (prsa); 1 hrnek vychladlého kojeneckého HA mléka

Dusíme do měkka na kousky nakrájenou zeleninu. V druhém hrnci vaříme do měkka kuřecí maso. Přeceděné uvařené suroviny rozmixujeme a smícháme s připraveným HA mlékem a vývarem z uvařených surovin na potřebnou hustotu polévky.

MASO-ZELENINO-BRAMBOROVÁ KAŠE (od ukonč. 5. měsíce)

100 g oloupaných brambor; 50 g očištěné mrkve (květák, brokolice apod.); 20 g vařených kuřecích prsíček; 4-5 lžic kojenecké vody; 2 lžíce oleje

Nakrájené brambory a mrkev spolu s vodou dusíme do měkka. Přidáme ještě teplé kuřecí maso a vše rozmixujeme.

VAŘENÍ ZÁKLADNÍ KAŠE KUKUŘIČNÉ

75 g jemné kukuřičné krupice nebo kukuřičné mouky hrubé; 1/4 l kojenecké vody; 1/4 l HA mléka

Krupici nebo mouku namáčíme asi jednu hodinu v připravené vodě. Pak ji přivedeme k varu vaříme na mírném ohni, dokud se voda zcela nevstřebá. Posléze přidáme mléko a řádně promícháme. Pokud dáváme uvařenou kaši do kojenecké lahvičky, rozředíme mlékem a ochutíme hroznovým cukrem.

VAŘENÍ ZÁKLADNÍ KAŠE JÁHELNÉ

Jáhly přebereme, propláchneme vařící vodou a pak ještě vlažnou vodou. V kastrolu zalijeme připravené jáhly dvojnásobným objemem kojenecké vody a vaříme na mírném ohni 8 minut. Pod poklicí necháme asi 10 min. dojít.

Do všech základních kaší přidáme jednotlivé ovoce nebo zeleninu a tím získáme kaši přidané chuti.

  1. od ukončeného 6. měsíce:

BRAMBOROVÉ PYRÉ S KUŘECÍM MASEM

20 g vařeného kuřecího masa; 100 g brambor; ¼ šálku HA mléka

Očištěné, oloupané a nadrobno nakrájené brambory zalijeme kojeneckou vodou a vaříme do měkka. Poté smícháme s vařeným kuřecím masem (nakrájeného na kostičky) a rozmixujeme. Zalijeme HA mlékem, vyšleháme a hned podáváme.

KAŠOVÉ BÁBOVIČKY

Do formiček od pudinku připravíme jakoukoliv hustší kaši (bezmléčnou v HA mléku) a necháme ztuhnout. Vyklopíme na talířek a přelijeme ovocnou přesnídávkou nebo nápojem.

MLÉČNÁ KVĚTÁKOVÁ POLÉVKA

250 ml kojenecké vody; kousek květáku; odměrka HA mléka; lžička oleje; 1 lžíce ječných vloček

Očištěné a omyté růžičky květáku uvaříme do měkka a scedíme. Do vroucího vývaru přidáme vločky a vaříme. Květák rozmixujeme s HA mlékem. Přidáme uvařené vločky.

KUŘE SE ZELENINOU

2 brambory; 1 mrkev; 1 růžička květáku; 20 g vařeného kuřecího masa; 1 lžička oleje; rýže (nebo rýžová bezmléčná kaše)

Zeleninu uvaříme do měkka, přidáme maso, zahustíme uvařenou rýží a přidáme olej. Vše rozmixujeme a podáváme.

HOVĚZÍ SE ŠPENÁTEM A BRAMBOREM (od ukonč. 10. měsíce)

100 g oloupaných brambor 50 g vařeného hovězího masa; 2 kávové lžičky olivového oleje; 50 g špenátu

Uvaříme nakrájené brambory s kojeneckou vodou, přidáme ještě teplé hověyí maso a špenát, povaříme, pak vše rozmixujeme, vmícháme olivový olej.

Doufám, že deníček trošku přiblížil problematiku HA výživy. Není to žádný strašák, takže se toho bát nemusíme. Není to složité a i kojenec ohrožený alergií má možnost mít rozmanitou a pestrou starvu.

A na závěr ještě pelotonek (převzala jsem upravený od Jerrýska a připsala zpět Radku):

18.05.05 - Veronika + František 3,60 kg 49 cm - 1977 - Morava
21.05.05 - Lois + Vojtíšek 3,20 kg 51 cm - 1980 - Havířov
28.05.05 - Adalajda + Ondrášek 3,25 kg 49 cm - 1981 03.06.05 - Mirri + Karolínka 3,80 kg 53 cm - 1981 - Havlíčkùv Brod 04.06.05 - Oluska + Martínek 3,00 kg 49 cm - 1981 - Plzen/Chebsko (Velká Šitboř) 05.06.05 - Simona(Meda) + Julinka 3,31 kg 49cm - Praha 06.06.05 - Nikkol + Filípek 3,85 kg 52 cm - 1979 - Náchod 07.06.05 - Sylva+Matouš 3,5kg 49cm - 1974 - Č. Budějovice, syn František 6 08.06.05 - Matty + Natálka 3,00 kg 48 cm - 1973 - Brno - Liduška 10,Veronika 4 09.06.05 - Ellen + Michal 3,50 kg 50 cm - 1977 - Sereď/Bratislava
15.06.05 - Cadovka (Soňa) + Richard 4,18 kg 52 cm - 1977 - Uh.Hradiště - Vašík 4
16.06.05 - Nikina + Mysak 3,70 kg 53 cm - 1978
21.06.05 - Katkab+ Lucinka 3,20 kg 50 cm - 1975 - Brno - syn 10 Honzík
22.06.05 - Valli+Martínek 4,15 kg 54 cm -Třebíč
25.06.05 - Jittyy + Davídek 3,85 kg 51 cm - 1980 - Brno
27.06.05 - Petulda + Míša 2,90 kg 49 cm - 1978 - Bílina 01.07.05 - Makovka + Tomášek 4,16 kg 52 cm - 1980 - Washington D.C./Olomouc 02.07.05 - Jerrýsek + Simonka 3,80 kg 51 cm - 1977 - Brno - dcera Leonka 04.07.05 - Petta + Davídek 4,00 kg 55 cm - 1975 - Zlín 05.07.05 - Dáša + Eliška 3,37 kg 50 cm - 1974 - Praha 06.07.05 - Kira + Anetka 3,19 kg 48 cm -1974 - Kladno - syn Adam 8 08.07.05 - Slanka* + Marianka 3,52 kg - 1979 - Praha 08.07.05 - Magrátka + Michal 3,25 kg 48 cm - 1977 - Praha 09.07.05 - Radulka + Amálka 3,69 kg 50 cm - 1980 - Kladno
12.07.05 - Ayra (Jita) + Matyáš 4,72 kg 54 cm - 1969 - holky 9 a 4
15.07.05 - Paraplíčko + Julinka 2,8 kg 50 cm - 1976 - Brno
19.07.05 - Radka + Tomášek 3,55 kg 52 cm - 1975 - Hořovice
20.07.05 - Safira (Monika +Samuel Matyasz 3,56kg 54 cm - 1969 - Havířov - 3 mazlíci 17, 14 a 9
20.07.05 - Janka + Barunka 3,10kg 50cm - 1978"

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
 
Nikkol
Zasloužilá kecalka 853 příspěvků 16.02.06 06:54

Jůůů super nový deníček a já v něm první.Krásný deníček a ty recepty hned něco zkusíme.Ted sem mu dávala povařené rajče ve vodě se žloutkem a jak mu chutnalo.Jinak už pomalu chci přejít z mixované stravy namačkanou.Tak uvidíme,máme totiž skoro 5zubů a tak si myslim,že at už se učí žvejkat.Jinak už asi lahev máme vybranou at sem přemýšlela jak sem přemýšlela zkusíme Avent a uvidíme.No a časem mu koupíme láhev s brčkem od Nuby z MMB ta se mi děsně líbí snad pak bude i Fil.Jinak u nás nic moc novýho zítra jdem zase plavčit a máme tady plno sněhu,což je asi všude.Tak zatim jdu a paaaaaa Nikkol

 
adalajda
Kecalka 276 příspěvků 16.02.06 07:54

Tak jsem druhááááááááááááá,
u nás nic moc nového. Zítra jde manža do nemocice domluvit termín operace a budeme i nadále vyčkávat. Po různých testech a měřeních se nádor zvětšije, takže jde definitivně ven.
Jinak máme 7 zoubků, bez chodítka nedáme ani ránu(chojo, je to hrůza a když v něm není, tak řve jak tur i hodinu v kuse, co já s ním mám dělat?)
Taknějak jsem stále ještě nepostřehla, jestli už je nějaký definitivní termín našeho celorepublikového srazu, nebo z něj snad sešlo? To doufám ne.
My byli minulý víkend na masopustu na Veselém kopci a potom jsme si jeli s kamarádkou zalyžovat. Bylo to super, ale je fakt, že od té doby co jsem na tom nestála ( naposledy před 3 rokama když jsem dělala ještě instruktorku) jsem to maličko pozapomněla, ale už jsem se dostala zpět do formy, takže v sobotu huráááá zase na kopec.
pokusím se vložit nějaké fotečky.
Mějte se krásně a pozdravujte mimísky. Pa adalajda a Ondra

 
KIRA
Zasloužilá kecalka 914 příspěvků 16.02.06 08:36

Ahoj ženský!

Než se stačím rozkoukat,tak je další deníček a já ještě nedočetla ten starej!

Janib - Chci se tě zeptat,tu přepážku tak máš odjakživa nebo po úrazu? Mě na tom nejvíc překvapilo,že o tom všichni dr. věděli už odmalička a vždycky jen konstatovali,že to tak je a nic víc.A najednou -operace.Ale taky do toho nepůjdu dřív než bude malá o něco větší.A už nebudu kojit.Takže kdo ví,kdy to bude.

Elen - masa dávám asi kostku 2,5 cm(je to zhruba 25g)
Ty jsi taky zdravotní sestra? Musíte mít taky tu registraci u vás na slovensku?

Janko I - To jsou strašný věci ,co se dějou! Vůbec se nedivím,že máš o manžu strach.

Makovko - moc zdravíme a snad budeš mít zase brzy přístup na net.

Soni - tak držím palce,aby jsi vyšplhala dobře do schodů ve škole a ať vám to dobře dopadne.
Co jsi dělala,zakopla??

Slanko - díky za recept.Vypadá to moc dobře-mňááám!! Myslím,že dnes nebo zítra si to zkusím udělat.

Radulko - taky mi ti kloučci připadnou šikovnější.My teda rozhodně nelezeme a i jen cvičení je u nás horor.Lézt nechce a tak to dává zřetelně najevo!

Jerrýsku - laryngitida je pěknej prevít,tak se brzy uzdravte!

Katkob - držím palce a posílám můzy psaní (i když u mě ještě nikdy nebyly).Psát a učit se do školy s mimčem- máš můj obdiv.
Tak jdu číst nový deníček a potom zase písnu-snad!

čau KIRA

 
Safira
Kecalka 360 příspěvků 16.02.06 11:20

Ahoj holky,

super deníček Paraplíčko!Recepty se vždycky hodí a mě vůbec nenapadlo malému ty polívky zahušťovat tou rýžovou kaší možná proto mu nejedou ty moje vařené,skleničky jsou všechny huštěné myslím škrobovou moučkou.Tak to zkusíme :-)).
Jinak včera jsme byli plavat a Samík byl poprvé pod vodou a zvládl to uf!Ono se dobře potápí cizí děti ,ale jak máte potopit svoje no bála jsem se :-))
Jinak u nás nic nového akorát dnešní noc zase nic moc ,spinkal se mnou jinak bych musela co chvilku k němu vstávat ,asi ho trápilo zase to břicho.Už dva dny zase nekakal dneska už je to třetí chj pořád s tím bojujem a to jsem si myslela že už bude líp :-(.
Tak zatím čusky
 Monika

 
Medvidek_99
Stálice 68 příspěvků 16.02.06 11:41

Ahojky,

super deníček. My zatím baštíme zeleninu ze skleniček, pár receptů na dělaná jídla mám a ještě tyhle navíc, to se hodí, určitě něco z toho vyzkouším. Holky vaříte toho vždy jen tohle malé množství nebo větší a pak to zamrazujete nebo jak to děláte, díky všem za inspiraci!

Venku je od včerejška přímo hnusně, leje a mě ke všemu není dobře, rýma už se rozjela naplno a mám strach že nakazím mrňouse, chjo.

Pa a hezký den všem, bez nemocí a karambolů … jen a jen pohodu a spokojená miminka!

Radka a Tomášek

 
ellen
Kecalka 462 příspěvků 16.02.06 11:43

Ahojte,
ja som dnes uplne mrtva. V noci som sa zobudila a Misko spal s nami v posteli a ja som vobec doteraz neprisla na to, ci som ho tam dala ja alebo manzel. Musim sa ho spytat,ked pride dom.
Ja sa vobec nevyspim, ked spi s nami. Ani nebol tak casto hore, ale o 4.00 sa zobudil a vyzeral, ze ako on uz je vyspany, valal sa po manzelovi, ale nakoniec som ho nejak upsala, ale samozrejme zas s nami v posteli. Pomooooc.
Jednoducho v noci nemam na to,aby som stala zohnuta nad postielkou a cakala kym zaspi.
Esteze zaspava aspon o tej cca 19.30 a ako pisala Slanka, mam nejaku chvilu pre „seba“, kedy umyvam riad a este robim trochu poriadok.
Vecer sa ale neviem dokopat ist spat, lebo vzdy ked si lahnem a pomaly zaspavam, tak sa milacik zobudi. Brrrrrr

Teraz spi uz hodku na balkone a dufam, ze do 12.00 potiahne.
Tak som sa trochu vyrozpravala, idem si precitat denik

Elen

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 16.02.06 13:24

diky za denicek, i kdyz ja to jidlo zase az tak moc neresim.dnes mel treba ryzi,mrkev,zloutek a maslo-vse rozmixovany.
jinak jsemm uteda zmerila tu nohu-macm, a protoze se mi stavi na nohy tak jsem mu dnes dala backurky:-) je to sranda a hrozne ho zajimaji.

 
makca
Stálice 55 příspěvků 16.02.06 13:52

Ahoj

Pěkný deníček, já skoro takhle vařím i když nemáme nějaký dědičný nebezpečí vzniku alergie. Musím opatrně s tím co nadýmá. To je u zelelniny skoro všechno, protože nás pořád dost trápí prdíci.

Já si jídlo vařím alespoň na dny a zamrazuju. Martínek vypije asi 250ml
za den + trocha šťávy a dvě flašy Beby. Polívečky a kaše má rád hustý. Jak mu to udělám řídký tak vždycky řve.

Ellen - nožku jsem ještě neměřila, nemůžu najít centimetr
Jaká je nejmenší velikost bačkůrek. My bez bačkůrek nedáme asi ani ránu, protože máme plovoučku a dlažbu.

Jinak se ten můj drobeček začíná pěkně vztekat, když není po jeho. To má asi po mě, protože na manželovi by se dalo štípat dříví.

Slanko - to tě obdivuji s tim vegetariánství. Já musím mít kus masa a ani k tomu nepotřebuju jinou přílohu, ale ty placičky zkusím, pohanku mám pro Martínka do polévek.

Mě příde , že spíš kluci jsou pomalejší. Ten můj obéza:) nechce a nechce lézt, alespoň, že pěkně sedí.

Jinak tu žádost o rodičák (ten co se teď řeší v TV si dám) oni to zamítnou a já pošlu odvolání na kraj.Prý neměli program s novejma zákona a nevěděli o tom!!!

Pa pa, běžím péct bábovku
Makča a Martínek - dnes 7 měsíců a 6dní

 
Oluska
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 16.02.06 13:55

Ahoj

Paraplicko - děkujeme za deníček…

U nás celkem nic nového není..

Oluska a Martínek

 
NiKina
Závislačka 3945 příspěvků 16.02.06 13:57

ahoj holky,
teda frčíte rychleji, než stíhám číst…achjo.

Deníček je hezký, receptíky fajn.
Jen nevím, jak naučit jíst kousky ? Myšákovi je 8 měsíců a pořád mixuju nebo pasíruju, maximálně okusuje kukuřičnou křupku…

Adalajdo, snad už to všechno skončí, pěkně se na vás ta smůla lepí…Tak držím palce a horu štěstíčka navrch…
 NiKi

 
RADULKA
Zasloužilá kecalka 860 příspěvků 16.02.06 15:07

AHoj mamky,
Paraplicko - fakt skvelej denicek
Nedovedu si prestavit, ze bych male dala do jidla kus masla a zloutek jak tu nekdo psal, u nas jsou alergie od manzela a mala ma trochu ekzemek, takze i proto. Ale stejne se mi zda, ze se se vsim moc specha, prece tem detem nic neutece… ja jeste porad dost kojim, mame akorat prikrmovej obed - dneska jsem pridala maso (Amálce to tedy moc nejelo) a obcas dam jablicko.
Holky, davate nektera takove ty susenky od Nestle? Jako treba misto piskotu - tu susenku a nejake ovoce?
Chtela jsem na neco reagovat, ale znate to, hlava derava, tak se musim vratit a znova cist :))
 Radka

 
RADULKA
Zasloužilá kecalka 860 příspěvků 16.02.06 15:09

jo , tak Radus - ja nezamrazuju, zatim davam maximalne porci navic na pristi den, myslim, ze cerstve je cerstve.
Adalajdo - drzime vam stale palce, neboj,vse dobre dopadne

R.

 
jankaI
Kecalka 268 příspěvků 16.02.06 15:24

ahoj holky,
tak jsme vyrazily dnes ven, i když pršelo, no, dorazila jsem domů asi v půl druhé a teď mám zapnutý hokej, páč musím miláčkovi napsat, jak jsme hráli, on je v Rakousku, tak aby to věděl. Jinak malou jsem dala v ložnici k otevřenému oknu v korbičce, aby se dospala - jinde ji nemám kde dát, na dvoře bych ji neslyšela , kdyby se vzbudila,jsme ve 2.patře. a taky je celý zapadaný, a na chodbě před bytem taky těžko.jo, balkon by se hodil.
už se mi vzbudila, a tak tu píše se mnou, no podařilo se jí praštit do klávesnice akorát tak šikovně že mi kus vymazala, a já to tadey musím psát znovu…

Slanko, recept jsem si taky uložila. Já pohanku právě moc nemusím kvůli té chuti, měla jsem vždycky obyč, ale teď jsem koupila lámanku.

Tak hokej naši projeli. no, já si spíš večer užiju krasobruslení.
Tak už se musím věnovat dítěti, přebalit, nakrmit a pak si hrát, tka zatím

Janka s Barunkou

 
jankaI
Kecalka 268 příspěvků 16.02.06 15:32

jo,,receptíky se budou hodit, od března začínáme s příkrmama.

no, manža má lupénku, ale ta by prej neměla být dědičná, ale Bára měla jakoby suchou kůži, takové mapy na loktech, nožičkách, ramínku, no teď už je to lepší, ale sem tam se zas vyskytne, řekla bych, že má dost citlivou pokožku. Pan doktor jí dal nějaké mléko, po tom se to spravilo, jak ji tím mažu, a nějak to zatím neřeší, že by to byl ekzém. On je totiž nejen dětský, ale i alergolog, tak by tomu měl rozumět,
taky s tebou Radulko souhlasím, není kam spěchat, jídlo jim neuteče.

Janka

 
MirkaV
Ukecaná baba ;) 1242 příspěvků 16.02.06 15:49

Ahoj,

tak nový deníček a já zaujatá tím rodičovským příspěvkem, ani neměla moc času přispět do starého…

dnes jsem byla na sociálce a jelikož nemám ještě papír ze zaměstnání, tak jen na „pokec“ a kamoška si rovnou vzala žádost. Řekli mi, že oni to musí zamítnout a postoupí se to kraji. Já to beru tak, pokud někdo dostal peníze, tak já je chci taky :) Není to zanedbatelná částka, zvlášť teď, když ji beru už druhý měsíc :)

Karolínka se začíná pohybovat po čtyřech. „Uklízí“ mi vše co mám níže položené a tak to rovnou přendavám na vyšší místa. Včera si otevřela i skříňku a nakukovala :) Jo a taky na sebe strhla ovladač od playstationa… jo, když si to táta neumí pořádně uklidit, tak to má mít :)

Co se týče jídla, tak jsme využili akcí a nakoupili skleničky. Malé to chutná, zatím mi odmítla pouze králíka, i když ho předtím vždy snědla bez řečí… Uvidíme, zkusíme - možná už začíná být zmlsaná :) Pěji chválu kukuřičným křupkám, ty jsou šíleně oblíbené. Dokonce se po nich natahuje a je vidět, že jí to chutná :)

Jsem chtěla ještě něco psát a nevím co, to jsem tedy tele :)

Tak já jdu ještě přihodit fotky z rána, ať má Radulka co prohlížet :)

Mirka

 
MirkaV
Ukecaná baba ;) 1242 příspěvků 16.02.06 15:51

Radu - určitě doporučuji již zmiňované kukuřičné křupky. Ony se tak krássně rozplývají na jazyku, že jim snad ani nemohou zaskočit, navíc je můžeš kombinovat s přesnídávkami… Zajdi do nějaké zdravé vyživy a poptej se. Navíc se po nich nepřibírá, tak ti Amálka nebude buclatět :)

 
Petulda
Zasloužilá kecalka 953 příspěvků 16.02.06 16:55

Ahojky,
teda já fakt nějak nestíhám, ještě jsem ani nedočetla příspěvky ve starém deníčku a už je tu nový.
Včera jsme se byli nechat převážit a v 7 a půl měsících máme 7,10 kg, no jsme prostě drobní, ale zato čiperní až až.
Jinak spaní pořád stojí za prd, občas je sice lepší noc, kdy se vzbudí třeba jenom na jídlo (tak kolem 3 a kolem 6 ráno) ale pak se to zase vrátí do starých kolejí a jsme vzhůru každou chvilku a chováme a chováme - takže Ellen nezoufej, nejsi v tom sama.
Papání nám jde dobře, už papáme i masíčko, ale jsme teda pořád na skledničkách - taky jsme využili akcí a nakoupili do zásoby :-)). Jenom jsem se chtěla zeptat - kolik dávek mlíka nebo koja by asi mělo dítě v tomhle věku ještě mít? My kojíme ještě čtyřikrát.
Zatím jsme pořád bezzubí, takže žádný křupky ani sušenky nedáváme.

Holky prosím vás jak je to s tím RP? Já to včera v telce nějak nestihla a moc tomu nerozumím. To mám na to jako nárok i když jsem brala peněžitou pomoc v mateřství? Jsem z toho trochu jelen.

Tak hezký večer.
Peťulda a Mišák

 
RADULKA
Zasloužilá kecalka 860 příspěvků 16.02.06 17:11

Mirri - ja se prave nejvic bojim toho, ze ji je neco dam do ruky a ona se mi tim udusi, uz jsem zaregistrovala, ze si chvalite ty krupky, tak je asi vyzkousime.

Petuldo - drobni, ale velmi pohyblivi, jak pises, vzdyt byl Misa malinkej, kdyz se narodil a kdyz navic tak sportuje :)) tak je vaha ok
S tim RP podle me v te reportazi nic nevyresili, jen spis konstatovali, ze je neco spatne
Ja urcite taky zkusim zazadat, jak pise Mirri, kdyz to nekomu daji, maji dat vsem, ze :))
Tak papa

Radus

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 16.02.06 17:20

hehe ja nenapsala cislo te nohy12cm:-)

 
MirkaV
Ukecaná baba ;) 1242 příspěvků 16.02.06 18:31

Peťuldo - tak to bych asi klíďo ty sušenky dala, ať si má co žužla. A nebo ty křupky, fakt jsou dobrý.

Karča už je jak profík, vezme do ruky, ukousne, mlaskne a kouše znovu…

Radulko - neboj, Karča dnes narvala do pusy celou, tak jsem se lekla, ale ona v pohodě. Stihlo se to rozpustit. Však vyzkoušej, chuťově to může chutnat snad jen těm prckům, ale rozplývají se náramně.

Já jim teda dělám reklamu, co? No ale fakt dobrý :))))

 
MirkaV
Ukecaná baba ;) 1242 příspěvků 16.02.06 18:45

Radu - sleduj fotoseriál v galerce :))))))

 
Matty
Kecalka 442 příspěvků 16.02.06 20:14

Ahojky děvčata,
tak jsem tady,dlouho sem nepsala,ale už začíná být lépe,jen pro změnu jsou dvě děti nemocné a já s mojím bojujeme.Jeden den jsem měla dost teplotu,ale už je líp.Měla jsem bobky,že poletím do špitálu,bylo mi řečeno s teplotou okamžitě za nima,ale protože mě děsně bolelo v krku usoudila jsem,že je to nachlazení.Břicho mám celé modré,ale už musí být jen líp!!!
S jídlem to taky moc neřeším,vařím každý den,nezabere to moc času a čerstvé jídlo je nenahraditelné­.Mražené podle mého je jen v nutném případě.
Co se týče srazíku tak v tom mám zmatek,budu muset poprosit o vysvětlení.
Taky jsem zaregisrtovala novou dušičku vítám ji.
Teď zrovínka řeším golfky na cestování a trochu jsem tím naočkovala svou sestru,denně jezdí s malou a tahá ji pořád v ruce.Já je chci jen obyč na cesty,ale pokud možno kvalitní.Taky jsem začala uvažovat,že malé koupíme nějaký panýlek s hejlátkama a muzikou na tlačítka ať se může rozvíjet,ale asi jsem moc náročná.Nemáte někdo nějaké zkušenosti co děti zaujalo?
Tak zatím páček a díky za deníček:-)
 Matty

 
KIRA
Zasloužilá kecalka 914 příspěvků 16.02.06 20:33
 
KIRA
Zasloužilá kecalka 914 příspěvků 16.02.06 20:35

Ahoj ženský!

Paraplíčko super deníček.Určitě něco použijeme,v pod­statě tak vaříme,malá má AE(teď to teda vypadá dobře,ale pro jistotu).

My jsme dnes byli na 3.dávce Infanrixu.Malá je trochu rozmrzelá,ale jinak zatím v pohodě.
V 7.měsících a jednom týdnu váží 7780g.Musím ji ještě změřit(i tu nožičku-nějak jsem zapomněla.)

Medvídku - já zatím vařím vždycky jednu porci,maximálně někdy zbyde na druhý den.Ale přemýšlela jsem nad tím,něco zavařit do skleniček.

Radulko - taky ještě nedávám žloutek ani máslo.Ty sušenky - není v nich lepek? Já jsem se na ně ještě nedívala.

MirkoV - malá na sebe včera strhla telefon,lekla jsem se,že ji spadnul na obličej,ale bylo to vedle.Tak jsem si oddechla.Ty křupky taky skusím.

Tak pá KIRA

 
KIRA
Zasloužilá kecalka 914 příspěvků 16.02.06 20:36

Jsem holt praštěná,no!!

 
Meda1
Kecalka 201 příspěvků 16.02.06 21:29

Ahoj holky,

díky za deníček - pro nás aktuální, vzhledem k Julčinu atopu.
Máme se docela dobře, jen je Julinka nějaká rozmrzelá a podle měření teploty ji jde trochu nahoru. Tak to budou buď zoubky nebo nějaká choroba - to nééé. Volala jsem k dr., abych se ubezpečila, že se očkování opravdu může odložit a najednou že ne a máme zítra přijít, i když má malá trochu rýmu. Tak snad ji dr. dobře prohlédne a podle toho rozhodne.
Včera jsem to na cvičení docela zvládla a přišla jsem domů jak vyměněná - ta energie ze sportu je bezvadná. Ale zato dnes se ploužím a bolí mě celé tělo - cha cha, není se co divit s mojí kondicí.

Matty - drž se, ať je jen líp a hlavně drobečkové jsou zdraví.

Sakra, zas si nic nepamatuju, tak jen pozdravy - Kiro, Petto, Jankob, Medvídku, Radulko, Slanko, Adalajdo, Dášo, Makovko a ostatní mamky červenčátek.

pa Meda

 
Janab2
Stálice 66 příspěvků 16.02.06 22:39

Ahoj mamči,
teda vy jste se zase rozepsaly, už tady sedím skoro hodinu, než všechno přelouskám. Tento týden máme trošku nabitý. V pondělí plavání, no to jsem si dala. Vždycky chodím z bazénu s malým pěšky, jako procházkou, aby se prospal a pak skonšíme na kafču u mamky. Cesta k ní nám trvá cca 1 hod procházkovým loudavým krokem. Toto pondělí ale babča nebyla doma a mě se nechtělo cpát do narvaných trolejbusů ve špičce, tak jsme si to protáhli pěšo až domů. V půlce zasněženýho neušlapanýho a klouzajícího kopce jsem si už nadávala (Brňačky možná znají Akátky, lesík ze Židenic od kasáren na Vinohrady), ale statečně jsem vyšlapala, sice co noha nohu mine, ale vyšlapala, až nahoru. Domů jsem se doploužila po dvou hodinách hladová, dehydrovaná a úplně hotová. Ještě, že malej celou dobu spal a pak měl skvělou náladu a až tak moc mě nepotřeboval. Za odměnu jsem si doma dala celou tabulku oříškové čokolády a kávičku s velkou porcí šlehačky. No uznejte, to jsem si přece zasloužila. Já vím, můžete namítnout, že 2h procházku chodíte běžně. Já taky, ale ne po takovým náročným plavání, jako bylo tohle. Dětičky měly na rukách takový pěnový nebo jaký destičky, udělaly jsme s maminama kolečko a prý posílejte si je. Najednou jsem měla v pravé ruce Dana, kterýho ještě nikdo nedržel a v levé cizí dítě, který úpěnlivě toužilo po své mami a u mě se mu evidentně nelíbilo. No bylo to moc prima. A dnešní náhradní hodinu nám popletli a přifařili nás k 1,5letým dětem. Docela jsme všechno zvládali, ale sami chodit po plovoucím prohýbajícím se pěnovým mole opravdu ještě neumíme. Jako omluvu za špatnou náhradu máme ještě jednu hodinu, hned v sobotu. Takže Danda bude za tento týden pěkně ostřílenej plaváček.

Holky naše papáníčko popíši a adresně reagovat budu až zítra. Už jsem se nějak moc rozepsala a kdo to pak má číst, tak dlouhý, že?

Mějte se a dobrou všem
JanaB

 
jittyy
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 16.02.06 23:34

JanoB ty bydlis na Vinohradech a chodis plavat do Kenny na Zivotskeho?
Jinak u nas nic moc maly uz ma jen zlehka rymu a kasle a manzel propotil uz dve pyzama a ja uz akorat kaslu a do toho se snazim obcas i uvarit uklidit a delat praci coz se mi moc nedari.
Nejak nestiham ani moc psat nez vas prectu tak me opusti energie ,–( sorry

Jitka

 
DD
Kecalka 337 příspěvků 17.02.06 00:57

Ahoj holky,

dnes jsme měly zase prima den. Byla u nás na návštěvě kamarádka - je v šestém měsíci těhotenství, čeká holčičku a tak jsem si zavzpomínala. Má ale těhot. cukrovku a tak si musí u každého jídla píchat inzulin. Ale bere to sportovně…

Kiro: tak už jsme se konečně objednaly na naušničky - jdeme příští pátek, tak pak dej vědět jak se to Anetce líbilo - jdete 20. nebo se pletu?

Slani: pořídila jsem Elišce ten prima kartáček a moc jí „chutná“. Objednala jsme si také učící kartáček od firmy Mam.

Radulko: tak jsem tě také poslechla a dala do galerky pár fotek - také vzpomínkových.

aaaa myslela jsem, že bude Eliška ještě chvilku spinkat, ale je tu první noční kojo - tak zkusím pokračovat zítra.

P.S. Paraplíčko moc pěkný deníček

Dáša a Eliška (jednozubá a právě kvičící)

 
Matty
Kecalka 442 příspěvků 17.02.06 08:45

Ahojky,
jankob,jak psala jitty ty jsi tady někde blízko nás,to si říká o srazík.Já osobně bydlím přímo naproti bráně karasen a jitty baraák za mnou:-)))))
Jitty nejde mi ICQ jinak už bych se ozvala.Filda má taky antibiotika,Verča včera začala taky pokašlávat a Naty taky je nachlazená.Já s Lubkou taky bojujeme,jen se děsím ,že s mou jizvou začnu kašlat,ale k doktorovi se asi nedostanu:-(
Do toho všeho malé lezou zuby,zatím naše první a pořád čekáme a nic,ale dnes je obvzlášť uplakaná,tak snad už vylezou.Je tady ještě někdo bezzubý,nebo už jsme samy?
Všechny zdravím páček Matty

 
jittyy
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 17.02.06 08:49

Matty ja si říkala,že jsem tě dlouho nepotkala na ICQ a to ho mam pustene i v praci........
Snad bude mit Lubka naladu Ti s tim neco udelat........
Jinak manža se v noci vypotil a mazal do práce tak jsem zvedava s jakou dojde.
No nix jdu chvilku neco delat........Jitty

 
ellen
Kecalka 462 příspěvků 17.02.06 10:57

Nazdar babizne,
dalsia nevyspata noc :( Zobudil sa o 23.45 a do 1.45 nespal. Ale on neplace.On lozi, sedi, vstava a tak. Jednoducho sa chce bavit. A mame tecu slzy ako hrachy zo zufalstva a po tuzbe normalneho spanku. Samozrjme, ze sa budil este aj pred aj potom. Skoda pismenok.

Ma novu hru. Zacal nam davat svoje hracky, aby sme ich dali aj my do ust. On ocucle a potom to dava nam :)) Dnes som skor ako mi to dal, otvorila sama usta a on hned sup do mojich ust :)) Sranda.

Makco, neviem aka je najmensia velkost, ale tusim su aj 11 a mozno aj mensie, nevsimala som si to velmi. Inak my nemame nikde koberce a nechavala som ho aj boseho a teda este nechavam.
On sa mi v tych papucach hrozne poti, ma v tom mokre pancuchy.

Nikino ved to jedlo rozltac iba vidlickou, ja to tak robim malemu tusim od zaciatku a neriesila som, ci to bude vediet alebo nie. A papa. Oni to este nekusu, aj ked maju par zubov, maximalne si to mozno jazykom trochu este o podnebie „rozdrvi“.
Urcite mu to pojde.

Radulko, ja si myslim, ze na zltku nie je nic zle ked sa da dietatu od 8mesiacoch, pokial nie je v rodine ziadna alergia. Je pravda, ze im nic neutecie, ale zas prehnana opatrnost tu tiez nie je na mieste. Opakujem, pokial nie su alergie.

Petuldo, 4 kojenia stacia.

Pomaly budem koncit. Idem nakuknut do galerky a potom neviem co bude, lebo Misko si dospava na balkne.
 Elen

 
katkab
Zasloužilá kecalka 748 příspěvků 17.02.06 11:02

Holky ahoj,
tak nejdřív chci pochválit všechny miminka v galerii, jak jsou hezunký!!!! Já vždycky když napíšu komentář k jedné fotce, tak mě to odhodí zase na titulní stranu. Dělá to někomu taky?
Včera jsem ve městě sháněla tu knížku o historii, nikde ji neměli tak jsem ji objednala přes net, a dneska mě to došlo. To je rychlost!!!
Mám toho teď moc. Dneska ráno s Honzou na očkování a předoperační vyšetření. Příští čtvrtek nastupuje do dětské na operaci, chudáček můj.
Jo mám jeden probléma! Mám kočárek tako, bydlím ve starým baráku a nechávám ho dole jakoby u sklepů. Holky ten tak strašně smrdí zatuchlinou, že to není možný. Myslela jsem, že nám na těch horách vyčuchne, ale ne. On jak mě zmokne, nebo na něj nasněží, tak prostě hrozně blbě schne a pak tak šíleně páchne. Nemáte to někdo taky? Dneska u té doktorky jsem se v čekárně hrozně styděla za ten rigol. Tak jsem ho pátý patro nepátý vynesla nahoru se žokem lucinkou a peru. Nejradši bych ho hodila do popelnice.
Jinak se mi zdá, že lucoušek se začíná v poslední době rozvíjet jaksi v hlavičce. Jako že se snaží navazovat komunikaci a zdá se mě že začíná slyšet na svoje jméno.
Jani, včera jsem se chtěla zeptat jak se žádá o tu mateřskou. Já to ještě nemám vyřízený. Do práce asi nepůjdu nemám času. No vlastně uvidím. Na zítra jsem zdenkovi řekla, ať odejdou na celej den, že musím psát, ha ha jako spisovatelka. Jestli to nějak naženu, tak bych možná šla. Ale mě se tam moc nechce, co tam pořád děláš?
Ještě jsme měli do dneška od neděle tichou domácnost, to taky bylo vtipný. Musím se vám přiznat, co jsem udělala. Teda já nic, hlavním aktérem byl zdenek páč vůbec nechodil domů, až v deset tulák. Já jsem mu schovala zlatej náramek k lucce pod postýlku. Večer si ho dal na zem k posteli a já to prostě přesunula jinam. Hledal ho dny, ale nic neřekl. Tak jsem ho dneska ráno jako že našla! Zdenek dělal stále, ale jako že ho vůbec nepostrádal. Já ale nejsem zlá, prostě mě hrozně naštval.
Tak zatím papec

 
MirkaV
Ukecaná baba ;) 1242 příspěvků 17.02.06 11:28

Ahoj,

hlásím, že dnes ráno se slečna Karolína Tesařová sama po:,–(ila :) Povídáme, povídáme a najednou koukáme, jak se to naše dítko posazuje :) Tak jsme ji začali tleskat jak je šikovná, no koukala na nás jak na blázny :)

Tak a teˇjdu přečíst komentáře.

Jo a taky jsme v rámci zvelebování bytu koupili nový koberec, tak odpoledne až ho přivezou se ho budeme snažit položit :)

Mirka

 
MirkaV
Ukecaná baba ;) 1242 příspěvků 17.02.06 11:45

Katkob - ty chlapi… U nás je taky dost často Itálie a vždy to skončí tím, že jeden odvolává svatbu :)))
Starý baráky x nový kočárek… vopruz :( Tak snad se to vypráním provoní…

Elen - dát do postýlky, zavřít za ním a nereagovat. Chodit pouze položit, dát dudlík… Prý by se mělo rozsvěcet pouze hodně tlumené světlo na přebalování, jinak nic. Jakoukoliv jinou akci berou jako hru. No ale chce se to obrnit trpělivostí…

 
RADULKA
Zasloužilá kecalka 860 příspěvků 17.02.06 11:47

Ahoj holky,
tedy mame pekne plnou galerii, je na co koukat, vsechny mimca jsou opravdu kouzelny.

Ellen - nepsala jsem,ze je na zloutku neco spatneho (u nas je ta alergie), ja jsem ta posledni, ktera by chtela nekoho poucovat ( a doufam, ze to tak Vali nevzala) :) A z toho spani nespani si nic nedelej, my na tom jsme takhle mesic a pul, uprostred noci si chce hrat :(, vzbudi se 10× za noc a ja vytahuju prso, protoze nejsem schopna 15 minut ji chovat…

Mirri - diky za serial a gratulace k posazeni! A uz jsi byla vyhlizet nejake ty saty??

Dasi - Eliska je moc krasna, kupovala jsi taky ten kartacek od MAM? Jaky je? Ja ho marne shanim.. Amalka ma zatim normalni detsky, a docela ji to bavi :)

Kiro - v tech susenkach je psenicna mouka a tam tedy asi lepek bude…

Valli - snad se ti to lehatko podarilo rozebrat a neublizit si :)

I kdyz, holky, u nas trochu pokrok s usinanim, dvakrat jsem Amalku dala do postylky (musim ale na brisko), ona chvili place (no i pul hodiny) a pak usne - tedy musim jako lezet v posteli a delat, ze spim :)) - a proto vam zavidim, ze nektere date mimi do postylky, pohladite a ono usne samo

Co rikate ptaci chripce, jak se to k nam pekne blizi? Ja zavrela slepice do kurniku a musi byt tam :))

Vsem marodnym preju pevne zdravi, uz brzy bude JARO!!

Tak zatim ahooj

Radka

 
RADULKA
Zasloužilá kecalka 860 příspěvků 17.02.06 11:50

jo, tradicne jsem neco zapomnela :))
Lois - kdyz mame ten stejny kocarek, koukala jsem, ze ve sportovnim mas jen fusak, neni Vojtiskovi zima? Nebo davas mu jeste nejakou teplou kombinezu??
My uz taky asi presedlame do sportovniho, skoda jen, ze k tomu nebyl ten nanoznik… ja mam navic blbej fusak, kterej nema diry na pasy, abych malou pripoutala..
 Radka

 
Petta
Ukecaná baba ;) 1009 příspěvků 17.02.06 11:54

Tak jsem dočetla na konec deníčku a zjistila, že už je nový :-) Mám jubilejní stý komentář, sice v deníčku, který už nikdo nečte, ale mám … :-)))

Tak kopíruji komentář:
Ahoj,

nemám dočteno, tak jen krátce. Včera jsem byla s malým v práci a normálně se mi po ní začalo stýskat. Po práci plné problémů a stresů, nejsem divná? Doma s malým jsem moc ráda, ale není nad to občas si pokecat s někým dospělým a probrat i jiná témata. Tak jsem se hned domluvila a v pondělí jdeme do práce :-))) Nevědí si rady s nějakými dokumenty, tak budu mít alespoň na chvíli pocit, že jsem užitečná ;-)

Malého mi všichni moc chválili a on se předváděl, nechal se chovat, rozdával úsměvy. Prostě se nám tam oběma líbilo :-)

Zato dnes mám totální útlum :-( Nechce se mi vůbec nic dělat. Malý spí a já místo, abych konečně uklidila, vyžehlila a navařila, tak sedím na emiminu. A nejhorší je, že ani tady se mi nechce nic, tzn. psát. Prostě lenora jak vyšitá :-((( Čekám až se malý vzbudí a budeme si hrát, pak spapá mrkvičku a pojedeme ven. Mrkvička mu opravdu chutná, už krásně otvírá pusinku a po každé lžičce se spokojeně směje :-)

Tak se mějte krásně, Petta

 
Jerrysek
Kecalka 499 příspěvků 17.02.06 13:30

Ahoj holky!

tak předně musím pozdravit Matty, Jitty, JanuB,KatkuB,Mirku, Radku, Pettu, Slanku atd atd a taky napsat, že miminka jsou všechna opravdu moc hezoučká.

Matty: doufám, že marodka se brzo uzdraví a Tobě taky bude dobře brzyčko!

JaniB: jojo, taky znám Akátky jako svý boty, manža totiž pochází taky ze Staré O:,–(y, přímo z Kosmákové. Takže v Akátkách jsme taky mimojiné randili. Jo, už je to devět let. Toto letí!

KatkoB: já mívala kočár taky dole, přesně jak popisuješ ( ještě když jsme bydleli na Kopečné), ale nějak zatuchlej jsem ho neměla.

Mirry: Karča je šikulinka, když si tak pěkně sedla a taky ty křupky jak jí šmakují, šikulka je to prostě!

Jo, jinak Itálie je u nás poslední dobou pořád. Neustále buď manžu vyhazuju z bytu a nebo odcházím já s holkama. No, poslední dobou to u nás nějak vázne, ale myslím, že to je tím počasím. Já už protě nechci trčet doma, a chci chodit pěkně s načančanýma holčičkama ven. Ale stejně bych toho svýho chlapa neměnila a jsem moc ráda, že ho mám, ale někdy bych ho vážně přetrhla!

tak já se jdu doma zase trošku ohánět, je to tady jak po boji:-)

tak čauvec Jana

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 17.02.06 13:48

Radulko:o rozebrani se pokusim hned jak mi tatinek pripravi jidelni zidlicku,protoze v tomto lehatku ho krmim takze zatim bych ho nemela kde krmit takze vikend to jisti:-)ale fakt diky za radu.
to tobe spadla holcicka do te vany?uz ji je dobre?snad ji nic nebylo.
Nikkol:jako bylo plavani?

 
MirkaV
Ukecaná baba ;) 1242 příspěvků 17.02.06 14:27

Jani - nemoci pryč!
Je pravda, že mě to počasí taky tak nějak už unavuje… Hlavně mě nebaví prochajdy v tomto počasí, protože než obléknu malou, tak mě přechází veškerá chuť oblékat ještě sebe… :) Těším se na jaro, to bude malá ve sporťáku a hlavně nebudeme musset oblékat několikero vrstev…

Radu - teď jsem četla, že jsi seznámená s manželem na inzerát. Koukám, taková krásná ženská… U vás muselo zvonit chlápů několik denně, ne :) Ale obdivuju tě, já jsem stydlín, asi bych nedokázala jít na rande po seznámení na netu :) Si bych se bála, že mě kopne do zadku, žejako, co to tu děláš :)

 
RADULKA
Zasloužilá kecalka 860 příspěvků 17.02.06 15:07

Valli - jo, ten kaskader, to bylo u nas :) ted uz mito ani neprijde, ale nervy byly, hlavne i vycitky

Mirri - no, ja krasna nejsem :)), jestli se ti zda treba z fotek, tak to ja vybiram, kde vypadam jakztakz :)), ale dekuju za kopliment.
Jinak ja jsem strasnej stydlivec, ono se to mozna nezda, ale ja chodim s hlavou sklopenou a kdyz se na me nekdo treba v metru dival dele jak dve vteriny, bylo mi to strasne neprijemne (jsem si rikala, kde mi visi nudle nebo co :)))
Na manzela jsem mela opravdu stesti, je to chlap pro rodinu, ne jako tech par hejsku, co me kdysi v zivote trapilo!
O jednoho jsem treba usilovala (nebo jsem spis tajne doufala asi ti roky), no a kdyz se mi postestilo, ze jsme spolu chodili a ja byla stasna jak blecha, rikal mi, jak me ma rad a ze by se mnou chtel mit jednou deti… tak jednou v nejake hospode, prede mnou a jeho kamarady prohlasil - „no vite, ja jsem tak sam a smutnej, nemam zadnou holku, miloval jsem jenom jednu a ted porad nic, je mi tak smutno a chtel bych s nekym chodit“. To jsem cumela jak puk a nerozdychala jsem , ze kdyz jsme se schazeli, spali spolu a chodili (dle meho nazoru), tak on to ma takhle. To me tenkrat hodne ranilo. Ted uz je mi to samosebou fuk, protoze on je porad sam a ceka… :)))
A ja mam Petra a Amalku a jsem stastna

R.

 
RADULKA
Zasloužilá kecalka 860 příspěvků 17.02.06 15:08

Jerrysku, taky se moc tesim az nacancam Aminku a vyrazime, jaro uz tu brzo bude, neboj

Radka

Ps ja dnes drzim rekord v komentarich

 
katkab
Zasloužilá kecalka 748 příspěvků 17.02.06 15:42

Taky ještě zdravím,
suším celej den ten kočár, takže ven půjdeme asi jenom v klokance. V té se sice lucka už pěkně pronese, ale musím se psem koupit plínky atd..
Radulko, já se taky seznámila na netu. Sice né s manželem ani se současným drahoušem. Myslím,že v dnešní době je to snad docela normální způsob seznámení.
Elen, tak vy si olizujete hračky navzájem? To je prča. Miško je šikulka.
Lucka začala jako když se vzbudí tak hledat kde kdo je. No zpravidla se musí uspokojit jenom se mnou. Dneska jsem ji postavila před zrcadlo a to se jí taky strašně líbilo.
Taky se řadím mezi nedočkavce na jaro! Zima už ble ble.
Mirkov, to je dobrý s tím že rušíte svatbu. Dovedu si představit, že já bych taky tak vyhrožovala. Někdy mám chutě se taky vdát, ale pak mě to zase přejde. Takhle můžu aspoň s přítelem ukončovat vztah. Myslím tím, že mu říkám, že je mezi náma konec. Jasně že vím, že když je opravdu konec, tak je úplně jedno jestli jsme manželé nebo jen tak. Já mu dneska ráno promlouvala do duše, někdy fakt z těch svých „chytrostí“ napíšu brožuru. Říkala jsem mu, že když on si bude dělat co chce, tak já taky, ale ať si uvědomí, že to je začátek konce. Tak ať o tom přemýšlí. To jsem chytrá co?!
Zatím pa pa

 
ellen
Kecalka 462 příspěvků 17.02.06 16:39

Mirka,gratulujeme k dalsiemu velkemu kroku, teda po:,–(eniu sa :))
no ja sa s nim v noci nebavim a svetlo pocas celej noci vobec nezasvacujem.
Ked ho necham v postielke, tak sa postavi a stoji a stoji, popripade chodi. Hra sa s cumlom. A bojim sa, aby nespadol, ked je tma a neuderil si hlavu o tycky. Tak ho dam potom medzi nas. Ale nic mu nehovorim a tam sa tiez stavia alebo ma taha za nos, pery atd.
Ja som ho takto v noci nechala a bolo to dve hodky, potom som vytiahla moju velku zbran-prso a konecne zaspal.

Hehe, tak to my sme sa tiez zoznamili po internete s manzelom. Cez taky jeden chat :))

Inak mi Misko spal 3 hodiny doobeda a teraz uz spi hodku. Som zvedava, ked mu takto zmenim rezim, ci to bude k prospechu a v noci bude spat.

Slanko, myslim na teba s tym clankom, dnes vecer si tam podciarknem dolezite veci a skusim cez vik napisat.
Tak papa
 elen

 
Lois
Zasloužilá kecalka 665 příspěvků 17.02.06 18:16

Ahoj Radulko :)

ve fusaku mám jednu deku a přes fusak druhou, jinak Vojtik mívá na sobě flašovou kombinézku (teplá tak akorát) a pod tím jen bodyčko a punčošky. A pokud fučí nebo sněží dám mu pláštěnku a Vojtíšek je po vytažení krásně vyhřátý.

Dle mého je ve sporťáku Vojtíšek spokojenější než v té korbě, je víc prostornější a navíc už se může koukat v sedě a pozorovat. Taky má kočár jiné těžiště a přijde mi mnohem lehčí a ovladatelnější než s korbičkou :)))

Fusak máme od Emitexu a jsme spokojeni, už mi ani nevadí že nemáme ten nánožník.

PA Lois

 
Slanka
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 17.02.06 18:29

Čaučík mamky, tak rychle napsat komentář, než se nám taťka vrátí z lyží:-). Pak se totiž asi za celý víkend na net nedostanu, ňák je mi blbý si tu číst, když je taťulda doma:).

Petuldo taky jíme zatím skleničky a taky kojíme tak 4× za den:). Spaní též hrůza, ona se prostě Manka po hodině, či dvou vzbudí a chce se přesvědčit, že jsme tu. Stačí ji pohladit a většinou spí dál. Pokud tedy není půlnoc a pátá hodina ráno. To kojím…

Radulko já se taky bojím těch křupek, aby jí nějaká nezaskočila. I když mě to fakt láká, dát jí něco na šverkání. Asi poslechnu Mirku, jak tu dělá reklamu kukuřičným křupkám a zajdu je koupit:-). Kolik jich Mirko dáváš?:).
Gratuluju k posazení! Mě dneska zase Manka porvé u oběda začla dělat paci paci! Jak jsem přestala mluvit, začla řvát! Jak jsem začla paci, paci, byla zticha. Jak jsem přestala, začla řvát! A takhle asi půl hodiny. Musela jsem to opakovat asi 100×!:). Je ale fakt, že jsem u toho měla slzy v očích…

Kiro a komu chtěla Anetka telefonovat?:).

Medo já začínám s kamarádkou chodit cvičit příští týden každou středu od osmi hodin večer na aerobik. Jsem teda zvědavá na sebe, páč jsem to zkoušela asi dvakrát a než jsem dohopsala na jednu stranu tělocvičny, tak mě všichni ostatní už převálcovali, protože už hopsali nazpátek na druhou stranu:))). Haha se tu řehtám, když si na to vzpomenu:-). No snad se tam najdou i nějaké začátečnice:).
A co prso, už je lepší?

JanoB to máš teda kondičku, když si tahle vyšlápla ten kopec. Já dycky tak remcám, když chodím do kopce:). Chicht manžel mě dycky prosí, když jedeme někam na výlet, hele, myško, prosim Tě, bude tam kopec, tak s tím počítej, jo?:-).

Dáško prima, že Elišce kartáček chutná!:). Že to nebyla zbytečná investice!
Dej nám pak vědět, jak snášela Eliška píchání těch oušek, auviky, chuděrky malý…

Matty vy jste celá rodina nemocní! Brzy se uzdravte, bacily pryč! Dejte si horké mléko se slivovicí! Akorát nevím, co dětem?:).

KatkoB hihi Ty takhle schováváš věci, jo? No neboj, chápu, mě taky někdy ten náš taťka tak moc pije krev:(. Rozváděla jsem se nejméně už 100×. Jsem v tomhle hrozná! Dycky jsem byla zvyklá dělat radikální změny, když jsem byla s něčím nespokojená. Teď by to ale jen tak lehce nešlo. A ani vlastně nechci, je tu Marunka a ta potřebuje tátu. Tak ať Zdeněk nezlobí, nebo ho vyměníš!:).

Petto je to príma pocit, viď, cítit se potřebná:). Mě se to taky párkrát stalo, že mi volali z práce, že něco potřebují a že to nikdo jiný neví… Byla jsem děsně důležitá do toho telefonu, hih.

Elen jsi hodná, jsem zvědavá, co napíšeš!
Já kolikrát přemýšlím, jestli bude Manka mazlící holčička, nebo ne. Spíš mě tahá za nos a rve mi vlasy. Je to takový její projev lásky:-).

Tak budu muset končit, napsala jsem toho dost. Přeju krásný víkend všem a ostatní holky zdravím! Lois, Jerrýska, Makovku…
Papík Sláník*

 
MirkaV
Ukecaná baba ;) 1242 příspěvků 17.02.06 19:26

Slani, dávám co si řekne :) Ten menší sáček nám vydržel od soboty do čtvrtka, ale ujídali jsme i my :) Ono je to prý opravdu jen tak na požužlání, nepřibírají po tom…

M.

 
KIRA
Zasloužilá kecalka 914 příspěvků 17.02.06 19:33

Nazdárek!

Tak dnes jsme šli pro další brýle Adamovi.Už čtvrté.Ty předchzí -třetí -jsme ještě nechali opravit,tak snad budou jedny záložní.
Aninka je po očkování druhý den a bez teplot,jen je ještě trochu rozmrzelá.

JanoB - to jsi se ale prošla! Tohle dělám taky,vždycky si řeknu,že ještě kousek,pak si řeknu,no když už jsem tady,tak ještě kousek ,až to jdu celé pěšky! :-)

Dášo - máš pravdu.Na náušničky jdeme 20. v pondělí.Tak snad to půjde dobře.Mám z toho docela strach.

Katkob - ta fotogalerie mi dělá totéž a ani mi nejdou přidávat smajlíci,nevím proč!?

MiriV -blahopřeju k posazení Karolínky.

Ke spaní - u nás zatím nic moc.Usínání je v pohodě.V 18.30-19.00 koupání,potom natřít,nakojit,po­ložit do postýlky,pohladit a spí se.
Ale to noční buzení je děs běs!!! v poslední době je to tak po 2-2,5 hodinách.Já pak nemůžu hned usnout a za chvíli znovu.Když nedostane prso,tak je urputnej hysterák.
Tak nevím,kdy se u nás bude normálně spát!

Tak pěkný víkend a opatrujte se KIRA

 
Jerrysek
Kecalka 499 příspěvků 17.02.06 20:02

Dnes podruhé ahoooj !!! :-))

jsem padesátá!!! :-)

Musím reagovat na noční spaní, i když dáváme kaši, tak se Simi budí po 3 hodinách plus minus. Takže se taky nevyspím a navíc, i když nekojím, mě nemůže nikdo vystřídat, páč Simi v noci vyžaduje výhradně a pouze maminku. Sice je to od ní hezoučký, ale pro mě vyčerpávající. Když si představím, že Leonka mi od dvou měsíců spávala od 21 do 9 ti ráno, tak se mi chce brečet. Chjo! Proč to Simík neumí taky?!

Tak holky, hezkej víkend a nemoci pryč, Simi stále hodně rýmečkuje, chudinka moje malá, nemůžem se toho nijak zbavit a moc a moc plačem :-(, Leonce zabírají ATB, ale stejně jsme rozfňukaní a já stále taky nemocná. Chjo! Sakra JARO kde jsííííí?????

Jana a dvě marodný berušky

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama


Reklama